פורום אופטומטריה, משקפי ראייה ושמש ועדשות מגע

הפורום יעסוק באופטומטריה, במשקפיי ראייה, במשקפי שמש ובעדשות מגע. לציבור הגולשים יינתנו תשובות על-ידי אורב אבזקייב, אופטומטריסטית בעלת ניסיון רב ברשת "עיניים". התשובות יינתנו תוך פרק זמן של 48-72 שעות, ללא נטייה מסחרית, לקבלת מידע: 3122* למעבר לפורום לחצו כאן.
1916 הודעות
1789 תשובות מומחה

מנהלי פורום אופטומטריה, משקפי ראייה ושמש ועדשות מגע

הפורום יעסוק באופטומטריה, במשקפיי ראייה, במשקפי שמש ובעדשות מגע. לציבור הגולשים יינתנו תשובות על-ידי אורה אבזקייב, אופטומטריסטית בעלת ניסיון רב ברשת "עיניים". התשובות יינתנו תוך פרק זמן של 48-72 שעות, ללא נטייה מסחרית, לקבלת מידע: 3122*

היי, אם אני יושבת וקוראת עיתון בלי משקפיים או עדשות זה אומר שאין לי זוקן? חשוב לי לציין שזה משנה גודל הכתב וגם הזווית של הקריאה. למשל כתב קטן מאוד כו זה שרשום על בקבוקי תרופה אני קצת מתקשה. וגם חשוב לזוית שבו עומד הדף למשל אם הוא על השולחן לעומת אם אני מחזיקה אותו.

21/05/2019 | 16:24 | מאת: אור

שלום אורה, אם יש לי משקפיים של ראיה שנקנו מרשת ולא נעשה בהם מספר וחברה שלי נתנה לי אותם במתנה איך אוכל להתביע בהם את מספר המשקפיים שלי? האם בכל חנות אופטמטריה או שאני צריך לפנות לאיזה מעבדה לבד? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אור, ניתן לגשת לכל חנות אופטיקה ולבקש להזמין עדשות לפי המרשם שלך ולהרכיב אותן במסגרת שיש לך.

21/05/2019 | 16:15 | מאת: יעל

היי, אני מגיל 15 עם עדשות מגע קשות. כיום בת 43. הפעם האחרונה שעשיתי עדשות קשות המספר לא טוב ואני מוצאת עצמי הולכת וחוזרת לתיקון מספר.כך במשך שנה הריץ אותי האופטומטריסט עד שנשברתי. כתוצאה מכך היו לי כאבי ראש וכו'.. התחיל לומר שאני פוזלת וסובלת מזוקן ראיה. לבסוף רופא עיניים קבע לי מספר: ימין sph:-1.25 cyl:-1.25 AXIS:20 שמאל sph:-1. cyl:-1 axis:160 שאלתי: האם זה מספר משקפיים לקצר ראי או שזה מראה על זוקן ראיה? האם המספר הזה יתאים גם לעדשות קשות? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום יעל, זוקן ראייה מתחיל להופיע בין גיל 40 ל -45. בבדיקה הנ"ל אין התייחסות למצב הקריאה שלך. לגבי המרשם, לא ניתן להזמין עדשות קשות לפי מרשם זה, יש צורך בבדיקת התאמה לעדשות קשות.

22/05/2019 | 11:17 | מאת: יעל

היי, שאת אומרת התאמה לעדשות קשות.. את מתכוונת שהעדשה תשב טוב על העין או מבחינת זה שהמספר יהיה שונה מהמרשם? שכחתי לציין שרשם במרשם גם PD=60 ועוד דבר הוא אמר בע"פ שאני לא צריכה פריזמה או ביפוקל. כלומר מספר רגיל. האם המרשם הזה הוא לא לזוקן ראיה? שאלה אחרת לגמריי: כפי שאת מבינה אני כעת בבעיה לא מסתדרת עם העדשות שעשו לי ובסוף רופא עיניים קבע לי מספר. אני כן מרגישה שינויים בעיניים.כבר עברה שנה ואני מרגישה שכתב קטן מקרוב ( כשעוצמים כל פעם עין) אני מתחילה לראות מטושטש. כרגע גם כואבת לי העין נקודתית וחשבתי שזה דלקת אך רופא אמר שאין לי דבר. אני גם רואה טשטוש בעין הזו( מרוח)מדי פעם האם זה כתוצאה מיובש? או שאולי זוקן ראיה גורם לכאבים ושפתאום רואים מרוח בעין? לדעתך, למי שיש לו זוקן לא ראוי שירכיב עדשות מגע? תודה שוב. אני קצת מבולבלת מה יש לי כי כל אחד אומר משהו אחרולכן גם לא יודעת אם לעשות משקפיים או עדשות מגע.

19/05/2019 | 20:33 | מאת: שריאל

גילו לילדה שלי בת 3 קוצר ראייה - 1.5 בשני העיניים וצילינדר 0.25, רציתי לדעת האם בעתיד הקרוב זה ישתפר ולא תצטרך משקפיים? זה אומר שחס וחלילה היא תגיע למספרים גבוהים בגלל היותה קטנה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום שריאל, ברוב המקרים קוצר ראייה הולך וגדל ככל שהילד גדל. הגורמים המשפיעים על עליית המספר הם נטייה תורשתית ו/או עבודה מרובה מקרוב. במצב כזה מומלץ להיות במעקב של רופא עיניים ילידים ולעקוב אחר התפתחות המספר ובריאות העיניים.

היי, גם אני סובלת מקוצר ראיה מגיל 3. וצילנדר= גנטי מולד. מציעה לך להיכנס לאתר האינטרנט של פרופ' יאיר מורד - יש גם סרטונים איך לעצור קוצר ראיה אצל ילדים. מסביר על טיפול בטיפות אטרופין יחד עם משקפיים מיוחדים. כמו כן לדאוג שהילדים לא ישבו כל היום מול המסכים.. ולהיות שעה וחצי בשמש

17/05/2019 | 17:56 | מאת: אנונימי

היי עברתי לייזר בעיניים לפני כ 3 שנים ואני קניתי עדשות צבע ללא מספר זה מסכן את ההצלחה של הניתוח שלי? או שמדובר סהכ מקליפה עשוייה מסיליקון עם גוון מה שכן אני לא רואה איתם מצויין אולי אלח כמה שעות הראייה טובה יותר אשמח לתשובה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, חשוב להיבדק על ידי אופטומטריסט ולבדוק האם הקימור של עדשות הצבע מתאים לנתוני הקרנית (לאחר ניתוח לייזר משתנים הקימורים והקרנית לרוב נהיית מעט שטוחה יותר) וזאת על מנת למנוע נזק לעין.

03/05/2019 | 09:30 | מאת: נאור

אם אני שם עדשות צבע ללא מספר ומשקפיי ראייה זה לא מזיק?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום נאור, זה לא מזיק אך צריך להיבדק אצל אופטומטריסט, לוודא שעדשות המגע יושבות טוב על הקרנית.

שלום. אני משתמש בעדשות מגע חודשיות. 1. האם טרם הכנסת העדשות למיכל, אכן צריך לשפשף את העדשות עם מעט תמיסה באמצעות האצבעות? האם זה חשוב? אני נוהג להכניס את העדשות למיכל כמו שהן ופשוט להוסיף תמיסה. 2. לגבי זמן השימוש המותר במיכל - אני משתמש במיכל המצורף לתמיסה שבה אני משתמש (ReNu). מאחר שמיכל שלם של תמיסה מחזיק לי להרבה יותר מחודש ימים, כי אני לא משתמש בעדשות כל יום, יוצא שהמיכל נשאר להרבה זמן - הרבה מעבר לחודש. לעיתים חודשיים ואף שלושה. ראשית - האם זה בעייתי? שנית - לאחר שאני מוציא מהמיכל את העדשות, אני בסך הכל שוטף אותו במים ומניח לייבוש. האם כך נכון לעשות? הרבה תודה רבה מראש ! (-:

לקריאה נוספת והעמקה

שלום יוסי, 1. אכן צריך לשפשף את העדשה עם מעט תמיסה בין האצבעות לפני השריית העדשות בתמיסה. זה מוריד חלבונים ושומנים מהעדשה ומאפשר העברת חמצן טובה יותר לעין. 2. מומלץ להחליף את המחסנית אחת לחודש ולשטוף אותה בסליין.

18/04/2019 | 19:33 | מאת: ספיר

קצת רקע:אני בת 20 ויש לי צילינדר של 1.50 אם אני לא טועה בכל עין הלכתי לבדיקת עיניים ואמרו לי שיש לי עיניים שהם קצת פוזלות זה לא נראה לעין והם נמצאות כל הזמן במאמץ ושאני צריכה לעשות עדשות עם פריזמות. השאלה היא האם הכאבים הם עד כדי כך, אני לא יכולה להסתכל בלי מדיי פעם לכווץ את העיניים כדי להרגיע את העיניים, זה ממש מעייף אותי ואני צריכה לנוח ועושה לי כאבי ראש וזה מפריע לי במהלך היום.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ספיר, בלי לבדוק אותך לא אוכל לתת המלצה. אם אינך בטוחה, גשי לבדיקה נוספת.

תבדקי שוב. לפעמים עושים מספר לא מתאים. גם לי זה קרה עד שרופא עיניים בדק אותי.

16/04/2019 | 18:24 | מאת: אפרת

שלום רב, בני בן 10 מרכיב משקפיים עם מספר גבוה(-10) וצילינדר גבוה(4). כעת לאחר החלפה של משקפיים(ללא שינוי במספר) טוען שרואה צבע כתום וכחול סביב דמויות וחפצים ( המסגרת בצבע ירוק). ממה הדבר נובע?? אודה לתשובה בהקדם. באופטיקה טוענים שהכל כשורה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אפרת, יתכן שהעדשות החדשות מיוצרות מחומר גלם שונה ממה שהוא היה מרכיב (אולי העדשות הוזמנו מחברה אחרת או באינדקס שונה).

12/04/2019 | 13:47 | מאת: שרונה

שלום, עשיתי משקפיים לקריאה , האופטיקאי קבע מספר 1.5+ צילינדר. שנה האחרונה אני השתמשתי במשקפיים מספר 1 הזולות שקונים ב10 ש"ח. הזמנתי 2 זוגות אחד למחשב עם ציפוי לאור כחול והשני לקריאה ללא ציפוי. ברגע ששמתי את החדשות אני פתאום רואה הרבה יותר גדול ממה שאני צריכה. האם יכול להיות שהאופטיקאי טעה? איך ממספר 1 קפץ לשניים? האם אם אחזור אליו יבדוק ויעשה חדש? (האם ככה נהוג?)

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, ההרגשה של שינוי גודל הדמות נובעת בדרך כלל מהרכבת משקפים עם מרשם חדש, זה דורש לרוב מספר ימי הסתגלות. אם אינך מצליחה להסתגל וסובלת מבלבול, כאבי ראש, סחרחורות וראייה לא ברורה בקשי להיבדק שוב.

לפני 3 שבועות עשיתי משקפי מולטיפוקאל. אני סובל מאז מכאבי פנים במיוחד מצד ימין וגם מתחושת לחץ בראש (מלמעלה לאורך הלחי). גם בעבר - לפני הקושי בראייה מקרוב - ניסיתי להחליף - מספר פעמים (5) - מסגרת עם עדשות וסבלתי מאותה בעיה שבשלה גם לאחר שבועות של ניסיונות נאלצתי להחזיר את החדשות ולחזור לקיימות. המסגרת הקיימת (שנים רבות) אינה מעוררת בעיה. גם אין בעיה עם הרכבת עדשות מגע. - האם מוכר? האם צריך להמתין עוד? אודה מאוד מראש לכל הצעה/סיוע.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ערן, צריך לבדוק מה ההבדל בין העדשות הקיימות שלא גורמות לכאבים לעומת המולטיפוקל. האם מדובר בצילינדר גבוה יותר מאשר במרשם הישן? יתכן וזה גורם לאי הנוחות ולכאבים, בכל אופן אמליץ לחזור לאופטומטריסט המטפל להמשך טיפול.

שלום, האם זוקן ראיה יכול רופא עיניים ע"י הסתכלות לתוך העין או שלא כך מאבחנים? יש לי בעיה. אני קצרת ראי ונאמר לי שגם צילנדר מרכיבה כל חיי עדשות. כשבאתי להחליף את העדשות האופטו' אמר לי שאני גם פוזלת וגם עם זוקן ראיה . כל פעם עשה לי מספרים וכאב לי הראש.. עד שאחרי שנה התיאשתי מלחזור אליו וכל הכסף ירד לטימיון. הייתי אצל רופא עיניים בקופ"ח. ווקא אמר שאני לא פוזלת ושאני צריכה רק משקפיים לקצרת ראי. וקבע לי מספר. השאלה: האם לא כדאי כעת להרכיב יותר עדשות מגע? שכן תיקון הקצרות ראי גורמת לי שלא אוכל לראות מקרוב לעומת שאני בלי העדשות.או שפשוט עשה לי מספר לא נכון בעדשות? בגדול בלי כלום אני יכולה לקרוא גם ממחשב. כשאני עוצמת עין אחת אז ברור שאני רואה בעין אחת קצת יותר מטושטש אבל אני לא יודעת אם קריאה ממחשב זה נחשב שאני לא רואה מרחוק או מקרוב? כשאני קוראת מדף או ספר בלי עדשות נוח לי.כן יש קצת ירידה אם אני נניח קוראת מה כתוב ע בקבוק תרופה אבל זה כתב קטן ולא שימושי ביום יום. כשאני מחזיקה את הפלאפון ובכוונה מרחיקה ומקרבת אותו כל פעם עוצמת עין אחת אני לא רואה שיש טווח ראיה טוב בעין ימין זה תמיד קצת מטושטש. ובעין שמאל: יש טווח מאוד מסויים שאני רואה חד. כלומר קירוב מידיי מטושטש ומרחק כמו ממחשב מטושט אבל כך לי כלום אני יכולה לקרוא מהנייד. מה ממולץ לי לעבור למשקפיים ותיקון רק למרחוק? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום יעל, זוקן ראייה לא מאבחנים על ידי הסתכלות בעין אלא ע"י תשאול המטופל הבנת הצרכים שלו מקרוב ביחס לגיל. לגבי המחשב זה נחשב טווח ביניים, לא רחוק וגם לא קרוב- לכן את מצליחה לקורא ללא משקפים. ולגבי השאלה האם להרכיב עדשות מגע או לא, זה נתון לשיקולך, אם תרכיבי עדשות מגע, תראי טוב לרחוק אך מקרוב יהיה קושי, ואז תצטרכי להרכיב משקפי קריאה בנוסף לעדשות המגע. אם תחליטי להרכיב משקפים, תוכלי להוריד אותם בזמן עבודה מקרוב ולהרכיב במבט לרחוק.

23/03/2019 | 20:35 | מאת: אבי

שלום,ראיתי באינטרנט שלאופטומטריסטים בארה"ב יש תואר OD והם גם מאבחנים ומטפלים במחלות עיניים. למה בארץ זה לא ככה?

שלום אבי, בכל מדינה יש חוקים שונים בנוגע למקצוע האופטומטריה. בארץ אין אפשרות לקבל תואר דוקטור באופטומטריה וכן אין לאופטומטריסטים רישיון לטפל ולאבחן מחלות עיניים. בארץ רק רופא עיניים יכול לאבחן ולטפל.

22/03/2019 | 21:20 | מאת: ליאת

עד עכשיו במשך הרבה שנים הייתי שמה עדשות מגע ומשקפיים באותו מספר, לאחרונה כשעשיתי בדיקה נאמר לי שאמור להיות הבדל בין המספרים. בבדיקה החדשה יצא -3.25 במשקפיים. מהו המספר שאני צריכה בעדשות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ליאת, אכן אמור להיות שוני במרשם של עדשות מגע לעומת המשקפים אך זה מתייחס למספרים הגבוהים מ 4.00-. כך שעם מרשם של 3.25- את יכולה להרכיב עדשות ומשקפים באותו המספר (אלא אם כן יש גם צילינדר במרשם, ואז יש צורך בחישוב אחר).

עדיפות חדות וטיב הריאה זה באמת ישוב לי האם אפשר לשים משקפי שמש בלי מספר מעל לעדשות מגע עם מספר או שעדיף משקפי שמש עם מספר מעל לעדשות מגע עם מספר- האם זה כמו לשים משקפיים על משקפיים השאלה היא על איך העניים יראו טוב וחד יותר המספר שלי בעדשות מגע הוא 3 ורבע בשתי העניים עם זה רלוונטי

לקריאה נוספת והעמקה

שלום חן, יש להרכיב משקפי שמש ללא מספר כאשר מרכיבים עדשות עם מספר לתיקון הראייה.

12/03/2019 | 16:27 | מאת: סיוון

עשיתי בדיקת ראיה: R 2.00 עם חצי צילינד L 1.75 עם חצי צילינדר משתמשת בעדשות גונסון יומיות מויסט עד עכשיו השתמשתי ב1.75 והיום לאחר הבדיקה נתנו לי ימין- 2.25 ושמאל 2.00 האם זה תקין?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום סיוון, זה אכן תקין.

מהי מדיניות קופת חולים כללית: האם רופא עיניים יכול לתת מרשם למשקפי ראייה? או האם חייבים אופטומטריסט תודה

שלום ניר, איני בקיאה במדיניות של קופות החולים במתן מרשמים למשקפים.

31/03/2019 | 13:00 | מאת: אחת שעשה לה רופא בקופה

היי ניר, עבר זמן אבל אם אתה קורא גם רופא עיניים עושה בדיקה ונותן מרשם. למרות שנהוג כיום שלא הם לא אוהבים לבזבז זמן על זה.

05/03/2019 | 21:29 | מאת: גולד

שלום, האם עדשות משקפיים מולטיפוקל שנמסרו ללקוח והתברר כי הן לא תקינות כמו מספר לא תקין (האופטומטריסט לא בצע בדיקה תקינה), עובי עדשה לא בהתאם לציפיות (הוזמנה עדשה דקה בעובי 1.7 אך לא הוסבר במעמד בחירת המסגרת שככל שהקוטר של המסגרת גדול העדשה תהיה עבה בקצה למרות שהוזמנה עדשה דקה) וכו׳ - האם ניתן להשתמש באותה עדשה, כלומר לתקן את המספר ו/או להתאימה למסגרת אחרת או שלא?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום גולד, הבעיה בהעברת עדשות מולטיפוקליות היא שכאשר נלקחות המדידות למיקום המוקדים בעדשה הן מתבצעות בהתאם לפנים ולמסגרת שנבחרה. אם מעבירים את העדשות עם הפרמטרים של מסגרת אחת למסגרת שונה בצורה ובגודל, ברוב המקרים ההתאמה לא תהיה מדויקת.

שלום רב. הייתי במשך שנה אחת אצל שלושה אופטומטריסים וכל אחד מהם קבע לי מספרים שונים לעדשות המשקפיים. איני יודעת מדוע כל אחד מהם קבע מספר שונה אך אולי איני מבינה את הוראת הבדיקה ולכן שאלתי היא: בבדיקת המספרים למרחק (נדמה לי 6 מטרים באמצעות מראה) כאשר מופיע מספר מסויים שאני צריכה לזהות ואני אכן מזהה אותו אם כי לא בבירור האם אני צריכה לומר לאופטומטריסט שהמספר אינו נראה בבירור או לא. אודה להתייחסותך, יעל

לקריאה נוספת והעמקה

שלום יעל, יתכנו שינויים קטנים במרשמים של אופטומטריסטים שונים. השינויים יכולים לנבוע בגלל החדרים השונים וצורת הבדיקה שמשתנה מבודק לבודק, אך לרוב אם הבדיקה מדויקת ההבלים יהיו זניחים. ולגבי שאלתך, את יכולה להגיד שהמספרים אינם ברורים למרות שאת מצליחה לזהות אותם.

בגיל 16 היה לי קוצר ראייה גבוה. כשנה לא הרכבתי משקפיים. לפעמים מתחתי את העיניים כדי לראות טוב יותר. בעקבות כך נוצרה לי אסטיגמציה. מעניין אותי, האם ייתכן שהאסטיגמציה נגרמה בעקבות מאמץ של העיניים?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום גיל, עלייה במספר לרוב תלויה בפרמטרים תורשתיים או בגלל מאמץ רב מקרוב .

24/01/2019 | 18:05 | מאת: Embryonic

שלום רב, אני סובל זה מספר חודשים מכאבי עיניים מתמדים בהתסכלות על עצמים קרובים, הנובעים, ככל הנראה, מפזילת גובה סמויה אשר לא טופלה קודם לכן. ביצעתי מספר בדיקות ראיה במוסדות שונים; באחת הבדיקות הומלץ על פריזמה 1.5 BD ו-1.5 BU, ובאחרת על 2 BD ו-2 BU. רכשתי משקפיים עם פריזמה 1.5, ואני מרכיב אותם זה חמשה ימים. הכאב פחת, אך הוא עדיין קיים כל העת, ועדיין קיימת תחושה כאילו העין הפוזלת יוצאת ממקומה. איך אוכל לדעת אם המרשם בו השתמשתי הוא הנכון? ניתנו לי בבדיקות שלושה מרשמים שונים זה מזה בכל פרמטר (ספרה, צילינדר ופריזמה), וכאשר אני סובל מכאבי עיניים, לא ייתכן שעליי להמר על מרשם זה או אחר ולרכוש עוד ועוד משקפיים. אודה לעצתכם.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אני ממליצה לך קודם כל להיות במעקב אצל אחד האופטומטריסטים שבדקו אותך, יתכן וההסתגלות למשקפים תדרוש בדיקה חוזרת. איני יכולה לתת תשובה חד משמעית לגבי המרשם הנכון כיוון שלא בדקתי אותך ואין לי את תוצאות הבדיקה המלאות שלך.

23/01/2019 | 00:21 | מאת: חסוי

שלום. אשמח לשמוע חוות דעת שנייה בנושא הבא. במרשם עדשות הצילינדר שלי, בעין ימין יש Axis של 140. אני מעוניין לנסות עדשות חדשות, אך בדגם הספציפי שאליו אני מכוון אין Axis של 140, והכי קרובים אליו הם 110 או 160. לדעתך - באיזה מהם יש לבחור? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, ה 160 קרוב יותר ל 140, אך כדי לוודא שהעדשה יושבת טוב על הקרנית ולא תגרום לנזק יש לעבור בדיקה אצל אופטומטריסט כאשר העדשות מורכבות בעיניים.

שלום, האם ניתן להשתמש בעדשות חודשיות יותר מחודש? במקרה שלי, אני משתמש בעדשות מספר פעמים בודדות במהלך החודש ולא על בסיס יומי. אם כן - עד איזה טווח זמן? תודה רבה, דוד

שלום דוד, אסור להשתמש בעדשות מגע חודשיות לאחר חודש מיום פתיחתם אפילו אם נעשה בהן שימוש מספר פעמים בודדות.

11/01/2019 | 23:59 | מאת: חזרה

שלום איזה טיפות עיניים אין בהם חומר משמר? כל הטיפות עושים לי שורף! תודה על התשובה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, בהילוקומוד ובסיסטיין אולטרה אמפולות חד פעמיות אין חומר משמר.

11/01/2019 | 22:41 | מאת: דוד

שלום, מה לעשות עם עדשות חודשיות שנמצאות (במסגרת החודש שלהן - עדיין לא עבר תוקפן) הרבה זמן בתמיסה, ללא שימוש? לדוגמה שבוע וחצי. האם ניתן להשתמש בהן? תודה, דוד

לקריאה נוספת והעמקה

שלום דוד, אם התמיסה והמחסנית שבהן מושרות העדשות היו נקיות, ניתן להשתמש בעדשות רק יש לנקות אותן עם תמיסה טרייה לפני ההרכבה בעיניים.

24/12/2018 | 05:59 | מאת: שמעון

שלום המספר הישן שלי הוא מינוס 2 לאחר 10 שנים המספר עלה ברבע ואני לא מצליח להתמודד עם העליה זה מתבטא בכאבי עיניים עזים גם לאחר שבועיים של הרכבה ניסו גם להחליף עדשות לאיכויות אך לא צלח אחת האופטמסריסטיות אמרה לי שכיון שגם אני בן 30 והשריר בעין חלש קשה להם להרגל האם זה נכון?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום שמעון, לא בדקתי אותך אז איני יכולה להעיד שיש לך חולשה בשרירי העיניים. אמליץ לעבור בדיקה חוזרת, אם אין פער משמעותי בחדויות הראייה בין המרשם החדש לישן, עקב הקושי בהסתגלות למרשם החדש יש לשקול חזרה למרשם הישן.

האם סיסטיין באלאנס מכילות חומר משמר? כתוב שסיסטיין באלאנס הן טיפות עיניים לסיכוך והרטבה. טיפות עיניים Systane® Balance תומכות בשכבה השומנית העדינה בשכבת הדמעות, על ידי מתן הלחות החיונית לעיניים. הקלה משמעותית לאורך זמן. רכיב ייחודי Lipitech® המשפר את יציבות דוק הדמעות ע"י שיקום המרכיב הליפידי. מאפשר הקטנת תדירות השימוש ומשפר את איכות החיים

לקריאה נוספת והעמקה

שלןם איריס, בסיסטיין באלאנס יש חומר משמר.

אני משתמש בתמיסת אבר קלין לעדשות המגע. מה שקורה זה שהטבלית כל המן צפה למעלה, בעוד בהוראות השימוש כתוב שיש להקפיד על כך שהטבלית תהיה בתחתית המחסנית בעת ההשריה בתמיסה. אני לא יכול לנענע כל הזמן את המחסנית ולשקע בחזרה את הטבלית. מה אפשר לעשות?

שלום מרקו, יתכן שאתה ממלא יותר מדי נוזל. הקפד למלא את הנוזל עד לקו המסומן של המחסנית.

13/12/2018 | 10:04 | מאת: עידו

לפורום שלום.בן 19 עם הפרש גבוה במספרי עדשות המשקפיים שאני מרכיב.בעין ימין מספר העדשה -9 ועין שמואל מספר העדשה -15.5 .ההבדל במספריים משנה מאד את העינים שנראות דרך המשקפיים.עין אחת יותר קטנה מהעין השניה גם עובי העדשות בולט. מבחינה המראה זה מפריע לי מאד.האם .מה ניתן לעשות. בברכה עידו..

לקריאה נוספת והעמקה

שלום עידו, מבחינת משקפי ראייה אין יותר מדי מה לעשות, בגלל הפער במספרים של שתי העיניים נוצר אפקט ההקטנה, ככל שהמספר גבוה יותר כך העדשה תקטין יותר. אפשר לפתור את בעיית האסתטיקה על ידי הרכבת עדשות מגע.

12/12/2018 | 16:21 | מאת: סילביה

אני גרה באזור באר שבע. איפה ניתן לקנות מרשם למשקפיים. בכל חנויות האופטיקה שפניתי, אמרו לי שלא מוכרים את המרשם אלא הוא חלק מאספקה כוללת של משקפיים.

שלום סילביה, איני מכירה את מדיניות האופטיקות בבאר שבע.

אילו טיפות עיניים הכי מומלצות ליובש קשה בעיניים? מבין הסוגים הללו: 1. סיסטיין UD בקבוקונים - האם זה מספר 1 בעולם ליובש? 2. איירוניק בבקבוקונים - שמכילים קמומיל ודרדר כחול- האם קמומיל ודרדר כחול יכולים לשקם את העין? האם יכול להיות תופעות לוואי לקמומיל ולדרדר כחול? האם יש תועלת להשים בעיניים קמומיל ודרדר כחול שיש באיירוניק? 3. בפנטן בבקבוקונים- שמכילים ויטמין B6 - האם ויטמין B6 בטיפות עיניים באמת משקם את משטח העין ואת הקרנית? 4. סיסטיין באלאנס בבקבוק - האם זה מכיל חומר משמר? 5. קומפורט שיילד COMFORT SHEILD בבקבוק - האם זה טיפות עיניים היחידות בעולם שהכי קרובות לדמעות האמיתיות? 6. טירס נטורל - כתוב בעלון שיש הכי הרבה תופעות לוואי - מדוע?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום קרן, אנא העבירי את שאלתך לפורום רופאי העיניים.

28/11/2018 | 14:22 | מאת: דניאלה

קניתי היום משקפיים חדשות אחרי 5 שנים שהייתי רק עם עדשות וקשה לי להתרגל למשקפיים כאילו זה עושה לי סחרחורת ואני לא רואה טוב... (חשוב לציין שעברתי בדיקת ראייה ובדיקת מספר אצל אופטמטריסט לפני הקנייה-ככה שהמספר מדוייק) יש למישהו מושג מה זה יכול להיות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום דניאלה, המרחק של העדשה מהעין במשקפים, בהשוואה לעדשת מגע (אשר יושבות על הקרנית) גורמת לעתים להרגשת אי נוחות אשר אמורה לחלוף תוך מספר ימים. אם אי הנוחות לא עוברת לאחר 10 ימי הרכבת המשקפים יש לחזור לאופטומטריסט לבדיקה חוזרת.

22/11/2018 | 18:54 | מאת: תום

שלום, היום נבדקתי ע"י רופא עיניים במכשיר הסטנדרטי שמניחים את הסנטר ומצמידים את המצח והרופא עובר עם מעין נורה מצד לצד. מה שהיה שונה מבדיקות כאלה שעשיתי בעבר הוא שתוך כדי הבדיקה, הרופא חיפש 2 אביזרים שהיה צריך, ובזמן שחיפש (כ20-30 שניות בערך, פעמיים) עדיין הייתי באותו מצב, כלומר העיניים היו קרובות מאוד לנורה שהאירה לתוך העין, האם הנורה לא יכולה לפגוע / להזיק לעין? הייתי אמור להוציא את הראש מהמתקן בזמן הזה? או להסתכל לכיוון אחר מכיוון הנורה? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום תום, אור שנמצא במכשיר בדיקה של רופא העיניים לא מזיק.

21/11/2018 | 21:01 | מאת: דנה

שלום , יש לי משקפיים לראייה מרחוק (אני רואה טוב מקרוב ופחות טוב מרחוק ) השאלה שלי היא האם אני צריכה לשים משקפיים גם כשאני מול המסך במחשב על מנת לא לגרום לעיניים יותר נזק? (חשוב לציין כי מול המסך במחשב אני רואה מקרוב )

שלום דנה, כדי לענות על שאלתך אני צריכה לדעת מה המרשם שלך וחדות הראייה

19/11/2018 | 14:32 | מאת: נתי

שלום. ביצעתי היום בדיקת ראייה עקב מחלקת רקע - פברי שיש לי. הבדיקה עם ההרחבת אישונים יצאה תקינה אך ברצוני לדעת אם הראייה שלי טובה. התוצאות רשומות ככה: עין ימין 6/ ואז רשום 6.6-2 ועין שמאל 6/ ואז רשום 7.5-2 תודה רבה לכם.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום נתי, חדות הראייה שלך נחשבת טובה. חדות הראייה בעין ימין מעט טובה יותר מאשר בעין שמאל.

שמי שגב, אני יושב הרבה זמן כל יום ליד מחשב, כל כמה זמן מומלץ לעשות בדיקת עיניים? העליתי תמונה של המשקפיים שלי וכמה שאלות נוספות, אשמח לקבל תשובות.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום שגב, אין לי אפשרות לפתוח קבצים מצורפים. מומלץ לבצע בדיקה שגרתית פעם בשנה.

08/11/2018 | 01:19 | מאת: כאב בעין השמאלית

שלום. אני מרכיבה משקפיים מכיתה ה׳.(בת 18) כרגע המספר שלי 4 . בחודש האחרון התחילו לי כאבים מאוד חדים בעין שמאל עם מין לחץ. אני שמה לב שגם עם משקפיים ובלי, מיקוד הראייה ירד ואני רואה בזווית את האף שלי. הלכתי לרופא עיניים והוא אמר שהכל תקין אבל הכאבים לא פוסקים ואני מרגישה שאני לא יכולה להתמקד בדבר מסוים . כמו מין כפילות עצמים.אשמח לתשובה מה יכולה להיות הסיבה ומה הפתרון.. תודה רבה!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, יתכן שהמספר שלך ישתנה ולכן את מרגישה כאב/אי נוחות. הייתי ממליצה לגשת לאופטומטריסט לבדיקה.

הסתגלות למשקפיים חדשות - מספר שאלות שלום! 1. קיבלתי אתמול משקפיים חדשות, והראייה שלי לא חדה כפי שהייתה במשקפיים הקודמות. יש לי גם צילינדר, ונאמר לי שיש תקופת הסתגלות של המוח וזה אמור להסתדר. האם כך הדבר - וכמה זמן לוקחת תקופת ההסתגלות הזאת בממוצע? 2. מדוע בעצם הראייה פחות חדה? כאשר הייתי אצל האופטומטריסט והוא שם עליי משקפיים לבדיקה עם "טסטים" הגענו למצב שהראייה בקליניקה טובה וחדה. אינני מבין - מה השתנה כעת כאשר קיבלתי את המשקפיים עם אותם המספרים? 3. לאחר תקופת הסתגלות של לדוגמה - חודש-חודשיים, אם אחזור למשקפיים הישנות שלי האם אחווה שוב תקופת הסתגלות מחדש או שיש למוח שלנו "זיכרון" למשקפיים שונות ולא תהיה בעיה להחליף ביניהן? תודה רבה מראש. דן

לקריאה נוספת והעמקה

שלום דן, תקופת ההסתגלות נמשכת עד כ 10 ימים. (אם תחושת אי הנוחות וראייה מטושטשת לא חולפת לאחר פרק זמו זה יש לגשת לאופטומטריסט לדביקה חוזרת.) יתכן ויש שינוי במרשם לכן הנך מרגיש שהראייה לא מאוד חדה , לפעמים עם זמן ההרכבה הראייה נהיית ברורה יותר. ברגע שתסתגל למרשם העדכני, המשקפים הישנים כבר לא יהיו רלונטים.

06/11/2018 | 01:38 | מאת: יעל

האם רק אופטומטריסט יכול למדוד pd ללקוח בעזרת סרגל pd או שכל אדם שהוסמך לכך יכול ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום יעל, חשוב שבדיקת ה PD תהיה מדוייקת, מי שמוסמך למדוד PD הוא אופטומטריסט.

02/11/2018 | 12:45 | מאת: גל

החלפתי אתמול משקפיים, כשאני מוריד אותן אני רואה עכור, יש לי מעין מסך אפור בראייה. זה עובר אחרי הלילה, כלומר הבוקר (לפני שהרכבתי את המשקפיים לזמן ממושך) זה לא הופיע. עם המשקפיים אני רואה מצוין.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום גל, אם זה ממשיך להפריע גש לבדיקת רופא עיניים או לאופטומטריסט המטפל.

שלום, אני כבר הרבה שנים מרכיבה עדשות מגע - דיספו של חברת סופלקס. כעת באתי לקנות קופסה חדשה ונאמר לי בחנות שכבר לא מייצרים אותן תחת השם הזה, אלא שיביאו לי עדשות frequency של חברת cooper vision. רציתי לברר האם אלו בדיוק אותן עדשות רק תחת שם אחר? אני כבר רגילה אליהן והן טובות לי לעין ולכן לא הייתי רוצה לשנות. תודה רבה!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום יעל, נכון היום כבר לא מייצרים את עדשות הביו תחת שם זה. השם החדש של עדשות אלו הוא biomedics 55 evolution.

תודה על התגובה. לא לגמרי הבנתי - הוא הביא לי עדשות frequency של cooper vision. האם אני יכולה להיות רגועה שזה זהה לעדשות אליהן אני רגילה - דיספו של חברת סופלקס? אני מבינה מתשובתך שגם את אלו שהביאו לי כבר לא מייצרים, אז נראה לך שכדאי לדרוש שיחליף?

בדקתי מול חברת סופלק (היום נקראים cooper vision) שעדשות המגע דיספו נמצאות היום תחת השם biomedics 55 evolution (בדיוק אותה עדשה עם אותם הנתונים של דיספו) ואילו frequency מאוד דומה לדיספו אך לא אותו הדבר.

29/10/2018 | 10:42 | מאת: דניאל

שלום, האופטיקאי הציע לי להרכיב עדשות משקפיים בעלות ציפוי נגד אור כחול DEFENDER CV. אני מרכיב משקפיים באופן קבוע. להלן שאלותיי: 1) האם מומלץ להרכיב משקפי אור כחול באופן קבוע או רק בשעות הערב? 2) האם ישנם נזקים ידועים בשל הרכבת מסנן אור כחול באופן קבוע (שכן כידוע אור כחול חיוני לגוף באופן כללי)? 3) האם הרכבת מסנן אור כחול באופן קבוע לא תגרום לתחושת ישנוניות? 4) מה הסוג המומלץ ביותר של עדשות משקפיים בעלות מסנן אור כחול? תודה רבה מראש דניאל

לקריאה נוספת והעמקה

שלום דניאל, ניתן להרכיב את העדשות באופן קבוע. עדשות אלו מיועדות להגנה מפני אור כחול הנפלט ממסכי מחשב, טלפונים טאבלטים וכו.. כיום לא ידועים נזקים מהרכבת עדשות מסננות אור כחול. יש שני סוגים של עדשות אלו, האחד הוא עדשה בעלת ציפוי שמונע כניסת אור כחול לעין והסוג והשני הוא עדשה שחומר הגלם ממנו מיוצרת העדשה מונע את כניסת האור הכחול. החיסרון של העדשה עם הציפוי הוא שהציפוי עלול להתקלף.

היי, יש לי הפרש גדול בין העיניים (עין ימין -1 עין שמאל -4). בזוויות מסוימות שמתי לב שאני רואה כפול לאחרונה, האם זה נפוץ במקרים כאלה או בעיה מסוימת? גם במשקפיים ראיתי כפול ואפילו יותר מבלי אז אני מעדיפה לא ללכת איתן ביום יום (זה מזיק?). מה עושים במקרים כאלו?

שלום נופר, אמליץ לך לפנות לרופא עיניים או אופטומטריסט כדי להבין ממה נובעת הכפילות.

18/10/2018 | 16:11 | מאת: דורית שמילוביץ

קראתי כאן בפורום על עדשות עם ציפוי נגד האור הכחול מהמסכים, אבל לכל חברה יש את היצרן שלה. האם כולם בסדר? כולם אותו הדבר? או יש סוג מסויים שעדיף?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום דורית, יש שני סוגי עדשות שמונעות חדירת אור כחול לעין. יש עדשות שמיוצרות מחומר גלם שמונע חדירת אור כחול לעין ויש עדשות עם ציפוי נגד האור הכחול. עדשות שמיוצרות מחומר הגלם איכותיות יותר לעומת הציפויים, אך שניהם פועלים באותו האופן ומגנים על העין מפני חדירת אור כחול.

15/10/2018 | 09:08 | מאת: אופיר

שלום רב, אני מרכיבה משקפים מזה שנים רבות בעבר הלכתי גם עם עדשות יומיות. לאחרונה עלה לי המספר, נוסף צילינדר ובבדיקה נמסר לי כי ההמלצה על משקפיים עם עדשה דיגיטלית. כאשר ניסית את העדשות מגע המולטיפוקל לא הצלחתי להגיע לראיה מיטבית והוצע לי לחזור לעדשות מגע רגילות עם תוספת משקפי ראיה לקרוב. כיצד יתכן שעם משקפים רגילות לא דיגיטליות אני רואה טוב ואילו עם עדשות הראה לקרוב השתבשה פתאום?! האם באמת לאור הגיל 45 והמספר 6 וצילינדר 1.5 ההמלצה למשקפיים עם עדשה דיגיטלית? והאם באמת הדרך היחידה ללכת עם עדשות מגע זה בשילוב משקפיים לקרוב? אודה לעזרה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אופיר, לאחר גיל 45 מופיע הצורך בתוספת לקריאה, אנשים שמרכיבים משקפים למרחק לרוב יצטרכו תוספת של משקפי קריאה לקרוב. הפתרונות האפשריים הם: שני זוגות משקפים- רחוק וקרוב, עדשות מולטיפוקליות אשר מאפשרות ראיה מרחוק, טווח ביניים(מחשב) וקרוב, עדשות מגע מולטיפוקליות, עדשות מגע עם מספר לרחוק + משקפי קריאה או עדשות מגע עם מספר לקריאה + משקפים למרחק. עדשות מגע מולטיפוקליות הן פתרון נוח וטוב אך לרוב לא יתנו ראייה של 100% למרחק ו/או לקריאה.

14/10/2018 | 16:40 | מאת: בר

היי, משקפיים בעלות עדשת defender uv ללא מספר שאמרות להגן על העין מפני קרינה כאשר עובדים מול מחשב או רואים טלויזיה נמכרות באירוקה: האם הן באמת בריאות לעין,מומלץ? מצורפת תמונה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום בר, איני יודעת מאיזו חברה אירוקה מזמינה עדשות. אם העדשות מגיעות מחברות מוכרות בשוק, לא אמורה להיות בעיה עם העדשות.

15/11/2018 | 01:04 | מאת: fisherronal

האם ראיה בטלווזיה לאורך זמן רב היא גורמת לפגם בקרנית? אני עובד בחברת פיתוח ובודק כל יום באתר https://seo-google.co.il/ באגים, זה גורם לעיניים להתעייף, האם זה יכול לגרום לי נזק?

אורה שלום רב, אני חולה בקרטוקונוס 12 שנים מגיל 15.5 והייתי אצל אנשי מקצוע רבים אך ללא הצלחה מרובה ועם המון תסכול. לפני שנה לשמחתי הגעתי לדר' ניר ארדינסט לעדשות סקלרליות דרך הפניה מקופת חולים. ההתאמה של הסקלרליות הייתה דרך מיפוי קרנית וחשוב לציין שנולדתי מחדש ואני מאוד מרוצה - דר' ניר ארדינסט גרם לי לא להרגיש את העדשה וגם לראות כמו "נץ". בנוסף לאחר חצי שנה עברתי מיפוי קרנית אצל דר' ניר ואז שמנו לב שעין אחת התקדמה ולאחר הפנייה שלו עשיתי באותו שבוע קרוסלינקינג לאחר כחודש היה צורך בהתאמה חדשה שלא שילמתי עליה. ולכן לא הגשתי לקופה את העדשה החדשה. הגשתי את המסמכים לקופת החולים וקיבלתי על זוג העדשות החזר מלא. אני כעת לאחר הרבה זמן ועדשה אחת נשברה לי - השאלה שלי האם החזר של הקופת חולים מתחשב בשבר או שבכל שנה רק בזוג עדשות בלי שום שבר. באתר של הקופה לא רשום מתי ימסרו התנאים להחזר על שבר ואין גם טלפון שאפשר לדבר. לפי ההיגיון שלי החזר קופה הוא מעין ביטוח ומכסה כנגד חשבונית ולכן שבר של עדשה הינו נזק. כאמור, היות ולא הגשתי חשבונית על העדשה שעברה שינוי - לאחר הקרוסלינקינג היה שינוי בקרנית באמצע והיה צורך בעדשה חדשה - על עדשה זאת לא חויבתי ולכן לא הגשתי ולמעשה חסכתי לקופה החזר של עדשה זאת בגלל הליך שלא היה תלוי בי (קרוסלינקינג). האם בגלל שלא הגשתי את החשבונית על העדשה של הקרוסלינקינג יהיה לי מעין רזרבה להחזר? האם תוכלי להגיד לי מהו הנוהל במקרים כאלו?מצטער על ההודעה הארוכה בברכה, הודיה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום הודיה, פני לקופת החולים אליה את שייכת ובדקי את הנושא מולם.

09/10/2018 | 03:50 | מאת: מיכל

שלום,הייתי שמחה בבקשה לדעת בערך מה אמור להיות טווח המחירים של עדשות מגע יומיות ללא צילינדר? וגם של עדשות מגע יומיות עם צילינדר? (הבנתי שעם הצילינדר יקר יותר) אני יודעת שזה משתנה מחנות לחנות,אך אשמח לדעת בערך.. היה לי הצעת "מבצע" של 6 חבילות עדשות מגע יומיות+בדיקת התאמה בחינם,ב600 ש"ח. לאחר הבדיקה הסתבר שיש לי צילינדר בעין אחת אז ההצעה השתנתה ל4 חבילות (2 עם צילינדר ו2 ללא צילינדר) ב600 ש"ח. האם הרווחתי משהו? האם זה באמת "מבצע",כי זה נשמע לי ממש יקר!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום מיכל, מחירי עדשות מגע יומיות נע בסביבות 80-200 שקלים (תלוי בחומר הגלם של העדשה ובחברה שממנה מזמינים לך את העדשות). מחירי עדשות מגע יומיות עם צילינדר נעים בסביבות 165-270 שקלים לחבילה.

08/10/2018 | 00:02 | מאת: קריאה מקרוב לאחר התאמה משקפיים מולטיפוקל

האם לאחר ניתוח קטרקט , התאמת משקפיים מולטיפוקל יותר נכונה מאשר חד מוקדיות . למעשה אני קורה עם משקפיים פחות טוב מאשר בלי. האם ראיה בלי משקפיים לא גורמת נזק ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, סוג העדשה שמתאימים במשקפים לאחר ניתוח קטרקט תלוי במרשם החדש ובחדות הראייה מרחוק וקרוב. קריאה ללא משקפים אינה גורמת לנזק, אלא יכולה לגרום לאי נוחות וראיה מטושטשת.

25/09/2018 | 13:38 | מאת: אורי

שלום רב, אני מרכיב משקפיים עם מספר 2.5- בעין ימין (וצילינדר 1.25) ו 3- בעין שמאל (וצילינדר 0.5). ברצוני לרכוש משקפי שחייה אופטיים. לגבי הצילינדר, הבנתי כי אין ממש פתרון לכך במשקפי שחייה. בהנחה שאוכל להזמין משקפיים עם עדשות זהות בעלות אותו המספר, מה עלי להזמין מבחינה אופטימלית? 2.5- ? אשמח לעזרתכם בבקשה, אורי

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אורי, אם ברצונך להזמין שתי עדשות במספר זהה הייתי ממליצה להזמין שתי עדשות במספר -3.00 (בעין ימין זה יעזור מעט לחפות על הצילינדר שהורד). כמובן הדרך הבטוחה ביותר לדעת היא לגשת לבדיקה אצל אופטומטריסט.