פורום הפרעה בתפקוד מיני אצל גברים

8633 הודעות
6604 תשובות מומחה

מנהלי פורום הפרעה בתפקוד מיני אצל גברים

04/09/2016 | 23:42 | מאת: בעילום שם

לא יודע איך להתחיל להסביר, מקווה שאצליח. אני גבר בן 26 שסובל מתקופות לא קצרות של עייפות, חוסר ריכוז, שינה לא מרעננת, דיכאון וחוסר מצב רוח - כל זה לסירוגין. לאחרונה סיימתי זוגיות של 3 שנים, מאוד פעילה מינית. במהלך ה3 שנים האלה הגעתי למסקנה שאחרי שפיכה הגוף שלי נכנס למצב המתואר למעלה במשך כמה ימים. עכשיו אם נניח כרגע אני מרוכז, עירני, חד, ישן טוב וכולי - אחרי שפיכה (אם זה סקס עם בת זוג או אוננות) כל זה נעלם לכמה ימים. הגוף יישאר במצב הזה גם לאחר השפיכות הבאות. מה שמוזר הוא, שפתאום אחרי שפיכה המצב יכול כולו להתהפך ולחזור להיות טוב! למה אני מתכוון? אם עכשיו אני נמצא במצב הלא טוב - הוא לא יעבור לי עד שלא אגיע שוב לשפיכה. לא מחייב שבפעם הבאה זה יעבור, דווקא זה יכול גם להחמיר את המצב. שורה תחתונה - איך שאני מצליח להגיע למצב המאוזן אני נמנע מסקס או אוננות עד שאינני יכול עוד להחזיק ואז כל זה חוזר על עצמו. לפעמים אני יכול להיות שבועיים במצב רע מאוד ואז פתאום אוננות והכל מסתדר. לאחרונה התחלתי לעסוק בספורט אירובי שלא הביא לשיפור במצב. אשמח לעזרה אני אובד עצות ואיכות החיים שלי נפגעת בצורה לא רגילה !

04/09/2016 | 23:49 | מאת: בעילום שם

בנוסף למה שציינתי, אינני חווה זקפות בוקר כבר המון זמן (כמה שנים) והחשק המיני ירוד מאוד.

יש תסמונת עליה כתבתי כאן POIS - השתמש במנוע החיפוש. אבל זה מתאים רק לחלק שאתה מתאר בו יש תשישות לאחר אורגזמה. זה לא מסביר מדוע כאשר אתה תשוש אורגזמה מאוששת אותך. כלומר, כנראה זה לא POIS. וכמו שאתה בעצמך אמרת כנראה זה מורכב. ועל כן מציע שתיגש לבירור מעמיק במרפאה לטיפול מיני - www.itam.org.il

28/08/2016 | 12:44 | מאת: חנן

אני בן 55 ויש לי סכרת מזה כחמש שנים. לאחרונה היו קשיים לי בזקפה.אינני יודע אם זה בשל המחלה או בשל לחץ נפשי. התחלתי לקחת כדורי מציצה לויטרה. בד"כ אני מקבל זקפה חזקה לאחר לקיחת הכדור ולאחר כעשר דקות יש לי ירידה בזקפה, אשר בכל זאת מאפשרת לי את המשך קיום המגע. מה לדעתכם הסיבה לירידה בזקפה? האם סביר להניח שזה בשל הסכרת?

לקריאה נוספת והעמקה

חנן שלום, הרושם הוא שהבעיה בזקפה היא בשל מחלת הסוכרת שיש לך מזה כחמש שנים. המחלה פוגעת בכלי דם ועצבים. הבעיה נפתרה ע"י הכדור אך אז הזקפה נופלת וכדי לדעת את הסיבה צריכות להישאל שאלות רבות (לא כאן המקום) על מנת לברר האם זה בשל מקור חרדתי או בשל המחלה. הרושם הראשוני שלי הוא שקיימת גם בעיה חרדתית הגורמת לנפילת הזקפה, אבל ממש תחושת בטן. תוכל לפנות למרפאה לבריאות מינית לצורך בירור מתאים.

איפה ניתן לרכוש ויאגרה גנרית בלי מרשם?

לקריאה נוספת והעמקה

ויאגרה הינה תרופת מרשם ויש לכך סיבות טובות.

עוד מעט בן 55. לוקח אקספורג להורדת לחץ דם. (170 - 90). לוקח סיאליס על בסיס יומי. כשאני מנסה לקיים יחסים עם אשתי לעיתים עולה לי החום בצורה דרסטית ואני מזיע, וזקפה נוצרת לאחר זמן, והיא לא מחזיקה מעמד. אני מבין שהתרפות ללחץ דם מחמירות את הבעיה. זה ממש לא נעים ומתסכל. יש פתרון?

לקריאה נוספת והעמקה

לא ברור ממה נובעת עליית החום. אולי מהמאמץ. לא מסיאליס יומי. הבעיה בזקפה נובעת מלחץ דם ומהתרופות שאתה נוטל. יש פתרונות נוספים ומגוונים ועל כן מציע שתיגש למרפאה לבריאות מינית לקבל פתרון שיתאים לך ועם פחות תופעות לוואי וכן עם עליה בשביעות רצון מיחסי המין. יש רשימת מרפאות לטיפול מיני ובריאות מינית באתר איט"ם www.itam.org.il

14/08/2016 | 21:05 | מאת: אליאור

שלום, אני בן 25 ויש לי האמת כבר בעיה מגיל 18 19 בערך, מאז אותה תקופה נהייתה לי ירידה בחשק המיני, ירידה בחוזקה של הזקפה. גם בסקס אני צריך תמיד לדאוג שהוא יעמוד. עם כל זה גם אני זוכר גם שפשוט נהייתה לי ירידה בתחושה של האורגזמה החל מאותה תקופה של השינוי. כל זה קרה לי ביחד. עשיתי באותו גיל בדיקות דם הורמונליות והן יצאו תקינות. תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אליאור,כדאי שתפנה למרפאה מוסמכת לטיפול מיני דרך אתר איטם באיזור מגוריך. לפי מה שאתה מתאר צריך לעשות אבחנה מקיפה רפואית ופסיכולוגית כדי להבין מה הסיבות לבעיה ולפי זה יקבע הטיפול.אם יש לך בת זוג עדיף לפנות יחד

13/08/2016 | 07:54 | מאת: סובל

שלום! אולי לחלק מהגברים שסובלים מהבעיה ההפוכה זה נשמע כיף... אבל אני מקנא בכם! אני סובל מאוד משפיכה מאוחרת, זה אומר שאני יכול להיות מעל לשעה וחצי ולעיתים מעל לשעתים עם פרטנרית ולא להגיע לשפיכה.. באוננות, לוקח לי לפחות (השיא המהיר ביותר שלי הוא 45 דקות) שעה כדי לגמור אחרי שאני מתאמץ בשיא המהירות והכח.. אני מרגיש כבר שאין טעם לחיות ולקיים יחסים עם נשים.. אני סובל מאוד ברמה היום יומית ואני לא יודע מה לעשות, לעיתים אחרי כ 30-40 דק של קיום יחסי מין ב פול כח הזקפה נופלת ומבחינה פיזית אני גמור (הן מתנשף והן מזיע כאילו רצתי מרתון). מין בשבילי זה שם נרדף לסבל. הייתי רוצה לדעת אם יש פתרון, ובמידה וכן- מהו? תודה רבה מראש!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב התופעה של שפיכה מאוחרת או מעוכבת מוכרת לנו ואנחנו מטפלים בזה בהצלחה.אפשר להבין את הסבל שלך. בדרך כלל הסיבה היא מנטלית רגשית נפשית, יכולה להיות קשורה עם מתח, חרדה, חוסר ריכוז, גם את אתה לא מודע לזה. ככל שאתה מתאמץ יותר לגמור אתה לא בחוויה ואתה מרחיק את הגמירה. תפנה למטפל מיני מוסמך עם רקע בעבודה סוציאלית קלינית או פסיכולוגיה קלינית דרך אתר איט"ם. אם יש לך בת זוג עדיף לפנות יחד

25/08/2016 | 21:08 | מאת: דניאל

זה נקרא הפחד להבלע בתוך האישה בדכ זה לא בעיה פיסית. אלא אם לוקחים כדורים מעכבי שפיכה. זו בדכ בעיה של גבר שמ9חד מדמות נשית. הגמירה בתוך הפות היא סוג של פחד מאובדן השליטה לאישה שעושה את התפקיד של הכלת הגבר. זה קשור לדמות האם . תנסה גירוי ערמונית בעת המשגל. זה יגרום לגירוי חזק ושחרור זרע וחויה פיסית שתפרוץ את מעגל העכוב. זה אולי יביא שינוי.

30/12/2016 | 07:03 | מאת: הקיבוצניק

תמצא פרטנרית סבלנית שאוהבת מדחקים מסביב לאיבר המין ביצים וכל החבילה. יש כאלה שמטורפות על זה. בקיבוץ כינו אותן החולבות. כי לא תמיד היה ניתן לקיים יחסים מלאים. היו חולבות טובות שפשוט כל ענינן היה אהבת הפין והמסביב. אלה יענגו אותך בסבלנות ויתםהבו שאתה לא גומר ויעשו לך עונג כזה שבסוף נגיעה בפרוסטטה כאקט סיום עם האצבע תביא אותך לשיא שמעולם לא הרגשת. חפש חולבת היא תגיע יותר מהר ממה שתחשוב.

10/08/2016 | 18:44 | מאת: ד

עשיתי בדיקה של טסטוסטרון טוטאל וקיבלתי 11.4 שהגבול העליון זה 28.4 ולצערי החשק המיני שלי לא קיים בגלל אני כל הזמן עייף וגם למרות פעילות גופנית לא יורד במשקל והכרס נשארת... האם אפשר לשקול טיפול במצב כזה? כי אין לי כבר חיים ואני לא יודע מה לעשות.. תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

עדיין הרמה של ההורמון בתוך הטווח. יש לערוך בירור, כולל רמות הורמונים נלווים - כדי לדעת אם אכן קיימת בעייה. ברור שאם יש בעיה הורמונלית היא ניתנת לטיפול. יש לברר אם קיימות סיבות אחרות לירידת החשק המיני. גש לעבור בירור מתאים, הכולל הערכה רפואית, הורמונלית ופסיכו-סקסואלית במסגרת מרפאה העוסקת בטיפול מיני - רשימת מרפאות ציבוריות מוסמכות באתר איט"ם - www.itam.org.il

10/08/2016 | 18:34 | מאת: צדוק

עברתי ניתוח להסרת ערמונית ומאז רמת הזקפה נמוכה מאוד. מה ניתן לעשות? האם יש פתרון לבעיה?

לקריאה נוספת והעמקה

בניתוח נפגע העצבוב של מנגנון הזקפה בחלק ניכר מהמקרים. בהחלט יש מה לעשות. לא ברור אם האורולוג המנתח הנחה אותך עוד לפני הניתוח וסיפר לך על ההפרעות הצפויות, אך זו חובתו. ניתן לשפר הזקפה ע"י תרופות, הזרקות לפין או שימוש במכשיר ואקום. כל מקרה לגופו. גש למרפאה העוסקת בבריאות מינית מתוך רשימת המרפאות באתר איט"ם - www.itam.org.il

נאמר:" רמות הטסטוסטרון בגוף מגיעות לנורמה תוך כ-3 שעות מרגע מריחת Testomax ונשמרות באופן אחיד למשך 24 שעות." לאור מה שנאמר : אם אני מקיים יחסי מין רק פעם בשבוע - האם יש טעם למרוח כל יום או שאפשר למרוח רק בטווח של 24 שעות לפני יחסי המין?

09/08/2016 | 12:04 | מאת: ישס

רק להבהיר את השאלה: מצד אחד ההוראה מחריחה יום יומיות של טסטומקס. מצד שני במאמר על טסטומקס כתוב :" רמות הטסטוסטרון בגוף מגיעות לנורמה תוך כ-3 שעות מרגע מריחת Testomax ונשמרות באופן אחיד למשך 24 שעות." איך זה מתיישב?

טסטומקס ניתן בעת מחסור ברמת טסטוסטרון בגוף ועל מנת לשפר הרמות. יש למרוח כל יום ולעקוב אחר הרמות בדם (דרך רופא משפחה), כולל מעקב אחר תפקודי כבד, ספירת דם ו- PSA. אין קשר בין מריחת ההורמון, על מנת להשלים רמתו בדם, לבין תזמון יחסי המין.

שלום, אני בן 25, סובל מבעיות קלות בתפקוד מיני במסגרת קשר יציב הבאות לידי ביטוי בזקפה חלקית, הן עם בת הזוג והן לבדי, אולם ביחוד לקראת ובעת חדירה. רופא המשפחה הפנה אותי לבדיקות דם, הן יצאו תקינות. ביחסי מין מחוץ לקשר, או בתחילת קשר, בעיית הזקפה חמורה הרבה יותר ואינה מאפשרת לרוב קיום יחסים. ישנו אלמנט של רתיעה וחרדה מקיום יחסים (יחס עם הרצון והמשיכה לכך), כך שבבירור הגורם הפסיכולוגי משחק כאן תפקיד. מיהו בעל המקצוע המתאים לטיפול במקרה כנ"ל? פסיכולוג? סקסולוג? פסיכיאטר? פסיכולוג/פסיכיאטר המתמחה בטיפול מיני? אציין שבמסגרת הכיסוי של מכבי פסיכולוג ופסיכיאטר מכוסים, אולם סקסולוג מכוסה רק במסגרת טיפול באיכילוב ואסף הרופא, בעוד שאני במרחק שעתיים נסיעה. כך שאם אין עדיפות ברורה, אעדיף פסיכולוג/פסיכיאטר. תודה דן

לקריאה נוספת והעמקה

אתה צריך טיפול של מטפל/ת מיני/ת מוסמכ/ת. באתר איט"ם - אגודה ישראלית לטיפול מיני תוכל למצוא רשימה של מטפלים ומרפאות ציבוריות. אין צורך בפסיכולוג ו/או פסיכיאטר. לצערי ברוב המקומות טיפול מיני אינו בסל.

08/08/2016 | 01:39 | מאת: דן

באתר מופיעים סוגי מטפלים שונים כ"מטפלים מיניים", לדוג' הרשימה נפתחת בעובדת סוציאלית, רופא (גניקולוג) ופסיכולוגית, וממשיכה אף בטיפול באמנות. לאיזה תחום מקצוע מומלץ לפנות במקרה שלי?

01/08/2016 | 22:46 | מאת: רון

רציתי בבקשה לשאול אם בעיית וריקוצלה שניכרת מאוד אם בעצם זה שיש ריבוי דם באזור האשכים יכול לגרום לחימום יתר של אבר המין ומזה לגירוי מיני ביתר קלות? וגם רציתי לדעת אם ישנם דרכים טבעיות למנוע התעוררות מינית? תודה רבה מראש!

לקריאה נוספת והעמקה

אין קשר בין וריקוצלה לבין מידת הגירוי המיני. לעיתים זה עשוי לגרום להפרעה באיכות הזרע. לא ברורה שאלתך לגבי מניעת התעוררות מינית.

לי יש בריחת זרע שאני לחוץ או בחרדה במקום סגור באוטובוסים שאין יציאה חופשית לשירותים או שצריך לדבר בפורום של אנשים ברצוני לדעת מה הבעייה

אם תגדיר יותר לעומק את הבעיה אשתדל לתת מענה. מה זה בריחת זרע? האם זה מלווה באורגזמה? האם זו סתם הרטבה ולא בהכרח זרע? בן כמה אתה? נוטל תרופות? כמה זמן התופעה קיימת? וכו' וכו'... לא ברור ממעט המידע שנתת.

01/08/2016 | 06:39 | מאת: היי

אני ובעלי קיימנו יחסי מין אנאלים הוא גמר מחוץ לתחת על פי הטבעת וזה נזל לנרתיק יש סבירות שנכנס להריון?

לקריאה נוספת והעמקה

זרע בנרתיק עשוי לגרום להריון ולא משנה איך הגיע לשם.

30/07/2016 | 14:33 | מאת: ללי

שלום אני בת 23 ויוצאת עם בחור בן26 כ- 3 חודשים . ישנה משיכה מטורפת ביננו ואנחנו מתחרמנים הרבה , הוא אוהב את זה  חזק מבחינת ההתחרמנות( לתפוס חזרפק וכו) וגם אני אבל שמתי לב איבר מינו לא עומד חזק אף פעם עד היום שפשוט הבנתי שצריך חשפשף לו ממש ממש ממש חזק את איבר המין שלו בשביל זיקפה, אז זה אומר שמהתחרמנות הוא פשוט לא ככ יכול לחדור ישר וזה דיי מלחיץ ומרתיע אותי שלא יהיה לנו סקס ספונטני( עדיין לא שכבנו)עם חדירה ישירהללא משחק מקדים.. וזה מוזר לי כיוון שלא ניתקלתי בסיטואציה כזו שקשה להעמיד . אני לא יודעת אם ישנה בעיה מתחת לפני השטח אשר אגלה סבמשך אולי. תודה מראש

ורוצה לרדת כל הזמן מאוד מענג ..

נראה שאין שום בעיית זקפה, אלא התמקדות שלך בזקפה של בן זוגך במקום ביכולת שלך להתענג ממנו ומכל מה שאתם עושים. ייתכן שהלחץ שלך גורם לירידת הזקפה שלו. אולי יש קצת חרדה שפוגמת פה ושם באיכות הזקפה, אבל את מקרינה לחץ שמגביר את אותה חרדה. יש לכם כרגע סקס ספונטני נפלא, אך את אפילו לא "סופרת" את זה כסקס, כי זה לא כולל חדירה, ואת מודאגת שמא הוא לא יוכל ישר לחדור...

שלום רב לפעמים מרוב מאמץ ולחץ הגבר לא מספיק רגוע ולא מספיק מרוכז ואז הזקפה לא כל כך חזקה, אל תיכנסי ללחץ כי זה רק יפריע לשניכם,תהני יחד איתו באוירה כמה שיותר רגועה ותלמדו להכיר אחד את השני בסקס. אם זה לא יסתדר תפנו יחד למרפאה מוסמכת לטיפול מיני דרך אתר איטם

26/07/2016 | 14:31 | מאת: פלןני אלמוני

אני ב60 לאחר 5 צנתורים שעברתי האחרון לפניי 5 שנים ונוטל תרופות קבוע : lipitor-80?מ"ג cardiloc-1.25 מ"ג Ramipril tricie 1.25 acetylsalicylic acid cartia 100 מ"ג ו-omepradex- 20מ"ג. חוץ מזה אני אדם בריא שעוסק בספורט רץ ואו צועד מהר כמעט יום יום. ואובחנה אצלי עקמת הפין שנובעת מבעיה ואו מחלה ה-PERYONIE פיזית לא מפריעה לחדירה אבל לא נעים אסתטית האם יש לזה פתרון? אם זכרוני אינו מטעה אותי בעיות הזיקפה אחלו לפני שגיליתי את העקמת. בשנים האחרונות חלה ירידה ביכולת להגיע לזיקפה ולשמר אותה. מצד שני התיאבון המיני לא מביש גם בחורים צעירים ממני. ידוע לי שהבעיה הנ"ל שכיחה אצל גברים בגילי, (ולא יודע כמה,) לכן אני נעזר בסיאליס יומי מה שמשפר את המצב, אבל בכל זאת לא מצליח לשמר את הזיקפה וכל הסח דעת פוגע. בנוסף אני סובל משפיכה מוקדמת ואני מעלה זאת היות ואחריי גמירה אבר המין נופל מידית ולא ניתן להמשיך נכון שיש פתרונות אבל זה לא הפיתרון. האם יש דרכים למנוע את השפיכה מוקדמת? ואו ותכשירים ללא טעם שיעזרו בעניין. יש לציין שאני לא אדם אם ביטחון מופרז. בתקופה האחרונה בעת ניסיון לקיים יחסי מין אם הצלחה מועטה אשתי העירה לא פעם ולפעמים בעצבים אם לא עומד לך למה אתה מתחיל בכלל, ואו אני לא מרגישה אותך בכלל. ואו באיזה שיחה אתה גומר מהר עניתי לה מה אחריי 27 שנות נישאים פתאום נזכרת. פתאום מפריע מה היית עושה אם הייתי חולה סכרת? דברים שמעלים בי את המחשבה מה עשתה אם הפריע לה שהינו יותר צעירים.

לקריאה נוספת והעמקה

לגבי פירונה - אם זה לא גורם בעיה בחדירה ומפריעה אסטטית בלבד - לא כדאי לגעת. ניתן לעבור ניתוח ליישור באותם מקרים שזה מתקדם, כואב ומפריע לחדירה - אבל זה ניתוח וגורם גם לקיצור של כס"מ. בעיות הזקפה נובעות ממחלות הרקע והתרופות שאתה נוטל - אותו תהליך שסתם את כלי הדם בלב (ובעטיו עברת 5 צנתורים) סותם גם את כלי הדם בפין. שפיכה מוקדמת יכולה להופיע בעקבות הופעה בעיות בזקפה וללוות אותה. ניתן לטפל בשלל הבעיות שאתה מתאר במסגרת מרפאה לבריאות מינית - רשימת מרפאות באתר איט"ם www.itam.org.il - תוך התייחסות גם למרכיבים רגשיים וזוגיים (בייחוד לאור התגובה של אשתך).

31/07/2016 | 08:53 | מאת: פלוני אלמוני

האם יש דרך לפתוח ואו להרחיב כלי דם באזור הפין כמו צינתור ולהמעיט את תרופות לשיפור הזיקפה האם הייתה ממליץ על שינוי בסוג התרופות שאני משתמש הקשורו ללב?

25/07/2016 | 22:02 | מאת: אביעד

שלום רב. אני גבר בן 46,מבחינה מינית תקין לחלוטין. שמתי לב שלאחרונה אין לי זקפת בוקר בלא מעט בקרים. בעת קיום יחסי מין,יש חי זקפה מלאה וחזקה. האם מצב כזה הוא תקין? תודה רבה

אם במהלך יחסי מין ו/או בעת גירוי מיני אתה מגיע לזקפה טובה וחזקה, אזי אין לך ממה לחשוש.

שלום רב. לפני שבועיים וחצי חוויתי פציעה באשך שמאל. מאז אותו יום אני סובל משפיכה מוקדמת בעת קיום יחסים עם בת זוגתי. חשוב לציין כי לא סבלתי משפיכה מוקדמת מעולם ונהנתי משליטה בשפיכה ומקיום יחסי מין במשך זמן רב. מאז הפציעה יש לי תחושות מוזרות באזור האשכים ושפיכה מהירה. הייתי אצל אורולוג ששלל קשר לפציעה ואמר שהאזור תקין. אם כך, מדוע התופעה ממשיכה במשך יותר משבועיים? אני ובת זוגתי מאוד סובלים מכך. רציתי לשאול אם יכולה להיות תופעה פתאומית וחולפת של שפיכה מוקדמת? האם זה קשור לפציעה? האם זה יחלוף או שזה דורש טיפול? מעולם לא סבלתי מכך בעבר, האם זה הגיוני שהתופעה תהיה פתאומית? אגב, רציתי לציין שאני בן 27, בריא. תודה רבה לך על העזרה. עידן.

לקריאה נוספת והעמקה

עידן כדי להגדיר שפיכה מהירה צריכים לעבור לפחות 3 חודשים מרגע הופעת הבעיה. אתה עברת אירוע לא נעים שגרם לך ללחץ וחרדה, שהובילו לשפיכה מהירה משנית (נובעת בעקיפין בשל אותו לחץ). השפיכה מהירה קשורה לפציעה רק באופן עקיף. נסה ביחסי המין בינתיים להתמקד בהנאה ולא בשליטה על השפיכה. תמשיך עם ההנאה גם לאחר שאתה שופך ואפילו אם זה קורה מהר. הוצא הלחץ מחדר המיטות. אם הבעיה אינה חולפת וממשיכה להטריד אותך תוכל להיעזר בטיפול מיני קצר מועד.

20/07/2016 | 14:26 | מאת: לה לה לה

היי, אני בן 29, ומאז שאני זוכר את עצמי מעולם לא נהגתי לאונן בשיטה הקלאסית של שפשוף באמצעות היד, אלא הייתי ממקם כרית על המיטה ומשתפשף עליה, בדומה לתנוחת סקס. למעשה זהו פשוט הרגל שהלך והשתרש מאז הפעם הראשונה בה גמרתי בגיל 15, אך לצערי הוא מסרב לעזוב וההשפעות שלו הן קריטיות עבורי: 1. ביחסי מין (אני גיי), איני מסוגל לגמור בשום צורה אחרת מלבד זיון או השתפשפות על הפרטנר.. 2. מין אוראלי הוא אחלה וכיף אבל אני לא מסוגל לגמור ממנו מכיוון שהוא לא מהווה את הטריגר אליו התרגלתי. 3. על שפשוף קלאסי בעזרת היד כבר מזמן ויתרתי והפעמים בהיסטוריה בהן גמרתי באופן הזה היו בודדות. 4. כשאני מחוץ לבית ורוצה לאונן, זה כמעט בלתי אפשרי אם אין ברשותי את העזרים הדרושים. העניין מפריע לי מאוד והייתי רוצה להרגיל את עצמי לגמור באופן אחר שיעניק לי נוחות ואפשרויות נוספות בסקס ובכלל. תודה רבה!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב הדרך הטובה ביותר לשנות הרגלי אוננות היא לנסות לאונן בליטוף ושפשוף עם היד כשאתה רגוע ומתרכז בתחושות ובהנאה או בפנטזיה. למה אתה מתכוון שזה לא הולך בגרוי עם היד? האם אתה רגוע ומרוכז בחוויה? אם זה לא יסתדר תפנה למטפל מיני מוסמך דרך אתר איטם

22/07/2016 | 14:32 | מאת: לה לה לה

שאני יכול לבלות עם פרטנר במשך שעה וחצי, להסתובב סביב נקודת הגמירה אבל לא לגמור, ואז בחצי דקה של חדירה או השתפשפות (שדומה לאקט עם הכרית) לגמור ברגע.. וזה מבאס שאין לי את ה-safe zone של האוננות הקלאסית בעזרת היד. פשוט התרגלתי לטריגר מסוים, ושום דבר מלבדו לא מביא אותי לאורגזמה. תודה על ההתייחסות, אנסה לשחק עם עצמי בעוד כמה אופנים :)

אני גבר כבן 30, ואני מעוניין בתרופה שתוריד לי את החשק המיני, בעבר פסיכיאטר רשם לי פקסט/סרוקטסט 20 מ"ג, אבל זה לא עזר מספיק ומצד שני גרם לי לעייפות רבה. בהמשך רשם לי אנדרוקור 50 מ"ג, כשלקחתי 4* 50 מ"ג ביום במשך תקופה זה השפיע עלי די טוב, אבל היות שאני נשוי, אז הפסקתי לקחת את האנדורוקור כמה ימים לפני שהייתי צריך לחזור לקיים יחסי מין, (אני דתי - ויש זמנים שאסור ויש זמנים שצריך...) אבל הכושר לא חזר, הזיקפה היתה נופלת ועוד... אז פניתי לאורולוג והוא אמר לי שיכול לקחת עוד כמה חודשים עד שיחזור הכושר, ולשאלתי האם ההשפעה של האנדרוקור זה תמיד הפיך? הוא אמר שאם אני לוקח יותר מחודשיים אז זה מייבש את הערמונית, ואח"כ גם אם אני מפסיק לקחת הורמונים הכושר יורד ולא חוזר להיות כמו שהיה, בקיצור אין הוקוס פוקוס, ואינני לוקח את זה יותר כי אשתי וגם אני לא רוצה שהכושר המיני שלי ירד, אלא אני זקוק לתרופה שמצד אחד תוריד את החשק המיני, אבל לא תפגע כלל בכושר לקיים יחסים, האם יש? לאחרונה שמעתי על תוסף בשם "שיח אברהם" בהקשר של החלשת הדחף המיני בגברים, וקניתי בחנות טבע, והתחלתי להשתמש, ואכן אני מרגיש ממש כמו כשלקחתי אנדרוקור, אבל איני יודע אם זה פועל דומה לאנדרוקור, אז זה עם הזמן יגרום לי לנזק בלתי הפיך, או שזה עובד בדומה לפקסט/סרוקסט, שעובד רק על המח ואז תמיד המצב יכול לחסור לקדמותו, אשמח לקבל מידע גם לגבי התוסף תזונה "שיח אברהם", וגם בכלל האם קיים איזה פתרון שמפחית חשק אבל לא פוגע ביכולת המינית תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

אין תרופה כמו זו שאתה מתאר ולמעשה תרופות להפחתת החשק אסורות לשימוש כאשר אין אינדיקציה מתאימה וזה בניגוד לאתיקה המקצועית. לגבי תוספים (כולל שיח אברהם) - רשמתי רבות (השתמש במנוע החיפוש) - לא כל מה שבריא טבעי ולא כל מה שטבעי בריא. מוזר שאתה מבקש לקבל מידע אחרי שכבר ניגשת, רכשת, השתמשת... לא שווה לעשות זאת קודם?! או לקבל המידע מהרוקח שמכר לך? בכל אופן אתה מתאר בעיה שהפתרון לה אינו נעוץ בתרופות, אלא בטיפול רגשי ממוקד.

אולי בגלל שהוא דתי. והרופא רוצה לעזור לו לא לשפוך זרע. מה זה? זו תרופה הרסנית ביותר שניתנת לחולי סרטן גם. פורסטטה. לגבר נשוי בריא מי מעיז לתת? ; זה ניתן רק בהתוויה חמורה של עבריין מין או חולה סרטן.

16/07/2016 | 20:28 | מאת: מתוסכל כבר

אישתי נראת מעולה , כרגע בהריון ( אך זה לא מה שמפריע לי ) ובחודש האחרון עקב מקרה שהזקפה ירדה לי באמצע הסקס בפעם הראשונה בחיי נכנסתי ללחץ כל פעם באמצע החדירה או בידיוק לפני החדירה אני מתחיל לחשוב בראש על האם זה יקרה שוב , מכניס את עצמי ללחץ ובעצם גורם לזה לקרות כי אני חושב רק על זה . זה כמו גלגל ואני לא יודע איך להפסיק את זה! אישתי חושבת שאני לא נמשך אליה ( ההפך הוא הנכון ) - במשחק המקדים הכל בסדר רק לפני החדירה מתחילה הבעיה. מה עושים?! איך יוצאים מהמעגל הזה?

לקריאה נוספת והעמקה
16/07/2016 | 20:29 | מאת: מתוסכל כבר

יש לציין כי אני גבר בריא בן 30

שלום רב אתה מתאר בצורה טובה את התהליך של המעגל הסגור הזה ,הנבואה שמגשימה את עצמה,שכאשר אתה מתחיל לדאוג בקשר לאיבוד הזקפה -אתה במתח ואז הזקפה יורדת בגלל המתח.תדבר עם אשתך בפתיחות ותחליטו שאם הזקפה תרד זה בסדר,תנסה לא לחשוב על זה אלא להתרכז בהנאה.אם זה לא יסתדר תפנו יחד לטיפול מיני ממוקד דרך אתר איטם-לאבחון וטיפול. אנינו מטפלים בזה בהצלחה כל הזמן

10/07/2016 | 16:59 | מאת: צבי

היי אני נוטל כל בוקר רסיטל 20מג כבר 4 שבועות , הזקפה נחלשה אבל הפליטה נורמלית , השאלה שלי האם אני יכול לשלב סיאליס ובאיזה מינון עדיף? אין לי חברה

לקריאה נוספת והעמקה

לא נראה שזה קשור דווקא לרסיטל. עם זאת לא נתת שום חומר רקע לגבי מצבים רפואיים ו/או תרופות אחרות ולמעשה אפילו גילך אינו ידוע לי. אין בעיה לשלב סיאליס, אם אין התווית נגד.

07/07/2016 | 18:09 | מאת: דוד

שלום רב, האם סטטינים יכולים לפגוע בזיקפה (ליפיטור)? קראתי בכמה מקומות שהם משפרים את הזיקפה, אבל האם נתקלת במקרים שבהם הזיקפה נפגעת? ואם תשובתך חיובית, האם החלפת סטטין יכולה לשנות את המצב? תוכל לפרט מה הסטטין המועדף? תודה רבה!

לקריאה נוספת והעמקה

לא אמורה להיות פגיעה בזקפה, אך עודף שומנים לכשעצמו (הסיבה בעטיה נוטלים ססטינים) עשוי לגרום לפגיעה. אין סטטין מועדף - ההשפעה בדרך כלל אינדיבידואלית. יש להתייעץ עם ולהיות במעקב של רופא/ת משפחה.

לפרופ חרותי שלום אני בן 79 חולה פרקינסון מזה 10 שנים ונוטל תרופות רבות (פרקינסון, לחץ דם, עיכול, פרוסטטה) הרצון לסקס קיים אך הוויאגרה אינה משפיעה כלל. האם קיים טיפול ואל מי לפנות.

לקריאה נוספת והעמקה

אם התרופות הרגילות (ויאגרה, סיאליס, לויטרה) אינן פועלות, ניתן לנסות שילובים שונים או אמצעים חלופיים, כגון מכשיר ואקום או הזרקות לפין. גש למרפאה לטיפול מיני על מנת לקבל טיפול אמין ומקצועי. רשימת מרפאות ציבוריות באתר איט"ם - האגודה הישראלית לטיפול מיני.

04/07/2016 | 16:51 | מאת: יוסי

אשמח לקבל חוות דעת על התכשיר הנ"ל. הם טוענים שהוא 'מטפל בשורש הבעיה' ומחזק את האון לאורך זמן. אני סובל מזיקפה חלשה יחסית ובעיקר מקושי להגיע לאורגזמה של ממש, ויאגרה קצת עזר אבל יצר תופעות לוואי בעייתיות ולכן חשבתי להיעזר בתכשיר הנ"ל או במשהו משאר התכשירים המוצעים אבל אין לי מושג מה יש בהם...

לקריאה נוספת והעמקה

כתבתי רבות על השרלטנות בתחום ה"תרופות" לשיפור הזקפה. השם שנתת אינו מוכר ולא ברור מה מכיל ואין לו ולשיפור הזקפה כל קשר. רק תרופות שנבדקו מחקרית נמצאו כמשפרות זקפה - ויאגרה, לויטרה, סיאליס. השאר מרמים ועובדים על העיקרון שפראיירים לא מתים, אלא רק מתחלפים וממילא מי שקנא "תוסף" כזה לא יתלונן כשיגלה שזה לא עובד...

01/07/2016 | 08:06 | מאת: רונן

היי, רציתי לשאול משהו בנוגע לעקמת פין. אני בן 17,מאז שאני זוכר את עצמי הפין שלי מתעקם כלפי מטה בצורה די קיצונית. יחד עם זאת,אני חייב לציין שאם אני נעזר ביד אני יכול להרים אותו כלפי מעלה בצורה שמרגיש לי כאילו מאפשרת חדירה בקו ישר של משהו כמו 2/3 מהפין. האמנם? האם ייתכן שגם במצבים של עקמת רצינית אפשר לקיים יחסי מין וחדירה תקינה אם חודרים בעזרת היד?

לקריאה נוספת והעמקה

קשה לדעת אם זו עקמת אמיתית או מבנה של הפין ללא בדיקה, אך תיאורטית ניתן לחדור גם אם הפין בנוי כמו בננה, שכן יש לו יכולת גמישות. לעיתים צריך להיעזר ביד על מנת להכניס הקצה.

30/06/2016 | 13:51 | מאת: איתן

עברתי סרטן ערמונית כולל כימותרפיה וטיפול הורמונאלי (בהתחלה פירמגון וכעת דקפפטיל), וכמובן הוצאת הערמונית. לפי האונקולוג ותוצאות סי.טי. הבראתי לגמרי, ועלי להמשיך רק עם הדקפפטיל, שהיא כידוע תרופה לדיכוי הטסטוסטרון, כאמצעי למניעת חזרה של הסרטן. תרופה זו ידועה גם בשמה “זריקת סירוס”, מאחר ודיכוי הטסטוסטרון אמור לגרום לירידת הליבידו ואובדן החשק. ואכן, הטסטוסטרון שלי ירד לכמעט אפס. למרבה ההפתעה, החשק שלי לא דעך, ואני חש צורך בחיי מין פעילים כמו בעבר. מה שכן נפגע, היא היכולת להגיע לזיקפה, עניין שמעולם לא סבלתי ממנו לפני המחלה. רופא מומחה רשם לי ויאגרה במינון של 100 מ”ג. חששתי מהמינון הגבוה והתחלתי עם 50 מ”ג. התרופה מאפשרת זקפה טובה, אבל היא מלווה בכאב חריף בפין, עד כדי חוסר אפשרות לקיים יחסים. הכאב מופיע רק בעת זקפה, והוא מתגבר כאשר הזיקפה מתגברת. ברגע שהגירוי נפסק והזקפה יורדת, הכאב נפסק. מה אתם ממליצים לעשות? תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

ייתכן והכאב נגרם מהזקפה ולאו דווקא מהכדור. כדאי שתנסה תרופה משפרת זקפה אחרת על מנת לתהות על מקור הכאב. רצוי שתנסה טיפול מתאים ותעבור טיפול במסגרת מרפאה ייעודית לבריאות מינית. יש רשימת מרפאות באתר איט"ם.

28/06/2016 | 08:31 | מאת: עומר

שלום, אני בן 36,נשוי מספר שנים. יש לי בעיה שאני גומר ממש ממש מהר. ולאחרונה זה נהיה אף חמור יותר שאני גומר עוד לפני החדירה. בפעמים האחרונות השתמשתי במשחת עזרקאין שקראתי המלצות עליה בעיכוב השפיכה,אבל זה לא שינה יותר מידי את המצב. לא מצליח להחזיק יותר מכמה דקות. זה גרם לירידה בחדה בתדירות היחסים, ירידה בחשק של אשתי (למעשה אין יותר חשק בכלל, בגלל שהיא בכלל לא נהנית) אצלי תסכול רב . אשמח להמלצות מה לעשות תודה

לקריאה נוספת והעמקה

קבל לינק למאמר שכתבתי על שפיכה מהירה באתר של איט"ם - האגודה הישראלית לטיפול מיני. אל תהסס לשאול אם עדיין יישארו לך שאלות לאחר הקריאה. http://www.itam.org.il/%D7%9E%D7%90%D7%9E%D7%A8%D7%99%D7%9D/%D7%A9%D7%A4%D7%99%D7%9B%D7%94-%D7%9E%D7%94%D7%99%D7%A8%D7%94-%D7%A2%D7%9C-%D7%94%D7%A4%D7%A8%D7%A2%D7%94-%D7%A0%D7%A4%D7%95%D7%A6%D7%94-%D7%91%D7%AA%D7%A4%D7%A7%D7%95%D7%93-%D7%94%D7%9E%D7%99%D7%A0%D7%99-%D7%95%D7%93%D7%A8%D7%9B%D7%99-%D7%94%D7%94%D7%AA%D7%9E%D7%95%D7%93%D7%93%D7%95%D7%AA--%D7%A4%D7%A8%D7%95%D7%A4-%D7%A8%D7%A4%D7%99-%D7%97%D7%A8%D7%95%D7%AA%D7%99

25/06/2016 | 23:11 | מאת: אנונימי

שלום אני בן 17 יש לי חברה (ראשונה) חודשיים ואני נתקל בבעיה כל פעם שאני נפגש איתה. שאנחנו מתנשקים ישר עומד לי וזה גורם לי למבוכה למרות שהיא אף פעם לא הגיבה על זה. באחת הפעמים שנפגשנו והתנשקנו גמרתי במכנסיים. לאחר כמה ימים סיפרתי לה כי חשבתי שאולי זה יעזור אם אני אדבר על זה בפתיחות. זה לא עזר, שבוע לאחר מכן זה קרה שוב, על הפעם הזאת היא לא יודעת. בחיים לא הגענו לקיום יחסי מין אז אני לא יודע אם אני סובל משפיכה מהירה אבל אני מאוד מפחד מזה. השאלה שלי היא מה אני יכול לעשות כדי לשפר את המצב והאם זו בעיה רפואית?

שלום רב כל מה שקורה לך טבעי ובריא,אתה מתגרה ומתלהב עם החברה הראשונה שלך, יש לך זקפות ספונטניות כשאתה איתה ולפעמים אתה גומר אפילו בלי יחסי מין.כל זה קורה מתוך התלהבות,תהיה רגוע, עם הזמן תהיה קצת יותר רגוע.כשתקיים יחסי מין בעתיד אם יהיה קושי לעכב את הגמירה תוכל להתיעץ שוב

שלום, בעלי בן 46 עם בעיות זקפה וקושי לגמור, אנחנו מעוניינים להכנס להריון, מקריאה ברשת הבנתי שכדורים לזקפה הופכים את הזרע לצמיגי, דבר המקשה לזרע להיות פורה. הבנתי בנוסף שאם עושים מין אוראלי לגבר, הרוק שבפה שלי הורס את איכות הזרע כשהוא מתערבב עם הרוק שעל הפין שלו וזו אחת הדרכים לעוררו מינית.(לפעמים גם מין אוראלי לא עוזר, הוא חווה זיקפה וכשהוא חודר אליי הפין נופל) מה ניתן לעשות מבחינת הכדורים והאם העינין עם הרוק נכון? ובכלל מה לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

קודם כל צריך לברר מדוע גבר בן 46 סובל מבעיות זקפה וקושי לגמור. זה לגמרי לא נכון שכדורים לזקפה הופכים את הזרע לצמיגי. בלי קשר זה גם לא נכון שזרע צמיגי פחות פורה. בדרך כלל הרוק שבפה לא הורס את איכות הזרע וגם אין סיבה לערבב אותו עם הזרע. אפשר לעורר אותו מינית במין אוראלי גם בלי ערבוב זה. נראה שהוא סובל מחרדת ביצוע ואולי יש עוד סיבות לנפילת הזקפה. כדאי שתפנו יחד למרפאה לבריאות מינית, במקום לקבל טיפול לקוי מד"ר גוגל. יש רשימת מרפאות ציבוריות מוסמכות באתר איט"ם.

20/06/2016 | 20:01 | מאת: בדוי

שלום, התחלתי לקחת את הכדורים בהמלצת רופא ובהתאם להוראות אני בן 21 ורציתי לדעת האם תופעות לוואי כגון כאב ראש יחסית חלש די הרבה נזלת וגודש באף שמלווה בלחץ על המצח שנגגרמים מהסיאליס ישארו כל עוד אמשיך ואקח את הכדורים או שעם הזמן תופעות לוואי אלו יפחתו ויהיו סבילות? או שאולי עלי להפסיק לקחת את הכדורים שלא יחמיר?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב למה אתה לוקח סיאליס? מי הרופא שנתן לך את המרשם? האם עברת אבחון לפני שלקחת את הסיאליס כדי לדעת אם הבעיה פסיכולגית או רפואית? האם יש לך זקפות ספונטניות, באוננות או בלילה? אם כן אולי הבעיה בזקפה בגלל מתח או לחץ ואפשר לפתור את הבעיה בלי תרופות. תפנה למרפאה מוסמכת לטיפול מיני דרך אתר איט"ם לברור ואבחון יסודיים לפני ההחלטה על הטיפול

שלום מאז הפעם הראשונה שקיימתייחסי מין עם נשים אני מגיע לשפיכה תוך חצי דקה-דקה. היום אני בן 28.אני עובד בתחום שעדיף שלא יראו ברזומה שלי טיפול בSSRI שלא יחשדו בבעיות נפשיות ומצד שני אני די מתפדח שיהיה כתוב בגיליון שלי שאני סובל משפיכה מוקדמת..איך אני יכול להציג את הבעיה לרופאת המשפחה שלי שתרשום לי את זה בלי תיעוד של שפיכה מוקדמת או שרק אורולוג יכול לרשום לי את זה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב למה אתה מניח שאתה זקוק לטיפול תרופתי בסרוקסט כדי לטפל בשפיכה המהירה? עם מי התיעצת? הטיפול המיני המקובל בשפיכה מהירה הוא הדרכה איך להחליט על עיתוי הגמירה באוננות ואחר כך עם בת הזוג.ההדרכה בשיחה והאימון בפרטיות בבית. הטיפול הזה עובד.במקרים מסוימים מציעים טיפול תרופתי בשילוב ההדרכה או רק טיפול תרופתי. תפנה עם בת זוגך ( אם יש ) למרפאה מוסמכת לטיפול מיני דרך אתר איט"ם יש גם הדרכה מצולמת שכוללת את כל שלבי האימון באתר www.medical-mentor.co.il

האם אתה מוכן להסביר מדוע שאלות מסויימות נשארות ללא תשובה ומדלגים עליהם לשאלה הבאה? זה לא מובן ולא מוסבר.

שלום אסי, אנחנו מתנצלים. החלוקה ביני לבין פר' חרותי היא שאני עונה על שאלות עם רקע פסיכולוגי והוא עונה על שאלות עם רקע רפואי. לאחרונה היה בכנס ואז אני עונה על השאלות הפסיכולוגיות ומשאירה לו את השאלות הרפואיות עד שהוא חוזר

שלום אסי, אנחנו מתנצלים. החלוקה ביני לבין פר' חרותי היא שאני עונה על שאלות עם רקע פסיכולוגי והוא עונה על שאלות עם רקע רפואי. לאחרונה היה בכנס ואז אני עונה על השאלות הפסיכולוגיות ומשאירה לו את השאלות הרפואיות עד שהוא חוזר

שלום, אני בן 46.בחודשים האחרונים שמתי לב שמראה הפין בעת זקפה השתנה אצלי מאוד - הוא לא סימטרי , צד אחד מאוד נפוח ביחס לצד השני שנשאר באותה פרופורציה ןלא נפוח. אין כאבים ולדעתי זו לא עקמת. הזקפה איננה חזקה ויציבה כשהייתה , הפין נראה לי (ממבט על) גם קצר יותר - יש לציין שהשפיכה לא נפגעה. רק המראה החיצוני (בצד אחד) שהתנפח מאוד בזקפה - ללא זקפה מראה הפין ללא שינוי (כלומר - צד אחד לא נפוח ביחס לצד השני). יש לציין שאני נוטל ויאגרה באופן קבוע אך תדירות יחסי המין איננה גדולה (הרבה פעמים אני נוטל ולא מקיים יחסי מין מלאים). האם זה עניין נורמלי ככל שמתבגרים ? האם זה עניין אורולוגי שצריך לבדוק אותו ? היחס בין הצדדים מאוד לא סימטרי - צד אחד נפוח בצורה משמעותית מהצד השני שלא השתנה. לא קיבלתי מכה באזור. זה משהו שקורה בחודשים האחרונים. כאילו שגם איבר המין התקצר (אולי זה גם בגלל שהזקפה לא מלאה וחזקה.) אודה לחוות דעתך, המוטרד האנונימי

לקריאה נוספת והעמקה

מדובר בעניין אורולוגי ששווה בדיקה. לדוגמא, יש לשלול מחלת פירונה - שזו הסתיידות ברקמת הפין שעשויה לגרום לשינוי במראה שלו - כולל מה שאתה מתאר, גם ללא תופעות אחרות. לא קשור לויאגרה.

אין לזה שום משמעות,רק ציון של שאלה חדשה

14/06/2016 | 03:38 | מאת: מישהו

אהלן חברים. אשמח לעזרה ממש. זה לא קרה לי אף פעם והייתה לי חברה כמעט שנתיים היינו עושים את זה 3 פעמים בשבוע ולפעמים יותר והכל היה טוב ויפה. עכשיו אני ממש בבעיה אני עם בחורות ויש לי בעיה להגיע לזיקפה וגם שאני מגיע לזיקפה היא לא כמו שצריך. שאני עושה לבד עם עצמי הכל טוב ויפה וממש טוב. מה אני עושה במצב כזה? הבנתי שגם אם אני עושה לבד אז זה יכול להשפיע, אבל פשוט יש לי בעיה להגיע לזיקפה אז מה אני עושה? הכל תקין אצלי מבחינה רפואית. מה אני עושה??

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב אם באוננות הכל בסדר כנקאה שאתה במתח עם בחורות חדשות או בגלל שאתה דואג או בגלל שקשה לך סקס בלי רגש או סיבה אחרת. ירידה בזקפה יכולה להיות בגלל דאגה לגבי הזקפה .הכי חשוב שתהיה רגוע ומרוכז. אתה יכול להיתיעץ עם דלת פתוחה 03-5101511-2 ללא תשלום,או בתשלום עם מרפאה מוסמכת לטיפול מיני דרך אתר איטם

בעין שמאל. רופא העניים אמר לי שזה מהויאגרה ושהראיה לא תחזור לקדמות

10/06/2016 | 16:27 | מאת: מאיר

שלום רצוני לדעת האם בטוח להשתמש ב טייגר קינג או אפריקן סופרמן

לקריאה נוספת והעמקה

חומרים אלו עושים נפלאות .... בעיקר ליצרנים שלהם. מדובר בתוספי מזון שאין שום הוכחה מדעית-רפואית ליעילותם. פעולתם לא הוכחה כטובה יותר מאפקט פסיכולוגי של פלסבו (חומר "אינבו" – כלומר, חומר שאינו מכיל כל תרופה ומשמש לצורך השוואה). עם זאת, כדאי לזכור שהאפקט ה"פסיכולוגי" של פלסבו מגיע לכ- 40 אחוז. גם דבש, שום, אבקת קרני קרנפים ואגוזים עשויים לתת אפקט דומה.במקרים מסויימים מדובר בגיר מצופה בצבע מאכל, אך אלו המקרים הטובים. בהרבה מקרים לא ברור מה אותם תוספים מכילים והם עשויים אף להזיק. נתקלתי במטופלים רבים שהטיפול בחומרים אלו נכשל ורק אז הגיעו לאבחון וקבלת טיפול מקצועי. הם לא התלוננו כנגד מי שמכר להם את החומר בשל רצונם לשמור על פרטיות, שהרי הדיסקרטיות היתה הסיבה בעטייה הם נטלו חומרים אלו. על כך בונים היצרנים ולכן השוק מוצף בכל כך הרבה חומרים והבטחות שווא.כלומר, פראיירים לא מתים הם רק מתחלפים... הפרסום כאילו משרד הבריאות מאשר מתן חומרים אלו משלה ומטעה – משרד הבריאות מאשר שהשימוש בחומר אינו מזיק, אך עם זאת זה לא אישור לכך שהחומר יעיל להתוויה לגביה מתיימר היצרן לשווקו. למרבה הצער, בארצנו אין כל אכיפה של טיפולים המתיימרים להיות רפואיים, ועובדה זו נובעת כנראה ממחסור תקציבי במשרד הבריאות לצורכי אכיפה. בכל מקרה של בעייה בזקפה רצוי לעבור בירור רפואי מסודר, שכן בעיית זקפה עשוייה להוות סימן ראשון למחלות לב וכלי דם. במקביל, תוכל לנסות תרופות לשיפור הזקפה, כגון, ויאגרה, לויטרה וסיאליס – אך רק דרך מרשם רפואי. במידת הצורך תוכל להתייעץ במרפאה לבריאות מינית מתוך הרשימה אשר באתר איט"ם (אגודה ישראלית לטיפול מיני).

08/06/2016 | 10:37 | מאת: ינקלביץ יוחנן

בן 68 יתר לחץ דם מאוזן 140-80 בוקר..קדקס,דיזותיאזיד,קנדור ערב..קדקס,וזודיפ+סימבסטטין ====================== האם אוכל לנסות ויאגרה 50 או 100 מג לשיפור הזקפה? אשמח מאד לדעת תודה

לקריאה נוספת והעמקה

תזהר לא להתעוור

ויאגרה הינה תרופת מרשם, על כן בכל מקרה כדאי להתייעץ עם הרופא המטפל. השילוב עם קדקס (ובכלל עם חוסמי אלפה) אינו מומלץ, בשל אפשרות לירידת לחץ דם וסחרחורת. עם זאת, לקדקס תחליפים יעילים רבים. התייעץ עם רופא/ת המשפחה שלך.

08/06/2016 | 01:08 | מאת: אסי

אני בן 68 ועקב נטילת תרופות שונות כמו ליתר לחץ דם וכולסטרול, נפגעתי קשות באפשרות קיום יחסים מחוסר זיקפה. אני משתמש בויאגרה 100 (והיות בתחליף הגינרי שלה) והיא גורמת לי לזיקפה טובה מאוד וממשוכת אם אני מגורה מבת הזוג שלי. הבעיה היא שלמרות יחסים טובים ומתמשכים - אני לא יכול לגמור וזה יוצר מצב מאוד מביך. למה זה ומה ניתן לעשות? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, קיימת לי בעיה ואיני מצליח לגמור בחדירה באשר אני נמצא עם מישהי מסוימת. אין קושי בזיקפה וכן אני מצליח לגמור בחדירה עם נשים אחרות. אני תמיד משתמש בקונדום. לא ידועות לי על בעיות נוספות. התחושה שלי כי הפות שלה אותה אישה עימה אינני מצליח לגמור הוא רחב יותר לעומת אחרות. כיצד ניתן לגרות יותר את הפין בזמן החדירה והאקט ? אשמח להמלצות ולהצעות . בברכה

שלום רונן יש אפשרות שבת הזוג שלך תכווץ את שרירי הנרתיק שלה כדי שתחושו את החדירה יותר. יש גם אפשרות שהסיבה שאתה נהנה פחות בחדירה עם בת זוג זו היא מנטלית רגשית- יכול להיות שהיא חשובה לך במיוחד ושאתה במתח או בלחץ מסיבה זו או מסיבה אחרת ואז אתה לא מרוכז בחוויה. אם את רוצה להתיעץ מעבר לפורום תפנה למטפל מיני מוסמך דרך אתר איט"ם

07/06/2016 | 10:51 | מאת: אלי

אם בגילאים הצעירים (20-30) היית נוהג לאונן הרבה ולשפוך זרע כמעט באופן יומיומי (במתכוון או שלא במתכוון), האם יכולה להיות לזה השפעה על זמינות הזרע בגילאים היותר מבוגרים בעת שאני כבר נמצא בזוגיות אמיתית?

ממש ממש, אבל ממש ממש - לא!!

אני בן 68. עקב נטילת תרופות ללחץ דם במשך שנים רבות ועוד תרופות נוצרו לי בעיות בזיקפה עד כדי אין אונות מוחלטת. התחלתי להשתמש בכדורי ויאגרה והם עזרו לי מאוד לזיקפה טובה וממושכת, אלא שנוצרה לי בעיה חדשה: למרות הזיקפה אני לא תמיד מצליח לגמור למרות גירויים וכו'. אני לוקח כדור של 100. התחלתי לקחת את התחליף הגינרי באותה כמות והוא משפיע עלי מצויין מלבד הקושי לגמור. כיצד אפשר להתגבר על הבעיה? תודה על תשובתך. אסי

לקריאה נוספת והעמקה

הכדור משפר את הזקפה היטב, אך בעיית הגמירה אינה קשורה. נשאלת השאלה האם אתה סובל ממחלות אחרות (חוץ מיל"ד) או נוטל תרופות שפוגעות במנגנון השפיכה? יש גם מכשור שעשוי לזרז את רמת הגירוי תוך כדי יחסי מין ולעורר הופעת שפיכה.

01/06/2016 | 17:35 | מאת: נפתלי

כאשר אני מתאמץ בזמן סקס מופיע אצלי כאב ראש שנמשך עד השינה. האם זו בעיה של עורק בראש, או בעיה בלב שגורמת לכאב הראש, או משהו אחר? בתודה נפתלי

לקריאה נוספת והעמקה

זה לא בערך מצביע על בעיה. בעת אורגזמה חלה התרחבות והתכווצות של כלי דם בכל הגוף וגם בראש וזה עשוי לגרום גם לכאב ראש. אם מדובר בתופעה חדשה וכאב הראש חזק ומטריד תוכל להתייעץ עם רופא/ה נוירולוג/ית.

01/06/2016 | 12:23 | מאת: אני

אני ובעלי ביחד 5 שנים ויש לנו ילד בן 3 חודשים. בעלי מעולם לא היה חיית מין והוא עובד קשה והרבה שעות כך שלא תמיד יש כוח לקיים יחסי מין אבל בשנה האחרונה זה הפך להיות ממש בלתי נסבל! לפני ההריון היינו מקיימים יחסים בממוצע פעם בשבועיים ומאז ההריון קיימנו יחסים אולי 4-5 פעמים לאורך ה-9 חודשים. מאז שילדתי לא קיימנו יחסים אפילו פעם אחת!!!! אנחנו מאוד אוהבים ומסתדרים נהדר ויש לנו ילד מקסים אבל חוסר החשק הזה שלו מאוד מתסכל אותי! הוא טוען שנמשך אליי ורוצה לקיים איתי יחסים אבל בפועל זה פשוט נדחק למקום האחרון בסדר העדיפויות... אחרי עבודה, סידורים, קניות וכו. הכל הרבה יותר חשוב מחיי המין שלנו היו לנו הרבה ריבים בנושא בעבר אבל עכשיו אני כבר לא אומרת כלום כן התייאשתי... האם זו תופעה מוכרת? ומה אפשר לעשות כדי לשפר את המצב?

שלום רב התופעה שאת מתארת מוכרת, יחד עם זה חשוב להבין מה הרקע לחוסר החשק והדחקת יחסי המין למקום נמוך בסדר העדיפויות.מצב זה בהחלט יכול לפגוע בזוגיות שלכם, וחשוב שבעלך לא יתחמק מלהתמודד עם הנושא. כדאי שתפנו לטיפול מיני זוגי דרך אתר איט"ם, למטפל מיני מוסמך עם רקע בעבודה סוציאלית קלינית או פסיכולוגיה קלינית. אנחנו מטפלים בבעיות מסוג זה.

30/05/2016 | 16:48 | מאת: אורי

שלום, אני בן 18, משתמש בRogaine קצף נגד נשירת שיער (החומר הפעיל - minoxidil 5%). אני יודע שפרופסיה עלולה לגרום לבעיות בליבידו, האם שימוש בRogaine בטוח מבחינה זאת?

לקריאה נוספת והעמקה

תופעות הלוואי דומות, אך הסיכוי נמוך ביותר.

שלום רב, שאלה הקשורה לקונצרטה כל כולם של הסטימולנטים (כל המתילפנידאטים וכל האמפיטמינים) יצרו דיכאון בשעות השפעת התרופה (גם ככה אני סובל מדיכאון קל/דיסטמיה). אחרי נסיון ארוך של חודשים מצאתי שכולם הובילו לדיכאון, נתק, אפאטיות קשה בשעות התרופה! המצב השתפר מאוד כשהתרופה חלפה. הניסיונות היו גם יקרים במחיר הכספי והבירוקרטי (ייבוא אישי של חלק). ניסיתי הכל - כל הריטלינים, פוקלין קצר וארוך, אדרל קצר וארוך, ויואנס. והכל במינונים שונים ותחת ליווי מקצועי ביותר! (רק מדבקות דיטרנה לא ניסיתי בשל העלות ההזויה). לחלקן היו תופעות לוואי נוספות (שינה, זיקפה, ברוקסיזם, עליה בלחץ הדם). התרופה היחידה שלא הובילה לדיכאון היא הקונצרטה (במפתיע רק במינון גבוהה 90), אולם היא מובילה לפגיעה בזיקפה בזמן השימוש (והופתעתי שעד 2-3 ימים אחרי השימוש!). בדקתי, וזה בהכרח ובוודאות קשור לקונצרטה. יש לדעתך פיתרון? אני זקוק לתרופה ל ADHD וקשה מאוד בלעדיה. אני מעדיף שלא להשתמש בתרופות לשיפור הזיקפה. אגב, לצערי אני ישן עם בנזודיאזפינים. שמעתי שטרזודיל עוזרת לשינה (במקום vבנזודיאזפינים) ודווקא משפרת את הזיקפה. זה יכול לסייע? תודה רבה! ברכות, דוד

לקריאה נוספת והעמקה

דוד אתה מתאר בעיה סבוכה וניסיון שימוש בתרופות רבות, אשר חלקן לא משפיעות וחלקן גורמות תופעות לוואי. כעת הגעת לאיזון כלשהו ע"י שימוש בקונצרטה, אך זה גורם לך בעייה בזקפה. לא תיארת דבר על הסיבה לשימוש בתרופות, על גילך, על מצבך הזוגי, על הרקע. מאומה. הכל כימיה. אם כרגע אתה מאוזן - נסה לשפר הזקפה ע"י שימוש בתרופות לשיפור הזקפה, כגון, לויטרה, ויאגרה, תרים או סיאליס. במידת הצורך שלב טיפול במסגרת מרפאה לשיקום וטיפול מיני, על מנת לבדוק מה קורה באפיק הרגשי/זוגי.

24/05/2016 | 09:48 | מאת: אמיר

שלום, אני בן 17. לפני כמה חודשים התחילה לי הפרעה קשה בזקפה, שחומרתה משתנה מפעם לפעם. קשה לי להגיע לזקפה ואני לא יכול לשמור עליה לאורך זמן. איבר המין שלי סוטה לשמאל, ולצערי נסיתי להפעיל עליו לחץ בזמן אוננות לכיוון השני לפני ההפרעה. אני חש תחושה מוזרה כעת ולעיתים כאב בדיוק בבסיס הפין היכן שמקור הסטייה של הפין. הכאב וההפרעה מוחמרים כאשר אני עושה ספורט - ריצה, ובעיקר כשאני מותח את המפשעה. קראתי באינטרנט על שבר בפין אבל אני לא זוכר אירוע בו חשתי כאב דרמטי/צבע על הפין. עברתי כמה בדיקות אורולוגיות - אולטרסאונד אשכים ומפשעות, ושתיהן יצאו תקינות. אולם אני חושש שלא הצלחתי לשתף את הרופא בכל הפרטים. מה לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

אין לך שבר בפין. זה ברור מהסיפור. לאור גילך והמצוקה שאתה מתאר אני ממליץ שתתייעץ עם "דלת פתוחה" - תוכל בטלפון או באינטרנט ולפי הצורך גם פנים מול פנים. זה שירות של ייעוץ מיני לבני נוער אשר ניתן בחינם. תגגל ותמצא אותם. בינתיים בעת אוננות אל תתייחס לסוג הזקפה או לקיומה של עקמת, אלא נסה להתרכז בהנאה שלך ובתחושות שלך.

22/05/2016 | 00:22 | מאת: מולי דקמן

שלום האם בטיחותי להשתמש במשאבת זיקפה עם טבעת ההשהיה כמובן לפי ההוראות האם זה יוצר בעיות בריאותיות או תפקודיות

משאבת ואקום ליצירת זקפה הינה בטיחותית לחלוטין, ולמעשה זה הטיפול היחיד שאינו חודרני ו/או כימי. חשוב מאוד למלא אחר הוראות היצרן. כשאני רושם משאבת ואקום תמיד זה יגיע עם הדרכה של אח מוסמך לגבי הוראות השימוש.

15/05/2016 | 15:16 | מאת: שלומי 24

שלום דוקטור, יש לי בעיה רצינית עם קרי לילה, או שלפחות ככה אני מגדיר אותה. אני מקיים יחסי מין באופן קבוע של 4-5 פעמים בשבוע, אבל כאשר יש לי יום שאני לא מקבל אורגזמה אז באותו הלילה אני ניתקל בחלום רטוב... אני יודע שזה תקין והכל טוב(או לפחות מקווה) אבל זה מטריד בצורה קיצונית, זה מעיר אותי מהשינה ולרוב אני קם להחליף תחתונים וכמובן לנקות. איך אני יכול להיפטר מזה? או לפחות למזער את התופעה? חוץ מלקבל אורגזמה כל יום, תודה רבה!

אתה לא יכול להפטר מזה, כי כפי שאתה ציינת בעצמך זה טבעי ובריא וכל זה... עם הגיל זה יפחת ו"יטריד פחות". כפתרון לטרדת ה-"לקום ולהחליף תחתונים" מציע שתנסה לישון עם תחבושת סופגת או נייר טואלט שיספגו את הפליטה (תחבושת אינטימית של נשים תעשה העבודה באופן מעולה!).

שלום האם ישנן תרופות להגברת החשק המיני ולזקפה ( להעלאת רמת טסטוטסטורון)שלא גורמות לבעיות פוריות אצל הגבר? התרופות: 'תרים' או והג'ל 'Testomax' לא מסכנות פוריות, מה מהן עדיף?

לקריאה נוספת והעמקה

טסטומקס ו/או נבידו הם תחליפי טסטוסטרון והם ישפרו החשק רק אם חסר טסטוסטרון. אם הרמה תקינה הן לא ישפיעו, כי אז כנראה המקור לירידת החשק הוא רגשי. תרים היא תרופה לשיפור הזקפה (ולא לשיפור החשק). בעקיפין היא תשפר חשק אם היתה בעיית זקפה קודם לכן...