פורום אורתופדיה

35290 הודעות
32083 תשובות מומחה

מנהל פורום אורתופדיה

13/01/2019 | 14:49 | מאת: אסתר שטיינפלד

איזה טיפול צריך בשביל PATELLA AND INTERCONDYLAR FOSSA. מאד כואב לי ואני לא רוצה לעשות ניתוח. מבקשת לקבל תשובה בהקדם. תודה

PATELLA AND INTERCONDYLAR FOSSA אין זאת מחלה אלא השם של השקע שבין שני העלים של עצם הירך. עלי עם צירה תחת ה "ע " נקרא באנגלית CODYLE . ברבים : עלים. השקע שבין העלים הנו הפוסה האינטרקונדילרית.

14/01/2019 | 14:41 | מאת: אסתר שטיינפלד

תודה עבור תשובתכם אבל אני מבקשת לדעת אצל טיפול אני צריכה לקבל שלא יהיה לי כאבים חזקים כאלו. תודה אסתר

בשביל להציע טיפול צריך לדעת מה הבעיה. אצלך אין אפילו רמז למה הבעיה

13/01/2019 | 09:26 | מאת: משה

שלום וברכה, אני בן 45 בד"כ בריא. יש לי צריבה ברגל באזור המצ"ב. האם זו יבלת: https://ibb.co/37xtwvg ומה ניתן לעשות באופן טבעי?

לקריאה נוספת והעמקה

אכן זה נראה כמו יבלת כפית(PLANTAR WARTׂ הטיפול הכי טבעי הוא להסיר את היבלת . אבל בדרך יש כמה שיטות החל במריחה של חומצהסליצילית, דרך הקפאה , דרך אימונותרפיה לתוך היבלת לייזר ושימוש מקומי בתרופה בשם בלאומיצן.

13/01/2019 | 00:21 | מאת: אלמוג

שלום לםני שבועיים החלקתי קיבלתי מכה חזקה בגב התחתן בצד ימין בימים הראשונים של אחרי הנפילה לא היו כאבים חזקים וביומיים האחרונים אני לא מצליחה להרים מהריצפה.. להיתכופך.. לשבת הרבה..לקום מישיבה לעמידה כאבים איומיםם האם כדאי לעשות צילום ?

כדאי להבדק על ידי אורתופד שיחליט אם יש צורך בצילום.

12/01/2019 | 22:01 | מאת: נדב

שלום , לפני מספר שנים ביצעתי MRI בברך לאחר ייעוץ אורטופד , מצרף את האבחון , כרגע אין כאבים , אך ה"גולה" בברך עדיין קיימת , מצאתי את התוצאות הMRI , לאחר מס' שנים , האם יש צורך במעקב ? מה אומר בדיוק הפענוח ? "באספקט האחורי של המטאפיזה של הטיביה הפרוקסימלית מודגם נגע פרא-קורטיקלי בקוטר מ 9" מ בציר הסגיטלי ובגובה 4.2 ס "מ ובקוטר 6.1 ס "מ במישור הצדדי פנימי . הנגע בעל אותות נמוכים בכל התהודות, כאשר הנגע תחום ע"י גבול מעט היפראינטנסי, ללא עדות לבצקת לשדית משמעותית סביבו . ללא עדות לפריצה של הקורטקס , תגובה פריאוסטלית או מעורבות של הרקמות הרכות מסביב . מאפייני הנגע בבדיקת ה-MRI וצילומי הרנטגן מודגמים לא אגרסיביים, כאשר באבחנה מבדלת ניתן לכלול NOF ?מומלצת ביקורת לנגע ע"י בדיקת CT בעוד כ-שלושה חודשים . הסחוס הפירקי מודגם תקין . הרצועות הצולבות והרצועות הקולטרליות הודגמו תקינות . מודגם מניסקוס לטרלי דיסקואידי. ללא עדות לקרע במרקמו . מודגם אות חריג הוריזונטלי בקרן האחורית של המניסקוס המדיאלי שאינו מערב את המשטח הפרקי התחתון ומתאים לשינויים עקב וסקולריזציה האופיינית לגילו הצעיר . מודגמים אותות חריגים בסדרת T2 באספקט האחורי של גיד הפיקה הדיסטלי עם נוזל בכרית השומן ע"ש הופה בסמוך. הגיד המעובה נאחז אל הגבשושית הטיביאלית אשר מודגמת לא סדירה עם בצקת לשדית בבסיס הגבשושית עם שבבים גרמיים מנותקים בסמוך. ממצאים העשויים להחשיד לשינוי טראומתי, ייתכן JUMPERS KNEE או או גו-ס ש ט לטה חריף . אי הסדירות של הגבשושית הטיביאלית מודגמת היטב גם בצילומי הרנטגן. דרוש המשך מעקב . הודגם נוזל תוך פירקי בכמות מינימלית , ללא עדות ליצירת ציסטה פופליטיאלית ."

לקריאה נוספת והעמקה

את העיקר שכחת? לשם מה עברת את הבדיקה.? יש כלל פשוט: מה שעובד לא דורש תיקון.

12/01/2019 | 19:41 | מאת: אירית

שלום , אני בת 49,לפני שבועיים עברתי ניתוח לפריצת דיסק L 4-5 יש לי כאבים חזקים בירך ברגל אחת..אני כמה מדי פעם ומתהלכת,אם אני יושבת יותר משתי דקות בכיסא השריר בירך נתפס לי ואני לא מצליחה לקום,הכאבים ממש חזקים, האם זה נורמלי ,ומה עליי לעשות חוץ ממשכחי הכאבים שאני לוקחת?

לקריאה נוספת והעמקה

נורמלי זה לא . אנלגטיקה ( משכי כאב) מספיקים בשלב זה

12/01/2019 | 17:35 | מאת: יואב

בני עתיד להתגייס במרץ 2020. שואף להגיע ליחידה מובחרת. עקב אימוני הכנה לצבא אובחן קרע בלברום בכתף. 2 מ"מ. האם בלא ניתוח יוכל לעמוד במאמץ פיזי ביחידה מובחרת? אם ינותח תוך 45 יום האם יחלים ויוכל לשרת ביחידה מובחרת מבחינת נהלי הצבא? יום הסיירות עתיד להתקיים באוקטובר 2019.

המידע הזערורי שאתה מנפיק אינו מאפשר תשובה הגונה

12/01/2019 | 16:57 | מאת: רמיד

כל פעם שאני מתיישר או נשכב כפות הרגליים מתחילןת לכאוב ויש לי עיקצוצים בכפות הרגליים. קשה לי מאוד להירדם

לקריאה נוספת והעמקה
12/01/2019 | 18:21 | מאת: רמיד

כאשר מתיישב ולא מתיישר

???

שלום דוקטור, אני וחברים שלי אוהבים ליסוע על סקיטבורד במושב שלנו, בסקיטבורד שיש לנו הוא סקיטבורד בלי אפשרות עצירה, אז בכל סוף ירידה אנחנו צריכים לקפוץ כדי שלא ניתקע במשהו כי זה בלתי אפשרי לפנות פניות חדות איתו, חשבתי על זה והגעתי למסכנה שזה יכול לדחוס את העצם, ובנוסף כם לפגוע בברכים(תחשוב שאנחנו קופצים מהסקיטבורד שאנחנו ממש מהירים אז הפגיעה בריצפה חזקה) רציתי לדעת האם זה יכול להאט את הגדילה?

לא או ליתר דיוק אין שום ראיה לעצירת צמיחה שלעצם אצל קופצים למינהם.

12/01/2019 | 13:08 | מאת: שירי

שלום, אני בת 29 ומנהלת אורח חיים די פעלתני. לפני שבועיים נתקעתי תוך כדי ריצה באבן בולטת, נפלתי וסובבתי את הקרסול. הלכתי לרופא משפחה שקבע שמדובר בנקע קטן. הנקע עצמו לא כאב מאוד בדריכה על הרגל אבל הייתה נפיחות משמעותית ובקושי יכולתי לעשות פלקס ופוינט. כמו כן כל נגיעה באיזור כאבה מאוד. אחרי 5 ימי מנוחה חזרתי לעשות פעילות גופנית וגם קצת ריצה ללא כאב (רק בעת תנועות מסויימות). הכאב בקושי מורגש אבל הקרסול עדיין נפוח ואני תוהה אם חזרתי לפעילות מוקדם מדי, ומה אפשר לעשות כדי להוריד את הנפיחות. תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

קרסולית אלסטית, הרמת רגל בעת מנוחה

12/01/2019 | 11:00 | מאת: דפנה

לפני חודש ושבוע שברתי את האצבע הרביעית (ליד הזרת). האורתופד החזיר אותה למקומה וקיבע עם תחבושת. אמר שיקח 3 שבועות לחזרה לפעילות אך האצבע עדיין נפוחה ואני לא יכולה להזיז אותה בכלל. האם זה תקין? מה כדאי לעשות? מצורף צילום רנטגן של השבר

לקריאה נוספת והעמקה

הצילום לא עלה

12/01/2019 | 15:14 | מאת: דפנה

ניסיתי להעלות שוב

13/01/2019 | 14:31 | מאת: דפנה

אני מנסה שוב לצרף הצילום. יש כאן בעיה במערכת. האם יש אימייל שאפשר לשלוח אליך ישירות?

11/01/2019 | 12:53 | מאת: ענבר

אני בת 29 בגיל 15 עברתי ניתוח להסרת simple bone cyst ונלקחה לי עצם מהאגן לצורך השתלה. אזור האגן המשיך להכאיב לי מעט לאורך השנים. השתדלתי ללבוש מכנסים לא לוחצים ולהימנע מחיכוך של האזור. בחודש וחצי האחרון אני סובלת מכאבים באזור הירך העליונה החיצונית, ישנה תחושת נימול באזור יחד עם כאבים חזקים. בלילות האחרונים אני מתעוררת מכאבים ולא מצליחה למצוא תנוחה ללא כאב. גם בירך וגם באגן. אשמח לדעת לאיזה רופא כדי ללכת ומה אני יכולה לעשות בנתיים להקל על הכאב?

לקריאה נוספת והעמקה

נראה שמדובר ב"מרלגיה פראסטטיטקה" פני לאורתופד או נוירולוג

אני סובלת מכאבים בגב התחתון כבר כמה שנים ולאחר מספר תלונות נתנו לי לעשות צילום רנטגן להלן התשובה שקיבלתי לאחר צילומי רנטגן "שינויים ספונדילוטים עם נזק דיסקלי בגובה החוליות:S1-L4 . בהשוואה לצילום משנת 2017 היום קיימת גם אי סדירות של PLATES END בגובה 5-L4. תהליך דלקתי?"

לקריאה נוספת והעמקה

קרוב לודאי שינויים ניוונים של הדיסקות שבין החוליות

11/01/2019 | 09:42 | מאת: א

שלום. אני בן 19 חייל בעבודה לא פיזית. בשבועות האחרונים הופיע לי כאב של כאילו שריר תפוס באזור עצם הבריח הקרובה לכתף, רק בצד ימין. הם מורגשים במיוחד כשאני קם משינה וגם במשך היום כשאני זז או סתם ככה. אז הם היו מדי פעם והשבוע הם הופיעו כל יום וכל היום. חשבתי בהתחלה שזה בגלל שישנתי על הצד, אבל זה כבר לא נראית לי הסיבה. לא הייתה חבלה. מה יכולה להיות הסיבה ואיזה בדיקות צריך לעשות? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

קודם כל בדיקת רופא

10/01/2019 | 23:57 | מאת: אפרת

שלום. בתי נפלה ונחבלה אתמול בברך. הברך התנפחה מאד, הופננו למיון, ולאחר צילום, לא נמצא שבר, אך הרופא טען שאולי יש קרע קטנטן ברצועה. מאז אתמול הרגל קרה מאד, נפוחה ונוקשה ביחס לרגל השניה, והעניין מאד מטריד אותי(שאלתי את הרופא במיון, והוא לא ייחס לכך חשיבות). אשמח לקבל את חוות דעתך. תודה רבה, אפרת. 0505505187

לקריאה נוספת והעמקה

איני יכול לשלול פקקת ורידים ולכן חשוב לברר זאת באופן דחוף ( חדש מיון)

גיד הביצפס הדיסטאלי סמוך לגיד הודגם ממצא היפואקואי אחיד אורך 1.2 ס"מ רוחב 0.2 ס"מ עומק 0.3 ס"מ הממצא בעל גבולות סדירים וללא זרימת דם. הודגם גדי קומון אקסטנסור בעל מרקם לא אחיד הכולל 2 הסתיידויות באורך 0.9 ס"מ ללא עדות לקרע.

לקריאה נוספת והעמקה

גוש בצד קדמי של המרפק סמוך לאחז ( אינסרציה) של שרירי הביצפס . הגיד של המישר המשותף נמצא בצד הרחיקני של האמה ולא במרפק .

אתמול ראיתי שבשתי כפות הידיים שלי יש עיוות בחיבור בין האגודל לכף היד ונוצרת בליטה כלפי חוץ. מה זה יכול להיות? אין כאבים ויש תנועתיות טובה.

לקריאה נוספת והעמקה

חוסר יציבות של המפרק CMC הראשון.

שלום אני חייל,כל השירות שלי הייתי לוחם בגולני ואני כרגע עדיין בצבא,לפני יותר בשנה עשיתי מדידת לחצים שיצאתה תקינה והמליצו לי על mri,הצבא לא אישר לי ונשלחתי לרנטגן שיצא תקין ולמיפוי עצמות שיצא תקין. כבר שנה אני לא עושה פעילות ומנסה לנוח כמה שיותר ועדיין זה מחמיר,כאבים בברך ובשוקיים,לר מצליח לעלות מדרגות בלי עזרכ או להתכופף. אני ממש חושש ואין לי למי לפנות כי הרפואה בצבא פחות מתייחסת אליי. יש לי סיבה לחשוש?מה זה יכול להיות?מה כדאי לי לעשות? תודה רבה!

לקריאה נוספת והעמקה

אין בדבריך מספיק מידע בכדי לנסות ולהציע אבחנה . מיפוי עצמות תקין אינו אומר אלא שאין בעיה בעצמות . אין תחלי לבדיקה של ממש

תודה רבה על התשובה. מה אתה ממליץ לעשות כדי להגיע לאבחנה?אולטראסאונד יספיק או שרק MRI?או CT?

09/01/2019 | 10:52 | מאת: גרשון

אני בן 77, סובל מזה 10 שנים, ברגליים, מעצבים פרפריאלים מתים (חוסר תחושה קשיות ועוד) אני מטופל בליריקה. לאחרונה המצב החמיר. חוסר התחושה זוחל לעבר הברכיים. מה אפשר לעשות? גרשון פדרמן

לקריאה נוספת והעמקה

איני יודע הציעץ עם נוירולוג

08/01/2019 | 20:22 | מאת: אירה

שלום רב אני בת 42 זה התחיל בפסח מסחרחורות מוזרות כאלו מין שיוט של כמה שניות .עבר סחרחורת התחיל להירדם לי יד ונימולים.עבר לי יד התחיל להיתכווץ ודקירות של שררים ברגליים. ממש ככה .לא הכל ביחד.אחרי תקופה של כמה חודשים הכל עבר.אבל אחרי חודשיים עוד פעם חזר לגל שני.קודם סחרחורת.אחרי זה יד ועכשיו רגליים.נשלחתי לemg יצא תקין.רופא שלי חשד שזה פריצת דיסק צווארי. שלח אותי ל בדיקת ct. להלן ממצאי הבדיקה היצרות קלה של המרווח הדיסקאלי5-6 Сעם שינויים ספונדילוטים ניוונים מינימליים בגופי חוליות אלו. התגרמות קטנה מתחת לקשת הקדמית של c1- מתאים לטנדיניטיס בגיד קולי-לונגוס. אין עדות להיצרות ספינאלית. ללא ממצא מיוחדc1-c2 c2-c3 ארתרופטיה פאצטלית ניוונית מימין היצרות קלה של הפורמן מימין c3-4ללא ממצא מיוחד c4-c5ללא ממצא מיוחד c5-c6 עיבוי זיזי האונצינאטום.היצרות הפורמן מימין c6-c7 ללא ממצא מיוחד c7-d2 ללא ממצא מיוחד מה זה אומר? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

כלום אלו ממצאים כמעט "נורמליים " לגיל

17/01/2019 | 16:06 | מאת: אירה

זה מסביר את הסימפטומים שיש לי?

שלום, בהמשך לשאלתי, האם מחלה ניוונית של הדיסקיות שבין החוליות בצוואר יש לה טיפול? והאם המצב הזה יכול לגרום לסחרחורות שיוט שהן תחושה כאילו שנמצאים על ספינה ומטולטלים קדימה ואחורה(לא סיבובי). תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

המחלה הניוונית של הדסיקות שבין החוליות היא ההמשך בין מצב מאד שכיח של שינויים ניווניים של הדיסקות. זה תהליך שמתחיל כבר בעשור השני לחיים והופך שכיח יותר ויותר עם הגל. המחלה היאהמשך ישיר של השינוי. המקוםשבו הופך השינוי למחלה הנו במקום ( או בזמן) שבו מופיעים המחושים והתסמינים של המחלה. מחושים כמו כאב גב או כאב צוואר,קרינת כאב לאורך הגף ( עליון או תחתון) הגבלת טווח תנועה מחושיים כמו נימול ושריפה ועוד ועוד. איןלמחלה טיפלשבעקבותיו חלה התחדשות של הדיסקוסים והטיפול מכוון לפתור בעיות שמתעוררות כסיבוך של המחלה. איני חושב שמחושים כמו שאת מתארת עלולים להגרם בשל המחלה.

08/01/2019 | 13:35 | מאת: גיא

אני בן 30, סובל מנוירופתיה שלא ידועה לו הסיבה. במסגרת האבחון עברתי את כל הבדיקות ולא נמצא שום דבר חריג - EMG תקין, אין פריצות דיסק וכו'. בזמן האחרון אני סובל מכאבי גב תחתון שמקרינים לרגל השמאלית ולשוק. הכאב מגיע לשבוע ונעלם לשבועיים/שלוש. האם יכול להיות שזה קורה בגלל תנוחת שינה לא טובה? אילו בדיקות כדאי לעשות כדי לאתר את מקור הבעיה? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

קודם כל ראיון מפורט( אנמנזה; סיפור המחלה) ובדיקה גופנית יסודית

שלום. סובלת מאוד בעת הליכה.יש כאב בפרק הירך שמאל.התחילו לדבר איתי על ניתוח להחלפת הפרק.אבל ראומטולוג אמר שמאחר וסובלת מקרוהן שכל הכאבים זה מסיבןך של המחלה :סקרואיליטיס .ושאקח זריקות הומירה. השאלה היא מי צודק ????וה לעשות ??? תודה מראש

איך אני אמור לדעת?

שאלון נוסף – יש לי עקשת (גיבנת הגב –קיפוזיס) ועקמת קלה.(הרופא אמר עקומות קלות חסרות משמעות חוץ מהעקשת). אני לא יודע מה בדיוק זווית העקשת כי הצילום היה מלפני הרבה שנים והיום אני בן .24 השאלה מטרידה אם העקשת והעקומות (במידה וזה לא חמור) לא מפריע/פוגע בתפקודי גוף פנימיים- בגלל שיש לי וריקוצל,מעי רגיז, הפרעות בשלפוחית כמו קושי לרוקן שתן לעיתים ועוד.. וגם במצב כזה מה מומלץ? כירופרקטיקה ניורולוגית כדאי להשקיע הכסף? פיזיותרפיה מיוחדת? עיסוי רפואי אורופדי?

לקריאה נוספת והעמקה

התפקוד היחיד שיכול להפגע - בנוכחות עקשת חמורה ביותר זה מה שנקרא הפרעה רסטריקטיבית בנשימה ( בשל נפח ראות ירוד מאד).

בנוסף : שום טיפול ידני לא יואיל. מה שיכול לעזור קצת זה חיזוק שרירי הליבה

שלום,, בת 35. יש לי עקמת קלה.. כבר שנה וחצי שהצואור שלי בירך פעם בשבוע נתפס וכואב וזה נמשך כמה ימים, קצת הקלה ושוב חוזר ... לעיתים הפסקה קצת יותר ארוכה, אבל בגדול זה המצב. מה יכולות להיות הסיבות והאם יש טעם לעשות צילומים? כי כשהייתי אצל אורתופד אחרי שזה היה רק חודש הוא לא שלח לצילום ואמר לחמם את המקום. עשיתי גם טיפולים כירופרקים שעזרו רק לתקופה קצרה. תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

הסיבה השכיחה ביותר היא מחלה ניוונית של הדיסקות שבין החוליות. אבל יתכנו גם סיבות אחרות וכן צריך לעשות צילום ואפלו ט"מ

לאחר 3 זריקות אפידורליות וניתוח בגב עקב פריצת דיסק בחוליות L4-L5 ושני בלטים הופנתי ל EMG עקב כאבי רגליים ואשמח להסבר התוצאות. תוצאות בדיקת מחט: Vastus Med - שמאל - אין פעילות ספונטנית,גיוס חלקי יחידות רחבות Tibialis Ant וגם Gastroc Med - שמאל - אין פעילות ספונטנית, גיוס חלקי, יחידות רחבות בין יחידות תקינות

לקריאה נוספת והעמקה

הממצא מרמז על נזק לשרירים שנבדקו

07/01/2019 | 15:19 | מאת: שי

צהריים טובים דוקטור , אני מאוד מוטרדת מזה זמן מה יש לי כאבי כתפיים ולאורך היד שכוללים גםכאבים במפרקי היד ובשרירי הידיים וקפיצות של שרירים בכל הגוף . כמו כן יש לי הרדמות של שתי הידיים גם אפילו בזמן נהיגה . הרופא שלך אותי גם לאולטראסאונד של הכתף וגם צילום של עמוד השדרה בנוסף גם שלח לבדיקת emg . אני מלאת חששות כי ועשיתי טעות וקראתי באינטרנט ןחלק מהסימנים הם של als . אני יודעת שעד לא יגיעו התוצאות לא ניתן יהיה לקבל תשובה אך האם הסימנים הם מעידים על כך ?

לקריאה נוספת והעמקה

ALS היא מחלה של תאי העצב המוטוריים ואינה מלווה בכאב.

08/01/2019 | 14:58 | מאת: שי

תודה רבה על התשובה המהירה

07/01/2019 | 14:20 | מאת: ליזי

אימי בת 76 קיבלה מכה סובלת מכאבים מתחת לישבן מקרין לרגל עשתה צילום להלן תוצאות ע'ש מותני 2 צילומים * כאבים ניכרים בעכוז ימין * אוסטיופניה . עקמת . גופי החוליות מסובבים . שינויים ניווניים בגופי החוליות ודיסקוסים. מה זה אומר ? האם לבצע בדיקות נוספות? טיפול?

לקריאה נוספת והעמקה

1. בדיקה גופנית מלאה 2. צילום אגן+מפרק ירך

07/01/2019 | 12:03 | מאת: יעקב

אשמח לקבל הסבר אודות תוצאות הבדיקה להלן ממצאי בדיקת MRI של כתף ימין הטכניקה : הבדיקה בוצעה בתהודות 2T, PD, 1T עם דיכוי שומן, ו- GE במישורים השונים. התוויה קלינית: ברור כאבים. ממצאים: מודגמים שינויים ניווניים היפרטרופיים במפרק ה- C/A. מודגם אקרומיאון סוג 2 הבולט אל הבורסה מתחתיו. מודגם נוזל בכמות קטנה בבורסה הסוב-אקרומיאלית. הגידים המסובבים הודגמו תקינים. גיד הביצפס הודגם שמור. מודגמים אותות חריגים בלברום העליון, ממצא העשוי להחשיד לנזקSLAP .הלברום התחתון מודגם תקין. מודגם חשד לקרע של ה-AIGHL באזור אחיזתו אל ההומרוס )חתך 12 סדרה 4 ,)ממצא העשוי להחשיד לנזק HAGL .דרושה קורלציה קלינית. הודגמו אותות תקינים ממח העצם ללא עדות לשברים או בצקות. הודגם נוזל תוך פירקי בכמות קטנה. מודגמת הסננה שומנית המערבת כמחצית ממרקם שריר הטרז-מינור, ממצא העשוי להחשיד לשינויים עקב דנרבציה כרונית של העצב האקסילרי. דרושה קורלציה קלינית. סיכום:חשד לנזקSLAP ,חשד לנזק HAGL ושינויים עקב דנרבציה כרונית של העצב האקסילרי בשריר הטרז-מינור כמתואר.

לקריאה נוספת והעמקה

אין ממצא חד משמעי יש "רמזים" לנזק מסוג SLAP שזה קרע של החלק העליון של ה"שפתיים" (LABRUM ) חשד לנזק של רצועה הקושרת בין ראש עצם הזרוע וחלק תחתון של הזיז הגלנואידי ( המהווה את המשטח המפרקי בצד השכמה . המפענח ממלליץ על קורלציה קלינית והכוונה ללמוד את " סיפור המחלה היטב ולבדוק את הכתף היטב ולראות מה מתאים למה. דבר נוסף: בדיק MRA ( כלומר בת"ם עם הזרקה של חמר ניגוד לכתף. )

06/01/2019 | 19:40 | מאת: נוי

שלום רב, מזה כשנתיים סובלת מכאבי צוואר חזקים ולא מוסברים. הבעיה החלה לאחר נסיעה במושב האחורי באוטובוס בכביש מלא מהמורות, נסיעה ארוכה רוויית קפיצות חזקות. שעה לאחר מכן הופיע כאב ראש חזק, באותו לילה כאבי שכמות חזקים עד בכי... אחכ כחודש של כאבי ראש, סחרחורות, טינטונים במהלך החודשים הבאים. הרופאים קבעו פיברומיאלגיה.. מתח נפשי, אך אני מסרבת לקבל, לא מזדהה עם האבחנה.. עברתי mri עמוד שדרה צווארי, נמצא היפוך לורדוזיס צווארי ומשהו שנאמר לי כעקמת קלה .... שנתיים של חוסר ודאות לגבי מצבי... לאחרונה קוראת על צליפת שוט ומזהה קווים ברורים ותואמים למה שחוויתי ועדיין חווה אם כי באופן קל יותר.. האם יתכן שמדובר בצליפת שוט? האם בדיקה אורתופדית, נוירולגית שעברתי לא היו אמורים לגלות את זה ?

לקריאה נוספת והעמקה

" צליפת שוט" זה שם של מחושי צוואר המתעוררים בעקבות התנגשות אחור חזית שבה הגוף עף קדימה כשהראש מפגר אחרוו וחוזר אחורה . הצוואר עושה תנועות טלטול המזכירות צליפת שוט. זה כמובן יכול לקרות גם בהנתגשות במהירות במצבים אחרים אבל במקרה שלך זה לא סביר . בכל מקרה הטיפול אינו שונה מהטיפול בכאב צוואר שלא מחמת התנגשות.

שלום, בשנה האחרונה יש לי כאב קל בעצם הבולטת בתחתית הגב התחתון בצד ימין. הכאב מקרין לתחתית הבטן. לפעמים יש כיווץ ואי נוחות בכל הרגל. הבעיה העיקרית היא שאני גוררת את רגל ימין. נמצא בלט בגב בין L5 ל-L6. בדיקה נוירולוגית ו-EMG תקינים. מה יכולה להיות הסיבה ובעיקר - איך אפשר לטפל בזה ? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

כנראה קשור למפרק הירך וסביבתו.

תודה. איך אפשר לטפל בזה ?

תודה. אני רוצה להוסיף ש CT של מפרקי הירך היה תקין. ורוצה גם לשאול: איך אפשר לטפל בזה כדי לשפר את ההליכה ?

05/01/2019 | 19:21 | מאת: ישי

אני מצטער שפתחתי אשכול חדש פשוט נהייתי בלחץ מהתשובה כי איני יודע אם זה משהו חמור שמצריך טיפול? או משהו שעובר מעצמו אודה לך אם תוכל לפרט יותר על הבעיה ואיך אני מטפל בזה

לדעתי לא חמור ועובר לבד

שלום, לפני 3 חודשים וחצי שברתי את אצבע 5 ברגל, לפני חודשיים וחצי עשו לי ״שחזור קל״ בגלל שהאצבע היית עם עיוות. מאז שביצעו לי ״שחזור קל״ תמיד בישיבה או עמידה הצבע של כף הרגל נהיה בצבע סגול / אדום. זה ככה כבר חודשיים וגם בעת הליכה חצי רגל בצבע אדום (החצי רגל שיותר קרוב לאצבעות) עשיתי בדיקת דופלר של ורידים והכל יצא תקין, בנוסף אולטראסונד דרך שמיעה של העורקים והכל יצא תקין, למעט שברגל עם השבר הזרימת דם היא 0.8. לעומת 1.0 ברגל הבריאה רציתי לשאול למה הרגל אדומה + סגולה כבר חודשיים שאני עושה פעילות ואין שום שיפור. ואם יש חשש למשהו מסוכן ? בנוסף יש לי בסמוך לאצבע 5 בצקת ונפיחות * חשוב לציין שלפני שביצעו לי ״שחזור קל״ כף הרגל לא היית מעולם סגולה / אדומה. ככה הרגל נראית לאחר 25 דקות של הליכה: http://www.up2me.co.il/v.php?file=43436504.jpeg

לקריאה נוספת והעמקה

הצבע האדום נגרם עקב פתיחה של המערכת הקפילרית מה שגור םלזרימת דם מוחשת. למה זה קורה? לא ידוע

תודה על התשובה. אבל האם זה משהו מסוכן שמצריך טיפול? או משהו שחולף מעצמו 

05/01/2019 | 15:22 | מאת: טיבי

שלום רב ! לאחר טיסה ארוכה מליפני חודש יש לי כאבים חזקים בגב התחתון שמולי שנמשחות עד הברך. קיוויתי שזה יעבור אך זה לא המצב. מה תיפול המומלץ במקרא כזה?

לקריאה נוספת והעמקה

עד שתגיע לאורתופד תוכל להשתמש בתרופות נגד כאב ונגד דלקת.

05/01/2019 | 11:12 | מאת: יסמין

שלום בת 30 בלי בעיות אורתופדיות ברקע מיזה שנה סובלת מכאבים חוזרים בכף הרגל בבדיקת אורתופד לפניי ספר חודשים אובחן דורבן שעם פעילות גופנית הכאב קצת נרגע מיזה כשבוע לאחר עבודה מאומצת ועמידה ממושכת על הרגליים חזרו כאבים לא נסבלים אך שונים מכאבי הדורבן הכאבין בעיקר בקרסול ובדריכה על כף הרגל המקום נפוח והכאלא נסבל עם הרגשה של הירדמות ונימול וחום שאני קמה משינה ובמהלך דריכה על כף הרגל מה זה יש לציין שאני עובדת שעות מרובות ובעמידה ממושכת מה זה יכול להיות

לקריאה נוספת והעמקה

אין טעם לדבר על " מה זה יכול להיות" בלי בדיקה של ממש.

05/01/2019 | 22:58 | מאת: יסמין

אני מבינה שאני חייבת לעבור בדיקה אבל התורים לאורטופד בקופה ממש רחוקים לפחות לדעת כמו מה זה נשמע כי משככי כאבים גם לא עוזרים

04/01/2019 | 11:14 | מאת: אני

שלום, אני בת 42, כבר מספר חודשים שיש לי כאבים חזקים בבסיס האגודל. עשיתי מיפוי עצמות בחשד לשחיקת סחוס וזה מה שנכתב : קליטה מוגברת בשורש כף היד באזור cmc1. אין לראות קליטה פתולוגית בשאר השלד. הממצא שתואר יכול להתאים לשינויים ארטריטים- לקורלציה קלינית. שאלתי היא אם אכן מדובר השחיקה של הסחוס והאם יכול להיות שמדובר בדבר אחר שדורש בירור נוסף. אודה להתייחסותך

לקריאה נוספת והעמקה

שחיקת סחוס במפרק CMC-1 היא שכיחה מאד וסביר מאד להניח שזה מה שקורה צאללך. בכל מקרה רצוי לעשות צילום של האגודל

05/01/2019 | 20:21 | מאת: אני

תודה. עשיתי צילום שלא הראה דבר, יצא תקין. המפרק באגודל כואב ובולט, בנוסף בשריר של האגודל (השאיר בין האגודל למפרק האגודל) נוצר ממש שקע ארוך. היית ממליץ על בדיקות נוספות? שבוע טוב ותודה

04/01/2019 | 08:05 | מאת: אריה שרמן

רקע - פריקות כתף חוזרות לאחר חבלה בכתף ימין, בן 33, החבלה קרתה לפני כ12 שנים. 1 .הודגמה השטחה של ראש ההומרוס באספקט אחורי עליון- כביטוי לשבר ע"ש היל-סאקס. אין עדות לשחיקה של הגלנואיד הגרמי. 2 .CUFF ROTATOR :ללא עדות לקרע. מצב טרופי של השרירים שמור. 3 .גיד ביצפס ללא שינויים פתולוגיים. אין עדות ל - SLAP. 4 .המפרק האקרומיו-קלביקולרי תקין. 5 .היחס הגלנו-הומרלי שמור. 6 .רושם להיפרדות של הלברום הקדמי. הלברום האחורי הודגם שמור. האם סעיפים 1 ו6 מעידים על משהו חמור שמצריך ניתוח? תודה רבה, הפורום מצוין!

לקריאה נוספת והעמקה

ממצא 1 אינו חשוב ממצא 6 מסביר כנראה את מחושיך. ההחלטה על ניתוח אינה נגזרת מממצא הבת"ם אלא ממידת ההפרעה שאתה חש.

05/01/2019 | 20:19 | מאת: שרמן אריה

ד"ר לב-אל, תודה על תשובתך וזמנך. הנקעים האחרונים נגרמו באירועים לא אינטנסיבים - שיעול, שינה, תנועה לאחור בישיבה על כיסא משרדי. אציין כי זה מפריע לי מאוד. כאשר אני מבצע תנועות באופן מודע (משחק טניס שולחן למשל) אינני נוקע את הכתף. בעקבות הממצאים שהוצגו מעלה, אני תוהה האם ניתן להגיע לייצוב של הכתף באמצעות פיזיתורפיה, או שמא ניתוח יהיה הרבה יותר יעיל? שוב תודה, שרמן אריה

03/01/2019 | 10:08 | מאת: חגית

שלום, סובלת מכאבי גב אמצעי ותחתון מעל שנתיים, טיפולים ברפואה המשלימה של דיקור ועיסוי ופזיותרפיה לא עוזרים. בצילום נמצא "ספינה ביפידה אוקולטה בסקרום" אשמח להבין מה הפירוש ? בפחרוט הסריקה נרשם "L5-S1 - בלט דיסק אחורי מרכזי קטן" אשמח לפירוש ? תודה בנוסף התחילו כאבים בחלק האחור של הברך..

לקריאה נוספת והעמקה
03/01/2019 | 22:03 | מאת: שלום

רפואה שלמה!

ספינה ביפידה אוקולטה הנה מצב מולד של פגם בקשת האחרוית של החוליה. הפרוש של " אוקולטה" הנו : נסתר וזאת משום שהמצב אין לו שום ביטוי קליני. בלט דיסק הנה תופעה שכיחה מאד ששכיחותה עולה עם הגיל כשלעצעמו זה ממצא חסר חשיבות

06/01/2019 | 07:54 | מאת: חגית

אז מה הגורם אם כך לכאבי הגב אמצעי ומטה בעיקר במן עמידה ממושכת כמו שטיפת כלים ?תודה

03/01/2019 | 09:55 | מאת: אסף

היי אני בן 21 ואני סובל מקיפוזיס שכנראה עובר את ה-40 מעלות ורציתי לשאול האם הרמת דברים כבדים עלולה להחמיר את הקיפוזיס? לדוגמא בעבודה פיזית כמו מחסנאי או מלצר באולם אירועים.

לקריאה נוספת והעמקה
03/01/2019 | 22:04 | מאת: שלום

רפואה שלמה

קיפוזיס ( עקשת בעברית) עד 45 מעלות נחשב נורמלי כלומר לא קיפוזיס ( קיפוזיס זה עקומה נורמלית בעמוד שידרה חזי. מעל 45 מעלות צריך ל דבר על היפרקיפוזיס ). השפעת תנאי עבודה על התקדמות העקשת החא זניחה . העקשת גדלה עם השנים בלי קשק לעבודה עקב "התיבשות" הדיסקוסים

02/01/2019 | 21:38 | מאת: יעל

שלום, אמי בת 70 , בחודשיים האחרונים סובלת מכאבי קשים בירך ובקרסול. היא לוקחת כבר כמה שנים סידן בכדור אחד ליום. היא עשתה מיפוי עצמות, אלו תוצאותיו: תהליך אוסטאוארטרוטי מפושט לאורך חוליות השדרה ובמפרקים שונים בגוף. מודגם ריכוז גרמי מוקדי בחוליה המותנית L3 יכול להתאים לתמט חוליה על רקע ניווני, בהבחנה מבדלת אין לשלול שבר פתולוגי על רקע אוסטאאופרוטי. ריכוז מוקדי בקונדיל המדיאלי בברך שמאל יכול להתאים לאוסטאוניכרוזיס על רקע ניווני, אין לשלול נזק מניסקיאלי מדיאלי קל בברך השמאלית. ממש אודה לך על הסבר התוצאות ומה עלינו לעשות הלאה. תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

הממצאים אינם חד משמעיים. יש פעילות חזקה יחסית בגובה חוליה מתנית שלישית מה שיכול להתאיםלשבר מעיכה , אך מאחר שאין לך כאב שם הסיבה לא ברורה וכדאי לעשות צילום של ע"ש מתני וכן צילום של ברך שמאל . לא ציינת באיזה רגל יש כאב ולכן מהותו של הממצא בברך/ ירך שמא אינה ברורה.

שלום, פניתי לאורטופד בעקבות כאב קל בגב כף היד - אובחנה הגבלה ניכרת בתנועה בשורש כף היד, ישור 65 מעלות כיפוף 30 עם כאב ללא סימני זיהום, רגישות מקומית קלה מאוד CMCJ5. לאחר צילום- אובחן שבר ללא תזוזה ישן לא מחובר עצם הסירה, המלצה לניתוח שתל עם בורג. הרופא ציין שקיים טיפול בגלי הלם שעשוי לבטל את הצורך בניתוח - מה סיכויי ההצלחה של טיפול בגלי הלם במקרה זה? כמו כן - האם ניתן להמשיך להתאמן בחדר כושר? (האורטופד אמר שלא מהווה בעיה, אשמח לחוות דעת נוספת). תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

אכן הטיפול בגלי הלם חוץ גופיים לריפי שברים שלא התאחו הפך להיות להיט בשנים האחרונות עםהצלחה דוה לזו שמושגת בניתוח אך בלי סיבוכים ובלי אישפוז. אין מניעה להמשיך להתאמן בחדר כשר

02/01/2019 | 06:02 | מאת: אירית

שלום.אני בת 49 ,עברתי ניתוח לפני שבוע לפריצת דיסק L4.L5 יש לי כאבים חזקים בירך אחורית ברגל,אותה רגל שלפני הניתוח הקרינו כאבים מהגב עד הכף רגל,,האם עלי לפנות למיון או לחכות לביקורת עוד שבועיים אני לוקחת כדורים אבל לא כלכך עוזר

לקריאה נוספת והעמקה

אם איןחולשת שרירים ו/או איבוד תחושה ברגל ו/או שליטה בסוגרים עדיף לחכות או לנסות להקדים את התור לאורתופד .

01/01/2019 | 22:49 | מאת: איתן

סיכום MRI : קרע חלקי (1.6 מ''מ) של גיד ה SSP, ונזק SLAP דרגה 2 מינימאלי. הוצע לי טיפול PRP , הלכתי להתייעצות נוספת ובלי קשר לאבחנה שלי פסל הרופא את ה PRP בטענה שזה לא שווה כלום. דעתך לגבי טיפול ב PRP לבעייתי ובכלל כמענה טיפולי. תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

רק בריאות

הקרע בגיד הוא חסר חשיבו . הקרע בלברום ( SLAP ) הוא יותר משמעותי. לדעתי PRP לא מתאים.

שלום רב. שמי שמחה ואני בת 22 מדריכת טיולים. לפני כ8 חודשים יצאתי לטיול שביל ישראל. במהלכו נפצעתי והפסקתי כל פעילות גופנית מאז ( כבר שמונה חודשים) ישנם כאבים בשרירי השוק. תחילה הייתה לי דלקתיות לאורך החיבור לעצם, אולם זה עבר ומה שנותר זה כאב עז לאחר הליכה או עמידה פשוטה של 20 דקות בשרירי הסובך בשוקיים. לפני היציאה לטיול לא הייתה לי שום בעיה אורטופדית. התחושות שנילוות לי הן, שריפה וכאב כללי על כל אזור שרירי השוקיים. במשך שלושה חודשים עשיתי פיזיוטרפיה בהמלצת אורטופד אשר לא פתרה את הכאבים. הייתי אצל כל הרופאים האפשרים ואין שום סימן למשהו חריג . Mri תקין, emg תקין, מיפוי עצמות תקין. האורטופד שהייתי אצלו הציע לעשות בדיקת מדידת לחץ מדורים כמה שאלות:) האם יתכן שתחילה הייתה דלקת הנגרמה מלחץ במדור ? הבעיה הזאת יכולה להיווצר במאמץ בתווך זמן קצר יחסית? והאם בדיקת מדידת לחץ מדורים אכן מגלה בוודאות אם יש בעיה או לא. אשמח לתשובה.

לקריאה נוספת והעמקה

יתר לחץ במדור אינו גורם לדלקת עדיין איננו יודעים מהי ה"בעיה הזאת" מדידת לחץ המדור לאחר מאמץ מאבחנת תיסמנת של לחץ יתר כרוני.

היי דוקטור חבר שלי אמר לי שאם אני נטלה על מטח ועושה עוד כמה מתיחות ותרגילים זה יכול להאריך לי את עמוד השדרה ולהוסיף לי כמה סמ זה נכון?

לקריאה נוספת והעמקה

מתח*

אין דבר כזה.

לא

01/01/2019 | 22:18 | מאת: בייבי פייס

שלום, הופניתי לEMG עקב נוירופתיה בחלק הקדמי של השוק - תחושת שריפה/כאב בשתי הרגליים. בבדיקה דווח על TTS בשני הצדדים והשאר יצא תקין. הרופא טען שאין קשר לכאבים בשוקיים. בשל גמישות יתר נקעתי בעבר את שני הקרסוליים מספר פעמים , וככל הנראה שתי הרצועות במצב לא משהו, כאשר באחד הצדדים היה נקע מאד רציני (לא ניתחו אותי לצערי, זה היה לפני כמה שנים טובות). האם יש קשר בין גמישות יתר או העובדה שהרצועות חלשות/קרועות לתסמונת TTS? והאם יכול להיות שהTTS גורם לכאבים גבוה יות בשוקיים ? לאיזה רופא יש לפנות להמשך בירור- לאורתופד או לנוירולוג? מוסיף כי אני לא מרגיש כאבים או חוסר תחושה בכף הרגל. הכאבים בחלק הקדמי של השוק בערך באמצע הגובה בין הקרסול לברך. תודה מראש וסליחה על כמות השאלות

לקריאה נוספת והעמקה

תיסמונת התעלה הטרסלית נגרמת בשל לחץ על העצב הטיביאל האחורי . יש שלל סיבות ללחץ כזה החל בעווג של כף הרגל ( צניחה קשה של הקתש הארכית - מנח פלאנוואלגוס, לחץ על העצב בשל גודש של כלי דם ורידיים , גידול בעצב ועוד ועוד) . הכאב האופיני אינו בקדמת השוק אלא דווקא בעקב כף הרגל ואחורי השוק.

01/01/2019 | 19:10 | מאת: נדין

שלום, מזה תקופה ארוכה מאוד סובלת מכאבי גב במיוחד לאחר מונחה, לפני כשנה בוצע mri ע"ש ונראה בלט דיסק בחוליות L, הופנתי למרפאת כאב ולאחר 2 הזרקות בהפרש של חודשיים שלא עזרו, הופנתי לבירור ראומטי בשל חשש לדלקת בפרקים, בדיקות הדם היו גבוליות ולכן הופנתי לmri מותני, מציינת ששום משכך כאב לא עוזר לי גם החזקים ביותר שיש בהם מורפיום, הכדור היחיד שמקל לי על הכאב הוא נקסין. אבקש עזרה בפינוח ה mri המותני, לצערי רק באמצע חודש פבואר יש לי תור אצל מומחה ע"ש...להלן הפיענוח בקובץ המצורף MRI להלן ממצאי בדיקת של המפרקים הסאקרו-אליאקליים. הטכניקה: הבדיקה בוצעה בתהודות 1T כולל דיכוי שומן STIRT2 במישורים השונים כולל הזרקת גדוליניום. סיבת הפניה: חשד לסאקרו אליאיטיס . ממצאים: המפרקים הסאקרו-אליאקליים מודגמים סימטרים דו"צ. ללא עדות לבצקת או האדרה של המשטחים הפירקיים המחשידה ל-סאקרו אליאיטיס . הפורמינות הסקראליות מודגמות תקינות. עם שינויים של לוחיות הדיסקה מסוג מודיק דרגה 1 L5-S1 מודגמת ירידה בגובה ובעוצמת האות של הדיסק הבינחולייתי. העוברים האדרה לאחר הזרקת גדוליניום. במרווח זה מודגם בלט דיסק היקפי המשיק לשק הדורלי. מודגמת האדרה סביב הליגמנט האינטרספינוזי במרווח ,L4-L5 ממצא המתאים לשינויים אינפלמטוריים. דרוש המשך מעקב. האם יש צורך בטיפול מיידי? האם קיימת איזו דלקת?

לקריאה נוספת והעמקה

הצורך בטיפול נגזר מעצמת מחושייך. בדיקת הבת"ם - לפחות לפי הפענוח שבידך- אינה תורמת הרבה להבנת הבעיה אך בכלא מרמזת על שינויים דלקתיים בקישור שבין הזיזים הקוצניים של החוליות המותניות 4 ו- 5 .

01/01/2019 | 14:27 | מאת: אני

שלום דר', זו אני עם התאונה הביתית שעשתה שפאגט. (ממתינה לתור לאורתופד) בינתיים נחה בבית הכאבים פחתו אבל עדיין מאוד כואב ולא יכולה לסובב את הרגל , לא לדרוך עליה והתחושה דווקא שהפגיעה בברך . יצאו שתפי דם גדולים מאחורי הברך למעלה, על השוק ובחלק הפנימי של הירך והרגל ואזור הברך מאוד נפוח וקשה ניסתי היום ליישר את הרגל ולעמוד בעדינות על כל כף הרגל והכאב היה חזק כמו מעין מכת חשמל וכאילו נשכו אותי בעקב ועלה עד למעלה, האם זה מרמז על טיב הפגיעה? והאם זה מותר ללכת עם הליכון ולגרור את הרגלף אני מפחדת שאני עושה נזק ברגע שאני לא נחה מנוחה מלאה אבל קשה לשבת בלי לעשות כלום...

לקריאה נוספת והעמקה

הכאב בעקב יכול להיות ביטוי לפגיעה בעצב מותר ורצוי ללכת בזהירות עם הליכון ובצעדים קטנים.

01/01/2019 | 13:42 | מאת: אופק

אז דוקטור לא הבנתי כי ראיתי פשוט ביוטיוב על זה שמדברים על לוחית הצמיחה בגב אז אם נגיד קבלתי מכה חזקה בחלק העליון של עמוד השדרה אז אין סיכוי שהמכה תשפיע לי על הגדילה?

לקריאה נוספת והעמקה

אין סכנה

01/01/2019 | 00:34 | מאת: שמחה.ש

לסיכום: 1 .הממצאים ברצועת ה- ATFL וקדמת הפיבולה כמתואר, יכולים להתאים לשבר תלישה תת חריף, באבחנה מבדלת יש לכלול SUBFIBULARE OS עם נזק כרוני משני ברצועת ה- ATFL . 2 .וריאנט אנטומי בטלוס עם רושם לתפס אחורי מינימלי. 3 .נוזל מוגבר במעטפת גיד ה- FHL ,ללא הדגמת קרע בגידים.

לקריאה נוספת והעמקה

הבאת את הסיכום בלבד בלי הפרוט בנוס חסר לי הרקע עקליני. בכל מקרה הסיכום הוא: שיש שינויים שתוארו קודם במפורט, שינוי םאלו יכולים להיות תוצאה של שבר תלישה ( שבר אינו יכול להיו תת חריף ") ישן .יתכן שישי ממצ של סיסי עצם ישן בין קצה הפטישון החיצוני לגוף התלוס . ממצא כזה קרוי OS SUBFIBULARE והוא תוצאה של פגיעה ישנה בקרסול. בנוסף יש ממצא ש מתוא רכוריאנט אנאטומי בלי לתארו. לבסוף יש גם ריבוי נוזל במעטפהגיד ריבוי נוזל במעטפת הגיד המכופף הארוך של הבהן.

01/01/2019 | 18:21 | מאת: שמחה.ש

זה הפרירוט המלא. לפני חודשים נקעתי את הרגל בכדורסל. מאז כואב לי. עשיתי אולטראסאונד עם. ממצאים: סימני מתיחה בatfl. לא ניתן לשלול שבר תלישה באזור. אורטופד שלח אותי לmri מצאים: TRIGONUM OS עם שינויים תגובתיים קלים במפרק המדומה ונוזל מוגבר בריצס האחורי. ללא הדגמת נזק אוסטאוכונדרלי בכיפת הטלוס ובפלפונד. מודגמת בצקת לשדית קלה בראש הפיבולה עם פרגמנט גרמי קטן מנותק בקדמת הראש בקוטר עד 7.0 ס"מ. רצועת ה- ATFL מעובה, אך רציפה, נראית ונאחזת חלקית אל הפרגמנט המנותק. שאר הרצועות שמורות. ללא עדות לקרע בגידים, אך מודגם נוזל מוגבר במעטפת גיד ה- FHL בלבד. מודגם מבנה שמור של התעלה הטרסלית, של סינוס הטרסי ושל הפסיה הפלנטרית. לסיכום: 1 .הממצאים ברצועת ה- ATFL וקדמת הפיבולה כמתואר, יכולים להתאים לשבר תלישה תת חריף, באבחנה מבדלת יש לכלול SUBFIBULARE OS עם נזק כרוני משני ברצועת ה- ATFL . 2 .וריאנט אנטומי בטלוס עם רושם לתפס אחורי מינימלי. 3 .נוזל מוגבר במעטפת גיד ה- FHL ,ללא הדגמת קרע בגידים.

אהלן אני גיא בן 25 עובד בעבודה פיזית ומתאמן במכון בהרמת משקולות. מאז התיכון אני סובל בכאבי גב ובצבא עשו לי מדרסים שעזרו מעט והחזיקו בכמה שנים האחרונות. רציתי לדעת האם כדאי לעשות מדרסים חדשים ואם יש המלצה לאיפה לעשות מדרסים שגם לא מכבידים את הנעל. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

מדרסים אינם טיפול לכאב גב