פורום זכויות מבוטחים בביטוח בריאות וסיעוד

ללמעלה מ-30% מאזרחי המדינה יש ביטוח בריאות או סיעוד פרטי. לעיתים (קרובות מידי) קורה שברגע האמת חברת הביטוח מסרבת לשאת במימון תגמולי הביטוח המגיעים לכאורה למבוטח. מטרת הפורום להציג מקרים בהם נתקלו מבוטחים בבעיות של מימוש זכויות מחברות הביטוח בתחומי הבריאות, הסיעוד, המחלות הקשות, אובדן כושר עבודה ועוד, ולקבל עצות מחברי הפורום ומהמומחה, כיצד להתמודד עם המצבים הללו.
1232 הודעות
738 תשובות מומחה

מנהלי פורום זכויות מבוטחים בביטוח בריאות וסיעוד

14/11/2018 | 12:24 | מאת: אפרת

שלום רב, עברתי טראומה בעבודה (התעללות ופיטורין מזויפים של מנהל קנאי בטענה של "צמצום כ"א) שבעקבותיה נוצר לי נזק נפשי. היו 3 שנים של הימנעות מראיונות עבודה ונשארתי בבית לבד. איבדתי אמון באנשים והיה לי מעין שיתוק מקצועי. כלכלית נשענתי על חסכונות, עבדתי קצת כעצמאית ונתמכתי ע"י ההורים. בתק' הזו היתה לי התקרבות לדת, עברתי התקף פסיכוזה דתי ובעקבותיו אובחנתי עם חרדה פלוס ocd וקיבלתי כדורים. רק היום, שנה וחצי עם הכדורים, אני מחזירה לעצמי את הביטחון העצמי וחוזרת לעולם בהדרגתיות. לא היה לי מושג על נושא זכויות רפואיות. שאלתי היא האם ניתן לתבוע משהו בדיעבד מאותה חברה או מהרשויות. אני עדיין לא 100 אחוז אבל משתפרת.

שלום, ברשותי ביטוח מכבי מגן זהב ובנוסף ביטוח פרטי בחברת הראל. בביטוח הפרטי בחברת הראל יש החרגה של גב תחתון בעקבות פריצות דיסק: L4-L5,L5-S1. בעקבות תלונות על כאבים בגב תחתון עם הקרנה לאשכים ולרגליים פניתי לאורתופד (בהסכם עם קופ"ח). האורתופד הורה לי לעשות EMG ולאחר מכן היפנה אותי לנוירוכירורג (בהסכם עם קופ"ח). למרות שכבר עשיתי EMG דרך קופ"ח מכבי , הנוירוכירורג הורה לי לעשות בדיקת EMG פרטית (אצל מישהי ספציפי שאין לה הסכם עם קופ"ח). הוא רשם שעליי לבצע בדיקה זו בעקבות חשד לנוירופתיה. האם ביטוח הפרטי בחברת הראל יהיה מוכן להשתתף בעלות הבדיקה למרות ההחרגה? בתודה, ניבר

לקריאה נוספת והעמקה

אין מספיק נתונים על מנת לתת תשובה לשאלה

30/10/2018 | 15:54 | מאת: ניבר

את הנתונים. אילו נתונים נדרשים כדי לדעת אם חברת הביטוח תהיה מוכנה להשתתף בעלות הבדיקה? תודה רבה, ניבר

25/10/2018 | 10:12 | מאת: דויד

במעבר לפוליסת בריאות בחברה חדשה נכתב: "רצף ביטוחי מחברת...עבור הסכומים והכיסויים הזהים בלבד. ביתר הכיסויים לא נקבעו תנאים מיוחדים במסגרת הליך החיתום הרפואי" 1. מה זה אומר באופן כללי? 2. בפוליסה הישנה היו קיימים לי החרגות - האם הם נשארו או בוטלו במעבר לפוליסה החדשה? 3. האם אפשר לבטל בלב שלם את הפוליסה הישנה?

זה אומר שלגבי הכיסויים שהיו לך בפוליסה הקודמת לא יערך חיתום לגבי ביטול כן או לא. קשה לתת תשובה בלי להכיר את העובדות והפרטים. זו אחריות כבדה.

22/10/2018 | 07:12 | מאת: אריה

תודה על תשובתך. אני מודע לעובדה שיש לי זכויות, וכמו שהמלצת אתייעץ עם מומחה. ובכל זאת אשמח לדעת רק לגביי ניידות אם יש טעם לבקש קצבה. לתזכורת tpn 14 שעות ביום וסטומה (שאר הליקויים מתוארים בשאלה קודמת

לקריאה נוספת והעמקה

ישנה הגדרה מאוד מדויקת מה הם התנאים שמזכים בקצבת ניידת תוכל למצוא אותם באתר האינטרנט של המלל אם לא תמצא שלח לי מייל ואשלח לך אותם

לא ציינתי שאני בן 61, ואחוזי הנכות הם 91 אחוז משוקלל, ללא הפיק ליין, שבטיפולם.

18/10/2018 | 14:54 | מאת: אריה

שלום רב. אני עם קולוסטומי כבר 3 שנים עקב מחלת קרוהן. כולל 3 ניתוחים בגב. ניתוח בקע דו צדדי (עוד 2 בקעים)לא טופלו.ניתוח בברך שמאל,לפניי כחודשיים חחוברתי למערכת הזנה תוך ורידית למשך14 שעות. 2200 תכולת שקית עם הנחיות לא לאכול כלום. עד לפניי כחודשיים עוד עבדתי במשרה מלאה בתור שף בבסיס מ. הגבול. אשמח לדעת מה זכויותי בביטוח לאומי. כיום.אני מוכר כ 91 אחוז משוקלל. ללא קצבה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום יש לך בהחלט זכויות מאחר ואתה בחור צעיר אני מציע לך להתייעץ עם מומחה בתחום על מנת לא לפספס מכלל הזכויות המגיעות לך.

08/10/2018 | 13:35 | מאת: צניחת רחם

היי, אישתי בת 25 ואובחנה לאחורנה עם צניחת רחם. כמו כן היא כ6 חודשים לאחר לידה והתפטרה מעבודתה. באבחון הרופאה הודיעה לה שאסור עליה כל מאמץ קטן בכדי לא להחמיר את הבעיה. האם צריך לתבוע את ביטוח לאומי לבקשת אחוזי נכות או מענק מסוים? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

קשה לי להאמין שעל בבסיס מה שאתה אומר תקבל אחוזי נכות

08/10/2018 | 12:02 | מאת: דרורי משה

שלום רב. יש לי עקמת ברגליים ואני לא יכול ללכת יותר מ100 מטר ללא מנוחה. 1- קצבת נכות. 2- אישור לתג נכה לרכב?

לקריאה נוספת והעמקה

הפרטים שאתה מוסר לא מספקים על מנת לסייע מציע שתתייעץ עם מומחה

רפואי אשר המליץ לי הראומטולוג המומחה והאם יש רופאים מאשרים הרשומים בכללית מושלם? תודה

30/09/2018 | 12:52 | מאת: ורדה

לפני חמישה חודשים זיהית כי יש כתמים קטנים על עור הידיים של הבת שלי שהיא בת עשר פניתי לרופא עור והמליץ עבור לבדיקות בשניידר عريساق فو رىتنر (מחלת ויטיליגו) ומזה חמישה חודשים עוד לא קיבלנו תור ולא קיבלנו התייחסות , הכתמים התפשטו לבטן ולרגליים ולמרות הפניות שלי על דחיפות העניין עד היום אני ממתינה לתשובה .

לקריאה נוספת והעמקה

או שתפני לרופא פרטי או שתתלונני בהנהלת המחזור של הקופה שלך

שלום , יש לי ולמשפחתי ביטוח בריאות דרך מקום העבודה שלי . במסגרת הביטוח קיים סעיף לתרופות שאינן בסל . ביתי הייתה מטופלת בהורמון גדילה . עלות התרופה לפני השתתפות הביטוח המושלם היא כ- 4500 שח לכל מרשם . לאחר השתתפות המושלם העלות הינה 300 ש"ח . כאשר הגשתי את הקבלות ניקו לי מההחזר השתתפות ע"ס 200 ש"ח . כעת אני בודק ורואה שייש סעיף לפיו אם עלות המרשם הינה יותר מ- 3000 ש"ח לא תנוכה השתתפות עצמית (מצורף החלק המדובר בפוליבה ואני יכול לשלוח את הפוליסה המלאה ) . כיוון שרשום בפוליסה עלות המרשם ולא עלות למבוטח אז לדעתי יש להתייחס לעלות הכללית שהיא 4500ש"ח למרשם ולא לחייב אותי בהשתתפות עצמית . 1. האם לפי תנאי הפוליסה יש לחייב אותי בהשתתפות העצמית או לא ? 2. יש התיישנות של 3 שנים בפוליסה , התרופה נרכשה מאמצע 2013 ועד סוף 2015 אבל ההחזר בוצע ב- 2017 . האם אני יכול לערער עדיין ? נניח לדודמא שנההחזר מבוצע בדיוק אחרי 3 שנים אז משמעות הדבר שאין לי אפשרות לערער או שניתן לערער עד תקופה מסויימת מתאריך ההחזר ? להלן הקטע המדובר בפוליסה: השתתפות עצמית 5.1 . המבוטח ישא בהשתתפות עצמית בסך 200 ₪ למרשם לטיפול תרופתי, אך לא יותר מ- 400 ₪ לחודש בגין סך כל המרשמים שיציג המבוטח בגין אותו החודש. 5.2 . היה המבוטח זכאי לרכישת התרופה במסגרת קופת החולים בה הינו חבר או במסגרת השב"ן בו הוא חבר ונדרש בתשלום השתתפות עצמית בלבד, ישפה המבטח את המבוטח בסכום ההשתתפות העצמית בה נדרש המבוטח בניכוי 200 ₪. 5.3 . למרות האמור לעיל, המבוטח לא יישא בהשתתפות עצמית חודשית במידה ועלות המרשם לחודש עולה על 3,000 ₪.

לקריאה נוספת והעמקה

אירוע שאירע ב 2013 נמצא בהתיישנות.

האם גם במקרה של טעות או החזר לא כמתחייב בפוליסה יש התיישנות ? האם ההתיישנות לא נספרת מרגע ההחזר ? מה עם היו מחזירים לי בדיוק אחרי 3 שנים אז אין לי זמן לערער ?

21/08/2018 | 14:18 | מאת: משרד הביטחון

נקבעו לי 10 אחוז צמיתה על קרע מיניסקוס ברך ימין.בזמן מגבלה זאת ועקב העברת עומסים לברך שמאל..ששם נוצר לי קרע חלקי מיניסקוס מידיאלי וקרע חלקי בacl אבקש לדעת האם אני זכאי לאחוזי נכות ואם כן אז לכמה? בתודה מראש..

לקריאה נוספת והעמקה

אחוזי הנכות נקבעים על פי תפקוד הברך ממליץ להיבדק עם ידי אורטופד שיוכל לקבוע את אחוזי הנכות

19/08/2018 | 17:16 | מאת: ס.

אם יש לי מצב של כליה קטנה עם תפקוד מופחת של 17 % בלבד , והכליה השניה עם מום מולד שנקרא מערכת מאספת כפולה שבין היתר גורם לי לסבול כרונית מדלקות בשתן וכאבים חזקים בכליות שבאים והולכים כמו כן בהריון פיתחתי רעלת הריון חמורה עם סכנת חיים ולחצי דם של 200\100 בעקבות כך גם ניתוח קיסרי חירום ולידה מוקדמת בשבוע 29 ,והרופאים צינו שיש לכך קשר ישיר למצב הכליות שלי , האם אני זכאית עקב מצבי הרפואי לקצבה כלשהי מביטוח לאומי ?

אני בת 29,אני צריכה לעקור 4 שיניי בינה עקב עששת וחורים ענקיים . בתחתונות יש לי חורים עמוקים ושן שמאל תחתונה מתפוררת .. ובעליוניות חורים לא עמוקים. הייתי ייעוץ בבית חולים אמרו לי לעקור שיניי שיניים עליוניות עקירה רגילה לא בבית חולים ואת התחתונות בבית חולים קרוב לעצב וכו'.. בכדי לעשות בבית חולים ולקבל החזר מהביטוח מושלם פלטינום אמרו לי לבקש הפנייה מכללית סמייל הרופא כירוג לא רוצה לתת לי.. הסתכל על הסיטי והפנורמי בדק פיזית וראה סיכום מבית חולים. מה אני צריכ. לעשות? אני אוכל לבקש את ההחזר שמגיע לי?

לקריאה נוספת והעמקה

איך הכירורג מנמק את סירובו?

16/07/2018 | 13:40 | מאת: יפית

אדם שאינו תושב ישראל הגיע לארץ לא היה לו ביטוח בקופת חולים בארץ וקיבל אירוע לב והובהל לבית החולים . ותבעו את אביו שחתם בזמן לחץ על טופס ביה"ח ובו הוא ערב על תשלום במידה ויהיה (בסופו של יום בית החולים על סכום 60,000ש"ח בעקבות ששהה בנו בביה"ח 5 ימים ). מה ניתן לעשות במצב כזה האם יש גוף שמממן בסיטואציות כאלו

לקריאה נוספת והעמקה

אין מה לעשות, צריך לשלם היה צריך לרכוש לעצמו ביטוח לפני שהגיע ארצה כמו שכל אדם אחרי היה צריך לעשות

שלום רב, אני מבוטחת חדשה במכבי. עד היום הייתי במעקב בתל השומר לבדיקות אקו לב וכן במעקב במרפאת מסתמים (מקופת חולים אחרת). כמו כן עברתי ניתוח לב בתל השומר לאחרונה. כיום אני מוזמנת לבדיקת אקו לב בתל השומר ומכבי מסרבים ליתן טופס 17 לתל השומר אלא רק לאסותא. האם על פי דין זכותי לקבל טופס 17 לקבלת טופס 17 לביצוע הבדיקה בתל השומר ?

לקריאה נוספת והעמקה

קופ"ח רשאית לקבוע את ספקי השירות איתם היא עובדת

שלום: בעלי בן 47, (לפני 7 שנים דום לב+ התקף לב+ עשקת קנה פעמיים), עכשיו מאושפז ברמב"ם, לאחר החלפת מסתם (מכני), מעקף 1, צריבה עקב פירפורים (עדיין נמצאים), וכמובן לפני חודשיים צינטור שני, מתי להגיש את המסמכים לביטוח לאומי? האם יש סיכוי גם לניידות או רק לתו נכה? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

כדי להגי המסמכים כמה שיותר מוקדם התהליך עורך הרבה זמן

שלום, עברתי ניתוח בכתף לפני שנה וחצי באופן פרטי. מאז הניתוח יש לי כאבים בזמן מאמץ. המנתח רשם סיכום לפיו הוא ממליץ פיזיותרפיה ולעשות MRI. כבר פעמיים הגשתי בקשה ל-MRI דרך רופא המשפחה בצירוף המכתב מהמנתח אולם קופת חולים מכבי לא מאשרת. יש לי ביטוח פרטי אך ההשתתפות העצמית גבוהה. מה עושים?

לקריאה נוספת והעמקה

או מפעילים לחץ על הקופה או עושים באופן פרטי ומשלמים השתתפות עצמית גבוה איך נגרם לך הנזק לכתף?

נגרם כתוצאה מתאונת דרכים. לא ברור לי כיצד אני יכול להפעיל לחץ על הקופה.. מבחינתם שאני יעבור סיטי ויקבל קרינה.. אוליי אפשר לכוון אותי?

אני מניח שיש לך עו"ד תתייעץ איתו כי אם זו תאונת דרכים אז חברת הביטוח אמורה לכסות את הבדיקה

העו"ד אמר שחברת הביטוח מחוייבת לכסות רק את מה שבסל הבריאות והבדיקה הזאת לא נמצאת בסל.

MRI כן נמצא בסל

שלום, אני חולה בתסמונת עין יבשה (עיניים יבשות, שורפות, כואבות ולעתים גם מודלקות). הבעיה מחמירה בזמן עבודה מול מחשב (בזמן עבודה על מחשב, צפייה בטלוויזיה, קריאה ונהיגה תדירות המצמוץ נמוכה הרבה יותר). המקצוע הוא מהנדס תוכנה שכמובן מצריך עבודה ארוכה ורציפה עם מחשב. האם בעיה רפואית זו מוכרת ע"י ועדות רפואיות של ביטוח לאומי או חברות הביטוח כאובדן כושר עבודה ? תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

צריך להיות מצב מאוד מאוד קשה על מנת שתהיה זכאי לנכות מהביטוח הלאומי או לא.כ.ע מחברת הביטוח.

08/06/2018 | 17:42 | מאת: גלית

נולדתי עם מיקרוטיה חוסר אפרכסת בצד ימין והתעלות סגורות

לקריאה נוספת והעמקה

לדעתי המום כפי שאתה מתאר אותו לא מביא אותך לאחוזי נכות המזכים בקצבה אם יש לך בעיות רפואיות אחרות, צריך לבדוק

31/05/2018 | 16:18 | מאת: גיא בירן

שלום וברכה האם חברת ביטוח יכולה להוסיף לי כמבוטח החרגה על פרקינסון בגלל שיש לאימי את המחלה, אני חייב לציין שאני בגיל 42 בריא לחלוטין.

לקריאה נוספת והעמקה

חברת ביטוח יכולה לקבוע חיתום כעוות נפשה. בדרך כלל לא מקובל לעשות חיתום מהסוג שאתה מתאר אבל אין חוק או תקנה שאוסר על המבטח לעשות זאת

שלום, האם למושתל קרנית מגיעות זכויות כשאר המושתלים?(עובדת בחצי משרה) קצבת נכות, שרותים מיוחדים וכדומה. במידה וזכאים לנכות האם הדבר עלול לסכן את רשיון הנהיגה?

24/04/2018 | 21:15 | מאת: טיסה לחול

האם לאנשים עם קוצבי לב מותר לטוס

אתה צריך לשאול את הקרדיולוג המטפל בך בעיקרון כן

שלום רב. רציתי לשאול מה הן זכויותיו של הקטין בגין מחלת הקרוהן ובעקבותיה גם כריתת המעי הגס. מה זכויות הקטין ? מהן זכויות ההורים לכיסוי הוצאות הטיפולים וההעדרטיות מהעבודה ?

16/04/2018 | 08:12 | מאת: עדי

רציתי לדעת כריתת רחם כתוצאה משלייה נעוצה בשבוע 12 להריון(תופעה נדירה עפי הרופאים). אני בת 39. טרם קביעת פגישה רציתי לברר מעט פרטים . האם מגיע לי פיצוי ? נכות ?אשמח לתשובה כדי להבין ולתאם פגישה תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

קשה לתת תשובה מהמידע שאת כותבת המצב שנקלעתי אליו נראה מאוד "אתגרי" אם זו המילה הנכונה אשמח לבחון מה מגיע לך אבל אני חייב לקבל הרבה יותר מידע רפואי תוכלי לשלוח לי סכום רפואי במייל UDIFC@BEZEQINT.NET ואם תרצי להפגש איתי זה גם אפשרי באמת מקרה נדיר ומחעניין

חתמתי על הפסקת אשפוז בבית חולים ומעוניינת להמשיך טיפול בבית עם אחות צמודה למשך שבוע . ולאחר שבוע לחזור לבית חולים האם אפשרי ומה הנוהל אומר?

שלום. אני מאושפזת בבית חולים נהריה ומעוניינת לעבור לבית חולים אחר כגון רמבם או הדסה. מה הנוהל למעבר בין בתי חולים.

זה לא מקובל וצריך הסכמה ש בית החולים ושל קופת חולים פרמטרים שיילקחו בחשבון המחלה ממנה את סובלת והניסיון והיכולת של בית החולים לטפל בה

25/03/2018 | 22:52 | מאת: לאה

היי אני בת 34 אמורה לעבור ניתוח בגב RT SLR -חיובי spondylolistesis L5-S1 spinal stenosis foraminal RT אשמח לדעת כמה אחוזי נכות מגיע לי ועים החלמה קשה אחרי ניתוח תודה

לקריאה נוספת והעמקה

אחוזי הנכות הם פועל יוצא ממצבך התפקודי ויקבעו לאחר הניתוח החלמה זה דבר אינדווידואלי ובדרך כלל היא מהירה וקלה

12/03/2018 | 13:01 | מאת: מורן

אני מעוניינת להתחיל לעבוד ואני סובלת מאלרגיה לקרדית האבק (בימי אובך אסור לי לצאת מהביתה) ומאסתמה קלה. מהן הזכויות שלי במסגרת העבודה? האם אני יכולה לקבל הכנסה מביטוח לאומי עקב כך? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

לא סביר שהבעיה הרפואית שלך תביא אותך לשיעור אחוזי הנכות המזכים בקצבת נכות כללית מהביטוח הלאומי

04/03/2018 | 18:13 | מאת: שלום

הייתי אצל נירולוג לאחר שסבלתי מכאבי ראש וסחרחורות תקופה הוא הפנה אותי למיון לבצע בדיקת ct שיצאה תקינה, אך מכיון שהבדיקה בוצעה ללא יוד חומר ניגוד הוא נתן לי הפנייה שוב לבצע בדיקת ct עם חומר ניגוד, השאלה שלי האם זה מומלץ לבצע שוב את ההדמיה אחרי שכבר עשיתי אותה לפני שבוע בגלל כל הקרינה?

17/02/2018 | 07:11 | מאת: מרדכי

2 הוריי בסביבות גיל ה-75. עד לפני כחודשיים היה להם ביטוח רפואי פרטי של חברה שלא נזכיר את עצמה, דרך סוכן ביטוח חיצוני "מורשה" , אשר גזלו מהם כמעט 1500 ש"ח חודשי עבור פרמיית הביטוח הכי בסיסית. אני יזמתי ביטול של הביטוח באותו הרגע. הם היו מבוטחים בחברת ביטוח זו כ11 שנה רצוף. שאלותי: 1.האם בגין ביטול זה הם מאבדים איזה רצף שיפגע בהם ברכישת ביטוח בחברה הבאה? 2. האם ישנה איזושהיא קרן שצברו שם סכומים שהם אמורים לקבלם במשך כל 11 שנה? במידה ועוזבים את החברה (האם חלק מההפרשה היא לטובת צבירת חיסכון?) 3. האם ישנה חברה אחידה היום שמבטחת ביטוח סיעודי מבוגרים ובפרמיות סבירות והוגנות? אשמח מאוד .לתשובה מפורטת . ואודה מאוד מאוד על תשובה, זה חשוב לי, כי חשוב להוריי. מרדכי

על מנת לתת לך תשובה אני חייב לדעת על איזה פוליסה מדובר כל פוליסה יש כללים אחרים תוכל לשלוח לי פרטי הפוליסה במייל udifc@bezeqint.net

14/02/2018 | 15:10 | מאת: ניצן נגר

אני סובל ממחלת מנייר הכוללת טינטון ורטיגו לחץ האוזניים ורידה בשמיעה האם מותר לי לצלול ואם כן עד איזה עומק

14/02/2018 | 15:09 | מאת: ניצן נגר

אני שירתתי כלוחם ביחידה מובחרת ונפצעתי השירות כתוצאה מכך אני סובל ממחלת מנייר . אני בעל רשיון נהיגה לאופנוע משאית רכב וטרקטור אם רשיונות אלה ישללו לי?

שלום רוצה לברר לבן שלי בן השנתיים וחצי יש אטופיק מאז שקטן ואתמול עשו לו טסטים של אלרגיה ויצא אלרגיה למזון כגון בוטנים אגוזים שומשום וביצה האם הילד זכאי לקצבה כלשהי ?

לקריאה נוספת והעמקה

לא למיטב ידיעתי

12/02/2018 | 10:09 | מאת: שרה לוי

בעלי סובל מסכיזואפקטיב יש לו 50% נכות רפואית ו100% אובדן כושר לצמיתות . לבעלי היו בשנה אחרונה שתי נסיונות התאבדות , הוא תוקפן בזמן האחרון ועקב הכדורים יש לו גם בריחת שתן בלילה. נאמר לי שביגלל שיש לו 50% נכות רפואית הוא לא יהיה זכאי לשר"מ. האם זה נכון? או ביגלל הסכנות לאבדנות יהיה ניתן לקבל שר"ם בשביל השגחה? תודה

רופא שאני מעוניינת להתנתח אצלו מכוסה גם בקופה וגם בחברת הביטוח כנ"ל לגביי בית החולים בו יתבצע הניתוח דרך מי כדאי לי להתנתח - דרך הביטוח או דרך הקופה? מה השיקולים?

02/01/2018 | 07:17 | מאת: פאדי

אני יש לי פסוריאזיס מי שנה אבל לא עזר לי עדיין ה טרפות מי חודשים עזבתי עבודה ולא עובד מה אני יכול לעשות ביטוח לאומי עוזר

לקריאה נוספת והעמקה

אם הפסקת לעבוד בגלל פסוריאזיס אני מניח שמצבך קשה. הביטוח הלאומי לוקח בחשבון את מכלול המצב הרפואי שלך אני מציע שתתיעץ עם איש מקצוע אם תרצה להתייעץ איתי תוכל לעשות זאת ישירות במייל

אני בן 65 וארבע חודשים שמו לי קוצב לב לאחר ירידת דופק האם מוכר בביטוח לאומי הגשת נכות כללית האם אני יוכל לעבוד רגיל כל עבודה

לקריאה נוספת והעמקה

הזכאות לנכות כללית לוקחת בחשבון את כלל הבעיות הרפואיות שאתה סובל מהם. על מנת לתת תשובה יש צורך לראות את כל החומר הרפואי

שלום רב, עקב וועדה רפואית על בעיות בברך קיבלתי חסימה מכול עבודה במשרד החינוך ובכול משרד ממשלתי שימשתי כמורה לחינוך גופני במשך 14 שנים, לפני 7 שנים לאחר שהתגלו אצלי בעיות ברך שלא אפשרה לי ללמד את המקצוע, יצאתי לפנסיה רפואית מוקדמת. מכיוון שעבדתי משנת 2010 עד 2017 באקדמיה כמרצה ואף אחד לא פסל אותי מלעבוד לא שמתי לב לקביעת הוועדה הרפואית שקבעה כי אינני יכול לעבוד כלל בהוראה ולא בשירות המדינה. הוועדה קבעה "כי יש סיבות מספיקות להפסקת עבודתך כמורה וכל תפקיד אחר בשירות המדינה". בתאריך 28.11.2017 התחלתי עבודה חדשה כמורה למקצועות מלל (היסטוריה, גיאוגרפיה ולשון) בבית ספר של אחת מהבעלויות במדינה, חטיבה עליונה, אולם כשניסו לאשר אותי במשרד החינוך נאמר לבית הספר כי אני חסום עקב הוועדה הרפואית שקבעה כי אינני יכול לשמש כמורה ובכול תפקיד בשירות המדינה. ניגשתי פיזית למרכז הרפואי המחוזי וביקשתי להגיש ערר על החלטת הוועדה. נאמר לי כי אינני יכול וכי אם משרד החינוך ידרוש אותי, הוועדה תוכל לדון שנית בהחלטות הוועדה הראשונה. החסימה מקשה עלי להתפרנס בכבוד, אני בן 50, בריא בנפשי, המוח עובד, ואני מעוניין לעבוד בשירות המדינה ולהיות מורה ומקצועות מלל. אני בעל תואר ראשון ושני בחינוך. עם מוטיבציה גבוהה לעבוד, כל חיי עבדתי ויש ביכולתי לתרום תרומה משמעותית בכול ארגון חינוכי וממשלתי בו אעבוד. מה עלי לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

אתה מעלה סוגיה מורכבת וחשובה מבחינתך. על מנת לתת תשובה מלאה ואמינה יש צורך ביותר מידע ובעיקר בחומר רפואי מציע לך להתייעץ עם איש מקצוע את תרצה להתייעץ איתי אשמח לעשות זאת אנא פנה אלי ישירות.

31/12/2017 | 15:38 | מאת: מוחמד

אני מזה שנים נכה 60% האם מגיע לי היוון .ואך מחשבים

לא מכיר מנגנון היוון בנכות כללית

31/12/2017 | 14:29 | מאת: rafig

אני סובל מכ-14 ימי מיגרנה חודשיים. הטיפול התרופתי מחליש אותי מאד ומכך יוצא שהתפקוד שלי בעבודה נפגם מאד. האם אני זכאי בשל האמור לפנסיה רפואית מוקדמת?

לקריאה נוספת והעמקה

קשה לדעת על מנת לתת תשובה רצינית יש צורך לראות יותר חומר רפואי צריך לראות אם המיגרנות באמת פוגעות ביכולת העבודה שלך

27/12/2017 | 21:45 | מאת: סויגאן מרווה

אני מריווה סובלת ממחלה כרונית מיגרנה חזקה המצב כך כאבי ראש חזק מצד ימין אחר כך לצד שמאל הכאבים ממשיך מאחורה בראש התקפים של 3ל4 התקפים בחודש כל התקף ממשיך שלשה עד ארבעה ימים תשתוש וראיה מרגישה לא רואה שפתים רועדות ידיים חולשה ברגלים לא יכולה לעמוד שלשה ימים הקאות משתקת ארבעה ימים במטה לא יכולה לנהל חיים האם זכאית לנכות ?

לקריאה נוספת והעמקה

אם ניתן יהיה להוכיח את טענותיך אז סביר להניח שכן מציע שתייעצי עם מומחה

26/12/2017 | 12:43 | מאת: מרדכי

אני בן חמישים.נכה 45 אחוז ומקבל קצבה נכות מעבודה. אני מעוניין לדעת כיצד מחשבים את ההיוון?

19/12/2017 | 03:09 | מאת: אופיר

שלום, אני בת 25, מגיל קטן לא שומעת באוזן אחת, זה מפריע לי מאוד אבל כן עובדת (בבית קפה) עברתי שני ניתוחים וכנראה לקראת השלישי בקיץ. הניתוח לא אמור לשפר את השמיעה אלא רק שלא יחמיר. (כולסטאטומה) האם מגיע נכות במקרה כזה? יכולה לצרף בדיקות שמיעה אם צריך.. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

האם כבר עברת את גיל 25 או עדיין לא

19/12/2017 | 17:21 | מאת: אופיר921

היום בדיוק 25

יכול להיות שמגיע לך נכות מהביטוח הלאומי אני לא חושב שתהיה לה משמעות כלכלית.

12/12/2017 | 20:58 | מאת: אבינעם

בבטוח בריאות מופיע הכיסוי -שבר בכתף ולי יש קרע גדול מאוד,שנמשך כבר שנה,האם זה מזכה בתגמולי בטוח? תודה אבינעם

לקריאה נוספת והעמקה

אי אפשר לתת תשובה בלי לראות את הפוליסה

22/11/2017 | 09:28 | מאת: רויטל

שלום רב לביתי (בת 14) חסר שיניים מולד של 5 שיניים שאלתי היא היא האם על פי חוק טיפולי שיניים הנוגעים לעניין (יישור שיניים מגיל 17 והשתלות מגיל 18 מכוסים באיזשהו אופן ע"י קופות החולים או ביטוחי בריאות פרטיים רגילים(לא שיניים). והאם ישנה איזושהיא מרפאה מטעם בית חולים בקהילה שייחודי לטיפול בנוער/ילדים עם בעיה כזו? תודה מראש ויום טוב

לקריאה נוספת והעמקה

לצערי אני לא הכתובת אני מתמצא בנושאי בריאות ולא שיניים לצערי

19/11/2017 | 15:07 | מאת: מוח

היי אני בת 42 נולדתי עם פציאליס ויש לי שפה עקומה .תמיד הפריע לח לי לא ידעתי בכלל שאפשר לבקש נכות .אני חא חושבת שאפשר להשיג מסמכים מהלידה .האם אני זכאית ?

לקריאה נוספת והעמקה

מאחר ואת בת 42 תביעה על רשלנות בלידה לא תוכלי להגיש - התיישנות

שלום למי שיש ביטוח פרטי מזה שלוש שנים ויותר ועברה ניתוח כריתת רחם ושחלות לפני שבועיים האם מגיע לה סכום כספי דרך ביטוח פרטי

לקריאה נוספת והעמקה

כל ביטוח לגופו של עניין אין ביטוח אחד דומה למשנהו מציע לך לקרוא את הפוליסה או להתייעץ עם סוכן הביטוח שלך

11/11/2017 | 08:38 | מאת: שואלת עבור חברה

שלום גרושה +בת 41 עברה כריתת רחם ושחלות עובדת משרה מלאה האם מגיע לה נכות עבור כריתת רחם? במידה וכן מה התהליך?

12/08/2017 | 14:37 | מאת: פאדי

שלום רב, נקבעה לי קצבת נכות בשיעור 20% ואני בן 31 ברצוני להגיש בקשה להיוון, האם החישוב נעשה לפי מכפלת סכום הקצבה במספר החודשים עד להיגעי לגיל הפרשיה 67 כלמור האם להכפיל את סכום הקצבה ב 432 חודשים כפול מקדם היוון לגיל של 31 שנים???

לקריאה נוספת והעמקה

נקבעה על ידי מי? חברת ביטוח למה שיסכמו להוון את הסכום? בקיצור חסר מידע

12/08/2017 | 17:07 | מאת: פאדי

מדובר בקצבת נכות מעבודה שנקבעה על ידי המוסד לביטוח לאומי, אני רוצה להגיש בקשה להוון קצבה לפי 25% לאורך חיים

15/08/2017 | 12:06 | מאת: פאדי

לא קיבלתי תשובה