פורום אופטומטריה, משקפי ראייה ושמש ועדשות מגע

הפורום יעסוק באופטומטריה, במשקפיי ראייה, במשקפי שמש ובעדשות מגע. לציבור הגולשים יינתנו תשובות על-ידי אורב אבזקייב, אופטומטריסטית בעלת ניסיון רב ברשת "עיניים". התשובות יינתנו תוך פרק זמן של 48-72 שעות, ללא נטייה מסחרית, לקבלת מידע: 3122* למעבר לפורום לחצו כאן.
1942 הודעות
1812 תשובות מומחה

מנהלי פורום אופטומטריה, משקפי ראייה ושמש ועדשות מגע

הפורום יעסוק באופטומטריה, במשקפיי ראייה, במשקפי שמש ובעדשות מגע. לציבור הגולשים יינתנו תשובות על-ידי אורה אבזקייב, אופטומטריסטית בעלת ניסיון רב ברשת "עיניים". התשובות יינתנו תוך פרק זמן של 48-72 שעות, ללא נטייה מסחרית, לקבלת מידע: 3122*
30/03/2017 | 12:59 | מאת: מיכל

לום רב, מזה כשנה-שנתיים יש לי לחצים באיזור העיניים והעף שמונעים ממני להרכיב משקפיים. עקב כך אני מרכיבה עדשות מגע 100% מהזמן. המספר שלי הוא מינוס 2 בשתי העיניים וללא צילינדר. נבדקתי אצל ספר רופאי עינים, א.א.ג (לשלילת סינוסיטיס), ואף ניורולוג לבדיקת לחץ תת עיני ולא נמצא דבר. גם השיניים ומפרקי הלסת נבדקו, ונעשה גם צילום של הסינוסים ולא נמצא משהו חריג. האם הלחצים יכולים בכל זאת לנבוע מבעית ראיה - בשימוש בעדשות לרוב אין לי בעיות אבל מכיוון שחלק גדול מעבודתי נעשה מול מחשב זה גם גורם לאי נוחות - מכיוון שגם זה גורם לכאבי עיניים - לא בגלל היובש אלא בגלל הקרבה למסך. לא יודעת מה עוד ניתן לעשות כדי שאוכל לתפקד... מה עוד ניתן לבדוק, והאם יש בעיה עם הרכבה ממושכת כל כך של עדשות כי כרגע לא מוצאת דרך אחרת לעבור את היום. משתמשת ביומיות בלבד. תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום מיכל, האם ניסית להרכיב מסגרת קלה כך שלא תורגש על הפנים? יש כיום בשוק מסגרות קלות במיוחד שיוכלו לענות על הצרכים שלך. לא מומלץ להיות תלויה בעדשות מגע בלבד.

19/04/2017 | 14:37 | מאת: מיכל

כן!!! ניסיתי כל סוג של משקף כולל כאלה ללא מסגרת בלבד. זה לא משנה כי הלחץ לא נגרם בהכרח מהמשקפיים לפעמים אני מרגישה אותו גם ללא משקפיים אבל כמובן אין מה להשוות מבחינת אי הנוחות כי המשקפיים הופכים את זה לכאב בלתי נסבל.

אם כך, פתרון נוסף שאולי יוכל לעזור לך הוא ortho k. מדובר בעצם בעדשות מגע קשות המורכבות בעיניים בזמן שינה, ומאפשרות לראות ללא משקפים או עדשות מגע במהלך היום, ראוי לציין כי לא כל אחד מתאים לטיפול מסוג זה ולכן חשוב מאוד לעבור בדיקה אצל אופטומטריסט מוסמך העוסק בתחום זה. ניתן גם לשקול ניתוח לייזר להסרת משקפים.

שלום, לפני מספר שנים כשעשיתי בדיקת עיניים בשביל עדשות, נאמר לי שהקימור שלי הוא 9.0 והומלץ לי על acuvue moist יומיות. החוויה שלי עם העדשות האלה לא הכי טובה והעיניים מתייבשות לי וקצת שורפות אחרי כמה שעות שהן על העיניים. יצא לי להיות באוסטרליה ולעשות בדיקת עיניים שם לפני כחודש, והאופטומטריסט המליץ לי על B&L BioTrue יומיות שהקימור שלהן הוא 8.6, הוא אמר שאין סיבה שהקימור הזה לא יהיה לי נוח ונתן לי חבילת נסיון כדי לראות איך זה מרגיש. מאז אני קניתי חבילה כי הן ממש נוחות ואני לא מרגיש אותן כל היום, העיניים כבר לא מתייבשות וכו. רציתי לשאול אם זה בסדר שאני שם אותן למרות שאמרו לי שהקימור שלי הוא 9.0, אני פשוט לא יכול לסבול את ה acuvue moist. תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אורן, אם האופטומטריסט בדק אותך כשהעדשות עם הקימור 8.6 היו מורכבות בעיניים, זה בסדר. אך בכל מקרה, אמליץ לך לגשת לאופטומטריסט עם העדשות לבדיקה.

שלום, האם מוכח מדעית שאכן העדשות הללו חוסמות קרינה אלקטרומגנטית ממכשירים כגון מסך מחשב? האם מומלץ לאנשים שעובדים הרבה מול מסך מחשב? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום יניב, ישנו ציפוי שניתן להוסיף לעדשות, בין היתר גם לעדשות V-PRO. הציפוי הנגד האור כחול המוקרן ממסכים מונע חדירת אור כחול לעין. ציפוי זה מומלץ לאנשים העובדים מול מסכים.

16/03/2017 | 12:04 | מאת: אינגה

שלום, יש לי משקפיים כ-10 שנים עם המספר 1.5- בשתי העיניים. בעין שמאל יש גם צילינדר. לפני מספר ימים עשיתי בדיקת ראיה (3 שנים מאז הפעם הקודמת) ונאמר לי שהמספר שלי ירד אבל הצילינדר עלה. רציתי לדעת הם מצב כזה אפשרי. תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אינגה, המספרים עשויים להשתנות במהלך החיים. חשוב לעשות בדיקות תקופתיות ולהיות במעקב.

16/03/2017 | 14:42 | מאת: אינגה

שלום אורה, תודה על התשובה. אני יודעת שהמספרים יכולים להשתנות, פשוט התפלאתי שהמספר ירד וכביכול "השתפר".

14/03/2017 | 12:58 | מאת: שרון

שלום, אני בת 38, סובלת מעיניים יבשות, ארוזיות חוזרות ובלוטות דמעות חסומות. יש לי קוצר ראיה -2 ואני מעוניינת להרכיב עדשות מגע אך לצערי בגלל היובש עדשות רגילות לא מתאימות לי. האם עדשות מגע סקלרליות או מיני סקלרליות עשויות לשפר את מצבי ולהתאים לי? האם עדשות מסוג זה קיימות גם בגוונים שונים? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום שרון, עדשות מגע סקלרליות/ מיניסקלרליות יכולות לעזור במקרי יובש חמורים. כדי לדעת האם סוג זה של עדשות יתאים, לך יש לעבור בדיקת התאמה לעדשות המגע. אם התכוונת לעדשות צבעוניות המשנות את צבע העין, אז בעדשות סקלרליות זה לא קיים.

אני מרכיבה משקפי מולטיפוקל בעלי מספר -7.50. +2.00. האם מומלץ לרכוש משקפיים בעלות עדשות מתכהות או 2 זוגות משקפיים לשמש ולראייה? מה הפלוסים והמינוסים בכל חלופה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום מירה, יתרון בולט בעדשות מתחלפות הוא האפשרות להישאר עם אותה מסגרת על הפנים גם בתוך מבנה וגם בחוץ. העדשה מתכהה כאשר היא נחשפת ל UV. ברוב הרכבים השמשה מונעת חדירת UV ולכן העדשה עלולה לא להגיע לכהות המקסימלית שלה בזמן נהיגה.

תודה רבה

04/03/2017 | 14:11 | מאת: ענת

שלום אני כבדת ראיה מלידה atropiha optics מעוניינת לרכוש משקפי ראיה וקריאה,מה סוג עדשות המעניקות ראיה חדה ביותר ומונעות כאבי ראש,עייפות ומאמץ בעינים? של איזו חברת עדשות?משקפי שמש-פחות סינוור ויותר אור בתוך מבנה חשוךכמו בלתי נראים שקופים. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ענת, יש חברות המייצרות עדשות באיכות טובה כגון צייס, אסילור, שמיר ועוד. לגבי משקפי השמש, האם ניסו להתאים לך פילטרים? זה יכול לעזור במקרה של סנוור בתוך מבנים וגם בחוץ.

02/03/2017 | 22:57 | מאת: יצחק

אני בן 17 וחצי, לפני יומיים הלכתי לעשות משקפיים אחרי שגילנו שהראיה שלי לא כל כך טובה. זאת פעם ראשונה שאני לובש משקפיים. הבעיה היא כזו, בכל פעם שאני מרכיב את המשקפיים קשה לי להיות איתם, אני מרגיש מאמץ ולחץ כזה בעיניים, לא יודע איך להסביר כל כך אבל אני צריך להתאמץ יותר בשביל להסתכל, כאילו אני מוציא את העיניים. מה גורם לזה? המידה שלי לא גדולה, נראה לי -1.00 ובעין השניה -1.25 עם צילינדר -.035 או משהו כזה. מה אפשר לעשות? יכול להיות שזו בעיה במשקפיים?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום יצחק, כאשר מרכיבים משקפים בפעם הראשונה, לעתים מתלווה לכך הרגשה של אי נוחות או שינוי במראה המרחבי, אך תופעה זו אמורה לחלוף לאחר תקופת הסתגלות קצרה למשקפים. אם ההרגשה אינה חולפת לאחר כ 10 ימים, אמליץ לפנות חזרה לאופאטומטריסט המטפל.

02/03/2017 | 22:39 | מאת: יצחק

אני בן 17 וחצי, לפני יומיים הלכתי לעשות משקפיים אחרי שגילנו שהראיה שלי לא כל כך טובה. זאת פעם ראשונה שאני לובש משקפיים. הבעיה היא כזו, בכל פעם שאני מרכיב את המשקפיים קשה לי להיות איתם, אני מרגיש מאמץ ולחץ כזה בעיניים, לא יודע איך להסביר כל כך. מה גורם לזה? המידה שלי לא גדולה, נראה לי -1.00 ובעין השניה 1.25 עם צילינדר 0.35 או משהו כזה. מה אפשר לעשות? יכול להיות שזו בעיה במשקפיים?

26/02/2017 | 11:14 | מאת: אייל

לק"י שלום רב! יש לי מרשם עדכני למשקפיים, ורציתי לדעת צריך לשנות - להוריד בכדי שגם יתאים לעדשות מגע! תודה! R -5.5 צילינדר 1.25 axis 180 L -6.0 צילינדר 0.5 axis 170 תודה שוב, (הרכבתי כבר עדשות מגע עד לפני שנה קצת יותר) שבוע טוב וחודש טוב (:

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אייל, המרשם המתאים לעדשות מגע רכות יהיה: R -5.00/-1.25x180 L -5.50 בכל אופן, יש צורך בבדיקת העדשות כאשר הן מורכבות בעיניים כדי לוודא שמעבר החמצן תקין ושהזוית של הצילינדר יושבת בצורה נכונה.

שלום, אם יש לי שינוי קל במרשם באותה עין גם במרחק וגם בקריאה, ובעין השנייה אין שינוי - האם אפשר להחליף רק עדשה אחת משקפי המולטיפוקל, או שזה לא מומלץ? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום נעה, בדרך כלל מומלץ להחליף את שתי עדשות המולטיפוקל כאשר יש שינוי באחת העיניים. זה ימנע אי נוחות וצבע העדשות יהיה זהה.

12/02/2017 | 16:30 | מאת: לי

היי, המספר שלי הוא מינוס 6. האם אפשר בבקשה המלצה לחברה של עדשות מגע מומלצות ואיכותיות בצורה אובייקטיבית ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לי, כדי לקבוע איזה סוג עדשה הכי מתאימה ומומלצת לחברתך, יש צורך בבדיקת התאמה לעדשות מגע.

12/02/2017 | 00:17 | מאת: שרון

שלום אודה להתייחסותך, אני שנה לאחר ניתוח ויטקורמי, וכתוצאה מכך חסרה לי רקמה במרכז הראייה ולכן אני רואה קצת עקום קווים והראייה מ100אחוז קטנה ל75 אחוז באותה עין, האופטרימיסט אבחן שאני צריך 1.25 כולל צילינדר, ואני רואה עם זה נקי רק "קטן יותר",ברור אבל קטן יותר, שאלתי: האם ישנה עדשה בשוק שמסוגלת להגדיל מעט כדי שהגופן שאקרא יהיה שווה ב2 העיניים? (מעין עדשה שתכיל זכוכית מגדלת) שאלה שניה האם ישנה עדשה שיכולה לסדר את עניין הקווים? שאלה שלישית איך נקראות העדשות שמפחיתות את ההרס בזמן הקריאה באייפון תודההה מראש :)

לקריאה נוספת והעמקה

שלום שרון, כאשר יש הבדל במספרים בין שתי העיניים נוצר הבדל בגודל הדמות בכל עין. ניתן למנוע את התופעה ע"י הרכבת עדשות מגע. העיוות של הקווים מושפע מהרשתית ואין עדשות משקפיים שיוכלו לתקן את העיוות. הציפוי נגד האור הכחול בעדשות משקפיים נקרא blue coat.

היי אשמח אם תוכל להגיד לי אם יש צורך במשקפיים או שאפשר להמתין ומה זה אומר כל המספרים האלו? ימין: s: -0.25 C: -0.50 A: 90 S.E.: -0.50 שמאל: s: 0 C: -0.75 A: 80 S.E.: -0.50 תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אביטל, חסר הנתון של חדות הראייה בכל עין ללא מרשם ועם המרשם החדש, מה שלא מאפשר לי לענות בדיוק על שאלתך. בכל אופן, לפי המרשם ניראה כי המרשם מיועד למרחק ויתכן שיעזור בראייה לרחוק.

07/02/2017 | 14:24 | מאת: אורי

הלן יש לי מספרים של 8+ וצילנדרים סביב המינוס 3 התנסיתי בהרבה עדשות מגע ,ועד היום לא מצאתי עדשות מגע שיושבות בצורה טובה על העין כיום אני מרכיב עדשות sh toric של soflex , האם אולי מהעדשות מגע הקשות תבוא הישועה ואם כן איזה סוג מומלץ ? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אורי, עדשות מגע קשות מנטרלות צילינדר הנובע מהקרנית. לכן, כדי לענות על שאלתך באופן מדויק יש צורך בבדיקת התאמה לעדשות מגע.

05/02/2017 | 17:02 | מאת: אוש

שלום רב אחרי הרבה זמן עם משקפיים במספר של -1.25 ו1.50 הרגשתי שאני לא רואה טוב וניגשתי לבדיקה ואז אמרו לי שעלה לי המספר עין ימין-1.50 ו-0.50 צילינדר עין שמאל-1.75 עשיתי גם עדשות מגע ששם לא שמו צילינדר ופשוט שמו לי בשתי העיניים 1.75 עם העדשות מגע אני רואה מצויין ומהרגע הראשון הרגשתי איתם טוב. היום קיבלתי משקפיים שעשיתי עם המספר החדש כולל הצילינדר ומאוד קשה לי להרכיב אותם.. יש לי תחושת עיוות שכשאני מסתכלת על נקודה מסויימת ומזיזה את הראש אני רואה מכווץ יותר וזה גורם לסחרחורת וכאבי ראש. חוץ מזה כשאני מסתכלת על כיתוב שחור הוא בולט יותר מבדרך כלל אבל התחושה שהוא מעט זז לי. האם זה הגיוני שחצי צילינדר יהיה כלכך משמעותי? ואם כן אני אתרגל לזה מתישהו? והאם יש אפשרות שאולי עשו טעות בזווית או במשקפיים? אני קצת מבולבלת אשמח לתשובה תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, התופעה שאת מתארת ככל הנראה נובעת מהצילינדר במרשם המשקפים. יש אנשים שרגישים יותר לשינויים ויש אנשים הרגישים פחות. אם התחושה אינה חולפת לאחר כעשרה ימי הרכבת המשקפים אני ממליצה לגשת לאופטומטריסט שלך לבדיקה חוזרת.

03/02/2017 | 01:23 | מאת: מיכאל

יש לי משקפי ביפוקל עם מספר גבוה של +10. אני מחפש בחו״ל אתר אונליין שניתן להזמין. כל אלו שמצאתי המקסימום מספר הוא +8. מישהו מכיר אתר שנותן מענה למרשם כמו שלי? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, איני מכירה אתרי אונליין שניתן להזמין דרכן עדשות.

שלום, במספר מינוס 17 קוצר ראייה (רגיל, לא מולטיפוקל), עשיתי עדשות פלסטיק טוקאי (יפן) אינדקס 1.76 שאמרו לי שהן הכי דקות. המסגרת שנבחרה היא של רודנשטוק - מסגרת מתכת. מסגרת פלסטיק לא תתאים לי למרות שהבנתי שהיא תכסה על חלק מעובי העדשות. לסיכום, העדשות יצאו מאד עבות בהשוואה לעדשות שעשיתי בעבר (פלסטיק) עם אותו סוג מסגרת (לא זוכר את יצרן העדשות אז - מלפני כמה שנים). שאלתי : במסגרת מתכת, למספר מינוס 17 איזה סוג עדשות פלסטיק הוא הדק ביותר? טוקאי? רודנשטוק? יצרנים אחרים? מה עושים? אודה לעזרה מדוייקת.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אצל רוב היצרנים, עדשות הפלסטיק הדקות ביותר הן עדשות באינדקס 1.74, עדשות טוקאי אכן מיוצרות באינדקס 1.76 שנחשב דק יותר מ 1.74.

24/01/2017 | 17:51 | מאת: רועי

שלום אני לא רואה טוב מקרוב אני בן 25 מצאו אצלי פזילה. הקטע הוא שגם אם אני עוצם עין אחת אני לא רואה טוב אז אולי זה מוכיח שלא הפזילה היא האשמה. האם הסברה שלי נכונה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רועי, יתכן כי הנך זקוק למשקפים. כדי לבדוק האם יש צורך במשקפים אמליץ לך לגשת לאופטומטריסט מוסמך לבדיקת ראייה.

23/01/2017 | 19:03 | מאת: נעם

שלום, אני מרכיבה מגיל 14 עדשות מגע. מעולם לא הרכבתי משקפיים. המרשם שלי בעדשות מגע עומד כיום על: -7.00 עם חדות ראייה של 6/7.5 . עשיתי בדיקת ראייה נמצא לי שבמשקפיים אני זקוקה ל- -7.75 . הוסבר לי שיש הפרשים בגלל הדיסטנס בין המסגרת לעין. עכשיו לאחר 13 שנה החלטתי לעשות משקפיים. הבעייה היא שלא נוח לי איתם. אני רואה חד, אבל הכל מוקטן, מצומצם. אני מרגישה שזה כמו תחושה של "עין הדג". השאלה שלי: 1. האם זו תופעה טיבעית? 2. האם זה יעבור ואני אסתגל?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום נעם, התופעה שאת מתארת אכן תופעה טבעית. זהו אפקט אופטי של עדשות המשקפים. בדרך כלל המוח מסתגל ועם הזמן זה יפסיק להפריע לך.

23/01/2017 | 14:44 | מאת: יוסי

היי האם שינוי של 5 מעלות בזוית הצילינדר (בגובה חצי ושלושת רבעי במספר) יכול לגרום לראיה שונה לעומת המספר הקודם. יש לי תחושה של מעט כפילות וחוסר נוחות בראייה. תודה מראש על התשובה

שלום יוסי, ככל שהמספר של הצילינדר גבוה יותר כל סטייה בזווית תהיה משמעותית יותר מבחינת הראייה. כמו כן, יש אנשים הרגישים יותר לשינויים קטנים ויש אנשים אשר לא ירגישו בהבדל גם אם הסטייה בזוית גדולה יחסית. אם הנך מרגיש אי נוחות אשר אינה חולפת לאחר כשבוע מיום הרכבת המשקפים עם המרשם החדש, אמליץ לפנות לאופטומטריסט לבדיקה חוזרת.

19/01/2017 | 15:17 | מאת: מימי

שלום, אני לאחר ניתוח לייזר שלא צלח וחזר המספר בעין שמאל (-1.25). גם בעין ימין הייתה התדרדרות והמספר -0.25. עשיתי משקפיים עד לניתוח התיקון (אם הראייה אי פעם תתייצב). לצערי המשקפיים גורמים לי לכאבי ראש נוראיים, לחץ בראש וכאב בחלק האחורי של הראש. הראייה מצוינת אבל אני לא יכולה להרכיב אותם ליותר ממספר דקות בודדות. לאחר הרכבה למספר דקות הראש כואב כל היום עד שהולכת לישון. אני אובדת עצות. ממה זה יכול לנבוע? האם מההבדל במספרים בין העיניים? יכול להיות שאני פשוט לא מסתדרת עם משקפיים ואין לי מנוס מלהשתמש שוב בעדשות מגע? האם בכלל בטוח להשתמש בעדשות לאחר ניתוח? (המספרים שלי לפני הניתוח היו -3.25 ו--5.75). תודה רבה מראש, בתקווה שתוכלו לעזור לי לעשות משהו עם הסבל הזה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום מימי, יתכן מאוד כי אי הנוחות שהנך מרגישה נובעת מפער במספרים בין שתי העיניים. האפקט הזה יהיה פחות מורגש עם עדשות מגע. כדי לדעת האם עדשות מגע מתאימות לך, יש לגשת לאופטומטריסט מוסמך לבדיקה.

15/01/2017 | 20:56 | מאת: יעל

אופטומטריסט שכנע אותי היום שיש לי צורך גם במשקפי ראייה לרחוק וגם במשקפיים נוספים למחשב. יש לי מספר רק לרחוק וכל מי שאני מכירה משתמש באותם משקפיים גם מול המחשב. למה צריך 2?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום יעל, חסרים לי כמה נתונים כגון גיל ומרשמים. בדרך כלל מעל גיל 45 נוצר קושי בקריאה מקרוב, יתכן כי במקרה שלך משקפי המרחק אינם נותנים לך פתרון מלא לכל הטווחים (קריאה/ מחשב) ולכן האופטומטריסט הציע לך זוג נוסף גם למחשב.

שלום מגיל קטן יש לי משקפיים מספר גבוה פלוס 5 והיה לי צילינדר בשנתיים האחרונות המספר החל לרדת לי שהיום אני מספר 1.75 פלוס בלי צילינדר רציתי לדעת מה זה אומר האם מעיד על בעיה מה קורה בהמשך המספר יורד זה עובר להיות מינוס או בעיה אחרת

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, כאשר מגלים אצל ילדים קטנים מספר פלוס, בד"כ עם הזמן, המספר יורד ומשתנה בגלל גדילת הילד. בכל מקרה של חשש מומלץ לפנות לאופטומטריסט מוסמך או רופא עיניים לבדיקה.

11/01/2017 | 22:48 | מאת: ירון

האם בד"כ מומלץ לקנות משקפי קריאה לנער ללא משקפים, שמשתמש הרבה בפלאפון, כדי למנוע מאמץ של העין וקוצר ראייה?

שלום ירון, כדי לקבוע האם הילד זקוק למשקפי קריאה יש לבדוק את הילד תחילה. מומלץ לשמור על מרחק של 40 ס"מ מחומר הקריאה (ספר/פלאפון..) ו 70 ס"מ ממסך המחשב.

07/01/2017 | 14:35 | מאת: חסוי

היי, אודה לכם את תוכלו לתת לי תשובה מנומקת ומוסברת היטב לבעיה מזה שנים: אני סובל מיובש ורגישות גבוהה לעדשות מגע אבל כן רוצה ללבוש אותם מדי פעם, לאירועים, יציאות וכדומה. כלומר תשובה מסוג: למה אתה צריך את זה? איננה רלוונטית. במהלך השנים האחרונות ניסיתי את כל סוגי עדשות המגע האפשריות. בשנה האחרונה הגעתי לסוג חדש מאוד שהוא "הרע במיעוטו" אבל הכי טוב עד היום. בשילוב טיפות עיניים מתקדמות מאוד - סיסטיין אולטרה, הגעתי למצב יותר טוב אבל הבעיה העיקרית נשארה - כאשר העדשות בעיניים, כלי דם מתנפחים, העין נעשית מעט אדומה והרגשה של גופים זרים. בהיבט העדשות - ניסיתי הכל. בהיבט הטיפות - אולי יש משהו אחר שכדאי לי לנסות? ובאופן כללי האם יש עוד משהו, פתרון קסם נואש שלא ניסיתי ויכול לחולל את השינוי סוף-סוף? אשמח מאוד (!!! ) לעזרתכם. תודה רבה ותודה על השירות החשוב שלכם

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, כדי לענות לך לגבי המצב, יש צורך בבדיקה. בכל מקרה, האם ניסת להרכיב עדשות קשות? במצבי יובש לעתים פותרות את הבעייה. (אך מורגשות יותר בעיניים וההסתגלות ארוכה מעט). ישנן טיפות הרטבה נוספות בשוק. כדי לדעת אילו טיפות יוכלו להתאים לך יש לפנות לרופא עיניים.

הייתי מרכיב עדשות מגע במשך שנים, ולפני כחודש הייתי אצל רופא העיניים שלי (ד"ר דוד ורסנו) שקבע שהגעתי לקו הסיום עם העדשות כי הם גרמו לי ליובש בעין וכלי דם מרובים בעין וזה יכול לסכן את הראייה בעתיד... הלכתי לאופטומטריסט שלי והוצאתי ממנו מרשם למשקפיים. הייתי מרכיב בעדשות מגע: 3.75 בכל עין שזה יוצא 4.0 במשקפיים רגילות. הPD-D שהוא הוציא זה 66 (ככה היה כתוב במרשם, אבל בדיקה חוזרת הראתה שבסוף זה 65 אבל הוא אמר לי שזה ממש לא משמעותי). עשיתי את המשקפיים במכון הנקרא ספוטאון ברמת החייל (משקפיים שעוזרות לשפר את שיווי המשקל ושפותחו אחרי שנים של מחקר של נוירולוגים ורופאים מומחים ליציבה בארץ ורק בשנה האחרונה הם החילו לשווק את השיטה. מי שרוצה לקנות את המשקפיים צריך הפניה מרופא אא"ג מומחה ביציבה או נוירולוג מומחה!!!!),והם עובדים עם שמיר תעשיות אופטיקה שזאת אחת החברות הגדולות בארץ. עשיתי את המשקפיים (קניתי מסגרת גדולה פלסטיק שמאוד אהבתי ועם מספר 4.0). העניין הוא שאני ממש לא מצליח להתרגל עליהם (הראייה קופצת התמונה מעוותת במיוחד בצידי העדשה ויש לי סחרחורות וכאבי ראש לעיתים בנוסף לחוסר שיווי המשקל וגם בלבול.... אני סובל מחולשת מבוך באוזן...). אני מרכיב אותן ברציפות כבר 8 ימים (ברוב שעות היום!!!) ולא הסתגלתי. אני חייב לציין שאת העדשות עם המרשם הקודם (ה3.75 בעדשות מגע), הרכבתי המון זמן ואלי יכול להיות שהמעבר ל4.0 גורם את התסמינים הנ"ל? אני גם חייב לציין שבצידי העדשות (לכל כיוון וגם כשאני מזיז את הראש אפילו מעט...) רואים מעוות אבל ככל שמתמקדים בצידי העדשה עם תנועת הראש העיוות גדל יותר(רואים את הקווים הישרים כעגולים או קמורים..) וזה נראה כאילו רק המרכז של העדשה ממש רק חד וכל השאר פחות... אני גם חייב לציין שבעבר,עשיתי משקפיים אצל אותו אופטומטריסט (הוא עם 40 שנות ותק ואני קניתי את המשקפיים והעדשות רק אצלו...) עם מסגרת קטנה וגם אז לא התרגלתי כתוצאה מהסימפטומים שהזכרתי מקודם. ופשוט לא השתמשתי בהם. אבל עכשיו עשיתי אותם במקום אחר (בספוטאון רמת החייל בראול ולנברג 4 ת"א...). האם זה הגיוני שאני אחווה את התסמינים הנ"ל (אחרי הרבה זמן של הרכבה זמן ממושך של 3.75 בעדשות מגע ועכשיו עברתי למשקפיים עם 4.0 ועם מסגרת גדולה יותר...)? מתי זה יעבור לי? אם אני הולך אליהם מה להגיד? אודה לכם מראש אם תעזרו לי:) יום טוב:)

31/12/2016 | 11:42 | מאת: עידנאור

אני חייב לציין שהייתי מרכיב את העדשות המון שנים (3.75 כמעט 3 שנים ונראה לי יותר). בהתחלה הרכבתי עדשות מגע פשוטות ואח"כ בהמלצה של האופטומטריסט עברתי לעדשות סיליקון הידרוג'ל. יכול להיות שנגרם לי נזק לעין ע"י ההכרבה הממושכת (לא התייעצתי עם הרופא עיניים שלי אלא עם האופטומטריסט....) גם כשהקפדתי על כל כללי הזהירות בעדשות (החלפה יומיומית של התמיסה)? עברו כבר 14 יום ולא התרגלתי! מתי זה יסתיים? אני בקושי יכול לתפקד... עוד פרטים על המשקפיים אם זה יעזור: בחרתי מסגרת מעט עבה וגדולה ואני רואה עם המשקפיים ממש מעוות (קווים ישרים מתקמרים או מתעוותים עם כל תזוזת ראש,תמונה מרצדת...)... מתי יחלפו לי התופעות הנ"ל?

18/10/2018 | 23:40 | מאת: חיים

יש לי סיפור מאד דומה: אני גם מרכיב עדשות כבר כמה שנים, אך במקביל למשקפים. כעת קניתי משקפים מעט גדולות יותר מהקודמות והמראה מעוות בדיוק כפי שתארת!! האופטימטריסט טען שאין דבר כזה וכנראה הבעיה בעינים שלי(...) הלכתי לרופא עינים שאמר שהעינים שלי בסדר גמור, ורק אז עלה בדעתי לתת לחבר שמרכיב תמיד משקפים בגודל דומה ובמספר קרוב, החבר שעד לאותו רגע לעג לתחושותי המשונות, וטען שאתרגל - פתאום הבין בדיוק במה מדובר.... בקיצור כרגע אני עובד עצות, מה הבעיה הספציפית בעדשות, ואיך אדע שזה לא יקרה שוב?

22/12/2016 | 15:36 | מאת: משקפיים חדשים

שלום רב, לפני מספר ימים קבלתי את שתי זוגות המשקפיים החדשים שהזמנתי אצל אופטומטריסט מומחה, זוג אחד למחשב וקריאה והזוג השני ללכת איתו, לטלוויזיה וכ"ו. כעת הראייה חדה יותר ואני רואה יותר טוב. הבעיה היא שאני רואה כל דבר מעוות, את הדברים המלבניים אני ראה טרפזיים או מעוינים, את המעגל אני רואה אליפסה וזה קורה בשתי הזוגות. האם זה נורמלי? אודה לכם על תשובתכם. אריק.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אריק, אתה מתאר עיוות שנוצר לרוב כתוצאה מצילינדר, בכרך כלל המטופלים מרגישים את העיוותים כשעוברים ממרשם ישן למרשם חדש. הרגשת העיוותים אמורה לחלוף לאחר כ 10 ימי הסתגלות למשקפים החדשים. אם זה לא חולף ו/או מלווה בכאבי ראש ואי נוחות יש לגשת לאופטומטריסט המטפל.

אני מעדיפה שלא לכתוב את מספר הטלפון שלי כאן ^^ טוב אז היי, אני אנונימית, בת 17וחצי עם מספר מאוד גבוה במשקפיים. בערך ארבע בעין ימין (או חמש, אני חושבת) ושש בעין שמאל. יש לי 2 שאלות: מתי העלייה במספרים תפסק? עד איפה הגבול? האם מספר גבוה חס ושלום יכול להוביל להתעוורות? תודה מראש (:

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אחד הפקטורים המשפיעים על עלייה במספר הוא גנטיקה, והפקטור הזה הוא אינדיבידואלי. במספרים גבוהים אנחנו ממליצים לעבור בדיקת עיניים תקופתית - אחת לשנה אצל רופא עיניים .

16/12/2016 | 07:45 | מאת: יוסי

שלום, יש לי משקפי שמש מקוריים, (לא חיקוי), קניתי אותם ברשת אירוקה, עכשיו הם נפלו לי על הרצפה, ונהיה רק בעדשת ימין שריטה, או שגם בעדשת שמאל, איני בטוח, עכשיו השאלה שלי אם אני ירכיב אותם בשמש הם יגרמו לי נזק מצטבר בעיניים בעקבות השריטות שיש לעדשות משקפי השמש?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אם השריטות נמצאות במרכז העדשה הן יגרמו לאיכות ראייה נמוכה יותר.

שלום, אם השריטות נמצאות במרכז העדשה הן יגרמו לאיכות ראייה נמוכה יותר.

13/12/2016 | 19:17 | מאת: דניאל

בקשר לעדשות המגע , במידה ואני שומר על כל הכללים ומקפיד על היגיינה, האם עדיין קיים סיכון לזיהום ? 2. כשקניתי את עדשות המגע האופטמטריסט עשה לי בדיקת ראייה בלבד, והביא לי את העדשות, כלומר הוא לא בדק לי את העיניים מלבד המספר, יום לאחר מכן הלכתי אליו לביקורת הרים לי את העפעפיים ובדק שהם יושבוץ בסדר . האם זה תקין ? או שלכל אדם יש צורך להתאים עדשות מיוחדות בשבילו ? תודה רבה .

לקריאה נוספת והעמקה

שלום דניאל, כאשר מקפידים על שימוש נכון בעדשות מגע זה מוריד את הסיכויים להתפתחות זיהומים. כדי לשמור על בריאות העיניים אנו ממליצים לעבור בדיקות תקופתיות של העיניים אצל אופטומטריסט או רופא עיניים. עדשות המגע הנמצאות במדף לרוב מיוצרות במספר פרמטרים שניתן להתאים אותם לרוב האוכלוסייה. יש עדשות מגע מיוחדות שניתן לייצר אותן אינדיבידואלית לכל מטופל, אך לא תמיד יש בכך צורך.

08/12/2016 | 11:21 | מאת: יסמין

שלום :) בד''כ אנ ימזמינה עדשות מגע מחוץ לארץ אבל הפעם אין מי שיביא לי אותן ולכן אני נאלצת להזמין מהארץ . מבדיקה באתרים אני לא מצאתי אף עדשות שמתאימות בצורה מדויקת לעדשות שיש לי. על האריזה שלי כתוב שהקוטר הוא 14.2 BC 8.6 ו55 אחוזי מים in buffered saline אשמח לדעת עד כמה אחוזי המים משנים (מצאתי עדשות בארץ עם אוטו קוטר ובסיס אך עם 45 אחוזי מים ) ואם יש חרה מומלצת בארץ אשמח גם לדעת . תודה מראש, יסמין.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום יסמין, אחוז המים משתנה מסוג העדשה ומחברה אחת לשנייה. כדי לדעת איזו עדשה תתאים לך יש לגשת לבדיקה אצל אופטומטריסט מוסמך.

07/12/2016 | 19:57 | מאת: JC

שלום, קיבלתי תוצאת הבדיקה הבאה: free visus: R:6/12+2 L:6/15 subj: R:-1.00/-0.25*80 6/6 l:-1.00/-1.00*50 6/6 אשמח להבין מה זה אומר לגבי בחירת משקפי ראיה ומה לגבי עדשות מגע (בייחוד וקיימות כאלה מוכנות מראש שניתן לרכוש- מה אני צריך לבדוק, לשאול ולוודא שקיים בעדשות אלה לפני רכישה) תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, לא כדאי לרכוש משקפים מוכנים מראש (אם קיימים כאלו במרשם שלך) מכיוון שבמשקפים מוכנים אין התחשבות בצילינדר ובמרחק האישונים שלך (לכל אדם אינדיבידואלי). מבחינת עדשות המגע, אני מאוד ממליצה לגשת לאופטומטריסט מוסמך לצורך התאמת עדשות מגע- יש צורך בהתאמת סוג העדשה והקימור לעין שלך.

28/11/2016 | 07:55 | מאת: אסף

בבדיקת עיניים חדות הראיה 6/6 עם תיקון ימין 0.25+ add +1.25 שמאל 0.5+ צילינדר 0.5- add +1.25 רציתי להבין מתי אני צריך משקפיים ? רק לקריאה או גם מרחוק

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אסף, כדי לדעת האם יש צורך במשקפים לרחוק חסר לי הפרט של חדות הראייה לרחוק ללא תיקון, בכל אופן המספר לרחוק נמוך,מה שבדרך כלל לא מצריך הרכבת משקפים באופן קבוע לרחוק. חסר לי הפרט של חדות הראייה עם תיקון לקרוב, אך מהמרשם ניראה כי יש צורך במשקפי קריאה.

27/11/2016 | 12:27 | מאת: חן

היי, אני בת 25, עם קוצר ראייה גבוה מלידה. כמובן שהמשקפיים שלי מקטינות לי משמעותית את העיניים דבר שמפריע לי מבחינה אסתטית, השאלה שלי היא תאורטית: האם יש צפי של פיתוח טכנולוגיה שתאפשר עדשות משקפיים שלא מקטינות את העיניים במספרים גבוהים? הטכנולוגיה כ"כ מתקדמת כיום שזה נשמע לי כ"כ פשוט :) הלוואי ותתני לי תקווה!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום חן, כרגע מנסים לפתח עדשות אלקטרוניות המתאימות את הפוקוס שלהן לפי המרחק אליו מתמקד האדם. כך שאולי בעתיד העדשות האלו גם ימנעו את אפקט ההקטנה/ההגדלה של עדשות אופטלמיות.

22/11/2016 | 16:25 | מאת: ליאור

שלום אשמח לעזרה אני מתגורר בערבה ונמצא רוב הזמן בחוץ ( חקלאי ) האם יש אפשרות לקנות משקפי שמש וראיה מדגם ספורטיבי כמו ורנט ,רודי פרוגקט, אוזי ודומיהם תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ליאור, כן. ברוב מסגרות הספורט כמו לדוגמה ברודי פרוג'קט יש אפשרות להרכיב קליפון פנימי עם המרשם האופטי.

שלום, לפני מספר ימים שמתי את המשקפיים של אחותי ושמתי לב שהם מגדילים לי את הפרטים שאני מסתכל עליהם, סוג של זום על הפריטים. נזכרתי שבבית ספר היו מביאים לי דפים עם כתב גדול יותר כי זה היה עוזר לי וניסיתי לנסות להשתמש במשקפיים בשביל לקרוא ספר, וזה באמת עזר לי, הצלחתי יותר לשקוע בכתוב, אותו הדבר עם השימוש במחשב. רציתי לדעת אם שימוש במשקפי ראיה כמו אלה שאמרתי יכולים להזיק לי אם הראיה שלי טובה. אני לא צריך משקפיים לצורך דיוק ראיה או משהו כזה, רק ל"זום" הזה. האם יש פתרון לדבר הזה בלי לפגוע בעיניים?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רון, מידות המשקפיים מותאמות לכל אדם באופן אינדיבידואלי ( אנחנו שונים זה מזה) ולכן לא מומלץ להרכיב משקפי ראייה/קריאה של מישהו אחר. כדי לדעת האם אתה זקוק למשקפי קריאה יש צורך בבדיקת ראייה אצל אופטומטריסט מוסמך.

17/11/2016 | 21:33 | מאת: גיא

שלום אני סטודנט בן 25. אני שם לב שלרוב כשאני מתחיל לקרוא טקסט, אני מהר מאוד מתעייף, בערך אחרי 2-3 עמודים, ולא מסוגל לקרוא יותר מזה ברצף. כשהתחלתי לקרוא במחשב טקסטים, והייתה לי אפשרות להגדיל את הטקסט, ראיתי שיש שיפור. עכשיו אני תוהה אם כדאי לי לרכוש משקפי ראיה, אפילו כאלו עם הגדלה קטנה של 1.00 - 1.50, כדי להקל על הקריאה. כשהלכתי למדוד כמה משקפיים, הבחור בדוכן אמר לי שממש לא כדאי לי להתחיל להרכיב משקפיים בגיל כזה צעיר כי זה יפגע לי בעיניים, כושר הראיה שלי יירד ואני אתרגל אליהם עד כדי כך שאני לא אצליח לקרוא כמו שצריך בלעדיהם. האם יש אמת בדבר? האם הרכבת משקפי ראיה פוגעת בראיה לטווח ארוך וגורמת לתלות בהן? תודה רבה, גיא

לקריאה נוספת והעמקה

שלום גיא, מדבריך אני מבינה כי קיים קושי בקריאה, כדי לגלות ולטפל בבעיה כדאי מאוד לגשת לאופטומטריסט מוסמך (בד"כ בדוכנים לא נמצאים אנשי מקצוע שיוכלו לתת מענה נכון ומתאים) ולעבור בדיקת ראייה. יתכן כי משקפי קריאה יעזרו לך בקריאה, יאפשרו לך לקרוא לאורך זמן וללא מאמץ מיותר. כאשר מתאימים את המרשם של המשקפים בצורה נכונה, לא נגרם נזק. לכן חשוב לעבור בדיקת ראייה ולא לגשת לרכוש משקפים ללא בדיקה.

14/11/2016 | 22:48 | מאת: א

ראתי שיש צפוי מיוחד למשקפיים שדוחה קרינה של מחשב וכל מיני מכשירים אלקטרוניים האם זה אמיתי או איזה טריק שיווקי כל שהוא ?

שלום, אכן קיים ציפוי נגד קרינה ממסכים אלקטרונים. הציפוי לא מאפשר לאור הכחול שמוקרן מהמסכים לחדור לעין.

13/11/2016 | 13:24 | מאת: דודי

אני סובל מדי פעם מגירוי/גירוד באף מהרכבת משקפיים. קראתי שיש משקפיים מחומרים היפו אלרגנים אבל אני לא יודע איפה בדיוק מוכרים כאלה, ולמה ברשתות הגדולות קשה למצוא

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, האם מדובר במסגרת עם אפונים או מסגרת פלסטיק?

13/11/2016 | 13:16 | מאת: אסף

קיבלתי מירשם מקרוב Sph Cyl Axis OD(right eye): +1.50 0 0 OS(left eye): +1.75 -0.50 70 pd=56 מרחוק: Sph Cyl Axis OD(right eye): +0.25 0 0 OS(left eye) +0.50 -0.50 70 pd=59 רציתי להבין מתי אני צריך במשקפיים ? האם אפשר לקנות מוכנות אם יש צורך במולטיפוקל ? ואם כן איזה PD צריך ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, כדי שאוכל לענות בדיוק רב יותר לגבי הצורך במשקפים חסרה חדות הראייה, אך לפי המרשם ניראה כי אתה זקוק למשקפי קריאה. כאשר קונים משקפים מוכנים אין התחשבות במספרים השונים בין שתי העיניים, אין התייחסות לצילינדר ולמרחק בין שתי העיניים. את ה PD (מרחק בין האישונים) בודק האופטומטריסט.

11/11/2016 | 13:41 | מאת: אביב

יש לי שאלה, הייתי אצל רופא השיניים שלי והוא נתן לי סתם לשים איזה משקפי שמש או מגן כלשהם כשהוא עשה לי ניתוח בפה...לא כי הייתי חייב או צריך בשביל הניתוח אלא סתם כי רציתי לשים אותם לרגע...ואיך ששמתי אותם פתאום זה עשה לי רוגע בעיניים וגם נשארתי איתם עליי למשך כל הניתוח בגלל שהן עשו לי הרגשה טובה ורוגע בעיניים( פשוט יש לי סוג של חרדה חברתית שמתבטאת בכך שהעיניים שלי לעיתים דומעות כשאני מול קהל רב של אנשים)...אז רציתי לשאול אתכם האם יש סוג של משקפיים שמרגיעות באמת את העיניים?...האם זה משקפי מגן או משקפי שמש או סוג אחר??...או בכלל זה משקפיים ספציפיות של רופאי שיניים?...פשוט שקלתי לקנות כאלה והרופא שיניים שלי אמר שהוא יבדוק לי איזה משקפיים אלו אך רציתי לשאול גם אתכם...תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אביב, לפי התיאור שלך, כנראה הרופא נתן לך להרכיב משקפים עם פילטר. עדשת פילטר מסננות אור באורכי גל מסויימים (בד"כ כלל מסננים את האור הכחול) ולכן הרגשת "רוגע" בעיניים. יש אפשרות להזמין משקפים עם עדשות פילטר בחנות אופטיקה.

שלו' וברכה. אני מרכיב עדשת מגע מספר -6.5 רק בעין ימין. (לצורך איזון הראייה עד לניתוח קטרקט בעין זו). האופטומטריסט שלי התאים עדשת מגע (חודשית) בעלת קוטר 14.2 וBC של 8.6. לאחרונה החלפתי לעדשה מסוג ג'ונסון דו-שבועית ומאז אני סובל מאי נוחות, גירויים, ראייה מטושטשת. שמתי לב, שהקוטר שלה הוא 14.0 וה BC הוא 8.4. האם זה כל כך משנה? מעניין, שביומיים הראשונים שאני מרכיב אותה, אני לא מרגיש אותה בעין. הראיה חדה וברורה והכל בסדר. מהיום השלישי, הכל משתבש. מה יכול להיות? האם הדבר קשור לתמיסה בה אני משתמש? לכל עדשה יש תמיסה מתאימה? אשמח לדעת,תודה רבה מראש אבי

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אבי, מדבריך ניתן להבין שהניקיון של העדשה לא מספיק טוב. אני ממליצה לך לגשת לאופטומטריסט שלך לבדיקה, שיראה את מצב העדשות ויבדוק האם הקימור מתאים לקרנית שלך.

28/10/2016 | 02:00 | מאת: שימי

שלום האם קיימות בשוק עדשות מגע קשות יומיות? או חודשיות? או רק שנתיות? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, עדשות קשות לא קיימות ביומיות או חודשיות.

18/10/2016 | 12:51 | מאת: חסוי

שלום, קניתי לפני כשנתיים משקפיים שכעת התברר לי שכנראה היו עם צילינדר גבוה ממה שהיה לי. בבדיקה שעשיתי לאחרונה נאמר לי שעלה לי הצילינדר. האם יכול להיות שעלה לי הצילינדר בגלל מרשם משקפיים גבוה מדי? ואם כעת אקנה משקפיים עם צילינדר נמוך יותר יירד לי הצילינדר?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אם הצילינדר במשקפים היה גבוה מדי, קרוב לוודאי היית מרגישה אי נוחות. יכול להיות שהצילינדר השתנה מאז הבדיקה האחרונה (כשנרכשו המשקפים). כדאי להיבדק אצל אופטומטריסט מוסמך כדי שיותאם המרשם הנכון והמתאים עבורך. אם הצילינדר גדל,מומלץ בנוסף לגשת לרופא עיניים לבדיקה שגרתית ומיפוי קרנית.

06/10/2016 | 11:40 | מאת: שחר

שלום, הזמנתי 2 זוגות משקפיים אותו הדבר, משקף אחד בסדר גמור, ומשקף שני יש לו צורה קמורה (מבחינת המסגרת, איפה שנכנסת העדשה) בנוסף לקח לי יחסית הרבה זמן להתרגל אליהם לעומת הישרות. רציתי לדעת האם זה משפיע בצורה כלשהי על הראייה? בעיקר אם אני מחליפה לפעמים בינו למשקף עם המסגרת שהיא ישרה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, בעדשות אופטיות קמורות (עם מספר) כאשר המרכז האופטי של העדשה לא נמצא בדיוק מול האישון יכול להיווצר אפקט של צילינדר, מה שיכול להסביר את ההתרגלות הארוכה יחסית למשקפים עם העדשות הקמורות לעומת הישרות. אם התרגלת ואינך חשה באי נוחות במשקפים הקמורים, לא צריכה להיות בעיה במעבר בין המשקפים הקמורים לישרים.

01/10/2016 | 17:28 | מאת: א.ר

שלום רב, אני מרכיב עדשות מגע חודשיות מסוג DISPO BIO. האופטומטריסט אמר לי שאפשר להרכיבן למשך חודשיים. האם הן מתאימות לחודש אחד או חודשיים? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, עדשות מגע מסוג DISPO BIO מיועדות להרכבה חודשית בלבד! (לחודש אחד)

01/10/2016 | 15:23 | מאת: אמא לילדה בת 3

ביתי בת ה-3 עברה בדיקת ראיה שיגרתית בטיפת חלב עם לוח ותמונות ולא זיהתה תמונה אחת בשורה הלפני תחתונה והתקשתה לזהות תמונות בשורה האחרונה. הופננו לבדיקת ראיה אצל רופא עיניים ילדים, בבדיקת הרחבת אישונים נמצא כי לביתי יש צילינדר -(-0.5) ומספר (-0.5) בשתי העיניים, הרופא היה די נחרץ בנוגע למתן משקפיים לילדה אך שלח אותנו לקבלת חוות דעת נוספת. ברצוני לדעת האם המצב המתואר הינו חד משמעי לגבי מתן משקפיים וכן האם תוצאות הבדיקה נחשבות/מוגדרות חריגות. בתודה מראש ובברכת שנה טובה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, מתיאורך קשה לי להבין מה חדות הראייה של הילדה ללא תיקון ועם המרשם החדש, כדי להבין האם יש צורך בהרכבת משקפים צריך גם להתייחס לחדות הראייה. בכל מקרה אמליץ לך לפנות לייעוץ נוסף אצל רופא עיניים ילדים.

28/09/2016 | 17:31 | מאת: יוליה

שלום, אשתדל לתמצת את שאלתי כמה שניתן. במשך כעשור אינני מצליחה להתרגל למשקפי ראייה, בהתחלה המספר היה נמוך אז הצלחתי לתפקד בלי משקפיים, עם השנים המספר גדל וכבר לא הצלחתי להסתדר ללא משקפיים. כל פעם שעשיתי בדיקה בדיקה והזמנתי משקפיים אף פעם לא הצלחתי להתרגל אליהם, הרכבת המשקפיים תמיד הייתה מלווה בכאבי ראש ובתחושת לחץ, לא ויתרתי וניסיתי בכוח להתרגל במשך שבועות לכל המשקפיים שאי פעם הזמנתי. פניתי לאופטימטריסטים שונים, ניסיתי סוגים שונים של מסגרות, פעם אמרו לי שיש צילינדר, פעם שיש פריזמה וכך זה נמשך עד שפשוט החלטתי להזמין עדשות מגע. אני כבר שנים עם עדשות ורואה מצויין, אבל זה קשה להיות עם עדשות כל היום, בסוף יום העיניים כבר נהיות אדומות ו"עייפות". לאחרונה שוב ניסיתי להזמין משקפי ראייה ושוב אותו הסיפור, הראייה דרך המשקפיים מעוותת לא משנה כמה אני מנסה להתרגל. האם ידוע למישהו על המצב הזה? האם יש בדיקות נוספות מעבר לבדיקה הרגילה שאני צריכה לבקש? או לחילופין המלצה על עדשות מגע טובות שיכולות להיות כל היום בעין ושלא אצטרך "לגרד" אותן בסוף היום? תודה מראש, יוליה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום יוליה, התופעה שאת מתארת מאפיינת בד"כ אי הסתגלות/סבילות לצילינדר בעדשות משקפיים.אכן פיתרון טוב במקרים כאלה הוא הרכבת עדשות מגע, אך יש לזכור כי לא מומלץ להיות תלוי אך ורק בעדשות מגע. האם ניסוי לתת לך משקפיים ללא צילינדר בעבר?

06/10/2016 | 01:05 | מאת: יוליה

משקפיים עם צילינדר עשו לי רק פעם ואחת ומהר מאוד הבינו שזאת לא הבעיה שלי. כאבי הראש בהרכבת משקפיים נובעים מכל שאר זוגות המשקפיים אשר ניסיתי ללא צילינדר. ספציפית בזוג האחרון שהזמנתי נתתי לכמה מחברי עם מספר דומה להרכיב אותם וגם הם אמרו שהעיוות בראייה הוא לא רגיל אז אני מבינה שפשוט "חסכו" עלי במקום האחרון שהייתי בו. ללא קשר למשקפיים האחרונות, כל שאר הפעמים הרכבת המשקפיים הייתה מלווה בכאב ראש בלתי נסבל ואם ניסיתי בכל זאת בכוח להתרגל אליהן במשך תקופות ארוכות אז המצב הגיע גם לכאבים בצוואר ותחושת בחילה אפילו אחרי הרכבה ממושכת. זה קרה כל פעם לא משנה איזה מספר שינו לי וגם כשניסיתי סוגים שונים של מסגרות. כמובן שבדקתי שהמשקפיים לא סתם לוחצות לי חזק מידי על הרקות ושלא זו הבעיה. יכול להיות מצב שמישהו פשוט לא יכול להרכיב משקפיים? זה קיים? ואם כן אז יש לזה פיתרון אחר או עדשות שמותאמות במיוחד לשימוש ממושך? שקלתי לייזר אבל לצערי כל פעם שאני עושה בדיקת ראייה המספר שלי תמיד גדל ברבע..

שלום, המרשם שלי במשקפיים הוא: R: -4.00 , CYL: -0.75 , AXIS: 140 L: -4.00 , CYL: -0.50 , AXIS: 10 PD: 62 בעדשות ראיה אני : -3.75 נאמר לי שאני לא חייבת להרכיב עדשות ראיה עם צילינדר כי הן מאוד יקרות יחסית ואפשר להסתדר בלי. השאלה שלי היא כזו, האם אני יכולה להרכיב עדשות מגע -3.75 ובנוסף, בו זמנית, משקפיים שהן רק CYL ו AXIS כדי לחדד את הראיה במצבים שאני צריכה, לדוגמא: קריאה מהלוח בכיתה וכו'. וכשאני לא צריכה פשוט להשאר רק עם העדשות. מאחר ולא תמיד בא לי להרכיב משקפיים. לרוב אני עם עדשות. וחוסר הפוקוס מפריע לי במצבים של קריאה מרחוק וכו'. אשמח לעזרתכם, תודה רבה!

בנוסף, האם מרשם הCYL וAXIS יהיה זהה למרשם המשקפיים המקורי כשאני מרכיבה עדשות ראיה -3.75?