פורום הפרעה בתפקוד מיני אצל גברים

8519 הודעות
6490 תשובות מומחה

מנהלי פורום הפרעה בתפקוד מיני אצל גברים

17/02/2019 | 18:23 | מאת: מור

שלום, אני בן 21, בריא במשקל תקין, שותה מעט אלכוהול ולא מעשן בכלל. על אף שאני עדיין בתול, ולכן אין לי באמת בעיה בתפקוד המיני כבר תקופה ארוכה שאני חושב שיש לי בעיות זקפה. 1. כבר שנים שאני מתעורר בלי זקפת בוקר 2. באוננות הזקפה חלשה יותר מפעם 3. אין לי כבר סתם זקפות באמצע היום שלא קשורות לשום דבר (בעבר היו לי הרבה כאלה) המצב הזה מפריע לי ומפחיד אותי. הוא גם מקשה עלי להגיע לסיטואציות מיניות עם נשים. השאלה שלי - האם אני צריך לפנות לאורולוג או לסקסולוג? אשמח לדעת גם אם יש בדיקות מסויימות שאני צריך לעשות? איך ניתן לטפל בבעיה? ושאלה אחרונה - יכול להיות שהמצב תקין ואני סתם ממציא בעיה במקום שאין? כלומר העדר זקפות בוקר, וזקפות רנדומלית באמצע היום בהכרח מעיד על בעיה? (בעבר היו לי) תודה רבה!

18/02/2019 | 15:37 | מאת: פרופ' רפי חרותי

כדאי שתפנה לסקסולוג שהינו רופא, ואז האבחון מתייחס הן להיבט הנפשי/רגשי אך גם יש התייחסות לאספקט גופני. להערכתי בשלב זה אין צורך בבדיקות מסויימות. העדר זקפות בוקר ו/או זקפות ספונטניות. אינו בהכרח מעיד על קיומה של בעיה גופנית. יש גורמים נוספים שמעורבים ביצירת זקפה. בהתאם לממצאים בפגישת אבחון ניתן לתפור עבורך טיפול שיתאים עבורך. יש קשר גם לרקע תרבותי, דימוי גברי, חינוך מיני ועוד נושאים רבים שעולים בפגישת האבחון. מוזמן ליצור קשר ולהגיע לפגישת אבחון ויפה שעה אחת קודם לפני שרמת החרדה וחוסר הבטחון המיני ממשיכים לטפס.

16/02/2019 | 18:58 | מאת: אדם

שלום אני הן 23 ואני כבר שבוע שלם לא מאונן ואתמול (יום שישי ) יצא לי נוזל אחרי השתן אבל בכמות כלומר עשיתי שתן ואז יצא זרע בלי הלבן אחרי שטפתי ידים הוא הפך ללבן אז אני יודע שזה זרע והיום יצא לי אחרי השתן כמו גושים שקופים עם נוזל שמיך נב:יש וריקוצלה דרגה 3 ובדיקת זרע היצא לא משהו הרופא אמרי שאני צריך לעשות ניתוח לקשור את זה יש לזה סוג קשר לזה אולי?

18/02/2019 | 15:40 | מאת: פרופ' רפי חרותי

אין קשר לוריקוצלה. אם בגילך שבוע לא גמרת, לגוף יש דרך להפטר מעודפים וזה בעצם מה שאתה מתאר. זו תופעה טבעית ואין לך סיבה לדאגה. נ"ב: עדיף לפרוק עם הנאה ולא בדרך שלך...

13/02/2019 | 12:01 | מאת: יעקב

בן 55, אף פעם לא הייתה לי בעיית זקפה או שפיכה. יש לנו 3 בנות 24, 21, 13. לאחרונה החלתי לחוות עיכוב שפיכה. כדי לסיים מחייב אוננות. הדבר מרגיז את האשה שאני כבר לא שופך בנרתיק יותר. אין לי בעיות נפשיות, גם לא לחץ בעבודה, לא חרדת נטישה, חרדת נתינה, או חרדה מכול סוג שקראתי עליה, לא בעיות זיקפה. בדיקות דם לא מצביעות על בעיה מכול סוג שהוא. בדיקות מאמץ מצביעות על כושר טוב לגילי. קראתי מעט חומר והבנתי שנושא שפיכה מעוכבת לא נחקר דיו. רעיונות, המלצות? יעקב.

18/02/2019 | 15:46 | מאת: פרופ' רפי חרותי

כמו שאתה רומז עיכוב שפיכה יכול לנבוע על רקע רגשי - לחץ, חרדה, צורך בשליטה, קושי להשתחרר וכדומה. אך כנראה כפי שאתה מתאר זה לא המצב שלך. זה יכול להצביע על בעיות בערמונית, סימן ראשון לבעיה עצבית כלשהי, תופעת לוואי של תרופות ועוד. ברוב הפעמים בקבוצת הגיל שלך זה יכול להיות שילוב - עם הגיל צריך גירוי הרבה יותר חזק על מנת לגמור בחדירה, בייחוד שהנרתיק של אשתך גורם לגירוי פיזי נמוך יותר, אחרי 3 לידות. כלומר, העובדה שאתה מתקשה לגמור בחדירה עשויה להיות טבעית - פיזיולוגית. לא עדות למצב פתולוגי. עצם העובדה שאשתך מתרגזת וכועסת על כך רק מרחיקה את השפיכה... יש גם תת מודע. נסו להתרכז בהנאה של שניכם מהמפגש המיני ולא לגמור פה או שם ומתי וכיצד.

06/02/2019 | 18:51 | מאת: אבי ממן

אפשר לקחת לוריבן יחד עם ויאגרה

לקריאה נוספת והעמקה

התשובה בכותרת

שלום ! רציתי לשאול מדוע בעינוג עצמי אני לא גומר מהר ונהנה 3-5 דקות .. וכשאני עם אישתי אני גומר תוך מספר שניות לאחר החדירה ... מה הסיבה ? בנוסף הייתי רוצה לנסות כדורים מסדרת ה SSRI. על איזה כדור הכי מומלץ לשפיכה מהירה ??

לקריאה נוספת והעמקה

שפיכה מהירה מתאפיינת בכך שאין שליטה בתזמון השפיכה בעת חדירה. באוננות אתה כן שולט. SSRI זו משפחת תרופות שעשוייה להאריך את הזמן עד השפיכה. היא לא משפרת את השליטה. זה קו שני של טיפול. הקו הראשון הינו טיפול סקסולוגי במהלכו אתה לומד לשלוט על תזמון השפיכה. מן הסתם לא אמליץ על סוג כדור מסויים. אלו כדורי מרשם. כדאי לגשת אל רופא סקסולוג.

אני לאחר ניתוח מסובך ונוטל הרבה תרופות ביניהן תרופות נגד כאבים. מאז חזרתי הביתה מבית החולים אני מתקשה ״לגמור״ בעת קיום יחסי מין. אין לי שום בעייה בעניין החשק או הזיקפה. האם יכול להיות שהתרופות משככות הכאבים גורמות להתקהות החושים ומכאן להקטנת הגירוי כמקובל? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

אחת מתופעות הלוואי של רוב התרופות משככות הכאבים הינה השהיית השפיכה. לא במנגנון של התקהות חושים, אלא בשל השפעתן המוחית. הן משפיעות גם במנגנון השפיכה המוחי.

31/01/2019 | 14:23 | מאת: איתמר

ד"ר שלום אני בן 44 בריא, לא סובל מלחץ דם לא סובל מסוכרת לא סובל מכלום עשיתי בדיקות דם והכל תקין. (רמת הטוסטטרון שלי עברה את הרף העליון - 28 ) אני רזה 64 ק"ג בגובה של 1.78 ס"מ ואני עושה ספורט לפחות 3-4 פעמים בשבוע, (מאוד חטוב ואתלטי) אוכל בריא, לא שותה משקאות חריפים לא מעשן לא אוכל ג'אנק לא שותה משקאות ממותקים. לאחרונה יש לי זיקפה חלשה מאוד, זיקפת הבוקר כבר לא באה לביקור. ובאמצע יחסי המין שלי עם אישתי הזיקפה יורדת קבעתי טור לאורולוג לשבוע הבא. האם יכול להיות פגיעה עצבית? האם טיפול בגלי הלם יועילו לי? תשובתך אודה.

לקריאה נוספת והעמקה

נראה שאין שום מקור גופני. המשך בירור רצוי לעשות במסגרת מרפאה ספציפית לבריאות מינית. כיום בריאות מיני נחשבת תת התמחות במספר מקצועות (ולא רק באורולוגיה) וכוללת התייחסות גם להיבטים רגשיים. לא תיארת מה קורה באוננות? לפי שאלתך לא נראה שיש מקור גופני לבעייתך. לפגיעה עצבית סימנים נוספים שאינם במסגרת התיאור שלך. גלי הלם יכולים לעזור קלות במקרה ויש מקור גופני וסקולרי (סתימה קלה בכלי דם) - אך לא ממש נראה שזה המצב שלך...

03/02/2019 | 06:45 | מאת: איתמר

תודה על תשובתך ד"ר. באוננות יש זיקפה טובה ולעיתים נופלת אבל אני מייחס זאת לפורנו. (אני מרבה בזה) יכול להיות שזה הגורם? האם המרפאה שלכם מטפלת בפן הריגש?

חיזקת את השערתי שהמקור לבעייתך הוא רגשי - לא גופני. בהחלט במרפאה שלנו מטפלים במקור גופני וגם רגשי. גוף ונפש הולכים יחדיו.

31/01/2019 | 09:36 | מאת: אסף

שלום רב בתקופה האחרונה אני מרגיש שיש לי ירידה והצתמקות של איבר המין כולל האשכים, חשוב לציין שהיה לי לפני חמש שנים בעיה של ירידה די גדולה בטסטוסטרון שלכל רופא שהלכתי חשב שאני מדבר שטויות ולא התייחס לזה, אני כבר שנים בלי זקפות בוקר יש לי גלי חום נוראים איבר המין שלי והאשכים הצתמקו למימדים מאוד קטנים ממש של ילד לפני גיל ההתבגרות,

לקריאה נוספת והעמקה
31/01/2019 | 09:38 | מאת: אסף

הנוסף לזה התקופה האחרונה התחיל גם בעיה של אי שפיכה זה מצב שאני לא מרגיש שום גירוי ל הכיפה, אני בן 31נשוי ואב לבת אחת שם הגיע אלינו מטיפולים

אתה מתאר מצב שמחייב בירור והתייחסות רפואיים. לא שאלת שום שאלה ספציפית. גש למרפאה לשיקום מיני לצורך קבלת מענה הוליסטי - גופני, הורמונלי ועל פי צורך רגשי.

28/01/2019 | 08:15 | מאת: איתי

שלום במס הימים האחרונים מרגיש חוסר שליטה בפין, הקצה שלו אדמומי מעט ומטפטף במהלך היום והלילה, לא חושב שזה בדיוק שתן, קצת יותר לבן אבל גם לא זרע (וכאמור ללא זקפה) אולי פרה-קאם? מה זה יכול להיות ומה עליי לעשות? תודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

בן כמה? האם נוטל תרופות? האם יש מחלות כלשהן? האם יש קשר לריגוש מיני? קשה לדעת על סמך הנתונים שנתת מה זה ומה הגורם. אם זה ממשיך ומטריד גש אל רופא/ת משפחה לשלילת תחלואה.

שלום, אני בחו"ל 3 חודשים ובחודש וחצי הראשונים עשיתי המון סקס כל יום. לאחר חודש וחצי בערך הזיקפה שלי נחלשה משמעותית ולא מתפקדת טוב. ניסיתי לתת מנוחה כשבוע ללא סקס ועדיין אין לי זקפה ואיבר המין לא נהיה קשיח. אני בן 24 בריא ומשתמש תמיד בקונדום. אשמח לקבל מידע ועצות מה יכול היה לקרות וכיצד להתגבר על הבעיה. תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

מה קורה באוננות? מה קורה עם זקפות הבוקר? בקבוצת הגיל שלך ולאור השינוי הפתאומי סביר להניח שהמקור אינו גופני אלא רגשי. מה שנקרא חרדת ביצוע.

24/01/2019 | 13:04 | מאת: דודי

בן 48, יצא לי באולטרסאונד ערמונית בגודל 27 סמק בשנת 2017 ובשנת 2018 יצא לי 23 סמ"ק- אני בודק בעקבות סיפור משפחתי- האם זה נחשב ערמונית מוגדלת לגילי? PSA האחרון היה 1.24. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

לא נחשב מוגדל. ובכל מקרה זו שאלה לפורום אורולוגי.

22/01/2019 | 14:59 | מאת: צפונבון

מה עושים כשאיבר המין כבר לא עומד כמו פעם אני בן 45, וכשכבר כן העמדנו בכוחות משותפים, אני שופך מהר מידי ואשתי למרבה הצער לא מגיע לאורגזמה כפי שהיינו רגילים

לקריאה נוספת והעמקה

גש למרפאה לבריאות מינית. באתר איט"ם itam.org.il יש רשימת מרפאות מוסמכות צריך לברר מדוע חלה ירידה בזקפה. יש סיבות מגוונות לפגיעה בזקפה, כגון, עישון, שומנים בדם, יתר לחץ דם, סוכרת ועוד. צריך לברר. במקביל - יש תרופות לשיפור הזקפה אותן תוכל לקבל. אשתך לא חייבת זקפה על מנת להגיע לאורגזמה ואני מקווה שאני לא מחדש לך. שפיכה מהירה שכיחה במקביל להופעת בעיות בזקפה. בדרך כלל שיפור הזקפה יביא לשיפור הזמן עד לשפיכה.

גש למרפאה לבריאות מינית. באתר איט"ם itam.org.il יש רשימת מרפאות מוסמכות צריך לברר מדוע חלה ירידה בזקפה. יש סיבות מגוונות לפגיעה בזקפה, כגון, עישון, שומנים בדם, יתר לחץ דם, סוכרת ועוד. צריך לברר. במקביל - יש תרופות לשיפור הזקפה אותן תוכל לקבל. אשתך לא חייבת זקפה על מנת להגיע לאורגזמה ואני מקווה שאני לא מחדש לך. שפיכה מהירה שכיחה במקביל להופעת בעיות בזקפה. בדרך כלל שיפור הזקפה יביא לשיפור הזמן עד לשפיכה.

16/01/2019 | 14:30 | מאת: דוד.ב

בן 72, לפני כ 9 שנים עברתי ניתוח להסרת הערמונית בלייזר, בתחילה התפקוד המיני היה בסדר כמובן ללא שפיכה, במשך הזמן התפקוד ירד ועכשיו משמעותית, בבדיקה התגלתה רמה נמוכה מאוד של טוסטסטרון, קיבלתי סט 3 זריקות שלא בסל הבריאות, שיפר מעט, האם יש אפשרות להגביר את הטוסטסטרון ולא בזריקה, האם יש אפשרות לשיפור התיפקוד ללא כדורי ויאגרה ודומיהם, תודה

לקריאה נוספת והעמקה

אתה מתאר שתי בעיות נפרדות: ירידה בטסטוסטרון - רמתו מתחילה לרדת באיטיות כבר מגיל 35! ניתן להשלים את הרמה על ידי זריקות (חלק בהחלט בסל) או ג'ל שמורחים על העור (וגם הוא בסל). זה מחייב מרשם רופא ומעקב. לנשוא שיפור הזקפה - יש קשר לטסטוסטרון, אך בגילך ייתכנו סיבות נוספות, כגון, יתר לחץ דם, סוכרת, שומנים בדם ועוד. כל מה שסותם כלי דם. טיפול הבחירה הן תרופות כגון, ויאגרה, סיאליס, לויטרה והגרסא הציונית - תרים, תאדם ועוד. אין טיפול טבעי.

16/01/2019 | 01:00 | מאת: אלירז

שלום, נחשפתי לאחרונה למוצר בשם "אוןמל", הוא אכן עוזר, אשמח לדעת אם אינו יכול להזיק באיזושהי צורה https://www.zufglobus.com/product/%D7%90%D7%95%D7%9F%D7%9E%D7%9C/

זה לא מזיק. אך זה בטוח לא מועיל. זה לא נבדק בשום מחקר מבוקר. אם זה עזר זה בגלל אפקט פסיכולוגי. לא תיארת למה לקחת ובמה הוא עזר.

16/01/2019 | 00:51 | מאת: מישהו

שלום אני בן 23 יש לי תקופות ולפני חודשיים היה לי דלקת בשתן (עכשיו כבר לא) והייתי מאונן רבה מאז הדלקת התחלתי להוריד בתדירות שהייתי עושה בתקופה שחלמה של הדלקת היה לי פעמים שאחרי השתן היה כמו פפק כזה ואז היה יוצא כמו גושים שקופים ונוזל שמיך לא מצאתי כלום על זה (אני חושב שזה זרע) וגילו אצלי וריקוצלה (שאני די בטוח שזה לא קושר לזה) אני רוצה לדעת מה אלה הגושים אלה ואם קשורים לזרע או למשהו גרוע יותר

לקריאה נוספת והעמקה
23/01/2019 | 07:19 | מאת: אותו מישהו

הפסקתי שבוע שלם וזרע יצא לי כמו גושים שמיכים זה רע או לא

הזרע משנה את צבעו, ריחו, סמיכותו וכדומה. מה שאתה מתאר תקין.

24/01/2019 | 08:39 | מאת: מישהו

תודה רבה דוקטור רק שאלה אחת והגושים השקופים שיוצאים לי פעם בכמה זמן אחר השתן זה גם זרע כי כפי שכתבתי יש פעמים שאחרי שתן יש כמו פקק כזה ויצאים גושים שקופים עם נוזל שמיך ושוב תודה 😄

קרוב לוודאי.

14/01/2019 | 12:24 | מאת: מיכה

בן 47, בשבוע האחרון אני רואה ביחסי מין עם אשתי דם בזרע (די מהול). זה קרה פעמיים עד כה, בפעם השנייה נראה שיש פחות אבל לא בטוח. בשני הפעמים היה לי מצב התכווצויות של הערמונית ללא גמירה בערך דקה לפני הגמירה (התכווציות ולא יוצא זרע ואחרי דקה שוב התכווציות ואז יוצא זרע עם דם, זה קרה גם בעבר אבל אז לא יצא גם דם)- מה יכולה להיות הסיבה לעניין (חוץ מזה בריא, אין כאבים או צריכה בשתן ואין כמובן דם בשתן או שום תסמין אחר).

לקריאה נוספת והעמקה

לתופעה של דם בזרע קוראים המטוספרמיה. במקרים רבים אין שום סיבה והתופעה חולפת מעצמה, אך אם היא חוזרת על עצמה ולא חולפת יש לבצע בירור אורולוגי למציאת הסיבה ומתן טיפול מתאים.

בהנחה שזה לא משהו רציני. האם כעת כיש כתמים חומים ולא דם אדום כמו שהיה בפעם הראשונה, זה אומר שיש ריפוי?

כנראה. אם לא חולף כעשרה ימים גש לרופא.

כבר חלף חודש ושבוע בערך. בפעם האחרונה זה בקושי נראה, אבל אי אפשר לדעת אם זה עבר. האורולוג לא התרשם, עשה בדיקה ידנית של האשכים, הפרוסטטה, הכל תקין, גם בדיקות דם, כולל פסא תקינות. הוא שלח אותי לאולטראסאונד אשכים ולציטולוגיה של השתן. הוא אומר שזה יגמר כנראה בבמפ, רוב הסיכויים לפחות. מה יכול לגרום לזה? האם פשוט התרגשתי יותר מידי?

שלום רב, בן 40 בריא בדכ. לחץ דם קצת גבוה אבל מבדיקות שנעשה לאחרונה נמצא שלא מדובר ביתר לחץ דם. לא נוטל תרופות. מזה כמה שנים חווה ירידה בזיקפה הן ביחסי מין והן באוננות כולל שפיכה מהירה בשני המקרים עוד בטרם הגעה לזיקפה. נמשך מאוד לאשתי והחשק המיני בשמיים. מייחס את זה למשהו פסיולוג (זרימת הדם) ופחות רגשי. לא מעוניין בשלב זה בטיפול זוגי. האם מרפאות אית"ם מטפלות בהיבט הפזיולוגי? ובכל מקרה לאיזה רופא עליי לפנות? אורולוג?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב כן, המרפאות המוסמכות לטיפול מיני באתר איט״ם הן מרפאות רב מקצועיות, יש מהן רופאים מומחים ומטפלים מומחים לנושא, תפנה עם אשתך לאבחון מקיף לפי זה יוחלט על כוון הטיפול. גם אם אתם לא מעונינים בטיפול זוגי חשוב מאוד שאשתך תהיה מעורבת בתהליך

07/01/2019 | 22:41 | מאת: זיו

שלום ד״ר , לאחרונה שמתי לב שיש אצלי שינוי באיבר המין בזמן זקפה מלאה , אם עד אז איבר המין היה שווה בעוביו לכל אורכו , פתאום ביום אחד שמתי לב שקצת לפני איזור ה״כיפה״ הוא צר/דק יותר , די מלחיץ אותי השינוי הזה , יצא לך לשמוע על מקרה דומה?

לא יודע כלום עליך, כולל גילך, מחלות רקע או תרופות אותן אתה נוטל. התופעה יכולה להיות קשורה לנ"ל. ייתכן הצטלקות או הסתיידות תת עורית. אם זה ממשיך גש לאורולוג.

32 , לא נוטל תרופות , ללא רקע מחלות .

אם התופעה ממשיכה גש לבדיקה של רופא אורולוג.

בן 22, בתול , מאז שאני זוכר את עצמי יש לי בעיה של גירוי מהיר מידי , יכול להיות עם חברה שלי ומכמה חיבוקים יש זקפה ושפיכה של טיפות זרע , אני משתגע מזה , זה מביך ברמות ואין לי כבר פיתרון לזה , לשכב איתה לא אפשרי (דתי ) ומספיק לי קצת לגעת ואני עם זקפה , איך מטפלים בזה? אובד עצות

שלום רב כדאי שתפנה ליעוץ במרפאה מוסמכת לטיפול מיני דרך אתר איט״ם, תקבל שם הדרכה איך להיות יותר רגוע ואיך להיות ולהישאר גם ברמות נמוכות יותר של ריגוש.

29/12/2018 | 10:36 | מאת: חוששת

דר אברמוב שלום בן זוגי סובל משפיכה מעוכבת. הוא מצליח לגמור בכל פעם אבל רק לאחר גירוי אוראלי או ידני ממושך. לאחרונה אנו מנסים להיכנס להריון וכל פעם לפני שהוא עומד לגמור לאחר גירוי ידני הוא מבצע חדירה ואגינאלית ואנו משתדלים שרוב הזרע יזרום לנרתיק. כמובן שלפעמים יש פספוסים ולא כל הזרע נכנס פנימה בדקה ה-90. האם ישנה אפשרות אמיתית להיכנס בדרך זו להריון?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב אפשר להיכנס כך להריון, מומלץ לפנות למרפאה מוסמכת לטיפול מיני דרך אתר איט״ם כדי להתמודד עם השפיכה המעוכבת, ולמנוע מתח אפשרי ותלות בגרוי אוראלי או ידני. כמובן אין בעיה עם הגרוי הזה , אבל אפשר לפתור את השפיכה המעוכבת

לא ד"ר אברמוב, אבל זה בסדר...\ אין שום בעיה להיכנס להריון אפילו אם רק עשירית מהזרע ייכנס לנרתיק. נשאלת השאלה מדוע אינכם ניגשים לטיפול מיני מוסמך על מנת להתמודד עם תופעת השפיכה המעוכבת של בן זוגך?

28/12/2018 | 16:38 | מאת: לוקו

שלום רב, לאחרונה לא עומד לי כאשר אני ואשתי מנסים לשכב.אנחנו מתנשקים,נוגעים אחד בשניה, היא נוגעת באיבר מין שלי,מעסה אותו ידנית אבל שום דבר לא קורה.חשוב לציין שכשאני מאונן צול פורנו הכל תקין ועומד לי כמו שצריך. מהי הבעיה לדעתך?

לקריאה נוספת והעמקה

לפי תיאורך מדובר בחרדת ביצוע. העובדה שבאוננות עומד מצויין מכוונת לכך שאין בעיה גופנית. בטיפול מיני נכון ניתן לברר את מקור החרדה ולתת טיפול מכוון וממוקד. רשימת מרפאות באתר איטם www.itam.org.il

שלום, אני בן 20 וסובל מאז שאני זוכר את עצמי מחוסר תחושה רציני בפין. בזמן חדירה אני כן מרגיש תחושה אבל באופן מאוד מאוד חלש, דבר שלא מאפשר לי להגיע לאורגזמה ואפילו לאחר זמן מה משעמם אותי והזקפה נעלמת.. גם באקטים אוראליים וגם ביחסים ללא קונדום המצב לא משתנה. אין לי בעיית זקפה כי כשאני מאונן הפין מתפקד כרגיל, למעט העובדה שגם מעצם האוננות אני לא נהנה אלא רק מהשפיכה. קראתי שאולי זה קשור להרגלי האוננות שלי- אני לא השתמשתי לעולם בחומר סיכה או שמפו, תמיד מאונן באותה צורה ובאופן דיי חזק, אני מאמין שזה מה שגרם לירידה בתחושה שלי, השאלה היא האם זה הגיוני שזה הגורם? ואם כן, יש דרך לטפל? אין לי מחלות או מצבים רפואיים כלשהם מעבר לכך.. אשמח לעזרה אני באמת אובד עצות!

לקריאה נוספת והעמקה

מאוד הגיוני שזה הגורם. בטיפול מיני אפשר לסייע לך בשינוי הרגלים ישנים ורכישת הרגלים שישפרו את איכות חיי המין.

היי בן 44 תמיד היה תפקוד תקין .בחודשים האחרונים התחלנו לבלות ותדירות היחסים עלתה מאד והיה מצוין ותדירות האוננות ירדה מאד עקב כך. בשבועיים האחרונים פתאום אני מרגיש שבהתחלה הכל בסדר יש זקפה אבל היא כאילו חלשה יותר ולפעמים פתאום נופלת וצריך שוב ל"העיר אותה" ..ממה זה נובע? יש על מה לחשוש? אף פעם זה לא קרה. צריך לבדוק משהו?גם ביומיום תמיד מידי פעם היתה סתם זיקפה והיא גם נעלמה כמו גם זקפת הבוקר שכמעט וכבר אין.חשוב לציין כי מעולם לא היו לי בעיות בנושא ותמיד אפילו יכולתי להמשיך לסיבוב נוסף

לקריאה נוספת והעמקה

נסה להתרכז בהנאה במפגש. לא באיכות הזקפה והביצועים. נראה שאתה חווה זקפה מצויינת אשר יורדת.במקביל גש לרופא משפחה לשלול גורמי סיכון כגון שומנים בדם, יתר לחץ דם, סוכר וכדומה.

24/12/2018 | 07:51 | מאת: אלי

השאלה אם יש איזה שהוא סיכון עם הג ל לחולי סוכרת ??

לקריאה נוספת והעמקה

אין סיכון, אך זו תרופת מרשם ויש צורך במעקב רפואי.

שלום, אני בן 62..קיבלתי מרופא המשפחה תרים 100..100מ"ג בגלל זיקפה חלשה מאד.. לאחר שקראתי את העלון המצורף נתקפתי בחרדה...ישנם שם תופעות לוואי מפחידות עד כדי מוות...יש לציין שאני בריא לחלוטין..פרט לדלקת בקרום הלב שהייתה לפני כ4 שנים בגלל הזנחה של שפעת...מאז בריא לחלוטין... שאלתי: האם להסתכן ולקחת את התרופה..? תודה על תשובתך מראש...

לקריאה נוספת והעמקה

קרא את רשימת תופעות הלוואי של אקמול וגם אז תתקף בחרדה.... הכדור בטוח לחלוטין אם אין התוויית נגד, כגון שימוש בניטראטים. תופעות לוואי שכיחות הינן זניחות, לא מסוכנות וחולפות מהר, כולל כאב ראש, סומק, צרבת.

תודה על תשובתך....מאד מעריך זאת....

בן 23, לפני כחמישה ימים קיימתי סקס יבש שערך מעל שעה ולאחריו יחסי מין מלאים. בבוקר לאחר מכן שוב הייתה פעילות מינית ומאז הבחנתי בנפיחות כמעין טבעת (נראה כמו וריד שהתנפח בצורת טבעת המקיף את כל הפין ) ממש בסוף האיבר לפני תחילת העטרה (הכיפה). לאחרונה הבחנתי כי הנפיחות אינה משתנה ואפילו יורדת להמשכו של האיבר. כל החלק הנפוח מלווה בכאב בעת מגע. אשמח לתשובה

לקריאה נוספת והעמקה

לא ממש ניתן לתת תשובה רצינית על סמך תיאור בלבד וללא בדיקה. אם חלף שבוע ועדיין יש כאב ונפיחות גש להבדק ע"י רופא/ה.

19/12/2018 | 12:00 | מאת: שימי

אני רוצה לדעת האם יש אפשרות לגבר להגיע לתענוג שאני רואה אצל האשה או שזה רק זקפה והוצאת זרע. אם כן אז איך... דהיינו איך להדריך את האשה וכו' ועוד רציתי לשאול האם משחה שמרחיבה את האבר מסוכנת ואם זה יכול לתרום להנ"ל

בהחלט יש אפשרות להעצים את ההנאה המינית. הזקפה והשפיכה הן בסך הכל מרכיב טכני. האורגזמה לעומתם הינה המרכיב הרגשי-פסיכולוגי. לגבי האופן כיצד לגרום לכך נכתבו ספרים רבים. לגבי משחה וסכנותיה - השאלה לא מובנת.

17/12/2018 | 15:03 | מאת: יעקב

3 שבועות אחרי ניתוח שבר לא מופיע הנוזל שיוצא לפני הזרע האם זה נורמלי

לקריאה נוספת והעמקה

לא ידוע שום פרט אחר, כגון גיל, תרופות, סוג שבר וכדומה. אם מדובר בניתוח תיקון בקע אז התופעה שאתה מתאר תקינה.

17/12/2018 | 10:23 | מאת: אריאל

היי, לפעמים קורה לי שאני גומר והאיבר המין שלי לא עומד עד הסוף כלומר נגיד 3/4 עומד, זו גם בעיה אבל זה לעניין אחר. בכל מקרה שמתי לב שכל פעם שהוא לא 100 אחוז עומד אז קודם כל האורגזמה שלי הרבה יותר חלשה ופחות מהנה וגם אני סוג של מרגיש כאילו יש לי עדיין זרע בצינורית זרע והוא לא יצא עד הסוף וגם לאחר שאני משתין אני עדיין מרגיש את זה וזה תחושה מציקה כזאת שיכולה ללוות אותי 3-4 ימים לאחר הגמירה שאני מרגיש שם זרע שלא יוצא. יש דרך לרוקן את צינורית הזרע שלא בגמירה ? כי אני גם מרגיש שאחרי שזה קורה לי זה גם גורם לאיבר שלי להיות לא 100 אחוז קשיח בפעמים הבאות, יש קשר ? תודה !

גם כשהאיבר בזקפה מליאה נשאר נוזל זרע בצנרת (כמו מיים בצינור...). זה "מתנקה" ונשטף כאשר אתה נותן שתן אחרי. אין קשר לאיכות הזקפה. ייתכן שמה שאתה מתאר נגרם בשל סיבה אחרת.

אני בן 70 ויש לי שפיכה מאוחרת שהיא בין 15 עד 30 דקות. אין שום בעיית זיקפה. התופעה החלה בשנים האחרונות ועלי לציין שאני נוטל באופן קבוע קונקור או ביספורולול לטיפול בהפרעות קצב הלב.

לקריאה נוספת והעמקה

יכולות להיות מגוון סיבות לשפיכה מעוכבת - גופניות (בעיה עצבית, ערמונית, תופעות לוואי של תרופות ועוד) או רגשיות (מצב נפשי, איכות זוגיות, תקשורת מינית). בבירור מתאים ניתן למצוא הסיבה ולהתאים טיפול תואם. גש למרפאה או לרופא מתחום הבריאות המינית לפי רשימה באתר www.itam.org.il

שלום, קראתי על מכשיר שמולבש על הפין, יוצר מתיחה ועי כך מאריך ומעבה את הפין. ( מה שמוכר בשם אנדרופינס, אולי יש מכשיר להארכה ומכשיר לעובי) ראיתי כי יש דעות שונות בין הרופאים. חלק טוענים שזה אכן יכול להגדיל וחלק טוענים שלא. ואולי אף יכול לגרום סיכונים. ראיתי כי רופא סקסולוג בכיר בתחום כתב שניתן להשתמש בו במקרים של פין שהוא פחות מ-10 סמ בזיקפה. במקרה שלי הפין סקסולוגית תקין והוא קצת יותר. אך עדיין במושגי ה'רחוב' הוא קטן ( בפרט ברפיון הוא קטן מאד) וזה קצת מפריע לי מנטלית. האם יש מקום להשתמש במכשיר הזה?

אתה מתאר חילוקי דעות לגבי התשובה. דעתי היא שממש אין מקום להשתמש במכשיר לפני קבלת טיפול פסיכו- סקסואלי ע"י מטפל מוסמך. ולו רק לצורך קבלת מידע מדוייק ותיאום ציפיות, אשר יחסכו לך עטגמת נפש לכשהטיפול (כמעט בוודאות) ייכשל. כלל חשוב לגבי האיבר קובע שיש ללמוד איך להשתמש באיבר וביחוד בשאר חלקי הגוף הקשורים אליו. והמבין יבין...

09/12/2018 | 03:30 | מאת: אאא

בן 68. בריא לגמרי. ערמונית קצת מוגדלת כבר כמה שנים. לא סובל משום דבר. נמצא במעקב אורולוגי פעם בשנה או שנתיים. לא נוטל תרופות כלשהן. החשק המיני קיים. לאחרונה מתחילה זיקפה ויורדת מהר. הנסיונות להחיות תוך כדי מתישים את שנינו ואז גם החשק פוחת.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב כדאי שתפנה עם אשתך למרפאה מוסמכת לאבחון וטיפול מיני, באיזו מידה הבעיה על רקע רפואי או פסיכולוגי או משולב. יש אפשרות שאתה בדריכות מסוימת או מתח בגלל הזקפה ואז הזקפה יורדת בגלל המתח וחוסר ריכוז בחוויה. בכל מקרה צריך גם לשלול סיבה רפואית. תפנו דרך אתר איט״ם

08/12/2018 | 12:31 | מאת: נאור

בן 24 סובל מבעיה לא ברורה בתפקוד המיני. לקראת גמירה באוננות יש לי לחץ של כאב במקום הנאה וזה פוגע באורגזמה ובשיא הריגוש המיני. הרבה פעמים יש הרבה שתן לפני הגמירה ואז לפעמים גם השתן כאילו בא לצאת. לא ברור אם יש קשר בין הכאב בשפיכה לשתן. בנוסף הרבה שעות אחרי הגמירה כאבים בזקפה עד למחרת שעובר. ולעיתים חוץ מזה שתן תכוף. האם יש תקווה ואפשר לפתור את הבעיה? מה יכולה להיות הבעיה ואילו בדיקות כדאי לבקש מהרופא?..תודה (בגדול הבעייה כאב/אי תחושת אורגזמה לעיתים קרובות עם לחץ של שתן לא מרוקן למרות בדיקת שתן תקינה)

לקריאה נוספת והעמקה

אתה מתאר מכלול של בעיות - כאב שמלווה את האורגזמה, הרגשה של לחץ שתן ועוד. אתה מבקש לדעת אם ניתן לפתור זאת. יש לערוך בירור לבדיקת מקור הבעיה. יש מספר סיבות לאורגזמה כאובה, כגון pois - עליו כתבתי בעבר מספר פעמים. טיפול יינתן רק לפי תוצאות האבחון. ככלל כדאי להתרוקן משתן לפני סקס... מציע שתגש למרפאה לבריאות מינית. יש רשימת מרפאות ורופאים מוסמכים באתר איט"ם www.itam.org.il

32, בריא לא מעשן אלכוהול לעיתים רחוקות מתאמן אוכל בריא ונכון.. חשק מיני גם כן גבוה מצטער על התיאורים אבל פשוט אסביר.. בעבר שהייתי גומר הייתי ״ משפריץ״ הרבה וסמיך בשנה האחרונה חלה ירידה חדה! בכמות .. אני אפילו אוסיף ואגיד שאני גומר בהתחלה אני מתסכל ( בשביל להבין) ובשפריץ הראשון אני מרגיש כאילו עומד לצאת מלא ואז לא יוצא כלום ורק אז מתחיל לצאת כמה טיפות וזה נוזל ומטפטף... ממש לא כמו בעבר.. עוד דבר שאני מקיים יחסי מין ארוכים ארוכים ואז ברור שאמור לצאת הרבה אכן יוצא שוב בשפריצים כמו בעבר אבל הם דלילים מאוד ועדינים כמו טיפות ולא סמיכים כמו בעבר השאלה שלי כזאת.. מזה אומר? האם טבעי עם הגיל? האם עליי להיבדק

לקריאה נוספת והעמקה

שי מה שאתה מתאר תקין. הכמות הממוצעת יורדת עם הגיל. כמו כן ככל שתכיפות הגמירות גבוהה יותר, הכמות שיוצאת פוחתת. כמות ממוצעת לאחר התנזרות של 3 ימים היא 3-5 סמ"ק. כחצי כפית. גם ההשפרצה פוחתת עם הזמן. אך זה לא פוגם במידת ההנאה ובעוצמת האורגזמה. הצמיגות משתנה וקשורה למדדים רבים. אין לכך משמעות קלינית. התרכז בהנאה שלך מהמין, כי נראה שזה חשוב לך ואתה אוהב זאת.

לפרופסור חרותי שלום, אני בן 39, נוטל וולבוטרין 300 ולוסטרל 50. הלוסטרל מאלחש בצורה משמעותית את הפין למרות מינון הלוסטרל הנמוך. זה ידוע לי כי הפחתת הלוסטרל מחזירה את התחושה אך פוגעת מאוד במצב הרוח. עם קונדום אין מה לדבר בכלל, אין תחושה. הפוגה בלוסטרל יומיים לפני קיום יחסים לא עוזרת לאלחוש. נוטל סיאליס כדי לסייע לזיקפה שגם היא נפגעת מהלוסטרל. יש לי מספר שאלות בבקשה. חלקן מתאימות לפסיכאטר אולי אך הפסיכיאטר לא ממש עזר. מקווה שתוכל לעזור לי: 1. האם סורבון (בוספירון) יכול לעזור לאלחוש? או בונסרין? 2. קראתי שיש נוגדי סרוטונין נוספים שניתן לקחת לפני מגע מיני כדי לשפר את התחושה באופן זמני? האם ידוע לך? מה לגבי ספרוקס (תמצית זעפרן) שאף עשויה לשפר מצב רוח? תודה רבה מראש, ערן

לקריאה נוספת והעמקה

לשאלותיך: 1. יש כאלו שמוסיפים בוספירון או בונסרין על מנת לנטל את תופעת הלוואי של עיכוב השפיכה. לא מכיר את ההשפעה על ירידת התחושה. לא "מת" על הפתרון - כי זה עוד כימיקלים לגוף. 2. לצערי פחות מכיר. כדאי שתתייעץ עם מטפל מיני בעל מומחיות בפסיכיאטריה.

25/11/2018 | 11:20 | מאת: גיא

היי, אני בן 23 וסובל שפיכה מוקדמת ואז איבוד הזקפה, איני מעוניין בטיפול פסיכולוגי. רציתי לשאול האם ספריי מעכב שפיכה כמו סטאד 100, מאריך גם את זמן הזקפה? או שבגלל שזה מאלחש יהיה קשה יותר להגיע לזקפה? או שזה כלל לא קשור ורק מעכב את השפיכה.

לקריאה נוספת והעמקה

סטאד מאריך את זמן השפיכה. אבל זה ממש לא הטיפול. זה מפחית מאוד ההנאה, עשוי לפגוע בזקפה, מסרבל המגע המיני ומפריע גם לבת/בן הזוג. מה לעשות שהטיפול המומלץ הוא טיפול סקסולוגי, בו אינך מעוניין?! ואם היו אומרים לך שצריך להוציא לך את התוספתן והטיפול זה ניתוח - היית מסתפק באקמול לכאבים? וכן - ההשוואה במקום.

24/11/2018 | 22:01 | מאת: אבירם

שלום רב, בן 60, פעיל ספורטיבית. מבקש לבדוק אפשרות לנטילת סיאליס. הבעיה - הדם הזורם בעת הנסיון למגע מיני עם בת הזוג חוזר לאחור ולא נשאר בפין בשל פגיעה במסתם הורידי שאמור היה למנוע את החזרת הדם מהפין. (נעשתה בדיקה שהצביעה על הפגיעה במסתם.) לפיכך, חושב אולי על שימוש בסיאליס למשל. והשאלה: אני סובל מספר שנים מאורטה עליונה מורחבת (סביר בשל לחץ דם גבוה שהיה בעבר בשל מתח רב ופעילות ספורטיבית מאומצת ביותר לגילי). רוחב האורטה יציב בשנים האחרונות 4.4 מ"מ ובמעקב כל שנה. מאחר ומבין כי התרופות לשיפור התפקוד המיני אמורות להרחיב את כלי הדם האם הסיאליס עלול להרחיב עוד יותר את האורטה המורחבת והאם בשל כך נאסר עלי להשתמש בתרופה? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

ניתן להשתמש בסיאליס גם בנוכחות אאורטה (אבי העורקים) מורחבת. אין לכך השפעה. התווית נגד הינה שימוש במקביל לשימוש בניטראטים. עם זאת, אם אובחנת עם דלף ורידי בפין - הטיפול היעיל ביותר הינה טבעת גומי חוסמת שמונעת דליפת הדם לאחר השגת הזקפה. יש מבחר דגמים של טבעות כאלו.

01/12/2018 | 08:42 | מאת: אבירם

תודה עבור התגובה המושכלת. אגב, מה יכולה להיות הסיבה לפגיעה במסתם הורידי כאשר במשך כל השנים הכל היה כשורה? האם אפשר כי הפגיעה קשורה אולי לנטילת כדורי פרופסיה במשך מספר שנים? תודה

כדורי פרופסיה אינם גורמים לדלף ורידי. לפעמים זה סוג של "שחיקה" של המערכת. כמו ונטיל של אופניים שמנע דליפת האוויר מהצמיג ובשלב מסויים לאט לאט מאבד מיעילותו.

22/11/2018 | 16:45 | מאת: מתן

שלום ד''ר אני בן 21 עם זוגתי כבר שנה. לפני חודשיים התחילה לי זקפה חלשה,הייתי גומר לפני הזקפה המלאה וגם כשהייתי מלאה היא לא הייתה חזקה ויורדת ממש מהר. התחלנו לשכב בחודש האחרון ואני גומר תוך דקה ולא מגיע לזקפה חזקה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב האם כוונתך שהזקפה חלשה כשאתה עם חברתך בזמן יחסי מין? מה קורה עם זקפה ספונטנית? זקפת בוקר? מה קורה באוננות? שפיכה מהירה היא תופעה נפוצה, לפעמים זה מסתדר לבד כשמקיימים יחסי מין עם הנסיון וכשיחסי המין לעיתים יותר קרובות. אם לא תפנה למרפאה מוסמכת לטיפול מיני דרך אתר איט״ם כדי להתיעץ

19/11/2018 | 15:24 | מאת: אבי

שלום עברתי ניתוח לב פתוח, לפני 4 שנים, ומאז איבר המין שלי רדום, ולא עומד, האים זה קשור לנתוח שעברתי, או שקיים משהוא אחר שאינו ידוע לי. לפני הניתוח היה הכל תקין. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

מה שסותם כלי דם בלב וגורם להתקף לב עשוי גם לסתום כלי דם באיבר המין ולגרום להפרעות בזקפה. בדרך כלל הפרעות בזקפה יופיעו גם שנים לפני ההתקף ואף עשויים לנבא את בואו. ייתכנו גם גורמים אחרים - כגון, תרופות, מצב רגשי, מצב זוגי, מחלות אחרות. אין מספיק פרטים בשאלתך כדי להתייחס מעבר לכך. כדאי שתpנה למרפאה שעוסקת בבריאות מינית - רשימת מרפאות ציבוריות מוסמכות באתר איט"ם - www.itam.org.il

16/11/2018 | 08:54 | מאת: חייל מתוסכל

היי. אני חייל בן 20. במשך כל שנות חיי אוננתי ע״י חיכוך במיטה, ולא ע״י השיטה המסורתית הידועה של ׳להביא ביד׳. במהלך השנים הבנתי שכל החברים שלי ׳עושים ביד׳, לכן ניסיתי בבית גם אני לעשות כמוהם, אך לצערי כל הנסיונות שלי כשלו. לא הצלחתי להגיע לאורגזמה ללא עזרת החיכוך במיטה. קראתי אתמול קראתי על ׳PM’ - תסמונת האוננות הטראומטית, הקובעת כי הדרך שבה אני מאונן היא מסוכנת ועלולה לגרום לבעיות בזקפה. אני רוצה לעבור לשיטת האוננות הרגילה, אך פשוט לא מצליח. מה עליי לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

כדאי שתיעזר בטיפול מיני בו תקבל ליווי מאנשי מקצוע על מנת להגיע לגמירה בגירוי שונה. אין שום סכנה בצורת האוננות שלך. היא יחסית מקובלת. אין מסורתי ולא מסורתי. עם זאת, התרגלת לגירוי מאוד חזק יחסית לגירוי שתקבל בחדירה ואז יהיה לך קשה מאוד לגמור בחדירה (אם בכלל...) - על כן כדאי להתכונן לכך כבר עכשיו.

12/11/2018 | 11:18 | מאת: אלון

שלום רציתי לשאול כמה זמן מחזיקה אחרי שמזריקים ליפן ומה העלות של הסריקה ואיזה כמות מקבלים

יש כמה סוגים של זריקות ותרכובות. רק לאחר הדרכה והתאמת מינון ניתן לדעת. הרעיון הוא להגיע לזקפה חזקה דייה למשך של כחצי שעה עד שעה פעילות. עלות מזרק בבתי מרקחת כ- 100 ש"ח פלוס מינוס (תלוי בסוג ובמינון).

06/11/2018 | 23:30 | מאת: ניר

שלום. אני בן 33 בריא מבחינה פיסית בד"כ. אני סובל מבעיות תקשורת חמורה עם נשים, חוסר בטחון עצמי ודימוי עצמי ירוד למרות העובדה שאני גבר נאה. מעולם לא הייתי במערכת יחסית זוגית ומספר הפעמים בהן קיימתי יחסים מלאים היא בערך 2-3 בחיי. אחת הסיבות לכך היא שכבר לאחר זמן רב מאוד יש לי הזדמנות לקיים יחסי מין, מספר דקות בודדות לאחר ההבנה שיש הזדמנות לסקס, אני מאבד עניין לחלוטין עד כדי דחיה ואף רתיעה מהפרטנרית. כמובן שאין מה לדבר על זיקפה. בנסיון לתקן משהו, הפסקתי לצרוך פורנוגרפיה ולאונן על בסיס יומיומי. המחשבות על מין לא עוזבות. בראש אני מאוד רוצה לקיים יחסי מין וכמה שיותר, סוקר נשים ללא הרף ומרגיש שאני מוקף מחיצה בלתי נראית שלא מאפשרת לי להגיע אליהן, לדבר איתן ובטח שלא לשכב איתן. הגעתי למצב שבו אני מאוד אומלל וסובל מדיכאון חמור, בדידות איומה ותחושה שאני לא ככול האדם, שמשהו לא בסדר איתי ושגורלי להשאר לבד ללא בת זוג, חיי משפחה וילדים וחיי מין מספקים. אנא עזרו לי. מה לא בסדר איתי?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך טוב שפנית, לכל התופעות שאתה מתאר יש סיבות ואפשר לעזור לך בטיפול, טיפול שיכול להתמקד גם בעבר אבל בעיקר בהווה ובעתיד. אנחנו מטפלים בקשיים ביצירת קשר אינטימי רגשי ומיני כל הזמן בהצלחה. תפנה למטפל מיני מוסמך עם רקע בעבודה סוציאלית קלינית או פסיכולוגיה קלינית דרך אתר איט״ם

02/11/2018 | 17:36 | מאת: רוני

שלום. יש לי וריקוצלה דיי בולטת ( וזה מלחיץ) ליד/מעל האשך השמאלי. לפי הרופא דרגה 2-3 עם המלצה לבדיקת זרע. הבעיה שאני לא רוצה לבצע ניתוח בגלל החשש מזה, ומצד שני אני חושש שהמצב שזה עלול לפגוע לי בטסטוסטרון ללא טיפול כלל. מה כדאי לעשות שלא יפגע בטסטוסטרון ובתפקוד המיני במידה ועכשיו זה עדיין לא נפגע ועלול להחמיר עם הזמן?...

לקריאה נוספת והעמקה

החשש מפגיעה בייצור טסטוסטרון אינו מוצדק, שכן גם אשך אחד מייצר מספיק. זה יכול לקבוע באיכות זרע.

שלום, זוגיות ויחסים מעולים, רציתי לדעת האם זה נורמלי שגבר מרטיב הרבה בזמן יחסים אינטימיים, לפני החדירה? רטיבות נוזל שקוף תודה, מצפה לתשובה

זה בהחלט תקין. קוראים לזה precum ("נוזל של לפני שפיכה"). סוג של חומר סיכה, אשר כמותו הולכת ופוחתת עם הגיל.

28/10/2018 | 15:25 | מאת: חוצץ

בן 75 לפני כ20 שנה עברץי ניתוח שבר במפסעה השמאלית מאז אין כמעט זיקפה היתי מאונן וגומר ושופך זרע והיה לי אורגזמה בתקופה האחרונה אני מרגיש צורך אשכי מתמלאים אני מאונן ולא מצליח לגמור ולשפוך

לקריאה נוספת והעמקה

למה חיכית עשרים שנים? האם עברת בירור כלשהו? בקבוצת הגיל שלך ייתכנו גורמי סיכון נוספים, אשר פוגעים הן בזקפה והן ביכולת לשפוך. כנראה לאו דווקא בקשר לניתוח השבר (אשר לא אמור לפגוע בזקפה ושפיכה). ממליץ שתפנה לבירור מתאים במרפאה לבריאות מינית ובהתאם לתוצאות נמליץ על טיפול.

שלום אני בן 36 ואין לי זיקפת בוקר בעבר הכל היה תקין אני כן מגיע לזיקפה באוננות או סקס אבל גם החשק המיני נמוך ממה שהיה ,אני נטלתי תרופה בשם פרופסיה במשך שנים השאלה אם ניזוקתי בגללה או שמדובר במשהוא אחר?תודה מראש..............

לקריאה נוספת והעמקה

תדירות זקפת הבוקר פוחתת עם השנים והיא מופיעה רק ביקיצה טבעית. לא ברור מתי הפסקת פרופסיה ומכאן לא ברור לי הקשר, בייחוד כשבמצבים אחרים (אמיתיים. בהם אתה זקוק לזקפה) - אתה חווה זקפה מצויינת. זו האינדיקציה הכי טובה לכך שאין לך בעיה רפואית כלשהי בהקשר זה.

בן 63 בריא לא מעשן לא נוטל תרופות עושה הליכה 5 פעמים בשבוע 50 דקות כל פעם. לפני 8 שנים עברתי כריתת ערמונית רדיקאלית בגלל סרטן הערמונית ממוקד גליסון 3+4 והקרנות פסא לפני הניתוח היה 5.6 מאז ברוך השם פסא לא מדיד אך קימת בעיה בזקיפה נוטל מדי פעם סיאליס 5 מ"ג או ויאגרה 100 מ"ג עוזר קצת והשאלה לא מעוניין בתרופות אם יש תחליף כמו משחות או תרסיס מקומי לגרום לזקיפה חזקה ולהנאה. תודה ושבוע טוב

לקריאה נוספת והעמקה

הזקפה שלך נפגעה בגלל פגיעה עצבית שקורית לעיתים קרובות בהסרת ערמונית רדיקאלית. לצערי, קרמים ותרסיסים לזקפה אינם מועילים כמו התרופות שאתה נוטל.. התחליפים היעילים יותר הם מכשיר ואקום או הזרקה לפין.

19/10/2018 | 18:29 | מאת: אופיר

שלום בן 45 בשנה האחרונה אני רוכב על אופנוע כבד שעות רבות ביום. בחודשים האחרונים אין כמעט חשק מיני . לפני זה לא היו בעיות בכלל זקפה חזקה כולל בבוקר וחשק רב.. (רכבתי פחות שעות ועל אופנוע קטן יותר) כרגע הזקפה חלשה אם בכלל ואפילו אין זקפת בוקר. האם הרכיבה המרובה משפיעה?התנוחה לחץ טמפרטורה - יכולים לפגוע בתפקוד האשכים? אעשה בקרוב בדיקת טסטוסטרון, אבל מעניין אותי אם ידוע על קשר

לקריאה נוספת והעמקה

ידוע על קשר כזה אצל רוכבי אופניים. לא סתם. אלא כאלו שרוכבים שעות ממושכות (בדרך כלל מקצוענים) ויש עבודות להתאמת הישיבה על מנת למנוע זאת אצלם. בד"כ מדובר בפגיעה עצבית בשל הלחץ שנוצר. לא ידוע לי על קשר דומה בקרב רוכבי אופנועים כבדים.

18/10/2018 | 12:12 | מאת: דוד

שלום וברכה.. אני סובל כבר הרבה שנים משפיכה ממש ממש מוקדמת ברמה של חדירה שלושה פעמים ואני גומר מה עושים האם יש פיתרון???? מדובר בפעם הראשונה .. אם גמרתי פעם אחת בפעם השניה אני מחזיק קצת יותר זמן חייב עזרה

שלום לך כן, אנחנו מטפלים בהצלחה רבה בשפיכה מהירה. הטיפול מבוסס על תרגול בבית באוננות ואחר כך עם בת הזוג. בתרגול אתה לומד להכיר את שלבי הריגוש כאשר אתה מרוכז בגרוי ובתחושות בפין בלי פנטזיות ובלי פורנו. אם יש לך בת זוג תפנו ביחד, אם לא תפנה לבד למטפל מיני מוסמך דרך אתר איט״ם

שלום, לעיתים אין לי חשק מיני אך זיקפה תקינה תמיד. הבעייה המוזרה היא כשיש לי חשק מיני ואני צופה בפורנו (לא מגזים) בהתחלה יש ריגוש גבוה והנאה ואחרי כמה דקות פתאום ההנאה והרגש יורדים. כאילו ההנאה "מתקלקלת" יש לזה סיבה? פעם התייעצתי עם רופא והוא לא ידע להגיב (סובל לפעמים מבעיות עיכול,אלרגיה לאבק). אני אוסיף עוד כמה דברים לחידוד העניין- נגיד יש לי צרבת אז הריגוש וההנאה יורדים - או שאני מגרה את פי הטבעת וזה גם יורד.. כאילו כל דבר קטן משפיע על הריגוש וההנאה( אולי הגוף נגעל- לפעמים מרגיש גועל בגרון)- האם יש לזה בדיקה או שיטה להתמקד בהנאה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב איבר המין המרכזי הוא הראש, המח, לכן התחושות שלך בזמן יחסי מין מאוד תלויות ברוגע, ריכוז, רגשות תוך כדי. כדאי שתתיעץ עם מטפל מיני מוסמך דרך אתר איט״ם