פורום אופטומטריה, משקפי ראייה ושמש ועדשות מגע

הפורום יעסוק באופטומטריה, במשקפיי ראייה, במשקפי שמש ובעדשות מגע. לציבור הגולשים יינתנו תשובות על-ידי אורב אבזקייב, אופטומטריסטית בעלת ניסיון רב ברשת "עיניים". התשובות יינתנו תוך פרק זמן של 48-72 שעות, ללא נטייה מסחרית, לקבלת מידע: 3122* למעבר לפורום לחצו כאן.
1916 הודעות
1789 תשובות מומחה

מנהלי פורום אופטומטריה, משקפי ראייה ושמש ועדשות מגע

הפורום יעסוק באופטומטריה, במשקפיי ראייה, במשקפי שמש ובעדשות מגע. לציבור הגולשים יינתנו תשובות על-ידי אורה אבזקייב, אופטומטריסטית בעלת ניסיון רב ברשת "עיניים". התשובות יינתנו תוך פרק זמן של 48-72 שעות, ללא נטייה מסחרית, לקבלת מידע: 3122*
02/05/2016 | 14:15 | מאת: מנחם

שלום רב, אני לובש משקפיים ויש לי צילינדר נמוך מאוד של חצי ו-1 בעיניים בהתאמה. בזמנו אופטומטריסט הרכיב לי עדשות מגע הלוקחות בחשבון את הצילינדר שיש לי. כעת אני רוצה לעבור לדגם חדש של עדשות מגע שאין בסדרה שלו עדשות טוריות. מבלי להיכנס למספרים ספציפיים, באיזה אופן ניתן לחשב את המספרים מחדש כך שהעדשות הלא-טוריות ייתנו מענה לצילינדר בצורה הכי טובה? ברשותי מספר המשקפיים גם כן. אשמח לעזרתך, תודה, מנחם.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום מנחם, כדי לוודא שעדשת מגע ללא צילינדר אכן תשב טוב על הקרנית ותאפשר ראיה טובה,יש לגשת לאופטומטריסט לבדיקת התאמה לעדשות מגע.

01/05/2016 | 22:41 | מאת: elaa56

יש לי משקפי קריאה, כשאני קוראת בהם , אחרי כמה זמן מורגש לחץ בעיניים שהולך ומתגבר. מה זה אומר?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, ממליצה לגשת לאופטומטריסט המטפל לבדיקה ובירור.

25/04/2016 | 20:10 | מאת: רועי

הזמנתי מס' מסגרות למשקפיים מחו"ל ובשניים מהם (המתכת) יש מן צ'ופצ'יקים בצדדים מתחת למוטות שלמען האמת מפריעים בשדה ראייה (מצטער על הבורות, אין לי מושג איך קוראים לזה) הייתי שמח לצרף תמונה אבכל בכל אופן מדובר במן HINGE עם ברגים כמו זה שמתחבר למוטות רק שהם נמצאים מתחת למוטות וממש בצידי העדשה. השאלה שלי האם זה יורד בזמן שמחליפים את העדשות? בחיים לא נתקלתי במשהו כזה במשקפיים.

רועי שלום, מהתיאור שלך לא מובן למה הכוונה. ממליצה לגשת עם המסגרות לאופטיקה בסביבת מגוריך ולברר במה מדובר.

22/04/2016 | 14:12 | מאת: מור

שלום, התחלתי להרכיב משקפיים לפני כשנה וחצי, ואני רוצה לעבור לעדשות מגע. הלכתי לאופטימטריסט כדי לבדוק את המספר של המשקפיים שלי כי אבא שלי רצה להזמין לי מהאינטרנט עדשות מגע, האופטימטריסט לקח את המשקפיים שלי ובדק מה המספר בכל עין וצילינדר. עין ימין : -3.00 . עין שמאל : -2.00 עם צילינדר -0.5×165. באתרי האינטרנט באנגלית מופיעים פונקציות שצריך להזין עם קיצורי אותיות שאני לא מבין כמו BC,DIA וQTY. אשמח לקבל הסבר על כל אחד מאלה ואם יש עצה לרכישת העדשות באינטרנט.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום מור, לצורך רכישת עדשות מגע יש לעבור בדיקת התאמה לעדשות מגע אצל אופטומטריסט. במידה ונמצאת מתאים להרכבת עדשות מגע, תוכל להרכיב עדשות לפי הפרמטרים שיקבע האופטומטריסט. DIA- קוטר העדשה BC- קימור העדשה QTY- כמות

17/04/2016 | 14:24 | מאת: יעל

לפורום שלום אני נערה בת 14 נולדתי פגית ומכן נובע קוצר הראיה החמור שלי שלא מפסיק לעלות במספר עד מספר וחצי בשנה. כיום אני מרכיבה משקפיים עם מספרים -27 ן-28 בתוספת צלינדרים.שתי שאלות שמטרידות אותי מאד.א האם אני עלולה להגיע לעיורון מוחלט. ב אני מניחה שעד גיל 25 שהמספר מתייצב הגיע למספריי -40 בערך האם ניתן להתאים משקפיים במספריים כאלה בכדי שאוכל לראות ולתפקד אפילו בצורה חלקית. בברכה יעל

לקריאה נוספת והעמקה

שלום יעל, הסיכוי להגיע לעיוורון מוחלט הוא נמוך מאוד. לגבי השאלה השנייה, יכול להיות שאת לא תגיעי ל -40, ושהמספר יתייצב. בכל מקרה יש אפשרות להתאים משקפים ועדשות מגע למספרים גבוהים ולקבל ראייה טובה.

היי, עשיתי פעמיים מקלחון שיזוף כ12 דקות כל פעם, עכשיו גיליתי שצריך לשים משקפות מיוחדות, לא אמרו לי את זה כשעשיתי והעניים שלי היו פתוחות.. רציתי לדעת עד כמה זה מסוכן ומה עושים עם זה עכשיו??

שלום, אנא הפני את השאלה לפורום רופאי העיניים

03/04/2016 | 23:01 | מאת: טלי

שלום אני נוהגת להרכיב עדשות חודשיות כבר שנים. ברצוני לעבור לעדשות יומיות. בחודשיות המספר שלי מינוס 3.25 Bc 8.7 Dia 14 איך אדע איזה יומיות לבחור, האפשרויות הן: Bc 8.5 או 9.0 וה dia 14.2 אשמח לדעת איזה יומיות יתאימו לי.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום טלי, יש לגשת לאופטומטריסט המטפל שלך לצורך בדיקת התאמה לעדשות מגע.

בבדיקה יש לי +1 מקרוב. רציתי לדעת מה זה אומר ? מתי צריך להשתמש עם משקפיים לקריאה? רוב הדברים אני מצליח לראות טוב מקרוב

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, כאשר אנו מתבגרים, עם הגיל נוצרת גם דרישה לקריאה אשר מתבטאת בתוספת מספר לקרוב. במקרה שלך המספר לקרוב הוא +1.00. ברגע שתרגיש קושי בקריאה או במטלות אחרות הדורשות ראייה טובה מקרוב, משקפי קראיה יעזרו לך.

שלום, קניתי משקפי מולטיפוקל לפני שנה הבטיחו לי עדשות טובות מחברה טובה. אחרי חצי שנה כבר לא יכולתי לראות בהם מקרוב וכך כל היום אני מרכיבה ומורידה. 8 חודשים אחרי הציפוי התקלף ונשלחו לתיקון. הייתי במקום אצל אופטיקאי אחר והוא אמר שהתעלה מאד צרה וסביר להניח שלא אראה מולטיפוקל אני יודעת שתעלה צרה מראה על עדשה זולה ולא איכותית שלא כל אחד מתרגל אליה האם זה נכון? אם לא יידעו אותי בחנות בסוג העדשה ובסוג התעלה האם זה רמאות? הם לא היו זולות במיוחד לכן חשבתי שהם איכותיות תודה סוסו

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, כאשר התעלה צרה בעדשות מולטיפוקל אזור הראייה הברורה ללא עיוותים מצומצם. עלות עדשה עם תעלה צרה לעומת עדשה עם תעלה רחבה נמוכה יותר.

14/03/2016 | 15:00 | מאת: גליה

שלום, יש לי רוחק ראייה + צילינדר, עם 2 מרשמים לשני זוגות משקפיים לקריאה+ קרוב ברחוק כתוב SPH PLANO CYL -00.75, -01.00 והזויות. והקריאה: SPH, +1.5 CYL -00.75, -01.00 והזויות. האם ניתן שבמשקפיים לרחוק אוכל לראות בטווח שמתחיל היכן בסוף הטווח של המשקפיים לקריאה ? זאת אומרת מבערך 40 ס"מ ועד אין סוף? תודה רבה !

לקריאה נוספת והעמקה

ואם אפשר, שאלה נוספת: האם גם עבור משקפי קריאה או למרחק יש להקפיד שחומר הגלם של העדשות יהיה מותג כמו אסילור, רודנשטוק או שזה לא משנה, (לעומת משקפי אופיס ומולטי)? תודה !

שלום גליה, פרטי המרשם אינם מלאים ולכן אי אפשר לתת תשובה מדוייקת. לגבי העדשות,ההבדל בין החברות השונות הוא חומר הגלם וארץ ייצור העדשות ומכך גם נובעת איכות העדשות.

שלום מבקש לשאול לאחרונה בבדיקת עיניים חדות עין ימין 6\6.6 עין שמאל C P H 6\7.5 האם תוצאה כזו יש מקום לשיפור אוו שבכלל אין צורך כי זה לא משמעותי מה היא המלצה יש לציין שאני בעבר ועד היום לא מרכיב מישקפיים גיל 62 תודה

שלום לך ליתר דיוק בעין שמאל בנוסף רשום חדות ראייה 6\10 שלום ותודה לכם

שלום יוסי, יש פער קטן בחדות הראיה בין עין ימין לשמאל. ככל הנראה יש אפשרות לשפר את חדות הראיה בעין שמאל עם משקפים.הצורך בשיפור החדות תלוי בהרגשתך.

שלום, חלק גדול מהחנויות בארץ לא שולחות את העדשות (אופיס או מולטיפוקל) לליטוש במפעל היצרן בחו"ל, אלא מלטשות באחד מהמפעלים בארץ. לכן, האם יש טעם להשקיע את המחיר הגבוה של מותגי עדשות בינלאומיים בעלי מוניטין, אם ממילא זה נעשה כך?!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום גליה, יש חברות המייצרות עדשות בארץ ויש חברות המייצרות את העדשות בחו"ל. ההבדל במחיר בדרך כלל נובע מהטכנולוגיה שלפיה מייצרים את העדשות, ארץ ייצור העדשות וחומר הגלם.

היי, אשמח לעזרה. אני מעוניינת להזמין משקפי ראייה באינטרנט עם עדשה לפי המספר שלי. באינטרנט הם מבקשים את הפרטים הבאים לכל עין: : sphere :cylinder :Axis :Pupillary Distance אני לא ממש מבינה מה זה כל אחד מהם, מלבד הצילינדר. הפרטים שיש בידי הם אלה: עין ימין: -1.75, צילינדר: -1.25 עין שמאל: -2.5, צילינדר: -0.75 תודה רבה מראש! מור

לקריאה נוספת והעמקה

שלום מור, מתוך הנתונים הקיימים אצלך חסרה הזוית (axis) של הצילינדר בכל עין ומרחק האישונים שלך (pupillary distance). לפי הנתונים שהצגת: בעין ימין: 1.25- sphere -1.75, cylinder בעין שמאל: 0.75- sphere -2.50, cylinder

07/02/2016 | 21:15 | מאת: אלכס

שלום,אני מרכיבה עדשות מגע חודשיות מזה 5 חודשים על בסיס קבוע . הרגשתי בשני שינויים: 1.ב5 חודשים הראייה שלי פשוט הדרדרה. העדשות מגע גרמו לי לתלות שלפני 4-5 חודשים לא הזדקקתי להן חוץ מראייה ממרחקים (לוח,טלוויזיה) 2.ברגע שאני מסירה את עדשות המגע חלים כאבי ראש בלתי פוסקים בצד ימין באזור הרקה.למה? חשוב לציין שזאת המידה המדויקת שלי האופטומטריסט לא יודע לתת תשובה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אלכס, הייתי ממליצה להתחיל להוריד בהדרגה את שעות הרכבת עדשות המגע ולעבור ליותר שעות הרכבת משקפים, ובנוסף לעקוב אחר כאבי הראש.

כי אצלי כפל ראיה קיים רק בחלק מהזוויות, וזה כתוצאה מפעולה משולבת של שתי העיניים (ובמקרה הכי גרוע אני יכולה לנהוג עם כיסוי על עדשה אחת, לא?)

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, תלוי בתוצאות הבדיקה הדו עינית שלך. לפעמים מאפשרים לאנשים עם פזילה לנהוג עם מראה פנורמית.

04/02/2016 | 00:21 | מאת: ערן

היי נשברו לי המשקפיים ופניתי לחנות למשקפיים והוחלט לאחר בדיקה להשאיר באותו מספר.. לאחר שקיבלתי את המשקפיים החדשים ,לאחר מספר ימים לא הצלחתי להשתמש במשקפיים והסרתי אותם.. בחנות אמרו לי שהכול תקין מדובר באותו מספר ולא רואים שום בעיה אבל בכול זאת החליפו לי את העדשות והדבר לא עזר.. האם יכולת להיות שוני בין המשקפים הישנות לחדשות ? איך זה שיש שוני למרות שהמספר נשאר זהה ובדקו עשרות פעמיים במכשיר שלהם ולא היה חריגה כלשהי ...? האם יש לכן הסבר לתופעה ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ערן, יכול להיות שבבדיקת ה PD (המרחק בין האישונים) היה אי דיוק כאשר החליפו לך את המשקפים, ככל שהמספר במשקפים גבוה יותר אי הדיוק ב PD יגרום לאי נוחות.

28/01/2016 | 15:22 | מאת: m

שלום וברכה, מי מוסמך ויש לו את הידע המתאים ביותר להתאים עדשת מגע אופטרמיסט או ד"ר מומחה לנושא קרנית שהוא גם מנתח?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אופטומטריסט הוא זה שמתאים עדשות מגע. במידה ואת צריכה התאמה מיוחדת של עדשות מגע (קשות או סקלרליות)תפני לאופטומטריסט שמתמחה בתחום הזה.

27/01/2016 | 17:45 | מאת: נועה

שלום, אני מאוד מעוניינת להתחיל להרכיב עדשות מגע באופן קבוע. בזמן האחרון ניסיתי מספר סוגי עדשות יומיות מומלצות, אך כל פעם שאני מרכיבה עדשות העיניים מתייבשות לי די מהר וזה מלווה בתחושת עייפות וכובד. ממה התחושה הזאת יכולה להיגרם?? זה נורמאלי? ומה עלי לעשות בעניין היובש? (עלי לציין שניסיתי סוגים בעלי לחות מוגברת והדבר לא שיפר בהרבה את ההרגשה). תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, לא כולם יכולים להרכיב עדשות באופן קבוע בגלל עין יבשה. זה נובע משכבת דמעות לא איכותית שמתאדה במהירות. אנשים עם בעיה כזאת אחרי זמן קצר ירגישו גירוי בעין והרגשה לא נוחה . מה שיכול להקל על התופעה הזאת זה קודם כל להשתמש בעדשות מגע חד פעמיות עם תוספת לחות ולהשתמש בטיפות עיניים (תחליף דמעות)לעין יבשה. כמובן לצמצם שעות הרכבה של עדשות מגע.

23/01/2016 | 12:28 | מאת: נ

קניתי עדשות מגע מולטיפוקל חודשיות אך לא התאימו לי אני רואה מצויין לקרוב צריכה לרחוק אז נתנו לי לנסות בעין ימין שתי עדשות שונות , אחת pwr -2.75 hi Max add+2.5. והשניה pwr-2.75 med. max add +2.5. ועדשה שמאל קבועה -pwr-2.00hi Max add +2.5. מה ההבדל בין hi לmed ומה ההבדל בין העדשות? אשמח על העזרה תודה

23/01/2016 | 13:03 | מאת: נ

בעדשה השניה. Max add-2.00 ולא 2.5

שלום אני מרכיב משקפים עם מספר של 9.5 תמיד עשיתי עדשות מזכוכית ע"מ שהעדשות יהיו כמה שיותר דקות. לאחרונה הבנתי שיש עדשות פלסטיק שנקראות אחד שבעים וארבע. שאלתי היא האם ניתן להשיג בעדשות הפלסטיק הנל עובי עדשה במספרים שלי שתהיה זהה לעובי שיש לעדשות זכוכית ואם לא האם הם יהיו עבות באופן משמעותי מהזכוכית נניח שכעת עדשות הזכוכית שלי הם בעובי 6 ממ איזה עובי יהיו עדשות דומות מפלסטיק אחד שבעים וארבע תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אשר, לא אמור להיות הבדל משמעותי בין עובי הקצה של עדשת פלסטיק 1.74 לבין הזכוכית. הפרמטרים שישפיעו יותר על עובי הקצה במספרים כמו שלך במשקפים, קשורים בבחירת המסגרת. ככל שקוטר העינית יהיה קטן יותר כך עובי הקצה יצא דק יותר, וכן סוג המסגרת: אם זו מסגרת ברגים או חצי מסגרת, העדשה תהיה חשופה יותר וכן תבלוט יותר. אם המסגרת מלאה מפלסטיק או מתכת, עובי העדשה יהיה פחות בולט.

14/01/2016 | 17:28 | מאת: אני

היי, לפני 4 ימים החלה לי אינפקציה בעין השמאלית לאחר שנרדמתי עם העדשות מגע לכשעתיים. העין צרבה, התנפחה, דמעה הרבה והרגיש כאילו יש עצם זר בעין. פניתי למיון (פה אציין שאני גרה בחול) שם לקחו דגימה מהעין ולקחו גם את עדשות המגע, עדיין אין תוצאות. רשמו לי 4 תרופות שונות שאני שמה במהלך היום, לאחר ביקורת חוזרת שהייתה אתמול אמרו לי שעם אחת מהתרופות אני מסיימת עוד ארבעה ימים ועם השאר עוד שבוע. הבעיה מתחילה בזה שכבר שנים שאני כמעט לא שמה משקפיים, רק בבית. אז הן נורא ישנות והמספר לחלוטין לא מתאים ואני רואה נורא מטושטש מה שמפריע למהלך היום (אני סטודנטית). הרופאה במיון אמרה לי שאני אוכל לעשות בדיקת אופטומטריסט רק בעוד 9 ימים(!) בגלל האינפקציה (שעכשיו אני בכלל לא מרגישה אותה והעין נראית לחלוטין נורמלית). רציתי לדעת האם היא צודקת? אפילו בדיקת עיניים של מספר אני לא יכולה לעשות? ושאלה שנייה, היא אמרה שעדשות מגע אני אוכל לשים שוב רק בעוד חודש, האם זה בגלל ההשפעה של התרופות שהיא מתמשכת (אנטיביוטיקות ועוד אחת על בסיס קורטיזון) או שזה כדי לתת לעין מנוחה? באמת לא אוכל לשים עדשות במשך חודש? אני נורא סובלת עם משקפיים, זה לא נוח לי ואני לא רואה בהן אף פעם טוב כמו כשאני עם עדשות. תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, הרופאה המליצה על בדיקת ראיה לאחר 9 ימים כי כאשר יש דלקת ו/או בצקת בקרנית המספר משתנה במהלך תקופת ההחלמה, לכן אם תבדקי לפני, המספר עלול להשתנות והמשקפים לא יתאימו לך לתקופה ממושכת. בעניין העדשות, רוצים לתת לקרנית להתאושש לגמרי לפני התחלת הרכבת העדשות.

11/01/2016 | 11:31 | מאת: ח

שלום, יש לי מספר עם צילנדר גבוה מאוד של 11.75+ האם יש אפשרות בעדשת מגע במספר כזה גדול שיהיה גם לרחוק וגם לקרוב. האם יש אפשרות במספרים כאלו גדולים לעדשה יומית או חודשית? מה טווח המחירים - אני יודעת שהכל תלוי כל מקרה לגופו, אבל חשוב לי לדעת עד כמה גבוה זה יכול להגיע שלא יעבדו עלי?תודה רבה

שלום, שאלת על רחוק וקרוב בעדשות מגע, האם התכוונת לעדשות מגע מולטיפוקליות?

18/01/2016 | 08:30 | מאת: ח

שלום, יש לי מספר עם צילנדר גבוה מאוד של 11.75+ האם יש אפשרות בעדשת מגע מולטיפוקול או סוג עדשה אחרת במספר כזה גדול שיהיה גם לרחוק וגם לקרוב. האם יש אפשרות במספרים כאלו גדולים לעדשה יומית או חודשית? מה טווח המחירים - אני יודעת שהכל תלוי כל מקרה לגופו, אבל חשוב לי לדעת עד כמה גבוה זה יכול להגיע שלא יעבדו עלי?תודה רבה

28/12/2015 | 10:22 | מאת: בת אל

אופטומטרס המליץ לי על עדשות טוקאי אריזונה - מולטיפוקל. העדשות מאד יקרות ואני שואלת האם יש הצדקה לרכוש דוקא עדשות אלו או להסתפק בעדשות זולות יותר אבל טובות מאד. תודה על תשובתכם

לקריאה נוספת והעמקה

שלום בת אל, אני אישית לא מכירה את העדשות האלו. בכל מקרה היום יש מבחר גדול מאוד של עדשות מולטיפוקל באיכות טובה ובמחירים סבירים בחברות המובילות.

26/12/2015 | 16:14 | מאת: מאיר

יש לי סוכרת ועקב כך יש לי קטרט בשתי העיניים בבדיקה להתאמת משקפיים נאמר לי בבדיקה שיש לי צילינדר וחצי בכל עין רציתי לדעת לגבי הניתוח עצמו האם במצב כזה משתילים עדשות טוריות או רגילות הבנתי שעדשה טורית יכולה לתקן את הצילינדר האם יש הצלחה בעדשות הטוריות לעומת העדשות הרגילות לראיה לרחוק ואיזה מהן עדיפה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום מאיר, נא להפנות את השאלה לפורום רופאי העיניים.

26/12/2015 | 13:27 | מאת: אני

שלום , אני מרכיבה משקפיים מזה 22 שנים (אני בת 45) ב20 שנים האחרונות המספר לא השתנה ונשאר כשהיה. לפני כחצי שנה נשברו לי משקפי הראיה ופניתי לחנות משקפיים שם נבדק ונמצא שהמספר לא השתנה (-3)(קוצר ראיה ללא צילינדר) נעשו לי שני זוגות משקפיים חדשים..שלא הצלחתי להסתגל אליהם (כאבי ראש וצוואר ,כאבי עיניים, עיניים דומעות או יבשות לחילופין-תופעות לא נעימות) חזרתי לחנות ונבדקתי שוב..נמצא שהכל תקין במשקפיים (המשקפיים מתאימים לבדיקה) אני סובלת עדיין מכאבי ראש כתוצאה מהמשקפיים (אגב ניסו לעשות לי PD אחר..במקום 63 עשו 59 בתקווה שישתפר..יש שיפור קל.. ועדיין מרגישה חוסר נוחות וכאבי ראש חזקים) 1.מה יכולה להיות הסיבה לחוסר ההסתגלות שלי ..? 2. האם PD משתנה (מ-63 ל-59) יכול להזיק לעיניים? תודה אני

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, יש אנשים שמאוד רגישים לשינויים ב PD. כדי לדייק ב PD כדאי שימדדו את ה PD שלך בפידימטר. כמו כן יש לבדוק אם המסגרת יושבת כראוי על הפנים ובצורה נוחה.

01/01/2016 | 09:22 | מאת: אני

ומשום מה אופטומיטריסטים נוטים לעשות טעויות PD רבות... איך יתכן..אחד מוצא שזה 63 השני 62 והשלישי 59... מה יכולה להיות הסיבה לחוסר הדיוק הזה? והאם משקפיים עם PD לא מדוייק מזיקות לעיניים? תודה

שלום, יש לי משקפיים כבר הרבה שנים ורכשתי לאחרונה גם עדשות מגע. כאשר אני מרכיב את המשקפיים אני שם לב שהתמונה היא כמובן ממוקדת אך גם מבחינה פורפורציונאלית האובייקטים נראים יותר קטנים(יחסית לאיך שזה נראה בלי משקפיים). לעומת זאת כאשר אני מרכיב עדשות אז היחס פורפורציונאלי של איך שאני רואה את התמונה עם או בלי עדשות נשאר.(וכמובן שהתמונה ממוקדת וחדה) רציתי לשאול האם זה הגיוני או שהמשקף שיש לי פגום? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום שי, מה שאתה מתאר זה אפקט אופטי נורמלי לחלוטין. כאשר מרכיבים משקפים, אפקט ההקטנה נוצר עקב המרחק הקיים בין העדשות במשקפים לעין. בעדשות מגע זה לא קורה כי העדשות נמצאות על העין.

14/12/2015 | 22:35 | מאת: בן

שלום רב, ברצוני לעבור לעדשות מגע לתקופה של כמה חודשים לקראת חתונה. נתקלתי בחיפושיי בעדשות מגע חודשיות מסוג AirOptix Night and Day אשר לפי המפורט אפשר להרכיב במשך 30 יום ללא צורך בהסרתם (גם ליום וגם ללילה). שאלתי היא - האם סוג זה מומלץ בכלל ובטוח לשימוש? תודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, עדשות NIGHT AND DAY עשויות מחומר שמעביר חמצן ברמה מאוד גבוהה לכן לפי הוראות היצרן ניתן לישון איתם במשך חודש ימים. למרות זאת, אני לא ממליצה לישון עם עדשות מגע מכל סוג שהוא. עדיף להרכיב אותם בבוקר ולהוריד אותם כשחוזרים הביתה בערב. גם אם זה עדשות שמעבירות חמצן ברמה גבוהה.ככה אנחנו מצמצמים סיכוי לסיבוכים.

09/12/2015 | 19:24 | מאת: דודו

אני הרכבתי עדשות מגע במשך חצי שנה והפסקתי בגלל שהיו לי דלקות בעצת רופאי עיניים הפסקתי 5 וחצי חודשים ועכשיו קניתי עדשות סיליקון הידורגל יומיות והשאלה שלי בעינים שלי יש מלא נימים אדומים האם אני יכול לשים עליהם את העדשות או שזה מסוכן הנימים לא עוברים כבר חמישה חודשים מאז שהפסקתי אם העדשות וגם לאחר טיפול שניתן על ידי רופא עינים עם מלא סוגי טיפות עינים השאלה שלי אם אני יכול לשים עליהם את העדשות על הנימים האדומים או שזה מסוכן תודה על העזרה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום דודו, לפני תחילת השימוש בעדשות המגע אני ממליצה לגשת לייעוץ ובדיקה אצל רופא עיניים או אופטומטריסט מוסמך.

18/11/2015 | 19:21 | מאת: אלמוני

ערב טוב , אני שילמתי מראש וביקשתי לרכוש זוג עדשות דקות 1.74 של חברות hoya , כאשר קיבלתי את העדשות ראיתי שהחזירו לי את העדשות הישנות בתוך מעטפה של עדשות שלפי המספר והצילינדר הם אינם שלי וגם רשום על המעטפה סגם וחברה אחרת שלא אני הזמנתי , בחשבונית מס קבלה לא רשום איזו חברה וכאשר התעקשתי המוכרת רשמה בכתב ידה עדשות של חברת סגם עם אחריות של שנה בכתב יד , התקשרתי לחברת סגם והם לא מוכנים למסור מידע מאיזו חברה בנויות העדשות שקיבלתי כי אני לא שילמתי להם הם אמרו לי שאפנה לחנות , פניתי לחנות אבל לא נתנו לי כל הוכחה שאכן העדשות הן של חברת hoya תוצרת חוץ יפן כי שהזמנתי , השאלה שלי היא איזה מסמך החנות אמורה להראות לי כדי שתהיה לי הוכחה מאיזו חברה עשויות העדשות שלי ? ואם לא יראו לי הוכחות מה עלי לעשות כנגד החנות אני שילמתי סך של 1800 שקל במזומן מראש ....

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, חברת סגם הינה הנציגה של חברת HOYA בארץ. לגבי שאלתך השנייה, לכל חנות יש נהלים משלה, לכן כדאי לך לפנות שוב לחנות ממנה רכשת את העדשות לברור נוסף.

18/11/2015 | 16:46 | מאת: אופיר

שלום, סבלתי תקופה מאודם בעיניים והרופאה אבחנה שזו אלרגיה לעדשות המגע. אני משתמש בעדשות רכות סיליקון הידרוג'ל של חברת דיספו כבר 6 שנים. זה הגיוני שתתפתח אלרגיה לאחר 6 שנים? היא אמרה לי לא להרכיב עדשות בחודש הזה (וכך עשיתי). קיבלתי טיפול לחודש בטיפות רלסטט. לאחר חודש עין שמאל עדין נשארה אדומה והשבוע קיבלתי טיפות למשך שבוע FML כי כנראה ישלי גם דלקת, ושוב טיפות רלסטט לחודש נוסף. הרופאה שמעתי שרשמה והקלידה במחשב "הפסקת שימוש בעדשות מגע". לא שאלתי אותה מה הכוונה ואם לא אוכל יותר להרכיב עדשות. מנסיונכם - במידה והאודם והדלקת יעברו החודש הזה, יש אפשרות לחזור ולהרכיב עדשות מגע?

לקריאה נוספת והעמקה

אופיר שלום, יכול להיות שהאלרגיה התפתחה כתוצאה מניקוי לקוי של העדשות או החלפת תמיסה. לגבי המשך הרכבת עדשות המגע, יש לגשת לרופא המטפל לבדיקה נוספת ולברר מולו האם אפשר להמשיך להרכיב את העדשות ומתי.

11/11/2015 | 13:55 | מאת: נועם

שלום רציתי לדעת האם אתם ממליצים על עדשות ספיר HD של חברת סגם? האם יש עליהם חוות דעת טובות? האם הטכנולוגיה שלהם היא חדשה או ישנה? אשמח לקבל תשובה במהירה המון המון תודות נועם

לקריאה נוספת והעמקה

נועם שלום, אם הכוונה הייתה לעדשות VIPRO HD אז הן עשויות לפי הטכנולוגיה החדשה, והן טובות אך יש עדשות מתקדמות יותר הנקראות SHARP או SHARP PLUS,הן בעלות שדה ראיה רחב יותר.

12/11/2015 | 14:39 | מאת: נועם

הכוונה שלי היתה לעדשות שנקראות ספיר HD תודה!

11/11/2015 | 13:38 | מאת: נועם

שלום רציתי לדעת האם אתם ממליצים על עדשות HD? האם יש עליהם חוות דעת טובות? האם הטכנולוגיה שלהם היא חדשה או ישנה? אשמח לקבל תשובה במהירה המון המון תודות נועם

....

שלום רב, את צריכה לפנות לאופטומטריסט מוסמך

04/11/2015 | 18:56 | מאת: אביבית

שלום רב בילדותי עברתי טיפול על ידי תרגילים לפזילה, וזה עבר והיה בסדר. עכשיו בגיל 70, שוב התחלתי לפזול מדי פעם. האופטומטריס נתן לי משקפיים עם פלסמות למיקוד העיניים. בצד אחד 5 ובצד שני 2. אני משתמשת בזה רק בשביל לראות טלויזיה וזה ממקד לי את התמונה, אבל אני מרגישה שזה כאילו גרם לי פזילה יותר גדולה במשך היום. ממש העיניים עייפות והפזילה יותר חזקה מאז המשקפיים. האם המשקפיים עם הפלסמות באמת יכולים לגרום ליתר פזילה כי הן ממש מרגילות את העיניים להסתכל בצורה לא נכונה. שאלתי האם להמשיך להרכיב את המשקפיים ושאין קשר או להפסיק כי הן באמת גורמות ליותר פזילה? אשמח אם תוכלו לייעץ לי. תודה אביבית.

לקריאה נוספת והעמקה

אביבית שלום, האם הכוונה היא לפריזמות במשקפיים? יש הרבה דברים שלא מובנים בשאלה שלך, למשל כתוצאה ממה הופיעה פזילה בגיל 70? כמה זמן הפזילה קיימת? האם היית אצל רופא ובדקת את זה? כל זה משפיע על החלטת האופטומטריסט איזה סוג משקפיים לעשות. חשוב לציין שבדיקה למשקפיים עם פריזמות היא בדיקה לא פשוטה ואת צריכה לפנות לאופטומטריסט מוסמך על מנת לעשות משקפים מסוג זה. אם לאחר שעשית משקפיים את עדיין רואה כפול, את צריכה לחזור לאותו אופטומטריסט לבדיקה חוזרת. וכמובן לפנות לרופא עיניים.

22/10/2015 | 15:52 | מאת: מינה

שלום רב, אשמח מאוד לעזרה…..אני בת 39, ובבסיס (גיל צעיר) העיניים שלי היו תמיד יבשות מהרגיל, ולכן שמתי עדשות עם מרכיבי לחות חזקים יותר. לפני כחצי שנה, פעם ראשונה כשהייתי עם עדשות בים העיניים לפתע- החלו לצרוב, לא יכולתי להסתכל בשמש. הסרתי במהירות את העדשות, והצריבה נמשכה כך זמן מה, ולאחר מכן נהיה יובש בעיניים, בעיקר בבקרים. רופאת עיניים נתנה לי רלסטט וטיפות סיסטיין. היא מרה שיש לי יובש (אם איני טועה) מתחת לעפעפיים. וכעת לשאלותי :) 1. העיניים במצב טוב יותר בהרבה. אך עדיין יש חוסר נעימות עם העדשות שלי.האם עדשות יומיות מיטיבות (ומומלצות)יותר עם עין יבשה מאשר דו שבועי או משהו אחר? ואיזה סוג? האם שמעת על עדשת מגע סקלרלית? והאם זה מתאים לי? 2. ראיתי המלצות על ניתוח לייזר למישהו עם עיניים יבשות. אך הרופאה שלי אמרה לי כי למי שיש בעייה כמו שלי ל מומלץ הניתוח כי היובש יוקצן לרמת פגיעה קשה באיכות החיים. מהי גישתך? תודה רבה מראש על הסבלנות!!!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום מינה, 1. אילו עדשות מגע את מרכיבה כרגע? אם עד כה לא השתמשת בעדשות מגע חודשיות סיליקון הידרוג'ל, התייעצי עם האופטומטריסט שלך לגבי עדשות אלו. עדשות סיליקון הידרוג'ל מונעות התאדות מהירה של דמעות ובכך שומרות על משטח הדמעות בעין. כמו כן את יכולה להתייעץ עם האופטומטריסט לגבי עדשות קשות. עדשות סקלרליות בדרך כלל מותאמות לאנשים עם קרניות מעוותות ובמצבי יובש קיצוניים, את יכולה לברר האם עדשות אלו מתאימות לך בבדיקה אצל האופטומטריסט. 2. ישנה עליה ברמת היובש בחודשים הראשונים לאחר ניתוח לייזר. אם את מעוניינת בניתוח, גשי להתייעצות/בדיקת התאמה אצל רופא עיניים מומחה בניתוחי תישבורת כדי לאמת האם את מתאימה לניתוח או לא.

15/10/2015 | 21:45 | מאת: דליה

בת 61 מרכיבה מולטיפוקל מעל עשר שנים.לאחרונה חשתי שינוי בעיקר לקרוב ועשיתי בדיקת ראייה לאחר שמונה שנים עם אותם משקפיים וללא בדיקה.יצא שבעין ימין המס ירד במספר שלם.בעין שמאל ירד פחות.הבעייה אני לא מצליחה להרכיב את המולטיפוקל החדשים יותר מארבע שעות בשל כאבי ראש עזים ולחץ על העינים.האופטימטריסט נסה לבודד את המולטיפ והכין עדשה רק לרחוק באותו מספר עם הירידה. אך לא צלח. כאבי הראש בלתי נסבלים.כעת בנסיון שני החליף לעדשות לרחוק בלבד בהדרגה עם ירידה של חצי מספר בעין ימין שהיא יותר בעיתית ובשמאל הוריד כרבע מספר.לדעתו עלי לנסות לפחות שבועיים ולאמן את המוח לקבל המס החדש שהוא ירידה משמעותית. אני היום ביום הראשון אתם ולצערי אותו דבר ארבע שעות מקסימום וכאבים עזים ואז אני חוזרת כמובן לישנים וזה בסדר.לא יודעת איך אסבול זאת במשך שבועיים ואיני בטוחה שאין דרך יותר קצרה.השלב הבא זה להכין עבורי מולטיפ עם המס הגבוה הישן אך לטענתו זה רע כיון שאני רואה רק בעין שמאל וגם הוכיח לי זאת בבדיקה .הצילו מה אפשר לעשות.??אציין שעשיתיכעת בדיקת עינים עם הרחבת אישונים הכל תקין.אשמח לעצתכם.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, מה חדות הראיה שלך בכל עין עם מרשם הישן? במידה והחדות היא סבירה ולא מגבילה אותך בתפקוד היום יומי תחזרי למרשם הישן שנוח לך ולא גורם לך לכאבי ראש. (עדיין מומלץ לנסות את המרשם ההחדש במשך שבועיים)

19/10/2015 | 23:12 | מאת: דליה

אם אתם מציעים לחזור למס הישן אז למה בכל זאת כדאי לנסות כשבועיים זה פשוט סבל עבורי ולאחר כמה שעות אני חןזרת לישנים ואז זה גם מפריע כי העיניים מתעיפות מההחלפות התכופות.האם יכול לקרות נזק לעין אם אשאר עם המספר הישן המס הגבוה שהוא כפול מהבדיקה כיום? אובדת עצות

13/10/2015 | 08:59 | מאת: א

שלום, ישלי זוג עדשות מגע חודשיות שהשתמשתי בהן כ 17 ימים. מהיום אני צריך להשתמש בטיפות למשך חודש ולא להרכיב את העדשות. כל כמה ימים צריך להחליף את התמיסה של העדשות במחסנית כדי שאוכל להשתמש בהן לעוד 13 ימים בהמשך?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, משאלתך אני מבינה כי העדשות הורכבו במשך כשבועיים וכעת יש צורך בהפסקת הרכבת העדשות במשך חודש. עדשות מגע חודשיות מיועדות לשימוש אך ורק לחודש מיום פתיחתן. לכן אפילו אם הורכבו רק פעם אחת, לאחר חודש מיום פתיחתן אסור להשתמש בהן עוד ויש לזרוק אותן. לפי כך, לאחר סיום הטיפול הרפואי, השתמש בזוג עדשות חדש.

14/10/2015 | 10:02 | מאת: א

אוקי הבנתי שלאחר חודש עליי לזרוק אותן אך עד לסיום החודש אם אני רוצה עדיין לשמור עליהן בתמיסה אז כל כמה ימים להחליף את התמיסה?

12/10/2015 | 11:35 | מאת: אופיר

הייתי היום בבדיקת עיניים בעקבות אודם בעיניים. הרופאה אמרה שכנראה זו אלרגיה מהעדשות (אני משתמש בעדשות רכות הידרוג'ל של דיספו). אבל כשאמרתי לה שאני משתמש בעדשות 6 שנים ואין לי צריבה או כאב עם העדשות אז היא חשבה ואמרה שאלרגיה לעדשות צריכה בד"כ להופיע מיד בהתחלה ואולי זו אלרגיה מלכלוך או אבק ושאשתמש חודש בטיפות "רלסטט" ולא להרכיב חודש עדשות. ע"ג עלון השימוש בטיפות רשום שלאחר כ15 ד'ק מהזלפת הטיפות ניתן להרכיב את העדשות כדי שהחומר לא ייספג בעדשה. השאלה שלי היא אם במהלך החודש ארכיב לכמה אירועים ספורים בודדים ולמשך כמה שעות בודדות עדשות, לא אמורה להיות בעיה?? והטיפות האלה אכן אפקטיביות לאודם בעיניים מנסיונכם? השינוי מהיר?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אופיר, אנא הפנה את שאלתך לפורם רופאי העיניים

08/10/2015 | 08:38 | מאת: איל

שלום חברי פורום מכובדים, במשך עשרות שנים אמא שלי הולכת לאופטומטריסטים שונים וקונה משקפי מולטיפוקאל, אך תוך זמן קצר היא מגלה שזוג המשקפיים שקנתה איננו מוצלח ולא מתאים לה כהלכה. משקפי מולטיפוקאל הם מוצר יקר מאוד, והתחושה היא שרבים מהאופטומטריסטים לא לגמרי השתלטו על העניין והייתה לנו חוויה שאלו שהיינו אצלם אינם מקצועיים מספיק בשביל להתאים משקפיים שכאלו. אני באמת לא רוצה להשמע מזלזל, אבל זו הייתה החוויה. כל אחד אמר משהו אחר, קבע כי מדובר במספרים שונים, צילינדרים לא צילינדרים, אני לא מבין בזה. מה שאני יודע הוא שלא היו שניים שאמרו אותו דבר ועברנו בין כחמישה. עם כניסתן לשוק של רשתות לממכר משקפיים שהן קצת יותר אגרסיביות, תחושה זו של חוסר מקצועיות רק התעצמה. הייתי רוצה לדעת כיצד ניתן לקבל המלצה על מקצוען/מקצוענית אמיתיים. נעדיף באיזור המרכז. זוג משקפי מולטיפוקאל עולה כ5000 שח ואני חושב שסביר בהחלט לבקש המלצה בתחום בו המוצרים כלכך יקרים ובעצם אין לך דרך אמיתית לעמוד על טיבו של בעל המקצוע העומד מולך באם אינך מהתחום. תודה רבה, איל רימר.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום איל, האופטומטריסטים ברשת האופטיקה "עיניים" ישמחו לתת מענה מקצועי בהתאמת משקפי מולטיפוקל. סניף ירושלים טל: 02-5021292 סניף תל אביב טל: 03-6090907 סניף חיפה טל: 04-8535414 סניף באר שבע טל: 08-6656658/9

07/10/2015 | 09:46 | מאת: אבנר ים

שלום, לאורך הרבה שנים היה הלי צילינדר נמוך במשקפיים ובעדשות מגע הוסיפו לי רבע מס' כדי לפצות על זה. כיום בעין אחת לפי בדיקה המס' הוא 3.5- עם צילינדר של 0.75- . כך גם העדשה במשקפיים האם ניתן להשתמש בעדשת מגע ( חודשית ) של 3.75- במקום הצילנדר ? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אבנר ים, עקרונית ניתן להשתמש בעדשה עם מספר 3.75- אך בכל מקרה כדאי לפנות לאופטומטריסט מוסמך לקביעת המספר המתאים לך בעדשות מגע.

20/09/2015 | 20:08 | מאת: מיכל

שלום:) יש לי כמה שאלות בנושא עדשות מגע. אני מעוניינת להתחיל ללכת עם עדשות מגע יומיות/חד פעמיות לשבתות ואירועים מסוימים. מעולם לא שמתי עדשות אני עם משקפיים ורציתי לדעת איך כל התהליך הולך?..אמרו לי משהו כמו חודשיים שלוש לבוא לחנות למעקב לא יודעת..אני לא ממש מבינה בכל זה והייתי רוצה אם אפשר שתסביר לי פחות או יותר על התהליך..אני חדשה בכל זה.. לגבי המחיר. כמה פחות או יותר אמור לעלות לי? אמרו לי בחנות שזה תלוי בצילינדר למרות שאמרו שנמוך אצלי שיכול להיות שאולי אצטרך רק בעין אחת לפי המשקפיים. ושזה (נראה לי) בין 200-400 לחודש (ל3 חודשים מעקב) ושהכל תלוי בבדיקה. אשמח לכל הפרטים מפורטים הרבה תודה רבה!:)

לקריאה נוספת והעמקה

שלום מיכל, התהליך מתחיל בבדיקת התאמה לעדשות מגע- הבנת הצורך שלך בעדשות המגע, בדיקת המצב התשבורתי והבריאותי של העיניים. במידה ונמצאת מתאימה, האופטומטריסט מחליט אילו עדשות מתאימות לך, לאחר קבלת העדשות יש צורך להגיע לביקורת לפי קביעת האופטומטריסט לצורך מעקב. המחיר אכן תלוי בצילינדר ובחברה של עדשות המגע.

16/11/2015 | 15:59 | מאת: מיכל

כן אבל מה טווח המחירים צריך להיות? בערך?

20/09/2015 | 16:03 | מאת: נוי

שלום, אני בת 25 ובערך בגיל 21 התחילה לרדת לי הראיה. בבדיקה הראשונה נמצאה ריאה בעין שמאל 1- ובעין ימין 0.75-.לא הלכתי עם משקפיים בערך שנתיים והראייה הייתה בסדר.ביום אחד הרגשתי שהראיה לא טובה עשיתי בדיקת ראיה בעין שמאל 1.25- ובעין ימין 1-.ניסיתי להסתדר בלי משקפיים אבל המצב מאוד הפריע לי גם המשקפים הרגישו לי מציקים על האף.לבסוף החלטתי לשים עדשות מגעאחרי חיפושים מצאתי עדשות מגע שמתאימות לי אך כנראה הראייה עוד הפעם נפלה והלכתי לעשות בדיקה. בבדיקה אחרו שעין ימין נהייתה כמו שמאול,בשתי העיניים 1.25- הם הביאו לי עדשות מתאימות למספר והלכתי הביתה. אחרי שלבשתי את העדשות הרגשתי עדיין שהראיה לא 100% אבל נתתי לזה חשיבות כי בסך הכול ראיתי עם העדשות טוב.לפני כמה ימים הלכתי לעשות שום פעם בדיקה באותו המקום והתברר לי שעכשיו הראיה שלי בעין שמאל 2.00- ובעין ימין 2.25-.גם התברר שכאשר עשיתי בדיקת ראיה אחרונה הראיה הייתה 1.5- בעין שמאל וימין 1.25- זא שמאז הבדיקה האחרונה ועד היום שזה בערך 10 חודשים הלכתי עם עדשות שהמספר שלהם יותר קטן מהאשר היה לי ושמתי לב שהעיניים כול הזמן מנסות להתמדק אם אני מסתכלת רחוק ואז קרוב או ההפך. 1.האם זה שלבשתי עדשות עם מספר לא תואם יכל לגרום לזה שנפלה לי הראיה? עכשיו יש לי משקפיים שהם עם מספרים 1.25- בעין שמאל ו 1.00 בעין ימין. את המשקפיים אני שמה לעיתים רחוקות בדך כלל בבית 2.האם אני צריכה עכשיו להחליף את המשקפיים למספר העדכני או שאני עדיין יכולה להשתמש בהם עם המספרים הישנים?זה לא יגרום לירידת הראיה? 3.אני סטודנטית לתוכנה ונמצאת הרבה מול מחשב האם כאשר אני יושבת מול מחשב עם עדשות מגע/משקפיים זה יכול לגרום לירידת ראיה? ואיך ניתן לעצור את ירידת המספרים? תודה מראש על התשובה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום נוי, ישנם מספר פקטורים הגורמים לעליה במספר וחלק מהם הם נטייה תורשתית ועבודה מרובה מקרוב כגון קריאה ועבודה מול מחשב, לכן אין תשובה חד משמעית לעצירת המספר. כדי לשפר את איכות הראייה שלך עדיף להחליף את המספרים הישנים במשקפים ובעדשות המגע למרשם החדש.

14/09/2015 | 11:29 | מאת: אורנה

שלום אני מרכיבה משקפי ראיה ,לאחרונה חשה אי נוחות עקב תוספת מספר פלוס A על מספרי מרחק במשקפי ראיה,מה פירוש 73-A? אשמח לקבל תשובה תודה אורנה

לקריאה נוספת והעמקה

השאלה לא ברורה,אשמח לקבל פירוט

19/09/2015 | 12:34 | מאת: אורנה

במרשם למרחק רשומים מספרים נכוניםומה שלא רשום במרשם זה תוספת מספר A-73,לפי מונח זה במילון אופטומטריה,מה פירוש? מקווה שהבהרתי את עצמי טוב

05/09/2015 | 09:36 | מאת: משה

שלום עברתי לפני מספר שנים ניתוח קטרקט בשני העיניים. אני בן 61 וחובש משקפיים מולטיפוקל. בשנה האחרונה בנהיגה בחושך,אני מסתנוור מאורות של כל מכונית שבאה ממולי. מה נדרש לבדוק?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום משה, אני ממליצה לגשת לרופא העיניים המטפל שלך לבדיקה.

25/08/2015 | 20:09 | מאת: סיגל

ספאזם אקומודטיבי?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום סיגל, כן, אופטומטריסט יודע לאבחן ספאזם אקומודטיבי.

בעין שמאל הלא דומיננטית יש לי מספר יותר גבוה ברבע(מינוס 2 וחצי), החליפו לי את המרשם תוספת של רבע מספר לפני שבוע, כעט אני מרגיש ירידה נוספת בראייה של עין שמאל, זה קורה לי תמיד אחרי החלפת מספר במשקפיים שמהר מאוד ראייה בעין שמאל נחלשת מעט ואז אני נשאר עם ראייה יותר טובה בעין ימין, למה זה קורה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, האם חדות הראייה עם משקפים בשתי העיניים זהה או שחדות הראייה בעין ימין תמיד הייתה טובה יותר משמאל? אם כן, זה מסביר מדוע אתה מרגיש בהבדל בין עין ימין לשמאל בעיקר כאשר משנים את המרשם.

תמיד המספר בעין שמאל גבוה ברבע, אבל העניין הוא שאחרי שמתאימים לי מרשם חדש במשקפיים אני תמיד מרגיש אחרי יומיים שלושה עם המרשם החדש שהראייה בעין שמאל כאילו נחלשה בעוד רבע, למרות זאת אני נשאר עם המצב הזה כשנה שנתיים עד שאני מרגיש שגם בעין ימין הראייה ההחלשה ואז אני הולך לחנות משקפיים ומוסיפים לי רבע בשני הצדדים...

04/08/2015 | 22:13 | מאת: דלית

שלום, אם אדם סובל מבעיה סיסטמית, נוירולוגית או אחרת, הגורמת לחולשה בשרירים הממקדים את הראיה ומניסטגמוס, האם המרשם למשקפי מולטיפוקל שיקבל ברגע נתון עלול לא לשקף את המצב האמיתי בגלל שינויים תכופים הקשורים לבעיה השרירית? תודה. תודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב! בעיה סיסטמית המתבטאת בהחלשות שרירי העיניים, אינה אמורה להשפיע על המרשם במשקפיים. במידה והחולשה בשרירים מופיעה בעפעפיים, זה יכול להפגוע בשדה הראיה.

31/07/2015 | 13:03 | מאת: שלום

שלום, האם ניתן להרכיב במשקפי שמש עדשות אופטיות באינדקס שונה זו מזו ? ( עקב הפרש במספר בין שתי העיניים ) תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב! ניתן לעשות משקפים בשני אינדקסים שונים, החיסרון של זה הוא שיכול להיות הבדל בגוון של העדשות. ככל שהאינדקסים קרובים יותר אחד לשני,כך ההבדלים בגוון פחות מורגשים.

27/07/2015 | 17:56 | מאת: ליאור

שלום רב, אני עם קוצר ראייה במספרים גבוהים (-6.5) בערך. רכשתי בעבר משקפי שמש עם עדשות יצור 1.67 (המשקפיים היו קמורות), של חברת אסילור-אופטיפלס (המפעל בקיבוץ אושה). כיוון שמדובר בעדשות יצור ואינדקס גבוה המחיר היה בהתאם גבוה (קרוב ל2000 ש"ח). העדשות הגיעו עם ציפוי "נס צביע", ואחריות של שנתיים. למרות שהקפדתי לא להשאיר את המשקפיים ברכב בחוץ, ולא נכנסתי איתם לסאונה וכו' כעבור שנה וחצי החל להתקלף הציפוי. בחברה החליפו את העדשות על חשבונם. הפעם הציפוי החזיק יותר זמן מעמד- אך התופעה חזרה שוב אחרי כ-3 שנים - התקלפות של הציפוי, עד כדי חוסר יכולת להשתמש במשקפיים היום. כעת אני רוצה להזמין משקפים עם עדשות חדשות ומעוניין להימנע מעוגמת נפש חוזרת בפעם שלישית.... במקום אחד הציעו לי "עדשות שמיר" עם אפשרןת של תוספת אופציונלית של ציפוי אנטירפלקס- אבל רק עם שנתיים אחריות על הציפויים. במקום שני שוב הציעו לי עדשות של אסילור באומרם שאלו עדשות דווקא יותר איכותיות משמיר ומגיעות היום עם 3 שנים אחריות, ובאות בהכרח עם ציפוי אנטי רפלקס , לא נתון לבחירה עם אני רוצה או לא. אני מעוניין לחסוך מעצמי את עוגמת הנפש של התקלפות הציפוי, בפעם השלישית. אינני מבין בכלל מה חשיבות ציפוי אנטירפלקס במשקפי שמש שהרי בעדשות המקוריות הבאות עם המשקפיים יש רפלקציות ברורות מ-2 צידי העדשה, אז לא ברור לי מה הרעיון של האנטירפלקס. 1. אודה להסבר על חשיבות אנטירפלקס במשקפי שמש- האם זה באמת נחוץ או שכדי להימנע מהתקלפות הציפוי צריך להתעקש לרכוש עדשות ללא הציפוי הזה. 2. האם קיימות חברות אחרות שבהן תופעות אלו של קילופים פחות שכיחות ומעניקות אחריות ארוכה יותר או לכל החיים? אודה לשמות. 3. האם הציפוי של הנס צביע הוא ציפוי נגד שריטות - ואולי הוא המקור לבעיה? כיוון שאני מקפיד על שמירת המשקפים בקופסא כשהם לא על העינים האם כדאי אולי לוותר עליו אם הוא ציפוי בעייתי? 4. האם ניתן לתקן ציפוי ממש מתקלף (להסירו לגמרי/לחדשו) או שחייבים להחליף את העדשות? במידה וזה אפשרי איפה עושים כזה דבר? ,תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב! ציפוי אנטי רפלקס נועד למנוע סינוור ולהעניק ראיה צלולה יותר. במידה ואתה סובל מסינוור יתר בשמש, כדאי לך לעשות ציפוי אנטי רפלקס גם במשקפי שמש. לגבי אחריות על ציפוי וסוגי עדשות כדאי לך לבדוק מול האופטומטריסט המטפל שלך. ידוע לי שאם הציפי התקלף , ניתן להורידו.

27/07/2015 | 07:53 | מאת: חני

שלום רב , בתי בת 12 בבדיקת ראייה שבצענו לה יש ממצאים אלו בעין ימין DISTANCE C.C 6/12 בעין שמאל אותה בדיקה 6/10 הילדה מרכיבה משקפיים מזה שנה. נשלחנו לבדיקה נוספת,האבחנה היא ASTIGMATISM ,מה זה אומר? אשמח לתשובה. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב! הבדיקה בעצם אומרת שיש שינוי במספר במשקפים. אסטיגמציה זאת תופעה שכיחה באופטומטריה, נובעת בדכ מצורת קרנית בעין, יש לתקן אותה עי התאמת עדשות מתאימות במשקפים. תגשו ליעוץ אצל אופטומטריסט מוסמך.