נגישות
נגישות

פורום אורתופדיה

35863 הודעות
32650 תשובות מומחה

מנהל פורום אורתופדיה

שלום דר אני הולכת הליכת ברווז לא מסוכלת ללכת רגיל ולכן כואב לי במתניים באכן בברך צמה זה ניאורןלוג שלח ל אי.מ.גי. בשל ניואופטינ הרדמות ברגליים ההדיקה כמעט תקינה רקבL 5 S1 יש בעיה זה לא קשור מה עלחי לעשות שאוכל ללכת כרגיל שום נעל מקל לא עוזרים תודה

מצטער אבל איני מצליח להבין את מהות הבעיה שלך מתוך דבריך. אין מנוס מבדיקה מסודרת ומלאה על ידי אורתופד ונוירולוג .

שלום אובחני כבעל דורבן בכף הרגל. האם אני יכול לדווש באופני חדר כושר?

לקריאה נוספת והעמקה

בהחלט כן

שלום דוקטור , לפני 5 שנים נפלתי על הברך , בבדיקה במיון לא ראו נפיחות ולא קרע במיניסקוס , לאחר 5 שנים ביצעתי בדיקת MRI עקב כאב בברך , וראו קרע במיניסקוס וקרע חלקי ב ACL , האם יכול להיות תופעה כמו לאחר 5 שנים? האם אפשר לקשור את זה לתאונה? יש לציין שכעבור שנתיים עברתי עוד אולטראסאונד ולא ראו קרע במיניסקוס. תודה על תשובתך , דורון

לקריאה נוספת והעמקה

בכדי להוכח אם יש קשר בין הנפילה לפני חמש שנים והקרע של היום צריך לבחון את התיק הרפואי שלך ולהשוות את הממצאים לאורך השנים.

מזה כמה חדשים יש לי כאבים לכל ארך הרגל. הם מקשים עלי בהליכה ואני חייבת קצת לכופף את הגב למניעת הכאב. אודה לכם מאד על תשובתכם:מה הסיבה לתופעה.

לקריאה נוספת והעמקה

אי אפשר לדעת על סמך המידע הקלוש שאת מוסרת. אפשרות אחת מיני רבות: היצרות תעלת השדרה

שלום דוקטור, עשיתי תנועה לא נכונה עם הגב שעיקמה אותו תוך כדי יצירת עומס עליו. מאז אני סובל בכאבים בעמוד השדרה בשתי חוליות ספציפיות. האם עמוד השדרה יכול להתעקם מפעולה אחת? האם הנזק בלתי הפיך או הכאב הוא רק טראומה? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

רק במקרה שלשבר של גוף החוליה יתעקם עמוד השדרה באחת. על פי רוב הכאב חולף מאליו תוך מספר שבועות.

תודה

לבריאות

שלום לאחר זריקת קורטיזון לגיד בכף היד, האם ניתן לקחת כדורים נגד כאבים? האם יש מניעה למשפחת Etodolac? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

אנימניח שכיום אינך זקוק כבר למשקחי כאב. אין כמובן טעם לקחת אטודלק ( תרופה נגד דלקת ) שכן האפקט של הסטרואידים הרה יותר טוב .

26/06/2019 | 22:14 | מאת: ינון

שלום, אני עובד בעבודה שכרוכה בשעות רבות של עמידה על הרגליים והליכה לפרקים (סייע בחדר ניתוח). בשנים האחרונות התחיל כאב בחלקה הפנימי של כף רגל שמאל. ממש מתחת לעצם ה"נוביקולה" (חיפשתי באנטומית כף הרגל לפי מיקום הכאב). האורטופד של קופת החולים אמר שיש לי דורבן. עשיתי בדיקת מיפוי עצמות ובאמת נצפה דורבן. לאחר כמספר חודשים הגעתי למצב שאני לא יכול לדרוך בכלל על הרגל בעיקר בבוקר ולקראת סיום העבודה כאשר אני מתחיל לנוח ולשבת. החלק הפנימי של כף הרגל התנפח ובעת דריכה על הרגל הקשת (שגם ככה היא שטוחה) נגעה בריצפה. אורטופד שני אמר לי שיש לי PTTD. הייתי חודש בבת במנוחה, וחזרתי לעבודה עם סד של AIRCAST. במשך חצי שנה הכל היה בסדר, אבל לאחרונה הכאבים חזרו ובגדול. מה ניתן לעשות???

לקריאה נוספת והעמקה

PTTD זו אבחנה אפשרית. כך גם PLANTAR FASCIITIS. כדאי להשלים אתהאבחנה עלידי בדיקת על קול של הקסול כוף הרגל.

26/06/2019 | 19:45 | מאת: רחלי

היי. עשיתי סיטי צווארי מחשש לפריצת דיסק לפי הבנתי הוא יצא תקין אבל כתוב שם עיבוי רירי מינימלי של המטוסים האנטמודיים השמאלניים וסינוס שמאל מה זה אומר?

לקריאה נוספת והעמקה

אין חיות כאלו. נסה שנית

שלום ד"ר מזה כחודשיים בלוטות לימפה נפוחות במפשעות. (צד ימין יותר מורגש) . נשלחתי לבדיקות דם שתן גניקולוג =תקין. כירורג בדק ורשם שלא מצא משהו חריג ואין צורך בבירור נוסף. נשלחתי בכל זאת לאולטרסאונד ואלה התשובות : ימין- נצפו בלוטות לימפה בודדות בעלות מבנה שמור הגדול 22 מ"מ (ייתכן 2 בלוטות צמודות) שמאל-נצפו בלוטות לימפה בודדות בעלות מבנה שמור הגדולה 15 מ"מ. חשה במעין כאב מציק רק בצד ימין - בעיקר בעת ביצוע פעולה גופנית. נשלל בקע! האם יש צורך להגיע לאורתופד ? האם קשור בכלל לתחום? ואם כן מה יכולה להיות הבעיה תודה :)

לקריאה נוספת והעמקה

יתכן שאורתופד יגלה סיבה אחרת לכאב

קודם כל תודה על המענה המהיר...ברצוני רק להבין יש מקום לבדיקה אורתופדית? מה לדעתך יכולה להיות הבעיה?

שלום דוקטור פספסת את השאלה הנוספת שלי :(

26/06/2019 | 10:27 | מאת: גל

בת 60 עם בעיית טניס אלבו.מה הטיפול המיטבי? קיבלתי סד מקבע של אוריאל לכף היד . האם הגיוני שהקיבוע הוא לכף היד כולל בלילה ולא למרפק עצמו? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

הגיוני מאד . המחלה נגמת עקב דלקת ש לשריר המישר את מפרק כף היד . הטיול כולל מנוחה לשרירי הנ"ל( ששמו בקיצור הנו FCRB, מתיחות שלו, פיסיותרפיה, גלי הלם חוץ גופיים, זריקה מקומית של סטרואידים, דיקור יבש וניתוח.

26/06/2019 | 00:34 | מאת: קרן

שלום בת 35 ובריאה אחרי לידה ראשונה ואגינאלית שהייתה ארוכה מאוד (17.5 שעות) בה איבדתי דם רב מהרגיל. המוגלובין צנח ל-6 ועכשיו 11. פריטין צנח גם ל-15 וברזל 27-30 גם נמוך מהנורמה ועובדת על זה להחזיר. פיתחתי כאבי שרירים בפיסוק הרגליים הפנימי בחיבור ירך-אגן בשני הצדדים וגם כאבי שילדה-עצמות בשתי כפות הרגליים. הכל כואב במיוחד בעת מעבר ממנוחה להליכה ברמה שקשה לי ללכת בכמה דקות הראשונות עד שזה עובר בשטף ההליכה לגמרי. למה זה קורה לי כל כך הרבה זמן אחרי הלידה? בחיים לא היו לי בעיות כאלה, מרגיש לי כמו קשר חזק ללידה.. מה ניתן לעשות בדיוק? הספירות דם שלי תקינות למעט האנמיה שמשתפרת. תודה...

לקריאה נוספת והעמקה

נראה לי כמו סימפפיסיוליזיס(SIMPHISIOLYSIS) פוביס שזה התרופפות החיבור בין עצמות החיק .

25/06/2019 | 21:01 | מאת: ניצה

אני בת 69 וסובלת מאוסטאופרוזיס בדיקת ctx שעשיתי הראתה תוצאה 361 לעומת 315 לפני חצי שנה..בדיקת pyn הראתה תוצאה של 40 קצת נמוך מפעם קודמת טופלתי באקטונל עד לפני שנה וחצי.וכרגע בהוראת רופא ללא כל טיפול.האם המדדים בבדיקה האחרונה מצביעים כי עליי לקבל שוב טיפול?

לקריאה נוספת והעמקה

איני בקיא באלו

02/07/2019 | 17:55 | מאת: אסתר

אני בת 69 סבלתי מאוד מכאבי עצמות שהעירו אותי מתוך שינה / לאחר בדיקות ולקיחה של שנים סידן עברתי לסידן אמורפי ששמו דנסיטי ומאז יש לי שקט מכאבים ! ממליצה לך בחום אין צורך לסבול

25/06/2019 | 18:38 | מאת: אלירן

היי איך קובעים אם צריך ניתוח בקרסול.. 3 רופאים שראיתי ראו קרע ברצועה האם ניתוח נקבע לפי גודל הקרע או סוג רצועה או בכל קרע צריך ניתוח?

מטרת הניתוח היא להחזיר יציבות לקרסול. הסיבה העיקרית לניתוח הנה נקעים חוזרים.

25/06/2019 | 17:25 | מאת: שי

אמא שלי סובלת מבעיות ברכיים. מדי פעם הלכה עם מקל או הליכון. אחרי התייעצות לגבי הברכיים המליצו לה להזריק אתריז לברך, ביום הראשון הכול היה בסדר. למחרת אחרי 24 שעות התחילו כאבים עד עלפון ברגל שמאל. היא התאשפזה במשך 5 שבועות אחרי ניתוח בברך שניקו לה את כל הדלק שהצטברה שם וקיבלה במשך 5 שבועות אנטיביוטיקה(פנצילין) דרך פיקליין 6 פעמים ביום כל 4 שעות. הכאב הוא אותו כאב ,לא יכולה לדרוך על הרגל ,יושבת על כסא גלגלים, לא מתפקדת, שותה כל היום משככי כאבים בצורה מטורפת. היא שוחררה מבית חולים ואמרו לה שהיא צריכה להתרגל לחיות על כסא גלגלים וגם להתרגל לכאב. אני שואל אפ למישהו יש פתרון ואם מישהו יש פתרון ואם מישהו נתקל בתופעה הזאת ואם למישהו יש פתרון לבעיה שלי אמא שלי. תודה רבה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

הבעיה של אימך קשה ומסובכת מידי בכדי לדון בה במסגרת ש לפורום באינטרנט

25/06/2019 | 14:49 | מאת: איתי

שלום רב, לאחרונה בכל תנועה כמעט שאני עושה אני שומע קליק/קנאק בכתף שמאל. בחרתי לעשות אולטראסאונד בכתף כדי לוודא שאכן הכל בסדר למרות שהאורתופד אמר לי שזה יחלוף מעצמו. קיבלתי את תוצאות הus אבל אני לא כל כך מבין מה הממצאים ואשמח לעזרה ולהבין ממה יכולים להיגרם הקליקים האלה ובנוסף מה זה פס נוזל מסביב לשריר הבייספ כמו שכתוב בממצאים. תודה רבה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

הקובץ לא עלה

25/06/2019 | 14:15 | מאת: אורני

שלום, מה פירוש המונח - שינויים קוקסארטרוטיים קלים ? זאת התשובה שקיבלתי בעקבות צילום ירך ימין

שינויים ניווניים קלים במפרק הירך COXA= מפרק ירך.

25/06/2019 | 16:33 | מאת: אורני

וזה גורם לכאבים ברגל? יש מה לעשות בנדון?

לפני שבוע בפתאומיות קיבלתי את הקרע באמצע משחק כדורגל. מה הדרך הטובה ביותר לריפוי. אני בן 64 . אני הולך די בקושי ויש כאבים לסירוגין במקרה של תנועה פתאומית עם הרגל.כמה זמן בממוצע חוקח עד ריפוי מלא. האם שחיה בים או בברכה מותרת?

לקריאה נוספת והעמקה

כדאי לקבל מושג מה עומק הקרע קרע שטחי איונ דורש טיפו לד מהקלה עלכאב קרע מלא ממלץ טיפול בניתוח. קרע חלקי משמעותי זצריך לגזור את הטיפו לפי החומרה .לשם כך גדלים אורתופדים בגינתנו.

25/06/2019 | 09:35 | מאת: מאי

אתמול עיקמתי את הרגל ונפלתי והרגשתי כאבים חדים בקרסול אבל בלי נפיחות בלילה זה קצת התנפח לי וכל הזמן זה כואב לי בין אם אני סתם שוכבת או בין אם אני הולכת איך אני יכולה לדעת אם זה שבר או נקע בקרסול?

לקריאה נוספת והעמקה

בדיקה וצילום.

25/06/2019 | 08:12 | מאת: גל

שלום רב, יש לי הלוקס ולגוס בולט יחסית בשתי כפות הרגליים, שנוצר עקב בעיה גנטית. האם רצוי להשקיע בסד לרגל או לעשות תרגילי מתיחות נטו המיועדים למצב זה? אם עלי לקנות סד לרגל - מה עדיף את הסיליקון או סד הלילה (ההבדל הכספי הוא משמעותי מאוד). במידה ועלי לבצע תרגילי מתיחות, תוך כמה זמן אראה שיפור במצב כפות הרגליים? אני חייבת לציין כי מבחינתי הבעיה היא אסתטית לחלוטין אך אני בהחלט מפחדת מהחמרה (לאור המצב של כפות הרגליים של אימי וסבתי שכמעט ולא יכולות לנעול נעליים בעקבות הבעיה). תודה מראש!

לקריאה נוספת והעמקה

הדרך היחיד ה (לבד מניתוח) לעצור את החמרת הבהן הקלובה הוא להפסיק ללכת.

24/06/2019 | 18:33 | מאת: ישראל

שלום, השאלה שלי קשורה ליחסי רופא חולה יותר מאשר רפואית , והסיפור שלי הוא כזה. אני סובל שנים מכאבי גב חזקים. משתמש במשכחי כאבים, משחות וכו.. יצא לי להתנסות פעם אחת בגראס רפואי של חבר, וראיתי שזה מאוד עוזר לי. מאוד. הלכתי לרופאת משפחה וביקשתי קנאביס רפואי והיא אמרה שזה דרך אורטופד. הגעתי לאורטופד, סיפרתי לו מה שכתבתי פה למעלה, והוא אומר לי : אתה יודע שזה לא חוקי מה שאתה מספר לי ? (למרות שלדעתי זה חוקי). ומי נתן לך לעשן הוא ממשיך ? מה השם הפרטי שלו ? (אני עונה לו והוא מתקתק למחשב) ומה שם המשפחה שלו ? (אני עונה והוא מתקתק) נראה הוא היה כמו חתול שמצא שמנת. ותקתק. כמובן סתם המצאתי לו שם, הייתי מרוגז מהסיטואציה. השאלה שלי, האם יש פה משום הפרת יחסי רופא לקוח ? (שהוא מתקתק למחשב מידע שאני משתף) ? האם ההתנהלות הזו של רופא מומחה כאורטופד היא ראויה ? אני עצבני על המקרה ורוצה להתלונן הלאה אבל רוצה לדעת שאני צודק בתחושה שלי. תודה רבה על ההקשבה.

לקריאה נוספת והעמקה
24/06/2019 | 18:37 | מאת: ישראל

רק שכחתי לציין שאחרי שתקתק ותחקר ענה שהוא לא מתעסק עם רישיונות והוא לא יודע מי מטפל ועבר הלאה.. למטופל המרוצה הבא. בשביל מה בזבז את זמני וזמנו לתחקור סרק.. לא ברור.

רופא שאינו שואל הוא רשלן. הרופא צריך לשאול אתה צרך להחליט על מה לענות .

24/06/2019 | 13:23 | מאת: פענוח MRI כף רגל וקרסול

בחודש 02/19 עברתי ניתוח שיחזור רצועות וסובל מאוד מכאבים ונפיחות באזור הניתוח עשיתי בדיקת MRI וזה מה שמצאו ניתוח באספקט לטרלי של הקרסול נראים ארטיפקטים פרה-מגנטים באזור הפטישון הלטרלי נראת בצקת אינטרהמדולרית בטלוס וקלקניום משני צדדיו של המפרק הסוב-טלקי נראה גם מוקד זעיר של נזק אוסטיוכונדלרי בפינה לטרלית של כיפת הטלוס ניראת כמות קטנה של נוזל פרקי בקרסול עם האדרה של סינוביום לא מעובה מזה אומר בבקשה אפשר להסביר לי

לקריאה נוספת והעמקה

איי יודע

איזה טיפול עושים ?

שלום, יש לי קריסה בכף רגל, ודלקות חוזרות בגידים ליד הקרסול. עשיתי מדרסים ב 2000 שקלים בשיטה הממוחשבת וברגל אחת זה היה מאוד כואב בכף ברגל היכן שעשו לי הגבהה בחלק די נרחב. הגעתי שוב לחנות הראתי להם איפה כואב לי והם הקטינו את ההגבהה והקשת. עכשיו זה קצת יותר נוח. רציתי בבקשה לברר: האם לא יכול להווצר לי נזק אם המדרס לא לגמרי מותאם? ובכלל, אם בהרבה מקומות עושים מדרס בהאתמה אישית והוא לא נוח ואז משנים.. אז מה בעצם עשינו בזה? הרי אין התאמה לרגל, לא כך? אני מכירה אנשים שהגיעו 5 פעמים וכל פעם שינו להם את המדרס ובסופו של דבר זה יוצא מאוד שונה מתהליך לקיחת המדרס בגבס הראשוני תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

אינ יכול להתיחס למדרסים שלך מאחר שלא ראיתי את רגלך אך באופן עקרוני לדעתי מרבית המדרסים שעושים ב"התאמה אישית" אינם טובים ממדרסים שקונים מן המדף בעלות של כמה עשרות שקלםי.

שלום דוקטור, אני בן 15 ואני מתאמן במכון כושר שלוש פעמים בשבוע, אני מתאמן עם חברים ואף פעם אנחנו לא עושים מתיחות לפני אימון, וברוב המקרים אחד מהשרירים שלי נתפסים אחרי האימון, חבר אחר לא מהמכון כושר אמר שזה שהשרירים מתכווצים בגלל שאני לא עושה מתיחות יכול להעמיק לי ולפגוש בגילה, רציתי לדעת האם הוא באמת צודק ואי עשיית מתיחות יכול לפגוע בגדילה?

לא

23/06/2019 | 23:18 | מאת: אבי

שלום, אבי בן ה79 הגיע למצב של החלפת מפרק הירך, ברך. שמעתי שינו ניתוח חדשני יחסית שהשיקום בו הוא קצר מאד. היכן ניתן לקבל עליו פרטים והאם הוא מומלץ? תודה רבה..

לקריאה נוספת והעמקה

ראה http://www.hadassah.org.il/media/1939487/%D7%97%D7%95%D7%91%D7%A8%D7%AA%D7%9E%D7%99%D7%93%D7%A2%D7%94%D7%97%D7%9C%D7%A4%D7%AA%D7%9E%D7%A4%D7%A8%D7%A7%D7%94%D7%99%D7%A8%D7%9A%D7%99%D7%95%D7%A0%D7%9910.pdf

26/06/2019 | 11:36 | מאת: אבי

תודה על התשובה - הקישור /קובץ PDF לא נפתח

23/06/2019 | 22:13 | מאת: נפתלי

שלום יש לי כאבים בירך שמאל במעבר מישיבה לעמידה. רציתי לדעת בין אלו חוליות עוברים העצבים לירך. בתודה נפתלי

לקריאה נוספת והעמקה

מ-L3 עד S1

לפני יומיים קיבלתי מכה חזקה מאד בשוק מתחת לברך, הופיע מייד נפיחות באזור, מרחתי טראומיל וקיררתי את המקום עם קרח במשך כשעה פלוס. הנפיחות מעט ירדה. ביומיים לאחר מכן המשכתי לקרר את המקום. כיום יומיים אחרי יש שטפי דם, נפיחות קלה ובעיקר יש כאבים (לא מאד חזקים אבל ממש מציקים) בכל נגיעה במקום וגם בתנוחות מסוימות. האם צריך לראות רופא או פשוט להמתין שהמקום יתרפא והכאבים יחלפו? ואם כן לאיזה רופא לפנות אורטופד או אחר? תודות

לקריאה נוספת והעמקה

הופעה מידית של נפיחות מעידה על דימום מקומי. דימום יכול להיות תוצאה של שבר או קרע ש לרקמות רכות. ממלץ צילום ובדיקת אורתופד

23/06/2019 | 19:53 | מאת: מיה

שלום שוב דר לב איך קשור זרימת דם למוח בתחושת החולשה ביד ורגל שמאל ?? איך אפשר לבדוק שאכן קיימת בעיה כזו והאם זה מצב מסוכן ? עוד שאלה ,, האם קפיצות השרירים שאני מרגישה בכל הגוף מעידות על התפתחות מחלת ניוון שרירים ?! בת 27

לקריאה נוספת והעמקה

חסימה של כלי דם ראשיים במוח בצד אחד עלולה לגרום לחולשה בצד שני של הגוף. הפסציקולציות שאת מרגישה יכולות גם כן להיות ביטוי של תהליך במוח.

23/06/2019 | 19:19 | מאת: שרית

שלום רב. בת 37 עם כאבי גב שמקרינים למפשעה רגל אגן. הכאבים משתנים ומרגישים לפעמים כמו לחץ לפעמים זרמים נימול או דקירות והכאב תמיד קיים. בסיטי ראו בלט ב-l4,l5,S1 עשיתי בדיקת emg רגליים והתשובה-lower limbs emg findings revealed mild chronic radiculopathy s1 bilateral האם זה מסביר את הכאבים שיש לי ?ואשמח לדעת מה זה אומר תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

לאיזה צד יש יהקרנה?

24/06/2019 | 19:08 | מאת: שרית

צד ימין

23/06/2019 | 18:32 | מאת: שיר

הי דוקטור, לפי מה שקראתי ברשת, הטפול השמרני בתסמונת התעלה הקרפלית במקרה של מצב לא חמור שאינו מצריך ניתוח – הוא קיבוע עם סד. מצד שני אני מוצאת ברשת הרבה תרגילים שאמורים לכאורה לסיע ברפוי התסמונת. שאלתי היא, מה נכון יותר לעשות לשם זרוז החלמה: לקבע את היד? או להיפך, להפעיל אותה עם תרגילים מתאימים?

לקריאה נוספת והעמקה

סד התסמונת נגרמת עקב לחץ על העצב המדיאני בתוך התעלה הכפית הנעה של מפרק כף היד תגביר את הלחץ.

שלום אב דר לב כבר כמה ימים יש לי מין חולשה ברגל ויד שמאל מין אי יציבות ותחושה שהם מתעייפים מהר , יש לציין שלפני 8 חודשים חוויתי את אותה הבעיה והיא עברה . אני עובדת כגננת ויוצא לי להרים את הילדים דווקא בצד שמאל . האם הפעלת הלחץ על צד שמאל מאששת את תחושותיי ?? אני שוקלת 50 ק"ג רזה . עוד משהו חדש שאני מרגישה כבר 3 ימים זה קפיצות שרירם בכל הגוף ידיים רגליים בטן ואף פנים . האם קפיצות אלו מעידות על מחלת ה als? אני במתח נפשי איום ונורא . אני בת 27 .

לקריאה נוספת והעמקה

חשוב לברר שאין כאן בעיה של אספקת דם למוח לפני שתולים את סיבת המחושים בבעיה נפשית יל ברר אם אין בעיה האורגנית. פני לנוירולוג

שנה אחרי ניתוח החלפת מפרק CMC 1. לפני כ3 שבועות הרגשת שריפה באזור הצלקת עם הזזת כף היד וכאב חזק בחיבור היד לכף היד. מה המשמעות. תודה רפי

לקריאה נוספת והעמקה

התרופפפות של המשתל או זיהום.

23/06/2019 | 11:38 | מאת: אריאל

לפני חודש וקצת עיקמתי את הכף רגל כשרצתי במדרגות בבניין. זה כאב בהתחלה אבל חשבתי שזה סתם מתיחה ורק לפני כמה ימים עשיתי צילום מתברר שיש שבר תלישה בבוהן (שבר תלישה בחלק מדיאלי פרוקסימלי של הפלגמה הבסיסית של הבוהן) מחר יש לי רק תור לאורטופד. יש לי כרטיס טיסה בעוד שבועיים לטיול ארוך האם צריך לבטל את הטיול? אני מדגיש שלא כל כך כןאב לי כרגע ואם לא הצילום לא הייתי חושב שיש שבר. האם צריך לעשות ניתוח או מספיק לעשות קיבוע? כי עבר די הרבה זמן וזה לא התרפא אבל מצד שני הלכתי הרבה והתאמנתי לא הבאתי לרגל לנוח. כמה השבר רציני?

לקריאה נוספת והעמקה

מסיפורך משתמע שהשבר כבר החלים.

23/06/2019 | 18:28 | מאת: ייייייי

עשיתי צילום לפני כמה ימים ורואים בבירור חתיכה שנתלשה בצד אחד והרופא טראומה שראה אותי רשם שזה שבר תלישה . מרגיש כאב פשוט לא כל כך חזק ויש בליטה לא גדולה בעצם אבל עדיין מפריע לי להליכה. הוא רשם גם שאין החלמה. מה עושים במצב כזה?

23/06/2019 | 11:36 | מאת: רפי

שלום רב, שנה אחרי ניתוח CMC1 בכף יד ימין הרגשת שריפה באזור הניתוח שהחלה לפני כשלשה שבועות. וכאב חזק אף בהרמת צלחת. מה המשמעות? תודה רפי

איזה ניתוח? CMC1 זה לא שם של ניתוח אלא שם של מפרק

23/06/2019 | 14:36 | מאת: החלפת מפרק CMC1

סליחה דוקטור אם לא הובנתי כראוי . המדובר בהחלפת מפרק (CMC1 ).שנה אחרי ניתוח . לפני 3 שבועות כאב עם הרגשת שריפה מתחת לכף היד. תודה רפי

22/06/2019 | 18:51 | מאת: מעיין

שלום רב, הילדה שלי קיבלה מכה ברגל. יש כאבים מתחת לבוהן וטיפה התנפח. לאחר צילום הוסבר לי שלילדה יש סדק וזה שום דבר סמים קיבוע אבל לא משהו רציני, לאחר 10 דק החלטה השתנת והוסבר שיש לה שבר שמו לה גבס ועכשיו חודש ימים היא צריכה להיות בבית... כמובן שבעוד יומיים הולכים לאורטופד אבל אולי מישהו יכול לראות ולהגיד לפני.תודה רבה!!!!!

לקריאה נוספת והעמקה

אינני יכול לזהותשבר בצילום אבל מטבע הדברים הרזולוציה אצלי במסך גרועה ביחב לרזולוציה של תמונה שמתקבל מצפיה ישירה בדיסק עם הצילום בכל מקרה הבת לא צריכה להיות חודש בבית כל מה שצריך זה קיבוע למנוע כאב והליכה עם "סנדל כירורגי) או -DARCO.

22/06/2019 | 17:46 | מאת: אופיר

שלום רב. לפני כחודשיים הבחנתי בדלדול שריר טנרי, בעיקר ביד שמאל. בדיקה באינטרנט מעלה אפשרות לניוון שרירים. נוירולוג שהלכתי אליו שלל אפשרות זו. בכל זאת עשיתי לפני חודש emg, עי נוירולוגית מהמחלקה הנוירוווסקולרת בשיבא. הבדיקה תקינה, אין עדות לרדיקולופטיה, נוירופתיה או מחלת הנוירון המוטורי. נרגעתי...והנה עכשיו אני מרגיש ירידה בכוח כף היד הזו. קצת בלחיצה, בסיבולת..שוב בדק אותי האורטופד ורשם כוח גס ונוירוווסקולרי תקין. יש לי כבר הרבה זמן רדימות מידי פעם באצבעות 4,5. אני מבין שיתכן וקשור לאולנרי. העניין הוא שבemg לא נכתב בסיכום שיש בעיה כזו. נכתב ש. F waves latency of biletral median and ulnar nerves showed minimal normal latency, persistence and chronodispertion. ראיתי שהמהירות האולנרית בפרק כף יד שמאל 45.9, המרפק מעט מעל 50. האם ייתכן שיש לי עצב אולנרי לכוד למרות שהemg לא ממש מראה את זה? המון תודה. מצרף את הemg

לקריאה נוספת והעמקה

לא ראיתי בדברים והממצאים שתארת ראיה ללחץ על עצב אולנרי.

שברתי את היד שמאל שבר מלא האמה לפני כמעט שלושה שבועות פה יש צילום רטגן של היד מיום שלישי האחרון כמה זמן בערך יקח עד שיורידו לי את הגבס וכמה זמן עד איחוי מלא של העצם

לקריאה נוספת והעמקה

אני לא מצליחה לעלות את הצילום רטגן

הצילום לא עלה

לא הצלחתי לעלות

21/06/2019 | 16:10 | מאת: ליאת

עד שהתחלתי צעידות .מתונות. גב תחתון לחץ עליו.ניסיתי כל המשחות.גם כדור מוסקול לא הועיל. מה עושעם?? אפשר להמשיך בספורט?? כואבבב

לקריאה נוספת והעמקה

איני מבין מה בדיוק אתה שואל

שלום. רציתי לדעת האם יש דבר כזה פריקה או תת-פריקה של האגן? ביצעתי ct וגם MRI ולא אותרה הבעיה, אבל אני עדיין סובל מכאבים קשים באיזור האחורי בישבן, תחושה כאילו העצם בולטת או לוחצת החוצה, ומקרין לרגל. לא אותרה פריצת דיסק

לקריאה נוספת והעמקה

אין דבר כזה פריקה או ת פריקה של האגן שכן פריקה היא פעולה כמו פריקה של משאית ואין לה קשר לפרקי למרות השימוש הנפוץ) המילה הנכונה היא נקע או תת נקע . על י הבדיקות עד כה לא נמצא נקע של מפרקי . לא ברור איזה מפרקים נבדקו.

זהו שהתמקדו בעיקר את הגב. מה עליי לעשות? האם נקע ניתן לזהות בצילום רנטגן פשוט, ואם כן, מה עושים במקרה כזה?

די בבדיקה גופנית מפורטת ומלאה בכד לקבלמושג די טוב האםהעיה היא בעמוד השדרה או באגן. אי אפשר לדבר על נקע של האגן אלא צריך להצביע על איזה מפרק מדובר. האגן קשור לפחות לחמישהמפרקים שונם.

21/06/2019 | 13:11 | מאת: אבי

שאני הולך עם נעלים אז את שני כפי הרגלים היא הקומה ואני לא יכול ללכת עלייה כל היום כי שאני קורע את הנעלים שאני הולך הם לא ישירות בכלל אלה הם עקומים. אני מקווה שאתה מכיר את הבעה ויש לזה פתרון תודה מראש אבי

מצטער לא הבנתי

לפני כחצי שנה היו לי כאבים בסטרנום וחגורת הכתפיים. במיפוי ובc.t נמצא ממצא ליטי בסטרנום. היום אין כאבים למי לפנות? אורטופד או כירורג חזה?

לקריאה נוספת והעמקה

אורתופד

21/06/2019 | 05:20 | מאת: חני

שלום דר', הייתה לי חבלה בשורש כף יד עקב כאבים בצעתי US כתוב ציסטה גנגליון מנוקבת. האם ציסטה זו יכולה להיות כתוצאה מחבלה? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

ציסטה גנגליונית אינה נוצרת בחבלה

שלום, קיבלתי היום מכה חזקה ברגע משולחן שנדחף עליי בטעות. אני מרגיש כאבים שבאים והולכים ויש לי צליעה קלה ברגל. כשאני נוגע באזור הפגוע אני מרגיש כאב חזק. אני צריך ללכת להיבדק?

הסיכוי לפגיעה חמורה הוא קטן

20/06/2019 | 16:05 | מאת: אלירן

היי במידה ויש קרע באחת הרצועות האם ניתן לשקם על ידי פיזותרפיה, או שעלול להגרם יותר נזק? ואם נדרש ניתוח בגלל הקרע מומלץ לעשות פיזותרפיה לפניי הניתוח?

20/06/2019 | 20:23 | מאת: אמיר

מצטרף לשאלה

יש לפיסיותפריה תפקיד חשוב בטיפול בקרע של קישור בקרסול. זה לא גורם לנזק. אכן ממלץ פיסיותרפיה לפני הניתוח

23/06/2019 | 00:47 | מאת: אלירן

היי תודה רבה.. לא משנה מה גודל הקרע ניתוח זה תחנה אחרונה קוגם פיזותרפיה?

שלום, עשיתי אולטרסאונד היום אך עד שרופא יוכל להסתכל על זה ייקח עד יום ראשון. בגלל הכאבים שיש לי והזמן הארוך שכבר עבר אשמח אם תוכל להסתכל ולהגיד האם יש צורך בטיפול דחוף (כלומר ללכת לבית חולים) או שאפשר לחכות עד יום ראשון תודה

לקריאה נוספת והעמקה

אני לא מצליח לצרף את התמונות, האם יש דרך אחרת בה אוכל לשלוח?

יש דרך אחרת אך איני בקי בה

20/06/2019 | 10:20 | מאת: מה אומרות התוצאות של בדיקת emg?

היי, עשיתי שתי בדיקות emg, בבדיקה של החשמל היה רשום "קיימת עדות לתסמונת התעלה הקרפלית קלה מאוד דו"צ" ובבדיקת המחטים היה רשום "נצפו סימני נזק נוירוגני כרוני ב-superaspainatus דו"צ ו-dorsal interossei מימין, סביר להניח משני לבעיה שורשית c4-c5, c8-t1 דרושה קורלציה הדמייתית" מה זה אומר? אציין שלפני חמישה חודשים עברתי תאונת דרכים שבה שברתי את מסרק 4 ו-5 בכף יד ימין ומאז נרדמות לי שתי הידיים, כל האצבעות, לפעמים יש גם כאבים. האורטופד אומר שסביר להניח שההרדמויות לא קשורות לתאונה, אלא יותר לעבודה (אני מעצבת גרפית שעובדת הרבה עם מחשב), שזה נראה לי צירוף מקרים מאוד מוזר, כי לא הייתה לי אף פעם בעיה של הרדמויות או כאבים, רק אחרי התאונה.. אשמח לשמוע דעתכם בנושא, תודה רבה :)

לקריאה נוספת והעמקה

אי אפשר לגבש דעה על סמך המידע הדל שאת מביאה. עליך לעבור בדיקה מלאה

בעלי שבר את הרגל לפני 8 חודשיים ושמו לו 11 פלטינות בקרסול אחרי 7 חודשיים של פיזוטרפיה הרגל עדיין מנופחת מאוד אז הרופא שלח לעשות צילום וגילו שנשברה פלטינה אחת ברגל זאת רשלנות רפואית או דבר שקורה? הרופא רוצה לנתח אותו שוב

לקריאה נוספת והעמקה

זה קורה. אי אפר לקבוע שיש רשלנות בלי לעקוב אחר כל מהלך הטפול הטיפל כיום הוא בניתוח. אם

21/06/2019 | 18:37 | מאת: חני

בעלי עשה את כל הפיזיותרפיה שנתנו לו לעשות פעמיים בשבוע והשבר התגלה 8 חודשיים אחרי למרות שהוא עשה צילומים בכל הזמן הזמן והאם ניתוח חוזר זאת החלמה קשה כמו בפעם הראשונה

להיפך החלמה קלה יותר

שלום דר לב מזה כמה שעות יש לי כאב עמום בזרוע של יד שמאל למעלה במקום נקודתי קרוב לכתף אבל לא בכתף עצמה זה ממש כאב בתחילת הזרוע מין דקירות כאלו וכאב בלתי מוסבר אני מוסיפה תמונה עם סימון למקום הכאב מה זה יכול להיות ??? אני חוששת שזה מסוכן כמו גידול או גרורות כי קראתי דברים לא נעימים . אני בת 27 אני עובדת כגננת ויוצא לי להרים ילדים בצד שמאל אבל לא חושבת שסו הסיבה כי זה כאב פתאומי ללא התראה מוקדמת פתאום חשתי את הכאב הזה ללא הדרגתיות האם יש להיבדק בהקדם ?

לקריאה נוספת והעמקה

כן בהחלט פני לרופא המשפחה

19/06/2019 | 19:55 | מאת: ניצן

שלום לפני שבוע נפלתי ושברתי את בוהן ימין.מאוד נפוח וכואב , חבשו לי את המקום מה ניתן לעשות? האם ללכת לאורתופד?לא יכולה לשים נעל סגורה.אשמח לעצמך תודה ניצן

לקריאה נוספת והעמקה

כן . פני לאורתופד

אתמול קיבלתי מכה בכף הרגל כאב לי מאוד הלכתי למיון ואמרו לי שיש שבר באצבע השני שליד הבוהן ברגל ימין נקר שבר בבסיס גליל פרוקסימלי ויש קצת תזוזה שלא מצריכה ניתוח לדעתם.. הציעו גבס אבל לא הסכמתי כי לאצבעות לא שמים גבס ממה שידוע לי לכן עשו לי קיבוע .. וביקשו מעקב אצל אורטופד! זה ממש מדאיג אותי כי יש לי עוד חודש חתונה! האם הטיפול שקיבלתי טוב? ותוך כמה זמן תהיה החלמה! יש קצת נפיחות בבסיס האצבע השנייה..

לקריאה נוספת והעמקה

טיפול סביר איחוי שלהשבר כ 6 שבועותאךהכאב יכול להעלם תוך 3 שבועות