פורום אופטומטריה, משקפי ראייה ושמש ועדשות מגע

הפורום יעסוק באופטומטריה, במשקפיי ראייה, במשקפי שמש ובעדשות מגע. לציבור הגולשים יינתנו תשובות על-ידי אורב אבזקייב, אופטומטריסטית בעלת ניסיון רב ברשת "עיניים". התשובות יינתנו תוך פרק זמן של 48-72 שעות, ללא נטייה מסחרית, לקבלת מידע: 3122* למעבר לפורום לחצו כאן.
1901 הודעות
1775 תשובות מומחה

מנהלי פורום אופטומטריה, משקפי ראייה ושמש ועדשות מגע

הפורום יעסוק באופטומטריה, במשקפיי ראייה, במשקפי שמש ובעדשות מגע. לציבור הגולשים יינתנו תשובות על-ידי אורה אבזקייב, אופטומטריסטית בעלת ניסיון רב ברשת "עיניים". התשובות יינתנו תוך פרק זמן של 48-72 שעות, ללא נטייה מסחרית, לקבלת מידע: 3122*
11/11/2016 | 13:41 | מאת: אביב

יש לי שאלה, הייתי אצל רופא השיניים שלי והוא נתן לי סתם לשים איזה משקפי שמש או מגן כלשהם כשהוא עשה לי ניתוח בפה...לא כי הייתי חייב או צריך בשביל הניתוח אלא סתם כי רציתי לשים אותם לרגע...ואיך ששמתי אותם פתאום זה עשה לי רוגע בעיניים וגם נשארתי איתם עליי למשך כל הניתוח בגלל שהן עשו לי הרגשה טובה ורוגע בעיניים( פשוט יש לי סוג של חרדה חברתית שמתבטאת בכך שהעיניים שלי לעיתים דומעות כשאני מול קהל רב של אנשים)...אז רציתי לשאול אתכם האם יש סוג של משקפיים שמרגיעות באמת את העיניים?...האם זה משקפי מגן או משקפי שמש או סוג אחר??...או בכלל זה משקפיים ספציפיות של רופאי שיניים?...פשוט שקלתי לקנות כאלה והרופא שיניים שלי אמר שהוא יבדוק לי איזה משקפיים אלו אך רציתי לשאול גם אתכם...תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אביב, לפי התיאור שלך, כנראה הרופא נתן לך להרכיב משקפים עם פילטר. עדשת פילטר מסננות אור באורכי גל מסויימים (בד"כ כלל מסננים את האור הכחול) ולכן הרגשת "רוגע" בעיניים. יש אפשרות להזמין משקפים עם עדשות פילטר בחנות אופטיקה.

שלו' וברכה. אני מרכיב עדשת מגע מספר -6.5 רק בעין ימין. (לצורך איזון הראייה עד לניתוח קטרקט בעין זו). האופטומטריסט שלי התאים עדשת מגע (חודשית) בעלת קוטר 14.2 וBC של 8.6. לאחרונה החלפתי לעדשה מסוג ג'ונסון דו-שבועית ומאז אני סובל מאי נוחות, גירויים, ראייה מטושטשת. שמתי לב, שהקוטר שלה הוא 14.0 וה BC הוא 8.4. האם זה כל כך משנה? מעניין, שביומיים הראשונים שאני מרכיב אותה, אני לא מרגיש אותה בעין. הראיה חדה וברורה והכל בסדר. מהיום השלישי, הכל משתבש. מה יכול להיות? האם הדבר קשור לתמיסה בה אני משתמש? לכל עדשה יש תמיסה מתאימה? אשמח לדעת,תודה רבה מראש אבי

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אבי, מדבריך ניתן להבין שהניקיון של העדשה לא מספיק טוב. אני ממליצה לך לגשת לאופטומטריסט שלך לבדיקה, שיראה את מצב העדשות ויבדוק האם הקימור מתאים לקרנית שלך.

28/10/2016 | 02:00 | מאת: שימי

שלום האם קיימות בשוק עדשות מגע קשות יומיות? או חודשיות? או רק שנתיות? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, עדשות קשות לא קיימות ביומיות או חודשיות.

18/10/2016 | 12:51 | מאת: חסוי

שלום, קניתי לפני כשנתיים משקפיים שכעת התברר לי שכנראה היו עם צילינדר גבוה ממה שהיה לי. בבדיקה שעשיתי לאחרונה נאמר לי שעלה לי הצילינדר. האם יכול להיות שעלה לי הצילינדר בגלל מרשם משקפיים גבוה מדי? ואם כעת אקנה משקפיים עם צילינדר נמוך יותר יירד לי הצילינדר?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אם הצילינדר במשקפים היה גבוה מדי, קרוב לוודאי היית מרגישה אי נוחות. יכול להיות שהצילינדר השתנה מאז הבדיקה האחרונה (כשנרכשו המשקפים). כדאי להיבדק אצל אופטומטריסט מוסמך כדי שיותאם המרשם הנכון והמתאים עבורך. אם הצילינדר גדל,מומלץ בנוסף לגשת לרופא עיניים לבדיקה שגרתית ומיפוי קרנית.

06/10/2016 | 11:40 | מאת: שחר

שלום, הזמנתי 2 זוגות משקפיים אותו הדבר, משקף אחד בסדר גמור, ומשקף שני יש לו צורה קמורה (מבחינת המסגרת, איפה שנכנסת העדשה) בנוסף לקח לי יחסית הרבה זמן להתרגל אליהם לעומת הישרות. רציתי לדעת האם זה משפיע בצורה כלשהי על הראייה? בעיקר אם אני מחליפה לפעמים בינו למשקף עם המסגרת שהיא ישרה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, בעדשות אופטיות קמורות (עם מספר) כאשר המרכז האופטי של העדשה לא נמצא בדיוק מול האישון יכול להיווצר אפקט של צילינדר, מה שיכול להסביר את ההתרגלות הארוכה יחסית למשקפים עם העדשות הקמורות לעומת הישרות. אם התרגלת ואינך חשה באי נוחות במשקפים הקמורים, לא צריכה להיות בעיה במעבר בין המשקפים הקמורים לישרים.

01/10/2016 | 17:28 | מאת: א.ר

שלום רב, אני מרכיב עדשות מגע חודשיות מסוג DISPO BIO. האופטומטריסט אמר לי שאפשר להרכיבן למשך חודשיים. האם הן מתאימות לחודש אחד או חודשיים? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, עדשות מגע מסוג DISPO BIO מיועדות להרכבה חודשית בלבד! (לחודש אחד)

01/10/2016 | 15:23 | מאת: אמא לילדה בת 3

ביתי בת ה-3 עברה בדיקת ראיה שיגרתית בטיפת חלב עם לוח ותמונות ולא זיהתה תמונה אחת בשורה הלפני תחתונה והתקשתה לזהות תמונות בשורה האחרונה. הופננו לבדיקת ראיה אצל רופא עיניים ילדים, בבדיקת הרחבת אישונים נמצא כי לביתי יש צילינדר -(-0.5) ומספר (-0.5) בשתי העיניים, הרופא היה די נחרץ בנוגע למתן משקפיים לילדה אך שלח אותנו לקבלת חוות דעת נוספת. ברצוני לדעת האם המצב המתואר הינו חד משמעי לגבי מתן משקפיים וכן האם תוצאות הבדיקה נחשבות/מוגדרות חריגות. בתודה מראש ובברכת שנה טובה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, מתיאורך קשה לי להבין מה חדות הראייה של הילדה ללא תיקון ועם המרשם החדש, כדי להבין האם יש צורך בהרכבת משקפים צריך גם להתייחס לחדות הראייה. בכל מקרה אמליץ לך לפנות לייעוץ נוסף אצל רופא עיניים ילדים.

שלום, אשתדל לתמצת את שאלתי כמה שניתן. במשך כעשור אינני מצליחה להתרגל למשקפי ראייה, בהתחלה המספר היה נמוך אז הצלחתי לתפקד בלי משקפיים, עם השנים המספר גדל וכבר לא הצלחתי להסתדר ללא משקפיים. כל פעם שעשיתי בדיקה בדיקה והזמנתי משקפיים אף פעם לא הצלחתי להתרגל אליהם, הרכבת המשקפיים תמיד הייתה מלווה בכאבי ראש ובתחושת לחץ, לא ויתרתי וניסיתי בכוח להתרגל במשך שבועות לכל המשקפיים שאי פעם הזמנתי. פניתי לאופטימטריסטים שונים, ניסיתי סוגים שונים של מסגרות, פעם אמרו לי שיש צילינדר, פעם שיש פריזמה וכך זה נמשך עד שפשוט החלטתי להזמין עדשות מגע. אני כבר שנים עם עדשות ורואה מצויין, אבל זה קשה להיות עם עדשות כל היום, בסוף יום העיניים כבר נהיות אדומות ו"עייפות". לאחרונה שוב ניסיתי להזמין משקפי ראייה ושוב אותו הסיפור, הראייה דרך המשקפיים מעוותת לא משנה כמה אני מנסה להתרגל. האם ידוע למישהו על המצב הזה? האם יש בדיקות נוספות מעבר לבדיקה הרגילה שאני צריכה לבקש? או לחילופין המלצה על עדשות מגע טובות שיכולות להיות כל היום בעין ושלא אצטרך "לגרד" אותן בסוף היום? תודה מראש, יוליה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום יוליה, התופעה שאת מתארת מאפיינת בד"כ אי הסתגלות/סבילות לצילינדר בעדשות משקפיים.אכן פיתרון טוב במקרים כאלה הוא הרכבת עדשות מגע, אך יש לזכור כי לא מומלץ להיות תלוי אך ורק בעדשות מגע. האם ניסוי לתת לך משקפיים ללא צילינדר בעבר?

06/10/2016 | 01:05 | מאת: יוליה

משקפיים עם צילינדר עשו לי רק פעם ואחת ומהר מאוד הבינו שזאת לא הבעיה שלי. כאבי הראש בהרכבת משקפיים נובעים מכל שאר זוגות המשקפיים אשר ניסיתי ללא צילינדר. ספציפית בזוג האחרון שהזמנתי נתתי לכמה מחברי עם מספר דומה להרכיב אותם וגם הם אמרו שהעיוות בראייה הוא לא רגיל אז אני מבינה שפשוט "חסכו" עלי במקום האחרון שהייתי בו. ללא קשר למשקפיים האחרונות, כל שאר הפעמים הרכבת המשקפיים הייתה מלווה בכאב ראש בלתי נסבל ואם ניסיתי בכל זאת בכוח להתרגל אליהן במשך תקופות ארוכות אז המצב הגיע גם לכאבים בצוואר ותחושת בחילה אפילו אחרי הרכבה ממושכת. זה קרה כל פעם לא משנה איזה מספר שינו לי וגם כשניסיתי סוגים שונים של מסגרות. כמובן שבדקתי שהמשקפיים לא סתם לוחצות לי חזק מידי על הרקות ושלא זו הבעיה. יכול להיות מצב שמישהו פשוט לא יכול להרכיב משקפיים? זה קיים? ואם כן אז יש לזה פיתרון אחר או עדשות שמותאמות במיוחד לשימוש ממושך? שקלתי לייזר אבל לצערי כל פעם שאני עושה בדיקת ראייה המספר שלי תמיד גדל ברבע..

שלום, המרשם שלי במשקפיים הוא: R: -4.00 , CYL: -0.75 , AXIS: 140 L: -4.00 , CYL: -0.50 , AXIS: 10 PD: 62 בעדשות ראיה אני : -3.75 נאמר לי שאני לא חייבת להרכיב עדשות ראיה עם צילינדר כי הן מאוד יקרות יחסית ואפשר להסתדר בלי. השאלה שלי היא כזו, האם אני יכולה להרכיב עדשות מגע -3.75 ובנוסף, בו זמנית, משקפיים שהן רק CYL ו AXIS כדי לחדד את הראיה במצבים שאני צריכה, לדוגמא: קריאה מהלוח בכיתה וכו'. וכשאני לא צריכה פשוט להשאר רק עם העדשות. מאחר ולא תמיד בא לי להרכיב משקפיים. לרוב אני עם עדשות. וחוסר הפוקוס מפריע לי במצבים של קריאה מרחוק וכו'. אשמח לעזרתכם, תודה רבה!

בנוסף, האם מרשם הCYL וAXIS יהיה זהה למרשם המשקפיים המקורי כשאני מרכיבה עדשות ראיה -3.75?

20/09/2016 | 18:08 | מאת: נתנאל

שלום לכם. ראיתי באיביי מכשיר לניקוי עדשות מגע שנקרא מכשיר "אולטרה סאונד" שפועל בעזרת תמיסת מי מלח והוא מנקה את העדשה כאילו היא הייתה בתמיסה לילה שלם בסה"כ שתי דקות! ופעם בשבוע למשך חמש דקות. אני רוצה לשאול זה בריא האולטרה סאונד להשתמש בו יום יום במשך שנים? מה עדיף יותר הדרך הרגילה שהוא יושב שם 8 שעות או זה? מאוד אשמח לשמוע את הדעה שלכם.....!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, איני מכירה את המכשיר ואת אופן פעולתו.

19/09/2016 | 20:47 | מאת: חסוי

שלום, יש לי מספר של בערך 4 בכל עין, ואני מעוניין לקנות משקפיים עם מסגרות פלסטיק רחבות(הגדולות שבאופנה). יש לי כמה שאלות: 1)האם יש קושי להסתגל לעדשות רחבות יותר? 2)חשוב-האם יש קושי להסתגל לעדשות דקות יותר? כלומר, האם העיניים מתאמצות יותר כאשר העדשות דקות יותר? 3)האם יש בעיה במספר 4 לעשות עדשות 1.56? 4)כאשר מדובר בישיבה רבה מול המחשב, לאילו עדשות יש יתרון? לדקות או לעבות? 5)כאשר מדובר בישיבה רבה מול מחשב, עדיף ציפוי אנטי ריפלקס או שלא? תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, 1. לא צריכה להיות בעיה בהסתגלות לעדשות רחבות. 2. אין קשר בין עובי העדשה למאמץ. 3. אין בעיה להזמין עדשה 1.56 במספר 4 אך ניתן לקבל עובי דק יותר באינדקס 1.6 ומעלה. (יתרון אסתטי). 4. אין הבדל בין עובי העדשות בישיבה מול מחשב. 5. עדיף להזמין עדשות עם ציפוי אנטי רפלקס, זה ימנע השתקפויות מהמסך.

שלום רב, יש לי מספר במשקפיים: עין ימן - 2.75-, צילינדר 0.75-. עין שמאל - 3.00- צילינדר 0.50-. אני רוצה לרכוש עדשות מגע, בחנות נאמר לי כי אני יכולה לקנות עדשות מגע במספר 3.15- לשתי העיניים ללא צילינדר. מבדיקה שעשיתי ראיתי שאין מספר כזה. ולכן, יש לי שתי שאלות: 1. האם המספר שנאמר לי הינו נכון? 2. במידה וכן, איזה מספר אני צריכה ככל ואין עדשות מגע במספר הזה (3.15-). תודה מראש על המענה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, יכול להיות שהתכוונו למספר מינוס שלוש ורבע, זאת אומרת -3.25. בעיקרון כדי להזמין עדשות מגע ממולץ לעבור בדיקת התאמה לעדשות מגע גם מבחינת המספר וגם מבחינת קימורי הקרנית כדי להתאים לך את העדשות המתאימות ביותר.

15/09/2016 | 21:07 | מאת: איילה

איני רואה לרחוק. מספר מאוד קטן . פחות מ- 1 בשי העינים . כשאני מרכיבה משקפים לראייה מרחוק זה משבש לי את הראייהה לקרוב . ואני רואה היטב מקרוב ללא שקפים. אני רוצה לנסות להרכיב עדשות מגע. ההצעה של האופטימיטריסט היא שארכיב עדשת מגע בעין אחת בלבד. וזה אמור לאזן את הראייה. כך שארכיב בעין שמאל הדומיננטית אצלי. למרות שהמספר שלי יותר גדול בימין - לא ארכיב שם עדשה.. זה הגיוני?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, כן זה הגיוני. זה יאפשר ראייה טובה מקרוב ומרחוק.

15/09/2016 | 01:12 | מאת: דניאל

שלום רב ניסיתי עדשות מגע חודשיות טוריות של ג'ונסון (אואזיס) וכן יומיות טוריות של סאופלון- (clarity (one day, ובשניהם חוויתי יובש חמור בעיניים, שמתבטא באדמומיות, עקצוץ, אי נוחות ועין אדומה. יכול להיות שזו גם רגישות לתמיסה ולא רק לעדשת מגע (כי כשהזלפתי לעדשה עוד מהתמיסה מיד הרגשתי ויתר צריבה ותחושת שריפה בעין), אבל עם העדשות של סאופלון כאמור אין צורך בשימוש בתמיסה ובכל זאת הרגשתי יובש. היובש בעיניים לא קיים אצלי עם משקפיים בכלל. שאלתי היא: במידה וניסיתי את שני המותגים הללו וחוויתי יובש בעיניים, האם יש סיכוי שעדשות מגע של יצרנים אחרים לא יגרמו לי ליובש בעיניים? (למשל בוש אנד לומב, איר אופטיקס, קופר ויז'ן ואחרים). שני המותגים הללו שניסיתי הם כאמור מסיליקון היידרוג'ל... בתודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, ניתן לנסות עדשות מגע מיצרנים אחרים וניתן גם לשלב טיפות הרטבה (דמעות מלאכותיות המיועדות לשימוש עם עדשות מגע) בזמן הרכבת העדשות במידת הצורך.

15/09/2016 | 01:00 | מאת: דניאל

שלום רב האם עדשות 1.6 הן יותר עמידות בפני שבר מאשר עדשות באינדקס 1.5 או 1.56? והאם במסגרת חצי מומלץ לשים עדשות באינדקס 1.6? (בהנחה שהן יותר עמידות בפני שבר) בתודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אכן עדשות 1.6 עמידות יותר בפני שבר. בחצי מסגרת מומלץ להרכיב עדשות באינדקס 1.6 לפחות גם כי העדשות באינדקס זה דקות יותר ואסתטית.

14/09/2016 | 16:36 | מאת: לינוי

שלום רב, אני משתמשת בעדשות מגע יומיות של חברת אקווה. .האם יש הבדל בין סוגי העדשות מבחינת איכות ,נוחות, והישארותם בתוך העין? לגודמא מול עדשות של לייף? מהי העדשה הכי טובה ואיכותית? העיניים שלי מאוד אבל מאוד רגישות!!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אני לא מכירה את העדשות שאליהן התייחסת. בעקרון עדשות מגע יומיות מייצרים בדרך כלל לפי נתונים סטנדרטיים, כך שאם קימיים הבדלים בין החברות השונות, ההבדלים הם קלים.

04/09/2016 | 04:24 | מאת: חפרפרת :-)

מעוניינת בניתוח להסרת משקפיים אבל רוצה לוודא שעשיתי הכל כדי להמנע ממנו- האם יש תירגול או אימון שמסייע לחידוד הראיה? אשמח לשמוע...

שלום, אימוני העיניים בדרך כלל עובדים על חיזוק שרירי עיניים חיצוניים ויכולת מיקוד לקרוב אך לא להודרת המספר. אם את מעוניינת בהסרת משקפיים בלייזר תוכלי לגשת לבדיקת ייעוץ והתאמה.

03/09/2016 | 23:05 | מאת: איציק

שלו' וברכה! אני מרכיב עדשת מגע רק בעין אחת (עין ימין. בעין שמאל עברתי ניתוח להסרת קטרקט לפני כשבעה חודשים. אני רואה היטב למרחק אך זקוק למשקפי קריאה. מצב זה זמני ומשמש לאיזון עד לניוח העין השנייה). בתחילה הרכבתי עדשת מגע פשוטה. לפני כחמישה חודשים החלפתי לעדשות מגע מסוג הידרוג'ן ג'ייל של חברת אלקון. עדשות חודשיות. לאחרונה, יש לי מספר בעיות בעדשה זו. לפעמים היא זזה בתוך העין ועולה למעלה מתחת לעפעף העליון. לעיתים אני רואה מטושטש ונדמה לי שהעדשה מלוכלכת. אני מנקה אותה לפי ההוראות ושוב מרכיב אותה. ושוב חוזרת התופעה הנ"ל. אני לא סובל מיובש בעיניים. מה אפשר לעשות? תודה רבה מראש! איציק

לקריאה נוספת והעמקה

שלום איציק, אנא פנה לאופטומטריסט שלך לבדיקה.

01/09/2016 | 09:30 | מאת: רותם

שלום רב, לפני קצת יותר מחצי שנה שמתי לב שאני רואה מעט מרוח את הכתוב על מסך המחשב. עקב בעיות אישיות,לא הצלחתי להתפנות לבדיקת עיניים. במהלך החצי שנה הרגשתי שהראיה מתדרדרת עד ששמתי לב בחודש האחרון שקשה לי להבחין בבירור בתווי פנים של אנשים למרחוק. אתמול הייתי אצל רופא עיניים שעשה לי בדיקה עם המכשיר האופטי ולא הפסיק לחזור על המילים מוזר,מוזר מאוד..הוא אמר שהמספר יחסית נמוך אך הצילינדר מאוד גבוה,מעל ל -3.שאלתי אותו האם הגיוני שהראייה תדרדר בטווח קצר ואולי צריך לבדוק זאת אך הוא פתר אותי בתשובה שאני צריכה משקפיים ושנראה שאני סוחבת את זה הרבה זמן..לצערי,הרגשתי שלא ניתן לי מענה רציני ושהיחס היה מעט עייף. האם לפי התיאור שלי,אני צודקת בהרגשה שההתדרדרות בראיה היא מהירה מידיי וצריך לבדוק? מה עליי לעשות? אודה על תגובתך כיוון שמשהו לא נרגיש לי תקין... תצוגה מראש, רותם

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רותם, אם את מרגישה לא מסופקת אמליץ לך לגשת לבדיקה אצל רופא עיניים נוסף. בנוסף, אם לא עברת מיפוי קרנית, אמליץ לבקש מהרופא מיפוי קרנית - צילום טופוגרפיה של הקרנית או לבצע את הבדיקה אצל אופטומטריסט מוסמך המחזיק במכשיר הטופוגרפיה.

30/08/2016 | 03:20 | מאת: ירון

שלום רב האם אינדקס עדשה 1.6 ומעלה הוא פחות שביר מאשר אינדקס 1.56 או 1.5? והאם במשקפיים ללא מסגרת (ברגים או ניטים) מומלץ לקחת מהסיבה הזו עדשה 1.6 ומעלה? במידה ויעשו בעדשה 1.5 אז היא תישבר בקידוח? האם גם במשקפי חצי מסגרת מהסיבה הזו מומלץ לקחת אינדקס 1.6 ומעלה כדי שלא ישבר החלק החשוף במסגרת? בתודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ירון, אכן כך, עדשות באינדקס 1.6 ומעלה הן עדשות נגד שבירה ובמסגרות ברגים וחצאי מסגרת מומלץ להשתמש בעדשות מסוג זה.

28/08/2016 | 22:05 | מאת: חסוי

שלום, לפני שנה קניתי משקפיים חדשות, ובבדיקה אחרונה שעשיתי עלה לי המספר בעין שמאל. כעת אני מתכנן לקנות משקפיים חדשות. אני חושש שעין שמאל קצת עצלה, ואם אעלה את המספר בעין שמאל אז המספר שוב יעלה באותה העין. אני שוקל לקנות משקפיים עם אותו מספר כמו הישנות(לא להעלות את המספר בעין שמאל). האם ישנו סיכון בשימוש ממושך עם מספר לא מתאים בעין אחת?

שלום, עיקר הבעיה כאשר מרכיבים מרשם משקפים לא מתאים לא מקבלים חדות ראייה מקסימלית שניתן לקבל עם מרשם תקין.

בן 24 עם פזילה בעין אחת מגיל מאוד קטן לעולם לא שמתי עדשות מגע.. השאלה שלי היא האם הם מסוגלות להסתיר במראה החיצוני את הפזילה כמו שהמשקפיים בעצם מראות מראה טבעי וישר בשתי העיניים המספרים הם 4+ ו2+ ו0.75 צילנדר

לקריאה נוספת והעמקה

שלום בן, כדי לענות על שאלתך יש לבצע בדיקה לאימות גןדל הפזילה והתאמה לעדשות מגע. לצורך כך אני ממליצה לך לגשת לאופטומטריסט מוסמך.

שלום מזה כמה שנים אני סובל מדמעות מוגלתית שמפריעות לראיה ניסיתי כל מיני טיפות עיניים שלא עזרו ממש . האם יש טיפול שיקל עליי ?? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אנא פנה לרופא עיניים

היי אני בן 24 יש לי פזילה מגיל קטן מאוד בעיין אחת מרכיב משקפיים אחרי מלא בדיקות ולא מעט התייעצות עם מומחים בארץ אני לא עומד בקריטריון של ניתוח פזילה כי אני יכול לפגוע בעיין הבריאה.. שאלתי היא כרגע במצב כמו שהוא אם אני יחליט ללכת פעם ראשונה על עדשות מגע זה יסתיר במראה החזותי האסטטתי את הפזילה? כמו שהמשקפיים מצליחים להסתיר? או שזה נטו שיפור בראייה...?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום בן, כדי לענות על השאלה שלך צריך לראות את גודל הפזילה ולדעת מה המספר שלך בעיניים. כמו כן יש לעבור בדיקת התאמה לעדשות מגע. לצורך כך, אני ממליצה לך לגשת לאופטומטריסט מוסמך לביצוע הבדיקות המתאימות.

04/08/2016 | 00:00 | מאת: קרן

רציתי לשאול מה עושים במקרה שיושבים על משקפיים יש אפשרות לסדר אותם ?

קרן שלום, תלוי בגודל הנזק, אם מדובר בעיקום המסגרת ללא שבירה אז בדרך כלל ניתן ליישר אותה. כדאי לגשת לאופטיקאי או אוטומטריסט לצורך יישור המסגרת.

03/08/2016 | 23:36 | מאת: אפרת

א.ג.נ שלום אני בת 40 וסובלת מקוצר ראייה. יש לי רק צילינדר במשקפיים...כלומר אין מספר נוסף.מלבד זה של הצילינדר. לאחרונה רכשתי משקפי שמש עם מספר ויש לציין שמדובר בעדשות רגילות, לא של צילינדר. במשך חודש הכל היה בסדר ועכשיו התחילו כאבי ראש וגם תחושה שאינני רואה ברור. האם בגלל הצילינדר אינני יכולה להרכיב משקפי שמש עם עדשות גדולות/בינוניות? מה שהיה לי עד עכשיו היו עדשות רגילות בחנות ניסו לשכנע אותי לקנות פולראייז. האם בגלל זה אינני רואה ברור?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, איני יודעת את המספר של הצילינדר שלך ואת סוג העדשות שהזמת (קמורות או לא)בכל מקרה, אני ממליצה לך לגשת לאופטומטריס שעשית אצלו את משקפי השמש שיבדוק שהמסגרת יושבת טוב על הפנים.

שלום רב, לפני כשבועיים שמתי לב שאני רואה מטושטש בעין שמאל. זה לא קרה תוך כדי "החיים" (נהיגה/סרט וכו'), אלא רק בגלל שדיברתי עם אנשים על ראיה ובדקתי עצמי. הלכתי לרופא עיינים שאישר שאכן יש לי בעיה בעין שמאל והפנה אותי לאופמטריסט לקבלת משקפיים. אני מעריך שמדובר בבעיה של 'צלינדר' כמו שיש לאבי ואחותי. בימיים שעברו שמעתי מהרבה אנשים את הטענה שמשקפיים "מחלישות" את הראייה, הופכות את העין ל"עצלנית", ושאם הטשטוש לא הפריע לי ביומיום וגיליתי את הטשטוש רק בבדיקה עצמית, אזי שלא כדאי להתחיל לשים משקפיים מהסיבות לעיל. רציתי לברר יותר לעומק האם יש משהו בטענות "החלשת העיינים". תודה רבה!

שלום רועי, כאשר מתאימים משקפים לאחר בדיקה,העדשות מיועדות לשיפור הראייה וחידוד התמונה. כאשר לא מרכיבים תיקון ראייה מתאים כשיש צורך, זה עלול להוביל במקרים מסויימים גם להתדרדרות הראייה. כדי לדעת בודאות מה המרשם המתאים עבורך והאם יש צורך משקפים, יש לגשת לאופטומטריסט מוסמך לבדיקה.

19/07/2016 | 11:06 | מאת: אורי

לפורום שלום.אני בחור בן 21 קצר רואי מאד משקפיים אני מרכיב מגיל שלוש במשך השנים המספרים עלו ונוצר פער גדול בן מספרי עדשות המשקפיים.עין ימין המפר היום 9- וצלינדר 1.5 ועין שמואל המספר 15- וצלינדר 2.5. מבחינה אסטטית העינים שלי שנראות מבעד לעדשות המשקפיים הן קטנות כשעין שמואל הרבה יותר קטנה מעין ימין ועדשת המשקפיים מדגישה זאת.האם ניתן באיזה צורה ליצור מראה שווה לעינים שנראות מאחורי העדשות.

לקריאה נוספת והעמקה

אורי שלום, עדשות מינוס אכן גורמות לאפקט של הקטנה, בנוף לכך כשיש הבדל גדול בין שתי העיניים, כמו במקרה שלך זה נראה בולט יותר כאשר עין אחת נראית קטנה יותר. את אפקט ההקטנה ניתן למנוע ע"י הרכבת עדשות מגע.

07/07/2016 | 14:33 | מאת: עבד

מה מיוחד במרכיבים של תמיסת סינרג'י ולמה היא מומלצת לעדשות סיליקון הידרוג'ל ?

שלום, זו היא תמיסת חיטוי שאינה מכילה חומרים משמרים.

05/07/2016 | 15:15 | מאת: פיני

האם כשאני מבקש להכין עדשות למשקפי שמש עם המספר שלי, הן מגיעות אוטומטית עם ציפוי מלא ל-UV? זה בקשר להיום. בקשר לעבר, יש לי זוג משקפי שמש ישנות, האם יש דרך לבדוק אם יש ציפוי UV על העדשות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום פיני, ישנן עדשות שכאשר הן מיוצרות הן כבר מכילות את מסנן ה UV בתוכן ויש כאלה שלא. כאשר מדובר בעדשות המכילות את מסנן הקרינה הן רק עוברות תהליך צביעה ואילו העדשות שלא מכילות את מסנן הקרינה יש להוסיף בנוסף לצביעה גם ציפו נגד UV. לגבי המקשפיים הישנים שלך, יש מכשירים שיכולים להעריך את רמת הסינון של UV בעדשות.

02/07/2016 | 21:41 | מאת: מירה

בשנים האחרונות עשיתי פעמיים מולטיפוקל ואני מתקשה לראות, רואה מטוטש קרוב ומטוטש רחוק. מה אפשר לעשות במצב זה, אני לא מסתדרת עם מולטיקופל, יוצר אצלי הרבה בעיות בעבודה ובלימודים. בת 53

לקריאה נוספת והעמקה

שלום מירה, ניתן לעבור לשני זוגות משקפים- אחד לרחוק והשני לקרוב או לעבור לעדשות ביפוקל (בעדשה זו ישנו חלון לקריאה באזור התחתון של העדשה). אך לפני שאת מותרת על המולטיפוקל הייתי מציעה לך לגשת לאופטומטריסט שלך לבדיקה חוזרת ולנסות לפתור את בעית הטשטוש שלך.

04/07/2016 | 07:54 | מאת: מירה

טשטוש בגלל תרופות פסיכיאטריות, לחץ דם גבוה, מה יכול להיות?

שלום, אני משתמשת שנים בעדשות מגע, לאחרונה עשיתי בדיקת ראיה וקביתי מספר חדש (היה 3.75 ועכשיו 4), מאז שאני שמה את העדשות החדשות אני מרגישה שהעיניים שלי 'בורחות' לי, כמו חוסר פוקוס... מה זה יכול להיות? קניתי מאותה חברה, אותו סוג של עדשות רק מספר יותר גבוה. תודה רבה, לנה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לנה, ממליצה לחזור לבדיקה אצל האופטומטריסט המטפל שלך.

12/06/2016 | 17:48 | מאת: ZIV

לאחרונה שמתי לב (במקרה) שבעין שמאל אני רואה פחות טוב מעין ימין; מילים מרוחקות נראות יותר מטושטשות. שמתי לב לזה רק בגלל שיחה על ראייה ובדיקה עצמית, לא היה לי קושי בתפקוד, נהיגה וכו'. האם יש לבצע בדיקת ראיה בכל מקרה כדי לוודא את הענין? אם כן, היכן עלי לבצע בדיקה - רופא עיניים או אופטימטריסט ? תודה רבה!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום זיו, כדאי לעבור בדיקת ראייה ולראות במה מדובר. לצורך ביצוע בדיקת ראייה יש לגשת לאופטומטריסט מוסמך, אם ברצונך לגשת לבדיקת בריאות העין לפני כן, יש לגשת לרופא עיניים.(בכל מקרה, ההמלצה היא לעבור אחת לנשה בדיקת עיניים שגרתית אצל רופא עיניים).

שלום מזה כמה חודשים סבלתי מעין אדומה (עין אחת-שמאל). חודשיים טופלתי בטיפות לאלרגיה- רלסטט, כיוון שהרכבתי 6 שנים עדשות מגע רכות סיליקון הידרוג'ל חודשיות. טיפות רלסטט לא עזרו והגעתי לחוו"ד נוספת ונשלחתי לצילום US לבדיקת חשד לאפיסקלריטיס - תוצאת הפענוח היא: תחת הסעיף לובן העין (סקלרה) נכתב: לא הודגם עיבוי הסקלירה או הרחבה של חלל הסוב טנון. לסיכום: ללא סימני פסיקלריטיס. אז כנראה מדובר במשהו פשוט יותר? כעת אני חודש מטופל בטיפות NEVANAC + כדורים INDOVIS ו- FAMOTIDINE. עברו כ10 ימים מתחילת הטיפול וכבר האודם פחת משמעותית. שאלתי היא האם מניסיונכם ולדעתם יש אפשרות בגדול לחזור לשימוש בעדשות מגע חודשיות (או אפילו יומיות) ובעתיד אף לבצע ניתוח לייזר להסרת משקפיים לאחר שיעבור האודם והדלקת/אלרגיה, מה שזה לא יהיה??

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אנא הפנה את השאלה לפורום רופאי העיניים.

קיבלתי מרשם לעדשות מגע ללא צילינדר. אני חובש משקפיים עם צילינדר ולפיכך בוצעה התאמה ו"חיפוי" של המספרים של העדשות כלפי מעלה (מאחר ואין בסוג העדשות שאני מעוניין בהם דגם אסטגמציה). שאלתי היא האם זה לא מסוכן לעיניים או עלול לגרום לעיניים שלי להתרגל למספר יותר גבוה ולאחר מכן קשיים במעבר בין משקפיים לעדשות. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, כאשר הצילינדר הוא לא משמעותי במרשם, מנסים להוריד אותו על בסיס שינוי המספר הכללי כדי לקבל תוצאה דומה לראייה עם תיקון של צילינדר. זה לא אמור לגרום לנזק בעיניים.

02/05/2016 | 14:15 | מאת: מנחם

שלום רב, אני לובש משקפיים ויש לי צילינדר נמוך מאוד של חצי ו-1 בעיניים בהתאמה. בזמנו אופטומטריסט הרכיב לי עדשות מגע הלוקחות בחשבון את הצילינדר שיש לי. כעת אני רוצה לעבור לדגם חדש של עדשות מגע שאין בסדרה שלו עדשות טוריות. מבלי להיכנס למספרים ספציפיים, באיזה אופן ניתן לחשב את המספרים מחדש כך שהעדשות הלא-טוריות ייתנו מענה לצילינדר בצורה הכי טובה? ברשותי מספר המשקפיים גם כן. אשמח לעזרתך, תודה, מנחם.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום מנחם, כדי לוודא שעדשת מגע ללא צילינדר אכן תשב טוב על הקרנית ותאפשר ראיה טובה,יש לגשת לאופטומטריסט לבדיקת התאמה לעדשות מגע.

01/05/2016 | 22:41 | מאת: elaa56

יש לי משקפי קריאה, כשאני קוראת בהם , אחרי כמה זמן מורגש לחץ בעיניים שהולך ומתגבר. מה זה אומר?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, ממליצה לגשת לאופטומטריסט המטפל לבדיקה ובירור.

25/04/2016 | 20:10 | מאת: רועי

הזמנתי מס' מסגרות למשקפיים מחו"ל ובשניים מהם (המתכת) יש מן צ'ופצ'יקים בצדדים מתחת למוטות שלמען האמת מפריעים בשדה ראייה (מצטער על הבורות, אין לי מושג איך קוראים לזה) הייתי שמח לצרף תמונה אבכל בכל אופן מדובר במן HINGE עם ברגים כמו זה שמתחבר למוטות רק שהם נמצאים מתחת למוטות וממש בצידי העדשה. השאלה שלי האם זה יורד בזמן שמחליפים את העדשות? בחיים לא נתקלתי במשהו כזה במשקפיים.

רועי שלום, מהתיאור שלך לא מובן למה הכוונה. ממליצה לגשת עם המסגרות לאופטיקה בסביבת מגוריך ולברר במה מדובר.

22/04/2016 | 14:12 | מאת: מור

שלום, התחלתי להרכיב משקפיים לפני כשנה וחצי, ואני רוצה לעבור לעדשות מגע. הלכתי לאופטימטריסט כדי לבדוק את המספר של המשקפיים שלי כי אבא שלי רצה להזמין לי מהאינטרנט עדשות מגע, האופטימטריסט לקח את המשקפיים שלי ובדק מה המספר בכל עין וצילינדר. עין ימין : -3.00 . עין שמאל : -2.00 עם צילינדר -0.5×165. באתרי האינטרנט באנגלית מופיעים פונקציות שצריך להזין עם קיצורי אותיות שאני לא מבין כמו BC,DIA וQTY. אשמח לקבל הסבר על כל אחד מאלה ואם יש עצה לרכישת העדשות באינטרנט.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום מור, לצורך רכישת עדשות מגע יש לעבור בדיקת התאמה לעדשות מגע אצל אופטומטריסט. במידה ונמצאת מתאים להרכבת עדשות מגע, תוכל להרכיב עדשות לפי הפרמטרים שיקבע האופטומטריסט. DIA- קוטר העדשה BC- קימור העדשה QTY- כמות

17/04/2016 | 14:24 | מאת: יעל

לפורום שלום אני נערה בת 14 נולדתי פגית ומכן נובע קוצר הראיה החמור שלי שלא מפסיק לעלות במספר עד מספר וחצי בשנה. כיום אני מרכיבה משקפיים עם מספרים -27 ן-28 בתוספת צלינדרים.שתי שאלות שמטרידות אותי מאד.א האם אני עלולה להגיע לעיורון מוחלט. ב אני מניחה שעד גיל 25 שהמספר מתייצב הגיע למספריי -40 בערך האם ניתן להתאים משקפיים במספריים כאלה בכדי שאוכל לראות ולתפקד אפילו בצורה חלקית. בברכה יעל

לקריאה נוספת והעמקה

שלום יעל, הסיכוי להגיע לעיוורון מוחלט הוא נמוך מאוד. לגבי השאלה השנייה, יכול להיות שאת לא תגיעי ל -40, ושהמספר יתייצב. בכל מקרה יש אפשרות להתאים משקפים ועדשות מגע למספרים גבוהים ולקבל ראייה טובה.

היי, עשיתי פעמיים מקלחון שיזוף כ12 דקות כל פעם, עכשיו גיליתי שצריך לשים משקפות מיוחדות, לא אמרו לי את זה כשעשיתי והעניים שלי היו פתוחות.. רציתי לדעת עד כמה זה מסוכן ומה עושים עם זה עכשיו??

שלום, אנא הפני את השאלה לפורום רופאי העיניים

03/04/2016 | 23:01 | מאת: טלי

שלום אני נוהגת להרכיב עדשות חודשיות כבר שנים. ברצוני לעבור לעדשות יומיות. בחודשיות המספר שלי מינוס 3.25 Bc 8.7 Dia 14 איך אדע איזה יומיות לבחור, האפשרויות הן: Bc 8.5 או 9.0 וה dia 14.2 אשמח לדעת איזה יומיות יתאימו לי.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום טלי, יש לגשת לאופטומטריסט המטפל שלך לצורך בדיקת התאמה לעדשות מגע.

בבדיקה יש לי +1 מקרוב. רציתי לדעת מה זה אומר ? מתי צריך להשתמש עם משקפיים לקריאה? רוב הדברים אני מצליח לראות טוב מקרוב

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, כאשר אנו מתבגרים, עם הגיל נוצרת גם דרישה לקריאה אשר מתבטאת בתוספת מספר לקרוב. במקרה שלך המספר לקרוב הוא +1.00. ברגע שתרגיש קושי בקריאה או במטלות אחרות הדורשות ראייה טובה מקרוב, משקפי קראיה יעזרו לך.

שלום, קניתי משקפי מולטיפוקל לפני שנה הבטיחו לי עדשות טובות מחברה טובה. אחרי חצי שנה כבר לא יכולתי לראות בהם מקרוב וכך כל היום אני מרכיבה ומורידה. 8 חודשים אחרי הציפוי התקלף ונשלחו לתיקון. הייתי במקום אצל אופטיקאי אחר והוא אמר שהתעלה מאד צרה וסביר להניח שלא אראה מולטיפוקל אני יודעת שתעלה צרה מראה על עדשה זולה ולא איכותית שלא כל אחד מתרגל אליה האם זה נכון? אם לא יידעו אותי בחנות בסוג העדשה ובסוג התעלה האם זה רמאות? הם לא היו זולות במיוחד לכן חשבתי שהם איכותיות תודה סוסו

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, כאשר התעלה צרה בעדשות מולטיפוקל אזור הראייה הברורה ללא עיוותים מצומצם. עלות עדשה עם תעלה צרה לעומת עדשה עם תעלה רחבה נמוכה יותר.

14/03/2016 | 15:00 | מאת: גליה

שלום, יש לי רוחק ראייה + צילינדר, עם 2 מרשמים לשני זוגות משקפיים לקריאה+ קרוב ברחוק כתוב SPH PLANO CYL -00.75, -01.00 והזויות. והקריאה: SPH, +1.5 CYL -00.75, -01.00 והזויות. האם ניתן שבמשקפיים לרחוק אוכל לראות בטווח שמתחיל היכן בסוף הטווח של המשקפיים לקריאה ? זאת אומרת מבערך 40 ס"מ ועד אין סוף? תודה רבה !

לקריאה נוספת והעמקה

ואם אפשר, שאלה נוספת: האם גם עבור משקפי קריאה או למרחק יש להקפיד שחומר הגלם של העדשות יהיה מותג כמו אסילור, רודנשטוק או שזה לא משנה, (לעומת משקפי אופיס ומולטי)? תודה !

שלום גליה, פרטי המרשם אינם מלאים ולכן אי אפשר לתת תשובה מדוייקת. לגבי העדשות,ההבדל בין החברות השונות הוא חומר הגלם וארץ ייצור העדשות ומכך גם נובעת איכות העדשות.

שלום מבקש לשאול לאחרונה בבדיקת עיניים חדות עין ימין 6\6.6 עין שמאל C P H 6\7.5 האם תוצאה כזו יש מקום לשיפור אוו שבכלל אין צורך כי זה לא משמעותי מה היא המלצה יש לציין שאני בעבר ועד היום לא מרכיב מישקפיים גיל 62 תודה

שלום לך ליתר דיוק בעין שמאל בנוסף רשום חדות ראייה 6\10 שלום ותודה לכם

שלום יוסי, יש פער קטן בחדות הראיה בין עין ימין לשמאל. ככל הנראה יש אפשרות לשפר את חדות הראיה בעין שמאל עם משקפים.הצורך בשיפור החדות תלוי בהרגשתך.

שלום, חלק גדול מהחנויות בארץ לא שולחות את העדשות (אופיס או מולטיפוקל) לליטוש במפעל היצרן בחו"ל, אלא מלטשות באחד מהמפעלים בארץ. לכן, האם יש טעם להשקיע את המחיר הגבוה של מותגי עדשות בינלאומיים בעלי מוניטין, אם ממילא זה נעשה כך?!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום גליה, יש חברות המייצרות עדשות בארץ ויש חברות המייצרות את העדשות בחו"ל. ההבדל במחיר בדרך כלל נובע מהטכנולוגיה שלפיה מייצרים את העדשות, ארץ ייצור העדשות וחומר הגלם.

היי, אשמח לעזרה. אני מעוניינת להזמין משקפי ראייה באינטרנט עם עדשה לפי המספר שלי. באינטרנט הם מבקשים את הפרטים הבאים לכל עין: : sphere :cylinder :Axis :Pupillary Distance אני לא ממש מבינה מה זה כל אחד מהם, מלבד הצילינדר. הפרטים שיש בידי הם אלה: עין ימין: -1.75, צילינדר: -1.25 עין שמאל: -2.5, צילינדר: -0.75 תודה רבה מראש! מור

לקריאה נוספת והעמקה

שלום מור, מתוך הנתונים הקיימים אצלך חסרה הזוית (axis) של הצילינדר בכל עין ומרחק האישונים שלך (pupillary distance). לפי הנתונים שהצגת: בעין ימין: 1.25- sphere -1.75, cylinder בעין שמאל: 0.75- sphere -2.50, cylinder

07/02/2016 | 21:15 | מאת: אלכס

שלום,אני מרכיבה עדשות מגע חודשיות מזה 5 חודשים על בסיס קבוע . הרגשתי בשני שינויים: 1.ב5 חודשים הראייה שלי פשוט הדרדרה. העדשות מגע גרמו לי לתלות שלפני 4-5 חודשים לא הזדקקתי להן חוץ מראייה ממרחקים (לוח,טלוויזיה) 2.ברגע שאני מסירה את עדשות המגע חלים כאבי ראש בלתי פוסקים בצד ימין באזור הרקה.למה? חשוב לציין שזאת המידה המדויקת שלי האופטומטריסט לא יודע לתת תשובה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אלכס, הייתי ממליצה להתחיל להוריד בהדרגה את שעות הרכבת עדשות המגע ולעבור ליותר שעות הרכבת משקפים, ובנוסף לעקוב אחר כאבי הראש.

כי אצלי כפל ראיה קיים רק בחלק מהזוויות, וזה כתוצאה מפעולה משולבת של שתי העיניים (ובמקרה הכי גרוע אני יכולה לנהוג עם כיסוי על עדשה אחת, לא?)

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, תלוי בתוצאות הבדיקה הדו עינית שלך. לפעמים מאפשרים לאנשים עם פזילה לנהוג עם מראה פנורמית.