פורום אורטיקריה - סרפדת, חרלת

אורטיקירה היא תפרחת המורכבת מנגעים מורמים אדומים ומגרדים על פני העור (הנגעים דומים לאלו המופיעים בעקבות עקיצות יתושים). התפרחת כרוכה לרוב בסבל יומיומי רב. המילה "כרונית" מתיחסת לאלמנט הזמן, כלומר תפרחת אורטקיריאלית המופיעה מעל 6 שבועות נחשבת "אורטיקירה כרונית". מדובר במחלה די שכיחה (2-1 אחוזים מהאכלוסייה הכללית). אורטיקירה כרונית בד"כ אינה נובעת מרגישות/תגובה אלרגית לגורם חיצוני (כגון סבון, אבקת כביסה, מזון וכדומה), אלא מדובר במחלה פנימית הנובעת מליקוי במערכת החיסון. האבחנה בין סוגי האורטיקריה היא מורכבת, כמו גם התאמת הטיפול בה לכל מטופל, לכן חשוב כי הלוקים במחלה יעברו בירור ויהיו במעקב של רופא מומחה לאלרגיה. בשנים האחרונות חלה פריצת דרך בנושא הטיפול באורטיקירה, כאשר הוכנס טיפול ביולוגי (Omalizumab= Xolair) לסל הבריאות בישראל בשנת 2015, ואף נכתבו קווים מנחים לטיפול בחולים. לסיכום יש פתרון למחלה. מוזמנים לכתוב לפורום מטופלים הסובלים או חשודים כלוקים באורטקריה (בעברית: חרלת או סרפדת) כרונית. .
135 הודעות
132 תשובות מומחה

מנהל פורום אורטיקריה - סרפדת, חרלת

14/05/2017 | 13:22 | מאת: שאלה בנוגע לקרם ספציפי נגד פיטריות

שלום רב דוקטור רמית אתמול רופא עור רשם לי קרם ציקלודרם, יש לי פיטריות במקומות אינטימיים במפשעה ומסביב לקרסוליים וכפות רגליים. קניתי והתחלתי להישתמש בקרם ציקלודרם. השאלות שלי - כמה זמן שעות ההשפעה, של קרם ציקלודרם מאותה שעה שאני מורח? אחרי שהוא נספג, אני מתקלח. אחרי מקלחת הקרם יוצא מהגוף או ממשיך לפעול לעשות את עבודתו באותם מקומות שיש פיטריות? כמה זמן כמה שעות בערך? מודה לך מראש עבור תגובתך לשאלותיי בנדון.

מצטערת . אין זה הפורום המתאים

10/05/2017 | 15:28 | מאת: איריס

במהלך השבועות האחרונים התחילו בגוף עקיצות בכל הגוף במקבצים וגם לא.העקיצות מתנפחות אדומות ומגרדות.לא ניראה כמו עקיצות רגילות...פתאום העקיצות צצות.ריססנו את הבית ואת המיטה אך התופעה צצה פתאום ללא יתושים.איך מטפלים בתופעה?זה מתפשט מגרד אדום ולא סימפטי...השבוע החל גם בפנים.

לקריאה נוספת והעמקה

הי. זה יכול להיות באמת עקיצות .. אך קיימת אפשרות שזו אורטיקריה. אפשר להתחיל לטול אנטיהסטמינים להקלה על הגרד , ולהגיע להבדק להמשך הנחיות ובירור.

29/04/2017 | 18:12 | מאת: יפעת

שלום רב, למעלה מחודשיין אני סובלת מאלרגיה בעור, אני נוטלת 2 טלפסט בבוקר ו2 בערב כדור של אוטרקס. לצערי אין שום שיפור, היתה לי התנפחות רצינית בפנים ונתנו לי סטרואידים שעזרו, למשך כשבוע וחצי לא הייתה שום תופעה, כרגע חזר על הגרד והפריחה בגוף , טלפסט לא עוזר בכלל. מה עוד ניתן לעשות,? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. יש עוד הרבה דברים שניתן לעשות. עוד חלופות לטיפול. לא ניתן לפרט את כולן באמצעות הפורום. על מנת לקבל הנחיות לטיפול טוב מותאם עבורך עליך להבדק כי מומחה לאלרגיה שבקיא בטיפול באורטיקריה ואנגיואדמה.!

25/04/2017 | 08:38 | מאת: רונית

שלום, אני סובלת מזה כשנה מאורטיקריה שלא מאוזנת על ידי אנטיהיסטמינים וסטרואידים. הרופא המליץ לי על טיפול בקסולייר. אני קצת חוששת בשל הרקע שלי . חליתי בסרטן שד לפני כ 4 שנים, אני מטופלת בלטרזול ואני בת 60. אשמח לדעתך בהקשר של קסולייר ומחלת הסרטן. אני חוששת כי הבנתי שהקסולייר עובד על מערכת החיסון תודה רונית

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, על מנת שתקבלי את כל המידע בנוגע לשאלתך החשובה וזאת כדי להגיע להחלטה המכונה ביותר עבורך בנוגע לטיפול באורטיקריה, בבקשה הגיעי לפגישת ייעוץ רפואי, אשמח לענות לך ולעזור לך. בברכה דר רמית מעוז סגל

26/04/2017 | 15:58 | מאת: ענת

רונית תזהרי מאד מקסולייר א.היא לא מרפאת אורטיקריה ב.יש לה תופעות לוואי קשות ג.אם את חולת סרטן אל תחשבי בכלל בכיוון תרשמי כאן את המייל שלך ואכתוב לך באופן אישי.

שלום לפני חודש עקב סבוריאה בקרקפת קיבלתי שמפו אגיספור לחפיפה .לאחר מספר שימושים התחיל לי גרד נוראי וצריבות בקרקפת מלווה באודם עז של הקרקפת הרופאה נתנה לי אנטיהיסמיני בשם אלרג'יקאר של מכבי השתמשתי שבוע האודם לא עבר הגירודים פסקו כמו כן השתמשתי בשמפו לקטופיל שלא עוזר. הרופאה נתנה לי גם ג'ל המכיל סטרואידים למרוח איפוא שמגרד אך לא השתמשתי בו. כרגע אני מיואשת ולא יודעת מה לעשות מידי פעם יש לי עדיין גירודים קלים. האם את יכולה לעזור לי.מה עלי לעשות? קניתי גם שמפו צמחי ושמן שמיועד לסבוריאהאך לא יודעת אם כדאי להשתמש בו . אני בת 57 ויש לי שורשים לבנים ולא יכולה לצבוע את השיער ואני על הפנים. בתודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך. אני מבינה. את מצוקתך הרבה. מה שאת מתארת לא טיפוסי לאורטיקריה. בכל מקרה, המקרה מורכב ונדרשת בדיקה על מנת שתוכלי לקבל טיפול טוב ומותאם לבעייתך.

13/04/2017 | 21:10 | מאת: מורן

אני סובלת מאורטיקריה קשה כבר שנתיים, מיותר לציין שאין לי יום ואין לי לילה, שותה 2 טלפסט ביום מיזולן בלילה ללא כל שינוי, לאחרונה הוסיפה לי הרופאה סינגולייר לניסיון של שבועיים וגם הוא לא עזר. קיבלתי כדורי סטרואידים שעשו יותר גרוע וגרמו לי לזיעה קרה ורעד בגוף. כרגע נמצאת בתהליכים לקבל אישור לזריקות, השאלה אם הזריקות האלה אינן מסוכנות, מפחדת להכניס לגוף שלי חומרים ומפחדת מתופעות הלוואי, מתלבטת אם לפנות קודם לרפואה משלימה. יש לציין שאני סובלת מאי תפקוד של בלוטת התריס, שותה אלטרוקסין כתרופה קבועה, ובעבר גם סבלתי מאליקובקטר פילורי, הבנתי שיש לזה איזשהו קשר לאורטיקריה. אני מבולבלת וחסרת אונים אשמח לייעוץ. תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך. לי נשמע שטרם מיצית לגמרי את הקווים לטיפול באורטיקריה שלך. אני מציעה שתגיעי להבדק ובאותה הזדמנות גם תקבלי מענה לכל שאלותייך מאחר ולא ניתן להתייחס לכולן בפורום זה. לגבי הזולייר- זו תרופה עם פרופיל בטיחותי גבוה . מאחלת לך בריאות שלמה. דר מעוז סגל

14/04/2017 | 12:53 | מאת: דבי

למורן במילה אחת ובלי כוונה רעה בכלל חס וחלילה. אל תתקרבי לזולייר. ******************* ויותר מזה אל תתקרבי לסטרואידים בכלל . ******************************************** א.היא לא מרפאת כלום ולא תרפא אותך מאורטיקריה? ב.היא גורמת לעייפות וכאבי שרירים חמורים שלא תוכלי לתפקד. ג.הגוף מתרגל אליה מהר מאד ואז תצטרכי להכניס לעצמייך סטרואידים כדי להשתלט על ההתקפים שיגרמו לך מעצם השימוש בזולייר ( זה נקרא ריבואנד )

01/04/2017 | 00:48 | מאת: ענבל

שלום, אני בת 18 עם אסטמה קלה וקדחת השחת בעונות מעבר (אנטיהיסטמינים עוזרים). בשנים האחרונות לאחר ריצה או הליכה מהירה(בזמן הפעילות הגופנית), מופיעות לי נקודות אדומות מאוד מגרדות באזורים שונים בגוף(מתחיל בירכיים ובגב התחתון ואם הפעילות ממשיכה אז יגיע לחזה, ידיים והמשך הרגליים). הנקודות האדומות הקטנות הן שטוחות ומסביב להן העור מאוד אדום ומגורה. זה קורה גם כשאני לא מזיעה בכלל וגם באזורים שאין בהם מגע עם בגדים וגם כאשר אני לובשת בגדים מאווררים ונוחים. זה לא קורה כשאני "סתם" מזיעה אלא רק כאשר אני מבצעת פעילות גופנית ואין קשר למזג האוויר. זה מפריע לי בצבא מכיוון שאנחנו מחוייבים לבצע פעילות גופנית ורופא צבאי לא ממש מבין מה אני רוצה... באזרחות הייתי מתקלחת ומורחת משחות להרגעה אך בצבא זה לא מתאפשר. מה זה יכול להיות? יש לזה פתרון?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, מה שאת מתארת עשוי להתאים לאורטיקירה כולינרגית שמתרחשת בעת הזעה אך גם למצבים נוספים . כד לאבחן בוודאות יש לבצע טסטים שונים . יש לזה פתרון !,

28/03/2017 | 07:13 | מאת: ניצה

שלום אני בהריון משבוע 7 התחילה לי אורטיקריה רק בכפות הרגליים. בעברי סבלתי מאורטיקריה סולרית בכל הגוף אך בשנים האחרונות זה כמעט נעלם. הפעם האורטיקריה מופיעה בעיקר בלילות. אם אני קמה לילדים בלילה אז כשחוזרת למיטה זה מתפרץ. אני ישנה יחפה. אם אני לא קמה, זה לא קורה. בבוקר אין כלום (רק מעט מעט רגישות באזור). אני נורא לחוצה כי יש לי היסטוריה ארוכת שנים וייסורים עם אורטיקריה - האם יש כזה דבר אורטיקריה ששייכת להריון או שנפלה עליי גזירה חדשה לחיים??

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, התשובה לשאלתך היא חיובית- אורטיקירה כמובן קיימת גם בהריון מאחר ויש לך רקע של אורטיקירה כרונית בעבר, ייתכן וכעת יש סוג של התלקחות בגלל שינוי בפרופיל ההורמונלי . אני ממליצה שתגשי להבדק ע"י אלרגולוג כדי למצוא עבורך טיפול מתאים בברכה

28/03/2017 | 10:37 | מאת: ניצה

אם כך יש סיכוי טוב שזה ייעלם אחרי הלידה או אולי אפילו בהמשך ההריון?

21/03/2017 | 20:11 | מאת: מיכל

האם אפשר לטפל האורטוריה על ידי משחה המכילה סטרואידים במקום כדורים?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. מדובר במחלה על רקע אימונולוגי ולכן טיפול מקומי עשוי לעזור, אבל בדכ נמצא פחות יעיל. כמו גם שמריחת סטרואידים על פני שטח רחב של העור כרוכה בתופעות לוואי לא פשוטות

20/03/2017 | 18:45 | מאת: ריבי

סובלת מס שנים מאורטיקריה ע"ש דרייר [אובחנתי עי רופאת עור .ברקע מחלת השימוטו. הומלץ להסיר את הנגעים בלייזר האם יש דרכים נוספות? תודה מראש ריבי

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך. קיימים טיפולים שונים לאורטיקריה כרונית. למעשה טיפול מקומי בנגעים אינו יעיל באורטיקריה

22/03/2017 | 12:38 | מאת: ריבי

פרט כאן את שאלתך למומחה למי אפשר לגשת כדי להבדק ולהתחיל טפול? תודה ריבי

Plasmapheresis was found to be beneficial in a small series of patients with AIU by eliminating the functional autoantibodies from system איפה עושים טיפול כזה, עלות,? האם דרך קופת חולים? בית חולים?

לקריאה נוספת והעמקה

פלסמהפרזיס זה תהליך בו מסננים את כל הדם שבגוף דרך צינורות. זה טיפול מאד אגרסיבי ושמור למקרים קיצוניים. ניתן לבצעו בבתי חולים בלבד. יש טיפול לאורטיקריה כרונית שהוא הרבה יותר פשוט ואף יותר יעיל.

הקסולייר הוא טיפול שלא מעלים את הבעיה, רק עוזר לסימפטומים, גם האנטיהיסטמינים לא מעלימים. האם הטיפול הזה יכול לרפא?

כמה זמן אחרי הפסקת קסולייר ניתן להיכנס בביטחה להריון? 2. רציתי לעדכן כי האורטיקריה שלי התפרצה בשל הסרת שיער במכשיר HSR. הרופאים לא ממש הכירו את המכשיר ואמרו שבין כה וכה אם לאחר הפסקת הטיפולים זה ממשיך אז זה מראה שזה לא זה. אבל אני יודעת שלא היה לי את התופעה המרגיזה הזו לפני. והחום שהמכשיר פלט גירה לי את העור וגרם להתפרצות. תיזהרו מזה!!!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, לא בוצעו מחקרים לגבי זולייר בהריון כך שאין מידע וודאי אם כי יש עדויות בשטח על מטופלות שנכנסו תחת הטיפול להריון עד כה ללא השלכות על תקינות ההיריון. על מנת לענות לך בצורך מדוייקת ומתאימה לצרכייך אני זקוקה למידע נוסף אודות הטיפול. בברכה, ד"ר מעוז-סגל

כבר חודשיים אני מתגרדת כל פעם באיזור אחר בגוף התחיל ברגליים עבר לגב וכעת בזרועות הידיים ,הרופא הכללי אמר שזה בגלל כדורי אנטיביוטיקה שקיבלתי MACRODANTIN לפני חודשיים וחצי אני מבינה שאין כבר אנטיביוטיקה בגוף ובכל זאת מגרד לי משחה דרמובט שהיא עם סטרואידים לא עוזרת לי ומפחיד אותי לקבל קוטיזון בזריקה זה מה שהציע רופא עור מה דעתכם?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. את צודקת, זה כבר רחוק מדי מנטילת מאקרודנטין ולכן פחות סביר שזו תגובה אלרגית אם כי אין לשלול בוודאות. כמובן שיש הרבה מצבים נוספים שיש לשלול. בברכה,

28/12/2016 | 13:21 | מאת: ברוריה

לאחר 7 חודשי סבל הופניתי לטיפול בזולייר. לאחר עיון באינטרנט, בתופעות הלוואי המויינות ובשיח בפורום קיבלתי פיק ברכיים ואני מפחדת ללכת על זה בגלל הסיכונים/סיבוכים. מה דעתך והמלצתך?

לקריאה נוספת והעמקה

במידה וזו האבחנה והיא נכונה - אורטיקירה - הטיפול בזולייר מסתמן כמאד טוב וגם בטוח לשימוש. אם כי יש לזכור להמשיך טיפולים נוספים במקביל כגון אנטיהיסטמינים ועוד עד להשגת רמיסיה. כלומר גם תוך כדי הטיפול להיות במעקב של אלרגולוג מומחה. מאחלת לך בהצלחה.

07/12/2016 | 21:28 | מאת: שאול.

שלום רב, לא מצליח להיפתר מהפוליקוליטיס במשך שבועיים ימים מרחתי משכה אנטיביוטית, עשה רושם כי הכל נרגע ועבר, ופתאום שוב לאחר כמה שבועות חזר העניין אפילו למקומות שלא היו קודם לכן בראש. מה עליי לעשות כעת? האם ישנה דרך להיפטר מהנגע ללא אנטיביוטיקה? במידה וכן, מהי? והאם לאחר האנטיביוטיקה המקומית שלא צלחה, אטול כדורים אנטיביוטיים (צפוייט פורטה 500MG) שלושה כדורים ליום במשך שבוע, האם זהו המוצא האחרון, והנגע לא יחזור יותר? תודה מראש!!

לקריאה נוספת והעמקה

עליך להבדק על מנת לוודא שזו אכן האבחנה ולצורך המלצה על טיפול נוסף. בברכה

02/12/2016 | 10:49 | מאת: אלקנט לונה

שלום רב.ברשותי תמונות קשות המתאדות מצבים קשים של המחלה.קיבלתי 18 חודשים זריקות אומליזומב קסלייאר.הגעתי ל3 כדורים טלפסט ליום. אישה בת 71.בריאה. בברכה לונה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך. סלחי לי אך לא הבנתי את שאלתך לגבי אורטיקריה. אשמח לשמוע .

שלום לונה . תודה על השיתוף. אורטיקיריה באמת עלולה להיות קשה ולא נעימה טוב שיש טיפול ואפילו טוב לאורטיקיריה בריאות שלמה , ד"ר מעוז סגל

15/11/2016 | 14:14 | מאת: שאול.

שלום רב דוקטור מעוז סגל רמית. יודע שהפורם מיועד למקרה אחר, אבל די דומה, ואודה מקרב לב במידה ותוכלי לעזור ולסייע, במידה ולא, לא קרה שום דבר, וסליחה. בן 39 לאחרונה אובחנתי (בפעם הראשונה בחיי) לחשש ל"פוליקוליטיס" בראש ובקרקפת, עכב פצעונים שהזדהמו. כעט לאחר לאחר שלושה שבועות מהמקרה, אינני סובל מהעניין כלל ואף הכל נרגע ולאט לאט נעלם באסתטיות רבה הודות למשחה אנטיביוטית שמרחתי מדי יום ביומו במשך שבועיים ימים, ובשל פולידין קצף שחופף מדי יום ביומו, אפילו כעט (לאחר כמעט כחודש מתחילת הטיפול). הבעיה כעט; לא יודע אם ישנו קשר ישיר או לא, אבל נכון לעכשיו סובל מאדמומיות קלה וגירויים בראש וקרקפת (פשוט מאוד מתחשק לגרד את הראש כולו). האם ידועה לך תופעה זו, כתופעת לוואי לאחר טיפול בנגע, או שמה בגלל האנטיביוטיקה שלקחתי או אולי הפולידין שמייבש את העור? מה עליי לעשות /להשתמש כעט לאחר טיפול, ולחפוף -כגון האם להמשיך עם הפולדין לחפיפה, או להפסיק? לחפוף עם תכשירים ייעודיים כגון סבו-עור שמפו וכולי, למרוח משהו וכו'.. לתשובתך המשכילה ממתין בקוצר רוח ומודה מראש במידה ותגיע!!

לקריאה נוספת והעמקה

אתה צודק, פוליקוליטיס היא מחלה שונה מאד במנגנון מאורטקריה כרונית ולכן אין זה הפורום הנכון אם כי במידה ותזדקק לעזרה אתה מוזמן להגיע למרפאה . בברכה

27/10/2016 | 23:48 | מאת: עידית

שלום רב, עד לפני כשלושה חודשים ובמשך חצי שנה, קיבלתי זריקות XOLAIR בגלל אורטיקריה. הזריקות עבדו מצויין והמחלה היתה בשליטה. כשגילו אצלי גוש ממאיר בשד, החליטו לעשות הפוגה בזריקות, גם בשביל לראות איך הגוף מגיב בלעדיהן. לפני כחודשיים הוציאו את הגוש ולפני פחות מחודש סיימתי סט של הקרנות. אני אמורה להתחיל לקחת תרופה בשבוע הקרוב. לפני יומיים, התחילה לחזור האורטיקריה. האונקולוג אמר שאין מניעה לקבל שוב את הXOLAIR, אך עד שאקבל את הזריקות, יקח זמן והפריחה מתפשטת. האם אני יכולה בינתיים לקחת פרדניזון, כדי לעצור קצת את התפשטות הפריחה? האם ישנה דרך נוספת לטפל באורטיקריה? אשמח מאד לקבל ייעוץ בהקדם.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום , כדאי בשלב ראשון לקחת אנטיהיסטמינים . במידה ואין הטבה מספקת ( לפי התרשמות רופא) ניתן לטפל בסטרואידים לתקופה קצובה .

19/10/2016 | 11:49 | מאת: זיו

היי, אני לא בטוח שאני בפורום המתאים אבל אשאל בכל זאת. יש לי יובש בחלק מכף היד, לפעמים זה מגרד ויש כל פעם מין נקודות כאלה שנראות קצת כמו שלפוחיות שכל פעם גודלות וגורמות לעור להימתח ולתחושה לא נעימה..זה משהו שחוזר על עצמו בחצי שנה האחרונה. אשמח להמצלה מה כדי לעשות, וגם לשלוח תמונה אם זה יעזור. חוץ מזה, הייתי אצל רופא עור הוא הביא לי משחה - דייבובט. אבל ברגע שאני מפסיק לשים אותה המצב חוזר, אז זה לא פותר את הבעיה רק את סימפטום.. תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

התפרחת בכפות הידיים שתארת עשוייה להתאים לדלקת עור שממגע. במקרה כזה עושים תבחיני מדבקות על מנת לנסות לאבחן את החומר שגורם לך לתסמינים

03/10/2016 | 20:24 | מאת: הדס

שלום רב, מזה שלושה חודשים אני סובלת מאורטיקריה. פגשתי שני רופאי עור, רופא משפחה ומדקר סיני (אני בטיפול) ורופא אלרגיה ותזונאית. את כמוסות הצמחים שקיבלתי מהמדקר הפסקתי עם ידיעתי על ההיריון (בשבוע 6). אך המשכתי לקחת טלפסט 180 מג, תחילה פעמיים ביום, ובשבוע 8 ירדתי לפעם ביום, כי לא עשה רושם שהטלפסט ממש עוזר. לאחר ייעוץ עם 3 מתוך 4 מכוני הטרטולוגיה בארץ נאמר לי שטלפסט בטוח לשימוש בהיריון. לא כך סבור רופא המשפחה אשר הסביר לי על קטגוריית b , c. צמצמתי גלוטן, הפסקתי מוצרי חלב פרה ולאחרונה גם ירקות סולניים. יש לעיתים שיפור. אני מבקשת לדעת מה דעתך ואת המלצתך עם מי ניתן להתייעץ בנוגע לטלפסט (רופא טרטלוג? אימונולוג)?). אני בשבוע 11 (שליש ראשון הוא כאמור הקריטי), חרדה מאוד ולא יודעת אם להמשיך את ההיריון. תודה לך.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך. אני מייעצת לך לפנות לארגולוג מומחה על מנת לבדוק האם זו אכן האבחנה שלך ולשלול מצבים אחרים שעלולים לגרום לאורטיקריה, ושנית- להתאים לך את הטיפול באופן כזה שיינתן לך המינון הנמוך ביותר שמצליח להביא להקלה בתסמינים מבלי לפגוע בהריון שלך. בברכה

24/09/2016 | 09:04 | מאת: טובה מן

ד"ר שלום רב מזה תקופה של מספר חודשים רב אני סובלת מאודם חזק בכפות הידיים ולעיתים כאבים עזים ורצון לגירוד, לאחר נגיעה של מספר שניות במשהו שהוצאתי מהמקפיא.(אולי אם אכנס למים קרים במיוחד כל גופי יהפוך אדום- לא ניסיתי) התופעה לא היה לה זכר קודם לכן. פניתי לרופא עור ולרופא המשפחה ושניהם טענו שהם לא מכירים את התופעה. לאיזה רופא באיזה תחום עלי לפנות ואילו בדיקות עלי לערוך על מנת לקדם את הפענוח של התופעה. אני בת 63, בריאה בד"כ לא משתמשת בתרופות כל שהן על בסיס קבוע סוכר גבולי 104. בתודה ובברכה טובה מן

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך. יש טסט שמבוצע במרפאת אלרגיה על מנת לוודא שמדובר ב- cold urticaria". האבחון הוא חשוב ביותר על מנת לדעת האם להמנע ממצבים שעלולים לגרום להתלקחות. לאחר האבחון , כמובן, תקבלי המלצות להמשך טיפול. בברכה

23/09/2016 | 04:54 | מאת: בלי תרופות

מכעיס לקרוא שאין מה לעשות למניעת האורטקריה- לדברי הכותבת שינוי בתזונה ומריחת אלוורה מאסיבית מעלי הצמח עצמו, ריפאו את בתי לחלוטין.

28/09/2016 | 18:17 | מאת: נעמי

בתור מי שמכירה על בשרה 26 שנות אורטיקרייה המלצתי - ברגע שמתחיל העקצוץ הקטן שבקטנים לא לגעת ובל תעזו לגרד. באמצעות איפוק ושליטה אני מביסה את האורטוקרייה ולא נותנת לה אופצייה להתפתח. כשאני לא מגרדת תוך יום עוברים הגירויים. מנסיוני גירוד , נגיעה ומים מחמירים מאד את המצב ויכולים להביא לנפיחות על פני כל הגוף. הסוד - איפוק.רפואה שלמה ואולי קצת פניסיטיל רק בשלבים הראשונים אפקטיבי.

סובלת כבר 11 חודשים. בדיוק מאז התחלתי טיפול להסרת שיער במכשיר HSR. האם אפשר להוכיח את הקשר? בהתחלה זה היה קטן ועם כל טיפול זה התגבר והתפשט. רק לאחר טיפול שמיני הבנתי שהפריחה באה בעקבות הטיפולים.. זה מכשיר חם על הגוף.... ניסיתי אנטיהיסטמינים שונים וסטרואידים. רופא המשפחה רשם לי GILEX מינון 10 מיליגרם אני קראתי שהתרופה הזו משמינה ולכן אני חושבת לא לקחת אותה. האם בכלל זה עזר למישהו? כמו כן רציתי לשמוע על יעילות התרופה XOLAIR האם בטוחה לשימוש? האם כדאי להתחיל לקחת אותה? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום מור. זולייר היא תרופה יעילה ובעלת פרופיל בטיחות גבוה. גשי לאלרגולוג מומחה על מנת לוודא שזו אכן האבחנה וכי מיצית את חלופות הטיפול השמרני. בברכה , דר סגל

היי, אני סובלת מאדמומיות קשה באיזור הפנים ותחושת שריפה תמידית (גם ללא הופעת סימנים אדומים בתחילה) בפנים (לחיים, סנטר, מצח), לעיתים תחושת שריפה גם ברגליים ובידיים ובית החזה. מטופלת כבר כמה חודשים טובים באריוס טלפסט ולעיתים מונטיקלוקסט. לא הצלחתי למצוא הקלה מהרפואה הקונבנציונלית, כתוצאה מהאורטיקריה חווה גם חרדה מהמצב, ובאופן כללי העניין מאוד פוגע באיכות החיים שלי. רציתי לשמוע אם יש פתרונות אחרים אלטרנטיביים , הצעות בנושא. מחפשת אולי טיפול אלטרנטיבי- דיקור/שיאצו/טיפול בצמחי מרפא באיזור חיפה והקריות. אשמח לשמוע המלצות! תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

הי. לפי התיאור שלך אני לא משוכנעת שזו אורטיקריה, בבקשה צלמי את תפרחת וגשי להבדק אצל אלרגולוג מומחה. במידה וזו האבחנה , ואת לא מגיבה היטב לטיפול, כמובן שכדאי לשקול טיפול בזולייר או טיפול אחר. בברכה

אני סובלת מגירוד שנתיים ניסיתי את כל התרופות שנמצאים בסל זה עזר אבל מידי והגירוד חזר לפני כמה ימים חברה אמרה לי להשתמש בצמחי סרפדים מיובשים לשים כפית בתוך מים רותחים כוס ולכסות אותו 15 דקות לסנן ולשתות לחזור על זה 3 פעמים ביום אני לא מאמינה שאני הפסקתי לקחת כדורי טלפסת הגירוד הצתמצם ב 80% אני שמחה מאד ומקווה שיעזור לצמיתות תנסו

שלום לך. זהו פורום רפואי ולכן אני בוחרת שלא לדון ברפואה אלטרנטיבית, בברכה

שלום לך. הפורום הזה הוא פורום רפואי ואני רופאה (קונבנציונלית!) בהכשרתי, ולכן אין זה המקום לדון על טיפולים אלטרנטיביים . במידה ואת מעוניינת בייעוץ רפואי אשמח מאד לעזור לך.

09/09/2016 | 15:45 | מאת: ורוניקה כהן

שלום. מיזה כשלושה חודשים שאני סובלת מעיקצוצים וגירודים בכל אזורי הגוף כולל הפנים, אודם ושירפה. הפעם הראשונה כאשר זה קרה לי זה היה לאחר נטילת מוקסיפן ובהמשך גם לאחר עוד אנטיביוטיקות. לאחר בירור אלרגי אצל מספר רופאים , נאמר שמדובר כנראה באורטיקריה. טופלתי בטלפאסט, אריוס, זילרגי ועוד רבים אחרים ללא שינוי משמעותי בתופעות. אני מאוד סובלת וזה פוגע לי באייכות החיים. מה עליי לעשות ?

לקריאה נוספת והעמקה

הי. לא הבנתי ממך האם האבחנה הסופית היא אורטיקריה או שמא מדובר בתגובה לתרופות? בכל מקרה לשני המצבים יש טיפול. ממליצה על בירור אלרגי. במידה וזו אכן אורטיקריה שנכשלה עם טיפול בתרופות השונות כפי שתארת יש טיפולים נוספים שניתן להתאים לך. פני לאלרגולוגית עם תוצאות הבירור שעברת. בברכה

23/08/2016 | 15:09 | מאת: שאול

ד"ר רמית שלום, יש לנו תינוק בן שנה. לאחרונה שמנו לב לסימנים אדומים מובלטים מהעור על גבו ועל צידי הגוף. ניראה כי הם מציקים ומגרדים. האם יתכן שהסרפדת מופיעה כבר בגיל כזה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. אורטיקריה יכולה להופיע בכל גיל אך יש אבחנה מבדלת רחבה בגיל קטן כזה. כגון תפרחת אלרגית, תפרחת כתוצאה מזיהום ויראלי או אחר, ולכן חשוב להבדק עי רופא הילדים, בברכה

שלום . אורטיקריה יכולה להופיע בכל גיל . אך בגיל כזה יש אבחנה מבדלת רחבה עם תפרחות שונות, החל מתפרחת על רקע זיהומי וכלה באקזמה של העור. בברכה

17/08/2016 | 15:46 | מאת: הדס

אני סובלת מאורטיקריה שבאה והולכת כל פעם במקום אחר מגרד ובצורה של פסים ארוכים נעלמים ומופעים במקום אחר מה יכולה להיות הסיבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, אורטיקריה כרונית בהחלט יכולה להופיע בצורת פסים.הסיבות- מגוונות. במידה והתפרחת מופיעה בצורה יומיומית ומטרידהאני מציעה בדיקה עלי ידי אלרגולוג לשם בירור והתאמת טיפול. בברכה,

14/08/2016 | 19:54 | מאת: חן

היתה לי פריחה בעור בגלל קרם וגירדתי ונהיו לי פצעים שטחיים נהפכו לגלדים. האם למרוח משחה כדי שלא יישאר צלקות או סימנים? יש הרבה ברגליים ובידיים. ואם כן איזו משחה??

לקריאה נוספת והעמקה

הי. כדאי לבדוק קודם האם אין זיהום משני בגלדים ( רופא משפחה ) ואז יש צורך במשחה אנטיביוטית או טיפול אנטיביוטי דרך הפה . במידה ויש זיהום זה עלול לעכב החלמה . בברכה.

05/08/2016 | 21:18 | מאת: לילך

שלום לאחרונה פתאם הופיעו לי בלוטות קטנות בידיים וברגליים, לא ממש מגרד, אולי רק ברגליים קצת. זה נקודות קטנות בולטות לא ממש אדומות והעור נראה קצת עם כתמים לבנים כתוצאה מזה. לא ממש בולט. מזכיר חררה או אלרגיה. בחיים לא היה לי דבר כזה. נטלתי עד לפני חודש רואקוטן... האם יש קשר לזה? ולפני כמה ימים מרחתי קרם גוף מעולה ממחלקת טבע של סבוקלם אז אולי זה מזה? בבקשה תגיד לי מה אתה חושב ולמה זה קרה לדעתך?... בגלל הרואקוטן או בגלל הקרם...

לקריאה נוספת והעמקה

התפרחת יכולה להתרחש בגלל רואקוטן באופן עקרוני אולם חסר לי עוד מידע. באם עדיין לא חלף- גשי להבדק.

04/08/2016 | 17:21 | מאת: יעל

לאחרונה סובלת מגרד ואדמומיות באזור בית השחי, זה מופיע בעיקר בערב, כיצד אוכל לדעת אם מדובר בתגובה אלרגית

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך. ברוב המקרים ניתן לאבחן על פי מראה התפרחת ( בבדיקה גופנית של רופא אלרגולוג) האם מדובר בתפרחת על רקע אלרגי או אחר, לרוב מבצעים גם תבחיני עור לצורך האבחון. בברכה

24/07/2016 | 14:34 | מאת: שיר-אלי-טוב

שמולי החתול שלי גורם לי לפריחה...המליצו לי להחליף את שמו לשמואל אז החלפתי,אבל האדמומיות ממשיכה מה אפשר לעשות (אני אלרגית לכל סוגי החתולים)

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, אכן, אורטיקירה יכולה להופיע גם במגע עם אלרגן נשאף (במקרה זה מקורו בחתול). מומלצת מניעה (הוצאת החתול מהבית) או נסיון טיפול בתרופות נגד אלרגיה. פני לאלרגולוג לצורך תבחיני עור לחתולים ולהמלצה על טיפול בברכה

24/07/2016 | 14:31 | מאת: אלון זונפון

לבן של יש מפעם לפעם נקודות אדומות דמויות עקיצות יתוש בישבן. העקיצות נשארות למשך כמה ימים ונעלמות. האם ניתן לטפל/למנוע את הסיטואציה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, במידה והנגעים הללו מופיעים בתגובה לעקיצות (שכיח אצל תינוקות) את יכולה לטפל בפניסטילך או להשתמש בטיפול מונע בחדר (דוחי חרקים וכו) במידה והנגעים הללו מופיעים ללא כל עקיצה של חרק אני מציעה לפנות לרופא הילדים להמשך טיפול. בברכה

24/07/2016 | 14:26 | מאת: נדב

כשאני באירוע אורטיקריה אני סובל מקוצר נשימה, למה זה קורה והאם אני חייב להתפנות למיון כל פעם?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, נדב. מה שאתה מתאר מתאים לתגובה אלרגית ססטמית ולא לאורטקירה שמתארת מצב בו יש תפרחת בלבד. לאור התאור שלך אני ממליצה לך לפנות לבירור בהקדם אצל אלרגולוג מומחה- ייתכן שאתה מגיב לאלרגן חיצוני (מזון או נשאף כמו קרדית האבק למשל) שגורם לך לתסמינים הללו. בברכה,

17/08/2016 | 16:56 | מאת: יפעת

מניסיוני ומשיחות עם כמה מומחים, קושי בנשימה הוא חלק מאורטיקריה. הוושת מתנפחת ומונעת מעבר אוויר בקנה. זהו מצב שכאשר הוא קיצוני, הוא עלול להוביל לחנק. אצלי זה מופיע במצבים של מתח קיצוני. בישראל פניתי למטפל בצמחים וקבלתי תמצית סרפד שהעבירה את האורטיקריה כמעט כליל. בארה"ב קבלתי ערכה עם שני מזרקים שאוכל להזריק מיד כשהענין קורה ומתגבר. מקווה שסייעתי בידך.

24/07/2016 | 14:25 | מאת: טל ימין

הבת שלי בת 14 סובלת פעמים רבות ..(ללא שום קשר בין דברים שאכלה או המיקום שלה )ממין תפרחת אדומה , פצעונים קטנים שלפעמים מופיעה כמין שריטה בעור. הדבר מציק מאוד ומגרד. היא אלרגית לאבוקדו ופניצלין אבל כנראה לעוד דברים... זה כבר כמה שנים ככה ורופא המשפחה לא ממש נתן פתרון. לצערי כשזה ממש קשה היא לוקחת טיפות פנסטיל.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום טל, התפרחת שאת מתארת בהחלט עשוייה להתאים לאורטיקירה , והיא בד"כ אינה קשורה לאיזשהו טריגר חיצוני כגון מזון. אני מציעה שתבדקי ע"י אלרגולוג לצורך קבלת הנחיות להמשך בירור וטיפול. אני ממליצה לך לצלם את התפרחת עוד בבית כדי שאם אצל הרופא היא תעלם יהיו לך תמונות להראות לצורך הקלה על האבחון הסופי. שיהיה בהצלחה , ד"ר מעוז-סגל

גולשים יקרים, צוות האתר שמח לבשר לכם על פתיחתו של פורום חדש - פורום אורטיקריה. גלישה פורייה, צוות האתר

22/04/2017 | 16:01 | מאת: פריחה אדומה ברוב חלקי הגוף

אישה בת 86, הופיעה תפרחת של פצעונים אדומים בכל מיני מקומות בגוף. מגרדת מאוד. מרחה פניסטל לא עוזר.