פורום אופטומטריה, משקפי ראייה ושמש ועדשות מגע

הפורום יעסוק באופטומטריה, במשקפיי ראייה, במשקפי שמש ובעדשות מגע. לציבור הגולשים יינתנו תשובות על-ידי אורב אבזקייב, אופטומטריסטית בעלת ניסיון רב ברשת "עיניים". התשובות יינתנו תוך פרק זמן של 48-72 שעות, ללא נטייה מסחרית, לקבלת מידע: 3122* למעבר לפורום לחצו כאן.
1933 הודעות
1805 תשובות מומחה

מנהלי פורום אופטומטריה, משקפי ראייה ושמש ועדשות מגע

הפורום יעסוק באופטומטריה, במשקפיי ראייה, במשקפי שמש ובעדשות מגע. לציבור הגולשים יינתנו תשובות על-ידי אורה אבזקייב, אופטומטריסטית בעלת ניסיון רב ברשת "עיניים". התשובות יינתנו תוך פרק זמן של 48-72 שעות, ללא נטייה מסחרית, לקבלת מידע: 3122*
15/09/2019 | 22:07 | מאת: טלי

היי. לביתי בת השנה וחצי יש רוחק ראיה די גבוה 8. עד עכשיו היתה מסגרת מסיליקון מלבנית שהתאימו לה מאד . על אף זה שהעדשות הגדילו לה את העיניים. הזמנתי לה מסגרת חדשה בצורת אליפסה יותר עדינה ממה שהיה לה עד עכשיו. היום ששמתי לה את המשקפיים ( שעלו לי מעל 2000 שח) הופתעתי מאד לגלות כי העיניים נראות קרובות יותר אחת לשניה וזה ממש לא מתאים לה. מספר שאלות: מה אני צריכה לדעת/ לשאול במקרים הבאים כדי לא לחוות עוגמת נפש כזו? איך יכול להיות שלא נאמרה אפילו מילה אחץ בעניין? האם היה צריך למדוד לה את המרחק ביו העיניים או לעשות משהו כדי לבנות את העדשה אחרת? על מנת שלא נגיע לעזאץ תוצאה? או שהכל מתחיל ונגמר במסגרת?

15/09/2019 | 20:02 | מאת: שולמית

שלום. קניתי עדשות מגע דיספו ביו ועל כל עדשה יחידה כתוב על העטיפה דיספו ביו וראיתי שבחבילה השניה כתוב על כל עדשה יחידה comflicon A רציתי לשאול אם זה אותו דבר והאם זה גם חודשיות?

05/09/2019 | 09:14 | מאת: א.ר

שלום רב, בן 40, מרכיב עדשות מגע חודשיות מסיליקון הידרוג'ל כ- 20 שנה. הומלץ לי ע"י רופא עיניים לעבור לעשות מגע יומיות עקב דלקות עיניים חוזרות ויובש בעיניים. התחלתי ביומיות, אך איני יודע איזה חומר פעיל הכי מתאים. בחנויות האופטיקה נוטים למכור את מותג הבית. התחלתי מס' ימים עם עדשות יומיות מסיליקון הידורוג'ל (Somoflicon A 44%) וראיייתי היתה עכורה ולא צלולה. עברתי ליומיות שאינן סיליקון הידרוג'ל (Methaflicon 43%) ודווקא שאינן סיליקון הידרוג'ל אני מרגיש ממש טוב. שאלתי היא, האם סוג זה של עדשות מגע ללא סיליקון הידרוג'ל עשוי להתאים לי עקב יובש בעיניים? למרות שימוש קבוע בטיפות הילוקומוד. יש לציין שאני מרכיב את העדשות קרוב ל- 12 שעות ביום. על איזה חומר פעיל שבעדשות מגע את יכולה להמליץ? תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום , עדשות סיליקון הידרוג'ל מאפשרות העברת חמצן גבוהה יותר ואינן סופחות נוזלים לעומת העדשות ללא הסיליקון (ובכך פחות מיבשות את העין)- מה שאנו ממליצים יותר לאנשים עם נטייה ליובש והרכבה ממושכת של עדשות לאורך היום. יש כמה חברות בשוק אשר משווקות עדשות יומיות עם סיליקון הידרוג'ל. הייתי ממליצה לנסות להרכיב עדשות מחברה אחרת ולראות האם יש הבדל בהרגשתך. אם אין שיפור, ניתן גם להרכיב את העדשות ללא הסיליקון.

02/09/2019 | 19:23 | מאת: צימל

1.אם העין שלי דוחה הרבה סוגים של עדשות חד פעמיות מה זה אומר ?אולי סוג אחד מבין כל החברות מסתדר לי בעין לאורך כל היום . 2.האם עדשות דקות מאד עדיפות ברמת העיקרון לבריאות העין ? 3.חומר חיטוי לעדשות זה בסדר לקנות את הכי זול בחנות ? 4.אחרי שאני מוציאה את העדשות מחומר החיטוי יחד עם זה מותר להכניס לעין ? תודה מראש .😊

לקריאה נוספת והעמקה

שלום צימל, 1. ישנן מספר סיבות היכולות לגרום לאי סבילות לעשות מגע, יש לגשת לאופטומטריסט לבדיקה. 2. כעיקרון ככל שהעדשה דקה יותר כך תעביר יותר חמצן לעין, אך יכולת העברת החמצן של עדשה תלויה גם בחומר הגלם ממנו מיוצרת העדשה- לכן חשוב לבחור עדשה איכותית. 3.באיזה חומר חיטוי מדובר? מי חמצן או תמיסה רב תכליתית? אם מדובר בתמיסה רב תכליתית, יש מוצרים זולים בשוק אשר לא מסירים לכלוך וחלבונים באופן יסודי מהעדשה. 4. באיזה חומר מדובר? ישנם חומרים המאפשרים הרכבה מידית של העדשה לאחר הוצאתה מהתמיסה ויש כאלה שלא.

02/09/2019 | 11:34 | מאת: מרים

שלום ברצוני לשאול שאלה ידית של מסגרת משקפים נשברה,האם ניתן להעביר את עדשות מולטיפוקוליות אל מסגרת משקפים אחרת? תודה על תשובה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום מרים, אם זה אפשרי, עדיף להזמין את אותו הדגם של המסגרת בה העדשות מורכבות כעת. אם לא, אפשר להעביר למסגרת אחרת שתהיה דומה בגודל ובצורה ככל שאפשר למסגרת הקיימת היום.

18/08/2019 | 09:30 | מאת: אלי

שלום, האם יש הבדל בריאותי בין עדשות משקפי שמש uv400 לבין עדשות משקפי שמש polarized? אני מתלבטת אם להשקיע סכום כסף נוסף כדי להחליף לעדשות הפולראיזד. מנסה להבין האם יתרון בריאותי של ממש מבחינת חסימת קרינה וכיו"ב. אם יש עדשות משקפי שמש טובות אפילו יותר מהשתיים האלו, אשמח לדעת. תודה!!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אלי, עדשות מקוטבות (polarized) לא חוסמות קרינה אל מקטבות את האור, לא מאפשרות לאור לעבור דרך העדשה בזווית מסוימת ובכך מאפשרות ראייה נקייה יותר מסנוורים. כל העדשות האיכותיות נגד השמש אמורות לחסום UV 400 כולל העדשות המקוטבות.

13/08/2019 | 20:53 | מאת: נאוה

קיבלתי הצעת מחיר לעדשות מולטיפוקל של חברת evolusion הגרמנית. המחיר המבוקש גבוה יותר מעדשות zaiss. חיפשתי באתרים ולא מצאתי מידע על עדשות אלו. אודה לך אם תתני מידע על טיבם של אלה. תודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה
20/08/2019 | 19:17 | מאת: נאוה

למה אין תגובה ????

שלום נאוה, אני לא מכירה את חברת evolution.

28/07/2019 | 22:17 | מאת: יעל

אם יש לי משקפיים אפשר ע"י אופטומטריסט או מעבדה לומר לי איזה מספר עשו את העדשה? יש לי כאבי ראש...

לקריאה נוספת והעמקה

שלום יעל, יש אפשרות לבדוק את מספר העדשה הן אצל אופטומטריסט והן במעבדה אצל אופטיקאי.

שלום, רקע: אני משקפופרית מגיל 3. קצרת ראי עם צילנדר.מגיל 15 אני רק עם עדשות מגע קבועות קשות. היום בת 44. יש לציין שכעת אני סובלת מיובש ( מחודש מאי) לא מצליחה להרכיב. הבעיה: עם העדשות מגע תמיד שעשיתי ראיתי ממש טוב אך כמובן שהעין מתעייפת להיות איתן כל היום ב בייחוד המחשבים. עשיתי משקפיים יש לי מספרים קטנים -1.5, -1.25 הבעיה הצילנדר . האופומטרסיט עשה בשני העיניים צילנדר 2. זוית 22 וזוית 160 היום קיבלתי: התחושה ממש מוזרה של עיוות. אבל אני גם מרגישה כאילו יש הגדלה של העצמים. כמו שיושבים לראות סרט קולנוע ממש מקרוב ורוצים קצת להתרחק. הרצפה קצת עקומה. כשאני יושבת מול מחשב או מחזיקה עיתון או פלאפון כאילו העצמים מתעוותים אפילו שאני מסתכלת על המקלדת זה נראה לי "חזק מידיי". היתכן שהמספר או הצילנדר שעשה חזק מידיי? או שזה הזוית? קצת קשה לי ככה. ביחוד מול עצמים מקרוב וממרחק ביניים. תודה לך

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, מה שאת מתארת זה אפקט אופטי שנגרם מעדשות המשקפים בגלל המעבר מעדשות מגע, תוך מספר ימים את אמורה להסתגל לזה וזה יפסיק להפריע. אם המצב לא משתפר תוך 10 ימי הרכבה של המשקפים פני בחזרה אל האופטומטריסט הבודק.

21/07/2019 | 21:53 | מאת: אתי

שלום אורה, יתכן ואצטרך משקפיים. אני כל הזמן עם עדשות וכעת יש לי יובש כמה חודשים. יש בעיה אולי אצטרך עדשות מולטיפוקל. רק רציתי לשאול איזה סוג עדשה מומולץ מבין אלו: שמיר, Hoya, Zeiss, Rodenshtock, Tokay, Essilor, Optimize מה ההבדל ביניהם? האם תמחור נעשה גם לפי גובה העדשה כלומר המסגרת שאבחר? מה עושים אם מוצאים מסגרת במקום אחד ורוצים לעשות עדשות וקביעת מספר אצל מומחה? זה מומולץ ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אתי, בכל אחת מהחברות שציינת יש מבחר רב של עדשות מולטיפוקליות שמיוצרות בטכנולוגיות שונות ומתאימות לצרכים שונים של הלקוחות. התאמת עדשה מולטיפוקלית הינה התאמה אינדיבידואלית בהתאם לצרכים ולתקציב של כל אחד ואחד. ברוב החנויות אפשר לרכוש מסגרת בנפרד ועדשות בנפרד. לרוב לא תהיה בעיה לרכוש מסגרת ממקום אחד ולעבור בדיקה ולרכוש עדשות במקום אחר.

שלום, אני מרכיב משקפיים בעיקר בשל אסטיגמטיזם. ה-PD שבמרשם תואם את זה שמדדתי בעצמי בעת התמקדות בחפץ רחוק. האם לא מתעוררת בעיה בעת קריאה עם משקפיים כנ"ל, כאשר ה-PD מתקצר? כמו כן, האם התאמת המשקפיים, בנוסף, מספר קל (שלילי, -0.5 או -0.75, לראייה מרחוק) לא תקשה על העין בעת קריאה? אני שואל בעקבות זמן הסתגלות ארוך שנדרש למשקפיים (כשבוע וחצי), פגיעה קלה אך מורגשת בשיווי המשקל גם לאחר ההסתגלות, וכאבי ראש ועייפות בעת קריאה ממושכת, מעבר להתעייפות טבעית כפי שהייתה טרם עלה הצורך במשקפיים. תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום דן, לא אמורה להיווצר בעיה בעת קריאה בגלל שינוי ה PD, אלא אם מדובר במספרים גבוהים. אם קיים קושי בהסתגלות למשקפים אפילו לאחר 10 ימי הרכבה, יש לחזור לאופטומטריסט הבודק.

תודה!

11/07/2019 | 14:16 | מאת: אבנר

ישלי מיופיה גבוהה (מספר -8) ולכן אני בסיכון מוגבר לקרע או הפרדות הרשתית והולך כל שנה לבדיקה שגרתית . האם אחרי ניתוח לייזר אני עדיין באותה קבוצת סיכון ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אבנר, כן, גם לאחר ניתוח לייזר אתה נמצא באותה קבוצת סיכון.

03/06/2019 | 02:22 | מאת: מירי

שלום , אני בת 26 , יש לי מספר גבוה (-10) בשתי העינים. במהלך היום אני שמה עדשות ובשעות הלילה משקפיים. לאחרונה למעלה משבוע כשאני באה לשים עדשות אני רואה שהאישונים שלי מורחבים וברגע שהעדשה נכנסת הם חוזרים למצבם הרגיל. זה מעולם לא קרה לי ורציתי לשאול האם זה תקין, ואם כן מדוע זה קורה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום מירי, אם התופעה נמשכת אמליץ לך לפנות לרופא עיניים לבדיקה.

29/05/2019 | 09:39 | מאת: יעקב א

מגיל מאוד צעיר היו לי משקפיים עם מספר פלוס, לראייה מקרוב. עם השנים המספר ירד (בעין אחת בעיקר) עד שלבסוף נשארתי עם עין אחת 0 ועין אחת 3+ (יש שמכנים אותה עצלה). הרופא עיניים אמר לי שאין צורך להרכיב יותר את המשקפיים. לפני כשנה התחלתי לא לראות טוב בעין הטובה שלי, ולאחר בדיקה נאמר לי שבעין ימין יש לי עכשיו -1 ובעין שמאל +3. פה מתחילה הבעיה. רופא העיניים טען שאם ארכיב משקפיים עם עדשה אחת פחוס ועדשה אחת מינוס זה יפגע לי בראייה ובמוח, שיקבל כל הזמן תמונה כפולה (אחת מכל עין) במקום תמונה אחת מאוחדת. אך אני לא רואה טוב ואני משתגע כבר כל פעם להחליף עיניים, כל פעם לעצום אחת כדי שאראה טוב בשנייה, לקרוב או לרחוק. בנוסף יש לי לא מעט כאבי ראש ועייפות בחודשים האחרונים, אני חושש שזה בגלל זה (לאחר שלא נמצאה שום סיבה בבדיקות דם ובבדיקות שגרתיות אחרות לכאבים). אשמח לעצה מה לעשות, כן משקפיים או לא, ומה מומלץ,האם כאבי הראש יכולים להיות בגלל הראייה? תודה!! יעקב

לקריאה נוספת והעמקה

שלום יעקב, האם ניסית להרכיב משקפים עם המרשם החדש? אם כן וזה גרם לך לתחושה לא נעימה ולראייה כפולה אמליץ לך לנסות להרכיב עדשות מגע, זה מבטל את אפקט גודל הדמות שנוצר כתוצאה מהבדלים גדולים במספרים של שתי העיניים.

28/05/2019 | 15:39 | מאת: מירית

שלום, התחלתי להרכיב משקפי קריאה לפני כ-3 שנים מספר +1, כיום המספר עלה ל 2.5+ עם צילמדרים מספר שלילי רבע וחצי |זה יציב כחצי שנה. אולם בשנה האחרונה בבדיקות בבדיקות אני רואה 6-6 למרחוק. אולם אני צריכה להתאמץ נאמר לי כי המספר האמיתי בין 0.75+ ל 1+. נאמר לי כי זה מספר קטן עדיין מה זה אומר ? מדוע משתנה המספר למרחוק ? האם מומלץ מולטיפוקל ולהשתמש כל היום

לקריאה נוספת והעמקה

שלום מירית, עם הגיל נוצרים שינויים בעין שגורמים לעתים לעליה במספרי הפלוס במרשם לרחוק. המאמץ שאת מתארת כאשר את רוצה להסתכל לרחוק בעצם מאפשר לך לפצות על הפלוס הקטן שיש לך וכך את מצליחה לראות טוב. כרגע אם הינך מסתדרת טוב ללא משקפים מרחוק ניתן להמתין עם הרכבת משקים באופן קבוע. ברגע שתרגישי עייפות ו/או ראיה פחות ברורה מרחוק יהיה מומלץ להרכיב משקפי מרחק.

28/05/2019 | 10:38 | מאת: חיים

שלום וברכה. אחרי שהמשקפיים שלי שהשתמשתי בהם יותר מעשור נשברו אצטרך עכשיו לקנות משקפיים חדשים . השאילות הן: הרי יש מגוון של עדשות בשוק .מה הם הכללים של קיטלוג העדשות לפי איכותן,דקותן,פלסטיק,זכוכית,אינדקס,ארץ יצור,ציפוים וכו? איזה מושגים בסיסים שקשורים לעדשות ומסגרות צריך לדעת כדי להגיע לאופטיקה מוכן בידע בסיסי ולשאול את האופטומטריסט שאילות מדויקות ? האם PD,שזה מרחק בין האישונים,משפיע רק על העדשות או גם על המסגרת ? כלומר האם כל מסגרת מתאימה לכל אחד מבחינה אופטית או שצריך להתחשב בנתונים של כל אחד ואחד? אשמח גם ללינקים לאתרים ופורומים מקצועיים שמסבירים לצרכן את העניין הזה של בחירת משקפיים מיטבית והשוואת מחירים.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום חיים, אמליץ לך לגשת לחנות אופטיקה מקצועית, שם יתאימו עבורך (בהתבסס על המרשם והצרכים שלך) עדשות המתאימות לך ביותר וישמחו להסביר על ההבדלים בין סוגי העדשות. ה PD משפיע על בחירת מסגרת ועדשות מתאימות, מה שגורם להתאמת המשקפיים להיות אינדיבידואלית.

26/05/2019 | 01:06 | מאת: נדב

שלום. לפני מספר שנים רכשתי משקפי שמש תוצרת Ray Ban, להם הותאמו עדשות אופטיות יקרות מאוד שרכשתי בחנות אופטיקה. דגם משקפי השמש הוא RB2132. רציתי לשאול האם את יודעת כיצד ניתן להוציא את העדשות האופטיות מהמשקפיים (אני רוצה להחליף אותן בעדשות המקוריות, כדי שאוכל ללבוש את המשקפיים גם עם עדשות מגע). האם למיטב ידיעתך ייתכן שהעדשות האופטיות שהותאמו למשקפי השמש שלי מודבקות למסגרת, או שפשוט ניתן לשלוף אותן בדרך כלשהי? אשמח מאוד לעזרתך.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום נדב, בדרך כלל כאשר מרכיבים עדשות במסגרת לא מדביקים אותן אלא מרכיבים במהלך חימום קל של המסגרת. לא ממליצה לך לבצע את החלפת העדשות באופן עצמי שמא יגרם נזק לעדשות או למסגרת. פנה לאופטיקה, שם ישמחו לעזור.

22/05/2019 | 11:27 | מאת: יעל

היי, אם אני יושבת וקוראת עיתון בלי משקפיים או עדשות זה אומר שאין לי זוקן? חשוב לי לציין שזה משנה גודל הכתב וגם הזווית של הקריאה. למשל כתב קטן מאוד כו זה שרשום על בקבוקי תרופה אני קצת מתקשה. וגם חשוב לזוית שבו עומד הדף למשל אם הוא על השולחן לעומת אם אני מחזיקה אותו.

לקריאה נוספת והעמקה

אם יש לך קוצר ראייה שמאפשר לך לקרוא בלי משקפים ולראות ברור את הכתב לא אומר שאין לך זוקן ראייה, אלא המספר שיש לך לרחוק מפצה על הצורך במשקפי קריאה.

21/05/2019 | 16:24 | מאת: אור

שלום אורה, אם יש לי משקפיים של ראיה שנקנו מרשת ולא נעשה בהם מספר וחברה שלי נתנה לי אותם במתנה איך אוכל להתביע בהם את מספר המשקפיים שלי? האם בכל חנות אופטמטריה או שאני צריך לפנות לאיזה מעבדה לבד? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אור, ניתן לגשת לכל חנות אופטיקה ולבקש להזמין עדשות לפי המרשם שלך ולהרכיב אותן במסגרת שיש לך.

21/05/2019 | 16:15 | מאת: יעל

היי, אני מגיל 15 עם עדשות מגע קשות. כיום בת 43. הפעם האחרונה שעשיתי עדשות קשות המספר לא טוב ואני מוצאת עצמי הולכת וחוזרת לתיקון מספר.כך במשך שנה הריץ אותי האופטומטריסט עד שנשברתי. כתוצאה מכך היו לי כאבי ראש וכו'.. התחיל לומר שאני פוזלת וסובלת מזוקן ראיה. לבסוף רופא עיניים קבע לי מספר: ימין sph:-1.25 cyl:-1.25 AXIS:20 שמאל sph:-1. cyl:-1 axis:160 שאלתי: האם זה מספר משקפיים לקצר ראי או שזה מראה על זוקן ראיה? האם המספר הזה יתאים גם לעדשות קשות? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום יעל, זוקן ראייה מתחיל להופיע בין גיל 40 ל -45. בבדיקה הנ"ל אין התייחסות למצב הקריאה שלך. לגבי המרשם, לא ניתן להזמין עדשות קשות לפי מרשם זה, יש צורך בבדיקת התאמה לעדשות קשות.

22/05/2019 | 11:17 | מאת: יעל

היי, שאת אומרת התאמה לעדשות קשות.. את מתכוונת שהעדשה תשב טוב על העין או מבחינת זה שהמספר יהיה שונה מהמרשם? שכחתי לציין שרשם במרשם גם PD=60 ועוד דבר הוא אמר בע"פ שאני לא צריכה פריזמה או ביפוקל. כלומר מספר רגיל. האם המרשם הזה הוא לא לזוקן ראיה? שאלה אחרת לגמריי: כפי שאת מבינה אני כעת בבעיה לא מסתדרת עם העדשות שעשו לי ובסוף רופא עיניים קבע לי מספר. אני כן מרגישה שינויים בעיניים.כבר עברה שנה ואני מרגישה שכתב קטן מקרוב ( כשעוצמים כל פעם עין) אני מתחילה לראות מטושטש. כרגע גם כואבת לי העין נקודתית וחשבתי שזה דלקת אך רופא אמר שאין לי דבר. אני גם רואה טשטוש בעין הזו( מרוח)מדי פעם האם זה כתוצאה מיובש? או שאולי זוקן ראיה גורם לכאבים ושפתאום רואים מרוח בעין? לדעתך, למי שיש לו זוקן לא ראוי שירכיב עדשות מגע? תודה שוב. אני קצת מבולבלת מה יש לי כי כל אחד אומר משהו אחרולכן גם לא יודעת אם לעשות משקפיים או עדשות מגע.

19/05/2019 | 20:33 | מאת: שריאל

גילו לילדה שלי בת 3 קוצר ראייה - 1.5 בשני העיניים וצילינדר 0.25, רציתי לדעת האם בעתיד הקרוב זה ישתפר ולא תצטרך משקפיים? זה אומר שחס וחלילה היא תגיע למספרים גבוהים בגלל היותה קטנה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום שריאל, ברוב המקרים קוצר ראייה הולך וגדל ככל שהילד גדל. הגורמים המשפיעים על עליית המספר הם נטייה תורשתית ו/או עבודה מרובה מקרוב. במצב כזה מומלץ להיות במעקב של רופא עיניים ילידים ולעקוב אחר התפתחות המספר ובריאות העיניים.

היי, גם אני סובלת מקוצר ראיה מגיל 3. וצילנדר= גנטי מולד. מציעה לך להיכנס לאתר האינטרנט של פרופ' יאיר מורד - יש גם סרטונים איך לעצור קוצר ראיה אצל ילדים. מסביר על טיפול בטיפות אטרופין יחד עם משקפיים מיוחדים. כמו כן לדאוג שהילדים לא ישבו כל היום מול המסכים.. ולהיות שעה וחצי בשמש

30/05/2019 | 14:40 | מאת: שריאל

יש לי עוד שאלה.. יש מקרים שהעין נמצאת בעיכוב גדילה ואז המספר יורד בהדרגה וזה עובר לראייה תקינה?.. והמספרים זה גנטי מבחינת העלייה שלהם?.. בעלי מרכיב משקפיים מגיל 20, עם מספר 3 היום ואני מגיל 13, הייתי עם מספר 3 (אחרי ניתוח לייזר)

17/05/2019 | 17:56 | מאת: אנונימי

היי עברתי לייזר בעיניים לפני כ 3 שנים ואני קניתי עדשות צבע ללא מספר זה מסכן את ההצלחה של הניתוח שלי? או שמדובר סהכ מקליפה עשוייה מסיליקון עם גוון מה שכן אני לא רואה איתם מצויין אולי אלח כמה שעות הראייה טובה יותר אשמח לתשובה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, חשוב להיבדק על ידי אופטומטריסט ולבדוק האם הקימור של עדשות הצבע מתאים לנתוני הקרנית (לאחר ניתוח לייזר משתנים הקימורים והקרנית לרוב נהיית מעט שטוחה יותר) וזאת על מנת למנוע נזק לעין.

03/05/2019 | 09:30 | מאת: נאור

אם אני שם עדשות צבע ללא מספר ומשקפיי ראייה זה לא מזיק?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום נאור, זה לא מזיק אך צריך להיבדק אצל אופטומטריסט, לוודא שעדשות המגע יושבות טוב על הקרנית.

שלום. אני משתמש בעדשות מגע חודשיות. 1. האם טרם הכנסת העדשות למיכל, אכן צריך לשפשף את העדשות עם מעט תמיסה באמצעות האצבעות? האם זה חשוב? אני נוהג להכניס את העדשות למיכל כמו שהן ופשוט להוסיף תמיסה. 2. לגבי זמן השימוש המותר במיכל - אני משתמש במיכל המצורף לתמיסה שבה אני משתמש (ReNu). מאחר שמיכל שלם של תמיסה מחזיק לי להרבה יותר מחודש ימים, כי אני לא משתמש בעדשות כל יום, יוצא שהמיכל נשאר להרבה זמן - הרבה מעבר לחודש. לעיתים חודשיים ואף שלושה. ראשית - האם זה בעייתי? שנית - לאחר שאני מוציא מהמיכל את העדשות, אני בסך הכל שוטף אותו במים ומניח לייבוש. האם כך נכון לעשות? הרבה תודה רבה מראש ! (-:

לקריאה נוספת והעמקה

שלום יוסי, 1. אכן צריך לשפשף את העדשה עם מעט תמיסה בין האצבעות לפני השריית העדשות בתמיסה. זה מוריד חלבונים ושומנים מהעדשה ומאפשר העברת חמצן טובה יותר לעין. 2. מומלץ להחליף את המחסנית אחת לחודש ולשטוף אותה בסליין.

18/04/2019 | 19:33 | מאת: ספיר

קצת רקע:אני בת 20 ויש לי צילינדר של 1.50 אם אני לא טועה בכל עין הלכתי לבדיקת עיניים ואמרו לי שיש לי עיניים שהם קצת פוזלות זה לא נראה לעין והם נמצאות כל הזמן במאמץ ושאני צריכה לעשות עדשות עם פריזמות. השאלה היא האם הכאבים הם עד כדי כך, אני לא יכולה להסתכל בלי מדיי פעם לכווץ את העיניים כדי להרגיע את העיניים, זה ממש מעייף אותי ואני צריכה לנוח ועושה לי כאבי ראש וזה מפריע לי במהלך היום.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ספיר, בלי לבדוק אותך לא אוכל לתת המלצה. אם אינך בטוחה, גשי לבדיקה נוספת.

תבדקי שוב. לפעמים עושים מספר לא מתאים. גם לי זה קרה עד שרופא עיניים בדק אותי.

16/04/2019 | 18:24 | מאת: אפרת

שלום רב, בני בן 10 מרכיב משקפיים עם מספר גבוה(-10) וצילינדר גבוה(4). כעת לאחר החלפה של משקפיים(ללא שינוי במספר) טוען שרואה צבע כתום וכחול סביב דמויות וחפצים ( המסגרת בצבע ירוק). ממה הדבר נובע?? אודה לתשובה בהקדם. באופטיקה טוענים שהכל כשורה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אפרת, יתכן שהעדשות החדשות מיוצרות מחומר גלם שונה ממה שהוא היה מרכיב (אולי העדשות הוזמנו מחברה אחרת או באינדקס שונה).

12/04/2019 | 13:47 | מאת: שרונה

שלום, עשיתי משקפיים לקריאה , האופטיקאי קבע מספר 1.5+ צילינדר. שנה האחרונה אני השתמשתי במשקפיים מספר 1 הזולות שקונים ב10 ש"ח. הזמנתי 2 זוגות אחד למחשב עם ציפוי לאור כחול והשני לקריאה ללא ציפוי. ברגע ששמתי את החדשות אני פתאום רואה הרבה יותר גדול ממה שאני צריכה. האם יכול להיות שהאופטיקאי טעה? איך ממספר 1 קפץ לשניים? האם אם אחזור אליו יבדוק ויעשה חדש? (האם ככה נהוג?)

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, ההרגשה של שינוי גודל הדמות נובעת בדרך כלל מהרכבת משקפים עם מרשם חדש, זה דורש לרוב מספר ימי הסתגלות. אם אינך מצליחה להסתגל וסובלת מבלבול, כאבי ראש, סחרחורות וראייה לא ברורה בקשי להיבדק שוב.

לפני 3 שבועות עשיתי משקפי מולטיפוקאל. אני סובל מאז מכאבי פנים במיוחד מצד ימין וגם מתחושת לחץ בראש (מלמעלה לאורך הלחי). גם בעבר - לפני הקושי בראייה מקרוב - ניסיתי להחליף - מספר פעמים (5) - מסגרת עם עדשות וסבלתי מאותה בעיה שבשלה גם לאחר שבועות של ניסיונות נאלצתי להחזיר את החדשות ולחזור לקיימות. המסגרת הקיימת (שנים רבות) אינה מעוררת בעיה. גם אין בעיה עם הרכבת עדשות מגע. - האם מוכר? האם צריך להמתין עוד? אודה מאוד מראש לכל הצעה/סיוע.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ערן, צריך לבדוק מה ההבדל בין העדשות הקיימות שלא גורמות לכאבים לעומת המולטיפוקל. האם מדובר בצילינדר גבוה יותר מאשר במרשם הישן? יתכן וזה גורם לאי הנוחות ולכאבים, בכל אופן אמליץ לחזור לאופטומטריסט המטפל להמשך טיפול.

שלום, האם זוקן ראיה יכול רופא עיניים ע"י הסתכלות לתוך העין או שלא כך מאבחנים? יש לי בעיה. אני קצרת ראי ונאמר לי שגם צילנדר מרכיבה כל חיי עדשות. כשבאתי להחליף את העדשות האופטו' אמר לי שאני גם פוזלת וגם עם זוקן ראיה . כל פעם עשה לי מספרים וכאב לי הראש.. עד שאחרי שנה התיאשתי מלחזור אליו וכל הכסף ירד לטימיון. הייתי אצל רופא עיניים בקופ"ח. ווקא אמר שאני לא פוזלת ושאני צריכה רק משקפיים לקצרת ראי. וקבע לי מספר. השאלה: האם לא כדאי כעת להרכיב יותר עדשות מגע? שכן תיקון הקצרות ראי גורמת לי שלא אוכל לראות מקרוב לעומת שאני בלי העדשות.או שפשוט עשה לי מספר לא נכון בעדשות? בגדול בלי כלום אני יכולה לקרוא גם ממחשב. כשאני עוצמת עין אחת אז ברור שאני רואה בעין אחת קצת יותר מטושטש אבל אני לא יודעת אם קריאה ממחשב זה נחשב שאני לא רואה מרחוק או מקרוב? כשאני קוראת מדף או ספר בלי עדשות נוח לי.כן יש קצת ירידה אם אני נניח קוראת מה כתוב ע בקבוק תרופה אבל זה כתב קטן ולא שימושי ביום יום. כשאני מחזיקה את הפלאפון ובכוונה מרחיקה ומקרבת אותו כל פעם עוצמת עין אחת אני לא רואה שיש טווח ראיה טוב בעין ימין זה תמיד קצת מטושטש. ובעין שמאל: יש טווח מאוד מסויים שאני רואה חד. כלומר קירוב מידיי מטושטש ומרחק כמו ממחשב מטושט אבל כך לי כלום אני יכולה לקרוא מהנייד. מה ממולץ לי לעבור למשקפיים ותיקון רק למרחוק? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום יעל, זוקן ראייה לא מאבחנים על ידי הסתכלות בעין אלא ע"י תשאול המטופל הבנת הצרכים שלו מקרוב ביחס לגיל. לגבי המחשב זה נחשב טווח ביניים, לא רחוק וגם לא קרוב- לכן את מצליחה לקורא ללא משקפים. ולגבי השאלה האם להרכיב עדשות מגע או לא, זה נתון לשיקולך, אם תרכיבי עדשות מגע, תראי טוב לרחוק אך מקרוב יהיה קושי, ואז תצטרכי להרכיב משקפי קריאה בנוסף לעדשות המגע. אם תחליטי להרכיב משקפים, תוכלי להוריד אותם בזמן עבודה מקרוב ולהרכיב במבט לרחוק.

23/03/2019 | 20:35 | מאת: אבי

שלום,ראיתי באינטרנט שלאופטומטריסטים בארה"ב יש תואר OD והם גם מאבחנים ומטפלים במחלות עיניים. למה בארץ זה לא ככה?

שלום אבי, בכל מדינה יש חוקים שונים בנוגע למקצוע האופטומטריה. בארץ אין אפשרות לקבל תואר דוקטור באופטומטריה וכן אין לאופטומטריסטים רישיון לטפל ולאבחן מחלות עיניים. בארץ רק רופא עיניים יכול לאבחן ולטפל.

22/03/2019 | 21:20 | מאת: ליאת

עד עכשיו במשך הרבה שנים הייתי שמה עדשות מגע ומשקפיים באותו מספר, לאחרונה כשעשיתי בדיקה נאמר לי שאמור להיות הבדל בין המספרים. בבדיקה החדשה יצא -3.25 במשקפיים. מהו המספר שאני צריכה בעדשות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ליאת, אכן אמור להיות שוני במרשם של עדשות מגע לעומת המשקפים אך זה מתייחס למספרים הגבוהים מ 4.00-. כך שעם מרשם של 3.25- את יכולה להרכיב עדשות ומשקפים באותו המספר (אלא אם כן יש גם צילינדר במרשם, ואז יש צורך בחישוב אחר).

עדיפות חדות וטיב הריאה זה באמת ישוב לי האם אפשר לשים משקפי שמש בלי מספר מעל לעדשות מגע עם מספר או שעדיף משקפי שמש עם מספר מעל לעדשות מגע עם מספר- האם זה כמו לשים משקפיים על משקפיים השאלה היא על איך העניים יראו טוב וחד יותר המספר שלי בעדשות מגע הוא 3 ורבע בשתי העניים עם זה רלוונטי

לקריאה נוספת והעמקה

שלום חן, יש להרכיב משקפי שמש ללא מספר כאשר מרכיבים עדשות עם מספר לתיקון הראייה.

12/03/2019 | 16:27 | מאת: סיוון

עשיתי בדיקת ראיה: R 2.00 עם חצי צילינד L 1.75 עם חצי צילינדר משתמשת בעדשות גונסון יומיות מויסט עד עכשיו השתמשתי ב1.75 והיום לאחר הבדיקה נתנו לי ימין- 2.25 ושמאל 2.00 האם זה תקין?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום סיוון, זה אכן תקין.

מהי מדיניות קופת חולים כללית: האם רופא עיניים יכול לתת מרשם למשקפי ראייה? או האם חייבים אופטומטריסט תודה

שלום ניר, איני בקיאה במדיניות של קופות החולים במתן מרשמים למשקפים.

31/03/2019 | 13:00 | מאת: אחת שעשה לה רופא בקופה

היי ניר, עבר זמן אבל אם אתה קורא גם רופא עיניים עושה בדיקה ונותן מרשם. למרות שנהוג כיום שלא הם לא אוהבים לבזבז זמן על זה.

05/03/2019 | 21:29 | מאת: גולד

שלום, האם עדשות משקפיים מולטיפוקל שנמסרו ללקוח והתברר כי הן לא תקינות כמו מספר לא תקין (האופטומטריסט לא בצע בדיקה תקינה), עובי עדשה לא בהתאם לציפיות (הוזמנה עדשה דקה בעובי 1.7 אך לא הוסבר במעמד בחירת המסגרת שככל שהקוטר של המסגרת גדול העדשה תהיה עבה בקצה למרות שהוזמנה עדשה דקה) וכו׳ - האם ניתן להשתמש באותה עדשה, כלומר לתקן את המספר ו/או להתאימה למסגרת אחרת או שלא?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום גולד, הבעיה בהעברת עדשות מולטיפוקליות היא שכאשר נלקחות המדידות למיקום המוקדים בעדשה הן מתבצעות בהתאם לפנים ולמסגרת שנבחרה. אם מעבירים את העדשות עם הפרמטרים של מסגרת אחת למסגרת שונה בצורה ובגודל, ברוב המקרים ההתאמה לא תהיה מדויקת.

שלום רב. הייתי במשך שנה אחת אצל שלושה אופטומטריסים וכל אחד מהם קבע לי מספרים שונים לעדשות המשקפיים. איני יודעת מדוע כל אחד מהם קבע מספר שונה אך אולי איני מבינה את הוראת הבדיקה ולכן שאלתי היא: בבדיקת המספרים למרחק (נדמה לי 6 מטרים באמצעות מראה) כאשר מופיע מספר מסויים שאני צריכה לזהות ואני אכן מזהה אותו אם כי לא בבירור האם אני צריכה לומר לאופטומטריסט שהמספר אינו נראה בבירור או לא. אודה להתייחסותך, יעל

לקריאה נוספת והעמקה

שלום יעל, יתכנו שינויים קטנים במרשמים של אופטומטריסטים שונים. השינויים יכולים לנבוע בגלל החדרים השונים וצורת הבדיקה שמשתנה מבודק לבודק, אך לרוב אם הבדיקה מדויקת ההבלים יהיו זניחים. ולגבי שאלתך, את יכולה להגיד שהמספרים אינם ברורים למרות שאת מצליחה לזהות אותם.

בגיל 16 היה לי קוצר ראייה גבוה. כשנה לא הרכבתי משקפיים. לפעמים מתחתי את העיניים כדי לראות טוב יותר. בעקבות כך נוצרה לי אסטיגמציה. מעניין אותי, האם ייתכן שהאסטיגמציה נגרמה בעקבות מאמץ של העיניים?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום גיל, עלייה במספר לרוב תלויה בפרמטרים תורשתיים או בגלל מאמץ רב מקרוב .

24/01/2019 | 18:05 | מאת: Embryonic

שלום רב, אני סובל זה מספר חודשים מכאבי עיניים מתמדים בהתסכלות על עצמים קרובים, הנובעים, ככל הנראה, מפזילת גובה סמויה אשר לא טופלה קודם לכן. ביצעתי מספר בדיקות ראיה במוסדות שונים; באחת הבדיקות הומלץ על פריזמה 1.5 BD ו-1.5 BU, ובאחרת על 2 BD ו-2 BU. רכשתי משקפיים עם פריזמה 1.5, ואני מרכיב אותם זה חמשה ימים. הכאב פחת, אך הוא עדיין קיים כל העת, ועדיין קיימת תחושה כאילו העין הפוזלת יוצאת ממקומה. איך אוכל לדעת אם המרשם בו השתמשתי הוא הנכון? ניתנו לי בבדיקות שלושה מרשמים שונים זה מזה בכל פרמטר (ספרה, צילינדר ופריזמה), וכאשר אני סובל מכאבי עיניים, לא ייתכן שעליי להמר על מרשם זה או אחר ולרכוש עוד ועוד משקפיים. אודה לעצתכם.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אני ממליצה לך קודם כל להיות במעקב אצל אחד האופטומטריסטים שבדקו אותך, יתכן וההסתגלות למשקפים תדרוש בדיקה חוזרת. איני יכולה לתת תשובה חד משמעית לגבי המרשם הנכון כיוון שלא בדקתי אותך ואין לי את תוצאות הבדיקה המלאות שלך.

23/01/2019 | 00:21 | מאת: חסוי

שלום. אשמח לשמוע חוות דעת שנייה בנושא הבא. במרשם עדשות הצילינדר שלי, בעין ימין יש Axis של 140. אני מעוניין לנסות עדשות חדשות, אך בדגם הספציפי שאליו אני מכוון אין Axis של 140, והכי קרובים אליו הם 110 או 160. לדעתך - באיזה מהם יש לבחור? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, ה 160 קרוב יותר ל 140, אך כדי לוודא שהעדשה יושבת טוב על הקרנית ולא תגרום לנזק יש לעבור בדיקה אצל אופטומטריסט כאשר העדשות מורכבות בעיניים.

שלום, האם ניתן להשתמש בעדשות חודשיות יותר מחודש? במקרה שלי, אני משתמש בעדשות מספר פעמים בודדות במהלך החודש ולא על בסיס יומי. אם כן - עד איזה טווח זמן? תודה רבה, דוד

שלום דוד, אסור להשתמש בעדשות מגע חודשיות לאחר חודש מיום פתיחתם אפילו אם נעשה בהן שימוש מספר פעמים בודדות.

11/01/2019 | 23:59 | מאת: חזרה

שלום איזה טיפות עיניים אין בהם חומר משמר? כל הטיפות עושים לי שורף! תודה על התשובה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, בהילוקומוד ובסיסטיין אולטרה אמפולות חד פעמיות אין חומר משמר.

11/01/2019 | 22:41 | מאת: דוד

שלום, מה לעשות עם עדשות חודשיות שנמצאות (במסגרת החודש שלהן - עדיין לא עבר תוקפן) הרבה זמן בתמיסה, ללא שימוש? לדוגמה שבוע וחצי. האם ניתן להשתמש בהן? תודה, דוד

לקריאה נוספת והעמקה

שלום דוד, אם התמיסה והמחסנית שבהן מושרות העדשות היו נקיות, ניתן להשתמש בעדשות רק יש לנקות אותן עם תמיסה טרייה לפני ההרכבה בעיניים.

24/12/2018 | 05:59 | מאת: שמעון

שלום המספר הישן שלי הוא מינוס 2 לאחר 10 שנים המספר עלה ברבע ואני לא מצליח להתמודד עם העליה זה מתבטא בכאבי עיניים עזים גם לאחר שבועיים של הרכבה ניסו גם להחליף עדשות לאיכויות אך לא צלח אחת האופטמסריסטיות אמרה לי שכיון שגם אני בן 30 והשריר בעין חלש קשה להם להרגל האם זה נכון?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום שמעון, לא בדקתי אותך אז איני יכולה להעיד שיש לך חולשה בשרירי העיניים. אמליץ לעבור בדיקה חוזרת, אם אין פער משמעותי בחדויות הראייה בין המרשם החדש לישן, עקב הקושי בהסתגלות למרשם החדש יש לשקול חזרה למרשם הישן.

האם סיסטיין באלאנס מכילות חומר משמר? כתוב שסיסטיין באלאנס הן טיפות עיניים לסיכוך והרטבה. טיפות עיניים Systane® Balance תומכות בשכבה השומנית העדינה בשכבת הדמעות, על ידי מתן הלחות החיונית לעיניים. הקלה משמעותית לאורך זמן. רכיב ייחודי Lipitech® המשפר את יציבות דוק הדמעות ע"י שיקום המרכיב הליפידי. מאפשר הקטנת תדירות השימוש ומשפר את איכות החיים

לקריאה נוספת והעמקה

שלןם איריס, בסיסטיין באלאנס יש חומר משמר.

אני משתמש בתמיסת אבר קלין לעדשות המגע. מה שקורה זה שהטבלית כל המן צפה למעלה, בעוד בהוראות השימוש כתוב שיש להקפיד על כך שהטבלית תהיה בתחתית המחסנית בעת ההשריה בתמיסה. אני לא יכול לנענע כל הזמן את המחסנית ולשקע בחזרה את הטבלית. מה אפשר לעשות?

שלום מרקו, יתכן שאתה ממלא יותר מדי נוזל. הקפד למלא את הנוזל עד לקו המסומן של המחסנית.

13/12/2018 | 10:04 | מאת: עידו

לפורום שלום.בן 19 עם הפרש גבוה במספרי עדשות המשקפיים שאני מרכיב.בעין ימין מספר העדשה -9 ועין שמואל מספר העדשה -15.5 .ההבדל במספריים משנה מאד את העינים שנראות דרך המשקפיים.עין אחת יותר קטנה מהעין השניה גם עובי העדשות בולט. מבחינה המראה זה מפריע לי מאד.האם .מה ניתן לעשות. בברכה עידו..

לקריאה נוספת והעמקה

שלום עידו, מבחינת משקפי ראייה אין יותר מדי מה לעשות, בגלל הפער במספרים של שתי העיניים נוצר אפקט ההקטנה, ככל שהמספר גבוה יותר כך העדשה תקטין יותר. אפשר לפתור את בעיית האסתטיקה על ידי הרכבת עדשות מגע.

12/12/2018 | 16:21 | מאת: סילביה

אני גרה באזור באר שבע. איפה ניתן לקנות מרשם למשקפיים. בכל חנויות האופטיקה שפניתי, אמרו לי שלא מוכרים את המרשם אלא הוא חלק מאספקה כוללת של משקפיים.

שלום סילביה, איני מכירה את מדיניות האופטיקות בבאר שבע.

אילו טיפות עיניים הכי מומלצות ליובש קשה בעיניים? מבין הסוגים הללו: 1. סיסטיין UD בקבוקונים - האם זה מספר 1 בעולם ליובש? 2. איירוניק בבקבוקונים - שמכילים קמומיל ודרדר כחול- האם קמומיל ודרדר כחול יכולים לשקם את העין? האם יכול להיות תופעות לוואי לקמומיל ולדרדר כחול? האם יש תועלת להשים בעיניים קמומיל ודרדר כחול שיש באיירוניק? 3. בפנטן בבקבוקונים- שמכילים ויטמין B6 - האם ויטמין B6 בטיפות עיניים באמת משקם את משטח העין ואת הקרנית? 4. סיסטיין באלאנס בבקבוק - האם זה מכיל חומר משמר? 5. קומפורט שיילד COMFORT SHEILD בבקבוק - האם זה טיפות עיניים היחידות בעולם שהכי קרובות לדמעות האמיתיות? 6. טירס נטורל - כתוב בעלון שיש הכי הרבה תופעות לוואי - מדוע?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום קרן, אנא העבירי את שאלתך לפורום רופאי העיניים.

28/11/2018 | 14:22 | מאת: דניאלה

קניתי היום משקפיים חדשות אחרי 5 שנים שהייתי רק עם עדשות וקשה לי להתרגל למשקפיים כאילו זה עושה לי סחרחורת ואני לא רואה טוב... (חשוב לציין שעברתי בדיקת ראייה ובדיקת מספר אצל אופטמטריסט לפני הקנייה-ככה שהמספר מדוייק) יש למישהו מושג מה זה יכול להיות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום דניאלה, המרחק של העדשה מהעין במשקפים, בהשוואה לעדשת מגע (אשר יושבות על הקרנית) גורמת לעתים להרגשת אי נוחות אשר אמורה לחלוף תוך מספר ימים. אם אי הנוחות לא עוברת לאחר 10 ימי הרכבת המשקפים יש לחזור לאופטומטריסט לבדיקה חוזרת.

22/11/2018 | 18:54 | מאת: תום

שלום, היום נבדקתי ע"י רופא עיניים במכשיר הסטנדרטי שמניחים את הסנטר ומצמידים את המצח והרופא עובר עם מעין נורה מצד לצד. מה שהיה שונה מבדיקות כאלה שעשיתי בעבר הוא שתוך כדי הבדיקה, הרופא חיפש 2 אביזרים שהיה צריך, ובזמן שחיפש (כ20-30 שניות בערך, פעמיים) עדיין הייתי באותו מצב, כלומר העיניים היו קרובות מאוד לנורה שהאירה לתוך העין, האם הנורה לא יכולה לפגוע / להזיק לעין? הייתי אמור להוציא את הראש מהמתקן בזמן הזה? או להסתכל לכיוון אחר מכיוון הנורה? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום תום, אור שנמצא במכשיר בדיקה של רופא העיניים לא מזיק.