פורום אופטומטריה, משקפי ראייה ושמש ועדשות מגע

הפורום יעסוק באופטומטריה, במשקפיי ראייה, במשקפי שמש ובעדשות מגע. לציבור הגולשים יינתנו תשובות על-ידי אורב אבזקייב, אופטומטריסטית בעלת ניסיון רב ברשת "עיניים". התשובות יינתנו תוך פרק זמן של 48-72 שעות, ללא נטייה מסחרית, לקבלת מידע: 3122* למעבר לפורום לחצו כאן.
1896 הודעות
1770 תשובות מומחה

מנהלי פורום אופטומטריה, משקפי ראייה ושמש ועדשות מגע

הפורום יעסוק באופטומטריה, במשקפיי ראייה, במשקפי שמש ובעדשות מגע. לציבור הגולשים יינתנו תשובות על-ידי אורה אבזקייב, אופטומטריסטית בעלת ניסיון רב ברשת "עיניים". התשובות יינתנו תוך פרק זמן של 48-72 שעות, ללא נטייה מסחרית, לקבלת מידע: 3122*
24/01/2019 | 18:05 | מאת: Embryonic

שלום רב, אני סובל זה מספר חודשים מכאבי עיניים מתמדים בהתסכלות על עצמים קרובים, הנובעים, ככל הנראה, מפזילת גובה סמויה אשר לא טופלה קודם לכן. ביצעתי מספר בדיקות ראיה במוסדות שונים; באחת הבדיקות הומלץ על פריזמה 1.5 BD ו-1.5 BU, ובאחרת על 2 BD ו-2 BU. רכשתי משקפיים עם פריזמה 1.5, ואני מרכיב אותם זה חמשה ימים. הכאב פחת, אך הוא עדיין קיים כל העת, ועדיין קיימת תחושה כאילו העין הפוזלת יוצאת ממקומה. איך אוכל לדעת אם המרשם בו השתמשתי הוא הנכון? ניתנו לי בבדיקות שלושה מרשמים שונים זה מזה בכל פרמטר (ספרה, צילינדר ופריזמה), וכאשר אני סובל מכאבי עיניים, לא ייתכן שעליי להמר על מרשם זה או אחר ולרכוש עוד ועוד משקפיים. אודה לעצתכם.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אני ממליצה לך קודם כל להיות במעקב אצל אחד האופטומטריסטים שבדקו אותך, יתכן וההסתגלות למשקפים תדרוש בדיקה חוזרת. איני יכולה לתת תשובה חד משמעית לגבי המרשם הנכון כיוון שלא בדקתי אותך ואין לי את תוצאות הבדיקה המלאות שלך.

23/01/2019 | 00:21 | מאת: חסוי

שלום. אשמח לשמוע חוות דעת שנייה בנושא הבא. במרשם עדשות הצילינדר שלי, בעין ימין יש Axis של 140. אני מעוניין לנסות עדשות חדשות, אך בדגם הספציפי שאליו אני מכוון אין Axis של 140, והכי קרובים אליו הם 110 או 160. לדעתך - באיזה מהם יש לבחור? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, ה 160 קרוב יותר ל 140, אך כדי לוודא שהעדשה יושבת טוב על הקרנית ולא תגרום לנזק יש לעבור בדיקה אצל אופטומטריסט כאשר העדשות מורכבות בעיניים.

שלום, האם ניתן להשתמש בעדשות חודשיות יותר מחודש? במקרה שלי, אני משתמש בעדשות מספר פעמים בודדות במהלך החודש ולא על בסיס יומי. אם כן - עד איזה טווח זמן? תודה רבה, דוד

שלום דוד, אסור להשתמש בעדשות מגע חודשיות לאחר חודש מיום פתיחתם אפילו אם נעשה בהן שימוש מספר פעמים בודדות.

11/01/2019 | 23:59 | מאת: חזרה

שלום איזה טיפות עיניים אין בהם חומר משמר? כל הטיפות עושים לי שורף! תודה על התשובה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, בהילוקומוד ובסיסטיין אולטרה אמפולות חד פעמיות אין חומר משמר.

11/01/2019 | 22:41 | מאת: דוד

שלום, מה לעשות עם עדשות חודשיות שנמצאות (במסגרת החודש שלהן - עדיין לא עבר תוקפן) הרבה זמן בתמיסה, ללא שימוש? לדוגמה שבוע וחצי. האם ניתן להשתמש בהן? תודה, דוד

לקריאה נוספת והעמקה

שלום דוד, אם התמיסה והמחסנית שבהן מושרות העדשות היו נקיות, ניתן להשתמש בעדשות רק יש לנקות אותן עם תמיסה טרייה לפני ההרכבה בעיניים.

24/12/2018 | 05:59 | מאת: שמעון

שלום המספר הישן שלי הוא מינוס 2 לאחר 10 שנים המספר עלה ברבע ואני לא מצליח להתמודד עם העליה זה מתבטא בכאבי עיניים עזים גם לאחר שבועיים של הרכבה ניסו גם להחליף עדשות לאיכויות אך לא צלח אחת האופטמסריסטיות אמרה לי שכיון שגם אני בן 30 והשריר בעין חלש קשה להם להרגל האם זה נכון?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום שמעון, לא בדקתי אותך אז איני יכולה להעיד שיש לך חולשה בשרירי העיניים. אמליץ לעבור בדיקה חוזרת, אם אין פער משמעותי בחדויות הראייה בין המרשם החדש לישן, עקב הקושי בהסתגלות למרשם החדש יש לשקול חזרה למרשם הישן.

האם סיסטיין באלאנס מכילות חומר משמר? כתוב שסיסטיין באלאנס הן טיפות עיניים לסיכוך והרטבה. טיפות עיניים Systane® Balance תומכות בשכבה השומנית העדינה בשכבת הדמעות, על ידי מתן הלחות החיונית לעיניים. הקלה משמעותית לאורך זמן. רכיב ייחודי Lipitech® המשפר את יציבות דוק הדמעות ע"י שיקום המרכיב הליפידי. מאפשר הקטנת תדירות השימוש ומשפר את איכות החיים

לקריאה נוספת והעמקה

שלןם איריס, בסיסטיין באלאנס יש חומר משמר.

אני משתמש בתמיסת אבר קלין לעדשות המגע. מה שקורה זה שהטבלית כל המן צפה למעלה, בעוד בהוראות השימוש כתוב שיש להקפיד על כך שהטבלית תהיה בתחתית המחסנית בעת ההשריה בתמיסה. אני לא יכול לנענע כל הזמן את המחסנית ולשקע בחזרה את הטבלית. מה אפשר לעשות?

שלום מרקו, יתכן שאתה ממלא יותר מדי נוזל. הקפד למלא את הנוזל עד לקו המסומן של המחסנית.

13/12/2018 | 10:04 | מאת: עידו

לפורום שלום.בן 19 עם הפרש גבוה במספרי עדשות המשקפיים שאני מרכיב.בעין ימין מספר העדשה -9 ועין שמואל מספר העדשה -15.5 .ההבדל במספריים משנה מאד את העינים שנראות דרך המשקפיים.עין אחת יותר קטנה מהעין השניה גם עובי העדשות בולט. מבחינה המראה זה מפריע לי מאד.האם .מה ניתן לעשות. בברכה עידו..

לקריאה נוספת והעמקה

שלום עידו, מבחינת משקפי ראייה אין יותר מדי מה לעשות, בגלל הפער במספרים של שתי העיניים נוצר אפקט ההקטנה, ככל שהמספר גבוה יותר כך העדשה תקטין יותר. אפשר לפתור את בעיית האסתטיקה על ידי הרכבת עדשות מגע.

12/12/2018 | 16:21 | מאת: סילביה

אני גרה באזור באר שבע. איפה ניתן לקנות מרשם למשקפיים. בכל חנויות האופטיקה שפניתי, אמרו לי שלא מוכרים את המרשם אלא הוא חלק מאספקה כוללת של משקפיים.

שלום סילביה, איני מכירה את מדיניות האופטיקות בבאר שבע.

אילו טיפות עיניים הכי מומלצות ליובש קשה בעיניים? מבין הסוגים הללו: 1. סיסטיין UD בקבוקונים - האם זה מספר 1 בעולם ליובש? 2. איירוניק בבקבוקונים - שמכילים קמומיל ודרדר כחול- האם קמומיל ודרדר כחול יכולים לשקם את העין? האם יכול להיות תופעות לוואי לקמומיל ולדרדר כחול? האם יש תועלת להשים בעיניים קמומיל ודרדר כחול שיש באיירוניק? 3. בפנטן בבקבוקונים- שמכילים ויטמין B6 - האם ויטמין B6 בטיפות עיניים באמת משקם את משטח העין ואת הקרנית? 4. סיסטיין באלאנס בבקבוק - האם זה מכיל חומר משמר? 5. קומפורט שיילד COMFORT SHEILD בבקבוק - האם זה טיפות עיניים היחידות בעולם שהכי קרובות לדמעות האמיתיות? 6. טירס נטורל - כתוב בעלון שיש הכי הרבה תופעות לוואי - מדוע?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום קרן, אנא העבירי את שאלתך לפורום רופאי העיניים.

28/11/2018 | 14:22 | מאת: דניאלה

קניתי היום משקפיים חדשות אחרי 5 שנים שהייתי רק עם עדשות וקשה לי להתרגל למשקפיים כאילו זה עושה לי סחרחורת ואני לא רואה טוב... (חשוב לציין שעברתי בדיקת ראייה ובדיקת מספר אצל אופטמטריסט לפני הקנייה-ככה שהמספר מדוייק) יש למישהו מושג מה זה יכול להיות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום דניאלה, המרחק של העדשה מהעין במשקפים, בהשוואה לעדשת מגע (אשר יושבות על הקרנית) גורמת לעתים להרגשת אי נוחות אשר אמורה לחלוף תוך מספר ימים. אם אי הנוחות לא עוברת לאחר 10 ימי הרכבת המשקפים יש לחזור לאופטומטריסט לבדיקה חוזרת.

22/11/2018 | 18:54 | מאת: תום

שלום, היום נבדקתי ע"י רופא עיניים במכשיר הסטנדרטי שמניחים את הסנטר ומצמידים את המצח והרופא עובר עם מעין נורה מצד לצד. מה שהיה שונה מבדיקות כאלה שעשיתי בעבר הוא שתוך כדי הבדיקה, הרופא חיפש 2 אביזרים שהיה צריך, ובזמן שחיפש (כ20-30 שניות בערך, פעמיים) עדיין הייתי באותו מצב, כלומר העיניים היו קרובות מאוד לנורה שהאירה לתוך העין, האם הנורה לא יכולה לפגוע / להזיק לעין? הייתי אמור להוציא את הראש מהמתקן בזמן הזה? או להסתכל לכיוון אחר מכיוון הנורה? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום תום, אור שנמצא במכשיר בדיקה של רופא העיניים לא מזיק.

21/11/2018 | 21:01 | מאת: דנה

שלום , יש לי משקפיים לראייה מרחוק (אני רואה טוב מקרוב ופחות טוב מרחוק ) השאלה שלי היא האם אני צריכה לשים משקפיים גם כשאני מול המסך במחשב על מנת לא לגרום לעיניים יותר נזק? (חשוב לציין כי מול המסך במחשב אני רואה מקרוב )

שלום דנה, כדי לענות על שאלתך אני צריכה לדעת מה המרשם שלך וחדות הראייה

19/11/2018 | 14:32 | מאת: נתי

שלום. ביצעתי היום בדיקת ראייה עקב מחלקת רקע - פברי שיש לי. הבדיקה עם ההרחבת אישונים יצאה תקינה אך ברצוני לדעת אם הראייה שלי טובה. התוצאות רשומות ככה: עין ימין 6/ ואז רשום 6.6-2 ועין שמאל 6/ ואז רשום 7.5-2 תודה רבה לכם.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום נתי, חדות הראייה שלך נחשבת טובה. חדות הראייה בעין ימין מעט טובה יותר מאשר בעין שמאל.

שמי שגב, אני יושב הרבה זמן כל יום ליד מחשב, כל כמה זמן מומלץ לעשות בדיקת עיניים? העליתי תמונה של המשקפיים שלי וכמה שאלות נוספות, אשמח לקבל תשובות.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום שגב, אין לי אפשרות לפתוח קבצים מצורפים. מומלץ לבצע בדיקה שגרתית פעם בשנה.

08/11/2018 | 01:19 | מאת: כאב בעין השמאלית

שלום. אני מרכיבה משקפיים מכיתה ה׳.(בת 18) כרגע המספר שלי 4 . בחודש האחרון התחילו לי כאבים מאוד חדים בעין שמאל עם מין לחץ. אני שמה לב שגם עם משקפיים ובלי, מיקוד הראייה ירד ואני רואה בזווית את האף שלי. הלכתי לרופא עיניים והוא אמר שהכל תקין אבל הכאבים לא פוסקים ואני מרגישה שאני לא יכולה להתמקד בדבר מסוים . כמו מין כפילות עצמים.אשמח לתשובה מה יכולה להיות הסיבה ומה הפתרון.. תודה רבה!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, יתכן שהמספר שלך ישתנה ולכן את מרגישה כאב/אי נוחות. הייתי ממליצה לגשת לאופטומטריסט לבדיקה.

הסתגלות למשקפיים חדשות - מספר שאלות שלום! 1. קיבלתי אתמול משקפיים חדשות, והראייה שלי לא חדה כפי שהייתה במשקפיים הקודמות. יש לי גם צילינדר, ונאמר לי שיש תקופת הסתגלות של המוח וזה אמור להסתדר. האם כך הדבר - וכמה זמן לוקחת תקופת ההסתגלות הזאת בממוצע? 2. מדוע בעצם הראייה פחות חדה? כאשר הייתי אצל האופטומטריסט והוא שם עליי משקפיים לבדיקה עם "טסטים" הגענו למצב שהראייה בקליניקה טובה וחדה. אינני מבין - מה השתנה כעת כאשר קיבלתי את המשקפיים עם אותם המספרים? 3. לאחר תקופת הסתגלות של לדוגמה - חודש-חודשיים, אם אחזור למשקפיים הישנות שלי האם אחווה שוב תקופת הסתגלות מחדש או שיש למוח שלנו "זיכרון" למשקפיים שונות ולא תהיה בעיה להחליף ביניהן? תודה רבה מראש. דן

לקריאה נוספת והעמקה

שלום דן, תקופת ההסתגלות נמשכת עד כ 10 ימים. (אם תחושת אי הנוחות וראייה מטושטשת לא חולפת לאחר פרק זמו זה יש לגשת לאופטומטריסט לדביקה חוזרת.) יתכן ויש שינוי במרשם לכן הנך מרגיש שהראייה לא מאוד חדה , לפעמים עם זמן ההרכבה הראייה נהיית ברורה יותר. ברגע שתסתגל למרשם העדכני, המשקפים הישנים כבר לא יהיו רלונטים.

06/11/2018 | 01:38 | מאת: יעל

האם רק אופטומטריסט יכול למדוד pd ללקוח בעזרת סרגל pd או שכל אדם שהוסמך לכך יכול ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום יעל, חשוב שבדיקת ה PD תהיה מדוייקת, מי שמוסמך למדוד PD הוא אופטומטריסט.

02/11/2018 | 12:45 | מאת: גל

החלפתי אתמול משקפיים, כשאני מוריד אותן אני רואה עכור, יש לי מעין מסך אפור בראייה. זה עובר אחרי הלילה, כלומר הבוקר (לפני שהרכבתי את המשקפיים לזמן ממושך) זה לא הופיע. עם המשקפיים אני רואה מצוין.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום גל, אם זה ממשיך להפריע גש לבדיקת רופא עיניים או לאופטומטריסט המטפל.

שלום, אני כבר הרבה שנים מרכיבה עדשות מגע - דיספו של חברת סופלקס. כעת באתי לקנות קופסה חדשה ונאמר לי בחנות שכבר לא מייצרים אותן תחת השם הזה, אלא שיביאו לי עדשות frequency של חברת cooper vision. רציתי לברר האם אלו בדיוק אותן עדשות רק תחת שם אחר? אני כבר רגילה אליהן והן טובות לי לעין ולכן לא הייתי רוצה לשנות. תודה רבה!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום יעל, נכון היום כבר לא מייצרים את עדשות הביו תחת שם זה. השם החדש של עדשות אלו הוא biomedics 55 evolution.

תודה על התגובה. לא לגמרי הבנתי - הוא הביא לי עדשות frequency של cooper vision. האם אני יכולה להיות רגועה שזה זהה לעדשות אליהן אני רגילה - דיספו של חברת סופלקס? אני מבינה מתשובתך שגם את אלו שהביאו לי כבר לא מייצרים, אז נראה לך שכדאי לדרוש שיחליף?

בדקתי מול חברת סופלק (היום נקראים cooper vision) שעדשות המגע דיספו נמצאות היום תחת השם biomedics 55 evolution (בדיוק אותה עדשה עם אותם הנתונים של דיספו) ואילו frequency מאוד דומה לדיספו אך לא אותו הדבר.

29/10/2018 | 10:42 | מאת: דניאל

שלום, האופטיקאי הציע לי להרכיב עדשות משקפיים בעלות ציפוי נגד אור כחול DEFENDER CV. אני מרכיב משקפיים באופן קבוע. להלן שאלותיי: 1) האם מומלץ להרכיב משקפי אור כחול באופן קבוע או רק בשעות הערב? 2) האם ישנם נזקים ידועים בשל הרכבת מסנן אור כחול באופן קבוע (שכן כידוע אור כחול חיוני לגוף באופן כללי)? 3) האם הרכבת מסנן אור כחול באופן קבוע לא תגרום לתחושת ישנוניות? 4) מה הסוג המומלץ ביותר של עדשות משקפיים בעלות מסנן אור כחול? תודה רבה מראש דניאל

לקריאה נוספת והעמקה

שלום דניאל, ניתן להרכיב את העדשות באופן קבוע. עדשות אלו מיועדות להגנה מפני אור כחול הנפלט ממסכי מחשב, טלפונים טאבלטים וכו.. כיום לא ידועים נזקים מהרכבת עדשות מסננות אור כחול. יש שני סוגים של עדשות אלו, האחד הוא עדשה בעלת ציפוי שמונע כניסת אור כחול לעין והסוג והשני הוא עדשה שחומר הגלם ממנו מיוצרת העדשה מונע את כניסת האור הכחול. החיסרון של העדשה עם הציפוי הוא שהציפוי עלול להתקלף.

היי, יש לי הפרש גדול בין העיניים (עין ימין -1 עין שמאל -4). בזוויות מסוימות שמתי לב שאני רואה כפול לאחרונה, האם זה נפוץ במקרים כאלה או בעיה מסוימת? גם במשקפיים ראיתי כפול ואפילו יותר מבלי אז אני מעדיפה לא ללכת איתן ביום יום (זה מזיק?). מה עושים במקרים כאלו?

שלום נופר, אמליץ לך לפנות לרופא עיניים או אופטומטריסט כדי להבין ממה נובעת הכפילות.

18/10/2018 | 16:11 | מאת: דורית שמילוביץ

קראתי כאן בפורום על עדשות עם ציפוי נגד האור הכחול מהמסכים, אבל לכל חברה יש את היצרן שלה. האם כולם בסדר? כולם אותו הדבר? או יש סוג מסויים שעדיף?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום דורית, יש שני סוגי עדשות שמונעות חדירת אור כחול לעין. יש עדשות שמיוצרות מחומר גלם שמונע חדירת אור כחול לעין ויש עדשות עם ציפוי נגד האור הכחול. עדשות שמיוצרות מחומר הגלם איכותיות יותר לעומת הציפויים, אך שניהם פועלים באותו האופן ומגנים על העין מפני חדירת אור כחול.

15/10/2018 | 09:08 | מאת: אופיר

שלום רב, אני מרכיבה משקפים מזה שנים רבות בעבר הלכתי גם עם עדשות יומיות. לאחרונה עלה לי המספר, נוסף צילינדר ובבדיקה נמסר לי כי ההמלצה על משקפיים עם עדשה דיגיטלית. כאשר ניסית את העדשות מגע המולטיפוקל לא הצלחתי להגיע לראיה מיטבית והוצע לי לחזור לעדשות מגע רגילות עם תוספת משקפי ראיה לקרוב. כיצד יתכן שעם משקפים רגילות לא דיגיטליות אני רואה טוב ואילו עם עדשות הראה לקרוב השתבשה פתאום?! האם באמת לאור הגיל 45 והמספר 6 וצילינדר 1.5 ההמלצה למשקפיים עם עדשה דיגיטלית? והאם באמת הדרך היחידה ללכת עם עדשות מגע זה בשילוב משקפיים לקרוב? אודה לעזרה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אופיר, לאחר גיל 45 מופיע הצורך בתוספת לקריאה, אנשים שמרכיבים משקפים למרחק לרוב יצטרכו תוספת של משקפי קריאה לקרוב. הפתרונות האפשריים הם: שני זוגות משקפים- רחוק וקרוב, עדשות מולטיפוקליות אשר מאפשרות ראיה מרחוק, טווח ביניים(מחשב) וקרוב, עדשות מגע מולטיפוקליות, עדשות מגע עם מספר לרחוק + משקפי קריאה או עדשות מגע עם מספר לקריאה + משקפים למרחק. עדשות מגע מולטיפוקליות הן פתרון נוח וטוב אך לרוב לא יתנו ראייה של 100% למרחק ו/או לקריאה.

14/10/2018 | 16:40 | מאת: בר

היי, משקפיים בעלות עדשת defender uv ללא מספר שאמרות להגן על העין מפני קרינה כאשר עובדים מול מחשב או רואים טלויזיה נמכרות באירוקה: האם הן באמת בריאות לעין,מומלץ? מצורפת תמונה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום בר, איני יודעת מאיזו חברה אירוקה מזמינה עדשות. אם העדשות מגיעות מחברות מוכרות בשוק, לא אמורה להיות בעיה עם העדשות.

15/11/2018 | 01:04 | מאת: fisherronal

האם ראיה בטלווזיה לאורך זמן רב היא גורמת לפגם בקרנית? אני עובד בחברת פיתוח ובודק כל יום באתר https://seo-google.co.il/ באגים, זה גורם לעיניים להתעייף, האם זה יכול לגרום לי נזק?

אורה שלום רב, אני חולה בקרטוקונוס 12 שנים מגיל 15.5 והייתי אצל אנשי מקצוע רבים אך ללא הצלחה מרובה ועם המון תסכול. לפני שנה לשמחתי הגעתי לדר' ניר ארדינסט לעדשות סקלרליות דרך הפניה מקופת חולים. ההתאמה של הסקלרליות הייתה דרך מיפוי קרנית וחשוב לציין שנולדתי מחדש ואני מאוד מרוצה - דר' ניר ארדינסט גרם לי לא להרגיש את העדשה וגם לראות כמו "נץ". בנוסף לאחר חצי שנה עברתי מיפוי קרנית אצל דר' ניר ואז שמנו לב שעין אחת התקדמה ולאחר הפנייה שלו עשיתי באותו שבוע קרוסלינקינג לאחר כחודש היה צורך בהתאמה חדשה שלא שילמתי עליה. ולכן לא הגשתי לקופה את העדשה החדשה. הגשתי את המסמכים לקופת החולים וקיבלתי על זוג העדשות החזר מלא. אני כעת לאחר הרבה זמן ועדשה אחת נשברה לי - השאלה שלי האם החזר של הקופת חולים מתחשב בשבר או שבכל שנה רק בזוג עדשות בלי שום שבר. באתר של הקופה לא רשום מתי ימסרו התנאים להחזר על שבר ואין גם טלפון שאפשר לדבר. לפי ההיגיון שלי החזר קופה הוא מעין ביטוח ומכסה כנגד חשבונית ולכן שבר של עדשה הינו נזק. כאמור, היות ולא הגשתי חשבונית על העדשה שעברה שינוי - לאחר הקרוסלינקינג היה שינוי בקרנית באמצע והיה צורך בעדשה חדשה - על עדשה זאת לא חויבתי ולכן לא הגשתי ולמעשה חסכתי לקופה החזר של עדשה זאת בגלל הליך שלא היה תלוי בי (קרוסלינקינג). האם בגלל שלא הגשתי את החשבונית על העדשה של הקרוסלינקינג יהיה לי מעין רזרבה להחזר? האם תוכלי להגיד לי מהו הנוהל במקרים כאלו?מצטער על ההודעה הארוכה בברכה, הודיה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום הודיה, פני לקופת החולים אליה את שייכת ובדקי את הנושא מולם.

09/10/2018 | 03:50 | מאת: מיכל

שלום,הייתי שמחה בבקשה לדעת בערך מה אמור להיות טווח המחירים של עדשות מגע יומיות ללא צילינדר? וגם של עדשות מגע יומיות עם צילינדר? (הבנתי שעם הצילינדר יקר יותר) אני יודעת שזה משתנה מחנות לחנות,אך אשמח לדעת בערך.. היה לי הצעת "מבצע" של 6 חבילות עדשות מגע יומיות+בדיקת התאמה בחינם,ב600 ש"ח. לאחר הבדיקה הסתבר שיש לי צילינדר בעין אחת אז ההצעה השתנתה ל4 חבילות (2 עם צילינדר ו2 ללא צילינדר) ב600 ש"ח. האם הרווחתי משהו? האם זה באמת "מבצע",כי זה נשמע לי ממש יקר!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום מיכל, מחירי עדשות מגע יומיות נע בסביבות 80-200 שקלים (תלוי בחומר הגלם של העדשה ובחברה שממנה מזמינים לך את העדשות). מחירי עדשות מגע יומיות עם צילינדר נעים בסביבות 165-270 שקלים לחבילה.

08/10/2018 | 00:02 | מאת: קריאה מקרוב לאחר התאמה משקפיים מולטיפוקל

האם לאחר ניתוח קטרקט , התאמת משקפיים מולטיפוקל יותר נכונה מאשר חד מוקדיות . למעשה אני קורה עם משקפיים פחות טוב מאשר בלי. האם ראיה בלי משקפיים לא גורמת נזק ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, סוג העדשה שמתאימים במשקפים לאחר ניתוח קטרקט תלוי במרשם החדש ובחדות הראייה מרחוק וקרוב. קריאה ללא משקפים אינה גורמת לנזק, אלא יכולה לגרום לאי נוחות וראיה מטושטשת.

25/09/2018 | 13:38 | מאת: אורי

שלום רב, אני מרכיב משקפיים עם מספר 2.5- בעין ימין (וצילינדר 1.25) ו 3- בעין שמאל (וצילינדר 0.5). ברצוני לרכוש משקפי שחייה אופטיים. לגבי הצילינדר, הבנתי כי אין ממש פתרון לכך במשקפי שחייה. בהנחה שאוכל להזמין משקפיים עם עדשות זהות בעלות אותו המספר, מה עלי להזמין מבחינה אופטימלית? 2.5- ? אשמח לעזרתכם בבקשה, אורי

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אורי, אם ברצונך להזמין שתי עדשות במספר זהה הייתי ממליצה להזמין שתי עדשות במספר -3.00 (בעין ימין זה יעזור מעט לחפות על הצילינדר שהורד). כמובן הדרך הבטוחה ביותר לדעת היא לגשת לבדיקה אצל אופטומטריסט.

מה אפשר לעשות? זה משהו שקשה להוציא מהעיניים? כאילו יש מצב שזה ישאר שם ולא אצליח להוציא?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום יעל, כאשר מזמינים עדשות בפעם הראשונה בדרך כלל האופטומטריסט מבצע הדרכה ומלמד איך להרכיב ולהסיר את העדשות. אם יש בעיה האופטומטריסט יוכל להדריך אותך איך להסיר נכון את העדשות.

שלום, שאלתי לפני יותר משבוע שאלה והתעלמת ממנה. אני חושבת שזו גסות רוח להתעלם משאלות בפורום. אם אין לך תשובה לשאלה שהצגתי או שלא הבנת את שאלתי, יכולת פשוט לענות בקצרה שאת לא מכירה עדשות שעונות על הצורך שלי או שאת לא מכירה את הנושא ואין לך מידע שיכול לעזור לי. בכל מקרה אם אין לך תשובה על שאלה שנשאלה התעלמות היא לא הפתרון ואני מקווה שבתור אופטומטריסטית את לא פשוט מתעלמת משאלות של לקוחות. בברכה רחלי

לקריאה נוספת והעמקה

זה בהחלט לא נעים שמתעלמים משאלות. יש מצב שהיא חיפשה תשובה בשבילך או שלא היה לה זמן לענות מיד. מקווה שתסתדרי איכשהו..

הרגע עניתי לך, חג שמח!

13/09/2018 | 00:44 | מאת: אלי

מצורף בדיקת עיניים שעשיתי. אשמח להסבר קצר על העמודות? ומה ההבדל בין השורות הדומות? בברכת שנה טובה אלי

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אלי, אין באפשרותי לראות קבצים מצורפים

12/09/2018 | 12:10 | מאת: רחלי

שלום, אני מחפשת עדשות מגע רכות בלי הגוון הכחול שיש היום כמעט בכל העדשות מגע שניסיתי. הגוון הכחול מאוד בולט על הלבן בעיניים ואפילו משנה לי את צבע העיניים (יש לי עיניים בהירות וזה משנה להם כת הגוון). ניסיתי עדשות מגע סיליקון הידרוג׳ל שהיו ללא צבע, אבל העין שלי לא מתאימה לעדשות סיליקון וכל סוג של עדשות סיליקון גירה לי את העין בצורה נוראית. האם את מכירה עדשות מגע רכות על בסיס מים שלא מכילות גוון כחול? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רחלי, ככל הידוע לי לכל העדשות היומיות ללא סיליקון מוסיפים גוון צבע. בכל אופן, כתוב כל גב האריזה אם יש תוספת צבע או לא, כך תוכלי לבדוק.

11/09/2018 | 20:57 | מאת: ליאור

יש לי מספרים מינוס 4 ומינוס 5. אני רוצה להקטין אותם בשביל משקפיים המיועדים לשימוש מול מסך המחשב בלבד, כדי שיהיה לי נוח להרכיב אותם שעות ארוכות, כי המשקל קטן יותר. האם זה בסדר שאקטין את המספרים האלו? האם בהקטנה של המספרים האלו יש השפעה על הצילינדר או שהצילינדר נשאר זהה? מבחינתי האפקט השלילי היחידי להקטנת המספרים זה שאראה פחות טוב לרחוק. זה בסדר מבחינתי כי יש לי את המשקפיים התקינים שמותאמים לי בדיוק לראיה 6/6.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ליאור, כדאי להגיע לאופטומטריסט לבדיקה ולהתייעצות.

שלום.האם כדאי או בריא לעשות משקפיים עם עדשה אחת לרחוק והשנייה למחשב.אני לא מסתדר עם מולטי פוקל כי אינני זקוק למשקפיים לקריאה כך שעם משקפיים כמו שציינתי קודם אבל עדשות קצרות נשאר לי מקום בתחתית העדשות לקריאה.תודה ושנה טובה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום שלמה, ניתן לעשות זאת, זה נקרא mono visio ויש אנשים שמסתדרים עם זה. יתכן שבהתחלה יידרש זמן הסתגלות.

06/09/2018 | 09:42 | מאת: תום

היי. אני מחפשת אחר אופטימטריסט שמומחה להתאמת עדשות למספרים מאוד גבוהים (מינוס 20). יש לך על מי להמליץ לי? יש לי המון שאלות בנוגע לעדשות מגע, ואני מחפשת מי שיש לו את הידע לתת לי את התשובות. תודה תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום תום, אם ברצונך להתאים עדשות מגע אמליץ לפנות לאופטומטריסט מוסמך המתמקצע בעדשות מגע.

שלום אני לא משתמש בפלפון בכלל . רק מסתכל מחשב והרבה טלויזייה שמעתי שיש איזה עדשות עם ציפויי 450??? שמגן אור כחול . האם מדובר גם מחשב וטלויזייה או רק פלפון?? קצת הסבר לנושא

לקריאה נוספת והעמקה

שלום דן, הציפוי נגד האור הכחול מונע חדירת אור כחול שנפלט ממסכים לעין. עדשה זו מתאימה להרכבה מול מסכי מחשב טלפונים ניידים וטאבלטים.

28/08/2018 | 22:19 | מאת: גדעון

שלום, מהו ה-addition המקובל למשקפי מחשב ? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, האדישן הינן תלוי גיל ותלוי מרחק עבודה.

היי. אני מרכיבה עדשות מגע ביום יום (מספר מינוס 2.75). אני מעוניינת לבצע ניתוח להסרת משקפיים בלייזר. בגלל שצריך להיות ללא עדשות מגע במשך מספר ימים לפני בדיקת ההתאמה לניתוח, ניגשתי לחנות משקפיים כדי לקנות משקפיים. בחנות המשקפיים ביצעו לי בדיקת ראייה (שבוצעה לאחר שהורדתי את העדשות וחיכיתי 15 דקות). המספר שנמצא לי היה -2.75 בשתי העיניים ועשו לי משקפיים עם המספר הנ״ל וראיתי בהם טוב. מספר ימים לאחר מכן הלכתי לחנות משקפיים נוספת כדי לקנות זוג משקפיים נוסף שיהיה לי איתו יותר נוח (עם מסגרת יותר קלה מהזוג הראשון). שוב ביצעו לי בדיקת ראייה והפעם נאמר לי שהמספר שלי הוא מינוס 2.25 בשתי העיניים. השאלה שלי היא איך יכול להיות שבכל בדיקה נמצא לי מספר שונה? ומה הוא המספר הנכון? חשוב לציין ששני האופטומטריסטים בדקו באותה שיטה (מכשיר אוטומטי + בדיקת קריאה מלוח). תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום גלי, האם את מרגישה שאת רואה טוב בשני המצבים? לאיזו חדות ראייה הגעת בכל אחת מהבדיקות? האם יש הרגשת לחץ בעיניים באחד מהם?

היי אורה, בשתי הבדיקות הגעתי לחדות ראייה כך שראיתי את השורה התחתונה בלוח, יחד עם זאת נדמה לי דיי בוודאות שאצל האופטומטריסט השני (זה שמצא לי מספר קטן יותר) הלוח היה קרוב הרבה יותר (יכול להיות שהוא הקטין יותר את המספרים כדי ״לחפות״ על המרחק הקצר יחסית ביני לבין הלוח). עדיין לא אספתי את המשקפיים עם המספר הנמוך מהחנות, אז אני לא יודעת איך הם לעומת המשקפיים עם המספר הגבוה יותר. מאיזה מרחק מהלוח אמורים לבצע בדיקת ראייה? לגבי תחושת לחץ בעיניים, לא זכור לי שהרגשתי הבדל בתחושת הלחץ (אני רגילה לשים עדשות מגע עם מספר -2.75 אז גם אם המספר ה״אמיתי״ נמוך יותר, אני כבר רגילה לאמץ את העין בהתאם לעדשה של -2.75). תודה

28/08/2018 | 16:04 | מאת: רינת

אני מרכיבה עדשות מגע רכות מזה כשבועיים..6 שעות בערך ביום..אני מרגישה כאבי עיניים קלים וקצת כאבי ראש.האם זה נורמלי?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רינת, אמליץ לך לחזןר לאופטומטריסט המטפל לבדיקה, יתכן שהמספר בעדשות לא מתאים.

בהוראות כתוב לשטוף בתמיסה, האם סליין יכול גם לעשות את אותה פעולה? והאם צריך דווקא סליין מיוחד לעדשות מגע או שאפשר גם של אינפוזיה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום יעקב, איני יודעת אם הסליין של האינפוזיה מתאים לשימוש בעדשות מגע. מומלץ להשתמש בחומרים המיועדים לשימוש בעדשות מגע גם בשטיפת המחסנית.

26/08/2018 | 07:03 | מאת: דין

אהלן כבר כמה שנים שאני מנסה להרכיב עדשות מגע ללא הצלחה בהתחלה הבעיה היתה החוסר יכולת לגעת בעין אבל זה עבר כבר. אני לא יודע מה לא ברור לי כאן, אין לי כבר רגישות בעין בכלל, אני מסוגל לקחת את האצבע ולגעת ישירות בעין ובאישון. אבל! העדשה פשוט לא יורדת לי מהאצבע, ולא ברור לי מה לא תקין. אני מסתכל במראה, אני רואה את עצמי עם אצבע על האישון ועליה העדשה, וזה פשוט נשאר על האצבע. גם שאני מנסה למשל להדביק את העדשה לקצה אצבע אחרת למשל, זה לא עובר! אז מדוע שזה ישאר על העין ומה הבעיה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום דין, נסה להרטיב טיפה את העדשה ואת קצה האצבע שעליה אתה מרכיב את העדשה לפני ההרכבה בעין ונסה להרכיב לפני שהנוזל מתייבש מהעדשה/מהאצבע.

תמיסת אלוורה מתיימרת להיות תמיסה ללא חומר משמר או עם חומר משמר טבעי. עד כמה היא מומלצת לעומת מי חמצן כמו אאוספט וכדו'?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום מיכאל, איני מכירה את תמיסת האלוורה שעליה אתה מדבר.

17/08/2018 | 20:54 | מאת: מתן

היי, אני קצת מתוסכל, הבעיה לא מהיום עוד מתקופת התיכון, אני לא מצליח לקרוא ספר מעל לכמה דקות, המילים הופכות מטושטשות ואני בכל רגע ממצמץ ונוגע בעיניים. בסביבות גיל 18-19 ביקרתי אצל 4 רופאי עיניים, 3 אמרו שאני צריך משקפיים (כל אחד אגב אמר מספר אחר לחלוטין), והרביעי טען שאין לי שום בעיה אך העיניים עייפות מאוד. בעבודה שלי אני מתעסק במחשבים כ-8-10 שעות ביום, ובשאר הזמן אני בפלאפון, ואני מבין את הנזקים. אך קצת מרגיש לי מוזר שאני לא מצליח לקרוא ספר ואחרים כמונים מצליחים. עשיתי לפני כמה ימים בדיקת ראיה בחנות משקפיים והאופטומטריסט אמר לי שהראיה שלי מצוינת. הצעות? המלצות? תודה! אשמח לייעוץ! נ.ב. אין לי בעיה לקרוא כשזה במחשב, אני מגדיל את הפונט ל-150% וקורא בלי שום בעיה מאמרים ארוכים. (אם זה על 100% פונט אז קצת קשה)

לקריאה נוספת והעמקה

שלום מתן, אמליץ לך לפנות לבדיקה אצל אורטופטיסט ובנוסף לשקול רפרקציה עם הרחבת אישונים.

17/08/2018 | 16:54 | מאת: יעל

שלום רב, אני בת 59 ונבדקתי היום אצל אופטומטריסט. התוצאות: R+1.50-0.50 L+1.50-0.25 ADR +2.00 כבר כמה שנים מרכיבה משקפיים לקריאה בלבד. אשמח להבין את פשר התוצאות הנ"ל. לאיזה משקפיים אני זקוקה? ומה פשר הצילינדר? לצערי ההסבר של האופטומטריסט לא היה מספיק ברור ולא הניח את דעתי. בתודה מראש.

שלום יעל, לפי המרשם ניתן להבין שיש לך מספר גם לרחוק וגם לקרוב. לא כתבת את חדות הראייה לרחוק לפני תיקון ואחרי תיקון לכן לא אוכל להגיד אם את צריכה משקפים לרחוק ולקרוב או שתוכלי להסתדר בינתיים רק עם משקפי קריאה.

17/08/2018 | 07:23 | מאת: קתי

האם ניתן לעשות עדשות מתכהות למספר גבוה כמו 9 ? אנשים סביבי עם מספר 5 מאוד מרוצים. האופטיקאי טוען שיהיה הבדל בצבעים בגלל המספר הגבוה, אני מעוניינת לדעת האם ניתן לעשות ומי שעשה האם מרוצה? תודה....

לקריאה נוספת והעמקה

שלום קתי, במספר 9 ניתן יהיה לצבוע עדשות באינדקס 1.67 בלבד.

מצורפות תוצאות הבדיקה השאלה שלי היא האם באמת יש צורך משמעותי במשקפיים והאם אדם ללא בעיות ראייה שישים את המשקפיים עם המרשם הזה יראה כרגיל או שיתקשה לראות ? אשמח לעזרה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אורן, אני לא מצליחה לראות פרטים מצורפים. בבקשה העתק את תוצאות הבדיקה לגוף השאלה

13/08/2018 | 23:09 | מאת: דוליטל

עד היום השתמשתי במשקפיים (מספרים מטה) ובעדשות מגע יומיות ללא צילינדר בעיקר בסופי שבוע רוצה לעבור לעדשות בעלות תיקון צילינדר איזה מספרים לעדשות מומלץ עבורי ? מספרי משקפיים OD - Right (SPH)-3.25 (CYL)-2.50 Axis180 OS - Left (SPH)-4.50 (CYL)-1.25 Axis20 תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, המרשם שיתאים לעדשות מגע טוריות (עם צילינדר) הוא: SPH)-3.25 (CYL)-2.50 Axis180) SPH)-4.25 (CYL)-1.25 Axis20) אך יש לקחת בחשבון שהמרשם אינו סופי כיוון שצריך לעבור בדיקת התאמה אצל אופטומטריסט עם עדשות אלו ולוודא שהן יושבות כראוי .

14/08/2018 | 15:19 | מאת: דוליטל

תודה רבה על העזרה

10/08/2018 | 08:01 | מאת: שושנה13

אני בת 69. בספטמבר הקרוב ימלאו לי 70. בעבר היה לי קוצר ראייה חמור, מינוס גבוה. הרכבתי עדשות מגע. לפני כחמש שנים עברתי ניתוח קטרקט. אני לא נוהגת מ-2002. האם בדיקה בנתונים שלי דורשת בדיקת רופא?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום שושנה, כשמקבלים טופס לחידוש רישיון ממשרד הבריאות יש צורך למלא את כל הנתונים הנדרשים.