פורום אופטומטריה, משקפי ראייה ושמש ועדשות מגע

הפורום יעסוק באופטומטריה, במשקפיי ראייה, במשקפי שמש ובעדשות מגע. לציבור הגולשים יינתנו תשובות על-ידי אורב אבזקייב, אופטומטריסטית בעלת ניסיון רב ברשת "עיניים". התשובות יינתנו תוך פרק זמן של 48-72 שעות, ללא נטייה מסחרית, לקבלת מידע: 3122* למעבר לפורום לחצו כאן.
1916 הודעות
1789 תשובות מומחה

מנהלי פורום אופטומטריה, משקפי ראייה ושמש ועדשות מגע

הפורום יעסוק באופטומטריה, במשקפיי ראייה, במשקפי שמש ובעדשות מגע. לציבור הגולשים יינתנו תשובות על-ידי אורה אבזקייב, אופטומטריסטית בעלת ניסיון רב ברשת "עיניים". התשובות יינתנו תוך פרק זמן של 48-72 שעות, ללא נטייה מסחרית, לקבלת מידע: 3122*

הייתי מרכיב עדשות מגע במשך שנים, ולפני כחודש הייתי אצל רופא העיניים שלי (ד"ר דוד ורסנו) שקבע שהגעתי לקו הסיום עם העדשות כי הם גרמו לי ליובש בעין וכלי דם מרובים בעין וזה יכול לסכן את הראייה בעתיד... הלכתי לאופטומטריסט שלי והוצאתי ממנו מרשם למשקפיים. הייתי מרכיב בעדשות מגע: 3.75 בכל עין שזה יוצא 4.0 במשקפיים רגילות. הPD-D שהוא הוציא זה 66 (ככה היה כתוב במרשם, אבל בדיקה חוזרת הראתה שבסוף זה 65 אבל הוא אמר לי שזה ממש לא משמעותי). עשיתי את המשקפיים במכון הנקרא ספוטאון ברמת החייל (משקפיים שעוזרות לשפר את שיווי המשקל ושפותחו אחרי שנים של מחקר של נוירולוגים ורופאים מומחים ליציבה בארץ ורק בשנה האחרונה הם החילו לשווק את השיטה. מי שרוצה לקנות את המשקפיים צריך הפניה מרופא אא"ג מומחה ביציבה או נוירולוג מומחה!!!!),והם עובדים עם שמיר תעשיות אופטיקה שזאת אחת החברות הגדולות בארץ. עשיתי את המשקפיים (קניתי מסגרת גדולה פלסטיק שמאוד אהבתי ועם מספר 4.0). העניין הוא שאני ממש לא מצליח להתרגל עליהם (הראייה קופצת התמונה מעוותת במיוחד בצידי העדשה ויש לי סחרחורות וכאבי ראש לעיתים בנוסף לחוסר שיווי המשקל וגם בלבול.... אני סובל מחולשת מבוך באוזן...). אני מרכיב אותן ברציפות כבר 8 ימים (ברוב שעות היום!!!) ולא הסתגלתי. אני חייב לציין שאת העדשות עם המרשם הקודם (ה3.75 בעדשות מגע), הרכבתי המון זמן ואלי יכול להיות שהמעבר ל4.0 גורם את התסמינים הנ"ל? אני גם חייב לציין שבצידי העדשות (לכל כיוון וגם כשאני מזיז את הראש אפילו מעט...) רואים מעוות אבל ככל שמתמקדים בצידי העדשה עם תנועת הראש העיוות גדל יותר(רואים את הקווים הישרים כעגולים או קמורים..) וזה נראה כאילו רק המרכז של העדשה ממש רק חד וכל השאר פחות... אני גם חייב לציין שבעבר,עשיתי משקפיים אצל אותו אופטומטריסט (הוא עם 40 שנות ותק ואני קניתי את המשקפיים והעדשות רק אצלו...) עם מסגרת קטנה וגם אז לא התרגלתי כתוצאה מהסימפטומים שהזכרתי מקודם. ופשוט לא השתמשתי בהם. אבל עכשיו עשיתי אותם במקום אחר (בספוטאון רמת החייל בראול ולנברג 4 ת"א...). האם זה הגיוני שאני אחווה את התסמינים הנ"ל (אחרי הרבה זמן של הרכבה זמן ממושך של 3.75 בעדשות מגע ועכשיו עברתי למשקפיים עם 4.0 ועם מסגרת גדולה יותר...)? מתי זה יעבור לי? אם אני הולך אליהם מה להגיד? אודה לכם מראש אם תעזרו לי:) יום טוב:)

31/12/2016 | 11:42 | מאת: עידנאור

אני חייב לציין שהייתי מרכיב את העדשות המון שנים (3.75 כמעט 3 שנים ונראה לי יותר). בהתחלה הרכבתי עדשות מגע פשוטות ואח"כ בהמלצה של האופטומטריסט עברתי לעדשות סיליקון הידרוג'ל. יכול להיות שנגרם לי נזק לעין ע"י ההכרבה הממושכת (לא התייעצתי עם הרופא עיניים שלי אלא עם האופטומטריסט....) גם כשהקפדתי על כל כללי הזהירות בעדשות (החלפה יומיומית של התמיסה)? עברו כבר 14 יום ולא התרגלתי! מתי זה יסתיים? אני בקושי יכול לתפקד... עוד פרטים על המשקפיים אם זה יעזור: בחרתי מסגרת מעט עבה וגדולה ואני רואה עם המשקפיים ממש מעוות (קווים ישרים מתקמרים או מתעוותים עם כל תזוזת ראש,תמונה מרצדת...)... מתי יחלפו לי התופעות הנ"ל?

18/10/2018 | 23:40 | מאת: חיים

יש לי סיפור מאד דומה: אני גם מרכיב עדשות כבר כמה שנים, אך במקביל למשקפים. כעת קניתי משקפים מעט גדולות יותר מהקודמות והמראה מעוות בדיוק כפי שתארת!! האופטימטריסט טען שאין דבר כזה וכנראה הבעיה בעינים שלי(...) הלכתי לרופא עינים שאמר שהעינים שלי בסדר גמור, ורק אז עלה בדעתי לתת לחבר שמרכיב תמיד משקפים בגודל דומה ובמספר קרוב, החבר שעד לאותו רגע לעג לתחושותי המשונות, וטען שאתרגל - פתאום הבין בדיוק במה מדובר.... בקיצור כרגע אני עובד עצות, מה הבעיה הספציפית בעדשות, ואיך אדע שזה לא יקרה שוב?

22/12/2016 | 15:36 | מאת: משקפיים חדשים

שלום רב, לפני מספר ימים קבלתי את שתי זוגות המשקפיים החדשים שהזמנתי אצל אופטומטריסט מומחה, זוג אחד למחשב וקריאה והזוג השני ללכת איתו, לטלוויזיה וכ"ו. כעת הראייה חדה יותר ואני רואה יותר טוב. הבעיה היא שאני רואה כל דבר מעוות, את הדברים המלבניים אני ראה טרפזיים או מעוינים, את המעגל אני רואה אליפסה וזה קורה בשתי הזוגות. האם זה נורמלי? אודה לכם על תשובתכם. אריק.

שלום אריק, אתה מתאר עיוות שנוצר לרוב כתוצאה מצילינדר, בכרך כלל המטופלים מרגישים את העיוותים כשעוברים ממרשם ישן למרשם חדש. הרגשת העיוותים אמורה לחלוף לאחר כ 10 ימי הסתגלות למשקפים החדשים. אם זה לא חולף ו/או מלווה בכאבי ראש ואי נוחות יש לגשת לאופטומטריסט המטפל.

אני מעדיפה שלא לכתוב את מספר הטלפון שלי כאן ^^ טוב אז היי, אני אנונימית, בת 17וחצי עם מספר מאוד גבוה במשקפיים. בערך ארבע בעין ימין (או חמש, אני חושבת) ושש בעין שמאל. יש לי 2 שאלות: מתי העלייה במספרים תפסק? עד איפה הגבול? האם מספר גבוה חס ושלום יכול להוביל להתעוורות? תודה מראש (:

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אחד הפקטורים המשפיעים על עלייה במספר הוא גנטיקה, והפקטור הזה הוא אינדיבידואלי. במספרים גבוהים אנחנו ממליצים לעבור בדיקת עיניים תקופתית - אחת לשנה אצל רופא עיניים .

16/12/2016 | 07:45 | מאת: יוסי

שלום, יש לי משקפי שמש מקוריים, (לא חיקוי), קניתי אותם ברשת אירוקה, עכשיו הם נפלו לי על הרצפה, ונהיה רק בעדשת ימין שריטה, או שגם בעדשת שמאל, איני בטוח, עכשיו השאלה שלי אם אני ירכיב אותם בשמש הם יגרמו לי נזק מצטבר בעיניים בעקבות השריטות שיש לעדשות משקפי השמש?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אם השריטות נמצאות במרכז העדשה הן יגרמו לאיכות ראייה נמוכה יותר.

שלום, אם השריטות נמצאות במרכז העדשה הן יגרמו לאיכות ראייה נמוכה יותר.

13/12/2016 | 19:17 | מאת: דניאל

בקשר לעדשות המגע , במידה ואני שומר על כל הכללים ומקפיד על היגיינה, האם עדיין קיים סיכון לזיהום ? 2. כשקניתי את עדשות המגע האופטמטריסט עשה לי בדיקת ראייה בלבד, והביא לי את העדשות, כלומר הוא לא בדק לי את העיניים מלבד המספר, יום לאחר מכן הלכתי אליו לביקורת הרים לי את העפעפיים ובדק שהם יושבוץ בסדר . האם זה תקין ? או שלכל אדם יש צורך להתאים עדשות מיוחדות בשבילו ? תודה רבה .

לקריאה נוספת והעמקה

שלום דניאל, כאשר מקפידים על שימוש נכון בעדשות מגע זה מוריד את הסיכויים להתפתחות זיהומים. כדי לשמור על בריאות העיניים אנו ממליצים לעבור בדיקות תקופתיות של העיניים אצל אופטומטריסט או רופא עיניים. עדשות המגע הנמצאות במדף לרוב מיוצרות במספר פרמטרים שניתן להתאים אותם לרוב האוכלוסייה. יש עדשות מגע מיוחדות שניתן לייצר אותן אינדיבידואלית לכל מטופל, אך לא תמיד יש בכך צורך.

08/12/2016 | 11:21 | מאת: יסמין

שלום :) בד''כ אנ ימזמינה עדשות מגע מחוץ לארץ אבל הפעם אין מי שיביא לי אותן ולכן אני נאלצת להזמין מהארץ . מבדיקה באתרים אני לא מצאתי אף עדשות שמתאימות בצורה מדויקת לעדשות שיש לי. על האריזה שלי כתוב שהקוטר הוא 14.2 BC 8.6 ו55 אחוזי מים in buffered saline אשמח לדעת עד כמה אחוזי המים משנים (מצאתי עדשות בארץ עם אוטו קוטר ובסיס אך עם 45 אחוזי מים ) ואם יש חרה מומלצת בארץ אשמח גם לדעת . תודה מראש, יסמין.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום יסמין, אחוז המים משתנה מסוג העדשה ומחברה אחת לשנייה. כדי לדעת איזו עדשה תתאים לך יש לגשת לבדיקה אצל אופטומטריסט מוסמך.

07/12/2016 | 19:57 | מאת: JC

שלום, קיבלתי תוצאת הבדיקה הבאה: free visus: R:6/12+2 L:6/15 subj: R:-1.00/-0.25*80 6/6 l:-1.00/-1.00*50 6/6 אשמח להבין מה זה אומר לגבי בחירת משקפי ראיה ומה לגבי עדשות מגע (בייחוד וקיימות כאלה מוכנות מראש שניתן לרכוש- מה אני צריך לבדוק, לשאול ולוודא שקיים בעדשות אלה לפני רכישה) תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, לא כדאי לרכוש משקפים מוכנים מראש (אם קיימים כאלו במרשם שלך) מכיוון שבמשקפים מוכנים אין התחשבות בצילינדר ובמרחק האישונים שלך (לכל אדם אינדיבידואלי). מבחינת עדשות המגע, אני מאוד ממליצה לגשת לאופטומטריסט מוסמך לצורך התאמת עדשות מגע- יש צורך בהתאמת סוג העדשה והקימור לעין שלך.

28/11/2016 | 07:55 | מאת: אסף

בבדיקת עיניים חדות הראיה 6/6 עם תיקון ימין 0.25+ add +1.25 שמאל 0.5+ צילינדר 0.5- add +1.25 רציתי להבין מתי אני צריך משקפיים ? רק לקריאה או גם מרחוק

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אסף, כדי לדעת האם יש צורך במשקפים לרחוק חסר לי הפרט של חדות הראייה לרחוק ללא תיקון, בכל אופן המספר לרחוק נמוך,מה שבדרך כלל לא מצריך הרכבת משקפים באופן קבוע לרחוק. חסר לי הפרט של חדות הראייה עם תיקון לקרוב, אך מהמרשם ניראה כי יש צורך במשקפי קריאה.

27/11/2016 | 12:27 | מאת: חן

היי, אני בת 25, עם קוצר ראייה גבוה מלידה. כמובן שהמשקפיים שלי מקטינות לי משמעותית את העיניים דבר שמפריע לי מבחינה אסתטית, השאלה שלי היא תאורטית: האם יש צפי של פיתוח טכנולוגיה שתאפשר עדשות משקפיים שלא מקטינות את העיניים במספרים גבוהים? הטכנולוגיה כ"כ מתקדמת כיום שזה נשמע לי כ"כ פשוט :) הלוואי ותתני לי תקווה!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום חן, כרגע מנסים לפתח עדשות אלקטרוניות המתאימות את הפוקוס שלהן לפי המרחק אליו מתמקד האדם. כך שאולי בעתיד העדשות האלו גם ימנעו את אפקט ההקטנה/ההגדלה של עדשות אופטלמיות.

22/11/2016 | 16:25 | מאת: ליאור

שלום אשמח לעזרה אני מתגורר בערבה ונמצא רוב הזמן בחוץ ( חקלאי ) האם יש אפשרות לקנות משקפי שמש וראיה מדגם ספורטיבי כמו ורנט ,רודי פרוגקט, אוזי ודומיהם תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ליאור, כן. ברוב מסגרות הספורט כמו לדוגמה ברודי פרוג'קט יש אפשרות להרכיב קליפון פנימי עם המרשם האופטי.

שלום, לפני מספר ימים שמתי את המשקפיים של אחותי ושמתי לב שהם מגדילים לי את הפרטים שאני מסתכל עליהם, סוג של זום על הפריטים. נזכרתי שבבית ספר היו מביאים לי דפים עם כתב גדול יותר כי זה היה עוזר לי וניסיתי לנסות להשתמש במשקפיים בשביל לקרוא ספר, וזה באמת עזר לי, הצלחתי יותר לשקוע בכתוב, אותו הדבר עם השימוש במחשב. רציתי לדעת אם שימוש במשקפי ראיה כמו אלה שאמרתי יכולים להזיק לי אם הראיה שלי טובה. אני לא צריך משקפיים לצורך דיוק ראיה או משהו כזה, רק ל"זום" הזה. האם יש פתרון לדבר הזה בלי לפגוע בעיניים?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רון, מידות המשקפיים מותאמות לכל אדם באופן אינדיבידואלי ( אנחנו שונים זה מזה) ולכן לא מומלץ להרכיב משקפי ראייה/קריאה של מישהו אחר. כדי לדעת האם אתה זקוק למשקפי קריאה יש צורך בבדיקת ראייה אצל אופטומטריסט מוסמך.

17/11/2016 | 21:33 | מאת: גיא

שלום אני סטודנט בן 25. אני שם לב שלרוב כשאני מתחיל לקרוא טקסט, אני מהר מאוד מתעייף, בערך אחרי 2-3 עמודים, ולא מסוגל לקרוא יותר מזה ברצף. כשהתחלתי לקרוא במחשב טקסטים, והייתה לי אפשרות להגדיל את הטקסט, ראיתי שיש שיפור. עכשיו אני תוהה אם כדאי לי לרכוש משקפי ראיה, אפילו כאלו עם הגדלה קטנה של 1.00 - 1.50, כדי להקל על הקריאה. כשהלכתי למדוד כמה משקפיים, הבחור בדוכן אמר לי שממש לא כדאי לי להתחיל להרכיב משקפיים בגיל כזה צעיר כי זה יפגע לי בעיניים, כושר הראיה שלי יירד ואני אתרגל אליהם עד כדי כך שאני לא אצליח לקרוא כמו שצריך בלעדיהם. האם יש אמת בדבר? האם הרכבת משקפי ראיה פוגעת בראיה לטווח ארוך וגורמת לתלות בהן? תודה רבה, גיא

לקריאה נוספת והעמקה

שלום גיא, מדבריך אני מבינה כי קיים קושי בקריאה, כדי לגלות ולטפל בבעיה כדאי מאוד לגשת לאופטומטריסט מוסמך (בד"כ בדוכנים לא נמצאים אנשי מקצוע שיוכלו לתת מענה נכון ומתאים) ולעבור בדיקת ראייה. יתכן כי משקפי קריאה יעזרו לך בקריאה, יאפשרו לך לקרוא לאורך זמן וללא מאמץ מיותר. כאשר מתאימים את המרשם של המשקפים בצורה נכונה, לא נגרם נזק. לכן חשוב לעבור בדיקת ראייה ולא לגשת לרכוש משקפים ללא בדיקה.

14/11/2016 | 22:48 | מאת: א

ראתי שיש צפוי מיוחד למשקפיים שדוחה קרינה של מחשב וכל מיני מכשירים אלקטרוניים האם זה אמיתי או איזה טריק שיווקי כל שהוא ?

שלום, אכן קיים ציפוי נגד קרינה ממסכים אלקטרונים. הציפוי לא מאפשר לאור הכחול שמוקרן מהמסכים לחדור לעין.

13/11/2016 | 13:24 | מאת: דודי

אני סובל מדי פעם מגירוי/גירוד באף מהרכבת משקפיים. קראתי שיש משקפיים מחומרים היפו אלרגנים אבל אני לא יודע איפה בדיוק מוכרים כאלה, ולמה ברשתות הגדולות קשה למצוא

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, האם מדובר במסגרת עם אפונים או מסגרת פלסטיק?

13/11/2016 | 13:16 | מאת: אסף

קיבלתי מירשם מקרוב Sph Cyl Axis OD(right eye): +1.50 0 0 OS(left eye): +1.75 -0.50 70 pd=56 מרחוק: Sph Cyl Axis OD(right eye): +0.25 0 0 OS(left eye) +0.50 -0.50 70 pd=59 רציתי להבין מתי אני צריך במשקפיים ? האם אפשר לקנות מוכנות אם יש צורך במולטיפוקל ? ואם כן איזה PD צריך ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, כדי שאוכל לענות בדיוק רב יותר לגבי הצורך במשקפים חסרה חדות הראייה, אך לפי המרשם ניראה כי אתה זקוק למשקפי קריאה. כאשר קונים משקפים מוכנים אין התחשבות במספרים השונים בין שתי העיניים, אין התייחסות לצילינדר ולמרחק בין שתי העיניים. את ה PD (מרחק בין האישונים) בודק האופטומטריסט.

11/11/2016 | 13:41 | מאת: אביב

יש לי שאלה, הייתי אצל רופא השיניים שלי והוא נתן לי סתם לשים איזה משקפי שמש או מגן כלשהם כשהוא עשה לי ניתוח בפה...לא כי הייתי חייב או צריך בשביל הניתוח אלא סתם כי רציתי לשים אותם לרגע...ואיך ששמתי אותם פתאום זה עשה לי רוגע בעיניים וגם נשארתי איתם עליי למשך כל הניתוח בגלל שהן עשו לי הרגשה טובה ורוגע בעיניים( פשוט יש לי סוג של חרדה חברתית שמתבטאת בכך שהעיניים שלי לעיתים דומעות כשאני מול קהל רב של אנשים)...אז רציתי לשאול אתכם האם יש סוג של משקפיים שמרגיעות באמת את העיניים?...האם זה משקפי מגן או משקפי שמש או סוג אחר??...או בכלל זה משקפיים ספציפיות של רופאי שיניים?...פשוט שקלתי לקנות כאלה והרופא שיניים שלי אמר שהוא יבדוק לי איזה משקפיים אלו אך רציתי לשאול גם אתכם...תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אביב, לפי התיאור שלך, כנראה הרופא נתן לך להרכיב משקפים עם פילטר. עדשת פילטר מסננות אור באורכי גל מסויימים (בד"כ כלל מסננים את האור הכחול) ולכן הרגשת "רוגע" בעיניים. יש אפשרות להזמין משקפים עם עדשות פילטר בחנות אופטיקה.

שלו' וברכה. אני מרכיב עדשת מגע מספר -6.5 רק בעין ימין. (לצורך איזון הראייה עד לניתוח קטרקט בעין זו). האופטומטריסט שלי התאים עדשת מגע (חודשית) בעלת קוטר 14.2 וBC של 8.6. לאחרונה החלפתי לעדשה מסוג ג'ונסון דו-שבועית ומאז אני סובל מאי נוחות, גירויים, ראייה מטושטשת. שמתי לב, שהקוטר שלה הוא 14.0 וה BC הוא 8.4. האם זה כל כך משנה? מעניין, שביומיים הראשונים שאני מרכיב אותה, אני לא מרגיש אותה בעין. הראיה חדה וברורה והכל בסדר. מהיום השלישי, הכל משתבש. מה יכול להיות? האם הדבר קשור לתמיסה בה אני משתמש? לכל עדשה יש תמיסה מתאימה? אשמח לדעת,תודה רבה מראש אבי

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אבי, מדבריך ניתן להבין שהניקיון של העדשה לא מספיק טוב. אני ממליצה לך לגשת לאופטומטריסט שלך לבדיקה, שיראה את מצב העדשות ויבדוק האם הקימור מתאים לקרנית שלך.

28/10/2016 | 02:00 | מאת: שימי

שלום האם קיימות בשוק עדשות מגע קשות יומיות? או חודשיות? או רק שנתיות? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, עדשות קשות לא קיימות ביומיות או חודשיות.

18/10/2016 | 12:51 | מאת: חסוי

שלום, קניתי לפני כשנתיים משקפיים שכעת התברר לי שכנראה היו עם צילינדר גבוה ממה שהיה לי. בבדיקה שעשיתי לאחרונה נאמר לי שעלה לי הצילינדר. האם יכול להיות שעלה לי הצילינדר בגלל מרשם משקפיים גבוה מדי? ואם כעת אקנה משקפיים עם צילינדר נמוך יותר יירד לי הצילינדר?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אם הצילינדר במשקפים היה גבוה מדי, קרוב לוודאי היית מרגישה אי נוחות. יכול להיות שהצילינדר השתנה מאז הבדיקה האחרונה (כשנרכשו המשקפים). כדאי להיבדק אצל אופטומטריסט מוסמך כדי שיותאם המרשם הנכון והמתאים עבורך. אם הצילינדר גדל,מומלץ בנוסף לגשת לרופא עיניים לבדיקה שגרתית ומיפוי קרנית.

06/10/2016 | 11:40 | מאת: שחר

שלום, הזמנתי 2 זוגות משקפיים אותו הדבר, משקף אחד בסדר גמור, ומשקף שני יש לו צורה קמורה (מבחינת המסגרת, איפה שנכנסת העדשה) בנוסף לקח לי יחסית הרבה זמן להתרגל אליהם לעומת הישרות. רציתי לדעת האם זה משפיע בצורה כלשהי על הראייה? בעיקר אם אני מחליפה לפעמים בינו למשקף עם המסגרת שהיא ישרה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, בעדשות אופטיות קמורות (עם מספר) כאשר המרכז האופטי של העדשה לא נמצא בדיוק מול האישון יכול להיווצר אפקט של צילינדר, מה שיכול להסביר את ההתרגלות הארוכה יחסית למשקפים עם העדשות הקמורות לעומת הישרות. אם התרגלת ואינך חשה באי נוחות במשקפים הקמורים, לא צריכה להיות בעיה במעבר בין המשקפים הקמורים לישרים.

01/10/2016 | 17:28 | מאת: א.ר

שלום רב, אני מרכיב עדשות מגע חודשיות מסוג DISPO BIO. האופטומטריסט אמר לי שאפשר להרכיבן למשך חודשיים. האם הן מתאימות לחודש אחד או חודשיים? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, עדשות מגע מסוג DISPO BIO מיועדות להרכבה חודשית בלבד! (לחודש אחד)

01/10/2016 | 15:23 | מאת: אמא לילדה בת 3

ביתי בת ה-3 עברה בדיקת ראיה שיגרתית בטיפת חלב עם לוח ותמונות ולא זיהתה תמונה אחת בשורה הלפני תחתונה והתקשתה לזהות תמונות בשורה האחרונה. הופננו לבדיקת ראיה אצל רופא עיניים ילדים, בבדיקת הרחבת אישונים נמצא כי לביתי יש צילינדר -(-0.5) ומספר (-0.5) בשתי העיניים, הרופא היה די נחרץ בנוגע למתן משקפיים לילדה אך שלח אותנו לקבלת חוות דעת נוספת. ברצוני לדעת האם המצב המתואר הינו חד משמעי לגבי מתן משקפיים וכן האם תוצאות הבדיקה נחשבות/מוגדרות חריגות. בתודה מראש ובברכת שנה טובה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, מתיאורך קשה לי להבין מה חדות הראייה של הילדה ללא תיקון ועם המרשם החדש, כדי להבין האם יש צורך בהרכבת משקפים צריך גם להתייחס לחדות הראייה. בכל מקרה אמליץ לך לפנות לייעוץ נוסף אצל רופא עיניים ילדים.

שלום, אשתדל לתמצת את שאלתי כמה שניתן. במשך כעשור אינני מצליחה להתרגל למשקפי ראייה, בהתחלה המספר היה נמוך אז הצלחתי לתפקד בלי משקפיים, עם השנים המספר גדל וכבר לא הצלחתי להסתדר ללא משקפיים. כל פעם שעשיתי בדיקה בדיקה והזמנתי משקפיים אף פעם לא הצלחתי להתרגל אליהם, הרכבת המשקפיים תמיד הייתה מלווה בכאבי ראש ובתחושת לחץ, לא ויתרתי וניסיתי בכוח להתרגל במשך שבועות לכל המשקפיים שאי פעם הזמנתי. פניתי לאופטימטריסטים שונים, ניסיתי סוגים שונים של מסגרות, פעם אמרו לי שיש צילינדר, פעם שיש פריזמה וכך זה נמשך עד שפשוט החלטתי להזמין עדשות מגע. אני כבר שנים עם עדשות ורואה מצויין, אבל זה קשה להיות עם עדשות כל היום, בסוף יום העיניים כבר נהיות אדומות ו"עייפות". לאחרונה שוב ניסיתי להזמין משקפי ראייה ושוב אותו הסיפור, הראייה דרך המשקפיים מעוותת לא משנה כמה אני מנסה להתרגל. האם ידוע למישהו על המצב הזה? האם יש בדיקות נוספות מעבר לבדיקה הרגילה שאני צריכה לבקש? או לחילופין המלצה על עדשות מגע טובות שיכולות להיות כל היום בעין ושלא אצטרך "לגרד" אותן בסוף היום? תודה מראש, יוליה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום יוליה, התופעה שאת מתארת מאפיינת בד"כ אי הסתגלות/סבילות לצילינדר בעדשות משקפיים.אכן פיתרון טוב במקרים כאלה הוא הרכבת עדשות מגע, אך יש לזכור כי לא מומלץ להיות תלוי אך ורק בעדשות מגע. האם ניסוי לתת לך משקפיים ללא צילינדר בעבר?

06/10/2016 | 01:05 | מאת: יוליה

משקפיים עם צילינדר עשו לי רק פעם ואחת ומהר מאוד הבינו שזאת לא הבעיה שלי. כאבי הראש בהרכבת משקפיים נובעים מכל שאר זוגות המשקפיים אשר ניסיתי ללא צילינדר. ספציפית בזוג האחרון שהזמנתי נתתי לכמה מחברי עם מספר דומה להרכיב אותם וגם הם אמרו שהעיוות בראייה הוא לא רגיל אז אני מבינה שפשוט "חסכו" עלי במקום האחרון שהייתי בו. ללא קשר למשקפיים האחרונות, כל שאר הפעמים הרכבת המשקפיים הייתה מלווה בכאב ראש בלתי נסבל ואם ניסיתי בכל זאת בכוח להתרגל אליהן במשך תקופות ארוכות אז המצב הגיע גם לכאבים בצוואר ותחושת בחילה אפילו אחרי הרכבה ממושכת. זה קרה כל פעם לא משנה איזה מספר שינו לי וגם כשניסיתי סוגים שונים של מסגרות. כמובן שבדקתי שהמשקפיים לא סתם לוחצות לי חזק מידי על הרקות ושלא זו הבעיה. יכול להיות מצב שמישהו פשוט לא יכול להרכיב משקפיים? זה קיים? ואם כן אז יש לזה פיתרון אחר או עדשות שמותאמות במיוחד לשימוש ממושך? שקלתי לייזר אבל לצערי כל פעם שאני עושה בדיקת ראייה המספר שלי תמיד גדל ברבע..

שלום, המרשם שלי במשקפיים הוא: R: -4.00 , CYL: -0.75 , AXIS: 140 L: -4.00 , CYL: -0.50 , AXIS: 10 PD: 62 בעדשות ראיה אני : -3.75 נאמר לי שאני לא חייבת להרכיב עדשות ראיה עם צילינדר כי הן מאוד יקרות יחסית ואפשר להסתדר בלי. השאלה שלי היא כזו, האם אני יכולה להרכיב עדשות מגע -3.75 ובנוסף, בו זמנית, משקפיים שהן רק CYL ו AXIS כדי לחדד את הראיה במצבים שאני צריכה, לדוגמא: קריאה מהלוח בכיתה וכו'. וכשאני לא צריכה פשוט להשאר רק עם העדשות. מאחר ולא תמיד בא לי להרכיב משקפיים. לרוב אני עם עדשות. וחוסר הפוקוס מפריע לי במצבים של קריאה מרחוק וכו'. אשמח לעזרתכם, תודה רבה!

בנוסף, האם מרשם הCYL וAXIS יהיה זהה למרשם המשקפיים המקורי כשאני מרכיבה עדשות ראיה -3.75?

20/09/2016 | 18:08 | מאת: נתנאל

שלום לכם. ראיתי באיביי מכשיר לניקוי עדשות מגע שנקרא מכשיר "אולטרה סאונד" שפועל בעזרת תמיסת מי מלח והוא מנקה את העדשה כאילו היא הייתה בתמיסה לילה שלם בסה"כ שתי דקות! ופעם בשבוע למשך חמש דקות. אני רוצה לשאול זה בריא האולטרה סאונד להשתמש בו יום יום במשך שנים? מה עדיף יותר הדרך הרגילה שהוא יושב שם 8 שעות או זה? מאוד אשמח לשמוע את הדעה שלכם.....!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, איני מכירה את המכשיר ואת אופן פעולתו.

19/09/2016 | 20:47 | מאת: חסוי

שלום, יש לי מספר של בערך 4 בכל עין, ואני מעוניין לקנות משקפיים עם מסגרות פלסטיק רחבות(הגדולות שבאופנה). יש לי כמה שאלות: 1)האם יש קושי להסתגל לעדשות רחבות יותר? 2)חשוב-האם יש קושי להסתגל לעדשות דקות יותר? כלומר, האם העיניים מתאמצות יותר כאשר העדשות דקות יותר? 3)האם יש בעיה במספר 4 לעשות עדשות 1.56? 4)כאשר מדובר בישיבה רבה מול המחשב, לאילו עדשות יש יתרון? לדקות או לעבות? 5)כאשר מדובר בישיבה רבה מול מחשב, עדיף ציפוי אנטי ריפלקס או שלא? תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, 1. לא צריכה להיות בעיה בהסתגלות לעדשות רחבות. 2. אין קשר בין עובי העדשה למאמץ. 3. אין בעיה להזמין עדשה 1.56 במספר 4 אך ניתן לקבל עובי דק יותר באינדקס 1.6 ומעלה. (יתרון אסתטי). 4. אין הבדל בין עובי העדשות בישיבה מול מחשב. 5. עדיף להזמין עדשות עם ציפוי אנטי רפלקס, זה ימנע השתקפויות מהמסך.

שלום רב, יש לי מספר במשקפיים: עין ימן - 2.75-, צילינדר 0.75-. עין שמאל - 3.00- צילינדר 0.50-. אני רוצה לרכוש עדשות מגע, בחנות נאמר לי כי אני יכולה לקנות עדשות מגע במספר 3.15- לשתי העיניים ללא צילינדר. מבדיקה שעשיתי ראיתי שאין מספר כזה. ולכן, יש לי שתי שאלות: 1. האם המספר שנאמר לי הינו נכון? 2. במידה וכן, איזה מספר אני צריכה ככל ואין עדשות מגע במספר הזה (3.15-). תודה מראש על המענה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, יכול להיות שהתכוונו למספר מינוס שלוש ורבע, זאת אומרת -3.25. בעיקרון כדי להזמין עדשות מגע ממולץ לעבור בדיקת התאמה לעדשות מגע גם מבחינת המספר וגם מבחינת קימורי הקרנית כדי להתאים לך את העדשות המתאימות ביותר.

15/09/2016 | 21:07 | מאת: איילה

איני רואה לרחוק. מספר מאוד קטן . פחות מ- 1 בשי העינים . כשאני מרכיבה משקפים לראייה מרחוק זה משבש לי את הראייהה לקרוב . ואני רואה היטב מקרוב ללא שקפים. אני רוצה לנסות להרכיב עדשות מגע. ההצעה של האופטימיטריסט היא שארכיב עדשת מגע בעין אחת בלבד. וזה אמור לאזן את הראייה. כך שארכיב בעין שמאל הדומיננטית אצלי. למרות שהמספר שלי יותר גדול בימין - לא ארכיב שם עדשה.. זה הגיוני?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, כן זה הגיוני. זה יאפשר ראייה טובה מקרוב ומרחוק.

15/09/2016 | 01:12 | מאת: דניאל

שלום רב ניסיתי עדשות מגע חודשיות טוריות של ג'ונסון (אואזיס) וכן יומיות טוריות של סאופלון- (clarity (one day, ובשניהם חוויתי יובש חמור בעיניים, שמתבטא באדמומיות, עקצוץ, אי נוחות ועין אדומה. יכול להיות שזו גם רגישות לתמיסה ולא רק לעדשת מגע (כי כשהזלפתי לעדשה עוד מהתמיסה מיד הרגשתי ויתר צריבה ותחושת שריפה בעין), אבל עם העדשות של סאופלון כאמור אין צורך בשימוש בתמיסה ובכל זאת הרגשתי יובש. היובש בעיניים לא קיים אצלי עם משקפיים בכלל. שאלתי היא: במידה וניסיתי את שני המותגים הללו וחוויתי יובש בעיניים, האם יש סיכוי שעדשות מגע של יצרנים אחרים לא יגרמו לי ליובש בעיניים? (למשל בוש אנד לומב, איר אופטיקס, קופר ויז'ן ואחרים). שני המותגים הללו שניסיתי הם כאמור מסיליקון היידרוג'ל... בתודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, ניתן לנסות עדשות מגע מיצרנים אחרים וניתן גם לשלב טיפות הרטבה (דמעות מלאכותיות המיועדות לשימוש עם עדשות מגע) בזמן הרכבת העדשות במידת הצורך.

15/09/2016 | 01:00 | מאת: דניאל

שלום רב האם עדשות 1.6 הן יותר עמידות בפני שבר מאשר עדשות באינדקס 1.5 או 1.56? והאם במסגרת חצי מומלץ לשים עדשות באינדקס 1.6? (בהנחה שהן יותר עמידות בפני שבר) בתודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אכן עדשות 1.6 עמידות יותר בפני שבר. בחצי מסגרת מומלץ להרכיב עדשות באינדקס 1.6 לפחות גם כי העדשות באינדקס זה דקות יותר ואסתטית.

14/09/2016 | 16:36 | מאת: לינוי

שלום רב, אני משתמשת בעדשות מגע יומיות של חברת אקווה. .האם יש הבדל בין סוגי העדשות מבחינת איכות ,נוחות, והישארותם בתוך העין? לגודמא מול עדשות של לייף? מהי העדשה הכי טובה ואיכותית? העיניים שלי מאוד אבל מאוד רגישות!!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אני לא מכירה את העדשות שאליהן התייחסת. בעקרון עדשות מגע יומיות מייצרים בדרך כלל לפי נתונים סטנדרטיים, כך שאם קימיים הבדלים בין החברות השונות, ההבדלים הם קלים.

04/09/2016 | 04:24 | מאת: חפרפרת :-)

מעוניינת בניתוח להסרת משקפיים אבל רוצה לוודא שעשיתי הכל כדי להמנע ממנו- האם יש תירגול או אימון שמסייע לחידוד הראיה? אשמח לשמוע...

שלום, אימוני העיניים בדרך כלל עובדים על חיזוק שרירי עיניים חיצוניים ויכולת מיקוד לקרוב אך לא להודרת המספר. אם את מעוניינת בהסרת משקפיים בלייזר תוכלי לגשת לבדיקת ייעוץ והתאמה.

03/09/2016 | 23:05 | מאת: איציק

שלו' וברכה! אני מרכיב עדשת מגע רק בעין אחת (עין ימין. בעין שמאל עברתי ניתוח להסרת קטרקט לפני כשבעה חודשים. אני רואה היטב למרחק אך זקוק למשקפי קריאה. מצב זה זמני ומשמש לאיזון עד לניוח העין השנייה). בתחילה הרכבתי עדשת מגע פשוטה. לפני כחמישה חודשים החלפתי לעדשות מגע מסוג הידרוג'ן ג'ייל של חברת אלקון. עדשות חודשיות. לאחרונה, יש לי מספר בעיות בעדשה זו. לפעמים היא זזה בתוך העין ועולה למעלה מתחת לעפעף העליון. לעיתים אני רואה מטושטש ונדמה לי שהעדשה מלוכלכת. אני מנקה אותה לפי ההוראות ושוב מרכיב אותה. ושוב חוזרת התופעה הנ"ל. אני לא סובל מיובש בעיניים. מה אפשר לעשות? תודה רבה מראש! איציק

לקריאה נוספת והעמקה

שלום איציק, אנא פנה לאופטומטריסט שלך לבדיקה.

01/09/2016 | 09:30 | מאת: רותם

שלום רב, לפני קצת יותר מחצי שנה שמתי לב שאני רואה מעט מרוח את הכתוב על מסך המחשב. עקב בעיות אישיות,לא הצלחתי להתפנות לבדיקת עיניים. במהלך החצי שנה הרגשתי שהראיה מתדרדרת עד ששמתי לב בחודש האחרון שקשה לי להבחין בבירור בתווי פנים של אנשים למרחוק. אתמול הייתי אצל רופא עיניים שעשה לי בדיקה עם המכשיר האופטי ולא הפסיק לחזור על המילים מוזר,מוזר מאוד..הוא אמר שהמספר יחסית נמוך אך הצילינדר מאוד גבוה,מעל ל -3.שאלתי אותו האם הגיוני שהראייה תדרדר בטווח קצר ואולי צריך לבדוק זאת אך הוא פתר אותי בתשובה שאני צריכה משקפיים ושנראה שאני סוחבת את זה הרבה זמן..לצערי,הרגשתי שלא ניתן לי מענה רציני ושהיחס היה מעט עייף. האם לפי התיאור שלי,אני צודקת בהרגשה שההתדרדרות בראיה היא מהירה מידיי וצריך לבדוק? מה עליי לעשות? אודה על תגובתך כיוון שמשהו לא נרגיש לי תקין... תצוגה מראש, רותם

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רותם, אם את מרגישה לא מסופקת אמליץ לך לגשת לבדיקה אצל רופא עיניים נוסף. בנוסף, אם לא עברת מיפוי קרנית, אמליץ לבקש מהרופא מיפוי קרנית - צילום טופוגרפיה של הקרנית או לבצע את הבדיקה אצל אופטומטריסט מוסמך המחזיק במכשיר הטופוגרפיה.

30/08/2016 | 03:20 | מאת: ירון

שלום רב האם אינדקס עדשה 1.6 ומעלה הוא פחות שביר מאשר אינדקס 1.56 או 1.5? והאם במשקפיים ללא מסגרת (ברגים או ניטים) מומלץ לקחת מהסיבה הזו עדשה 1.6 ומעלה? במידה ויעשו בעדשה 1.5 אז היא תישבר בקידוח? האם גם במשקפי חצי מסגרת מהסיבה הזו מומלץ לקחת אינדקס 1.6 ומעלה כדי שלא ישבר החלק החשוף במסגרת? בתודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ירון, אכן כך, עדשות באינדקס 1.6 ומעלה הן עדשות נגד שבירה ובמסגרות ברגים וחצאי מסגרת מומלץ להשתמש בעדשות מסוג זה.

28/08/2016 | 22:05 | מאת: חסוי

שלום, לפני שנה קניתי משקפיים חדשות, ובבדיקה אחרונה שעשיתי עלה לי המספר בעין שמאל. כעת אני מתכנן לקנות משקפיים חדשות. אני חושש שעין שמאל קצת עצלה, ואם אעלה את המספר בעין שמאל אז המספר שוב יעלה באותה העין. אני שוקל לקנות משקפיים עם אותו מספר כמו הישנות(לא להעלות את המספר בעין שמאל). האם ישנו סיכון בשימוש ממושך עם מספר לא מתאים בעין אחת?

שלום, עיקר הבעיה כאשר מרכיבים מרשם משקפים לא מתאים לא מקבלים חדות ראייה מקסימלית שניתן לקבל עם מרשם תקין.

בן 24 עם פזילה בעין אחת מגיל מאוד קטן לעולם לא שמתי עדשות מגע.. השאלה שלי היא האם הם מסוגלות להסתיר במראה החיצוני את הפזילה כמו שהמשקפיים בעצם מראות מראה טבעי וישר בשתי העיניים המספרים הם 4+ ו2+ ו0.75 צילנדר

לקריאה נוספת והעמקה

שלום בן, כדי לענות על שאלתך יש לבצע בדיקה לאימות גןדל הפזילה והתאמה לעדשות מגע. לצורך כך אני ממליצה לך לגשת לאופטומטריסט מוסמך.

שלום מזה כמה שנים אני סובל מדמעות מוגלתית שמפריעות לראיה ניסיתי כל מיני טיפות עיניים שלא עזרו ממש . האם יש טיפול שיקל עליי ?? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אנא פנה לרופא עיניים

היי אני בן 24 יש לי פזילה מגיל קטן מאוד בעיין אחת מרכיב משקפיים אחרי מלא בדיקות ולא מעט התייעצות עם מומחים בארץ אני לא עומד בקריטריון של ניתוח פזילה כי אני יכול לפגוע בעיין הבריאה.. שאלתי היא כרגע במצב כמו שהוא אם אני יחליט ללכת פעם ראשונה על עדשות מגע זה יסתיר במראה החזותי האסטטתי את הפזילה? כמו שהמשקפיים מצליחים להסתיר? או שזה נטו שיפור בראייה...?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום בן, כדי לענות על השאלה שלך צריך לראות את גודל הפזילה ולדעת מה המספר שלך בעיניים. כמו כן יש לעבור בדיקת התאמה לעדשות מגע. לצורך כך, אני ממליצה לך לגשת לאופטומטריסט מוסמך לביצוע הבדיקות המתאימות.

04/08/2016 | 00:00 | מאת: קרן

רציתי לשאול מה עושים במקרה שיושבים על משקפיים יש אפשרות לסדר אותם ?

קרן שלום, תלוי בגודל הנזק, אם מדובר בעיקום המסגרת ללא שבירה אז בדרך כלל ניתן ליישר אותה. כדאי לגשת לאופטיקאי או אוטומטריסט לצורך יישור המסגרת.

03/08/2016 | 23:36 | מאת: אפרת

א.ג.נ שלום אני בת 40 וסובלת מקוצר ראייה. יש לי רק צילינדר במשקפיים...כלומר אין מספר נוסף.מלבד זה של הצילינדר. לאחרונה רכשתי משקפי שמש עם מספר ויש לציין שמדובר בעדשות רגילות, לא של צילינדר. במשך חודש הכל היה בסדר ועכשיו התחילו כאבי ראש וגם תחושה שאינני רואה ברור. האם בגלל הצילינדר אינני יכולה להרכיב משקפי שמש עם עדשות גדולות/בינוניות? מה שהיה לי עד עכשיו היו עדשות רגילות בחנות ניסו לשכנע אותי לקנות פולראייז. האם בגלל זה אינני רואה ברור?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, איני יודעת את המספר של הצילינדר שלך ואת סוג העדשות שהזמת (קמורות או לא)בכל מקרה, אני ממליצה לך לגשת לאופטומטריס שעשית אצלו את משקפי השמש שיבדוק שהמסגרת יושבת טוב על הפנים.

שלום רב, לפני כשבועיים שמתי לב שאני רואה מטושטש בעין שמאל. זה לא קרה תוך כדי "החיים" (נהיגה/סרט וכו'), אלא רק בגלל שדיברתי עם אנשים על ראיה ובדקתי עצמי. הלכתי לרופא עיינים שאישר שאכן יש לי בעיה בעין שמאל והפנה אותי לאופמטריסט לקבלת משקפיים. אני מעריך שמדובר בבעיה של 'צלינדר' כמו שיש לאבי ואחותי. בימיים שעברו שמעתי מהרבה אנשים את הטענה שמשקפיים "מחלישות" את הראייה, הופכות את העין ל"עצלנית", ושאם הטשטוש לא הפריע לי ביומיום וגיליתי את הטשטוש רק בבדיקה עצמית, אזי שלא כדאי להתחיל לשים משקפיים מהסיבות לעיל. רציתי לברר יותר לעומק האם יש משהו בטענות "החלשת העיינים". תודה רבה!

שלום רועי, כאשר מתאימים משקפים לאחר בדיקה,העדשות מיועדות לשיפור הראייה וחידוד התמונה. כאשר לא מרכיבים תיקון ראייה מתאים כשיש צורך, זה עלול להוביל במקרים מסויימים גם להתדרדרות הראייה. כדי לדעת בודאות מה המרשם המתאים עבורך והאם יש צורך משקפים, יש לגשת לאופטומטריסט מוסמך לבדיקה.

19/07/2016 | 11:06 | מאת: אורי

לפורום שלום.אני בחור בן 21 קצר רואי מאד משקפיים אני מרכיב מגיל שלוש במשך השנים המספרים עלו ונוצר פער גדול בן מספרי עדשות המשקפיים.עין ימין המפר היום 9- וצלינדר 1.5 ועין שמואל המספר 15- וצלינדר 2.5. מבחינה אסטטית העינים שלי שנראות מבעד לעדשות המשקפיים הן קטנות כשעין שמואל הרבה יותר קטנה מעין ימין ועדשת המשקפיים מדגישה זאת.האם ניתן באיזה צורה ליצור מראה שווה לעינים שנראות מאחורי העדשות.

לקריאה נוספת והעמקה

אורי שלום, עדשות מינוס אכן גורמות לאפקט של הקטנה, בנוף לכך כשיש הבדל גדול בין שתי העיניים, כמו במקרה שלך זה נראה בולט יותר כאשר עין אחת נראית קטנה יותר. את אפקט ההקטנה ניתן למנוע ע"י הרכבת עדשות מגע.

07/07/2016 | 14:33 | מאת: עבד

מה מיוחד במרכיבים של תמיסת סינרג'י ולמה היא מומלצת לעדשות סיליקון הידרוג'ל ?

שלום, זו היא תמיסת חיטוי שאינה מכילה חומרים משמרים.

05/07/2016 | 15:15 | מאת: פיני

האם כשאני מבקש להכין עדשות למשקפי שמש עם המספר שלי, הן מגיעות אוטומטית עם ציפוי מלא ל-UV? זה בקשר להיום. בקשר לעבר, יש לי זוג משקפי שמש ישנות, האם יש דרך לבדוק אם יש ציפוי UV על העדשות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום פיני, ישנן עדשות שכאשר הן מיוצרות הן כבר מכילות את מסנן ה UV בתוכן ויש כאלה שלא. כאשר מדובר בעדשות המכילות את מסנן הקרינה הן רק עוברות תהליך צביעה ואילו העדשות שלא מכילות את מסנן הקרינה יש להוסיף בנוסף לצביעה גם ציפו נגד UV. לגבי המקשפיים הישנים שלך, יש מכשירים שיכולים להעריך את רמת הסינון של UV בעדשות.

02/07/2016 | 21:41 | מאת: מירה

בשנים האחרונות עשיתי פעמיים מולטיפוקל ואני מתקשה לראות, רואה מטוטש קרוב ומטוטש רחוק. מה אפשר לעשות במצב זה, אני לא מסתדרת עם מולטיקופל, יוצר אצלי הרבה בעיות בעבודה ובלימודים. בת 53

לקריאה נוספת והעמקה

שלום מירה, ניתן לעבור לשני זוגות משקפים- אחד לרחוק והשני לקרוב או לעבור לעדשות ביפוקל (בעדשה זו ישנו חלון לקריאה באזור התחתון של העדשה). אך לפני שאת מותרת על המולטיפוקל הייתי מציעה לך לגשת לאופטומטריסט שלך לבדיקה חוזרת ולנסות לפתור את בעית הטשטוש שלך.

04/07/2016 | 07:54 | מאת: מירה

טשטוש בגלל תרופות פסיכיאטריות, לחץ דם גבוה, מה יכול להיות?

שלום, אני משתמשת שנים בעדשות מגע, לאחרונה עשיתי בדיקת ראיה וקביתי מספר חדש (היה 3.75 ועכשיו 4), מאז שאני שמה את העדשות החדשות אני מרגישה שהעיניים שלי 'בורחות' לי, כמו חוסר פוקוס... מה זה יכול להיות? קניתי מאותה חברה, אותו סוג של עדשות רק מספר יותר גבוה. תודה רבה, לנה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לנה, ממליצה לחזור לבדיקה אצל האופטומטריסט המטפל שלך.

12/06/2016 | 17:48 | מאת: ZIV

לאחרונה שמתי לב (במקרה) שבעין שמאל אני רואה פחות טוב מעין ימין; מילים מרוחקות נראות יותר מטושטשות. שמתי לב לזה רק בגלל שיחה על ראייה ובדיקה עצמית, לא היה לי קושי בתפקוד, נהיגה וכו'. האם יש לבצע בדיקת ראיה בכל מקרה כדי לוודא את הענין? אם כן, היכן עלי לבצע בדיקה - רופא עיניים או אופטימטריסט ? תודה רבה!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום זיו, כדאי לעבור בדיקת ראייה ולראות במה מדובר. לצורך ביצוע בדיקת ראייה יש לגשת לאופטומטריסט מוסמך, אם ברצונך לגשת לבדיקת בריאות העין לפני כן, יש לגשת לרופא עיניים.(בכל מקרה, ההמלצה היא לעבור אחת לנשה בדיקת עיניים שגרתית אצל רופא עיניים).

שלום מזה כמה חודשים סבלתי מעין אדומה (עין אחת-שמאל). חודשיים טופלתי בטיפות לאלרגיה- רלסטט, כיוון שהרכבתי 6 שנים עדשות מגע רכות סיליקון הידרוג'ל חודשיות. טיפות רלסטט לא עזרו והגעתי לחוו"ד נוספת ונשלחתי לצילום US לבדיקת חשד לאפיסקלריטיס - תוצאת הפענוח היא: תחת הסעיף לובן העין (סקלרה) נכתב: לא הודגם עיבוי הסקלירה או הרחבה של חלל הסוב טנון. לסיכום: ללא סימני פסיקלריטיס. אז כנראה מדובר במשהו פשוט יותר? כעת אני חודש מטופל בטיפות NEVANAC + כדורים INDOVIS ו- FAMOTIDINE. עברו כ10 ימים מתחילת הטיפול וכבר האודם פחת משמעותית. שאלתי היא האם מניסיונכם ולדעתם יש אפשרות בגדול לחזור לשימוש בעדשות מגע חודשיות (או אפילו יומיות) ובעתיד אף לבצע ניתוח לייזר להסרת משקפיים לאחר שיעבור האודם והדלקת/אלרגיה, מה שזה לא יהיה??

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אנא הפנה את השאלה לפורום רופאי העיניים.

קיבלתי מרשם לעדשות מגע ללא צילינדר. אני חובש משקפיים עם צילינדר ולפיכך בוצעה התאמה ו"חיפוי" של המספרים של העדשות כלפי מעלה (מאחר ואין בסוג העדשות שאני מעוניין בהם דגם אסטגמציה). שאלתי היא האם זה לא מסוכן לעיניים או עלול לגרום לעיניים שלי להתרגל למספר יותר גבוה ולאחר מכן קשיים במעבר בין משקפיים לעדשות. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, כאשר הצילינדר הוא לא משמעותי במרשם, מנסים להוריד אותו על בסיס שינוי המספר הכללי כדי לקבל תוצאה דומה לראייה עם תיקון של צילינדר. זה לא אמור לגרום לנזק בעיניים.