פורום אורתופדיה

35595 הודעות
32388 תשובות מומחה

מנהל פורום אורתופדיה

06/03/2019 | 16:38 | מאת: שרון

איך יודעים שיש דורבן ברגליים ?

לקריאה נוספת והעמקה

בודקים את כף הרגל . אין צורך בצילום אלא אם כן חושדים בבעיה אחרת

06/03/2019 | 16:29 | מאת: גידי אכילס קצרים

יש לי גידי אכילס קצרים בשני הרגליים, אפשרי להאריך את הגיד באמצעות פיזותרפיה ללא ניתוח בכלל? גיל 16

אפשר במידת מה על ידי עבודה יום יומית

06/03/2019 | 15:47 | מאת: מייקל

יובש באיזור העקבים יכול לגרום לכאבים באיזורים האלה מתי שאני הולך ? ומה הטיפול שיכול לעזור לזה ?

צריך לאבחן את סיבת הכאב. אםמדובר ברקמה יבשה ועבה עם סדקים הטפול הוא שיוף הריקמה

06/03/2019 | 15:42 | מאת: ויקטור

R יש אצלי בעייה בגוף של כאבים באיזור הגב/מותן ימני שנמשך כבר יותר משבוע (נראה כמו תפוס) ורוצה לדעת אם יעזור לשים משחה ( בן גיי אולטרה) +האם יש קשר בין לשכב הרבה על המותן לכאבים האלה ?

לקריאה נוספת והעמקה

יש סיכוי טוב שזה יעבור גם בלי טיפל . אשר לשכיבה איני מבין למה הכוונה ב"שכיבה על המותן"

כאבי גב תחתון והקרנה לישבן מה יכול להיות ?

לקריאה נוספת והעמקה

מחלה ניוונית של הדיסקות הבן חוליתיות, מחלה ניוונית של המפרקים הסקראיליאקלים, דלקת של דיסקוס , היצרות תעלת השדרה, תסמונת פיריפורמיס ועוד

זה אימונים בחדר כושר יכול להיות שזה דלקת?

זה כבר כמה חודשיים עשיתי תנועה לא טובה ואז הפסקתי תרגילים מסוימים ואז ירד קצת הכאב חזרתי לעשות וזה חזר ועכשיו כואב יותר

להלן ממצאי בדיקת MRI של ברך ימין הטכניקה: בוצעו סדרות סגיטלית PD בלי ועם דיכוי שומן, קורונליות T1 ו- PD עם דיכוי שומן ואקסיאלית PD עם דיכוי שומן. התוויה קלינית: בירור יציבות של הפיקה. ממצאים: הודגמו אותות תקינים ממח העצם, ללא עדות לשברים בצקות או אוסטיאונקרוזיס. הרצועות הצולבות והרצועות הקולטרליות הודגמו תקינות. המניסקוסים בעלי מראה וגבולות שמורים. מודגם מאחורי כרית השומן על שם הופה לטרלית לשפה החופשית של הקרן הקדמית של המניסקוס המדיאלי, גופיף היפואינטנסי בקוטר 7 מ"מ במישור הצדדי פנימי )חתך 4 1, סדרה 4( ובקוטר 4 מ"מ בציר הסגיטלי )חתך 5 1, סדרה 7(, אין עדות לפגם בסחוס או במניסקוס המסביר את מקורו, חשיבותו הקלינית איננה ברורה. המנגנון המיישר מודגם תקין. סחוס הפיקה שמור. הודגם נוזל תוך פירקי בכמות פיזיולוגית , ללא עדות ליצירת ציסטה פופליטיאלית . לסיכום: גופיף היפואינטנסי באספקט הקדמי של המרווח הפירקי כמתואר. לקורלציה קלינית והמשך מעקב

לקריאה נוספת והעמקה

המפענח אומר במפורש "לקורלציה קלינית" ומה שהתכוון לומר שלפני שמסתכלים על הבת"ם(MRI ) צריך להסתכל על הבן אדם לתשאל אותו לבדוק אותו ולבדוק אתהברך ולהעביר את כל המדיע הזה למי שצריך לעשות שימוש בבת"ם.

05/03/2019 | 23:41 | מאת: ננה

שלום בני בן 11 נפל על אבן קשה וגדולה במהלך משחק' עם הברים. הוא נחבל בברך. מתלונן על הכאבים במנוחה,קושי ליישר ת הברךעד הסוף,ישנה נפיחות גדולה בצד המדיאלי. לא מתלונן על הכאבים בזמן הליכה על קצות העצבאות עם ברך כפופה.תור לרופא נקבע לעוד 5 ימים . האם ש צורך לפנות למוקד רפואה דחופה ?

לקריאה נוספת והעמקה

נראה לי שכן

יש לי כאבים במפשעה/ישבן כבר למעלה משנה זה לא כל הזמן אבל אחרי שאני משחק כדורגל זה כואב לשבוע לפחות לפעמים זה סתם כואב ורונה הזמן אני לא מרגיש את זה אגב גם יש לי ידיד לוירקולציה יש לי תור עוד שבועיים האם זה יכול להיות קשור?

לקריאה נוספת והעמקה

תיתכנה כמה סיבות כמו וריקוצלה, בקע מפשעתי,בקע פמורלי אוסטאיטיס פוביס

05/03/2019 | 21:24 | מאת: Racheli

רציתי לדעת מה זה אומר

לקריאה נוספת והעמקה

הקובץ לא עלה

05/03/2019 | 20:36 | מאת: שרון33

שלום במהלך בניית ציפורניים כשהיד שלי הייתה במנוחה הרגשתי כאב הלכתי לפני הרבה זמן לרופא שעשה לי בדיקה ידנית בכף היד בגלל מה שתיארתי והכבדות ביד ואמר שאולי אני צריכה לעשות ניתוח תעלה קרפלית.אני ויתרתי על הניתוח אני חיה ככה כבר שנתיים ואין לי בעיה עם היד האם הייתי חייבת לעבור ניתוח האם זה מצב מסוכן?

אם את מרגישה טוב ומרוצה ממה שיש אן יבה לשנות

שלום, בת 19 סובלת מכאבי גב המקרינים לישבן ולרגל שמאל מתחת, לפעמים גם לאורך כל הרגל כבר 4 חודשים הכאב הוא רציף, מדובר על כאב כרוני שיכול לשתק אותי למיטה עם נימולים באזור המפשעה וחוסר רגש באזור, הייתה בריחת שתן קלה. טופלתי עד כה עם זריקות, פיזיותרפיה, וכדורים חזקים. עשיתי CT ובתוצאות היה רשום שיש שתי בלטים מינורים ומשהו לא ברור כל כך על L5-S1 - אקסטרוזיה מרכזית של הדיסק מלווה באוסטאופיס מגוף חוליה S1. היא מביאה להיצרות קשה של התעלה הספינלית עם אפקט מסה ניכר על השק הדורלי. ללא היצרות פורמינלית משמעותית. לבסוף המליצו על mri מה זה אומר? והאם זה קשור לכאבי הנוראים שיש לי?

לקריאה נוספת והעמקה

זה אומר שחתיכה גדולה למדי של הדיסקוס פרצה לתוך תעלת השדרה ולוחצת על שרשי עצבים . לדעתי עליך לעבור ניתוח בהקם למנוע החמרה נוספת וכמבון להקל על סבל.

05/03/2019 | 19:37 | מאת: עומר

שלום, השבוע אמורים להוציא לי קיבוע kw מהאצבע לאחר ניתוח. אשמח לדעת למה לצפות? כיצד נעשת ההוצאה? (תחת הרדמה מקומית?) האם אחרכך אני צפוי להיות עם סד או שאחרי ההוצאה אמור להיות בלי כלום? נרשם לי שעלי להתחיל פיזיו השבוע..

לקריאה נוספת והעמקה

מושכים את השיפוד החוצה . זה לא כואב אם השבר יציב ומאוחה קלינית אפר להתחיל להפעיל תא המפרקי השכנים.

05/03/2019 | 16:33 | מאת: שירן

שלום, במקרה של דלקת בגיד אכילס שאינה עוברת חצי שנה, למרות אקרוקסיה שבועייים, למרות מתיחות אקצנטריות, הגבהת עקב ו 5 טיפולים בגלי הלם,ולמרות כורכום במינון גבוה.... האם אין משהו נוסף שניתו לעשות שהוא לא ניתוח? יש לי סוכרת ואסתמה קשה, וניתוח יהיה לי בעייתי. תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

מדרסים

05/03/2019 | 14:55 | מאת: רוני

שלום רב אני בן 31 ובריא בכללי לאחרונה עשיתי בדיקות כלליות בלי קשר לשרירים וכאלו עשיתי בדיקות דם אקג ועוד והכול היה תקין שאלתי אליך הcpk במסגרת הכימיה בדם הייתה תקינה ואני מבין שזה בדיקה שקשורה לשרירים, אם הבדיקה הנ"ל תקינה זה יכול להעיד על מצב שרירים תקין בגוף ?מה זה הבדיקה הזאת cpk מה היא בודקת שקשור לשרירים בגוף ?

לקריאה נוספת והעמקה

CPK הנו אנזים הנמצא - בין השאר - ברקמת שרירי ( שרירי הגוף ושריר הלב). הריכוז שלו בדם עולה הכאשר יש נזק לרקמת שריר. לדוגמא נמק שריר הלב או מחלתשרירים . רמת האנזיםעולה גם בריצה ארוכה מאד.

05/03/2019 | 11:25 | מאת: Rotem

שלום דיברתי פה כבר כמה פעמים לפני כחודש וחצי שברתי את היד עקב הורדת ידיים לפי מה שאני הבנתי מה אורתופד בבית חולים יש לי שבר באפיקונדיל מדיאלי עם תזוזה של 0.8 cm . עכשיו אחרי שבועיים ללא גבס אני ביישור אני 120 מעלות בכיפוף אני מתקדם בערך 20 מעלות ביחס ל90 . עכשיו אני בא לאורתופדיית לשאול אותה לגבי הטווח תנועה והיא אומרת שעל פי הצילום היה לי שבר חמור באיזור הסופרקונידלאר . דבר כזה הגיוני שבר כזה מהורדת ידיים? ואיך יש קשר בין זה לבין מה שהאורתופד בבית חולים אמר לי . נוסף כל המרפק שלי נראית תקינה וגם כשדבקתי נראתה כך רק יש לי נפיחות בחלק הפנימי של המרפק הצופציק הקטן.

לקריאה נוספת והעמקה

נדיר מאד אבל אפשרי לגבי הויכוח בין האורתופדים איני יכול לשפוט בלי לראות את הצילו.

05/03/2019 | 00:22 | מאת: טליה

למה זה קורה? כבר יומיים..

לקריאה נוספת והעמקה

זה נקרא " אצבע הדק. " זה נגרם עקב לחץ על הגיד המכופף של האגודל

04/03/2019 | 19:27 | מאת: יוני

שלום האם ריצה תורמת לשרירים ? לבנייתם? זה עושה אותם בריאות יותר ? ריצה עוזרת ומונעת ניוון שרירים ? בכללי היא טובה לשרירי הגוף ?

לקריאה נוספת והעמקה

הריצה נעשית על ידי השרירים. השרירים ניבנים בהתאם לעומס המוטל עליהם. יכולתם של השרירים לעמוד במטלת הריצהתלויה ויה בראש וראשונה באספקת החמצן. אספקת החמצן לשרירים תלויה ברמת ההמוגלובין בדם ויכולת הנשיאה שלו, ריכוז החמצן המומס בדם, בתיפקוד שריר הסרעפת והשרירים הביןצלעיים . ועוד ועוד. תבי מכך ששאלתך אין לה משמעות

שלום, בת 30. בריאה בדרכ. היום לאחר סיום עבודה על המחשב במשרד הרגשתי לפתע תחושת נימול בקמיצה ובזרת. בשלב מסוים עבר מעט אך עדיין יש תחושת נימול מזערית. לזה מלווים תחושת אי נוחות בזרוע שמאל ולקראת הכתף ומעט מעין פולסים של כאב מזערי ביותר. קבעתי תור לרופא משפחה מחר אך אודה שאני לחוצה קצת. אודה לעזרתך.

לקריאה נוספת והעמקה

היית כנראה שקועה בעבודה. התמונה שאת מציירת מתאימה ללחץ מתמשך על העצב האולנרי בתעלת המרפק נקרא גם תיסמונת לכידה בתעלת המרפק

04/03/2019 | 17:01 | מאת: שלומי

שלום דוקטור, שמי שלומי בן 34. לפני שנה הופנתי לבדיקת MRI צוואר בגלל כאבים , בבדיקה: c4-c5- בלט דיסק דיפוזי עם לחץ על השק, ללא עדות ללחץ על החוט או השורשים. c6-c7- בקע דיסק מרכזי אחורי עם סדק אנולארי, עם לחץ על השק הדוראלי, ללא עדות ללחץ על החוט, פורמינות נוירליות שמורות. כל השאר ללא עדות כל שהיא. מלבד הכאב שלא מרפה, לאחרונה יש שני דברים חדשים שמטרידים אותי. 1. חולשה ביד שמאל, יותר לכיוון הזרת (כמו הירדמות כזו וכאב עמוק) 2. חולשה בפנים בצד שמאל, גם סוג של הירדמות. אציין ששני הדברים הנ"ל יכולים להיעלם כמה ימים ובאותה מידה להופיע כמה ימים ברציפות. אשמח לדעת אם יש קשר בין הממצאים של ה MRI לבין התופעות שהופיעו. תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

אין קשר

05/03/2019 | 15:37 | מאת: שלומי

c6-c7- בקע דיסק מרכזי אחורי עם סדק אנולארי, עם לחץ על השק הדוראלי, ללא עדות ללחץ על החוט, פורמינות נוירליות שמורות. יש פתרון לזה? הכאב נורא.

04/03/2019 | 16:33 | מאת: אוה

שלום רב, , לפני כ30 שנה עברתי ניתוחים לשבר מורכב. מאז הניתוח קיימות אצלי הגבלות בתנועות,כאבי,מדי פעם חוסר תחושה אך התרגלתי לזה ולמדתי לחיות עם זה.לאחרונה התחילה החמרה בכאבים,תנועות,חוסר תחושה.רצ"ב פיענוח ct.האם מסביר את ההחמרה?מה הייתם מייעצים לעשות או איזה אופציות יש בדרך כלל כדי לטפל בזה? להלן ממצאי סריקה טומוגרפית ממוחשבת שלמרפק שמאל הבדיקה בוצעה בחתכים אקסיאלים עם שחזורים במישורים קורונלים וסגיטלים, ללא הזרקת חומר ניגוד. סיבת הבדיקה: חשד לסינוסטוזיס . אין בדיקה קודמת במערכת לצורך השוואה . ממצאים: הודגמו בליטות גרמיות אקזופיטיות באספקט הוולרי ודורסלי של עצם האולנה הפרוקסימלית ,ייתכן משנית לשינויים פוסט-חבלתיים\פוסט-ניתוחיים בעבר . אין לראות סימנים של synostosis radioulnar לא הודגמו שברים טריים . אין לראות פריקה . הודגמו שינויים ארטרוטיים התחלתיים בשלושת המדורים של המרפק ,הבולטים יותר במפרק הרדיו-אולנרי הפרוקסימלי. רקמות הרכות : ללא ממצא בולט סיכום: ממצאים כמתואר מעלה...

לקריאה נוספת והעמקה

בניגוד לכתוב בהודעתך מדובר בט"מ של המרפק . הממצאים הנם שינויי ם ניווניים . אין חיבור בין עצמות האמה

05/03/2019 | 16:09 | מאת: אוה

תודה על המענה.מה הפתרון למצב הזה?

04/03/2019 | 02:07 | מאת: רויטל

מיקום: בין העצם הבולטת לבין כף היד. כאבים חוזרים בעת שימוש ביד ולעיתים גם ללא שימוש בה. כרגע עם סד מייצב וטיפול באמצעות משככי כאבים. לפני ביצוע רנטגן ואולטרסאונד. טרם ניתנה אבחנה סופית. מה יכולה להיות הבעיה? לא מבצעת פעילות ספורטיבית וכן לא קיבלתי מכה באזור.

לקריאה נוספת והעמקה

קרע של הסחוס המשולש, נמק של עצם בשרש כף היד, דלקת של גיד

03/03/2019 | 23:41 | מאת: טיפול שמרני היצרות עמוד השידרה

יש לי כאבים ברגל ימין עם הקרנה עד לאצבעות הרגל. כאבים בהליכה מעבר ל500מטר. כאבים בבוקר לאחר קימה. על בסיס צילומים של ימוד השדרה קיימת היצרות של עמוד השדרה. מה הטיפול להקלת כאבים ,לבד מניתוח.

לקריאה נוספת והעמקה

אי אפשר לאבחן היצרות תעלת השדרה על סמך צילום רגל. יש הכרח לבצע בת"ם(MRI ) כשמדובר בהיצרות תעלת השדרה משמשעותית הטיפול היחיד הוא ניתוחי. מקובל לנסו זריקה אפידורלית שלסרואידים.

03/03/2019 | 19:46 | מאת: זוהר

לאחרונה התחלתי לסבול מכאב חזק באזור שמאחורי הברך. האזור שגורם לכיפוף הרגל. מכיוון שאני סובלת מבעיות רבות בעמוד שדרה (3 בלבטים. ושחיקה וכו') הייתי בטוחה שהכאב נובע מהגב. כמו כן לא עשיתי שום פעילות מיוחדת שהייתה יכולה לגרום לכאבים. עכשיו הכאבים קצת פחות מאחורה והתחילו כאבים בכיוון פיקת הברך. האם יתכןן שכאבים כאלה חזקים מתחילים בלי שום גורם חיצוני?

יתכן בהחלט

03/03/2019 | 19:23 | מאת: גיא

שלום, כבר שכמעט שנה אני סובל מכאבים באיזור המותניים -ישבן. לאחרונה אני מרגיש יותר פעמים כאבים בזמן קימה מישיבה לעמידה (כאב מקרין במותניים - מרכז גב תחתון וישבן). בתנועות חדות (למשל אם אני כמעט "נתקע" בענף עץ) אני מרגיש תחושת דקירה. אני גם מרגיש כאבים בשעת עיטוש ושיעול. יש לציין שאנני מרגיש משיכות של כאב לכיוון הרגליים (בירכיים) לאחר קריאת חומר אני מבין שלתסמינים שאני מתאר יש אולי קשר לפריצת דיסק פוטנציאלית. הייתי לפני חצי שנה אצל אורטופד ששלח אותי לבידקת CT, אבל מפאת כמות הקרינה הפוטנציאלית פחדתי לעשות. אני בעיקרון מנסה לטפל בעצמי באמצעות שחייה (שמועילה לי בעיקר בכאבי שכמות שאני גם סובל מהן - יש לי דיסקופטיה C6-7 שאובחנה לפני 12 שנה) מחמם את האיזור, עושה מתיחות ושימוש בגליל זיזים. כמו-כן אני עושה טיפולי דיקור שלרוב מורידים את הכאב (למרות שמאיזור הגב התחתון פחות עוזר). לשאלתי: מה מומלץ שאעשה? האם באמת יש חשש שיש לי פריצת דיסק? ואם כן, מה יכול להיות טיפול לא פולשני שיכול לעזור? אשמח אפילו להמלצה לפנייה למומחה בנושא שאוכל להתייעץ איתו באופן פרטי.

לקריאה נוספת והעמקה

המחושים שאתה מתאר יכולים להיות מחלה ניוונית של הדיסקות הבין חוליתיות המתניות(פריצת דיסק היא אחד ההיבטים של מחלה זאת) . גורם אפשרי אחר הנה שינויים ניווניים במפרקי כסל עצה (סקרואיליאקלים). בדיקת ט"מ היא אבן דרך חשובה בדרך לאיבחון מלא של הבעיה אך לפני שאתה הולך לבדיקות דימו כדאי שתעבור בדיקה בסיסית - רצוי על ידי מומחה לעמוד שדרה.

תודה על התשובה! יש מומחה טוב שאתה יכול להמליץ עליו? (כיוון צפון-מרכז הארץ)

03/03/2019 | 15:42 | מאת: דוד

היי, תודה מראש על העזרה כאן. לפני כחודש וחצי שברתי את אצבע 5 שמאל בין המסרק לגליל מקורב, שבר סגור. אחרי שלושה ימים נותחתי עם k wire ואחרי חודש עם גבס הורידו את הגבס והוציאו את ה k wire . אחרי שלושה ימים בלי הגבס יש כבר שיפור באצבעות האחרות, עדיין לא מצליח לקפל את כולן אבל האצבע 5 הפגועה לא מתקפלת כלל, אפילו לא עושה סימנים של בדרך להתקפל. כרגע יכול להזיז אותה בלי לקפל. ממש אצבע נוקשה , אין אפשרות לקפל כי זה כואב ונפוח. למעשה כל היד מעט נפוחה. שמתי לב שהיא משנה את הצבע מדי פעם ביחס למיקום של היד , אם היא נוטה מטה תוך פחות מדקה היא מקבלת גוון כחול-סגול . רציתי לדעת עם זה בסדר ומה אפשר לעשות כדי לשפר את המצב, כמו כן מה לוח הזמנים בממוצע לריפוי וחזרה לתפקוד מלאה במקרים כאלה? ממה אני אמור להמנע בתקופה הקרובה ? המון תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

כל אלה הן תופעות שכיחות לאחר שבר . שיקום תיפקודי של תנועת האצבע יכול לקח כ 3 חדשים. שיקום מלא כשנה

05/03/2019 | 22:06 | מאת: דוד

תודה דוקטור אסא! יכול להיות שאני לא מצליח לקפל בכלל? כאילו, אפילו לא קצת? זה מאד מדאיג אותי

03/03/2019 | 15:00 | מאת: אנונימית

שלום ד'ר לפני 10 חודשים עברתי שחזורACL סיימיתי שיקום ארוך לפני חודש וחצי. ועכשיו התחלתי לעשות במכון כושר לפי המלצה של פיזיוטרפיסטית ורופא מטפל .אני עובדת לפי תוכנית שעבדתי במהלך השיקום. אופניי/אליפטי הליכון קצת תרגילים של שיווי משקל וקורדינציה. בין פעם לפעמיים בשבוע. בנוסף אני עושה פילאטיס פעם בשבוע כבר 5 חודשים. לאחרונה לפני שבועות אחדים החלה להופיע לי נפיחות באשור הברך ומידי פעם גם כאבים . שאלתי האם זה משהו שצריך להטריד.?? כמובן שיידעתי את הרופא שלי על הנ"ל. ויש לי ביקורת עוד חודשיים אשמח לקבל תשובתך

לקריאה נוספת והעמקה

נפיחות וכאב הם חלק מהסימנים של דלקת. כדאי לבדוק מה קורה

05/03/2019 | 15:01 | מאת: אנונימית

תודה רבה על תשובתך.

05/03/2019 | 15:03 | מאת: אנונימית

שאלה אחרונה אם קיבלתי לפני 4 חודשים זריקת קורטיזון האם ניתן לקבל פעם נוספת?!

02/03/2019 | 22:38 | מאת: לירון

דוקטור שלום ידוע שפעילות גופנית ריצה הליכה מתקני כוח ועוד...טובה לבריאות הכללית ללב,לדם ועוד מערכות בגוף האדם ... איך זה בא לידי ביטוי לבריאות השרירים אם בכלל ? פעילות גופנית טובה לשרירים ? זה מונע מחלות וניוון שרירים ?

לקריאה נוספת והעמקה

שריר שאינו פועל עובר נוון. שריר שעובד קשה נפחו גדל.

02/03/2019 | 20:35 | מאת: מיכל

שלום, אחרי 3 חודשים של דלקת גיד אכילס שלא עוברת עם ארקוקסיה, הגבהת עקב ותרגילים ומנוחה, החלטתי לנסות גלי הלם. בחברות של גלי ההלם יש להם נטיה לשווק כמה שיותר טיפולים במרווחים מאוד קטנים. מהו לפי דעתך המרווח המומלץ בין טיפול לטיפול ומהו מספר הטיפול שמומלץ אם אין שיפור עד שיודעים שאם עברת את המספר הזה ואין שיפור, אז אין טעם להמשיך לעוד כי כבר לא יהיה שיפור? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

אני ממליץ על טיפול ב וולטג' גבוה עד 3 טיפולים בהפרש של שבוע.

02/03/2019 | 20:08 | מאת: שירה

ערב טוב, תוצאות MRI עמוד שדרה צווארי: אות תקין בחוט, יישור לורדוזיס צווארי.c5-6 בלט דיסק מינימלי אחורי, בכל יתר הגבוהים ללא פריצת דיסק או היצרות. מרקם גרמי תקין. בסיכום:ללא היצרות. אשמח לפענוח, המון תודה שירה

לקריאה נוספת והעמקה

אין ממצאים חולניים משמעותיים.

02/03/2019 | 15:03 | מאת: כאב בחזה

שלום רב, 27.2 נפלתי (עפתי קדימה)בזמן ריצה ונפלתי קדימה על יד ימין כשהיא מאוגרפת. כאילו נתתי לעצמי אגרוף. כל משקל הגוף+מהירות+גובה נפילה כאשר החזה מצד ימין ספג את המכה המאוד חזקה. עשיתי צילום - אין ממצא של שבר. 3 ימים אחרי עדין הכאב כלל לא פחת, כל נשימה מעט יותר עמוקה כואב, לצחוק מאוד כואב, לקנח אף לא אפשרי והתעטשות זה סיוט. האם זה הגיוני שזוהי רק מכה יבשה חזקה?

לקריאה נוספת והעמקה

קל מאד לפספס שבר של צלע. חזור לבדיקת כירורג .

02/03/2019 | 12:52 | מאת: מאור

שלום. אני בן 19, חייל. משרת בקריה בעבודה לא פיזית. בגיל 14 עברתי הארכת גידי אכילס דו"צ לקיצור מולד והליכה על קצות האצבעות. לאחרונה התחלתי לרוץ בחוץ על מדרכה, ומעל כמה דקות של הליכה נהיו לי כאבים ברגליים. 1. רציתי לדעת מה הסיבה לכאבים האלה, האם קשורה לניתוח והאם יש משהו לעשות - למשל מדרסים שלמרות השיווק שלהם לא בטוח שהם הפתרון לבעיה ולריצה בכלל. 2. כיצד ניתן לדעת האם הגיד התקצר שוב? תודה, מאור

לקריאה נוספת והעמקה

בשביל להבין את היסבה לכאב צרי לבדוק אותך קל מא לברר בבדיקה גופנית אםיש התקצרות של הגידים. הדבר נעשה עלידי בדיקת הכיפוף הגבי שלהקרסול בברך ישרה וכף הרגל במצב של פרונציה . אם יש קיצור של השריר ממלץ לנסות מדרס הגבהה של העקב . בכל מקרה ממלץ שתעשה באופן קבוע מתיחות של שרירי הסובך.

02/03/2019 | 11:06 | מאת: תמיכת ברך לאחר שבר בטיביה

שלום, כשנה לאחר שבר טיביה פלאטו ושיקום ארוך. מתחיל להתאמן ומעוניין בתומך ברך שימזער סיכון לפציעה נוספת ויקל על כאבים. אימונים הכוללים ריצה וקפיצות. אודה לתשובות.

לקריאה נוספת והעמקה

משהוא מהסוג של: https://medi-pharm.co.il/%D7%9E%D7%92%D7%9F-%D7%91%D7%A8%D7%9A-%D7%A2%D7%9D-%D7%A0%D7%A7%D7%95%D7%93%D7%95%D7%AA-%D7%9C%D7%97%D7%A5-%D7%99%D7%99%D7%97%D7%95%D7%93%D7%99%D7%95%D7%AA אל תקנה לפני שתנסה קצת

02/03/2019 | 10:56 | מאת: נב

בגלל כאב חזק שגב תחתון אני נוטל ארקוקסיה 90 מג וזה לא מספיק. אני עצמאי ומתקשה לתפקד בעבודה. אפשר להוסיף ברקסין או רוקאסט פלוס או טרמדקס או משהו אחר? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

ברקסין לא רוקצט פלוס או תרמדול - אפשר

שלום. תודה על התשובה. במידה וה mri מאשר שיש לי סובלוקסציה אחורית של ראש ההומרוס , מה אופן הטיפול ?

לקריאה נוספת והעמקה

מטרת הבת"ם היא לגלות נזק נוסף בתוך המפרק כמו למשל קרע של הלברום ( שוליים סחוסיות של המשטח המפרקי של עצם השכמה)במקרה כזה ניתן לתקן את הפגם ולטפל אחר כך בפיסיותרפיה. אם הסיבה לתת נקע היא רפיון של הקופסית ש אינו בא על תיקונו בפיזיורפיה יש ניתוח המהדד את הקופסית

שלום רב בחצי שנה האחרונה אני שומע קליק חזק בעת פיהוק בצד האחורי של הצוואר. זה לא רק קליק אלא תזוזה חזקה של עצם שם שמפריעה לי "להשלים את הפיהוק ". האם אורטופד יכול לאבחן במדויק? (רופא אאג שהייתי אצלו אמר שלא הבחין בממצאים חריגים....) תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

המפרק היחיד הפועל בעת פיהוק הוא המפרק בין הלסת התחתונה לצדעיים( מפרק טמפורומנדיבולרי) . מקורו של הקרקוש, שם

שלום, 3 חודשים כבר שיש לי דלקת בגיד אכילס. במשך 3 חודשים ניסית מכשיר לייזר בייתי, מתיחות אקצנטריות, הגבהת עקב וכורכום.(והפסקה של ספורט) אחרי שראיתי שלא עובר, לקחתי 14 ימים ארקוקסיה 90 מ"ג. הארקוקסיה שיפרה מעט את המצב. האם זה אומר שאם אקח ליותר ימים מעבר ל 14 ימים אז יוכל להיות שיפור יותר רציני? או שאם ב 14 ימים זה לא החלים אין טעם? ואחרי כמה חודשים היית ממליץ להתחיל גלי הלם? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

הסבירות להטבה נוספת עם אקוקסיה היא - לדעתי- נמוכה עדיף להתחיל בגלי הלם.

01/03/2019 | 20:14 | מאת: יוסי

שלום האם בבדיקות כימיה בדם ספירת דם והבדיקות הכלליות האלו של הדם בודקים גם את מצב השרירים ? Cpk בודקים בכימיה בדם ? ובכלל יש בדיקות דם שבודקים לראות את מצב השרירים? ואיך אפשר לזהות באמצעות בדיקת דם את מצב השריר מה זה יכול לרמז ?

לקריאה נוספת והעמקה

שקיעת דם CPK ALDOLASE MYOSITIS AUTOANTIBIDIES

01/03/2019 | 19:52 | מאת: טום

שלום לך בזמן האחרון אני חש משהו מוזר ברגליים לא כאבים אלא תחושה מוזרה כזאת שלא הייתה לי חולשה ברגליים ודברים בסגנון הזה , אני בן 33 ובגדול בריא, עשיתי המון בדיקות לאחרונה שהיו תקינות דם לב הורמונים ועוד בדיקות כלליות.... אציין שגם בשנים האחרונות אני פעיל גופנית ריצות וכאלו עושה כמה זמן ומפסיק ועוד פעם עושה שאלתי אליך יכול ליהות ההררגשה הזאת ברגליים זה התחלה של als ? תודה מראש על התשובה

לקריאה נוספת והעמקה

המחושים המוקדמים ב ALS הנם חולשה של שרירים במיוחד השרירים בגפיים בחלק הקרוב לגוף . למשל בעת ישיבה על הרצפה ונסיון לעמוד.

בצילום us יש לי סובלוקסציה אחורית של ראש ההומרוס במה מדובר וכיצד ניתן לטפל בכך

לקריאה נוספת והעמקה

סובלוקסציה = תת נקע. כלומר ראש עצם הזרוע ( הומרוס) אינו יושב בדיקו במרכז המשטח המפרקי של עצם השכמה ( הגומץ הגלנואידי). בדיקת העל קול אינה הבדיקה האופטימלית במקרה זה ושי לעשות בת"מ(MRI )

01/03/2019 | 15:01 | מאת: ליאור

שלום , אני מתגייס עוד כשלוש שבועות ויש לי אופציה להתגייס לשריון( זה עניין של בחירה אני במסלול הסדר) יש לי 4 בלטי דיסק בגב תחתון, כול אחד אומר לי משהו אחר ואני נורא מבולבל, מבחינת חיל שריון - סחיבת משקלים- טנקים- מסעות כומתה- טירונות וכו׳ עד כמה יש בזה סיכון? האם שווה לקחת אותו והאם זה עלול להזיק סחיבה של מעל כ10-20 קילו. תודה , אשמח לעצה בנוגע לשירות בשריון עם בלטי הדיסק. התוצאות של הct- בלט דיסק עם לחץ קל על השוק הדרולי בגובה l2-3 l3-4 וגם בלט דיסק דיפוזי על לחץ על השוק בגובה l5-s1 L5-4 תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

העובדה שעברת בדיקת ט"מ מעידה על כך שסבלת מכאב גב כבר זמן לא קצר הממצא בט"מ מעיד על שינוים ניווניים של הדיסקות שבין החוליות . נוכח גילך הצעיר ממצא זה הנו חריג ואומר שצריכי ל"שמור" במיי אחרות לתת לך סעיף ליקוי המדבר על כאב גב תחתון עם ממצאים דימותיים משמעותיים.

01/03/2019 | 14:00 | מאת: מאוריסיו

שלום ביום יומיים האחרונים אני מרגיש משהו מוזר ברגליים לא כואב אבל מן תחושה מוזרה כזאת של חולשה ברגליים זה הולך ובא, אני בן 31 ובכללי בריא יכול ליהות שזה התחלה חלילה של ניוון או דברים בסגנון הזה דוקטור? כי קראתי כול מיני דברים באינטרנט.....

לקריאה נוספת והעמקה

1. כן 2. לא 3 אולי

01/03/2019 | 19:24 | מאת: מאוריסיו

לא הבנתי את התשובה שלך אתה רופא או ליצן ? כי נראה לי תעשה הסבת מקצוע ותענה בפורום של ליצנים

01/03/2019 | 10:44 | מאת: אליזבת

שלום ד"ר לפני כמה ימים עשיתי בדיקת מיפוי עצמות אשמח עם תפענח , תודה

לקריאה נוספת והעמקה

הקובץ לא עלה נ.ב אינני מומחה לרפואה גרעינית

28/02/2019 | 21:14 | מאת: חלי

שלום רב לפני 3 וחצי חודשים נפלתי ונחבלתי בכתף בצילומים שנעשו נאמר שיש לי שבר מורכב מ3 חלקים השמשתי במקבעת כתף ומשככי כאבים לפני כחודש עשיתי צילום ונאמר לי כי השבר עדיין לא התאחה והאורטופד אמר שאתחיל פיזיוטרפיה ואכן עשיתי וממשיכה לאור הכאב החזק בכתף שמגיע עד האצבעות ביקשתי אולטרסאונד לצערי הוא נתן לי רק US של הכתף היה לי קשה לעשות את התנועות שהטכנאית ביקשה . בתוצאה נכתב:סופרספינאטוס -גיד מעובה בלתי אחידחשד לקרע חלקי בספקט ארטיקולרי באורך כ 6 ס"מ, ייתכן קרע חלקי ב SSP אבקש לדעת ה הקשר בין תוצאה זו לשבר ? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

יתכן מצב שבו יש קרע בגיד הSSP ללא כאב. יתכן מצב של קרע של הגיד בעקבות חבלה סביר מאד להניח שהכאב אותו את חשה כיום הוא תוצאה שלהחבלה שנחבלת

שלום ד״ר אני סובל כבר כמה חודשים מצוואר כואב שמתחילים הכאבים כל פעם מעבודה במחשב, עם הזמן למדתי לשבת נכון מול המחשב אך עדיין כל פעם שאני עובד אפילו שעתיים ישר מתחילים לי כאבים בצוואר שנמשכים גם יום למחרת. עשיתי הפסקה של כמה ימים מהמחשב ןהכאב עבר אך זה לא פיתרון. עשיתי צילום ct בצוואר אשר יצא תקין. מה ניתן לעשות? זה נהפך למטרד והעבודה שלי מול המחשב. איזה טיפול ניתן לעשות ? אולי יש דרך לחזק את הצוואר?

לקריאה נוספת והעמקה

שנה את היחס בין המוניטור לעיניים. שים אותו כך כאילו אתה קורה ספר המונח על שולחן הכתיבה שלפניך

28/02/2019 | 16:04 | מאת: שי

שלום, כבר חודשיים שאני סובל מכאבים בזרוע ימין בצד שמאל.. עשו לי בדיקת US : BICEPS TENDOM - הודגמה דיסלוקציה מהתעלה,לא הודגם קרע,הודגם מעט נוזל. עשו לי גם זריקת סטרואידים לכתף והיום אני שבוע אחרי והכאב לא עבר.. ניסיתי מלא כדורים נוגדי דלקת ושום דבר לא עזר.. האם זה חמור? האם זה משהו שיעבור עם הזמן? איך ניתן לטפל בבעיה? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

מידת חומרת המצב היא כמידת ההפרעה התפקודית והכאב. סכוי נמוך שזה יעבור מאליו אך תיתכן הטבה. הטיפול: ף ניתוח לקיבוע הגיד תעלתו.

01/03/2019 | 18:08 | מאת: שי

אין דרך לפתור את הבעיה חוץ מניתוח??

28/02/2019 | 13:51 | מאת: איריס

שלום רב, אני בת 43 לפני חודשיים דלקת שתן שטופלה באנטיביוטיקה , בוצע תרבית ויצא תקין. ומאז כאבי גב תחתון וכאב עמום בצד שמאל של הבטן והמותן. לאחר בדיקת סיטי עמוד שדרה מותני סקראלי הובחן בלט דיסק חוליות L4 L5, האם אופייני בעיה זו גם לכאבים באזור בטן תחתונה , מותן ואך משליך הקרנה לרגליים? אשמח לתשובה , מודאגת האם יש קשר בין הדברים או עליי לפנות לבדיקה נוספת? תודה איריס.

לקריאה נוספת והעמקה

בלט הדיסק כשלעצמו אינו סיבת הכאב אלא הוא מצבעעל שינויים ניווניים של הדסק והמפרקים האחוריים.שינויים אלו עלולים לגרום לכאב גב תחתון אך לא בבטן תחתונה.אבנים או דלקת של דרכי השתן עלולים לגרום לכאב כזה . האם בבדיקת שתן נמצאו תאי דם לבנים?

02/03/2019 | 20:53 | מאת: איריס

שלום תחילה תודה על תשובתך. לשאלתך אני מבינה שתאי דם לבנים בבדיקת שתן זה Leucocytes היה שלילי . מצ"ב 2 הבדיקות שתן , כאשר התגלתה הדלקת ולאחר טיפול אנטיביוטיקה. אני מבינה שאתה מתמחה באורתופדיה אבל אשמח אולי אם עולה משהו בדעתך מה עליי לעשות , ומה המשך הטיפול? תודה מראש איריס.

27/02/2019 | 20:02 | מאת: אצבעות נעולות

הילדה שלי, בת ה15, התחילה פתאום להרגיש כאב באצבעות ולא יכולה ליישר אותם. זה נמשך כבר מעל שעתיים ללא שיפור בהרגשה. מה לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

עוית שרירים. עובר לבד. אפשר לשחרר ביד.

27/02/2019 | 17:30 | מאת: חנה

נמצאו שינויים אוסטאוארטרוטייםב-MTP1 ב-דו"צ. מה זה אומר וכמה זה חמור? עבודה שלי זה 6-8 שעות כל יום על רגליים

לקריאה נוספת והעמקה

שינויים ניווניים במפרק בין עצם המשט הראשונה והגליל הקריבני של הבהן. קוראים לזה גם" הלוקס ריגידוס" . זה חמור כמו הכאב.

היי ד"ר . שמי קורל בת 24 בסה"כ - עברתי תאונה בדצמבר 17 ומאז אני סובלת מכאבים , זה התחיל בכאבי גב ,צוואר נימול ביד שמאל, לחץ בכתפיים ,וכאבי גב תחתון .. . יוצאים לי "קלילים מהצוואר ומהגב התחתון . עד שלא לוחצים לי באכזריות על אמצע הגב בכדי להצליח להוציא לי את הקלילים אני מרגישה שזה סוגר לי על המוח והכפתיים ומפסיקה לדבר . ככל שהזמן עובר זה מחמיר לי בעיקר הכאב בגב המותני והתחתון וגם הרגליים פשוט משתק אותי ישנם רגעים שאני מפסיקה פשוט לנשום , לא מסוגלת לשבת יותר מדי . להתאמץ להתכופף כל לילה זה סיוט וכל בוקר כבר מלווה בדמעות של כאב. עשיתי מיפוי עצם וצירפתי לך תמונה של המסמך שקיבלתי מביה"ח אסותא - אנמ מקויה שתיהיה לך תשובות בשבילי ? ההיפר לורדוזיס יכול להסביר את הכאב הקשה הזה ?

לקריאה נוספת והעמקה

הקליקים אינם חשובים המסמך שציינת לא עלה היפר לורדוזיס יכול להיות התפתחותי אךגם בעקבו תאונה

27/02/2019 | 15:15 | מאת: דור מילר

בעת משחק כדורגל נחבלתי בשריר התאומים ממכה חזקה מברך של 2 שחקנים, באותו הרגע הפסקתי לשחק יצאתי החוצה ניסיתי ללכת ולעשות מתיחות אך לא כ"כ עזר. חזרתי מיד הביתה חבשתי יחד עם קרח והרמתי את הרגל למעלה במשך יומיים. מתהלך עם צליעה לא כ"כ סימפטית ובנוסף ישנה נפיחות בכל האיזור. כל איזור שריר התאומים קשה והכאבים בעיקר באיזור הפנימי של השריר. מה מומלץ לעשות? מתי יהיה ניתן לחזור לפעילות גופנית? (ריצה, כדורגל) תודה רבה!

לקריאה נוספת והעמקה

כדאי שתבדק בהקד על ידי אורתופד או טראומטולוג ותעבור בדיק על קול -דופלר לשלול פקקת ורידים.