פורום אורתופדיה

35290 הודעות
32083 תשובות מומחה

מנהל פורום אורתופדיה

הייתי אצל רופא באופן פרטי והמליץ על ניתוח לאחר MRI. לאחר מכן הייתי אצלו בביקור דרך הקופה. האם הרופא הזה יכול לנתח אותי באופן פרטי?

לקריאה נוספת והעמקה

יכול

ללא המתנה של חצי שנה?

13/02/2019 | 20:52 | מאת: ואלי מוש

שלום רב ! אודה עם עזרה לפיענוח. ממצאים: תעלה גרמית ברוחב תקין. לורדוזיס מותנית שמורה. 2-L1 :ללא בלט דיסק. נקבים בינחוליתיים חופשיים. מבנה גרמי תקין. המפרקים הפצטאליים תקינים. 3-L2 :ללא בלט דיסק. נקבים בינחוליתיים חופשיים. מבנה גרמי תקין. המפרקים הפצטאליים תקינים. 4-L3 :ללא בלט דיסק. נקבים בינחוליתיים חופשיים. מבנה גרמי תקין. המפרקים הפצטאליים תקינים. 5-L4 :בלט דיסק אחורי הלוחץ על השק התקאלי במידה קלה. נקבים בינחוליתיים חופשיים. מבנה גרמי תקין. המפרקים הפצטאליים תקינים. S1-L5 :בלט דיסק אחורי הלוחץ על השק התקאלי במידה קלה. נקבים בינחוליתיים חופשיים. מבנה גרמי תקין. המפרקים הפצטאליים תקינים. רקמות רכות פרהוורטברליות שמורות. סיכום: שינוים דיסקוגניים מתונים. ללא פריצת דיסק מותנית.

לקריאה נוספת והעמקה

שינויים ניווניים ( קלים ) בדיסקות שבין החוליות ארבע וחמש וחמש S1 .

13/02/2019 | 13:01 | מאת: מורן יחיאל

שלום רב. אני חיילת בעבודה משרדית שיושבת כ14 עד 16 שעות ביום עבודה רגיל, ואני חווה כאבי גב חזקים מאוד. בתחילת חודש ינואר הגעתי למיון עקב כאבי גב תחתון חזקים מאוד שלא הגיבו למשככים והגבילו תנועה, והופניתי לבדיקת CT עמוד שדרה מותני. קיבלתי פענוח לבדיקת CT ורציתי לדעת אם יש בה משהו שיכול לבאר על המצב? יעבור זמן רב עד שאצליח לראות רופא צבאי. תודה רבה מראש. הבידקה בוצעה במנח אקסיאלי בחתכים דקים עם שיחזורים במישורים שונים. מודגמת עמדה לורדוטית תקינה. ללא תמט חוליה. בגובה L1 – L2: מבנה גרמי תקין. רוחב תקין של תעלת השידרה והפורמינות. אין עדות לבלט דיסק. בגובה L2 – L3: מבנה גרמי תקין רוחב תקין של תעלת השידרה והפורמינות. אין עדות לבלט דיסק. בגובה L3 – L4: מבנה גרמי תקין רוחב תקין של תעלת השידרה והפורמינות. אין עדות לבלט דיסק. בגובה L4 – L5: מבנה גרמי תקין רוחב תקין של תעלת השידרה והפורמינות. אין עדות לבלט דיסק. בגובה L5 – S1: מבנה גרמי תקין. היפרטרופיה פסטאלית קלה מימין. רוחב תקין של תעלת השידרה והפורמינות. אין עדות לבלט דיסק מפרקי ה - SIJ שמורים.

לקריאה נוספת והעמקה

הבדיקה תקינה חשוב להקפיד על שגרה של ישיבה 40 דקות ועמידה (הליכה במקום) 5 דקות

13/02/2019 | 11:16 | מאת: עדי

שלום אני בשבוע 36 בהריון, מזה כשבועיים סובלת מכאבים בקרסול ימין ובישבן ימין (הלכתי עקום שבוע, ייתכן שנתפס שריר בישבן). מדובר בקרסול שבו עברתי ניתוח לפני 10 שנים, עם פלטה וברגים שהוצאו לפני שנתיים. אורתופד שלח אותי לעשות אולטרסאונד קרסול, בעוד כשבוע. במידה ומדובר בדלקת האם יש בכלל טיפול תרופתי שמתאים להריון? האם זה יכול לעבור מעצמו על ידי עיסויים ומכשיר טנס וטראומיל? האם צריך מנוחה? האם דריכה על הרגל תחמיר את הנזק? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

תרופות נגד דלקת ( למינהן ) אינן מומלצות בשבועות האחרונים של ההריון. איני יודע מה סיב הכאב ולכן איני יודע למה לצפות

13/02/2019 | 11:01 | מאת: איריס

בוקר טוב אני בת 43 בחודשיים האחרונים לאחר טיפול אנטביוטיקה לדלקת שתן, מעל הטוסיק יצאה לי נפיחות והחלו כאבי גב תחתון מושך לרגל, למפסעה צד שמאל וצידי המותניים.....בוצע סיטי ונמצא בלט או בקע L4, L5(לא זוכרת בדיוק....כבר מאוד מבולבלת) והופנתי לפיזותרפיה. רציתי לדעת בבקשה מה ההבדל בין בלט לבקע? והאם יש טיפולים נוספים מומלצים....הרגשה ממש לא נעימה . תודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

בלט הנו ממצא שכיח מאד בגילך ועלפי רוב אין לו חשיבו.בקע הנו מצב קשה יותר שכן יכול להווצר נזק לשרשי עצבים. יש בהחלט טיפולים נוספים הכללפי חומרת המצב

17/02/2019 | 12:49 | מאת: איריס

תחילה תודה על תשובתך. דבר נוסף שרציתי לוודא האם מצב זה יכול להשליך גם כאב מוקרן לכיוון מותן ובטן תחתונה? והאם ניתן לעשות פילאטיס ? תודה מראש איריס .

12/02/2019 | 23:36 | מאת: אופק

כבר כשנה אני סובל מכאבים בשוק הקדמית בזמן מאמץ כגון: עליית מדרגות,ריצה ארוכה (כ2 קילמוטר) או בהליכה בעלייה. הרופאים המליצו על בדיקה ואז ניתוח האם יש פיתרון אחר לזה?

לקריאה נוספת והעמקה

קודם כל בדיקה בכדי לאבחן ולפי ממצאי הבדיקה החלטה על דרך טיפול

12/02/2019 | 22:40 | מאת: יוני

שלום רב, לפני כחודש עברתי ניתוח עקב שבר באמה שמאל וחוויתי כאבים למשך שבועיים לאחר הניתוח וכעת כבר אין כאבים. אני רוצה לטוס לכמה ימים לאחר הורדת הגבס והוצאת הפין מהיד. האם צפויים כאבים ממושכים (מעבר לאי נוחות מההליך עצמו) לאחר הוצאת הפין מסיבה כלשהי?

לקריאה נוספת והעמקה

איחוי חלקי יכול להסתבך בשבר חוזר . כדאי שתצטייד בסד למפרק כף היד

12/02/2019 | 22:26 | מאת: טליה

הי אני בת 31 בשנת 2013 היה לי שבר במסרק כף הרגל שמו לי גבס ומאז התחילו הבעיות עשו לי בדיקת ct וכתבו שינויים ניוונים בקלנקנאוס ובקיבואיד בכף רגל ימין ושמאל ב mri גילו עודף נוזלים בכף הרגל אני מרגישה שריפות בכף הרגל הרגל צולעת לי אני עם כאבי תופת והרופאים שהגעתי אליהם אמרו לי שזה בגלל הגיל שלי ולא עזרו לי בשם דבר . כיום אני הולכת עם מקל . מה עושים אני מרגישה שבעקב שלי אני הולכת כאילו על אבנים ומישהו דוקר לי את העקב . עשיתי emg גילו פגיעה מהגב התחתון עד לרגל . בפעם השנייה ששלחו לא רואים כלום טוענים שאין לי כלום בכף רגל וכל פעם יש מכה אחת פעם קרע חלקי בשריר עקב הליכה קצרה ופעם דלקת בגיד .

לקריאה נוספת והעמקה

איני רואה דרך לזור לך ללא בדיקה של ממש. נסי נוירולוג

הבת שלי בטירונות קרבית סובלת מזה כחודשיים מכאבים בחלק הפנימי של הברך המוגברים בזמן מאמץ אפילו קטן עם קושי בכיפוף הברך ונפיחות באיזור, טופלה בארקוקסיה 60 מ״ג למשך שבועיים ומנוחה אך הכאב נמשך. נבדקה שוב ע״י אורטופד מומחה ברך שקבע כי מדובר בדלקת גידים והיא נשלחה לבדיקת אולטרה סאונד, תוצאות הבדיקה: בורסה סופרא-פטלרית - כמות קטנה של נוזל, שאר הבדיקה מצויין הדגמה תקינה. מה פירוש התוצאה ואיך מומלץ לטפל?

לקריאה נוספת והעמקה

התוצאה אינה אבחנתית. היא מציינת שיש בחלל המפרק נוזל בכמות מעל הרגיל אבל לא מציינת את הסיבה לכך ושוללת "דלקת בגידים". יש צורך במקצה שיפורים באיבחון הבעיה

12/02/2019 | 18:46 | מאת: אני

אשמח להסבר מה זה ברך חופשיה? בהליכה כאשר המשטח מעט עקום עם בליטה או אם יש בקע אני מרגיש שאין לי שליטה ברגל ואני יכול ליפול, הרופא אמר לי ברך חופשיה ובפנה לפייוטרפיה. אשמח להסבר

לקריאה נוספת והעמקה

ביטוי פואטי אך לא מדוייק. הכוונה - אני מניח- חוסר יציבות של הברך.

12/02/2019 | 09:03 | מאת: Eva

שלום דר רציתי לדעת האם אתה עושה ביקורי בית ומה העלות לביקור כזה והאם ניתן לקבל החזר דרך קופת חולים. בתודה מראש

ביקור בית למטרה " אורתופדית" אין לו שום ערך מוסף . במיקרים מיוחדים יש טעם בביקור כזה בעיקר בכדי להרגיע את המטופל ובני ביתו. מסיבה זאת במקרים הנדירים שעשיתי ביקור בית לא ביקשתי תשלום.

12/02/2019 | 00:48 | מאת: שלומי

האם לדעתך יש צורך לבצע בכל זאת בדיקת בת"מ יותר ממוקדת? תודה!

איני יודע.

12/02/2019 | 00:44 | מאת: שלומי

שלום, עשיתי תאונת דרכים לפני חצי שנה בעקבותה שבר בs1 משמאל שעדיין באיחוי ופגיעה במפרק sij משמאל (נוזל במפרק והאדרה סינוביאלית בבת"מ) . בנוסף בקע דיסק פרא מדיאני בl5s1 עם היפרטרופיה של מפרקים פצטיים ולחץ שורשי s1 מימין ובלט דיסק קל עם היפרטרופיה פצטאלית בl4l5. לפני חודשיים ניסיתי לחזור לעבודה לאחר מנוחה והרגשתי שאני יוצר עומס גדול מאוד על האזורים הפגועים בגב והחלו תופעות מדאיגות אותם הצלחתי לאזן רק לאחר כמה ימים של מנוחה ומנתח עמ"ש לא ידע להסבירם. כוללים התגברות כאבים ניכרת בעיקר באזור הבקע דיסק לכיוון אמצע הגב ,יציאת זיז של עצם שנראה כבליטה קטנה דרך העור קרוב למרכז הגב, תחושה של מכות חשמל תכופות וזרמים באזור הבליטה ובעכוז שמאל, תחושה שהחוליות במקום לא יציבות ומשהו זז שם, קשיי נשימה ,דפיקות לב מהירות, כאבי ראש, סחרחורות ,מצב דחק, בעיה בלסת. הרגשתי שרוב התופעות מגיעות בגלל איזושהי פגיעה בעמוד השדרה והם חלפו לאחר כמה ימי מנוחה והבליטה קטנה. ביצעתי בדיקת בת"מ שמיועדת בעיקר לאגן שהצביעה על הממצאים הנ"ל ללא ממצא על פגיעה בעצבים מלבד מה שצויין אך הודגש שזוהי בדיקה תת אופטימלית לעמ"ש מותני. שאלותיי האם יש לך הערכה מדוע חוויתי תופעות אלה ? האם יכול להיות שמשהו מתפספס ? האם יכול להיות שמאמץ יתר בלבד יגרום לתופעות כאלה? תודה רבה!!!!

לקריאה נוספת והעמקה

התופעות שאתה מתאר נחלקות לשתי קבוצות: קבוצה ראשונה (המיעוט) : מחויש הקשור לפגיעה בעמוד השדרה קבוצה שניה: פסיכוסומטיות. בכדי לתפוש את השור בקרניו עליך להחזיק בשתיהן ( קרן לכל קבוצה) כלומר יעוץ מומחה עמוד שדרה ויעוץ פסיכולוגי/פסיכיאטרי

11/02/2019 | 21:56 | מאת: רוני

לפני כשלושה וחצי שבועות נפלתי בכדורסל ושברתי את עצם המסרק החמישית למטה. עשו לי סד למשך שלושה שבועות והורידו לי לאחר שלושה שבועות. יום לאחר שהורידו לי את הסד חשתי בכאבים והתקשתי ללכת. יש לציין שלא חבשו אותי בתחבושת כל שהיא. שאני הולך אני חש בכאבים. האם צריך ללכת שוב לרופא? האם השבר עוד לא החלים וצריך לגבס שוב? האם החמרתי את השבר בכך שהלכתי? תודה מראש!

לקריאה נוספת והעמקה

התשובה לשאלותיך תמצא בעזרת צילומים של כף הרגל.

היי ממשיך את השאלה ונותן פה כל הפרטים : כאב שהתחיל מלפני שנה עקב ישיבה ממושכת (עובד עבודה משרדית) , עשיתי מסגים תרגילים וכל מיני טיפולים ולא כזה עזר, עשיתי CT ןהכל היה תקין רק שציין : רושם למלאות רקמה רכה בתעלת עמוד השדרהמימין ממליץ על MRI ואז הלכתי ועשיתי (צירפתי קובץ) ןאמרו שהכל תקין , לקחתי את הצילום לעוד אורותופיד והוא אמר לי שיש חוליית מעבר L6 , תשמור על ספורט וזה ילך עם הזמן , הכאב שיש לי מחמיר בישיבה או בשכיבה על הגב מקרין ברגל שמאל , מה אתה ממליץ להמשיך לחפש את הסיבה או לעשות ספורט והזמן מרפא

לקריאה נוספת והעמקה

אכן על פי הפענוח הבדיקה תקינה. נ.ב הסיבה לכאב אינה ישיבה ממושכת אלא שינוייםניווניים המתרחשים עם השנים( תחילתם בד"כ בעשור השלישי ) הישיה הממושכת " מציפה" את הבעיה. נראה לי שכדאי לך לחזור לאורח חיים בריא ולהפסיק לחפש סיבה. .

11/02/2019 | 20:50 | מאת: שימי

לפי 8 שנים נותחתי עקב שבר בקרסול והושמו 2 פלטות ו10 ברגים. לאחרונה עשיתי בדיקות כלליות ונמצא ערך ברזל FE גבוה מהמקסימום המותר בדם. האם יתכן כי המצאות הברזלים בגופי משפיעה על ערך הברזל בדם ?

לקריאה נוספת והעמקה

לא

11/02/2019 | 20:17 | מאת: אור

אבי שנה לאחר ניתוח קיפופלסטיה בחוליה L3, לאחר שהתלונן שמרגיש שהוא מושך את הרגל בזמן האחרון נשלח לבדיקת MRI שאלו תוצאותיה: "הודגמו שינויים ב END PLATE בגובה L3 עם קריסה של ה END PLATE ככל הנראה על רקע תמט, בוצע במקום קיפופלסטיה. קיימת בצקת מח עצם בתוך גוף החוליה או במרווח בין חולייתי L2-L3. הודגמו מוקדים של חומר ככל הנראה שהוכנס לגוף החוליה. קיימת קריסה של ה END PLATE תחתון L2. לסיכום: מצב לקיפופלסטיה L3 שינויים של קריסה END PLATE תחתון L2. האם זה אומר שהניתוח לא צלח ויש ללכת לכיוון קיבוע? מה בעצם פירוש הבדיקה הזה אומר לגבי המהלכים הבאים שלו?

לקריאה נוספת והעמקה

הסיבה לניתוח הקיפופלסטיקה היתה הכאב בשל התמוטטות החוליה המתנית השלשית. החולשה שאתה מתאר נובעת מפגיעה עצבית כלשהיא שלא מודגמת בבדיקה שתארת.

11/02/2019 | 20:04 | מאת: א....

מה זה אומר בלט גרמי באספקט עליון של הטלוס - וריאנטים בלבד? לא הודגם שבר או פריקה בפענוח של צילום רנטגן יש בעיה או שזה רק מכה יבשה שתעבור עם הזמן?

לקריאה נוספת והעמקה

עלי לראו תאת הצילום

מזה כשנתיים סובל מכאבי גב עליון, וגם הכתפיים שפופות. הכירופרקט אמר שזה כתוצאה מישיבה ממושכת מול המחשב ויש צורך בשילוב של כירופרקטיקה, תרגילים לחיזוק גב עליון וגב חגורת גב עליון. התייעצתי עם פיזיוטרפיסט וגם מדריך בחדר כושר והם אמרו שחגורת הגב גורמת לעצלות השרירים ועדיף לא לשים. מה דעתך?

לקריאה נוספת והעמקה

מסכים עם הפיסיותרפיסט

11/02/2019 | 05:27 | מאת: ברק

שלום, בן 23, בדר"כ בריא, בעל עודף משקל (30 BMI) ופלטפוס בכפות רגליים דרגת חומרה בינונית, מזה כחודשיים סובל מכאבים בכפות רגליים(בדגש על העקבים) ובברכיים בעיקר בהליכה ובמאמץ, נשלחתי לבצע בדיקת מיפוי עצמות להלן התוצאה: מיפוי עצמות : חומר הזרקה : המטופל קיבל 00mCi.27 של MDP Tc99m. סיבת הפניה: כאבים בכף הרגל. ממצאים : קיימת קליטה מוגברת ולא הומוגנית בעצמות הטרסוס של כפות הרגליים, בקרסוליים יותר משמאל, קליטה מעט מוגברת בברך שמאל, בכתפיים, בחלק תחתון של סקרו-איליאק דו-צדדי ואי סדירות בקליטה בע"ש. סיכום : קליטה מוגברת כנ"ל ככל הנראה על רקע שינויים נווניים או דלקתיים. יש לציין בנוסף שמאז החלו הכאבים אני מרגיש תחושות נימול, רעד, " שריפה" ודקירות בכף הרגל(כולל באצבעות) באופן כרוני וכמעט ללא הפסקה אשר מקרין לאורך כל הרגל והשוק אל הגב והתכווצויות שרירים מידי פעם דבר אשר פוגע בי משמעותית בתפקוד היום יומי ובמהלך השינה. אשמח לקבל ייעוץ בנושא, מה עושים במצב שכזה? טיפולים? בדיקות נוספות? האם זוהי פגיעה אורטופדית/נוירולוגית? יש מקום לבדיקת EMG? יש קשר לכאבי דורבן? תודה רבה!

לקריאה נוספת והעמקה

עיקר שכחת: מה נמצא בבדיקה גופנית על ידי אורתופד.

10/02/2019 | 17:29 | מאת: יפה

שלום רב, בת 74 לאחר צילום חזה בעקבות שיעול צל הלב אינו מורחב המיצר לא מורחב יש הצללה בקוטר 17 ממ מוטלת על אונה תחתונה מימין בקצה הקדמי של צלע 6, קלוז לאחר שבר ישן? אחר? לא הודגם תסנין ריאתי סינוסים קוסטופרנים חופשיים מה פשר ההצללה? האם עליי לבצע ct חזה? האם זהו גידול?

לקריאה נוספת והעמקה

ראי למטה

10/02/2019 | 17:29 | מאת: יפה

שלום רב, בת 74 לאחר צילום חזה בעקבות שיעול צל הלב אינו מורחב המיצר לא מורחב יש הצללה בקוטר 17 ממ מוטלת על אונה תחתונה מימין בקצה הקדמי של צלע 6, קלוז לאחר שבר ישן? אחר? לא הודגם תסנין ריאתי סינוסים קוסטופרנים חופשיים מה פשר ההצללה? האם עליי לבצע ct חזה? האם זהו גידול?

לקריאה נוספת והעמקה

ממליץ על ט"מ (CT ) של הראות

10/02/2019 | 13:08 | מאת: דני

שלום , שואל שוב במקרה שלא שמת לב לשאלה מתחת , אחרי צילום CT היתה רקמה רכה בתעלת עמוד השדרה מימין בצמוד לפורמן , העבירו אותי לצילום MRI עם דיכוי שומן והתעלמו ממנה ,האם שומן יכול להכאיב גב והקרנה ברגל ? מה שיטת טיפול, ספורט ? או צריך טיפול אחר ? ותודה ממש מראש !

לקריאה נוספת והעמקה

עוד מידע , בן 25 משקל 76 גובה 1.7,הכאב שאני חש הוא בישיבה ובשינה.

שומן אינו גורם לכאב . מה הממצא בבת"ם

מה הממצא בבת"מ שומן אינו גורם לכאב

10/02/2019 | 12:33 | מאת: אייל

שלום ד"ר מהי הבדיקה בה משתמשים על מנת לבדוק את יישור מפרק הירך ? בבדיקה אצלי יש לי כיפוף מפרק ירך של 90 מעלות האם בהכרח יש לי בעיה גם ביישור ? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

ישור מפרק הירך נמדד בבשכיבה על הצד ומשיכת הירך אחורה תוך הרפיה של הברך אבל בלי הפעלת כח עליה. משוים בין שתי הרגליים ראה: https://fpnotebook.com/_media/OrthoHipRomExt.jpg הגבלת כיפו ףאינה כורכת בהכרח גם הגבלת ישור אבל כשיש פגיעה במפרק הירך צפוי שתהיה הגבלת תנועה גם בתנועות אחרות מכיפוף

היי אני משרתת כלוחמת מזה שנתיים. לפני השירות היה לי פגיעה טראומתית בכתף עקב אימון עיגרוף שבו בפעם הראשונה מגרמה התת פריקה. מאז במהלך הטירוהות והשירות הצבאי שלי היה לי תתי פריקות בתדירות של פעם ב חודשיים שלושה. הרופא הצבאי טען שמדובר במתיחה של השריר והלכתי לרוםא פרטי שהצביע על תתי פריקות. לקחתי את המלצתו ושלחו אותי מהצבא ל mri שם גיחו קרע בלברום עחיון. האם הבעיה מצריכה ניתוח? האם אוכל להמשיך בשירטת קרבי או שהבעיה פוסלת אותי משירות בקרבי לצמיתות? אם יש ניתוח כמה זמן החלמה?

לקריאה נוספת והעמקה

1. הטיפול בקרע של הלברום עם תתנקעים הוא בניתוח אבל שווה לנסות " קורס " פפיסיותפריה. 2. לפני ניתוח יש לשנות לאת סוג הבריאות ולהוריד את הפרופיל . בתו תקופת החלמה יש להתיצב לפני ועידה רפואית לשם קביעת פרופיל מחדש. משך ההחלמה כ 3-6 חדשים.

09/02/2019 | 23:01 | מאת: שלומי

שלום. בעקבות תאונת דרכים לפני חצי שנה סובל משבר בs1 וכאב sij משמאל, והיפרטרופיה ניכרת. בעקבות כך לא יכול לשאת משקל פלג גוף עליון על צד שמאל בישיבה ועמידה ומשעין את הגוף על צד ימין . בעקבות כך החלו כאבים בדיוק מעל ברך ימין ,צילום רנטגן מפענח תהליך סקלטורי מודלרי בפימור ריחקנית. מה יכול ללמד הממצא האם מדובר על שחיקה בעקבות שימוש יתר? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלומי שלום רב לצערי עשית סלט ממושגים שונים ואיני מבין למה הכוונה. כך למשלל המילים " היפרטרופיה מוגברת" - אבל היפרטרופיה (התעבות ) של מה? "תהליך סקלטורי מודלרי" - אין דבר כזה. ובכלל כשמדובר בצילום יפה הכלל " אין מראה עיניים הלך נפש"

09/02/2019 | 19:43 | מאת: ישי

שלום דוקטור הבעיה שלי היא ששברתי את האצבע החמישית, ומאז שיישרו לי את האצבע. הכף רגל סגולה/אדומה בישיבה/עמידה כבר למעלה מ3 חודשים אני יודע ששאלתי פה כבר מספר פעמיים רבות. אבל לצערי זה פשוט לא עובר אמרת שלדעתך זה פתיחה של המערכת הקפילרית. אז האם זה הגיוני שזה יימשך כל כך הרבה זמן? והאם יש משהו שאני יכול לעשות בשביל לשפר את זה? מאוד אשמח למענה. תודה

א. הגיוני ב. אינך צריך לעשות משהו מיוחד עשה פעילות ככל העולה על רוחך.

לפני שנה וחצי עברתי ניתוח סחוס שחוק באותה כתף. מאז הניתוח השרירים בשכמה די תפוסים כל הזמן, מרגישים את זה אם אני מנסה להרים את היד למעלה למשל, השריר התפוס מונע מהיד להתיישר לגמרי וניתן לראות כיצד כל השכמה שלי מתכווצת מהרמת היד לעומת היד השנייה. זה מונע ממני להתאמן בצורה ראויה, אני לא יכול למשל לעשות מתח כמו שצריך, מקבילים וכדומה. האורטופד והפיזיוטרפיסט המליצו על מתיחות ועיסויים, אך זה לא עוזר (וכאמור, אני שנה וקצת אחרי הניתוח). ניסיתי לקרוא קצת ברשת, אבל אני מוצא רק אתרים שאמינותם מוטלת בספק לגבי הפתרונות שהם מציעים. מה הפתרון ברפואה המערבית שקיים היום למצב כמו שלי?

לקריאה נוספת והעמקה

המצב שלך לא מאובחן ולכן אי אפשר לדבר על פיתרון.

אני מבין, אבל מה הפתרונות שיש כיום לרפואה המערבית עבור שרירים גדולים שתפוסים מעל לשנה, כמו supraspinatus, infraspinatus, trapezius? איזה טיפול קיים?

09/02/2019 | 18:26 | מאת: שרון

באולטראסאונד כתוב:אפיקונדילוטיס לטרלי בינוני 3*10 מ''מ מכיל הסתיידות בינונית וקרע חלקי באספקט שטחי פרוקסימלי. האם מתשובתך אני יכולה להבין שהפענוח של רדיולוג לא הגיוני? תודה . שרון

הפענוח של רדיולוג צריך לכלול שני חלקים. 1. תאור הממצאים תוך הגדרת הרקמות עלהן מדובר 2. מסקנה שהיא האבחנה . במקרה שלך התיחס הרדיולוג לאבחנה ( אפיקונדיליטיס לטרלי) כאילו זו רקמה . ועדיין לא ברור באיזה רקמה נראה קרע

09/02/2019 | 18:26 | מאת: שלומי

שלום , לפני חצי שנה תאונת דרכים, ממצאים mri שבר בסקרום שעדיין באיחוי, בין s1 למפרק הsi בצד שמאל, בצקת בסקרום, נוזל במפרק והאדרה סינוביאלית בסקרום ובמפרק משמאל. בנוסף מחלת שחיקה בl5s1 שכוללת היפרטרופיה ושינויי מודיק. רוב הזמן אני במנוחה ומבצע פעולות קטנות. כאשר הפעלתי עומס על צד הגב לזמן ממושך התחילו תופעות כגון: יציאת בלט עצם בגב, חשמולים נקודתיים בתדירות גבוהה, הרגשת אי יציבות בחוליות והרגשה כללית רעה, לאחר כמה ימים של מנוחה מוחלטת הצלחתי לאזן את התופעות הללו והבלט גם נעלם , האם יש לך הסבר או הערכה לגבי הופעתם של תופעות אלה?, במרי אין עדות לבלטי עצם או להיצרות בעצבי השדרה, אך גם מציינים שהבדיקה אינה אופטימלית לעמ"ש ויש לבצע בדיקה ממוקדת לעמ"ש מותני. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

אין דבר כזה בלט עצם ( לפחות לא בלקסיקון המקובל) . ככל הנראה מדובר בעוית שרירים ליד עמוד השדרה. אשר לחשמולים נקודתיים , איני מבין למה הכוונה

09/02/2019 | 17:01 | מאת: ליטל

שלום כבר תקופה ממש ארוכה אני סובלת מחולשה ..המלוות בחוסר תחושה ביד ימין המלווה בסחרחורת וטישטוש ראייה..ברקע כאבי ראש ממש חזקים שהולכים ובאים..אני בת 30.משקל 80 גובה 168..אשמח לתשובה וייעוץ.

לקריאה נוספת והעמקה

פני לנוירולוג

09/02/2019 | 10:44 | מאת: אחת

רציתי לשאול מה הסיכון בזריקת קורטיזון? ואולי כדאי זריקת וולטרן?

לקריאה נוספת והעמקה

אין סיכון ולטרן- לא

09/02/2019 | 10:42 | מאת: אחת

שלום ד"ר, לאחר שבר בכף היד מסרק 5. סד 6 שבועות. הוסר הסד עושה פיזיותקפיה + ריפוי בעיסוק. יש כאבי תופת בוצע U.S יש דלקת גידים היד נפוחה וכאבים בלתי נסבלים. הטיפול כעת באתופן. נעשה גם EMG ע"י המלצה של רופא כירוג כף היד.( במעקב אצלו) וקבע לי תור אליו בבי"ח נקבע רק לאפריל. בינתיים מתוצאות EMG יש לי תסמונת התעלה הקפילרית. האם היית ממליץ על זריקת קורטיזון? האורתופד בקופת חולים הציע. הפזיותרפיסט הרים גבה. איך מטפלים בכאב? יש איזה כדור לכאב עצבי? האם באמת יש סכנה שאם לא ירד הלחץ מהעצב יהיה נזק בלתי הפיך?

לקריאה נוספת והעמקה

זריקת סטרואידים זה טיפול מקובל ב"תסמונת תעלת כף היד" לא ברור לי באיזה גידים נמצאה דלק.

09/02/2019 | 02:58 | מאת: דני

היי ,קיבלתי תשובה של CT אחרי כאבים עזים שמקרינים לרגל שמאל ,רקמה רכה בתעלת השדרה מימין בצמוד לפורמן , מה זה צד ימין מבחינת צילום כי אני חש כאב ברגל שמאל ,תודה מראש .

לקריאה נוספת והעמקה

שמאל שלך הוא ימין בצילום

תודה על המענה , אז יכול להיות שזה המקור של הכאב אם מדובר בשומן , מה שיטת טיפול שממליץ ?

08/02/2019 | 23:12 | מאת: דניאל סויסה

אהלן וערב טוב. לפני כשבועיים הלכתי לרוץ בשעות הלילה המאוחרות. לאחר הריצה הרגשתי בסדר גמור אך יום למחרת קמתי עם ברך נפוחה. הלכתי לרופא במיון חירום והוא שלח אותי לעשות צילום. לאחר מכן שחזרתי אליו לראות מה נמצא בצילום נאמר לי ממנו שהוא מתקשה לראות משהו בצילום , ונתן לי מרשם ל ארקוקסיה 90 ל10 ימים. עברו כמעט שבועים ואני עדין מרגיש בחוסר נוחות וכאבים. העלתי פה את תוצאות הרנטגן אשמח אם מישהו תוכלו לתרגם לי בשפה עממית את הנאמר . תודה

לקריאה נוספת והעמקה

הקובץ לא עלה

10/02/2019 | 04:13 | מאת: דניאל סויסה

היי, משום מה לא נותן לי להעלות אז אני רושם את המצאים בתגובה: שמאל באספקט פנימי של מטאפיזה מרוחקת של הירך הודגם אקזופיט על בסיס רחב עם העצם, כנראה tug lesion בכניסת Adductor magnum mascule. בהבחנה מבדלת- osteochondroma ,femoral defect. תודה

אמא שלי נפלה ליפני חצי שנה על צד שמאל ומאז צולעת וסובלת מכאבים בלתי נסבלים מהגב לכל אורך רגל השמאלית ואחרי צילום אמרו שיש לה ליקוי עצבי בעמוד השדרה ומזה נובאים הכאבים בכל צד השמאל היא עברה דיקור סיני ו קיבלה זריקות אביתרן ו קורטיזון וזימידרול וגם הייתה בכמה סיאנסים אצל חירופרקט ושום דבר לא עזר לה רק לכמה שעות הקלה תייעצו לי בבקשה באמת עזרה מה היא צריך לעשות ולאן ללכת שבאמת ירפאו אותה ויעזרו לה ויפסק הסבל הזה

לקריאה נוספת והעמקה

שתפנה למומחה לעמוד שדרה

08/02/2019 | 20:13 | מאת: תומר

להלן ממצאי בדיקת CT של עמוד השדרה הצווארי: סיבת הפניה:בירור. ממצאים: שינויים ניווניים בגופי החוליות ובמפרקים הפצטליים והאונקו-ורטברליים. החוליות שומרות על גובהן. המרווחים הבין חולייתיים שמורים. קוטר קדמי-אחורי של התעלה הספינלית הגרמית הודגם תקין. נגע ציסטי בגולגולת האחורית, ללא שינוי. C3-C2 - ללא עדות לבלט דיסק. היצרות פורמינלית קלה ע"י שינויים ניווניים מימין. C4-C3 - בלט דיסק אחורי עם לחץ מינימלי על השק התקאלי. היצרות פורמינלית דו"צ שינויים ניווניים משמאל. C5-C4 - בלט דיסק אחורי עם לחץ קל על השק התקאלי. היצרות פורמינלית ע"י שינויים ניווניים מימין. C6-C5 - בלט דיסק אחורי עם לחץ מינימלי על השק התקאלי. היצרות פורמינלית קלה ע" שינויים ניווניים מימין. C7-C6 - בלט דיסק אחורי עם לחץ קל על השק התקאלי. הפורמינות חופשיות. T1-C7 - ללא עדות לבלט דיסק. הפורמינות חופשיות. ממצאי לוואי: מלאות בחלק מתאי האטמואיד. עיבוי רירית במערות הלסת דו"צ ומלאות פוליפואידית קטנה במערת הלסת משמאל. סיכום: כמתואר. ============================================================ להלן ממצאי בדיקת CT של עמוד השדרה המותני: סיבת הפניה:בירור. ממצאים: שינויים ניווניים במבנה הגרמי. החוליות שומרות על גובהן. המרווחים הבין חולייתיים שמורים. נודולים ע"ש שמורל במספר חוליות. קוטר קדמי-אחורי של התעלה הספינלית הגרמית הודגם תקין. בגובה L2-L1- ללא עדות לבלט דיסק, פורמינות חופשיות. בגובה L3-L2 - ללא עדות לבלט דיסק, פורמינות חופשיות. בגובה L4-L3 -ללא עדות לבלט דיסק, פורמינות חופשיות. בגובה L5-L4- בלט דיסק אחורי עם לחץ קל על השק הטקאלי בגובהS1-L5- בלט דיסק אחורי עם לחץ השק הטקאלי משמאל והיצרות פורמינלית משמאל

לקריאה נוספת והעמקה

באופן כללי מדובר על מחלה ניוונית של הדיסקות שבין החוליות ללא ממצא מקומי מיוחד

08/02/2019 | 17:54 | מאת: מרים

שלום, לפני 6 ימים הייתי במוקד עקב כאבים עזים בכתף. קיבלתי זריקת וולטרן בישבן. ביומיים האחרונים החלה תחושת כאב (כמו כאב בשריר), יש שטף דם קטנטן ותחושת נימול באזור. האם הדבר תקין? אם כן תוך כמה זמן אמור לעבור? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

היכן בדיוק ?

08/02/2019 | 16:19 | מאת: רננה

האם אפשר להתהלך עם סנדל לגבס בבית.קיבלתי שלש שבועות מחלה.רק

לקריאה נוספת והעמקה

אפשר

הרופא נתן לי מחלה 3 שבועות.אני אחרי זה.אפשר אם אני עם גבס ללכת ולדרך עם סנדלר גבס.

לקריאה נוספת והעמקה

אפשר

08/02/2019 | 13:31 | מאת: roeipk

אני מוסיף תמונה לתגובה שלי אבל היא לא מופיעה, אני מוסיף קישורים לאתר שהעלתי את התמונות: 1: https://imgur.com/vNBauGD 2: https://i.imgur.com/LzuQWFs.jpg תמונה מספר 1 זה מתי שקרה לי החתך ותמונה מספר 2 זה תמונה מאתמול

החתך נראה שטחי אבל הוא מעל להלך שלעצב תחוש שלהאצבע. כרגע אין צרוך בטיפול מיוחד לבד מהגנה ( בחבישה)

07/02/2019 | 16:48 | מאת: שרון

שלום!אני בת 54.לא עובדת פיזית.יש לי כאבים במרפק מספר חודשים.באולטרבאונד:אפיקונדילטיס לטרלי בינוני 3*10מ"מ מכיל הסתיידות בינונית וקרע חלקי באספקט שטחי פרוקמימלי.האם תוכל להסביר בבקשה במה מדובר? מהו הטיפול?האם מחייב ניתוח? איזה סוג פיזיותראפיה מקבל לעשות?האם קרע חלקי עלול להתאחד למרות שכבר עברו מספר חודשים? תודה. שרון

לקריאה נוספת והעמקה

קרע חלקי של מה? זה נדיר ןמצא קרע יחד עם אפקונדליטיס חיצונית שהיא דלקת של גיד של שריר הנקרא המיישר הקצר של מפרק כף היד

באולטראסאונד כתוב:אפיקונדילוטיס לטרלי בינוני 3*10 מ''מ מכיל הסתיידות בינונית וקרע חלקי באספקט שטחי פרוקסימלי. האם מתשובתך אני יכולה להבין שהפענוח של רדיולוג לא הגיוני? תודה . שרון

בדנה וחצי האחרונה אני מרבלת פרדניזון בכמויות משתנית בים 60מג. ל-6מג. ערב חסימה נשימיתית. הבוקר הרמתי רהיט כבד כשהנחתי אותו הרגשתי קראק ולאחר זמן אצבעות רגל שמאל בעיקר ולאחר מכן יד שמאל החלו להירדם. האם הכרחי להתפנות לבית חולים?

לקריאה נוספת והעמקה

אם המחוש נמשך פני לרופא המשפחה

07/02/2019 | 10:56 | מאת: ישי

לפני ארבעה חודשים שברתי את אצבע 5 עם תזוזה קלה. לאחר כחודש מהשבר האורתופד יישר את האצבע ״שחזור קל״. ומאז כבר 3 חודשים שאני עומד/יושב הכף רגל נהיית סגולה אשמח להסבר תוצאות הבדיקה: בשלב הדינמי וסטטי מיידי (Blood Pool) הודגם ריכוז היפרמי באזור הטרזלי מימין. במיפויים סטטים מאוחרים הודגמה קליטה מעט מוגברת דיפוסית בכף הרגל מימין. עם מוקדי קליטת יתר קטנים באיזורים הבסיסים של מטטרזוס 5,4 מימין, לא ניתן לשלול שברים. *רק מציין שהשבר עדיין לא התאחה לגמרי, אבל לפי האורתופד השבר נמצא בעמדה טובה ויש סימני חיבור

לקריאה נוספת והעמקה

ממצאי הבדיקה ( המיותרת) אינם מלמדים דבר.

07/02/2019 | 10:27 | מאת: דוד

שלום רב. לפני כ4 שנים עברתי תאונת עבודה שבעקבותיה נוצר קרע בגיד כתף ימין slap לאחר ניתוח ושלושה עוגנים. עברו 4 שנים. ועברתי תאונה זהה באותה כתף הכתף פורקה וחזרה. למקום. נעשתה שוב בדיקת אמ אר אי וזה הממצא שנראה הכי משמעותי 1. בצקת לשדית באזורים סובכונדרלים בגלנואיד.ציסטות סוב כונדרליות באיזור gt אשמח לדעת מה זה אומר עד לתור לרופא מומחה בתחום. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

אלו הם םשינויים לא יחודיים שלאחר טראומה בזיזי המפרקי של עצם השכמה ושינויים ניווניים בגשוש הגדול בקצה העלין שלעצם הזרוע . . אן כאן צורך בטיפול מיוחד לבד מפיסיותפריה

06/02/2019 | 20:09 | מאת: עדי

שלום, ביתי בת שנה וחודש, החלה ללכת לפני כחודש בערך ושמתי לב כי את רגל ימין איננה מכופפת בזמן הליכה והרגל די נסחבת.. לא נראה שזה מפריע לה.. יש לציין כי בשלב שהחלה להעמד סביב גיל 10 חודשים..שמתי לב באיזשהו שלב היתה תקופה שאותה הרגל לעיתים רעדה לה בזמן עמידה..אך לא ייחסתי לזה בזמנו חשיבות. בגיל חודש אס מפרקי ירך יצא תקין. ממה יכול לנבוע? האם מסוכן? האם דורש בדיקה מיידית? התורים די ארוכים..חוששת שזה חלילה משהו רציני נוירולוגי או מעמוד השדרה. אשמח לדעתך

לקריאה נוספת והעמקה

דורש בדיקה על ידי רופא ילדים קודם כל

06/02/2019 | 16:43 | מאת: ספיר

שלום רופאים נכבדים, שמי ספיר ואני בת 19. יש לי כאבים כבר תקופה ממושכת באזור השכמות. בהתחלה כשהייתי תלמידת תיכון הנחתי שזה בגלל גודל החזה שלי (90-די) והתיק הכבד שגרם לעומס על השכמות וגרם לכאב בשכמות ובאזור הצוואר התחתון. אבל כמעט שנה שאיני תלמידת תיכון כבר ולא סוחבת יותר תיקים כבדים, והכאב רק מחמיר. זאת אומרת שבזמן האחרון, תקופה של בערך חודש, הכאב התחיל להיות מורגש כבר באזור זרוע ימין. זה כאבים שאני יכולה להתעורר מהם באמצע הלילה, מרגישה פתאום מן זרם חזק של כאב בין השכמות לצוואר, שאני מרגישה כאילו אני ממש משותקת לרגע. ראוי לציין שיוצא לי לפעמים לישון על זרוע ימין (אני משתדלת כמה שפחות לישון על צד ימין ויותר על צד שמאל, כי שם כמעט ואין כאב, מרבית הכאב הוא בצד ימין). אז יכול להיות שיש קשר גם? בקיצור, אני סובלת מכאבים כבר בלתי נסבלים באזור השכמות והצוואר התחתון, הכאבים זורמים לכיוון זרוע ימין ומורגשים במהלך כל היום.

לקריאה נוספת והעמקה

מה השאלה?

09/02/2019 | 17:50 | מאת: ספיר

מהי הסיבה לכאבים?

06/02/2019 | 12:38 | מאת: ליה

אני בת 30 ,לפני שנה וחצי שברתי את עצם הזנב עקב נפילה במדרגות בבית. השבר הבריא מאז .. אך הכאבים בעצם נקודתי לא עברו לי. אני עושה הליכות בהמלצת האורטופד ומורחת וולטרן. אך הכאבים נקודתיים בתוך העצם. מה אפשר לעשות? מתי יעבור? והאם ישפיע במהלך היריון/לידה?(מתכננת להכנס להיריון)

לקריאה נוספת והעמקה

1. זריקה מקומית של סטרואיד 2. צריבה של " גנגליון אימפר"

אני כבר שלושה וחצי שבועות עם ה-aircast. בעוד שבוע - ביקורת. הכאבים פחתו מאוד, הנפיחות ירדה מעט אבל כף הרגל אדומה. מה הסיבה? אולי ה-aircast לוחץ מדי? אולי בגלל שבלילה אני עם גרב אלסטית שלוחצת? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

תופעה נורמלית אחר שבר בכף הרגל.

06/02/2019 | 10:50 | מאת: עדי

שלום, לפני שבועיים שיחקתי כדורסל ומישהו רץ כנגד האצבע שלי ביד שמאל. היה צליל חזק *מאוד* של קליק (ממש כולם שמעו את זה) ומיד חשתי בכאב. במבט ראשוני לא זיהיתי משהו חמור - לא היה נראה שהיא פרוקה או שבורה והצלחתי להזיז אותה. שמתי קרח לשעה והלכתי לישון. למחרת בבוקר קמתי עם כאב חמור יותר, אבל עדיין - לא משהו איום ונורא. האצבע טיפה התנפחה והיה טיפה כחול, אבל לא משהו דרמטי. פשוט נתתי לזה לנוח, ולאט לאט היה שיפור. היום, שבועיים לאחר המכה, עדיין מאוד כואבת לי האצבע. -כשנוגעים באצבע באיזור המפרק הכי תחתון -כשאני סוגר את היד לאגרוף -והתנועה שהכי כואבת לי - כשאני עושה צורה של הצבעה עם האצבע (כלומר שכל שאר האצבעות מקופלות ורק האצבע עומדת), ומוריד אותה כשהיא ישרה למטה ובאלכסון ימינה כלפי חוץ (לכיוון האגודל) - זה יוצר כאב לאורך האצבע בצד החיצוני שלה (צד ימין). חשוב אמנם לציין שיש לי טווח תנועה מלא (גם בקיפול שלה וגם בתנועה של האצבע קדימה, אחורה ולצדדים), אבל עדיין חווה כואב. במה להערכתך יכול להיות שמדובר? האם ייתכן שפרקתי את האצבע ״לשניה״ ברגע המכה? כלומר שהיא יצאה וחזרה למקום? האם ייתכן שמדובר בפגיעה ברצועות? ברור לי שקשה לומר בלי בדיקה פיזית (ואולי אף צילום), אבל אשמח לשמוע מה הן האופציות הקיימות על בסיס התיאור שסיפקתי פה :) תודה רבה!! עדי

לקריאה נוספת והעמקה

פשיחה שבר ללא תזוזה