נגישות
נגישות

פורום טיפול בסרטן

הפורום יענה על שאלות מקצועיות בנושא הטיפולים בסוגי הסרטן השונים, בין אם מדובר בטיפולים בקרינה ובין אם מדובר בטיפולים כימותרפיים, טיפולים בכאב או טיפולים בסרטן באמצעות רפואה משלימה.

הפורום יתייחס לשאלות מהם החידושים בתחום, מהן תופעות הלוואי כתוצאה מהטיפולים השונים וכיצד ניתן להקל עליהן. כמו כן, ניתן לשאול שאלות בנוגע לתהליך שעובר המטופל במהלך הטיפול, וכן שאלות בנוגע לטיפול תומך במטופלי סרטן.

.
302 הודעות
241 תשובות מומחה

מנהלי פורום טיפול בסרטן

27/11/2014 | 23:23 | מאת: רפי

שלום, אישתי סובלת ממנגיומה ממאירה. אובחנה לפני כשבוע, כימותרפיה לא הומלץ משום שלא יעיל לגידול זה, כך שהיפולים האפשריים זה קרינה או ניתוח להסרת הגידול. ברצוני לדעת עד כמה מסוכן לנתח? האם החתך הוא גדול ויש סיכון לדימומים כבדים בעקבותו? מה תופעות לוואי? ומה משך תקופת האישפוז של הניתוח? וכמובן תקופת ההחלמה, מתי היא תוכל לשוב לעצמה? אשמח לתשובה בברכה רפי

1.)מהו גודל הגוף הכי קטן שאפשר לראות בבדיקת סיטי ברזולוציה הכי גבוהה שקיימת כיום.(כולל הגדלה במחשב וכו אם צריך) 2.)מהי הרזולוציה הכי גבוהה של סיטי שקיימת כיום בשימוש בר הישג? 3.)האם ידועה לך עוד בדיקה המאפשרת איתור גופים כמה שיור קטנים בגוף? 4.)האם בדיקת MRI טובה יותר מבדיקת סיטי בתחום הנ"ל?

השאלה מאד מורכבת. ככלל כמה מ"מ ומעלה, אך תלוי באיזה איבר וכו'.

אני אפרט לגבי השאלה רציתי לדעם האם ב-CT ללא הנוזל אפשר לראות גופים קטנים כמו באותה בדיקה עם CT ללא נוזל? זא"מ האם בבדיקה עם הנוזל למשל אפשר לראות גופים קטנים יותר מאשר בדיקה ללא נוזל?

לקריאה נוספת והעמקה

סיטי עם חומר ניגוד נותן בד"כ תמונה מדוייקת יותר. בברכה עידו

25/11/2014 | 00:53 | מאת: בטי

שלום דוקטור, האם רדיוכירורגיה לגידול במוח גורמת לנשירת שיער? האם זה קורה בכל המקרים? מה הסיכוי שהשיער לא ינשור? תודה ולילה טוב

24/11/2014 | 22:22 | מאת: אופטימית

ד"ר שלום רב, אימי בת 70 וחושדים בסרטן לבלב לפי הסיטי וסמנים CA, אנחנו עדיין מחכים לקבלת הביופסיה. הרופאים אמרו שלפי הסיטי והסמנים זה סרטן לבלב ולא ניתן לנתח עקב חביקה של כלי דם ויש להקטין את הגידול בכימותרפיה ולבדוק מחדש אפשרות לניתוח. לא דובר על גרורות ולא ידוע השלב שלו עד קבלת תוצאות הביופסיה. אני גרה בארה"ב ושמעתי על הקיטורדה בארה"ב כטיפול ביולוגי לגידולי סרטן לא נתיח, וראיתי שגם בארץ התחילו לקבל את התרופה הזאת לכל מיני סוגי סרטן. 1. האם הקיטרודה נוסתה בחולי סרטן לבלב? 2. ואם כן, האם הטיפול עם התרופה הקטין והעלים גם גידול לבלבי? 3. במידה ויש סיכוי שהגידול ייקטן עם הקיטורדה ולא ייתנו לה אותה בארץ, קראתי שאפשר להוציא טופס 29ג' לאישור לייבוא אישי מארה"ב ואוכל לקנות לה את התרופה כתרופת מדף, האם נותנים את הטופס הזה בלי בעיה בארץ וייתנו לי לקנות לה את התרופה ולהביא לה לטיפול בארץ? תודה מראש על ההתייחסות.

לקריאה נוספת והעמקה

אין כיום שום עדות שקיטרודה יעילה בסרטן הלבלב. למעשה התוצאות הראשוניות בסרטן זה הן שליליות. גם הנתונים לגבי גידולים אחרים (שאינם סרטן העור) מוגבלים ביותר כיום. אין בעיה לקנות את התרופה בארץ (כ- 35,000 ש"ח לכל חודש טיפול) אבל אין כעת שום הצדקה רפואית לכך.

25/11/2014 | 08:51 | מאת: אופטימית

תודה רבה על ההתייחסות המהירה! קראתי גם שיש הזרקת קפסולה של חברת סיילנסיד ( BC-819 ) ללבלב בשילוב עם תרופה כימותרפית משולבת (של 4 תרופות) וזה יעיל ביותר בהקטנת גידולים בלבלב, זה טיפול יעיל באמת? המפחיד יותר שקראתי הוא שסרטן לבלב בעייתי כי הוא מפתח סוג של עמידות לאחר כמה טיפולים כימותרפיים, זה נכון? אם כן יש דרך לעקוף את העמידות הזאת?

24/11/2014 | 09:24 | מאת: תמי

לאמא שלי גילו סרטן בבלוטת התריס לפני כשנתיים מאוחר מדי כנראה ובשתי ניתוחים לא הצליחו להוציא אלא רק חלק והיא קיבלה טיפולים גם קרינה וגם כימו כרגע היא רק במעקב יש אפשרות להשתמש בתרופה הזו האם היא תעזור לה להרוג את הסרטן או להקטין?

לקריאה נוספת והעמקה

לא הבנתי, באיזו תרופה מדובר?

15/11/2014 | 09:24 | מאת: מיכל

שלום רב, אישה בת 73 עם סרטן לבלב גרורתי הגילוי היה לפני שנתיים וחצי . כרגע עקב כאבים הומלץ על חסימה עצבית לפני שבועיים שכשלה והסתבכה יש פגיעה בעמוד השדרה ולא יכולה ללכת יש חולשה ברגליים עברה לשיקום פיזותרפיה .השתפרה כבר הולכת עם הליכון . עשו לה MRI שהראה גרורות בעמוד השדרה . יש כמה קשריות קטנות בריאות שהתכווצו כתוצאה מהטיפול הכימותרפי ג'מזר ,נוזל בבטן גרורות בשערי הכבד . בעבר שרק גילינו טופלה בפוליפורינוקס ו-5 הקרנות שנתנו לה 9 חודשים באיכות חיים טובה מאוד . כרגע בשיקום ירדה במשקל המון כבר לפני זה ,סובלת מכאבים ברגליים וזה רק מאז הניסיון החסימה עצבית וכאבים בכתף מטופלת במדבקה נגד כאבים, ליריקה פעמיים ביום ואופטלגין בשתייה לפי הצורך . המלצת האונקולוגית להפסיק טיפולים ולהתמקד בשיקום לעשות MRI חדש עוד חודשיים ואז נראה איך ממשיכים משם . אני מאוד חוששת שהסרטן ימשיך להתפשט ואז יהיה מאוחר מדי . חשוב לציין שלפני ההזרקה לחסימה עצבית הייתה עושה הליכה כל יום ומתפקדת רגיל למרות הטיפולים והתופעות לוואי . איך היית ממליץ להמשיך במצב כזה ? תודה .

לקריאה נוספת והעמקה

אכן לפי התיאור שלך נראה שיש להתמקד בשלב הזה בשיקום ושיפור איכות חיים ולא במתן כימותרפיה. מכיוון שגמזר ופןךפירינוקס אינם יעילים יותר לפי התיאור שלך, אכן פחות קריטי להתמקד בטיפול הכימי.

15/11/2014 | 18:10 | מאת: מיכל

הפוליפורינוקס עזר מאוד כיווץ את הגידול ואז לא היה גרורות היה רק מעורבות של כלי דם וזה נתן לה 9 חודשים טובים . לאחר מכן שחזר לגדול שוב ואז הופיעו הגרורות ,האונקולוגית החליטה להביא לה ג'מזר שעזרו לגרורות בריאות והקטינו אותם . לאחר השיקום איזה טיפול היית ממליץ להמשיך ? אולי אפילו מחקר שמעת על TL-118 לסרטן לבלב גרורתי ? תודה שוב .

14/11/2014 | 19:01 | מאת: יעל

שלום, קיבלתי הפניה לבצע גסטרוסקופיה עקב אנמיה מחוסר ברזל. פריטין 3 אני לא מעוניינת לבצע את הבדיקה כל כך ואני לא מבינה למה ישר הרופא של המשפ' רוצה שאבצע בדיקה שכזו. אני מרגישה טוב פרט לאנמיה שעכשיו גם הסתדרה עקב כדורי הברזל. מעולם לא היו לי בעיות במערכת העיכול. רק לפני כמה שנים הייתי גם אנמית מאותה סיבה. עברתי בדיקת דם אחת ואינני סובלת מצילאק, תלסמיה, קרוהן , הפטטיס. וגם בדיקת צואה אחת לפרזיטים ויצא שאין לי דבר. האם זה בגלל חשד לסרטן? ( הוא שאל על סרטן במשפחה) אבל לא אמר לי דבר.

לקריאה נוספת והעמקה

קולונוסקופיה היא חלק בלתי נפרד מברור אנמיה. כדאי מאד לבצע אתהבדיקה. כמובן יש גם קשר לגיל- לא ציינת את גילך, אם את מתקרבת לגיל חמישים או מעליו זו ממילא בדיקת חובה.

16/11/2014 | 22:41 | מאת: יעל

אני מתקרבת לגיל 40. זה קולונסקופיה או גסטרוסקופיה או שזה הכל יחד? ולמה אתה חושב שכדאי למה לא לבדוק דברים אחרים קודם?

08/11/2014 | 18:01 | מאת: לילי

שלום רב, לאמא שלי היסטוריה של סרטן המעי הגס. בסיטי נראה שיש גרורות בריאות ולצערי הפט סיטי אישר זאת. בסיטי שנעשה ארבעה חודשים לפני, לא הופיעו גרורות. האם התרופה קיטרודה יכולה לעזור במקרה זה? הגרורות הופיעו רק בריאות. תודה מראש על התשובה

לקריאה נוספת והעמקה

על פי המידע שיש בידינו כיום, קיטרודה אינה יעילה בסרטן המעי הגס. בברכה עידו

05/11/2014 | 16:48 | מאת: קובי

ראשית,תודה רבה על התשובה המהירה. דבר נוסף שברצוני לדעת,הוא האם להערכתך ניתן להגיש בקשת אישור למשרד הבריאות על גבי טופס 29 ג' במקרה של סרטן קיבה בשלב זה?

לקריאה נוספת והעמקה

אין בעיה. האונקולוג המטפל בוודאי יוכל לעזור.

05/11/2014 | 16:29 | מאת: קובי

שלום רב, ברצוני לדעת האם ישנן הוכחות לכך שקיטרודה יכולה לעזור גם במקרה של סרטן קיבה?. תודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

יש עדויות מאד ראשוניות שתיתכן תועלת. הדבר נבדק כעת בניסויים קליניים.

04/11/2014 | 10:27 | מאת: בית חולים איכילוב

המערך ההמטולוגי של המרכז הרפואי ת"א (איכילוב) בשיתוף האגודה למלחמה בסרטן מזמינים אתכם לכנס בנושא: לימפומה ו- CLL מה חדש? הכנס יתקיים ביום רביעי, כ"ו בחשון, תשעה, 19.11.14, החל משעה 17:30. באולם ההרצאות, רחוב ויצמן 6, בניין סוראסקי, קומה מינוס 2, אגף ד'. הכנס מיועד למטופלים ובני משפחותיהם. בתוכנית: 17:30-18:00 התכנסות, רישום וכיבוד קל 0 18:00-18:1 דברי פתיחה וברכה ד"ר עירית אביבי, מנהלת המערך ההמטולוגי, המרכז הרפואי ת"א. 0 18:10-18:3 "על קצה המזלג: מהי לימפומה?" ד"ר עירית אביבי, מנהלת המערך ההמטולוגי, המרכז הרפואי ת"א. 0 18:30-18:5 "כיצד מטפלים בלימפומה - 2014" ד"ר נדב שריד, רופא בכיר, המערך ההמטולוגי, המרכז הרפואי ת"א. 0 18:50-19:1 "כיצד מטפלים בלימפומה - מבט אל העתיד" ד"ר חוה פרי, מנהלת תחום הלימפומות, המערך ההמטולוגי, המרכז הרפואי ת"א. 0 19:10-19:3 מה זה CLL , כיצד מאבחנים וכיצד מטפלים? ד"ר יאיר הרישנו, מנהל מרפאת המטולוגיה, המערך ההמטולוגי, המרכז הרפואי ת"א. 0 19:30-19:5 "השתלת מח עצם - על שום מה, מתי ולמי?" ד"ר רון רם, מנהל היחידה להשתלות מח עצם, המערך ההמטולוגי, המרכז הרפואי ת"א. 5 19:50-20:1 "הסרטן ואני - רומן בהמשכים" סיפורו האישי של גיא תבורי שהתמודד עם מחלת הסרטן שלוש פעמים. 20:15-20:30 פאנל שאלות ותשובות. ההשתתפות בכנס הינה ללא תשלום אך כרוכה בהרשמה מראש בטלפון: 03-6973576 או בדואל: oranith@tlvmc.gov.il ביום הכנס, החל מהשעה 16:00 תתאפשר חניה חינם עב מקום פנוי בחניון ההנהלה בתוך ביהח, עם הצגת הזמנה זו. פרטים נוספים: http://www.tasmc.org.il/News/Pages/cll.aspx

03/11/2014 | 21:57 | מאת: שלום

מישהו שאני מכירה מאושפז במחלקת טיפול נמרץ מיום שישי בערב מחוסר הכרה ומונשם בגלל סרטן בריאות, הטיפולים הפסיקו לעזור הוגדר כחולה סופני, מה המשמעות האם לא ניתן לטפל? מה המשמעות של חולה סופני? האם יכול להיות שהוא ישוב להכרה? תודה ולילה טוב

02/11/2014 | 23:04 | מאת: ורד פריד

ד'ר וולף שלום , מה ידוע לך על התרופה הנמצאת כיום בשלבי ניסוי CDK4/6 INHIBITOR למי היא מתאימה ? והאם יש כבר אלו תוצאות ? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

התרופה נמצאת כעת בשלבי פיתוח. תוצאות ממחקרים ראשונים בסרטן השד מאד מעודדות (ביחד עם טיפול הורמונלי) אבל המחקרים לא הסתיימו. יש כעת מחקרים ראשוניים יותר במחלות נוספות.

29/10/2014 | 18:13 | מאת: מיכל

שלום רב, מה דעתך על טיפול נאב פקליטקסל לסרטן לבלב ? האם הוא יותר טוב מהג'מזר ? למרות שהוא לא בסל רציתי לברר עד כמה הוא יותר יעיל מתרופות כימו אחרות ? תודה .

לקריאה נוספת והעמקה

מדובר בתרופה טובה מאד שניתנת ביחד עם הגמזר. השילוב הזה נמצא יעיל יותר מגמזר בלבד, אבל סביר שהוא פחות יעיל ממשלב FOLFIRINOX

29/10/2014 | 10:35 | מאת: גבריאלה

שלום, אמא שלי בת 56 מעשנת שני קופסאות סיגריה ביום במשך 40 שנה. בחודש האחרון מעשנת כ10סיגריות ביום. בעקבות כאבים בחזה שלחו אותה ל -CT ובו נמצא גוש ותסחיף ראיתי. כרגע מטופלת בקומדין בעקבות התסחיף (הכאבים שלה עברו בעקבות הטיפול) ולכן לא יכולה לבצע ביופסיה. אבל ביצעה CT-PET ואלו הם התוצאות: סיבת הפניה: SOL OF LUNG בדיקת PET בוצעה לאחר הזרקה תוך ורידית של F-18 EDG בדיקת CT דיאגנוסטי בוצעה לאחר הזרקת חומר ניגודי תוך ורידי. תיאור ממצאים: צוואר: קליטה פתולוגית של FDG בעוצמה גבוהה בבלוטה 1.1 ס"מ תת בריחית מימין. אברי הצוואר שמורים חזה: קליטה פתולוגית של FDG בעוצמה גבוהה בגוש ספקולרי 1.9 ס"מ ב RUL. קליטה פתולוגית של FDG בעוצמה גבוהה בבלוטה עד 1.5 ס"מ במיצר העליון ואמצעי מימין, ובשער ריאה ימנית. בתי השחי ושאר קבוצות דופנות בית חזה שמורים. נודולים זעירים בריאות. מתחת לרזולוציה של ה PET. אין עדות לתפליט פלאורלי או פריקרדיאלי. בטן ואגן: אין לראות קליטה פתולוגית של FDG. הכבד בגודל תקין. מרקמו אחיד. טחול לבלב ואדרנלים תקינים. הכלור במימדים תקינים. רטרופריטונאום חופשי מבלוטות. אין עדות לבלוטות מוגדלות לאורך כלי הכסל או האובטורטורים. אין עדות לבלוטות מוגדלות במפשעות. עצמות: אין לראות קליטה פתולוגית של FDG. מרקם סקלרוטי בגוף חוליה C5 ללא קליטה פתולוגית של FDG - יש לשקול בבדיקת MRI. בסיכום: קליטה פתולוגית של FDG בעוצמה גבוהה כמתואר מתאימה לתהליך שאתי - נחוץ בירור היסטופתולוגי. השאלה שלי היא - מה זה אומר? האם זה אומר שנמצאו תאים סרטניים בצוואר ובריאות? האם זה אומר שנמצאו כמה גושים? מה זה אומר מרקדם סקלרוטי ולמה צריך MRI? ומה זה בירור היסטו-פתולוגי. תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב יש ממצאים חשודים והדרל היחידה לדעת מה האבחנה היא ע"י דגימה של הגידול. עד אז לא ניתן לדעת אם אכן מדובר בגידול ובאיזה.בירור היסטו-פתולוגי פשוט אומר לקחת ביופסיה מהגידול. בברכה עידו

26/10/2014 | 19:32 | מאת: שושית שושית

שלום רב, רציתי לשאול את דעתכם בנוגע לאתר הזה- http://nurielmeni.blogspot.co.il/ תוך כדי חיפושים בגוגל מצאתי את האתר הזה...האם לדעתך יש פה משהו שאפשר לנסות? אמא שלי בת 42 ויש גרורות בכבד שקרובות לכלי הדם כתוצאה מסרטן במעי הגס...היא כרגע סיימה סיבוב שני אבל ראשון של טיפולים כימותרפים שהיו קצת קשים מהסיבוב הראשון....עוד חודש יש לה בדיקת פיט סיטי ונראה משם לאן מתקדמים או היה תעשה עוד סיבוב של טיפולים חודש וחצי או ניתוח. האם יש משהו חדש שלדעתכם יכול לעזור? רופא אחד אמר לנו שאפשר להפוך את המחלה כרונית ולחיות עם זה..אני לא מבינה איך זה יתאפשר כשיש פיזור משני בכבד והסרטן פעיל. בנוסף...בואו נגיד בדרך הכי קלה שאמא שלי לגמרי השתגעה...היא מרוכזת רק בעצמה וחושבת דברים כמו למשל שהשכנים שלנו אמורים לטוס לחו"ל אז היא חושבת לעצמה ומספרת לאבא שלי "מה יקרה אם המטוס שלהם יפול באמצע? " ואז מתחילה לבכות או שבת דודה שלה היה לה מחלה בכבד ואחותה נמצאת בחו"ול אז אמא שלי דואגת מה יקרה אם המחלה של הבת דודה תחזור שנית ואחותה בחו"ל ולא תוכל לעזור לה.... אני לא יודעת מה לעשות המצב משגע לגמרי...היא נשמעת לי מאד לא שפויה מה אתם חושבים שאפשר לעשות? כאילו אני בטוחה שזה לא קל....אני גם הייתי צריכה לעבור קולונסקופיה וכמעט מתתי רק מזה שחיכיתי לתוצאות הבדיקה ואצלה זה רק החמיר. תודה רבה על הכל!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב גם כשלא ניתן לרפא את סרטן המעי הגס, ניתן בעזרת טיפולים לעצור אותו למשך שנים. המטרה היא שהחולה ימשיך לתפקד למרות מחלתו. מתוך התיאור שלך נראה שיש מקום לסיוע פסיכולוגי לאימך- כדי להקל עליה את ההתמודדות עם המחלה. לגבי האתר- אינני מכיר את השיטות המוצעות בו. בברכה עידו

20/12/2014 | 21:18 | מאת: חולה לשעבר

היי, חליתי בסרטן לפני כ6 שנים עם גרורות לכבד ולריאות, נותחתי בחול וכעת אני נקיה !!! תתקשרי אלי , אשמח לעזור.

24/10/2014 | 18:16 | מאת: מיכל

שלום רב, בת 73 התגלה סרטן לבלב לפני שנתיים מקומי ללא גרורות לא ניתן לנתח עקב קרבה לכלי דם לאחר טיפולים פוליפורינוקס ומחקר קפסולה הזרקה ללבלב הגידול הצטמצם .הוחלט על מעקב בלבד לא היה לה כאבים איכות חיים טובה מאוד . לאחר 8 חודשים הכאבים חזרו בבדיקת סי טי הגידול אותו גודל התחילה טיפולים שוב הפעם בג'מזר עברה כבר 9 טיפולים הטיפול יותר קשה לה מהקודם מלווה בבחילות הקאות עייפות ירדה במשקל המון וסובלת מכאבים כרגע הורידו מינון בג'מזר והוסיפו ציספלטין לבדוק אם זה יהיה לה יותר טוב. בסי טי לפני 3 חודשים נצפו קשריות חדשות בריאות שלאחר 3 חודשים עם הטיפולים הן הוקטנו ורשום בסי טי שיש נוזל סביב כיס המרה ושיש הסננת שומן בבטן עליונה וסביב כיס המרה וכמות גדולה של נוזל במזנטריום,בחלל הבטן . 1 . האם זה אומר שיש גרורות בריאות ובצפק ? 2 . איזה טיפול (כימו,מחקר,ביולוגי) היית ממליץ להמשיך מכאן ? 3 . האם זה שהיתה רק במעקב 8 חודשים ב גרמה למחלה להתפשט או שזה היה בלתי נמנע ? תודה .

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב קשה לתת תשובה מדויקת מבלי לעבור על כל הבדיקות. התפשטות המחלה היא בד"כ מצב בלתי נמנע בסרטן הלבלב, שמונה חודשים ללא טיפול בוודאי טובים מאד מבחינת איכות החיים. לגבי הטיפולים הבאים- יש אפשרויות מחקריות וגם שגרתיות- על כך יש לדון עם האונקולוג המטפל. בברכה עידו

26/10/2014 | 20:10 | מאת: מיכל

כמה זמן עם גרורות אפשר להאריך את החיים עם כימותרפיה לפי הניסיון שלך ?

23/10/2014 | 05:16 | מאת: רננה

שלום רופאים יקרים בעלי בן 68 ובשנת 2009 היה לו חשד לcll לימפוציטית עם ערכים של wbc 32000 והיום בחודש אוגוסט בבדיקות האחרונות 53.9 האם קצב בבתקדמות הוא מהיר והאם צריך טיפול כל שהוא אבקש לקבל תשובה למייל שלי אם אפשרי תודה רבה רננה

שלום רב אני פחות בקיא בטיפול בגידולים המטולוגיים. מציע שתפנו לרופא המטפל וכן לפורום המטולוגי. בברכה עידו

11/10/2014 | 15:58 | מאת: ש

שלום רב! אשתי בת 70. לפני כ-5 שנים עברה כריתת שד עקב גילוי גידול סרטני טופלה בכימותרפיה. לפני כשנתיים התגלו גרורות בעצמות וב- 5/14 התגלו גרורות בכבד להלן תוצאות פט-סיטי מ- 9/14: חזה: לאחר כריתת שד שמאלי. כיום, קליטה פתולוגית של FDG בעוצמה גבוהה בבלוטה חדשה ממרית פנימית משמאל 1.5 ס"מ. הראות נקיות. המדיאסטינום שמור. שערי הריאות חופשיים. אין עדות לתפליט פלאורלי או פריקרדיאלי. בטן ואגן: קליטה פתולוגית של FDG בעוצמה גבוהה בנגעים בודדים היפודנסיים בכבד (בכיפת הכבד) אשר גדלו. כמו-כן מספר נגעים היפודנסיים חדשים ללא קליטה פתולוגית של FDG או עם קליטה פתולוגית של FDG עם עוצמה נמוכה. טחול לבלב ואדרנלים –תקינים. הכליות במימדים תקינים. אין עדות להידרונפרוזיס, רטרופריטונאום חופשי מבלוטות. אין עדות לבלוטות מוגדלות במפשעות. עצמות: קליטה פתולוגית של FDG בעוצמה גבוהה במספר רב של נגעים גרמים מעורבים בשלד המודגם ללא שינוי מהותי מ-CT הפחתה שולית קליטה פתולוגית של FDG. בסיכום: מחלה מפושטת-התקדמות. תמונות ה-FUSION שנמסרו לנבדק ( דיסק) אינן באיכות אבחנתית, וניתנות להתרשמות בלבד. עד כאן הממצאים סובלת גירודים, הזעות, כאבים ברגלים, בחילות בעיקבות הנ"ל: ממשיכה בטיפול איזומרה פעם בחודש . זריקות פסלודקס הוחלפו בכדורי קסלודה 500 3 כדורים פעמיים ביום במשך שבועיים ולאחר מכן שבוע הפסקה וחוזר חלילה. אודה לך מאוד: א. אם תסביר לי את הממצאים הנ"ל בלשון פשוטה (איני מבין את המונחים הרפואיים) ב. מה המשמעות של הממצאים הנ"ל ומה הסיכויים להירפא ממחלה זו, שהולכת ומתפשטת. ג. האם יש טיפול פורץ דרך להירפא ממחלה זו אני מאוד מאוד מודאג ומחפש כל שביב של תקווה לריפוי. אנא היענה לבקשתי.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב השאלות שאתה שואל חשובות מאד. לצערי לא נכון יהיה לענות עליהן במסגרת הפורום. צמיע להפנות השאלות בצורה ברורה לאונקולוג המטפל- מומלץ אפילו להגיע לביקור הבא עם רשימת שאלות. אני בטוח שתקבלו תשובות מלאות. בברכה עידו

23/09/2014 | 09:33 | מאת: אני

שלום רב! לפני כשנה וחצי אובחנתי בלימפומה NHL טופלתי בשישה טיפולים מסוג CHOP ותודה לאל החלמתי. כעת אני במעקב והכל בסדר. שלשום עשיתי PETCT והתוצאות יצאו טובות רק משפט אחד שם לא הבנתי ורציתי לשאול אותך מה זה אומר: "קיימת קליטה הומוגנית בכבד ובטחול" אני בת 35 ורוצה להיות שקטה עד הביקור אצל הרופאה שלי שזה לא משהו מחשיד. תודה ובברכה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב קליטה הומוגנית היא דבר תקין ונורמלי. שנה טובה עידו

21/09/2014 | 21:34 | מאת: אני989

שלום, אבי סבל לפני כ-5 שנים מאנדוקרצינומה של הקיבה שהוסרה בניתוח+כימו. מזה כמה חודשים סובל מכאבים חזקים מאוד באיזור האפינדיציט. הוא ביצע: קלונסקופיה, קולונסקופיה וירטואלית, גסטרוסקופיה וכן בדיקות דם שלא הצביעו על ממצאים חשודים. באחת הבדיקות היה חשד לנפיחות קלה בקשרי הלימה, אולם בדיקה מאוחרת יותר סתרה את הטענה. על מנת לפתור את הסוגייה, המליצו לאבי לעשות בדיקת אנטרו-סיטי או PET סיטי אך אנחנו מאוד מבולבלים ולא יודעים באיזה בדיקה לבחור. נשמח לחוות דעת.

לקריאה נוספת והעמקה

קשה לדעת באיזו בדיקה לבחור, תלוי מאד בתוצאות של הבדיקות הקודמות. את ההמלצה צריך לתת הרופא המטפל. בברכה עידו

19/09/2014 | 22:23 | מאת: מיכל

שלום שוב, האם שמעת על חיסון ניסיוני עבור המערכת החיסונית שמרפא או מקטין גידולי סרטן בארץ או בחול? ואם כן איפה? תודה .

19/09/2014 | 09:03 | מאת: מיכל

שלום רב, אמי בת 73 לאחר הפסקת טיפולים שעשתה בפוליפורינוקס ו-5 הקרנות למשך 10 חודשים שלא סבלה מכאבים והגידול התכווץ ומאז נשאר אותו גודל חזרו הכאבים. ,בחילות והקאות חזרה לטיפולים הפעם בג'מזר פעם השבוע והתחילה טיפול נגד כאבים במדבקה,אוקסיקוד ואופטלגין בהתחלה לא עזר ,אחרי כמה שבועות היה שיפור ואז הפסיקה טיפול ל-3 שבועות עד שעשתה סי טי והגידול נשאר אותו דבר והכאבים והבחילות וההקאות שוב חזרו המדבקה והתרופות כבר לא ממש עוזרות . בנוסף בסי טי האחרון הוסיפו שיש נוזל סביב כיס המרה . האם יכול להיות שהכאבים ממשהו אחר ? או שזה חייב להיות תופעות של הסרטן לבלב למרות שלא סבלה מכאבים כמעט שנה ? והיא כבר חזרה שוב לג'מזר . אודה לתשובתך .

לקריאה נוספת והעמקה

קשה מאד לדעת מבלי לראות את כל הפרטים הרפואיים ואת תמונות הסיטי. עם זאת, סרטן לבלב ידוע כגידול אלים שנוטה לחזור לכן בהחלט ייתכן שזו סיבת הכאב. בברכה עידו

19/09/2014 | 22:20 | מאת: מיכל

1. האם יכול להיות שהכאבים חזרו ככה אבל אין שינוי בגודל הגידול? 2. והאם בחילות והקאות זה גם תסמין של סרטן לבלב? 3. ובסי טי היה רשום שיש נוזל מסביב לכיס מרה? מה זה אומר? תודה.

שלום רב, קיבלתי תוצאות של ביופסיה: tubular adenoma with low grade dysplasia תאור מיקרוסקופי: 2 פרורים אפורים בגודל 0.4 ס"מ כל אחד. מה אני אמורה להבין מזה? קראתי באינטרנט קצת וממה שהבנתי שכל מה שיש לעשות במקרה שכזה, זה להמשיך לעקוב. אודה אם תוכל להסביר קצת.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב מדובר בממצא שפיר. יש להמשיך מעקב גסטרואנארולוגי. בברכה עידו

12/09/2014 | 09:51 | מאת: E.V.

גבר בן 59,אחרי גילוי High Grade Carcinoma Invaisive בשלפוחית השתן עבר ניתוח להוצאת הגידול. מקבל כימותרפיה CISPLATIN+GEMZAR, עכשיו בסיבוב שלישי. באמצע סיבוב שני מדד BetaHCG היהי 84,ואחרי סיבוב שני המדד עלה ל-137. השאלה: האם כימותרפיה מעלה מדד BetaHCG תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

יש סיבות שונות לעלייה בסמן. כימותרפיה איננה מעלה בד"כ אך למשל קנביס ידוע כמעלה. יש לעקוב ולראות את מגמת השינוי. בברכה עידו

05/09/2014 | 08:33 | מאת: מיכל

שלום רב, האם ידוע לכם על מטופל שיש לו גידול בלבלב עם מעורבות כלי דם שהצליחו להקטין לו את הגידול כדי שייצא מהכלי דם והצליח לעבור ניתוח להוצאת הגידול ? תודה .

לקריאה נוספת והעמקה

הדבר ניתן אך דורש טיפול מורכב ולעיתים ממושך. תלוי כמובן גם במידת מעורבות כלי הדם. אם המעורבות גבולית לניתוח הסיכויים טובים יותר מאשר אם מדובר במעורבות ממש נרחבת. בברכה עידו

01/09/2014 | 01:57 | מאת: Narek

שלום רב ד"ר וולף, אני בן 22, ובערך לפני 3 שנים שהתחלתי לגור לבד התחלתי לאכול ולשתות אוכל ושתיה לא בריאים, וכלל ללא כאבים התחילה אצלי הרגשת אי נוחות (DISCOMFORT או משהו כזה) באזור המעי הגס, לאחר כמה זמן הלכתי לרופא והוא התחיל לבחון אותי ולשאול שאלות, לאחר כמה לחיצות באזור הבטן, הוא אמר שאני צריך לעשות דיאטה(לא לאכול חריף,חמוץ,אוכל שומני,הרבה מוצרי חלב,ומשקאות מוגזים או אלכוהול) לפחות כמה חודשים בשביל שהכל יחזור לקדמותו ושאין לי ממש בעיה..לאחר בערך שבועיים שלוש לאחר הדיאטה שהוא אמר לי לעשות, ההרגשה עברה אבל שהתחלתי שוב, ההרגשה חזרה ואני חושב שזה בגלל שלא המשכתי את הדיאטה עד הסוף כמו שהוא אמר וככה ה"פצע" לא עבר עד הסוף ושוב "פתחתי" אותו. ההרגשה הולכת וחוזרת עם התזונה, בעיקר שאני אוכל מוצרי חלב או שותה משקאות מוגזים ודברים לא בריאים ממש. וההרגשה לרוב חולפת שאני שותה הרבה מים (אני לא ממש שותה הרבה מים ולפעמים אפילו עד כוס ביום וזהו) קורה שלפעמים יש דם על נייר הטואלט. רציתי לדעת אם יש קשר לבין מה שאמרתי לסרטן מעי הגס? אשמח לקבל עצה בקשר למצב.(חשוב לציין שבעבר היה גירוד משסביב לפי הטבעת או על פי הטבעת,נבדקתי והיו תולעים אבל אחרי הבדיקה הגירוד עבר ועכשיו הוא נמשך רק מסביב אבל יותר כמו יובש,מה כדאי לעשות?)

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב קשה לתת תשובה מדויקת בלי לראות את המטופל, אבל מכתבך לא נראה שהתלונות אופיניות לסרטן. בכל מקרה מומלץ להשלים את הבירור. בברכה עידו

30/08/2014 | 14:21 | מאת: רון

אני יודע שהיום אפשר להקפיא חלקים להשתלה. האם אפשרי לקרר חלק בגוף של אדם כדי למנוע את התפשטות המחלה כך שיהיה ניתן לטפל בו בלי שהמחלה תתפשט? וכך יהיה ניתן לטפל בכל התאים מבלי חשש שיתפשטו ואם תא סרטני יכול לשרוד בטמפרטורות קיצוניות ובשינויים קיצוניים?

שלום רב הנושא מורכב מאד. כיום ניתן להקפיא בד"כ תאים אך לא רקמות שלמות. בנוסף, התאים הסרטניים עמידים ואם נקפיא רקמה שיש בה תאי סרטן גם הם יוקפאו ולא ימותו. בברכה עידו

27/08/2014 | 11:35 | מאת: אינה רייטמן

שלום לפורום שמי אינה רייטמן ואימי בת 76 אובחנה לאחר קלונו וגסטרוסקופיה כחולת סרטן Gastric Adeno Carcinoma with signet ring cell comp לאחר בירור לגרורות לא נמצא שום דבר רק מספר תאונות בדרך שגרמו לה לסבל רב וימים ארוכים ומיותרים בבית חולים אני אישה עובדת רוב הזמן בנסיעות לחו"ל ואימא גרה לבד כיום היא עומדת לפני החלטה על ניתוח כיבה ואני לא יודעת האם הניתוח לא יגרום לה ליסורים נוספים והאם אין דרך אחרת כולל לא לעשות כלום ולתת לה להיות במצב הזה תודה לתגובהת יעוץ או המלצה על טיפולת מוסד רפאוית מנתח.....

שלום רב בכל מרכז רפואי גדול יש צוות שיוכל להחליט על הטיפול הנכון. מציע להתייעץ גם עם אונקולוג לפני החלטה על ניתוח. בברכה עידו

18/08/2014 | 17:49 | מאת: גלית

הבת שלי החלה לצאת עם בחור בן 23 שכבר בפגישה הראשונה סיפר לה שבגיל 22 התגלה אצלו סרטן בבלוטת התריס ולכן הבלוטה הוצאה בשלמותה.הוא גם ציין שכיום הוא בריא. הבחור אומנם נחמד מאוד אבל ברגע שהבת שלי שאלה אותי אם היותו חולה בעבר בסרטן לא מפריעה לי.לא ידעתי מה לענות לה.שאלתי היא: האם יכולה להיות חזרה של המחלה לאחר הסרת הבלוטה? האם בשל הסרת הבלוטה שלו יתכנו אצלו בעתיד בעיות פיריון ?האם החיים ללא הבלוטה יגבילו אותו בעתיד? תודה על תשובתך

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב סיכויי ההחלמה מסרטן בלוטת התירס הם גבוהים מאד. אין שום מגבלה לאחר כריתת הבלוטה- הכדורים הניתנים כתחליף לבלוטה נותנים מענה מצויין. בברכה עידו

17/08/2014 | 20:20 | מאת: אורית

בעלי עבר כריתה מלא של הקיבה ו- 5 לימפות - ברצוני לדעת האם הוא יכול לעשות השתלת שיניים במצבו למרות שלא ידוע לנו מה מצבו היות ועבר את הניתוח לפני כשנה והוא במשקל 59 קילו היות ואין לו קיבה {המקרה ידוע לך היות והיה מטופל שלך } ולא ידעתי איזו דרך לשאול אני פונה אליך דרך האתר נא תשובתך בבקשה בהקדם על מנת לבדוק את האפשרות הזאת מדובר בלסת התחתונה שהמצב האנקולוגי שלו החמיר את מצב השיניים ולכן עקרו את כולם

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב קשה לתת תשובה מבלי לראות את החולה ואת התיק הרפואי. יש להפגש עם הרופא המטפל. בברכה עידו

16/08/2014 | 21:02 | מאת: ליזה

שלום רב, אבי אובחן בחול כחולה בסרטן ריאות עם גרורות במוח. הדיאגנוזה ניתנה על סמך בדיקת MRI מוח עדכני ו-PET/CT ריאות מלפני שנה וחצי. כיוון שאנו לא ממש סומכים על הידע של רופאיו בחול (רוסיה), אנו רוצים לטפל בו באופן פרטי כאן בארץ. לפני הבאתו ארצה ניתן לבצע בדיקות במעבדה מקצועית בתשלום. אילו בדיקות תמליץ לבצע, על מנת לאמת את הדיאגנוזה ולהתחיל לתכנן טיפולים בישראל? תודה רבה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב לא ניתן לתת המלצות מדויקות בפורום. בכל אחד מבתי החולים הגדולים יש מחלקה שמסייעת לתיירי מרפא, הם ישמחו לעזור. בברכה עידו

07/08/2014 | 20:30 | מאת: דניאלה

שלום לכם אני חולת סרטן ב בריאה ומקבלת כדור iressa למנןע התפשטות הסרטן וזה עובד מצויין.אבל כ 5 כדורים ובית המרקחת סגור מחר והיום וגם כמובן ביום שבת . כך שבמקום לקחת את התרופה יום יום לפי דרישת האונקולוג אוכל להיות בקופה רק ביום ראשון , כי רק שם מנפיקים אותה. ד.א. אני גם עברתי ניתוח מפרק ירך להחלפת המפרק בגלל גרורה שהתגלתה עקבות סרטן הריאה. אבקש מכם אם אפשר דחוף אם אני יכולה לחכות או איך אפשר להשיגה מבתי לחכות לקופה חולים. בתודה מראש , דניאלה

לקריאה נוספת והעמקה

אין בעיה. ניתן להמשיך בכדורים ביום א ולא ייגרם נזק. חשוב להקפיד בהמשך על אספקה רציפה של התרופה.

06/08/2014 | 18:00 | מאת: מיכל

שלום רב, אם עושים פט סי טי לסרטן לבלב עם חשש לגרורות בריאות מאיזה גודל יכול לקלוט הפט סי טי גידולים סרטניים ? תודה .

לקריאה נוספת והעמקה

היתרון של פט הוא לא בגודל אלא ביכולת לזהות גידולים בצורה יותר ברורה. חשוב לציין שלא כל סרטני הלבלב קולטים ומזוהים בברור בפט. בברכה עידו

08/08/2014 | 09:57 | מאת: מיכל

השאלה שלי האם הפט סי טי יכול לזהות גרורות בריאות כסרטני בגודל 7 מ"מ ?

04/08/2014 | 09:44 | מאת: דידי

שלום ד"ר לפני שלוש שנים 8.11 עברתי ניתוח להסרת גידול בסיגמא. חצי שנה כימוטרפיה הסתיימה 3.12. בדיקות דם ומרקרים תקינים לחלוטין כולל תפקדוי כבד. מאז עשיתי שלושה CT ולפני שנה גן PET באסותא, כל הבדיקות תקינות לחלוטין ללא ממצא, בכל פעם שאני מביאה את הבדיקות למעקב בתל השומר הרנגטולוגית מוצאתדבר מה חשוד למרות שבאסותא לא מצאו כלום. לפני שנה טענה שיש משהו בקיבה בעקבות הפט ואז בבדיקה שניה שהרופא שלי התעקש עליו טענה שכנראה זו ההנגיומה הידועה בכבד שאותה ראו כבר לפני 3 שנים...לכן עשיתי לפני חודשיים CT תלת פאזי בכבד, באסותא אומרים שאין כל שינוי והבדיקה תקינה, הרנטגנטולוגית טוענת שיש ממצא באונה השמאלי שאו שהשתנה או משהו חדש ושאעשה עוד PET... כבר עכשיו... זה יהיה הCT ה8 שלי. כבר לא יודעת למי להאמין. הרי אם חס וחלילה היה משהו בכבד בדיקות הדם היו מראות, בטח אם זה משהו שהיא מדברת עליו כבר 3 שנים וכל פעם חוזר תקין מאסותא.נא עזרתך.

לקריאה נוספת והעמקה

קשה מאד לתת תשובה לשאלה כזו מבלי לראות את הבדיקות. ברור שככל שחולף יותר זמן ואין ממצאים חדשים והממצא הקים אינו גדל- ניתן להיות יותר רגועים. גם העובדה שכל בדיקות הדם תקינות מעודדת. אם יש ספק ניתן תמיד לגשת לחוות דעת נוספת של מומחה להדמיה. בברכה עידו

01/08/2014 | 08:50 | מאת: מיכל

שלום רב, האם סרטן לבלב יכול לשלוח גרורות לראש ? ואם כן האם יש תסמינים ? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

נדיר מאד מאד שסרטן לבלב שולח גרורת למח. בברכה עידו

01/08/2014 | 19:00 | מאת: מיכל

לאיזה איבר סרטן לבלב שולח בדר"כ גרורות ?

ערב טוב. אמא שלי חולה במחלת הסרטן היה לה במעי הגס עברה ניתוח וכעת היא מטופלת בבית חולים זיו בצפת במחלקה האונקולוגית. לאחרונה לאמא שלי יש כאבי בטן חזקים כל שבוע היא מתאשפזת ומקיאה בלי סוף הרופאים טןענים שיש לה חסימת מעיים ולכן היא מקיאה. הבעיה לא מסתדרת כל שבוע אנחנו מאשפזים אותה. בבקשה עזרו לי להבין למה היא מקיאה ולמה יש לה כאבי בטן??? אולי צפת מפספסים משהו קשה לנו לראותה ככה בבקשה תגידו לי מה לעשות

שלום אבי בן 76 עבר לפני כחודש וחצי הסרה של גידול במעי הגס הומלץ טיפול כמוטראפי בכדור קסלודה אודה לקבל קצת פרטים על הכדור ותופעות לוואי.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב מציע שתיכנס לאתר של האגודה למלחמה בסרטן, יש שם פירוט מלא ודפי מידע על כלל התרופות. בנוסף, בקשו מהאונקולוג המטפל את חוברת ההסבר על התרופה שהחברה מחלקת. בברכה עידו

15/07/2014 | 23:45 | מאת: אוסנת

שלום רב אימי חולה היום בסרטן הגרון לאחר שעברה סרטן ריאות ושד. היא לא מוכנה לעבור ניתוח לאור כל מה שעברה ולאור כך שחסרה לה ריאה . שאלתי האם קיימות אפשרויות טיפול אחרות לטיפול במחלה? תרופות או הקרנות שאולי יוכלו להקטין או לעצור את התפשטות המחלה? יש לציין שאיננו יודעים אם הסרטן נמצא רק בגרון מכיוון שכל הגוף שלה מלא גושים ובדיקת המרקרים בדם הייתה גבוהה מאוד (מעל 600). האם ישנן בדיקות גנטיות או תרופות שיוכלו לעזור?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב בהחלט יש אפשרויות טיפוליות נוספות, כולל קרינה וטיפול כימותרפי. מציע להתייעץ עם אונקולוג המתמחה בגידולי ראש צואר. בברכה עידו

שלום רב, לפני כ 3 ימים עברתי ניקור fna באזור בלוטת התריס. הרופא שביצע את הניקור דגם בטעות דם עורקי (לפי מה שאמר) וביצעו לי את הניקור בשנית. שאלתי היא האם זה מסוכן? האם כלי הדם שנפגע עלול להתפרץ ? אשמח לתשובה, תודה רבה

01/07/2014 | 11:18 | מאת: ש

לפני שנה התגלה אצלי לימפומה NIH מסוג B. עברתי 3 חודשים טיפול כימוטרפיים ותרופה ביולוגית. אין סימנים בבדיקת PET CT ובבדיקות דם לסרטן. אני מרגיש טוב היום ורק מערכת החיסון בבדיקות דם מתאוששת בקצב איטי גילי 67 רזה ומנהל אורח חיים בריא (ספורט ותזונה שברובה צמחונית) 1. האם בדיקה גנטית יכולה לתרום לי למניעה בכיוון כלשהוא? 2. איזה צעדים נוספים יש לעשות מעבר להמלצות התזונה הבריאה והספורט . 3. האם הרפואה יודעת מה הסיבה או סיבות אפשריות להופעת המחלה? 4. לאחרונה הופיעו אצלי גושים בשני השדיים ובבדיקת אולטרה סאונד וממגורפיה לא ראו ממאירות ואמרו לי שזו תופעה ידועה ורק צריך לעקוב ולהבין ממה זה הגיע. האם יתכן שזה קשור ללימפומה? איך בודקים חוקרים מהיכן זה מופיע? בתודה

29/06/2014 | 08:24 | מאת: המרכז הרפואי ת"א- איכילוב

המערך ההמטולוגי מזמין אתכם לכנס בנושא "מיאלומה מכל זווית" - הגישה הרב-תחומית בטיפול במיאלומה שיתקיים ביום שלישי, י' תמוז תשע"ד, 8.7.14 בשעה 16:30 באולם ההרצאות במרכז הרפואי ת"א, בניין סוראסקי, קומה 2 - אגף ד'. בתוכנית: 16:30-17:15 "פוגשים את המומחים" סדנאות חווייתיות עם מומחי המרכז הרפואי תל-אביב. "הקדירה הבריאה" – קבוצת בישול ייחודית המקנה כלים לאכילה בריאה. גב' לימור בן-חיים, דיאטנית קלינית, המכון לאנדוקרינולוגיה, אילת ברק, מטפלת בבישול ועובדת סוציאלית MSW , ד"ר עירית אביבי, מנהלת המערך ההמטולוגי . הפעילות תתקיים במכון לאנדוקרינולוגיה, מגדל האשפוז ע"ש אריסון, קומה 13. "מורה נבוכים לבדיקות מעבדה" - דיון וסיור במעבדה ההמטולוגית. ד"ר בנצי כץ, סגן מנהל המעבדה ההמטולוגית, המרכז הרפואי ת"א, ד"ר יעל כהן, רופאה בכירה, מרפאת מיאלומה, המערך ההמטולוגי. הפעילות תתקיים במרפאה ההמטולוגית, בניין סוראסקי, קומה 1, אגף ה'. "מיאלומה, כליה ומה שביניהם" – דיון על הגישה האבחנתית והטיפולית. ד"ר טליה וינשטיין, מומחית לנפרולוגיה, סגנית מנהל המחלקה הנפרולוגית ומנהלת יחידת הדיאליזה, ד"ר סבטלנה טרסטמן, רופאה בכירה, מרפאת מיאלומה, המערך ההמטולוגי . הפעילות תתקיים בחדר הישיבות בבניין סוראסקי, קומה 3, אגף ד-ה "מדוע אני חלש/ה? - אפשר גם אחרת" - דיון פתוח על הטיפול התרופתי התומך במיאלומה. פרופ' משה מיטלמן, מומחה בהמטולוגיה, מנהל מחלקה פנימית א'. הפעילות תתקיים בחדר הישיבות במגדל האשפוז ע"ש אריסון, קומה 12. משך כל סדנא 45 דק'; ניתן להשתתף בסדנא אחת בלבד; ההשתתפות בסדנאות כרוכה בהרשמה מראש; מס' המקומות מוגבל - עד 35 משתתפים בכל סדנא. 17:15-17:45 התכנסות, רישום וכיבוד קל 17:45-18:00 דברי פתיחה וברכה ד"ר עירית אביבי, מנהלת המערך ההמטולוגי, המרכז הרפואי ת"א. גב' פאולה אזולאי, יור אמ"ן – אגודה למיאלומה נפוצה. 18:00-18:20 "על קצה המזלג: מהי מיאלומה?" ד"ר עירית אביבי, מנהלת המערך ההמטולוגי, המרכז הרפואי ת"א. 18:20-18:40 "תרופות למיאלומה – מבט אל העתיד" ד"ר יעל כהן, רופאה בכירה, מרפאת מיאלומה, המערך ההמטולוגי. 18:40-18:50 אתנחתא מוסיקאלית 0 18:50-19:5 "הצצה לחדר הרופאים" תהליך קבלת ההחלטות בטיפול הרב-תחומי במיאלומה: הצגת מקרים ע"י מומחי המרכז הרפואי תל-אביב. ד"ר עירית אביבי, מנהלת המערך ההמטולוגי. פרופ' עינת אבן-ספיר ויזר, מנהלת המכון לרפואה גרעינית, אגף דימות. ד"ר פליקס בוקשטיין, מומחה לנוירולוגיה, מנהל משותף השירות הנוירו-אונקולוגי. ד"ר אליהו גז, מומחה לאונקולוגיה, מ"מ מנהל היחידה לאונקולוגיה אורולוגית. ד"ר עידו דרוקמן, מומחה לדימות, אגף דימות. ד"ר טליה וינשטיין, סגנית מנהל המחלקה הנפרולוגית ומנהלת יחידת הדיאליזה. גב יוליה ויינשטיין, אחות אחראית אשפוז יום המטולוגי, המערך ההמטולוגי. ד"ר סבטלנה טרסטמן, רופאה בכירה, מרפאת מיאלומה, המערך ההמטולוגי. ד"ר יעל כהן, רופאה בכירה, מרפאת מיאלומה, המערך ההמטולוגי. ד"ר צבי לידר, מנהל היחידה לניתוחי עמוד שדרה, מערך הנוירוכירורגי. פרופ' משה מיטלמן, מומחה בהמטולוגיה, מנהל מחלקה פנימית א'. ד"ר גדעון פלוסר, מנהל היחידה לדימות מערכת השלד, אגף דימות. ד"ר רון רם, מנהל היחידה להשתלות מח עצם, המערך ההמטולוגי. 19:50-20:10 פאנל שאלות ותשובות. ההשתתפות בכנס ובסדנאות הינה ללא תשלום אך כרוכה בהרשמה מראש בטלפון: 03-6973576 או בדוא"ל: .Oranith@tlvmc.gov.il יש לציין במייל שם, מס' טלפון ומס המשתתפים שיגיעו לכנס. מס' המקומות בסדנאות ובכנס מוגבל, אנא הבטיחו את מקומכם מראש והירשמו בהקדם. ביום הכנס, החל מהשעה 16:00 תתאפשר חניה חינם ע"ב מקום פנוי בחניון ההנהלה בתוך ביה"ח, עם הצגת הזמנה זו.

19/06/2014 | 11:45 | מאת: המרכז הרפואי ת"א

בואו לערב בריאות המוקדש לגידולי לבלב שיערך ביום שלישי ה- 01/07/14, ג' תמוז תשע"ד בשעה 20:00, במרכז הרפואי ת"א (איכילוב) באולם ההרצאות (אודיטוריום), בניין סוראסקי, קומה 2- , אגף ד'. לפרטים והרשמה: http://www.tasmc.org.il/Be-Well/Events/Pages/Pancreas.aspx

16/06/2014 | 20:44 | מאת: מיכל

שלום רב, אמי בת 73 יש לה סרטן לבלב עם מעורבות כלי דם עברה טיפולים כימותרפיים משולבים (פוליפורינוקס)+הזרקת קפסולה ללבלב לאחר מכן ניסיון כריתה שכשל לאחר מכן 5 הקרנות ממוקדות ללבלב . הגידול הצטמצם . מאז כל 3 חודשים סי טי . (עבר שנה ו-3 חודשים ללא שום טיפול) . כיום הכאבים חזרו עשתה גסטרוקופיה וקולנוסקופיה הכל תקין . בסי טי האחרון מחודש שעבר אין שינוי משמעותי שרואים . אך נוספו קשריות בריאות בגודל 4 מ"מ אך גם אז היה לה קשריות בריאות שגילינו את המחלה ובניסיון כריתה לקחו ביופסיה וזה לא היה גידול סרטני . האונקולוגית החזירה אותה לטיפול שונה לג'מזר פעם בשבוע לאחר חודשיים סי טי נוסף . לעומת הטיפול הקודם המשולב שהיה יעיל מאוד והיא עברה אותו בסדר גמור . שאלותיי הן : 1 . איזה טיפול היית ממליץ להמשיך בשלב זה ? 2 . האם יכול להיות שהתפשט לריאות ? ואיך אפשר לדעת אם יש גרורות ? 3 . האם כדאי לבצע בדיקת גנטית שנקראית CTC כדי להתאים לה כימותרפיה ? תודה רבה .

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב קשה להמליץ על טיפול מבלי לראות את החולה. ככלל, טיפול בגמזר הוא בחירה טובה המאזנת בין יעילות לבין תופעות לוואי. לגבי הריאות- עם הזמן ניתן יהיה לדעת בוודאות אם מדובר בגרורות או לא. בכל מקרה לגרורות קטנות בריאות אין השפעה על ההרגשה או על איכות החיים. בדיקת CTC עדיין אינה מוכחת בוודאות ונמצאת במחקר. ניתן להעזר בתוצאות אךעדיין לא באופן חד משמעי. בברכה עידו

26/06/2014 | 18:06 | מאת: מיכל

שלום שוב, בהמשך לשאלתי במידה והסרטן לבלב עם מעורבות כלי דם שלא ניתן כרגע לנתח שלח גרורות לריאות שעדיין קטנות בגודל 7 מ"מ אחרי שנה ו-9 חודשים מאז הגילוי ,בתור אונקולוג מה היית אומר או מציע לחולה? האם יש סיכוי להירפא אם נצליח להגיע לניתוח ? או שהטיפול עכשיו הוא רק הארכת חיים ? תודה .

שלום רב באופן כללי ניתן לאמר שלא ניתן לנתח סרטן לבלב כאשר יש גרורות. מטרת הטיפול היא אז הארכת חיים ולא ריפוי מלא. כמובן אינני יכול לענות לגבי המקרה הספציפי. בברכה עידו

12/06/2014 | 12:23 | מאת: יוסי

במקום עבודתי עד לפני כ- 15 נחשפתי לחומרים כימיים. ברצוני לשאול עד אחרי כמה שנים אפשר להיות בטוחים שלא תהיה השפעה לחומרים אלו או לפחות סכנה מינימלית. מדוע לאחר מספר רב של שנים עדיין עשויה להיות השפעה? האם זה בגלל היחלשות המערכת החיסונית בשל הגיל? בתודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב זו שאלה מורכבת- תלוי מאד לאילו חומרים נחשפת. מציע להתייעץ עם מומחה לרפואה תעסוקתית. בברכה עידו

11/06/2014 | 09:43 | מאת: יאיר

שלום. התייעצתי כאן בעבר ומבקש שוב. בן 41 כיום, לפני 14 שנה נון סמינומה אשך ימין, כריתת אשך, עליית AFP BHCG LDH + הגדלת בלוטות מאחורי הבטן. קיבלתי 3 סבבי BEP וחזרת כל הנתונים לנורמל. לפני שנתיים וחודשיים החלה עלייה איטית של BHCG שבחל לטפס ב 4 יחידות לחודש והגיע בשיא ל 80. לאחר ההגעה ל 80 החלה ירידה שנמשכת חצי שנה ונראתה במהלך מספר בדיקות רציפות והגיעה עד ל 47 בבדיקה אחרונה. בכל התקופה הזו אין כל עדות רדיולוגית לממצא. לפני מספר ימים מיששתי גוש באשך נותר וניגשתי למיון. בא.ס. אשך נמצא גוש איזואקוגני עם זרימת דם בתוכו 15 ממ מתאים לתהליך תופס מקום, ובנוסף מספר מוקדים היפודנסים המתאימים לפיזור משני. בוצעה כריתת אשך נוספת. ביום הניתוח בוצע סי טי חזה בטן ואגן אשר היה ללא ממצא. AFP + LDH תקינים כל הזמן. שאלותיי הן: האם לפי הנתונים (גיל וקצב התקדמות) הממצא מתאים לסמינומה או לנון סמינומה? האם ייתכן גוש סרטני שגדל ובמקביל BHCG יורד? מה הפרוגנוזה על פי נתונים אלה? ד"א התחלתי טיפול בנבידו לצורך טסטוסטרון. תודה לייעוצך.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום יאיר, יש להמתין לתשובת הפתולוגיה מהתהליך שנותח כעת בכדי לדעת האם מדובר בסמינומה או בנון-סמינומה,ומהו הטיפול המומלץ. ממליצה לחזור לאונקולוג המטפל לשיחה על תוצאות הניתוח, הפתולוגיה ותכנית הטיפול. בברכת בריאות שלמה, ד"ר מרוז

10/06/2014 | 11:08 | מאת: לוי ראובן

שלום התבשרנו אתמול שאחי חולה בסרטן הכבד . נאמר לנו שהסרטן החל בכיס המרה ובדרכי המרה ומשם התפשט לכבד . אין אפשרות לניתוח בגלל הגודל שלו . אחי סובל כרגע מצהבת . קיים ניקוז חיצוני מדרכי המרה , נאמר לנו שהטיפול היחיד הוא כימוטרפיה שינתן על ידי אונקולוג רק לאחר פתרון בעיית הצהבת . מבקש עזרה ,הכוונה ,הערכה לעתיד ,והצעות תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב יש להתייעץ עם האונקולוג בבית החולים בו אחיך מאושפז. בד"כ מתחילים את הטיפול האונקולוגי רק לאחר שמצליחים לנקז את דרכי המרה. בברכת החלמה שלמה עידו

15/06/2014 | 15:22 | מאת: לוי ראובן

שלום לך ד"ר נכבד לאחי גילו סרטן משני בכבד ,שהחל בכיס המרה , יש לו נקז מדרכי המרה .נמצא כרגע בבית ללא שום טיפול . נאמר לנו ע"י כירורג כי אי אפשר לנתחו מפאת גודל הגידול, פנינו לאונקולוג שאמר שאי אפשר להתחיל בכימותרפיה היות ויש לו צהבת (בילירובין 9 )שנמשכת למעלה משבועיים ולא יורדת . אנו מטופלים באסף הרופא . האם תמליץ לנו על סוג טיפול אחר , או לאשפזו במקום אחר . אנו אובדי עצות . תודה

שלום רב בד"כ רמת הבילירובין יורדת לאחר הכנסת הנקז, אך יש להמתין בסבלנות. לאחר שדרכי המרה ינוקזו ניתן יהיה לדון המשך הטיפול. בברכה עידו

01/06/2014 | 11:47 | מאת: gtd

שלום, חברת הביטוח מתנה את האישור לטיפול ב rmovab בתוצאות בדיקת EPCAM. האם הבדיקה נחוצה לחולה שאובחן כסובל מסרטן הלבלב ומטופל במחלה ? בית החולים לא מבצע את הבדיקה, היכן ניתן לבצע את הבדיקה באופן פרטי ? תודה מראש.

30/05/2014 | 17:41 | מאת: עדי

באיזו תדירות יש לבצע מעקבים אחרי שנמצא אצלי סרטן המעי הגס בדרגה 1 ונכרת. יש במשפחתי שכיחות גבוהה של הסרטן הזה. בתודה