פורום זכויות מבוטחים בביטוח בריאות וסיעוד

ללמעלה מ-30% מאזרחי המדינה יש ביטוח בריאות או סיעוד פרטי. לעיתים (קרובות מידי) קורה שברגע האמת חברת הביטוח מסרבת לשאת במימון תגמולי הביטוח המגיעים לכאורה למבוטח. מטרת הפורום להציג מקרים בהם נתקלו מבוטחים בבעיות של מימוש זכויות מחברות הביטוח בתחומי הבריאות, הסיעוד, המחלות הקשות, אובדן כושר עבודה ועוד, ולקבל עצות מחברי הפורום ומהמומחה, כיצד להתמודד עם המצבים הללו.
1254 הודעות
753 תשובות מומחה

מנהלי פורום זכויות מבוטחים בביטוח בריאות וסיעוד

04/09/2019 | 01:38 | מאת: דנה

פניתי לאתר הר הביטוח, כדי לבדוק איזה ביטוחים יש לי. לאחר יום התקשר אליי נציג מחברה שמציעה סלי ביטוח יותר יעילים לפי צורך הלקוח. לדבריהם הם עובדים עם כמה חברות ואין להם אינטרס להציע חברה זו או אחרת. כל הביטוחים שלי היו ב3 חברות ביטוח שונות. הם הציעו לאחד את כולם לחברת ביטוח אחת (הפניקס) כולל ביטוח בריאות, סיעודי,תאונות, ביטוח חיים וכולי. כל זאת כשהיו לי את כל הביטוחים, הם פשוט היו מפוזרים בכמה חברות. האם אכן יש יתרון באיחוד כל הביטוחים בחברה אחת? והאם אכן ניתן לסמןך על חברות שעושות את הפעולה הזאת, של ביטול הפוליסות שלי והכנסתי לפוליסות חדשות?

לא רואה יתרון לאחד ביטוחים בחברה אחת

30/08/2019 | 15:21 | מאת: Sh

פניתי לחברת ביטוח על מנת לרכוש פוליסה לי ולמשפחתי, בגלל שאני אדם מסודר ולא מעגל פינות בהצהרת הבריאות פרטתי פרטתיו להם על כל מה שאני זוכר בין היתר עקב דימום רקטלי מועט שחלף, שהיה לי לפני כמעט שנתיים. שפרקטולוג פרטי אבחן פיסןרה. אח''כ הלכתי לגסטרולוגיה שאמרה לי שלפי גילי ומצבי אין לי גורמי סיכון אבל בכל זאת, ולי זכור שזה היה אפילו לבקשתי, נתנה לי הפניה לקולונוסקופיה והיא הצהירה לי שאין לי תסמינים לנתונים מדאיגים ושטוב אעשה אם אגש לדיאטנית על מנת להקל מעצירות. כרגע אחרי זמן רב שחלף חברת הביטוח מבקשת אישור מרופא שיצהיר שאין לי צורך בבדיקות כלל. האם זה נראה לך הגיוני ותקין מצד חברת הביטוח שאגב הצגתי להם את כל המסמכים הרלבנטיים. והאם רופא ייתן לי אישור שאין לי צורך בשום בדיקה על משהו שהיה לפני כמעט שנתיים. תודה לך.

לקריאה נוספת והעמקה

אני חושב שההתנהלות גם שלך וגם של חברת הביטוח תקינות לחלוטין. החברה רוצה לדעת בוודאות מה מצבך הרפואי וזו זכותה

מה המצב היום בשטח, האם ביטוחי ההשתלות בחו"ל עובדים או שהם הפכו לסוג של "הונאת מבטח" ולמעשה חסרי ערך, וביטוח ההשתלות בחו"ל האמיתי היחיד הוא ביטוח מחלות קשות שנותן פיצוי מראש על המצב הרפואי שמחייב השתלה בהתאם לחוזר המפקח מ-2009?

לקריאה נוספת והעמקה

קימת בעיה בהשתלת כליה לא בגלל הביטוח אלא בגלל החוק. עדיין חלק גדול מהפוליסות נותנות פיצוי וגמלת החלמה. כמו כן לצערנו לא מעט מבוטחים נדרשים גם להשתלות אחרות כמו לב ריאה כבד וכו. ושם אין שינוי לאומת העבר. פוליסת מחלות קשות גם היא פוליסה מציינת אבל מטרות אחרות. חבל להיות בוטה ולהשתמש במילים לא נכונות כמו הונאה.

היי, בפוליסת ביטוח בריאות קולקטיבית נרשם כי הניתוחים יבוצעו רק אצל מנתחי הסכם. לפני שלוש שנים הייתה לי תאונת דרכים ועברתי ניתוח אצל מנתח למרות שלא היה בהסכם עם חברת הביטוח וקיבלתי החזר כאילו נותחתי אצל מנתח בהסכם. נאמר לי שזה נעשה לפנים משורת הדין. לצערי, עדיין יש כאבים ואצטרך לעבור שוב ניתוח באותו מקום. באופן טבעי, אני מעדיפה לעבור את הניתוח אצל המנתח שניתח אותי בפעם הראשונה,בנוסף לכך, מנתחים אחרים שפניתי אליהם בנושא התחמקו והפנו אותי למנתח שניתח אותי. לאחרונה חודשה פוליסת הביטוח ושוב נרשם בה כי הניתוחים יבוצעו רק אצל מנתחי הסכם. אני חוששת שאם אפנה לחברת הביטוח היא לא תאפשר לי לבצע את הניתוח אצל המנתח שניתח אותי. מה הזכויות שלי והאם קיים פיתרון לפיו אעבור את הניתוח אצל המנתח המקורי וחברת הביטוח תשתתף בעלות הניתוח? בתודה, ניבר

לצערי לאור ההנחיות החדשות של המפקח על הביטוח במסגרת הפוליסות החדשות אי אפשר לעבור ניתוח אלא אצל רופא שנמצא בהסדר עם חברת הביטוח

האם יש דרך לפיה אוכל לעבור את הניתוח אצל המנתח המקורי ולקבל השתתפות אפילו חלקית מהביטוח הפרטי למרות ההנחיות שציינת? תודה!

שלום, אני מבוטח בכללית פלטינום מחודש יוני הקרוב, מעוניין לעבור ניתוח אסתטי אליו נדרשת תקופת אכשרה של 12 חודשים - האם קיימת אפשרות של קיצור תקופת האכשרה באמצעות תשלום מלא עבור 10 חודשים?

לקריאה נוספת והעמקה

למיטב ידיעת לא אם מדובר בניתוח דחוף, שווה לנסות תתקשר למוקד השירות של הביטוח משלים אולי יבואו לקראתך

21/07/2019 | 15:16 | מאת: אורלי

אני מבוטחת גם בביטוח פרטי וגם דרך קופח האם אקבל החזר עבור התיעצות עם רופא מומחה משתי הביטוחים

09/07/2019 | 12:26 | מאת: עפר

כללית סרבה לתת לנו שירות כשהבינה שאנחנו חושבים על עזיבה. האם זה מקובל

לא הבנתי על איזה שירות מדובר אבל זה בהחלט לא מקובל.

היי * אתמול אמי קיבלה שיחה ממשהו ,שקיבל מכתב על שמה מחברות ביטוח שלה כולל פרוטוקול של ועדה רפואית עם פירוט של כל המצב הרפואי שלה :אבחנות ,תאריכים אבחנות וכו' . * במכתב רשום שמה ,ת.ז. מס' טלפון ,אבל הכתובת של אדם אחר בעיר אחרת בה אף פעם לא הייתה גרה . הוא זה שקיבל את המכתב ,פתח והתקשר לאמי כדי לעדכן אותה שהוא קיבל את המכתב במקומה . שלח גם תמונה של המכתב בוואטצאפ. * המכתב היה מופנה לאמא ובו היו פרטים שלה כגון ת.ז. ,מספר טל', רק כתובת אחרת לגמרי . * עכשיו אותו אדם ואולי לא רק הוא יודע על אמי כ"כ הרבה דברים אישיים כמו ת.ז. , נייד, תאריך לידה, מצב משפחתי, סוג ומס' פוליסת ביטוח ,מצב הרפואי ,חשיפה מידע רפואית אישית וכו'. אמי מרגישה אי נעימות שפרטיה נחשפו בפני אדם זר ללא אישור או הסכמתה . רציתי לשואל אם זה נחשב הפרת "חוק הגנת הפרטיות" ? מה ניתן לעשות בנדון ?אם יש מקום לתביעה ?

לקריאה נוספת והעמקה

אנחנו עוסקים ברפואה מציע שתתיעצי עם עו"ד

Ct לב

11/03/2019 | 17:49 | מאת: צבי

מה גובה ההשתתפות העצמית עבור מבוטח בכללית מושלם ההוצאה

03/03/2019 | 10:33 | מאת: י.ב.

שלום, רציתי לדעת האם ורטיגו מקנה אחוזי נכות כספיים מביטוח לאומי? מדובר בהתקפים חמורים שקורים אחת לכמה חודשים ומשביתים אותי מעבודה לשבוע או יותר, וגם בחודש-חודשיים שלאחר מכן אני מפספס הרבה שעות עבודה עד שמתאזן בחזרה. תודה.

05/02/2019 | 21:19 | מאת: אביבה

מה גובה השתתפות כללית פלטיניום עבור שיקום במוסד פרטי מוכר

לקריאה נוספת והעמקה

מציע שתברר במוקד שלהם

03/02/2019 | 21:34 | מאת: ולריה

שלום רב, אני כרגע בתהליכים להצטרף לביטוח בריאות קולקטיב ממקום עבודתי. רציתי לשאול לגבי מספר מונחים שלא ברורים לי בפוליסה. ישנם מספר תנאי קבלה עליהם נירשם: לא נדרש חיתום, תנאים רגילים, והחרגה על... מה זאת אומרת ? אודה להסבר של 3 המונחים הללו. תודה רבה

ההצטרפות היא ללא צורך במלוי שאלון רפואי (חיתום) לגבי שאר המונחים אני צריך לדעת את ההקשר שלהם שלח לי את הפוליסה למייל שלי ואשמח לעזור לך udifc@bezeqint.net

30/01/2019 | 20:14 | מאת: יעל

שלום , בעקבות שימוש בגלולות כולסטרול עלה מעל 300 ,לאחר התייעצויות עם קרדיולוג ורופאת המשפחה הוחלט על הפסקת שימוש בגלולות הפנייתי להשמת התקן תוך רחמי . ביקשתי החזר מחברת הביטוח אך חברת הביטוח דחתה בקשתי - באמור במכתבנו הפוליסה שברשותך קובעת זכאות כדלקמן: " החברה המבטחת תשפה את המבוטח עבור הוצאות ממשיות שהוציא המבוטח בפועל בגין רכישת אביזר רפואי ,לו נזקק המבוטח עקב מצב רפואי המצריך שימוש באותו אביזר רפואי ,עפ”י הפניה מפורטת בכתב מרופא מטעם המבוטח." השימוש בהתקן אותו רכשת נועד למניעת הריון ומתוך בחירה אישית. ההתקן אינו נועד לצורך טיפול בבעיה רפואית, אלא כתחליף לשימוש בגלולות. אבקש עצתכם לגבי הנ"ל והאם הדחיה הגיונית (אני בת 21 והופניתי לשים התקן עי הרופאה שאף פירטה לביטוח את הסיבה) הגשתי ערעור שגם הוא נדחה. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

הדחיה הגיונית ומוצדקת. השימוש בהתקן הוא מסיבה רפואית אבל לא מהווה טיפול רפואי פוליסת בריאות מכסה טיפולים רפואיים

יש לי מעל 10 שנים כללית מושלם זהב, ברצוני לעבור לכללית מושלם פלטינום בשביל לבצע ניתוח אף. אצטרך לחכות את השנה שכרוכה בהרשמה לפלטינום בכדי לעשות ניתוח אף אם כבר יש לי מושלם זהב?

לקריאה נוספת והעמקה

אני לא יודע תשאל במוקד של הכללית

31/12/2018 | 15:13 | מאת: גדעון

האם ביטוח כללית מושלם משתתף בעלות התיעצות עם פרופסור שאינו שייך לבריאות כללית ?

משתתפים רק בעלות של רופאים שנמצאים בהסכם עם כללית מושלם

מחירון מינימום לניתוח עד מקסימום לאותו ניתוח. על כל ניתוח פלסטי יש עלות שנעה מהמינימום שאותו רופא גובה עבור אותו ניתוח לבין עלות המקסימום שהוא יודע שידרוש על הניתוח. מדוע אין לכל רופא מחירון כזה ? למה אני צריכה להגיע קודם לייעוץ ולשלם סכום לא מבוטל בשביל לשמוע מה סכום המינימום שהוא גובה או את הסכום שיגבה ממני עבור הניתוח שיכולתי להיות מוכנה לו מראש לו הציג את המחירון ומאפשר לי להחליט בינו לבין מחירון שמציע רופא אחר ?

עבור כל התייעצות עם רופא לפני ניתוח אם בגין ניתוח פלסטי או כל ניתוח אחר , משלם מבוטח לו יש ביטוח מאוחדת שיא, כללית פלטיניום או מכבי שלי סכום בין 200 – 300 ₪ עבור הייעוץ. האם בביקור זה , יקבל ייעוץ בכל עניין או שהביקור מוגבל לייעוץ אחד ? היינו, האם בביקור זה אוכל לקבל ייעוץ גם לגבי ניתוח אף וגם לגבי מתיחת בטן או שהביקור מוגבל לייעוץ בעניין אחד בלבד ?

25/12/2018 | 17:04 | מאת: אלעד

שלום, בשנים האחרונות הסרתי 3 נקודות חן מטעמים אסתטיים, כך כתוב גם בהפניות וכולי וגם הביופסיות של נקודות החן יצאו תקינות. חברת הביטוח מעוניינת להחריג כעת נגעי עור מכלל הסעיפים עליהם אני משלם (תרופות מיוחדות, תרופות אישיות, ניתוחים...). אני רואה את הדבר כאפליה, שכן אין לי כל בעיה רפואית שקשורה לנגעי העור, אלא הסרה שהייתה אסתטית בלבד. האם הדבר נכון? האם כדאי לי לפנות למפקח על הביטוח?

25/12/2018 | 09:24 | מאת: נור

אישה שמקבלת קצבת נכות נפשית החל משנת 2000, עומדת להנשא. לא עובדת כ7 שנים, מתפרנסת אך ורק מהקצבה. האם במידה ותנשא תבדק מחדש במסלול עקרת בית נכה? אודה על תשובה ודאית

14/02/2019 | 08:52 | מאת: אלון

מומלץ לפנות למרכזי "יד מכוונת" של ביטוח לאומי בנושא

עברתי לא מזמן ניתוח ברגל והכניסו לי בורג גדול רציתי לדעת האם זה מקנה לי אחוזי נכות?

לקריאה נוספת והעמקה

צריך לראות חומר רפואי בעיקרון אחוזי נכות הם פועל יוצא של הפרעה תפקודית ולא של נוכחות בורג.

16/11/2018 | 13:16 | מאת: ניבר

שלום, עברתי תאונת דרכים, העו"ד שלי שלח אותי לבדיקת אצל אורתופד פרטי שהוא עובד איתו. האורתופד הוציא חוות דעת שהופנתה לעו"ד שלי ורשם מה הנכות האורתופדית שלי כתוצאה מהתאונה. התבקשתי לשלם לאורתופד עבור חוות הדעת הזו כאלף ש"ח. ברשותי ביטוח בריאות פרטי של חברת הראל. מנסיונכם , האם ניתן לתבוע את עלות חוות הדעת לעיל מחברת הביטוח ? תודה, ניבר

לקריאה נוספת והעמקה

בדרך כלל תוכניות הביטוח לא מכסות החזרים מסוג זה. ביטוח בריאות מיועד למימון הוצאות טיפול במחלה וכאן זה לא המקרה.

14/11/2018 | 12:24 | מאת: אפרת

שלום רב, עברתי טראומה בעבודה (התעללות ופיטורין מזויפים של מנהל קנאי בטענה של "צמצום כ"א) שבעקבותיה נוצר לי נזק נפשי. היו 3 שנים של הימנעות מראיונות עבודה ונשארתי בבית לבד. איבדתי אמון באנשים והיה לי מעין שיתוק מקצועי. כלכלית נשענתי על חסכונות, עבדתי קצת כעצמאית ונתמכתי ע"י ההורים. בתק' הזו היתה לי התקרבות לדת, עברתי התקף פסיכוזה דתי ובעקבותיו אובחנתי עם חרדה פלוס ocd וקיבלתי כדורים. רק היום, שנה וחצי עם הכדורים, אני מחזירה לעצמי את הביטחון העצמי וחוזרת לעולם בהדרגתיות. לא היה לי מושג על נושא זכויות רפואיות. שאלתי היא האם ניתן לתבוע משהו בדיעבד מאותה חברה או מהרשויות. אני עדיין לא 100 אחוז אבל משתפרת.

לקריאה נוספת והעמקה

צריך לקבל יותר פרטים גם על האירוע וגם על מצבך. תוכלי לצור איתי קשר במיל udifc@bezeqint.net וננסה להתקדם משם.

שלום, ברשותי ביטוח מכבי מגן זהב ובנוסף ביטוח פרטי בחברת הראל. בביטוח הפרטי בחברת הראל יש החרגה של גב תחתון בעקבות פריצות דיסק: L4-L5,L5-S1. בעקבות תלונות על כאבים בגב תחתון עם הקרנה לאשכים ולרגליים פניתי לאורתופד (בהסכם עם קופ"ח). האורתופד הורה לי לעשות EMG ולאחר מכן היפנה אותי לנוירוכירורג (בהסכם עם קופ"ח). למרות שכבר עשיתי EMG דרך קופ"ח מכבי , הנוירוכירורג הורה לי לעשות בדיקת EMG פרטית (אצל מישהי ספציפי שאין לה הסכם עם קופ"ח). הוא רשם שעליי לבצע בדיקה זו בעקבות חשד לנוירופתיה. האם ביטוח הפרטי בחברת הראל יהיה מוכן להשתתף בעלות הבדיקה למרות ההחרגה? בתודה, ניבר

לקריאה נוספת והעמקה

אין מספיק נתונים על מנת לתת תשובה לשאלה

30/10/2018 | 15:54 | מאת: ניבר

את הנתונים. אילו נתונים נדרשים כדי לדעת אם חברת הביטוח תהיה מוכנה להשתתף בעלות הבדיקה? תודה רבה, ניבר

25/10/2018 | 10:12 | מאת: דויד

במעבר לפוליסת בריאות בחברה חדשה נכתב: "רצף ביטוחי מחברת...עבור הסכומים והכיסויים הזהים בלבד. ביתר הכיסויים לא נקבעו תנאים מיוחדים במסגרת הליך החיתום הרפואי" 1. מה זה אומר באופן כללי? 2. בפוליסה הישנה היו קיימים לי החרגות - האם הם נשארו או בוטלו במעבר לפוליסה החדשה? 3. האם אפשר לבטל בלב שלם את הפוליסה הישנה?

זה אומר שלגבי הכיסויים שהיו לך בפוליסה הקודמת לא יערך חיתום לגבי ביטול כן או לא. קשה לתת תשובה בלי להכיר את העובדות והפרטים. זו אחריות כבדה.

22/10/2018 | 07:12 | מאת: אריה

תודה על תשובתך. אני מודע לעובדה שיש לי זכויות, וכמו שהמלצת אתייעץ עם מומחה. ובכל זאת אשמח לדעת רק לגביי ניידות אם יש טעם לבקש קצבה. לתזכורת tpn 14 שעות ביום וסטומה (שאר הליקויים מתוארים בשאלה קודמת

לקריאה נוספת והעמקה

ישנה הגדרה מאוד מדויקת מה הם התנאים שמזכים בקצבת ניידת תוכל למצוא אותם באתר האינטרנט של המלל אם לא תמצא שלח לי מייל ואשלח לך אותם

לא ציינתי שאני בן 61, ואחוזי הנכות הם 91 אחוז משוקלל, ללא הפיק ליין, שבטיפולם.

18/10/2018 | 14:54 | מאת: אריה

שלום רב. אני עם קולוסטומי כבר 3 שנים עקב מחלת קרוהן. כולל 3 ניתוחים בגב. ניתוח בקע דו צדדי (עוד 2 בקעים)לא טופלו.ניתוח בברך שמאל,לפניי כחודשיים חחוברתי למערכת הזנה תוך ורידית למשך14 שעות. 2200 תכולת שקית עם הנחיות לא לאכול כלום. עד לפניי כחודשיים עוד עבדתי במשרה מלאה בתור שף בבסיס מ. הגבול. אשמח לדעת מה זכויותי בביטוח לאומי. כיום.אני מוכר כ 91 אחוז משוקלל. ללא קצבה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום יש לך בהחלט זכויות מאחר ואתה בחור צעיר אני מציע לך להתייעץ עם מומחה בתחום על מנת לא לפספס מכלל הזכויות המגיעות לך.

08/10/2018 | 13:35 | מאת: צניחת רחם

היי, אישתי בת 25 ואובחנה לאחורנה עם צניחת רחם. כמו כן היא כ6 חודשים לאחר לידה והתפטרה מעבודתה. באבחון הרופאה הודיעה לה שאסור עליה כל מאמץ קטן בכדי לא להחמיר את הבעיה. האם צריך לתבוע את ביטוח לאומי לבקשת אחוזי נכות או מענק מסוים? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

קשה לי להאמין שעל בבסיס מה שאתה אומר תקבל אחוזי נכות

08/10/2018 | 12:02 | מאת: דרורי משה

שלום רב. יש לי עקמת ברגליים ואני לא יכול ללכת יותר מ100 מטר ללא מנוחה. 1- קצבת נכות. 2- אישור לתג נכה לרכב?

לקריאה נוספת והעמקה

הפרטים שאתה מוסר לא מספקים על מנת לסייע מציע שתתייעץ עם מומחה

רפואי אשר המליץ לי הראומטולוג המומחה והאם יש רופאים מאשרים הרשומים בכללית מושלם? תודה

30/09/2018 | 12:52 | מאת: ורדה

לפני חמישה חודשים זיהית כי יש כתמים קטנים על עור הידיים של הבת שלי שהיא בת עשר פניתי לרופא עור והמליץ עבור לבדיקות בשניידר عريساق فو رىتنر (מחלת ויטיליגו) ומזה חמישה חודשים עוד לא קיבלנו תור ולא קיבלנו התייחסות , הכתמים התפשטו לבטן ולרגליים ולמרות הפניות שלי על דחיפות העניין עד היום אני ממתינה לתשובה .

לקריאה נוספת והעמקה

או שתפני לרופא פרטי או שתתלונני בהנהלת המחזור של הקופה שלך

שלום , יש לי ולמשפחתי ביטוח בריאות דרך מקום העבודה שלי . במסגרת הביטוח קיים סעיף לתרופות שאינן בסל . ביתי הייתה מטופלת בהורמון גדילה . עלות התרופה לפני השתתפות הביטוח המושלם היא כ- 4500 שח לכל מרשם . לאחר השתתפות המושלם העלות הינה 300 ש"ח . כאשר הגשתי את הקבלות ניקו לי מההחזר השתתפות ע"ס 200 ש"ח . כעת אני בודק ורואה שייש סעיף לפיו אם עלות המרשם הינה יותר מ- 3000 ש"ח לא תנוכה השתתפות עצמית (מצורף החלק המדובר בפוליבה ואני יכול לשלוח את הפוליסה המלאה ) . כיוון שרשום בפוליסה עלות המרשם ולא עלות למבוטח אז לדעתי יש להתייחס לעלות הכללית שהיא 4500ש"ח למרשם ולא לחייב אותי בהשתתפות עצמית . 1. האם לפי תנאי הפוליסה יש לחייב אותי בהשתתפות העצמית או לא ? 2. יש התיישנות של 3 שנים בפוליסה , התרופה נרכשה מאמצע 2013 ועד סוף 2015 אבל ההחזר בוצע ב- 2017 . האם אני יכול לערער עדיין ? נניח לדודמא שנההחזר מבוצע בדיוק אחרי 3 שנים אז משמעות הדבר שאין לי אפשרות לערער או שניתן לערער עד תקופה מסויימת מתאריך ההחזר ? להלן הקטע המדובר בפוליסה: השתתפות עצמית 5.1 . המבוטח ישא בהשתתפות עצמית בסך 200 ₪ למרשם לטיפול תרופתי, אך לא יותר מ- 400 ₪ לחודש בגין סך כל המרשמים שיציג המבוטח בגין אותו החודש. 5.2 . היה המבוטח זכאי לרכישת התרופה במסגרת קופת החולים בה הינו חבר או במסגרת השב"ן בו הוא חבר ונדרש בתשלום השתתפות עצמית בלבד, ישפה המבטח את המבוטח בסכום ההשתתפות העצמית בה נדרש המבוטח בניכוי 200 ₪. 5.3 . למרות האמור לעיל, המבוטח לא יישא בהשתתפות עצמית חודשית במידה ועלות המרשם לחודש עולה על 3,000 ₪.

לקריאה נוספת והעמקה

אירוע שאירע ב 2013 נמצא בהתיישנות.

האם גם במקרה של טעות או החזר לא כמתחייב בפוליסה יש התיישנות ? האם ההתיישנות לא נספרת מרגע ההחזר ? מה עם היו מחזירים לי בדיוק אחרי 3 שנים אז אין לי זמן לערער ?

21/08/2018 | 14:18 | מאת: משרד הביטחון

נקבעו לי 10 אחוז צמיתה על קרע מיניסקוס ברך ימין.בזמן מגבלה זאת ועקב העברת עומסים לברך שמאל..ששם נוצר לי קרע חלקי מיניסקוס מידיאלי וקרע חלקי בacl אבקש לדעת האם אני זכאי לאחוזי נכות ואם כן אז לכמה? בתודה מראש..

לקריאה נוספת והעמקה

אחוזי הנכות נקבעים על פי תפקוד הברך ממליץ להיבדק עם ידי אורטופד שיוכל לקבוע את אחוזי הנכות

19/08/2018 | 17:16 | מאת: ס.

אם יש לי מצב של כליה קטנה עם תפקוד מופחת של 17 % בלבד , והכליה השניה עם מום מולד שנקרא מערכת מאספת כפולה שבין היתר גורם לי לסבול כרונית מדלקות בשתן וכאבים חזקים בכליות שבאים והולכים כמו כן בהריון פיתחתי רעלת הריון חמורה עם סכנת חיים ולחצי דם של 200\100 בעקבות כך גם ניתוח קיסרי חירום ולידה מוקדמת בשבוע 29 ,והרופאים צינו שיש לכך קשר ישיר למצב הכליות שלי , האם אני זכאית עקב מצבי הרפואי לקצבה כלשהי מביטוח לאומי ?

אני בת 29,אני צריכה לעקור 4 שיניי בינה עקב עששת וחורים ענקיים . בתחתונות יש לי חורים עמוקים ושן שמאל תחתונה מתפוררת .. ובעליוניות חורים לא עמוקים. הייתי ייעוץ בבית חולים אמרו לי לעקור שיניי שיניים עליוניות עקירה רגילה לא בבית חולים ואת התחתונות בבית חולים קרוב לעצב וכו'.. בכדי לעשות בבית חולים ולקבל החזר מהביטוח מושלם פלטינום אמרו לי לבקש הפנייה מכללית סמייל הרופא כירוג לא רוצה לתת לי.. הסתכל על הסיטי והפנורמי בדק פיזית וראה סיכום מבית חולים. מה אני צריכ. לעשות? אני אוכל לבקש את ההחזר שמגיע לי?

לקריאה נוספת והעמקה

איך הכירורג מנמק את סירובו?

16/07/2018 | 13:40 | מאת: יפית

אדם שאינו תושב ישראל הגיע לארץ לא היה לו ביטוח בקופת חולים בארץ וקיבל אירוע לב והובהל לבית החולים . ותבעו את אביו שחתם בזמן לחץ על טופס ביה"ח ובו הוא ערב על תשלום במידה ויהיה (בסופו של יום בית החולים על סכום 60,000ש"ח בעקבות ששהה בנו בביה"ח 5 ימים ). מה ניתן לעשות במצב כזה האם יש גוף שמממן בסיטואציות כאלו

לקריאה נוספת והעמקה

אין מה לעשות, צריך לשלם היה צריך לרכוש לעצמו ביטוח לפני שהגיע ארצה כמו שכל אדם אחרי היה צריך לעשות

שלום רב, אני מבוטחת חדשה במכבי. עד היום הייתי במעקב בתל השומר לבדיקות אקו לב וכן במעקב במרפאת מסתמים (מקופת חולים אחרת). כמו כן עברתי ניתוח לב בתל השומר לאחרונה. כיום אני מוזמנת לבדיקת אקו לב בתל השומר ומכבי מסרבים ליתן טופס 17 לתל השומר אלא רק לאסותא. האם על פי דין זכותי לקבל טופס 17 לקבלת טופס 17 לביצוע הבדיקה בתל השומר ?

לקריאה נוספת והעמקה

קופ"ח רשאית לקבוע את ספקי השירות איתם היא עובדת

שלום: בעלי בן 47, (לפני 7 שנים דום לב+ התקף לב+ עשקת קנה פעמיים), עכשיו מאושפז ברמב"ם, לאחר החלפת מסתם (מכני), מעקף 1, צריבה עקב פירפורים (עדיין נמצאים), וכמובן לפני חודשיים צינטור שני, מתי להגיש את המסמכים לביטוח לאומי? האם יש סיכוי גם לניידות או רק לתו נכה? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

כדי להגי המסמכים כמה שיותר מוקדם התהליך עורך הרבה זמן

17/06/2018 | 14:36 | מאת: ניבר

שלום, עברתי ניתוח בכתף לפני שנה וחצי באופן פרטי. מאז הניתוח יש לי כאבים בזמן מאמץ. המנתח רשם סיכום לפיו הוא ממליץ פיזיותרפיה ולעשות MRI. כבר פעמיים הגשתי בקשה ל-MRI דרך רופא המשפחה בצירוף המכתב מהמנתח אולם קופת חולים מכבי לא מאשרת. יש לי ביטוח פרטי אך ההשתתפות העצמית גבוהה. מה עושים?

לקריאה נוספת והעמקה

או מפעילים לחץ על הקופה או עושים באופן פרטי ומשלמים השתתפות עצמית גבוה איך נגרם לך הנזק לכתף?

17/06/2018 | 17:40 | מאת: ניבר

נגרם כתוצאה מתאונת דרכים. לא ברור לי כיצד אני יכול להפעיל לחץ על הקופה.. מבחינתם שאני יעבור סיטי ויקבל קרינה.. אוליי אפשר לכוון אותי?

אני מניח שיש לך עו"ד תתייעץ איתו כי אם זו תאונת דרכים אז חברת הביטוח אמורה לכסות את הבדיקה

העו"ד אמר שחברת הביטוח מחוייבת לכסות רק את מה שבסל הבריאות והבדיקה הזאת לא נמצאת בסל.

MRI כן נמצא בסל

שלום, אני חולה בתסמונת עין יבשה (עיניים יבשות, שורפות, כואבות ולעתים גם מודלקות). הבעיה מחמירה בזמן עבודה מול מחשב (בזמן עבודה על מחשב, צפייה בטלוויזיה, קריאה ונהיגה תדירות המצמוץ נמוכה הרבה יותר). המקצוע הוא מהנדס תוכנה שכמובן מצריך עבודה ארוכה ורציפה עם מחשב. האם בעיה רפואית זו מוכרת ע"י ועדות רפואיות של ביטוח לאומי או חברות הביטוח כאובדן כושר עבודה ? תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

צריך להיות מצב מאוד מאוד קשה על מנת שתהיה זכאי לנכות מהביטוח הלאומי או לא.כ.ע מחברת הביטוח.

08/06/2018 | 17:42 | מאת: גלית

נולדתי עם מיקרוטיה חוסר אפרכסת בצד ימין והתעלות סגורות

לקריאה נוספת והעמקה

לדעתי המום כפי שאתה מתאר אותו לא מביא אותך לאחוזי נכות המזכים בקצבה אם יש לך בעיות רפואיות אחרות, צריך לבדוק

31/05/2018 | 16:18 | מאת: גיא בירן

שלום וברכה האם חברת ביטוח יכולה להוסיף לי כמבוטח החרגה על פרקינסון בגלל שיש לאימי את המחלה, אני חייב לציין שאני בגיל 42 בריא לחלוטין.

לקריאה נוספת והעמקה

חברת ביטוח יכולה לקבוע חיתום כעוות נפשה. בדרך כלל לא מקובל לעשות חיתום מהסוג שאתה מתאר אבל אין חוק או תקנה שאוסר על המבטח לעשות זאת

שלום, האם למושתל קרנית מגיעות זכויות כשאר המושתלים?(עובדת בחצי משרה) קצבת נכות, שרותים מיוחדים וכדומה. במידה וזכאים לנכות האם הדבר עלול לסכן את רשיון הנהיגה?

24/04/2018 | 21:15 | מאת: טיסה לחול

האם לאנשים עם קוצבי לב מותר לטוס

אתה צריך לשאול את הקרדיולוג המטפל בך בעיקרון כן

שלום רב. רציתי לשאול מה הן זכויותיו של הקטין בגין מחלת הקרוהן ובעקבותיה גם כריתת המעי הגס. מה זכויות הקטין ? מהן זכויות ההורים לכיסוי הוצאות הטיפולים וההעדרטיות מהעבודה ?

16/04/2018 | 08:12 | מאת: עדי

רציתי לדעת כריתת רחם כתוצאה משלייה נעוצה בשבוע 12 להריון(תופעה נדירה עפי הרופאים). אני בת 39. טרם קביעת פגישה רציתי לברר מעט פרטים . האם מגיע לי פיצוי ? נכות ?אשמח לתשובה כדי להבין ולתאם פגישה תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

קשה לתת תשובה מהמידע שאת כותבת המצב שנקלעתי אליו נראה מאוד "אתגרי" אם זו המילה הנכונה אשמח לבחון מה מגיע לך אבל אני חייב לקבל הרבה יותר מידע רפואי תוכלי לשלוח לי סכום רפואי במייל UDIFC@BEZEQINT.NET ואם תרצי להפגש איתי זה גם אפשרי באמת מקרה נדיר ומחעניין

חתמתי על הפסקת אשפוז בבית חולים ומעוניינת להמשיך טיפול בבית עם אחות צמודה למשך שבוע . ולאחר שבוע לחזור לבית חולים האם אפשרי ומה הנוהל אומר?

שלום. אני מאושפזת בבית חולים נהריה ומעוניינת לעבור לבית חולים אחר כגון רמבם או הדסה. מה הנוהל למעבר בין בתי חולים.

זה לא מקובל וצריך הסכמה ש בית החולים ושל קופת חולים פרמטרים שיילקחו בחשבון המחלה ממנה את סובלת והניסיון והיכולת של בית החולים לטפל בה

25/03/2018 | 22:52 | מאת: לאה

היי אני בת 34 אמורה לעבור ניתוח בגב RT SLR -חיובי spondylolistesis L5-S1 spinal stenosis foraminal RT אשמח לדעת כמה אחוזי נכות מגיע לי ועים החלמה קשה אחרי ניתוח תודה

לקריאה נוספת והעמקה

אחוזי הנכות הם פועל יוצא ממצבך התפקודי ויקבעו לאחר הניתוח החלמה זה דבר אינדווידואלי ובדרך כלל היא מהירה וקלה