פורום אופטומטריה, משקפי ראייה ושמש ועדשות מגע

הפורום יעסוק באופטומטריה, במשקפיי ראייה, במשקפי שמש ובעדשות מגע. לציבור הגולשים יינתנו תשובות על-ידי אורב אבזקייב, אופטומטריסטית בעלת ניסיון רב ברשת "עיניים". התשובות יינתנו תוך פרק זמן של 48-72 שעות, ללא נטייה מסחרית, לקבלת מידע: 3122* למעבר לפורום לחצו כאן.
1916 הודעות
1789 תשובות מומחה

מנהלי פורום אופטומטריה, משקפי ראייה ושמש ועדשות מגע

הפורום יעסוק באופטומטריה, במשקפיי ראייה, במשקפי שמש ובעדשות מגע. לציבור הגולשים יינתנו תשובות על-ידי אורה אבזקייב, אופטומטריסטית בעלת ניסיון רב ברשת "עיניים". התשובות יינתנו תוך פרק זמן של 48-72 שעות, ללא נטייה מסחרית, לקבלת מידע: 3122*
13/03/2018 | 11:12 | מאת: שאלה

האם מומלץ לעשות ציפויים אנטיריפלקס או אחרים על העדשות כן או לא מומלץ בלי או

שלום, ציפוי אנטי רפלקס מאפשר ראייה יותר נקייה דרך העדשה ללא השתקפויות (כך גם מי שנמצא מול האדם שמרכיב משקפים לא יראה את עצמו משתקף בעדשות). החיסרון היחיד בציפוי זה הוא שהעדשות מתלכלכות לעיתים קרובות יותר.

13/03/2018 | 11:09 | מאת: ב

מה זה לאיזה שימוש זה העם עדשות רגילות תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום , איני מכירה עדשות בשם זה

שלום, רציתי לדעת אם שהייה מול מסך דיגיטלי כלשהו יכול באמת לגרום להרכבת משקפיים,רוחק ראייה קוצר ראייה וכ'ו. תודה רבה לעונה לעונים.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום עידו עמרני, קריאה ומאמץ ממושך מקרוב יכולים להשפיע על עלייה במספר. מסכים דיגיטליים פולטים אור כחול אשר משפיע לרעה על העדשה התוך עינית והרשתית. כדי להימנע מזה ניתן להרכיב עדשות עם ציפוי נגד האור הכחול.

אני מזה שנתיים עונד מולטיפוקל (1.5 קריאה 3.5 לרחוק) אחרי ששנים ענדתי רק לקריאה. בלי משקפיים אני לא מסוגל לקרוא דבר כלל וכלל, וגם במרחק לא רואה טוב בכלל. פתאום שמתי לב שאני רואה היטב לקרוב ולרחוק גם עם משקפי קריאה רגילים (1.5) איך זה ייתכן?? יש הסבר הגיוני שמשקפיים שמיועדים למרחק קריאה קצר משפרים גם את הקוצר רואי? תודה גל

לקריאה נוספת והעמקה

שלום גל, האם מדובר בעדשות מינוס או פלוס לרחוק?

הי נגמה לי שפלוס אסל לא בטוח שאני מבין איך קוראים את התוצאות. אני מצרף כאן את קובץ תוצאות בדיקת הראיה שלי תודה גל

כתוב בתומאות הבדיקה: R - Sph +3.00 Cyl -0.75 Read +1.5 Mul. +1.5 L - Sph +3.75 Cyl -0.75 Read +1.5 Mul. +1.5

05/03/2018 | 14:22 | מאת: טליה שאולי

רופאים יקרים שלום, במסגרת פרויקט הגמר שלנו בתואר הנדסת תעשייה וניהול אנו מעוניינים לפתח מוצר ייחודי עבור רופאי העיניים שייתן תמיכה למרפק ולפלג הגוף העליון במהלך בדיקות המטופלים. נודה לכם מאוד אם תקדישו 2 דק לצורך מילוי הסקר, ונשמח אם תרצו ליצור איתנו קשר בהמשך. קישור לסקר- https://goo.gl/forms/fbrjbGy2wyNeyxi63 בברכה, טליה שאולי 050-5787737 מושיקו אייל 053-332193

בגלל אילוץ.מסויים לא היה לי את הקייס לעדשות ואת הנוזל חיטוי, אז לבנתיים הן ישבו בתוך שקיות ניילון נפרדות מלאות במים. ככה בערך 4 שעות עד שהחזרתי אותן לקייס עם הנוזל. השאלה היא אם מבחינת ניקיון זה בסדר ואפשר להמשיך להשתמש בהן ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום נדב, אסור להשרות עדשות מגע במי ברז אלא רק בחומר המיועד לכך. אל תרכיב את העדשות בעיניים ופתח זוג חדש. במי ברז יש מיקרואורגניזמים שנספגים לתוך העדשה ועלולים לגרום לדלקות חמורות.

28/02/2018 | 04:53 | מאת: אוהד

שלום,אינני מרכיב משקפי ראייה.בעקבות דלקת בעיניים עברתי בדיקת ראייה אצל רופאת עיניים.לא הצלחתי להבין את פירוש תוצאות הבדיקה. האם אני חייב לקנות משקפיים אחרת הנזק יחמיר?ואילו? מצורף קובץ תוצאות הבדיקה תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אוהד, אני לא מצליחה לראות קובץ מצורף

אוקי.אנסה להעלות שוב קובץ תמונה.

אלה התוצאות שלי: (-) :VD: 12.00 CYLׂ R S C A 91 1.00- 0.25+ 0.25- S.E L S C A 31 1.50- 0.50- S.E. -1.25 PD:61 מקווה שהפעם זה יעזור. שוב תודה מראש

הרכבת משקפים לפי מרשם זה יאפשר ראייה טובה יותר (לא מצויינת במרשם חדות הראייה לכן אני לא יכולה להעיד בוודאות שהמרשם אכן ישפר) אם הינך מרגיש טשטוש או אי נוחות בזמן נהיגה צפייה בטלויזיה ו/או עבודה מול המחשב. בכדי להבין אם הינך זקוק למשקפים אמליץ לגשת לאופטומטריסט מוסמך לבדיקה.

21/02/2018 | 13:38 | מאת: נוי

הבת שלי בכתה יא, זקוקה לזגוגיות חדשות במשקפיים. אין לה ביפוקל או מולטיפוקל. המליצו לנו במידות שלה 4 וחצי - 5 עם צילינדר, בזגוגיות מסוג רודרשטוק / שמיר עובי 1.74, בעלות של 1200 שקל. (רק הזגוגיות). האם זה באמת המחיר לזגוגיות כאלו? האם מוצדק להשקיע בזגוגיות כאלו אצל נערה בת 16? אודה על תשובתך. בתודה נוי

לקריאה נוספת והעמקה

שלום נוי, ככל שהמספר של העדשה גבוה יותר והאינדקס של העדשה דק יותר המחיר מתייקר.

20/02/2018 | 10:18 | מאת: שרון

שלום, אני מרכיבה משקפיים 2 וחצי פלוס בעין אחת ושתיים ורבע פלוס בעין השניה. אני משתמשת בהם רוב הזמן רק לקריאה ולא מרכיבה אותן באופן קבוע. זה מתאים לי גם לקריאה וגם לרחוק (אני יודעת שזה לא קונבנציונאלי אבל אני פלוס ב 2 המקרים) בעבודה עם משקפיים מול המחשב או הסמארטפון מהר מאוד מציק לי בעיניים וכואב . הלכתי לרופא עיניים אופטמטריסט והשקעתי במסגרת ועדשות יקרות . לאחר שנתיים הן נשברו . ועכשיו אני בדילמה , קניתי לבינתיים משקפיים ב 50 ש"ח שהאמת עושות את העבודה מצוין האם להישאר איתן לאורך זמן פוגע בראיה ? ואני בדילמה האם לרכוש עדשות אופיס א7ו עשות אופטימייז שמגנות מהאור הכחול , שורה תחתונה , איזו עדשה יכולה להקל על העין ולמנוע כאבים והאם היקר בעדשות בהכרח יותר טוב?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום שרון, משקפי הקריאה הנמכרים מוכנים (כמו אלו שקנית ב 50 שקלים) נותנים פיתרון לקריאה אך לא מומלץ להשתמש בהם לקריאה ארוכה לאורך זמן כיוון שהם לא מותאמים באופן אישי ללקוח (לא נלקח בחשבון מרחק האישונים שלך ואם יש צילינדר גם כן לא נמצא במשקפים אלו) ויכולים לגרום לאי נוחות וכאבי ראש. לגבי עדשות אופיס- עדשות אלו נותנות מענה באזור העבודה במשרד ( מאפשרות ראייה ברורה ממרחק של קריאה ועד 4 מטרים) וזו בעצם עדשה מולטיפוקלית. לגבי ההגנה מפני האור הכחול, ניתן להזמין כל עדשה עם ציפוי מגן נגד האור הכחול.

14/02/2018 | 15:03 | מאת: יוני

של אופטומטריסט בגלל בעיות של ראיה מרחוק, והוא רשם לי את הערבים הבאים: R+175 'L+175-050 90 מה פירוש 175 ? יש כזה מספר? אולי הכוונה ל- 1.75 ? תודה

שלום יוני, הכוונה היא ל +1.75

05/02/2018 | 19:37 | מאת: אושרת

לפני כחודש וחצי כשחזרתי לעבודה לאחר חופשת לידה ארוכה . הרגשתי קצת מוזר בעניים משהו הציק לי ולא ידעתי להסביר מה ניגשתי פעמיים לרופא עניים עשיתי בדיקות הכל תקין אך הכאב בעין ימין לא עוזב .. ניגשתי לאופטימטריסטים שונים שאחד אמר שאני צריכה 0.5 משקפיים לקרוב והאחר טען שיש לי צילנדר ו3/4 מספר לקרוב . רכשתי כבר 3 זוגות משקפיים אך זה לא פותר לי את בעייתי הכאב והחוסר ריכוז למרות שקצת התחדדה לי הראייה ממש בקטנה . לא מצליחה לתפקד ביומיום הפנו אותי לאורטופטסטית שאמרה שיש ממש מעט חולשה בעניים ונתנה לי תרגילים .. מה לדעתך גורם לכאב בעין ?? אני כבר מושקעת המון במשקפיים ולא כל כך יודעת אם התאימו לי את הנכונות .

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אושרית, יכולות להיות סיבות רבות לכאב עיניים כמו צילינדר או מספר לא מתוקן, חוסר איזון בין שתי עיניים, מאמץ יתר בזמן קריאה, לחץ תוך עיני מוגבר, סינוסיטס ועוד... אמליץ לך לעבור בדיקת עיניים אצל רופא עיניים אם עדיין לא נבדקת נבדקת אצל רופא. אם אכן מדובר בהחלשות של שרירי העיניים- יש צורך בהתמדה בתרגילי העיניים, השיפור יהיה מורגש לאחר תקופת תרגול.

04/02/2018 | 22:04 | מאת: אורי

מבקש לדעת האם בדיקת ראייה שמבצע לקוח אצל אופטומטריסט דינה כדין תיק רפואי ?? דהיינו האם זכאי הלקוח לקבל תוצאות אלה והאם על האופטומטריסט לשמור אותם ?? המקרה הוא שהבן שלי ביצע בדיקת ראייה אצל אופטומטריסט ורכשנו מספר זוכות משקפיים, אולם האופטומטריסט מסרב למסור לנו את תוצאות הבדיקה בטענה שזה רכוש שלו פרטי ולנו אין זכויות בתוצאות הבדיקה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אורי, במקרים רבים נשאלת השאלה האם הבדיקה היא רכושו של הנבדק או של הבודק. כידוע לנו, כיום אין חוק רשמי המחייב אופטומטריסטים למסור את תוצאות בדיקת העיניים לנבדקים.

יש לי 2 הצעות: 1.תוצרת אופטימייז עכו.(דיפנדר). 2. תוצרת בלוקט נובקס פורטוגל. מה עדיף?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום גיא אני מכירה את העדשות דיפנדר ויודעת שהן טובות. את הסוג השני אני פשוט לא מכירה.

בן 40 מרכיב משקפיים מידה יחסית קטנה ( ראיה מרחוק ) ומרגיש כאב וטישטוש כרוניים נבדקתי ע"י רופאי עיניים שטענו שמדובר באלרגיה / יובש טופלתי אך ללא שינויי כלשהו במצב , יצוין בזאת שבוצעה בדיקת ראייה לא מזמן ובה הותאמו לי עדשות. מה הסיבה למצב זה ? מה ניתן לעשות ? אצל מי להיבדק ? אני כבר אובד עצות.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ירון אני ממליצה לך להיבדק שוב אצל אופטומטריסט על מנת לבדוק שהמספר במשקפיים נכון ומתאים, שהמסגור של העדשות מדויק ושהמסגרת יושבת על הפנים שלך כמו שצריך. אם הכל תקין ויש עדיין בעייה לחזור לרופא עיניים. בהצלחה

מבקש המלצה לאופטומטריסט מומחה בקריות

הי היתי אתמול בייעוץ לגבי הסרת משקפיים בלייזר, ונמצאתי מתאימה המספרים שלי כיום הינם 7.25 ו 6.75 אמרו לי כי בניתוח הראשוני יוסר לי המשקפיים לחלוטין אך אין התחייבות למהלך השנים מכיוון שיש לי קרנית דקה ואינה תוכל לספוג ניתוח נוסף ואם יהיה מצב ותיהיה נסיגה היא עדיין לא תיהיה באותם מספרים שיש לי היום. מה מומלץ לעשות? מה האחוזים שהריאה יכולה לדרדר לאחר לידות וכו? והאם יש סיכונים? בניתוח p.r.k

לקריאה נוספת והעמקה

שלום קארין במשך ההריון ועד כמה חודשים לאחר הלידה המספר יכול לעלות קצת. לגבי האחוזים אני לא יודעת להגיד לך במדויק. לגבי הסיכונים בניתוח PRK יש להפנות את השאלה לרופא עיניים.

25/01/2018 | 13:13 | מאת: שירי

כל חצי שנה יש לי דלקת עיניים,והעיניים ממשיכות לשרוף גם אחרי סיום הטיפול בדלקת.מה יכולה להיות הסיבה לכך?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום שירי נא להפנות את השאלה לרופא עיניים תודה

22/01/2018 | 12:24 | מאת: יעל

אני בת 67,מרכיבה משקפי קריאה מגיל 45.במשך הזמן המספר גדל וגם ירדה הראיה למרחקים קצרים וארוכים. כתוצאה מכך אני מרכיבה משקפיים עם עדשות מולטיפוקלמזה, מזה 10 שנים, ללא שינוי במספרם. בשנה אחרונה, שמתי לב שהמשקפיים מפריעות לי בהסתכלות למרחקים גדולים ואני פשוט מורידה אותם, במיוחד בנהיגה. האם יתכן מצב של"נסיגה" במספר העדשות, שקשור לגיל המתבגר?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום כן, יתכן שהמספר שלך השתנה עם השנים וירד קצת. אני ממליצה לך להיבדק אצל אופטומטריסט ולהתאים משקפיים לפי המספר העדכני.

21/01/2018 | 21:43 | מאת: נועה

היי, רציתי לוודא האם צריך להיות הבדל בין מספר העדשות לבין מספר המשקפיים ואם כן מהו? ( מספר במשקפיים 2.5 מה צריך להיות המספר בעדשות?)

לקריאה נוספת והעמקה

שלום נועה, במספרים עד 3 במשקפיים לא משנים את המספר של עדשות המגע

18/01/2018 | 14:31 | מאת: חדוה

ביתי נפגעה בעין ועברה הרבה ניתוחים הבעיה העיקרית שנשארה זה אישון מורחב והרבה סינוורים הציעו נו עדשות צבעוניות אטומות אני מחפשת מידע נוסף בנושא, וכן מישהוא מומחה שיש לו נסיון עם בעיות כאלו איך אנשים אחרים עם בעיה כזו מתמודדים? חיפשתי הרבה ברשת ועדין לא מצאתי

לקריאה נוספת והעמקה

שלום חדוה, העדשות שהציעו לך אכן יכולות להקטין משמעותית את רמת הסינוור, בכך שהעדשה אטומה ובמרכזה יש חור קטן המאפשר ראייה. בהתאמת עדשות מהסוג הזה יש צורך בביקור אצל האופטומטריסט מספר פעמים עד לקבלת התאמה טובה. חשוב לגשת לאופטומטריסט מוסמך שעוסק בתחום עדשות המגע לצורך התאמה.

10/01/2018 | 13:47 | מאת: משה

עברתי ניתוח קטרקט עין ימין לפני 3 חודשים עין שמאל לפני 2 חודשים עין ימין לפני 3 שבועות לייזר יאג מתי מתאים להיבדק לקביעת מספר לעדשות משקפיים

לקריאה נוספת והעמקה

שלום משה, כבר עכשיו ניתן להיבדק להתאמת משקפיים עדכניים

29/12/2017 | 15:58 | מאת: רפי

כתוב לי עין שמאל 6/6-1 מה המינוס אחד אומר?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רפי, זה אומר שהצלחת לקרוא בעין שמאל את השורה של 6/6 חוץ ממספר אחד שטעית בו.

09/12/2017 | 18:02 | מאת: שרה

הייתי בבדיקה אצל אופטימטריסט בסופר פארם .. בעין שמאל לא היה לי שינוי.. (יש לי צילינדר -0.75) והוא החליט שכדי לאזן בין העיניים יש להוריד את הצילינדר ל0.5 והגדיל מספר ל 0.25. )בעין ימין היה לי צילינדר 0.5 ולאחר הבדיקה גידול במספר ל-0.5 . השאלה האם השינוי בעין שמאל יכול לפגוע בעין? כי מלכתחילה לא היה שינוי ואני נורא חוששת שהורידו לי את מספר הצילינדר והוסיפו לי מספר..

לקריאה נוספת והעמקה

שלום שרה, האופטומטריסט מחליט על תוספת מספר לפי שיקולים של חדות ראייה וביצועים בראייה דו עינית. אם אינך מצליחה להסתגל, חזרי אליו לבדיקה חוזרת.

קניתי משקפי שמש, לא זולות, אך לא ממותגות כאשר אני מסתכלת איתן על מסך הטלפון הנייד יש כאילו שבירה של האור לצבעים. וריצוד בסגול. לא קרה לי עם שום זוג משקפיים בעבר. זה כמובן לא נוח, אך השאלה אם זה אומר שהעדשות גרועות, לא מלוטשות, לא מגינות וכו. איך אפשר לבדוק האם משקפי שמש טובות ( חוץ ממה שנאמר ע"י המוכר)

לקריאה נוספת והעמקה

שלום עירית, יתכן שקנית משקפי שמש עם עדשות מקטבות- polarized שהן נחשבות עדשות שמקטינות סנוורים, ומה שאת מתארת שאת רואה במסך הטלפון זה אפקט הקיטוב.

09/11/2017 | 21:27 | מאת: אני

שלום, אני לא צריכה משקפיים לרחוק אבל רוצה משקפי אנטירפלקס לנהיגת לילה. יש דבר כזה מוכן בבתי מרקחת אולי?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, ניתן להזמין משקפים בכל חנות אופטיקה עם עדשות במספר אפס כולל ציפוי אנטי רפלקס.

09/11/2017 | 21:19 | מאת: המרתמספר משקפיים לעדשות

אם המספר שלי הוא מינוס 2.50 וצילנדר בימין 2.00 ובשמאל -1.25 מה המספר שלי בעדשות מגע?

שלום, המרשם בעדשות מגע יהיה בעין ימין -2.50 וצילינדר -1.75 בעין שמאל -2.50 וצילינדר -1.25

04/11/2017 | 20:06 | מאת: עטרה

שלום, יש ברשותי תמיסת עדשות מגע סגורה שעוד לא פתחתי. התוקף שלו היה עד 10/17. האם אני יכולה להשתמש בתמיסה למרות שפג צוקפה לפני פחות מחודש או שאני צריכה לקנות חדשה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום עטרה, ההנחיה שלנו היא שימוש במוצר רק בתקופת התוקף שלו, לאחר מכן אין להשתמש בו.

01/11/2017 | 21:12 | מאת: דנה

שלום, לאחרונה ביצעתי שתי בדיקות אצל אופטומטריסטים שונים למשקפיים לאחור והתוצאות בעין שמאל יצאו שונות, באחת 4.5 ובאחת 4 (סובייקטיבי 4.25), האם יש משמעות קריטית באיזו בדיקה לבחור? המספר הקודם שלי הוא 3.75 תודה

שלום דנה, כיוון שלא בדקתי אותך איני יכולה לענות לך באיזו בדיקה לבחור. אם אינך בטוחה, גשי לבדיקה נוספת.

הזמנתי משקפיים -3.5 בשניהם ושהרכבתי אני רואה מעוגל מקומר נניח מסתכלת מול מראה אני רואה במראה כמו בטן או דלתות של ארון מעוגלות. כלומר קווים ישרים נראים מעוגלים . נשלח לבדיקת מעבדה. מה יכולה להיות הסיבה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום שיר, יתכן ויש צילינדר בעדשה אשר יכול לגרום לעיוות.

25/10/2017 | 15:44 | מאת: מספר פלוס וצילינדר מינוס

שלום, אני לאחר ניתוח PRK שהיה לפני 4 חודשים. האם מספר קטן פלוס וצילינדר קטן מינוס ״מתקנים״ אחד את השני למצב של ראייה תקינה? האם זה אכן כך?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, זה תלוי במרשם.

25/10/2017 | 20:57 | מאת: לילי

שניהם סביב 1, פלוס ומינוס

אז המספר הכללי (spherical equivalent) יהיה בסביבות +0.50 אשר נחשב למספר מאוד נמוך- קרוב מאוד לאפס.

22/10/2017 | 22:34 | מאת: סקרנית

שלום, האם מי שלא רואה לרחוק המספרים אצלו הם במינוס. ומי שלא מקרוב המספרים נקראים פלוס? שאלה נוספת אם מישהו לא רואה טוב מרחוק וכעת סובל גם כשלא רואה מקרוב אז עושים בעדשה מינוס ועוד פלוס ואז יוצא מספר חדש? והפלוס או המינוס נקבעים לפי המספר הגדול כמו בחשבון? נניח 3- וכעת גם 2+ אז המספר שלו זה 1-? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, ישנם מצבים של ליקוי ראייה מרחוק שמצריך תיקון בעזרת עדשות מינוס וישנם מצבים בהם התיקון יהיה בעזרת עדשות פלוס. כאשר יש קושי בקריאה נותנים עדשות פלוס. כאשר יש ליקוי ראייה מרחוק וצורך במשקפי קריאה מוסיפים על המרשם לרחוק את התוספת לקריאה- וזה יהיה המרשם לקריאה בלבד.

20/10/2017 | 12:47 | מאת: ירדן

שלום, לפני כמה זמן התחלתי להרגיש שאני לא רואה כל כך טוב מרחוק הלכתי לעשות בדיקת עיניים ובבדיקה נאמר לי שיש לי מספרים קטנים יחסית - שליש בעין אחת וחצי עם צילינדר בעין אחרת קיבלתי היום את המשקפיים ואני מרגישה מאוד מוזר כשאני איתן.. בנוסף כשאני מורידה אותן אני מטושטש לכמה שניות ואז הראייה מתייצבת .. רציתי לדעת אם זה נורמלי או לא.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ירדן, כאשר מרכיבים משקפים עם מרשם חדש לוקח זמן להסתגל למשקפים. אם אי נוחות לא חולפת לאחר 10 ימי הרכבה, אמליץ לגשת לאופטומטריסט המטפל.

שלוום אם ידוע לכם איפה אפשר לקנות משהו עם אפשרות למדוד אז מאוד מאוד אודה לכם... חיפשתי בהרבה מקומות ללא הצלחה תודה רבה.

שלום, הדרך הטובה ביותר להתאים מסגרת לגודל וצורת הפנים היא להיכנס לחנויות אופטיקה לבקש מסגרות במידות גדולות ולמדוד.

18/10/2017 | 20:01 | מאת: רחל

שלום אורה, אני קצרת ראי מגיל 3, מרכיבה כל הזמן עדשות מגע. הבנתי לאחר בדיקה אצל אופטומטריסט שהחל לי זוקן ראיה( אני בת 40) בנוסף לזה תמיד הייתי גם עם צילנדר. החלפתי את העדשות מגע מלפני שנה ואני שנים אצל אותו אופטומטריסט וכל פעם אני חוזרת אליו כי המספר לא הכי תקין אנחנו ככה כבר שנה וחצי. לפני חודש החלו לי כאבי ראש חזקים במשך חודש עם בחילות והזדקקתי לימי מחלה. הייתי אצל רופא עינים לא מצא דבר. שחזרתי אל האופטומטריסט וסיפרתי לו את הבעיה הוא עשה לי בדיקה מסויימת על סרגל עם חץ ואמר לי שאני פוזלת. בקיצור שוב החזרתי לו את העדשות והיום באתי לקחת אותם שוב. ברצוני לציין בפנייך שמאז שאני בלי עדשות ורואה גרוע עבר לי כאבי הראש בהתחלה אפילו הייתה תקופה שתקשתי למקד פתאום ראיה על מחשב והיה לי קצת בלבול אבל זה הסתדר. היום מחזרתי מהאופטומ' עם העדשות בעיניים שוב החל לי כאב ראש באזור המצח. היש לך הסבר לזה? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רחל, בעדשות משקפים קיים אפקט פריזמטי אשר מתבטל בהרכבת עדשות מגע. כאשר את מרכיבה עדשות מגע, האפקט הפריזמטי מתבטל ויתכן שזה גורם לך לאי הנוחות.

13/10/2017 | 17:20 | מאת: מיכל

ברצוני להזמין משקפי ראיה באינטרנט.במירשם שרשם הרופא יש חלוקה ברורה למשקפי מרחק ולמישקפי קריאה, שני פרמטרים ברורים. המישקפיים שלי צריכות להיות מולטיפוקל.בטופס שהוצאתי מהאינטרנט, יש אפשרות לרשום ערכים לעין ימין ולעין שמאל, ומתחת רשום: PD ועוד שורה מתחת NEAR PD. מה זה? איפה אני רושמת את הערכים לקריאה מקרוב?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום מיכל, NEAR PD זה מרחק בין האישונים במצב קריאה.

שלום. אני בן 27 ומרכיב משקפי ראייה מגיל 15. כיום המספר שלי 3.5 בכל עין. בבדיקה האחרונה השבוע האופטיקאית החליטה לאחר הבדיקה שיש לי צילינדר רבע. (למרות שמעולם לא אמרו לי). קראתי שמי שיש לו צילינדר רואה מריחה של התמונה וכדו'. אני לא רואה שום דבר שונה, האם עדיין זה אומר שיתכן שיש לי צילינדר או כדאי לחזור על הבדיקה במקום אחר?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום בן, רבע צילינדר הינו מספר קטן מאוד ובדרך כלל לא מורגש. תיקון של רבע צילינדר נותן תמונה מעט יותר מדויקת וחדה.

01/10/2017 | 21:24 | מאת: יעל

שלום, סליחה על האורך אשמח לייעוץ בדחיפות.. אני סובלת מלקות ראיה מגיל 3 אני קצרת ראי וגם בעיית צילנדר. אני מגיל 16 עם עדשות קשות בעיניים והכל סבבה. כיום אני בת 40 לפתע הרגשתי שעם העדשות אני לא רואה מקרוב כלומר שאני ממש מקרבת משהו כמו את הנייד או שאני מתקשה לראות מה כתוב בקטן על קופסת תרופות נלחצתי אבל כשהורדתי את העדשות אז אני כן רואה. הלכתי לאופטומטריסט שלי מזה שנים הוא סידר לי עדשות חדשות לקוצר אי ולא התייחס לבעיית הרוחק ראי. אני כבר שנה אצלו חוזרת וכל פעם משהו אחר לא טוב במספר מההתחלה המספרים לא טובים. הוא אומר שאני גם בעלת בעיה של רוחק ראי בקטנה. בקשתי לטפל בזה כי אני עובדת עם דפים ויש בהם מספרים . שאלות: 1.האם כשמתקנים קצרות ראי בעדשות מגע אז זה מחמיר את בעיית הרוחק ראי בגלל סידור המספר? כעת הוא מנסה למצוא את נקודת האיזון ואין מדובר במולטיפולק או ביפוקל. 2. מה דעתך על עדות מגע ביפוקל? או שעדיף כבר משקפיים.? 3. אני סובלת מכאבי ראש עזים כמו מגרנה ובא לי להקיא לאחרונה נעדרתי מהעבודה וחודש שלם אני לוקחת כדורים שלא הכי עוזרים כמו אדוויל. הרופא נתון לי ימי מחלה ואני גם לא רואה טלויזיה או עובדת על מחשב אבל עדיין היו לי כאבי ראש גם כשאני קמה בבוקר אפילו בלי עדשות מגע. נבדקתי צל רופא עיניים לא מצא כלום. ויש לי תור גם לנוירולוג. היום הייתי שוב אצל האפטומטריסט כי כאמור עוד לא רואה טוב בכל עין בנפרד כשסיפרתי ו על כאב הראש הוא בדק ואמר שזה נגרם מפזילה בגלל הרוחק ראי. מה עליי לעשות לסדר רק עדשות לבעיית הקצרות ראי ולהרכיב משקפיים לקצרות ראי על העדשות? לעשות משקפיים ביפוקל? או לסדר את המספר בעדשות או עדשות ביפוקל? יש לציין שהוא הסביר לי שזה כתוצאה מהמיקוד בקריאה וישיבה מול מחשב היום למשל לא עבדתי אחרי שהייתי אצלו וחזרתי בסוף היום לאחר שהייתי בחופש עם כאב עז בראש שפשוט משתק כך שזה לא עניין הקריאה והפזילה? אשמח לעזרתך כי כאבי הראש משתקים אותי? גם בלי משקפיים יכול להיות כאבי ראש? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום יעל, הבעיה שהנך מתארת היא תהליך פיזיולוגי המתרחש בעין של כל אדם מעל גיל 40-45 בעצם נוצרת הדרישה לקריאה. ניתן לנסות להרכיב עדשות מגע ביפוקל. לגבי כאבי הראש, יתכן ויש גורם אחר לכאבי הראש שלך, נסי לעקוב אחר כאבי הראש והכיני יומן מעקב שבו תרשמי מתי כאב הראש מתחיל, לכמה זמן , כמה פעמים ביום/ שבוע, ממה את שמה לב שכאב הראש מחמיר, מה עוזר לכאב הראש. תוכלי להציג זאת לנוירולוג.

24/09/2017 | 12:52 | מאת: דור

שלום המספר שלי הוא -4.5, אני רוצה להזמין שני זוגות משקפיים שאחת תהיה עם המספר לעיל והשנייה עם מספר -2.5 ואני אשתמש בהם לקריאה כי זה יותר נוח לי (מספר גדול מקטין לי את הכתב). האם זה מסוכן או מזיק הרעיון הזה?

שלום דור, בעיקרון לא אמור להזיק אלא יגרום לך להפעיל פחות כוח בזמן קריאה. אך אם אתה מתחת לגיל 45 לא אמורה להיות בעיה לקרוא עם משקפי המרחק,

21/09/2017 | 18:16 | מאת: תהילה

כשאני עוצם עין אחת אני רואה בעין הפתוחה טשטוש לסירוגין שחולף כאשר אני מתאמץ. הטשטוש לא נובע מפזילה מכיוון שאני עם עין אחת עצומה. המשקפיים שלי במספר תקין עם ראייה 20/20. מה זו התופעה המוזרה הזו? כיצד אני יכול להתאמץ ולראות חד ואז להרפות ולראות מטושטש?

לקריאה נוספת והעמקה

כאשר אתה מתאר את "המאמץ והטשטוש" אתה כנראה מפעיל או משחרר את השריר שנמצא בעין האחראי על הפוקוס לקרוב (אקומודציה). אם התופעה ממשיכה להדאיג אמליץ לפנות לאופטומטריסט לבדיקה.

19/09/2017 | 10:42 | מאת: אדם

שלום עשיתי בדיקת ראיה ומצאו לי פלוס 1.75 בשתי העיניים האם זה יכול להסביר סחרחורות שיש לי 3 חודשים הסחרחורות מתגברות במקום כמו סופר כם תאורת פלוקסנט חזקה נשללו בעיות רפואיות אחרות בנוסף נאמר לי שלמרות שזה פלוס אני צריך לשים את המשקפיים באופן קבוע ולא רק לקריאה...האם זה הגיוני?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אדם, המספר שנמצא אכן מצריך הרכבת משקפים באופן קבוע, זה יעזור לעיניים לא להתאמץ ולראות ברור ויתכן שימנע את הרגשת הסחרחורת.

.........

שלום, לא אמור לגרום ליובש בעיניים.

04/09/2017 | 17:18 | מאת: מור

אני כבר מעל 10 שנים לפחות מרכיבה עדשות ראייה רכות של ג׳ונסון מרוצה מאוד ושוכחת מקיומן בעין.. התגלה אצלי קרטוקונוס ולכן הומלץ לי להחליף לעשות קשות על מנת להגיע לחדות ראיה יותר אציין רק שנאמר לי שהגעתי יחסית לחדות ראיה טובה גם עם הרכות.. ההסתגלות לקשות נוראית . וגם לאחר שבוע של הרכבה שהעין קצת יותר רגילה יש תופעות לא נוחות ככל שעולות יותר השעות בהרכבה( יותר נכון יותר משעה) העין מתייבשת ברמה שניתן לפתוח רק חצי ממנה והעדשה קופצת כל מצמוץ ויוצאת מזום ניסיתי טיפות ליובש וגם הן לא עוזרות השאלה מה ניתן לעשות אני ממש מרגישה שאני מתאמצת איתן ובכלל לא מצליחה להנות ״מחדשות ראייה״ או מפוקוס תקין בראיה האם זה אומר שהעדשות לא מתאימות לי? או שעליי להסתגל אליהן עוד ? האם ניתן לחזור לרכות ולהוסיף צילינידר( מה שלא היה בעבר)?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אמליץ לחזור לאופטומטריסט המטפל ויחד להחליט אם לחזור לעדשות הרכות בידיעה שחדות הראייה תהיה פחות טובה או לנסות לשנות את הפרמטרים של העדשה הקשה- אם היא יוצאת מהעין בזמן מצמוץ יתכן ולא מותאמת טוב.

18/10/2017 | 20:08 | מאת: יעל

למור, יש לך בעיה בעדשות הקשות הן לא נעשו טוב. עם עדשות קשות את אמורה להרגיש בדיוק כמו עם הרכות נוחות בעין. אני שנים עם קשות בגלל הצילינדר ובעבר לא היה ניתן לעשות צילינדר ברכות. אגב ניסיתי לאחרונה לעשות רכות עם צילנדר סתם כדי לדעת מה זה רכות ניסיתי עדשות מגע חודשיות אצל אופטומטריסט וזה היה זוועה וחזרנו לקשות. אגב לא השתמשתי בטיפות ודווקא ברכות כן הרגשתי שאני צריכה תבקשי גם עדשות מגע חדירות חמצן. כשיש צילנדר חדות הראיה טובה יותר בקשות.

03/09/2017 | 17:15 | מאת: מישהי

שלום, יש לי משקפי שמש אופטיות עם תיקון של 0.50-, 0.75-. ביום יום אני לא משתמשת במשקפיים בכלל. עשיתי את משקפי השמש מזמן כאשר כנראה הייתה ירידה ממש קטנה בחדות ראייה (לפי דעתי אני עדיין מגיעה קרוב ל6/6). האם זה בעייתי להרכיב את משקפי השמש עם התיקון האופטי אם אני לא מרכיבה משקפיים בשיגרה? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, הייתי ממליצה לעבור בדיקת ראייה ולהחליט עם האופטומטריסט האם יש צורך בהרכבת משקפים ומה המרשם העדכני.

22/08/2017 | 19:36 | מאת: יורם

שלום, האם אופטומטריסטים יכולים לבדוק האם יש לי פזילה ולהעריך את חומרתה או שאני צריך ללכת דווקא במיוחד לאורתופיסט

לקריאה נוספת והעמקה

שלום יורם, גם אופטומטריסטים יודעים לאתר פזילה ולהעריך את חומרתה וכמותה.

22/08/2017 | 17:16 | מאת: איבגניה

שלום רב האם יש גיל מסוים בו המספר מפסיק להשתנות ( בהנחה ואין בעיות רפואיות קטרקט וכדומה ולא חדר כלום לעין ) מבחינה אופטומטית בלבד מה הגיל הממוצע ומה הגיל הכי מקסימלי בו מספר מפסיק להשתנות. (אם אכן יש גיל כזה) השאלה נשאלת כי אני פוחדת לעשות ניתוח לייזר כי המספר לא השתנה כבר שנתיים אבל מי יודע אולי הוא ישתנה בשנה הבאה למשל או בעוד 5 שנים ? תודה איבגניה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום איבגניה, ישנם פקטורים המשפיעים על עלייה במספר כגון עבודה מקרוב ונטייה תורשתית, יש אנשים שהמספר נעצר בשנות ה 20 לחייהם, יש כאלה שהוא ממשיך להשתנות לאורך שנים. לפי מה שאת מתארת ניראה שהמספר שלך יציב אם אין שינוי במרשם כבר שנתיים.

שאלתי היא איך אדע שהמספר יציב? אולי עד עכשיו הוא יציב אבל בעוד 5 שנים הוא פתאום ישתנה (ואז בעצם אין לי בטחון בניתוח לעולם...?) תודה

אני לפני החלטה על הניתוח בלייזר בעיינים ושאלתי היא איך אדע שהמספר יציב? אולי עד עכשיו הוא היה יציב אבל בעוד 5 שנים הוא פתאום ישתנה (ואז בעצם אין לי בטחון בניתוח לעולם...?) תודה

היי. אני בעל מספר -4.25 בשתי העיניים. מרכיב משקפיים באופן קבוע. לא היה לי שינוי במספר כבר מס שנים. עקב שריטה בעדשות הקיימות- החלפתי עדשות במשקפיים - לעדשות זהות - ללא שינוי במספר ושל אותו יצרן. מהרגע שהחלפתי עדשות חשתי אי נוחות רבה בעיניים, חוסר מיקוד ובאופן כללי תחושה רעה. האם זה מצב נורמלי? שכן העדשות שהחלפתי הן עם אותו מספר ואותו יצרן. 2. האם מצריך תקופה קצרה של הסתגלות לעדשות החדשות? או שהאופטימטריסט שלי טעה ונתן לי מרשם לא נכון למשקפיים.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום דניאל, יתכן שהמרכז האופטי של העדשות החדשות אינו ממוקם בדיוק מול האישון ולכן אתה חש אי נוחות. אמליץ לגשת לאופטומטריסט לבדיקת העדשות.

17/08/2017 | 14:34 | מאת: דניאל

שלום רב. ברשותי מרשם עדכני של משקפיים עין ימין 6.50- צילינדר חצי. עין שמאל 6.25- ללא צילינדר. מה המספר המומלץ בעדשות מגע? תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום דניאל, התאמת מספר מומלץ לעדשות מגע אינו מעיד בהכרח כי עדשות מגע מתאימות לעיניך. המספר המומלץ יהי 6.25 - בימין ו 5.75 - בשמאל. בכל מקרה יש לעבור בדיקת התאמה לעדשות מגע אצל אופטומטריסט מוסמך או רופא עיניים על מנת למנוע סיכונים מיותרים.

16/08/2017 | 13:26 | מאת: חנה

שלום, אכתוב באריכות כדי שהקושי יהיה מובן ואולי אוכל לקבל עצה לשאלה שבסוף. אני מרכיבה משקפיים מולטיפוקל. אציין כהקדמה שבמשך כל השנים יש קושי להתאים לי משקפיים מדויקים. פעמים רבות אני עושה משקפיים וסובלת מהתגברות של כאבי ראש, בחילה ואי נוחות ומאמץ בעיניים. גם הבדיקות עצמן לא תמיד יוצאות מדויק וקורה שהמספרים לא מדויקים. כשהמשקפיים מדויקים לי זה עולם אחר, נוח לי ואני ממשיכה להשתמש בהם עד שהן כבר שרוטות או נשברות או שהמספר משתנה ואז זה שוב סיוט ותקווה שאצליח. לפני כשנתיים עשיתי משקפיים עם עדשות "אסילור" זוג מולטיפוקל, זוג לקריאה וזוג למחשב. מיד כששמתי אותם על העיניים הרגשתי שזה לא זה. אי נוחות מן תחושה מרגיזה בעיניים, לחץ בראש אי נוחות ומאמץ לראות. קשה להסביר. האופטיקאי הרגיעה ואמר שצריך להסתגל וכו'. בקיצור לא הסתגלתי לא למולטי' ולא לזוגות החד מוקדיים. היה נורא הרגשתי רע עם כאבי ראש בלתי נסבלים. האופטיקאי החליט לעשות נסיון והחליף עדשות במשקפיים. במולטיפוקליות ,RODENSTOCKומשקפי הקריאה ומשקפי המחשב - שמיר . ברגע ששמתי אותן על העיניים מיד רווח לי ואמרתי שזה טוב. הייתי ממשיכה תמיד עם אותם סוגים אלא שהכל יחסי, לעומת הגרוע זה טוב אבל זה לא הכי נוח לי בכל מצב. לדוגמה בבית לא נוח לי אני לא יכולה להרכיב אותם. מפריע לי המעברים במולטיפוקל לא לגמרי נוחים, וראיה מטושטשת בזויות ושינויים של המעברים. אני מקווה שאפשר להבין למה אני מתכוונת. גם משקפי הקריאה והמחשב, אני משמשת בהם אבל יש איזשהו אי נוחות, מאמץ. הבעיה שכל אופטיקאי עובד עם מספר חברות ואי אפשר לדעת איזה סוג עדשה מתאים לאדם עם רגישות עד שלא מנסים, ואי אפשר לעבור מאופטיקאי אחד לאחר ולנסות עוד ועוד. אני פונה עכשיו להתייעץ כי לאחרונה אני מרגישה בשינוי קל בראיה שמעייף את עיניים ויש לי יותר כאבי ראש. בבדיקת עיניים אצל אופטומטריסט, מצא שינויים קלים ולאור רגישותי המליץ לעשות חדשים. הוא עובד עם עדשות של שמיר ולדעתו אין היום הבדל בין החברות, כולם באיכות טובה. מהניסיון שלי, שמיר לא לגמרי רגוע לי בעיניים. בעבר היה לי פעם זוג מולטיפוקל מאד מוצלחים שהם היו זוג יחיד, לא היה לי צורך בזוגות חד מוקדיים גם כן שלצערי אין לי מושג של איזה חברה. השבוע היה לי תור שגרתי לרופא עיניים שחלק מן הבדיקה כלל בדיקת אופטומטריסט. אציין את מספרי המשקפיים הנוכחיים שיש לי ואת המלצת שני האופטומטריסטים שציינתי. המשקפיים הנוכחיים: ימין: מינוס 1.5 , צילינדר מינוס 1.25, 95 מעלות. שמאל: מינוס 1.75, צילינדר 1.25, 85 מעלות. בבדיקת האופטומטריסט, ימין: מינוס 1, צילינדר מינוס 1.5, 100 מעלות. (ז"א ירד חצי מספר ועלה רבע צילינדר) שמאל: מינוס 1.25, צילינדר 1.25, 90 מעלות. (ז"א ירד חצי מספר) בבדיקה של האופטומטריסטית של רופא העיניים: ימין נשאר אותו דבר כמו שיש לי במשקפיים. שמאל: מינוס 1.5 והצילינדר נשאר אותו דבר. אשמח ואודה לכל עצה, טיפ או רעיון להגיע להחלטה הנכונה עבורי בבחירת אופטיקאי להתאמת מספר ועדשה שמתאים לי. אשמח להסבר בנושא סוגי ההבדלים בין החברות. הבנתי שיש הבדלים בעיבוד עדשות בכוון השיוף. איך אדע איזה בדיקה היא המדויקת. ואם אקבל את הגרסה של האופטומטריסטית של הרופא האם אפשר להחליף רק עדשה של עין שמאל. מטבע הדברים, אלו דברים שקשה לענות עליהם במיוחד דרך אינטרנט. זה משפיעה על איכות החיים כך שמצאתי לנכון להשקיע מאמץ לנסות להסביר ותמצית כמה שיכולתי. בתודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום חנה, התשובה לשאלתך אינה חד משמעית מכיוון שמדובר בהרגשתך האישית וכפי שציינת עד שלא תנסי לא תביני אם זה מתאים או לא. במולטיפוקל עדיף להחליף את שתי העדשות .

17/08/2017 | 19:47 | מאת: חנה

תודה על התשובה. אולי אפשר למצוא מכנה משותף לצורת העיבוד של העדשה בחברות, איזהשהוא קצה חוט שיתן כוון של עדשות. לא הגיוני לנסות את כל הסוגים ולסבול כל כך מעדשות שלא מתאימות. בתודה

06/08/2017 | 20:23 | מאת: לירן

שלום אני משתמש במשקפיים ומידי פעם מרכיב עדשות מגע הידרו ג'ל חודשיות. לאחרונה בכל פעם שאני מסיר את העדשות אני חש כאילו יש לי גרגיר בעין ימין ( תמיד בצד ימין למעלה של העין) התחושה נעלמת לאחר לילה של שינה . ממה זה יכול לנבוע? החלפתי סט של עדשות וזה עדיין נשאר. תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לירן, האם עברת בדיקת התאמה לעדשות מגע אצל אופטומטריסט? יתכן שהרגשת אי הנוחות נובעת מיובש או מקימור לא מתאים של העדשה. בכל מקרה אמליץ לגשת לבדיקה אצל אופטומטריסט או רופא עיניים.

01/08/2017 | 13:29 | מאת: יונתן

שלום רב לאחרונה הלכתי לאופטומטריסט כדי לקנות עדשות מגע ולאחר בדיקה הוא אמר לי שאינו מוכן למכור לי עדשות מגע כי יש לי עיניים יבשות וזה עלול לעשות לי נזק בלתי הפיך. האם זה נכון? קניתי כבר עדשות מגע מסוג acuvue moist. האם אלו עדשות המתאימות לעיניים יבשות? האם באמת עדשות יכולות לגרום לי נזק בלתי הפיך לעין (כמו שריטות בקרנית)? תודה, יונת

15/08/2017 | 15:35 | מאת: שרון

מניסיון אישי אני יכולה להעיד שזה קרה לי. דווקא העדשות מהסוג שרכשת גרמו לי ליובש קיצוני ושריטות בקרנית, למרות שהשתמשתי רק כמה שעות ביום והקפדתי על כל הכללים. אם העין שלך יבשה הייתי ממליצה לך להימנע. אבל אני לא אשת מקצוע, אומרת רק מניסיון אישי שלי.

16/08/2017 | 18:11 | מאת: יונתן

היי אשמח אם תרחיבי קצת..

20/08/2017 | 09:28 | מאת: שרון

שנים השתמשתי בעדשות מויסט וגם הידרוג'ל דו חודשיות של ג'ונסון. מדובר בעדשות מעולות-הכי טובות שיש. שנים הכל היה בסדר, עד שהתחילו לי דלקות עיניים חוזרות, ארוזיות חוזרות ויובש קיצוני שלא הוטב עם לובריקנטים.הסתבר שפיתחתי אי סבילות לעדשות מגע והיובש רק הולך ומחמיר.עכשיו אסור לי בכלל להרכיב עדשות, ואני צריכה לשים לובריקנטים בדרך קבע כמה פעמים ביום. אם אתה מראש סובל מיובש אני ממליצה לך לא להתחיל עם זה בכלל. אם אתה ממש רוצה עדשות מגע תברר על עדשות סקלרליות שהן פתרון מעולה למצבים כאלה. אם יש לך שאלות נקודתיות אשמח לענות

יונתן שלום, אם תקרא קצת באינטרנט תבין שגם אנשים שאין להם יובש בעיניים והם מרכיבים הרבה שנים עדשות אז יכול להיות להם יובש. אני אסביר.: בעין יש דמעות לא כאלו שאנו בוכים והעפעפים שנסגרים ונפתחים מורחים אותן על העין וכך יש לחות בעין הדמעות הללו מכילות כל מיני מרכיבים גם חלבוניים וזה מזין את העין. כשמרכיבים עדשות העפעוף לא גורם למריחת הדמעות נכון ובלי קשר כשיושבים הרבה זמן מול מסך או במזגנים זה מייבש את העין. כשהעין יבשה החיכוך עם העדשה עלול לגרום לגירוי ושריטות. בלי קשר כשיש יובש בעין ואתה עוד מרכיב עדשת אתה תרגיש אי נוחות תחושת שריפה והרגשה כמו חול בעיניים . כך שאתה לא תוכל לסבול את ההרגשה הזו. טיפות עיניים ליובש יכולות לעזור אבל לא באמת אולי לכמה שעות... בקיצור עצתי לשים עדשות לא כל היום ודאג שיהיו לך גם משקפיים, זאת בהנחה שאתה לא מוכן לוותר על עדשות.

27/07/2017 | 15:59 | מאת: מאיה

שלום, אני בת 26, עשיתי בדיקת ראייה לפני כחודש ונראה שהראיה שלי טובה עם זאת, כששמתי משקפיים ללא מספר אך עם צילינדר, ראיתי הרבה יותר טוב בייחוד מרחוק. מהי הסיבה? האם אני יכולה להרכיב משקפיים עם צילינדר אפילו שלא אובחנתי שאני צריכה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום מאיה, אם הוחלט בבדיקת הראייה שאינך זקוקה למשקפים, אין צורך בהרכבת משקפים.