נגישות
נגישות

פורום אורתופדיה

35864 הודעות
32650 תשובות מומחה

מנהל פורום אורתופדיה

שלום רב לפני כחודשיים עברתי ניתוח במרפק בגלל "מרפק גולף". במסגרת הניתוח הורם העצב האולנרי. הגבס והקיבוע הוסרו לאחר 3 שבועות מהניתוח. מאז אני סובל מרגישות למגע ומכאב האמה, בחלק העליון שלה, במרחק של כחמש אצבעות מכף היד.נטלתי טרקוקסיה בשבועיים האחרונים אך אין שיפור מה הסיבות ומה אפשר לעשות

לקריאה נוספת והעמקה

אין בשלב זה הרבה לעשות לבד מטיפול פיסיותרפי

16/05/2019 | 11:30 | מאת: מטי קשת

בן 20, יש לי היפר קיפוזיס בולט מאוד וכאבי גב בעמידה / ישיבה . לאיזה רופא עליי לגשת על מנת לראות מה עושים בבעיה רופא משפחה? לאורתופד?, או בכלל לפיזותרפיסט?

לקריאה נוספת והעמקה

אורתופד

16/05/2019 | 08:59 | מאת: רחל

צד שמאל בגב איפה שהעצם של היד וקצת למטה לכיוון הגב מרגידה זה נפוח יותר מהצד השני ותפוס ואם אני מיישרת את הגב עם הכתיים יש לי כאב. מציינצ כי אני עובדת בעבןדה של ישיבה כל היום ומעלה 2 בנות הביתה גרים בבית ללא מכלית.האם זו יכולה להיות דלקת?יש לי אורתופד רק ביוני

לקריאה נוספת והעמקה

אין משמעות למושג " דלקת" אם אינו מלווב באיפיון שלו .

19/05/2019 | 17:55 | מאת: רחל

שהוא?

15/05/2019 | 23:45 | מאת: .

שלום רב, אני נמצאת בהריון שבוע 12.מזה כשבוע וחצי מרגישה כאבים בקרסול ליד העצם המחברת בין הקרסול לשוק ובכף הרגל, ישנה נפיחות (בצקת) באזור של העצם הבולטת. לא זכור לי שקיבלתי מכה או שקרה משהו חריג. ניגשתי לאורטופד שטען שאין מה לעשות וזה כנראה מההריון והמשקל שעולה. לא סבלתי מכך בהריונות קודמים ובשבוע שאני נמצאת בו אין עלייה משמעותית במשקל, אשמח לשמוע דעתך. בתודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

העובדה שאת בהריון מגבילה מבחינת הבדיקות האפשריות ובחירת הטפולים. מה שניתן לעשות זה בדיקת על שמע שאינה כורכת קרינה

היי שלום לפני כ8 חודשיםעפתי מרכב שטח בעבודה על ברך רגל ימין צד פנימי אובחן שבר שצקר 3 קרע בסהרון כשליש וקרע חלקי ברצוע פנימית לאחר טיפולי פיזיותרפיה ותוך כדי עברתי ועדה רפואית בביטוח לאומי שם העלתי את פרוץ דלקת מפרקים פסוריאטית והחמרה בפסוריאזיס שקרתה כחודשיים לאחר התאונה כנראה מלחץ נפשי הרב והטראומה בברך. רופא מומחה אורטופד כירורגי מטעם הוועדה איבחן שבר סגור בקצה העליון של השוק 823.00 וביקש חוות דעת ראומוטולוג ופסיכיאטר א.מה זה אומר שבר סגור? והאם זה מקנה אחוזי נכות? ב. האם זה מוכר פרוץ דלקת מפרקים פסוריאטית סמוך לתאונות (טריגר)ויש לציין שאני חולה פסוריאזיס עם הפוגות גדולות יחסית אודה לכם מאוד על היענות

לקריאה נוספת והעמקה

שבר סגור משמעו שבר פשופט שבו אין פציעה החודרת לעצם. נכות אינה נקבע על פי סוג הפיע האלא על פי המצב הסופי לאחר החלמה. אשר לקשר של הפסוריאיס לפציעך את תצטרכי לעמוד בפני ועדה של המוסד לביטוח לאומי שתכיר או שלא תכיר בקשר סיבתי. כדאי שצטיידי באישור ( ואפילו חוות דעת ) של רומטולוג .

15/05/2019 | 16:35 | מאת: רחל

שלום אימי בת 74 עם כאבים בירך שמאל הופנתה למיפוי עצמות ממצאים: 1. בעמוד השדרה מודגמת עקמת מותנית ניכרת. מודגמת קליטה מוגברת בחלקם הימני של גופי חוליות L3-4, בצידו השמאלי של גוף חוליה L5, ובאלמנטים אחוריים של L4. כמו כן, בעמוד השדרה הצווארי מודגמת קליטה מוגברת באזור גוף חוליה C5 ובאזור C3/4 מימין. כמו כן, קליטה בלתי סדירה לאורך עמוד השדרה כולו. 2. בכתף ימין מודגמת קליטת יתר דיפוזית בראש ההומרוס, וקליטת יתר קלה בגבשושיות הגדולות של ראשי ההומרוסים דו"צ ויותר משמאל. 3. קליטת יתר מוקדית בצלע 5 מימין צדדי. 4. קליטה מוגברת בשורשי כפות הידיים באזור 1-CMC . 5. קליטת יתר דיפוזית בפרקי הירכיים, ובשתי הברכיים עם הדגשה במדורים טיביאליים מדיאליים ובפטלות. 6. קליטה מוגברת ב- MID FOOT דו צדדית. סיכום: שינויים ניווניים לאורך עמוד השדרה . ממצאים באזור L3-5 , יכולים להתאים לתמטים של החוליות, כאשר ב-L5 הקליטה בולטת יותר. כמו כן, עדות לפגיעה בפסטים של L4 - ממצאים אלו להמשך בירור רנטגני. ממצאים בעמוד השדרה הצוארי, יכולים להתאים לתמט של C5 , ותיתכן מחלה פצטרית ניוונית של C3/4 . שינויים אוסטאוארטריטיים דיפוזיים בכתף ימין, ונזק ל- ROTATOR CUFF דו צדדית. ממצא בצלע 5 , יכול להתאים לשבר. שינויים אוסטאוארטריטיים בכפות הידיים והרגליים, בפרקי הירכיים ובשתי הברכיים עם חשד לנזק למניסקוסים המדיאליים דו צדדית. אשמח לדעת אם יש פה חשד לגידול סרטני? האם לגשת בדחיפות לרופא? ומה אומרת הפגיעה בפסטים של L4 תודה מראש!!

לקריאה נוספת והעמקה

כאשר יש חשד ל גידול ממאיר בעצם משתמשים במונח קליטה פתולוגית" . המעפנח לא השמש במונח זה ולכן סביר להניח שלא חשד בגידול. אםרוצים לברר היטב יש לעשות צילומים של עמוד השדרה לכל ארכו וכןנ של הכתפיים, ברכיים מפרקי הירכיים ואגן.

16/05/2019 | 14:40 | מאת: רחל

מאיזו סיבה יש לבצע את הצילומים הנל?

לודא שאמנם מדובר בשינויים ניווניים ולא בגידול

15/05/2019 | 15:41 | מאת: נטע

שלום, בן ה 7.4 שלי שבר את עצם הרדיוס לפני חודש וחצי. עבר רדוקציה בהרדמה מלאה וגבס מעל למרפק לחודש וחצי. היום הגענו להורדת גבס וצילום, ובגלל שהאזור עדיין בשלבי איחוי ובגלל שבמגע של האורטופד יש כאב, הוחלט על שבועיים נוספים של גבס עד המרפק. אני מאוד דואגת לגבי ההמשך. העצם התאחתה בזווית של 150 מעלות, וכשהוריו לו את הגבס ניתן היה לראות בברור שהיד לא ישרה (מן הסתם..). הבנתי מ אורטופד שאצל ילדים זה בגדר הסביר/מותר- שהעצם לא ישרה לגמרי, אבל זה ניראה מלחיץ, ואני דואגת - האם הוא יוכל לחזור לפעילות מלאה? האם יוכל להמשיך בחוגי ספורט כמו כדורסל או קפוארה, ששם עושים גלגלונים ועמידות ידיים וכו. האם לא קיימת סכנה, כשבעצם לא 180 מעלות ישרה, שהיא פשוט תישבר שוב ודי בקלות בגלל שהיא לא ישרה??

לקריאה נוספת והעמקה

מדבריך אני מבין שהשבר התאחה עם זוות של 30 מעלות( 180-150 ). זה הגבול העליון של זוות שניתן לקבל בלי תיקון כלומר בלי החזרה מחודשת בהרדמה כללית . אני אישית נוטה להחמיר ולא לחכות למידה כזו של זיוות.

15/05/2019 | 11:02 | מאת: עדן

יש לי כאבי אגן ירכיים ומותן כסל כבר הרבה זמן, אני בת 56 ועושה ספורט.עשיתי צילום רנטגן, ואם אר איי לא מצאו כלום, דיקור סיני לא עזר גם לא כירופרקט. בתנועות מסוימות מאוד כואב ומגביל. מה זה יכול להיות? ואיך אני יכולה לטפל בזה כדי שיעבור?

לקריאה נוספת והעמקה

חסר בדבריך מידע בסיסי רב ולא ניתן להציע פתרון על סמך המילים הבודדות שתרמת .

15/05/2019 | 08:21 | מאת: בבו

שלטם לפרום מקצועי יש לי שאלה הילד משחק כדור רגל פתאום תקף אותו כאב רגל בברך בפיקה נפיחות ןכואב מאז חודש ימים ולא עובר לילד ורוצה לחזור לשחק וזה מגביל אותו לאחר צילום דלקת קלה וללא מרשם והפניה פזוטרפיה

לקריאה נוספת והעמקה

אשמח לבדוק את הילד ולנסות לזהות מההבעיה .

16/05/2019 | 19:05 | מאת: בבו

איפו אני יכול לפגוש אותך ותודה מראש

שלום ד״ר , אני בת 22 יש לי צוואר כפוף(נוטה קדימה ) והקמת קטנה בכתפיים ובגב העליון האגן שלי הולך אחורה ולכן נוצר גם ״שקע״ בגב האם הייתי ממליץ לי לקנות חגורה ליישור הכתפיים ? או טיפול שיכול לעזור לי ?

חגורה לישור כפיים ו בגדי תחתונם " מעצבים" הנם בעלי ערךקוסמטי זמני ואינם מתקנים יציבה באופןן קבוע . למעשה הם מחמירים את המצב.

14/05/2019 | 20:39 | מאת: כרמל

שלום, ילדתי לפני 3 שבועות, מיד לאחר הלידה התפתח שיעול חזק מאוד במשך שבועיים שבסופו החלו כאבים בצלעות מצד שמאל. חשבתי שזה שריר שנתפס אבל הכאב הלך והתגבר. אתמול, לאחר 5 ימי כאב, הייתי בבדיקה אצל רופא שאמר שכנראה שברתי צלע. היום עשיתי צילום וזה התוצאה- צל הלב אינו מורחב לא הודגם תסנין ריאתי סינוסים קוסטופרניים חופשיים שינויים סקלרוטיים בקצוות הקדמיות 8-9 מצד שמאל. מה זה "שינויים סקלרוטיים"? האם זה מעיד על הכאב שיש לי? והאם יש דרך לטפל? תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

המפענח התעצל לרשום שינויים סקלרוטיים של מה.

14/05/2019 | 12:24 | מאת: שלמון עופרה

שואלת מה זה? ומה לעשות למי לפנות עקב כאב בבדיקה מכוונת אולטראסאונד התגלה נגע מוגדר תתהדי סולידי ווסקולארי בלתי אחיד בגודל 17 ממ. לתשובתך אודה.

לקריאה נוספת והעמקה

היכן בדיוק? בכל מקרה פני לאורתופד

סובלת כ8 חוד' מדלקת בירך שמאל וגב תחתון , אתמול האורתופד הזריק לי לנקודה הכואבת במפרק הירך זריקה בשם דופיקספן, סוג של קורטיזון ? מה התופעות לוואי? ומדוע מרגע קבלת הזריקה הכאב גדל פי10 והנני צולעת וכאובה נורא, זה הגיוני?

לקריאה נוספת והעמקה

חשוב לדעת לאןבדיוק היתה מכוונת הזריקה או במילים אחרות מה האבחנה המדוייקת שמצייתה היכן בדיוק ממוקמת ה"דלקת"

שלום רב, לפני חודשיים נפלתי לאחור ונחבלתי בראש ומאז אני סובלת מאי שיווי משקל סחרחורות ולחץ על הראש ללא הפסקה.כל הבדיקות תקינות רק אני לא! היתכן שהמקור הוא מפגיעה בחוליות הצוואר? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

לא נראה לי

13/05/2019 | 22:28 | מאת: ויקטור בסירי

לפני שבועיים הרגל היתעקמה לי תוך כדי ירידה מההסעה של העבודה.הכאב היה חד מאוד.לאחר שעתיים הרגל היתנפחה מאוד והתחילו כאבים עזים.הגעתי לרופא שלי שאפנה אותי למיון דחוף מחשש לדבר.לאחר צילומים מיסתבר שאין דבר.חבשו לי אותה עם תחבושת אלסטית והייתי בבית 7 ימים מנוחה.בזמן של המנוחה כמובן שהייתי דורך על הרגל כרגיל לאחר שהכאב חלף.חזרתי לעבודה השבוע להשעות הערב אני חש בכאבים מאוד חזקים ברגל עצמה .נהייה לי כמו אדום על החלק של הצד של הרגל (אולי דלקת)פשוט כאבים פנאומטיים שכאלה(לחץ).אשמח לשמוע חוות דעתך.תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

ראי את תשובותי לטה

13/05/2019 | 19:13 | מאת: ניר

שלום רב, במידה ואני עובר כעת טיפול בזריקת אורטוקין לברך כנגד פציעת ספורט (hoffas syndrome). האם יש אפשרות בסיום תהליך הזריקות להוסיף זריקת סטרואידים לאיזור הפגוע? אני יודע שזריקת סטרואידים זו אחת האפשרויות לטיפול בפציעה. רק רציתי לדעת האם זה כלול לשבש את הפעילות של הזריקות אורטוקין, או ששתי הזריקות הללו יכולות לעבוד יחדיו ולתת תוצאה טובה יותר. תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

זה לא הגיוני. בכל מקרה לא ידוע לי על עבודת מחקר שבדקה את הצרוף הנשאל.

אבקש לקבל הסבר לתשובת הבדיקה שעשיתי אחרי תאונת אופנוע פעם שניה

לקריאה נוספת והעמקה

הקובץ לא עלה

13/05/2019 | 15:15 | מאת: טל

שלום, בשבת נסגרו עליי דלתות של מעלית ולחצו לי היד (האיזור שמתחת למרפק) למספר שניות. מאז אני חווה כאבים בהזזת היד (למשל למטה ולמעלה) ובפעולות בסיסיות . יש סיבה לדאגה או שזו מכה יבשה שתעבור תוך מספר ימים?

לקריאה נוספת והעמקה

מאחר שמדובר בחבלה ב"אנרגיה נמוכה" סביר להניח שזה יחלים מאליו.

שלום, לפני בערך שבועיים שלושה התחלתי להרגיש כאבים בכף רגל שמאל. הכאב הוא לכל אורך הצד השמאלי של כף הרגל השמאלית.. בהתחלה היה לי קצת כואב לדרוך אבל זה כבר עבר, אני בחורה ספורטיבית עושה המון אירובי והמשכתי כרגיל וברוב הפעמים תוך כדי אימון הרגשתי כאבים ברגל אבל לא מטורפים. זה די מתעתע הכאב, בא והולך.. אם אני כמה ימים לא מתאמנת אז יש רגיעה אבל אם חוזרת להתאמן שוב כואב.. אני מודאגת כי אני חייבת להתאמן ולא יכולה לעצור את האימונים בגלל זה.. חשוב לציין שיש לי בעיית קריסה פנימית של כף הרגל וגם פלטפוס גמיש ואני עם מדרסים האם יש לך מושג מה זה?

לקריאה נוספת והעמקה

לא אין לי מושג אוכל לקבל מושג אם אבדוק אותך בדיקה של ממש.

13/05/2019 | 14:45 | מאת: sdfsdsdsfsdf

sdfsdfsdjfskdjfsdkfjskdjfklsdjfkl

אולי

לפני שבועיים הרגל היתעקמה לי תוך כדי ירידה מההסעה של העבודה.הכאב היה חד מאוד.לאחר שעתיים הרגל היתנפחה מאוד והתחילו כאבים עזים.הגעתי לרופא שלי שאפנה אותי למיון דחוף מחשש לדבר.לאחר צילומים מיסתבר שאין דבר.חבשו לי אותה עם תחבושת אלסטית והייתי בבית 7 ימים מנוחה.בזמן של המנוחה כמובן שהייתי דורך על הרגל כרגיל לאחר שהכאב חלף.חזרתי לעבודה השבוע להשעות הערב אני חש בכאבים מאוד חזקים ברגל עצמה .נהייה לי כמו אדום על החלק של הצד של הרגל (אולי דלקת)פשוט כאבים פנאומטיים שכאלה(לחץ).אשמח לשמוע חוות דעתך.תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום הבעיה היא יותר מ"קרע של הATFL " שכן ברגע שקישור זה נקרע נפגעים איתו גם מבנים נוספים שקשה יותר להדגימם בבדיקות דימות. הבעיה העיקרית היא יציבות הקרסול וישסיכון גבוה לכךשתסבול מ נקעיםחוזירם. בכל מקה זמן ההחלמה במקרה הטוב יקח כ 3-6 חדשים .מהי תשובתך אלי זאת.

מחכה לתשובה מימך .

איני יכול לענות לך בלי בדיקה מוקדמת של ממש או לחליפין תאור מפורט של בדיקה גופנית מדוקדקת .

ראי למעלה

12/05/2019 | 23:46 | מאת: חש

לפני כחודשיים וחצי נפצעתי במהלך משחק כדורגל,לאחר בדיקת של האורטופד ואולטראסונד ההבחנה הייתה שיש לי קרע מאסיבי בatfl. לאחר מנוחה וכ 6 טיפולי פיזיוטרפיה אני מרגיש הקלה ושיפור בכאב אך עדיין יש לי כאב בדברים הבסיסיים של היום יום,כרגע לא מסוגל לחזור לפעילות ספורטיבית. האם זה תקין שאחרי חודשיים וחצי אני עדיין לא מסוגל לחזור לפעילות? מה זמן ההחלמה המשוער בקרע של atfl כדי לחזור לרוץ ולשחק כדורגל. תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

הבעיה היא יותר מ"קרע של הATFL " שכן ברגע שקישור זה נקרע נפגעים איתו גם מבנים נוספים שקשה יותר להדגימם בבדיקות דימות. הבעיה העיקרית היא יציבות הקרסול וישסיכון גבוה לכךשתסבול מ נקעיםחוזירם. בכל מקה זמן ההחלמה במקרה הטוב יקח כ 3-6 חדשים

12/05/2019 | 23:26 | מאת: צבי

בבדיקות us ו-MRI נמצא קרע SSP עם רטרקציה של 2.5 ס"מ.ניוון שומני דרגה 2-3 בגיד.קרע מלא של הביספס.הומלץ לי על ניתוח ארתרוסקופיה לתפירת הרוטטור כף ואקרומיופלסטיקה לכתף.הבנתי שההחלמה ארוכה וכואבת.כיום,אני סובל מהגבלות תנועה קלות ומכאב מועט.(לאחר דיקורים).שאלתי מה סיכויי ההחלמה ואם ניתן לדחות את הניתוח לעוד שנתיים? אני בן 68 והשאלה באה כיון שאני חושש שמה הרופא שהוא גם המנתח קצת היפריז בהערכתו לא לדחות?

לקריאה נוספת והעמקה

ההחלטה על ניתוח אינה צריכה להסתמך על ממצאי בדיקו דימות( שהרי את הניתוח עובר המטופל ולא הבדיקה שלו). במקרה שלך צריכה ההחלטה על הסתמך קודם כל על המצב הקליני כלומר עד כמה אתה סובל ומוגבל . גורםשני שצריך להתחשב בו הוא סיכויי ההצלחה שלהניתוח הארתרתוקופילעומת שניסוגים אחרם של ניתוח : האחד הוא השתלת INTERFACE והשני הוא החלפה " הפוכה " של מפרק הכף. עליך לדון בחלופותעם הרופא שלך רק עם הוא יוכל להציג לך בצורה מלאה את היתרונו והחסרונו של כל שיטה ולפרט את ניסיונו האישי בהן תלך עם המלצותיו.

13/05/2019 | 21:54 | מאת: צבי

תודה.עזר לי רבות.

12/05/2019 | 20:52 | מאת: רועי וקנין

כרגע הפרופיל שלי 45 בעקבות שבר בעצם הסירה. עברתי ניתוח עם שתל עצם מהאגן ובורג מוכנס לכף יד Orif of scaphoid משהו כזה בערך. לדעתך עד כמה יעלה לי הפרופיל ? אני מרגיש בסדר גמור והטווח תנועה השתפר ...

לקריאה נוספת והעמקה

אם השבר מאוחה וטווח תנועת מפרק כף היד מלא הפרופיל יכול לעלות ל 97 עם סעיף של "מצב אחר ניתוח " .

12/05/2019 | 18:33 | מאת: מרים

שלום דוקטור לב-אל.אני בת 71 ולפני כמה ימים אחרי שהתיישבתי בסלון וניסיתי לקום אחרי זה קיבלתי פתאום כאבים חזקים בגב העליון ומאז זה לא משתפר.גם כאשר אני מתעטשת זה גורם לי לכאב חזק.שאלתי היא מה יכול לגרום לזה?בתודה מראש!!!

לקריאה נוספת והעמקה

בסבירות גבוהה- שבר של חוליה. אם תעשי צילום הקדם ואכן ימצא שבר ניתן לטפל טיפול מצויין כלעוד השבר הוא " טרי"

12/05/2019 | 17:36 | מאת: נוח

שלום ד"ר, אני בת 40 ,בעקבות כאבי גב תחתון שלח אותי אורטופד לצילום שזו היתה האבחנה: היצרות המרווח הבין חולייתי S1-L5 . שינויים דיסקוגנים קלים בגובה 3-L2 הרופא רחוק...ועדיין לא הצלחתי לתאם תור ורציתי לדעת מה זה אומר והאם מצריך חזרה אל הרופא...או שזה בסדר... תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

אלה הם ממצאים טיפוסיי ם לשינוי םניווניים בדיסקות הביין חוליתיות והם נחלת כולנו. כן חזרי לרופאך שישמח לראות את הצילומים.

12/05/2019 | 17:24 | מאת: דנה

לפני כשבוע החלקתי ונפלתי על הישבן. קיבלתי מכה חזקה ויש לי סימנים כחולים עדיין וכואב לי מאוד. האם יש איך לזרז החלמה? האם טיפול עם קרח יעזור? אני בסוף הריון (לעובר שלום) והייתי רוצה שיכאב כמה שפחות מאחר והלידה מתקרבת. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

קרח עוזר ביומיים הראשונם. כיום רק "הזמן " יעשה את העבודה . מאחל לך הריון נעים ולידה שמחה.

תודה. אז האם עדיף לנוח כמה שיותר או שכן לנסות וללכת קצת למרות שכואב?

שלום, בעלי לפני שבוע קם ולא יכול היה לזוז הלכנו למרפאת חירום אורתופדית הרופא אמר שהוא חושב זאת לא פריצת דיסק אלא גב תפוס נתן זריקת וולטרן וכדורי ארקוקסיה השבוע צריך להתקיים מירוץ האם הוא יכול לרוץ (5 קילומטר)או האם כדאי להימנע? יש לציין שהגב עוד מעט כואב לו אבל הוא לא רוצה לאכזב חברים..ואני דואגת...

לקריאה נוספת והעמקה

כל עוד הוא מסוגל לרוץ באורח נורמלי אין רע בכך.

12/05/2019 | 11:07 | מאת: דין

שלום לפני כחודשיים וחצי ביצעתי מיפוי עצמות עקב כאבים בגב ובצלעות - התשובה ללא ממצא פתולוגי. לפני כחודשיים החלו כאבים ונפיחות בעצם הבריח - צילום תקין - אולטרסאונד תקין אורטופד ביקש גם מיפוי עצמות כלל גופי האם המיפוי הקודם לא מכסה גם את עצם הבריח האם אין חשש לחשיפת קרינה נוספת ומיותרת יש לציין שהנפיחות ניכרת אשמח לחוות דעתך

לקריאה נוספת והעמקה

מיפוי עצמות מראה את כל עצמות הגוף . אם עשית בדיקה לפני חדשיים וחצי, ואין בה ממצא בעצם הבריח נראה לי שבדיקת בת"ם (MRI ) מתאימה יותר

12/05/2019 | 05:05 | מאת: נאוה

האם לגשת למחלקת תאונות? היש סיכוןאם לא אעשה צילום?

אם את סובלת וזקוקה לעזרה מבחוץ עדיף שתפני לרופאך

11/05/2019 | 21:54 | מאת: גלעד

צילום צלעות וצילום חזה זה אותו צילום? אם יש לי הפניה לצילום חזה רגיל יראו בזה אם יש שבר בצלעות צד שמאל למטה מאחורה? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

זה צילומים שונים

האם דלקת בכתף יכולה לגרום לכאבים מאחורה בגב ולילדה בת 16 כאבים של כמו התכווציות

לקריאה נוספת והעמקה

האפשרות קיימת

11/05/2019 | 09:27 | מאת: me7

שלום רב עברתי לפני כחודש וחצי ניתוח להסרת מחצית בלוטה תריס ודיסקציה צווארית מדור 2-5 בהתחלה היו קשיים להרים את היד .. היום יש חוסר תחושה בצוואר ובעיקר קושי לסובב את הצוואר בטווח תנועה מלא וכאב כאילו הכתף והצוואר תפוסים. אני סובלת מאז הניתוח מתחושת מתיחה חזקה בצוואר שמלווה בקוצר נשימה. שאלתי היא האם יכולה להיות פגיעה בעצבים שגורמת לתחושה של מתיחה חזקה עד כאב וקשיי נשימה ואם אפשר לטפל בזה? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

נכון יותר לשאו אתהמומחים לדבר דהיינו מנתחים כלליים .

שלום, לאחרונה יש לי כאב בעת נשימה עמוקה בכתף ימין. הכאב מתחיל בחזה הימני, ועולה למעלה עד לכתף, ואפילו מסביב לאוזן. אציין, כי לפני מספר חודשים נפלתי על מכשיר כבד, וקבלתי מכה מאוד חזקה גם ברגל וגם באזור הבטן. ברגל יכולתי לראות שהיה לי שטף דם מאוד משמעותי וגדול, שעבר אחרי הרבה מאוד זמן. בנוסף , היה לי הרפס בגב לפני כחודש, וקבלתי את הטיפול בכדורים. מה יכול להיות הכיוון, ואיזה בדיקות עלי לעבור? תודה מראש על תשובתך.

לקריאה נוספת והעמקה

יש רשימה ארוכ שלאפשרויות החל מדלקת מתיתלסרעפת ( כמו דלקת כיס מרה) דלק של הפלוירה , גרוי של שרשי עצבי ועוד. הבדיקה החשובה מכלהיא בדקתת הרופא שלפי הממצאיםבה אפשר יהיה להזמין בדיקת נוספות ואת סדק הקדימויות של הביקות.

10/05/2019 | 17:07 | מאת: רחלי

לפני 3 שבועות נפלתי על הישבן בזמן טיול אחרי שנתקלתי באבן, בצילום רואים שבר דחיסה בחולייה 5lוסימנים קלים בחוליה l3. זוהי נפילה חוזרת , לפני 8 חודשים נפלתי באותה צורה ובצילום ראו אז שינוי קל בחוליה l5. אחרי הנפילה הכאבים היו חזקים עכשיו יש שיפור ניכר בדרגת הכאב, האם החוליה השבורה יכולה להחלים ולחזור למצבה הבריא? אני בת 67.

לקריאה נוספת והעמקה

צורת החוליה אינה יכולה להשתנות אבל השבר מתאחה תו כ 3 שבועות

09/05/2019 | 19:28 | מאת: גיא

שלום אני בן 50 רזה מאוד ידוע על אוסטאופורוזיס ועל קרוהן. מזה כמה ימים יש כאב די חד בצלעות מאחורה בצד שמאל סמוך למותן השמאלית. לקחתי אקמול וזה לא מקל את הכאב. קשה לי להתיישר ולעמוד זקוף אולי השרירים בין הצלעות כואבים? או הצלעות? בשכיבה יותר קל יש פחות כאב רציתי לשאול 1. האם בצילום חזה רגיל אפשר לראות אם יש סדק או שבר בצלעות? ( אני אמור ממילא לעבור צילום חזה שנתן לי הרופא לפני כחודש בלי קשר. 2. יש משהו לעשות אם זה כאב בין הצלעות או בצלעות פרט ללחכות? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

עושים צילום צלעות אב חשוב יותר בדיקה גופנית על ידי רופא. אפשר לקבוע טיפול מעוון רק לאחר אבחנה

שלום רב, מזה 4 שנים שאני סובל מכאבים בכתף ימין, עשיתי צילום C.T ואולטראסאונד ולא נראה כלום,הכאב מחמיר במזג אוויר קר, ונרגע כאשר אני שם מים חמים על הכתף. השאלה שלי איך אני יכול לדעת מה גורם לכאב בכתף? ואיך אפשר לטפל בזה? תודה מראש וחג שמח.

לקריאה נוספת והעמקה

יש מקום לבדיקה חוזרת של אורתופד ועדיף מומחה לכתף.

אוסטופניה שינווים ניווניים 1-2-3L שינויים דיסקוגנים בין 1S-5L בת 74

מה השאלה?

09/05/2019 | 09:10 | מאת: קים

שלום רב, הבן שלי,בן 22, עובד עבודה במאמץ ומתלונן על כאבים חזקים בשוקיים בזמן עמידה ויש לציין שהוא בכושר,נשלח למיפוי עצמות בשאלת שברי מאמץ והתוצאה היא ריכוז חומר קל בברכיים ונכתב כתוצאה ממאמץ עם סימן שאלה,מה דעתך איך עלינו להמשיך?מה לברר? האם כדאי לבצע mri? לחזור אל האורתופד שהיינו יקח חודש וזה זמן רב לדעת מה הלאה,כרגע הוא הימי מחלה ולא ידוע איך להתקדם

לקריאה נוספת והעמקה

הממצא שולל שבר מאמץ. לבד מזה אין לו חשיבות. האיבחון תלוי קודם כל במה שנקרא " קליניקה" שזה ממצאי הראיון ( אנמנזה) וממצאי הבדיקה ה גופנית

08/05/2019 | 18:12 | מאת: אורית

שלום אשמח להסבר מה הכוונה בבלט דיסק אנולרי דיפוזי המשיק לקדמת השק? מזה 2.5 חודשים אני סובלת מכאבי גב חזקים עם הקרנות לרגל. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

הכוונה שישי שינויים ניווניים קלים המתבטאים בהתבלטות קלה של המעטפת החיצונית של הדיסק לאחור ויצירת מגע עם המעטפת ( שק תקלי) של צרור שרשי העבים.

08/05/2019 | 16:03 | מאת: דניאל

שלום רב בשנות הארבעים, סובל כבר שנים מתסמונת המדורים (compartment syndrome) במדורי השוקיים, דבר שהוכח גם בבדיקת לחצים במדורים, מה שגורם לכאבים ונפיחות בשרירי השוקיים, וכאבים בזמן הליכה, וביחוד בעליות. לפני 3 שנים הגשתי בקשה למשרד הרישוי לתו נכה לרכב, קיבלתי תו ל-3 שנים. כעת לפני שהתוקף פג הגשתי בקשה להארכה, בתוספת מסמך רפואי מעודכן, וקיבלתי דחיה של הבקשה "הפניה על רקע מחלה אורטופדית ברמת חומרה בינונית. לאחר שבחנתי את הבקשה, לא מצאתי כי התנועה בדרכים ללא רכב מחמירה את המצב הרפואי של הפונה". מה ניתן לעשות במקרה כזה? מה הסיבה שבהתחלה קיבלתי וכעת הבקשה נדחתה? הרי הבקשה להארכה מבוססת על אותה בקשה ראשונית שבגינה כן קיבלתי ל 3 שנים. הבנתי שאפשר להגיש ערעור לאחר 3 חודשים, האם יש המלצות מה כדאי לעשות? האם זה תלוי בנתונים ובטיב המסמך הרפואי? איזה רופא הכי טוב שיתן את ההמלצה? אציין שאת 2 הבקשות הגשתי באמצעות עו"ד, (אולי בבקשה השניה הוא לא עשה עבודה טובה?) שמן הסתם ימליץ להגיש שוב ערעור, אך שאלתי מה ניתן לעשות כדי להגדיל את הסיכויים לקבל את התג? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

איני בקי בנבכי התורה של הועדה הרפואית של משרד הרישוי. נין לבצע מדידה מתמשכת שלהלחצים במדורים השריריים בשוק ולהדגים את עלית הלחץ ביחס למרחק הליכה. יתכן שהממצאים יכולי םלחזק את טענתך.

07/05/2019 | 15:59 | מאת: רותם

שלום , אם אני חוזר להתאמן 4 חודשים לאחר שבר במרפק זה יכול לגרום לצמצום הטווחים אני בכיפוף מלא ו178 מעלות ביישור.

לקריאה נוספת והעמקה

אין סכנה אלא אם תפצע שוב

ד"ר שלום רב, בת 61. בריאה בדרך כלל. לא מעשנת, לא שותה אלכוהול, לא לוקחת כדורים, רזה, יש לי אוסטופרוזיס לא מטופלת עקב אי התאמה לאקטונל (גורם לי להקאות). מכיוון שטרם נמצאה אבחנה לבעיה שלי אנסה לספר לך על מנת למצוא אולי הכוונה ממך בבקשה: אני במעקב גסטרו משנת 2009 עקב פןליפ סיסלי אשר במהלך השנים התברר בשנת 2017 בבדיקת EUS בבי"ח בלינסון, כי זה בעצם שארית לבלב באנטרום של הקיבה, ונאמר לי שזה ממצא שפיר ושאינו גורם לכאב. אציין כי כל אותם שנים לא היה לי כאב כלשהו. לפני קצת יותר משנה החלו לי כאבים לדברי הרופא המקום נקרא אזור הסטרנום. הכאב מופיע פתאום לא קשור למאמץ, לא קשור לאוכל, רוב הפעמים יצא שהגיע בשעות הערב אין לי הסבר לכך, בתחילה הכאב הזה היה בתדירות נמוכה אך בזמן האחרון ההתקפים הללו מופיעים לפחות פעם או פעמיים בשבוע. הכאב הוא ממש קצר כמו בין 2-5 דקות לפעמים נמשך כעשר דקות, כאב לוחץ באמצע הבטן העליונה ברווח הפריד את החזה, לפעמים מרגיש כאילו בתוך העצמות ולפעמים מרגיש בבשר קרוב לאזור הקיבה שמתי לב שכל פעם שהכאב מופיע שם יש לי באותו זמן כאב נקודתי גם בגב מקביל לכאב ברום הבטן, הכאב קורע אותי, איני מצליחה לעזור לעצמי, אני שוכבת כמה דקות עד שזה חולף, כמו כן שמתי לב שבזמן הכאב יש לי כאב נקודתי בגרון כאילו אני נחנקת אך אני מצליחה לנשום רגיל, לא משתעלת או משהו כזה, רק נעשית למספר דקות צרודה מעט, לא לוקחת כדור נוגד כאב מכיוון שזה תוקף אותי למספר דקות אז לא רואה טעם לקחת כדור. עשיתי C.T. בטן מכוון ללבלב, היה תקין למעט ממצא בכיס מרה שלדברי כירורג הינו חסר משמעות אמר שזה קשור למבנה של כיס המרה שלי. הייתי אצל אורטופד שאמר שאינו רואה הגבלה בתנועת צוואר שלי שיכול להקרין לאזור הסטרנום. הרופא גסטרו אמר שהממצא באנטרום שהינו שארית לבלב לא גורם לכאב. רופא המשפחה לא יודע למי לשלוח אותי להמשך בירור. בדיקות דם אצלי תקינות למעט בתפקודי כבד ה-AST חריג מעט, במקום 31 יש חריגה שהינה 37. בעבר נאמר לי שיכול להיות שיש לי כבד שומני כי בעבר תפקודי הכבד שלי היו עם חריגות, והגסטרו אמר שזה כנראה כבד שומני לאחר בירור שנעשה לי. אנא האם תוכל לפי מה שתיארתי לדעת האם יכול להיות שזו תסמונת טיטזה? אני מניחה שלא, לפי מה שקראתי באינטרנט היתה אמורה להיות לי נפיחות או אדמומיות באזור שאין לי אותה. לגבי רקע נוסף שלי אז: יש לי כאב קבוע בצוואר, יש לי כאב בעצמות הלסת, בלט דיסק תחתון, כאב בחוליות גב תחתון, וכמו שציינתי יש לי אוסטופרוזיס. מה דעתך? מה יכול להיות הכיוון בכל זאת? תודה מראש על סבלנותך ותשובתך האדיבה.

לקריאה נוספת והעמקה

התמונה המצטיירת לי למקרא דבריך היא "ביטנית" והרושם שלי הוא שיש מקום להכניס לרשימת האבחנה המבדקלת גם תסמונת בשם זולינגר אליסון (ZOLLINGER ELISON ) זה לא תסמונת , טיטזה"

06/05/2019 | 21:12 | מאת: יולי

שלום ד"ר, אשמח אם תסביר לי מה אומרות התוצאות הבדיקות ENG שעשו לי ברגלים? כמה המצב נחשב בעייתי? האם הזרמים ןהכאאבים שאני מרגישה ברגלים זה מזה? נפלתי גם כמה פעמים בגלל שהרגשתי כאב עז ברגל כמו חשמל. תודה, יןלי

לקריאה נוספת והעמקה

הקובץ לא עלה

13/05/2019 | 15:49 | מאת: יולי

מצ"ב

06/05/2019 | 17:30 | מאת: שלומי

לד"ר שלום לפני שנה נחתכתי ברגל ממש מאחורי גיד אכילס , עשו לי 3 תפרים. דרך החתך הרופא הסתכל ואמר שאין פגיעה בגיד עצמו. כיום נשאר לי רקמה צלקתית עם גוש קטן מתחת לעור שמורגש שמעבירים אצבע מעליו. (לא היתה דלקת במהלך השנה) יש לי חוסר נוחות באיזור בעיקר בבקרים ובהליכה על משטחים לא ישרים (בעבודה) . האם התופעה הזו מוכרת לך ? והאם יש מה לעשות בנידון? תודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

התופעה מוכרת יש טפולי המשטחים את הצלקת התיעץ עם פלסטיקאי

האם יש קשר בין הרמת משא כבד (12 אייפדים תיק צד) מידי יום במשך כשנתיים וחצי ל-3 פריצות דיסק בגב תחתון? בנוסף, עשיתי לאחרונה מיפוי עצמות ויש עדות לפעילות באזור הנ"ל וגם בעליון, חוליה 5? האם אפשר יהיה לקבוע מה הגורם לפריצות הדיסק, הניוון או המשא הכבד? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

פריצת דיסק הנו ממצא ניווני המהווה ביטוי אחד למחלה ניוונית הנקראית " מחלה ניוונית שלהדיסקות הבין חוליתיות( בקיצור מנ"ד) . גורם הסיכון העיקרי למנ"ד הנו גורם גנטי . יש גורמי סיכון ברוריםנוספים בעיקר עוד משקל ועישון. ישגםגורמי סיכון הקשורים לעבודה כמו פיצע פעולות של הרמה ונשיאה של חפצים כבדם תוך כדיביצוע כפיפות מרובות ופיתול של הגוו מספרמרובה ש פעמים לאורך מספר שעות כל יום. בקיצור מדובר במחלה מולטיפקטוריאלת ( רבת גורמים ) .

05/05/2019 | 21:46 | מאת: שי

שלום רב, כבר תקופה של חודש שכואבת לי הברך, לפני שנה באותה ברך גם הרגשתי כאבים ועשיתי MRI, וזה הפיענוח: המניסקוס המדיאלי תקין. המניסקוס הלטרלי תקין. רצועות שמורות. הסחוס המפרקי תקין. עוצמת אות מח העצם תקינה. אין נוזל משמעותי במפרק אבל קיימת קולקציה קטנה של נוזל מאחורי הקרן האחורית של המיניסקוס המדיאלי. גידי הקוודריצפס והפיקה תקינים. בסיכום: נוזל מאחורי הקרן האחורית של המניסקוס המדיאלי שיכול להיות מהפרדה חלקית בין הקרן האחורית של המניסקוס והקופסית. אשמח לדעת מה הטיפול לכך? אני מרגיש כאבים בכל צעד

לקריאה נוספת והעמקה

מה גילך

06/05/2019 | 22:15 | מאת: שי

עוד מעט 34

באין אבחנה ברורה קשה להציע טיפול. י שמקום לנסות טיפל לא ניוחי עוד כ 6-8 שבועות. אם ל איצלח יהיה מקום לארתרוסקופיה חוקרת.

05/05/2019 | 17:16 | מאת: יויו

שלום. אלו תוצאות הבדיקה של בעלי מה עושים? ומה זה אומר? 3-L2 - בלט היקפי גורם ללחץ על השק התקאלי, ללא היצרות התעלה הספינאלית. היצרות פורמינלית משמאל. סימני לחץ על שורש העצב השמאלי. L4-L3 - בלט היקפי גורם ללחץ על השק התקאלי ולהיצרות התעלה הספינאלית עד 9 מ"מ. היצרות פורמינלית משמאל, סימני לחץ קלים על שורש העצב השמאלי. L5-L4 - בלט היקפי נושק לשק התקאלי, ללא היצרות ספינאלית או פורמינלית. S1-L5 - בקע אחורי נושק לשק התקאלי, ללא היצרות התעלה הספינאלית. היצרות פורמינלית קלה בלבד מצד ימין. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

מה התלונות. מה המחושים מה נמצא בבדיקה גופנית?

06/05/2019 | 22:02 | מאת: יויו

כאב ושריפה במותן שמאל וכן בירך וברך. בזמן שכיבה הכל בסדר ק בעמידה זה מתעורר. מקבל פעם ביום זריקת וולטרן וכדורים לכאב זאלידאר בבדיקה גופנית נרשם רגישות וכאב. אין בעיה נוירולוגית תודה

05/05/2019 | 10:46 | מאת: הילל

מה פירוש תשובת הבדיקה ? קיימת קליטה מעט מוגברת בפטלה משמאל - ייתכן תהליך ארטריטי דלקתי. מציעים קורלציה קלינית. אין לראות קליטה פתולוגית בעצמות השוקיים ובשאר השלד.

לקריאה נוספת והעמקה

בדיקה תקינה

05/05/2019 | 10:12 | מאת: חן

אשמח שתסביר לי בבקשה את תוצאות פענוח הMRI במילים פשוטות ומובנות יותר. לא הודגמו שברים, בצקות לשדיות או אוסטאוקרוזיס במבנה הגרמי. עיבוי דיפוזי קל ואותות חריגים במרקם רצועת הpcl, הרצועה רציפה. שאר הרצועות שמורות. ללא עדות לקרע בשני הסהרונים. המנגנון המיישר וסחוס הפיקה תקינים. נוזל תוך מפרקי בכמות קטנה. ללא הדגמת ציסטה פופליטאלית. בצקת דיפוזית קלה במשטחי השומן סביב המפרק, בעיקר בפוסה הפופליטאלית. לסיכום: 1. נזק/קרע אינטרציטיאלי ברצועת הpcl 2.ללא הדגמת נזק הסהרונים או במבנה הגרמי

לקריאה נוספת והעמקה

קרע חלקי ללא הפרדה לשני חלקים של הקישור (רצועה) הצולב האחורי. ללא פגימות נוספות