נגישות
נגישות

פורום אורתופדיה

35863 הודעות
32650 תשובות מומחה

מנהל פורום אורתופדיה

09/06/2019 | 16:17 | מאת: רותם

שלום , שברתי את המרפק בחלקו הפנימי לפני 5 חודשים , הורד לי גבס לאחר חודש והיום אני מיישר כמעט עד הסוף ( בסביבות ה178 מעלות ) כיפוף מלא. כשאני קם בבוקר אני כאילו מתחיל את הטווח מעלות שלי ב140 מעלות ואני צריך לעשות סוג של תהליך של כמה תרגילי פיזיותקפיה על מנת להגיע ליישור המקסימלי שלי . למה אני לא יכול ליישר ישר את המרפק על הבוקר וגם האם זה יישאר ככה לתמיד שאני אצטרך לעשות תרגילים כדי ליישר את המרפק? ( הפיזיותרפיסט שלי אמר שזה אמור לעבור עד כשנה מאז ששברתי את המרפק) נוסף , האם הטווח של היישור יחזור לי לטווח מלא אני על 178 מעלות ?

לקריאה נוספת והעמקה

סביב אזור השבר יש צלקת ( בנוסף לקאלוס) . צלקות טריות נוטות להתכווץ כשאיןתנועה. סביר להניח שתמיד יהיה בפרש קטן בטווח הישור בין המרפקים.

היו לי שברי דחיסה לפני שנתיים וחצי ב l1-l4. הלכתי עם מחוך מותאם אישית. כרגע בשבר ב t12, האם בשבר דחיסה מומלץ ללכת עם מחוך גוויט או בלי.רופאים שונים בדעה הפוכה. נימול וחשמל ברגל שמאל שייכים לכאב? כמה זמן החלמה? כאבים בעיקר בחשמל ברגל אחרי הליכה. יש רופאים שחושבים שחשובה הליכה בעיקר כי אני סובלת מאוסטאופורוזיס בעמוד שדרה. בת 72

לקריאה נוספת והעמקה

מטרת המחוך היא להקל על הכאב ולאפשר לך ללכת . כיוםיש שיטה של קיבוע השבר בחוליה על ידי הזרקה של צמנט ( ורטברופלסטיקה) . הנימול ברגל מצביע עללח. על שרש עצבי שיכול להיות משני לשבר דחיסה. אוסטאופורוזיס עם שברים נחשב " חמור " ומצדיק טיפול פעיל בו.

תודה על עצתך הקודמת. לגבי זירוז ההחלמה. בנוסף, אני גרה בבית פרטי עם מדרגות בין הקומות. עברו 5 ימים מאז הנפילה. כרגע אני לא משתמשת במדרגות. פיסיוטראפיסט אמור להנחות אותי בעוד מספר ימים כיצד להשתמש במדרגות. האם כדאי להמתין עוד זמן עד שאני מתחילה להשתמש במדרגות? (כאמור, כל השברים לעיל הודגמו רק ב-ct ולא בצילום רנטגן.)

לקריאה נוספת והעמקה

אם את מסוגלת לבצע את העליה במדרגות ( תוך הסתיעות במעקה למשיכת הגוף מעלה כשאת עולה ברגל שמאל אושאת עולה רק בימין. את רשאית.

תודה רבה על התשובה המהירה. זו שאלת המשך לתשובתך, אני מקוה שאתה רואה את ההתכתבות ברצף. השאלה מה זה "מסוגלת". האם דריכה על הרגל הפגועה בעזרת הליכון כרגע מלווה בכאבים נופלת בקטגוריה "מסוגלת"? :)

ב"מסוגלת " הכוונה שאת יכולה לבצע פעולה מסויימת באופן חוזר בלי שהכאב יפריע.

09/06/2019 | 09:23 | מאת: מיכל

בוקר טוב לפני 8 ימים קיבלתי מכה בעץ המיטה התחיל כאב ונפיחות לא יכולה ללבוש נעל הלכתי לעזרה ראשונה בצילום אמרו שיש שבר בגליל אצבע זרת ברגל וקיבעו לי עדיין כואבת ושורפת ונפוחה וקשה ללבוש סנדל או נעל סגורה מה אפשר לעשות האם יש קשר לסוכרת מודה לך על היחס

לקריאה נוספת והעמקה

המהלך הוא נורמלי. סוכרת מסבכת קצת את הענינים

08/06/2019 | 16:59 | מאת: מיכל

שלום, שנים ישנתי על הבטן ולא הצלחתי לישון על הצד. לאחרונה שיניתי את זה ואני ישנה על הצד כי הייתי חייבת לשנות בגלל ריפלוקס חמור ובקע סרעפתי. העניין הוא שאני מתעוררת כמה פעמים בלילה בגלל שכפות הידיים נרדמות לי.תמיד זאת היד הנגדית לצד שבו אני ישנה. בנוסף, כואב לי האזור שמאחורי הכתף והכתף מאוד ואז אני חייבת לעבור צד ואחרי כמה זמן מתעוררת מכאב בכתף השניה או שמרגישה את הכאב בבוקר. האם זה אומר שאני לא ישנה נכון על הצד או שאולי זה עלול לנבוע מבעיה? יש לציין שיש לי נוירופתיה של הסיבים הדקים. הרדמיות וזרמים באצבעות בידיים וברגליים, אבל נוירולוג אמר שבשינה זה לא קשור לזה לפי דעתו. האם ישנן הוראות כיצד צריך לישון עם הצד בצורה נכונה? אני שמה כרית קטנה בין הרגליים, וקניתי כרית אורתופדית של חברה מאוד נחשבת לראש שנוחה לי. תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

הרדמות של כפות הידיים בשינה נובעת מלחץ על עצב שיכול להיות העצב האולנר או העצב הnדיאני. הלחץ נוצר בכיפו יתר של המרפק או מפרק כף היד או שניהם)

08/06/2019 | 12:38 | מאת: יאיר רענן

אין כאב בגב.הקרנה לעכוז השמאלי ובעיקר לשריר הירך השמאלי.כאב עז בקימה והתישבות.הקלה בעיסוי החלק הכואב בעכוז.אין הגבלות בתנועה.אין כאב בשינה.בטרן וסלקוקס עוזרים, לא מרפאים, משלשלים.הפסקתי. יש מה לעשות?

התמונה שאתה מתאר היא חלקית ודלה בפרטים מכדי שאפשר יהיה להציע "מה לעשות"

שלום, לפני חודש בערך אחרי אימון החלו לי כאבים באיזור שריר המשור, אם אני לא טועה- הכאבים מתחת לבית השחי עם חיבור לחזה. (הכאב לא בבית השחי עצמו). עם הזמן הכאב עלה לכיוון "החזה הגדול" לאחר טיפול רפלקסולוגי שעברתי הפסיקו הכאבים שהתפשטו ונשארו הכאבים בשרירי המשור הקדמי. האם אצל נשים כאבים במשור הקדמי כואבים גם בצד של השד? הכאב כבר חודש.. המשכתי להתאמן ולא הפסקתי.. יכול להיות שפגעתי באיזור?

לקריאה נוספת והעמקה

לא הבנתי המוצא של השריר הוא בחלק קדמי של 8-9 צלעות ראשונות אזור שנמצא מתחת לשד.

08/06/2019 | 00:14 | מאת: קרין

היי לפני יומיים אובחן אצלי שבר בעצם הזנב לאחר נפילה במקלחת, אשמח לעזרה אילו טיפולים ניתן לעשות גדי לחזור כמה שיותר מהר לשגרה ובכדי להקל על הכאבים?

לקריאה נוספת והעמקה

להמנע מעומס על העצם. יש כריות עם מגרעת אחורית שמונעת לחץ ישיר.

מדוע יש כאב חד שנמשך מיד אחרי זריקת קורטיזון לכתף שמאל?

לקריאה נוספת והעמקה

תגובה מידית לחומר שנמשכת עד 72 שעות.

אני אחרי 3 שבועות מניתוח בלט דיסק בגב. בגב הצלקת התאחה. קיבלתי הנחיה מהמנתח לא לשבת חודש, רק לשכב או לעמוד. האם מותר ללכת לבריכה? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

מומלץ

שלום. בת 50. לעיתים יש כאב במוזכר בנושא.אך הכאב אינו אקוטי. האם בכל זאת יש חשש שפעולה של ריצה, גם אם קלילה, תזיק לרצועה. האם יתכן שהכאב מעיד על קרעים מיקרוסקופיים ברצועה ופעולת הריצה עלולה לגרום למצב יותר משמעותי של הקרעים עד כדי ניתוח ומוטב לי להמנע מריצות או שאפשר לבצע את הריצה ללא חשש של פגיעה?

לקריאה נוספת והעמקה

נזק לקישור הקלקנאופיבולרי יגרום להפרעה ביציבות הקרסול ונקעים חוזרם. ובכל מקרה לכאב בכל הליכה הסיפור שלך אינו דומה.

07/06/2019 | 16:59 | מאת: רותם חיילת

היי יש לי שבר בבסיס מסרק 5, ואני חבישה רגילה.יש לי בעיה כאשר אני רוצה לישון בלילה האצבעות כואבות לי והתחבושת לא נוחה לי ואני לא מצליחה לישון מבלי להוריד אותה. מה לעשות בנוגע לזה, וכמה נזק עושה כאשר אני בלי התחבושת בלילות בכללי רציתי שיעשו לי גבס אבל האורטופד הצבאי קבע שאין בזה צורך למרות שאני חושבת שזה כן היה עדיף אבל הוא לא היה מוכן להקשיב לדברי

לקריאה נוספת והעמקה

מטרת הטיפול בשבר ג'ונס ללא התרחקות שלהרסיסים. הוא למנוע תנועה בשבר והקלה על כאב. מגף גבס עושה את העבודה טוב אבל אפשר בלעדיו. בכל מקרה מגף גבס זה מה שנקרא GOLD STANDART של הטיפול. אפשר גם מגף פלסטי שניתן להורדה ונעילה( אבל עולה די הרבה כסף )

07/06/2019 | 11:49 | מאת: רעות

שלום דוקטור מצרפת את בדיקת ה ct שקיבלתי: סריקת l3-l4 בלט אחורי קל ללא היצרות ספינלית, היצרות נוירו פורמינלית מינורית משמאל ללא לחץ על השורשים סריקת l4-l5 בלט אחורי קל ללא היצרות ספינלית, היצרות נוירו פורמינלית מינורית ביותר דו צדדית ללא לחץ על השורשים סריקת l5-s1 בלט אחורי קל ללא הצרות ספינלית, הצרות נוירו פורמינלית מינורית ביותר ללא לחץ על השורשים אודה לפיענוח תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שינויים ניווניים קלים של הדיסקות הבין חוליתיות. ללא הרקע הקליני ני הבדיקה חסרת משמעות

06/06/2019 | 17:33 | מאת: רחל

בגלל כאבים חזקים בברך השמאלית ובשוק השמאלי עשיתי MRI שוק וברך ורציתי להבין מה פירוש ב MRI שוק "שינויים בצקתיים תת עוריים בהיקף השוק ממצא באספקט הקידמי לבירור קליני" וגם "שינויים בצקתיים ברקמות רכות שריריות עמוקות בפרט בשליש המקורב במדור המכופפים. ייתכן מרכיב של STRAIN שרירי במדור המכופפים המקורב" תודה

לקריאה נוספת והעמקה

ממצא לא ספפציי של בצקת ברקמות רכות. המפענח מבקש " ברור קליני" והכוונה בדיקה מדוקדקת של הרגל.

06/06/2019 | 04:52 | מאת: שני

שלום דר', ברקע יש לי NF, ביצעתי MRI מותני ומס' תמונות של הסקרום. יש שני ממצאים חדשים, (מיזה כשנה אני סובלת מכאבים גב תחתון, קושי בישיבה, כאבי רגליים), הרופא המפנה לבדיקה הוא רופא מעקב של נוירואונקולוגיה / NF. אחורית לאיסכיום משמאל צמוד לנקב הסכיאטי הגדול מצד זה מודגם נגע סגלגל במימדים של כ-3X1.9 ס"מ, תהליך סגלגל נראה מדיאלית לשריר האופטורטור הפנימי משמאל במימדים של כ-12X33 מ"מ. התהליך האחורי מבינהם מערב את איזור מהלך העצב הסיאטי משמאל. 1. לאיזה תחום רפואי שייך, נוירוכירורגיה / כירורג / אורטופד ? 2. איפה זה המיקום בגוף של "אחורית לאיסכיום משמאל צמוד לנקב הסכיאטי הגדול מצד" - עכוזים, אגן, ירך, סקרום? 3. מהו תהליך / נגע סגלגל ? שוואנומה, נוירופיברומה? ממצא אחר? אשמח לתשובתך והכוונה.

לקריאה נוספת והעמקה

1.נוירוכירורג המתמחה בניתוחי עצבים הקפיים או אורתופד אונ וירואונקולוג. 2. ראי תמונה ב: https://teachmeanatomy.info/pelvis/bones/hip-bone/ האיסכיו הוא הירוק. . המגרעת הסכיאטית היא בורוד מעליו. 3. ה"תהליך " הנו גידול. בNF2 AND 3 הגידול היותר שכיח הוא מתאי שוון ( נורושוונומה).

05/06/2019 | 23:35 | מאת: חיים א.

בס"ד אני לא מצליח להעלות את הקובץ, אז אכתוב בקיצור. הופניתי לMRI עקב חולשה בכף יד ימין הוצאה: C3-4 פריצת דיסק מרכזית מדיאנית משמאל לוחצת על השק. ורושם לאות חריג קלוש קטן בחוט השדרה המרכזי סגובה גוף חוליה C3 C4-5 פריצת דיסק מרכזית הלוחצת על השק C5-6 פריצת דיסק מרכזית הלוחצת על השק C6-7 פריצת דיסק מרכזית הלוחצת על השק תודה - חיים

לקריאה נוספת והעמקה

הממצאים מעדים על שינויים ניווניים מתקדמים בגבהים שצוינו אבל אף לא אחד מהם מסביר למה יש בעיה ביד ימין דווקא. יש מקום לבדוק את עצבי הידיים ( EMG NCT ) אולי הגורם לחולשה נמצא מחוץ לעמוד שדה

09/06/2019 | 22:03 | מאת: חיים א.

בס"ד תודה על תשובתך, כיון שאני סובל מכל מיני תסמינים , רציתי לדעת מה התסמינים האופייניים לאות החריג בחוט בגובה C3 כדלעיל ? תודה חיים .

שלום ד"ר לב אסא. לפני כשנה פלוס 1.4.18 קרעתי את רצועת הקרסול. לאחרונה הופניתי לצילום אולטרסאונד לאחר כאבים מתחדשים. היום קיבלתי את התשובה הזו: רצועה ATFL - רצועה תפוחה , היפואקואית ובלתי אחידה. מה זה אומר, ומה מומלץ לעשות?

שלום ד ר לב אסא. לפני כשנה פלוס 1.4.18 קרעתי את רצועת הקרסול. לאחרונה הופניתי לצילום אולטרסאונד לאחר כאבים מתחדשים. היום קיבלתי את התשובה הזו: רצועה ATFL - רצועה תפוחה , היפואקואית ובלתי אחידה. מה זה אומר, ומה מומלץ לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

לקישור הקדמי בין התלוס לפיבולה יש תפקיד חשוב ביצוב הקרסול. הממצא בבדיקת על קול מעיד שהיה קרע של הקישור. כעת הבעיה היא מה מצב היציבות של הקרסול. אם יש חוסר יציבות משמעותי ( בעיקר נקעים חזרים צריך ליצב את הקרסול לאחר שבודקים שאין בעיה בתוך המפרק.

05/06/2019 | 16:26 | מאת: מירב

שלום, בתי בת ה-15 שברה את עצם הבריח במהלך שיעור ספורט. אנחנו כבר 3.5 שבועות אחרי ויש שיפור משמעותי בכאבים. אין כאבים במנוחה טוטלית אלא רק בתזוזה של המקום. הרופא אמר לנו להוריד את הסד ולהתחיל פיזיותרפיה ולחזור בעוד כחודש לצילום וביקורת. הצילום האחרון מראה שאיחוי העצם ייצור כנראה מדרגה קלה (שלא מפריעה) וקיצור של כ-15 מ"מ. אודה לכם אם תוכלו לענות לשאלותיי הבאות: 1. האם קיצור של 15 מ"מ משמעותי או יגביל בצורה כלשהי את טווח התנועה העתידי? 2. אנחנו רואים שהכתף קצת כפופה קדימה. האם ייתכן שהתנוחה הכפופה שהיתה כנראה בגלל הסד או תנוחות שונות של שכיבה/ישיבה שאינן בגב ישר וזקוף (במיוחד בשכמות) יכול להשפיע על האיחוי? לגרום לעיוות גדול יותר? 3. אנחנו מתחילים פיזיותרפיה בעוד מספר ימים, ייתכן שזה יוכל לסדר את הכתף שבאה קצת קדימה? במידה והאיחוי הטבעי, ללא התערבות כירורגית, ימנע מגבלה כלשהי ולא ייצור עיוות נראה לעין אנחנו כמובן מעדיפים שלא לנתח. תודה רבה ויום טוב, מירב

לקריאה נוספת והעמקה

1. קשה לענות בל לראותצילום אבל באופן כללי התשובה היא שלילי. 2.כנ"ל 3.המשמעות של קיצור העצם הוא שהכתף כולה תגלוש מעט קדימה. אם ביתך רזה עיין בוחנת תמיד תגלה בליטה מקומית מעל אזור השבר . אםיש כבר סימני חיבור של השבר אין מה לדבר על טיפול ניתוחי

05/06/2019 | 14:33 | מאת: אייל

הציעו לי את המכשיר עבור כאבים בברכיים של אמי. האם יש חוות דעת?המלצות?

05/06/2019 | 12:07 | מאת: שלומי

שלום לכם האם יכול להיות שינויים בחוליות עמוד שידרה עקב חוסר תזוזה בעקבות נפילה?

לקריאה נוספת והעמקה

לא

נפלתי ממדרגה נסתרת במסעדה על הצד השמאלי של הגוף. במיון אורטןפדיה בצילום רנטגן לא ראו שברים. ב-ct הדוגמו השברים המצויינים לעיל. שוחררתי מהמחלקה האורטופדית בית החולים ליום המחרת 5.6.19 לאחר הנחייה של פיסיוטרפיסטית להליכה עם הליכון. אני אמורה לקבל גם טיפול פיסיוטראפי בבית. הרופא בבית החולים אמר שזמן ההחלמה הוא בין 4 ל-6 שבועות. אני בת 71 גוף אטלתי וחזק. אין לי כאבים במנוחה אבל אינני יכולה בכלל לדרוך על הרגל השמאלית. עם הליכון אני מסתדרת. כיצד אפשר לסייע לאיכות וזרוז ההחלמה?

לקריאה נוספת והעמקה

להתחיל בהידרותרפיה ולעבור בהדרגה לנשיאת משקל מלאה.

05/06/2019 | 06:08 | מאת: סיגל

מזה שנתיים ירידה משמעותית בתחושה בשוק השמאלית באזור שמתחת ושמאלה לברך ( תחושה של רדימות). בדיקת emg היתה תקינה. לאחרונה כאשר אני נוגעת בנקודה מסויימת באזור תחתית הברך, יש תחושה של עצבוב החלק הרדום. בנוסף, כאשר אני יושבת על האזור הזה כולל הברך יש תחושה חזקה של כאב ו/ או שריפה. מה יכולה להיות הסיבה לכך? האם הבעייה היא נוירולוגית או אורטופדית? למי לפנות ואילו בדיקות אם בכלל יש לבצע? אולטרסאונד? תודה! בת 53 ברקע לופוס

לקריאה נוספת והעמקה

בעיה נוירולוגית של עצב הקיפי

לפני שישה חודשים עברתי ניתוח ארטוסקופיה בברך ימין, לפני כשבועיים סובבתי את קרסול רגל ימין בטיול ולאחר צילום איבחנו שבר בפיבולה. גיבסו לי את הרגל בגבס וקיבלתי הוראה שאסור לדרוך על הרגל במשך שישה שבועות. שאלתי היא מתי אפשר כבר לחזור ולדרוך עך הרגל דריכה מלאה? האם אוכל ללכת ללא צליעה וכאבים לאחר שבועיים מהורדת הגבס? אני צפוייה לטוס לנופשון בחו"ל ושוקלת לבטל במידה ולא אוכל ללכת מרחקים קצרים לפחות. אודה על תשובתכם המהירה

לקריאה נוספת והעמקה

אורתופד ככלל מתקשה מאד לדבר על שבר בלי לראותו. בכל מקרה אחרי3 שבועות ניתן להתחיללדרוך ואף אפשר להחליף את הגבס במגף פלסטי שניתן להסרה. אשר לכאב אחר הורדת הגס קשה לנבא

שלום רב, האם דלדול של שריר הירך (כתוצאה מפציעה שלא בירך אך גרמה לחוסר פעילות השרירים שם) עלול לגרום לכאבים מאחורי הברך בזמן הליכה ובאמצעות חיזוק השריר הכאב הזה יעלם?

לקריאה נוספת והעמקה

הדלדלול אינו גור לכאב באחורי הברך. יתכן שמקור הכאב הוא בחבלה הישנה

03/06/2019 | 14:48 | מאת: דנית

שלום רב, נמצאת בהיריון 2, שבוע 38+3, (קצת רקע: היריון ראשון חוויתי אוסטופורזיס חולף של ההיריון, ההיריון הסתיים בניתוח קיסרי עקב מצג עכוז, רק כמס' חודשים לאחר הלידה חזרתי לעצמי). בעקבות כאבים בישבן בצד שמאל מחשש לתופעה חוזרת בהיריון ראשון עברתי בדיקת mri האבחנה היא: רושם לאוסטאיטיס פוביס מימין עדות ל STRAIN שרירי באדוקטורים באזור האחיזה לפוביס מימין לשמאל. שאלותיי: האם אני יכולה ללדת בלידה טבעית ? ללא גרימת נזק כלשהו עכשיו או עתידי? האם צריכה לעבור איזשהו טיפול כרגע/לאחר הלידה?

לקריאה נוספת והעמקה

הכאב הנגרם בשל אוסטאיטיס ופביס הנו כאב במפשעה. כאב בעכוז הוא מסיבה אחרת

03/06/2019 | 08:51 | מאת: גלי

שלום, לפני 10 שנים נקעתי את הרגל ומידי פעם מאז הנקע יש לי שריפה באיזור של הכף רגל עד הברך לכמה ימים וזה עובר אח"כ,אבל בשבועות האחרונים זה תוקף אותי ממש שאני לא יכולה לישון בלילה,אשמח אם תוכל להגיד לי מה גורם לזה,תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

לא יודע

03/06/2019 | 08:37 | מאת: ברך שמאל

היי, קיבלתי תוצאות MRI ואשמח להבין את תוצאותיה. קונטוזיה לשדית באספקט האחורי של ה LTP. מודגם אות חריג הוריזונטלי מינימלי בקרן האחורית של המיניסקוס המידיאלי אשר אינו מערב את השטחים הפרקיים כך שאינו מוגדר כקרע. מודגם נוזל תוך פרקי בכמות קטנה ללא עדות לציסטה פופליטיאלית. מודגמת פליקה מטיאלית מעובה. המיניסקום הלטרלי מודגם תקין. המנגנון המיישר מודגם תקין. סחוס הפיקה מודגם שמור. הרצועות הצולבות והרצועות הקולטרליות מודגמות תקינות. לסיכום:מודגמת קונטיזיה שלדית כמתואר.

לקריאה נוספת והעמקה

"קונטוזיה לשדית באספקט האחורי של ה LTP." הכוונה לתמונה בב'ית הבת"פ שנחשבת עדות לבצקת ברקמת העצם. זה ממצא לא יחודי ומופיע במצביםרבים בדרך כלל עדות לחבלה כלשהיא בעצם. LTP = עלי חיצוני של המשטח המפרקי השוקתי. פליקה מעוה. פליקה זה קפל שלרקמת הסינוביה המצפה את המפרק.

מהו בעצם הטיפול היעיל ביותר לבצקת הזו? האת התוצאות גם מראות על קרע קטן במיניסקוס? מהו הנוזל שנמצא ואיך ניתן להקל על זה?

אין טיפול הבצקת חולפת מלאיה.בעצם היא ביטוי לתהליך ריפוי נורמלי. אין עדות לקרע של הסהרון. אין צור לטפל בנוזל.

אם כך במקרים כאלו נדרשת מנוחה או פיזיוטרפיה?

חיזוק שרירי הירך

שלום לכל הנגנים/נות וגם מי שלא, אני בן 23 ומזה שנים יש לי בעיה כאשר אני עושה פעולות מסויימות כמו ניגון על חצוצרה בה האצבעות שלי ננעלות ואני לא יכול לקופף את האצבע בכדי ללחוץ על הלחצנים ועלי להרפות את כף היד כדי שהיא תשתחרר. בנוסף לכף כאשר אני מנגן על גיטרה ומנסה לבצע אקורדים שונים יש לי קושי בלשמור עליהם קפופות כפי הנדרש והם בעצם "קורסות" לאותו מצב של נעילה. אם כל הקשיים האלו גם קשה לי ליישר ולהפעיל את הזרת בזמן ביצוע האקורד. איני יודע אם בעיות כתוצאה מבעיה רפואית כלשהי או פשוט מאי נסיון (אני נגן מתחיל :). מאז שאני תינוק אני ידוע כבעל גמישות יתר ויכולתי לנעול ולשחרר בעצמי את כל אצבעותי אשר גורמות ליד שלי להיראות מעוותת ומגעילה אך כיום אני נמנע מלעשות זאת כי נאמר לי שזה יכול לפגוע ולהחמיר את המצב. ברצוני לדעת מה זאת התופעה הזו, האם היא מוכרת אצל נגנים מתחילים, האם יש ממה לחשוש, ממה להמנע ולמי אני אמור לפנות. תודה לעונים

איני מבין את תאור התופעה

02/06/2019 | 18:04 | מאת: גבי

שלום, מאד אשמח מאחר והתור לאורטופד שהפנה אותי למיפוי עצמות ל יהיה רק בעוד שבועיים, לקבל בדול את משמעות הממצאים

לקריאה נוספת והעמקה

הקובץץץ לא עלה

מצ"ב. תודה רבה

מנסה שוב

02/06/2019 | 15:43 | מאת: לבנה

שלום.. כבר יומיים אני חווה נפיחות בירכיים הפנימיות.. חשוב לי לציין שלפני שבוע היה לי אימון.. לאחר יומיים כל השריר והחלק של הירכיים הפנימיות נתפס והיה לי קשה ללכת.. מאתמול הירכיים ממש התנפחו בשתי הרגליים. האם זה קשור לאימון? מה לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

סביר להניח שזה קשור לאימון. פני לרופאך

02/06/2019 | 15:27 | מאת: לילי

היי, אני בת 32 שוקלת 52 ק"ג עושה ספורט 4 פעמים בשבוע (חצי הליכון חצי אימון כוח) לא מעשנת ובריאה, אוכלת מאוזן מאוד (חלבון, פחמימה ושומן בכל ארוחה במידה תחת תפריט) אני מרגישה תקופה כאבים בברך ימין בחד החיצוני בעיקר בירידה לסווקט (כיפוף הברך ןלאחר מכן יישורה) או בתרגילים שיש מאמץ בבירכיים. מה זה יכול להיות ומה הטיפול הנכון? האם בצילום אפשר לזהות אם יש בעיה? תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

תיקון*

אי אפשר לבר על בדיקת דימות לפני שבודקים בדיקה גופנית שתמקד את הבעיה. באופן כללי צילום טוה להגמת עצמות אך פחות להדגמת רקמות רכות. רוב הרקמות בברכנו הן רקמות רכות כמו סחוסים מפרקיים, קישורם, גידים , סהרונים וכיו"ב

מה עוזר לכאבי בירכיים יותר- תרגילים? קומפרסים של קור? משהו אחר? שואלת באופן כולל לא פרטנית תודה!

01/06/2019 | 22:14 | מאת: חגי

שלום, לאחר נפילה מאופניים התגלה אצלי שבר מורכב בעצם הקלויקולה, שליש מרוחק עם מרכיב ריסוק (כפי שמופיע בתמונה). הומלץ על ניתוח להוצאת השבר וייצוב הכתף. אשמח לשמוע את חוות דעתך אם ניתן להחלים ללא התערבות כירורגית. תודה, חגי

לקריאה נוספת והעמקה

התמונה אינה עולה

01/06/2019 | 20:19 | מאת: ליבי

שלום קניתי לילדים שלי בני ה8 וה14 כריות מויסקו. הכריות נראות לי גבוהות מידי עבורם. הילדים לא מתלוננים אבל אני חוששת שהן יכולות לעשות להם נזק. איך יודעים איזה כרית לרכוש? חשוב לי לקנות להם כרית איכותית. בתודה מראש ליבי

לקריאה נוספת והעמקה

כרית אינה הכרחית אם כבר קנית מה שיש לך ךזה מצויין. משקל הראש משטיח את הכרית

01/06/2019 | 20:02 | מאת: איאד

מזה שנה עברתי שבר ראדיוס דיסטלי ואולנה למרות הפיזוטראפיה הכאבים נמשכו ואף מתעצמים שבוע שעבר עשיתי mri : עמדה עצמות אולנר פלוס משני לשבר ברדיוס עם קיצור של העצב, איחוי מלא. קיים עיוות בקצה של העצם. לא הודגמה פגיעה סחוסית. סימני SPRAIN בסליל בחלקו הדורסלי. הדגמה תקינה של סקאפו-לונטה. הדגמה תקינה של TFCC. הדגמה תקינה של DRUJ. שינויים בצקתיים בשרירquadratus pronator ,קרוב לוודאי משני לפגיעה anterior interosseous nerve רואה סיבה להתעצמות הכאבים מפענוח ה mri

לקריאה נוספת והעמקה

סיבת מחושיך הנה קיצור של עצם הרדיוס מה שגורם לשינוי במפרק בין קצה הרדיוס וקצה הואלנה ( נקרא בקיצור DRUJ )

01/06/2019 | 19:42 | מאת: ברין

שלום, ביצעתי סיטי ולהלן התוצאות המשמעותיות יותר. L3-L4 היצרות המרווח הבין חולייתי עם בלט היקפי גורם ללחץ על שק התקאלי ולהיצרות התעלה הספינלית עד 7 מ"מ L4-L5 בלט דיק נושק לשק התקאלי, גורם להיצרות התעלה הספינלית עד 8 מ"מ. היצות פורמינלית מינימלית דו"צ. L4-L5 היצרות קלה של המרווח הבין חולייתי והופעת אפקט ואקום. בקע אחורי נושק לשק התקאלי, ללא היצרות התעלה הספינלית. היצרות פורמינלית משמעותית דו"צ. שינויים טרשתיים בדופנות האאורטה. אודה לך אם תפרש לי את משמעות הממצאים.

לקריאה נוספת והעמקה

הממצא החשוב הוא היצרות תעלת השדרה . עד כמה הוא משמעותי נלמד מתאור המחושים שאת חשה.

01/06/2019 | 10:03 | מאת: עידן פריילכמן

שלום פעם סדקתי את פרק כף היד ואתמול נפלתי על הפרק והתחילו לי כאבים שלא עברו עד עכשיו ואין לי נפיחות ואני יכול להזיז את האצבעות ואת פרק כף היד רק עם כאב (בן 16).

לקריאה נוספת והעמקה

והשאלה היא????

01/06/2019 | 16:04 | מאת: עידן פריילכמן

סליחה, השאלה היא האם זה מדובר בשבר או במשהו אחר?

01/06/2019 | 00:08 | מאת: יוסי

עשיתי צילום us בקרסול ולא הבנתי את הפענוח אשמח להסבר ומה עליי לעשות. להל ממצאי בדיקה על קולית של קרסול שמאל : הסיבה לביצוע הבדיקה-בירור נוזל בכמות בינונית ברצס קדמי של מפרק הטיביוטלארי הגידים בחלק הקדמי של הפרק, כולל טיביאליס אנטיריור, אקסטנסור הלוציס לונגוס ואקסטוסור דיגיטורוס לונגוס נראים בעובי הדיות ומהלך תקינים. אין נוזל סביב בכמות משמעותית הגידים בחלק מדיאלי של הפרק כולל טיביאליס פוסטריור, פלקסור דיגיטוררם לונגוס ופלקסור הלוציס לונגוס, הרצועה הדלטואידית נראים בעובי, הדיות ומהלך תקינים. איו נוזל סביבם בכמות משמעותית הגידים בחלק הלטרלי של הפרק כולל פריניאוס לונגוס, פרוניאוס ברביס נראים בעובי, הדיות ומהלך תקינים. איו נוזל סביבם בכמות משמעותית הרצועות הלטרליות CF-1 ATAFL מעובות, תת-הדיות, בלתי אחידות בסיכום : נוזל חופשי במפרק הטיביוטלארי קרע חלקי ? אנתרופתיה ? ברצועות הלטרליות ATAFL ו-CF (0, 2,2,0) תודה על הפניית הנבדק ובברכה,

לקריאה נוספת והעמקה

התעבות של קישורים (רצועות) בצד החיצוני של הקרסול בעקבות נקע.

02/06/2019 | 12:44 | מאת: יוסי

מה זאת אומרת התעבות של הרצועות? ומה שיטת הטיפול המומלצת ביותר?

01/06/2019 | 00:03 | מאת: יוסי

עשיתי צילום us בקרסול ולא הבנתי את הפענוח אשמח להסבר ומה עלי לעשות??

לקריאה נוספת והעמקה

הקובץ לא עלה

31/05/2019 | 20:09 | מאת: ירדן

נטרקה לי דלת על האצבע 2 וכתוצאה מכך היה לי שבר בעצם שבקצה האצבע וגם עשו לי בנוסף תפרים כי נפתח לי הבשר (לא בצד של הציפורן) היום לאחר 4 שבועות הורדתי את הסד קיבוע והתחבושות אצל אח במרפאה. האצבע מעט צהובה/סגולה קצת חמה שנוגעים בה ,מעט נפוחה וקשה לכופף אותה. ואין כאבים. האם זה דבר טבעי ומתי זה אמור לעבור ?

לקריאה נוספת והעמקה

זה יעבור לאט לאט( 3-6 חדשים

30/05/2019 | 20:29 | מאת: רחל

היי בת 32 שמתי לב שיש לי נפיחות מצד שמאל איפה שהקשת של בצלעות מצד שמאל.אם אנח מנפחת את בית החזה ומבליטה את הצלעות ניתן לראןת שיותר נפוח מימין.חוץ מזה בצלעות שלי בצד שמאל לא דומות לימין ויש לי תחושה של כאב בצד שמאל איפה שהלב עשיתי א.ג.ג יצא תקין עשיתי אולטרסאונד בטן גם תקין.יש לי תור לאורתופד שבוע הבא.מה זה יכול להיות?

לקריאה נוספת והעמקה

סביר להניח: עווג ( דפורמציה) מולד

30/05/2019 | 12:12 | מאת: אלי

שלום אני בן 42 עברתי ניתוח החלפת מפרק הירך החלפה מליאה בגישה צידית והיום אני חודש אחר הניתוח . ועדיין בתקופת שיקום ומעקב עם המנתיח שאלתי היא למה הצד המנותח נהיה יותר ארוך מהצד השני יש הבדל של 2 ס"מ עד 2.5 ס"מ האם זה דבר טבעי

לקריאה נוספת והעמקה

זה אחד הסיבוכים השכיחים של הניתוח. יש כמה סיבות אפשריות ורובן טכניות

שלום רב, אני סובל מפציעת ספורט עקב עומס אימונים כאבים בכרית השומן לפי האבחנות של האורתופדים רציתי לדעת מה דעתך על שימוש בזריקת סטרואידים לטיפול בבעיה או לכל הפחות להפחית כאבים למשך תקופה אני אמור לעבור קורס בצבא בזמן הקרוב וכרגע עם כאבים שממש יקשו עלי רוצה לעשות הכל כדי לאפשר לי לפחות להתחיל אותו האם זריקת סטרואידים לכרית השומן יכולה לעזור או להפחית כאבים ? או שיש לך רעיון למשהו אחר )כמובן שעושה פיזיותרפיה)

לקריאה נוספת והעמקה

יכולה

האם לעזוב את העבודה הדורשת מאמץ פיזי מאדם בעל פלטפוס בנורמה קשה ועקמת חריפה בגב הרופא המליץ על שבוע ימי מחלה ונתן הפנייה לפיזיותרפיה ?

לקריאה נוספת והעמקה

מה זה "חריפה" ( חריףמציין ארוע חזק וקצר מועד) . פלטפוס אינו מחלה ואםאין כאב בכפות הרגליים אין סיבה להתרגש ממנו.

הגיעו תשובות של בדיקה שביצעתי. התור הקרוב לרופא סוף חודש הבא. אשמח לפירוש הבדיקה במילים של פשוטי עם 🤭

לקריאה נוספת והעמקה

ממצא שיכול להיות שינוי מולד או שבר מאמץ בצד שמאל של עצם הסקרום .

תודה על תגובתך . מה ניתן לעשות כדי להקל על הכאב

שלום רב, אני סובל מפציעת ספורט כבר כשנה וחצי בברך (פציעה בכרית השומן בברך) אני נוגע יחסית הרבה בברך במהלך היום כל הזמן לבדוק אותה וכרגע אני מרגיש כאבים במגע אפילו מגע קל באיזורים שונים בברך זה מגיע למצב שאפילו בשכיבה במיטה רק כשהשמיכה נוגעת לי בברך אני מרגיש את הכאב הזה האם זה הגיוני? אולי התפתחה לי איזה דלקת על העור באיזור הברך כתוצאה שאני כל הזמן נוגע בה? מה דעתך?

לקריאה נוספת והעמקה

מה זה הגיוני? דלקת רואים : יש כאב, נפיחות, אודם ,חום מקומי, רגישות ( כאב במגע) ככל הניראה סוג שלרגישות יתר .

29/05/2019 | 09:20 | מאת: יאיר רענן

בבקר הכאב חזק מאוד.במשך היום יש שיפור.אתמול בלילה לא היו כאבים.יש גם כאב מסוים בגב התחתון.פריצת דיסק?

לקריאה נוספת והעמקה

ראה למטה

28/05/2019 | 15:19 | מאת: יאיר רענן

מזה חודשיים אני סובל מכאבים בשריר הירך השמאלי בקימה והתישבות. לא כואב בתנועה ,עמידה ושכיבה.בטרן עוזר מאוד אך לא גמר עם הבעיה.לקחתי 6 ימים.

לקריאה נוספת והעמקה

לאורך הירך יש כ 20 שרירים. לאיזה מהם אתה מתכוון טוב יותר שתאפיין את הכאב מבחינת מיקום

28/05/2019 | 09:55 | מאת: אריה משה

מה זה קרע חלקי ב SUPRASPINATUS ביד. (קעור בלתי אחיד כביטוי לקרע חלקי בדרגה 2.

הסופראספינטוס הנו שריר שמשתף בהנעת הכתף הוא מחובר באמצעו גיד לעצם הזרוע. בגיד זה יש קרע חלקי כלומר לא למלא עוביו.

28/05/2019 | 09:18 | מאת: נתי

פיענוח: מרפק שמאל: לא הודגם ממצא גרמי לא הודגם שבר יש לציין הסננה של שומן פריארטיקולרי. . מה זה ממצא גרמי? ומה זה "הסננה של שומן פריארטיקולרי"? חיפשתי ברשת ולא מצאתי הסבר

לקריאה נוספת והעמקה

ממצא גרמי" =שבר של עצם. " הסננה...." ראה https://en.wikipedia.org/wiki/Fat_pad_sign

02/06/2019 | 09:32 | מאת: נתי

תודה, שבוע טוב