פורום אופטומטריה, משקפי ראייה ושמש ועדשות מגע

הפורום יעסוק באופטומטריה, במשקפיי ראייה, במשקפי שמש ובעדשות מגע. לציבור הגולשים יינתנו תשובות על-ידי אורב אבזקייב, אופטומטריסטית בעלת ניסיון רב ברשת "עיניים". התשובות יינתנו תוך פרק זמן של 48-72 שעות, ללא נטייה מסחרית, לקבלת מידע: 3122* למעבר לפורום לחצו כאן.
1835 הודעות
1708 תשובות מומחה

מנהלי פורום אופטומטריה, משקפי ראייה ושמש ועדשות מגע

שלום רב, עברתי בדיקת ראייה אצל רופא עיניים ובסיכום ביקור שניתן לי כתוב: ח"ר במשקפיים לפחות 6/20 בכל עין במשקפיים. לת"ע 15 ממ"כ בכל עין שתי עיניים עפעפיים - MGD לחמיות - שקטות +- קרניות - שקופות ל.ק - ע+ש אישונים - RRR FD- א.צ קא. צמוד דיסקות תקינות קיעורים 0.2 מרכזיים רים שמורים גבולות חדים. אפשר בבקשה לדעת בשפה פשוטה מה זה אומר? האם חדות ראייה במשקפיים 6/20 מעיד על ראייה ירודה? מה הפירוש עפעפיים MGD? לחמיות שקטות +- ? קרניות שקופות? מה זה ל.ק - ע+ש? אישונים - RRR? FD- א.צ קא צמוד דיסקות תקינות קיעורים 0.2 מרכזיים רים שמורים גבולות חדים. אשמח לתשובות בתודה רבה והמשך יום טוב

23/05/2018 | מאת: ענבל

היי... אני ענבל, בת 29. מרכיבה משקפיים מגיל 3. המספר שלי -17 עם -2.5 צילינדר (בערך סדר גודל כזה). בשנים האחרונות אני מתקשה למצוא עדשות מגע שתתאמנה לי. יש לי זוג אחד של עדשות רכות מסופלקס מלפני שנה ואני רואה בו טוב, אבל החברה לא מצליחה לייצר לי עוד זוגות כאלה. זה פעם יושב בעין עם הצילינדר הנכון, ופעם לא. אני כנראה על הקשקש שם וזה עניין של פוקס. רציתי לשאול האם יש אופטימטריסטים שהינם מומחים להתאמת עדשות מגע למספרים גבוהים? למי אפשר לפנות? הציעו לי סקלקליות ב10,000 ש"ח אבל זה מאוד יקר, וגם ההתעסקות עם זה לא מאוד נוחה לי. מחפשת פתרון בגזרת העדשות הרכות, שנוחות לי.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ענבל,
יש עדשות רכות דו חודשיות בשם freshtoric של חברת טופלנס. עדשות אלו ניתן להזמין בכל מספר ובכל צילינדר. תוכלי לגשת לאופטומטריסט להתאמת עדשות אלו.

שלום רב, יש לי משקפי ראייה לקרוב. שמתי לב שהמשקפיים האלו טובות לי גם לראייה לרחוק. א. זה קורה? ב. האם טוב שאשתמש במשקפי הראייה לקרוב גם לראייה לרחוק?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום מלכי,
זה גורם לתיקון חלקי לרחוק או לתיקון חלקי לקרוב. שימוש במשקפי קריאה לא יגרום לנזק אך לא ייתן מענה מלא לטווחי הראייה הנדרשים, לכן אמליץ לעבור בדיקת ראייה ולהתאים משקפיים מתאימים לקרוב ולרחוק.

שלום מבדקתי אצל רופא עיניים קיבלתי את הפלט המהמוחשב L 0.5+* sc +c/2 = + 1 R 1.5+* cyl=0.5 45 sc +c/2 = + 1.5 מה זה אומר והאם מומלץ לבצע בדיקה נוספת ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אבי,
תוצאות הבדיקה מראות שכנראה יש מספר קטן לרחוק, יתכן שאתה אפילו לא מרגיש בצורך במשקפים. הבדיקה הממוחשבת הינה הערכה בלבד. כדי לדעת אם הינך זקוק למשקפים ו/או לדעת מה המרשם שלך יש לעבור בדיקה אצל אופטומטריסט.

לא הבנתי איזה מספר לקרוב ואיזה לרחוק

עשיתי בדיקת רופא עיניים, לפי המרשם המצורף יש לי צילינדר או לא?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום תבל,
אני לא מצליחה לראות קבצים מצורפים. בבקשה העתיקי לתוכן התגובה את המרשם.

לפני כשנה רכשתי משקפי מולויפוקל עין ימין מרחוק 0.25+ קרוב +1.5 עין שמאל מרחוק 0.50+ צילינדר 70 מקרוב +1.75 עם אותו צילינדר. לפני כשנה ראיתי טוב עם משקפיים אלו גם מקרוב וגם מרחוק לאחרונה אני שמה לב שאני רואה סביר מקרוב אולם רואה מטושטש מרחוק מה יכול הלהיות הסיבה ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום דלית,
יתכן שהמסגרת זזה מעט והמוקד לרחוק כבר לא יושב טוב מול האישונים. אמליץ לגשת למקום בו רכשת את המשקפיים לסידור המסגרת ואם יש צורך, גם לבדיקת ראייה.

מדובר מסגרת פלסטיק היא לא יכולה לזוז

לא קיבלתי תשובה

29/04/2018 | מאת: אילן

רכשתי משקפי ראייה חדשים והעדשה לא בהירה בהשוואה לזוג הקודם שיש ברשותי הייתי אומר שהיא מעט אפילו מעט כהה. מה יכולה להיות הסיבה לכך?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אילן,
האם רכשת את העדשות מאותה חברת העדשות כמו הקודמות?
האם הפעם הזמנת עדשות מתחלפות (מתכהות בשמש)?
האם הפעם הזמנת עדשות באינדקס אחר, כלומר, עדשות דקות יותר?

ראשית כל, תודה על המענה. בהמשך לשאלותיך... א. רכשתי את העדשות מאותה חברה. ב. לא הזמנתי עדשות מתכהות לשמש. ג. העדשות שהוזמנו זהות בעובי לעדשות הקודמות (אינדקס 1.74) ד. העדשות החדשות בשונה מהישנות כוללות גם ציפוי סאטן.

ייתכן שעם הציפוי החדש העדשות לא מתנקות כראוי ולכן אתה מרגיש את ההבדל. נסה לנקות את העדשות עם ספריי מיועד לעדשות משקפים ומטלית נקייה.

שלום רב, אני צריכה להחליף את משקפי המולטיפוקל, כי השתנה לי המספר. האם עדשות גדולות לא מומלצות למולטיפוקל? יעוות אולי הראיה, או יגדילו העיניים? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום מילי,
זה תלוי בסוג עדשת המולטיפוקל שתבחרי. ככל שהעדשה תהיה מתקדמת יותר העיוותים ימצאו בפריפריה וכך פחות יורגשו.

25/04/2018 | מאת: ניר

שלום, אני סובל מבעיה שכביכול יש למבוגרים אך אני מרגיש שאצלי היא חזקה מתמיד והיא גורמת לבעיה בתפקוד בהרבה בחינות. מאז ומתמיד לא קראתי עם משקפיים (גיל 10 אובחנתי לראשונה קצר רואי), אני לא זוכר אם בגיל צעיר זה היה מנוחות או בגלל העובדה שפשוט לא שמתי משקפיים מחוץ לכיתה ולטלווזיה אבל לאחר שהתבגרתי והמספר עלה ועברתי לשים משקפיים בקביעות והבנתי שאחרי כמה שורות קריאה עם משקפיים אני לא יכול יותר ואוטומטית אני אוריד אותן. בבוא העת הלכתי לייעוץ ללייזר והרופא לא המליץ לי בחום לעשות את ניתוח בגלל שהוא טען שהשריר שאחראי למקד את העיניים לראייה קרובה כנראה חלש אצלי ועצם העובדה שאני מוריד את המשקפיים מהווה לי תיקון מסוים בראייה מקרוב. הבנתי את דבריו ווויתרתי בתוקף על הניתוח. אני מרגיש לפעמים שאני נחלק לשני אנשים שונים. כשאני עם משקפיים (או עדשות זה אותו דבר) אני מרגיש שהכל נורא ממוקד לאמצע,אם אני מסתכל על אובייקט רחוק אני רואה טוב אבל אבל יש לי חוסר רצון וחוסר נוחות בהתמקדות לביניים ולקרוב כי זה מאמץ ועושה כאב ראש (וגם לרחוק אם זה כבר מוגזם- אולי העין טיפה עצלה). כשאני בלי משקפיים פתאום הראייה נעשית רוחבית, האישונים יכולים לזלוג ויש בזה מן השחרור. אבל מה- אני לא רואה כלום וזה יוצר תחושת נתק שאני לא יכול להתמקד במשהו חוץ מבספר/מסך אז אי אפשר ככה. עכשיו אני מבין שיש את המולטי פוקל, אומרים כמה זה למבוגרים שהראייה שלהם לקרוב מתדרדרת. אני לא מבוגר אני בסך בחור צעיר. אם היה אפשר לאמן את העין שתוכל לקרוא ולתפקד בכל הזדמנות עם עדשות קוצר ראייה זה היה לי הכי טוב, אבל אני לא יודע אם זה יכול יעזור. (אולי כן?) לאחרונה גם התחלתי לברר על מולטי פוקל וחשבתי לעצמי אולי זה מה שאני צריך ויעזור לי גם לקרוב גם לרחוק וגם לאמצע ששלושתם חשובים לי בכל המידות. כמובן שאני אלך להיבדק על זה אבל אני אשמח לכמה שיותר מגוון חוות דעות, תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ניר,
הייתי ממליצה לעבור בדיקה אצל אורטופטיסט.

מי בעל המקצוע המתאים, איזו הכשרה מומלצת, מה סדר גודל המחירים לבדיקה ולהזמנת משקפיים, קראתי שיש כל מיני ציפויים למשקפיים ,האם יש צפויים שמומלץ ,לאדם היושב מול מחשב מרבית היום.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אור,
כאשר אתה מגיע לבדיקת ראייה, חשוב לוודא שהבודק הוא אופטומטריסט מוסמך עם רישיון מטעם משרד הבריאות. המחרים משתנים לפי סוג העדשה, צורת המסגרת והמרשם. ישנן עדשות עם ציפוי נגד האור הכחול שלא מאפשר כניסת האור הכחול הנפלט מהמסכים לעין, המומלצים לאנשים העובדים מול מחשב.

שלום רציתי לישאול האם יתכן שאופטומטריסתים לא מבינים שיכולים להיות בעיות של הראיה גם בתוך המוח כלומר בעיות נוירולוגיות או של כלי דם או בשרירי ארובת העין שיכולות להשפיע על הראיה? כשפניתי לבדיקת ראיה במקום אחר הוא לא הבין מה אני רוצה ממנו אולי רצה לעשות עלי כסף?... בכל אופן החליפו לי את המיספר במישקפיים איזה שלוש פעמים אחד אחרי השני בחודשיים ובאף אחד מהם אני לא רואה חד,ובעין שמאל בימיוחד בכל הפעמים ראיתי יותר מטושתש מעין ימין האופטימתריסטית שהחליפה לי את המיספרים תוענת שאין מה לעשות אם זה ושאין אפשרות להעלות עוד את המיספר ושכניראה הבעיה היא בקליטה של הראיה בתוך המוח האם כדאי לי לשלם שוב על בדיקת ראיה במקום אחר או שעדיף כבר ללכת להיבדק אצל נוירואפטולוג? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום חוה,
המלצתי במקרה כזה היא ללכת להיבדק ע"י רופא עיניים ו/או נויורואופטלמולוג.

אני בן 50 עם קוצר ראיה (-8) . למרות שאני משתמש במשקפי מולטיפוקל שנה וחצי אני מתקשה להשתמש בהם לקריאה ולשימוש במחשב ומחליף למשקפי קריאה. בנוסף אובחנה אצלי בעיית מיקוד ראיה - אינה מפריעה לי. באם שיפור באיכות עדשת המולטיפוקל ( השקעה כספית לא קטנה) יאפשר שימוש שוטף ללא צורך להחליף למשקפי הקריאה וגם ישפר את נושא המיקוד

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אריה,
ישנן עדשות שמיוצרות בטכנולוגיה חדישה אשר מאפשרת שדה ראייה רחב יותר בטווח הקריאה והמחשב. צריך להבין מה הבעיה שגורמת לך לאי הנוחות בקריאה ובמחשב עם המשקפים הנוכחיים ולפי זה לבחור את העדשה המתאימה יותר.

שלום יש לי משקפיים בלי מסגרת מטיטניום וידית אחת נהייתה רופפת קצת. בעבר פשוט הייתי מחזק קצת מברג וזהו. אבל במשקפיים האלו הבורג/ציר מוסתר. איך מחזקים בבית או שחייבים חנות? אני מצרף תמונה תודה רבה

שלום מיכאל,
מסגרות ברגים כדאי לסדר אצל אופטיקאי או אופטומטריסט.

שלום, כבר תקופה ארוכה שאני מרכיבה עדשות מגע. יש לי צילינדר בעין שמאל בבדיקה האחרונה שעשיתי לא מזמן האופטומטריסטית אמרה שיש צילינדר גם בעין ימין. ניסיתי כל מיני סוגים של חברות ולא מוצאת עדשות שיושבות טוב על הקרנית ושבאמת נוח לי איתן. בנוסף היא גם אמרה שיש לי קרנית שטוחה מה שלא אמרו לי לפני.. מבולבלת כבר ולא יודעת איזה עדשות לקנות . אם אפשר המלצה המספרים שלי קטנים רק לראיה למרחקים וצילינדר . תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום,
כדי להמליץ לך על עדשות מתאימות למצבך ולעינייך יש צורך בבדיקה.

01/04/2018 | מאת: אמא למתבגרת

שלום. בתי בת ה 14 מרכיבה עדשת מגע בעין אחת עם מספר (5-). בעין השניה יש לה + קטן. בגלל הא-סימטריה לא מרכיבה משקפיים. העדשה מתקנת לה את המינוס. היא מעונינת במשקפיים, ללא מספר (בנוסף לעדשה כמובן). לצורך האסטטיקה בלבד. האם הרכבת משקפיים ללא מספר, משמע לראות דרך עדשות משקפיים 0, עלולה להסב נזק או להפחית את איכות הראיה? תודה וחג שמח.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום,
הרכבת משקפים עם עדשה במספר אפס לא יכולה לגרום לנזק. אפשר להרכיב ללא חשש.

שלום רב אני מרכיב משקפיים , רציתי לעשות משקפיים חדשים ובבדיקה שעשיתי נאמר לי שהמספר ירד , הייתי בהלם מכיון שיש לי מס' גבוה וצילינדר , היא הסבירה שהירידה במספר נובעת מעליית הצילינדר. האם זה אמת ואכן יכול לקרות דבר כזה? אני פוחד שהעדשות עם המספר החדש לא יתאימו לי . תודה רבה איתמר.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום,
לעתים משתנה המספר עקב שינויים בגודל העין ו/או שינויים בקרנית. כאשר יש עלייה בצילינדר לפעמים יש ירידה במספר ולפעמים לא. אם לא תצליח להסתגל למרשם החדש תוך 10 ימי הרכבה, אמליץ לחזור לבדיקה.

אני שנים מרכיבה עדשות למרחק , 3/4 עם צינלדר 1.5 . עכשיו גם ראייתי מקרוב לא טובה, מס 1. בחנות אמרו שאין עדשות מולטיפוקל לצילינדר כזה גבוה. האם נכון??

לקריאה נוספת והעמקה

שלום,
ישנן חברות שמייצרות עדשות עם צילינדרים גבוהים (ו -1.50 צילינדר לא נחשב גבוה)

הגיע הזמן לעבור למשקפי מולטיפוקל ואני די מבולבל מכל המידע בנושא. לא יודע אילו עדשות להזמין. האם להסתפק בעדשות זולות באיזור 800-1000 או ללכת לכיוון של צייס, רודנסטוק או שמיר. מה המומחים חושבים על זה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום גיא,
יש מבחר רב של עדשוות מולטיפוקליות, כל שהעדשה מתוכננת על פי טכנולוגיה מתקדמת יותר כך המחיר שלה יהיה גבוה יותר.

אני מזה שנתיים עונד מולטיפוקל (1.5 קריאה 3.5 לרחוק) אחרי ששנים ענדתי רק לקריאה. בלי משקפיים אני לא מסוגל לקרוא דבר כלל וכלל, וגם במרחק לא רואה טוב בכלל. פתאום שמתי לב שאני רואה עם משקפי קריאה רגילים (1.5) היטב לקרוב ולרחוק לא רע איך זה ייתכן?? יש הסבר הגיוני שמשקפיים שמיועדים למרחק קריאה קצר משפרים גם את הקוצר רואי? תוצאות בדיקת הראיה האחרונה שלי הן: R - Sph +3.00 Cyl -0.75 Read +1.5 Mul. +1.5 L - Sph +3.75 Cyl -0.75 Read +1.5 Mul. +1.5

לקריאה נוספת והעמקה

שלום גל,
מדובר ברוחק ראייה שמתגלה עם הגיל ( ככל שהאדם צעיר יותר הוא יוכל להתגבר על רוחק הראייה בעזרת הפעלת כוח בעין, עם הגיל היכולת הזאת פוחתת ולכן נוצר מצב שיש צורך במשקפי מרחק המרשם +) מה שקורה במצב שלך, משקפי הקריאה מספקים לך תיקון חלקי לרחוק ואת שאר המספר אתה עדיין יכול לנטרל ע"י הפעלה כוח בעין.

13/03/2018 | מאת: שאלה

האם מומלץ לעשות ציפויים אנטיריפלקס או אחרים על העדשות כן או לא מומלץ בלי או

שלום,
ציפוי אנטי רפלקס מאפשר ראייה יותר נקייה דרך העדשה ללא השתקפויות (כך גם מי שנמצא מול האדם שמרכיב משקפים לא יראה את עצמו משתקף בעדשות). החיסרון היחיד בציפוי זה הוא שהעדשות מתלכלכות לעיתים קרובות יותר.

מה זה לאיזה שימוש זה העם עדשות רגילות תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ,
איני מכירה עדשות בשם זה

שלום, רציתי לדעת אם שהייה מול מסך דיגיטלי כלשהו יכול באמת לגרום להרכבת משקפיים,רוחק ראייה קוצר ראייה וכ'ו. תודה רבה לעונה לעונים.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום עידו עמרני,
קריאה ומאמץ ממושך מקרוב יכולים להשפיע על עלייה במספר. מסכים דיגיטליים פולטים אור כחול אשר משפיע לרעה על העדשה התוך עינית והרשתית. כדי להימנע מזה ניתן להרכיב עדשות עם ציפוי נגד האור הכחול.

אני מזה שנתיים עונד מולטיפוקל (1.5 קריאה 3.5 לרחוק) אחרי ששנים ענדתי רק לקריאה. בלי משקפיים אני לא מסוגל לקרוא דבר כלל וכלל, וגם במרחק לא רואה טוב בכלל. פתאום שמתי לב שאני רואה היטב לקרוב ולרחוק גם עם משקפי קריאה רגילים (1.5) איך זה ייתכן?? יש הסבר הגיוני שמשקפיים שמיועדים למרחק קריאה קצר משפרים גם את הקוצר רואי? תודה גל

לקריאה נוספת והעמקה

שלום גל,
האם מדובר בעדשות מינוס או פלוס לרחוק?

הי נגמה לי שפלוס אסל לא בטוח שאני מבין איך קוראים את התוצאות. אני מצרף כאן את קובץ תוצאות בדיקת הראיה שלי תודה גל

כתוב בתומאות הבדיקה: R - Sph +3.00 Cyl -0.75 Read +1.5 Mul. +1.5 L - Sph +3.75 Cyl -0.75 Read +1.5 Mul. +1.5

05/03/2018 | מאת: טליה שאולי

רופאים יקרים שלום, במסגרת פרויקט הגמר שלנו בתואר הנדסת תעשייה וניהול אנו מעוניינים לפתח מוצר ייחודי עבור רופאי העיניים שייתן תמיכה למרפק ולפלג הגוף העליון במהלך בדיקות המטופלים. נודה לכם מאוד אם תקדישו 2 דק לצורך מילוי הסקר, ונשמח אם תרצו ליצור איתנו קשר בהמשך. קישור לסקר- https://goo.gl/forms/fbrjbGy2wyNeyxi63 בברכה, טליה שאולי 050-5787737 מושיקו אייל 053-332193

בגלל אילוץ.מסויים לא היה לי את הקייס לעדשות ואת הנוזל חיטוי, אז לבנתיים הן ישבו בתוך שקיות ניילון נפרדות מלאות במים. ככה בערך 4 שעות עד שהחזרתי אותן לקייס עם הנוזל. השאלה היא אם מבחינת ניקיון זה בסדר ואפשר להמשיך להשתמש בהן ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום נדב,
אסור להשרות עדשות מגע במי ברז אלא רק בחומר המיועד לכך. אל תרכיב את העדשות בעיניים ופתח זוג חדש. במי ברז יש מיקרואורגניזמים שנספגים לתוך העדשה ועלולים לגרום לדלקות חמורות.

שלום,אינני מרכיב משקפי ראייה.בעקבות דלקת בעיניים עברתי בדיקת ראייה אצל רופאת עיניים.לא הצלחתי להבין את פירוש תוצאות הבדיקה. האם אני חייב לקנות משקפיים אחרת הנזק יחמיר?ואילו? מצורף קובץ תוצאות הבדיקה תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אוהד,
אני לא מצליחה לראות קובץ מצורף

אוקי.אנסה להעלות שוב קובץ תמונה.

אלה התוצאות שלי: (-) :VD: 12.00 CYLׂ R S C A 91 1.00- 0.25+ 0.25- S.E L S C A 31 1.50- 0.50- S.E. -1.25 PD:61 מקווה שהפעם זה יעזור. שוב תודה מראש

הרכבת משקפים לפי מרשם זה יאפשר ראייה טובה יותר (לא מצויינת במרשם חדות הראייה לכן אני לא יכולה להעיד בוודאות שהמרשם אכן ישפר) אם הינך מרגיש טשטוש או אי נוחות בזמן נהיגה צפייה בטלויזיה ו/או עבודה מול המחשב. בכדי להבין אם הינך זקוק למשקפים אמליץ לגשת לאופטומטריסט מוסמך לבדיקה.

הבת שלי בכתה יא, זקוקה לזגוגיות חדשות במשקפיים. אין לה ביפוקל או מולטיפוקל. המליצו לנו במידות שלה 4 וחצי - 5 עם צילינדר, בזגוגיות מסוג רודרשטוק / שמיר עובי 1.74, בעלות של 1200 שקל. (רק הזגוגיות). האם זה באמת המחיר לזגוגיות כאלו? האם מוצדק להשקיע בזגוגיות כאלו אצל נערה בת 16? אודה על תשובתך. בתודה נוי

לקריאה נוספת והעמקה

שלום נוי,
ככל שהמספר של העדשה גבוה יותר והאינדקס של העדשה דק יותר המחיר מתייקר.

20/02/2018 | מאת: שרון

שלום, אני מרכיבה משקפיים 2 וחצי פלוס בעין אחת ושתיים ורבע פלוס בעין השניה. אני משתמשת בהם רוב הזמן רק לקריאה ולא מרכיבה אותן באופן קבוע. זה מתאים לי גם לקריאה וגם לרחוק (אני יודעת שזה לא קונבנציונאלי אבל אני פלוס ב 2 המקרים) בעבודה עם משקפיים מול המחשב או הסמארטפון מהר מאוד מציק לי בעיניים וכואב . הלכתי לרופא עיניים אופטמטריסט והשקעתי במסגרת ועדשות יקרות . לאחר שנתיים הן נשברו . ועכשיו אני בדילמה , קניתי לבינתיים משקפיים ב 50 ש"ח שהאמת עושות את העבודה מצוין האם להישאר איתן לאורך זמן פוגע בראיה ? ואני בדילמה האם לרכוש עדשות אופיס א7ו עשות אופטימייז שמגנות מהאור הכחול , שורה תחתונה , איזו עדשה יכולה להקל על העין ולמנוע כאבים והאם היקר בעדשות בהכרח יותר טוב?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום שרון,
משקפי הקריאה הנמכרים מוכנים (כמו אלו שקנית ב 50 שקלים) נותנים פיתרון לקריאה אך לא מומלץ להשתמש בהם לקריאה ארוכה לאורך זמן כיוון שהם לא מותאמים באופן אישי ללקוח (לא נלקח בחשבון מרחק האישונים שלך ואם יש צילינדר גם כן לא נמצא במשקפים אלו) ויכולים לגרום לאי נוחות וכאבי ראש. לגבי עדשות אופיס- עדשות אלו נותנות מענה באזור העבודה במשרד ( מאפשרות ראייה ברורה ממרחק של קריאה ועד 4 מטרים) וזו בעצם עדשה מולטיפוקלית. לגבי ההגנה מפני האור הכחול, ניתן להזמין כל עדשה עם ציפוי מגן נגד האור הכחול.

של אופטומטריסט בגלל בעיות של ראיה מרחוק, והוא רשם לי את הערבים הבאים: R+175 'L+175-050 90 מה פירוש 175 ? יש כזה מספר? אולי הכוונה ל- 1.75 ? תודה

שלום יוני,
הכוונה היא ל +1.75

לפני כחודש וחצי כשחזרתי לעבודה לאחר חופשת לידה ארוכה . הרגשתי קצת מוזר בעניים משהו הציק לי ולא ידעתי להסביר מה ניגשתי פעמיים לרופא עניים עשיתי בדיקות הכל תקין אך הכאב בעין ימין לא עוזב .. ניגשתי לאופטימטריסטים שונים שאחד אמר שאני צריכה 0.5 משקפיים לקרוב והאחר טען שיש לי צילנדר ו3/4 מספר לקרוב . רכשתי כבר 3 זוגות משקפיים אך זה לא פותר לי את בעייתי הכאב והחוסר ריכוז למרות שקצת התחדדה לי הראייה ממש בקטנה . לא מצליחה לתפקד ביומיום הפנו אותי לאורטופטסטית שאמרה שיש ממש מעט חולשה בעניים ונתנה לי תרגילים .. מה לדעתך גורם לכאב בעין ?? אני כבר מושקעת המון במשקפיים ולא כל כך יודעת אם התאימו לי את הנכונות .

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אושרית,
יכולות להיות סיבות רבות לכאב עיניים כמו צילינדר או מספר לא מתוקן, חוסר איזון בין שתי עיניים, מאמץ יתר בזמן קריאה, לחץ תוך עיני מוגבר, סינוסיטס ועוד...
אמליץ לך לעבור בדיקת עיניים אצל רופא עיניים אם עדיין לא נבדקת נבדקת אצל רופא. אם אכן מדובר בהחלשות של שרירי העיניים- יש צורך בהתמדה בתרגילי העיניים, השיפור יהיה מורגש לאחר תקופת תרגול.

04/02/2018 | מאת: אורי

מבקש לדעת האם בדיקת ראייה שמבצע לקוח אצל אופטומטריסט דינה כדין תיק רפואי ?? דהיינו האם זכאי הלקוח לקבל תוצאות אלה והאם על האופטומטריסט לשמור אותם ?? המקרה הוא שהבן שלי ביצע בדיקת ראייה אצל אופטומטריסט ורכשנו מספר זוכות משקפיים, אולם האופטומטריסט מסרב למסור לנו את תוצאות הבדיקה בטענה שזה רכוש שלו פרטי ולנו אין זכויות בתוצאות הבדיקה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אורי,
במקרים רבים נשאלת השאלה האם הבדיקה היא רכושו של הנבדק או של הבודק. כידוע לנו, כיום אין חוק רשמי המחייב אופטומטריסטים למסור את תוצאות בדיקת העיניים לנבדקים.

יש לי 2 הצעות: 1.תוצרת אופטימייז עכו.(דיפנדר). 2. תוצרת בלוקט נובקס פורטוגל. מה עדיף?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום גיא
אני מכירה את העדשות דיפנדר ויודעת שהן טובות.
את הסוג השני אני פשוט לא מכירה.

בן 40 מרכיב משקפיים מידה יחסית קטנה ( ראיה מרחוק ) ומרגיש כאב וטישטוש כרוניים נבדקתי ע"י רופאי עיניים שטענו שמדובר באלרגיה / יובש טופלתי אך ללא שינויי כלשהו במצב , יצוין בזאת שבוצעה בדיקת ראייה לא מזמן ובה הותאמו לי עדשות. מה הסיבה למצב זה ? מה ניתן לעשות ? אצל מי להיבדק ? אני כבר אובד עצות.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ירון
אני ממליצה לך להיבדק שוב אצל אופטומטריסט על מנת לבדוק שהמספר במשקפיים נכון ומתאים, שהמסגור של העדשות מדויק ושהמסגרת יושבת על הפנים שלך כמו שצריך.
אם הכל תקין ויש עדיין בעייה לחזור לרופא עיניים.
בהצלחה

מבקש המלצה לאופטומטריסט מומחה בקריות

הי היתי אתמול בייעוץ לגבי הסרת משקפיים בלייזר, ונמצאתי מתאימה המספרים שלי כיום הינם 7.25 ו 6.75 אמרו לי כי בניתוח הראשוני יוסר לי המשקפיים לחלוטין אך אין התחייבות למהלך השנים מכיוון שיש לי קרנית דקה ואינה תוכל לספוג ניתוח נוסף ואם יהיה מצב ותיהיה נסיגה היא עדיין לא תיהיה באותם מספרים שיש לי היום. מה מומלץ לעשות? מה האחוזים שהריאה יכולה לדרדר לאחר לידות וכו? והאם יש סיכונים? בניתוח p.r.k

לקריאה נוספת והעמקה

שלום קארין
במשך ההריון ועד כמה חודשים לאחר הלידה המספר יכול לעלות קצת. לגבי האחוזים אני לא יודעת להגיד לך במדויק.
לגבי הסיכונים בניתוח PRK יש להפנות את השאלה לרופא עיניים.

כל חצי שנה יש לי דלקת עיניים,והעיניים ממשיכות לשרוף גם אחרי סיום הטיפול בדלקת.מה יכולה להיות הסיבה לכך?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום שירי
נא להפנות את השאלה לרופא עיניים
תודה

אני בת 67,מרכיבה משקפי קריאה מגיל 45.במשך הזמן המספר גדל וגם ירדה הראיה למרחקים קצרים וארוכים. כתוצאה מכך אני מרכיבה משקפיים עם עדשות מולטיפוקלמזה, מזה 10 שנים, ללא שינוי במספרם. בשנה אחרונה, שמתי לב שהמשקפיים מפריעות לי בהסתכלות למרחקים גדולים ואני פשוט מורידה אותם, במיוחד בנהיגה. האם יתכן מצב של"נסיגה" במספר העדשות, שקשור לגיל המתבגר?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום
כן, יתכן שהמספר שלך השתנה עם השנים וירד קצת. אני ממליצה לך להיבדק אצל אופטומטריסט ולהתאים משקפיים לפי המספר העדכני.

21/01/2018 | מאת: נועה

היי, רציתי לוודא האם צריך להיות הבדל בין מספר העדשות לבין מספר המשקפיים ואם כן מהו? ( מספר במשקפיים 2.5 מה צריך להיות המספר בעדשות?)

לקריאה נוספת והעמקה

שלום נועה,
במספרים עד 3 במשקפיים לא משנים את המספר של עדשות המגע

ביתי נפגעה בעין ועברה הרבה ניתוחים הבעיה העיקרית שנשארה זה אישון מורחב והרבה סינוורים הציעו נו עדשות צבעוניות אטומות אני מחפשת מידע נוסף בנושא, וכן מישהוא מומחה שיש לו נסיון עם בעיות כאלו איך אנשים אחרים עם בעיה כזו מתמודדים? חיפשתי הרבה ברשת ועדין לא מצאתי

לקריאה נוספת והעמקה

שלום חדוה,
העדשות שהציעו לך אכן יכולות להקטין משמעותית את רמת הסינוור, בכך שהעדשה אטומה ובמרכזה יש חור קטן המאפשר ראייה. בהתאמת עדשות מהסוג הזה יש צורך בביקור אצל האופטומטריסט מספר פעמים עד לקבלת התאמה טובה. חשוב לגשת לאופטומטריסט מוסמך שעוסק בתחום עדשות המגע לצורך התאמה.

עברתי ניתוח קטרקט עין ימין לפני 3 חודשים עין שמאל לפני 2 חודשים עין ימין לפני 3 שבועות לייזר יאג מתי מתאים להיבדק לקביעת מספר לעדשות משקפיים

לקריאה נוספת והעמקה

שלום משה,
כבר עכשיו ניתן להיבדק להתאמת משקפיים עדכניים

29/12/2017 | מאת: רפי

כתוב לי עין שמאל 6/6-1 מה המינוס אחד אומר?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רפי,
זה אומר שהצלחת לקרוא בעין שמאל את השורה של 6/6 חוץ ממספר אחד שטעית בו.

הייתי בבדיקה אצל אופטימטריסט בסופר פארם .. בעין שמאל לא היה לי שינוי.. (יש לי צילינדר -0.75) והוא החליט שכדי לאזן בין העיניים יש להוריד את הצילינדר ל0.5 והגדיל מספר ל 0.25. )בעין ימין היה לי צילינדר 0.5 ולאחר הבדיקה גידול במספר ל-0.5 . השאלה האם השינוי בעין שמאל יכול לפגוע בעין? כי מלכתחילה לא היה שינוי ואני נורא חוששת שהורידו לי את מספר הצילינדר והוסיפו לי מספר..

לקריאה נוספת והעמקה

שלום שרה,
האופטומטריסט מחליט על תוספת מספר לפי שיקולים של חדות ראייה וביצועים בראייה דו עינית. אם אינך מצליחה להסתגל, חזרי אליו לבדיקה חוזרת.

קניתי משקפי שמש, לא זולות, אך לא ממותגות כאשר אני מסתכלת איתן על מסך הטלפון הנייד יש כאילו שבירה של האור לצבעים. וריצוד בסגול. לא קרה לי עם שום זוג משקפיים בעבר. זה כמובן לא נוח, אך השאלה אם זה אומר שהעדשות גרועות, לא מלוטשות, לא מגינות וכו. איך אפשר לבדוק האם משקפי שמש טובות ( חוץ ממה שנאמר ע"י המוכר)

לקריאה נוספת והעמקה

שלום עירית,
יתכן שקנית משקפי שמש עם עדשות מקטבות- polarized שהן נחשבות עדשות שמקטינות סנוורים, ומה שאת מתארת שאת רואה במסך הטלפון זה אפקט הקיטוב.

שלום, אני לא צריכה משקפיים לרחוק אבל רוצה משקפי אנטירפלקס לנהיגת לילה. יש דבר כזה מוכן בבתי מרקחת אולי?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום,
ניתן להזמין משקפים בכל חנות אופטיקה עם עדשות במספר אפס כולל ציפוי אנטי רפלקס.

09/11/2017 | מאת: המרתמספר משקפיים לעדשות

אם המספר שלי הוא מינוס 2.50 וצילנדר בימין 2.00 ובשמאל -1.25 מה המספר שלי בעדשות מגע?

שלום,
המרשם בעדשות מגע יהיה
בעין ימין -2.50 וצילינדר -1.75
בעין שמאל -2.50 וצילינדר -1.25

שלום, יש ברשותי תמיסת עדשות מגע סגורה שעוד לא פתחתי. התוקף שלו היה עד 10/17. האם אני יכולה להשתמש בתמיסה למרות שפג צוקפה לפני פחות מחודש או שאני צריכה לקנות חדשה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום עטרה,
ההנחיה שלנו היא שימוש במוצר רק בתקופת התוקף שלו, לאחר מכן אין להשתמש בו.

שלום, לאחרונה ביצעתי שתי בדיקות אצל אופטומטריסטים שונים למשקפיים לאחור והתוצאות בעין שמאל יצאו שונות, באחת 4.5 ובאחת 4 (סובייקטיבי 4.25), האם יש משמעות קריטית באיזו בדיקה לבחור? המספר הקודם שלי הוא 3.75 תודה

שלום דנה,
כיוון שלא בדקתי אותך איני יכולה לענות לך באיזו בדיקה לבחור. אם אינך בטוחה, גשי לבדיקה נוספת.

הזמנתי משקפיים -3.5 בשניהם ושהרכבתי אני רואה מעוגל מקומר נניח מסתכלת מול מראה אני רואה במראה כמו בטן או דלתות של ארון מעוגלות. כלומר קווים ישרים נראים מעוגלים . נשלח לבדיקת מעבדה. מה יכולה להיות הסיבה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום שיר,
יתכן ויש צילינדר בעדשה אשר יכול לגרום לעיוות.

25/10/2017 | מאת: מספר פלוס וצילינדר מינוס

שלום, אני לאחר ניתוח PRK שהיה לפני 4 חודשים. האם מספר קטן פלוס וצילינדר קטן מינוס ״מתקנים״ אחד את השני למצב של ראייה תקינה? האם זה אכן כך?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום,
זה תלוי במרשם.

שניהם סביב 1, פלוס ומינוס

אז המספר הכללי (spherical equivalent) יהיה בסביבות +0.50 אשר נחשב למספר מאוד נמוך- קרוב מאוד לאפס.

22/10/2017 | מאת: סקרנית

שלום, האם מי שלא רואה לרחוק המספרים אצלו הם במינוס. ומי שלא מקרוב המספרים נקראים פלוס? שאלה נוספת אם מישהו לא רואה טוב מרחוק וכעת סובל גם כשלא רואה מקרוב אז עושים בעדשה מינוס ועוד פלוס ואז יוצא מספר חדש? והפלוס או המינוס נקבעים לפי המספר הגדול כמו בחשבון? נניח 3- וכעת גם 2+ אז המספר שלו זה 1-? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום,
ישנם מצבים של ליקוי ראייה מרחוק שמצריך תיקון בעזרת עדשות מינוס וישנם מצבים בהם התיקון יהיה בעזרת עדשות פלוס.
כאשר יש קושי בקריאה נותנים עדשות פלוס.
כאשר יש ליקוי ראייה מרחוק וצורך במשקפי קריאה מוסיפים על המרשם לרחוק את התוספת לקריאה- וזה יהיה המרשם לקריאה בלבד.

שלום, לפני כמה זמן התחלתי להרגיש שאני לא רואה כל כך טוב מרחוק הלכתי לעשות בדיקת עיניים ובבדיקה נאמר לי שיש לי מספרים קטנים יחסית - שליש בעין אחת וחצי עם צילינדר בעין אחרת קיבלתי היום את המשקפיים ואני מרגישה מאוד מוזר כשאני איתן.. בנוסף כשאני מורידה אותן אני מטושטש לכמה שניות ואז הראייה מתייצבת .. רציתי לדעת אם זה נורמלי או לא.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ירדן,
כאשר מרכיבים משקפים עם מרשם חדש לוקח זמן להסתגל למשקפים. אם אי נוחות לא חולפת לאחר 10 ימי הרכבה, אמליץ לגשת לאופטומטריסט המטפל.