פורום אורטיקריה - סרפדת, חרלת

אורטיקירה היא תפרחת המורכבת מנגעים מורמים אדומים ומגרדים על פני העור (הנגעים דומים לאלו המופיעים בעקבות עקיצות יתושים). התפרחת כרוכה לרוב בסבל יומיומי רב. המילה "כרונית" מתיחסת לאלמנט הזמן, כלומר תפרחת אורטקיריאלית המופיעה מעל 6 שבועות נחשבת "אורטיקירה כרונית". מדובר במחלה די שכיחה (2-1 אחוזים מהאכלוסייה הכללית). אורטיקירה כרונית בד"כ אינה נובעת מרגישות/תגובה אלרגית לגורם חיצוני (כגון סבון, אבקת כביסה, מזון וכדומה), אלא מדובר במחלה פנימית הנובעת מליקוי במערכת החיסון. האבחנה בין סוגי האורטיקריה היא מורכבת, כמו גם התאמת הטיפול בה לכל מטופל, לכן חשוב כי הלוקים במחלה יעברו בירור ויהיו במעקב של רופא מומחה לאלרגיה. בשנים האחרונות חלה פריצת דרך בנושא הטיפול באורטיקירה, כאשר הוכנס טיפול ביולוגי (Omalizumab= Xolair) לסל הבריאות בישראל בשנת 2015, ואף נכתבו קווים מנחים לטיפול בחולים. לסיכום יש פתרון למחלה. מוזמנים לכתוב לפורום מטופלים הסובלים או חשודים כלוקים באורטקריה (בעברית: חרלת או סרפדת) כרונית. .
149 הודעות
136 תשובות מומחה

מנהל פורום אורטיקריה - סרפדת, חרלת

19/08/2017 | 09:53 | מאת: קרם לחות סבוקלם אקטיב, מיועד לסבוריאה?

שלום רב מזה כשלושה חודשים אני סובל מאדמומיות ופריחה, ללא גירוד, ניראים ודברים מוזרים בפנים במיוחד באזור הסנתר. רופא עור ראה בדק הבחין והגיע למסקנה חד-משמעית: סבוריאה דרמטיטיס בפנים, אדמומיות ופריחה בעיקר באזור הסנתר. המליץ ורשם לי קרם לחות סבוקלם אקטיב. לעור אדמומי רגיש. למריחה פעמים ביום. דעתך-העכתך-המלצך בנדון: הקרם הזה בכלל מיועד לבעיית העור שלי? מתי הקרם הזה עשוי להתחיל להשפיע ולשפר את פניי? אדמומיות ופריחה במיוחד באזור הסנתר. קרם סבוקלם יותר פעיל ויעיל מקרם ניזורל?

שלום לך. כדי להמליץ מה יהיה הטיפול המרבי עבורך עליך להגיע להבדק

בבקשה הגיעי להבדק

15/08/2017 | 21:53 | מאת: אני

כמה שעות אחרי רחצה בים יצא לי אודם בבית השחי צד אחד. התחלתי מיד למרוח עם בטקורטן ולקחתי אהיסטון. זה נעשה יותר גרוע, עדיין לא הצלחתי להגיע לרופא עור. לפני 1.5 שנה היה לי אורטיקריה בכל הגוף , פעם אחד בחיים , עקב ניתוח קשה וכמה ימים אחרי הנתוח. לא היה הסבר. טופלתי באהיסטון ובטקורטן. לקח הרבה זמן עד שעבר. אני לא מבינה מה זה, כבר 4 ימים ואין שיפור, זה נראה יותר גרוע מאשר ביום הראשון. אני צריכה לעבור ניתוח קטרקט תוך 10 ימים, אפשר עם זה עדיין לא יעבור, אפשר לעבור את הקטרקט כאשר לוקחת אנטיהיסטמין? אני רוצה מאד את הניתוח!!

לגבי הניתוח- עליך להתייעץ עם הרופא המנתח או מרדים לפני הניתוח לגבי האורטיקירה - הגיעי לביקורת לצורך התאמת טיפול וכדי לוודא שזו אכן האבחנה בברכה,

06/08/2017 | 12:34 | מאת: שאלה בנוגע לשמפו וקרמים מסויימים

על ידי רופא עור, הובחנתי בסבוריאה דרמטיטיס וגרד, בראש, בפנים-סנתר ובחזה. רשם לי שמפו אגיספור לראש, קרמים אלוקום לפנים וטרידרם לחזה. היום התחלתי להשתמש בהם. השאלה- הליכה רגלית בשעות היום ובערב, באזור שמיש שפת הים ובכלל להימצא במקומות שמישיים, אין בעיה עם זה? ראש פנים וחזה, לא מסוכן לשמש עם שמפו וקרמים אלו?

שלום. פורום זה אינו עוסק בסבוריאה אלא באורטיקירה שימוש בקרמים סטרואדלים מצריך הוראות מדוייקות - פני בבקשה לרופא מטפל לקבלת הנחיות נוספות בברכה

04/08/2017 | 12:46 | מאת: שאלה נוספת בנוגע לקרמים אלוקום וטרידרם

כשאני מתקלח שותף את כל הגוף, קרמים אלו יוצאים מהגוף? אחרי מקלחת כל פעם מחדש אני אמור למרוח את הקרמים הללו באותם מקומות או מספיק מה משמרחתי פעיל ועושה את עבודתו ?

על מנת למנוע שטיפה של הקרמים בדכ המריחה היא אחרי מקלחת

03/08/2017 | 19:55 | מאת: אבחנה- סבוריאה דרמטיטיס

שלום כבודה ד"ר רמית מזה כשלושה חודשים אני סובל מדלקת עור, אדמומיות בפנים ובחזה. היום רופא עור אחר בעיר אחרת, רשם לי קרמים שעד היום לא שמעתי עליהם ועד היום לא השתמשתי בהם. אלוקום לפנים, טרידרם לחזה. שחכתי לשאול את הרופא- אפשר להישתמש בשני הקרמים באותו יום באותה שעה? אין התנגשויות ביניהם? תחילת ושעות וזמן ההשפעה של אלוקום וטירדרם? נניח ובמקום פעמיים ביום, שכחתי ומרחתי פעם ביום, זה לא ישפיע בכלל? מודה לך מאוד על תגובתך לשאלותיי. רמי.

שלום רמי, כל אחד מהקרמים לפי התאור שלך אמור להמרח על איזור אחר לפי ההוראות שקיבלת מהרופא . אין מניעה ממריחתן בו זמנית. בברכה

14/07/2017 | 00:07 | מאת: מיקו

שלום רב, אני סובל מאורטיקריה כבר חצי שנה ובקרוב אקבל זריקות. רציתי לדעת האם ניתן להחלים מזה?

שלום לך, עם טיפול נכון בהחלט ניתן להגיע לרמיסיה. בהצלחה

16/07/2017 | 22:52 | מאת: מיקו

לא שאלתי על רמיסיה\הפוגה, שאלתי האם ניתן להחלים לחלוטין מהמחלה. מה זה טיפול נכון מבחינתך?, קסולייר אחת לחודש?

09/07/2017 | 23:56 | מאת: מיואשת

שלום. אני סובלת מפריחות בגוף מאז שאני זוכרת את עצמי ולפני שנה אובחנתי עם אורטיקריה כרונית. בין היתר אני סובלת מפריחה מציקה מאוד וכואבת בכפות הרגליים, שמופיעה מתחת לעור וגורמת לתחושה של הליכה על גחלים. בפעם הקודמת שהפריחה בכפות רגליים סירבה להיעלם טיפלתי בה בעצת הרופאה עם מינון יתר של טלפסט ואלרג'יקס למשך מספר שבועות. מאז עברה חצי שנה, אבל לפני שבועיים הפריחה הזו חזרה ואני לא מצליחה להיפטר ממנה. אני חוששת לקחת הפעם מינון גבוה של התרופות מכיוון שאני בהריון (חודש חמישי). האם התופעה הזו בכפות הרגליים מוכרת כאורטיקריה? האם יש פתרון אחר מלבד מינון גבוה של תרופות? תודה רבה.

שלום רב, בוודאי שלא ניתן להגיע לאבחנה על סמך התאור שלך בלבד ואבחון מחייב ביקור במרפאה לצורך השלמת מידע כמו גם בדיקה גופנית מדוקדקת. עניין הכאב דדוקא שאת חשה אי נו טיפסוי לאורטיקירה כרונית ולכן מחייב בירור. מאחר ואת בהריון כמובן שיש לשקול את מינוני התרופות ביחס ישיר לחומרת המחלה וגיל ההריון בברכה

06/07/2017 | 20:51 | מאת: אורן כהן

אני הייתי מטופל במרפאת חוץ בביתחולים ועברתי אבחונים מקיפים ואחר כך שני מחזורי הימונותרפיה די מוצלחים. הרגישיות היו לאבק הבית ופריחתעצי זית ברמת חומרה קשה ביותר בעיקר זית. גם בתבחיני עור וגם בהתנפחויות שפתיים ועניים. אורטיקריה בגוף. עברו כבר 10 שנים ויותר. אני מחזיק כדורי קורטיזון במינון גבוהה. ברגע שזה מתחיל הקורטיזון פועל טוב. במשך שנים היה כך זה בנוסף לכדור אנטיהיסטמיני יומי. הנזלת די נעלמה. עכשיו התחלף רופא משפחה ומסרב לתת לי כדורי קורטיזון. אני לא לקוח אותם באופן קבוע אבל חייב לקחת מידית. וגם בהתקף קוצר נשימה אם אני לוקח כדור קורטיזון וממשיך עם פלקסוטיד זה עובר אחרי כמה ימים. הרופא טוען שאני צריך אבחון מחדש. האם האלרגיה משתנה? ומה זה משנה. אני חושב שלמנוע טיפול מחולה במצב זה זה לא נכון. מה לעשות? מי רשאי לתת קורטיזון? האם האבחנה עצמה בתיק מחייבת מתן הכדורים שהיו בגרה כל השנים? רופא משפחה יכול למנוע זאת?

שלום. רשמת הרבה מאד מידע ורובו לא מובן לי. נשמע שבעייתך מורכבת מדי על מנת לענות על שאלותיך בפורום זה. בבקשה תגיע למרפאה . בברכה

28/06/2017 | 11:44 | מאת: אורטיקריה (סרפדת) במקומות שונים בעור

שלום רב דוקטור רמית הייתי אצל אלרגולוג, הובחן אצלי אלרגיה למזון ולכל מיני תרופות ואורטיקריה כרונית במקומות אלו- ראש-קרקפת, פנים-סנתר, חזה, רגליים, קרסוליים וכפות רגליים. עד לביקור חוזר בעוד 3 חודשים, המליץ ורשם לי תרופה אריוס 5 מג פעם ביום. תרופה אריוס 5 מג ביום, ישפר את מצב בריאותי? אדמומיות פריחה וגרד יעלמו לי במקומות אלו? ואני לא אסבול מהם כפי שאני סובלת מהם עד היום? תרופה עם 5 מג משמידה וגם מונעת את חזרתם של פריחה וגרד כרוניים במקומות אלו ואחרים בגוף בעור? תוך כמה זמן מורגשת השפעה של אריוס 5 מג ואם אין בעיה עם קפאין ותא במהלך שימוש טיפול עם אריוס 5 מג. מודה לך מאוד מראש על תגובתך לשאלותיי. אילנה בת 50.

שלום לך אילנה. כדי לענות על שאלותייך עלי לבדוק אותך על מנת לוודא שאכן מדובר באורטיקירה ולא מחלה אחרת רק לאחר מכן אוכל לענות לך בברכה

24/06/2017 | 23:41 | מאת: גיל

ילדה בת 15 שהופיע פתאומית מעין פצעונים אדומים דמויי חררה בשתי הזרועות. מצב תמונה. ממה יכול לנבוע ומה הטיפול? האם יכול להיות קשור להסרת שערות בידיים לפני כשבוע?

יכול להיות בהחלט קשור להסרת השיער . כדאי להבדק

בהחלט יכול להיות קשור

18/06/2017 | 14:03 | מאת: פטרת דרמטיטיס, טפילי דמודקס, טינאה פאדיס ואוניקומיזיס

שלום דוקטור מעוז היום הייתי אצל רופא עור. הוא הבחין אצלי פטרת- קרקפת, מצח, פנים-סנתר, מפשעה וכפות רגליים. דרמטיטיס, טפילי דמודקס, טינאה פאדיס ואוניקומיזיס. רשם לי שני קרמים לשימוש. ניזורל ודקטרין. שחכתי לשאול את הרופא- איזו קרם איפה למרוח? כמה פעמים ביום? תודה רבה מראש על תשובתך דוקטור מעוז. אילנה.

הי לך, לא ניתן לענות על שאלתך מבלי בדיקה.

1. רציתי לשאול האם יתכן ויישור שיניים עם טבעות ממתכת, וקיבוע של השיניים עם משהו ממתכת יכול לעשות אורטיקריה. 2. האם יש קשר למים של המקלחת או לשתייה שיכולים לגרום לאורטיקריה.

שלום לך, החשיפה למתכת עלולה לגרום לתגובה מאורחת של רגישות יתר , אם כי על מנת לענות לך בוודאות האם זו אורטיקיריה עלליך להגיע לבדיקה במרפאה בד"כ שתיית מים לא אמורה לגרום לתופעה בברכה

אני כבר מאובחנת עם אורטיקריה כרונית. מנסה לעלות על הסיבה, וחוץ מטיפולי הסרת שיער בHSR שהדליקו את העור והיו הטריגר, חשבתי אולי הקיבוע בשיניים שלי גורם לדבר הנוראי הזה. ואולי מים מצנרת ישנה.. או עובשים בדירה..

12/06/2017 | 23:54 | מאת: ניצן

שלום. הייתי מטופלת במשך עשרה ימים באנטיביוטיקה בגלל דלקת גרון. במהלך הזמן הזה קרה משהו מוזר- כל מיני פצעים וסימנים שהיו לי על העור (סימן של חתך שכבר הגליד והתקלף, סימנים חלשים של עקיצות יתוש שכבר היו בשלבים של להיעלם) נהיו ממש ממש אדומים. לא מגרד, לא כלום. רק ממש אדום. ומדובר על עקיצות מלפני מעל חודש... אמנם לקח להן זמן להיעלם אבל הן כבר היו כל כך חלשות שבקושי ראו אותן (לא גירדתי, זה לא הזדהם, כלום.) מה זה התופעה הזו??? האם יש סיכוי שזה בגלל הטיפול האנטיביוטי?

כן , בהחלט. יש להבדק כי מומחה לאלרגיה ולבצע בירור.

שמתי לב שכל פעם לפני קבלת מחזור יש החמרה של האורטיקריה בכל הגוף, וביום הראשון של המחזור האורטיקריה שלי נעלמת. ביום השני מתחיל חזרה לאט לאט לעקצץ ואחרי כמה ימים חוזר להיות הסיוט המתמשך שלי כבר שנה וחצי. קראתי על הקשר לאי סדירות במחזור וטיפול הורמונלי. איזה טיפול אני יכולה לקבל? המחזור שלי יחסית כן סדיר, ללא גלולות. אבל אני בטוחה שיש השפעה הורמונלית כלשהי עובדה שביום הראשון של המחזור זה נעלם. כמו כן מתכננת הריון בקרוב.

שלום לך. באורטיקריה צפויות התלקחויות בעת שינויים הורמונליים או מחזור הורמונלי שאינו סדיר. הטיפול בעצם ״ נתפר״ באופן אישי לאחר אבחון מדוייק. כך שעלייך להגיע לביקור במרפאה. בהצלחה

כבר הייתי אצל כמה רופאי עור שנחשבים טובים , וכמה אלרגיולוגים שנחשבים טובים ואף אחד לא תפר לי טיפול הקשור לשינויים הורמונלים.. למרות שציינתי שביום הראשון של המחזור הפריחה נעלמת. מה לבקש ספציפית מהרופא? כמו כן שאלה, בקשר לקסולייר - היא רק אמורה לעזור לסימפטומים או שאחרי זמן ממושך שלוקחים היא יכולה להעביר את המחלה לגמרי?.. אני לא יודעת אם זה בכלל עזר לי לקחתי 6 חודשים פעם בחודש 300 מ"ג ובפעם האחרונה אפילו ראיתי החמרה מייד אחרי הזריקה ובשבוע שלאחר מכן.

14/05/2017 | 13:22 | מאת: שאלה בנוגע לקרם ספציפי נגד פיטריות

שלום רב דוקטור רמית אתמול רופא עור רשם לי קרם ציקלודרם, יש לי פיטריות במקומות אינטימיים במפשעה ומסביב לקרסוליים וכפות רגליים. קניתי והתחלתי להישתמש בקרם ציקלודרם. השאלות שלי - כמה זמן שעות ההשפעה, של קרם ציקלודרם מאותה שעה שאני מורח? אחרי שהוא נספג, אני מתקלח. אחרי מקלחת הקרם יוצא מהגוף או ממשיך לפעול לעשות את עבודתו באותם מקומות שיש פיטריות? כמה זמן כמה שעות בערך? מודה לך מראש עבור תגובתך לשאלותיי בנדון.

מצטערת . אין זה הפורום המתאים

10/05/2017 | 15:28 | מאת: איריס

במהלך השבועות האחרונים התחילו בגוף עקיצות בכל הגוף במקבצים וגם לא.העקיצות מתנפחות אדומות ומגרדות.לא ניראה כמו עקיצות רגילות...פתאום העקיצות צצות.ריססנו את הבית ואת המיטה אך התופעה צצה פתאום ללא יתושים.איך מטפלים בתופעה?זה מתפשט מגרד אדום ולא סימפטי...השבוע החל גם בפנים.

הי. זה יכול להיות באמת עקיצות .. אך קיימת אפשרות שזו אורטיקריה. אפשר להתחיל לטול אנטיהסטמינים להקלה על הגרד , ולהגיע להבדק להמשך הנחיות ובירור.

29/04/2017 | 18:12 | מאת: יפעת

שלום רב, למעלה מחודשיין אני סובלת מאלרגיה בעור, אני נוטלת 2 טלפסט בבוקר ו2 בערב כדור של אוטרקס. לצערי אין שום שיפור, היתה לי התנפחות רצינית בפנים ונתנו לי סטרואידים שעזרו, למשך כשבוע וחצי לא הייתה שום תופעה, כרגע חזר על הגרד והפריחה בגוף , טלפסט לא עוזר בכלל. מה עוד ניתן לעשות,? תודה

שלום. יש עוד הרבה דברים שניתן לעשות. עוד חלופות לטיפול. לא ניתן לפרט את כולן באמצעות הפורום. על מנת לקבל הנחיות לטיפול טוב מותאם עבורך עליך להבדק כי מומחה לאלרגיה שבקיא בטיפול באורטיקריה ואנגיואדמה.!

25/04/2017 | 08:38 | מאת: רונית

שלום, אני סובלת מזה כשנה מאורטיקריה שלא מאוזנת על ידי אנטיהיסטמינים וסטרואידים. הרופא המליץ לי על טיפול בקסולייר. אני קצת חוששת בשל הרקע שלי . חליתי בסרטן שד לפני כ 4 שנים, אני מטופלת בלטרזול ואני בת 60. אשמח לדעתך בהקשר של קסולייר ומחלת הסרטן. אני חוששת כי הבנתי שהקסולייר עובד על מערכת החיסון תודה רונית

שלום לך, על מנת שתקבלי את כל המידע בנוגע לשאלתך החשובה וזאת כדי להגיע להחלטה המכונה ביותר עבורך בנוגע לטיפול באורטיקריה, בבקשה הגיעי לפגישת ייעוץ רפואי, אשמח לענות לך ולעזור לך. בברכה דר רמית מעוז סגל

26/04/2017 | 15:58 | מאת: ענת

רונית תזהרי מאד מקסולייר א.היא לא מרפאת אורטיקריה ב.יש לה תופעות לוואי קשות ג.אם את חולת סרטן אל תחשבי בכלל בכיוון תרשמי כאן את המייל שלך ואכתוב לך באופן אישי.

שלום לפני חודש עקב סבוריאה בקרקפת קיבלתי שמפו אגיספור לחפיפה .לאחר מספר שימושים התחיל לי גרד נוראי וצריבות בקרקפת מלווה באודם עז של הקרקפת הרופאה נתנה לי אנטיהיסמיני בשם אלרג'יקאר של מכבי השתמשתי שבוע האודם לא עבר הגירודים פסקו כמו כן השתמשתי בשמפו לקטופיל שלא עוזר. הרופאה נתנה לי גם ג'ל המכיל סטרואידים למרוח איפוא שמגרד אך לא השתמשתי בו. כרגע אני מיואשת ולא יודעת מה לעשות מידי פעם יש לי עדיין גירודים קלים. האם את יכולה לעזור לי.מה עלי לעשות? קניתי גם שמפו צמחי ושמן שמיועד לסבוריאהאך לא יודעת אם כדאי להשתמש בו . אני בת 57 ויש לי שורשים לבנים ולא יכולה לצבוע את השיער ואני על הפנים. בתודה מראש

שלום לך. אני מבינה. את מצוקתך הרבה. מה שאת מתארת לא טיפוסי לאורטיקריה. בכל מקרה, המקרה מורכב ונדרשת בדיקה על מנת שתוכלי לקבל טיפול טוב ומותאם לבעייתך.

13/04/2017 | 21:10 | מאת: מורן

אני סובלת מאורטיקריה קשה כבר שנתיים, מיותר לציין שאין לי יום ואין לי לילה, שותה 2 טלפסט ביום מיזולן בלילה ללא כל שינוי, לאחרונה הוסיפה לי הרופאה סינגולייר לניסיון של שבועיים וגם הוא לא עזר. קיבלתי כדורי סטרואידים שעשו יותר גרוע וגרמו לי לזיעה קרה ורעד בגוף. כרגע נמצאת בתהליכים לקבל אישור לזריקות, השאלה אם הזריקות האלה אינן מסוכנות, מפחדת להכניס לגוף שלי חומרים ומפחדת מתופעות הלוואי, מתלבטת אם לפנות קודם לרפואה משלימה. יש לציין שאני סובלת מאי תפקוד של בלוטת התריס, שותה אלטרוקסין כתרופה קבועה, ובעבר גם סבלתי מאליקובקטר פילורי, הבנתי שיש לזה איזשהו קשר לאורטיקריה. אני מבולבלת וחסרת אונים אשמח לייעוץ. תודה רבה.

שלום לך. לי נשמע שטרם מיצית לגמרי את הקווים לטיפול באורטיקריה שלך. אני מציעה שתגיעי להבדק ובאותה הזדמנות גם תקבלי מענה לכל שאלותייך מאחר ולא ניתן להתייחס לכולן בפורום זה. לגבי הזולייר- זו תרופה עם פרופיל בטיחותי גבוה . מאחלת לך בריאות שלמה. דר מעוז סגל

14/04/2017 | 12:53 | מאת: דבי

למורן במילה אחת ובלי כוונה רעה בכלל חס וחלילה. אל תתקרבי לזולייר. ******************* ויותר מזה אל תתקרבי לסטרואידים בכלל . ******************************************** א.היא לא מרפאת כלום ולא תרפא אותך מאורטיקריה? ב.היא גורמת לעייפות וכאבי שרירים חמורים שלא תוכלי לתפקד. ג.הגוף מתרגל אליה מהר מאד ואז תצטרכי להכניס לעצמייך סטרואידים כדי להשתלט על ההתקפים שיגרמו לך מעצם השימוש בזולייר ( זה נקרא ריבואנד )

01/04/2017 | 00:48 | מאת: ענבל

שלום, אני בת 18 עם אסטמה קלה וקדחת השחת בעונות מעבר (אנטיהיסטמינים עוזרים). בשנים האחרונות לאחר ריצה או הליכה מהירה(בזמן הפעילות הגופנית), מופיעות לי נקודות אדומות מאוד מגרדות באזורים שונים בגוף(מתחיל בירכיים ובגב התחתון ואם הפעילות ממשיכה אז יגיע לחזה, ידיים והמשך הרגליים). הנקודות האדומות הקטנות הן שטוחות ומסביב להן העור מאוד אדום ומגורה. זה קורה גם כשאני לא מזיעה בכלל וגם באזורים שאין בהם מגע עם בגדים וגם כאשר אני לובשת בגדים מאווררים ונוחים. זה לא קורה כשאני "סתם" מזיעה אלא רק כאשר אני מבצעת פעילות גופנית ואין קשר למזג האוויר. זה מפריע לי בצבא מכיוון שאנחנו מחוייבים לבצע פעילות גופנית ורופא צבאי לא ממש מבין מה אני רוצה... באזרחות הייתי מתקלחת ומורחת משחות להרגעה אך בצבא זה לא מתאפשר. מה זה יכול להיות? יש לזה פתרון?

שלום לך, מה שאת מתארת עשוי להתאים לאורטיקירה כולינרגית שמתרחשת בעת הזעה אך גם למצבים נוספים . כד לאבחן בוודאות יש לבצע טסטים שונים . יש לזה פתרון !,

28/03/2017 | 07:13 | מאת: ניצה

שלום אני בהריון משבוע 7 התחילה לי אורטיקריה רק בכפות הרגליים. בעברי סבלתי מאורטיקריה סולרית בכל הגוף אך בשנים האחרונות זה כמעט נעלם. הפעם האורטיקריה מופיעה בעיקר בלילות. אם אני קמה לילדים בלילה אז כשחוזרת למיטה זה מתפרץ. אני ישנה יחפה. אם אני לא קמה, זה לא קורה. בבוקר אין כלום (רק מעט מעט רגישות באזור). אני נורא לחוצה כי יש לי היסטוריה ארוכת שנים וייסורים עם אורטיקריה - האם יש כזה דבר אורטיקריה ששייכת להריון או שנפלה עליי גזירה חדשה לחיים??

שלום לך, התשובה לשאלתך היא חיובית- אורטיקירה כמובן קיימת גם בהריון מאחר ויש לך רקע של אורטיקירה כרונית בעבר, ייתכן וכעת יש סוג של התלקחות בגלל שינוי בפרופיל ההורמונלי . אני ממליצה שתגשי להבדק ע"י אלרגולוג כדי למצוא עבורך טיפול מתאים בברכה

28/03/2017 | 10:37 | מאת: ניצה

אם כך יש סיכוי טוב שזה ייעלם אחרי הלידה או אולי אפילו בהמשך ההריון?

21/03/2017 | 20:11 | מאת: מיכל

האם אפשר לטפל האורטוריה על ידי משחה המכילה סטרואידים במקום כדורים?

שלום. מדובר במחלה על רקע אימונולוגי ולכן טיפול מקומי עשוי לעזור, אבל בדכ נמצא פחות יעיל. כמו גם שמריחת סטרואידים על פני שטח רחב של העור כרוכה בתופעות לוואי לא פשוטות

20/03/2017 | 18:45 | מאת: ריבי

סובלת מס שנים מאורטיקריה ע"ש דרייר [אובחנתי עי רופאת עור .ברקע מחלת השימוטו. הומלץ להסיר את הנגעים בלייזר האם יש דרכים נוספות? תודה מראש ריבי

שלום לך. קיימים טיפולים שונים לאורטיקריה כרונית. למעשה טיפול מקומי בנגעים אינו יעיל באורטיקריה

22/03/2017 | 12:38 | מאת: ריבי

פרט כאן את שאלתך למומחה למי אפשר לגשת כדי להבדק ולהתחיל טפול? תודה ריבי

Plasmapheresis was found to be beneficial in a small series of patients with AIU by eliminating the functional autoantibodies from system איפה עושים טיפול כזה, עלות,? האם דרך קופת חולים? בית חולים?

פלסמהפרזיס זה תהליך בו מסננים את כל הדם שבגוף דרך צינורות. זה טיפול מאד אגרסיבי ושמור למקרים קיצוניים. ניתן לבצעו בבתי חולים בלבד. יש טיפול לאורטיקריה כרונית שהוא הרבה יותר פשוט ואף יותר יעיל.

הקסולייר הוא טיפול שלא מעלים את הבעיה, רק עוזר לסימפטומים, גם האנטיהיסטמינים לא מעלימים. האם הטיפול הזה יכול לרפא?

כמה זמן אחרי הפסקת קסולייר ניתן להיכנס בביטחה להריון? 2. רציתי לעדכן כי האורטיקריה שלי התפרצה בשל הסרת שיער במכשיר HSR. הרופאים לא ממש הכירו את המכשיר ואמרו שבין כה וכה אם לאחר הפסקת הטיפולים זה ממשיך אז זה מראה שזה לא זה. אבל אני יודעת שלא היה לי את התופעה המרגיזה הזו לפני. והחום שהמכשיר פלט גירה לי את העור וגרם להתפרצות. תיזהרו מזה!!!

שלום לך, לא בוצעו מחקרים לגבי זולייר בהריון כך שאין מידע וודאי אם כי יש עדויות בשטח על מטופלות שנכנסו תחת הטיפול להריון עד כה ללא השלכות על תקינות ההיריון. על מנת לענות לך בצורך מדוייקת ומתאימה לצרכייך אני זקוקה למידע נוסף אודות הטיפול. בברכה, ד"ר מעוז-סגל

כבר חודשיים אני מתגרדת כל פעם באיזור אחר בגוף התחיל ברגליים עבר לגב וכעת בזרועות הידיים ,הרופא הכללי אמר שזה בגלל כדורי אנטיביוטיקה שקיבלתי MACRODANTIN לפני חודשיים וחצי אני מבינה שאין כבר אנטיביוטיקה בגוף ובכל זאת מגרד לי משחה דרמובט שהיא עם סטרואידים לא עוזרת לי ומפחיד אותי לקבל קוטיזון בזריקה זה מה שהציע רופא עור מה דעתכם?

שלום. את צודקת, זה כבר רחוק מדי מנטילת מאקרודנטין ולכן פחות סביר שזו תגובה אלרגית אם כי אין לשלול בוודאות. כמובן שיש הרבה מצבים נוספים שיש לשלול. בברכה,

28/12/2016 | 13:21 | מאת: ברוריה

לאחר 7 חודשי סבל הופניתי לטיפול בזולייר. לאחר עיון באינטרנט, בתופעות הלוואי המויינות ובשיח בפורום קיבלתי פיק ברכיים ואני מפחדת ללכת על זה בגלל הסיכונים/סיבוכים. מה דעתך והמלצתך?

במידה וזו האבחנה והיא נכונה - אורטיקירה - הטיפול בזולייר מסתמן כמאד טוב וגם בטוח לשימוש. אם כי יש לזכור להמשיך טיפולים נוספים במקביל כגון אנטיהיסטמינים ועוד עד להשגת רמיסיה. כלומר גם תוך כדי הטיפול להיות במעקב של אלרגולוג מומחה. מאחלת לך בהצלחה.

07/12/2016 | 21:28 | מאת: שאול.

שלום רב, לא מצליח להיפתר מהפוליקוליטיס במשך שבועיים ימים מרחתי משכה אנטיביוטית, עשה רושם כי הכל נרגע ועבר, ופתאום שוב לאחר כמה שבועות חזר העניין אפילו למקומות שלא היו קודם לכן בראש. מה עליי לעשות כעת? האם ישנה דרך להיפטר מהנגע ללא אנטיביוטיקה? במידה וכן, מהי? והאם לאחר האנטיביוטיקה המקומית שלא צלחה, אטול כדורים אנטיביוטיים (צפוייט פורטה 500MG) שלושה כדורים ליום במשך שבוע, האם זהו המוצא האחרון, והנגע לא יחזור יותר? תודה מראש!!

עליך להבדק על מנת לוודא שזו אכן האבחנה ולצורך המלצה על טיפול נוסף. בברכה

02/12/2016 | 10:49 | מאת: אלקנט לונה

שלום רב.ברשותי תמונות קשות המתאדות מצבים קשים של המחלה.קיבלתי 18 חודשים זריקות אומליזומב קסלייאר.הגעתי ל3 כדורים טלפסט ליום. אישה בת 71.בריאה. בברכה לונה

שלום לך. סלחי לי אך לא הבנתי את שאלתך לגבי אורטיקריה. אשמח לשמוע .

שלום לונה . תודה על השיתוף. אורטיקיריה באמת עלולה להיות קשה ולא נעימה טוב שיש טיפול ואפילו טוב לאורטיקיריה בריאות שלמה , ד"ר מעוז סגל

15/11/2016 | 14:14 | מאת: שאול.

שלום רב דוקטור מעוז סגל רמית. יודע שהפורם מיועד למקרה אחר, אבל די דומה, ואודה מקרב לב במידה ותוכלי לעזור ולסייע, במידה ולא, לא קרה שום דבר, וסליחה. בן 39 לאחרונה אובחנתי (בפעם הראשונה בחיי) לחשש ל"פוליקוליטיס" בראש ובקרקפת, עכב פצעונים שהזדהמו. כעט לאחר לאחר שלושה שבועות מהמקרה, אינני סובל מהעניין כלל ואף הכל נרגע ולאט לאט נעלם באסתטיות רבה הודות למשחה אנטיביוטית שמרחתי מדי יום ביומו במשך שבועיים ימים, ובשל פולידין קצף שחופף מדי יום ביומו, אפילו כעט (לאחר כמעט כחודש מתחילת הטיפול). הבעיה כעט; לא יודע אם ישנו קשר ישיר או לא, אבל נכון לעכשיו סובל מאדמומיות קלה וגירויים בראש וקרקפת (פשוט מאוד מתחשק לגרד את הראש כולו). האם ידועה לך תופעה זו, כתופעת לוואי לאחר טיפול בנגע, או שמה בגלל האנטיביוטיקה שלקחתי או אולי הפולידין שמייבש את העור? מה עליי לעשות /להשתמש כעט לאחר טיפול, ולחפוף -כגון האם להמשיך עם הפולדין לחפיפה, או להפסיק? לחפוף עם תכשירים ייעודיים כגון סבו-עור שמפו וכולי, למרוח משהו וכו'.. לתשובתך המשכילה ממתין בקוצר רוח ומודה מראש במידה ותגיע!!

אתה צודק, פוליקוליטיס היא מחלה שונה מאד במנגנון מאורטקריה כרונית ולכן אין זה הפורום הנכון אם כי במידה ותזדקק לעזרה אתה מוזמן להגיע למרפאה . בברכה

27/10/2016 | 23:48 | מאת: עידית

שלום רב, עד לפני כשלושה חודשים ובמשך חצי שנה, קיבלתי זריקות XOLAIR בגלל אורטיקריה. הזריקות עבדו מצויין והמחלה היתה בשליטה. כשגילו אצלי גוש ממאיר בשד, החליטו לעשות הפוגה בזריקות, גם בשביל לראות איך הגוף מגיב בלעדיהן. לפני כחודשיים הוציאו את הגוש ולפני פחות מחודש סיימתי סט של הקרנות. אני אמורה להתחיל לקחת תרופה בשבוע הקרוב. לפני יומיים, התחילה לחזור האורטיקריה. האונקולוג אמר שאין מניעה לקבל שוב את הXOLAIR, אך עד שאקבל את הזריקות, יקח זמן והפריחה מתפשטת. האם אני יכולה בינתיים לקחת פרדניזון, כדי לעצור קצת את התפשטות הפריחה? האם ישנה דרך נוספת לטפל באורטיקריה? אשמח מאד לקבל ייעוץ בהקדם.

שלום , כדאי בשלב ראשון לקחת אנטיהיסטמינים . במידה ואין הטבה מספקת ( לפי התרשמות רופא) ניתן לטפל בסטרואידים לתקופה קצובה .

19/10/2016 | 11:49 | מאת: זיו

היי, אני לא בטוח שאני בפורום המתאים אבל אשאל בכל זאת. יש לי יובש בחלק מכף היד, לפעמים זה מגרד ויש כל פעם מין נקודות כאלה שנראות קצת כמו שלפוחיות שכל פעם גודלות וגורמות לעור להימתח ולתחושה לא נעימה..זה משהו שחוזר על עצמו בחצי שנה האחרונה. אשמח להמצלה מה כדי לעשות, וגם לשלוח תמונה אם זה יעזור. חוץ מזה, הייתי אצל רופא עור הוא הביא לי משחה - דייבובט. אבל ברגע שאני מפסיק לשים אותה המצב חוזר, אז זה לא פותר את הבעיה רק את סימפטום.. תודה!

התפרחת בכפות הידיים שתארת עשוייה להתאים לדלקת עור שממגע. במקרה כזה עושים תבחיני מדבקות על מנת לנסות לאבחן את החומר שגורם לך לתסמינים

03/10/2016 | 20:24 | מאת: הדס

שלום רב, מזה שלושה חודשים אני סובלת מאורטיקריה. פגשתי שני רופאי עור, רופא משפחה ומדקר סיני (אני בטיפול) ורופא אלרגיה ותזונאית. את כמוסות הצמחים שקיבלתי מהמדקר הפסקתי עם ידיעתי על ההיריון (בשבוע 6). אך המשכתי לקחת טלפסט 180 מג, תחילה פעמיים ביום, ובשבוע 8 ירדתי לפעם ביום, כי לא עשה רושם שהטלפסט ממש עוזר. לאחר ייעוץ עם 3 מתוך 4 מכוני הטרטולוגיה בארץ נאמר לי שטלפסט בטוח לשימוש בהיריון. לא כך סבור רופא המשפחה אשר הסביר לי על קטגוריית b , c. צמצמתי גלוטן, הפסקתי מוצרי חלב פרה ולאחרונה גם ירקות סולניים. יש לעיתים שיפור. אני מבקשת לדעת מה דעתך ואת המלצתך עם מי ניתן להתייעץ בנוגע לטלפסט (רופא טרטלוג? אימונולוג)?). אני בשבוע 11 (שליש ראשון הוא כאמור הקריטי), חרדה מאוד ולא יודעת אם להמשיך את ההיריון. תודה לך.

שלום לך. אני מייעצת לך לפנות לארגולוג מומחה על מנת לבדוק האם זו אכן האבחנה שלך ולשלול מצבים אחרים שעלולים לגרום לאורטיקריה, ושנית- להתאים לך את הטיפול באופן כזה שיינתן לך המינון הנמוך ביותר שמצליח להביא להקלה בתסמינים מבלי לפגוע בהריון שלך. בברכה

24/09/2016 | 09:04 | מאת: טובה מן

ד"ר שלום רב מזה תקופה של מספר חודשים רב אני סובלת מאודם חזק בכפות הידיים ולעיתים כאבים עזים ורצון לגירוד, לאחר נגיעה של מספר שניות במשהו שהוצאתי מהמקפיא.(אולי אם אכנס למים קרים במיוחד כל גופי יהפוך אדום- לא ניסיתי) התופעה לא היה לה זכר קודם לכן. פניתי לרופא עור ולרופא המשפחה ושניהם טענו שהם לא מכירים את התופעה. לאיזה רופא באיזה תחום עלי לפנות ואילו בדיקות עלי לערוך על מנת לקדם את הפענוח של התופעה. אני בת 63, בריאה בד"כ לא משתמשת בתרופות כל שהן על בסיס קבוע סוכר גבולי 104. בתודה ובברכה טובה מן

שלום לך. יש טסט שמבוצע במרפאת אלרגיה על מנת לוודא שמדובר ב- cold urticaria". האבחון הוא חשוב ביותר על מנת לדעת האם להמנע ממצבים שעלולים לגרום להתלקחות. לאחר האבחון , כמובן, תקבלי המלצות להמשך טיפול. בברכה

23/09/2016 | 04:54 | מאת: בלי תרופות

מכעיס לקרוא שאין מה לעשות למניעת האורטקריה- לדברי הכותבת שינוי בתזונה ומריחת אלוורה מאסיבית מעלי הצמח עצמו, ריפאו את בתי לחלוטין.

28/09/2016 | 18:17 | מאת: נעמי

בתור מי שמכירה על בשרה 26 שנות אורטיקרייה המלצתי - ברגע שמתחיל העקצוץ הקטן שבקטנים לא לגעת ובל תעזו לגרד. באמצעות איפוק ושליטה אני מביסה את האורטוקרייה ולא נותנת לה אופצייה להתפתח. כשאני לא מגרדת תוך יום עוברים הגירויים. מנסיוני גירוד , נגיעה ומים מחמירים מאד את המצב ויכולים להביא לנפיחות על פני כל הגוף. הסוד - איפוק.רפואה שלמה ואולי קצת פניסיטיל רק בשלבים הראשונים אפקטיבי.

סובלת כבר 11 חודשים. בדיוק מאז התחלתי טיפול להסרת שיער במכשיר HSR. האם אפשר להוכיח את הקשר? בהתחלה זה היה קטן ועם כל טיפול זה התגבר והתפשט. רק לאחר טיפול שמיני הבנתי שהפריחה באה בעקבות הטיפולים.. זה מכשיר חם על הגוף.... ניסיתי אנטיהיסטמינים שונים וסטרואידים. רופא המשפחה רשם לי GILEX מינון 10 מיליגרם אני קראתי שהתרופה הזו משמינה ולכן אני חושבת לא לקחת אותה. האם בכלל זה עזר למישהו? כמו כן רציתי לשמוע על יעילות התרופה XOLAIR האם בטוחה לשימוש? האם כדאי להתחיל לקחת אותה? תודה

שלום מור. זולייר היא תרופה יעילה ובעלת פרופיל בטיחות גבוה. גשי לאלרגולוג מומחה על מנת לוודא שזו אכן האבחנה וכי מיצית את חלופות הטיפול השמרני. בברכה , דר סגל

היי, אני סובלת מאדמומיות קשה באיזור הפנים ותחושת שריפה תמידית (גם ללא הופעת סימנים אדומים בתחילה) בפנים (לחיים, סנטר, מצח), לעיתים תחושת שריפה גם ברגליים ובידיים ובית החזה. מטופלת כבר כמה חודשים טובים באריוס טלפסט ולעיתים מונטיקלוקסט. לא הצלחתי למצוא הקלה מהרפואה הקונבנציונלית, כתוצאה מהאורטיקריה חווה גם חרדה מהמצב, ובאופן כללי העניין מאוד פוגע באיכות החיים שלי. רציתי לשמוע אם יש פתרונות אחרים אלטרנטיביים , הצעות בנושא. מחפשת אולי טיפול אלטרנטיבי- דיקור/שיאצו/טיפול בצמחי מרפא באיזור חיפה והקריות. אשמח לשמוע המלצות! תודה מראש

הי. לפי התיאור שלך אני לא משוכנעת שזו אורטיקריה, בבקשה צלמי את תפרחת וגשי להבדק אצל אלרגולוג מומחה. במידה וזו האבחנה , ואת לא מגיבה היטב לטיפול, כמובן שכדאי לשקול טיפול בזולייר או טיפול אחר. בברכה

אני סובלת מגירוד שנתיים ניסיתי את כל התרופות שנמצאים בסל זה עזר אבל מידי והגירוד חזר לפני כמה ימים חברה אמרה לי להשתמש בצמחי סרפדים מיובשים לשים כפית בתוך מים רותחים כוס ולכסות אותו 15 דקות לסנן ולשתות לחזור על זה 3 פעמים ביום אני לא מאמינה שאני הפסקתי לקחת כדורי טלפסת הגירוד הצתמצם ב 80% אני שמחה מאד ומקווה שיעזור לצמיתות תנסו

שלום לך. זהו פורום רפואי ולכן אני בוחרת שלא לדון ברפואה אלטרנטיבית, בברכה

שלום לך. הפורום הזה הוא פורום רפואי ואני רופאה (קונבנציונלית!) בהכשרתי, ולכן אין זה המקום לדון על טיפולים אלטרנטיביים . במידה ואת מעוניינת בייעוץ רפואי אשמח מאד לעזור לך.

09/09/2016 | 15:45 | מאת: ורוניקה כהן

שלום. מיזה כשלושה חודשים שאני סובלת מעיקצוצים וגירודים בכל אזורי הגוף כולל הפנים, אודם ושירפה. הפעם הראשונה כאשר זה קרה לי זה היה לאחר נטילת מוקסיפן ובהמשך גם לאחר עוד אנטיביוטיקות. לאחר בירור אלרגי אצל מספר רופאים , נאמר שמדובר כנראה באורטיקריה. טופלתי בטלפאסט, אריוס, זילרגי ועוד רבים אחרים ללא שינוי משמעותי בתופעות. אני מאוד סובלת וזה פוגע לי באייכות החיים. מה עליי לעשות ?

הי. לא הבנתי ממך האם האבחנה הסופית היא אורטיקריה או שמא מדובר בתגובה לתרופות? בכל מקרה לשני המצבים יש טיפול. ממליצה על בירור אלרגי. במידה וזו אכן אורטיקריה שנכשלה עם טיפול בתרופות השונות כפי שתארת יש טיפולים נוספים שניתן להתאים לך. פני לאלרגולוגית עם תוצאות הבירור שעברת. בברכה

23/08/2016 | 15:09 | מאת: שאול

ד"ר רמית שלום, יש לנו תינוק בן שנה. לאחרונה שמנו לב לסימנים אדומים מובלטים מהעור על גבו ועל צידי הגוף. ניראה כי הם מציקים ומגרדים. האם יתכן שהסרפדת מופיעה כבר בגיל כזה?

שלום. אורטיקריה יכולה להופיע בכל גיל אך יש אבחנה מבדלת רחבה בגיל קטן כזה. כגון תפרחת אלרגית, תפרחת כתוצאה מזיהום ויראלי או אחר, ולכן חשוב להבדק עי רופא הילדים, בברכה

שלום . אורטיקריה יכולה להופיע בכל גיל . אך בגיל כזה יש אבחנה מבדלת רחבה עם תפרחות שונות, החל מתפרחת על רקע זיהומי וכלה באקזמה של העור. בברכה

17/08/2016 | 15:46 | מאת: הדס

אני סובלת מאורטיקריה שבאה והולכת כל פעם במקום אחר מגרד ובצורה של פסים ארוכים נעלמים ומופעים במקום אחר מה יכולה להיות הסיבה

שלום לך, אורטיקריה כרונית בהחלט יכולה להופיע בצורת פסים.הסיבות- מגוונות. במידה והתפרחת מופיעה בצורה יומיומית ומטרידהאני מציעה בדיקה עלי ידי אלרגולוג לשם בירור והתאמת טיפול. בברכה,

14/08/2016 | 19:54 | מאת: חן

היתה לי פריחה בעור בגלל קרם וגירדתי ונהיו לי פצעים שטחיים נהפכו לגלדים. האם למרוח משחה כדי שלא יישאר צלקות או סימנים? יש הרבה ברגליים ובידיים. ואם כן איזו משחה??

הי. כדאי לבדוק קודם האם אין זיהום משני בגלדים ( רופא משפחה ) ואז יש צורך במשחה אנטיביוטית או טיפול אנטיביוטי דרך הפה . במידה ויש זיהום זה עלול לעכב החלמה . בברכה.

05/08/2016 | 21:18 | מאת: לילך

שלום לאחרונה פתאם הופיעו לי בלוטות קטנות בידיים וברגליים, לא ממש מגרד, אולי רק ברגליים קצת. זה נקודות קטנות בולטות לא ממש אדומות והעור נראה קצת עם כתמים לבנים כתוצאה מזה. לא ממש בולט. מזכיר חררה או אלרגיה. בחיים לא היה לי דבר כזה. נטלתי עד לפני חודש רואקוטן... האם יש קשר לזה? ולפני כמה ימים מרחתי קרם גוף מעולה ממחלקת טבע של סבוקלם אז אולי זה מזה? בבקשה תגיד לי מה אתה חושב ולמה זה קרה לדעתך?... בגלל הרואקוטן או בגלל הקרם...

התפרחת יכולה להתרחש בגלל רואקוטן באופן עקרוני אולם חסר לי עוד מידע. באם עדיין לא חלף- גשי להבדק.

04/08/2016 | 17:21 | מאת: יעל

לאחרונה סובלת מגרד ואדמומיות באזור בית השחי, זה מופיע בעיקר בערב, כיצד אוכל לדעת אם מדובר בתגובה אלרגית

שלום לך. ברוב המקרים ניתן לאבחן על פי מראה התפרחת ( בבדיקה גופנית של רופא אלרגולוג) האם מדובר בתפרחת על רקע אלרגי או אחר, לרוב מבצעים גם תבחיני עור לצורך האבחון. בברכה

24/07/2016 | 14:34 | מאת: שיר-אלי-טוב

שמולי החתול שלי גורם לי לפריחה...המליצו לי להחליף את שמו לשמואל אז החלפתי,אבל האדמומיות ממשיכה מה אפשר לעשות (אני אלרגית לכל סוגי החתולים)

שלום לך, אכן, אורטיקירה יכולה להופיע גם במגע עם אלרגן נשאף (במקרה זה מקורו בחתול). מומלצת מניעה (הוצאת החתול מהבית) או נסיון טיפול בתרופות נגד אלרגיה. פני לאלרגולוג לצורך תבחיני עור לחתולים ולהמלצה על טיפול בברכה

24/07/2016 | 14:31 | מאת: אלון זונפון

לבן של יש מפעם לפעם נקודות אדומות דמויות עקיצות יתוש בישבן. העקיצות נשארות למשך כמה ימים ונעלמות. האם ניתן לטפל/למנוע את הסיטואציה?

שלום לך, במידה והנגעים הללו מופיעים בתגובה לעקיצות (שכיח אצל תינוקות) את יכולה לטפל בפניסטילך או להשתמש בטיפול מונע בחדר (דוחי חרקים וכו) במידה והנגעים הללו מופיעים ללא כל עקיצה של חרק אני מציעה לפנות לרופא הילדים להמשך טיפול. בברכה

24/07/2016 | 14:26 | מאת: נדב

כשאני באירוע אורטיקריה אני סובל מקוצר נשימה, למה זה קורה והאם אני חייב להתפנות למיון כל פעם?

שלום לך, נדב. מה שאתה מתאר מתאים לתגובה אלרגית ססטמית ולא לאורטקירה שמתארת מצב בו יש תפרחת בלבד. לאור התאור שלך אני ממליצה לך לפנות לבירור בהקדם אצל אלרגולוג מומחה- ייתכן שאתה מגיב לאלרגן חיצוני (מזון או נשאף כמו קרדית האבק למשל) שגורם לך לתסמינים הללו. בברכה,

17/08/2016 | 16:56 | מאת: יפעת

מניסיוני ומשיחות עם כמה מומחים, קושי בנשימה הוא חלק מאורטיקריה. הוושת מתנפחת ומונעת מעבר אוויר בקנה. זהו מצב שכאשר הוא קיצוני, הוא עלול להוביל לחנק. אצלי זה מופיע במצבים של מתח קיצוני. בישראל פניתי למטפל בצמחים וקבלתי תמצית סרפד שהעבירה את האורטיקריה כמעט כליל. בארה"ב קבלתי ערכה עם שני מזרקים שאוכל להזריק מיד כשהענין קורה ומתגבר. מקווה שסייעתי בידך.

24/07/2016 | 14:25 | מאת: טל ימין

הבת שלי בת 14 סובלת פעמים רבות ..(ללא שום קשר בין דברים שאכלה או המיקום שלה )ממין תפרחת אדומה , פצעונים קטנים שלפעמים מופיעה כמין שריטה בעור. הדבר מציק מאוד ומגרד. היא אלרגית לאבוקדו ופניצלין אבל כנראה לעוד דברים... זה כבר כמה שנים ככה ורופא המשפחה לא ממש נתן פתרון. לצערי כשזה ממש קשה היא לוקחת טיפות פנסטיל.

שלום טל, התפרחת שאת מתארת בהחלט עשוייה להתאים לאורטיקירה , והיא בד"כ אינה קשורה לאיזשהו טריגר חיצוני כגון מזון. אני מציעה שתבדקי ע"י אלרגולוג לצורך קבלת הנחיות להמשך בירור וטיפול. אני ממליצה לך לצלם את התפרחת עוד בבית כדי שאם אצל הרופא היא תעלם יהיו לך תמונות להראות לצורך הקלה על האבחון הסופי. שיהיה בהצלחה , ד"ר מעוז-סגל

12/07/2016 | 09:17 | מאת: צוות האתר
גולשים יקרים, צוות האתר שמח לבשר לכם על פתיחתו של פורום חדש - פורום אורטיקריה. גלישה פורייה, צוות האתר
22/04/2017 | 16:01 | מאת: פריחה אדומה ברוב חלקי הגוף

אישה בת 86, הופיעה תפרחת של פצעונים אדומים בכל מיני מקומות בגוף. מגרדת מאוד. מרחה פניסטל לא עוזר.