נגישות
נגישות

פורום אורתופדיה - מחלות ובעיות כתף ומרפק

פורום זה סגור לשליחת הודעות חדשות. לפורום הפעיל - אורתופדיה
מטרת הפורום היא להעלות נושאים המעניינים או המטרידים את הציבור בהקשר לכאבים ומחלות המערבות מפרקי גף עליון (כתף ומרפק). הכוונה לשאלות כלליות שיעניינו את קוראי הפורום ולגבי השאלות האישיות יותר יופנה השואל לבדיקה במרפאתו של ד"ר רוזנברג במרכז רפואי רמב"ם.
818 הודעות
761 תשובות מומחה

מנהל פורום אורתופדיה - מחלות ובעיות כתף ומרפק

גולשים יקרים: הפורום נסגר. עם הגולשים הסליחה.
28/02/2010 | 20:45 | מאת: deleted

יח

מה השאלה?

27/02/2010 | 21:05 | מאת: מימי

מזה כחצי שנה יש לי כאבים חמורים בכתף בהרמת יד מלמטה למעלה והגבלה בתנועה לא היה אירוע טראומה . הרופאים סברו שמדובר בדלקת ונתנו כדורי אתופן שלא עזרו כמו כן עברתי צילומי רנטגן ואולטרא ללא ממצא. לאורך חצי השנה הכאבים ירדו והתגברו במחזוריות לא קבועה. לציין כי במקצועי אני כנרת .מגיל 6 מנגנת ! האם יש בדיקה נוספת שתמליץ לבצע והאם מדובר באמת בדלקת בברכה

בדיקה גופנית עשויה לרמוז על הבעיה. כמו כן בדיקת MRI של הכתף תהיה יעילה גם כן לצורך האבחנה.

27/02/2010 | 19:26 | מאת: אייל

שלום אני סובל מכאבים בידיים מספר שנים כתוצאה מפעולות חוזרות ונשנות במקום העבודה. רק לאחרונה אובחן אצלי טניס אלבו. כיום אני שוב בטיפול פיזיוטרפי. שאלתי היא :הפיזיוטרפיסט שם לי מין פלסטר (כחול) על כל איזור המרפק,רציתי לדעת מה מטרתו של הפלסטר. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שמוש בפלסטר לא יעיל בטיפול במרפק טניס

27/02/2010 | 14:19 | מאת: אמיר

שלום כמה זמן נזקים לפיזיוטרפיה לאחר ארתוסקופייה של ניקוי הסתיידות ודלקת בכתף (ללא קרעים) תודה

חצי שנה

26/02/2010 | 19:48 | מאת: גבריאל

הי דוקטור אני ביצעתי השבוע בדיקת מיפוי עצמות למרפק יד ימין עקב חבלה במרפק בעת משחק כדורגל ושבר במרפק יד ימין לפני כחמש שנים ולהלן הממצאים:במיפוי נראתה קליטה מעט מוגברת באזור המרפק הימני ובאזור הרדיוס הפורקסימלי מימין בהשוואה לשמאל.הקליטה בעוצמה בינונית עד נמוכה.שאר השלד תקין. סיכום: מצב לאחר שבר באזור המרפק הימני.הקליטה באיזור זה מעט מוגברת בהשוואה למרפק השמאלי.אם אכן נראה שבר באזור זה צפויה קליטה לאורך שנים רבות יתכן שמדובר בשינויים ארטריטים פוסט חבלתיים. בקיצור דוקטור מזה אומר לגביי נכון לעכשיו ?

לקריאה נוספת והעמקה

תוצאות הבדיקה מצביעות שנחבלת בעבר במרפק. מהתוצאןת האלה לא ניתן להסיק על מצבך היום במרפק. לשם כך יש צורך בבדיקה גופנית וגם בצוע צלומי רנטגן או CT של המרפק, אם הבדיקה הקלינית מצביעה על בעיה.

26/02/2010 | 11:01 | מאת: חנה

יש לי כואב בשכמה השמאלית ו יש לי נימול בעצבה מרכזית ביד שמאל. מי מה נובעת הכאב ומה לעשות?

כאב בשכמה לא יכול להסביר נמול בכף היד. ולכן לצורך האבחנה אני ממליץ לפנות לבדיקת אורטופד . בעקבות הבדיקה הגופנית של האורטופד ניתן יהיה לכוון את המשך הברור.

25/02/2010 | 20:14 | מאת: אריג

ערב טוב , בגלל כאבים עזים בכף רגל שמאל ואבצסים חוזרים עשיתי היום מיפוי עצמות והנה התשובה . בבקשה אם אפשר הסבר במלים פשוטות את הממצאים והאם הם מצדקים תלונותי ? תודה וחג שמח , סיכום ומסקנות : מיפוי עצמות - כל גופי . חומר TC-MDP בשלב הדינמי הודגמה פרפוזיה מוגברת לכף הרגל משמאל , בעיקר לאיזור הטרזלי המדיאלי ולאיזור המלאולוס הלטרלי . במיפוי הסטטי המיידי (שלב ה- BLOOD POOL ) הודגמו קליטות מוגברות באיזור העצמות הקוניפורמית המיאלית , בבסיס המטטרזוס 1 ובמלאולוס הלטרלי של הפיבולה משמאל . המימצאים מתאימים לתהליך דלקתי גרמי פעיל . פרט לך לא הודגמו מימצאים פתולוגיים משמעותיים נוספים בשאר עצמות השלד שנסקרו .

הפורום הנוכחי דן בבעיות כתף ומרפק בלבד

24/02/2010 | 21:46 | מאת: בן

שלום, יש לי כאב קל במרפק ימין + נפיחות, מרגיש שיש שם נוזל .. התחיל להרגיש לא בסדר לפני כשבוע, עכשיו שמתי לב שזה נהיה יותר גרוע והתנפח יותר.

לקריאה נוספת והעמקה

אם הנפיחות בחלק האחורי של המרפק יכול להיות שמדובר בOLECRTANON BURSITIS, שזהו תהליך דלקתי המגיב לחבישה אלסטית ותרופות נוגדי דלקת. כמובן שאתה חייב לפנות לבבדיקה לאורטופד לוודא שלא מדובר בבעיה אחרת.

שלום רב, אני בן 58 עברתי לפני שנתיים צינתור, בחודשיים האחרונים כאבים הופיעו בחזה בצד שמאל כולל בית השחי, נשללה אפשרות קרדיולוגית, כרגע יש נימול ב 3 אצבעות מרכזיות בלי הזרת והאגודל..הכאב רצוף מטריד מלחיץ לפעמים יותר לפעמים פחות אבל קיים ללא הרף..האם זה בעייה אורטופדית והאם תוכל לאבחן את המקום לפי התלונות... אולרא סאונד בוצע אין בעייה בכתף...

נמול באצבעות יכול להגרם מלחץ או פגיעה בעצבים בכל מקום מהצואר ועד לשרש כף היד. כדי להגיע לאבחנה צריך לפנות לבדיקת נוירולוג אשר ימליץ קרוב לוודאי על המשך ברור מתאים על ידי בדיקת EMG.

23/02/2010 | 20:56 | מאת: יעל

בבדיקת US שעשיתי קיבלתי תשובה קרע חלקי של גיד הסופרהספינטוס המתבטא בהנמכת הגיד ושקיעת הבורסה הסובאקרומיאלית סובדלטואידית נוזל בבורסה משני לקרע סימני שבר קומפרסיה של ראש ההומרוס נראת אי סדירות קורטיקלית בראש ההיומרוס בחלקו הקדמי עם שקיעת הקורטקס המתאים לקבר קומפרסיה בדיקה דינמית של השרוול המסובב העלתה סימני IMPINGEMENT יש לציין שזה לאחר חבלה בכתף אני סובלת מכאבים

נראה שאת סובלת מתסמונת התנגשות הכתף. הטיפול הוא בד"כ ע"י זריקה מקומית של סטרואיד ואם זה לא עוזר נשקלת אפשרות של טיפול ניתוחי. כל זה כמובן רק לאחר בדיקה גופנית אשר אמורה לתמוך באבחנה.

23/02/2010 | 15:05 | מאת: מני

שלום ד"ר רוזנברג. אני בן 45 ומזה כשנתיים שאני סובל מכאבים ממשיים בכתף שמאל. נשלחתי ע"י הרופא לעשות אולטראסאונד כתף. בתשובה כתוב: "נוזל סביב LHB בכמות רבה". מאחר והתור שלי לרופא הוא רק בעוד שבועיים וחצי, אשמח לדעת במה מדובר ומה הטיפול בכך. תודה ויום טוב, מני.

לקריאה נוספת והעמקה

תשובת הבדיקה שאתה מוסר מצביעה על דלקת סביב גיד הביצפס, אך זוהי לא אבחנה סופית. דרושה בדיקה גופנית ואולי גם בדיקות נוספות כדי לקבוע את האבחנה והטיפול יהיה בהתאם לאבחנה

וועדות רפואיות בודקות את טווח התנועה של היד הפגועה בבקשה של הנבדק להרמת היד- לצדדים, למעלה, קדימה ואחורה, איך הרופא הבודק יכול לקבוע את זווית טווח התנועה אם היא 45 מעלות או 50 מעלות וכו' ללא שימוש בעזר מכשיר מדידה, כי אם לפי "העין"- האם כך אפשר לקבוע מידה מדוייקת של טווח התנועה

הטעות במדדית טווחי התנועות בבדיקה קלינית היא כ10 מעלות

28/02/2010 | 15:17 | מאת: ערן

לדר' רוזנברג, תודה רבה על המענה שאלתי היא, איך רופא אורטופד בודק את טווח התנועה = על פי זוית הרמת היד המקסמאלית- "לפי העין" או יש דרך לבדוק עם אמצעי עזר למדידת הזווית על מנת שהמדידה תיהיה אובייקטיבית ומדוייקת

20/02/2010 | 19:28 | מאת: איל

שלום דוקטור. במלחמת לבנון השנייה קיבלתי כדור בכתף שמאן, יש פצע כניסה ויציאה. בניתוח בדקו וראו שלא נפגע שום דבר בכתף. לפני כמה חודשים התחילו לי כאבים בכתף תוך כדי שחיה ופעילות ספורטיבית, כואב לי שאני עושה מתיחות ליד שמאל, וגם בזמן קיום יחסי מין מתחילים לי כאבים בצד שמאל של הגב. מה יכול להיות הגורם ועל מה יכולים להקרין כאבים בכתף. תודה, איל.

לקריאה נוספת והעמקה

יש סיבות רבות לכאבים בכתף ועל השכיחות מהן תוכל לקרוא באתר dr-rosenberg.co.il בין היתר הסיבות לכאבים בכתף יכולות להיות קשורות גם לאיברים פנימיים אחרים כדי לאבחן מהו מקור הבעיה צריך לפנות לבדיקת אורטופד.

שלום ניקרע לי גיד הסופרא ספינטוס בתאונת עבודה לפני 5 שנים בכתף יד ימין שהיא היד הדומננטית שלי, בוועדות רפאויות בודקים את היקף הזרוע ואמה של יד ימיון בהשוואה ליד שמאל, היד הבריאה לשם "הוכחה" לגבי מצב של החמרה, האם לדעתך בבדיקה זו יש ממש-הבדיקה ההשוואתית נעשית במצב שריר רפוי, אני בן 56, לא ספורטאי העוסק בפעילות שרירית, שיטת הבדיקה לא מדוייקת:- סימון מקום ההשוואה ובדיקת ההיקף עם "סרט מטר" בצורה לא מדוייקת, כאשר לכל מילימטר בודד יכולה להיות משמעות שאלתי אליך, האם בדיקה זאת בעלת ערך מדוייקת המשקפת החמרת מצב, זאת ועוד שהיא לא השוואתית לתקופות קדומות

לקריאה נוספת והעמקה

בדיקת היקף הזרוע בהשואה לזרוע הבריא מכוון לגלות דלדול בשרירי הזרוע. הבדלים של ס"מ אחד יכול להחשב בתחום התקין.

20/02/2010 | 17:35 | מאת: גדעון

לפני 11 יום נפלתי במדרגות. הנפילה היתה חזקה וקיבלתי מכה חזקה בחזה בצד שמאל. בתחילה הכאב היה חלש ולא ייחסתי לנפילה כל חשיבות.בסוף שבוע שעבר הכאבים החלו להיות חזקים יותר וביום ראשון הלכתי לבדיקות.עשו לי א.ק.ג וכן צילום חזה. תוצאות הבדיקות היו שהכל בסדר.במהלך השבוע החולף הכאבים גברו וכיום יש לי כאב כל הזמן. הכאבים גוברים בלילה,וכאשר אני מסתובב במיטה או שאני קם מהמיטה. במשך היום הכאבים חלשים אבל מורגשים. נבדקתי שוב והרופא טוען שזו פוסט טראומה לנפילה. האם ניתן לעשות משהו לגרום לכאבים לחלוף יותר מהר? יש לציין כי אני ממשיך לעשות ספורט על מכונה אליפטית, אבל הכאבים לא מאפשרים לי לרוץ או לשחות. יש לציין כי ביומיים לאחר הנפילה רצתי כרגיל ולא היו כאבים. תודה על התשובה.

לקריאה נוספת והעמקה

הפורום הנוכחי דן בבעיות כתף ומרפק בלבד

20/02/2010 | 07:34 | מאת: טומי

בני נותח לשחזור מפרק ירך.במהלך הניתוח קיצרו את עצם הירך ב1 סמ'.וסובבו את ראש המפרק.שאלתי האם העצם תתארך והרגליים יהיו באותו האורך.

לקריאה נוספת והעמקה

הפורום הנוכחי דן בבעיות כתף ומרפק בלבד

19/02/2010 | 19:16 | מאת: ישראל גולד

השאלה שלי היא למידע אישי, אני מניח שרובנו כבני אדם רגילים לשתות קפה בכמות זו או אחרת, וכתוצאה מקריאה, ומידע כללי וקצת מניסיון, הקופאין נימצא בחלק מן התרופות להורדה ולמניעת כאב, השאלה שלי האם אותם בני אדם השותים קפה באופן קבוע, ירגישו כאב או יהיו מודעים לו מאוחר יותר מאותם בני אדם שלא שותים קפה, בגלל השימוש הקבוע בקופאין הנימצא בקפה?

הפורום הנוכחי דן במחלות כתף ומרפק בלבד

יש לי נפיחות קלה במקפר ימין (אני ימני, עובד מול מחשב הרבה, נשען על המרפק במהלך עבודה), כמו כן אני יכול לזהות כמו גולה קטנה כשאני מכופף את היד והעור מתוח .... אין כאב ממשי.

לקריאה נוספת והעמקה

ממכתבך לא ניתן להבין מהו טיב הנפיחות. המצב השכיח שגורם לנפיחות בחלק אחורי של המרפק הוא בורסיטיס, או דלקת של בורסה, מעל לאולקרנון, אך יכולות להיות סיבות אחרות. לכן לצורך האבחנה אתה חייב לפנות לבדיקת רופא. אם מדובר באולקרנון בורסיטיס אזי צריך לוודא שלא מדובר בזהום משני של הבורסה - במקרה כזה יש צורך בטיפול דחוף. במקרה של בורסיטיס אולקרנון ללא זהום משני ניתן לנסות טיפול ע"י חבישה אלסטית ואם אין הטבה ישקל הטיפול הניתוחי.

21/02/2010 | 07:04 | מאת: אני

הנפיחות ממש קלה, קשה לראות אותה (רק אם אני מצמיד מרפק למרפק אני רואה אותה). אין כאבים, אין גוון עור שונה או משהו בסגנון. הדבר שגרם לי לרצות לבדוק זה תחושה של משהו קשה שנמצא מתחת לעור (אם אני מכופף את המרפק, זה נמצא קצת מעל הקצה)

אני בת 60+, מזה מעל חודש כאבים עזים במפרק הירך ימין וכתף ימין, וקרסול ימני נפוח. אני מתעמלת פעמיים בשבוע פילאטיס ( פלדןקרייס), יש הקלה לא משמעותית הכאבים מופיעים בישיבה לאורך זמן, בנהיגה, אני צריכה להיות בתנועה. (אני סוכרתית - מטופלת ע"י גלוקומין כרגע, כדור בצהריים ובערב) מה עלי לעשות בכדי להרגיש תחושת הקלה בכאבים?

לקריאה נוספת והעמקה

במקרה של כאבים במספר מפרקים גדולים עם נפיחות מקומית יש צורך ךפנות לברור ראומטולוגי.

17/02/2010 | 13:00 | מאת: נורית

אני רציתי לברר על טיפול שמתאים להסתידות בכתף..ודלקת..כרגע אני עושה פיזיותרפיה ולוקחת כדור ברוקסין..שלא עוזר משהו..התחלתי עם דיקור וטווינה שחשבתי שזה עוזר..אזל הפיזיותרפיסט עשה לי דיקור פעם שנייה וראיתי כוכבים..מי שעשה לי את הטווינה לדעתי אולי מבין יותר.מה ששמעתי שגלי הלם עוזרים מאוד אבל אין לי מושג אם אפשר במסגרת הכללית לעשות טיפול יקר כזה.באולטרסאונד ראו את ההסתיידות והדלקת.מקווה לעזרתך.

לקריאה נוספת והעמקה

הטיפול היעיל בכאבים בכתף עקב הסתיידות בגידי השרוול המסובב הוא זריקה מקומית של סטרואיד ואם זה לא עוזר ע"י טיפול ניתוחי בגישה ארטרוסקופית. ניתן לקרוא על כך באתר dr-rosenberg.co.il

16/02/2010 | 10:53 | מאת: עמליה

האם ידוע לך כיצד ניקראת תופעת ה"כתף הקפואה" בספר הליקויים של בטוח לאומי/נכות? והאם ידוע האחוז המינימלי שמקבלים בגינו?

לקריאה נוספת והעמקה

בפורום הנוכחי איינו דנים בנושאים הקשורים לקביעת נכות

14/02/2010 | 00:21 | מאת: קרן

שלום. כבר יום שלם כפות הידיים שלי נרדמות. תחושת נמלים כזו. זה אף לא קרה לי בתדירות כזו (ממש כל רבע שעה, יד אחת או שתיהן. לרוב, יד שמאל) וזה נורא מפריע לי. עשיתי פעילות ספורטיבית היום.(ספורט שאני עושה לעיתים קרובות) האם יש קשר? האם יש לי ממה לדאוג? ללכת לבדוק? ממה זה נובע? אשמח לקבל תשובה.. שבוע טוב ומבורך. תודה רבה קרן

לקריאה נוספת והעמקה

צריך לאבחן את מקור ההפרעה התחושתית בידיים. המקור יכול להיות בצואר, במרפק ובשרש כף היד. לכן מומלץ לפנות לבדיקת רופא לשם הברור ומקום הבעיה.

13/02/2010 | 19:31 | מאת: יעל

האם עבודה פיזית יכולה להזיק להחמיר בעיה בכתף ומתי רופא תעסוקתי מונע המשך עבודה כזו (מדובר בהרמת משקלים כ-15 ק"ג לפרקים.

לקריאה נוספת והעמקה

אם יש כאבים בכתף לא מומלץ לאמץ את היד כדי למנוע החמרת המצב

11/02/2010 | 20:22 | מאת: צבי

ד"ר שלום האם אתה מנתח חברי מכבי זהב באופן לא פרטי ? והיכן ? תודה

אני מנתח בבית חולים רמב"ם בחיפה

שלום רב ד"ר. אני בת 40 ושברתי לפני שבעה חודשים את ההומרוס. בתושבה לצילום האולטרה סאונד הממצאים להלן: גיד ושריר ביספס:במבנה תקין, עדות לנוזל מסביב.דו צדדי יותר מצד שמאל. גיד ושריר סופרא ספינטוס:הודגמה הסתיידות בתוך הגיד בקוטר 0.25 ס"מ ואיזור היפואקואי בקוטר 0.2 ס"מ, הרושם לקרע תוך גידי. בור-סאב(מאנגלית) עדות לנוזל בs.a.s.d בורסה קדמית ל-S.S.P אלה כל מה שמפחיד אותי וכל השאר תקין ולכן לא כתבתי. אור למכתב הנ"ל, מה זה אומר? אציין שטופלתי בפיזיו' באופן אינטנסיבי כ 4 חודשים 3 פעמים בשבוע כולל בבית והיד החלה מעט לחזור לתפקוד אך עם כאב רב ביותר ואני עדיין נוטלת משככי כאבים חזקים ובלעדיהם, חיי אינם חיים. בUS הקודם גם ראו תסמונת הצביטה בנוסף. מה דעתך על הכל? האם זה מצריך ניתוח חלילה? אם לא, אז מהו הטיפול? אגב, הצילום אחרי השבר בכל הזמן הזה יצא במנח טוב יש לציין. תודה מראש וסליחה על אורך דבריי. תודה. מירב.

כדי לענות על שאלתך צריך לראות את צורת השבר שהיה ומידת חיבורו על פי צלומי רנטגן ובהתאם לכך להתיחס לתשובת US . לברור מסודר את צריכה לפנות לאורטופד העוסק בבעיות כתף

12/02/2010 | 12:16 | מאת: מירב

ישנה דרך האתר אפשרות? בכל אופן, המנח נראה טוב לפי כל הרופאים אבל הוא כמובן בולט ונראה לא יושב במקום רק שכאמור, הוא נחשב למחובר טוב. תוכל לפחות לומר לי בבקשה האם זה לא מצריך ניתוח?? האם זה לא נחשב לקרע גדול? והאם ניתן להחלים ממנו ללא ניתוח? תודה רבה לך.

10/02/2010 | 15:39 | מאת: חני

מזה כשבועיים יש לי כאבים בכתף ימין בשעה שאני מרימה את היד. כל עוד היד בתנוחה הרגילה זה בסדר אבל ברגע שאני מרימה אותה יש כאב חד בכתף. מהו הסיכוי שזה יעבור מעצמו והאם עלי לגשת לקבלת טיפול תודה

לקריאה נוספת והעמקה

אם המצב נמשך יותר ממספר ימים יש צורך לפנות לברור

09/02/2010 | 13:38 | מאת: גיא

אשתי מתחילה את החודש התשיעי להריונה. בשבועיים האחרונים החלו לה כאבים עזים במפרק הירך. לצד הכאבים האיזור נרדם לה לפעמים והיא מרגישה בו תחושת קור. בבדיקת האולטרסאונד שהיא ביצעה, נמצאה כי העובר "מרוכז" בצד ימין של הרחם (הצד הכואב). הרופאה שוקלת האםלזרז את הלידה מטעמים אורתופדיים, במטרה למנוע מצב של דלקת בירך והחמרתה. דעתך? תודה רבה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

הפורום הנוכחי דן בבעיות כתף ומרפק בלבד

שלום, בימים האחרונים התחילו לי בעיות של אי-נוחיות בעת שאני יושב מול המחשב. יש לציין שלא נעשה שום שינוי כלשהו מלבד שינוי עכבר, אך זה היה לפני כשבועיים. כל פעם שאני משתמש ביישום שדורש עבודה רבה עם העכבר [כגון עריכה גראפית וכו'] מתילה לי הרגשה קלה של אי-נוחיות עד כאבים קלים. כבר ניסיתי לשנות את כל גבההי משענת היד וזה לא עוזר. כרגע הוצאתי את המשענת לגמרי, בתקווה שזה יעזור.

צריך למקם את האזור ביד שגורם לחוסר נוחות. רק עם אבחנת האזור הגורם לבעיה ניתן יהיה להמליץ על הטיפול. אתה צריך לפנות לבדיקת אורטופד לשם האבחנה.

08/02/2010 | 14:22 | מאת: שמשון

שלום ד"ר מה הטיפול בדלקת בגיד הסופרהספינטוס cal . האם הדלקת יכולה לחלוף ללא טיפול כל שהוא ? תודה.

כאבים ממקור של סופראספינטוס עקב דלקת מטופלים בשלושה שלבים - ראשית פיסיותרפיה לאחר מכן זריקה מקומית של סטרואיד ואם כל זה לא עוזר מומלץ טיפול ניתוחי. תוכל לקרוא על המצב באתר dr-rosenberg.co.il

08/02/2010 | 11:21 | מאת: אורה

שלום ד"ר רוזנברג מזה כ-4 חודשים אני סובלת מכאבים בכתף ימין, במיוחד בלילה. בבדיקת US נמצא גיד הסופראספינטוס בחלקו הקדמי אזור היפואקוי בגודל 1.1 ס"מ החשוד לקרע חלקי+ ציסטה תת כונדרלים באזור טובר הקטן. האם טיפול פזיוטרפי אמור לעזור במקרה זה?? האם זה איזשהו תהליך דלקתי?? אשמח לתשובתך בהקדם.

לקריאה נוספת והעמקה

הטיפול הפיסיותרפי עוזר בהרבה מקרים. באותם מקרים שזה לא עוזר ניתן לשקול זריקה מקומית של סטרואיד וגם טיפול ניתוחי. אפשר לקרוא על הבעיה באתר dr-rosenberg.co.il

08/02/2010 | 11:16 | מאת: אורנה

שלום רב, לפני כ-9 חודשים נפגעתי בכתף, כתוצאה מפגיעת חפץ כבד מאוד על הכתף. us וצילום תקינים, עשיתי פיזיוטרפיה ועדיין סובלת מכאבים חזקים בכתף, באזור המרפק (גם בחלק הפנימי) ותחושת נימול באצבעות. הועלתה אפשרות של אי יציבות בכתף וכן פגיעה עצבית, הומלץ לעשות בדיקות ct,emg,וארתרו mri.האם אכן זה הכוון הנכון של הברור שאני צריכה לעשות? לאיזה מומחה עלי לפנות: אורטופד, מומחה לכתף, נורולוג? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

זוהי בהחלט גישה הגיונית להמשך הברור

07/02/2010 | 04:30 | מאת: אילן

אני שחקן כדורסל מקצועני ולפי כשבוע הכתף יצאה מהמקום וחזרה לאחר כמה שניות. מה ההבדל בין תת פריקה לפריקה ואיך אני מתמודד עם הפגיעה כעת? אציין שזוהי הפעם הראשונה שאני חווה פציעה כזאת. בתודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

לאחר פריקה ראשונה מומלץ טיפול במתלה למשך 6 שבועות. אם הפריקות חוזרות יש צורך בברור ע"י בדיקת ARTHRO MRI והטיפול בהתאם לממצאים. לצורך הענין אין הבדל בהתיחסות אם מדובר בפריקה שהכתף חזרה למקומה בעצמה או פריקה שהיה צורך להחזיר את הכתף ע"י עזרה חיצונית.

06/02/2010 | 18:52 | מאת: דוד

שלום דוקטור מתי מתחילים פיזיותרפיה לאחר אתרוסקופייה של ניקוי דלקת בגיד הכתף תודה

לקריאה נוספת והעמקה

לאחר שבוע עד שבועיים

06/02/2010 | 18:48 | מאת: עליזה

מזה שלושה שבועות אני מרגישה כאבים חזקים בכתף שמאל שממשיכים לאורך כל היד, ובנוסף כאבים חזקים באגודל השמאלי מה הבעיה ומה הטיפול הנדרש? אודה לך אם תענה לי במהרה עליזה.

יש סיבות רבות לכאבים באזור הכתף. על הסיבות השכיחות תוכלי לקרוא באתר dr-rosenberg.co.il. ממכתבך לא ניתן להסיק מהו מקור הבעיה לכן אני ממליץ לפנות לבדיקת אורטופד.

04/02/2010 | 22:00 | מאת: שני רחמים

קיימת הסתיידות גסה באורך 1 ס"מ בחלק הדיסטאלי של הגיד הודגם שרוול הסתיידות באורך 1.5 ס"מ מימין -הודגם פס היפראקואי באורך 0.5 ס"מ יכל להתאים לקרע תוך סיבי. האם ניתן לטפל מצב שכזה על מנת למנוע החמרה ללא ניתוח?!

לקריאה נוספת והעמקה

טיפול אקטיבי מומלץ אם יש כאבים בכתף. במקרה כזה מומלץ לבצע זריקה מקומית של סטרואיד ואם זה לא עוזר הטיפול המומלץ הוא ניתוחי בגישה ארטרוסקופית

04/02/2010 | 12:53 | מאת: הגר

לבני,17, שמתאמן באופן מקצועי נפרקה כתף בזמן אימון נבחרת.הכתף הוחזרה למקומה במגרש.בצילום רנטגן לא אובחנה פריקה.לאחר מנוחה של שבועיים חזר ובאימון שוב הרגיש תזוזה בכתף, שוב,מנוחה וחיזוק הכתף בתרגילים,חזר לאימון ואתמול במשחק בחו"ל עם מגן כתף הרגיש תזוזה וכאילו חזרה למקום.כמובן שכרגע פרש מהטורניר וימשיך בבדיקות.לפי המקרה האם להערכתך מדובר בחבלה רצינית עם החלמה ממושכת?אציין שכמעט ואין כאב רק כאב קל בהנעת היד. תודה -תודה על תשובה!!

לקריאה נוספת והעמקה

בגיל 17 לאחר פריקת כתף יש סיכוי מוגבר לפריקות חוזרות. כדי לברר מהי סיבת הפריקות ומהו הטיפול המתאים יש לבצע בדיקה ARTRO MRI של הכתף ולפנות לאורטופד העוסק בבעיות כתף.

03/02/2010 | 22:15 | מאת: ליאה

יש לי ילד בן 7 שיש לו שבר בכתף כתוצאה מחבלה בבית הספר כבר חודש לפני 10 ימים התברר שישלו נפיחות בעצם החזה שליד השבר הרופא אמר זה סימן שהשבר התחיל לשתפר גמ לפי צילומ יש שיפור בשבר וזה יקח לו חודשיים עד שנפיחות תעלם האם זה בסדר? ויש לי עוד שאלה הרופא אמר שהוא יכול לחזור לבית הספר אבל אני מאוד דואגת עליו שיקבל עוד חבלה בקתף בית ספר ויש תלמידים שדוחפים רצימ אין מי שישמור עליו גם רוצה לצין הילד שלי נפל עקב דחיפה מילד אחר מה אתה ממליץ לי לעשות? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

ההחלטה צריכה להיות על פי מידת החבור בשבר - אם השבר מחובר לא צריכה להיות מגבלה מלחזור לפעילות רגילה.

03/02/2010 | 19:45 | מאת: א' ק'

שמעתי היום בטלויזיה על טכנולוגיה לטיפול בפריצת דיסק ע"י הזרקת ג'ל, אשר גורם לצמיחה מחודשת של תאים . לצערי לא הצלחתי לשמוע את שם החברה המפתחת כראוי משהו כמו נייקאס הדובר היה מישהו בשם אספיס. האם תוכל להאיר את עיני בענין הטכנולוגיה , האם משתמשים בה בארץ ,מה קהל היעד .תודה

הפורום הנוכחי עוסק בבעיות כתף ומרפק בלבד

03/02/2010 | 18:58 | מאת: אהרון

מספר שנים אני סובל מהסתיידות בכתף ימין, אבל ברמת כאב נסבלת. ברקע סוכרת נעורים. לאחרונה עברתי צילום רנטגן וUS שמדגימים הסתיידות בגידי הכתף.לאחרונה עברתי מצב של כאב אקוטי בלי כל יכולת לבצע תנועות. טופלתי בזריקת קורטיזון שהשפעתה הורגשה לאחר 4 ימים, בימים אלה רמות הסוכר עלו וגרמו לי לתופעות די קשות. להבנתי מגוון הטיפולים הנוסף למצב זה הוא מועט כמו: טיפול כירורגי וטיפול בגלי הלם. האם טיפול בגלי הלם יכול לעזור? האם למחלת הסוכרת יש השפעה כלשהי על התפתחות ההפרעה, ו/או צמצום ביכולת ההבראה.

לקריאה נוספת והעמקה

הטיפול בגלי הלם הוא בתחום הרפואה האלטרנטיבית ולא ניתן לצפות מהו סיכוי להבראה בעקבות הטיפול. במצבך אם הכאב ממשיך הטיפול המומלץ הוא כירורגי. כמו כל התערבות כירורגית בחולי סכרת יש סיכוי מוגבר יותר לסיבוכים כמו למשל זהום בפצע או סיבוכים אחרים.

03/02/2010 | 18:03 | מאת: מאור

שלום, שמי מאור ואני בן 16.5 לפני מספר ימים התחתי לחוש כאבים חדים בעת ביצוע תנועות ספציפיות בעיקר הרמת היד מעל גובה הכתף, הלכתי אל רופא המשפחה שלי והוא אמר לי שכנראה שיש לי דלקת בכתף, ואמר לי למרוח וולטרן 3 פעמים ביום, רציתי לדעת האם זה באמת עוזר כי על המשחה כתוב שהיא עוזרת בשחרור שרירים ודלקות פרקים. אני לא בטוח כתוצאה ממה התחיל הכאב, אך אני מניח שזה מפעילות ספורטיבית שאני עוסק בה, כנראה באחד משעורי הספורט בבית הספר עשיתי תנועה חדה.

04/02/2010 | 16:47 | מאת: אורי

גם אני סובלת מבעיה דומה והרופא שלי המליץ על םויס רליף. אמר שהרבה יותר אפקטיבי מוולטרן. האם משהו שמע על זה?

קרוב לודאי שאכן מדובר בתגובת שרירים למאמץ וזה יחלוף עם מנוחה. אבל אם הכאב יחמיר או שלא יחלוף תוך שבוע עד 10 ימים אני ממליץ לפנות לרופא להמשך הברור.

03/02/2010 | 11:33 | מאת: דניאל

דוקטור שלום רב, בן 32. בריא בד"כ. בשל תלונות על שארית שתן, עברתי בדיקות דם ב-3 שנים האחרונות. מהבדיקות, עולה כי החומצה היורית אשר לפני 3 שנים הייתה בערכים של 6.3 הגיעה לפני כחודש ל 7.7. לפני כיומיים התחלתי להרגיש כאב קל אבל מציק מאוד, במפרק יד ימין, שלא מלווה בנפיחות או באודם. התחלתי לקרוא באינטרנט לגבי מחלת השיגדון. אולי זאת הייתה טעות לקרוא, אבל רציתי לדעת, האם אתה חושב שהכאב במפרק היד קשור לתוצאות בדיקות הדם? האם זו סתם בעיה אורטופדית? תודה דניאל

מהנתונים שבמכתבך אין אפשרות לענות על שאלתך. אני ממליץ לנות להמשך הברור לרופא ראומטולוג

02/02/2010 | 22:22 | מאת: דר

אני חושש שיש לי דלקת בכף היד בין האגודל לאצבע המורה. הפסקתי את הגורם לדלקת (לפיתה ממושכת) מה הסיכוי שהדלקת תחלים? האם דלקות כאלה מחלימות או שרק ניתן להקל את הכאב.

הפורום הנוכחי דן בבעיות כתף ומרפק בלבד

02/02/2010 | 17:02 | מאת: רימה

שלםרב שמי רימה אני כבר כמה חודשים סובלת מכאבים בכתף ויד ימין נישלחתי לבצעה ct צווארי .תאור הממצאים הם שינוים ספונדילוטים ודיסקונגיים בולטים ב5c בc6 . שינויים דיסקוגניים ב3c c4 c5 . אני מבקשת לדעת מה הפירוש שלהממצאים. בתודה מראש רימה .

לקריאה נוספת והעמקה

ניתן לפרש את הממצאים רק אם הוחלט שמקור הכאב הוא אכן בצואר. יש סיבות רבות לכאבים באזור הכתף והזרוע ובעיות בצואר הן רק חלק קטן מהן. לכן ראשית צריך להגיע למסקנה מהו מקור הכאב ואם הוא אכן בצואר השינויים הניוניים הנראים בCT אכן יכולים לגרום לכך. אז אני ממליץ לפנות לפורום שעוסק בבעיות עמוד השדרה.

02/02/2010 | 16:30 | מאת: נסים

היייי לאחר בדיקת mri בכתף ימין קיבלתי את התשובה :שינויים ניוונים קלים במיפרק+חשד לזיז סוב אקרומיאלי קטן הבולט אל הבורסה מתחתיו+נוזל בכמות קטנה בבורסה הסוב אקרומיאלית+קרע חלקי של המישטח הסינוביאלי של גיד הסופרה ספינטוס בקוטר 1.3 ס"מ במישור הצדדי פנימי(חתכים קורונלים 6-8 סדרה 4)+flap של הגיד באספקט המדיאלי של מיטת הקרע שאר הגידים המסובבים תקינים מה חומרת הנזק האם יש צורך בניתוח או טיפול אחר ומה זמן ההחלמה המשוער לצורך העיניין אני בן 35 תודה על העזרה

אם אתה סובל מכאבים בכתף מקורם יכול להיות מצב ניווני בגידי השרוול המסובב כפי שנראה בבדיקת MRI. אם כך הוא המצב הטיפול הראשוני המומלץ הוא פיסיותפיה עם תןספת של זריקת חןמר סטרואידי לכתף.

02/02/2010 | 15:46 | מאת: תודה

ממצאים:גיל 79 קיימת קליטה מוגברת, לא הומוגנית באספקט רדיאלי של שורש כף יד ימין ןעם קליטה מקדת בולטת יותר באזור מדור רדיו-קרפלי- גוש הידוע?שינויים ניוונים קשים? מצעים קורלציה קלינית והמשך בירור רדיולוגי של הממצא. קיימת קליטה מוגברת בעצמות טרסוס של כף רגל ימין , במדור מדיאלי ומדור פטלו-פמורלי של ברך ימין , באספקט מדדיאלי של ברך שמאל, קליטה מעט מוגברת בשורש כף יד שמאל ובמפרקים קטנים של אצבעות בשתי כפות הידיים, קליטות מוגברות בחוליות L1'L5-S1 בעמוד שדרה גבי עליון, קליטה מוגברת דיפוזית בכתף שמאל ואי סדירות קשה בקליטה בעמוד שדרה -כנראה שינויים ניוונים או דלקתיים.

בפורום הנוכחי אינני נוהג לתת הסבר על ממצאים של בדיקות דמות. הסבר כזה צריך להנתן ע"י הרופא שהמליץ על הבדיקה. הסיבה לכך שבדיקות דמות ברות כתוספת ולשם ברור מצב שנמצא בהערכה ראשונית של הרופא בבדיקה גופנית ואמורות לתת תשובות לשאלות שעלו בעקבות הבדיקה הגופנית. לכן אני ממליץ לפנות לרופא שהמליץ על הבדיקה והוא זה שיגיע לאבחנה בעקבות קבלת התוצאה.

02/02/2010 | 14:20 | מאת: דוד

מהי פעולת האורוסתוקופייה של דלקת ssc בכתף. מה עושים בדיק בניתוח ? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

ניתוח ארטרוסקופי הוא ניתוח בגישה זער פולשנית, ז"א דרך פתחים קטנים בעור מוחדרת למפרק מצלמה ומכשירים מיוחדים לצורך בצוע הניתוח.

02/02/2010 | 10:16 | מאת: אורנה

לפני כשנה בעקבות משחק באולינג התחלתי לסבול מכאבים חזקים בזרוע ובכתף. לפני כחצי שנה עשיתי אולטרה סאונד לכתף ומצאו- "טנדיניטיס מסויידת ISP, טנדינוזיס SSP, חשד לקרע קטן בתוך הגיד ובורטיטיס". על פי הממצאים האורטופד נתן לי כדורים (ארקוקסיה)ועשיתי פזיותרפיה במשך כחדשיים. למרות זאת, הכאבים באזור הכתף חזקים מאד ותנועת היד מוגבלת בגלל הכאבים. מה ניתן לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

כאבים בכתף עקב דלקת או קרע בגידי השרוול המסובב מטופלים ע"י פיסיותרפיה לעתים בתוספת זריקה מקומית של חומר סטרואידי ואם זה לא עוזר ניתן לשקול טיפול ניתוחי. את יכולה לקרוא על הבעיה באתר dr-rosenberg.co.il אני ממליץ לפנות לאורטופד לצורך הברור המדויק והמלצה על הטיפול. טיפול תרופתי לא עוזר בד"כ במקרים מסוג זה.

01/02/2010 | 20:20 | מאת: waly

בהמשך לטיפול במראת כאב בבעית פציעה בכתף,נשלחתילבצע צילום רנטגן בצוואר.בצילום נמצא "יישור לורדוזיס". שאלותי: 1 מה משמעות ממצא זה? 2.האם יתכן כי,הפציעה(שהתרחשה כתוצאה מנפילה על הגב וגרמה לפריקת כתף)היא זו שגרמה לממצא שהוזכר לעיל? 3.מהו הטיפול המומלץ? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

ישור לורדוזיס צוארית יכול להיות ממצא תקין או יכול להגרם ע"י כאבים בצואר. מומלץ לפנות לבדיקת אורטופד לברור המצב.

01/02/2010 | 15:44 | מאת: ליאור

שלום רב, אני בן 33 וסובל מדלקת מרפק ביד ימין מזה כשמונה חודשים. לפני שלושה חודשים פניתי לאורטופד, הוא רשם לי אוטופן לעשרה ימים אך הפסקתי לאחר חמישה ימים מהסיבה שזה לא עזר. הגעתי שוב לאורטופד והוא עשה לי שתי זריקות, הפרש של שבועיים בין אחת לשנייה. עשיתי מנוחה של שישה שבועות אחרי הזריקה השניה, לא הרגשתי כאבים ואז חזרתי לפעילות חלקית, חצי שעה אחרי פעילות הכל חזר למצב של לפני הזריקה הראשונה. הגעתי שוב לאורטופד ואז הוא אומר "ניתוח קטן או פיזותרפיה", עכשיו אני עושה פיזותרפיה, הייתי כבר פעמיים ואין שיפור, עושים לי טיפול בגלים. האם יש עוד משהו שאפשר לעשות, שמעתי על שיטת CRT ? האם זה בטוח ? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

אם מדובר במרפק טניס שלא הגיב לשתי זריקות סטרואידים ופיסיותרפיה אזי מומלץ לטפל ע"י ניתוח. תוכל לקרוא על המחלה באתר dr-rosenberg.co.il

31/01/2010 | 18:25 | מאת: וולי

00האם לאחר פריקת כתף (נמצא בבדיקות us ן-ct "היל זקס" ןפגם מסוג "בנקרט") תישאר לי נכות כלשהי? אם חיובי,מהי הערכה לגבי גובה הנכות? ראוי להדגיש,שאני מצוי כבר יותר מ-5 חודשים בטיפולים רפואיים(פיזיוטרפיה ומרפאת כאב)אך עד כה ללא שיפור כלשהו.קיימת לי הגבלה משמעותית בתנועות הזרוע והכתף.

לקריאה נוספת והעמקה

נגע בנקרט שלא החלים יכול לגרום לפריקות חוזרות של הכתף. בפורום הנוכחי אני לא דן באספקטים הקשורים לקביעת גובה או קיום נכות - לשם כך אתה צריך לפנות לקבלת חוות דעת רפואית משפטית