פורום העלמת ורידים ברגלים, העלמת נימים

דליות ורידים הן בעיה שכיחה הפוגעת כמעט ב-50% מהאוכלוסייה הבוגרת. מדובר בבעיה רפואית (אי-ספיקה ורידית) שיש לה היבט אסתטי. הבעיה איננה מסכנת את החיים או הרגליים אבל יכולה לפגוע באיכות החיים ולגרום סיבוכים.

משנת 2007 חלה מהפכה עצומה באבחנה ובטיפול, והמעקב אחר התוצאות מתבצע אך ורק בעזרת דופלקס ורידים.

את מקומו של ניתוח התלישה הישן תפסו טכניקות זעיר-פולשניות שתוצאותיהן טובות יותר. הכוונה ללייזר, גלי רדיו, קיטור, קלאריוויין והזרקת קצף מוכוונת באולטרה-סאונד.
הפורום יעסוק בכל הנושאים הללו.

למעבר לפורום לחצו כאן.
243 הודעות
237 תשובות מומחה

מנהל פורום העלמת ורידים ברגלים, העלמת נימים

11/10/2019 | 09:02 | מאת: אורית בר לב

שלום רב, פניתי לכירורג כלי דם בשאלה של העלמת נימים ברגליים שמפריעים לי מבחינה אסתטית. הוא הפנה אותי לדופלר וורידים ואמר שיש לטפל בוורידים תחילה ורק אח"כ בהעלאת הנימים ע"י הזרקות.(לא קצף) במקביל פניתי לרשת העוסקת בטיפולים אסתטיים, שם הרופא החל בטיפול בהזרקות לנימים ולא הזכיר את הצורך בבדיקת דופלר או בטיפול בוורידים תחילה. ברצוני לציין כי אני לא רואה בעין וורידים בולטים ולא לשם כך פניתי לטיפול. האם אתה יכול לעשות לי סדר בנושא? מי מהרופאים צודק ומה עלי לעשות? האם במקרה של דופלר לא תקין יש להמנע מהזרקות לנימים? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

בכל בירור לורידים ועל אחת כמה וכמה כשמתכוונים לטפל יש צורך, ראשית, לדעת מה האבחנה ! במקרה שלך מדובר בבעיה משולבת רפואית (אי ספיקה ורידית) ואסטטית (נימים). גישתי היא שלא צריך לטפל בבעיה הרפואית אם היא לא מפריעה בחיי היום יום. אסטטיקה זו החלטה אישית. צריך לדעת שאם קיימת בעיה רפואית ויש וריד תת עורי כניקוז לנימים הנראים קיים סיכוי לכשלון הטיפול האסטטי.

12/10/2019 | 09:52 | מאת: אורית בר לב

אם כך, האם יש חובה לעשות בדיקת דופלר לפני העעלמת נימים גם אם אין סימפטומים/כאבים/וורידים בולטים או שבמקרה כזה סביר שאני לא סובלת מאי ספיקה?

ממש כמו שכתבתי במשפט הראשון. כששוקלים לטפל - תמיד תמיד צריך לבצע דופלקס לפני תחילת הטיפול.

09/10/2019 | 16:05 | מאת: מיכל

שלום רב, אני לפני כחודשיים התחלתי סידרת טיפולי הזרקות קצף (פעם בחןדש) לטיפול בדליות, אציין שאני אשה כבת 40 ובכלל הגעתי למרפאה על מנת לברר על זריקוך לנימים, אחרי בדיקה הבנתי שיש לי דליות והתחלתי לטפל קודם בבעייה זו, שכן באמת כואבות מאוד הרגליים ומתנפחות מאוד לעיתים קרובות כמו כן יש לי מספר ורידים ברגליים ששניים מהם בולטים, מה שכן עברו חודשיים מההזרקה הראשונה ולא רק שאין שיפור לדעתי הןרידים עדיים בולטים באזןרים המוזרקים וצבעם חום... אבל מבחינת הנראות זה נראה אותה דבר אם לא יותר גרוע רק בצבע חום... האם זהו התהליך... מתי הורידים יכנסו פנימה כמובטח??? זה לא אמור לעשות הרגל חלקה שלא יראן ורידים למרות שזה טיפול בדליות כי זה מה שהובהר לי.. אשמח לדעתך, תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

דליות ורידים (אי ספיקה) היא אכן בעיה רפואית. הזרקת קצף תחת אולטרא-סאונד היא אחת מצורות הטיפול המקובלות לבעיה. מדובר בסדרה של 3-4 טיפולים במרווחים של חודש. הטיפול גורם לתגובה בורידים. כתוצאה מכך הם מתכווצים ומתקשים וכולאים את הדם הנמצא בהם. התהליך מלווה בצבע חום כהה. הגוף באופן הדרגתי - בתהליך של מספר חודשים סופג את מרכיבי הדם והוריד הולך וקטן עד שנעלם. כך גם הצבע החום. בשלב זה כבר נעלמות התופעות המפריעות בחיי היומיום - גרד, כבדות, עייפות וכאב. מדובר בטיפול רפואי - הרווח המשני הוא השיפור האסטטי. לא נכון "להפוך"

06/10/2019 | 15:49 | מאת: מאיה

נקבע לי ניתוח לייזר להסרת וריד לאחר התייעצות עם כירורג כלי דם. אני מניקה באופן מלא ורציתי לדעת האם יש בעיה להניק לאחר הניתוח? ואם כן כמה זמן אחרי? בנוסף קצת חוששת מתופעות הלוואי.. מה התופעות לוואי הנפוצות ומהי שכיחותן?

לקריאה נוספת והעמקה

ניתוח הלייזר מבוצע בהרדמה מקומית. ניתן לבצעו רק כך וניתן להוסיף "טשטוש". לאחר ניתוח בהרדמה מקומית בלבד, אין כל בעיה להניק החל משעתיים לאחר הניתוח. לאחר מתן טשטוש יש להמתין 6-8 שעות על מנת להניק. הניתוח הוא פרוצדורה שכיחה ובטוחה. תופעות הלוואי השכיחות הן מעט כאב המופיע מספר ימים לאחר הניתוח. וורידים בולטים ההופכים להיות קשים. כדאי לשוחח עם הרופא המנתח לפני כגדי לקבל את ההבהרות במלואן.

07/10/2019 | 08:26 | מאת: מאיה

תודה רבה

03/10/2019 | 09:03 | מאת: מיטל

יש לי נימים ברגליים (ברכיים) כמו קורי עכביש. שמעתי על טיפול לייזר במכשיר הנקרא "פוטונה" - האם מומלץ הטיפול בו?

לקריאה נוספת והעמקה

טיפול בנימים הוא טיפול אסטטי וככזה תמיד חוזר ! שתי אפשרויות לטיפול הזרקות בעזרת מחט עדינה ולייזר זעיר עוצמה דרך העור. ההחלטה היא שלך כי החלטה על טיפול אסטטי הינה אישית ולא רפואית. כדאי לשקול בהתאם לרצונך, המטפל המבצע, תופעות לוואי אפשריות והזמן להישנות שאז צריך לתחזק את הטיפול.

02/10/2019 | 10:20 | מאת: מורן

שלום ד"ר ניטצקי, יש לי ורידים מאד בולטים ברגליים ולפי בדיקת דופלקס נאמר לי שזו לא בעיה רפואית אלא אסתטית. אתה יכול להסביר מה זה אומר לגבי הטיפול? האם ישנם טיפולים כאלו דרך כללית? איך עדיף לטפל - לייזר? גלי רדיו? תודה על עזרתך

לקריאה נוספת והעמקה

תשובת דופלקס ורידים איננה "מסתדרת" עם תלונתך על ורידים מאוד בולטים. כאשר ישנם ורידים בולטים תשובת הדופלקס הינה אי ספיקה. בדיקה זו נותנת את האבחנה וגם מכוונת לטיפול המתאים ביותר לאותו נבדק/ת. בדיקה זו כוללת מערכת עמוקה שהיא כנראה תקינה אצלך ומערכת שטחית שאצלך כנראה באי ספיקה.

06/09/2019 | 06:34 | מאת: יפעת

שלום וברכה אני בת 38 ויש לי המון נימים שמפריעים לי לעין מבחינה אסטטית בבקשה רשום לי את שיטת הטיפול הרצויה הטובה והבטוחה וממה הטווח של הטיפול שזה מחזיק תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

אין טיפול אחד. יש שתי אפשרויות האחת הזרקות והשניה בלייזר (נאד-יאג) מבחוץ. נימים תמיד חוזרים כמו כל טיפול אסטטי אחר. פיזורם גם כן חשוב. הטיפול המועדף, התגובה וזמן ההישנות מאוד אינדיבידואליים ותלויים בין השאר בגיל המטופל, בסוג העור ובמיקום הניצים.

20/08/2019 | 16:27 | מאת: שירן

ברצוני לדעת האם דליות ברגליים יכול לגרום לאגירת נוזלים ברגליים ואם מקיימים טיפול בהזרקות קצף תוך כמה זמן רואים תוצאות... בהנחה כמובן שמדובר במספר הזרקות, תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

אחת מתופעות הלוואי של ורידים הינה נפיחות או בצקת. גם ישיבה ממושכת ללא תזוזה כמו בטיסה עלולה לגרום לכך. מטרת הטיפול איננה העלמת הורידים אלא טיפול בבעיה הרפואית שגורמת לחום מקומי, גרד, כבדות ועייפות. הרווח המישני הוא שגם המראה משתפר וזה קורה לאחר מספר חודשים. אגב, בטיפולי לייזר, גלי רדיו, קיטור ודבק מדובר בטיפול בודד. בהזרקות מדובר בסדרת טיפולים.

21/08/2019 | 10:30 | מאת: שירן

תודה רבה כל בתגובה המהירה!

03/08/2019 | 22:22 | מאת: רבקה

אני מחפשת עבור עובדת זרה שלנו שכמובן אין לה ביטוחים משלימים אפשרויות של טיפול הטרשה לורידי רגליים.איך אפשר לדעת איזה מקום טוב ומוסמך עם מחירים לא מופרזים.כמה טיפולים צריך בדרך כלל ומה הרווח המינימלי בין טיפול לטיפול.תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

טיפול הטרשה בהזרקת קצף תחת אולטרא-סאונד מבוצע כסדרה של 3-4 טיפולים. רצוי כחודש בין טיפול לטיפול מאחר והחומר המוזרק פעיל לפחות 3 שבועות.

02/08/2019 | 16:03 | מאת: ענבל

אני בת 30.ולעיתים מבחינה בנק קטנטנה בצבע אדום במקום כלשהו ברגל כמו שטף דם קטנטן.כשאני לוחצת על המקום מופיעוץ מאוחר יותר עוד נק כאלה ונעלמות תוך כמה שעות..ממה זה יכול לנבוע? האם סבירות קפילרית יכולה להסביר את זה

לקריאה נוספת והעמקה

אילו יכולים להיות נימים. גם שבירות קפילארית.

29/07/2019 | 11:37 | מאת: העלמת ורידים באזור הפנים

היי שלום, ברצוני לברר האם ניתן להעלים ורידים בצד העין? יש טיפול לזה ? אודה לך אם תענה

ממליץ לפנות לפלסטיקאי המתעסק בלייזר

28/07/2019 | 17:41 | מאת: MIR

האם המשחה הסינית ZB המבטיחה העלמת ורידים/ נימים ברגלים אכן אפקטיבית?

לקריאה נוספת והעמקה

לא.

25/07/2019 | 21:43 | מאת: נוע

שלום רופא אמר לי שהחומר הקצף שמעלים ורידים מוזמן בחול זה נכון? והאם הכתמים החומים שנשארים נעלמים מתישהו

יש מספר חברות שניתן להזמין מהן את התרופה המטרשת שמוזרקת לאחר הקצפה. שתי החברות הטובות ביותר נמצאות בחו"ל. בארץ מייבאים את התרופה משוויץ . אפשרות אחרת היא לייבא מקנדה. אז כן. התרופה מחו"ל. הכתמים והפסים החומים נשארים למשך מספר חודשים. במעל 90% מהמטופלים הם חולפים בתוך חצי שנה עד שנה.

18/07/2019 | 16:36 | מאת: טלי

אני בת 35 סובלת כמה שניםמהופעה של נימים ברגליים סגולים ואדומים..בוחטים בצבע לא בגובה מעל העור כמו רשת עכביש..נדמה שעם הזמן הם מתרבים.לאחרונה הבחנתי מדי פעם בנקודות קטנטנות רבע מילימטר קוטר על הרגליים כמ שטפי דם..הם זה יכול להיות קשןר לנימים שמדממים לנוכח המצב שהפך אותם לבולטים בצבע?

לקריאה נוספת והעמקה

נימים היא בעיה אסטטית שכיחה. יותר בנשים על רקע הורמונאלי. מחמירה עם השנים ועקב "טראומה" של העור (חבלה, הסרת שיעא בתלישה וכו'). לעיתים מתלוות נקודות קטנטנות אדמדמות שחולפות. מים חמים, ג'קוזי ופעילות פיזית גורמים להדגשת הממצא. לא החמרה.

01/07/2019 | 17:21 | מאת: מיה

שלום רב דר אני מרגישה כבדות ביד ורגל שמאל אני הולכת רגיל ויציב אני עושה את כל הפעילויות היום יומיות כמו שצריך ואף נוהגת ביד הכבדה רופא משפחה בדק אותי ואמר שאינו מבחין בשום חולשה או דבר חריג וכנראה שהכבדות נובעת מזה שאני מרימה ילדים בגן בצד שמאל . הכבדות היא כזו שאני מרימה את רגל שמאל אחורה ומשווה אותה עם רגל ימין רגל שמאל יותר כבדה ומרגישה צורך להוריד אותה מהר אבל ברגל ימין אני יכולה להרים יותר זמן האם הדבר הזה קשור לזה שאני מאמצת את צד שמאל יותר ? אני גננת ואני מרימה את הילדים רק בצד שמאל יש לציין שיש לי גם קפיצות שרירים כבר שבוע וחצי בכל הגוף ורופא המשפחה ייחס זאת ללחץ נפשי . האם זה מסוכן ,?האם יכול להיות סימן למחלה ניוונית ?

לקריאה נוספת והעמקה

התלונות יכולות להתאים למספר בעיות. ממליץ, ראשית, שתבדקי ע"י נוירולוג.

12/06/2019 | 13:49 | מאת: שרה

שלום, אני סובלת מורידים ראשיים מורחבים ברגליים (אחד 12 מ״מ, השני 10 מ״מ). אני לא גרה בארץ. המליצו לי בחו״ל לעשות ניתוח לייזר עם החלמה מהירה. הייתי מעוניינת לעבור את הטיםול בארץ אך לא ניתן למצוא עלויות פרטיות לטיפול בשום מקום ולא לפני שפוגשים מומחה ״(עלות של 1000 ש״ח). האם מישהו יוכל לעדכן מה עלות של ניתוח כזה באופן פרטי בארץ? תודה מראש

10/06/2019 | 20:41 | מאת: נמש

שלום פרפ ניטצקי אני השבוע אחרי הזרקת קצף לוריד הספנה ליד הברך קרוב לאחד ממקומות ההזרקה יש נפיחות וכאבים שמקרינים גם לברך צריך לעשות משהו? או שזה יעבור לבד? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

לאחר טיפול בורידים הוריד נעשה קשה ואין בו זרימת דם. מסביבו תגובה של אודם. התהליך יכול להיות מלווה בכאב ובפיגמנטציה שחולפים לאיטם. הכאב עלול להמשך כשבועיים ויורד לאיטו. הנוקשות והצבע נעלמים ברוב המיקרים לאחר מספר חודשים. להקלה על הכאב ולזחרוז התהליך חשוב להיות פעיל. ניתן להניח מגבת עם מים פושרין (קומפרס) פעמיים ביום לעשר דקות. ניתן למרוח מקומית משחת טראומיל או וולטארן.

13/06/2019 | 18:32 | מאת: נמש

בינתיים הייתי במיון וראו שבספנה המוזרקת יש לאורכה קרישי דם נתנו לי 2 זריקות קלקסן ליום האם זה גם טיבעי לתהליך ההטרשה? והאם אוכל להמשיך בתהליך הטרשת הורידים הפגומים? בעברי הרחוק dvt ופקטור פייב ליידן תודה גדולה על התשובות

שלום רב, אני בת 51, עוסקת בספורט מדי יום כולל ספינינג,ריצות ארוכות ומתיחות.עם הזמן מצב הורידים ברגליים דועך והמראה האסטתי אינו מרהיב.עשיתי דופלר והכל תקין. רציתי לשאול האם כדאי להתחיל זריקות קצף בתקופה זו שלפני הקייץ?פוחדת בגלל הכתמים ואולי החשיפה המוגברת לשמש...(הולכת הרבה לים בתקופה זו) או שעדיף להתחיל הטיפול בסוף ספטמבר ? אשמח לתשובתך,בברכה.

לקריאה נוספת והעמקה

צודקת בהחלט. עדיף להתחיל בתקופה של ספטמבר ועד מרץ

שלום רב.אני בת 38 אחרי 4 לידות .משקל גופי תקין ואני מתאמנת . בשנים האחרונות .במיוחד אחרי הריונות האחרונים הופיעו המון ורידים ובשנה האחרונה הם כואבים מאוד . לאיזה רופא עליי לפנות ? ממה מתחילים ?

לקריאה נוספת והעמקה

הרופא המטפל בדליות הוא כירורג כלי דם. לאחר ראיון רפואי ובדיקה יש לבצע בדיקת דופלקס ורידים לשם אבחנה ולקביעת הטיפול המתאים ביותר

03/06/2019 | 09:08 | מאת: ליאןרה

בת 40, סובלת מזה שנים מנימים בקרסולים, שהולכים ומטפסים מעלה לאורך השוק עם הזמן. זה כואב בעמידה ממושכת ובעייפות. כמו כן בורידים בשוקיים. כעת בהריון (טרימסטר ראשון בינתיים), וישנם כמה ורידים כואבים באופן מיוחד. עד כדי כך כואבים שזה מפריע לי גם בישיבה ובשינה, וזה הולך ומתגבר. מי הכתובת להפניה לטיפול? האם קופת החולים כללית מממנת את הטיפולים? האם ניתן לטפל בהריון. זה הפך לסיוט.

לקריאה נוספת והעמקה

בעת ההריון יש לחץ של הרחם ההולך וגדל על ורידי האגן. בנוסף ישנה תוספת של לפחות 25% בנפח הדם בגופך. אין טיפולים בעת ההריון. מומלץ ללכת גם גרביים אלסטיות עד אמצע ההריון וגרביון אלסטי בחצי השני וזאת כדי למנוע החמרה ופקקת. 6 שבועות לאחר הלידה כאשר המצב חזר לקדמותו מומלץ לבצע דופלקס ורידים ואפשרות טיפולית בהתאם לממצאים.

27/05/2019 | 00:11 | מאת: א.ה

שלום, אני בת 30, עברתי לפני כשבוא וחצי טיפול ראשון לצורך העלמת נימים עם זריקות. בימים האחרונים נוצר פצע של ממש בקוטר של כסנטימטר אחד מעל אחד האזורים להם הוזרק החומר, והאזור נהיה אדום, נפוח וכואב. הכאב והנפיחות הם בקוטר של כחמש ס"מ סביב לכיב. האם יש צורך בטיפול מעבר למשחה אנטיביוטית? האם כדאי לקחת אנטיביוטיקה פומית? משהו נוסף? האם מותר להמשיך לבצע פעילות גופנית? תודה רבה מראש!..

לקריאה נוספת והעמקה

כיב עלול להופיע בהזרקה של חומר מטרש בשל "מגע" של החומר המטרש עם הרקמות שמסביב לוריד\נים.. מצב זה נוצר כתוצאה מ"דליפת" החומר מהחור שבוריד\נים, מ"פיצוץ" כלי הדם בשל הלחץ או מהזרקת החומר אל מחוץ לכלי הדם. הכיב (פצע) מכיטב ומסביבו אודם תגובתי (דלקת ולא זיהום). אין צורך באנטיביוטיקה ורידית או פומית. מקומית ניתן להשתמש במשחה המגרה לניקוי מקומי (הטרייה) וצמיחה של רקמות. לכל מטפל העדפה משלו. כל פעילות גופנית מותרת. מומלץ לא להכנס לברכה או ג'קוזי מחשש לזיהום.

27/05/2019 | 09:05 | מאת: א.ה

תודה רבה!

27/05/2019 | 09:08 | מאת: א.ה

אילו משחות יכולות לעזור?

תנסי SILVERCEL

12/05/2019 | 08:38 | מאת: שני

שלום ד״ר ניטצקי, אני בהריון בחודש שישי , בת 26 , לפני חודשים יצאו לי ורידים בולטים מאוד וכואבים רק ברגל אחת, בשבוע האחרון אני שמה לב שזה מתחיל להציק לי יותר בכך שאני מרגישה את כל הרגל מלמעלה עד לכף הרגל שהיא מין ״תפוסה״ (כמו אחרי פעילות גופנית ויש ממש כאבים לעמוד על הרגיל וגם זה מגיע בכאבים שכמו שהרגיל נרדמת ואז משתחררת אז הכאבים שאחרי ההרדמה) השאלה שלי אם הכאבים האלו תקינים? אם כן מה אפשר לעשות בשביל להקל על הכאבים? אם לא, אשמח מה אפשר לעשות לאחר הלידה איזה טיפול מתאים לי. תודה רבה. שני.

לקריאה נוספת והעמקה

הריון הוא בהחלט סיבה להתפתחות ורידים וזאת בשל הלחץ על ורידי האגן ותוספת של נפח דם. יש להפעיל את הרגליים (שרירי השוק) בעיקר בהליכה. בעת עמידה ממושכת עליה על קצות אצבעות או העברת משקל מרגל לרגל. בעת ישיבה הפעלת כפות הרגליים מעלה ומטה (כמו דוושות). גרב אלסטית ( גרבי מכנס AT, לחץ II ) במשך היום. מקומית משחת TRAUMEEL. 6 שבועות לאחר הלידה לבצע דופלקס ורידים לשם אבחנה וטיפול, לפי הצורך.

03/05/2019 | 13:51 | מאת: האם גלי הרדיו הוכיחו את עצמם? הכוונה בהעלמת נימי דם וגם ורידים?הרבה מאוד מפרסמים טיפול בגלי רדיו,ושאתה מגיע מטפלים בהזרקות קצף,או זריקות

מעוניינת לדעת יותר על הטיפול להעלמת נימי דם בגלי רדיו.גם בורידים.תודה

לקריאה נוספת והעמקה

ראשית יש להפריד בין טיפול בורידים - בעיה רפואית (אי ספיקה) לבין טיפול בנימים - אסטטיקה. האבחנה שונה לחלוטין וכך גם הטיפול. טיפול לורידים - לייזר, גלי רדיו, קיטור או הזרקת קצף או דבק. טיפול בנימים - הזרקה מקומית ולא תחת אולטראסאונד או לייזר/גלי רדיו זעירי-עוצמה. הטיפול בזריקות ממוקמות יעיל אך חוזר בממוצע לאחר כשנה. הטיפול בלייזר זעיר-עוצמה יעיל אך החזרה הינה לאחר כ-4 חודשים.

לפרטים התקשרי 052-253-2053

08/04/2019 | 11:01 | מאת: מילה

שלום ד"ר ניטצקי כבר 4 שנים אני סובלת מורידים כחולים ברגליים אני בת 46 אחרי 3 לידות הבעיה נוצרה אחרי לידה אחרונה השאלה מה הטיפול המומלץ האם אפשר לטפל בדבק ולא בחום ? אך מטפלים בורידים חיצוניים הכחולים מתחת לעור?האם אפשר להוריד אותם ללא ניתוח? האם יש בדיקות מקדימות שצריך לעשות לכרישת דם .... תוצאות בדיקה דופלקס צד ימין בבדיקה לא נמצאה עדות לחסימה ולאי ספיקה בסגמנט VPOP-CFV הודגמה GSV-אי ספיקה הודגמה LSV-ללא אי ספיקה בקדמת הירך הודגמו ורידים שטחיים מורחבים ללא אי-ספיקה צד שמאל בבדיקה לא נמצאה עדות לחסימה ולאי ספיקה בסגמנטPOPV CFV-אי-ספיקה קלה הודגמה GSV-ללא אי ספיקה הודגמהLSV-ללא אי ספיקה

לקריאה נוספת והעמקה

יש הבדל בבדיקה בין שתי הרגליים. בהגדרת הבדיקה בלבד ברגל ימין מדובר על בעיה רפואית (אי ספיקה) וברגל שמאל על בעיה אסטטית בלבד. אם ישנן תלונות על פגיעה בחיי היומיום והפרעה באיכות החיים יש מקום לטפל בבעיה הרפואית. טיפול רפואי קיים בחום או בהזרקות (קצף או דבק). לגבי אסטטיקה - תמיד חוזר ! טיפול אפשרי בלייזר זעיר-עוצמה ובזריקות .

תודה לתגובתך . לא בדיוק הבנתי הספנה הגדולה (מקור הבעיה ברגל ימין) אתה ממליץ לטפל בחום או בהזרקות? תוכל לפרט מה עדיף או אזה סיכונים יש בכל השיטה? לגבי ורידים כחולים מתחת לעור בחלק עליון של רגל ימין (הורידים מפוטלים אבל לא בולטים על שטח גדול) אתה ממליץ לטפל בהזרקות או בניתוח? תודה שנית על יועוץ המקצועי .

התשובה מפורטת מספיק להבנה כללית. לגבי טיפול פרטני עדיף להגיע לרופא כלי דם לשם בדיקה והתייעצות בכדי להציע את הטיפול האישי המתאים ביותר לך ואז לדון על יתרונות, חסרונות ותופעות לוואי.

26/03/2019 | 15:10 | מאת: סיון

היי. אני בת 31 עם דליות ברגליים מגיל 12. זה תוצאות הבדיקה האחרונה שביצעתי: מערכת עמוקה מימין ושמאל תקינות. מערכת שטחית מימין: ספנה קטנה-אין עדות לאי ספיקה. ספנה גדולה-יש עדות לאי ספיקה מגובה עליון בירך ועד גובה עליון בשוק. מערכת שטחית משמאל: ספנה קטנה: יש עדות לאי ספיקה בשליש תחתון של השוק. ספנה גדולה:יש עדות לאי ספיקה מגובה מפגש ספנופמורלי ועד גובה עליון בשוק כמקור לדליות בשוק. השאלה שלי מה הטיפול שמתאים לי והאם יש תופעות לוואי, בנוסף אני ילדתי לפני שנתיים וכרגע בהריון שני בהתחלתו, האם אני נמצאת בסכנה של קרישיות יתר וצריכה להזריק קלקסן? אין לי היסטוריה של קרישיות אך גם מעולם לא בדקתי את זה.

לקריאה נוספת והעמקה

ראשית, אין כל מקום לטיפול בעת הריון. הבעיה הורידית נוטה להחמיר בהריונות עקב גודש ורידי בשל הלחץ של הרחם הגדל על ורידי האגן ושנית בשל "תוספת" בנפח הדם. לכן, יש צורך בגרביים אלסטיות. קרישיות יתר הינה מצב מולד או נרכש אבל ההריון איננו מעמיד אותך בסיכון יתר לקרישיות. קיים סיכון לקריש, בעיקר במערכת השטחית מהלידה ובשבועיים הראשונים שלאחריה. לפי מצבך בסוף ההריון ניתן לשקול את הצורך בקלקסן. לגבי טיפול צריך לחכות לפחות 6 שבועות לאחר הלידה. הטיפול המתאים בהסתייגות מאחר ולא בוצעה בדיקתך, הינו, קרוב לודאי, לייזר

24/03/2019 | 01:22 | מאת: אלון

שלום פרופ' ניטצקי, יש לי ורידים בולטים בשתי הרגליים. גם לא אסטטי וגם כאב מטריד שבא בגלים. התייעצתי עם שני כירורגים והתשובה שלהם הייתה די זהה. בגלל שיש לי אחוז שומן יחסית נמוך (לא משהו קיצוני) והורידים נמצאים על העור, אז כל טיפול ישאיר פיגמנטציה לפחות לשנה וקיים סיכוי סביר שזה לא יעבור בכלל. המצב נכון להיום הוא נסבל. כנראה שבקיץ הכאבים יחריפו ובכלל עושה רושם שהמצב מחמיר עם הזמן, כך שבסופו של דבר אני אצטרך לטפל בזה. אשמח לשמוע את דעתך לגבי העלמת ורידים כאשר הם קרובים מאוד לעור. תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

הטיפול בדליות - אי-ספיקה ורידית- הוא מסיבה רפואית. הרווח המישני הוא השיפור האסטטי. לא נכון להפוך זאת ! אם הפגיעה בחיי היומיום היא משמעותית - ממליץ לטפל. אם הסיבה העיקרית היא אסטטית - לא. לטיפול בורידים צריך להגיע עם החלטה שהם מפרעים בחיי היומיום ולכן מטפלים. כאשר ההחלטה היא על תוצאה אסטטית עדיף לא לטפל כעת. כאשר הורידים קרובים לעור ואם מתאים מבחינת בדיקת דופלקס ורידים עדיף ניתוח בגלי הרדיו מאחר שהתגובה לטיפול קלה יותר. אין ספק שקיימת אפשרות שתופיע פיגמנטציה. ב-95% מהמטופלים חולפת בתוך 6-8 חודשים.

19/03/2019 | 17:27 | מאת: לאה בירן

כיצד ניתן לטפל בדליות וחוסר תחושה באצבעות הרגלים כולל כאבים לאורך כל הרגל וקושי של הליכה ונמידה מרובה... למי עלי לפנות לטיפול במרכז הארץ. אני מתגוררת באריאל.

לקריאה נוספת והעמקה

קרוב לוודאי שמדובר בשתי בעיות שונות ! דליות ורידים עלולות לגרום לחום מקומי ברגל, נפיחות, מעט כאב, ובעיקר לתחושת כבדות ועייפות הרגל. לרוב התופעות מחמירות בקייץ, בסוף היום ובעמידה. בחורף הקלה. התלונות מוקלות ואפילו נעלמות בעת הליכה ובשכיבה במיטה. אין תחושת רדימות באצבעות. כאב לכל אורך הרגל בעת הליכה וחוסר תחושה באצבעות מתאים לבעיה עיצבית הנובעת מעמ"ש מתני . ממליץ להתייעץ עם אורטופד גב ובהמשך גם עם כירורג כלי דם.

28/02/2019 | 19:56 | מאת: חגית

שלום. לפני שנתיים ו8 חודשים לאחר לידה רביעית היה לי svt בוריד בברך. טופלתי חודש בקלקסן )פעמיים ביום(. מאז לא הי לי יותר דלקות. הורידים לא נראים יפים אסתטית. רופא הנשים שלי לא רצה לתת לי גלולות ושמתי התקן רגיל שגרם לי לדימומים קשים. אחרי בדיקה אצל המטלוג lac וapla יצאו תקינים והותקן לי התקן גנס המכיל פרוגרסטרון בלבד. אני עדיין הייתה מעדיפה לחזור לגלולות משולבות שכוללות גם אסטרוגן. האם לכל האמור לעיל עדיין זה בעייתי או שיש אפשרות לחזור לגלולות משולבות? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

כמובן שקיים גורם סיכון. ההחלטה היא החלטתו של רופא הנשים שלך מאחר ואין הורייה מוחלטת.

11/03/2019 | 04:18 | מאת: חגית

תודה. מה הכוונה אין הורייה מוחלטת? האם משנה אם אטפל בורידים או לא? תודה

הטיפול בורידים מתבצע בשל תלונות על הפרעה בחיי ניומיום- גרד, כבדות ועייפות הרגליים, קושי בעת עמידה ממושכת וכאב. תלונות אילו נובעות מתפקוד לא טוב של המערכת עם הצטברות דם וגודש ורידי. פקקת שטחית SVT - היא סיבוף של המערכת בשטחית שאיננה מתפקדת טוב. קיים סיכון של פקקת שטחית חוזרת. גלולות הן בהחלט גורם סיכון אך אין הורייה מוחלטת שלא להשתמש בהן. בעיקר באילו עם פחות אסטרוגן.

16/02/2019 | 14:32 | מאת: תמר

היי, בת 24, עם מעט נימים ברגליים שהייתי רוצה להעלים. אשמח לדעת מה התהליך ומה אופציות הטיפול המומלצות. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

לשם אבחנה של נימים - בלבד- יש ראשית לבצע בדיקת דופלקס ורידים שחייבת להיות תקינה. נימים היא בעיה אסטטית הקיימת בכולם - נשים וגברים כאחת. הסיבה לנימים היא נטיה (לא תורשה), הורמונים נשיים וטראומה של העור (שפשוף, משיכה, חבלה). הנימים נוטות להתרבות במשך השנים (בשל שינויים בעור) וגם "לרדת" מהירכיים לכיוון הקרסוליים. שתי אפשרויות לטפל - זריקות עם מחט עדינה המוחדרת לתוך רשת הנימים או לייזר זעיר עוצמה ה"צורב" את הנימים מבחוץ, דרך העור. נימים כמו כל טיפול אסטטי - תמיד, תמיד חוזרים.

12/02/2019 | 09:59 | מאת: Sirina68

שלום פרופסור ניטצקי.שמי אירנה סאיאפין,קיבלתי רשימה של כירורגים,אני רוצה לישאל עם אתה עושה ניתוחים ב כיס מרה?

לקריאה נוספת והעמקה

לא. אני מנתח רק כלי דם. נא לפנות לכירורג כללי.

17/01/2019 | 18:36 | מאת: ג'ולי

שלום רב, בת 49, עור בהיר. מעוניינת לבצע טיפול הסרת ורידים (כנראה בהזרקות). מה הסיכוי לפיגמנטציה והאם ניתן לטפל בה אם קורית? האם יש שיטה בה אין חשש להשארת סימנים? אציין כי לפני 10 שנים ניסיתי הסרת שיער בלייזר ונוצרו לי כתמים לבנים (היפו פיגמנטציה) ברגליים לאחר טיפול אחד. לקח כשנה עד שנעלמו. יש לי עור עם נק לבנות (כנראה מהשמש). תןדה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

א) טיפול להסרת שיער שונה מטיפול בורידים. ב) נכון - עור בהיר נוטה פחות לפיגמנטציה. ג) כאשר מופיעה פיגמנטציה היא חולפת ב-95% מהמקרים בתוך שנה. ד) ישנם מספר טיפולים לורידים. לא רק הזרקות. דוקא, בהזרקות ישנה יותר פיגמנטציה. ה) לשם אבחנה ולהמלצת הטיפול המתאים ביותר לך, צריך דופלקס ורידים.

09/01/2019 | 19:18 | מאת: מלכה

שלום! לפני כמה שנים עברתי טיפול בקיטור. אחרי זה עשיתי זריקות להעלמת נימים. המראה של הרגלים היה יחסית בסדר וזה יחזיק כמעט שנתיים. אחר כך עברתי טיפול זריקות רפואי וגם אסטתי. ועכשיו זה יחזיק רק כמה חודשים. המראה של רגליים שלי על הפנים. יצאו הרבה נימים ברגליים. מה הסיבה? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

הטיפול בקיטור הוא טיפול רפואי. השימוש בקיטור בניגוד ללייזר או גלי רדיו מעיד שהשורש הראשי של המערכת השטחית (הוריד הספון) היה מפותל שלא אפשר העברת סיב. הזריקות בקצף כטיפול רפואי מיועדות לטפל בענפים לא תקינים. הנימים נמצאים בעור - הם בעיה אסטטית - יש לכולם, נוטים להתרבות עם השנים, כלומר עם הגיל יש יותר. תמיד חוזרים נימים לאחר הטיפול האסטטי. מומלץ לבצע טיפול "תחזוקה" אחת או פעמיים בשנה.

08/01/2019 | 21:03 | מאת: קובי

שלום רב, בבדיקת דופלקס קיבלתי את התוצאות הבאות: רגל ימנית מערכת עמוקה: ללא עדות לפקקת. לא הודגמה אי ספיקה מערכת שטחית : ללא עדות לפקקת, הודגמה אי ספיקה של מסתמי הוריד הספנה הגדולה בשוק התחתונה עם דליות, כמו כן הודגמו דליות על פני השוק שמקורן בפרפורנטים רגל שמאל מערכת עמוקה: ללא עדות לפקקת. לא הודגמה אי ספיקה מערכת שטחית: ללא עדות לפקקת. הודגמה אי ספיקה של מסתמי הוריד הספנה הקטנה בשוק התחתונה עם דליות מבקש לדעת מה המשמעות של התוצאות שקיבלתי, והאם זה מחייב לבצע פרוצדורה רפואית כלשהי. אם כן, מהם האפשרויות העומדות לרשותי לרבות טיפולים מחליפי ניתוח בתודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

תוצאת הבדיקה מעידה על בעית ורידים ויותר ברגל שמאל. תשובה שאיננה תקינה קיימת ב-60% מהאוכלוסיה מגיל 50 ומעלה. לפני נראה דף תשובה ומאחר ואיננו מטפלים בדפים צריך להבדק. אמת, יש מספר אפשרויות אך האפשרות המתאימה ביותר לאדם מסוים נקבעת לא רק על סמך הדופלקס אלא לפי התלונות - אם יש, וכמובן פרטים דמוגרפיים.

10/01/2019 | 11:19 | מאת: קובי

תודה רבה לך על תשובה המנומקת והמקצועית ועל התגובה המהירה

29/12/2018 | 14:12 | מאת: שוש

אמא שלי בת 80 היתה לה פקקת ורידים ונוצרו לה כיבים שטופלו במשחות עכשיו רוב הפצעים נעלמו והעור נסדק ויש יובש בעור וקילוף היא מתלוננת על כאבים עזים ברגל ודקירות ממה זה נובע? יש לה לחץ דם ונתנו לה כדורים לדילול דם

לקריאה נוספת והעמקה

אחד מהסיבוכים של מחלה ורידית הינה כיבים. הכיבים מכאיבים מאוד וכמוהם הורידים הגדולים הלוחצים על העצבים ברגליים. נפיחות הרגליים מותחת את העור ומביאה לעור יבש וגרד. קיים עור יבש וסדוק. צריך לבדוק ולבצע דופלקס ורידים עמוקים ושטחיים ברגליים לשם המשך הטיפול הורידי.

30/12/2018 | 19:33 | מאת: שוש

תודה על תשובתך רציתי לשאול האם בדיקת דופלקס ורידי רגליים זה משהו אחר מדופלקס ורידים עמוקים ושטחיים (צבע הרגליים השתנה לאדום שחור )

15/12/2018 | 22:18 | מאת: נטע

היי, התחלתי להתעניין בהעלמת נימים והחשש הכי גדול שלי הוא היווצרות קרישי דם העלולים לסכן חיים (לעלות מעלה ללב/ריאות) האם קיים סיכון כזה או שזה בלתי אפשרי? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

נימים נמצאים בעור ובד"כ אינם מחוברים לורידים בעומק. אין בהם את הלחץ הורידי ולכן לא יהפכו לורידים גדולים. אין סיכון בקרישים ותסחיפים. הסיכון הקיים הוא צבע בעור ולעיתים נדירות כיב (פצע) בעור.

30/11/2018 | 10:45 | מאת: יהודה בן הרוש

אני במעקב 3 שנים והקוטר נשאר 3 ס מ , אבל בשנה האחרונה האורך השתנה מ 3.4 ל 5 ס מ, מה המשמעות של האורך והאם זה מצריך ניתוח תודה מראש

בהחלטה על הצורך בטיפול במפרצות הקובע הוא הקוטר. האורך חשוב לטכניקת הטיפול..כאשך יש צורך בטיפול.

אמא שלי החלה טיפול בהזרקות (לא קצף) בשוקיים לטיפול בנימים בולטים. לאחר מס' טיפולים החלה נפיחות ברגל, שלא עוברת כבר חודשיים וחצי. האם זה תקין? מה ניתן לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

ממליץ לפנות לרופא המטפל ולבצע בדיקת דופלקס ורידים עמוקים ושטחיים ברגליים.

בהמלצתך נעשתה בדיקת דופלקס. תוצאת הבדיקה היא שברגל שמאל ישנה אי ספיקה קשה בספנה הקצרה וללא אי ספיקה בספנה הארוכה. שאלתי- האם יש לכך טיפול? והאם ניתן להמשיך בהזרקות ברגל זו? תודה רבה

סביר מאוד שסיבת הנפיחות הינה הבעיה בספנה הקטנה. טיפול אפשרי - א) הליכה מרובה הקפדה על הנעת רגליים בישיבה ממושכת וגרב אלסטית (טיפול מיכני או שמרני). ב) טיפול בהזרקת קצף תחת US ג) ניתוח זעיר פולשני בגלי רדיו או לייזר

23/11/2018 | 11:18 | מאת: לירון

שלום רב לפני כשנתיים החלה אצלי תופעה של סחרחורות וחוסר שיווי משקל. רופא משפחה קבע ורטיגו אבל מומחה אף אוזן גרון שלל זאת. מאז החלו להופיע תסמינים נוספים דפיקות לב מואצות או לעיתים הפוך איטיות. אחכ הופיעו כתמים בידיים ברגליים מלווה בכאבים עיצביים ולאחר מכן דקירות בכול הגוף. חשוב לציין שזה מלווה בחולשה נוראית ברגליים. ביקרתי רופאים בכול תחום אפשרי. ללא מוצא ופיתרון. הולטר לחץ דם הראה שינויים בעמידה. הולטר לב תקין אקו לב תקין. נוירולוג איבחן נוירופתיה הסיבים הדקים והמליץ על טיפול ivig. נחשבת לאטיופטית. שאלתי היא האם יכולה להיות בעייה בכלי הדם המסבירה את התופעות הללו? אני מסתובבת עם חולשה סחרחורות דקירות בקרקפת ופנים ובכול הגוף. ובכלל תחושה רעה. הנני בת 50. בריאה לחלוטין לפני כן ספורטאית ולא מובן לי מצבי ללא אבחנה מסןדרת. האם טיפול ivig יכול להרע במקרה של בעיית כלי דם? כיצד מתבצע איבחון? אודה לתשובתך יום טוב לירון

לקריאה נוספת והעמקה

לא נשמע כבעיית כלי דם. ממליץ להתייעץ עם הרופא המטפל שבידו כל נתוני הבדיקות והיעוצים השונים.

28/09/2018 | 15:56 | מאת: דנה

היי, כרגע אני לא בארץ ואני מעוניינת לטפל בורידים אך גם לעשות ניתוח הגדלת חזה. האם יש העדפה כלשהי לעשות את ההגדלה לפני/אחרי טיפול בורידים? (אני כנראה אבחר לטפל בדרך של לייזר ולא ניתוח) . שאלה נוספת האם אתה מטפל גם באיזור המרכז? תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

אין כל העדפה מה לבצע קודם. טיפול בלייזר היא בחירה מצויינת. המרפאה במרכז - ברמת גן לפרטים 052-253-2053

29/09/2018 | 22:46 | מאת: דנה

אני בהחלט אצור קשר! בטיפול בלייזר יש לי מכבי שלי (יותר גבוה מזהב), יש השתתפות במרפאה שלך ? ושאלה נוספת הטיפול בלייזר הוא חד פעמי ורואים תוצאות תוך כמה חודשים נכון? ופשוט אם יוצאים ורידים חדשים (אחרי כמה שנים למשל) עושים שוב את הטיפול?

יש לי וריד מנופח ברגל שמאל מאז ההריון עם ביתי בת ה-7 מעולם לא קיבלתי טיפול, יחד עם זאת מידי פעם סובלת מהתכווצויות מתוך שינה קשות ביותר. אודה להפנייה לרופא וסוג הרופא שיוכל לסייע לי.

לקריאה נוספת והעמקה

הרופא המטפל בבעיות ורידים הוא כירורג כלי דם. יש לבצע דופלקס ורידים ברגליים לשם אבחנה, החלטה על צורך בטיפול וקביעת סוג הטיפול.

המון תודה

לא הצלחתי למצוא כירורג לכלי דם קופת חולים רק כירורג כללי תוכל להסביר לי איך להגיע לרופא כזה?

אפשר דרך רופא המשפחה או בספרות השירות של הביטוחים הנוספים של קופת החולים אליה את משתייכת

המון תודה

13/09/2018 | 10:26 | מאת: ספיר לוי

אשמח שתחזרו אליי ל0504444290 קשה לי להשיג אותכם

13/09/2018 | 10:26 | מאת: ספיר לוי

אשמח שתחזרו אליי ל0504444290 קשה לי להשיג אותכם

לקריאה נוספת והעמקה

גמר חתימה טובה. יטופל.

03/09/2018 | 08:05 | מאת: דניאל

היי, אני בת 28 ויש לי נטייה גנטית לורידים ברגליים ברצוני למנוע כמה שניתן. אמרו שבכל הזדמנות מומלץ להרים רגליים. שאלתי האם כדאי ממש להרים את הרגליים ב90 מעלות כנגד קיר? זא ממש להצמיד ישבן לקיר והרגליים ישרעו למעלה. האם זה גם יכול להיות יעיל ואם כן כמה זמן מומלץ? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

למעשה לא ניתן למנוע בבטחון. רצויה פעילות גופנית - הכי פשוט הליכה. להמנע מעמידה או ישיבה ממושכת בלי הנעת הרגליים. בעמידה ניתן להעביר משקל מרגל לרגל או לעלות על קצות האצבעות. בישיבה להפעיל את כפות הרגליים כמו דיווש. הרמת רגליים מספקת ע"י שרפרף לפחות 20 ס"מ מעל לרצפה. לא חייבים מעל לכך. מעבר לכך להמנע מהשמת יתר ומהרמת משאות כבדים באופן רציף או ממושך. המניעה הכי חשובה ויעילה היא להיוולד להורים סבים וסבתות ללא דליות !!!

05/09/2018 | 09:30 | מאת: דניאל

הבנתי. לצערי יש לי גנטיקה לזה לכן חוששת ושמתי לב שהורידים שלי ממש נראים לעין ואני מפחדת שיהפכו לדליות ושיבלטו וחלילה יצאו נימים. אני חושבת פשוט להסתיר אותם כרגע עם צבע משזף כמו מייק אפ לרגליים. שאלה לי נהיה לי גם עוד מלפני שנתיים באיזור הברך 2-3 ג׳ולות כזה עיגולים קטנים רכים בולטים מעל לפני העור. יש מצב שזה דליות בעצם? זה לא כואב זה פשוט לא ככ אסתטי. ואני עושה אימוני משקולת האם זה מסוכן? להפסיק? לעשות רק הליכות?

29/08/2018 | 03:55 | מאת: לינוי

שלום רב, אני בת 24 והתחלתי לפני חצי שנה לעבוד בעבודה שמצריכה ממני לעמוד לערך 10 שעות ביום. יש לי אכן כאבים ברגליים אך הם נסבלים. פתאום שמתי לב שאני ממש יכולה לראות את הורידים שלי ברגליים!! הם אומנם לא בולטים, לא מדובר בדליות, אך בהחלט רואה אותם בבירור וצבעם כחול. האם זה עלול להחריף? איך אני יכולה לטפל בזה במיידי אני מפחדת וזה מלחיץ אותי מהפן האסתטי.

לקריאה נוספת והעמקה

הסיבות לדליות בנשים היא תורשה והריונות. עמידה ממושכת, מאמץ פיזי קשה הרמת משאות כבדים והשמנת יתר - מחמירים את הבעיה. בדר"כ בחום, עמידה ממושכת ומאמץ הורידים בולטים יותר - גם אם הם תקינים. חשוב, להניע את הרגליים בעת עמידה ממושכת במקום אחד (למשל להעביר משקל מרגל לרגל). בכדי לאבחן ממליץ דופלקס ורידים ברגליים..

29/08/2018 | 19:21 | מאת: לינוי

תודה על תשובתך! אם כרגע רואים רק את הורידים הכחולים והם אינם בולטים, ואני ארד במשקל (אני בעודף משקל) ואשתדל להמעיט בעמידה (כי אני עומדת 9 שעות בערך ביום) . האם המצב יכול לחזור לקדמותו?

ישתפר. לא בהכרח יעלם.

22/08/2018 | 17:27 | מאת: אדית

לפני כשמונה שנים נעשה טיפול בנימים, למיטב זכרוני בלייזר. לארח כמה שנים הנימים חזרו וזה מפריע לי אזתטית בעיקר [וגם גורם לעייפות רבה יותר ברגל ימין]. רופא כלי דם טוען שאין בעיה רפואית המחייבת טיפול. מה השיטה המומלצת להסרת הנימים כיום [לייזר, הזרקת דבק..]? האם ניתן למנוע את הופעתם שוב? כיצד?

לקריאה נוספת והעמקה

צריך להבדיל בין שני מצבים - האחד שבבדיקת דופלקס ורידים קיימת בעיה והשני שבדיקת הדופלקס תקינה. כאשר קיימת בעיה בדופלקס מדובר על בעיה רפואית (דליות, אי-ספיקה). הטיפולים האפשריים הם - שמרני -גרב אלסטית, ניתוח פתוח-תלישה, טיפול בחום-המתבצע ע"י סיב המוחדר לתוך הוריד-ניתן לביצוע בלייזר, גלי רדיו או קיטור. טיפול מיכהי ללא חום - קלאריוויין. וטיפול בהזרקה - קצף תחת אולטרא-סאונד והזרקת דבק. אילו כולם טיפולים רפואיים. קיים סיכון לחזרת ורידים של 10-15%. כאשר בדיקת הדופל'קס תקינה - מדובר בבעיה אסטטית (נימים). - ניתן לטפל בזריקות בעזרת מחט עדינה או בלייזר זעיר עוצמה (דרך העור). כאן החזרה - בטוחה. בכמעט 100%. סביב שנה.

07/08/2018 | 19:05 | מאת: רבקה

בבדיקה של דופלר צווארי נכתה שהעורק הפנימי בצד ימין יש רבדים רדבים 51 אחוז- 70 אחוז. ללא שינוי מהשנה שעברה. רמת הקולסטרול שלי הוא 100 עם כדור: ROSUVASTATIN 40 מג . רופאת המשפחה חושבתצ שעלי לקחתץ כדור נוסףלהורדת כולסטרול. האם זה נכון? ראוי לצין שלאימי היה ארוע מוחי בגיל 52 , והיא נפגעה בדיבר ובתנועה. הם ישמקום להתייעצות עמוקה יותר? תודה על תשובתכם. בברכה. רבקה צפיר

לקריאה נוספת והעמקה

מדובר בהיצרות בינונית (51-70%) ללא תסמינים וללא שינוי מבדיקה קודמת. ממליץ המשך טיפול באספירין וביקורת דופלקס עורקי צוואר.

07/08/2018 | 12:05 | מאת: עמית

שלום, בת 55, יש לי די הרבה נימים ובשוק אחת גם וריד בולט. מפריע רק בפן האסטתי. מסביב לוריד הבולט נימים בצבע סגול בולט יותר יחסית לשאר המקומות. ניגשתי לייעוץ העלמת נימים באמצעות לייזר. אם אטפל רק בהעלמת נימים, האם הטיפול יושפע מכך שלא טיפלתי בדרך אחרת בוריד? האם טיפול העלמת נימים בלייזר כואב? לדברי הרופא, הנימים שטופלו לא יחזרו, אך עלולים להופיע חדשים. האם תרופה לדילול דם (מקבלת כמניעה עקב שומנים בדם והיסטוריה משפחתית) משפיעה על הופעת נימים? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

בדר"כ אם נראה וריד בולט - יכולה להיות בעיה רפואית (גם אם לא סובלים ממנה). אם קיים וריד לא תקין הלחץ בנימים יעלה והטיפול -בנימים יכשל ! לכן יש צורך בביצוע דופלקס ורידים בכדי לאבחן את הבעיה. טיפול בנימים בעזרת לייזר מלווה בתחושת "עקיצות", אך לא ממש מכאיב. נימים תמיד חוזרים ! ולדעתי זה ממש לא חשוב אם זה ממש אותו נים שחזר או שהופיע חדש לידו - מבחינת מראה הרגל הנימים חזרו !

28/07/2018 | 20:04 | מאת: אסתר

היי שלום. אני בת 26 ויש לי וריד חסום ברגל שמאל באמצע ברך. בבדיקת דופלקס כתןב אי ספיקה בספנה ארוכה ברגל שמאל, ספנה ארוכה ישנה אי ספיקה קשה. מה עושים במצב כזה? מנתחים? אני עוד לא עברתי הריונות. האם יש סיכון? איך ארגיש כשזה מחמיר? מהי דלקת? מה המצב הכי חמור שיכול לקרות? אני מאוד מפחדת אשמח לפרטים חיובייםצושליליים לגבי המצב. תודה רבה !!!!

לקריאה נוספת והעמקה

הבדיקה המתוארת איננה של חסימה (פקקת) אלא של אי-ספיקה. כלומר תפקוד לא תקין של המסתמים והרידים ברגל שמאל. הממצא לכשעצמו שכיח מאוד. אין סכנה לחיים או לרגל. ממליץ יעוץ כלי דם וביצוע דופלקס ורידים ברגליים.

29/07/2018 | 07:44 | מאת: אסתר

תודה רבה על המענה ! מה שכתבתי זו התשובה שיצאה בדופלקס ורידי הרגליים. הכירורג המליץ על ניתוח לייזר, השאלה שלי אם זה הכרחי? אם אמשיך ללא ניתוח האם יש סיכון? אם זה לא ככ קריטי אז למה שהוא יציע לי ניתוח? האם רק אחרי הריונות מומלץ? אשמח להכוונה !!

בעקרון אין סכנה לחיים או לרגל. הטיפול נועד לשיפור איכות החיים. והשיקול תלוי בכירורג ובך. ממליץ יעוץ מסודר עם כירורג כלי דם בו תוכלו לאחר בדיקה לדון על תלונותיך ולבחור את הגישה המתאימה ביותר.,

28/07/2018 | 13:10 | מאת: מיק

שלום ! אני בת 53. מגיל 16 עם נימים ברגליים אשר הולכים ומתרבים. הרגליים שלי די סגולות.. לכן מגיל 16 כמט תמיד עם מכנסיים ארוכים.. בעבר ניסיתי טיפולי לייזר והזרקות בבי״ח השרון. כאב מאד ובסה״כ- לא היה שינוי .. האם טיפולי הלייזר או אחרים המוצעים כיום יכולים באמת לעזור או שחבל על הזמן, כאב, כסף..?

לקריאה נוספת והעמקה

נימים היא בעיה אסטטית (בתנאי שבדיקת דופלקס ורידים תקינה) ובתור שכאזת - תמיד, תמיד חוזרת. ניתן לשפר המראה בכ-70% וגם זה חוזר. טיפולים אפשריים הם זריקות לנימים או טיפול עורי בלייזר זעיר-עוצמה.

21/07/2018 | 15:09 | מאת: דפנה

שלום, אני בת 37 וסובלת מבעיה אסתטית של נימים בירכיים. לקחתי גלולות כ-9 חודשים בגיל 25 בלבד ומאז לא השתמשתי בגלולות כלל, לא הסרתי שיער בשעווה וגם לא הייתי בהריון. המצב היה סטאטי אך לאחרונה לצערי הנימים מתרבים. שאלתי היא מדוע הנימים מתרבים והאם יש דרך כלשהי למניעת התפשטותם עוד ועוד על פני הירכיים. תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

נימים יש לכולם !. גם לגברים. מדובר בבעיה אסטטית הנוטה להתרבות עם השנים והשינויים העוריים . אין דרך למנוע הופעת נימים. שמירה על פעילות גופנית ומשקל גוף, הנעת הרגליים בעת ישיבה ממושכת והחלפת רגליים בעת ישיבה בשיכול רגליים עוזרים.

שלום, אני בת 32 וחצי. בשנים האחרונות קיימת התפשטות של נימי דם אדומים-כחולים בצורת רשת עכביש ברגלי, כמו גם ורידים (לא בולטים מעל פני העור) בצבעים ירקרקים-חולים. לאחר בירור בנוגע לטיפולי לייזר הבנתי שבאמצעות טיפול זה ניתן לטפל רק בנימי הרשת הקטנים. שאלתי היא- האם ישנה אפשרות לטיפול לייזר (או משהו בסגנון, טיפול לא פולשני) גם בוורידים הירקרקים-כחולים שכאמור אינם בולטים מעל פני העור? הדבר מפריע לי אסתטית. אציין שאני הטרוזיגוטית לפרוטרומבין. תודה רבה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

בעקרון הרשת העכבישית אדומה-כחולה הוא בדר"כ בעיה אסטטית. ורידים בולטים בעיה רפואית. בבעיה ורידית רפואית ישנם מספר אפשרויות טיפולית - שמרנית , ניתוח פתוח, טיפול בחום (לייזר, גלי רדיו או קיטור), הזרקת קצף או הזרקת דבק. ממליץ על בדיקת דופלקס ורידים. בדיקה זו מאפשרת את האבחנה המדוייקת וגם את הטיפול המתאים ביותר.