פורום זכויות מבוטחים בביטוח בריאות וסיעוד

ללמעלה מ-30% מאזרחי המדינה יש ביטוח בריאות או סיעוד פרטי. לעיתים (קרובות מידי) קורה שברגע האמת חברת הביטוח מסרבת לשאת במימון תגמולי הביטוח המגיעים לכאורה למבוטח. מטרת הפורום להציג מקרים בהם נתקלו מבוטחים בבעיות של מימוש זכויות מחברות הביטוח בתחומי הבריאות, הסיעוד, המחלות הקשות, אובדן כושר עבודה ועוד, ולקבל עצות מחברי הפורום ומהמומחה, כיצד להתמודד עם המצבים הללו.
1257 הודעות
753 תשובות מומחה

מנהלי פורום זכויות מבוטחים בביטוח בריאות וסיעוד

30/04/2014 | 20:17 | מאת: אמנון

שלום! נקבעו לי אחוזי נכות ע"י מומחה שקבע בית משפט. האם קביעת המומחה לאחוזים ( במקרה זה 30 אחוז לצמיתות ),מחייבת הופעה בפני ועדה רפואית של ביטוח לאומי? מה ההליך שאני אמור לקיים כדי שאוכר רישמית? תודה. 9 9 5 לצמיתות30%

29/04/2014 | 07:41 | מאת: דינה

שלום, יש לי פלטניום ,ויש ביטוחי בריאות פרטיים נוספים שאני חושבת שכפולים האם שאני אזדקק לא עלינו אוכל להשתמש בכולם או אני אפסיד את אחד הביטוחים. תודה מראש

27/04/2014 | 18:36 | מאת: צפון

שלום אני כבר מיואשת אני סובלת מחזה גדול. פניתי לרופא המשפחה הוא נתן הנייה לפלסטיקה כירוגית ומשם לא הבינו מה אני עושה אצלם אני כבר כמה שנים שואלת במרפאה וכל מה שאמרו עשיתי ולא הצלחתי להגיע מי באמת נותן את האישורים לניתוח בקופה כללית מושלם תודה רבה

שלום, אובחנתי כחולת טרשת נפוצה ואני מעונינת לבדוק זכאותי להטבות מס בשל נכות רפואית. האם מחלת הטרשת כשלעצמה מספיקה לצורך קבלת נכות רפואית מספקת לטובת הקלות מס? תודה קרין

לקריאה נוספת והעמקה

ההחלטה היא לא לפי שם המחלה אלא לפי ההפרעות התפקודיות

23/04/2014 | 20:29 | מאת: אהרן

האם בת הזוג חולת סכרת ולא עובדת, נותנת נקודות זיכוי במס הכנסה? ואם כן כמה? תודה

שלום רב, אבי בן 62, בשנות העשרים לחייו אושפז לתקופה ממושכת עם אולקוס קשה, ניהל אורח חיים לא בריא מאז ועד היום, שכלל הרבה עישון וצריכת קפאין ואכילת מאכלים עתירי שומן וכו. מאז שאני זוכרת את עצמי תמיד גם סבל מאריתמיה בלב (הפרעות בקצב הלב) באופן כרוני, וכמו כן גם מיתר לחץ דם וכולסטרול גבוה. הוא מצוי בסטרס רוב הזמן שזה לא דבר שמטיב עימו כלל, לא ישן בצורה סדירה מביע אינסוף דאגה גם אם מדובר בשטויות, אוהב להגזים הכל ולפתח חרדות (איבד את אישתו לפני מספר שנים למחלת הסרטן ומאז הנטייה הזאת לסטרס רק גברה) הוא אוכל בצורה לא מסודרת ובעיקר לא שומר על בריאותו ומזלזל בבדיקות הרפואיות שהוא נשלח אליהן ופשוט מבריז מהן ומעדיף להימנע מרופאים. ערב אחד הוא החל לסבול מכאבים עזים שבאו באופן פתאומי והוא הובא על ידיי למיון בכוח. אושפז, עבר אינספור בדיקות עד שהצליחו לגלות שמדובר בפקקת בעורק ה SMA שמספק דם למעיים, פקקת ורובד בדפנות. במשך מספר ימים בהם שהה באישפוז רופאים בכלל נטו לחשוב שמדובר בכאב גסטרו כיוון שהכאב היה ממוקם בבטן העליונה. עבר ניתוח ואפילו בהצלחה, היה מורדם במשך שתי יממות בחדר ההתאוששות מונשם ומחובר לאינספור צינורות ואינפוזיות. זמן ההחלמה שלו יהיה ממושך יותר מימיי המחלה בתשלום אשר צבר לעצמו. ובכל מקרה אני הייתי רוצה להתעניין האים קיים במקרה זה מקום לזכויות רפואיות כלשהן עבור התקופה שיצטרך להחלים מניתוח כזה. הרי שקיימים סוגי ניתוחים מסוימים המעניקים זכויות מיוחדות והאים זה יכול להיות המצב. הבנתי שלהבטחת הכנסה או קיצבת נכות אין באפשרותו להגיש כיוון ששכר הברוטו החודשי שלו נע בסביבות ה-9 אלף שח לחודש. אין רכב בבעלותו או דירה נוספת מלבד זו שבה הוא מתגורר, אין לו ילדים מתחת לגיל 18. יש לו שתי בנות, אחת בת 25 שמתגוררת בעיר רחוקה ממנו, סטודנטית על מלגה שקיבלה עקב מצב סוצציאלי ונפשי, ובת נוספת שמתקיימת מקצבת נכות ומתגוררת גם כן הרחק ממנו. אשמח למענה ותודה מראש, אלינה

לקריאה נוספת והעמקה

האם במסגרת העבודה יש לו ביטוח אובדן כושר עבודה?

18/04/2014 | 21:12 | מאת: בן

אני אדם שסובל מאוטיזים אספרגר במשולב עם חרדה ולכן מתקשה להתמצא בחניות , חניונים של יותר מחלק אחד ( בחניות שמחולקות לחלקים ) או חניות של יותר ממפלס אחד ואני מתקשה למצא את הרכב לאחר זמן חיפוש ארוך כתוצאה מהשילוב של הניתוק כתוצאה מהאוטיזים עם ההחרדה , האם במקרה כזה מגיע לי עזרה בקבלת תו נכה ?

לקריאה נוספת והעמקה

צריך להתחיל מזה שהביטוח הלאומי יקבע לך אחוזי נכות

15/04/2014 | 19:26 | מאת: שרון

שלום, אני בת ארבעים ומתוכננת לעבור כריתת רחם מלאה (ללא שחלות) וחלק משלפוחית השתן בחודש הקרוב. האם אני זכאית לאחוזי נכות בגין תהליך זה? האם אני אוכל לתבוע את ביטוח לאומי על ארבעה שבועות של ימי מחלה גם אם אני עצמאית?

לקריאה נוספת והעמקה

סביר מאוד להניח שתוכלי לקבל קצבת נכות כללית יחד עם זה צריך להיות זהרי בתשובה כי לא ראיתי חומר רפואי ואני מסתך רק על המידע שמסרת לי אני מציע שתתייעצי עם אנשי מקצוע, או שתעבירי לי מסמכים רפואיים במייל udifc@bezeqint.net

13/04/2014 | 22:31 | מאת: ליאור

שלום רב אמי בת 76 ועברה אירוע מוחי ואושפזה בבית חולים עקב כך.היא נפגעה מאוד קוגנטיבית, חולשה מבולבלת ולא מסוגלת להיות ללא השגחה צמודה.אני לא יודע מה מגיע לה במסגרת הכללית מושלם זהב שלה.אני מבולבל ועייף ורוצה לדעת מה מגיע לה בזכויותיה? היא רוב הזמן שם לבד כי אני לא יכול להיות איתה כל הזמן.מה עלי לעשות? אודה לך מאוד על עזרתך.

לקריאה נוספת והעמקה

שלח לי את המייל שלך ואהיה אתך בקשר לנסות לסייע

12/04/2014 | 12:15 | מאת: ילן

אני מבוטח בביטוח בריאות פרטי (קולקטיבי) וגם בביטוח זהב של קופ"ח מכבי. שני הגופים נותנים החזר על התייעצות אצל מומחה טרום ניתוח בקע - כל גוף בפני עצמו לפי שיעורי ההחזר הנהוגים בפוליסה שלו. האם אני רשאי להגיש בקשה לקבלת החזר משני הגופים (כלומר, האם יש בזה משהו שאינו חוקי)?

לקריאה נוספת והעמקה

תוכל לקבל מגוף השני רק את ההשתתפות העצמית שנדרשת לשלם במסגרת הביטוח של הגוף הראשון כלומר לא תוכל לקבל יותר ממה שהוצאת

09/04/2014 | 23:45 | מאת: זהבה

היי רציתי לשאול, מגיל 15 גילו אצלי את מחלת הקוליטיס, הייתי בבתי חולים כמה פעמים ובימים הקרובים אני צריכה להתאשפז ואף הייתי כמה פעמים בבית חולים לעירוי ברזל בגלל אנמיה כתוצאה מהמחלה. כרגע אני לא עובדת, אני רק לומדת והמצב הבריאותי שלי הוא לעיתים קרובות בירידה. האם מגיעה לי קצבת נכות?

08/04/2014 | 19:17 | מאת: אבי

שלום רב לאחרונה עברתי כריתה חלקית של הכלייה ואני מבין שאני זכאי ל-10% נכות מביטוח לאומי מה המשמעות של זה (10%) - מענק? קצבה? משהו אחר? תודה!

05/04/2014 | 20:05 | מאת: ניר

שלום. אבקש לשאול אותך כמומחה לביטוח סיעודי האם הביטוח הסיעודי שעשיתי לשני ילדיי נראה בסדר מבחינתך או שזה מיותר . יש לי 2 ילדים אחת בת 20 והשני בן 17 . עשיתי להם ביטוח סיעודי בחברת הראל לכל החיים כאשר סכום הביטוח הוא 5000 ש"ח לכל אחד הפרמיה שאני משלם עבור שניהם הוא 120 ש"ח לחודש . בנוסף יש לשני ילדיי גם ביטוח סעודי דרך קופת חולים בכללית מושלם האם נראה לך שעשיתי נכון : האם הפרמיה החודשית לא גבוהה מדי ? האם מספיק לעשות סיעודי ל- 5 שנים במקום לכל החיים ? אשמח לקבל את דעתך והמלצתך . תודה ניר

01/04/2014 | 23:31 | מאת: מאירה

הבת שלי נפלה ביום רביעי שעבר פנינו לטר"ם שמו לה קיבוע ואמרו לנו לפנות לאורטופד ניסיתי דרך קופת החולים לקבוע תור ונאמר לי שי רק אורטופד אחד בעיר מגורי שמקבל ילדים אבל רק ביום שלישי שלאחר מכן, היום הלכנו לתור והרופא הפנה אותנו לחדר מיון. כשהגענו הסתבר שלא קיבעו אותה כמו שצריך ויתכן שתצטרך ניתוח אך קודם עלינו להתאשפז ולעשות סי טי . אלא אם כן נוכל להשיג הפנייה לסי טי מקופת החולים- איך אני עושה את זה ? אני צריכה דחוףף הפנייה למחר. סך הכל זו אשמתם שהגעתי כמעט שבוע אחר כך לאורטופד ולא מיד- איך אני יכולה להשיג הפנייה ולעשות סי טי הכי מהר?

31/03/2014 | 11:26 | מאת: שלומית

שלום, בעקבות ממצא של ADH בשד(גידול טרום סרטני/מעלה סבירות לסרטן שד) המליץ כירורג השד וכן רופאות הדמיה על מעקב שכולל בדיקת MRI פעם בשנה (ממוגרפיה אינה רלבנטית אצלי ואולטרסאונד אינו מספיק). עשיתי את בדיקת המעקב הראשונה וכעת קופח כללית מסרבת לתת לי טופס 17 בטענה שMRI למעקב אינו בסל. מה לעשות? האם זה משהו שביטוח פרטי מכסה באופן רגיל?

לקריאה נוספת והעמקה

לצערי אין הרבה מה לעשות יש קריטריונים ברורים מתי ניתן לעקוב אחר ממצאים בשד באמצעות MRI

30/03/2014 | 16:31 | מאת: סרגיי

שלום אבי לקה בדימום מוחי לפני 5 חודשים עקב מפרצת ועבר צינתור לסגירתה היה מאושפז חודש בבית החולים+ חודשיים שיקום לפני כשבוע חזר אבי לעבוד במסגרת עבודותו כמוכר, בעת אשפוזו בבית החולים הוגשו על ידי מסמכים לביטוח הלאומי לקבלת נכות תשובתם עדיין לא התקבלה. שאלתי היא האם עקב כך שהוא חזר לעבוד לאחרונה הוא יהיה זכאי בכלל לאיזושהי קצבה ואם כן האם זה יכול לפגוע בצורה כלשהי לחזרה מלאה לעבודתו? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

תלוי בן כמה הוא, מה אחוזי הנכות שלו וכמה הוא מרוויח

30/03/2014 | 14:06 | מאת: דנה

שלום,אבי בן 66 עבר ניתוח מעקפים + החלפת מסתם ביולוגי בזמן עבודתו מה הזכויות של בביטוח לאומי ומס הכנסה? האם מגיע לו סכום פיצוי מביטוח לאומי + נכות תודה

לקריאה נוספת והעמקה

צריך לראות חומר רפואי על מנת לדעת מה אחוזי הנכות המגיעים לו אם בכלל

האם ידוע לכם על זכותו של הורה לילד אוטיסט לקבל בחודש 5000 שח ל 5 שנים עד הגיעו לגיל 21 של הבן עבור הטיפולים בו ולבחירת ההורה באילו טיפולים לבחור? כלומר בסה"כ 300,000 שח, במכבי בלבד בביטוח סיעודי. האם זה קיים?

27/03/2014 | 22:30 | מאת: sara840

שלום, אבא שלי נפל מגובה של 3 מטר ונהיה משותק מהחזה ומטה, אני כבר חצי שנה מנסה לדעת ולהבין איך אפשר שאבי יוכר כנכה לכל דבר. בביטוח לאומי אמרו בגלל שעבר את גיל הפרישה אין אפשרות לקבל אישור נכות לא נשמע לי הגיוני שבן אדם ששילם כל החיים ביטוח אז כשצריכים אותם (לצערי) אין מענה או עזרה או אפילו רק הכרה במוסדות שונים כנכה אני אשמח לקבל תשובה מאנשים שכבר היו בסיפור כזה או אחר או ייעוץ מה ניתן לעשות כדי שיהיו לו את כל הזכויות שהוא צריך לקבל?

לקריאה נוספת והעמקה

על מנת לתת לך עצה חשוב אוד לדעת איך הוא נפל ואיפה הוא נפל

21/03/2014 | 11:45 | מאת: מיכאל

שלום,אני בן 57 עם תסמונת קליינפלטר & ADHD אני מקבל כל שלושה שבועות זריקות טסטוסטרון ולוקח כל יום CONCERTA 36 MG. האם אני זכוי לקבל אחוז מסויים או הקלה במס הכנסה ומהי התהליך לקבל .

לקריאה נוספת והעמקה

קשה לתת תשובה על בסיס המידע שכתבת צריך הרבה יותר מידע רפואי תוכל לשלוח לי סכום רפואי שלך למייל udifc@bezeqint.net ואנסה לכוון אותך

11/03/2014 | 17:58 | מאת: רחל

שלום רב בני מקבל הורמון גדילה כבר כארבע שנים. בשל קומה נמוכה. קופת החולים מממנת את רוב הטיפול באמצעות ביטוח מכבי זהב. למרות זאת אנו משלמים כמה מאות שקלים מדי חודש. יש לנו ביטוח פרטי של בפניקס שבעבר סרבו להשתתף ביתרת התשלום מהסיבה שהטיפול לא נחשב מחלה כרונית. האם תוכלו ליעץ לי על זכויותי מול הביטוח? אוכל לשלוח את כל מסמכים אם תעבירו לי כתובת בתודה רחל.

10/03/2014 | 23:24 | מאת: אבי

ידוע לי שיש הסכם כזה בין ביטוח משלים מכבי לבין בית"ח אסותא. שאלתי-כמבוטח בביטוח משלים "זהב" של קופח לאומית באיזה בית"ח פרטי אוכל לעבור ניתוח פרטי מבלי שיחיבו אותי בתשלום לבית חולים?

לצערי,לא קבלתי עד היום תשובה לשאלתי מתאריך 10/3/2014. אני מבקש התיחסות לשאלות . גם תשובה שלילית היא תשובה

אשתי נפטרה ממחלת סרטן. היא החלה בתביעה לקצבת נכות לפני מותה אבל הליך התביעה לא הסתיים בשל חוסרים במסמכי התביעה. חברת הביטוח מתנה טיפול בתביעתי לקצבת שאירים בסיום טיפול בתביעת הנכות או בויתור על תביעת הנכות. האם הם זכאים לעשות זאת?

לקריאה נוספת והעמקה

קשה לי לענות לך, אני צריך לראות את כל החומר מול העינים תוכל לשלוח לי למייל האישי שלי udifc@bezeqint.net

08/03/2014 | 15:22 | מאת: גלעד

שלום. בת זוגתי תיירת עם ויזת עבודה, מעוניינת לרכוש ביטוח בסיסי מינימאלי. יש המלצות? כמה אמור לעלות מינימום

זה לא פשוט ההיצע של ביטוחים כאילו קטן מאוד תנסה בחברת איילון

08/03/2014 | 13:17 | מאת: ענת

שלום רב, לאחר ניתוח באסותא חיפה ( יש לי משלים ) חייבו אותי בתשלום לא מציאותי שלא תואם את הנעשה. אהיה אסירת תודה על תשובה מהירה בברכה, ענת.

בלי פרטים נוספים לא אוכל לעזור לך

05/03/2014 | 10:43 | מאת: מוני אייאש

עברתי ניתוח לפני כחודש בגב בהרדמה מלאה, ואני נזקק לעזרה מלאה. ניצלתי את כל ימי המחלה שלי. אני נזקק לעוד חודש לפחות חופשה, מה הם זכויותי הרפואיות,כי בביטוח הלאומי אומרים לי שבגלל ההכנסה שלי ושל אישתי, לא יגיע לנו דבר. אנחנו משפחה בעלת 4 נפשות שלא יכולה להישען על המשכורת של אשתי בלבד, מה עוד היא חייבת להיות איתי כמה ימים בשבוע לתת לי עזרה. לצערי הרב אין לי ביטוח רפואי פרטי. הביטוח בעבודה אמרו שרק אם הביטוח לאומי יכיר בי כנכה זמני או לחלופין אהיה בבית מעל 3 חודשים אהיה זכאי לקצבה כלשהי. לתשובתך אודה מאד.

לצערי אין לי פתרון טוב להציע לך

04/03/2014 | 12:23 | מאת: מירב

שלום, אני בהריון ומעוניינת לבצע סקירת מערכות מאוחרת באופן פרטי. ניצלתי כבר את שני הביטוחים שלי (מושלם ופרטי) בסקירה הראשונה ורציתי לשאול האם אוכל לבקש החזרים מהמושלם על הסקירה השנייה במידה והסוקר ירשום על הקבלה שמדובר בייעוץ (הרופא שיבצע את הסקירה מוכר כיועץ על-ידי הכללית). במידה וכן, האם ניתן לבקש פיצול של החשבונית לשתי חשבוניות על ייעוץ וככה לקבל פעמיים החזר על ייעוץ מהכללית? תודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

את שואל אותי אם לשקר לחברת הביטוח זה בסדר?:) לא אני הכתובת לתת תשובה על זה

26/02/2014 | 23:59 | מאת: רויטל

שלום, יש לי היום ביטוח בריאות פרטי ואני שוקלת לעבור לביטוח קולקטיבי מטעם העבודה. ההתלבטות היא שהביטוח הפרטי הוא "לכל החיים" והביטוח הקולקטיבי לא. בנוסף, סוכן הביטוח (של הביטוח הפרטי) אמר לי שביטוחי הבריאות צפויים לעלות בכ-20% ובמידה ואעזוב את מקום העבודה, המשך הביטוח באופן פרטי יהיה יקר. מתלבטת ואשמח לעצה

ד"ר פרישמן שלום רב , האם ישנו פרק זמן סביר בו חברת הביטוח כלל בריאות (מכבי סיעודי)חייבת לקבל החלטה בדבר תביעה שהוגשה לתגמולי סיעוד? התביעה הוגשה כבר לפני חודשיים וחצי,הוגשו כל המסמכים בוצעו שתי בדיקות ע"י מומחים ששלחה חברת הביטוח עצמה - אחת מהן של רופאה- ובכ"ז התשובה שאני מקבל "רופא אצלנו יושב על המסמכים ויחליט" עד מתי?

בהחלט יש פרק זמן לטיפול בדרך כלל 90 יום צריך לוודא מה כתוב בפוליסה אם תידחו תוכלו להיעזר בנו

26/02/2014 | 14:53 | מאת: אבי

24/02/2014 | 13:39 | מאת: ליזי

אם אני משלמת גם לכללית מושלם וגם לביטוח פרטי, ועומדת לעבור ניתוח, אני יכולה לקבל בחזר רק מאחד מהם?? או שאני יכולה משניהם, כי הרי אני משלמת לשניהם מדי חודש? תודה!

23/02/2014 | 12:50 | מאת: חיים

עברתי במהלך השנה האחרונה שני אירועים מוחיים, עקב אי זרימת דם למוח. כיום אני נמצא במעקב, כאשר הטרמובוציטים הינם 705,000 אני מקבל אספירין 100 ופלווקס 75 לדילולוליטובה 400 לשומנים בדם. האם יש לכם איזו עיצה בתזונה כדי לדלל את הדם. האם י

לקריאה נוספת והעמקה

הגעת לפורום הלא נכון

23/02/2014 | 12:38 | מאת: רינת

שלום , ביצעתי ניתוח בשורש כף היד בבי"ח ציבורי (איכילוב) בחב' הביטוח בה אני מבוטח אמרו לי שאני זכאי לקבל החזר של 50% משכר המנתח היות ולא הפעלתי את הביטוח וביצעתי את הניתוח בבי"ח ציבורי . כיצד אני יכול לברר מה שכר המנתח ?

לקריאה נוספת והעמקה

מדובר בשכר המנתח המשולם על ידי חברת הביטוח תנסה באתר האינטרנט של חברת הביטוח בדרך כלל המידע הזה נמצא שם

20/02/2014 | 16:22 | מאת: פלונית

שלום. אני חולת סרטן שהתגלה בסוף נובמבר 2013. מאז עשו לי ניתוח ואני בטיפול כימוטרפי, אז ברור שאני לא עובדת. בעבודה יש לי מספיק ימי מחלה. אבל רופא משפחה בקופ"ח מסרב לתת יותר מ 90. רופאה תעסוקתית אמרה ש 90 זה רק במקרים של תאונה ולא מחלה. מי מהם צודק ? תודה

לאחר שיחלפו 90 הימים תחזרי לרופא ובכפוף למצבך אני מניח שהוא יוסיף עוד ימי מחלה או יפנה אותך לרופא תעסוקתי בכל תלוי כמובן במצבך הרפואי

19/02/2014 | 18:25 | מאת: פלוני

שלום אני עשיתי ביטוח מושלם כללית לפני חודש< כשאני מגיע לבית מרקחת עם מרשם רופא ומצפה לקבל הנחה נאמר לי שאני לא רשום,וזאת על אף שאני מציג כרטיס זהב על שמי! השאלה שלי היא כזאת ,האם יש תקופת המתנה לפני קבלת הזכאות ,ואם כן כמה זמן?

01/04/2014 | 23:37 | מאת: עמית

כן קיימת תקופת אכשרה (המתנה) של 3 חודשים.

19/02/2014 | 13:28 | מאת: האגודה לזכויות החולה בישראל

אגודה לזכויות החולה בישראל מזמינה אתכם לכנס השנתי ה-7, שיערך ביום חמישי, 27.2.2014, בכפר המכביה ברמת גן, החל מהשעה 08:00 בבוקר. למידע נוסף על הכנס וסדר היום היכנסו לאתר האגודה בכתובת: http://www.patients-rights.org/, או חפשו אותנו בפייסבוק: האגודה לזכויות החולה בישראל. אנא אשרו השתתפותכם במייל: info@patients-rights.org נשמח לראותכם!

חולים יקרים, אני מציעה, - תחסכו לעצמכם את המאמץ, ואל תגיעו. האגודה לזכויות החולה התחילה אולי עם רצון טוב,וגם הצליחה בעבר הרחוק לשנות, בהרבה, את היחס לחולה, וגם העלתה את המודעות לזכויות החולה. אבל מזה שנים רבות היא נחלה לה בשקט על זרי הדפנה, ופעילותה לקידום זכויות החולה שואפת לאפס. מתי שמעתם לאחרונה על פעילות כלשהי שלה? יתרה מכך. אני פניתי אליהם בעבר בבקשה לייעוץ בעקבות פגיעה בזכויות החולה שלי ולא זכיתי לעזרה משום סוג. "האגודה לזכויות החולה" מיצתה את עצמה. הגיע זמנה להעלם.

שלום רב, חברת XXX יצגה אותי בתביעת נכות (ב"ל) בנוסף ל20% שהם יקבלו ממני (אני זכאית) אני זכאית גם לשירותים מיוחדים,הזכאות הנ"ל איננה מיוזמת החברה למימוש זכויות ר. בחוזה שנחתם בינינו נכתב באופן כללי שהחברה תקבל הכל. (אך לא במפורש לגבי שירותים מיוחדים) האם אני מחוייבת להתחלק גם בזה??

לקריאה נוספת והעמקה

תתייעצי עם עורך דין, זו שאלה משפטית

שלום, פניתי לביטוח הפרטי שלי לבירור זכאות להתייעצות עם מומחה והם אמרו שעל פי הפוליסה אני נדרשת למצות קודם את זכותי מול קופת החולים. אם אני לא טועה המפקח על הביטוח קבע לאחרונה שההתניה הזו אסורה. לא? אם אני צודקת, כיצד לדעתכם עליי לנהוג? אודה על התייחסותכם

03/02/2014 | 14:36 | מאת: עינת

שלום לכם, במהלך האכשרה של ביטוח הבריאות של בתי, היא חלתה בדלקת אוזניים שהתבררה ככרונית, כי כבר חזרה מספר פעמים. התחלתי בטיפול אלטרנטיבי אחרי תקופת האכשרה, כי ראיתי שטיפול מערבי לא עוזר. האם תביעה על טיפול אלטרנטיבי תכוסה או תדחה בגלל שהדלקת החלה בתקופת האכשרה? אני יודעת שמטרה האכשרה שאנשים עם בעיה בריאותית לא יעשו ביטוח ומיד ינצלו אותו לבעיה קיימת. אבל במקרה זה, היא חלתה לראשונה בחייה בדלקת אוזניים לאחר שנעשתה הפוליסה. אשמח לייעוץ.תודה!

27/01/2014 | 11:18 | מאת: אסתר

עוד בשנת 2000 הורי עשו לי ביטוח סיעודי בקופת חולים כללית. לא ידענו שהם מעבירים את הביטוח לחברת דיקלה. בסוף שנת 2011 קרתה לי תאונת עבודה, שבעקבותיה רופא תעשייה הפסיק את עבודתי, והיום אני לא עובדת, ואני במצב סיעודי. תלוייה 24 שעות בעזרה של מטפל. עקב מצבי הסיעודי, שלחתי את כל התעודות הרפואיות לחברת דקלה, והם אמרו לי שאין צורך יותר בתעודות והביטוח ישולם לי. על סמך זה נכנסתי לבית אבות, עקב גילי הצעיר יחסית, אבל חברת דיקלה התכחשה פתאום להבטחות שלה, ומכיוון שלא יכולתי לעמוד בתשלומים הכבדים, סולקתי משם, ועכשיו אני בבית חסרת אונים, והם עדיין מסרבים לשלם לי. למרות ששלחתי לכם הוכחה על מצבי, דחיתם אותי ולכן אני מצרפת פה את הפרוטוקול של ביטוח לאומי, המוכיח את חוסר יכולתי לתפקד, ואת מכתב הדחייה שלכם.

קשה לי להתייחס מבלי לראות חומר רפואי תוכלי לשלוח לי מסמכים למייל שלי udifc@bezeqint.net

קשה לי להתייחס מבלי לראות חומר רפואי תוכלי לשלוח לי מסמכים למייל שלי udifc@bezeqint.net

27/01/2014 | 12:18 | מאת: אסתר פרחי

תודה על המענה המהיר, אבל ברור שלא ארצה להפיץ את המסמכים הכל כך פרטיים. כל המסמכים הרלוונטיים נמצאים בידיים של דיקלה הגזלנית..

עוד בשנת 2000 הורי עשו לי ביטוח סיעודי בקופת חולים כללית. לא ידענו שהם מעבירים את הביטוח לחברת דיקלה. בסוף שנת 2011 קרתה לי תאונת עבודה, שבעקבותיה רופא תעשייה הפסיק את עבודתי, והיום אני לא עובדת, ואני במצב סיעודי. תלוייה 24 שעות בעזרה של מטפל. עקב מצבי הסיעודי, שלחתי את כל התעודות הרפואיות לחברת דקלה, והם אמרו לי שאין צורך יותר בתעודות והביטוח ישולם לי. על סמך זה נכנסתי לבית אבות, עקב גילי הצעיר יחסית, אבל חברת דיקלה התכחשה פתאום להבטחות שלה, ומכיוון שלא יכולתי לעמוד בתשלומים הכבדים, סולקתי משם ונגרמו לי נזקי רכוש חמורים. עכשיו אני בבית חסרת אונים, והם עדיין מסרבים לשלם לי. למרות ששלחתי להם הוכחה על מצבי, הם דחו אותי, ולכן אני מצרפת פה את הפרוטוקול של ביטוח לאומי, המוכיח את חוסר יכולתי לתפקד.

שלום, אני מבוטחת כללית מושלם. עומדת לבצע טיפול קרוסלינקינג בבית חולים הדסה עין כרם אצל פרופ' סלומן. רציתי לברר אם ביטוח מושלם משתתף בהחזר הוצאות? תודה מראש

16/01/2014 | 20:47 | מאת: בני כהן

אבי בוטח בביטוח סיעודי בקופח כללי כ 20 שנה. פניה לדיקלה לתביעה נעשתה לפני חצי שנה. רק עכשיו הוכרה התביעה שאבי סיעודי ונשמעת טענה שיש תקופת המתנה של 3 חודשים . כיצד ניתן לראות את הפוליסה שהייתה נהוגה לפני 20 שנה מבחינת תקופת האכשרה

הפוליסה הנוהגת היא הפוליסה העכשווית ולא הפוליסה מלפני 20 שנה מדובר בפוליסה קבוצתית שמתעדכנת כל כמה שנים

07/01/2014 | 11:15 | מאת: דבי

עברתי אירוע מוחי 7/11 ואני משותקת יד ימין ורגל שנמצאת בסד. הולכת עם קב ונעזרת בכיסא גלגלים למרחקים .האם ידוע למי מהמומחים ,שהשיתוק יעבור התאים ,שבמוח ,שהלכו פייפן יהיה נס ויחזירו את ידי ורגלי לחיים. לפי חוקר המוח בלוינשטיין נאמר לי שלא. שאלתי אז למה מכבי ,שיש לי מגן זהב ומגיע לי נעל ,שיקלוט את הסד אני נועלת מידה 40 אבל נאלצת לנעול נעליים מידה 44 ,שיקלוט את הסד ולא יגרם לי נמק עקב לחצים.דרשו ממני אישור אורטופד הבאתי ועברו שנתיים ,שנועלת אותן הנעליים ובבואי לדרוש מימון המגיע לי אחד לשנה על פי סעיף שיתוק שרירים דורשת מכבי ממני שוב אישור אורטופד טירטור לי וסכנת נפילה והוצאה כספית קשה לי כל אישור שוב ושוב , ועולה לי מוניות 80 שקל כשהקצבה 2200 לחודש. למה מכבי עושה זאת האם היא לא אמורה לדאוג להסיר מכשולים מיותרים ולהקל על נכה.???

כללית מושלם - האם יש מקום בו רשום כמה החזר לסוגה טיפול/ניתוח?

יש להם מוקד טלפוני שמתפקד טוב אני מציע שתפנה אליהם

04/01/2014 | 08:54 | מאת: מנשה

האם מגיע החזר כל שהוא מהביטוח על ניתוח שבוצע בתל השומר

02/01/2014 | 23:29 | מאת: אחת1

יש לי מאוחדת שיא כבר כמה שנים, לאחרונה התקשרו אלי מפניקס וניסו לשכנע אותי לעשות את הביטוח שלהם. מבחינתי זה יקר מידי 2 הביטוחים. אם היית צריך לבחור בין ביטוח פרטי (הפניקס או אחרים) ומאוחדת שיא / כללית פלטינום. מה היית ממליץ למשפחה רגילה בלי בעיות בריאות מיוחדים (אני ובעלי בגילאי ה30 המוקדמים + 5 ילדים בגילאי 1-9)?

קשה תת תשובה ביטוח פרטי הוא רחב יותר וביטוח משלים יחד עם זה יש לזה מחיר

01/01/2014 | 20:51 | מאת: קרן

בעלי בן 35 נמצא במצב סיעודי לאחר ניתוח שעבר. הוא היה בשיקום רעות ואכלוב וכרגע צריך להוציא אותו מהשיקום למקום אחר המליצו על אישפוז יום עם עובד סיעודי ששולש פעמים בשבוע יקח אותו לאשפוז יום לטיפולים. האם תוכלו להמליץ לי על מקומות סיעודים טובים לצעירים אני ממש רוצה את הכי טוב בשבלו מקום שירגיש בו הכי טוב ולא כולם מובגרים בו ובנוסף יתן לו את כל הטיפולים שהוא זקוק להם. מודה מקרב לב לעונים

25/12/2013 | 23:42 | מאת: רבקה

במסגרת "הכללית" מבטחת חב' בטוח דיקלה שלאחרונה לטענת נציגיה האריכה את תוקף הבטוח הסיעודי שיהיה לכל החיים עם פיצוי חודשי(כאשר עד כה הבטוח כיסה רק 6 שנים מיום ההכרה במקרה הסיעודי. התוספת החודשית כ 80 שח. האם מקובל?

שלום רב אמא שלי אישה מבוגרת בת 78 הייתה כל חייה חברה בקופ"ח כללית ויש לה שם גם ביטוח סיעודי כבר הרבה שנים. אני וכל יתר המשפחה חברים בקופ"ח מכבי ואני מאוד מעוניינת להעביר את אמא שלי גם למכבי. מבחינת כל הביטוחים האחרים כמו מושלם למשל אין בעיה וברגע שהיא עוברת היא ישר מקבלת ביטוח מקביל במכבי ( מכבי שלי) אבל אי אפשר לבטח אותה שם בביטוח סיעודי ועד כמה שידוע לי היא לא יכולה להיות חברה במכבי ושביטוח הסעודי יהיה בכללית. האם יש דרך לפתור את זה? מה אומר החוק לגבי מקרה כזה? תודה mon951

25/12/2013 | 18:57 | מאת: ציון בודאי

האם המוסדות כגון "הרב פיהרר" יוחלפו או מוחלפים באתרים וירטואליים עם מספיק המלצות ? האם שאלה שלי את הפקידה בכללית מושלם איזה מומחה לקחת עם 10-5 מומחים שהיא מציעה זו דרך אפשרית לבחירת המומחה ? האם לא עלול "מוסד" כזה להתפתח למסחרי עם המלצות לרופא ששילם הרבה לפרסומת ? בתחום שלי (יחסים) למשל הכול פרוץ למרבה לשלם לפרסום בגוגל, איך אפשר שבדיני בריאות ונפשות אוכל להגיע למתח המתאים בלי כחל וסרק ובלי לממן את גוגל במצוקתנו משל לאחד שיורד לנתיבות או עולה לרב מולטי-טאלנט שעוסק בכל שאלה מדיני נפשות עד הנפש.