החמרת מצב תביעה לביטוח לאומי

דיון מתוך פורום  זכויות מבוטחים בביטוח בריאות וסיעוד

07/09/2012 | 04:05 | מאת: אלי

אני מוכר כנפגע עבודה והפגיעה CML מוכרת כמחלת מקצוע, עקב חשיפה לכימיקליים. 1. הסתבר לי כי לאחר ההכרה כי במקביל למחלת ה- CML פרץ סרטן ערמונית שאובחן סופית לאחר ההכרה. 2. עקב הטיפול במהלך השנים סימפטומים הפכו למחלות . אני ניתקל בבעיה של הגשת החמרה עקב סירוב רופא השרות להמציא אישור החמרה למצבים אלו בעטנה שנדרש שרופא יקבע קשר סיבתי. וללא אישור רופא השרות לא ניתן להגיש התביעה. המצבים בחלקם ידועים כתופעת לוואי מעלון הרפואי של הטיפול . הביטוח הלאומי הפנה לרופא תעסוקה של הקופה אך הקופה מונעת ממני את השרות בהיותי בלתי מועסק עקב מחלותי. כיצד ניתן להתגבר על הפלונתר והאם אכן נדרשת בשלב המוקדם של רופא השרות חוות דעת רפואיות על הקשר הסיבתי לסדרת מחלות מדיספלינות שונות. ידוע כי הקשר הסיבתי צריך להיקבע בוועדות בביטוח הלאומי.

לקריאה נוספת והעמקה
08/09/2012 | 17:05 | מאת: עו"ד רפאל אלמוג

אלי שלום, אין המדובר בדרישת החמרה סטנדרטית. למשל, פגיעה ביד אשר הוכרה, העניקה 10% נכות בשל מגבלות בתנועה וכיום עשויה להקנות 20% בשל החמרה במגבלות התנועה. העניין שלך קצת יותר מורכב, משום שמדובר למעשה בהכרה של פגימות נוספות על ידי פקיד התביעות. לעניות דעתי, עליך לפנות לפקיד התביעה בדרישה להכרה גם במגבלה זו. הם יבחנו את שאלת הקשס"ב בעזרת מומחים שלהם ואם תתקל בסירוב, יהיה עליך לנהל את המחלוקת בבית הדין האזור לעבודה. במסגרת הליכים אלה, תוכל להגיש חוו"ד שלך מומחה מטעמך ובית המשפט יצטרך להכריע. אשמח להשיב על שאלות נוספות, כאן או בטלפון. בברכה בריאות, עו"ד רפאל אלמוג אלמוג-שפירא, משרד עו"ד

08/09/2012 | 19:38 | מאת: אלי

לעו"ד אלמוג תודה לך על התשובה. אודה לך אם תוכל להשיב האם החמרת המצב הלא סטנדרטית הזאת אמורה להיות מוגשת במסגרת ההליך להחמרת מצב או כתביעה חדשה במתכונת ההגשה של התביעה הראשונה. האם עלי ליזום למשל פגישה עם פקיד התביעות או בעל תפקיד במל"ל על מנת לקבל ממנו הבהרות לדרך ההתנהלות המתאימה?

מנהלי פורום זכויות מבוטחים בביטוח בריאות וסיעוד