פורום אופטומטריה, משקפי ראייה ושמש ועדשות מגע

הפורום יעסוק באופטומטריה, במשקפיי ראייה, במשקפי שמש ובעדשות מגע. לציבור הגולשים יינתנו תשובות על-ידי אורב אבזקייב, אופטומטריסטית בעלת ניסיון רב ברשת "עיניים". התשובות יינתנו תוך פרק זמן של 48-72 שעות, ללא נטייה מסחרית, לקבלת מידע: 3122* למעבר לפורום לחצו כאן.
1901 הודעות
1775 תשובות מומחה

מנהלי פורום אופטומטריה, משקפי ראייה ושמש ועדשות מגע

הפורום יעסוק באופטומטריה, במשקפיי ראייה, במשקפי שמש ובעדשות מגע. לציבור הגולשים יינתנו תשובות על-ידי אורה אבזקייב, אופטומטריסטית בעלת ניסיון רב ברשת "עיניים". התשובות יינתנו תוך פרק זמן של 48-72 שעות, ללא נטייה מסחרית, לקבלת מידע: 3122*
09/01/2014 | 23:35 | מאת: אורח

שלום. מהו טווח מחירים סביר לזוג עדשות משקפיים anti-fatigue ? והאם משתלם לעבור לסוג כזה של עדשות (באמת מונעות לחצים בעיניים במהלך עבודה מול החשב) ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום . עדשות ANTIFATIGUE הן עדשות לאנשים שעובדים מול מחשב וסובלים מתסמונת ראיית מחשב(ראייה מטושטשת,אדמומיות,עייפות,כאבי ראש וכו). עדשות אלו משיבות את מערכת הראייה לתפקוד נורמלי נטול עייפות.

09/01/2014 | 16:56 | מאת: ערן

אחותי בת 19 ומרכיבה משקפיים רק לרחוק. בשנים האחרונות המספר היה 1.75 בכל עין פלוס צילינדר ולפני כמה ימים היא הלכה לעשות זוג נוסף ואמרו לה שהמספר ירד ל 1.5 בכל עין פלוס צילינדר. מה הסיבה שהמספר ירד והאם יכול להיות שבעוד כמה שנים היא לא תזדקק בכלל למשקפיים? והאם גם הצילינדר יכול להיעלם עם הזמן?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, ירידה של -0.25 זה זניח.לגבי השאלה השנייה ישנו תהליך פיזיולוגי טבעי שהאישון קטן עם הגיל והמספר יכול לרדת מעט אך מדובר בגיל מבוגר.

08/01/2014 | 23:15 | מאת: חיים

שלום לדודי ולמשתתפי הפורום, יש לי שתי שאלות. 1. יכול להיות שירד לי המספר ממינוס 0.75 למינוס 0.5 ובו בזמן עלה לי הצילינדר מ 0.5 ל 1.5 תוך 5 שנים ? 2. יש דבר כזה עדשות נגד עייפות (בעבודה מול מחשב)? ושזוג עדשות עם המספרים הנ"ל באינדקס 1.6 יעלו 1800 לפני ציפוי וכו'(אחרי הנחה 1400) וזה לא עדשות מולטיפוקל. עשיתי עסקה בחנות של רשת מפורסמת ולא ממש ידעתי מה המחירים בתחום הזה היום ויוקר המחירים פשוט הדהים אותי. כשביקשתי לדעת כמה יעלה זוג עם עדשות סטנדרטיות (לא נגד עייפות וכו) אמרו לי 1000 שקל רק זוג העדשות. בדיעבד אני מאוד מאוד מאוכזב ומרגיש מרומה אחרי שראיתי מחירים ובדקתי מחירי עדשות בחנויות אחרות. ברשת מסויימת דיברו לדוגמא על מסגרת פלוס עדשות ב650 שח. ברשת אחרת ביררתי על מחיר זוג עדשות עם המספרים שליודובר על 450-500 כולל ציפויים והם לא שמעו על עדשות נגד עייפות וממש לא נראה להם הגיוני המחיר שציינתי. מה דעתכם? האם המחיר סביר? האם יש בסיס לתחושה שלי שפשוט עשו עלי קופה? תודה רבה לכל מי שיכול לומר משהו בעניין.

08/01/2014 | 16:36 | מאת: שמעון

שלום רכשתי משקפי שמש כהות מאוד עדשות ממש שחורות של מותג מוביל ויקר מאוד פולו, מחנות מוכרת בקניון בהבטחה שהמשקפיים עם הגנה טובה ומלוטשות נגד שמש והכל. ברגע שאני שם אותן אני רואה ממש כהה ואני לא רגיל לראות כל כך כהה שחור ואני מרגיש שהעניים שלי מתאמצות. רציתי לדעת האם זה יכול לפגוע בעניים שימוש במשקפי שמש כאלה או שעם הזמן אני יתרגל לזה וזה יהיה בסדר? תודה רבה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב. משקפי שמש צריכים לעשות 2 דברים: 1.לסנן קרינה UV 2.להפחית את כמות האור לכן עדשות כהות מדי לא יכולים לגרום נזק לעיניך אך אם בכל זאת אתה מרגיש אי נוחות פנה לאופטיקה שרכשת את המשקפיים ותנסה להחליף לעדשות בהירות יותר.

08/01/2014 | 15:17 | מאת: חגי

שלום רב יש לי קרטוקונוס מתקדם מאוד ומרכיב מיני סקלרלית העדשה מחזיקה בעין כ 4-5 שעות לאחר שאני מוציא אותה, ממלא בחומר ומחזיר העין מתחילה לכאוב מאוד ולדמוע. ככה אני מושך בכוח עוד כ 2-3 שעות ואז מוריד עד הבוקר למחרת. אם אוריד את העדשה לאחר 4 שעות שימוש - מנוחה למשך 5 שעות.....אוכל להרכיב שוב ל 2 שעות . האם ככה זה המצב? או שלחפש עדשה מיני סקלרלית אחרת שתיתן אולי יותר נוחות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, איני יכול לתת לך תשובה מדוייקת מכיוון שלא בדקתי אותך,זה תלוי במצב הקרנית שלך ,בסוג העדשה ,בהתאמה. לכן גש לאופטומטריסט שביצע את ההתאמה ותציג בפניו את טענותיך. בהצלחה.

01/01/2014 | 18:16 | מאת: מנחם

לאחר תלונה אצל רופא עיניים כי איני רואה היטב מקרוב, אני נוטל טיפות להורדת הלחץ בעיניים. כמו כן, נשלחתי לאופטומטריסט וקיבלתי 2 זוגות משקפיים לראיה מקרוב ומרחוק. מרחוק תמיד ראיתי היטב, אבל במשקפיים החדשים לראיה מרחוק, אני מרגיש מאוד לא נוח בכל הראש. השאלה שלי היא: האם אני יכול להשתמש במשקפיים רק בנהיגה ולא משך כל היום? האופטומטריסט אמר לי כי לוקח בערך שבוע להתרגל אליהם, אבל זה לא קורא אצלי. האם תמליץ לבקורת אצל אופטומטריסט נוסף?

שלום רב, בהחלט כן,אני ממליץ לך לגשת לחוות דעת נוספת.

03/01/2014 | 18:16 | מאת: אופטומטריסט

דבר ראשון , כדאי לחזור לאופטומטריסט שבדק וביצע את המשקפיים לבדיקה חוזרת,רק אם הוא לא ימצא לך פתרון מספק פנה לחוות דעת שניה.

אפשר בבקשה סקירה קצרה על הקשר(אם בכלל) בין מרשם, אינדקס, ומחיר?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, בחירת סוג העדשה נקבעת לפי מרשם הפציינט,סוג המסגרת ועיסוקו של הפציינט.ככל שהמספר גבוה יותר נדרשת עדשה באינדקס שבירה גבוה יותר וכן אם נבחרה מסגרת "ללא מסגרת" או חצי מסגרת ,תידרש עדשה באינדקס 1.6 ומעלה(מכיוון שהחומר דחוס יותר לכן עדשה חזקה יותר).

שלום אני צריכה לחדש משקפיים מאוד ישנות אחרי תקופה ממושכת שלא הלכתי איתם. לא רוצה לשלם מחירים מטורפים. רציתי לקנות משקפיים ב300 ש"ח בקרולינה למקה אך הם צריכים מרשם....בכל מקום שפניתי אליו מבקשים ממני סכומים הזויים של מאות שקלים. מה עושים? איך משיגים מרשם במחיר שפוי? למה לקופת חולים אין שרות כזה?? זה מרתיח

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, את משלמת עבור בדיקה מקיפה ומקצועית ע"י אופטומטריסט מורשה המחירים המקובלים נעים ביו 250 ש"ח ל 350 ש"ח.

15/12/2013 | 11:48 | מאת: אפרת

שלום, המספר שלי במשקפיים הוא -1.75, לעיתים רחוקות אני מרכיבה עדשות מגע רכות יומיות שרכשתי באופטיקנה. כשאני מרכיבה עדשות אני מרגישה אותן בעיניים כל הזמן וזה מגרד ולא נעים ואני חייבת להוריד אותן אחרי כמה שעות. האם ניתן להתאים עדשות אחרות שלא יורגשו בעין? אני פשוט רואה אנשים שהולכים עם העדשות כל יום במשך שעות רבות, ואני לא מצליחה להרכיב אותן בקושי 4 שעות בלי שיציקו לי. תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, כיום ישנם מגוון סוגי עדשות מצוינות,גשי לאופטומטריסט מורשה להתאמת עדשות מגע.

13/12/2013 | 13:36 | מאת: מירית

שלום:) חזרתי הרגע מהאופטיקאי שלי קצת בשוק, ביקשתי תדפיס של מידת העדשות שלי במשקפיים, ערכתי בדיקת ראייה לפני כשנה וחצי ואני רוצה לדעת את המספר שיש לי בעיניים, האופטיקאי אמר לי שקיים חוק שאוסר עליו לתת לי את התדפיס הזה או למסור לי את המידע הזה , כלומר אין לי גישה או אפשרות לדעת מה המספר של העדשות בעיניים הפרטיות שלי(!) קיים חוק כזה באמת?? ואיפה זה כתוב?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, לא מכיר חוק כזה,תבדקי במשרד הבריאות.

11/12/2013 | 13:38 | מאת: אפרת כ

שלום , הייתי אצל רופא עיניים שבדק לי את העיינים לאחר תלונות של כאבי ראש. הוא ציין שיש לי ראייה 6/6 עם תיקון. אני מרכיבה משקפיים שהמספר שלהם 4 . מה זה אומר ? שעלה לי המספר ?

שלום. עם תיקון זה אומר שעם המשקפיים הגעת לחדות ראייה של 6\6.

08/12/2013 | 19:23 | מאת: ענבל

אני מרכיבה עדשות מגע רכות חודשיות כבר 10 שנים. בד"כ אני קונה כמות לשנה בכל פעם, ואז-כשנגמרת לי החבילה אני קונה עדשות ובאותה הזדמנות "על הדרך" כבר עושה בדיקת ראייה... לפני כמה זמן הלכתי לקנות עדשות חודשיות בחנות אופטיקה, בלי לעשות בדיקת ראייה-זאת משום שהייתי די בטוחה שלא עלה לי המספר. האופטיקאית שאלה אותי באיזה חברה של עדשות מגע אני רגילה להשתמש, השבתי לה שאני לא ממש זוכרת וחוצמזה-זה לא ממש משנה לי, העיקר שיהיו עדשות רכות חודשיות מחברה טובה. היא התחילה ממש לצעוק עלי שאני מסכנת את בריאות העיניים שלי, ושלכל אחד יש סוג אחר של עדשות שמתאימות לעין שלו, ושאני יכולה לגרום לעיניים שלי לנזק בלתי הפיך... זה נכון כל מה שהיא אמרה??? כי האמת שלי זה נשמע קצת חארטה, אבל אני לא אופטימטריסטית או משהו כזה, אז אשמח לשמוע את חוות דעתך בעניין.... תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום , ראשית,מלבד הבדיקה של המספר את חייבת להיות במעקב אצל אופטומטריסט מורשה או רופא עיניים לבדיקות של בריאות העין,לפחות פעם בחצי שנה. שנית,החלפה של סוג עדשה או תמיסה חייבת להיות לאחר התייעצות עם האופטומטריסט שלך.

05/12/2013 | 15:11 | מאת: נועה

שלום רב, האם יכול להיות שיש לי דלקת בעין כתוצאה ממשקפיים חדשות שעשיתי? קיבלתי את המשקפיים ביום ראשון וביום רביעי התחילה דלקת העיניים. לא השתנה לי המספר, אבל ביום הראשון הם קצת עשו לי כאב ראש וקצת כאב בעין שמאל. תודה מראש נועה

לקריאה נוספת והעמקה

לא חושב שיש קשר.

02/12/2013 | 15:50 | מאת: דנה

קורה לחלק מהאנשים שהם עושים משקף חדש עם אותו מספר/צילינדר וזווית כמו המשקף הקודם וכאשר מגיע המשקף החדש הם לא מצליחים להתרגל אליו ולא רואים בו טוב. שאלתי היא: 1. מה יכולות להיות הסיבות לכך? (בהתחשב שהמספר, הצילינדר, הזווית וה- PD הכל תקין) אודה לך אם תפרט לי את הסיבות. 2. האם לעובי העדשה (1.6/1.68) יש השפעה על ההסתגלות למשקף? 2. האם באותה מסגרת של משקפיים ניתן להתקין עדשות ראייה עם קימור שונה? האם לקימור יש השפעה על ההסתגלות? אם אלך לאופטומטריסט שעשה לי לפני שנה את המשקפיים המוצלחות הוא יוכל לאמר לי באיזה קימור הוא השתמש?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אופטומטריסט מוסמך שבדק אותך והיה מעורב בבחירת המסגרת יכול לתת לך את התשובה. ולהמשך שאלתך לאינדקס שבירה של העדשה אין השפעה על ההסתגלות למשקפיים.

28/11/2013 | 15:19 | מאת: ריטה

שלום.בעין אחת אני זקוקה לעדשה 2.5+ עם צילינדר 1.העין השניה עברה aion ,הראיה בה 6/120,אבל אני עדיין מסוגלת לראות בה חפצים .רופא עיניים אומר שאין טועלת להתאמת העדשה בעין שעברה aion.מה דעתך? אני חוששת שבמידה ולא אשתמש בעין החולה ,חדות הראיה בה תרד עוד יותר.תודה

לקריאה נוספת והעמקה

אני מסכים עם הרופא ,איו תועלת בתיקון אופטי בעין זו.

22/11/2013 | 10:05 | מאת: גיא

שלום רב, לפני כשבוע וחצי באתי להדליק סיגריה וקרבתי את המצת קרוב מידי לפנים.כתוצאה מכך חשתי בגל חום באיזור העיניים. מאותו יום אני מרגיש שראייתי נפגעה..הפכה מטושטשת יותר.בעיקר בעין שמאל האם המצב שתיארתי יכול לגרום לפגיעה בראיה והאם לדעתך זה מצב הפיך? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. גש לבדיקת ראייה.

22/11/2013 | 15:09 | מאת: גיא

ניגשתי. הראיה 6/6 אבל לפני זה היה לי 6/5. ואני מרגיש טשטוש תמידי בעין שמאל.האם המצב שתיארתי יכול לפגוע בראיה?

21/11/2013 | 22:37 | מאת: janet

למה אין כלום באתר שלכם על משקפיים--לא מולטיפוקל, לא מסגרות, לא צוות??? לא ניתן לדעת מהאתר שאתם מוכרים משקפיים..:-)...!!! או שפספסתי...?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. הנושא בטיפול ותודה על הערה.

היינו אצל רופא עיניים שעשה לה בדיקה ואמר, שבעין אחת הראיה היא 6:6 ובעין השנייה כמעט 6:6 (כלומר נדרש מספר מאוד נמוך למשקפיים, פחות מ-0.25). הוא אמר שכיוון שכך המצב, אין צורך כרגע במשקפיים ולכן הוא מציע לחכות ולהיות במעקב. בתי מתלוננת שהדבר מפריע לה בתפקוד בבית הספר. האם מצב זה נקרא עין עצלה? האם ישנה אפשרות לטיפול במצב ללא משקפיים, והאם ניתן לשים משקפיים עם מספר רק בעין אחת?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. ברגע שהילדה מתלוננת על ראייה מטושטשת ,ההמלצה היא לעשות משקפי ראייה .

יש לי עדשות מגע מסוג ACUVUE TRUEYE מסיליקון הידרוג'ל, עד כמה זמן מומלץ להרכיב אותם? ומה הנזק אם ארכיב זמן ממושך יותר מהמומלץ? האם זמן של כ16 שעות הוא בתווך הנורמלי? תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, עם עדשות מגע מחומר גלם של סיליקון הידרוג'ל מומלץ עד 14 שעות הרכבה .

22/11/2013 | 18:54 | מאת: אופטומטריסט

שעה: 18:52התשובה הנכונה היא כמה שפחות ,אין דבר כזה עדשה בריאה,כדי להנות מעדשות להרבה שנים ,כשלא זקוקים להן כדאי לתםפקד עם משקפיים. ממש אין מספר כי אין עין אחת הדומה לרעותה.

21/11/2013 | 17:26 | מאת: עידן

מה יקרה ובמידה ואשים יותר זמן? תודה!

לפני כשלושה שבועות הזמנתי משקפי ראיה ומשקפי שמש אופטיים משתי רשתות שיווק שונות. מאחר ושתי הרשתות לא מבצעות בדיקת ראיה ניגשתי לאופטומטריסט ידוע ומוערך בעיר מגורי וביצעתי בדיקת ראיה שבסופה נתקבל מרשם. הזמנתי מהרשת הראשונה משקפי ראיה אשר התקבלו לאחר כשלושה ימים והשתמשתי בהם מאז ללא כל הפרעה או תופעות לוואי. את הזוג השני (משקפי שמש אופטיים) הזמנתי מהרשת השניה ולאחר שלושה ימים הגיע זוג המשקפיים הנוספים. ביום המחרת השתמשתי בהם מבוקר עד לשעות הצהריים והרגשתי בכאב ראש עז.בהסירי את המשקפיים נחלש כאב הראש. מכיוון שבתהליך החלפת עדשות השמש בעדשות ראיה, מקבלים את הראשונים בתוך השקית המכילה את השניים ועליהם המרשם המונפק, התפלאתי לגלות שבעין אחת המרשם אינו תואם את ההזמנה: במקום -0.75 ספרה,-0.50 צילינדר, 170 ציר, קיבלתי -0.75 ספרה, -0.25 צילינדר 180 ציר. בעין השניה היתה התאמה מלאה להזמנה: קיבלתי -0.75 ספרה, -0.25 צילינדר 180 ציר. כלומר קיבלתי שתי עדשות זהות בעוד המרשם מציג הבדל בין שמאל לימין. פניתי אל החנות ואילו ביצעו בדיקה נוספת להתאמת התוצאה למרשם והודיעו כי נעשתה שגיאה והם מתנצלים ולכן יעבירו את המשקפיים למעבדה לתיקון הטעות. חיכיתי שבוע וקיבלתי טלפון מהמעבדה בזאת הלשון: "המספר נמצא בסטיית תקן למרשם ולכן אין בכונתינו להחליף את העדשות מאחר ואין שום בעיה". אחסוך ממכם את תגובתי ואת הידע הקל שיש לי בתהליכי ייצור ובסטטיסטיקה (סטיית תקן??) אבל ברצוני לדעת האם להבנתכם התשובה תקינה או שפשוט "במקרה" הזמינו את אותה העדשה לשתי העיניים, טעו, וכעת מנסים לגלגל אליי את הנזק... אני פונה עליכם כדי לקבל חוודת דעת מקצועית כנקודת החלטה איך להתקדם במישור המסחרי והמשפטי. תודה,

לקריאה נוספת והעמקה

שלום משה, תגובה כזו של טעות במרשם "בסטיית תקן" אינו מקובל אך אינני מכיר את הנהלים של "דוכני המשקפיים".

17/11/2013 | 10:43 | מאת: שירה

לום לך, אני מרכיבה משקפי ראיה למרחק מזה 25 שנים. כיום אני בת 38. מזה כשנה חשה אי נוחות בראיה ועם המשקפיים. מסירה ומחזירה אותם רוב שעות היום, מתקשה להיות איתם בבית או במשרד (אני לא עובדת הרבה עם מחשב) עייפות בעיניים. בדיקת ראיה אצל רופא יצאה תקינה. הופנתי על ידו לאופטומטריסט של קופת חולים שמצא ירידה של רבע במספר (עין ימין -1.25 ו-0.5 צילנדר, עין שמאל /1.0, צילנדר -0.5) ומכיוון שאני עושה תיקון יתר, העיניים מתאמצות וכואבות ולא נוח לי עם המשקפיים. כאשר הלכתי לחנות המשקפיים, האופטומטריסטית שלהם אמרה כי אין שינוי במספר של עין ימין (כלומר -1.5 ויש שינוי בצילנדר -0.25) והקושי שלי נובע מהשריטות שעל עדשת המשקפיים. וכי מספר זה מאפשר לי את הראיה הכי טובה. אני לא יודעת מה לעשות, שכן מדובר בכסף רב עבורי ובעיקר בדבר שכל כך חשוב לתפקוד. שכן אני רוצה להיות מסוגלת להשתמש במשקפיים לא רק לנהיגה, אלא גם במסדרונות המשרד וגם בטאטוא הבית וכו'. אותה לדעתך. הלה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. האם האי נוחות היא בעיקר למחשב וקריאה?

13/11/2013 | 14:39 | מאת: גל

שלום רב, מזה כ-17 שנה אני חובש משקפיים במספר קטן מאוד כולל צילינדר קטן. לאחרונה עשיתי בדיקה נוספת ועלה לי הצילינדר ממש קצת. כיום אני על ~-0.5 0.75 בעין אחת, ובעין השנייה 0.5, -0.25. בהתחלה עשיתי בדיקה ויצאו ערכים גבוהים יותר וכאשר קיבלתי את המשקפיים הרגשתי שהם במספר גבוה מדי. עשו לי בדיקה נוספת והגיעו למספרים הנ"ל ועדכנו לי את העדשות. אין ספק שכעת אני למרחק רואה טוב יותר ולא מרגיש שאני מתאמץ. הבעייה כרגע היא שאני מרגיש שבמשקפיים החדשים הראייה מקרוב קשה לי (בעיקר בישיבה מול מחשב). אני רואה טוב ללא משקפיים לקרוב, וכן עם המשקפיים הקודמים שלי לא הרגשתי כל קושי כאשר חבשתי אותם ועבדתי מול מסך מחשב. האם הקושי בחבישת המשקפיים ועבודה מול מחשב נוסעת מכך שעלה המספר בקצת? האם יכולה להיות בעייה נוספת שגורמת לכך? האם זה טבעי שמרגיש שמתאמץ כאשר אני עם המשקף ומסתכל למרחקים קצרים? (ממש מרגיש שהעין מתאמץ ולעיתים מתעייפת וכואבת קצת). אני כבר לא יודע מה להגיד לחנות המשקפיים, מרגיש שאולי אני מתלונן על דבר שהוא טבעי. אשמח לעזרה

לקריאה נוספת והעמקה

מה גילך?

16/11/2013 | 20:08 | מאת: גל

שלום גל, לאחר בדיקה של תפקודי ראייה שצריכה להתבצע ע"י האופטומטריסט ניתן לקבוע באם אתה צריך מרשם אחר לקריאה \ פיתרון אחר \המלצה להוריד את המשקפיים לקרוב.

05/11/2013 | 18:36 | מאת: משה

לאחרונה רכשתי משקפי ראייה חדשות עם אותם מספרים בשתי העיניים אבל אני לא רואה אותו דבר כמו במשקפיים הישנות (שאיתי 4 שנים) שמתי לב שבמשקפי ראייה החדשות המסגרת ממש ישרה (העדשות לא) לעומת המסגרת שיש לי עכשיו שקצת קעורה וגם העדשות. האם יש בזה בעיה? או שזה רק עניין של הרגל. נ.ב. ראוי לציון שבדקתי את העדשות והם אותו מספר כמו הישנות. תודה, משה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום משה, ב 3-4 ימים הראשונים בגלל ההבדל בין המסגרות יכולים להיות תופעות לוואי קלות של סחרור קל,רצפה עקומה ,תרכיב רק את החדשות בימים אלו, ואחרי תקופה זו אתה כבר צריך לראות ולהרגיש טוב,אם עדיין יש בעיה אתה צריך לחזור לאופטומטריסט שלך ולהציג בפניו את הבעיה.

05/11/2013 | 02:01 | מאת: דורון

בן 25 הרכבתי עדשות מגע רכות חודשיות במשך 5 שנים המון המון שעות הגעתי למצב שהעין דוחה עדשות אחרי שעה העיניים נעשות אדומות ושורפות הגעתי למסקנה שאני לא יכול יותר להרכיב עדשות מגע שנה וחצי אחרנות אני רק עם משקפיים כמובן שהייתי בבדיקות עיניים אצל מיטב המומחים אמרו הכל תקין רק הלחמית הפכה לרגישה יותר היום אני חושב לנסות עדשות קשות לדעתך יש סיכוי שהעין לא תהיה אדומה או שלהפך? נשארו לי גם חבילות של עדשות יומיות ניסיתי להרכיב אותו דבר כמו לפני שנה העיניים נעשות אדומות. בכללי גם העיניים אדומות ושאני מרכיב אז בכלל אדומות ושורפות אשמח לשמוע מה דעתך? גם על ניתוח אני חושב ועשיתי בדיקת התאמה אך מעט חושש מהתוצאות... תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, עדשות מגע קשות זה פיתרון מצויין,גש לאופטומטריסט מורשה להתאמת עדשות מגע .

27/10/2013 | 20:17 | מאת: נורית

האם עדשת פריזמה במשקפיים ניתן לבחור את עובי העדשה עד לדקה ביותר או שהיא חיבת להיות עבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, עדשות עם פריזמה בד"כ עבות אף עם עדשות הדקות ביותר.

אני עושה סקר שוק כדי להחליף את משקפי המולטיפוקל שלי, שכבר עשו את שלהן. ההצעות הטובות ביותר שקיבלתי הן עבור שתי העדשות שבכותרת, כאשר ביניהן יש הבדל של כ-1000 שקל לטובת הסייקו. (הוצעו לי גם סייקו מסדרת EMBLEM שהיו יקרות מהשמיר). מדובר על מספרים גבוהים יחסית - באיזור ה-6 עם צילינדר ואינדקס עובי של 1.67 והשאלה שלי היא האם יש יתרונות ברורים לעדשות של שמיר על פני הסייקו, או שאפשר ללכת בלב שקט על ההצעה הזולה יותר. בתודה מראש, אלי

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אלי, אני לא מכיר את העדשות הנ"ל.

29/10/2013 | 00:17 | מאת: אלי

25/10/2013 | 20:15 | מאת: שם בדויי

היי. יש לי משקפיים מגיל 6 והמספר גבוהה מאוד. בעין אחת זה +7 דיופטרים ובעין שנייה זה +4 דיופטרים. כל חצי שנה אני הולך לאופטומטריסטית ולרופאת עיניים. לפני חודש הלכתי לאופטומטריסטית והיא אמרה שהמספרים לא השתנו. לפני שבוע הלכתי לרופאת עיניים וראיתי ממש מעט מהלוח עם המספרים, אז היא בדקה במכונה שמציגה תמונה של עץ לא מפוקס (בלי טיפות). אם זה חשוב, אז כן התאמצתי מעט לפקס את התמונה. המכונה הציגה שהמספר בעין עם ה7 ירד ל4.5. הלכנו לאופטומטריסטית אחרת בשביל לקבל עוד חוות דעת (כי לא מזמן הזמנתי משקפיים עם המספר של השבע), והיא אמרה שהמספר ירד רק ב0.5. הבעיה היא שכבר כמה זמן יש לי כאב בעיניים כשאני מנסה להתפקס למשהו קרוב כמו כשאני מסתכל על הציפורן מקרוב (רק לפני חצי שנה הפסקתי לגזוז ציפורניים, אז עדיין אני משחק איתם קצת). חשבתי שזה פזילה או משהו, אז לקחתי את הפלאפון וצילמתי ווידאו של העיניים שלי כשאני מתפקס על הציפורן ולא ראיתי פזילה. הורדתי את המשקפיים כשצילמתי את הווידאו, והכאב היה הרבה יותר קטן. אם זה לא מספיק, בזמן האחרון יש לי סחרחורת ותחושת עייפות. אני יושן מעט, זה נכון, אבל גם היום לפני שהלכתי לחדר כושר היה לי סחרחורת, ובלילה הזה ובקודם ישנתי הרבה (10-12 שעות שינה). זה קשור איכשהו לראייה, או שזה רק בגלל החוסר שינה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, בן כמה אתה?

26/10/2013 | 20:23 | מאת: בדויי

שלום רב, אני ממליץ לגשת לחוות דעת נוספת ,לבדיקה מורחבת אצל אופטומטריסט מורשה ואולי לשקול עזרה בקריאה במשקפיים מסוג מולטיפוקל\ביפוקל. בהצלחה.

שלום רב! רכשתי משקפי ראייה חדשות מספר העדשות 1/2 ו 3/4 ויש לי צילינדר בשניהם, ראיתי בהן מרוצד ורחוק (עומדן המרחק לא היה טבעי הכל היה נראה כאילו רחוק יותר ממה שזה), אמרו לי להיות איתן שבועיים שלושה אך עדיין המצב לא השתפר, חזרתי שוב ונאמר לי שבגלל שהעדשות קמורות(הן היו קמורות יותר מהרגיל) זה מרגיש לי כך. החלפתי לעדשה ישרה עדיין הרגיש לי כך אך פחות בבדיקה חוזרת החליטו להוסיף לי פריזמה, לאחר ההוספה המצב השתפר אך עדיין משהו לא ממש מדויק כשאני מסתכל לכיוון הריצפה/מדרכה/כביש אני מרגיש שמשהו חזק לי ולא נוח. אני רק רוצה לציין שלפני כן היה לי משקפיים אותו מספר עם צלינדר( בלי פריזמה) ולא היה לי את כל הבעיות הללו. מה לפי דעתך ניתן לעשות? יכול להיות קשר לצלינדר גבוה יותר ממה שצריך? מה את הממליץ לי? אשמח לתשובה תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אז למה בעצם החלפת מרשם אם היו לך את אותו מספר במשקפיים הישנים ללא פריזמה?

המשקפיים הקודמות אבדו לי, ניסיתי לבקש את המרשם מהחנות שרכשתי ממנה את המשקפים האבודות אך נעניתי בשלילה.

אני מרכיב משקפי מולטיפוקל. בזמן משחק טניס אני מסיר את המשקפיים ועד לאחרונה הסתדרתי בלי. לאחרונה אני מרגיש וחבריי למשחק מעירים לי על תגובה מאוד מאוחרת שלי לכדור. אני מודה שאני רואה את הכדור די ברגע האחרון. ניסיתי את המולטיפוקל ולא נוח לי. מה יכול להיות הפיתרון לכך?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, קשה לי לענות לך על שאלה זו מכיוון שלא בדקתי אותך,לכן אני ממליץ לך לגשת לבדיקת ראייה מורחבת אצל אופטומטריסט מורשה ולאחר הבדיקה הוא יחליט על הפתרון הטוב ביותר עבורך.

15/10/2013 | 16:15 | מאת: רות ריכטר

שלום לכם אני מבקשת לדעת אם יש עדשות מגע רכות רב שנתיות, מהו אורך החיים המכסימל של עדשת מגע רכה, ומהו הנזק שעלול להיגרם לעין אם ממשיכים להרכיב עדשת מגע שעבר זמנה. בתודה רות ריכטר שמעון בן צבי 20/7 גבעתיים 53632 rrichter@012.net.il .

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אורך החיים של עדשות מגע רכות קבועות הוא בין 12-16 חודשים תלוי בעין ותלוי בטיפול בעדשה. אחרי זמו זה חומר הגלם של העדשה מתחיל להתפרק ולצבור משקעים של חלבונים ושומנים שזה מצע אידיאלי לגידול חיידקים אפשר בקלות להגיע לזיהום.

12/10/2013 | 19:44 | מאת: גבריאל

שלום, אני משתמש בעדשות מגע דו שבועיות של ג'ונסון לאחרונה עשיתי בדיקת ראייה ויצא לי בעין אחת צילינדר מינוס אחד (-1) הבעיה היא שצילינדר קופץ בחצי מספר כלומר אין מינוס אחד רק -0.75 או -1.25 אני רוצה להזמין באינטרנט - מה עושים ? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אני ממליץ לגשת לבדיקת ראייה אצל אופטומטריסט מורשה להתאמת עדשות המגע שבו ביו היתר הוא יחליט על המספר ,יבדוק את בריאות העין ויבצע טופוגרפיה של הקרנית.ותגיע אליו לביקורות תקופתיות.

רקע: בת 29, מרכיבה עדשות מגע יומיות. נהייתה לי דלקת ובתחילה טופלתי בלוטמקס אך לאחר היום החמישי של שימוש בהן, העפעפיים התנפחו וחשתי צריבה ואי נוחות. הרופא אמר להפסיק להשתמש. מאחר והדלקת חזרה אחרי שבועיים, שני רופאים נתנו טיפות שונות: 1. לוטמקס - לשימוש פעמיים ביום - 14 יום 2. דקספרין - 4 פעמים ביום, למשך 6 ימים יש לי דלקת בשתי העיניים המאופיינת באדמומית, גרד וגרוי, אני מרגישה את העיניים ובאופן כללי הן מציקות לי כל היום. באיזה טיפות עדיף להשתמש? לאלו טיפות פחות תופעות לוואי?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, נא להפנות את השאלה לפורום רופאי העיניים.

לקחתי רמדי יומיומית בפוטנץ 1M שלוש פעמים ביום במשך 4 חודשים, הרמדי עזרה חלקית אבל גם הציפה הרבה דברים שליליים שבגדול החיובי לא משתלם לעומת השלילי. ברצוני להפסיק את הלקיחה ורציתי לדעת כמה זמן עוד אחרי הלקיחה האחרונה הרמדי ממשיכה להשפיע על הגוף? תודה רבה

שלום רב, נא להפנות את השאלה לרופא המאופתי.

היי, שמי נועה , בת 28, סטודנטית בעלת בעיית קשב וריכוז כבר שנים ארוכות. מעולם לא הרכבתי משקפיים וגם לא עלו על שום בעיה. לאחרונה נשלחתי לרופא עיניים עקב תלונות שלא קשורות לראייה, למרות שבשנים האחרונות סובלת מכאבי ראש חזקים מאד, מקושי בנהיגה ובחוסר מיקוד לאורך זמן בדבר אחד.בבדיקה עלה הממצא שהנני סובלת מהיפרמתרופיה והמספרים שנמצאו בהרחבת אישונים הם בטווח של 3 (ימין) ו-4 (שמאל). עשיתי בדיקה אצל שני אופטומטריסטים שונים וקיבלתי מספרים שונים להתחלת המשקפיים. הראשון נתן : 2.25+ (שמאל) 1.5 (ימין) . והשני נתן : 0.75 בשתי העיניים בתןר התחלה להסתגלות ואמר להעלות כל זמן קצר את המספר. ההבדל בינהם מאוד גדול. שאלתי היא מה כדאי יותר בשבילי, כי אינני מבינה בזה.

שלום רב, מלבד הבדיקה המדוייקת יש את ההחלטה המקצועית של האופטומטריסט מה לתת,יש הבדל משמעותי ואפילו תמוהה בין 2 המרשמים לכן ממליץ לך לגשת לחוות דעת נוספת.

בתודה

שלום רב, אופטומטריסט קליני עובד בצמוד לרופא עיניים.

08/10/2013 | 19:01 | מאת: אופטומטריסט

מציע לך לפנות למשרד הבריאות,שם תגלה שלא קיים דבר כזה אופטומטריסט קליני.

01/10/2013 | 14:46 | מאת: רוחמי

שלום האם יכול להגרם נזק משימוש בעדשת מגע אחת במספר 8? כבר כמה ימים שאני מספר שעות עם עדשה אחת ובעין השניה בלי כלום והעין מספר 8 בתודה!

שלום רב, נזק לא יגרם ,יכולים להיות תופעות לוואי של כאבי ראש ודמעת יתר.

30/09/2013 | 07:50 | מאת: לירון

שלום רב! בני בן שלוש עבר בדיקת עיניים אצל 3 רופאים שונים,הממצאים היו מעט שונים,בסופו של דבר קיבלנו מרשם למשקפים והמספרים הם עין ימין 0.25 וצילינדר 3.5,עין שמאל 0.25 וצילינדר 2.25 והילד התחיל להרכיב,הבעיה היא שאני איננה שלמה עם הרכבת המשקפיים משום שחוות הדעת של הרופאים הייתה שונה חוץ מההסכמה שיש צילינדר...מה הייתם ממליצים??ללכת לעוד רופא?האם הילד צריך להתרגל למשקפיים?ומה המשמעות של צילינדר בכלל?? אודה לתשובתכם אמא מבולבלת...

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, בגיל צעיר הילד יתרגל בקלות למשקפיים,צילינדר מצביע על כך שהעין לא עגולה כמו כדור אלא כמו אליפסה ויש כוחות שונים בעין.אופטומטריה אינו מדע מדוייק ויכול להיות הבדלים בין בדיקות שונות.

27/09/2013 | 16:49 | מאת: תמר

שלום, אני בת 50, עם קוצר ראיה מגיל ילדות (מינוס 11 בערך בשתי העיניים). לאחרונה שמתי לב שהראיה בעין ימין הדרדרה, ובדיקת אופטומטריסט העלתה שהמספר עלה ל-13.5. במקביל התפתחה דלקת בעין. בבדיקת רופא עיניים לא נמצאה סיבה רפואית (הבדיקה היתה תקינה, אין קרע ברשתית או משהו אחר והרפא ציינה שלמרות קוצר הראיה אין ממצא רפואי). כך גם בבדיקת עיניים של רופא עיניים אחר לפני שנה בערך. אציין שלא נבדקתי אצל אופטומטריסט כבר יותר מ 5 שנים, ובכל זאת ההתדרדרות נראית לי שקרתה רק לאחרונה. אודה לכל עצה או רעיון מה עלי לעשות ומה הסיבה (האם גיל יכול להשפיע, כפי שהציע האופטומטריסט??). תודה רבה מראש!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, ישנו סוג של קטרקט שיכול לגרום לעלייה במספר,לא עברת בדיקה כמה שנים ויכולה להיות הדרדרות מצטברת ,בנוסף יכול להיות שלפני 5 שנים האופטומטריסט החליט על פשרה מסויימת בעין אחת .

26/09/2013 | 19:55 | מאת: שירן

רכשתי מראת איפור מגדילה פי 7 ומתיי שאני מסתכלת בה אני מרגישה שיוצאות לי העניים החוצה ולחץ בראש. האם מסוכן להשתמש במראה כזאת ובכלל במראה מגדילה? האם זה עושה נזק לעניים? תודה רבה

שלום רב, הסתכלות במראה מגדילה אינה מסוכנת ואינה גורמת נזק לעיניים או לעלייה במספר במשקפיים,מה שכן,ישנם אנשים רגישים שיכולים לסבול מתופעות לוואי של כאבי ראש.

14/09/2013 | 16:07 | מאת: עדי

בת 31, לא רואה לרחוק. בעין ימין מספר 2. בעין שמאל 1.75. צילינדר בכל עין 0.75. האם זה נכון להעלות רבע מספר בכל עין בכדי לבטל את הצורך בצילינדר?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אני מבין שאת שואלת על עדשות מגע .העובי של העדשה מכפה על חצי צילינדר לכן -0.75 צילינדר זה די גבולי לכן כדי לקבל ולהגיע לחדות הראייה המקסימלית הולכים על עדשות מגע עם צילינדר.

17/09/2013 | 06:27 | מאת: עדי

למה אתה מתכוון כשאתה אומר שהעובי של העדשה מכפה על חצי צילינדר? ובמידה ואני לא יכולה לעמוד בעלות של עדשות עם צילינדר, האם בהוספת רבע מספר לכל עין מתקבל האפקט של 0.75 הצילינדר החסר?

12/09/2013 | 19:16 | מאת: אלי

שלום אני מרכיב משקפיים למרחק 1- עם צילינדר כעת אני זקוק גם למשקפי קריאה, האם זה בסדר לקנות משקפיים מוכנות בסופר פארם, האם הן טובות מספיק ולא מזיקות לראיה, או עדיף להזמין משקפיים מותאמות ע"י אופטומטריסט. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, במשקפי קריאה מוכנים יש מספר שווה בכל עין,אין תיקון צילינדרי ומרחק בין האישונים הוא מרחק ממוצע .לכן לקריאה ממושכת מומלץ לעבור בדיקה.

12/09/2013 | 18:43 | מאת: דן

אז הגיוני?

כן.

11/09/2013 | 19:22 | מאת: דן

אהלן המספרים שלי די נמוכים(3.25 ו2.25 עם צילנדר 1.75) הגיוני שאני לא רואה 6/6 עם משקפיים? ואם כן אפשר לטפל בזה איך שהוא?

שלום רב, 6\6 הינו סדנדרט שקבעו "מעין" ממוצע אוכלוסין ישנם אנשים שמגיעים לראייה טובה יותר מ6/6 וישנם אחרים שמגיעים לפחות מחדות זו.

03/09/2013 | 15:02 | מאת: מישהו

האם צפייה בטלויזיה מטווח מאד קרוב פוגעת בראיה?

כמה קרוב?

25/08/2013 | 16:19 | מאת: ניר

בתי בת 16 ויש לה בעיה של פזילה עקב רוחק ראיה. כבר כ 10 שנים יש לה פלוס 3 בשתי העיניים. בשנה האחרונה היא משתמשת בעדשות מגע יומיות מסוג מויסט. בבדיקה אצל אופטומטריסט בחנות משקפיים , המספר עלה לה בעין ימין ברבע , מ 3 פלוס ל 3.25. בחנות אמרו לי שזה לא משפיע , וכדאי לה להמשיך להשתמש בעדשות מגע מספר 3 + ב 2 העיניים . האם זה נכון ???

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, הבדל של +0.25 מספר בגיל צעיר אינו משפיע .רק שימו לב שאתם עוברים בדיקה אצל אופטומטריסט מורשה בלבד ,ומלבד הבדיקה למספר היא צריכה לעבור בדיקה של SLIT LAMP וטופוגרפיה של הקרנית כבדיקות שבשגרה.

26/08/2013 | 10:17 | מאת: אופטומטריסט

במקרה זה הוא לוודא שה3.00+ מישר את הפזילה באותה מידה כמו .ה3.00+. זה לא פחות חשוב במקרה זה, מבדיקה במנורת סדק או מיפוי קרנית.

18/08/2013 | 22:22 | מאת: נירה

מישהו יכול להמליץ לי על אופטומטריסט טוב בירושלים

20/08/2013 | 15:42 | מאת: בהצלחה

12/08/2013 | 10:27 | מאת: טל

שלום רב, בשבוע שעבר לקחתי את שני בניי אחד בן השנתיים והשני בן שנה לבדיקת ראיה בטיפת חלב וגילו שם שלשניהם יש צילינדרים בעיניים והבן הגדול עם מספריים גבוהים מאוד והקטן עם מספריים נמוכים , היפנו אותי לרופא עיניים ילדים . אני מאוד מודאגת .. מה עושים בגיל כזה שלא רואים טוב? ואך מאבחנים??

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אין מה לדאוג חשוב שגילו את הליקוי לפני גיל 6 ,מכיוון שלאחר גיל זה יכולה להתפתח אמבליופיה(עין עצלה) .

08/08/2013 | 13:20 | מאת: autk

שלום, יש לי מספר -4.50 בערך בשתי העיניים עם צילינדר נמוך. רוב הזמן אני משתמש במשקפיים, אך בערך פעמיים-שלוש בשבוע אני מרכיב עדשות יומיות, ואני לא יכול להרכיב אותן ליותר מכמה שעות כיוון שהן מייבשות לי את העיניים. רציתי לשאול האם עדשות קשות יתאימו לי יותר, מבחינת יובש העין ומבחינת אופי השימוש (מספר פעמים בשבוע). תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, קשה לי לענות לך תשובה מדוייקת מכיוון שלא בדקתי אותך.גש לאופטומטריסט שלך לבדיקה של בריאות העין וטופוגרפיה של הקרנית ולפי תוצאות הבדיקה האופטומטריסט יחליט איזה סוג עדשה המתאימה ביותר עבורך.

03/08/2013 | 17:07 | מאת: דניאל

שלום האם מצב של תיקון יתר במשקפיים של קוצר ראיה או אסטיגמציה ברבע מספר יותר יגרום לראיה פחות טובה מאשר המרשם הנכון, האם בדרך כלל מתרחשת הסתגלות והאם זה יכול לאורך זמן לפגוע בראיה? בתודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, תיקון יתר במינון נמוך אינו גורם לראייה פחות טובה אך יכול לגרום לתופעות לוואי של כאבי ראש או דמעת יתר.

09/08/2013 | 12:14 | מאת: אופטומטריסט

תלוי בגילך ,ככול שגילך מתקדם יותר ההפרעה תהיה גדולה יותר ,בעיקר אם הינך קצר ראיה.

28/07/2013 | 11:17 | מאת: יורי

קניתי משקפי ראייה , העניין הוא שהתמונה שאני רואה כאילו זזה מהר , כמו בסרטים שפתאום המצלמה זזה מהר , או שיש סחרחורת . האם לדעתך זו בעיה במספר?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, תופעה כמו שאתה מתאר יכולה להיות ב3-4 ימים הראשונים ולאחר מכן אמורה לחלוף,אם התופעה ממשיך גש לבדיקה חוזרת.