פורום אופטומטריה, משקפי ראייה ושמש ועדשות מגע

הפורום יעסוק באופטומטריה, במשקפיי ראייה, במשקפי שמש ובעדשות מגע. לציבור הגולשים יינתנו תשובות על-ידי אורב אבזקייב, אופטומטריסטית בעלת ניסיון רב ברשת "עיניים". התשובות יינתנו תוך פרק זמן של 48-72 שעות, ללא נטייה מסחרית, לקבלת מידע: 3122* למעבר לפורום לחצו כאן.
1904 הודעות
1775 תשובות מומחה

מנהלי פורום אופטומטריה, משקפי ראייה ושמש ועדשות מגע

הפורום יעסוק באופטומטריה, במשקפיי ראייה, במשקפי שמש ובעדשות מגע. לציבור הגולשים יינתנו תשובות על-ידי אורה אבזקייב, אופטומטריסטית בעלת ניסיון רב ברשת "עיניים". התשובות יינתנו תוך פרק זמן של 48-72 שעות, ללא נטייה מסחרית, לקבלת מידע: 3122*
21/05/2015 | 10:42 | מאת: יונית

שלום, בבדיקת שדה ראייה ממוחשב שנשלחתי אליה בעקבות ראייה מטושטשת קיבלתי תוצאה של "נזק קשתי עליון" בעין ימין.איכות הבדיקה מוגדרת "בינונית". בעין שמאל התוצאה תקינה.

לקריאה נוספת והעמקה

יונית שלום, תפני לרופא עיניים שלך לפיענוח התוצאה.

14/05/2015 | 14:30 | מאת: קצר רואי

שלום וברכה אני בעל קוצר ראייה גבוה -14 בשתי העיניים, צילנדר 3 לפני 3 ימים הגיעו לי משקפיים חדשים בהם האופטומטריסט ניסה להפחית ממספר המשקפיים (גם לפי בקשתי,ביקשתי אם ישנה אפשרות להפחית אז כמובן להפחיתבמספר כמה שניתן) כאשר הרכבתי את המשקפיים הרגשתי באופן חד משמעי, כי הראייה שלי חדה יותר עם המרשם הקודם דהיינו עם המשקפיים הקודמים,כעת אני נאלץ קצת לאמץ את העיניים, האופטומטריסט מציע לתת לזה צ'אנס של שבוע הסתגלות, מעולם לא הייתי צריך זמן הסתגלות, מה בעצם האופטומריסט מציע? שאנסה להתרגל לראות פחות טוב ? האם שאני מאמץ את העיניים זה עלול לפגוע לי בראייה ? כמו כן אני סובל מפלוטרס, תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, במידה והמספרים משתנים לכיוון מטה, דרוש קצת יותר זמן הסתגלות למספרים החדשים. בהתחלה, אתה תרגיש שאתה רואה יותר טוב עם המספר הישן (הגבוה יותר), כי מבחינה תפיסתית, מספר גבוה מידי גורם לדברים להיראות בצורה מודגשת יותר. בנוסף, כשאתה נמצא בתיקון יתר, העיניים מתאמצות על מנת לראות, וכעת כשאתה עם המרשם הנכון (הנמוך יותר), המוח צריך ללמוד לשחרר את המאמאץ הזה שכרגע גורם לך לטישטוש מסויים.

04/05/2015 | 02:26 | מאת: אריק

היי האם עדשות אילו אכן "מחוללות ניסים" בקריאת עיתונים ומחשב מקרוב מבלי להשפיע על הראייה מרחוק? מה ואם בכלל יש לחברות אחרות להציע בדומה (כגון שמיר או חברה אחרת) אודה לתשובהכם אריק

לקריאה נוספת והעמקה

אריק שלום, מדובר בעדשות בהתאמה אישית עם דיוק ברמה גבוהה מאוד. אכן מדובר בעדשות המתקדמות ביותר. בחברות השונות , קיימות עדשות מקבילות לדגם הזה.

29/04/2015 | 10:31 | מאת: רחל

שלום אני לקוית ראיה atrophy optic ומעוניינת לרכוש משקפי שמש אופטים כשצד פנימי של עדשות שקופות,האם משקפים אלה ימנעו סינוורים והשתקפויות? תודה על תשובה

לקריאה נוספת והעמקה

רחל שלום, ב optic atrophy, יותר סובלים מסינוור, לכן את צריכה עדשות שמש מיוחדות עם מפחית סינוור, מה שגם ישפר לך את איכות הראייה. קיימים מסנני קרינה בעלי אורכי גל שונים, ומתאימים אותם לפי מחלת העיניים הספציפית. לכל מסננן קיים גם גוון ייחודי. כשתיגשי לאופטומטריסט שלך, הוא כבר ידע מה להזמין לך בהתאם לבעייה שלך.

27/04/2015 | 12:19 | מאת: רינה

שלום בני בן 14. לאחרונה עבר בדיקה ולהלן התוצאות: עין ימין: pl/-1.75*180 עין שמאל: 180*-0.75/ 0.50- האם יש צורך להרכיב משקפיים?

שלום רב! מומלץ להרכיב משקפיים לרחוק.(ללוח בבית הספר,טלויזיה)

25/04/2015 | 05:27 | מאת: חנה

אני סובלת מסיוגרן ואחד מרופאי העיניים הזכיר שימוש בעדשות מגע סקלרליות לטיפל ביובש הקשה. שאלתי היא האם עדשות מגע למטרה זאת יכולות להיות בעיניים יום שלם או שיש להוציא אותם כל כמה שעות. האם קיימים סוגים שונים למטרה זאת ומה ההבדל ביניהם ואיזה נחשבים לחדישים ביותר. תודה חנה

לקריאה נוספת והעמקה

חנה שלום, אכן עדשות מגע סקלרליות יכולות להקל על יובש בעינים. רק לאחר בדיקת התאמה של עדשות מגע אצל אופטומטריסט מוסמך יהיה ניתן לקבוע ולייץ לך מה את צריכה.

17/04/2015 | 16:46 | מאת: אבי

שלום , רציתי להתייעץ עברתי בדיקה גם אצל רופא עיניים וגם אצל אופטומטריסט מוסמך , כאשר הרכבתי את המשקפיים אני מרגיש שהכל נראה מדרוני הולך מלמעלה למטה .. האם זה תקין ?

אבי שלום, מה המרשם שלך? האם מדובר במשקפיים בפעם הראשונה? ואם לא, האם יש עלייה גדולה במספר? כמה זמן אתה כבר איתם?

12/04/2015 | 00:14 | מאת: נעמי

שלום רב.ברצוני להתייעץ לגבי משקפי מולטיפוקל שרכשתי.שלמתי לא מעט כסף ובחרתי בהמלצתם עדשות צייז מקוריות שנקראות צייז קלאסיק.נאמר לי שבגלל שאילו משקפיים מולטי ראשונות שלי כדאי ללכת על חברה טובה ע"מ שההסתגלות תהיה קלה יותר.המציאות שונה לחלוטין,אני לא מצליחה לעבוד איתם מול מחשב ומול מסמכים בעבודה.הקטע לקריאה הוא קטע קטן והמיקוד לקריאה הוא לכיוון האמצע ולעומת זאת בצדדים אין מיקוד ויש טשטוש. רק לחלק העליון שהוא לראיה לרחוק- אני מסתגלת. יש לציין שלמעלה מחודש אני מנסה להסתגל- ולא נעים ולא נוח לי איתם. אילו אופציות קיימות,האם ניתן לשנות במולטיפוקל את החלק היחסי כך שאוכל לעבוד איתן גם בעבודה מול מחשב ?מדוע יש טשטוש כשמסיטים ראש לצדדים?איך להתנהל מול החנות בה רכשתי אותם? הבנתי מהאופטומטריסטית בחנות שלרחוק יש לי +1 , לקרוב +3 .האם בזמן ששני המצבים הם + זה משנה במשהו לגבי מולטיפוקל? ולבסוף,איזה עוד אופציה אחרת מתאימה לי? שני זוגות משקפיים:אחד לסביבת המחשב והשני לרחוק? אובדת עצות, נעמי.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב! אומנם רכשת עדשות של פירמה טובה מאוד, אך העדשות קלאסיק זה לא דגם הכי מתקדם שלהם. יש דגמים טובים ומתקדמים יותר בעדשות של חברת צייס. בכל מקרה, כדאי לך לחזור לאופטומטריסט שעשה לך את המשקפיים, לבקש ממנו/ממנה לבדוק אותך שנית. יכול להיות שהסימונים לא היו מדוייקים ויש לשנות אותם,יכול להיות שכדאי להחליף לסוג עדשה מתקדמת יותר ויכול להיות שכדאי לשקול אופציה למשקפי מחשב בנפרד. נ.ב בכל הסוגים של עדשות מולטיפוקל יש עיוותים בצדדים. ככל שהעדשה מתקדמת יותר, שדה הראיה יותר רחב ואיזור העיוותים בצדדים פחות מורגש.

06/04/2015 | 09:36 | מאת: סיון

שלום רב, אני סובלת מבעייה שחוזרת על עצמה לעיתים קרובות . לעיתים בשעות הערב קורה מצב בו אני מאבדת את היכולת לפקס את הראייה שלי, הנ"ל נמשך למספר בודד של שעות ולאחר מכן זה מסתדר ואני חזורת לראות כרגיל. לאחרונה , התופעה הזאת חוזרת כל יום. הלכתי לבדיקות רבות בנושא , מבדיקה של נירואופוטולמולוג נאמר כי מדובר בפזילה סמויה והמליץ לנסות משקפיים +2 לרחוק ו- +1 לקרוב. אשמח לקבל הסבר מה ההבדל בין המשקפיים? האם אני צריכה לרכוש שני זוגות? היכן רוכשים את הנ"ל ? והכי חשוב - האם משקפיים אלו מהוות פתרון לבעיה שלי? תודה רבה ויום נעים.

שלום רב, ממליצה לפנות לאופטומטריסט מוסמך באיזור מגורייך להתייעצות.

05/04/2015 | 18:27 | מאת: אילנה

שלום אני עומדת לרכוש משקפי ראיה עם עדשות מולטיפוקל ושאלות בפי: מהם קריטריונים של בחירת מסגרת מתאימה?למה אשים לב בעת רכישה?תודה על תשובות

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, יש שני קריטריונים הכי חשובים לבחירת מסגרת: 1. שהמסגרת תשב בצורה נוחה על הפנים, לא תלחץ או להיפך תהיה רופפת מדי. 2. במשקפי מולטי פוקל העדשות של המסגרת צריכות להיות יותר גדולות ממשקפיים רגילים.על זה יש להייעץ עם האופטומטריסט שלך. הוא יכול להמליץ לך על מסגרת מתאימה.

02/04/2015 | 19:55 | מאת: רינה

שלום, בני בן 14. לאחרונה עבר בדיקת ראייה והתקבלו התוצאות הבאות: עין ימין: קוצר ראייה 1.75- צילינדר 1.50+ axis 90 עין שמאל: קוצר ראייה 1.75- צילינדר 1.25+ axis 90 שאלתי: על סמך התוצאות הנ"ל, האם בני חייב להרכיב משקפיים? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, לפי תוצאות הנל מומלץ שירכיב משקפיים בכיתה (ללוח) ולטלויזיה.בעתיד יצטרך להרכיב משקפיים לנהיגה.

30/03/2015 | 13:33 | מאת: מירית

היי, יש לי משקפיים לרחוק מספר מינוס 1, אותם אני מרכיבה לנהיגה וכמעט בקושי. אני שמה לב שעם הזמן אני רואה מטושטש ברחוב - אנשים ועצמים אחרים אני לא מזהה ממטר... (המספר לא עלה) זאת למרות שהמספר קטן אמנם. מצד שני, אם אני מרכיבה את המשקפיים לעיתים קרובות יותר אז הראייה יותר נחלשת... מה לדעתך? האם להרכיב קבוע ברחוב או לחכות עם זה כדי לא להחריף את המצב?

לקריאה נוספת והעמקה

מירית שלום, הרכבה קבועה של משקפיים אינה מחלישה את הראייה. מה שכן את מרגישה יותר תלות במשקפיים כי את מתרגלת לראות טוב וראייה מטושטושת מפריעה לך יותר. אם מתחיל להפריע לך הטשטוש ברחוב, את פשוט תתחילי להרכיב אותם באופן קבוע, אין טעם לדחות את זה, את סתם סובלת.

אני מעוניין לרכוש עדשות מגע יומיות לרוחק ראייה של 20+. כיום משתמש בproclear, אך הן מאד לא נוחות לי. האם יש סוג אחר של עדשות מגע יומיות למספר כזה?

לקריאה נוספת והעמקה

רון שלום, אתה צריך לגשת לאופטומטריסט מוסמך שיעשה לך בדיקת התאמה לעדשות מגע וגם שיבדוק את בריאות העין. רק לאחר מכן, יהיה אפשר להמליץ על סוגים שונים של עדשות מגע.

28/03/2015 | 18:51 | מאת: חני

שלום לאחרונה רכשתי משקפי קריאה עם ציפויים אבל תוך כדי שימוש בהם ראיתי פחות ברור ועיניים אדומות לאחר קריאה ממושכת,האם הציפויים גורמים לעדשות פחות צלולות ושקופות?השתשמשתי בסבון ומים לא עזר תודה על עזרה

לקריאה נוספת והעמקה

חני שלום, ציפוי אנטי רפלקס גורם לראיה צלולה יותר,אך הציפוי שומני ומתלכלך מהר. אבל, עדיין תקבלי ראייה יותר נקייה דרך עדשות עם ציפוי אנטי רפלקס. אם בזמן קריאה, את מרגישה שאת רואה פחות ברור, צריך לבדוק למה. האם זה נובע מהמרשם, מעיניים יבשות או מבעיית מיקוד.

24/03/2015 | 13:32 | מאת: ענת כהן

שלום, אני מתעניינת סוגים שונים של עדשות מדע, שמעתי שיש עדשות קשות ויש עדשות רכות. הבנתי שעדשות קשות יותר זולות בהשוואה לרכות. האם עדשות קשות מתאימות לכולם? תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב! עדשות קשות לא מתאימות לכולם. בהרכבת עדשות מגע חשוב להתאים סוג נכון של עדשות מגע ומתאים לעיניים וצרכים ספציפים שלך. כל מקרה הוא אינדיוידואלי. לכן גשי לאופטומטריסט מוסמך להתיעצות.

23/03/2015 | 23:55 | מאת: שי

שלום. אני בן 41 כבר יותר מ20 שנים עם עדשות קשות. המספר בערך 5 בשתי העיניים. לאחרונה שמתי לב לירידה די משמעותית בראיה בעין ימין. פניתי לרופא עיניים ששלח אותי לבדיקות שתוצאותיהן יגיעו עוד שבועיים ושבוע אחרי זה יש לי תור נוסף אליו. השאלה שלי אם יש טעם לחכות לתור שלי אליו או שכבר כדאי שאלך להתאים משקפיים או עדשות חדשות. בינתיים הפער מציק לי אבל אני לא בטוח מה כדאי לי לעשות. ושאלה נוספת - מה המשמעות אם ארכיב משקפיים/עדשות אם פער במספר בין העיניים?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב! לפני שאתה פונה לאופטומטריסט להזמין זוג עדשות חדשות/משקפיים חדשים, חכה לתוצאות של הבדיקות.עדיף לוודא שאין שום ממצאים פטלוגים בעין שעלולים להשפיע בהמשך על שינוי במרשם. בהמשך לשאלתך השניה, כאשר יש פער גדול בין שתי עיניים זה מהווה בעיה בהרכבת משקפיים.אנחנומשתדלים לצמצם כמה שיותר את הפער הזה בהכנת משקפיים. בעדשות מגע זה לא אמור להפריע.

22/03/2015 | 09:17 | מאת: אורית

שלום אני מתכוונת לקנות משקפי מולטיפוקל והשאלה היא אילו עדשות מולטיפוקל הכי טובות של חברות אמינות? תודה על אינפורמציה אורית

לקריאה נוספת והעמקה

אורית שלום, לכל חברה יש כמה סוגים של עדשות, תוודאי שאת מקבלת עדשות מתקדמות עם שדה ראיה רחב וליטוש אחורי. מכיוון שאתר זה אינו מסחרי, אינני יכולה להמליץ לך על חברות של עדשות מולטיפוקל.

14/03/2015 | 14:09 | מאת: Golos

שלום, אני מרכיב משקפיים ע"פ מרשם שקיבלתי משנת 2011. גילי הוא 22 כיום. המספרים שלי הם -8.75 ו -8.50 עם צילינדר של -2. נבדקתי לאחרונה באופטיקנה והמרשם שקיבלתי הוא עוד מספר וחצי בעין ימין ועוד חצי מספר בעין שמאל. לפיכך נוצר מצב שיהיה הבדל של מספר וחצי בין העיניים כשמגיל קטן אני עם הבדל של רבע מספר בין העיניים. כמובן שאלך לחו"ד נוסף אך מספר שאלות 1. האם זה תקין ועלי להיבדק גם אצל רופא עיניים בנוסף לאופטומטריסט? 2. כיצד תהיה ההשפעה על המוח במרחק זה? 3. כיום אני מרכיב משקפיים אשר מתכהות בשמש ואני שוקל לרכוש 2 מסגרות חדשות (אחת ראייה ואחת שמש) - הציעו לי עדשות SEIKO שעולות פי 2 מהרגילות. האם שווה את ההשקעה? 4. הזמנתי תור להסרת משקפיים אצל ד"ר לוינגר. האם מומלץ להשתמש במרשם למשקפיים ממנו או מאופטומטריסט שבדק אותי? 5. המלצתם במספרים שלי - אילו מסגרת לרכוש? פלסטיק או מתכת? והאם יש השפעה לקוטר המסגרת? כיום אני קוטר 44. תודה לעונים!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, 1. יכול להיות כאלה שינויים, במיוחד אחרי 4 שנים. בעניין המספר אין צורך להתייעץ עם רופא עיניים, זה התחום של האופטומטריסטים. מה שכן מומלץ לבעלי מספרים גבוהים,זה להיבדק אצל רופא עיניים פעם בשנה, כי אתה נמצא בקבוצה שיש בה יותר סיכונים למחלות מסויימות. 2. כשיש הפרש גבוה בין שני העיניים, לא תמיד קל למוח לקבל את הפרשים האלו. אבל , אתה בחור צעיר והמוח מסתגל יותר מהר לשינויים קיצוניים מאשר אצל אנשים מבוגרים יותר. לכן, אני חושבת שאחרי כמה ימי הסתגלות הכל יהיה בסדר. 3. אינני עובדת עם חברת SEIKO, לכן קשה לי לענות לך. 4. בבדיקת התאמה אתה צריך להגיע עם המשקפיים הנוכחיים שלך, כבר יעשו לך שם בדיקת ראיה ע"י אופטומטריסט. 5. במספרים שלך, מומלץ לבחור מסגרת עם עיניות כמה שיותר קטנות, בנוסף מסגרת פלסטיק יסתיר יותר את העובי בצדדים.

10/03/2015 | 18:19 | מאת: נעמי

שלום מזה שבועיים אני מנסה להסתגל למשקפי מולטיפוקל שרכשתי.במעמד הרכישה בחנות הומלץ לי על עדשות צייס קלאסיק לפעם ראשונה שאני קונה מולטיפוקל ונאמר לי שההסתגלות אליהן תהיה קלה.לא היו לי מעולם משקפיים לרחוק,המספר לרחוק היום בערך +1. לקריאה המספר +2.75 ו- +3 בפועל מסתגלת לראיה לרחוק עם המשקפיים,אך למחשב ממש לא טוב ממש בלתי אפשרי לעבוד,גם לקריאת מסמכים המיקוד צר מאד ולא מספיק רחב וכל הזזת הראש מעט הצידה גורמת לטישטוש.כשהתלוננתי על זה בחנות אמרו שצריך להסתגל יותר זמן ואם לא ילך ,האופציה היא לעלות ברמת העדשה...ז"א להוציא סכום נוסף..לא זה מה שנאמר לי במעמד הרכישה.הובטח שיוציאו אותי הכי מרוצה.אני בזמנו הבנתי שניתן לבצע שינויים והתאמה נוספת לעדשות שנרכשו. מה ניתן לעשות? אודה ליעוץ.

לקריאה נוספת והעמקה

נעמי שלום, לפי מה שאני מבינה, את מתלוננת על שדה הראיה בעיקר במרחקים הקרובים יותר. אם הכל תקין במשקפיים, ז"א שהמרשם נכון, שההרכבה של העדשות נעשה כמו שצריך, שהמשקפיים יושבים לך על הפנים כמו שצריך (זווית נכון, המוקדים שלהעדשה מול האישונים), אז הדבר היחיד שנשאר לעשות הוא לעבור לעדשות חדשות עם שדה ראיה יותר רחב. לגבי המחשב, בשביל להגיע לאזור הנכון בעדשה בקלות יתר, מומלץ לשבת מרחק יד מהמסך ושגובה העיניים שלך יהיה קצת מעל גובה המסך.

09/03/2015 | 11:21 | מאת: אורנה

שלום האם ניתן להחליף עדשות של משקפי שמש בשל חוסר דיוק מספרי בעדשות עם כל ציפוים? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, השאלה לא כל כך מובנת, אשמח אם תסבירי מה בדיוק את מעוניינת להחליף האם הכוונה למשקפי שמש אופטים?

24/03/2015 | 13:36 | מאת: ענת כהן

שלום, בן זוג שלי עשה את זה בקיץ שעבר, הוא החליף את המספר של העדשות במשקפי שמש והוסיף את כל הציפויים, הבעיה היא שזה יכול להעלות הרבה כסף, כדאי לבדוק זכאות בקופת חולים.

07/03/2015 | 20:00 | מאת: לילך

שלום אני לקוית ראיה מלידה atrophy optic ,בעיה היא בכל חנות אופטיקה מתקשים להתאים לי מספרים מדויקים של עדשות לצורך משקפי ראיה,שמעתי על מכשיר משוכלל שעושה בדיקת ראיה באופן אוביקטיבי.אשמח לקבל אינפורמציה. תודה לילך

לקריאה נוספת והעמקה

התשובה נמצאת בשאלה השנייה שלך

07/03/2015 | 19:50 | מאת: לילך

שלום אני לקוית ראיה מלידה atrophy optic,הבעיה היא בכל חנות אופטיקה שניגשתי אליהן,מתקשים להתאים לי מספרים מדויקים של עדשות,שמעתי על מכשיר משוכלל שעושה בדיקת ראיה באופן אוביקטיבי.אשמח לקבל אינפורמציה תודה לילך

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לילך, את צריכה לפנות למומחה לראיה ירודה. אשמח להמליץ לך על מומחה לראיה ירודה באיזור מגוריך.

05/03/2015 | 18:07 | מאת: יניב ביגו

שלום! שאלה מעט מורכבת: 1. לפני 10 שנים עברתי ניתוח לייזר ב-2 העיניים, עם ירידה במספרים ממינוס 10 למינוס 0.5. 2. המספרים גדלו מעט במשך 7 שנים, עד שלפני שלוש שנים בוצע תוקן ב*עין שמאל*, שגם לאחריו עדיין לא ראיתי 6\6 בעין הזו. 3. מאז יש לי קושי בהתאמת זוג משקפיים שאראה איתו טוב בעין *שמאל*. העניין הוא שבעין הזו לוקח לי הרבה זמן להיכנס ל'פוקוס'. בבדיקת הראייה יש יחסית הרבה זמן לבדוק את היכולת של העין השמאלית לראות את הספרות בלוח הבדיקה, אך בחיים האמיתיים מסתכלים לפעמים לרחוק ולפעמים לקרוב, ואין זמן לתת לעין להיכנס לפוקוס. בשורה התחתונה: אני מצליח לראות טוב יותר עם עין שמאל בזמן בדיקת הראייה עם המספר שמתאימים לי, מאשר בחיי היום-יום. לא רק זאת, אלא שכשאני עושה דבר מוזר למדי, כמו להוציא את המשקפיים, *לסובב אותם*, ואז לתת לעין שמאל להסתכל עם העדשה (המסובבת..) של עין ימין - אני פתאום רואה בה מצויין. אך בכל פעם שאני הולך לבדיקת ראייה, שוב מתאימים לי מספרים שלא מתאימים לי בחיי היום יום. אשמח מאוד לקבל הנחיה מה עושים הלאה.. בתודה מראש, יניב

יניב שלום, לפי מה שאתה מספר, יש לך קושי במעבר בין המרחק לקרוב ולהיפך, לכן הייתי ממליצה לך לעבור בדיקה של מיקוד הראיה שבה בודקים את תקינות השרירים. בנוסף, תחזור לחנות שבה רכשת את המשקפיים לביצוע בדיקה חוזרת על מנת לוודא שהכל בסדר עם המרשם.

02/03/2015 | 10:08 | מאת: חגית כהן

אני סובלת לאחרונה מרוחק ראיה (בת 40+). לעולם לא היו לי משקפי ראיה לפני כן. בחנות המשקפיים בה בוצעה לי בדיקת הראיה נאמר לי ע"י האופטימטריסטית כי בעין אחת יש לי מספר שלילי (-0.75) וגם חיובי (+1.25) ועל כן העדשה שהיא הזמינה עבורי עבור העין הזאת היא במספר +0.5 (חיבור של שתי התוצאות). לגבי העין השניה לא היתה שאלה כי לא היה לי בה מספר שלילי, לכן שם נתנה לי עדשה עם מספר חיובי. מעולם לא שמעתי על חישוב שמחבר את קוצר ורוחק הראיה. האם החישוב נכון?

לקריאה נוספת והעמקה

תיקון : זוקן ראיה ולא רוחק ראיה כפי שכתבתי

חגית שלום, לא כל כך ברור לי למה את מתכוונת. אבל אני יכולה להסביר לך כמה מושגים שאולי יבהיר לך את המצב שבו את נמצאת. בזוקן ראיה, מתחיל בעיה בראיה לקרוב,ועקב כך יש מספרים שונים למרחק ומספרים שונים לקריאה. בשפה המקצועית, יש מרשם למרחק ותוספת לקרוב או addition. בשביל לקבל את המרשם הסופי לקרוב, צריך לחבר את המספרים של המרחק עם כמות ה addition שנמדד ב (+). מקוה שזה עזר לשאלה שלך.

שלום רב! התוצאה סהופית של מרשם למשקפי קריאה היא חיבור בין מרשם לרחוק לבין מרשם לקרוב. כאשר עושים משקפי קריאה לא ניתן להתעלם מהמספר שקיים לרחוק. לכן אם יש לך מספר -00.75 לרחוק ולקרוב +01.25 התוצאה הסופית של מרשם לקרוב יהיה +00.50.

שלום , אני מעוניין לרכוש משקפיים חדשות . המספר שלי הוא בסביבות -6 בשתי העיניים , בעין אחת צלינדר 0.50 בשניה צלינדר 1.25. אני מעונין במשקפיים דקות ככל האפשר לכן אני החלטתי לקנות משקפים באינדקס 1.74. אני מעונין במשקפיים " ללא מסגרת " (רק עם מוטות ) בחנות אמרו לי שבמצב זה המשקפיים הם מעט יותר שבירות , אולם שזה לא שיקול שצריך להטריד אותי כי כל עוד אדע לשמור עליהם זה יהיה בסדר . מניסיונכם האם באמת כדאי לבצע מהלך זה לקנות עדשות באינדקס 1.74 במסגרת מהסוג הזה ? זאת שאלה חשובה משום שמדובר במשקפיים יקרות שעולות הרבה כסף , איני רוצה שהם ישברו/ישרטו תוך זמן קצר . בתודה , טום

?

טום שלום, אין בעיה לעשות עדשות 1.74 במסגרת ברגים. אתה רק צריך לוודא שנותנים לך אחריות שבר על העדשות.

לפני כחודשיים רכשתי משקפי ראייה בעלות מסגרת פלסטיק עבה. על גבי המסגרת נוצרו שריטות רבות והדבר איננו אסתטי. האם ניתן להעלים את השריטות בדרך כלשהיא? או ליצור ציפוי נוסף מעליהן? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב! כדאי לך לחזור לחנות שבה רכשת את המשקפיים ןלהראות להם את המסגרת. תשאלי אותם איך הם יכולים לעזור לך במקרה הזה.שיבדקו מה מקורן של השריטות. האם זה קרה כתוצאה משימוש או יש פגם בייצור. במידה והשני נכון , הם אמורים להחליף לך את המסגרת. לא ידוע לי על ציפיים שיכולים להוריד או למנוע שריטות.

17/02/2015 | 14:32 | מאת: חיים ברנשטיין

מחפש רטיה שחורה לעין שטוחה שמאפשרת להרכיב משקפים עליה

לקריאה נוספת והעמקה

חיים שלום, אינני מכירה איפה ניתן להשיג רטיה.

16/02/2015 | 10:07 | מאת: יוסי

אני מרכביב משקפים מולטיפוקל של צייס וצריך להחליף עדשות. בגלל מחירן האופטומטריס הציע לי עדשות של שמיר. האם עדשות שמיר משתוות לאכות של עדשות צייס ?

לקריאה נוספת והעמקה

יוסי שלום, בכל חברה קיימים כמה סוגים/רמות של עדשות מולטיפוקל. אם משווים בין סוגים דומים אז כמעט ואין הבדל. דבר נוסף שכן חשוב לבדוק הוא זמן אחריות על שבר וציפויים שכן משתנה מחברה לחברה.

שלום לכם, אני בן 40 והאופטומטריסט שלי הציע לי לעבור למולטיפוקל בגלל שיש לי קריאה מספר 1 כרגע. אני מתקשה ללכת ברחוב ובעבודה ובפעולות כמו מחשב או קריאה מסתדר יותר טוב אבל גם קצת בעיתי או להתגלח וכו. ברצוני לדעת מה לעשות הטישטוש כל כך חזק שאני לא מסתדר בכלל ברחוב ועשיתי את התעלה הרחבה ביותר שיש ועדיין רואה מאוד מטושטש בצדדים. האם כדאי לי להפריד את המשקפים לקריאה ומשקפי ראיה למרחק מתחלפות בשמש? האם יש תעלות יותר גדולות כמו עדשות לרחוק? כרגע חזרתי שוב למשקפי מרחק שעשיתי נוספות למקרה צורך עקב הרגשה נוראית מהמולטיפוקל לאחר מספר ימים שהלכתי איתם למרות המלצת האופטומטריסט לנסות עוד שבוע ואם נצטרך יורד לי רבע מספר או יכוון את האפון וכו. תודה מראש, איציק

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב! ישנם מספר דברים שיכולים לגרום לטישטוש ואי נוחות במשקפי מולטי פוקל: 1.קודם כל יש לבדוק האם המרשם במשקפיים מותאם כמו שצרים ועונה על צרכי הראיה שלך.(לרחוק ולקרוב). 2. כדאי מאוד לבדוק שהתכנון של העדשות נעשה בצורה מדויקת והאישון נמצא במקום הנכון ביחס לעדשה. במידה והסימון לא היה מדויק, האישון יכול להכנס לאיזור הקריאה גם כשאתה מסתכל לרחוק וזה יכול לגרום לטישטוש וקושי רב להיות עם המשקפיים. 3.יש לבדוק שהמסגרת מכוונת היטב. הטישטוש לרחוק יכול להגרם כתוצאה מכך שהמסגרת יושבת גבוה מדי והאישון נכנס לאיזור הקריאה. 4.בחברת אסילור יש מספר סוגים של עדשות מולטיפוקל, בחלקם תעלה רחבה יותר, בחלקם פחות. באיזה סוג עדשה מדובר? אל תוותר כל כך מהר על משקפי מולטי פוקל. אם הם מותאמים היטב זה יכול להיות פיתרון מעולה לאנשים שזקוקים למשקפיים לרחוק וגם לקרוב.תחזור לאופטומטריסט לבדיקה חוזרת.

אני עשיתי את העדשה הכי אחרונה שלהם שיש ככה אמר לי האופטומטריסט שלי עלו לי יקר. היה לי בעיה פעם במשקפי מרחק שהיו דקות במיוחד וראיתי אנשים מעוותים בצד העדשה עד שלא הוחלפו באחרות לא יכולתי להמשיך איתן. אני חושש הטישטוש בצד העדשה גורם לי לבעיות בראיה וגם הבדלים רחוק וקרוב יש לי רגישות מאוד גבוהה לזה משהו בעיניים שלי נראה לי. איזו משקפי קריאה ממולצות לי לעשות אני עובד הרבה בקריאה והכנת חומר לסריקה ומול מחשב רוב היום ואני צריך לסתובב איתן בין שתי עמדות של מיון דואר וכו אני צריך משהו עם עדשה רחבה ללא טישטוש בצד אם יש? שבוע טוב.

09/02/2015 | 20:02 | מאת: לאחר ניתוח

עברתי ניתוח לתיקון היפרדות רשתית וכרגע הראיה מטושטשת. יתכן ויש פגיעה במקולה. האם ניתן לשפר את חדות הראיה באמצעות עדשות משקפיים מתאימות במקרה ויש פגיעה במקולה? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, מהרגע שיש פגיעה במקולה, יש ירידה ניכרת בחדות הראיה. רק לאחר בדיקה ניתן יהיה לדעת האם משקפיים יכולים לעזור במידה מסויימת.

09/02/2015 | 17:27 | מאת: דניאל

כמה ימים ברצף אפשר להשאיר אותה תמיסה במחסנית במידה ולא השתמשתי בעדשות מגע בימים הללו? על גבי התמיסה רשום שאם לא עשית שימוש בעדשות מגע במשך יותר מ7 ימים, יש להחליף את התמיסה. (כלומר לפי זה לא חייבים להחליף מדי יום אם אתה לא משתמש) אשמח לשמוע דעתך

שלום רב, רצוי להשתמש בתמיסה חדשה לאחסון העדשות שלך בכל יום גם אם לא נעשה בהם שימוש יומיומי.

04/02/2015 | 15:44 | מאת: לימור

שלום רב, לקחתי את בתי בת הארבע וחצי לבדיקת עינים אצל רופאה מומחית לילדים ונאמר לי כי יש לה אסטיגמטיזם והיא זקוקה למשקפיים. המספרים שניתנו לה הם 1.00+ ו-1.25+ האם במצב זה רצוי להשתמש במשקפיים? האם עדיף בלי?

לקריאה נוספת והעמקה

לימור שלום, אם לאחר בדיקה מקיפה הרופא שלך המליץ לך לעשות לה משקפיים, אז כן.

03/02/2015 | 22:45 | מאת: ורדה

התשובה שלך לא מתייחסת לנתוני השאלה - רשמתי שעברתי ניתוח פזילה לא מזמן. פשוט ראיתי באתר שלכם שניתן לתקן קוסמטית פזילה בעדשות מגע - רציתי לדעת עד כמה הפתרון הזה יכול להיות רלוונטי לגבי ( עם פאציאליס - שיתוק בעצב הפנים ) תודה

לקריאה נוספת והעמקה

ורדה שלום, את יכולה להתייעץ עם אופטומטריסט בשם גונן עומר המתמחה בהתאמת עדשות קוסמטיות, הטלפון שלו: 054-5224298

31/01/2015 | 22:56 | מאת: ורדה

אני בת 57 יש לי פאציאליס בצד ימין וגם עין עצלה ( ופזילה החוצה) לפני שנתיים עשיתי ניתוח לתיקון הפזילה אך תוך תקופה קצרה הפזילה חזרה ( בעיקר במבט מקרוב ) האם ניתן לשפר את הפזילה באופן אסותי עי עדשה ? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

ורדה שלום, ניתן לתקן פזילה בעזרת משקפיים או ניתוח או גם שילוב של שניהם, אבל זה תלוי בגורם של הפזילה. לפעמים גם לא ניתן לתקן זאות באופן מלא. את צריכה להתייעץ עם הרופא עיניים שלך.

29/01/2015 | 10:54 | מאת: שני

שלום, אני סובלת מעיניים כואבות בעיקר לאחר עבודה מול מחשב. הייתי אצל אופטומטריסט הגדלתי נתן לי מספר 2 פלוס למשקפיים, אך זה רק החמיר את המצב . העיניים כואבות ואני מרגישה חוסר נוחות . ולא יכולה לעבוד לאורך זמן מול מחשב. בסוף יום עבודה לעיתים העיניים כואבות שעות לאחר שסיימתי את העבודה מול המחשב. מה יכול לעזור כאן ? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שני שלום, את צריכה לעשות שוב בדיקת עיניים אצל אופטומטריסט מוסמך, לבדוק אם אין בעייה במספר ואם תהייה צורך לבדוק גם שתפקוד השרירים תקין.

28/01/2015 | 23:06 | מאת: דנה

שלום רב, אשמח לדעת היכן ניתן לרכוש משקפי ראיה Silhouette. אינני רואה באינטרנט שום מקום בו מוכרים משקפים מסוג זה.

לקריאה נוספת והעמקה

דנה שלום, אם אין לחנות אתר אינטרנט שבו מפורסם איזה מותגים הם מחזיקים, אז פשוט תתקשרי לחנויות סביב מקום מגורך ותשאלי אותם. אין לך דרך אחרת.

26/01/2015 | 15:35 | מאת: ריקי

האם ניתן להביר משקפי קריאה עי ניתוח לייזר

לקריאה נוספת והעמקה

ריקי שלום, את יכולה להפנות את השאלה שלך לפורום שלנו של הסרת משקפיים בלייזר ושיפור הראייה בקישור הזה http://www.enaim.co.il/?id=472 או שאת יכולה לבקש פרטים בטלפון הזה 3211*

26/01/2015 | 15:08 | מאת: ענת

אני בת 65 מרכיבה משקפיים מגיל 16. בשנים האחרונות השתפרה לי הראיה. כיום אני רואה טוב למרחק בעין שמאל. רואה טוב לקריאה בעין ימין. יש לי בעיית "אמצע", למרחק 40 - 100 ס"מ אני רואה מטושטש. מה עושים? רופאה אחת המליצה לי להוריד את המשקפיים.

ענת שלום, לפי מה שאת מתארת, עם המשקפיים את נמצאת במצב הנקרא monovision. ז"א עין אחת רואה לרחוק והעין השנייה רואה לקרוב. את יכולה לבדוק בבית אם אכן עוזר לך להוריד את המשקפיים למרחק ביניים, ואם לא את צריכה לגשת לבדיקת ראייה אצל אופטומטריסט מורשה שיתאים לך משקפיים למרחק הזה.

26/01/2015 | 12:55 | מאת: אורית וולף

שלום רב מגיל 11 חודשים הבת שלי במעקב מאחר ונמצא אצלה פלוס 3 בשתי העיניים, היום היא בת שנתיים ו 4 חודשים, מידי חצי שנה פחות או יותר במעקב אצל מומחית עיניים לילדים, הפלוס נשאר אותו אותו דבר בשתי העיניים. אין פזילה. מה המעקב המקובל במקרה כזה? באיזה שלב אם בכלל מתאימים משקפיים?

לקריאה נוספת והעמקה

אורית שלום, נא להפנות את השאלה לפורום של רופא עיניים, ועדיף שמתמחה בילדים.

20/01/2015 | 11:02 | מאת: :-)

שלום , רציתי לדעת אם אופטמטריסט נתן לי משקפיים עם מספר שגבוה מהנדרש , האם יכול לפגוע לי בראייה? כלומר האם עצם ההתרגלות למספר גבוה מהנדרש תגרום לי להזדקק לו לאחר זמן ? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אם התאימו לך מספר גבוה מהנדרש, יש סיכויים גבוהים מאוד שתרגיש כאבי ראש וסחרחורת. אלה הנזקים היחידים שיכולים להיות. חוץ מזה, רוב הסיכויים שלא תצליח להתרגל אליהם.

12/01/2015 | 12:24 | מאת: אורלי

שלום ברשותי משקפי קריאה ואני לא רואה מספיק טוב ואני מעוניינת להחליף בעדשות קרוב ורחוק בעלי פלוס בלבד עם אותה מסגרת של משקפי קריאה שאני רוצה להשאיר,האם זה אפשרי? תודה אורלי

לקריאה נוספת והעמקה

אורלי שלום, כעיקרון לא אמור להיות בעיה, אך זה תלוי במדיניות החנות. יש מקומות שניתן להחליף רק את העדשות ויש מקומות שמחליפים עדשות רק במסגרת שנקנה אצלם. חשוב גם שתדעי שבד"כ חנויות לא נותנות אחריות על מסגרת שלא נקנה אצלם במידה וקורה משהו בזמן המסגור.

09/01/2015 | 15:18 | מאת: גלי

שלום, לא מזמן קניתי עדשות צבע מגדילות בשם עדשות סירקל שבעצם אפקט ההגדלה שלהן הוא שהחלק הצבעוני של עדשה מחסה חלק מהחלק הלבן של העין. העדשות בקוטר 14.8 ונאמר לי בחנות שהן באישור משרד הבריאות. קראתי כתבה במאקו בנושא (מצורפת מטה) על כך שהשימוש בעדשות אלו מסוכן. האם הן מזיקות לעינים? אם משתמשים פעם- פעמיים בשבוע ובהתאם מחליפים תמיסה ושומרים על הגיינה. תודה מראש. מדובר בעדשות שנתיות רכות.

לקריאה נוספת והעמקה

גלי שלום, אינני מכירה את העדשות האלה, אך לפי מה שהבנתי מדובר בעדשות שאינן משווקות בארץ אלא מזמינים אותם מחו"ל באינטרנט. אם העדשות אכן מאושרות על ידי משרד הבריאות, זה צריך להיות מסומן על הקופסא. כאשר מזמינים עדשות מגע, חייבים לבצע בדיקת התאמה קודם, וכאן הבעייתיות. אם את מזמינה עדשות מאינטרנט ללא בדיקה, אין לך דרך לדעם האם העדשות האלו מתאימות לך. במידה והעדשות אינן מתאימות ואת מרכיבה אותם, אפילו אם לא הרבה, את מסכנת את העיניים שלך.

שלום, אני מעונין לברר מה האינדקס של העדשות במשקפיים שקניתי. האם יש מכשיר שיכול לבדוק את העדשות אחרי שכבר שמו אותן במסגרת? איפה מתבצעת הבדיקה? תודה רבה, יוני

לקריאה נוספת והעמקה

יוני שלום, מהרגע שהעדשות כבר חתוכות, אין דרך לדעת מה האינדקס של אותם עדשות. אופטומטריסט בעל ניסיון יכול להעריך באיזה סוג עדשות מדובר, אך זה רק ההערכה. זה לא תמיד מדוייק ונכון. חנויות רבות נוהגות לשמור את המעטםות של אותם עדשות שהזמינו, ושם רשום מה האינדקס של העדשות. אם לא מדובר בהזמנה ישנה יחסית, אתה יכול לבקש לראות אותם.

05/01/2015 | 19:43 | מאת: אביטל

שנים השתמשתי בעדשות קשות בשנה האחרונה התלוננתי על כך שעל העדשה יש לפעמים הרגשה של אדים הרופא החליף לי לעדשות רכות יומיות מאז אותו מצב שלפעמים כמו אדים וערפל אך יש תופעה של שקיות ונפיחות מתחת לעיניים האם יש קשר. אני בת 44 אשמח לתשובה יש לי משקפיים שגם לא רואה משהו הרופא אומר זה מה יש לא ניתן לתקן יותר ממה שאת רואה אשמח לתשובה

נא לראות את התשובה בשאלה הקודמת.

05/01/2015 | 19:43 | מאת: אביטל

שנים השתמשתי בעדשות קשות בשנה האחרונה התלוננתי על כך שעל העדשה יש לפעמים הרגשה של אדים הרופא החליף לי לעדשות רכות יומיות מאז אותו מצב שלפעמים כמו אדים וערפל אך יש תופעה של שקיות ונפיחות מתחת לעיניים האם יש קשר. אני בת 44 אשמח לתשובה יש לי משקפיים שגם לא רואה משהו הרופא אומר זה מה יש לא ניתן לתקן יותר ממה שאת רואה אשמח לתשובה

לקריאה נוספת והעמקה

אביטל שלום, קשה לדעת מה הבעיה בלי לבדוק אותך. יכול להיות שהבעיה נובעת מהעדשות עצמן או שיש בעיה בקרנית. את צריכה שוב לבצע בדיקת עיניים אצל הרופא שלך או אצל או אופטומטריסט מוסמך על מנת לבדוק מה הגורם לתלונות שלך.

05/01/2015 | 17:29 | מאת: מאיר

שלום שמי מאיר אני נוטל קיורטן 40 מ"ג כמעט חודש, לאחר שבועיים של שימוש התחיל לי בעין שמאל דמעות בלילה וגם במהלך היום לאחר יומיים הבחנתי בשעת לילה שאני רואה את ההילה של האור במנורת הרחוב בצורה חדה מאד, מה שאף פעם לא ראיתי לפני(עין ימין נשארה רגיל) האם זה בסדר האם התופעה תחלוף לאחר הפסקת הטיפול?

מאיר שלום, ידוע לי שתרופה זו גורמת ליובש בעיניים, מה שיכול להסביר את מה שאתה מתאר. בכל זאת, עליך להתייעץ עם הרופא המטפל שלך, ובמידת הצורך יפנה אותך לרופא עיניים.

03/01/2015 | 19:27 | מאת: שרון

הי, אני בת 40, מרכיבה משקפיים/עדשות לשיפור הראייה מרחוק (מס' 4). בתקופה האחרונה כאשר אני רכיבה עדשות או משקפיים אני רואה מעולה למרחק אבחל הראייה שלי מקרוב מטושטשת. ללא משקפיים או עדשות אני רואה מקרוב מצויין. מה צריך לעשות? האם המספר השתנה? ראוי לציין שילדתי לפני 4 חודשים. תודה שרון

לקריאה נוספת והעמקה

שרון שלום, את צריכה לבצע בדיקת עיניים אצל אופטומטריסט מוסמך, ורק אז ניתן לקבוע מה השתנה. יכול להיות שהמספר למרחק השתנה וגם יכול להיות שמתחיל אצלך תהליך של פרסביופיה ושאת זקוקה למספר שונה לקרוב ע"מ לראות ברור. אם יש לך מיופיה, את תמיד תוכלי לראות ברור ללא משקפיים במרחק מסויים גם אם התחיל תהליך של פרסביופיה. בסביבות גיל ה 40 מתחיל תהליך של פרסביופיה שבה מתחילים לראות פחות טוב לקרוב ללא השפעה על הראיה לרחוק. בראיה לקרוב, יש תהליך אקומודטיבי שבו יש שינויים בקמירות של העדשה התוך עינית מה שמאפר לראות ברור לאותם מרחקים. בסביבות גיל 40, השרירים האחראים על שינויי הקמירות של העדשה נחלשים ועקב זאות מתחלים לראות פחות טוב לקרוב יש צורך במרשם שונה למרחק ולקרוב.

02/01/2015 | 13:50 | מאת: מרב

שלום רב אני בת 39, מעולם לא נזקקתי למשקפיים ולא היו בעיות בראייה. לאחרונה כאשר אני מסתכלת על מסך קרוב ומסיטה את עיניי למרחק הכל מיטשטש ומרצד עד שהעין מתפקסת חזרה. הדבר קורה רק בין מעברים של ראייה מקרוב לרחוק. האם יש צורך לגשת לאופטומטריסט או לרופא עיניים? תודה, מרב

לקריאה נוספת והעמקה

מרב שלום, בשלב ראשון, מספיק לבצע בדיקת ראיה אצל אופטומטריסט מוסמך. אם נמצא שהכל תקין ואין צורך במשקפיים, יהיה צורך לבצע בדיקת תפקוד ראיה בשלב שני ע"מ לבדוק שאין בעייה בתפקוד בשרירי העין.

01/01/2015 | 22:54 | מאת: רחל

אני מרכיבה משקפיים מולטיפוקל עם עדשות הכי טובות של שמיר ובכל זאת יש שריטות למרות שאני שומרת על המשקפיים ומנקה אותם עם נייר טואלט רך רק אחרי שטיפה במים. אני עומדת כעת לקנות משקפיים חדשות ומתלבטת אם לבחור את העדשות הטובות ביותר של צייז או רוזנשטוק אך ההבדל במחיר מאד גדול. האם לדעתך המחיר היקר יצדיק את עצמו ולא תהיינה שריטות. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

רחל שלום, היום, כל החברות משווקות עדשות עם ציפוי נגד שריטות, למרות שהמונח אינו מדוייק. מדובר בעצם בציפוי מפחית שריטות. שריטות יכולות להופיע גם בעדשות מחברות טובות, הכל תלוי באופן השימוש במשקפיים. כך שאינו משנה איזה עדשות תבחרי. מומלץ לנקות משקפיים עם מטלית על יבש, או עם טישו רך על רטוב. כמובן שאין להניח את המשקפיים כאשר העדשות נוגעות במשטח כלשהו, אלא לשמור עליהם בנרתיק.

23/12/2014 | 20:24 | מאת: צבי

שלום, עשיתי משקפיים חדשות, כשאני משתכל ישר אני רואה את החלק השמאלי והתחתון של המסגרת בעין שמאל. מה הסיבה לבעיה? האופטומיטריסט שבצע את המשקפיים אומר שאני צריך להתרגל, אני מנסה אך לא מתרגל.

צבי שלום, במשקפיים השדה ראיה מוגבל ע"י צורת המסגרת. בכל רכישה של זוג חדש, רואים את המסגרת אך המוח לומד להתעלם מזה ולהשלים את התמונה. זמן הסתגלות מאוד שונה מאדם לאדם, אך בסופו של דבר תתרגל לזה. גודל המסגרת יכול גם להשפיע על זמן ההסתגלות, אם מדובר במסגרת קטנה יחסית או שאתה רגיל לגודל או לצורה שונה, זה יכול לקחת קצת יותר זמן.

28/12/2014 | 10:36 | מאת: צבי

המסגרת החדשה באותה צורה וגדולה יותר מהמסגרת הקודמת. ברצוני להדגיש כי מדובר רק בצד שמאל. אני כבר שבועים עם המסגרת החדשה ואיני מתרגל. האם לא מדובר במדידה של צילינדר לא מתאימה?