פורום אופטומטריה, משקפי ראייה ושמש ועדשות מגע

הפורום יעסוק באופטומטריה, במשקפיי ראייה, במשקפי שמש ובעדשות מגע. לציבור הגולשים יינתנו תשובות על-ידי אורב אבזקייב, אופטומטריסטית בעלת ניסיון רב ברשת "עיניים". התשובות יינתנו תוך פרק זמן של 48-72 שעות, ללא נטייה מסחרית, לקבלת מידע: 3122* למעבר לפורום לחצו כאן.
1942 הודעות
1812 תשובות מומחה

מנהלי פורום אופטומטריה, משקפי ראייה ושמש ועדשות מגע

הפורום יעסוק באופטומטריה, במשקפיי ראייה, במשקפי שמש ובעדשות מגע. לציבור הגולשים יינתנו תשובות על-ידי אורה אבזקייב, אופטומטריסטית בעלת ניסיון רב ברשת "עיניים". התשובות יינתנו תוך פרק זמן של 48-72 שעות, ללא נטייה מסחרית, לקבלת מידע: 3122*
09/11/2017 | 21:19 | מאת: המרתמספר משקפיים לעדשות

אם המספר שלי הוא מינוס 2.50 וצילנדר בימין 2.00 ובשמאל -1.25 מה המספר שלי בעדשות מגע?

שלום, המרשם בעדשות מגע יהיה בעין ימין -2.50 וצילינדר -1.75 בעין שמאל -2.50 וצילינדר -1.25

04/11/2017 | 20:06 | מאת: עטרה

שלום, יש ברשותי תמיסת עדשות מגע סגורה שעוד לא פתחתי. התוקף שלו היה עד 10/17. האם אני יכולה להשתמש בתמיסה למרות שפג צוקפה לפני פחות מחודש או שאני צריכה לקנות חדשה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום עטרה, ההנחיה שלנו היא שימוש במוצר רק בתקופת התוקף שלו, לאחר מכן אין להשתמש בו.

01/11/2017 | 21:12 | מאת: דנה

שלום, לאחרונה ביצעתי שתי בדיקות אצל אופטומטריסטים שונים למשקפיים לאחור והתוצאות בעין שמאל יצאו שונות, באחת 4.5 ובאחת 4 (סובייקטיבי 4.25), האם יש משמעות קריטית באיזו בדיקה לבחור? המספר הקודם שלי הוא 3.75 תודה

שלום דנה, כיוון שלא בדקתי אותך איני יכולה לענות לך באיזו בדיקה לבחור. אם אינך בטוחה, גשי לבדיקה נוספת.

הזמנתי משקפיים -3.5 בשניהם ושהרכבתי אני רואה מעוגל מקומר נניח מסתכלת מול מראה אני רואה במראה כמו בטן או דלתות של ארון מעוגלות. כלומר קווים ישרים נראים מעוגלים . נשלח לבדיקת מעבדה. מה יכולה להיות הסיבה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום שיר, יתכן ויש צילינדר בעדשה אשר יכול לגרום לעיוות.

25/10/2017 | 15:44 | מאת: מספר פלוס וצילינדר מינוס

שלום, אני לאחר ניתוח PRK שהיה לפני 4 חודשים. האם מספר קטן פלוס וצילינדר קטן מינוס ״מתקנים״ אחד את השני למצב של ראייה תקינה? האם זה אכן כך?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, זה תלוי במרשם.

25/10/2017 | 20:57 | מאת: לילי

שניהם סביב 1, פלוס ומינוס

אז המספר הכללי (spherical equivalent) יהיה בסביבות +0.50 אשר נחשב למספר מאוד נמוך- קרוב מאוד לאפס.

22/10/2017 | 22:34 | מאת: סקרנית

שלום, האם מי שלא רואה לרחוק המספרים אצלו הם במינוס. ומי שלא מקרוב המספרים נקראים פלוס? שאלה נוספת אם מישהו לא רואה טוב מרחוק וכעת סובל גם כשלא רואה מקרוב אז עושים בעדשה מינוס ועוד פלוס ואז יוצא מספר חדש? והפלוס או המינוס נקבעים לפי המספר הגדול כמו בחשבון? נניח 3- וכעת גם 2+ אז המספר שלו זה 1-? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, ישנם מצבים של ליקוי ראייה מרחוק שמצריך תיקון בעזרת עדשות מינוס וישנם מצבים בהם התיקון יהיה בעזרת עדשות פלוס. כאשר יש קושי בקריאה נותנים עדשות פלוס. כאשר יש ליקוי ראייה מרחוק וצורך במשקפי קריאה מוסיפים על המרשם לרחוק את התוספת לקריאה- וזה יהיה המרשם לקריאה בלבד.

20/10/2017 | 12:47 | מאת: ירדן

שלום, לפני כמה זמן התחלתי להרגיש שאני לא רואה כל כך טוב מרחוק הלכתי לעשות בדיקת עיניים ובבדיקה נאמר לי שיש לי מספרים קטנים יחסית - שליש בעין אחת וחצי עם צילינדר בעין אחרת קיבלתי היום את המשקפיים ואני מרגישה מאוד מוזר כשאני איתן.. בנוסף כשאני מורידה אותן אני מטושטש לכמה שניות ואז הראייה מתייצבת .. רציתי לדעת אם זה נורמלי או לא.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ירדן, כאשר מרכיבים משקפים עם מרשם חדש לוקח זמן להסתגל למשקפים. אם אי נוחות לא חולפת לאחר 10 ימי הרכבה, אמליץ לגשת לאופטומטריסט המטפל.

שלוום אם ידוע לכם איפה אפשר לקנות משהו עם אפשרות למדוד אז מאוד מאוד אודה לכם... חיפשתי בהרבה מקומות ללא הצלחה תודה רבה.

שלום, הדרך הטובה ביותר להתאים מסגרת לגודל וצורת הפנים היא להיכנס לחנויות אופטיקה לבקש מסגרות במידות גדולות ולמדוד.

18/10/2017 | 20:01 | מאת: רחל

שלום אורה, אני קצרת ראי מגיל 3, מרכיבה כל הזמן עדשות מגע. הבנתי לאחר בדיקה אצל אופטומטריסט שהחל לי זוקן ראיה( אני בת 40) בנוסף לזה תמיד הייתי גם עם צילנדר. החלפתי את העדשות מגע מלפני שנה ואני שנים אצל אותו אופטומטריסט וכל פעם אני חוזרת אליו כי המספר לא הכי תקין אנחנו ככה כבר שנה וחצי. לפני חודש החלו לי כאבי ראש חזקים במשך חודש עם בחילות והזדקקתי לימי מחלה. הייתי אצל רופא עינים לא מצא דבר. שחזרתי אל האופטומטריסט וסיפרתי לו את הבעיה הוא עשה לי בדיקה מסויימת על סרגל עם חץ ואמר לי שאני פוזלת. בקיצור שוב החזרתי לו את העדשות והיום באתי לקחת אותם שוב. ברצוני לציין בפנייך שמאז שאני בלי עדשות ורואה גרוע עבר לי כאבי הראש בהתחלה אפילו הייתה תקופה שתקשתי למקד פתאום ראיה על מחשב והיה לי קצת בלבול אבל זה הסתדר. היום מחזרתי מהאופטומ' עם העדשות בעיניים שוב החל לי כאב ראש באזור המצח. היש לך הסבר לזה? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רחל, בעדשות משקפים קיים אפקט פריזמטי אשר מתבטל בהרכבת עדשות מגע. כאשר את מרכיבה עדשות מגע, האפקט הפריזמטי מתבטל ויתכן שזה גורם לך לאי הנוחות.

13/10/2017 | 17:20 | מאת: מיכל

ברצוני להזמין משקפי ראיה באינטרנט.במירשם שרשם הרופא יש חלוקה ברורה למשקפי מרחק ולמישקפי קריאה, שני פרמטרים ברורים. המישקפיים שלי צריכות להיות מולטיפוקל.בטופס שהוצאתי מהאינטרנט, יש אפשרות לרשום ערכים לעין ימין ולעין שמאל, ומתחת רשום: PD ועוד שורה מתחת NEAR PD. מה זה? איפה אני רושמת את הערכים לקריאה מקרוב?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום מיכל, NEAR PD זה מרחק בין האישונים במצב קריאה.

שלום. אני בן 27 ומרכיב משקפי ראייה מגיל 15. כיום המספר שלי 3.5 בכל עין. בבדיקה האחרונה השבוע האופטיקאית החליטה לאחר הבדיקה שיש לי צילינדר רבע. (למרות שמעולם לא אמרו לי). קראתי שמי שיש לו צילינדר רואה מריחה של התמונה וכדו'. אני לא רואה שום דבר שונה, האם עדיין זה אומר שיתכן שיש לי צילינדר או כדאי לחזור על הבדיקה במקום אחר?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום בן, רבע צילינדר הינו מספר קטן מאוד ובדרך כלל לא מורגש. תיקון של רבע צילינדר נותן תמונה מעט יותר מדויקת וחדה.

01/10/2017 | 21:24 | מאת: יעל

שלום, סליחה על האורך אשמח לייעוץ בדחיפות.. אני סובלת מלקות ראיה מגיל 3 אני קצרת ראי וגם בעיית צילנדר. אני מגיל 16 עם עדשות קשות בעיניים והכל סבבה. כיום אני בת 40 לפתע הרגשתי שעם העדשות אני לא רואה מקרוב כלומר שאני ממש מקרבת משהו כמו את הנייד או שאני מתקשה לראות מה כתוב בקטן על קופסת תרופות נלחצתי אבל כשהורדתי את העדשות אז אני כן רואה. הלכתי לאופטומטריסט שלי מזה שנים הוא סידר לי עדשות חדשות לקוצר אי ולא התייחס לבעיית הרוחק ראי. אני כבר שנה אצלו חוזרת וכל פעם משהו אחר לא טוב במספר מההתחלה המספרים לא טובים. הוא אומר שאני גם בעלת בעיה של רוחק ראי בקטנה. בקשתי לטפל בזה כי אני עובדת עם דפים ויש בהם מספרים . שאלות: 1.האם כשמתקנים קצרות ראי בעדשות מגע אז זה מחמיר את בעיית הרוחק ראי בגלל סידור המספר? כעת הוא מנסה למצוא את נקודת האיזון ואין מדובר במולטיפולק או ביפוקל. 2. מה דעתך על עדות מגע ביפוקל? או שעדיף כבר משקפיים.? 3. אני סובלת מכאבי ראש עזים כמו מגרנה ובא לי להקיא לאחרונה נעדרתי מהעבודה וחודש שלם אני לוקחת כדורים שלא הכי עוזרים כמו אדוויל. הרופא נתון לי ימי מחלה ואני גם לא רואה טלויזיה או עובדת על מחשב אבל עדיין היו לי כאבי ראש גם כשאני קמה בבוקר אפילו בלי עדשות מגע. נבדקתי צל רופא עיניים לא מצא כלום. ויש לי תור גם לנוירולוג. היום הייתי שוב אצל האפטומטריסט כי כאמור עוד לא רואה טוב בכל עין בנפרד כשסיפרתי ו על כאב הראש הוא בדק ואמר שזה נגרם מפזילה בגלל הרוחק ראי. מה עליי לעשות לסדר רק עדשות לבעיית הקצרות ראי ולהרכיב משקפיים לקצרות ראי על העדשות? לעשות משקפיים ביפוקל? או לסדר את המספר בעדשות או עדשות ביפוקל? יש לציין שהוא הסביר לי שזה כתוצאה מהמיקוד בקריאה וישיבה מול מחשב היום למשל לא עבדתי אחרי שהייתי אצלו וחזרתי בסוף היום לאחר שהייתי בחופש עם כאב עז בראש שפשוט משתק כך שזה לא עניין הקריאה והפזילה? אשמח לעזרתך כי כאבי הראש משתקים אותי? גם בלי משקפיים יכול להיות כאבי ראש? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום יעל, הבעיה שהנך מתארת היא תהליך פיזיולוגי המתרחש בעין של כל אדם מעל גיל 40-45 בעצם נוצרת הדרישה לקריאה. ניתן לנסות להרכיב עדשות מגע ביפוקל. לגבי כאבי הראש, יתכן ויש גורם אחר לכאבי הראש שלך, נסי לעקוב אחר כאבי הראש והכיני יומן מעקב שבו תרשמי מתי כאב הראש מתחיל, לכמה זמן , כמה פעמים ביום/ שבוע, ממה את שמה לב שכאב הראש מחמיר, מה עוזר לכאב הראש. תוכלי להציג זאת לנוירולוג.

24/09/2017 | 12:52 | מאת: דור

שלום המספר שלי הוא -4.5, אני רוצה להזמין שני זוגות משקפיים שאחת תהיה עם המספר לעיל והשנייה עם מספר -2.5 ואני אשתמש בהם לקריאה כי זה יותר נוח לי (מספר גדול מקטין לי את הכתב). האם זה מסוכן או מזיק הרעיון הזה?

שלום דור, בעיקרון לא אמור להזיק אלא יגרום לך להפעיל פחות כוח בזמן קריאה. אך אם אתה מתחת לגיל 45 לא אמורה להיות בעיה לקרוא עם משקפי המרחק,

21/09/2017 | 18:16 | מאת: תהילה

כשאני עוצם עין אחת אני רואה בעין הפתוחה טשטוש לסירוגין שחולף כאשר אני מתאמץ. הטשטוש לא נובע מפזילה מכיוון שאני עם עין אחת עצומה. המשקפיים שלי במספר תקין עם ראייה 20/20. מה זו התופעה המוזרה הזו? כיצד אני יכול להתאמץ ולראות חד ואז להרפות ולראות מטושטש?

לקריאה נוספת והעמקה

כאשר אתה מתאר את "המאמץ והטשטוש" אתה כנראה מפעיל או משחרר את השריר שנמצא בעין האחראי על הפוקוס לקרוב (אקומודציה). אם התופעה ממשיכה להדאיג אמליץ לפנות לאופטומטריסט לבדיקה.

19/09/2017 | 10:42 | מאת: אדם

שלום עשיתי בדיקת ראיה ומצאו לי פלוס 1.75 בשתי העיניים האם זה יכול להסביר סחרחורות שיש לי 3 חודשים הסחרחורות מתגברות במקום כמו סופר כם תאורת פלוקסנט חזקה נשללו בעיות רפואיות אחרות בנוסף נאמר לי שלמרות שזה פלוס אני צריך לשים את המשקפיים באופן קבוע ולא רק לקריאה...האם זה הגיוני?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אדם, המספר שנמצא אכן מצריך הרכבת משקפים באופן קבוע, זה יעזור לעיניים לא להתאמץ ולראות ברור ויתכן שימנע את הרגשת הסחרחורת.

.........

שלום, לא אמור לגרום ליובש בעיניים.

04/09/2017 | 17:18 | מאת: מור

אני כבר מעל 10 שנים לפחות מרכיבה עדשות ראייה רכות של ג׳ונסון מרוצה מאוד ושוכחת מקיומן בעין.. התגלה אצלי קרטוקונוס ולכן הומלץ לי להחליף לעשות קשות על מנת להגיע לחדות ראיה יותר אציין רק שנאמר לי שהגעתי יחסית לחדות ראיה טובה גם עם הרכות.. ההסתגלות לקשות נוראית . וגם לאחר שבוע של הרכבה שהעין קצת יותר רגילה יש תופעות לא נוחות ככל שעולות יותר השעות בהרכבה( יותר נכון יותר משעה) העין מתייבשת ברמה שניתן לפתוח רק חצי ממנה והעדשה קופצת כל מצמוץ ויוצאת מזום ניסיתי טיפות ליובש וגם הן לא עוזרות השאלה מה ניתן לעשות אני ממש מרגישה שאני מתאמצת איתן ובכלל לא מצליחה להנות ״מחדשות ראייה״ או מפוקוס תקין בראיה האם זה אומר שהעדשות לא מתאימות לי? או שעליי להסתגל אליהן עוד ? האם ניתן לחזור לרכות ולהוסיף צילינידר( מה שלא היה בעבר)?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אמליץ לחזור לאופטומטריסט המטפל ויחד להחליט אם לחזור לעדשות הרכות בידיעה שחדות הראייה תהיה פחות טובה או לנסות לשנות את הפרמטרים של העדשה הקשה- אם היא יוצאת מהעין בזמן מצמוץ יתכן ולא מותאמת טוב.

18/10/2017 | 20:08 | מאת: יעל

למור, יש לך בעיה בעדשות הקשות הן לא נעשו טוב. עם עדשות קשות את אמורה להרגיש בדיוק כמו עם הרכות נוחות בעין. אני שנים עם קשות בגלל הצילינדר ובעבר לא היה ניתן לעשות צילינדר ברכות. אגב ניסיתי לאחרונה לעשות רכות עם צילנדר סתם כדי לדעת מה זה רכות ניסיתי עדשות מגע חודשיות אצל אופטומטריסט וזה היה זוועה וחזרנו לקשות. אגב לא השתמשתי בטיפות ודווקא ברכות כן הרגשתי שאני צריכה תבקשי גם עדשות מגע חדירות חמצן. כשיש צילנדר חדות הראיה טובה יותר בקשות.

03/09/2017 | 17:15 | מאת: מישהי

שלום, יש לי משקפי שמש אופטיות עם תיקון של 0.50-, 0.75-. ביום יום אני לא משתמשת במשקפיים בכלל. עשיתי את משקפי השמש מזמן כאשר כנראה הייתה ירידה ממש קטנה בחדות ראייה (לפי דעתי אני עדיין מגיעה קרוב ל6/6). האם זה בעייתי להרכיב את משקפי השמש עם התיקון האופטי אם אני לא מרכיבה משקפיים בשיגרה? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, הייתי ממליצה לעבור בדיקת ראייה ולהחליט עם האופטומטריסט האם יש צורך בהרכבת משקפים ומה המרשם העדכני.

22/08/2017 | 19:36 | מאת: יורם

שלום, האם אופטומטריסטים יכולים לבדוק האם יש לי פזילה ולהעריך את חומרתה או שאני צריך ללכת דווקא במיוחד לאורתופיסט

לקריאה נוספת והעמקה

שלום יורם, גם אופטומטריסטים יודעים לאתר פזילה ולהעריך את חומרתה וכמותה.

22/08/2017 | 17:16 | מאת: איבגניה

שלום רב האם יש גיל מסוים בו המספר מפסיק להשתנות ( בהנחה ואין בעיות רפואיות קטרקט וכדומה ולא חדר כלום לעין ) מבחינה אופטומטית בלבד מה הגיל הממוצע ומה הגיל הכי מקסימלי בו מספר מפסיק להשתנות. (אם אכן יש גיל כזה) השאלה נשאלת כי אני פוחדת לעשות ניתוח לייזר כי המספר לא השתנה כבר שנתיים אבל מי יודע אולי הוא ישתנה בשנה הבאה למשל או בעוד 5 שנים ? תודה איבגניה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום איבגניה, ישנם פקטורים המשפיעים על עלייה במספר כגון עבודה מקרוב ונטייה תורשתית, יש אנשים שהמספר נעצר בשנות ה 20 לחייהם, יש כאלה שהוא ממשיך להשתנות לאורך שנים. לפי מה שאת מתארת ניראה שהמספר שלך יציב אם אין שינוי במרשם כבר שנתיים.

שאלתי היא איך אדע שהמספר יציב? אולי עד עכשיו הוא יציב אבל בעוד 5 שנים הוא פתאום ישתנה (ואז בעצם אין לי בטחון בניתוח לעולם...?) תודה

אני לפני החלטה על הניתוח בלייזר בעיינים ושאלתי היא איך אדע שהמספר יציב? אולי עד עכשיו הוא היה יציב אבל בעוד 5 שנים הוא פתאום ישתנה (ואז בעצם אין לי בטחון בניתוח לעולם...?) תודה

היי. אני בעל מספר -4.25 בשתי העיניים. מרכיב משקפיים באופן קבוע. לא היה לי שינוי במספר כבר מס שנים. עקב שריטה בעדשות הקיימות- החלפתי עדשות במשקפיים - לעדשות זהות - ללא שינוי במספר ושל אותו יצרן. מהרגע שהחלפתי עדשות חשתי אי נוחות רבה בעיניים, חוסר מיקוד ובאופן כללי תחושה רעה. האם זה מצב נורמלי? שכן העדשות שהחלפתי הן עם אותו מספר ואותו יצרן. 2. האם מצריך תקופה קצרה של הסתגלות לעדשות החדשות? או שהאופטימטריסט שלי טעה ונתן לי מרשם לא נכון למשקפיים.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום דניאל, יתכן שהמרכז האופטי של העדשות החדשות אינו ממוקם בדיוק מול האישון ולכן אתה חש אי נוחות. אמליץ לגשת לאופטומטריסט לבדיקת העדשות.

17/08/2017 | 14:34 | מאת: דניאל

שלום רב. ברשותי מרשם עדכני של משקפיים עין ימין 6.50- צילינדר חצי. עין שמאל 6.25- ללא צילינדר. מה המספר המומלץ בעדשות מגע? תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום דניאל, התאמת מספר מומלץ לעדשות מגע אינו מעיד בהכרח כי עדשות מגע מתאימות לעיניך. המספר המומלץ יהי 6.25 - בימין ו 5.75 - בשמאל. בכל מקרה יש לעבור בדיקת התאמה לעדשות מגע אצל אופטומטריסט מוסמך או רופא עיניים על מנת למנוע סיכונים מיותרים.

16/08/2017 | 13:26 | מאת: חנה

שלום, אכתוב באריכות כדי שהקושי יהיה מובן ואולי אוכל לקבל עצה לשאלה שבסוף. אני מרכיבה משקפיים מולטיפוקל. אציין כהקדמה שבמשך כל השנים יש קושי להתאים לי משקפיים מדויקים. פעמים רבות אני עושה משקפיים וסובלת מהתגברות של כאבי ראש, בחילה ואי נוחות ומאמץ בעיניים. גם הבדיקות עצמן לא תמיד יוצאות מדויק וקורה שהמספרים לא מדויקים. כשהמשקפיים מדויקים לי זה עולם אחר, נוח לי ואני ממשיכה להשתמש בהם עד שהן כבר שרוטות או נשברות או שהמספר משתנה ואז זה שוב סיוט ותקווה שאצליח. לפני כשנתיים עשיתי משקפיים עם עדשות "אסילור" זוג מולטיפוקל, זוג לקריאה וזוג למחשב. מיד כששמתי אותם על העיניים הרגשתי שזה לא זה. אי נוחות מן תחושה מרגיזה בעיניים, לחץ בראש אי נוחות ומאמץ לראות. קשה להסביר. האופטיקאי הרגיעה ואמר שצריך להסתגל וכו'. בקיצור לא הסתגלתי לא למולטי' ולא לזוגות החד מוקדיים. היה נורא הרגשתי רע עם כאבי ראש בלתי נסבלים. האופטיקאי החליט לעשות נסיון והחליף עדשות במשקפיים. במולטיפוקליות ,RODENSTOCKומשקפי הקריאה ומשקפי המחשב - שמיר . ברגע ששמתי אותן על העיניים מיד רווח לי ואמרתי שזה טוב. הייתי ממשיכה תמיד עם אותם סוגים אלא שהכל יחסי, לעומת הגרוע זה טוב אבל זה לא הכי נוח לי בכל מצב. לדוגמה בבית לא נוח לי אני לא יכולה להרכיב אותם. מפריע לי המעברים במולטיפוקל לא לגמרי נוחים, וראיה מטושטשת בזויות ושינויים של המעברים. אני מקווה שאפשר להבין למה אני מתכוונת. גם משקפי הקריאה והמחשב, אני משמשת בהם אבל יש איזשהו אי נוחות, מאמץ. הבעיה שכל אופטיקאי עובד עם מספר חברות ואי אפשר לדעת איזה סוג עדשה מתאים לאדם עם רגישות עד שלא מנסים, ואי אפשר לעבור מאופטיקאי אחד לאחר ולנסות עוד ועוד. אני פונה עכשיו להתייעץ כי לאחרונה אני מרגישה בשינוי קל בראיה שמעייף את עיניים ויש לי יותר כאבי ראש. בבדיקת עיניים אצל אופטומטריסט, מצא שינויים קלים ולאור רגישותי המליץ לעשות חדשים. הוא עובד עם עדשות של שמיר ולדעתו אין היום הבדל בין החברות, כולם באיכות טובה. מהניסיון שלי, שמיר לא לגמרי רגוע לי בעיניים. בעבר היה לי פעם זוג מולטיפוקל מאד מוצלחים שהם היו זוג יחיד, לא היה לי צורך בזוגות חד מוקדיים גם כן שלצערי אין לי מושג של איזה חברה. השבוע היה לי תור שגרתי לרופא עיניים שחלק מן הבדיקה כלל בדיקת אופטומטריסט. אציין את מספרי המשקפיים הנוכחיים שיש לי ואת המלצת שני האופטומטריסטים שציינתי. המשקפיים הנוכחיים: ימין: מינוס 1.5 , צילינדר מינוס 1.25, 95 מעלות. שמאל: מינוס 1.75, צילינדר 1.25, 85 מעלות. בבדיקת האופטומטריסט, ימין: מינוס 1, צילינדר מינוס 1.5, 100 מעלות. (ז"א ירד חצי מספר ועלה רבע צילינדר) שמאל: מינוס 1.25, צילינדר 1.25, 90 מעלות. (ז"א ירד חצי מספר) בבדיקה של האופטומטריסטית של רופא העיניים: ימין נשאר אותו דבר כמו שיש לי במשקפיים. שמאל: מינוס 1.5 והצילינדר נשאר אותו דבר. אשמח ואודה לכל עצה, טיפ או רעיון להגיע להחלטה הנכונה עבורי בבחירת אופטיקאי להתאמת מספר ועדשה שמתאים לי. אשמח להסבר בנושא סוגי ההבדלים בין החברות. הבנתי שיש הבדלים בעיבוד עדשות בכוון השיוף. איך אדע איזה בדיקה היא המדויקת. ואם אקבל את הגרסה של האופטומטריסטית של הרופא האם אפשר להחליף רק עדשה של עין שמאל. מטבע הדברים, אלו דברים שקשה לענות עליהם במיוחד דרך אינטרנט. זה משפיעה על איכות החיים כך שמצאתי לנכון להשקיע מאמץ לנסות להסביר ותמצית כמה שיכולתי. בתודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום חנה, התשובה לשאלתך אינה חד משמעית מכיוון שמדובר בהרגשתך האישית וכפי שציינת עד שלא תנסי לא תביני אם זה מתאים או לא. במולטיפוקל עדיף להחליף את שתי העדשות .

17/08/2017 | 19:47 | מאת: חנה

תודה על התשובה. אולי אפשר למצוא מכנה משותף לצורת העיבוד של העדשה בחברות, איזהשהוא קצה חוט שיתן כוון של עדשות. לא הגיוני לנסות את כל הסוגים ולסבול כל כך מעדשות שלא מתאימות. בתודה

06/08/2017 | 20:23 | מאת: לירן

שלום אני משתמש במשקפיים ומידי פעם מרכיב עדשות מגע הידרו ג'ל חודשיות. לאחרונה בכל פעם שאני מסיר את העדשות אני חש כאילו יש לי גרגיר בעין ימין ( תמיד בצד ימין למעלה של העין) התחושה נעלמת לאחר לילה של שינה . ממה זה יכול לנבוע? החלפתי סט של עדשות וזה עדיין נשאר. תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לירן, האם עברת בדיקת התאמה לעדשות מגע אצל אופטומטריסט? יתכן שהרגשת אי הנוחות נובעת מיובש או מקימור לא מתאים של העדשה. בכל מקרה אמליץ לגשת לבדיקה אצל אופטומטריסט או רופא עיניים.

01/08/2017 | 13:29 | מאת: יונתן

שלום רב לאחרונה הלכתי לאופטומטריסט כדי לקנות עדשות מגע ולאחר בדיקה הוא אמר לי שאינו מוכן למכור לי עדשות מגע כי יש לי עיניים יבשות וזה עלול לעשות לי נזק בלתי הפיך. האם זה נכון? קניתי כבר עדשות מגע מסוג acuvue moist. האם אלו עדשות המתאימות לעיניים יבשות? האם באמת עדשות יכולות לגרום לי נזק בלתי הפיך לעין (כמו שריטות בקרנית)? תודה, יונת

15/08/2017 | 15:35 | מאת: שרון

מניסיון אישי אני יכולה להעיד שזה קרה לי. דווקא העדשות מהסוג שרכשת גרמו לי ליובש קיצוני ושריטות בקרנית, למרות שהשתמשתי רק כמה שעות ביום והקפדתי על כל הכללים. אם העין שלך יבשה הייתי ממליצה לך להימנע. אבל אני לא אשת מקצוע, אומרת רק מניסיון אישי שלי.

16/08/2017 | 18:11 | מאת: יונתן

היי אשמח אם תרחיבי קצת..

20/08/2017 | 09:28 | מאת: שרון

שנים השתמשתי בעדשות מויסט וגם הידרוג'ל דו חודשיות של ג'ונסון. מדובר בעדשות מעולות-הכי טובות שיש. שנים הכל היה בסדר, עד שהתחילו לי דלקות עיניים חוזרות, ארוזיות חוזרות ויובש קיצוני שלא הוטב עם לובריקנטים.הסתבר שפיתחתי אי סבילות לעדשות מגע והיובש רק הולך ומחמיר.עכשיו אסור לי בכלל להרכיב עדשות, ואני צריכה לשים לובריקנטים בדרך קבע כמה פעמים ביום. אם אתה מראש סובל מיובש אני ממליצה לך לא להתחיל עם זה בכלל. אם אתה ממש רוצה עדשות מגע תברר על עדשות סקלרליות שהן פתרון מעולה למצבים כאלה. אם יש לך שאלות נקודתיות אשמח לענות

01/10/2017 | 21:34 | מאת: יעל

יונתן שלום, אם תקרא קצת באינטרנט תבין שגם אנשים שאין להם יובש בעיניים והם מרכיבים הרבה שנים עדשות אז יכול להיות להם יובש. אני אסביר.: בעין יש דמעות לא כאלו שאנו בוכים והעפעפים שנסגרים ונפתחים מורחים אותן על העין וכך יש לחות בעין הדמעות הללו מכילות כל מיני מרכיבים גם חלבוניים וזה מזין את העין. כשמרכיבים עדשות העפעוף לא גורם למריחת הדמעות נכון ובלי קשר כשיושבים הרבה זמן מול מסך או במזגנים זה מייבש את העין. כשהעין יבשה החיכוך עם העדשה עלול לגרום לגירוי ושריטות. בלי קשר כשיש יובש בעין ואתה עוד מרכיב עדשת אתה תרגיש אי נוחות תחושת שריפה והרגשה כמו חול בעיניים . כך שאתה לא תוכל לסבול את ההרגשה הזו. טיפות עיניים ליובש יכולות לעזור אבל לא באמת אולי לכמה שעות... בקיצור עצתי לשים עדשות לא כל היום ודאג שיהיו לך גם משקפיים, זאת בהנחה שאתה לא מוכן לוותר על עדשות.

27/07/2017 | 15:59 | מאת: מאיה

שלום, אני בת 26, עשיתי בדיקת ראייה לפני כחודש ונראה שהראיה שלי טובה עם זאת, כששמתי משקפיים ללא מספר אך עם צילינדר, ראיתי הרבה יותר טוב בייחוד מרחוק. מהי הסיבה? האם אני יכולה להרכיב משקפיים עם צילינדר אפילו שלא אובחנתי שאני צריכה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום מאיה, אם הוחלט בבדיקת הראייה שאינך זקוקה למשקפים, אין צורך בהרכבת משקפים.

25/07/2017 | 19:14 | מאת: מיכל

שלום איך אפשר לדעת אם למשקפי שמש יש מסנני קרינה? קראתי כאן שיש לקנות ממקום מוכר..גם קרולינה היום הוא מוכר והמסנני קרינה שם מוטלים בספק לא? אשמח לאימות העניין תודה :)

לקריאה נוספת והעמקה

שלום מיכל, ישנם מכשירים אשר בודקים את מעבר קרני האור האולטרה- סגולים , לפי כך ניתן לדעת את מידת הסינון של העדשות. עדשות טובות אמורות לחסום 100% מקרני ה UV. (ברוב חנויות האופטיקה יש מכשירים מהסוג הזה)

17/07/2017 | 14:41 | מאת: רונה

שלום , עשיתי שתי בדיקות ראייה. יש לי צילינדר 1- בשתי העיניים. הבעיה היא שבבדיקה אחת כתוב שה axis, הוא: ימין: 115 ושמאל 72, ו בבדיקה השנייה כתוב: ימין:110, שמאל: 70. אני לא יודעת איזה נכון. האם סטייה כזו היא קריטית? או פשוט לבחור את אחת הבדיקות? שאר הערכים אותו דבר בשתי הבדיקות. תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רונה, ההבדל באקסיס בין שתי הבדיקות הוא קטן מאוד. אם אינך שקטה לגבי זה, אמליץ לפנות לבדיקה נוספת.

אני משתמשת בעדשות חודשיות כבר שנה. השבוע התפתחה אצלי דלקת עיניים (הפרשות דלקתיות וטשטושי ראייה). פתחתי זוג עדשות חדשות לגמרי אתמול, והשתמשתי בהן למספר שעות בלבד, רק כדי לראות עד שהמשקפיים שלי יהיו בהישג יד. מאז כמובן נמנעת מעדשות עד שתעבור הדלקת. האם מותר לי להשתמש באותן עדשות אחרי שתעבור הדלקת, או שהן נגועות מהשימוש הקצר אתמול, ועשויות להדביק אותי שוב? על תמיסת ההשרייה הסטנדרטית שלי כתוב גם "חיטוי", האם זה אומר שהעדשות, שמושרות כרגע, עברו חיטוי והן לא מדבקות? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום עידן, כדי למנוע הדבקה הייתי ממליצה להשתמש בעדשות חדשות לאחר שתחלוף הדלקת וכמובן לפי הוראות רופא העיניים או האופטומטריסט המטפל.

שלום, היו לי עדשות דו שבועיות.. שהיו טובוץ לשבוע אחד בלבד ושבוע אחרי שרפו לי בעיניים.. יצא שכל פעם זרקתי את העדשות שבוע לפני הזמן. בעקבות זה הלכתי לאופטיקה הלפרין ואמרו לי שבגלל מספרי הראייה הסוג הנוסף והאחרון שיתאים לי מלבד הדו שבועיות שלא היו טובות הם עדשות bausch & lomb soflens 6 זוגות עדשות בחבילה לשנה. כלומר אלה עדשות חודשיות. הבנתי שאלו עדשות ישנות ללא סיליקון.. שמץי אותם על העיניים ואני מרגישה אי נוחות כאילו יש עצם זר בעין ולא נוח בכל מצמוץ. אשמח לחוות דעת אודות עדשות אלה. תודה!

אם יעזור מספרי הראייה: עין ימין: מספר -5.00 צילינדר -2.25 עין שמאל: מספר -3.75 צילינדר -2.75

14/07/2017 | 00:57 | מאת: סוזנה

שלום רב. יש לי בשץי עיניים צילנדר. ויש לי גם מספרים 0.75 ועיין שניה 1.5 תמיד יש לי כאבי ראש. האם צילנדר עושה כאב ראש ?? אשמח לענות לתשובתי. ותודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום סוזנה, תופעה מוכרת בקרב אנשים עם צילינדר היא כאבי הראש. האם גם בזמן הרכבת משקפים עם המרשם המתאים יש כאבי ראש? אם כן, יתכן שהרכבת עדשות מגע יעזרו בעניין. (לצורך התאמת עדשות מגע יש לפנות לאופטומטריסט מוסמך ולעבור בדיקת התאמה לעדשות מגע)

שלום לך דוקטור. שכחתי לגיד שאני לא מרכיבה משקפיים באופן תמיד רק בזמן נהיגה בלילה כי המספרים שלי לא כל כך גדולים. והאם. המספרים 0.75 ו 1 .5 בקוצר ראייה נקראות למספרים גדולים ?? ותודה לך

המספרים שציינת אינם נחשבים לגבוהים. הייתי ממליצה לך לעבור בירור בנוגע לכאבי הראש ובנוסף גם לגשת לרופא עיניים לבדיקה.

אורה שלום, לאחרונה גדל לי המספר משמעותית - ממינוס 3 למינוס 4.25 בעין אחת (העין השניה עצלה ולא משתנה ולמעשה היום יש פער משמעותי במרשם בין שתי העיניים, כאשר העצלה מקבלת מינוס 2.5). אני רואה מצויין במרשם החדש, אבל התחושה לא רגילה, מעין התאמצות של העין. לפעמים מרגיש כאב ראש חלש מאד בצד של העין הזאת. כשאני מוריד את המשקפיים אני חש הקלה ומנוחה. כשאני מוריד את המשקפיים יש מעין סחרור ואני לא רואה טוב מיד, כאילו המוח צריך להסתגל לשינוי. מזה חודש, והתחושות לא משתנות משמעותית. מקווה שהצלחתי להסביר את התחושות :) בבדיקה אצל האופטומיטריסט נאמר לי שניתן להוריד ב0.5 ואז העין תראה פחות טוב אך גם תסתגל. אופטומיטריסט נוסף טען שהמרשם הנכון הוא מינוס 4 אבל שהרבע הנוסף לא אמור להשפיע משמעותית. אני חש גם כי בלי המשקפיים אני רואה פחות טוב בהשוואה ללפני המשקפיים החדשות. בבית הייתי הולך ללא משקפיים והסתדרתי, היום קשה לי יותר. מה יכול להיות ההסבר לכך? אשמח לדעתך המקצועית :) תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, בדרך כלל לאחר שינוי מרשם יכולה להופיע תחושת אי נוחות אשר אמורה לחלוף לאחר כשבוע מתחילת הרכבת המשקפים עם המרשם החדש. יש אנשים אשר יהיו רגישים יותר לשינויים קטנים לעומת כאלו שלא יבחינו בהבדל כלל. מדבריך אני מבינה שההרגשה עדיין מטרידה אותך ולכן הייתי ממליצה לגשת לאופטומטריסט לבדיקת ראייה נוספת, לבקש להרכיב את המסגרת עם המרשם שנמצא, ולהסתובב בקליניקה/ חנות כמה דקות. כך תוכל להבין האם נוח לך או לא ולהחליט ביחד עם האופטומטריסט האם לשנות את מרשם המשקפים או לא.

18/06/2017 | 13:40 | מאת: מישהי

שלום רב, בעלי מרכיב משקפיים מגיל יחסית קטן (יסודי). הוא מרכיב עדשות מגע שזה מספרם: עין ימין מינוס 7 וחצי עם צילינדר 1.75, ועין שמאל מינוס 6 וחצי עם צילנדר 1.25. לאחרונה הוא ביצע בדיקת ראיה ויצא שבצד ימין מספרו מינוס 9.25 ו 3 צילינדר, ובשמאל מינוס 8.75 ו2 צילינדר. כלומר עלה משמעותית בשנים האחרונות. מדגישה שהוא רואה טוב בעדשות (עם המספרים הישנים) 1. האם מומלץ לעלות מספר בעדשות המגע? 2. האם קיים סיכום במספר כזה גבוה לבעיות אחרות חלילה בעיניים עם השנים? 3. האם מומלץ לבחון אפשרות של לייזר? 4. הוא מתאמן בחדר כושר - האם יש קשר לעליה במספר כתוצאה מהאימונים? 5. המספר שהוצע לו ברכישה משקפי ראיה הוא יחסית גבוה (קרוב למספר שלו בפועל בהתאם לבדיקה האחרונה) - האם הגיוני כזה פער בין המספר שמוצע במשקפי ראיה ובין המספר בעדשות המגע? תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום , חסרים לי כמה נתונים כמו חדות הראייה שלו עם המשקפים ו/ או עדשות המגע, כמה זמן עבר מאז הבדיקה בה נקבע מרשם המשקפים שהוא מרכיב. לפי הנתונים אכן נראה שיש עליה גדולה במספרים ולכן הייתי ממליצה קודם כל לגשת לבדיקה אצל רופא עיניים.

שלום לפני מספר חודשים ‏עשיתי משקפים חדשות עין אחת רואה בסדר עין שניה רואה מקרוב עם מאט השתקפות אם זה קשר ‏צילינדר או למספר

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אריק, יתכן והרגשת ההשתקפות נובעת משינוי במרשם או כתוצאה מהציפויים. אם ההרגשה מטרידה אותך, אמליץ לגשת לאופטומטריסט המטפל לבדיקה חוזרת.

06/06/2017 | 15:59 | מאת: איילת

שלום רב. מצרפת מרשם לבדיקת ראייה שעברתי. אני רוצה להזמין משקפיים על בסיס המירשם. אני לא מבינה מה המשמעות של D.S. בצילינדר. אין לי פרמטר כזה באתר של הזמנת המשקפיים, יש לי לבחור רק מספרים. כמו"כ אם לא רשום כלום תחת AXIS אני בוחרת ברשימה באתר 0 כאילו? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום איילת, אם צירפת קובץ אין לי אפשרות לצפות בו. מהנתונים בשאלתך קשה לי להבין מה כוונתך. האם תוכלי להעתיק את מרשם המשקפים שלך ולרשום לי מה נדרש למלא באתר?

היי אני ענבל, בת 28. יש לי מספרים מאוד גבוהים בעיניים, בסביבות מינוס 16 ו3 צילינדר. עד היום השתמשתי בעדשות מגע רכות תלת חודשיות, אבל לאחרונה אני לא כל כך רואה בהן טוב והאופטימטריסט שלי הציע עדשות מגע קשות סקלריות. רציתי לשאול האם זה יכול לדעתך להוות פתרון עבורי גם כאשר אינני לוקה בקרטוקונוס? האם יש לזה חסרונות למול עדשות מגע קשות רגילות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ענבל, עדשות מגע סקלרליות מאפשרות ראייה טובה במקרים של קרניות מעוותות וכמו כן גם במספרים גבוהים עם צילינדר גבוה. אופן הרכבת העדשה מעט שונה והקוטר שלה גדול יותר מעדשות מגע קשות רגילות.

תודה רבה הקוטר אינו מפריע לנוחות, הוא רק הופך את העדשה לנוחה יותר כי היא פחות קופצת בעין כמו קשה קטנה. אך האם יש חסרונות לעדשות כאלה למעט המחיר המאוד מאוד גבוה? יש לי אפשרות גם לעדשות רכות, אבל אני רואה בהן פחות טוב כרגע. סקלרליות אמורות להיות נוחות יותר מרכות נכון?

28/05/2017 | 23:20 | מאת: בועז

מכשיר הבדיקה הראה 6% מעבר UV. המוכר אמר שאין הבדל בין סינון 6% לסינון 0%. האם זה נכון? האם משקפי שמש המעבירים 6% UV הם בטוחים לשימוש ממושך? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום בועז, משקפי שמש אמורים להגן על העין מפני חדירת קרניים אולטרה סגולים (UV). עדשות שמש שישמרו היטב על העיניים אמורות להיות עם 100% חסימת UV.

21/05/2017 | 17:28 | מאת: יפעת

שלום, יש לי משקפיים במספר -6 בעין ימין ו -6.25 בשמאל. אשמח לדעת איזה מספר כדאי לי לקנות בעדשות מגע. תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום,יפעת, המספרים בעדשות המגע יהיו -5.50 בימין ו -5.75 בשמאל, קחי בחשבון שלקיחת עדשות מגע במספר מתאים אינו מעיד בוודאות על התאמה טובה של עדשת המגע לעין שלך. עדשה מתאימה תלויה בפרמטרים נוספים כגון התאמת קימור העדשה לעין בדיקת מעבר הדמעות, תנועתיות, יובש ועוד.. בזמן הרכבת העדשות. חשוב לעבור בדיקת תאמה לעדשות מגע אצל אופטומטריסט מוסמך או רופא עיניים על מנת למנוע נזקים מיותרים ולשמור על בריאות העיניים.

שלום, בשל דעות שונות ששמעתי בנושא, אשמח לקבל חוות דעת נוספת. אני בן 30, בריא ובערך בגיל 20 (כשהתחלתי ללמוד באקדמיה) שמתי לב שהראייה שלי למרחק לא טובה, ושאני צריך משקפיים. במהלך הלימודים הרכבתי משקפיים בהרצאות ובנהיגה, ובשאר הזמן לא היה צורך (קריאה מקרוב, עבודה מול מחשב וכו'). כיום אני עובד מרבית שעות היום מול מחשב או מול דפים המונחים על השולחן, כך שמרבית הדברים שאני צריך להסתכל עליהם נמצאים בטווח הראייה התקין יחסית. השאלה האם עליי להרכיב משקפיים באופן כללי? חלק מהאנשים אמרו לי שדווקא הרכבת משקפיים תגרום לראייה להידרדר עקב כך שלא אאמץ את העיניים, ומאידך היו כאלה שאמרו שאם לא ארכב משקפיים אפגע בראייה שלי עקב מאמץ של העיניים. באופן כללי אשמח לדעת אילו מבין הטענות הנ"ל נכונה, והאם במקרה הפרטי שלי (שבמרבית היום אני מול מחשב) יש צורך להרכיב משקפיים. אגב, צירפתי דו"ח ראייה מעודכן שלי מלפני חודשיים.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אלי, איני רואה את המרשם שצירפת וכדי לענות על שאלתך אני צריכה לדעת באיזה מרשם מדובר.

היי... מצרף שוב. תודה!

אין באפשרותי לפתוח קבצים, תרשום בבקשה את המרשם בתוכן ההודעה.

R sphere: -1.25 R Cyl: 0 R axis: 0 R Dec: 3.5 L Sphere: -1 L Cyl: 0 L Axis: 0 L Dec: 3.5 R PD Dist: 64 R P Near: 61

משקפים במרשם כזה ניתן להרכיב לפי הצורך. משקפים אלה מיועדים למרחק כגון נהיגה, צפייה בסרט, תיאטרון וכדומה..אין חובה להרכיב קבוע.

מצוין, תודה רבה לך.

14/05/2017 | 19:46 | מאת: משמעות נתוני חדות הראיה

מה משמעות האותיות הבאות בהצגת נתוני חדות ראיה : PH , CC , SC , 1MFC ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, 1MFC- ת finger counting at 1 meter- מעיד על כך שהמטופל מצליח לספור אצבעות במרחק 1 מטר. SC- ללא תיקון משקפיים או עדשות מגע CC-עם תיקון משקפיhם או עדשות מגע PH- י pin hole- כאשר המטופל לא מצליח להגיע לחדות ראייה טובה שמים מול העין עדשה עם חור קטן ואת תוצאות חדות הראייה עם החריר רושמים תחת הקטגוריה PH.

מה אומרים המספרים איזה מספר יש לי בכל עין?

שלום נועה, בשאלתך חסרים נתוני המרשם.

13/05/2017 | 15:43 | מאת: ליטל

בשנה האחרונה אני מרכיבה עדשות מגע חודשיות הידרוג'ל. אחרי מספר ימים של שימוש בעדשה, העדשה בעין מתחילה להימשך למעלה וכתוצאה מכך אני רואה מטושטש. כשאני מוציאה את העדשה היא מאוד מלוכלכת. האם ייתכן שהעדשות האלו לא מתאימות לי בגלל עודף חלבונים בעיניים? האם עדיף שימוש בעדשות חודשיות רגילות? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ליטל, חומר הגלם של עדשות סיליקון הידרוג'ל הינו הידרופובי וגורם לשומנים וחלבונים להידבק יותר למשטח העדשה לעומת עדשות מגע מסוג הידרוג'ל. יתכן כי עדשות מסוג זה אינן מתאימות לך. כדאי לגשת לאופטומטריסט המטפל לבדיקה ולשקול מעבר לעדשות מסוג אחר.

05/05/2017 | 01:21 | מאת: נטלי

עלה לי המספר ל- L 3/R3.25 ונוסף לי רבע צילינדר לכל עין. 1. האם בכל זאת להזמין עדשה למשקפיים עם צילינדר או במקרה זה לוותר? 2. בעדשות המגע, איזה מספר עליי לקחת?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום נטלי, חסרים הפרטים של המרשם הישן וחדות הראייה עם המרשם החדש ועם המרשם הישן.

03/05/2017 | 12:37 | מאת: יוני

בבדיקה שעשיתי אצל אופטומטריסט המספרים היו -0.75 -3.50 -0.75 -3.75 משום מה הרופאת עיניים רשמה +0.50 -4.25 +0.50 -4.25 הם המספרים האלה שווים רק רשומים בצורה שונה? ומה ההבדל בין מינוס ופלוס הצילינדר? - -

לקריאה נוספת והעמקה
05/05/2017 | 18:07 | מאת: הבהרה

כלומר ברור לי שיש שוני בצילינדר אבל למה שיש פלוס שצילינדר המינוס של המספר עולה? זה מבלבל, התוצאה הראשונה היא מבדיקת עיניים והשנייה מבדיקה של עדשת המשקפיים שלי על ידי מכשיר

שלום יוני, ההבדל בין מינוס לפלוס צילינדר הוא בעצם צורת רישום שונה. המרשם של הרופא יוצא דומה למרשם האופטומטריסט. ( זה יוצא 0.50-/3.75- בשתי העיניים)

30/04/2017 | 12:12 | מאת: שחר

האם חולשה בקונברגנציה יכולה להיות מטופלת בהרכבת משקפיים בלבד? כלומר, במידה ויש לי חולשה בקונברגנציה, האם אני יכולה לתפקד באופן רגיל לחלוטין אם אני מרכיבה משקפיים?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, התשובה לשאלתך תלויה במרשם המשקפים ובמצב הדו עייני של העיניים . לעתים יש צורך בשילוב הרכבת משקפים ותרגילים לשיפור הקונברגנציה. על מנת לבדוק מה מתאים למצבך יש לגשת לייעוץ אצל אופטומטריסט או אורטופטיסט.

15/04/2017 | 16:47 | מאת: דן

אני מרכיב משקפיים מינוס 4 עם צילינדר. אני לא יכול לקרוא איתם כי הן מקטינות את הכתב לכן חשבתי אולי להזמין משקפיים לקריאה שהם פשוט מינוס 3 או 2 וככה אוכל לראות טוב יותר בקריאה. האם זה אפשרי ולא מזיק?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום דן, לפני שתזמין עדשות עם מספר נמוך יותר, אמליץ לך לגשת לבדיקה אצל אופטומטריסט לצורך קביעת המרשם המתאים לקריאה .

14/04/2017 | 18:51 | מאת: דנהדן

בת 27, עם משקפיים במספר קטן יחסית ב5 שנים האחרונות. משתמשת בהם בעיקר לנהיגה, לימודים וכו'. לאחרונה כשאני בלעדיהם זה מפריע לי ואני כבר לא מזהה אנשים ממרחק מסויים. עשיתי בדיקת ראייה ויצא שיש לי -1.25 בשתי העיניים עם צילינדר חצי. שתי שאלות ואציין שאני עובדת המון מול מחשב: 1. מה ההמלצה לגבי שימוש במשקפיים במספר כזה? יומיומי? לפי הצורך? 2. אני חושבת לקנות עדשות חד פעמיות לשימוש מדי פעם. האם צריך לרכוש במקום מסויים? לבדוק משו לפני? האם אני יכולה פשוט לקנות את העדשות המוצעות בסופר פארם במספר -1.25 או שיש משמעות לצלנדר שלי? תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, ההמלצה להרכבת משקפים במספר זה בדרך כלל היא לפי הצורך. לגבי עדשות המגע, יש צורך בבדיקת התאמה לעדשות מגע אצל אופטומטריסט אשר יבדוק את מצב העין ויחליט האם את מתאימה להרכבת עדשות ואם כן איזה סוג הוא המתאים ביותר עבורך.

12/04/2017 | 09:08 | מאת: שחר

שלום, לפני כשבועיים התחלתי להשתמש בעדשות מגע... הקליטה הייתה מאוד מהירה, הצלחתי להרכיב אותן מאוד בקלות וגם להוריד והשימוש מאוד נוח. הבעיה היא כזו, שמתי לב שלאחרונה אם העדשות היו הרבה זמן בחומר והן מעט חלקות יותר לוקח לי המון זמן להצליח לשים אותן. זאת אומרת, הפעולה נעשית בקלות ואני מניחה את העסקה על האיזון אבל היא נשארת דבוקה לאצבע... ככה במשך עשר נסיונות או יותר. מה אפשר לעשות? אלו עדשות חודשיות, שכחתי את שם החברה אבל הן איכותיות מאוד

לקריאה נוספת והעמקה

שלום שחר, וודאי שאת משתמשת בעדשות לא יותר מחודש מיום פתיחת העדשות. כמו כן ייתכן שהתמיסה גורמת לעדשות להיות חלקלקות, נסי להתייעץ עם האופטומטריסט לגבי החלפת התמיסה.

03/04/2017 | 14:08 | מאת: לינוי

היי, רציתי לדעת מה ההבדל בין DIA 13.80 לעומת DIA 14.20 בעדשות מגע אם אני כיום משתמשת ב 13.80 ויעבור 14.20 אני ארגיש בהבדל? זה יהיה מציק?

שלום לינוי, השינוי הוא בעצם בקוטר העדשה. כדי לדעת בוודאות שהעדשות מתאימות לך יש צורך בבדיקת אופטומטריסט.

02/04/2017 | 23:42 | מאת: שם

יש לי משקפיים עם מספר -0.25 (קוצר ראייה) וצילינדר של 0.25 בעין שמאל אני מרגיש צורך ממש קטן במשקפיים שאני יושב בסוף הכתה (אף על פי שגם יכול להסתדר במאמץ בלי) ורציתי לשאול האם בשיעורי הנהיגה ההמלצה להרכיב את המשקפיים על מנת לראות טוב יותר? או שמא יש סכנה שהמספר יגדל? (אוטוטו בן 18) עשיתי טופס ירוק שנה וחצי קודם לפני שגיליתי שאני צריך משקפיים תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, חסר לי הנתון של חדות הראייה שלך בלי משקפים ועם המשקפים על מנת לענות על השאלה.