פורום אורתופדיה

34854 הודעות
31656 תשובות מומחה

מנהל פורום אורתופדיה

היי, לפני כשני וחצי עברתי ניתוח תיקון לברום. הממצאים: FAI - pincer type mainly with unstable anterior os acetabulare - chondro labral tear RT hip Arthroscopy of RT hip - 7.4.16 - removal of os acetabulare - osteochondroplasty of acetabular rim - labrum repositioning and suture - osteoplasty of head neck junction of femur כשנה לאחר הניתוח חזרתי לשחק כדורגל. בערך פעם בשבוע. לכל אורך התקופה אני גם מתאמן בחדר הכושב ומקפיד על חיזוק השרירי הרגליים והאגן, כמו כן משתדל לעבוד על גמישות. לאחר חצי שנה של כדורגל, חשתי כאב במשחק האחרון(לפני שבועיים). כאב לא חזק. אך מאז אני מרגיש כאב באיזור המפשעה, בנוסף אני מרגיש שישנה כמו בצקת בזמן הישיבה מה שגורם לחוסר נוחות מתמדת. כל זה מאוד מזכיר את מה שהיה לי לפני הניתוח. כמובן שהפסקתי עם כל הספורט וקבעתי תור לרופא המנתח. מכיוון שהתור עוד חודשיים, רציתי לשאול האם יש משהו שאני יכול לעשות? האם זה זמן טוב לעבוד על גמישות? או שזה יכול רק להחמיר את הבעיה? בהמלצת פזיוטרפיסט אני לוקח ארקוקסיה למקרה שזה עניין דלקתי. אשמח להמלצה נוספת. תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

ממלץ לשמור על גמישות המפרקים אבל לא להגזים. הניתוחשעברת הוא יותר מ"תיקון לברום" והוא כלל כריתה של מה שנקרא -OS ACETABULARE זאת היא עצם השוכנת לצידי השוליים העליונים קדמיי של האצטבולום ם . היא שכיחה אצל ילדים אך נדירה צאל מבגרים. היא יכולה לגרום ל" צביטה" פמורואצטבולרית לקרע של הלברום.

היי. תודה רבה על התשובה. אתה כמובן צודק, ואכן הרופא אפילו נתן לי את עצם למזכרת. השאלה היא אם עכשיו שאני חש את הבצקת הפנימית הזאת, והכאבים בזמן הישיבה/ הליכה, אני צריך לבצע תרגילי גמישות? מה שמוזר שהכאב פשוט "נפל" עלי משום מקום ולא עוזב אותי כבר שבועיים. האמת לבצע את הפרותוקול של הפזיוטרפיסט שניתן לי אחרי הניתוח לחיזוק האגן הבטן וכו? או פשוט לא לעשות כלום? תודה רבה!

חשוב לבצע תרגילים לשימור טווח התנועה. תרגילים לחיזוק הבטן והגב.... טובים באופן כללי אך לא שייכים לבעיה היחודית שלך.

21/10/2018 | 10:31 | מאת: הדס

שלום דוקטור, בת 28 לאחר לידת תאומים החלו כאבים חזקים בעצם הזנב. מפריעים לתפקוד היומיומי. לאחר בדיקת MRI התקבלו התוצאות: מודגמת בצקת והאדרה לשדית של החוליה האחרונה של עצם הזנב עם בצקת והאדרה של הרקמות הרכות סביב החוליה.בבדיקת הct מודגם ספק נגע רדיולוצנטי בקצה החוליה. במרכז האזור הבצקתי מודגם מוקד היפואינטנסי ייתכן קו שבר. מומלצת ביקורת MRI בעוד 3 חודשים. מודגמת דחיסה של החוליה הלפני אחרונה בעצם הזנב ללא עדות לבצקת או האדרה לשדית, ייתכן שבר דחיסה ישן. מודגמת עוצמת אות תקינה מלשד שאר חוליות עצם הזנב ומלשד הסאקרום. המפרקים הסאקרואיליאקליים מוסכמים סימטריים ללא עדות לבצקת או האדרה של המשטחים הפרקים. מודגמת עוצמת אות תקינה מלשד החוליות המותניות הנצפות. סיכום: בצקת והאדרה לשדית בקצה עצם הזנב ,לא ניתן לשלול שבר אי ספיקה. האם אפשר הסבר לתוצאות ומה הן מעידות. והאם ניתן לטפל בכאבים הנלווים?

לקריאה נוספת והעמקה

אינני מבין אתהתשובה. במיוחד איני מכיר מצבשל דחיסה של חוליה לפני אחרונה של עצם הזנב . מי שמכיר את האנאטומיה של חוליות עצם הזנב יתפלא כמוני.

22/10/2018 | 14:57 | מאת: הדס

היי דוקטור, יכול להיות שהתוצאות מעידות על שבר שקרה בזמן הלידה או משהו דומה? גם הרופאת משפחה שלי לא הבינה את התוצאות ואמקנ שתתייעץ עם אורתופד אך זה ייקח זמן ובינתיים כאבים מאוד חזקים.

שלום בני בן שנה וחצי התחיל עכשיו ללכת . כפות רגליו פונות החוצה כבר ממזמן והוא לא דורך עם כל כף הרגל על הרצפה. בביקור אצל אורטופד ילדים הומלץ לי כבר מעכשיו לשים לו נעליים קשיחות לא צעד ראשון כדי שיחזיקו לא את כף הרגל. רציתי לדעת האם ההנחייה הזאת לגיטימית מכיוון שעדיין לא הולך ממש טוב רק התחיל

הייתי שמח לבדוק את הילד לפני שאחווה דעה

20/10/2018 | 19:07 | מאת: אור

שלום ד"ר, לפני כחצי שנה עבדתי במלצרות(הליכה מרובה) למשך כמה חודשים ומאז התחילו לי כאבים במפרק הקרסול בצד הפנימי של רגל ימין...הלכתי לאורטופד, הוא איבחן פלטפוס גמיש ואורך רגל ימין ארוכה מהשניה בכ11 מילימטרים....עשיתי מדרסים לפי מידת גבס והלכתי איתם יותר מחצי שנה ואין שיפור בכאבים בקרסול...עשיתי צילום קרסול, יצא תקין, וגם בדיקת mri, יצא תקין....מה אני יכול לעשות? האם כדאי לי לעשות זריקת קורטיזון? אולי יש לי סדק בעצמות?mri בוחן סדקים? מיפוי עצמות לא עשיתי. חשוב להבין שאיזור הקרסול ברגל ימין מאוד רגיש, כל תנועה לא נכונה קטנה יכולה להוביל לכאבים עזים שפוחתים לאחר כמה ימים, אך נשאר כאב קל כרוני ומעיק. איזה בדיקות עוד אני יכול לעשות ? תודה, מיואש כבר..אם תרצה אני יכול להעלות לפה את בדיקת הmri או הצילום

לקריאה נוספת והעמקה

הבדיקה הבודדת החשובה מכל היא בדיקת הקרסול על ידי האורתופד . בבדיקה כזאת ניתו ללמוד על יציבות הקרסול על טווח התנועה על מראה הקרסול ועוד.

20/10/2018 | 18:15 | מאת: אלונה

שלום, אני בת 65 ללא בעיות רפואיות מיוחדות מזה 3 שבועות אני סובלת מכאבים נוראיים בברך ובשוק רגל ימין כתוצאה מפריצת דיסק. לאחר שתרופות אחרות כשלו, מזה שבוע אני לוקחת כל לילה כדור ברקסין 20 מג. הכאבים לא שככו והכאבים הקשיים ביותר הם בלילה ודווקא שלוש שעות אחרי נטילת התרופה ונמשכים כשבע שעות. במשך היום הכאבים נסבלים. שאלתי: האם יש הסבר לכאבים המוגברים בלילה ודווקא בשעות שאחרי נטילת התרופה. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

מחושי כאב מחמירים בלילה . זאת תופעה אוניברסלית בלי קשר לתרופות שלוקחים.

20/10/2018 | 10:20 | מאת: רותם

שלום רב! אני בת 40, בריאה. לפני שנה ביצעתי תרגיל בשיעור פילאטיס עם משקולת שבמהלכו הרגשתי טרואומה בכתף. אורתופד המליץ על PT. בפזיותרפיה אובחן קלינית שיש לי אימפינג'מנט בכתף וכתוצאה מכך דלקת. לצערי הטיפול רק החמיר את המצב ולכן רופאת משפחה נתנה לי כדורים למשך 5 ימים אשר שיפרו את המצב. אולם מאז כל פעם שאני מנסה לחזור לפעילות גופנית הכי מתונה עם היד, חוזרים לי הכאבים. האם יעזור אם אקח ארקוקסיה לתקופה ממושכת יותר ? (נותרו לי 9 כדורים). האם יש עוד אפשרויות טיפול תרופתי ? או טיפול מסוג אחר.

לקריאה נוספת והעמקה

ראשית כדאי שתעשה אבחנה מלאה כולל בדיקתעל שמע של הכתף הטיפול בראשיתו הוא לא ניתוחי כולל פיסיותרפיה ותרופות נגד דלקת כולל זריקה של סטרואידים לכתף

20/10/2018 | 07:15 | מאת: שירי

שלום,נראה שיש לי מורטון נוירומה עם מי מתחילים התייעצות? אורטופד?כירופרקט?

לקריאה נוספת והעמקה

אורתופד

שלום, אני בן 25 בריא בדר״כ. לפני כ3 שבועות התחילו להופיע לי תחושות נימול חזקות בשכמה השמאלית, התחושות מגיעות בעיקר בכל פעולה שבה אני מקרב את השכמות או לוקח את הכתף השמאלית אחורה אך גם בזמן יציבה נורמאלית של הכתפיים. במהלך היום כאשר אני משמיט את הכתפיים הנימול קורה לעיתים רחוקות יותר. בכל מקרה כאשר מתחילה תחושת הנימול היא לא עוברת עד שאני דוחף את כף היד כנגד משהו יציב כמו קיר למשך כמה שניות כאשר היד מתוחה והכתף שלוחה קדימה. חשוב לי לציין שהתחלתי להתאמן בחדר כושר כמה שבועות לפני שזה התחיל ובין התרגילים עשיתי גם תרגיל של קירוב השכמות עם ידיים מתוחות לצדדים וכפות ידיים לתקרה תחת עומס גבוה יחסית. אין לי כרגע שום כאבים באזור אך ורק הנימול. מה זה יכול להיות? האם יש צורך לפנות לאורתופד?

לקריאה נוספת והעמקה

כן פנה לאורתופד

20/10/2018 | 02:53 | מאת: אמיר

שלום, אני בן 25 בריא בדר״כ. לפני כ3 שבועות התחילו להופיע לי תחושות נימול חזקות בשכמה השמאלית, התחושות מגיעות בעיקר בכל פעולה שבה אני מקרב את השכמות או לוקח את הכתף השמאלית אחורה אך גם בזמן יציבה נורמאלית של הכתפיים. במהלך היום כאשר אני משמיט מעט את הכתפיים הנימול קורה לעיתים רחוקות יותר. בכל מקרה כאשר מתחילה תחושת הנימול היא לא עוברת עד שאני דוחף את כף היד כנגד משהו יציב כמו קיר למשך כמה שניות כאשר היד מתוחה והכתף שלוחה קדימה. חשוב לי לציין שהתחלתי להתאמן בחדר כושר כמה שבועות לפני שזה התחיל ובין התרגילים עשיתי גם תרגיל של קירוב השכמות עם ידיים מתוחות לצדדים וכפות ידיים לכיוון התקרה תחת עומס גבוה יחסית. וכרגע אין לי שום כאבים באזור אך ורק הנימול. מה זה יכול להיות? האם יש צורך לפנות לאורתופד?

לקריאה נוספת והעמקה

לחץ על העצב הסופרהסקפולרי.

20/10/2018 | 02:04 | מאת: עידן

עשיתי mri סקרוליטיס בגגל כאבי בטן אין סקרוליטיס אבל רשום בקע דיסק d12 הלוחץ קלות על השק הדורלי האם זה מסביר את כאבי הבטן שלי ומה הממצא הזה אומר תודה

לקריאה נוספת והעמקה

זה יכול להסביר . השרשים העצביים בגובה הדיסק הפרוץ מעצבבים את עור הבטן עד לטבור וגרוי שלהם יכול לגרום לתחושת כאב בבטן.

19/10/2018 | 15:07 | מאת: דוד

שלום . בן 44 סובל מזה 3 חודשים מכאב בברך שמאל באזור הפיקה וחיכוך בישור הברך ובהליכה (הכאב מתחת לפיקה ובצד הפנימי של הברך). ביקרתי אצל אורתופד שקבע שהשרירים חלשים וצריך חיזוק (פיזיותרפיה) ביצעתי תרגילים ,הכאב נעלם לזמן מה אבל התחושה שהברך לא תפוסה ואו החיכוך ביישור הרגל עדיין תמיד היה. לפני שבוע הכאב חזר ביצעתי U.S.והתוצאות: כאבים בברך שמאלית * ברך שמאל US ================ גיד קוודריספס - ב.מ.פ באזור האחיזה של הגיד נצפו הסתיידויות עד קוטר 0.6 ס"מ. רטינקולום - מדיאלי: ב.מ.פ לטרלי: ב.מ.פ 1 ס"מ. * באזור המיניסקוס הלטרלי נצפה נוזל במידה של 0.4 גיד פטלרי - ב.מ.פ ב.מ.פ - LCL ב.מ.פ - MCL בורסה סופראפטלרית - נצפה נוזל בכמות קטנה. בורסה פטלרית - ב.מ.פ ללא נוזל. אין נוזל תוך מפרקי. - A PES ANSERINUS איזור פופליטאלי- לא הודגמו שינויים פטולוגיים, אין עדות לציסטה ע"ש בייקר. בברכה

לקריאה נוספת והעמקה

נראה שמדובר בשינויים ניוניים של הגיד הסופראפטלרי. אבל יש צורך בבת"ם (MRI ) של הרך

19/10/2018 | 13:58 | מאת: חייל

היי דוקטור אני ממש נואש מכיוון שהרפואה הצבאית על הפנים ואני מקבל זלזול. אשמח אם תוכל לעזור לכוון אותי באבחון. הייתי עובד כמלצר והחלו לי כאבים בכתף ימין שבהתחלה היו מאוד רציניים. ניתן לי איבופן שעזר מעט והייתי שם וולטרן. נפגשתי עם אורטופד שאמר לי שסתם נתפס לי השריר והתעקשתי שהכאבים נמשכים (באותו זמן חודש היום כבר כחודשיים פלוס) ושזה לא שריר תפוס. הכאבים מאוד חזקים שאני מתעורר בבוקר ודועכים מעט אך נשארים במהלך היום. זה כנראה מה שגם לאבחנה שלו להגיד שזה שריר תפוס. טופלתי עם אוטודולק לתקופת של כשבוע לדעתי ואכן עזרו הכדורים אך כסיימתי אץ המינון נשארו כאבים מעטים ולא המשכתי לשתות בגלל שזה היה המינון וכי קראתי שכדורי NSAID מועילים אך עלולים למנוע מהרקמות להשתקם. כשאני אומר כאבים הכאבים שאני מרגיש הם בטרפז ימין בעצל הבריח מעט מתחתיו בכתף עצמה ואז באותו זמן היה כאב גם בצוואר. אגב כשהכאבים התחלשו היה קיים רק קטנטן בגב בזמן הזזת הזרוע. ובפעם הראשונה שרק פרצו הכאבים הכאבים המשיכו לשריר הזה שליד המרפק ולשקע שנמצא מעל המרפק (איפה שכל הוורידים עוברים) ביצעתי אולטרסאונד יצא תקין. כעת אצטרך לחזור לאורטופד ואני באמת מודאג מאיך שהוא יתייחס. אשמח אם תוכל להגיד לי מה לדעתך זה יכול להיות? בנוסף על איזו בדיקות עליע להתעקש שיתבצעו? והאם יכול להיות שבגלל שביצעתי את האולטרסאונד שהכאבים היו מועטים אז הדלקת הייתה מועטה ולא ראו זאת באולטרסאונד? (אני אמנם מדבר לפני 3 ימים אבל כעת הם ממש חזקים) נ.ב ישנם כאבים מועטים גם בכתף השמאלית ורב הכאבים היו בימין אשמח מאוד אם תענה לי תשובה מפורטת תעזור לי מאוד!

לקריאה נוספת והעמקה

לצערי מכתבך לוקה בחסר עצום של אינפורמציה הכולל תאור מדוייק של הכאב אופיו ואיפיונו וממצאי הבדיקה הגופנית. בלי כל אלה לא ניתן לעשותאבחנה

לפני כשולשה שבועות נתפס לי שריר אחורי בשוק השמאלית בצורה אגרסיבית מאוד שאילצה אותי להפסיק לשחק ( קרה במהלך משחק כדורגל )במהלך השבועיים הבאים ולאחר מתיחות ומתיחות , השריר נרגע קצת והכאבים פחתו בצורה דרמתית. המשכתי לשחק כדורגל ולרוץ באופן רגיל. שבועיים לאחר המקרה, במהלך משחק כדורגלת נשענתי על אותה הרגל ולפתע שמעתי "קנאק" והחלו כאבי תופת בברך, ללא יכול לקפל או ליישר אותה ועם כאבים נוראיים בהתחלה. צילום ראשונה הראה שאין שבר במקום ואני ממתין ל MRI אבל אני מאוד מודאג. מרגיש לי כאילו השריר שנמתח לפני כשלושה שבועות - עכשיו נקרע. האם בדיקת MRI ברך יכול לעלות על קרע בשריר הנמצע בשוק? כרגע הכאבים פחתו, אבל אני מרגיש את השריר המדובר מאוד מתוח, כואב, ואני לא יכול לקפל את הרגל יותר מ90 מעלות, או ליישר אותו לגמרי. בנוסף , הרופא המליץ להמתין חודש לאחר הפציעה כדי שהנפיחות באיזור תרד, ופענוח בדיקת הMRI יהיה טוב יותר . כלומר אין לי יותר מידי מה לעשות בשלושת השבועות הקרובים...

לקריאה נוספת והעמקה

בדיקת בת"ם של הברך לא תראה מה קורה בשוק. בדיקה גופנית פשוטה תגלה אם מדובר בבעיה בברך או בשוק

תוצאות ה MRI נתנו את האבחנות הבאות: מניסקוס לטרלי - LM - הקרניים בגובה ואות תקינים. בחלקו הקדמי של הגוף מודגם קרע רדיאלי. מבנה גרמי ומפרקי - בגדר הנורמה עם תגובה דלקתית פריקפסולרית פוסטרולטרלית. נראה נוזל מפרקי בכמות מעט מוגברת כל השאר תקין ובגדר הנורמה. אשמח להסבר לגבי דרכי הטיפול המומלצים במצב זה ומה ההשלכות של כל אחד.

שלום רב שברתי ראש בומרוס במסגרת אימון ריצה. כרגע עם מתלה ונאמר לי לבוא בקות עוד שבועעים. הבעיה שבלילה בקושי ישנה. כמו כן היד שנפגעה הינה השומיננטית. שאלתי כמה זמן יקח להחזןר לפעילות רגילה ומה לישןת לצורך שינה. תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

צריך לראות את הצילום

19/10/2018 | 08:23 | מאת: עדי

שלום רב מזה 3 חודשים סובלת מכאבים עזים מאחורי ברך שמאל, לאחרונה ביצעתי סי.טי וכתוב שם שינויים ניוונים קלים, הודגמו סימני כונדרומלציה קלה בפטלה דו"צ, הודגמה ציסטה ע"ש בייקר,הודגם נוזל בכמות קטנה בבורסה הסופרא-פטלרית דו"צ ,אשמח לפענוח והאם לדעתך זה מקור הכאבים שגורמים לי לאי יכולת ללכת ולקריסת הרגל . תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

הממצא שיכול להסביר את הכאב באחורי הברך הנו הציסטה ( שלפוחית) על שם בייקר . ציסטה זאת היא בדרך כלל תוצאה של לקות אחרת בתוך הברך ולשם איבחונה יש צורך בבדיקת בת"ם(MRI )

שלום רב, בתי בת 5, שהיא ילדה בריאה לחלוטין, התעוררה הבוקר כרגיל. כחצי שעה לאחר שהתעוררה, התחילה לבכות בהיסטריה, דבר שלא אופייני לה, והתלוננה שהיא לא יכולה להזיז את הצוואר וכואב לה במקום ספציפי ממש מאחורי אחת האוזניים, נלחצתי והלכנו למוקד רפואה דחופה. תוך כדי הנסיעה למוקד הילדה אמרה שהיא חשה הקלה ויכולה כעת להזיז את הצוואר, אך עדיין כואב לה באותו מקום ספציפי מאחורי אחת האוזניים. הילדה נבדקה במוקד. הרופא אמר שהכל תקין, לאחר שבדק חום, אוזניים, גרון ועוד, אך אמר שהיא חייבת ליטול נורופן עד שיעבור לה הכאב. בסיכום הבדיקה הוא כתב את השם המאיים "טורטיקוליס", דבר שלאחר קריאה באינטרנט עורר אצלי חששות. האם יש צורך לקבוע תור לאורתופד או שניתן להמתין ולראות אם הכאב יחלוף לאחר משככי כאבים? תודה מראש, יאיר

לקריאה נוספת והעמקה

טורטיקוליס זה שם כללי למצב שבו הצוואר תקוע בתנוחה מסויימת בדרך כלל סיבוב לצד אחד והטיה לצד שני. יש הרבה סיבות אפשריות לכך . אין שום חובה לקחת תרופות נגד כאב ו/דלקת אם מרגישים טוב וטווח התנועה שב לתקנו. אם ידובר בארוע חוזר יהיה מקוםהלברור עמוק יותר.

אשמח לפרוט במילים שלנו מה יש לי ואיך ניתן לטפל: קונטוזיה עם קו שבר והשטחה קורטיקלית ללא תזוזה בראש ההומרוס סמוך לאחז הסופרא ספינטוס. אבחנה מבדלת- היווצרות AVN באיזור החברלה. קרע קטן לכל העובי בגיד הסופרא ספינטוס

לקריאה נוספת והעמקה

שבר ללא תזוזה באזור הגבשושית הגדולה של עצם הזרוע עם קרע קטן בגיד של שריר הנקרא סוראספינטוס המתחבר גם הוא לגבשושית הגדולה של עצם הזרוע

שלום, שמי ירון ואני רציתי לשאול לגבי כאב לוחץ שהופיע לי מאז יום ראשון בכל האזור העליון של המפשעה השמאלית, קרוב למפרק הירך. הכאב הופיע לאחר סחיבת ארגזים של ספרים בחנות הספרים בה אני עובד. טווחי התנועה של מפרק הירך השמאלי תקינים אבל הכאב עצמו לא חולף לאחר המאמץ. שם משחת וולטרן שלא ממש עזרה במהלך שלושת הימים הללו. בתודה מראש, ירון.

לקריאה נוספת והעמקה

חשוד לבקע מפשעתי.התיעץ עם רופא המשפחה או כירורג

18/10/2018 | 03:09 | מאת: אוסנת

היי י ש לי שאלה לפני 4 שנים עברתי תאונת דרכים ויש לי שבר ברגל בקרסול ויש לי פלטינה ברגל השאלה שלי היא כזאת כברו 4 שנים וקצת ולאחרונה אני מרגישה כאבים חזקים ממה זה נגרם ?או שעליי לפנות לרופא אורטופד ?למקרה כדי לדעת אם הכל תקין אשמח לתשובה

לקריאה נוספת והעמקה

כן פנה לאורתופד שיגלה את סיבת הכאב וידע לטפל

היי הלכתי לישון לפני חודשיים שהכל היה תקין. וקמתי עם כאבים מאוד חזקים באיזור גב תחתון-עצם הזנב(קצת מעל החריץ בצד ימין) הרגשה שיש משהו בפנים כמו כדור קטן כזה. יום למחרת הלכתי לכירורג שהיה נחוש בדעתו שמדובר בשערה הפוכה. למרות שלא היו סימנים המעידים על כך. אציין שיום לאחר מכן האיזור מעל הטוסיק התנפח כמו כדור קטן. אחרי אולטרסאונד רקמות רכות שבה לא נמצא דבר שלח אותי לאורטופד בטענה שזה כאב גב תחתון. הלכתי לאורטופד שלא התרשם מהנפיחות נתן לי אטופן לשבועיים. האטופן לא הכי עוזר עדיין כואב לי במיוחד שאני שוכב במיטה למשל על האיזור. מה זה יכול להיות? לא זוכר שקיבלתי שם מכה. (לקחתי גם אוגמנטין 750 לשבוע ולא עזר)

לקריאה נוספת והעמקה

חיזרי לאורתופד עם המידע החדש

17/10/2018 | 07:25 | מאת: הדס

בוקר טוב ותודה רבה! בת 30 ללא בעיות אורטופדיות. נוטלת פרנדניזון מספר שנים על מנת להשלים חסר. משבוע שעבר כאבים בקיפול אצבעות הידיים מצד ימין. (בהתחלה חשבתי שפשוט ישנתי על היד אבל כבר שבוע והכאבים לא עברו) מה זה יכול להיות ולמי לפנות? האם יש סיבה לדאגה? תודה רבה !

לקריאה נוספת והעמקה

ראשית פני לרופא המשפחה שמכיר את הרקע שלך ( ויש רקע והוא חשוב)

חתך במפרק באצבע ביד ובעקבותיו 4 תפרים, הגיד היה חשוף אך לא נגרם נזק. תוך כמה זמן מהסרת התפרים ניתן לחזור לפעילות ספורטיבית המפעילה את האצבע (כדורסל, חדר כושר) תודה!

3-6 שבועות

16/10/2018 | 20:42 | מאת: טלי

שלום, הבן שלי, בן 15 שחיין תחרותי מתאמן 7 אימונים בשבוע. מזה חודשים רבים כאבים במפשעה, בצד שמאל, שבאים לידי ביטוי אך ורק בבעיטות רגליים בסגנון "חזה". לא באים לידי ביטוי בשום סיטואציה אחרת. בשום סגנון אחר וגם לא מחוץ למים. נח 3 חודשים כמעט לגמרי מבעיטות חזה, למעט מספר פעמים בודדות שניסה אך הרגיש כאבים והפסיק. האורטופד (פרטי, בכיר) מישש ובדק וחשד שמדובר בדלקת במוצא האדוקטורים. שלל (באמצעות מישוש) דלקת בעצם החיק. שיחזר הכאב במישוש מוצא האדוקטורים. אולטראסאונד אבחנתי (פרטי) בשאלה של חשד לדלקת במוצא האדוטקורים ללא ממצא פתולוגי. לפי האולטראסאונד (הקפדני והמקצועי אצל פרופ' בכירה) כל האזור שהודגם (מפורטים שמות הגידים וכולי ) תקין לחלוטין. רנטגן תקין (אם כי אזור איבר המין מוסתר מידי ע"י עופרת). מה עוד יכול להיות מקור הבעיה? תודה

לקריאה נוספת והעמקה
16/10/2018 | 21:51 | מאת: טלי

להלן תוצאות האולטראסאונד: בסריקת מפרק הירך בפנים הקדמיות הודגם עובי הקפסולה תקין לגילו כ 5 מ"מ. גידי האילאופסאוס וגידי הרקטוס הקדמי הודגמו תקינים. אין עדות לנוזל בבורסה של גיד האילאופסוס. בפנים המדיאלים הודגם הגיד המשותף של שרירי האובטורטורים בעל עובי והדיות תקינים. השרירים עצמם הודגמו בעלי מבנה שמור. בסריקות ממוקמות מעל אזור הכאב הודגמו שרירים אובטורטורים תקינים. לא הודגמו סימני אנטסופתיה. בסריקות מעל הטרוכנטר הגדול לא הודגם נוזל בבורסה סופרהטרוכנטית. גידי הגלוטאוס מדיום ומינימום הודגמו תקינים. גיד ההמסטרינג הודגם בעל עובי והדיות תקינים. עצב הציאטיקוס הודגם תקין. לסיכום: לא הודגם ממצא פתולוגי המפרק הירך ובגידים משמאל.

17/10/2018 | 20:59 | מאת: טלי

תוספת לשאלה: האם בדיקת האולטראסאונד שבוצעה שוללת גם הרניה? (וזאת למרות שהבדיקה בוצעה עקב חשד לדלקת במוצא האדוקטורים ולא עקב חשד להרניה)?

בדיקת אולטרהסאונד תלויה ביד המבצעת את הבדיקה אים ומה היא מחפשת.

ד"ר שלום רב, הנני בת 52. ב-25/06/18 בחוף הים בבטומי בגאורגיה (חוף אבנים ולא חול) נשטפתי ע"י גל חזק ונגררתי על האבנים שבחוף. היה דימום רב ביד וברגל ימין והרבה אבנים קטנות נכנסו לתוך הרגל והיד שאת רובן (כך חשבתי) הצלחתי להוציא עם אלכוהול בחדר במלון, חיטאתי את הפצעים עם יוד ושמתי חבישה. לאחר יומיים החלה נפיחות, אודם וחום בשוק ימין (עד כף הרגל). חזרתי לישראל, פניתי לחדר מיון במאיר, התברר שנשארו מספר אבנים עמוק בתוך העור/גיד הפיקה שהובילו לזיהום חריף מקומי. אושפזתי וב-30/06/18 עברתי ניתוח – הוסרו 2 אבנים בגודל 2-3 מ"מ מגיד הפיקה, טופלתי באנטיביוטיקה דרך הוריד ואחרי השחרור דרך הפה. מצב הרגל השתפר ולאחר שבועיים הוצאו התפרים. אך ב-US שעשיתי באוגוסט התברר שנשארו אבנים, להלן התשובה של ה-US: גיד פטלארי מעובה עד 10 מ"מ, עם פגיעה במעטפת. באיזור האחיזה לטיביה מספר רב של תהליכים אקוגניים קטנים מאוד ואחד גדול יותר בקוטר 2.4 מ"מ. לסיכום: הממצאים תומכים בגופים זרים ללא מעורבות דלקתית ובדלקת של הגיד הפטלארי עם אי סדירות של המעטפת. גם בצילום הרנטגן ניתן לראות גופים זרים קטנים. עדיין יש לי כאבים ברגל (לסירוגין), במיוחד בעליה/ירידה במדרגות ובשעות הערב. על הליכה על עקבים אין מה לדבר... השאלה הגדולה: האם כדאי להוציא את האבנים (לחתוך)? האם קיימת שיטה אחרת להרוס את האבנים (בלי לחתוך) בדומה ללייזר לאבנים בכליות או גלי הלם? תודה רבה מראש!

לקריאה נוספת והעמקה

ניתן להוציא רק עם סכין ולקטת ( פינצטה) . את החלוק הגדול כדאי להוציא בהזדמנות.

תודה על תשובתך. אם בכל זאת אשאיר את האבנים - האם יש סיכון שבעוד כמה שנים עם זרם הדם האבנים הקטנות יגיעו לעורקים ודרכם ללב או למוח? תודה רבה.

אין דבר כזה

16/10/2018 | 12:32 | מאת: מיטל

שלום, עברתי תאונת דרכים לפני חצי שנה, שבר ביד ויישור לורדוזיס צווארי. לגבי היישור לורדוזיס צווארי לא קיבלתי יותר מדי מידע והסבר מה ההשלכות ומה זה אומר בעתיד האם אסבול מכאבים? יש לי כאבים בצוואר ובגב עליון, האם זה עובר? שמתי לב שיש לי מין גיבנת בצוואר, האם זה יכול לגרום לגבנת ?

לקריאה נוספת והעמקה

מדובר בתסמין או סימן ולא במחלה מסויימת. הוא מלווה מצביםרביםונגרם ככלהנראה מכווץ הגנתי( להגן בפני כאב מסיבות שונות) של השרירים המייצבים את הצוואר.

16/10/2018 | 02:11 | מאת: פציינט

הי, לא ידעתי איזה פורום מתאים ורפואת משפחה הפורום סגור. התעוררתי הבוקר משינה כשכל השרירים שלי תפוסים וכואבים. רק כשמזיזים אותם. למשל כשאני קם מהמיטה. כשאני יושב על כסא ומנסה להרים רגל או לכופף ברכיים, כשאני מנסה להרים את היד אז השריר בכתף כואב והצוואר כשמסובב לאחד הצדדים. כאילו כמעט כל השרירים בגוף. במקביל, היה המון ריר מהפה שלי על הכרית. האוטומט היה לחשוב שחס וחלילה היה פרכוס אך אני שואל איזה עוד סיבות יכולות לגרום לזה כי בטח יש מלא. לא היה איבוד שליטה על הסוגרים. המון תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

כאב שרירים הנו מחוש כה נפוץ שאין טעם לרשום את רשימת האפשריות בגדול מדובר במחלות זיהומיות ( כולל קרציות ווירוסים) , מחלות מטבוליות, מחלות אוטואימוניות ועוד

15/10/2018 | 22:08 | מאת: שיראל

ערב טוב, לאחרונה סבלתי מכאבים בשכמה השמאלית ובעקבות זאת ביצעתי בדיקת mri, בפענוח הבדיקה מופיע המשפט- ‏C-6-c-7 בקע דיסק אחורי מרכזי סוב לוגמנטרי קל לוחץ מעט על השק אך לא על הקורד. אשמח לדעת במפורט מה אומר המשפט הנל?

לקריאה נוספת והעמקה

בקע דיסק = פריצת דיסק מדובר בדיסקה שבין חוליה צווארית שישית והשביעית. מכיון שאצל כ- 30% מבני האדם בעשור ה3 ו4 לחייהם יש פריצות דיסקה בלי מחושים המשמעות של הממצא תלויה במתאם בינו ובין המצב הקליני.

15/10/2018 | 17:23 | מאת: רותם

היי, יודעת שהשאלה מוזרה אך שואלת בכל זאת. החתולה שלי נשכה אותי אתמול נשיכה עם נעילת לסתות חזקה מאוד בסנטר. מאז כאב בדיבור וכאב בעת לחץ או מגע בסנטר. האם אלה סימנים לשבר? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

לא נראה לי מה שלום החתולה?

15/10/2018 | 14:18 | מאת: שרון

היי , בפענוח בדיקת אמ אר איי נמצא כי יש לי בקע דיסק בין החוליות- c6-c7 , רציתי לדעת מה אני יכולה לעשות על מנת להקל על הכאבים? מרגישה כאבים בשכמה כולל נימול . מה הטיפול בבקע דיסק ?

לקריאה נוספת והעמקה

לא מטפלים בבקע אלא באדם אצלו יש בקע דיסק. הטיפול נגזר משלל נתונים הכול החל בעצמת המחושים, מישכם, מידת ההפרעה בתפקוד, פגיעה מוטורית פגיעה תחושתית ,פגיעה בסוגרים. האפשריות כוללות טיפול על פי המחושים נוגדי כאב וכו') זריקה אפידורלית או אפידורלית סלקטיבית, בסוף הדרך - ניתוח לכריתת הדיסקוס הפרוץ . ,

15/10/2018 | 03:42 | מאת: מייק

לפני כשלוש שנים נפלתי על עצם הזנב למחרת בקרתי ברפואה דחופה הצילום לא הראה שבר אלא שטף דם גדול באזור הכאב לא עבר פניתי למרפאת כאב עברתי סדרה של ארבע טיפולים הזרקה דרך רנטגן החזיק כל פעם כמה חודשים בלבד לבסוף עברתי טיפול גלי רדיו אך גם כך הכאב לא עבר. לאחר ישיבה קשה לי לקום עקב כאבים בצילום סי טי לאחרונה התברר כי יש לי שבר בעצם. האם יש טיפול (לא ניתוח ) או לחכות לאיחוי שימשך זמן רב ?

לקריאה נוספת והעמקה

צריבה של GANGLION IMPAR בגלי רדיו

16/10/2018 | 19:32 | מאת: מייק

כתבתי כי עברתי צריבה בגלי רדיו עזר למספר חודשים בלבד מה דבר נוסף בן 75 אדם בריא !

14/10/2018 | 22:53 | מאת: שהם

שלום רב בני בן ה-9 מתלונן מזה יותר משנתיים על כאבים ברגליים בעיקר בשעות הערב באזור השוק והקרסוליים ובבוקר הכאבים חולפים. תדירות הכאבים אחת ל4-5 ימים. נשמח לעצתך

לקריאה נוספת והעמקה

מדובר בכאב שרירים שעייפו במשך היום . יש הקוראים לזה " כאב גדילה"

14/10/2018 | 22:24 | מאת: אורלי פתאי

התשובה של מיפוי עצמות הדגשה הקליטה שיפוטית ברך שמאל בולטת יותר באזור ארטיקולי מדיאלי אידאלי והפורמלי תשובה בבקשה מה זה ?

לקריאה נוספת והעמקה

נסה שוב והפעם דייק בהעתקה שלהתשובה

14/10/2018 | 22:07 | מאת: אסתר

הבן שלי עבר ניתוח ארתרוסקופיה של הברך לפני 5 ימים וסובל מכאבים חזקים בברך ויש לו גם חום. הרופאה במרפאה נתנה לו צפורל, האם יש צורך לגשת למיון?

לקריאה נוספת והעמקה

כן חשוב שיפנה לחדר מיון אלא אם כןחלפו כאביו

שלום, קראתי את התשובה של מיפוי עצמות שעשיתי עקב כאבים בברך ימים. קראתי את התשובה ולא הבנתי. יש אפשרות להסבר פשוט יותר ומה הטיפול לכך? להלן התשובה: ממצאים: קיימת קליטה מעט מוגברת דיפוזית בברך ימין, מערבת את שני הצדדים של המפרק ובולטת יותר בפטלה ובאספקט המדיאלי של הטיביאל פלטו- יכול להתאים לנזק במדיאל מניסקוס עם תגובה דלקתית בפרק ברך ימין. קיימת קליטה מעט מוגברת בפטלה משמאל, ב-ACJ דו"צ, בחוליה D8 ואי סדירות בקליטה בעמוד השדרה. תודה, דנה

לקריאה נוספת והעמקה

בדיקת מיפוי עצמות היא בדיקה רגישה ביותר ולכן מאד לא ספציפית. הממצאים בבדיקה שלך מצביעים לכל הכוונים ולכן לשום כוון.

תודה על התשובה. אם כך, מה המלצתך להמשך טיפול? האם רק פיזיותרפיה? בדיקות וספות?

14/10/2018 | 18:03 | מאת: מאור

כאבים בירך מפשעה ואגן מימין כבר שנה וחצי בצעתי mri תוצאות: בצקת לשדית בעצם הכסל מימין רציתי לדעת האם זה יכול להסביר את הכאבים האלו ומה הטיפול ?

לקריאה נוספת והעמקה

היכן בעצם הכסל?

14/10/2018 | 15:57 | מאת: שרית

שלום רב בצעתי מיפוי עצמות אשמח לדעת מה זה אומר התשובה קיימת קליטה מוגברת בגוף l4 אי סדירות קלה בקליטה בע"ש גבי תחתון ומותני תחתון קיימת קליטה מעט מוגברת בsij קיימת קליטה מעט מוגברת בברכיים סיכום קליטה מוגברת בחוליה l4 שאר הממצאים במיפוי יכולים להתאים לשינויים דלקתיים ושינויים דלקתיים קלים אשמח לדעת מזה אומר??? בצעתי גם mri ויש לי מריומה 3*3

לקריאה נוספת והעמקה

שבר,מחלה על שם"פג'ט". זיהום חיידקי של גוף החוליה או גידול בגוף החוליה L4 מה זה "מריומה"

14/10/2018 | 14:51 | מאת: ליאור

אתמול בלילה כנראה שעשיתי תנועה לא נכונה עם הכתף, הוזזתי את הכרית בתנועה אחורית והרגשתי שמשהו בכתף זז לי, אחרי זה היו לי כאבים מטורפים והכרחתי את עצמי ממש לעמוד וליישר את היד, רק ברגע שיישרתי את היד הרגשתי משהו זז שם בחזרה. ועכשיו כואב לי יחסית, במיוחד שאני לוקחת את היד אחורה, מה זה יכול להיות? כי פריקה זה בטוח לא, אחרת היה כואב לי ברמה שלא הייתי יכולה לתפקד כנראה (למרות שיש לי כוח סבל גבוה ממש)

לקריאה נוספת והעמקה

זה נשמע כמו תת נקע

14/10/2018 | 13:12 | מאת: גל

האם בלט חוליות 4-5 מוביל לכאב בטן צד ימין תחתון ? בנגיעה בשחלה ימין היא כואבת אך אין ממצא. לא נמצא תסמין גניקולוג או גסטרולוג. מה אפשר לעשות אני מושבתת?

לקריאה נוספת והעמקה

בלט של דיסקה אינו גורם לכאב הקורן לרגל או לבטן. פריצת דיסקה L4-5 תגרום לכאב בקדמת הירך, ברך קרול וכף רגל.

14/10/2018 | 12:24 | מאת: sc

שלום דוקטור,מזה חצי שנה שאני מתקשה בהליכה וסובל מכאבים ברגל ימין (לאורך כל הרגל)לאחר בדיקת CT של אגן ומפרקי ירכיים להלן הממצאים : הודגמו שינויים ניווניים התחלתיים במפרק סאקרו- איליאקלי מימין, לא הודגמו ארוזיות. ציסטות סובכונדרלית זעירות באצטבולום דו צדדי וומעבר צוואר - ראש פמור שמאלי, יתכן על רקע FAI. אני אשמח לשמוע ולהבין מה הממצאים. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

הממצאים אינם חד משמעיים. הם מרמזים על שינויים ניווניים במפרק SI (המפרק בין עצם הכסל לעצם העצה מימין)

14/10/2018 | 12:04 | מאת: יפה

ברצוני לדעת כמה זמן לוקח לשבר להתאחות, נפלתי כששיפצתי את דירתי, ב-2.10 לאחר שהייה במיון שוחררתי לביתי עם מתלה והכאבים לא פוסקים, לא מסוגלת להתלבש או להתפשט לבד, אין לי אף אחד שיעזור לי ואני לא יכולה לצאת מהבית. כי אני בחלוק שלא יכולה להוריד, מבקשת הכוונה לאן עליי לפנות טלפונית לעזרה, תודה מראש. יפה ק.

לקריאה נוספת והעמקה

1. אחות מהמרפאה שלך 2. עובדת סוציאלית של הקופה המבטחת 3. משרד הרווחה של הרשות המקומית.

14/10/2018 | 08:37 | מאת: דורית

לפני חמישה שבועות וחצי נשברה לי עצם הכתף.היה לי שטף דם בכל איזור הזרוע. עד לפני שבוע וחצי היד הייתה במיתלה, ללא תזוזה. כעת עם פיזיותרפיה הכתף זזה יופי, ומתקדמת. אבל יש לי בצקת (לא גדולה) במרפק .זה לא מפריע בתנועות, אבל כואב כשמניחה את המרפק על השולחן .. כמו כן יש לי כאבים בשתי אצבעות, בעת נגיעה. אין הפרעה בכלל בתנועה.

לקריאה נוספת והעמקה

שכחת לנסח שאלה בכל מקרה מה שאת מתארת נשמע כמו מהלך נורמלי לאחר שבר של עצם הבריח או של צואר עצם הזרוע

14/10/2018 | 01:44 | מאת: שלומי

לפני שנתיים נפלתי מגובה שברתי את הטיביה פלטו בברך וכן שבר דחיסה בקלקנאוס נותחתי בברך ע"י. מכשיר קיבוע אליזרוב , השבר בקלקנאוס לא טופל הוחלט לשימור. כעת כאבים קשים בברך וכן כאבים בשוק וקרסול. לוקח כדורים לכאבים פרקוסט ולריקה ללא הטבה. צילומיםCT אחרונים מצבעים על שחיקת סחוס בטיביה וכן עיוות בקרסול, יש גם כאבים ובעיות נורולוגיות בשוק זה בהמשך לזיהום של פין ממכשיר הקיבוע. לא ברור לי מדוע יש כאבים קשים בשוק עם תחושת צריבה (כמו חומצה) בחזיתעצם השוק צילומי mry מתייחסים שיש תהליך דלקתי בשוק אבל הרופאים באסף הרופא אומרים שאין . אני מרגיש חסר ישע וכואב מצטער היום שהסכמתי לניתוח מסוג זהשגורם לי כעת לסיבוכים וגם הרופאים לא מדייקים בהבחנות . מצד אחד אני נלחם על הרגל ומצד שני מתקשה בקבלת סיוע רפואי הולם. אולי תוכל בבקשה לייעץ לי מה לעשות תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

איני מסוגל ליעץ בלי לבדוק בדיקה של ממש

אני בן 14 ובבית ספר עשו לנו ריצת 60 מטר ואחרי הריצה התחלתי להרגיש כאבים בבוהן וזה בא לידי ביטוי כשאני הולך או מותח את הבוהן כלפי מעלה או מטה אשמח לקבל תשובה בהקדם תודה

לקריאה נוספת והעמקה

מה השאלה?

שלום, אני בת 29, לא הכי בכושר אבל רזה וקטנה, לא עושה פעילות ספורטיבית מסויימת שהובילה לתאונה ועם זאת, מזה קרוב לחודש התחילו אצלי כאבים חזקים מהישבן לכיוון הירך, לחץ חזק מאוד בברך, שיורד עד למטה לכיוון הצד השני של השוק לכיוון הכף רגל. זה התחיל ככאב גב מדומה ולאחר יומיים קיבלתי זריקת וולטרן ולאחר מספר ימים החלו הכאבים ברגליים. במצב הכי גרוע הרגשתי מצב שבו הרגל כל הזמן כאילו נרדמת, שורפת וגירוי מאוד חזק במיוחד בברך. מן תחושה שאף משכך כאבים לא עוזר.... אמרו לי במיון שזה בלט דיסק, נתנו לי ארקוקסיה למשך 10 ימים וערימות של משככי כאבים כולל פרקוסט שלא הקל על הכאבים כל כך. עשיתי בדיקת emg שיצאה תקינה וגם הלכתי לבדיקה נוירולוגית שיצאה תקינה. עשו לי צילום סיטי וגם מילום mri, הלכתי עם הכל לרופא מומחה עמוד שידרה שהסתכל על הmri ואמר שאין לי שומדבר בעצוד השידרה, לא בלט ולא פריצת דיסק, ולא שום דבר אחר. ככה הוא שלח אותי הביתה ללא איבחון כשהכאב בא והולך, משנה מיקום ומשנה צורה.... גם בדיקות הדם שעשיתי יצאו תקינות.... אני לא ממש הולכת על הרגל, הלחץ בברך הורג אותי והכאבים לפעמים בלתי נסבלים ברמה שאני רק בוכה. חזרתי לעוד אורטופדים ולאף אחד אין תשובה!!! אני אובדת עצות, מרגישה שמשהו מתחולל לי בגוף וחשה הזנחה עצומה מצד הרפואה. אני עצמאית וקרוב לחודש לא מתפקדת!! ולא עובדת ומרגישה עצבות קשה מהמצב הבריאותי שלי ומחוסר היכולת של הרופאים לאבחן אותי. אשמח אם מישהו יוכל לייעץ לי לאן עליי לפנות ומה עליי לעשות וכמו מה זה נשמע? איזה שהוא כיוון לאבחון??

לקריאה נוספת והעמקה

איני יודע מה הסיבה לכאביך. מאחר שעברת כבר ברור נרחב בשיטות של רפואה רגילה נסי רפואה משלימה( דיקור סיני)

וכמובן מרפאת כאב

הייתי אתמול אצל פזיוטרפיסט פרטי שבדק אותי בדיקה גופנית ואמר שיש לי עצב בעמוד השידרה שזז וגורם ללחת בעמוד השידרה וגורם לסיאטיקה לרגל ולישבן. האם יתכן שלא ראו כזה דבר בצילום mri של עמוד השידרה?

13/10/2018 | 09:58 | מאת: בר

היי דוקטור רציתי לדעת מה העלויות לניתוח זה והאם יכולות להיות,סיבות שבגללן לא יאפשרו לגשת לניתוח זה

העלויות תלויות בשיטת הניתוח וסוג המשתל בו משתמשים. הניתו אינו בסל כך שתצטרך לשלם עלי מכיסך במוסד פרטי אלא אם כן תביא אישור מפסיכיאטר שהניתוח חיוני לבריאותך הנפשית

12/10/2018 | 16:43 | מאת: יוני

אני מאובחנת עם 3 גידים קרועים בכתף והמליצו לי על ניתוח,מחכה לקביעת תור. כרגע אני עם כאב בילתי שנגרם מכל תנועה אפיחו בקטנה ביותר.האם עליי לגשת לבית החולים או לקחת כדור לכאבים חזקים ולהמשיך להתנהל עד שאקבל תור לניתוח? אשמח לתשובה מהירה סובלת מאוד

לקריאה נוספת והעמקה

חשוב שתקבלי טיפול פיסיותרפי לשימור טווח התנועה וחוזק השרירים . משכחי כאב?- כמובן

12/10/2018 | 13:55 | מאת: מוטי סלע

"סדק לכל עובי סחוס הפיקה בפסאט הלטרלי עם אותות חריגים מסביב נזק אוסטאוכונדרלי בפיקה דרגה 3-4 נזק אינטרסטיציאלי דיפוזי בשריר סמיממברוטי ובשריר התאומים שאלתי: מה המשמעויות? מה עלי לעשות

לקריאה נוספת והעמקה

מה הסיפור? מה הממצאים בבדיקה גופנית

15/10/2018 | 14:38 | מאת: מוטי סלע

כאבים בטיפוס מדרגות בעיקר לאור ה mri מה הטיפול המומלץ?

11/10/2018 | 19:40 | מאת: רינה

אני עם שבר בקרסול קיבלתי 10ימים זריקות קלקסן צריכה להיות עם גבס עוד 3 שבועות מה כם קלקסן?

לקריאה נוספת והעמקה

נסי שוב

11/10/2018 | 18:07 | מאת: חלי

אני המון זמן מתאמנת בערך 8-7 חמש שש פעמים בשבוע . בזמן האחרון אני מרגישה שהשרירים שלי מתנפחים ישר ולאחר 3 קילומטר אין לי הרגשה ברגליים ותחושת נימול ואני לא יכולה להמשיך את הריצה. אז לקחתי הפסקה של יומים ועדיין יש את אותה תחושה. יש לציין שזה בחיים לא קרה לי ואני לא לוקחת איזשהו כדורים

לקריאה נוספת והעמקה

מה השאלה? בכל מקרה פני לרופא

שלום ד"ר בזמן ריצה בחודשים האחרונים (אני רצה הרבה שנים ואף פעם לא הרגשתי ככה ) אני מרגישה מעין נוקשות בגב התחתון עם הקרנה לרגל (כאילו הגוף תפוס ואני מתקשה להרים בריצה את הרגליים) ממה זה יכול לקרות? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

יתכנו הרבה סיבות. הסיבה השכיחה ביותר: מחלה ניוונית של הדיסקות שבין החוליות.