פורום זכויות מבוטחים בביטוח בריאות וסיעוד

ללמעלה מ-30% מאזרחי המדינה יש ביטוח בריאות או סיעוד פרטי. לעיתים (קרובות מידי) קורה שברגע האמת חברת הביטוח מסרבת לשאת במימון תגמולי הביטוח המגיעים לכאורה למבוטח. מטרת הפורום להציג מקרים בהם נתקלו מבוטחים בבעיות של מימוש זכויות מחברות הביטוח בתחומי הבריאות, הסיעוד, המחלות הקשות, אובדן כושר עבודה ועוד, ולקבל עצות מחברי הפורום ומהמומחה, כיצד להתמודד עם המצבים הללו.
1218 הודעות
728 תשובות מומחה

מנהלי פורום זכויות מבוטחים בביטוח בריאות וסיעוד

אדם שאינו תושב ישראל הגיע לארץ לא היה לו ביטוח בקופת חולים בארץ וקיבל אירוע לב והובהל לבית החולים . ותבעו את אביו שחתם בזמן לחץ על טופס ביה"ח ובו הוא ערב על תשלום במידה ויהיה (בסופו של יום בית החולים על סכום 60,000ש"ח בעקבות ששהה בנו בביה"ח 5 ימים ). מה ניתן לעשות במצב כזה האם יש גוף שמממן בסיטואציות כאלו

אין מה לעשות, צריך לשלם
היה צריך לרכוש לעצמו ביטוח לפני שהגיע ארצה כמו שכל אדם אחרי היה צריך לעשות

שלום רב, אני מבוטחת חדשה במכבי. עד היום הייתי במעקב בתל השומר לבדיקות אקו לב וכן במעקב במרפאת מסתמים (מקופת חולים אחרת). כמו כן עברתי ניתוח לב בתל השומר לאחרונה. כיום אני מוזמנת לבדיקת אקו לב בתל השומר ומכבי מסרבים ליתן טופס 17 לתל השומר אלא רק לאסותא. האם על פי דין זכותי לקבל טופס 17 לקבלת טופס 17 לביצוע הבדיקה בתל השומר ?

קופ"ח רשאית לקבוע את ספקי השירות איתם היא עובדת

שלום: בעלי בן 47, (לפני 7 שנים דום לב+ התקף לב+ עשקת קנה פעמיים), עכשיו מאושפז ברמב"ם, לאחר החלפת מסתם (מכני), מעקף 1, צריבה עקב פירפורים (עדיין נמצאים), וכמובן לפני חודשיים צינטור שני, מתי להגיש את המסמכים לביטוח לאומי? האם יש סיכוי גם לניידות או רק לתו נכה? תודה רבה

כדי להגי המסמכים כמה שיותר מוקדם
התהליך עורך הרבה זמן

שלום, עברתי ניתוח בכתף לפני שנה וחצי באופן פרטי. מאז הניתוח יש לי כאבים בזמן מאמץ. המנתח רשם סיכום לפיו הוא ממליץ פיזיותרפיה ולעשות MRI. כבר פעמיים הגשתי בקשה ל-MRI דרך רופא המשפחה בצירוף המכתב מהמנתח אולם קופת חולים מכבי לא מאשרת. יש לי ביטוח פרטי אך ההשתתפות העצמית גבוהה. מה עושים?

לקריאה נוספת והעמקה

או מפעילים לחץ על הקופה או עושים באופן פרטי ומשלמים השתתפות עצמית גבוה
איך נגרם לך הנזק לכתף?

נגרם כתוצאה מתאונת דרכים. לא ברור לי כיצד אני יכול להפעיל לחץ על הקופה.. מבחינתם שאני יעבור סיטי ויקבל קרינה.. אוליי אפשר לכוון אותי?

אני מניח שיש לך עו"ד תתייעץ איתו כי אם זו תאונת דרכים אז חברת הביטוח אמורה לכסות את הבדיקה

העו"ד אמר שחברת הביטוח מחוייבת לכסות רק את מה שבסל הבריאות והבדיקה הזאת לא נמצאת בסל.

MRI כן נמצא בסל

שלום, אני חולה בתסמונת עין יבשה (עיניים יבשות, שורפות, כואבות ולעתים גם מודלקות). הבעיה מחמירה בזמן עבודה מול מחשב (בזמן עבודה על מחשב, צפייה בטלוויזיה, קריאה ונהיגה תדירות המצמוץ נמוכה הרבה יותר). המקצוע הוא מהנדס תוכנה שכמובן מצריך עבודה ארוכה ורציפה עם מחשב. האם בעיה רפואית זו מוכרת ע"י ועדות רפואיות של ביטוח לאומי או חברות הביטוח כאובדן כושר עבודה ? תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

צריך להיות מצב מאוד מאוד קשה על מנת שתהיה זכאי לנכות מהביטוח הלאומי או לא.כ.ע מחברת הביטוח.

נולדתי עם מיקרוטיה חוסר אפרכסת בצד ימין והתעלות סגורות

לקריאה נוספת והעמקה

לדעתי המום כפי שאתה מתאר אותו לא מביא אותך לאחוזי נכות המזכים בקצבה
אם יש לך בעיות רפואיות אחרות, צריך לבדוק

שלום וברכה האם חברת ביטוח יכולה להוסיף לי כמבוטח החרגה על פרקינסון בגלל שיש לאימי את המחלה, אני חייב לציין שאני בגיל 42 בריא לחלוטין.

לקריאה נוספת והעמקה

חברת ביטוח יכולה לקבוע חיתום כעוות נפשה.
בדרך כלל לא מקובל לעשות חיתום מהסוג שאתה מתאר אבל אין חוק או תקנה שאוסר על המבטח לעשות זאת

שלום, האם למושתל קרנית מגיעות זכויות כשאר המושתלים?(עובדת בחצי משרה) קצבת נכות, שרותים מיוחדים וכדומה. במידה וזכאים לנכות האם הדבר עלול לסכן את רשיון הנהיגה?

24/04/2018 | מאת: טיסה לחול

האם לאנשים עם קוצבי לב מותר לטוס

אתה צריך לשאול את הקרדיולוג המטפל בך
בעיקרון כן

שלום רב. רציתי לשאול מה הן זכויותיו של הקטין בגין מחלת הקרוהן ובעקבותיה גם כריתת המעי הגס. מה זכויות הקטין ? מהן זכויות ההורים לכיסוי הוצאות הטיפולים וההעדרטיות מהעבודה ?

רציתי לדעת כריתת רחם כתוצאה משלייה נעוצה בשבוע 12 להריון(תופעה נדירה עפי הרופאים). אני בת 39. טרם קביעת פגישה רציתי לברר מעט פרטים . האם מגיע לי פיצוי ? נכות ?אשמח לתשובה כדי להבין ולתאם פגישה תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

קשה לתת תשובה מהמידע שאת כותבת
המצב שנקלעתי אליו נראה מאוד "אתגרי" אם זו המילה הנכונה
אשמח לבחון מה מגיע לך אבל אני חייב לקבל הרבה יותר מידע רפואי
תוכלי לשלוח לי סכום רפואי במייל UDIFC@BEZEQINT.NET
ואם תרצי להפגש איתי זה גם אפשרי
באמת מקרה נדיר ומחעניין

חתמתי על הפסקת אשפוז בבית חולים ומעוניינת להמשיך טיפול בבית עם אחות צמודה למשך שבוע . ולאחר שבוע לחזור לבית חולים האם אפשרי ומה הנוהל אומר?

שלום. אני מאושפזת בבית חולים נהריה ומעוניינת לעבור לבית חולים אחר כגון רמבם או הדסה. מה הנוהל למעבר בין בתי חולים.

זה לא מקובל וצריך הסכמה ש בית החולים ושל קופת חולים
פרמטרים שיילקחו בחשבון המחלה ממנה את סובלת והניסיון והיכולת של בית החולים לטפל בה

היי אני בת 34 אמורה לעבור ניתוח בגב RT SLR -חיובי spondylolistesis L5-S1 spinal stenosis foraminal RT אשמח לדעת כמה אחוזי נכות מגיע לי ועים החלמה קשה אחרי ניתוח תודה

לקריאה נוספת והעמקה

אחוזי הנכות הם פועל יוצא ממצבך התפקודי ויקבעו לאחר הניתוח
החלמה זה דבר אינדווידואלי ובדרך כלל היא מהירה וקלה

אני מעוניינת להתחיל לעבוד ואני סובלת מאלרגיה לקרדית האבק (בימי אובך אסור לי לצאת מהביתה) ומאסתמה קלה. מהן הזכויות שלי במסגרת העבודה? האם אני יכולה לקבל הכנסה מביטוח לאומי עקב כך? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

לא סביר שהבעיה הרפואית שלך תביא אותך לשיעור אחוזי הנכות המזכים בקצבת נכות כללית מהביטוח הלאומי

04/03/2018 | מאת: שלום

הייתי אצל נירולוג לאחר שסבלתי מכאבי ראש וסחרחורות תקופה הוא הפנה אותי למיון לבצע בדיקת ct שיצאה תקינה, אך מכיון שהבדיקה בוצעה ללא יוד חומר ניגוד הוא נתן לי הפנייה שוב לבצע בדיקת ct עם חומר ניגוד, השאלה שלי האם זה מומלץ לבצע שוב את ההדמיה אחרי שכבר עשיתי אותה לפני שבוע בגלל כל הקרינה?

2 הוריי בסביבות גיל ה-75. עד לפני כחודשיים היה להם ביטוח רפואי פרטי של חברה שלא נזכיר את עצמה, דרך סוכן ביטוח חיצוני "מורשה" , אשר גזלו מהם כמעט 1500 ש"ח חודשי עבור פרמיית הביטוח הכי בסיסית. אני יזמתי ביטול של הביטוח באותו הרגע. הם היו מבוטחים בחברת ביטוח זו כ11 שנה רצוף. שאלותי: 1.האם בגין ביטול זה הם מאבדים איזה רצף שיפגע בהם ברכישת ביטוח בחברה הבאה? 2. האם ישנה איזושהיא קרן שצברו שם סכומים שהם אמורים לקבלם במשך כל 11 שנה? במידה ועוזבים את החברה (האם חלק מההפרשה היא לטובת צבירת חיסכון?) 3. האם ישנה חברה אחידה היום שמבטחת ביטוח סיעודי מבוגרים ובפרמיות סבירות והוגנות? אשמח מאוד .לתשובה מפורטת . ואודה מאוד מאוד על תשובה, זה חשוב לי, כי חשוב להוריי. מרדכי

על מנת לתת לך תשובה אני חייב לדעת על איזה פוליסה מדובר
כל פוליסה יש כללים אחרים
תוכל לשלוח לי פרטי הפוליסה במייל udifc@bezeqint.net

14/02/2018 | מאת: ניצן נגר

אני סובל ממחלת מנייר הכוללת טינטון ורטיגו לחץ האוזניים ורידה בשמיעה האם מותר לי לצלול ואם כן עד איזה עומק

14/02/2018 | מאת: ניצן נגר

אני שירתתי כלוחם ביחידה מובחרת ונפצעתי השירות כתוצאה מכך אני סובל ממחלת מנייר . אני בעל רשיון נהיגה לאופנוע משאית רכב וטרקטור אם רשיונות אלה ישללו לי?

שלום רוצה לברר לבן שלי בן השנתיים וחצי יש אטופיק מאז שקטן ואתמול עשו לו טסטים של אלרגיה ויצא אלרגיה למזון כגון בוטנים אגוזים שומשום וביצה האם הילד זכאי לקצבה כלשהי ?

לא למיטב ידיעתי

בעלי סובל מסכיזואפקטיב יש לו 50% נכות רפואית ו100% אובדן כושר לצמיתות . לבעלי היו בשנה אחרונה שתי נסיונות התאבדות , הוא תוקפן בזמן האחרון ועקב הכדורים יש לו גם בריחת שתן בלילה. נאמר לי שביגלל שיש לו 50% נכות רפואית הוא לא יהיה זכאי לשר"מ. האם זה נכון? או ביגלל הסכנות לאבדנות יהיה ניתן לקבל שר"ם בשביל השגחה? תודה

רופא שאני מעוניינת להתנתח אצלו מכוסה גם בקופה וגם בחברת הביטוח כנ"ל לגביי בית החולים בו יתבצע הניתוח דרך מי כדאי לי להתנתח - דרך הביטוח או דרך הקופה? מה השיקולים?

אני יש לי פסוריאזיס מי שנה אבל לא עזר לי עדיין ה טרפות מי חודשים עזבתי עבודה ולא עובד מה אני יכול לעשות ביטוח לאומי עוזר

לקריאה נוספת והעמקה

אם הפסקת לעבוד בגלל פסוריאזיס אני מניח שמצבך קשה.
הביטוח הלאומי לוקח בחשבון את מכלול המצב הרפואי שלך
אני מציע שתתיעץ עם איש מקצוע
אם תרצה להתייעץ איתי תוכל לעשות זאת ישירות במייל

אני בן 65 וארבע חודשים שמו לי קוצב לב לאחר ירידת דופק האם מוכר בביטוח לאומי הגשת נכות כללית האם אני יוכל לעבוד רגיל כל עבודה

לקריאה נוספת והעמקה

הזכאות לנכות כללית לוקחת בחשבון את כלל הבעיות הרפואיות שאתה סובל מהם.
על מנת לתת תשובה יש צורך לראות את כל החומר הרפואי

שלום רב, עקב וועדה רפואית על בעיות בברך קיבלתי חסימה מכול עבודה במשרד החינוך ובכול משרד ממשלתי שימשתי כמורה לחינוך גופני במשך 14 שנים, לפני 7 שנים לאחר שהתגלו אצלי בעיות ברך שלא אפשרה לי ללמד את המקצוע, יצאתי לפנסיה רפואית מוקדמת. מכיוון שעבדתי משנת 2010 עד 2017 באקדמיה כמרצה ואף אחד לא פסל אותי מלעבוד לא שמתי לב לקביעת הוועדה הרפואית שקבעה כי אינני יכול לעבוד כלל בהוראה ולא בשירות המדינה. הוועדה קבעה "כי יש סיבות מספיקות להפסקת עבודתך כמורה וכל תפקיד אחר בשירות המדינה". בתאריך 28.11.2017 התחלתי עבודה חדשה כמורה למקצועות מלל (היסטוריה, גיאוגרפיה ולשון) בבית ספר של אחת מהבעלויות במדינה, חטיבה עליונה, אולם כשניסו לאשר אותי במשרד החינוך נאמר לבית הספר כי אני חסום עקב הוועדה הרפואית שקבעה כי אינני יכול לשמש כמורה ובכול תפקיד בשירות המדינה. ניגשתי פיזית למרכז הרפואי המחוזי וביקשתי להגיש ערר על החלטת הוועדה. נאמר לי כי אינני יכול וכי אם משרד החינוך ידרוש אותי, הוועדה תוכל לדון שנית בהחלטות הוועדה הראשונה. החסימה מקשה עלי להתפרנס בכבוד, אני בן 50, בריא בנפשי, המוח עובד, ואני מעוניין לעבוד בשירות המדינה ולהיות מורה ומקצועות מלל. אני בעל תואר ראשון ושני בחינוך. עם מוטיבציה גבוהה לעבוד, כל חיי עבדתי ויש ביכולתי לתרום תרומה משמעותית בכול ארגון חינוכי וממשלתי בו אעבוד. מה עלי לעשות?

אתה מעלה סוגיה מורכבת וחשובה מבחינתך.
על מנת לתת תשובה מלאה ואמינה יש צורך ביותר מידע ובעיקר בחומר רפואי
מציע לך להתייעץ עם איש מקצוע
את תרצה להתייעץ איתי אשמח לעשות זאת אנא פנה אלי ישירות.

אני מזה שנים נכה 60% האם מגיע לי היוון .ואך מחשבים

לא מכיר מנגנון היוון בנכות כללית

אני סובל מכ-14 ימי מיגרנה חודשיים. הטיפול התרופתי מחליש אותי מאד ומכך יוצא שהתפקוד שלי בעבודה נפגם מאד. האם אני זכאי בשל האמור לפנסיה רפואית מוקדמת?

לקריאה נוספת והעמקה

קשה לדעת על מנת לתת תשובה רצינית יש צורך לראות יותר חומר רפואי
צריך לראות אם המיגרנות באמת פוגעות ביכולת העבודה שלך

27/12/2017 | מאת: סויגאן מרווה

אני מריווה סובלת ממחלה כרונית מיגרנה חזקה המצב כך כאבי ראש חזק מצד ימין אחר כך לצד שמאל הכאבים ממשיך מאחורה בראש התקפים של 3ל4 התקפים בחודש כל התקף ממשיך שלשה עד ארבעה ימים תשתוש וראיה מרגישה לא רואה שפתים רועדות ידיים חולשה ברגלים לא יכולה לעמוד שלשה ימים הקאות משתקת ארבעה ימים במטה לא יכולה לנהל חיים האם זכאית לנכות ?

לקריאה נוספת והעמקה

אם ניתן יהיה להוכיח את טענותיך אז סביר להניח שכן
מציע שתייעצי עם מומחה

אני בן חמישים.נכה 45 אחוז ומקבל קצבה נכות מעבודה. אני מעוניין לדעת כיצד מחשבים את ההיוון?

שלום, אני בת 25, מגיל קטן לא שומעת באוזן אחת, זה מפריע לי מאוד אבל כן עובדת (בבית קפה) עברתי שני ניתוחים וכנראה לקראת השלישי בקיץ. הניתוח לא אמור לשפר את השמיעה אלא רק שלא יחמיר. (כולסטאטומה) האם מגיע נכות במקרה כזה? יכולה לצרף בדיקות שמיעה אם צריך.. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

האם כבר עברת את גיל 25 או עדיין לא

היום בדיוק 25

יכול להיות שמגיע לך נכות מהביטוח הלאומי
אני לא חושב שתהיה לה משמעות כלכלית.

12/12/2017 | מאת: אבינעם

בבטוח בריאות מופיע הכיסוי -שבר בכתף ולי יש קרע גדול מאוד,שנמשך כבר שנה,האם זה מזכה בתגמולי בטוח? תודה אבינעם

לקריאה נוספת והעמקה

אי אפשר לתת תשובה בלי לראות את הפוליסה

שלום רב לביתי (בת 14) חסר שיניים מולד של 5 שיניים שאלתי היא היא האם על פי חוק טיפולי שיניים הנוגעים לעניין (יישור שיניים מגיל 17 והשתלות מגיל 18 מכוסים באיזשהו אופן ע"י קופות החולים או ביטוחי בריאות פרטיים רגילים(לא שיניים). והאם ישנה איזושהיא מרפאה מטעם בית חולים בקהילה שייחודי לטיפול בנוער/ילדים עם בעיה כזו? תודה מראש ויום טוב

לקריאה נוספת והעמקה

לצערי אני לא הכתובת
אני מתמצא בנושאי בריאות ולא שיניים לצערי

19/11/2017 | מאת: מוח

היי אני בת 42 נולדתי עם פציאליס ויש לי שפה עקומה .תמיד הפריע לח לי לא ידעתי בכלל שאפשר לבקש נכות .אני חא חושבת שאפשר להשיג מסמכים מהלידה .האם אני זכאית ?

לקריאה נוספת והעמקה

מאחר ואת בת 42 תביעה על רשלנות בלידה לא תוכלי להגיש - התיישנות

שלום למי שיש ביטוח פרטי מזה שלוש שנים ויותר ועברה ניתוח כריתת רחם ושחלות לפני שבועיים האם מגיע לה סכום כספי דרך ביטוח פרטי

לקריאה נוספת והעמקה

כל ביטוח לגופו של עניין
אין ביטוח אחד דומה למשנהו
מציע לך לקרוא את הפוליסה או להתייעץ עם סוכן הביטוח שלך

11/11/2017 | מאת: שואלת עבור חברה

שלום גרושה +בת 41 עברה כריתת רחם ושחלות עובדת משרה מלאה האם מגיע לה נכות עבור כריתת רחם? במידה וכן מה התהליך?

12/08/2017 | מאת: פאדי

שלום רב, נקבעה לי קצבת נכות בשיעור 20% ואני בן 31 ברצוני להגיש בקשה להיוון, האם החישוב נעשה לפי מכפלת סכום הקצבה במספר החודשים עד להיגעי לגיל הפרשיה 67 כלמור האם להכפיל את סכום הקצבה ב 432 חודשים כפול מקדם היוון לגיל של 31 שנים???

לקריאה נוספת והעמקה

נקבעה על ידי מי? חברת ביטוח
למה שיסכמו להוון את הסכום?
בקיצור חסר מידע

מדובר בקצבת נכות מעבודה שנקבעה על ידי המוסד לביטוח לאומי, אני רוצה להגיש בקשה להוון קצבה לפי 25% לאורך חיים

לא קיבלתי תשובה

10/08/2017 | מאת: ביטוחים

משלמת ביטוחים ככלית מושלם 159 שח סיעודי 150 בהראל סיעוד300שח תאונות אישיות100שח תרופות 100 שח וכמו כן מבוטחת בהסתדרות המורים בתאונות אישיות. האם יש כפל בתשלומים? אין לי עם מי להתייעץ... תודה

עושה רושם שלא אבל אני מציע שתתייעצי עם סוכן הביטוח שלך
כי צריך יותר פרטים על מנת לענות תשובה מלאה

19/07/2017 | מאת: אורלי

שלום ביתי בת 17 לפני שנתיים חלתה בסכרת נעורים היא מחוברת למשאבת אינסולין. אנחנו מקבלים מביטוח לאומי קיצבת נכות ילד 50%. לפני חודשיים התגלה אצלה פסוריאזיס בקרקפת ובשפתיים. האם ניתן להגיש בקשה של נכות כל שהיא עבור הפסוריאזיס? האם זה מחלה של סיבוכי הסכרת? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

אני לא חושב שהבעיה תזכה אתכם בהגדלת הקצבה
יש לבחון את הנושא חדש לאח גיל 18

12/07/2017 | מאת: טיפול בפרנדיזון וסלספט

שלום רב בועדה רפואית ראשונה לפטור ממס הכנסה נקבעו הסעיפים הבאים מחלת כבד האוטואימונית + שחמת 40ֵ אחוז עניים-30 אחוז ליחן פלנס-20 אחוז אורטופדיה קרסול ימין 10 ברך ימין 10 קרסול שמאל 10 גב תחתון 10 בסיכום כל הסעיפים נקבעה נכות לצמיתות 78.01 אחוד במשך שנתיים מטופלת קבוע בפרנדיזון וסלספט עם צפי לשנים רבות ואף לכל ימי חיי תופעות הלוואי קשות מאוד. כרגע אני כותבת נכתב ערר לועדה , אשר לא התייחסו למס' בעיות שהצגתי בועדה כגון יתר ל.ד מעל 110 , בעיות לאחר ניתוח שרוול, הקאות, כאבי בטן, אבנים בכיס מרה, דלקת חריפה בושט דרגה 3 למרות טיפול בPPI ועוד... קרתי שכל עוד מטופלים בתרופה כימוטרפית זכאים ל100 אחוז נכות האומנם ? סלספט נחשבת תרופה כימוטרפית ? אשמח להכוונה לחוק תודה

לקריאה נוספת והעמקה

אני בחלט חושב שאת עושה נכון שאת מציגה נתונים שלא התייחסו אליהם
לאחר שתקבלי את התוצאה תתייעצי

קרע במיניסקוס שאובחן בבדיקת MRI. הקרע נוצר בזמן שהייתי בלימודים במכללה בדרכי לחניה כתוצאה מכך שסובבתי את הברך(יש עדים שראו שזה קרה). האם מגיעים לי אחוזי נכות מביטוח לאומי

לקריאה נוספת והעמקה

רופא צריך לבדוק אותך כדי לתת תשובה

ואחרי בדיקת הרופא?

בזמן שיצאתי משיעור במכללה בדרכי לחניה שבתוך המכללה סובבתי את הברך. בבדיקת MRI נקבע שיש קרע במיניסקוס. האם מגיע לי אחוזי נכות מהביטוח הלאומי

06/07/2017 | מאת: שרון

אבי חלה באלצהיימר כשהיה בן 80, האם מגיע לו פטור ממס על הפנסיה ורווחי הון? אם כן, כיצד ניתן לממש זאת?

לקריאה נוספת והעמקה

צריך להגיש בקשה לאחוזי נכות וקבל אחוזים שמעל 90% ואז לבקש פטור ממס
אם אתה צריך יותר מידע אשמח לסייע

כן, אשמח למידע מה התהליך ואיך מתחילים בו. תודה

על פניו אין סיבה למה לא
אשמח לתת לך פרטים, אנא צור איתי קשר במייל
כי צריך קודם כל לראות חומר רפואי
udifc@bezeqint.net

יש לי נכות עקב תאונת עבודה עם 28 אחוזי נכות ורציתי לדעת האם אני לבדיקת MRI צווארי. התאונה שלי במרפק אך אני מרגיש כאבים בצוואר כתוצאנ מהתאונה.

לקריאה נוספת והעמקה

הכתובת לשאלתך היא רופא אורטופד מומחה ולא פורום באינטרנט

אני בת 60 פרשתי על רקע בריאות ממשרד החינוך, קבלתי אחוזי נכות מועדה רפואית ממשרד הבריאות .הופניתי לביטוח לאומי לקבלת אחוזי נכות .נאמר לי שלא אקבל את אחוזי הנכות דרך משרד החינוך באם הביטוח הלאומי נותן לי אחוזים ,אלה יתבטלו עם קבלת קצבת זקנה . כיצד לדעתכם עלי פעול??

שלום, אודה להסבר בבקשה. לפני חודש עשיתי ניתוח בשתי העיניים. המנתח המליץ שבמשך חודשיים עליי לעבוד לא יותר מ- 3 שעות ביום. אחרי ויכוחים המעסיק הסכים (הוא העדיף שאקח חודשיים שלמים של מחלה שאין לי- הוא לא רצה חלקיות משרה). קיבלתי אישור מחלה מרופא משפחה שמציין שעליי לעבוד כך. רופא המשפחה אומר שכדאי שאפנה גם לרופא תעסוקתי שייתן אישור. האם לא מספיק אישור מחלה מרופא משפחה וצילום של המלצת המנתח? (המעביד אישר את זה...). בשביל מה צריך רופא תעסוקתי והאם חובה? שאלה נוספת- למרות שאמרו לי במפורש שאסור לי לעבוד יותר משלוש שעות המעביד מאלץ אותי להישאר לפעמים יותר (בד"כ 7 שעות ובאחד הימים נשארתי 11 שעות). בשבוע שעבר היתה התדרדרות במצב שלי (כנראה בגלל שעבדתי יותר ממנ שמותר לי) והביאו לי שבוע מחלה רגיל (0 שעות עבודה). המעביד אומר שישלם לי על שלוש שעות בלבד ביום (למרות שעשיתי יותר!) מכיוון שכתוב לי במפורש שאסור לי לעבוד יותר. כל השאר ירד ממחלה. ובשבוע מחלה השלם הכל ירד ממחלה. הסכמתי בלית ברירה... אבל אני יודעת שלבסוף זה יהיה על חשבוני (קיזוז מהמשכורת) כי אין לי מספיק ימי מחלה (והשבוע מחלה לא היה מתוכנן.. אלא בגלל שעבדתי יותר ממה שמותר לי) האם יש מה לעשות עם זה? האם לא זכותי שישלמו לי את מספר השעןת שעשיתי (למרות שכתוב שאסור לי..)? סליחה שיצא ארוך... תודה!

שלום השאלה שאתה שואל היא לא שאלה ביטוחית או רפואית אלא שאלה בדיני עבודה
ממליץ שתתייעץ עם עורך דין שעוסק בדיני עבודה

כתבתי לפני אנשים פה וטקם נעניתי. מה הסיבה שלא עונים לכולם? תודה

כל השאלות שמגיעות אלי אני עונה , כנראה לא הגיעה אלי השאלה.
שאל שוב .

שלום, אודה להסבר בבקשה. לפני חודש עשיתי ניתוח בשתי העיניים. המנתח המליץ שבמשך חודשיים עליי לעבוד לא יותר מ- 3 שעות ביום. אחרי ויכוחים המעסיק הסכים (הוא העדיף שאקח חודשיים שלמים של מחלה- הוא לא רצה חלקיות משרה). קיבלתי אישור מחלה מרופא משפחה שמציין שעליי לעבוד כך. רופא המשפחה אומר שכדאי שאפנה גם לרופא תעסוקתי שייתן אישור. האם לא מספיק אישור מחלה מרופא משפחה וצילום של המלצת המנתח? (המעביד אישר את זה...). בשביל מה צריך רופא תעסוקתי והאם חובה? שאלה נוספת- למרות שאמרו לי במפורש שאסור לי לעבוד יותר משלוש שעות המעביד מאלץ אותי להישאר יותר (בד"כ 7 שעות ובאחד הימים נשארתי 11 שעות). בשבוע שעבר היתה התדרדרות במצב שלי (כנראה בגלל שעבדתי יותר ממנ שמותר לי) והביאו לי שבוע מחלה רגיל (0 שעות עבודה). המעביד אומר שישלם לי על שלוש שעות בלבד ביום (למרות שעשיתי יותר!) מכיוון שכתוב לי במפורש שאסור לי לעבוד יותר. כל השאר ירד ממחלה. ובשבוע מחלה השלם הכל ירד ממחלה. הסכמתי בלית ברירה... אבל אני יודעת שלבסוף זה יהיה על חשבוני (קיזוז מהמשכורת) כי אין לי מספיק ימי מחלה (והשבוע מחלה לא היה מתוכנן.. אלא בגלל שעבדתי יותר ממה שמותר לי) האם יש מה לעשות עם זה? האם לא זכותי שישלמו לי את מספר השעןת שעשיתי (למרות שכתוב שאסור לי..)? סליחה שיצא ארוך... תודה!

אני בת 46, יש לי פוליסת אובדן כושר עבודה בחברה בה יש לי גם ביטוח מנהלים. לאחרונה הם הקפיצו לי את הפרמיה מ 0.9 ל2.4 (!), אז אני חושבת להעביר את הפוליסה לחברה אחרת. האם יש בעייתיות בהעברת הפוליסה לחברה בה לא מתנהל ביטוח המנהלים שלי? האם יש נושאים שאני צריכה לחשוב עליהם לפני מעבר כזה?

לקריאה נוספת והעמקה

זה נושא לא פשוט
0.9 זה זול מאוד.
אל כמובן צריך לראות את הפוליסה מה היא מכסה, מה הגדרת א.כ.ע ועוד לא מעט פרמטרים
בקיצור מציע לא להיות פזיז

למשל, אם נזקקתי לניתוח בחו"ל שעלותו 700 אלף שקל, ורכשתי ביטוח פרטי משלים שבן להשתלות בחו"ל על סך חצי מיליון שקל, ובביטוח המשלים דרך קופת החולים אני מבוטחים ב־200 אלף שקל, האם אקבל מהשב"ן 200 אלף שקל וחברת הביטוח תשלם לח עוד 500 אלף שקל? או שמא חבת הביטוח תשלם לי רק עוד 300 אלף?

אני לא מכיר בדיוק את הפוליסה שיש לך
אבל בעיקרון מדובר בפוליסות שיפויי ולכן תקבלי החזר על ההוצאה בפועל
שני הגופים יתחלקו ביניהם ובלבד שיכירו בניתוח
אם תתקלי בקושי צרי איתי קשר

שלום רב, אני מחפשת מוסד סיעודי לנכה 100%שזקוק לטיפול צמוד 24/7, אך אינו זקן. מדובר בחולה ALS מזה 7 שנים, מתקשר עם סביבתו, מתקיים בעזרת 2 עובדים זרים במשמרות מסביב לשעון בביתו. ובניגוד לכל התחזיות ניצח את הסטטיסטיקה ותודה לאל לא נראה שהוא עומד להפרד מאיתנו בקרוב. מכיוון שהוא תלוי בהם לחלוטין המצב אינו בריא מבחינת ההתנהלות (כלכלית, ניהולית, יחסי אנוש וכו'), ואנו שוקלים למצוא מוסד שיתאים לצרכיו אך בשום אופן לא בית אבות. אשמח לשמוע המלצות!