פורום העלמת ורידים ברגלים, העלמת נימים

דליות ורידים הן בעיה שכיחה הפוגעת כמעט ב-50% מהאוכלוסייה הבוגרת. מדובר בבעיה רפואית (אי-ספיקה ורידית) שיש לה היבט אסתטי. הבעיה איננה מסכנת את החיים או הרגליים אבל יכולה לפגוע באיכות החיים ולגרום סיבוכים.

משנת 2007 חלה מהפכה עצומה באבחנה ובטיפול, והמעקב אחר התוצאות מתבצע אך ורק בעזרת דופלקס ורידים.

את מקומו של ניתוח התלישה הישן תפסו טכניקות זעיר-פולשניות שתוצאותיהן טובות יותר. הכוונה ללייזר, גלי רדיו, קיטור, קלאריוויין והזרקת קצף מוכוונת באולטרה-סאונד.
הפורום יעסוק בכל הנושאים הללו.

למעבר לפורום לחצו כאן.
206 הודעות
201 תשובות מומחה

מנהל פורום העלמת ורידים ברגלים, העלמת נימים

28/09/2018 | 15:56 | מאת: דנה

היי, כרגע אני לא בארץ ואני מעוניינת לטפל בורידים אך גם לעשות ניתוח הגדלת חזה. האם יש העדפה כלשהי לעשות את ההגדלה לפני/אחרי טיפול בורידים? (אני כנראה אבחר לטפל בדרך של לייזר ולא ניתוח) . שאלה נוספת האם אתה מטפל גם באיזור המרכז? תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

אין כל העדפה מה לבצע קודם. טיפול בלייזר היא בחירה מצויינת. המרפאה במרכז - ברמת גן לפרטים 052-253-2053

אני בהחלט אצור קשר! בטיפול בלייזר יש לי מכבי שלי (יותר גבוה מזהב), יש השתתפות במרפאה שלך ? ושאלה נוספת הטיפול בלייזר הוא חד פעמי ורואים תוצאות תוך כמה חודשים נכון? ופשוט אם יוצאים ורידים חדשים (אחרי כמה שנים למשל) עושים שוב את הטיפול?

יש לי וריד מנופח ברגל שמאל מאז ההריון עם ביתי בת ה-7 מעולם לא קיבלתי טיפול, יחד עם זאת מידי פעם סובלת מהתכווצויות מתוך שינה קשות ביותר. אודה להפנייה לרופא וסוג הרופא שיוכל לסייע לי.

לקריאה נוספת והעמקה

הרופא המטפל בבעיות ורידים הוא כירורג כלי דם. יש לבצע דופלקס ורידים ברגליים לשם אבחנה, החלטה על צורך בטיפול וקביעת סוג הטיפול.

המון תודה

לא הצלחתי למצוא כירורג לכלי דם קופת חולים רק כירורג כללי תוכל להסביר לי איך להגיע לרופא כזה?

אפשר דרך רופא המשפחה או בספרות השירות של הביטוחים הנוספים של קופת החולים אליה את משתייכת

המון תודה

13/09/2018 | 10:26 | מאת: ספיר לוי

אשמח שתחזרו אליי ל0504444290 קשה לי להשיג אותכם

13/09/2018 | 10:26 | מאת: ספיר לוי

אשמח שתחזרו אליי ל0504444290 קשה לי להשיג אותכם

לקריאה נוספת והעמקה

גמר חתימה טובה. יטופל.

03/09/2018 | 08:05 | מאת: דניאל

היי, אני בת 28 ויש לי נטייה גנטית לורידים ברגליים ברצוני למנוע כמה שניתן. אמרו שבכל הזדמנות מומלץ להרים רגליים. שאלתי האם כדאי ממש להרים את הרגליים ב90 מעלות כנגד קיר? זא ממש להצמיד ישבן לקיר והרגליים ישרעו למעלה. האם זה גם יכול להיות יעיל ואם כן כמה זמן מומלץ? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

למעשה לא ניתן למנוע בבטחון. רצויה פעילות גופנית - הכי פשוט הליכה. להמנע מעמידה או ישיבה ממושכת בלי הנעת הרגליים. בעמידה ניתן להעביר משקל מרגל לרגל או לעלות על קצות האצבעות. בישיבה להפעיל את כפות הרגליים כמו דיווש. הרמת רגליים מספקת ע"י שרפרף לפחות 20 ס"מ מעל לרצפה. לא חייבים מעל לכך. מעבר לכך להמנע מהשמת יתר ומהרמת משאות כבדים באופן רציף או ממושך. המניעה הכי חשובה ויעילה היא להיוולד להורים סבים וסבתות ללא דליות !!!

05/09/2018 | 09:30 | מאת: דניאל

הבנתי. לצערי יש לי גנטיקה לזה לכן חוששת ושמתי לב שהורידים שלי ממש נראים לעין ואני מפחדת שיהפכו לדליות ושיבלטו וחלילה יצאו נימים. אני חושבת פשוט להסתיר אותם כרגע עם צבע משזף כמו מייק אפ לרגליים. שאלה לי נהיה לי גם עוד מלפני שנתיים באיזור הברך 2-3 ג׳ולות כזה עיגולים קטנים רכים בולטים מעל לפני העור. יש מצב שזה דליות בעצם? זה לא כואב זה פשוט לא ככ אסתטי. ואני עושה אימוני משקולת האם זה מסוכן? להפסיק? לעשות רק הליכות?

29/08/2018 | 03:55 | מאת: לינוי

שלום רב, אני בת 24 והתחלתי לפני חצי שנה לעבוד בעבודה שמצריכה ממני לעמוד לערך 10 שעות ביום. יש לי אכן כאבים ברגליים אך הם נסבלים. פתאום שמתי לב שאני ממש יכולה לראות את הורידים שלי ברגליים!! הם אומנם לא בולטים, לא מדובר בדליות, אך בהחלט רואה אותם בבירור וצבעם כחול. האם זה עלול להחריף? איך אני יכולה לטפל בזה במיידי אני מפחדת וזה מלחיץ אותי מהפן האסתטי.

לקריאה נוספת והעמקה

הסיבות לדליות בנשים היא תורשה והריונות. עמידה ממושכת, מאמץ פיזי קשה הרמת משאות כבדים והשמנת יתר - מחמירים את הבעיה. בדר"כ בחום, עמידה ממושכת ומאמץ הורידים בולטים יותר - גם אם הם תקינים. חשוב, להניע את הרגליים בעת עמידה ממושכת במקום אחד (למשל להעביר משקל מרגל לרגל). בכדי לאבחן ממליץ דופלקס ורידים ברגליים..

29/08/2018 | 19:21 | מאת: לינוי

תודה על תשובתך! אם כרגע רואים רק את הורידים הכחולים והם אינם בולטים, ואני ארד במשקל (אני בעודף משקל) ואשתדל להמעיט בעמידה (כי אני עומדת 9 שעות בערך ביום) . האם המצב יכול לחזור לקדמותו?

ישתפר. לא בהכרח יעלם.

22/08/2018 | 17:27 | מאת: אדית

לפני כשמונה שנים נעשה טיפול בנימים, למיטב זכרוני בלייזר. לארח כמה שנים הנימים חזרו וזה מפריע לי אזתטית בעיקר [וגם גורם לעייפות רבה יותר ברגל ימין]. רופא כלי דם טוען שאין בעיה רפואית המחייבת טיפול. מה השיטה המומלצת להסרת הנימים כיום [לייזר, הזרקת דבק..]? האם ניתן למנוע את הופעתם שוב? כיצד?

לקריאה נוספת והעמקה

צריך להבדיל בין שני מצבים - האחד שבבדיקת דופלקס ורידים קיימת בעיה והשני שבדיקת הדופלקס תקינה. כאשר קיימת בעיה בדופלקס מדובר על בעיה רפואית (דליות, אי-ספיקה). הטיפולים האפשריים הם - שמרני -גרב אלסטית, ניתוח פתוח-תלישה, טיפול בחום-המתבצע ע"י סיב המוחדר לתוך הוריד-ניתן לביצוע בלייזר, גלי רדיו או קיטור. טיפול מיכהי ללא חום - קלאריוויין. וטיפול בהזרקה - קצף תחת אולטרא-סאונד והזרקת דבק. אילו כולם טיפולים רפואיים. קיים סיכון לחזרת ורידים של 10-15%. כאשר בדיקת הדופל'קס תקינה - מדובר בבעיה אסטטית (נימים). - ניתן לטפל בזריקות בעזרת מחט עדינה או בלייזר זעיר עוצמה (דרך העור). כאן החזרה - בטוחה. בכמעט 100%. סביב שנה.

07/08/2018 | 19:05 | מאת: רבקה

בבדיקה של דופלר צווארי נכתה שהעורק הפנימי בצד ימין יש רבדים רדבים 51 אחוז- 70 אחוז. ללא שינוי מהשנה שעברה. רמת הקולסטרול שלי הוא 100 עם כדור: ROSUVASTATIN 40 מג . רופאת המשפחה חושבתצ שעלי לקחתץ כדור נוסףלהורדת כולסטרול. האם זה נכון? ראוי לצין שלאימי היה ארוע מוחי בגיל 52 , והיא נפגעה בדיבר ובתנועה. הם ישמקום להתייעצות עמוקה יותר? תודה על תשובתכם. בברכה. רבקה צפיר

לקריאה נוספת והעמקה

מדובר בהיצרות בינונית (51-70%) ללא תסמינים וללא שינוי מבדיקה קודמת. ממליץ המשך טיפול באספירין וביקורת דופלקס עורקי צוואר.

07/08/2018 | 12:05 | מאת: עמית

שלום, בת 55, יש לי די הרבה נימים ובשוק אחת גם וריד בולט. מפריע רק בפן האסטתי. מסביב לוריד הבולט נימים בצבע סגול בולט יותר יחסית לשאר המקומות. ניגשתי לייעוץ העלמת נימים באמצעות לייזר. אם אטפל רק בהעלמת נימים, האם הטיפול יושפע מכך שלא טיפלתי בדרך אחרת בוריד? האם טיפול העלמת נימים בלייזר כואב? לדברי הרופא, הנימים שטופלו לא יחזרו, אך עלולים להופיע חדשים. האם תרופה לדילול דם (מקבלת כמניעה עקב שומנים בדם והיסטוריה משפחתית) משפיעה על הופעת נימים? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

בדר"כ אם נראה וריד בולט - יכולה להיות בעיה רפואית (גם אם לא סובלים ממנה). אם קיים וריד לא תקין הלחץ בנימים יעלה והטיפול -בנימים יכשל ! לכן יש צורך בביצוע דופלקס ורידים בכדי לאבחן את הבעיה. טיפול בנימים בעזרת לייזר מלווה בתחושת "עקיצות", אך לא ממש מכאיב. נימים תמיד חוזרים ! ולדעתי זה ממש לא חשוב אם זה ממש אותו נים שחזר או שהופיע חדש לידו - מבחינת מראה הרגל הנימים חזרו !

28/07/2018 | 20:04 | מאת: אסתר

היי שלום. אני בת 26 ויש לי וריד חסום ברגל שמאל באמצע ברך. בבדיקת דופלקס כתןב אי ספיקה בספנה ארוכה ברגל שמאל, ספנה ארוכה ישנה אי ספיקה קשה. מה עושים במצב כזה? מנתחים? אני עוד לא עברתי הריונות. האם יש סיכון? איך ארגיש כשזה מחמיר? מהי דלקת? מה המצב הכי חמור שיכול לקרות? אני מאוד מפחדת אשמח לפרטים חיובייםצושליליים לגבי המצב. תודה רבה !!!!

לקריאה נוספת והעמקה

הבדיקה המתוארת איננה של חסימה (פקקת) אלא של אי-ספיקה. כלומר תפקוד לא תקין של המסתמים והרידים ברגל שמאל. הממצא לכשעצמו שכיח מאוד. אין סכנה לחיים או לרגל. ממליץ יעוץ כלי דם וביצוע דופלקס ורידים ברגליים.

29/07/2018 | 07:44 | מאת: אסתר

תודה רבה על המענה ! מה שכתבתי זו התשובה שיצאה בדופלקס ורידי הרגליים. הכירורג המליץ על ניתוח לייזר, השאלה שלי אם זה הכרחי? אם אמשיך ללא ניתוח האם יש סיכון? אם זה לא ככ קריטי אז למה שהוא יציע לי ניתוח? האם רק אחרי הריונות מומלץ? אשמח להכוונה !!

בעקרון אין סכנה לחיים או לרגל. הטיפול נועד לשיפור איכות החיים. והשיקול תלוי בכירורג ובך. ממליץ יעוץ מסודר עם כירורג כלי דם בו תוכלו לאחר בדיקה לדון על תלונותיך ולבחור את הגישה המתאימה ביותר.,

שלום ! אני בת 53. מגיל 16 עם נימים ברגליים אשר הולכים ומתרבים. הרגליים שלי די סגולות.. לכן מגיל 16 כמט תמיד עם מכנסיים ארוכים.. בעבר ניסיתי טיפולי לייזר והזרקות בבי״ח השרון. כאב מאד ובסה״כ- לא היה שינוי .. האם טיפולי הלייזר או אחרים המוצעים כיום יכולים באמת לעזור או שחבל על הזמן, כאב, כסף..?

לקריאה נוספת והעמקה

נימים היא בעיה אסטטית (בתנאי שבדיקת דופלקס ורידים תקינה) ובתור שכאזת - תמיד, תמיד חוזרת. ניתן לשפר המראה בכ-70% וגם זה חוזר. טיפולים אפשריים הם זריקות לנימים או טיפול עורי בלייזר זעיר-עוצמה.

21/07/2018 | 15:09 | מאת: דפנה

שלום, אני בת 37 וסובלת מבעיה אסתטית של נימים בירכיים. לקחתי גלולות כ-9 חודשים בגיל 25 בלבד ומאז לא השתמשתי בגלולות כלל, לא הסרתי שיער בשעווה וגם לא הייתי בהריון. המצב היה סטאטי אך לאחרונה לצערי הנימים מתרבים. שאלתי היא מדוע הנימים מתרבים והאם יש דרך כלשהי למניעת התפשטותם עוד ועוד על פני הירכיים. תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

נימים יש לכולם !. גם לגברים. מדובר בבעיה אסטטית הנוטה להתרבות עם השנים והשינויים העוריים . אין דרך למנוע הופעת נימים. שמירה על פעילות גופנית ומשקל גוף, הנעת הרגליים בעת ישיבה ממושכת והחלפת רגליים בעת ישיבה בשיכול רגליים עוזרים.

שלום, אני בת 32 וחצי. בשנים האחרונות קיימת התפשטות של נימי דם אדומים-כחולים בצורת רשת עכביש ברגלי, כמו גם ורידים (לא בולטים מעל פני העור) בצבעים ירקרקים-חולים. לאחר בירור בנוגע לטיפולי לייזר הבנתי שבאמצעות טיפול זה ניתן לטפל רק בנימי הרשת הקטנים. שאלתי היא- האם ישנה אפשרות לטיפול לייזר (או משהו בסגנון, טיפול לא פולשני) גם בוורידים הירקרקים-כחולים שכאמור אינם בולטים מעל פני העור? הדבר מפריע לי אסתטית. אציין שאני הטרוזיגוטית לפרוטרומבין. תודה רבה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

בעקרון הרשת העכבישית אדומה-כחולה הוא בדר"כ בעיה אסטטית. ורידים בולטים בעיה רפואית. בבעיה ורידית רפואית ישנם מספר אפשרויות טיפולית - שמרנית , ניתוח פתוח, טיפול בחום (לייזר, גלי רדיו או קיטור), הזרקת קצף או הזרקת דבק. ממליץ על בדיקת דופלקס ורידים. בדיקה זו מאפשרת את האבחנה המדוייקת וגם את הטיפול המתאים ביותר.

04/07/2018 | 02:08 | מאת: איתי

שלום לפני חמש שנים עבדתי ניתוח אנדולייזר בשתי הרגליים. בינתיים עברתי לקליפורניה והיום אני שוב רואה דליות בולטות. הרופא המקומי אמר שזו תופעה ידועה ואין חובה לטפל בזה. יתר על כן אם ארצה לטפל זהו ניתוח בהרדמה ולא ניתן לעשות אנדולייזר בפעם השניה שכן מדובר במערכת שונה. ברור לי שקשה לאבחן בלי לבדוק - אבל אני בחוץ לארץ ואשמח לדעת אם זה נשמע הגיוני או משהו שעקום במערכת הבריאות האמריקאית. תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

הישנות לאחר ניתוח בלייזר עלולה להופיע בכ-10-15% מהמיקרים. ההישנות איננה בציר הראשי השטחי אלא בענפים. טיפולים אפשריים - רק לאחר ביצוע דופלקס ורידים - ניתוח בקיטור (די דומה לליזר), הזרקת קצף (סדרה של מספר טיפולים) וניתוח תלישה מקומי Phlebectomy

09/06/2018 | 17:30 | מאת: רחל

היי, לבעלי יש מה שנקרא "רגלי פיל", בעיה לימפטית תורשתית. הוא עשה בדיקות, קיבל גרביים אלסטיות ומאסז' ועוד כמה טיפולים שלא צלחו. לא ציינתי שהוא צעיר בן 38 סה"כ. זה משפיע מאוד על איכות חייו. יש אפשרות לבצע ניתוח בכדי "לתקן" את המצב? בברכה, רחל

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב מצטער על העיכוב בתגובתי.... אי ספיקה לימפטית הינה בעיה כאובה ללא פתרון משביע רצון לטווח ארוך. מטרת הטיפולים שהזכרת ובתוספת מכשיר לימפה-פרס מטרתם איננה ריפוי אלא ייצוב ומניעת החמרה. החמרה עלולה להביא לזיהומים, דליפת נוזל לימפטי מהרגל ופצעים. הניתוחים די מאכזבים. מבוצעים בחו"ל במספר מרכזים עם תוצאות "לא מאוד מרשימות"

08/06/2018 | 01:38 | מאת: ליבי

היי לביתי בת ה16 ישנם נימים ברגליים... האם זה טוב לעשות בגילה לייזר להסרת נימים ברגליים?

לקריאה נוספת והעמקה

בעקרון, נימים הינה בעיה אסטטית בלבד. לכן, תמיד תמיד חוזרת. קיים צורך לחזור לתחזוקה אחת לשנה. אם מחליטים לבצע טיפול כדאי ראשית, לבצע דופלקס ורידים.

25/05/2018 | 09:51 | מאת: קוקו

שלום אני בת 57 ויש לי הרבה הימים ביריכיים ורציתי לדעת אילו טיפולים מומלצים ומחשבים לטובים יותר. אני בריאה ולא לוקחת תרופות. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

בכדי להגדיר את הבעיה יש לבצע דופלקס ורידים שטחיים ברגליים. אם אכן, נימים בלבד, ניתן לבצע טיפול בלייזר זעיר עוצמה או בהזרקות.

שלום וברכה פרופסור סמי השאלה הי האים ניתן לעשות כול טיפול שהוא לאחר ניתוח כזה שעברתי בניתוח הוציאו לי את הורידים שבלטו ואמרו לי שבעתיד הרחוק זה יחזור,אז האיתי חייל בסדיר היום אני בן 48 שחולה בסכרת, מה עליי לעשות?בתודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

דליות - הורידים הבולטים הם בדר"כ בעיה רפואית. יכולים להיות מלווים בחום מקומי, כבדות ועייפות הרגליים. כאב וכו'. נימים - הנמצאים רק בעור הם בדר"כ בעיה אסטטית. אינם גורמים לכל תלונות למעט המראה. ראשית, יש לבצע בדיקת דופלקס ורידים ברגליים. בדיקה זו היא המאבחנת ומבדילה בבטחון בין בעיה רפואית (גם אם איננה מלווה בתלונות) לבין בעיה אסטטית. בנוסף היא המאפשרת לבחור את הטיפול המתאים ביותר למי שנבדק.

24/04/2018 | 14:30 | מאת: מיכל

שלום, אתמול עברתי הזרקת נימים, לאחר ההזרקה הייתי עם תחבושת עד הלילה, לא התקלחתי, ולא עשיתי ספורט, למחרת בצהריים עשיתי ספורט מאומץ של חצי שעה, מיד אחרי ראיתי שהנימים באיזור חזרו. האם זה בגלל הספורט? לא מספיק 24 שעות ללא ספורט? והאם הנימים שחזרו יום למחרת יש סיכוי עוד שיעלמו? כלומר זה לא התוצאה הסופית? תודה מיכל

לקריאה נוספת והעמקה

לנימים לפעמים צריך יותר מטיפול אחד. לאחר טיפול בנימים קיים תהליך איטי של דהיית צבעם והיעלמותם 3-6 שבועות. כל פעילות גופנית או חום (מקלחת חמה, ג'קוזי, סאונה וכו') מרחיבים את כלי הדם ולכן מופיע צבע אדום יותר בעור וכל הורידים והנימים בולטים יותר.

25/04/2018 | 08:57 | מאת: מיכל

וכמה זמן אחרי הזרקה אסור לבצע ספורט?

ניתן מיד לבצע ספורט.

15/04/2018 | 21:26 | מאת: ליאת ארזי

היה לי כאבי ראש חזקים במצח מעין מיגרנב בצד ימין ואחרי מספר שעות העאב עבר ויצא לי וריד נפוח ו א בולט. מאד נבהלתי האם זה מסוכן? לפעמים יש לי לחץ דם עד 140 על 80

לקריאה נוספת והעמקה

ורידים בולטים כאשר יש גודש או חום מקומי (קייץ, מקלחת במים חמים, ג'קוזי, התרגזות, לחץ דם גבוה) התופעה חולפת מעצמה ואיננה מדאיגה כלל. כאשר וריד נשאר קשה, עם אודם מעליו וכאב מקומי יש לחשוב על דלקת מקומית בו. במצח ישנם גם עורקים שעלולים להדגים תופעות דומות. ממליץ בדיקה אצל רופא משפחה ולפי בדיקתו הצורך בהפניה לראומטולוג או לכלי דם.

18/01/2018 | 16:23 | מאת: שאול.

תודה מקרב לב על הפירוט..! האמת שהפקקת כבר נוצרה לי כבר מעל לכמה חודשים, לצערי הרב ובדגש על צערי, עקב ישיבה ממושכת על המחשב., לצערי; מכיוון שתמיד אני הוא זה שאמר לכולם לא טוב לשבת יותר מדי בלי לקום, לזוז או מבלי להפעיל את הגוף קצת.... ובסוף אני הוא זה שאכל אותה :( בכל אופן בבדיקה חוזרת זה אתה, הבנתי (שהדלקת אכן הסתדרה), אבל הפקקת עדיין לא, (נשארה כשהייתה). האם חמור ומדאיג, והאם יש מה לעשות בנידון?, במילים אחרות יש משהו שיכול להחזיר את המצב לקודמתו, לפני הפקקת? (וכל דבר שיוכל לסייע אפילו במעט). שוב תודה מראש על זמנך ותגובותיך!! :)

לקריאה נוספת והעמקה

פקקת "מסולקת" או לא ע"י גופנו. הטיפול הניתן בשלב החריף נועד למנוע פקקת חדשה באותו מקום. קריש הדם שנותר צמוד ודבוק לדופן הוריד ואיננו מסוכן כיוון שכבר לא יזוז (תסחיף). ה"מחיר" הוא שהרגל יותר נפוחה. לא ניתן לעשות דבר וכדאי למנוע דלקות והחמרה יש לגרוב גרב אלסטית בעת ישיבה ממושכת ובעיקר בטיסות.

שלום, אני בת 44 ונוטלת קומדין עקב APLA ולופוס. בעקבות ההריונות יש לי בירך נימים שברצוני "להעלים". האם לצורך טיפולי הזרקות צריך להפסיק את נטילת הקומדין ולעבור לקלקסן? האם טיפול כזה בכלל אפשרי עם מחלות הרקע שלי? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

רצוי, ראשית, לבצע דופלקס ורידים בכדי לאבחן במדויק את הבעיה. שאין למשל וריד שאיננו תקין והוא "מזחן" את אותם הנימים. בנוכחות APLA רצוי שלא לבצע הזרקות שהן בעצם יוצרות קריש דם.

14/01/2018 | 18:08 | מאת: שאול.

שלום רב פרופ' ניטצקי יליד 1978 עקב פקקת באזור השוק ברגל (מעל אמצע שריר התאומים) ודליות, הוצע לי לחבוש גרב לחץ אלסטית (ממפרק כף הרגל ועד לברך הרגל). קניתי (לפי מידה) ואף יישמתי. ברצוני לשאול האם ייסע וישפר את עניין הפקקת והדליות? והשאלה השנייה הלא פחות חשובה: עד להיכן אמור לחבוש את הגרב והכוונה לאזור הברך. האם עד אמצע הברך? מעל? מתחת? חשוב לציין שבתזוזות, ישיבות במשך היום הגרב נוטה טיפטיפה לרדת.. תודה רבה על זמנך ותשובותיך.

לקריאה נוספת והעמקה

האמת שכבר עניתי על השאלה אתמול ומשום מה לא הוצג.... הגרב המתאימה לך הינה גרב עד גובה הברך - מגיעה מעט מתחת לקו הברך. נקראת AD , לחץ II להניע הרגליים בעת ישיבה ממושכת. כמו דוושות. בדרך כלל גופני מסוגל לפרק את הפקקת - עד כ-6 שבועות. ממליץ לחזור על בדיקת דופלקס ורידים עמוקים ושטחיים ברגליים בעוד 3 חודשים. רק אז ניתן לבדוק מה מצב הרגל, האם יש צורך בטיפול והאם ניתן לןשפר.

16/01/2018 | 11:50 | מאת: שאול.

תודה מקרב לב על הפירוט..! האמת שהפקקת כבר נוצרה לי כבר מעל לכמה חודשים, לצערי הרב ובדגש על צערי, עקב ישיבה ממושכת על המחשב., לצערי; מכיוון שתמיד אני הוא זה שאמר לכולם לא טוב לשבת יותר מדי בלי לקום, לזוז או מבלי להפעיל את הגוף קצת.... ובסוף אני הוא זה שאכל אותה :( בכל אופן בבדיקה חוזרת זה אתה, הבנתי (שהדלקת אכן הסתדרה), אבל הפקקת עדיין לא, (נשארה כשהייתה). האם חמור ומדאיג, והאם יש מה לעשות בנידון?, כל דבר שיוכל לסייע אפילו במעט. שוב תודה מראש על זמנך ותגובותיך!! :)

11/01/2018 | 15:06 | מאת: ריי

שלום, לפני כשנתיים עשיתי ניתוח עקב סתימה בוריד הספנה והוצא הוריד. היום יש לי המון נימי ספיידר לכל אורך הרגלים ולאחר שסיימתי את הלידות אני ממש רוצה להעלים אותם. הרופא שניתח אותי אמר שלייזר לא יתאים לי כי אין לי שכבת שומן מספיק עבה וישארו כתמים חומים והמליץ על 6 טיפולי הזרקות במחיר ממש יקר..מה דעתך? יש משהו חדש אשמח לפרטים

לקריאה נוספת והעמקה

הניתוח שעברת הינו עבור בעיה דפואית של אי-ספיקה ולא חסימה. נימים נמצאים רק בעור. למרות שהם נוטים להתרבות עם השנים הם לא יהפכו לורידים גדולים ובולטים. זו בעיה אסטטית והטיפול המתאים הינו הזרקות עדינות לתוך הנימים. א) תמיד יחזרו (כמו כל טיפול אסטטי) ולכן יש ל"תחזק" אחת לשנה. ב) לא ניתן להפוך את הרגל לחלקה לגמרי. ניתן לשפר. ג) מאחר וזה טיפול אסטטי קופות החולים וביטוחי הבריאות אינם משתתפים.

אני בת 48 ויש לי ורידים בולטים לאורך שתי הרגליים. פניתי לרופא כלי דם שטען שהזרקות קצף פחות מתאימות לי מכיוון שלנשים רזות עם עור דק נשארים כתמים חומים בולטים על העור לאחר הטיפול. הוא המליץ על ניתוח להסרת הורידים. האם אתה מסכים עם ההמלצה?

לקריאה נוספת והעמקה

א) האם הורידים מפריעים בחיי היומיום? כבדות, עייפות או קושי בעמידה ממושכת? מטרת הטיפול הינה להקל על חיי היומיום ! הרווח הנוסף הוא השיפור האסטטי. ב) יש לבצע דופלקס ורידים. לשם אבחנה ולשם תכנון הטיפול העדיף לך. ג) יש מספר אפשרויות טיפוליות כמו שמרני, ניתוח פתוח (תלישה), טיפול בחום (לייזר, גלי רדיו או קיטור) והזרקות. לכל טיפול יתרונות וחסרונות. לכן לאחר בדיקת כל הנ"ל ניתן להמליץ לך את המתאים ביותר.

26/08/2017 | 22:11 | מאת: שני

היי שמי שני בת 20 , התחילו לי לפני שנתיים נימים לא התפוצצו אבל נימים באזור ברגלים , אבקש בבקשה לדעת עם זה בסדר או שאצטרך לעשות משהו בנידון , אני לא עובדת העבודה פיזית או עומדת הרבה על הרגליים ולכן אין סיבה שזה יקרה , אשמח לדעת תודה

לקריאה נוספת והעמקה

נימים היא בעיה אסטטית (אם הוכח כך ע"י דופלקס). נימים יש לכולם ! הורמונים נשיים ו"טראומה" של העור (כמו הסרת שיער בשעווה) הם בין הגורמים השכיחים. נוטים להתרבות עם השנים. לעולם לא יהפכו לורידים גדולים בולטים. ניתן לטפל לשם שיפור המראה, אך תמיד תמיד חוזר (כמו בטיפולים אסטטיים אחרים (למשל בוטוקס). אין מגבלה על כל פעילות גופנית.

24/08/2017 | 19:16 | מאת: שמשון

עברתי בדיקה דופלר שהתוצאות היו לא כל כך טובות. מערכת עמוקה רגל ימין ורגל שמאל זרימה ורידית תקינה, הורידים עוברים תמט בלחץ המתמר ללא קרישים המסתמים פועלים היטב. מערכת שטחית רגל ימין אי ספיקה של הספנה הגדולה לכל אורכה, ענף קדמי ברך באי ספיקה. רגל שמאל אי ספיקה קלה של הספנה הגדולה לכל אורכה ספנה קטנה רגל ימין ורגל שמאל זרימה תקינה הייתי מעוניינת לקבל את דעתך על איזה טיפול אתה ממליץ בשני הרגלים. בתודה מראש שמשון

לקריאה נוספת והעמקה

טיפול בורידים איננו על סמך ממצא בבדיקת דופלקס ורידים. המטרה בטיפול להקל על הפגיעה בחיי היומיום - למשל כבדות, עייפות, גרד או כאב. אם קיימות תלונות ולא היו טיפולים קודמים כל מגוון הטיפולים פתוח בפניך. כלומר שמרני, ניתוח פתוח, אבלציה תרמית, והזרקות. לכל טיפול יתרונות וחסרונות ! ממליץ יעוץ עם כירורג כלי דם לשם התאמת הטיפול המתאים ביותר בעבורך.

15/08/2017 | 16:55 | מאת: אווה

אני בת 31 עושה יוגה, פילאטיס, הליכות, שכיות שנים, אוכל בריאה, לא בדיאטה, בדרך כלל בריאה. בזמן אחרון עברנו דירה והרמתי דברים כבדים, לפני שבועיים שמתי לב שברגל אחד נימים בולטים וזה נורא מפריע לי. התעניינתי בזריקה. האם כדאי להתחיל מהזריקה סקלרותרפיה או יש אופציה אחרת? זה יכול יעלם לבד? תודה מראש על עזרתך

לקריאה נוספת והעמקה

נימים בדרך כלל רק נראים ולא כל כך בולטים. ורידונים וורידים כן בולטים. בדיקת דופלקס ורידים תאבחן האם אסטטיקה (נימים) או בעיה רפואית (ורידים). אם כפי שאת חושבת, מדובר בנימים הרי הטיפול יכול להיות בהזרקה או בלייזר זעיר-עוצמה. בכל מקרה מדובר בתופעה אסטטית שתמיד חוזרת. בממוצע לאחר שנה.

אני סובלת מורידים בולטים מגיל העשרה, אני אחרי שתי לידות ובתחילת הריון השלישי.במשך השנים קיבלתי זריקות להעלמת ורידים שחלקם עזרו וחלקם גרמו להוצאת נימים במקום הוורידים שהיו , יש לציין שלפני הזרקות לא היו לי נימים. בין ההריון הראשון לשני לקחתי גלולות שהחמירו את המצב, ולכן ניסיתי התקן הורמונלי לאחר הלידה השנייה שגם גרם להחמרת הבעיה לא פחות. כיום אני בתחילת ההריון השלישי והמצב חמור ובלתי נסבל בעיקר מבחינה אסתטית, עדיף טיפול בלייזר, והאם יש טעם לבצע טיפול בין ההריונות? המצב מתסכל נורא

לקריאה נוספת והעמקה

כמובן שלא ניתן לטפל בזמן ההריון. גדאי להבדק ולבצע דופלקס ורידים עמוקים ושטחיים ברגליים לפחות לאחר 6 שבועות מהלידה. כך יהיה ניתן להעריך את המצב ולהציע את הטיפול המתאים ביותר. ההחלטה האם לטפל בין ההריונות או ראשית, לסיים את התכנון המשפחתי תלויה בסבל בעת ההריות מאחר ונוטה להחמיר. הסיכון להישנות הורידים, לאחר טיפול, מוכפלת בנוכחות הריון נוסף.

29/07/2017 | 19:07 | מאת: אביגיל

שלום, יש לי נימים קטנים מפוזרים באיזורים שונים ברגליים, לא עברתי הריונות אבל זה יכול להיות גם תורשה וגם תוצאה של פעילות ספורטיבית שאני עושה בשנתיים האחרונות. זה לא משהו רפואי אלא אסתטי בלבד- אלו אפשרויות טיפול קיימות להעלמתם והאם ישנה טכנולוגיה מומלצת מבחינת מהירות התגובה והשארת התוצאה? עם ל פי זה אוכל לערוך בדיקה של מכוני טיפול. תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

אכן. נימים היא בעיה אסטטית ושכאזת היא תמיד חוזרת ! קיימות שתי אפשרויות הזרקה בעזרת מחט עדינה ולייזר או גלי רדיו קטני עוצמה לעור בלבד. הזמן עד להישנות מהיר יותר בלייזר וארוך יותר בהזרקות. בממוצע אחת לשנה צריך תחזוקה !

12/08/2017 | 12:21 | מאת: אביגיל

לאיזה רופא עליי לפנות על מנת לבחון את אפשרויות הטיפול? האם ניתן דרך קופ"ח או רק פרטי?

אם מדובר בבעיה אסטטית אזי הטיפול הינו פרטי. קופות החולים וחברות ביטוח משתתפות רק בטיפולים רפואיים.

שלום וברכה ילדתי לפני שנה וברגל אחד יש לי ורידים שנראים לעין מבחוץ זאת אומרת רואים כחול מבחוץ איזה טיפול ממולץ להעלמת הורידים

לקריאה נוספת והעמקה

ישנן מספר שיטות לטיפול בורידים. ראשית, הטיפול הינו בעבור בעיה רפואית המפריעה בחיי היומיום. לא בשל אסטטיקה. שנית, יש לבצע דופלקס ורידים בכדי לראות את המערכת הורידית כולה - לא רק את הוריד הבולט הנראה לעין שהוא "קצה הקרחון". הבדיקה קובעת את האבחנה ואת הטיפול העדיף לכל אחד.

04/06/2017 | 20:06 | מאת: אורית 222

שלום רב, אני בת 51 ואחרי כל הריון בערך בצעתי בקופת החולים זריקות להעלמת ורידים. כיום יש לי לא מעט נימים. שמעתי בעבר שהזריקות האלו עלולות לגרום לנימים, האם זה נכון וזו הסיבה להופעתן? לגבי הטיפול, האם אותן זריקות, במידה ולא מזיקות, יכולות לשמש לטיפול בנימים הרבים שהופיעו לכל אורך הרגליים? או רק הטיפול בלייזר שענית כאן בפורום? מה מתאים? תודה מראש, אורית

לקריאה נוספת והעמקה

הסיבות העיקריות להופעת נימים הן נטיה משפחתית (לא ממש תורשה) וטראומה של העור (הסרת שיער בשעווה, שברים וחבלות). נימים נוטים להתרבות עם הזמן. טיפול בגיל צעיר מגיב טוב יותר וחוזר לאט יותר מאשר טיפול בגיל מבוגר. נימים תמיד, תמיד, חוזרים ! כאשר ישנה בעיה רפואית (דליות ורידים) בשל הלחץ הגבוה ישנה התפתחות רבה ומהירה יותר של הנימים. הטיפול בורידים מפנה את הדם למערכת העמוקנ. יחד עם זאת תתכן הופעת נימים מסביב. מאידך השלמת הטיפול הרפואי תוריד את מהירות ההופעה של נימים. לטיפול רפואי בורידים (לא בנימים) קיימות מספר אפשרויות כמו טיפול שמרני (גרב אלסטית), ניתוח פתוח (תלישה) שהם פחות מועדפים. הטיפולים החדשניים הם טיפול בחום (לייזר, גלי רדיו וקיטור) וטיפול בהזרקה (קצף או דבק). הטיפול בנימים בלבד הוא זריקות או לייזר חיצוני קטן עוצמה.

16/06/2017 | 09:03 | מאת: אורית 222

תודה רבה על תשובתך המלומדת. עזרת לי מאוד.

שלום, אני בת 28, לא עושה הרבה פעילות גופנית ולוקחת גלולות למניעת הריון הרבה שנים, אני במשקל תקין.. רציתי לשאול איך אני יכולה למנוע את הופעת הורידים הבולטים ברגליים והנימים מבחינת התעמלות, תזונה, קרמים/שמנים וכדומה, לפני שהמצב נהיה חמור ...ציפרתי תמונה של מצבי הנוכחי מבחינת ורידים בולטים, אשמח לאינפורמציה שתוכל לעזור. תודה מראש!

לקריאה נוספת והעמקה

התמונה לא עלתה משום מה אבל צירפתי תמונה של הרגל יש לי מעט ורידים בולטים ובמיוחד על גב כף הרגל...לא משהו רציני אבל נראה שמתחיל משהו...

האמת היא שאין מניעה מאחר ושתי הסיבות העיקריות בנשים הן תורשה והריונות. מקובל שפעילות גופנית והנעת הרגליים עוזרות. בעת ישיבה ממושכת מעת לעת להניע הרגליים. בישיבה עם רגליים משוכלות - להחליף בינהן מעת לעת. גלולות והסרת שיער במשיכה (שעווה וכו) - מגבירות הופעת נימים. ורידים בגב כף הרגל - כמו בגב כף היד - הם ורידים תקינים לחלוטין. נראותם היא לפי תורשה ומבנה גוף. ספציפית לגבי רגלייך כדאי לבצע דופלקס ורידים לשם אבחנה ואפשרות טיפול (אם קיים צורך).

האם מומלץ לחולים במצב זה להשתדל לבצע הליכות כל יום? ראיתי באינטרנט כל מיני מאמרים ומחקרים שטוענים שזה נחשב למועיל מאוד, אולי אפילו יותר מהתערבות כירורגית.

לקריאה נוספת והעמקה

אכן הליכה מאוד מועילה למחזור הדם. הבעיה הראשונית שבה נתקלים חולים עם חסימות בעורקי הרגליים היא הליכה. שרירי השוק כואבים וחייבים לעצור. תרגילי הליכה מודרכים של שעה ביום הוכחו כיעילים להגדלת מרחק ההליכה. בדומה לסבולת לב-ריאה.

12/05/2017 | 05:28 | מאת: Esther

פניתי למומחה כלי דם בבית חולים וגם בפרופורציה. משני הנ"ל המומחים לא הצלחתי להבין מה סוג הטיפול הנדרש עבורי באופן אוביקטיבי. לפני הרבה שנים עברתי ניתוח בווריד אחד וטיפול בזריקות. אין לי ולא היו לי כאבים ברגלים, אבל הרגלים נפוחות ואובחנה אי ספיקת דם בשתי הרגלים. מעוניינת להגיע למומחה בכל סוגי הטיפולים שידע לייעץ לי (אפשר גם פרטי) תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

אכן כדאי לפנות לכירורג כלי דם האמון על כל אפשרויות הטיפול ואז לאחר בדיקה+דופלקס ורידים ניתן להמליץ על הטיפול העדיף עבורך. כיום, כאשר מדובר בבעיה ורידית רפואית (אי-ספיקה) כדאי להיעזר בקופת חולים. לכל קופה יש הסדרים משלה ורשימה של רופאים מיומנים.

05/05/2017 | 07:54 | מאת: ענת

אני יודעת שלא כל כך נעים לעסוק בזה, אבל בכל זאת, עבור חולה מורכב במיוחד היכן ואצל מי היית ממליץ לו לבצע צנתור SFA תחת ההנחה שהמצנתרים המנוסים והפעילים ביותר הם אלה שאצלם שיעור ההצלחה יהיה הגבוה ביותר ושיעור הסיבוכים יהיה הנמוך ביותר? אני מודה לך מראש על ההתייחסות.

לקריאה נוספת והעמקה

באחד מבתי החולים המרכזיים. בקרוב למקום מגורכם.

מה דעתך על התרגילים האלה, שבישראל קידם אותם ד"ר יורם קנטר ז"ל, האם יש בהם תועלת? ראיתי בספרות כמה מחקרים, חלקם מאוד ישנים וגם כמה מחקרים סינים חדשים, שלכאורה מראים שהם משפרים את זרימת הדם בגפיים התחתונות.

לקריאה נוספת והעמקה

תרגיל ברגר-אלן טובים לשיפור הצירקולציה. בחסימות עורקיות בשלב הראשון קיים קושי להליכה למרחקים. תרגילי הליכה יכולים לשפר עד מרחק ההליכה גם פי 2.

היי , בחודש האחרון הופיעו לי מין קווים חומים עבים ולא ברורים בשוק האחורית של רגל ימין, אבל זה לא נראה כמו ורידים או נימים. מה זה יכול להיות? מצורפת תמונה

לקריאה נוספת והעמקה

לא מצורפת תמונה. לא ניתן לצרף תמונה לפורום. פסים חומים עבים הם בד"כ פיגמנטציה בעור שיכולה להיות בשינויי הקף הרגליים (כביטוי לשינויי משקל משמעותיים), דלקת, ורידים, מצב לאחר טיפול בלייזר, נזק חשיפה לשמש ועוד.

כן ירדתי הרבה מאוד במשקל , יכול להיות שזה זה. זה בסדר שזה מופיע רק בשוק אחת? ואיך מטפלים בזה?

23/04/2017 | 22:26 | מאת: רמי

בשנים 1991-2007 סבתא שלי (בת 93) עשתה 4 פעמים בדיקות venus plethysmography במכונים שונים ברגל שמאל שהצביעו על בעיה פרוגרסיבית שהחמירה מאי ספיקה קלה לבינונית ולבסוף קשה. לא עברה שום טיפול. בשבוע שעבר היא עשתה בקופת החולים דופלקס ורידים (עם מכשיר Logiq s8) ולפי הפענוח היא סובלת מאי ספיקה קלה בלבד. הסיבה לבדיקה האחרונה היא מצב לא טוב של הרגל, אדומה ומפרישה ומריחה לא טוב, כיבים כרוניים מחמירים בעשור האחרון וגם מנעו את ביצוע הבדיקה במחצית התחתונה של השוק עקב כאבים (אני נכחתי בחדר בזמן הבדיקה). בחודשים האחרונים הופיע פצע בעקב שמקשה עליה ללכת. בנוסף היא גם כנראה סובלת מבעיה עורקית ברגל (TBPI של 0.21, לא ניתן היה לחשב ABPI). כיצד אתה מציע להתמודד עם הסתירה בין הבדיקות? האם plethysmography היא בדיקה מיושנת ולא מדויקת ועלינו לפסול את כל תוצאותיה לאורך השנים לטובת התוצא הסותרת בבדיקת הדופלקס הנוכחית שלא הייתה מלאה?

לקריאה נוספת והעמקה

יש כאן שתי בעיות. עורקית - הפוגעת בזרימת הדם אל הרגל - וזה קרוב לוודאי מקור הכיב בעקב. קיימת בנוסף גם בעיה ורידית של הפרעה בניקוז הורידי ומכאן הכיבים בשוק עם ההפרשה. בדיקת דופלקס ורידים מתבססת על הדגמת הוריד ב-US ואז הפעלת אפקט דופלר תוך כדי לחיצה על שרירי השוק שגורמת להזרמת הדם כלפי מעלה ומעקב לאחר תפקוד השסתומים בוריד. כאשר לא ניתן ללחוץ כהלכה על שרירי השוק (למשל בנוכחות פצעים/כאבים) - הבדיקה מזייפת. ממליץ שתפנה אותה לבדיקת כירורג כלי דם.

29/04/2017 | 05:30 | מאת: רמי

אתה כותב שכאשר לא ניתן ללחוץ כהלכה על שרירי השוק, הדופלקס מזייף. אכן אני הייתי בחדר ואני די בטוח שהטכנאית לא לחצה על שרירי השוק, בטח שלא ברגל הבעייתית. עם זאת, היא כן הורתה לסבתא שלי לבצע את תמרון ולסלבה (להחזיק אוויר) שלפי מה שאני קורא בספרות נחשב לטכניקה חלופית ללחיצה על השוק. השאלה היא אם לאור השימוש בולסלבה אתה עדיין מעריך שהדופלקס זייף? יש לזה חשיבות כי סבתא סובלת בוודאות מאי ספיקה עורקית, כך שאם היא לא סובלת מאי ספיקה ורידית אז יש דברים שאפשר לעשות, כמו תרגילי ברגר-אלן והרמת ראש המיטה ב-20 מעלות שאמורים לשפר את זרימת הדם לרגליים, אבל אם היא כן סובלת גם מאי ספיקה ורידית אז הם עלולים להזיק. ובנוסף, לפי הספרות גם בנוכחות אי ספיקה עורקית (בוודאות עד 0.5 ABPI ואולי גם פחות), טיפול בסקלרותרפיה באי ספיקה ורידית כן מסייע לריפוי הפצעים, ולאור העובדה שזה טיפול הרבה יותר פשוט מטיפולים באי ספיקה עורקית והיא ישישה שברירית אז זו נראית לי אופציה לא רעה כטיפול ראשוני.

08/04/2017 | 23:30 | מאת: אושרית

הי לפני כמעט שבוע עברתי זריקת חומר כימי לדליות ב3 נקודות ,יש לי שטפי גם מרוכזים מאווד ,מתי זה יעבור ? והאם אני יכולה להחשף לשמש אם כן מתי ? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

החומר המוזרק הוא תרופה מטרשת הגורמת לנזק בדופן הפנימית של הוריד בכדי למנוע בו זרימת דם. החומר פעיל ברגל כשלושה שבועות. שטפי דם ופיגמנטציה שכיחים וחולפים לאט. אין מניעה לחשיפה לשמש.

שלום לפני יומיים היה לי כאב מקומי בצד ימין של פיקה הברך ואז ראיתי שיש שם וריד כחול לא בולט והיה כאב והלך והיום היה לי כאב רוב היום שם.. זה משהו שיכול להיות מסוכן? מה זה יכול להיות? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

יש לציין שאם אני זוכרת נכון זה היה אחרי יום שעמדתי רוב היום בעבודה

כאב המלווה או מקדים הופעת וריד יכול להיות בעת מתיחת הדופן של הוריד והתרחבותו כמו לאחר מאמץ גופני או חשיפה לחום (מקלחת חמה, ג'קוזי וכו'). תתכן, מכה קלה מקומית עם שטף דם. אפשרות אחרת היא דלקת-חסימה עם קריש דם מקומי הגורמים לכאב, אודם ונוקשות הוריד וחולפים ספונטנית. אם עדיין כואב, כדאי לבצע דופלקס ורידים.

זה באמת הורגש אחרי מקלחת.. וגם עשיתי בדיקות דם לפני כ3 חודשים הכל היה תקין אם זה קשור.. בשני המקרים שציינת ממה שזה יכול להיות ממה שהבנתי ממך זה משהו שאמור לעבור ולא מסוכן? ואיך אני יכולה למנוע כמה שפחות הופעת ורידים ברגליים? תודה רבה

אחרי כמה ימים של כאב שלא עובר כדי ללכת לבדיקה ?

לא מדובר בדבר מסוען. ממליץ שתבצעי דופלקס ורידים.

גם אם כואב רק 4 ימים ככה?

כי זה לא מלווה בשום סימן רק כואב במיוחד בהליכה וטיפה רואים וריד לא בולט וישיבה מרגיש לרוב לא כואב

05/03/2017 | 22:41 | מאת: אני

איזה טיפול מומלץ להעלמת נימים ברגליים והאם התופעה לא חוזרת בסיום הטיפולים?

לקריאה נוספת והעמקה

נימים ברגליים הם בעיה אסטטית וככזו תמיד תמיד חוזרים. בממוצע בתוך כשנה. תלוי בנטיה משפחתית, אורח חיים, תרופות וכו' שתי אפשרויות מקובלות לטיפול זריקות ולייזר זעיר עוצמה. קיימים יתרונות וחסרונות לכל טיפול בתלות במטפל ובמטופל וכן באיזור הטיפול לאורך הרגל.

04/04/2018 | 20:45 | מאת: ענת

בלייזר חוזר גם ?

כן.

יש טיפול שזה לא חוזר? אחריי כמה זמן בממוצע חוזר מטיפול בלייזר הנימים? כמה עולה לייזר?

21/02/2017 | 09:18 | מאת: דורלי

ד"ר שלום, עשיתי דופלר וברגל אחת במערכת השטחית הודגמה אי ספיקה של מסתמי וריד הספנה הגדולה בשליש התחתון בירך ובשליש העליון בשוק עם דליות בשליש העליון בשוק האחורית ולטרלית לברך. רציתי לדעת אם למעט זה שאסטתית זה לא יפה, צריך לטפל בזה? אני לא ממש סובלת מזה, גם לא סבלתי בהריונות. מצד שני אני גם לא עומדת הרבה או עושה הרבה פעילות. האם הקופה תממן לי את הטיפול? ובכל מקרה - מה שיטת הטיפול המומלצת? יש לציין שאם אני כבר מטפלת אז יש לי גם לא מעט נימים והייתי שמחה להיפטר גם מהם. תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

מדובר בבעיה בשסתומי הורידים. הממצא מעיד על בעיה רפואית קלה. מאחר ואין לך כל תלונות אין צורך בטיפול. כדאי ללכת ולהפעיל את הרגליים. בעיקר חשובה הפעלת הרגליים בעת ישיבה ממושכת או עמידה ממושכת במקום אחד. נימים אינן קשורות לבעית הורידים והטיפול בורידים איננו "מעלים" את הנימים. כדאי להשאר במעקב. אם יהיו תלונות ורידיות לשקול טיפול ממגוון הטיפולים החדש. בכדי לקבוע טיפול מתאים לך צריך להבדק ולראות את הדופלקס

זרוע שמאל נפוחה מאוד ויש ורידים בולטים שמאוד כואבים אפילו בנגיעה. הכאב מהזרוע ועד אמצע כף היד צריכה את העזרה שלך מה עלי לעשות אני בריאה ללא מחלות לאחרונה גילו לי סימנים טרשתיים והומלץ לי לקחת אספירין וסטטור

לקריאה נוספת והעמקה

יש לבצע בדיקת דופלקס של הורידים ביד לשלול פקקת. אם תקין כדאי להתייעץ עם אורטופד כף יד

04/02/2017 | 00:43 | מאת: נעמה

שלום עברתי לפני יומיים העלמת נימים בשיטת סקלרותרפיה, לצורך פתרון בעיה אסתטית בלבד. המצב כיום של הנימים גרוע בהרבה ממה שהיה לפני הטיפול, אני רואה עדיין את הנימים שהיו אמורים להיעלם בנוסף הם מודגשים יותר ובאזור אני רואה התפתחות נימים נוספים שכלל לא היו. מה אני אמורה לעשות? האם מצב זה נורמלי?

לקריאה נוספת והעמקה

הטיפול בנימים איננו "הך וגמרנו" . מדובר בתהליך. מיד בהזרקה הנימים נעלמים כאילו נמחקו. כ-20 שניות לאחר מכן הם נראים בצבע אדום-ארגמן בולט. כעת במשך 3-5 שבועות הצבע הולך ודוהה. נימים שטופלו ולא ראית אותם קודם. יראו כעת.

היי, יש לי ורידים בולטים שאני מעוניינת לטפל בהם, אך רופא המשפחה לא מוכן לתת לי הפניה וטוען שכירורג כלי דם צריך לתת לי הפניה לדופלקס. תוכל בבקשה לתת לי שמות מדוייקים של הבדיקות (הבנתי שיש כמה סוגי בדיקות ולכן לא מוכן לתת) שצריך לעשות? אני בת 31 אם זה משנה משהו. לא הייתי בהריון. לקחתי גלולות הרבה שנים אולי זה תרם לעניין. יש לי ורידים בולטים ברגליים (חלק התחילו לבלוט מעל פני העור), מתחת לעיניים וגם על השדיים.

לקריאה נוספת והעמקה

הבדיקה הדרושה היא דופלקס ורידים שטחיים ברגליים.

18/01/2017 | 11:50 | מאת: רחל

היינו אצל כירורג כלי דם בגלל אי ספיקה בורידי הרגליים, שהמליץ על : " שיטה אנדוונוסית. למרות שדרגת הבעיה היא כן הורייה לניתוח (החסרון בהרדמה ואשפוז)" מהי השיטה האנדוונוסית? והאם החסרון בניתוח הוא ככל ניתוח אחר בהרדמה עצמה, או שיש עוד חסרונות על פני השיטה השנייה? תודה מראש

כאשר מדברים על ניתוח הכוונה לניתוח תלישה. ניתוח זה מבוצע בהרדמה כללית או אפידורלית. כולל חתכים וצלקות. זמן החלמה יחסית ארוך. הטיפול המקובל היום הוא אבלציה בחום או ניתוח מתוך הוריד אנדו-וסקולארי או אנדו-וונוזי. מבוצע בחדר ניתוח אבל בהרדמה מקומית. בדרך כלל ללא חתכים. זמן ההחלמה קצר וגם התוצאות טובות יותר.

02/01/2017 | 08:32 | מאת: סיון

אני בת 29 בהריון שבוע 35,יש לי דליות ברגליים מגיל 12 לפי דופלר: מערכת שטחית משמאל: ספנה גדולה – יש עדות לאי ספיקה בספנה הגדולה ביר ומטה עד לשוק האמצעי. כמו כ& אי ספיקת ענ* ודליות בשוק העליו& לשוק אחורי. ספנה קטנה – הודגמה אי ספיקה בשליש תחתו& של שוק אחורי. מערכת שטחית מימי&: ספנה גדולה – יש עדות לאי ספיקה של ספנה הגדולה מירך האמצעי ומטה עדלשוק העליו&.ספנה קטנה –ספיקה האם אני זקוקה לזריקות קלקסן?? מערכת עמוקה תקינה.

לקריאה נוספת והעמקה

חשוב להיות פעילה. בעת ישיבה ממושכת להניע את הרגליים ולהיעזר בגרב אלסטית. כדאי זריקת קלקסן אחת חיום (40 מ"ג) - מניעתי במשכב הלידה. עשרת הימים הראשונים לאחר הלידה. הלידה עצמה ומשכב הלידה הם גורם סיכון לפקקת. בדיקת דופלקס כדאי לעשות כביקורת (אם אין כל תלונות) 6 שבועות לאחר הלידה.

27/12/2016 | 14:09 | מאת: דורי

שלום רב שאלה לפני חודש בדיוק נותחתי באמצעות שיטת הקיטור ברגלי הימינית לכל אורך הבינפה הימינית . אננ היום סובל מכאבים עזים ברגל האח זה שכיח?

לקריאה נוספת והעמקה

יתכנו כאבים לאחר טיפול בורידים. זה מאוד אינדיווידואלי. המקומות המכאיבים הם הגושים הורידיים. אפשר מקומית מטלית מים פושרים או משחת טראומיל.

לא. זה התהליך של טיפול בורידים. חולף באופן עצמוני. הכאב מהר יותר. הגושים הקשים בתוך מספר חודשים.