פורום זכויות מבוטחים בביטוח בריאות וסיעוד

ללמעלה מ-30% מאזרחי המדינה יש ביטוח בריאות או סיעוד פרטי. לעיתים (קרובות מידי) קורה שברגע האמת חברת הביטוח מסרבת לשאת במימון תגמולי הביטוח המגיעים לכאורה למבוטח. מטרת הפורום להציג מקרים בהם נתקלו מבוטחים בבעיות של מימוש זכויות מחברות הביטוח בתחומי הבריאות, הסיעוד, המחלות הקשות, אובדן כושר עבודה ועוד, ולקבל עצות מחברי הפורום ומהמומחה, כיצד להתמודד עם המצבים הללו.
1257 הודעות
753 תשובות מומחה

מנהלי פורום זכויות מבוטחים בביטוח בריאות וסיעוד

אני בת 23 יש לי מזה 3 שנים הרגשת נוזלים ולחץ באוזן. השמיעה שלי ירדה. אא"ג אמר לי לעשות בדיקת שמיעה ושהמחיצת אף שלי עקומה. בנוסף הוא ציין שכנראה אלו נוזלים באוזן תיכונה. בדיקת שמיעה קרובה רק בחודש ספטמבר..האם עד אז שימוש במכשיר איירפופר יכול לעזור?

29/01/2017 | 13:06 | מאת: מימי

שלום, ברצוני לרכוש ביטוח בריאות פרטי מהשקל הראשון לניתוחים בארץ ובחו"ל. הבנתי מאתר משרד האוצר, שלאחר הרפורמה האחרונה, פוליסות הניתוחים אמורות להיות אחידות בכל החברות. 1. האם לאור זאת, השיקול המרכזי (מעבר למדד השרות של חברת הביטוח), שאמור להנחות אותי כעת בבחירת ביטוח זה הוא גובה הפרמיה? 2. אני כעת עדיין צעירה יחסית, אך שמתי לב שיש הפרשים גדולים בין החברות השונות בגובה הפרמיות בגיל מבוגר. האם כדאי לקחת זאת כשיקול ברכישת הביטוח, בהנחה שבהמשך יהיה לי קשה לעבור חברה מפאת הדרדרות הבריאות עם הגיל? תודה מראש...

לקריאה נוספת והעמקה

אין ספק שבפוליסות החדשות לניתוחים השיקול המרכזי הוא הפרמיה כאשר את רוכשת ביטוח את אמורה לדעת את גובה הפרמיה מהיום ועד תום תקופת הביטוח

30/01/2017 | 10:22 | מאת: קובי

בפוליסות בריאות החדשות מחודש 2.16 התעריפים הרשומים הם לא סופיים והם מובטחים רק לשנתיים. בנוסף, חברת הביטוח יכולה להעלות את התעריפים עד 20% מבלי לקבל אישור מהמבוטח, כך שמה שזול היום יכול להיות יקר בעתיד. יש לציין שעד הרפורמה התעריפים היו ידועים מראש ומובטחים לכל החיים. בברכה, קובי גרינברגר שחם ביטוח הבית שלך

29/01/2017 | 12:22 | מאת: אנונימית

שלום,אני מעוניינת לעשות ביטוח בריאות ויש לי כמה שאלות לגבי הצהרת הבריאות. לפני חצי שנה החלטתי לבצע ניתוח אסטתי לתיקון פזילה בעין שמאל. כחלק מהפרוצדורה לאישור הניתוח נאלצתי לעבור בירור נוירולוגי וקרידולוגי. בבירור הנויורולוגי- בסיטי ראש באורובות העין נמצא אקסופתלמוס שמאלית קלה. מסקנה הנוירולוג- אין בעיה נוירולוגית. בבירור הקרדיולוגי- כל פעם שמדדו לי דופק ולחץ דם הם היו גבוהים.. עברתי אקו לב, מבחן מאמץ, אקגים, הולטר 24 שעות- הכל תקין. מסקנת הקרדיולוג- אין בעיה קרדיולוגית. בגלל האקסופתלמוס שמצאו ביקשו ממני גם להביא חוו"ד מאנדוקרינולוג (כי בד"כ זה אומר בעיות בבלוטת התריס)- בלוטת התריס אצלי תקינה כולל tsi. אבל בבדיקת דם יצא הורמון פרולקטין מעט מעל הנורמה לכן ביצעתי mri מח ומצאו לפני שבועיים מיקרואדנומה בהיפופיזה (גידול שפיר קטן). בנוסף, הווסת שלי נהיה לא סדיר ואני מניחה שזה בגלל הלחץ מכל הבדיקות... האנדוקרינוחוג רוצה שאבדוק גם את זה והוא רשם את זה בכל סעכום ביקור ממנו. לדעתי גם הדופק המהיר והלחץ דם נובע מלחץ מהבדיקות.. מה אתם ממליצים לי לעשות? אם אפרט הכל בהצהרה אז יחריגו לי המון דברים למרות שהכל התחיל בחצי שנה האחרונה והכל התגלה כדרך אגב כחלק מרוטינה לניתוח אסטתי. האם כדאי לחכות לאחרי הניתוח (מאי הקרוב) ולראות האם דברים משתפרים ואז לברר על ביטוח בריאות? מתסכל שהדברים נשמעים גרוע יותר ממה שהם באמת. דיברתי עם חברת ביטוח מסוימת הם אמרו שהם יחריגו עיניים, בלוטת יותרת המוח ומערכת נשית, שזה דברים מהותיים... למה צריך להחריג עיניים בגלל פזילה אסתטית? (העיניים בסדר גמור!!) ולמה צריך להחריג מערכת נשית בגלל מחזור לא סדיר שיכול להיות זמני? אודה לעזרה אני ממש מבולבלת. אני בת 26 בריאה עד לפני חצי שנה. המטרה שלי לא לשקר... אלא להבהיר שהדברים לא משפיעים עליי כלל ושלא יהפכו אותי לחולה קיצונית ויחריגו לי דברים לא הגיוניים.. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

בהצהרת הבריאות צריך להגיד את כל האמור אחרת ברגע האמת חברת הביטוח תדחה את התביעה. אני חושב שהחיתום שהציעו לך לא מספיק מקצועי, אבל יחד עם זה קשה לי להאמין שחברת ביטוח תהיה מוכנה לבטח אותך לפני הניתוח.

29/01/2017 | 12:57 | מאת: אנונימית

תודה על תשובתך. לחברת הביטוח אין בעיה לבטח אותי לפני הניתוח, מכיוון שניתוח אסטתי הוא לא חלק מהפוליסה (וגם סיום תקופת האכשרה יוצא אחרי הניתוח ומחריגים לי עיניים). לא הבנתי האם מבחינתי, כדאי לי לחכות לאחרי הניתוח? או אפילו להמתין תקופה של חצי שנה אחרי הניתוח ולהירגע מהלחץ שאני שרויה בו ואז לברר על ביטוח? כמו שכתבת, גם לי התיחום נראה לא מקצועי- ממליץ לחפש חברת ביטוח אחרת?

כן תנסי אין מה להפסיד

הכיסוי הביטוחי לניתוחים פרטיים בביטוח המשלים "מאוחדת שיא" כולל כריתה של הערמונית אך לא כולל כריתה של שלפוחית השתן (שעולה כ-25% יותר). הנקודה היא שכריתת שלפוחית השתן כוללת גם (אצל גברים) כריתה של הערמונית. השאלה היא אם לאור זאת יש סיכוי שניתן יהיה לקבל את הכיסוי הביטוחי על כריתת הערמונית עבור ניתוח כריתת שלפוחית השתן (שכולל גם את כריתת הערמונית)? אני מניח שאני לא האדם הראשון שמעלה את הסוגיה הזאת, לצערנו מדובר בניתוח שכיח.

לקריאה נוספת והעמקה

התשובה תלויה במדיניות הקפה ולכן אני מציע שתשאל שם יחד עם זה נראה לי מאוד מוזר שהביטוח לא מכסה כריתה של שלפוחית השתן למיטב ידיעתי הביטוח המשלים אמור לכסות את כל הניתוחים שמכוסים בסל הבריאות

עברתי כריתת רחם כולל שחלות וחצוצרות לפני גיל 50 ומאז אני סובלת גם מבריחת שתן האם אני רשאית לגשת לביטוח לאומיולטבוע נכות

לקריאה נוספת והעמקה

בהחלט רשאית. אחוזי הנכות יקבעו לך לפי חומר הבעיה הרפואית

22/01/2017 | 10:37 | מאת: נסיון

נסיון

ניסיון

02/06/2016 | 14:25 | מאת: שר

שלום רב. עברתי ניתוח חניכיים והייתי בבית5 ימים , הייתי נפוחה בפנים ולא יכולתי לעבוד. יש לי הרבה ימי מחלה שמגיעים לי מעבודתי,העברתי חופש מחלה מרופא משפחה חתום שאני לא יכולה לעבוד. מעבודתי נמסר שאני לא זכאית לחופש מחלה מכיוון שזה טיפול שיניים . האם הנל חוקי?

02/06/2016 | 10:28 | מאת: אנאבל

לגבי בדיקות בהריון - לבן זוגי יש ביטוח ולא ברור לנו האם יש בדיקות הריון שאפשר לקבל החזר בגינן במסגרת הביטוח שלו. ברוב כמעט מוחלט של הבדיקות הביטוח טוען שאין כיסוי לגבר. מאוד מוזר לי (ואפילו מרגיש קצת אנכרוניסטי) העניין הזה מכיוון שכל מה שקשור בעובר זה משותף לגבר ולאישה ומן הראוי שביטוח הגבר ישא בחלק מההוצאות ובעיקר הוצאות שקשורות לגנטיקה כמו צ'יפ גנטי... את העובר לא יצרתי לבדי ולא רק גופי אחראי לתוצר האנושי שיוצא מכל הסיפור הזה..:) האם החוק/ הוראות של ביטוחים מתייחסים לכך? איך זה עובד?

01/06/2016 | 21:50 | מאת: מאירה

אמא מסיימת טיפול שיקומי אחרי אירוע מוחי היא קיבלה 12 טיפולים הכלולים בסל ונאמר לה שישנה אפשרות להמשיך עוד את הטיפול בתוספת השתתפות עצמית .מה הפרוצדורה הנידרשת תודה

24/05/2016 | 14:36 | מאת: יגאל

שלום נכה ביטוח לאומי, סובל מאגורפוביה והפרעה אובססיבית קומפולסיבית. 18 שנים לא יצא מן הבית. חבר בקופת חולים, מלבד מרשמים לתרופות לא השתמש בשירותים נוספים בקופה ולא ביקר אצל שום רופא במשך השנים אלו. לעיתים מזמין רופא ממוקד פרטי בתשלום מלא. האם מגיע לו החזר כספי בהתחשב שלא מימש שום שירות מלבד מרשם תרופות? אם כן, מה נדרש בכדי שיוכל לממש את זכותו להחזר כספי?

27/05/2016 | 13:05 | מאת: אורחת

לא מומחית, אבל: כל אזרח במדינה שייך/נרשם לקופת חולים כלשהי , וכל אזרח ,גם אם אינו עובד - חייב בתשלום דמי ביטוח בריאות. כמו שבעל רכב משלם ביטוח כזה או אחר במשך שנים, ומזלו שלא מעורב בתאונה כלשהי או בפגיעה ברכב - הרי שאינו מקבל שום אגורה בחזרה מחברת הביטוח, כך גם לא מקבלים דמי ביטוח בריאות בחזרה..

16/05/2016 | 15:03 | מאת: לנה

שלום. הייתי רוצה בבקשה לקבל חוות דעת. ביוני 2013 נפגשתי עם סוכן ביטוח הראל ועשיתי פוליסה. חודשיים לאחר מכן התחילו לי כאבים בשכם ובכתף. הפוליסה שלי נכנסה לתוקף בתחילת 2014. (לא ידעתי שזה יכנס לתוקף רק לאחר חצי שנה) בסוף 2013 עשיתי EMG ואמרו לי שיש לי mild chronic left C5-6 radiculopathy. במרץ 2015 עשיתי EMG נוסף והרופא שביצע אותו אמר שהEMG הקודם בכלל לא נכון והחלק הכי חשוב בו (NCS) בכלל לא בוצע. הבנתי ממנו שהEMG הזה עם האבחנה של chronic left radiculopathy לא תקף. האבחנה החדשה ב2015 vht כאב מיופציאלי. הייתי גם אצל מומחה כאב שהסכים עם האבחנה. במהלך שנתיים ניסיתי כל מיני טיפולים דרך קופת החולים וגם מסז'ים פרטיים - לפני שידעתי מה האבחון המדוייק. עכשיו לשאלתי, אם האבחנה שניתנה לי ב2013 לא נכונה, ורק האבחנה ב2015 גילתה מה יש לי באמת (אף בדיקה אחרת CT, MRI רנטגן לא הראו דבר) האם יש לי בכלל טיעון מול חברת הביטוח לכסות לי טיפולי פיזיותרפיה פרטיים? ז"א הבעיה התחילה חודשיים אחרי שנפגשתי עם הסוכן לכן הצהרת הבריאות שלי לא שקרית, ולא היה ידוע בכלל מה יש לי עד 2015. האם זה טיעון תקף לבקשת כיסוי למרות שהביטוח התחיל ב2014 והכאבים ב2013?

שלום בני סבל מ OCD כבר 3 שנים. האם ניתן לעשות ביטוח בריאות פרטי עבורו ? תודה

שלום, אני לא מתפקדת וביקשתי בקשה לנכות נפשית. הייתי בשתי ועדות- גם אצל פסיכיאטר וגם אצל נירולוג כי יש לי הפרעת קשב מאז כיתה א' (כיום בת 31) במכתב כתבו לי : הסיבה לדחייה היא כי רופא מוסמך קבע לך % 28 נכות רפואית (החל מיום 22/09/2014 עד 09/11/2015- .( 73 נכות רפואית (החל מיום 10/11/2015 עד 04/02/2016- %........................... .( 28 נכות רפואית (החל מיום 05/02/2016 %........................... מאחר ואין 90 ימים רצופים של אחוז רפואי מזכה, לא נוכל להמשיך לדון בתביעתך. אני באתי עם מכתב מפסיכיאטר אחרי שהייתי באשפוז יום אבל מה שהם מדברים עליו בכלל לא קשור למכתב הזה. אני לא יכולה להתייחס לזה כי לא הבנתי מה הכוונה. אני לא עבדתי בכל החודשים שהם מצייינים לא ביקשתי נכות נפשית בשנת 2014 וגם לא בשנת 2015 הכסף היחיד שאני מקבלת זה מאמא שלי ופעם בחודש מהשותף שלי לדירה (כי אני השוכרת הראשית) ולא היו לי שום הכנסות בין התקופות שהם מציינים. אני מרגישה שמה שהם כתבו לי הוא שרירותי ולא קשור אליי, האם יכול להיות שהם התבלבלו ביני לבין אדם אחר? איך אוכל לטעון משהו שכנגד לטענתם אם לא הבנתי את טענתם כלל?

לקריאה נוספת והעמקה

תמיד יכול להיות שהתבלבלו אני מציע לך לפנות לעו"ד שזה תחום עיסוקו את בהחלט צריכה ייעוץ מקצועי

01/03/2016 | 10:00 | מאת: דוד

שלום רב למומחי הפורום, ברצוני לדעת מהן הזכויות (אם בכלל קיימות) להן זכאי אדם שעבר ניתוח להסרה מלאה של שלפוחית השתן + שחזור בעקבות גידול סרטני. משום מה, לא הצלחתי למצוא כל מידע לגבי הנ"ל באינטרנט עד כה. בברכה, דוד

לקריאה נוספת והעמקה

מציע שתכנס לאתר שנקרא זכות הזכויות תלויות בהרבה דברים בין היתר בגילך

19/02/2016 | 15:37 | מאת: שלי

אני בגיל 61.יש לי מספר בעיות בנוסף לטרומבוציטוזיס.בלט דיסק 4-5,בלוטת תריס מוגדלת בעקבותה יש לי פטוזיס,אני עובדת במשרה מלאה.האם יש לי זכויות כלשהן?

19/02/2016 | 07:11 | מאת: שלי

אני חולה במחלה כרונית טרומבוציטוזיס משנת 2012 מאז הייתי פטורה מתשלומים בקופת חולים פתרום בחודשים האחרונים מתחילים לבקש מימני לשלם לביקורי רופאים וכו הפקידה אמרה שביטלו את הפטור לאחרונה.האם אני אמורה לקבל זאת או לעשות בירור יותר יסודי?

לקריאה נוספת והעמקה

צריך לבקש ממנה את האסמכתא להחלטה למרות שאני לא מאמין שהיא תתן מידע שקרי

17/02/2016 | 13:05 | מאת: עינב

שלום, מזה שנה וחצי בעלי מטופל בקנאביס רפואי עקב פוסט טראומה, דיכאון וחרדות, ע"פ המלצת פסיכיאטר. האם אנו זכאים לעזרה כלשהי מטעם ביטוח "מכבי שלי"? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

למיטב ידיעתי לא אבל צריך לברר במוקד מכבי

17/02/2016 | 13:04 | מאת: עזרא

אני בן 43 ובריא באופן כללי, מבוטח מכבי סיעודי ומגן זהב. 1. מה יתן לי הביטוח הסיעודי של מכבי לעת זקנה ? (או בכלל) 2. מה יתן לי ביטוח רפואי פרטי, אם חלילה אחלה בסוג של סרטן, שלא יתן מגן זהב ? כלומר, האם יש צורך בביטוח הפרטי במקרה הנ"ל. תודה !

לקריאה נוספת והעמקה

אני מציע שתפנה לסוכן ביטוח מקצועי שיסייע לך אני לא חושב שניתן לתת לך עצה על נושא כל כך רציני ורחב במייל

שלום רב, אימי מבוטחת בביטוח סיעודי מושלם החל מ1994. ב-2007 הגשנו בקשה לגמלת חוק סיעוד ואישור העסקת עובד זר. מ-2008 אושרה בקשתה עד עצם היום הזה. ב2012 הוחרף מצבה אך לא מהרנו להגיש תביעה מהחשש שמצבה אף יוחרף ונצטרך להכניסה למוסד סיעודי - שאליו כידוע העלויות יותר גדול ומהוות נטל כבד על המשפחה - בסוף 2015 לקתה אימי באירוע מוחי נוסף שריתק אותה למיטה ומצבה החמיר. למרות מצבה הסיעוד הוחלט להמשיך לטפל בה בבית עם ציוד מותאם של בית חולים סיעודי. באותו הזמן במקביל החלטנו להגיש תביעה לדיקלה בעבור 3 שנים רטרו מ 2012- מקסימום רטרו שניתן- ולהפעיל פיצוי מעכשיו עד סיום מועד הביטוח -סה'כ 6 שנים . לאחר הגשת המסמכים המתבקשים לדיקלה קיבלנו תשובה שאמא זכאית לקבל פיצוי על 3 שנים בלבד מ-2008-2011. הנימוק היה שהיא מקבלת כספי פיסוי על פוליסה ישנה של 3 שנים היות ומצב זכאותה לדעתם כבר חל ב -2008 כאמור לא ביקשנו על אותם שנים כי לא היה צורך. ב2010 נכנסה הפוליסה החדשה של ה5-6 שנים אימי שילמה את כל הפרמיות המתבקשות לפוליסה החדשה כמובן. א. לאור הכתוב אשמח אם תסייעו לי בנוסח ערעור תקיף על ההחלטה הזו. ב. אשמח לסיוע ולעצתכם המלומדת בכל אשר תוכלו להאיר את דרכי בטיפול מול דיקלה. רב תודות

אני לא בדיוק מבין האם היא קיבלה תשלום של 3 שנים?

שלום. אובחן אצל בני (בן שנה ושבעה חודשים) סינדרום russel silver. נאמר לנו שהטיפול הוא בהורמון גדילה (למרות שאין לו מחסור בהורמון זה). ממה שהבנו יש מימון על ידי קופת החולים (כללית) מגיל 4 בלבד. מביטוח הבריאות של הראל נאמר לנו שהפוליסה מכסה לתרופות שאינן בסל הבריאות לצורך מחלה ושטיפול בהורמונים אינו מכוסה בפוליסה. האם אתה מכיר את המידע הזה כמדויק? האם יש דרך לכסות את עלות ההורמון עד גיל 4? תודה. עדי.

לקריאה נוספת והעמקה

צריך לראות בדיוק את הפוליסה שיש לכם בהראל. בחלק מהמקרים כן ניתן לקבל כיסוי מחברת הביטוח

האם אוכל לעבוד בעבודה פיזית לעיתים(הרמת משאות כבדים למרחק קצר) עם המחלה הנ"ל? מדובר במחלה סרונגטיבית ובתקופת רמיסיה מוחלטת

אתה חייב לשאול את הרופא שלך אנו עוסקים בהיבטים מנהליים של מימוש זכויות בלבד

הבנתי שבסוף החודש הזה 31/01/16 נכנסת לתוקף רפורמת ביטוחי הבריאות מפברואר 2016 אני מבוטח בביטוח קולקטיב במסגרת העבודה. מה אתם ממליצים לעשות? 1. עם פקיעת הביטוח הקבוצתי לעבור לפוליסה האחידה - עוד כמה חודשים או שנים, האם החלופה פחות טובה? 2. לפני תחילת הרפורמה לעזוב את הביטוח הקבוצתי ולעשות ביטוח בריאות פרטי מהסוג הקיים היום.? האם במקרה זה מצבי יהיה טוב יותר מאלה שיצטרפו לאחר 1.2.16? http://supermarker.themarker.com/BituachBriut/HealthInsuranceReform.aspx תודה רבה

שלום אני מתלבט האם לקנות ביטוח פרטי משלים שב"ן או ללכת על ביטוח משלים בחברת הביטוח. יש לי "מכבי זהב" כביטוח משלים במכבי. האם באמת המבחר של הרופאים המנתחים הוא גדול משמעותית אצל חברות הביטוח והאם הרופאים הטובים ביותר נמצאים בחברות הביטוח ולא בהסדר עם מכבי? האם ההבדל בביטוחים משפיע גם על זמן ההמתנה לניתוח? תודה מראש

17/01/2016 | 21:52 | מאת: איילת

שלום, לי, לבעלי ולילדי ביטוח בריאות פרטי (ביטוח ניתוח עולמי) במגדל, הכולל את התנאים הישנים שבהם אנו מקבלים פיצוי כספי אם עושים ניתוחים במערכת הציבורית מבלי לתבוע את חברת הביטוח. אני שוקלת להעביר אותנו לביטוח בריאות בפרמיה קבועה (למיטב הבנתי לא נוכל לעשות זאת מפברואר). שאלותי: 1. האם כדאי להעביר את הילדים (בני 5 ו-8)? סוכנת הביטוח אומרת שהחסרונות הם אובדן הפיצוי הכספי במקרה תביעת המערכת הציבורית (מה שנראה לי שיקול זניח), וכן אמרה שכיוון שהפרמיה קבועה לא בטוח ששיפורים בפוליסה יכנסו בהמשך, כי לא יהיה כדאי לחברת הביטוח להכניסם. מה דעתך? 2. האם כדאי להעביר אותי ואת בעלי? הבנתי שפוליסה בפרמיה קבועה למבוגרים קיימת רק בהראל. א. האם יש סכנות במעבר לחברה אחרת בהנחה שנושא החיתום מחדש אינו בעייתי (למשל, מכך שמאבדים את הוותק של 11 שנה שיש לנו בביטוח הקיים)? ב. אנו בני 43 ו-47 - האם כדאי בגילנו (מבחינת גובה הפרמיות)? 3. האם בכלל ביטוח ניתוח שווה את ההשקעה? אולי אפשר להסתפק בביטוח קטסטרופות (השתלות, תרופות, ניתוחים בחול) ובביטוח המשלים? 4. אם נשאר בביטוח הקיים, ובעתיד נחליט לרדת לביטוח קטסטרופות בלבד האם נוכל לעשות זאת גם לאחר הרפורמה? תודה מראש, איילת

לקריאה נוספת והעמקה

אין תשובות חד משמעיות לשאלות ששאלת לכל החלטה יש יתרון וחסרון ואין אמת מוחלטת מדובר נושא מורכב שאי אפשר לדון בו בצורה מספיק מקצועית ומעמיקה באינטרנט אני חושב שהכי נכון מבחינתך לבחור לעצמך סוכן ביטוח אמין ומקצועי ולהתייעץ אתו

שהתשובה עליה אמורה להיות חד משמעית. תודה.

15/01/2016 | 16:32 | מאת: גיל

שלום, הינני רווק בן 38, בריא ועובד בחברה מסודרת אשר מממנת לי ביטוח רפואי קולקטיבי , הפוליסה תקפה עד 2017 ואז כנראה נבוטח בהסכם חדש (פחות איכותי ממה שהבנתי, על פי תקנות חדשות). אני משלם כבר שנים רבות לכללית מושלם זהב. במשך 15 שנים השתמשתי בביטוח זה מספר מועט ביותר של פעמים(זריקות לנוסעים לחול, ייעוץ עם רופא מומחה)..מבדיקה שעשיתי אני למעשה מבוטח בכפל ביטוחים (מיותר?!). האם יש טעם להשאיר את כללית מושלם זהב לזמן הקרוב? להבנתי אני יכול לחזור לכללית מושלם בכל זמן שארצה, אין פה צבירת זכויות , קיים זמן המתנה לאחרי תחילת הביטוח של 3-6 חודשים תלוי בסעיף. האם לא משתלם לי כלכלית להפסיק ביטוח כללית מושלם כרגע? מה יקרה אם תהיה לי מחלה כרונית חדשה, האם המשמעות שלא אוכל להתקבל לביטוח כללית מושלם (הכיסוי עבור המחלה יהיה מוחרג אוטומטית?)

19/01/2016 | 00:39 | מאת: א

בהסתמך על ידע אישי וגם קצת נסיון: בכללית מושלם אין החרגות. כללית מושלם זהב או מושלם פלטינום, אלו אינם ביטוחים במלוא מובן המילה, מכיוון שלא חותמים כאן על חוזה, אלא תקנון שעל פיו יש זכות לשירותי בריאות נוספים-שב"ן (בנוסף על השירותים הניתנים על פי חוק הבריאות הממלכתי). הנהלת קופת חולים רשאית לשנות סעיפים בתקנון, או להוסיף/להוריד, אם לטובה ואם לרעה. מנסיוני האישי, נעזרתי לא פעם בביטוח בריאות קולקטיבי ובמושלם של הכללית ,לגבי אותו מקרה תביעה, כך שפחות או יותר השלימו זה את זה. בביטוח כלשהו או בשב"ן אי אפשר לדעת מראש אם העניין ישתלם כלכלית או לא, מכיוון שבד"כ אדם לא יכול לנבא לאלו שירותים רפואיים הוא יזדקק בעתיד, הקרוב והרחוק. גם כשאתה מבטח דירה מפני גניבה/שריפה, אתה מתפלל שזה לא ייקרה, כנ"ל לגבי ביטוח רכב. בריאות !

לאחרונה קבלתי מספר פניות מהעבודה לבצע ביטוח בריאות ,כיבעוד חודש יהיה שינוי מהותי בפוליסות, והשינוי יהיה לרעת הלקוחות, מישהו מכיר מה הולך להיות והאם שווה לעשות ביטוח עד סוף החודש לפני השינויים?

שלום, הייתי מבוטח בפוליסת ביטוח בריאות קולקטיבית דרך מקום העבודה הקודם. בתחילת ינואר החלפתי מקום עבודה וכעת דרך מקום העבודה החדש ישנה פוליסת ביטוח בריאות קולקטיבית דומה הכוללת ניתוחים, רפואה משלימה, אמבולטורי. ניתן להמשיך את הפוליסה באופן פרטי גם במקרה ואפרוש ממקום העבודה. כאשר עזבתי את מקום העבודה הקודם סוכן הביטוח הפנסיוני אמר לי שלמרות שמקום העבודה החדש מספק לי פוליסת בריאות קולקטיבית כדאי לי למהר ובכל זאת לרכוש פוליסת ביטוח פרטית עד סוף החודש כי בתחילת פברואר תיכנס לתוקף רפורמה הביטוח ואחר מכן הביטוחים שיוצעו יהיו בתנאים פחות טובים. אמר לי שמאחר וחוזה הקולקטיב מוגבל בזמן (12 שנה עם נקודות יציאה כל 3 שנים) לא ברור מה יהיה בתום החוזה וייתכן ולא יתחדש או יתחדש בתנאים גרועים יותר ולכן כדי לי לרכוש עכשיו פוליסה פרטית שבה התנאים מקובעים ולא ישתנו. סוכן הביטוח של הפוליסה הקולקטיבית מצידו אמר לי כי זה מיותר להחזיק פוליסה פרטית בנוסף לקולקטיב. אינני יודע למי להקשיב – אני מניח שכל סוכן מדבר מתוך אינטרס מסויים. שאלתי – האם יש טעם לרכוש עכשיו פוליסת ביטוח פרטית במקביל להצטרפות לקולקטיבית (שמסובסדת ע"י מקום העבודה) בהנחה ש-2 הפוליסות הן של אותה חברת ביטוח ואם אותם כיסויים? תודה, עומר

08/01/2016 | 17:26 | מאת: יאיר

אני בן 40, לפני שנה וחצי נפצעתי בתאונת דרכים, במהלכה פרקתי את הכתף. בבדיקה הדמיה MRA נמצא "מודגם שבר היל זאקס נרחב בראש ההורמוס, בצקת לשד בסמוך כביטוי לפריקה רסנטית. קרע בלברום הקדמי תחתון יחד עם הרצועה הגלנוהומרלית התחתונה והשרוול הפריאוסטאלי (alpsa)כחלק מבנקרט רכה. בנוסף, יש מעורבות של slap של הלברום הקדמי עליון המשתרעת לכל אורך הלברום הקדמי עד לחלקו התחתון ". אני סובל מבריחה של הכתף במהלך השינה והחזרה עצמאית שלה. בבדיקה רפואית: סיבוב חיצוני של הכתף ב 45 מעלות, אבדוקציה 90 מעלות, הרמה 110 מעלות. מה הפרשנות לממצאים ? האם סיבוב חיצוני של הכתף ב 45 מעלות זו מגבלה (מה טווח תקין של סיבוב חיצוני - להבנתי 80-90 מעלות ?!) ? מה אחוזי הנכות הרלוונטיים לחבלה כפי שהיא מתוארת בבדיקה הקלינית ובבדיקת הדמיה ? מה סעיף הנכות הנכון למצבי הרפואי (41. 4.ב' (15%) או סעיף 41. 4ג' (25%) בתקנות הנכים ) ? תודה מראש

קיבלתי לאחרונה מביטוח לאומי 73 אחוז נכות רפואית ו100 אחוז תעסוקתית פניתי רק לאחרונה לאחר שכ5- שנים אני מובטלת ומקבלת מקרן פנסיה 50 אחוז נכות תעסוקתית כל המחלות שלי כרוניות ויציבות זה לא מצב של שבר שמתרפא אז מה הסיבה לנכות זמנית האם זה יתכן בגלל שלא הספיקו ב3 חודשים שהם נדרשים לקבוע נכות לזמן אותי לכל סוגי הרופאים לפי כל הבעיות הרפואיות שיש לי והן מרובות זימנו אותי ל3 רופאים האם הסיבה זה שהם חיבים דוח בכל מקצוע רפואי מרופא של בטוח לאומי או שנראה להם שמשהו יכול להשתפר ולכן יזמנו אותי שוב אחרי חצי שנה איך אפשר לדעת ומה עלי לבקש מביטוח לאומי או לשאול כדי להבהיר את המצב הסתום הזה איך להתכונן תודה לעזרתכם

לקריאה נוספת והעמקה

נדיר שקרן פנסיה נותנת נכות קבועה. יתכן שלאחר כמה ביקורות יתנו לך נכות קבועה אם אכן את סובלת ממחלות כרוניות ללא פוטנציאל הטבה

20/12/2015 | 13:15 | מאת: דני

קרן הפנסיה זה בעיה נפרדת אני לא מבינה למה ביטוח לאומי קבעו זמני בנכות גבוהה כזו 73 +100 האם זה בגלל שלא ראה אותי ראומטולוג של בטוח לאומי שיקבע שזה כרוני והם לא מסתפקים בדוח של רופא קופח ופענוח אמ אר אי על דלקת מפרקים כרונית שננתי להם

18/12/2015 | 03:58 | מאת: משה

היי סבתא שלי בת 90 נפלה ושברה את הקרסול היא עברה ניתוח ולא יכולה ללכת. בגיל כזה אפשר לקבל החזר מס לרכב ? והאם קרובי משפחה יכולים לקבל ? תודה

16/12/2015 | 19:20 | מאת: אילן מן

עליתי על בעייה ברשיון הנהיגה שלי בהגבלות לא הוסיפו שאני זקוק לתפוח בהגה,ואני אמור להתקין אביזרים לרכב נכה.

19/11/2015 | 06:47 | מאת: דנה

אני מבוטחת בביטוח בריאות קבוצתי של בנק.הפיצוי תוך 14 יום 1.שלחתי מסמכים מקוריים ברשום ויש אישור שנמסר.מאז אני מבררת וכל פעם אומרים לי שהמסמכים לא נסרקו עד שאיימתי בתביעה ואז שלחו לי את הציק ברשום לפי ערך המסירה המקורית.כמובן שאני חותמת בציק שאינני תובעת.האם זה תקין ומה עושים? 2.לאחר מאבק אשרו לי שתל בשן 46 ובתנאי שלא אתבע עד סוף הפוליסה על השיניים הסמוכות 45-47 האם אני אמורה לעבור לסדר היום?

צריך לקרוא את הפוליסה תנאי הזכאות כתובים בפוליסה ואני מניח שאם זה מה שמאמרו לך אז אילו התנאים הרשומים בפוליסה

15/11/2015 | 19:30 | מאת: דניאלה

לאבי יש ניתוח קטקרט בעוד כחודשיים אך מצבו חמור ואיננו רואה היטב כלל. האם מגיע לו תשלום על העדרותו העתידית מהעבודה למשך תקופת קדם הניתוח?

לקריאה נוספת והעמקה

אם רופא תעסוקתי יחליט שהוא לא יכול לעבוד ויש לו ימי מחלה אז הוא זכאי

07/11/2015 | 09:02 | מאת: רחל

שלום רב, יש לי כתף קפואה פניתי לאורתופד, שבדק שתי שניות והחליט על פיזיותרפיה. יש לי ביטוח בריאות ממקום עבודתי, יש לי את כל הביטוחים המשלימים כולל מכבי שלי. איזה טיפולים אני יכולה לדרוש מכל המוסדות שאני משלמת להם במשך שנים כדי לפתור או לפחות להקל על הבעיה? תודה רבה

14/12/2015 | 08:47 | מאת: רחל

למה אין התייחסות???

06/11/2015 | 00:14 | מאת: דוד

שלום, קצת חורג מנושא הפורום אבל אשמח אם המומחים יוכלו לחוות דעה: האם מחלות אוטואימוניות יכולות לפגוע ביכולת לקבל פוליסת ביטוח חיים (לא בריאות), או להעלות את הפרמיה? ספציפית אני שואל לגבי - פיברומיאלגיה, קוליטיס ולופוס. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

תלוי בחומרת המחלה, אין ספק שאם יקבע שאתה בר ביטוח, הפרמיה תהיה גבוה יותר. חברת הביטוח תשקף את הסיכון הביטוחי הכרוך במחלה שלך, בפרמיה שתידרש לשלם.

03/11/2015 | 22:17 | מאת: יהודית

שלום רב. האם ביטוח מושלם מכסה בדיקת mre בפרוטוקול קרוהן?

03/11/2015 | 09:02 | מאת: מושון אלפנדרי

שלום. המצב הבריאותי שלי מורכב וברשותכם אני אפרט. ביד ימין קרעתי את השריר והגידים בכתף לפני כ-8 שנים. ביד שמאל ריסקתי את שורש כף היד. בשתי הידיים לא ניגשתי לניתוח כך שאני די מוגבל בידיים. לפני כשלושה חודשים התחלתי לסבול מבקע גדול בצד שמאל ובקע קטן יותר מצד ימין. תוך כדי בדיקות מסתבר שאני סובל גם מבעיה בערמונית. בגדול אני די מוגבל מבחינת עבודה ואת עיקר הזמן שלי אני מבזבז על לנסות להעביר את הכאבים. האם יש עילה ללכת לרופא תעסוקתי. תודה מראש. מושון אלפנדרי

לאיזו מטרה, מה אתה רוצה להשיג מרופא תעסוקתי?

03/11/2015 | 16:46 | מאת: מושון אלפנדרי

ערב טוב ד"ר אני חבר קיבוץ. כ- 25 שנה שאני בקיבוץ עבדתי בעבודה פיזית ולא משרדית. ניהלתי לולים , עבדתי בחקלאות קצת בתעשייה וגם בתחום הבניה. כיום אני עובד במפעל קטן בקיבוץ בתור איש לוגיסטיקה ותפעול ועיקר העבודה סובב סביב עבודה פיזית כמו הרמת קרטונים עם מוצרים ושינוע משטחים. רוב היום אני בעמידה או על מלגזה. כיום הקיבוץ לא מופרט ואני חייב לשנות תחום עבודה לתחום שמתאים יותר לבעיות הבריאותיות שלי . הבעיה שבקיבוץ מערכת משאבי אנוש די אטומה וכמו שאומרים " לא מפסיקים אלא על אלונקה" אני לא רוצה להגיע למצב שבו אני " יוצא " על אלונקה. אני מאמין שביום מין הימים הקיבוץ יופרט ואני אצא ערום מכאן ומכאן במיוחד שענייני הביטוח בקיבוצים לא מי יודע מה טוב.

26/10/2015 | 11:32 | מאת: חיים

שלום רב, האם מעסיק רשאי לתאם פגישה מול הרופא התעסוקתי שלי לדון במצבי הרפואי? הוזמנתי לפגישה בנוכחות נציג ועד ועובדים נוספים. האם התקשורת היחידה של הרופא התעסוקתי לא אמורה להיות מולי ואת המלצותיו בכתב עליו להעביר למעסיק? האם אין בכך הפעלת לחץ לא הוגן על הרופא מצד המעסיק? כמו כן, ישנו הרושם כי ישנו קשרי הכרות אישיים בין הרופא לבין המעסיק ונציגיו, אך לא איפשרו לי להחליף רופא תעסוקתי בתואנה שזה הרופא שעובד עם המעסיק הספציפי הזה בלבד. אודה על יעוצכם.

מעסיק לא רשאי לשוחח אודת מצבך הרפואי עם הרופא התעסוקתי שלך ישנה חובת סודיות רפואית ורק אתה יכול לוותר עליה

24/10/2015 | 11:31 | מאת: מרים

שלום, אני בת 69, פנסיונרית. חליתי במחלת כבד אוטואימונית ואני מקבלת טיפול של פרדניזון ואימוראן. מלבד זאת עברתי במאי 2012 ניתוח בשיטת וויפל וללא סרטן הלבלב. ומקבלת כדורי קראון ותוספים רבים משום החסר בספיגה. יש לי ריאות פגועות ומשתמשת במשאפים, 2 סטרואידים ואחד לא, ובסינגיולר ואני מטופלת בבלטות התריס באלטריקסון. מאז הטיפול במחלת הכבד, חיי התהפכו, השתנו מקצה לקצה. אני ממש מותשת באופן קבוע ולמעשה אינני שולטת באורח חיי. מצבי הפיזי, הרגשי ולעיתים המנטלי לא קל, ואני לא מצליחה לתפקד. היום והלילה מתחלפים, חוסר השינה מתמשך ןלעיתים אף לכדור השינה אין תוצאות. אני ערירית וגרה בגפי. אחי ומשפחתו גרים בעיר אחרת. אני לבד וסובלת. שאלתי: האם יש סיכוי שאוכל לקבל סיוע מן הביטוח הלאומי, למשך מספר חודשים עד אשר תהייה השפעה חיובית של התרופות הקשות שאני מקבלת, ואגיע לאיזון המתאים? אם אכן ישנה אפשרות, מה עלי לעשות ולמי לפנות. תודה מקרב לב, מרים

לקריאה נוספת והעמקה

שווה לפנות לביטוח הלאומי ולבקש סיוע במסגרת חוק סיעוד אני סקפטי אבל שווה לנסות

22/10/2015 | 15:28 | מאת: רונית

הופנתי לבדיקת FNA עי רופאת קופח החלטתי לעשות פרטי ולשלם ןלא בדקתי מה הזכויות שלי דרך לאומית זהב לאחר שעשיתי ושילמתי הלכתי לקופח ונמסר לי שם שבדיעבד לא ניתן לעשות כלום במכון שעשו לי את הבדיקה אמרו שבכל מקרה לא היה ניתן להגיע אליהם עם טופס 17 האם יש פתח כלשהו לקבל החזר?

לקריאה נוספת והעמקה

לצערי לא. קופ"ח לא לוקחת חלק ברפואה פרטית ולא רשאית לתת פיצוי על פעולות שנעשו אצל רופאים ומכונים שלא בהסדר עם הביטוח המשלים

שלום לך, בן זוגי עבר ניתוח באופן פרטי אצל רופא שלא בהסדר עם המושלם של הכללית. אי לכך קיבל פיצוי/החזר חלקי , אמנם נמוך ביותר , מהכללית. כנ"ל כאשר עבר פעולה פולשנית אחרת שאינה ניתוח , גם היא בוצעה על ידי רופא שאינו בהסדר עם מושלם של הכללית. אז אולי בקופות חולים אחרות הנהלים הם אחרים, את זה אינני יודעת. או שהנוהל לגבי בדיקת fna שונה לעומת נהלים אחרים.

לצערי לא. קופ"ח לא לוקחת חלק ברפואה פרטית ולא רשאית לתת פיצוי על פעולות שנעשו אצל רופאים ומכונים שלא בהסדר עם הביטוח המשלים

12/10/2015 | 05:19 | מאת: שרית

אני מבוטחת בביטוח שיניים קבוצתי .קיבלתי אישור מהחברה לעקירת שן 46 וביצעתי עכשיו שאני רוצה לעשות שתל הם דוחים אותי מהסיבה: מכוסה שתל בודד כאשר קיימת שן ויטלית אחת לפחות לצידי השתל או בשניים הסמוכות ,קיימים כתרים שאין צורך להחליפם מה אני עושה?

בכל פוליסת שיניים קבוצתית יש רופא אימון תברר מי היועץ/רופא אימון בפוליסה שלך ותפנה אליו

שלום. לפני כשנתיים רכשתי פוליסת סיעוד לסכום ביטוח של 5,000 ¤ לכל החיים עם תקופת המתנה של 60 חודשים מאחר ויש לי ביטוח בקופ"ח. בפוליסה עצמה כתוב לגבי התגמול הסיעודי הוא יהיה צמוד למדד אך החל מהתשלום ה-37 יחושב התגמול הסיעודי בהתאם לתוצאות ההשקעה במסלול ההשקעה "מסלול כללי -גימלא" . בהמשך מובהר כי "סכום הרווחים יכול להיות חיובי או שלילי" ובהמשך מובהר עוד כי "בין אם התשואה החודשית אליה התגמול הסיעודי מוצמד הינה חיובית ובין אם היא שלילית ישוערך התגמול הסיעודי בשיעור התשואה החודשית לייחוס". מצד אחד תשלומי הפרמיה שהמבוטח משלם צמודים למדד ולמבטח יש אף זכות להעלות את סכום הפרמיה אחת ל-5 שנים למרות שמדובר בתוכנית עם פרמיה קבועה. מהצד השני לפי הבנתי החל מהתשלום ה-37 אין שום בטחון לקבל את סכום הגימלה החודשית בסך 5,000 ¤ כשהוא צמוד למדד בגלל המנגנון של שערוך הגימלה בהתאם להשקעות. אם יהיו הפסדים לחברה הרי שסכום הגימלה עלול להיות נמוך מסכום הביטוח שנערך. שאלתי היא : הרי מדובר בביטוח סיעודי ולא בהשקעה בשוק ההון שבה המשקיע בוחר לקחת סיכונים . כיצד יתכן שבתוכנית ביטוח סיעודית אין ודאות לגבי קבלה של סכום הגימלה החודשית והמבוטח נדרש להשתתף בסיכוני ההשקעה של המבטח. הדבר נראה מנוגד לרעיון של ביטוח סיעודי. פניתי לחברת הביטוח ותשובתם היא שהתוכנית אושרה על ידי המפקח על הביטוח. אודה להתייחסותכם.

לצערי אתה צודק אבל גם חברת הביטוח צודקת אני בהחלט חושב שיש כאן סוגיה שצריך להעלות לפתחו של המפקח על הביטוח

09/10/2015 | 08:13 | מאת: רינת

אבי צריך לעבור ניתוח עקירה של שיניים, אבל בגלל בעיות של קרישת דם (אחרי כימותרפיה) חייבים לעשות את זה בבית חולים. יש לו איזה ביטוח בריאות פרטי אבל לא ברור לי אם זה נחשב טיפול שיניים או לא. איך זה עובד?

לקריאה נוספת והעמקה

ביטח פרטי לא יכסה דבר כזה בדרך כלל אם יש לו ביטוח שיניים זה סיפור אחר כמובן שצריך לראות מה יש לו

שלום. בתקנון מושלם פלטינום נאמר כי כדי לקבל יישור שיניים בהנחת פלטינום נדרשת אכשרה של 12 חודשים. האם כך גם אם בני היה חבר מושלם זהב קודם? תקופת האכשרה לא מתקצרת?

כדאי שתשאלי במוקד 2700*, כדי לקבל פרטים מלאים. לפי הידוע לי, כל מי שמצטרף למושלם פלטינום - יש לו גם כללית מושלם, כי זה אחד התנאים להצטרפות לפלטינום. אי לכך, תקופת האכשרה לקבלת שירות במסגרת תנאי הפלטינום,נחשבת מיום ההצטרפות לפלטינום. אם זה היה אחרת, היו מציינים את זה.

20/09/2015 | 07:28 | מאת: שבי

שלום, ביתי סובלת מחרשות חד-צידית, האם ומה מגיע לה מביטוח לאומי ו/או בכלל? תודה מראש

20/09/2015 | 06:12 | מאת: עידן

שלום רב, לאמא בת 52 נקבעו לפני מספר שנים אחוזי הנכות הבאים: 100% נכות-אי כושר 80% נכות רפואית לשר"מ, היא מקבלת שר"מ ב-50% קצבה האם נתונים אלה מספיקים כדי לקבל את ההטבה לקניית רכב בהנחה? ואיזה תהליך עוברים?איך כל ההליך מתבצע? בתודה.

שלום, אני חולה ביד בלימפאדמה זה 16 שנה, כתוצאה מניתוח כריתה להסרת גידול סרטני בשד ומבלוטות השחי . היד נפוחה קמעה וחבושה רוב שעות היום. היד חלשה ומוגבלת יחסית. אני מורה במקצועי. שאלתי: האם היום אני זכאית לדרוש תגמולי נכות כלשהם מביטוח לאומי (האם אפשר רטרואקטיבי). בתודה ריקי

לקריאה נוספת והעמקה

חייבים לראות חומר רפואי כל תשובה אחרת תהיה לא רצינית

03/09/2015 | 12:07 | מאת: ביילין נטלי

שלום רב, דודתי הופנתה לבדיקת ct עי רופאים שונים. היא ממחוז מרכז בקופח כללית סניף גיורא. נקבע לה תור לעוד חודש וחצי במכון מור. למרות זאת, הצלחנו להשיג תור מידי במכון נור מד (גם דרך אתר כללית *2700) אך סניף הקופה שלה מסרב להמציא לה תופס 17 בטוענה שהמחוז שלה לא עובד עם מכון זה. למרות טענתם ובכל מקום שבדקתי כולל אתר הכללית ומוקד זימון התורים שלהם, אין מניעה מביצוע הבדיקה במכון נור מד וסניף גיורא מרמלה צריך לספק את תופס ה 17 אבקש לברר האם יש משהו בטענתם רב תודות, נטלי

שלום רב במשך שנים וללא בקשתי מורידים לי דרך ביטוח כללית מושלם גם ביטוח סיעודי. בחודש אחרון הקפיצו תשלום הביטוח מ-36 שח ל63שח, כנראה עקב תקרת גיל (46) כשהתקשרתי לברר מה מהות ההקפצה ועל בסיס מה הביטוח הסיעודי, שאלתי האם יש צורך בהצהרת בריאות מעודכנת ותוך כדי שיחה עלתה הסתייגות מנושא העקמת. הייתה לי בגיל 15 עקמת נעורים של 45 מעלות שדרשה שימוש במכשיר מילווקי (העקמת אינה נראית ויזואלית וכתוצאה מהשימוש במכשיר גם איני סובלת מהגב כלל ולכלל). שאלתי היא האם לא שילמתי בחינם כל השנים וחברת הביטוח תתחמק מתשלום בזמן אמת כשאתבגר ואזדקק לו חלילה , וזאת באמתלה שאין כיסוי ל"סובלים מעקמת" ?

לקריאה נוספת והעמקה

עקמת (למעט אם היא מאוד חמורה) לא שוללת את הזכות לביטוח סיעודי

18/08/2015 | 13:49 | מאת: איילת

האם היסטוריית עקמת קלה מהווה עילה להקפצה של עלות הביטוח הסיעודי או שהתעריף מתומחר באופן רגיל (לפי גיל וכו')?

היי, אני בן 43 ולפני כחודש עברתי את הניתוח.השיפור ניכר מייד ואני לפני חזרה לשגרה מלאה. שאלתי היא: להגיש 'נכות כללית' לביטוח לאומי כרוך בסיכון מבחינתי למקום עבודתי הנוכחי. אם אדלג על הדיווח והפניה לב'טל (גם כך לפי עדויות מדובר כספית לפחות בכמעט כלום) במקרה כזה, וחלילה בעתיד לבוא מצבי יוחמר עד כמה אוכל להיפגע מהאי דיווח הזה? זה החשש העיקרי שלי אך ורק מהעתיד הלא ידוע פחות מההווה. אשמח לתשובה. בתודה, רוני.

לקריאה נוספת והעמקה

אם חזרת לעבודה תוך חודש ואין לך אחוזי נכות סביר להניח שלא תהיה זכאי לקצבת נכות כללית

תודה על התגובה המהירה! כרגע אני ב41 ימי מחלה ומאמין שאגיע לאיזור ה50 פלוס. בכל אופן התכוונתי לעתיד הלא ידוע, במידה וחלילה וחס מצבי יוחמר מכל סיבה שהיא ובאמת אצטרך את הבט'ל, האם לא יעמוד לי לרועץ זה שלא פניתי אליהם היום? שוב תודה