פורום העלמת ורידים ברגלים, העלמת נימים

דליות ורידים הן בעיה שכיחה הפוגעת כמעט ב-50% מהאוכלוסייה הבוגרת. מדובר בבעיה רפואית (אי-ספיקה ורידית) שיש לה היבט אסתטי. הבעיה איננה מסכנת את החיים או הרגליים אבל יכולה לפגוע באיכות החיים ולגרום סיבוכים.

משנת 2007 חלה מהפכה עצומה באבחנה ובטיפול, והמעקב אחר התוצאות מתבצע אך ורק בעזרת דופלקס ורידים.

את מקומו של ניתוח התלישה הישן תפסו טכניקות זעיר-פולשניות שתוצאותיהן טובות יותר. הכוונה ללייזר, גלי רדיו, קיטור, קלאריוויין והזרקת קצף מוכוונת באולטרה-סאונד.
הפורום יעסוק בכל הנושאים הללו.

למעבר לפורום לחצו כאן.
223 הודעות
218 תשובות מומחה

מנהל פורום העלמת ורידים ברגלים, העלמת נימים

12/05/2019 | 08:38 | מאת: שני

שלום ד״ר ניטצקי, אני בהריון בחודש שישי , בת 26 , לפני חודשים יצאו לי ורידים בולטים מאוד וכואבים רק ברגל אחת, בשבוע האחרון אני שמה לב שזה מתחיל להציק לי יותר בכך שאני מרגישה את כל הרגל מלמעלה עד לכף הרגל שהיא מין ״תפוסה״ (כמו אחרי פעילות גופנית ויש ממש כאבים לעמוד על הרגיל וגם זה מגיע בכאבים שכמו שהרגיל נרדמת ואז משתחררת אז הכאבים שאחרי ההרדמה) השאלה שלי אם הכאבים האלו תקינים? אם כן מה אפשר לעשות בשביל להקל על הכאבים? אם לא, אשמח מה אפשר לעשות לאחר הלידה איזה טיפול מתאים לי. תודה רבה. שני.

לקריאה נוספת והעמקה

הריון הוא בהחלט סיבה להתפתחות ורידים וזאת בשל הלחץ על ורידי האגן ותוספת של נפח דם. יש להפעיל את הרגליים (שרירי השוק) בעיקר בהליכה. בעת עמידה ממושכת עליה על קצות אצבעות או העברת משקל מרגל לרגל. בעת ישיבה הפעלת כפות הרגליים מעלה ומטה (כמו דוושות). גרב אלסטית ( גרבי מכנס AT, לחץ II ) במשך היום. מקומית משחת TRAUMEEL. 6 שבועות לאחר הלידה לבצע דופלקס ורידים לשם אבחנה וטיפול, לפי הצורך.

03/05/2019 | 13:51 | מאת: האם גלי הרדיו הוכיחו את עצמם? הכוונה בהעלמת נימי דם וגם ורידים?הרבה מאוד מפרסמים טיפול בגלי רדיו,ושאתה מגיע מטפלים בהזרקות קצף,או זריקות

מעוניינת לדעת יותר על הטיפול להעלמת נימי דם בגלי רדיו.גם בורידים.תודה

לקריאה נוספת והעמקה

ראשית יש להפריד בין טיפול בורידים - בעיה רפואית (אי ספיקה) לבין טיפול בנימים - אסטטיקה. האבחנה שונה לחלוטין וכך גם הטיפול. טיפול לורידים - לייזר, גלי רדיו, קיטור או הזרקת קצף או דבק. טיפול בנימים - הזרקה מקומית ולא תחת אולטראסאונד או לייזר/גלי רדיו זעירי-עוצמה. הטיפול בזריקות ממוקמות יעיל אך חוזר בממוצע לאחר כשנה. הטיפול בלייזר זעיר-עוצמה יעיל אך החזרה הינה לאחר כ-4 חודשים.

לפרטים התקשרי 052-253-2053

שלום ד"ר ניטצקי כבר 4 שנים אני סובלת מורידים כחולים ברגליים אני בת 46 אחרי 3 לידות הבעיה נוצרה אחרי לידה אחרונה השאלה מה הטיפול המומלץ האם אפשר לטפל בדבק ולא בחום ? אך מטפלים בורידים חיצוניים הכחולים מתחת לעור?האם אפשר להוריד אותם ללא ניתוח? האם יש בדיקות מקדימות שצריך לעשות לכרישת דם .... תוצאות בדיקה דופלקס צד ימין בבדיקה לא נמצאה עדות לחסימה ולאי ספיקה בסגמנט VPOP-CFV הודגמה GSV-אי ספיקה הודגמה LSV-ללא אי ספיקה בקדמת הירך הודגמו ורידים שטחיים מורחבים ללא אי-ספיקה צד שמאל בבדיקה לא נמצאה עדות לחסימה ולאי ספיקה בסגמנטPOPV CFV-אי-ספיקה קלה הודגמה GSV-ללא אי ספיקה הודגמהLSV-ללא אי ספיקה

לקריאה נוספת והעמקה

יש הבדל בבדיקה בין שתי הרגליים. בהגדרת הבדיקה בלבד ברגל ימין מדובר על בעיה רפואית (אי ספיקה) וברגל שמאל על בעיה אסטטית בלבד. אם ישנן תלונות על פגיעה בחיי היומיום והפרעה באיכות החיים יש מקום לטפל בבעיה הרפואית. טיפול רפואי קיים בחום או בהזרקות (קצף או דבק). לגבי אסטטיקה - תמיד חוזר ! טיפול אפשרי בלייזר זעיר-עוצמה ובזריקות .

תודה לתגובתך . לא בדיוק הבנתי הספנה הגדולה (מקור הבעיה ברגל ימין) אתה ממליץ לטפל בחום או בהזרקות? תוכל לפרט מה עדיף או אזה סיכונים יש בכל השיטה? לגבי ורידים כחולים מתחת לעור בחלק עליון של רגל ימין (הורידים מפוטלים אבל לא בולטים על שטח גדול) אתה ממליץ לטפל בהזרקות או בניתוח? תודה שנית על יועוץ המקצועי .

התשובה מפורטת מספיק להבנה כללית. לגבי טיפול פרטני עדיף להגיע לרופא כלי דם לשם בדיקה והתייעצות בכדי להציע את הטיפול האישי המתאים ביותר לך ואז לדון על יתרונות, חסרונות ותופעות לוואי.

26/03/2019 | 15:10 | מאת: סיון

היי. אני בת 31 עם דליות ברגליים מגיל 12. זה תוצאות הבדיקה האחרונה שביצעתי: מערכת עמוקה מימין ושמאל תקינות. מערכת שטחית מימין: ספנה קטנה-אין עדות לאי ספיקה. ספנה גדולה-יש עדות לאי ספיקה מגובה עליון בירך ועד גובה עליון בשוק. מערכת שטחית משמאל: ספנה קטנה: יש עדות לאי ספיקה בשליש תחתון של השוק. ספנה גדולה:יש עדות לאי ספיקה מגובה מפגש ספנופמורלי ועד גובה עליון בשוק כמקור לדליות בשוק. השאלה שלי מה הטיפול שמתאים לי והאם יש תופעות לוואי, בנוסף אני ילדתי לפני שנתיים וכרגע בהריון שני בהתחלתו, האם אני נמצאת בסכנה של קרישיות יתר וצריכה להזריק קלקסן? אין לי היסטוריה של קרישיות אך גם מעולם לא בדקתי את זה.

לקריאה נוספת והעמקה

ראשית, אין כל מקום לטיפול בעת הריון. הבעיה הורידית נוטה להחמיר בהריונות עקב גודש ורידי בשל הלחץ של הרחם הגדל על ורידי האגן ושנית בשל "תוספת" בנפח הדם. לכן, יש צורך בגרביים אלסטיות. קרישיות יתר הינה מצב מולד או נרכש אבל ההריון איננו מעמיד אותך בסיכון יתר לקרישיות. קיים סיכון לקריש, בעיקר במערכת השטחית מהלידה ובשבועיים הראשונים שלאחריה. לפי מצבך בסוף ההריון ניתן לשקול את הצורך בקלקסן. לגבי טיפול צריך לחכות לפחות 6 שבועות לאחר הלידה. הטיפול המתאים בהסתייגות מאחר ולא בוצעה בדיקתך, הינו, קרוב לודאי, לייזר

24/03/2019 | 01:22 | מאת: אלון

שלום פרופ' ניטצקי, יש לי ורידים בולטים בשתי הרגליים. גם לא אסטטי וגם כאב מטריד שבא בגלים. התייעצתי עם שני כירורגים והתשובה שלהם הייתה די זהה. בגלל שיש לי אחוז שומן יחסית נמוך (לא משהו קיצוני) והורידים נמצאים על העור, אז כל טיפול ישאיר פיגמנטציה לפחות לשנה וקיים סיכוי סביר שזה לא יעבור בכלל. המצב נכון להיום הוא נסבל. כנראה שבקיץ הכאבים יחריפו ובכלל עושה רושם שהמצב מחמיר עם הזמן, כך שבסופו של דבר אני אצטרך לטפל בזה. אשמח לשמוע את דעתך לגבי העלמת ורידים כאשר הם קרובים מאוד לעור. תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

הטיפול בדליות - אי-ספיקה ורידית- הוא מסיבה רפואית. הרווח המישני הוא השיפור האסטטי. לא נכון להפוך זאת ! אם הפגיעה בחיי היומיום היא משמעותית - ממליץ לטפל. אם הסיבה העיקרית היא אסטטית - לא. לטיפול בורידים צריך להגיע עם החלטה שהם מפרעים בחיי היומיום ולכן מטפלים. כאשר ההחלטה היא על תוצאה אסטטית עדיף לא לטפל כעת. כאשר הורידים קרובים לעור ואם מתאים מבחינת בדיקת דופלקס ורידים עדיף ניתוח בגלי הרדיו מאחר שהתגובה לטיפול קלה יותר. אין ספק שקיימת אפשרות שתופיע פיגמנטציה. ב-95% מהמטופלים חולפת בתוך 6-8 חודשים.

19/03/2019 | 17:27 | מאת: לאה בירן

כיצד ניתן לטפל בדליות וחוסר תחושה באצבעות הרגלים כולל כאבים לאורך כל הרגל וקושי של הליכה ונמידה מרובה... למי עלי לפנות לטיפול במרכז הארץ. אני מתגוררת באריאל.

לקריאה נוספת והעמקה

קרוב לוודאי שמדובר בשתי בעיות שונות ! דליות ורידים עלולות לגרום לחום מקומי ברגל, נפיחות, מעט כאב, ובעיקר לתחושת כבדות ועייפות הרגל. לרוב התופעות מחמירות בקייץ, בסוף היום ובעמידה. בחורף הקלה. התלונות מוקלות ואפילו נעלמות בעת הליכה ובשכיבה במיטה. אין תחושת רדימות באצבעות. כאב לכל אורך הרגל בעת הליכה וחוסר תחושה באצבעות מתאים לבעיה עיצבית הנובעת מעמ"ש מתני . ממליץ להתייעץ עם אורטופד גב ובהמשך גם עם כירורג כלי דם.

28/02/2019 | 19:56 | מאת: חגית

שלום. לפני שנתיים ו8 חודשים לאחר לידה רביעית היה לי svt בוריד בברך. טופלתי חודש בקלקסן )פעמיים ביום(. מאז לא הי לי יותר דלקות. הורידים לא נראים יפים אסתטית. רופא הנשים שלי לא רצה לתת לי גלולות ושמתי התקן רגיל שגרם לי לדימומים קשים. אחרי בדיקה אצל המטלוג lac וapla יצאו תקינים והותקן לי התקן גנס המכיל פרוגרסטרון בלבד. אני עדיין הייתה מעדיפה לחזור לגלולות משולבות שכוללות גם אסטרוגן. האם לכל האמור לעיל עדיין זה בעייתי או שיש אפשרות לחזור לגלולות משולבות? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

כמובן שקיים גורם סיכון. ההחלטה היא החלטתו של רופא הנשים שלך מאחר ואין הורייה מוחלטת.

11/03/2019 | 04:18 | מאת: חגית

תודה. מה הכוונה אין הורייה מוחלטת? האם משנה אם אטפל בורידים או לא? תודה

הטיפול בורידים מתבצע בשל תלונות על הפרעה בחיי ניומיום- גרד, כבדות ועייפות הרגליים, קושי בעת עמידה ממושכת וכאב. תלונות אילו נובעות מתפקוד לא טוב של המערכת עם הצטברות דם וגודש ורידי. פקקת שטחית SVT - היא סיבוף של המערכת בשטחית שאיננה מתפקדת טוב. קיים סיכון של פקקת שטחית חוזרת. גלולות הן בהחלט גורם סיכון אך אין הורייה מוחלטת שלא להשתמש בהן. בעיקר באילו עם פחות אסטרוגן.

16/02/2019 | 14:32 | מאת: תמר

היי, בת 24, עם מעט נימים ברגליים שהייתי רוצה להעלים. אשמח לדעת מה התהליך ומה אופציות הטיפול המומלצות. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

לשם אבחנה של נימים - בלבד- יש ראשית לבצע בדיקת דופלקס ורידים שחייבת להיות תקינה. נימים היא בעיה אסטטית הקיימת בכולם - נשים וגברים כאחת. הסיבה לנימים היא נטיה (לא תורשה), הורמונים נשיים וטראומה של העור (שפשוף, משיכה, חבלה). הנימים נוטות להתרבות במשך השנים (בשל שינויים בעור) וגם "לרדת" מהירכיים לכיוון הקרסוליים. שתי אפשרויות לטפל - זריקות עם מחט עדינה המוחדרת לתוך רשת הנימים או לייזר זעיר עוצמה ה"צורב" את הנימים מבחוץ, דרך העור. נימים כמו כל טיפול אסטטי - תמיד, תמיד חוזרים.

12/02/2019 | 09:59 | מאת: Sirina68

שלום פרופסור ניטצקי.שמי אירנה סאיאפין,קיבלתי רשימה של כירורגים,אני רוצה לישאל עם אתה עושה ניתוחים ב כיס מרה?

לקריאה נוספת והעמקה

לא. אני מנתח רק כלי דם. נא לפנות לכירורג כללי.

17/01/2019 | 18:36 | מאת: ג'ולי

שלום רב, בת 49, עור בהיר. מעוניינת לבצע טיפול הסרת ורידים (כנראה בהזרקות). מה הסיכוי לפיגמנטציה והאם ניתן לטפל בה אם קורית? האם יש שיטה בה אין חשש להשארת סימנים? אציין כי לפני 10 שנים ניסיתי הסרת שיער בלייזר ונוצרו לי כתמים לבנים (היפו פיגמנטציה) ברגליים לאחר טיפול אחד. לקח כשנה עד שנעלמו. יש לי עור עם נק לבנות (כנראה מהשמש). תןדה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

א) טיפול להסרת שיער שונה מטיפול בורידים. ב) נכון - עור בהיר נוטה פחות לפיגמנטציה. ג) כאשר מופיעה פיגמנטציה היא חולפת ב-95% מהמקרים בתוך שנה. ד) ישנם מספר טיפולים לורידים. לא רק הזרקות. דוקא, בהזרקות ישנה יותר פיגמנטציה. ה) לשם אבחנה ולהמלצת הטיפול המתאים ביותר לך, צריך דופלקס ורידים.

09/01/2019 | 19:18 | מאת: מלכה

שלום! לפני כמה שנים עברתי טיפול בקיטור. אחרי זה עשיתי זריקות להעלמת נימים. המראה של הרגלים היה יחסית בסדר וזה יחזיק כמעט שנתיים. אחר כך עברתי טיפול זריקות רפואי וגם אסטתי. ועכשיו זה יחזיק רק כמה חודשים. המראה של רגליים שלי על הפנים. יצאו הרבה נימים ברגליים. מה הסיבה? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

הטיפול בקיטור הוא טיפול רפואי. השימוש בקיטור בניגוד ללייזר או גלי רדיו מעיד שהשורש הראשי של המערכת השטחית (הוריד הספון) היה מפותל שלא אפשר העברת סיב. הזריקות בקצף כטיפול רפואי מיועדות לטפל בענפים לא תקינים. הנימים נמצאים בעור - הם בעיה אסטטית - יש לכולם, נוטים להתרבות עם השנים, כלומר עם הגיל יש יותר. תמיד חוזרים נימים לאחר הטיפול האסטטי. מומלץ לבצע טיפול "תחזוקה" אחת או פעמיים בשנה.

08/01/2019 | 21:03 | מאת: קובי

שלום רב, בבדיקת דופלקס קיבלתי את התוצאות הבאות: רגל ימנית מערכת עמוקה: ללא עדות לפקקת. לא הודגמה אי ספיקה מערכת שטחית : ללא עדות לפקקת, הודגמה אי ספיקה של מסתמי הוריד הספנה הגדולה בשוק התחתונה עם דליות, כמו כן הודגמו דליות על פני השוק שמקורן בפרפורנטים רגל שמאל מערכת עמוקה: ללא עדות לפקקת. לא הודגמה אי ספיקה מערכת שטחית: ללא עדות לפקקת. הודגמה אי ספיקה של מסתמי הוריד הספנה הקטנה בשוק התחתונה עם דליות מבקש לדעת מה המשמעות של התוצאות שקיבלתי, והאם זה מחייב לבצע פרוצדורה רפואית כלשהי. אם כן, מהם האפשרויות העומדות לרשותי לרבות טיפולים מחליפי ניתוח בתודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

תוצאת הבדיקה מעידה על בעית ורידים ויותר ברגל שמאל. תשובה שאיננה תקינה קיימת ב-60% מהאוכלוסיה מגיל 50 ומעלה. לפני נראה דף תשובה ומאחר ואיננו מטפלים בדפים צריך להבדק. אמת, יש מספר אפשרויות אך האפשרות המתאימה ביותר לאדם מסוים נקבעת לא רק על סמך הדופלקס אלא לפי התלונות - אם יש, וכמובן פרטים דמוגרפיים.

10/01/2019 | 11:19 | מאת: קובי

תודה רבה לך על תשובה המנומקת והמקצועית ועל התגובה המהירה

29/12/2018 | 14:12 | מאת: שוש

אמא שלי בת 80 היתה לה פקקת ורידים ונוצרו לה כיבים שטופלו במשחות עכשיו רוב הפצעים נעלמו והעור נסדק ויש יובש בעור וקילוף היא מתלוננת על כאבים עזים ברגל ודקירות ממה זה נובע? יש לה לחץ דם ונתנו לה כדורים לדילול דם

לקריאה נוספת והעמקה

אחד מהסיבוכים של מחלה ורידית הינה כיבים. הכיבים מכאיבים מאוד וכמוהם הורידים הגדולים הלוחצים על העצבים ברגליים. נפיחות הרגליים מותחת את העור ומביאה לעור יבש וגרד. קיים עור יבש וסדוק. צריך לבדוק ולבצע דופלקס ורידים עמוקים ושטחיים ברגליים לשם המשך הטיפול הורידי.

30/12/2018 | 19:33 | מאת: שוש

תודה על תשובתך רציתי לשאול האם בדיקת דופלקס ורידי רגליים זה משהו אחר מדופלקס ורידים עמוקים ושטחיים (צבע הרגליים השתנה לאדום שחור )

15/12/2018 | 22:18 | מאת: נטע

היי, התחלתי להתעניין בהעלמת נימים והחשש הכי גדול שלי הוא היווצרות קרישי דם העלולים לסכן חיים (לעלות מעלה ללב/ריאות) האם קיים סיכון כזה או שזה בלתי אפשרי? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

נימים נמצאים בעור ובד"כ אינם מחוברים לורידים בעומק. אין בהם את הלחץ הורידי ולכן לא יהפכו לורידים גדולים. אין סיכון בקרישים ותסחיפים. הסיכון הקיים הוא צבע בעור ולעיתים נדירות כיב (פצע) בעור.

30/11/2018 | 10:45 | מאת: יהודה בן הרוש

אני במעקב 3 שנים והקוטר נשאר 3 ס מ , אבל בשנה האחרונה האורך השתנה מ 3.4 ל 5 ס מ, מה המשמעות של האורך והאם זה מצריך ניתוח תודה מראש

בהחלטה על הצורך בטיפול במפרצות הקובע הוא הקוטר. האורך חשוב לטכניקת הטיפול..כאשך יש צורך בטיפול.

אמא שלי החלה טיפול בהזרקות (לא קצף) בשוקיים לטיפול בנימים בולטים. לאחר מס' טיפולים החלה נפיחות ברגל, שלא עוברת כבר חודשיים וחצי. האם זה תקין? מה ניתן לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

ממליץ לפנות לרופא המטפל ולבצע בדיקת דופלקס ורידים עמוקים ושטחיים ברגליים.

בהמלצתך נעשתה בדיקת דופלקס. תוצאת הבדיקה היא שברגל שמאל ישנה אי ספיקה קשה בספנה הקצרה וללא אי ספיקה בספנה הארוכה. שאלתי- האם יש לכך טיפול? והאם ניתן להמשיך בהזרקות ברגל זו? תודה רבה

סביר מאוד שסיבת הנפיחות הינה הבעיה בספנה הקטנה. טיפול אפשרי - א) הליכה מרובה הקפדה על הנעת רגליים בישיבה ממושכת וגרב אלסטית (טיפול מיכני או שמרני). ב) טיפול בהזרקת קצף תחת US ג) ניתוח זעיר פולשני בגלי רדיו או לייזר

23/11/2018 | 11:18 | מאת: לירון

שלום רב לפני כשנתיים החלה אצלי תופעה של סחרחורות וחוסר שיווי משקל. רופא משפחה קבע ורטיגו אבל מומחה אף אוזן גרון שלל זאת. מאז החלו להופיע תסמינים נוספים דפיקות לב מואצות או לעיתים הפוך איטיות. אחכ הופיעו כתמים בידיים ברגליים מלווה בכאבים עיצביים ולאחר מכן דקירות בכול הגוף. חשוב לציין שזה מלווה בחולשה נוראית ברגליים. ביקרתי רופאים בכול תחום אפשרי. ללא מוצא ופיתרון. הולטר לחץ דם הראה שינויים בעמידה. הולטר לב תקין אקו לב תקין. נוירולוג איבחן נוירופתיה הסיבים הדקים והמליץ על טיפול ivig. נחשבת לאטיופטית. שאלתי היא האם יכולה להיות בעייה בכלי הדם המסבירה את התופעות הללו? אני מסתובבת עם חולשה סחרחורות דקירות בקרקפת ופנים ובכול הגוף. ובכלל תחושה רעה. הנני בת 50. בריאה לחלוטין לפני כן ספורטאית ולא מובן לי מצבי ללא אבחנה מסןדרת. האם טיפול ivig יכול להרע במקרה של בעיית כלי דם? כיצד מתבצע איבחון? אודה לתשובתך יום טוב לירון

לקריאה נוספת והעמקה

לא נשמע כבעיית כלי דם. ממליץ להתייעץ עם הרופא המטפל שבידו כל נתוני הבדיקות והיעוצים השונים.

28/09/2018 | 15:56 | מאת: דנה

היי, כרגע אני לא בארץ ואני מעוניינת לטפל בורידים אך גם לעשות ניתוח הגדלת חזה. האם יש העדפה כלשהי לעשות את ההגדלה לפני/אחרי טיפול בורידים? (אני כנראה אבחר לטפל בדרך של לייזר ולא ניתוח) . שאלה נוספת האם אתה מטפל גם באיזור המרכז? תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

אין כל העדפה מה לבצע קודם. טיפול בלייזר היא בחירה מצויינת. המרפאה במרכז - ברמת גן לפרטים 052-253-2053

אני בהחלט אצור קשר! בטיפול בלייזר יש לי מכבי שלי (יותר גבוה מזהב), יש השתתפות במרפאה שלך ? ושאלה נוספת הטיפול בלייזר הוא חד פעמי ורואים תוצאות תוך כמה חודשים נכון? ופשוט אם יוצאים ורידים חדשים (אחרי כמה שנים למשל) עושים שוב את הטיפול?

יש לי וריד מנופח ברגל שמאל מאז ההריון עם ביתי בת ה-7 מעולם לא קיבלתי טיפול, יחד עם זאת מידי פעם סובלת מהתכווצויות מתוך שינה קשות ביותר. אודה להפנייה לרופא וסוג הרופא שיוכל לסייע לי.

לקריאה נוספת והעמקה

הרופא המטפל בבעיות ורידים הוא כירורג כלי דם. יש לבצע דופלקס ורידים ברגליים לשם אבחנה, החלטה על צורך בטיפול וקביעת סוג הטיפול.

המון תודה

לא הצלחתי למצוא כירורג לכלי דם קופת חולים רק כירורג כללי תוכל להסביר לי איך להגיע לרופא כזה?

אפשר דרך רופא המשפחה או בספרות השירות של הביטוחים הנוספים של קופת החולים אליה את משתייכת

המון תודה

13/09/2018 | 10:26 | מאת: ספיר לוי

אשמח שתחזרו אליי ל0504444290 קשה לי להשיג אותכם

13/09/2018 | 10:26 | מאת: ספיר לוי

אשמח שתחזרו אליי ל0504444290 קשה לי להשיג אותכם

לקריאה נוספת והעמקה

גמר חתימה טובה. יטופל.

03/09/2018 | 08:05 | מאת: דניאל

היי, אני בת 28 ויש לי נטייה גנטית לורידים ברגליים ברצוני למנוע כמה שניתן. אמרו שבכל הזדמנות מומלץ להרים רגליים. שאלתי האם כדאי ממש להרים את הרגליים ב90 מעלות כנגד קיר? זא ממש להצמיד ישבן לקיר והרגליים ישרעו למעלה. האם זה גם יכול להיות יעיל ואם כן כמה זמן מומלץ? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

למעשה לא ניתן למנוע בבטחון. רצויה פעילות גופנית - הכי פשוט הליכה. להמנע מעמידה או ישיבה ממושכת בלי הנעת הרגליים. בעמידה ניתן להעביר משקל מרגל לרגל או לעלות על קצות האצבעות. בישיבה להפעיל את כפות הרגליים כמו דיווש. הרמת רגליים מספקת ע"י שרפרף לפחות 20 ס"מ מעל לרצפה. לא חייבים מעל לכך. מעבר לכך להמנע מהשמת יתר ומהרמת משאות כבדים באופן רציף או ממושך. המניעה הכי חשובה ויעילה היא להיוולד להורים סבים וסבתות ללא דליות !!!

05/09/2018 | 09:30 | מאת: דניאל

הבנתי. לצערי יש לי גנטיקה לזה לכן חוששת ושמתי לב שהורידים שלי ממש נראים לעין ואני מפחדת שיהפכו לדליות ושיבלטו וחלילה יצאו נימים. אני חושבת פשוט להסתיר אותם כרגע עם צבע משזף כמו מייק אפ לרגליים. שאלה לי נהיה לי גם עוד מלפני שנתיים באיזור הברך 2-3 ג׳ולות כזה עיגולים קטנים רכים בולטים מעל לפני העור. יש מצב שזה דליות בעצם? זה לא כואב זה פשוט לא ככ אסתטי. ואני עושה אימוני משקולת האם זה מסוכן? להפסיק? לעשות רק הליכות?

29/08/2018 | 03:55 | מאת: לינוי

שלום רב, אני בת 24 והתחלתי לפני חצי שנה לעבוד בעבודה שמצריכה ממני לעמוד לערך 10 שעות ביום. יש לי אכן כאבים ברגליים אך הם נסבלים. פתאום שמתי לב שאני ממש יכולה לראות את הורידים שלי ברגליים!! הם אומנם לא בולטים, לא מדובר בדליות, אך בהחלט רואה אותם בבירור וצבעם כחול. האם זה עלול להחריף? איך אני יכולה לטפל בזה במיידי אני מפחדת וזה מלחיץ אותי מהפן האסתטי.

לקריאה נוספת והעמקה

הסיבות לדליות בנשים היא תורשה והריונות. עמידה ממושכת, מאמץ פיזי קשה הרמת משאות כבדים והשמנת יתר - מחמירים את הבעיה. בדר"כ בחום, עמידה ממושכת ומאמץ הורידים בולטים יותר - גם אם הם תקינים. חשוב, להניע את הרגליים בעת עמידה ממושכת במקום אחד (למשל להעביר משקל מרגל לרגל). בכדי לאבחן ממליץ דופלקס ורידים ברגליים..

29/08/2018 | 19:21 | מאת: לינוי

תודה על תשובתך! אם כרגע רואים רק את הורידים הכחולים והם אינם בולטים, ואני ארד במשקל (אני בעודף משקל) ואשתדל להמעיט בעמידה (כי אני עומדת 9 שעות בערך ביום) . האם המצב יכול לחזור לקדמותו?

ישתפר. לא בהכרח יעלם.

22/08/2018 | 17:27 | מאת: אדית

לפני כשמונה שנים נעשה טיפול בנימים, למיטב זכרוני בלייזר. לארח כמה שנים הנימים חזרו וזה מפריע לי אזתטית בעיקר [וגם גורם לעייפות רבה יותר ברגל ימין]. רופא כלי דם טוען שאין בעיה רפואית המחייבת טיפול. מה השיטה המומלצת להסרת הנימים כיום [לייזר, הזרקת דבק..]? האם ניתן למנוע את הופעתם שוב? כיצד?

לקריאה נוספת והעמקה

צריך להבדיל בין שני מצבים - האחד שבבדיקת דופלקס ורידים קיימת בעיה והשני שבדיקת הדופלקס תקינה. כאשר קיימת בעיה בדופלקס מדובר על בעיה רפואית (דליות, אי-ספיקה). הטיפולים האפשריים הם - שמרני -גרב אלסטית, ניתוח פתוח-תלישה, טיפול בחום-המתבצע ע"י סיב המוחדר לתוך הוריד-ניתן לביצוע בלייזר, גלי רדיו או קיטור. טיפול מיכהי ללא חום - קלאריוויין. וטיפול בהזרקה - קצף תחת אולטרא-סאונד והזרקת דבק. אילו כולם טיפולים רפואיים. קיים סיכון לחזרת ורידים של 10-15%. כאשר בדיקת הדופל'קס תקינה - מדובר בבעיה אסטטית (נימים). - ניתן לטפל בזריקות בעזרת מחט עדינה או בלייזר זעיר עוצמה (דרך העור). כאן החזרה - בטוחה. בכמעט 100%. סביב שנה.

07/08/2018 | 19:05 | מאת: רבקה

בבדיקה של דופלר צווארי נכתה שהעורק הפנימי בצד ימין יש רבדים רדבים 51 אחוז- 70 אחוז. ללא שינוי מהשנה שעברה. רמת הקולסטרול שלי הוא 100 עם כדור: ROSUVASTATIN 40 מג . רופאת המשפחה חושבתצ שעלי לקחתץ כדור נוסףלהורדת כולסטרול. האם זה נכון? ראוי לצין שלאימי היה ארוע מוחי בגיל 52 , והיא נפגעה בדיבר ובתנועה. הם ישמקום להתייעצות עמוקה יותר? תודה על תשובתכם. בברכה. רבקה צפיר

לקריאה נוספת והעמקה

מדובר בהיצרות בינונית (51-70%) ללא תסמינים וללא שינוי מבדיקה קודמת. ממליץ המשך טיפול באספירין וביקורת דופלקס עורקי צוואר.

07/08/2018 | 12:05 | מאת: עמית

שלום, בת 55, יש לי די הרבה נימים ובשוק אחת גם וריד בולט. מפריע רק בפן האסטתי. מסביב לוריד הבולט נימים בצבע סגול בולט יותר יחסית לשאר המקומות. ניגשתי לייעוץ העלמת נימים באמצעות לייזר. אם אטפל רק בהעלמת נימים, האם הטיפול יושפע מכך שלא טיפלתי בדרך אחרת בוריד? האם טיפול העלמת נימים בלייזר כואב? לדברי הרופא, הנימים שטופלו לא יחזרו, אך עלולים להופיע חדשים. האם תרופה לדילול דם (מקבלת כמניעה עקב שומנים בדם והיסטוריה משפחתית) משפיעה על הופעת נימים? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

בדר"כ אם נראה וריד בולט - יכולה להיות בעיה רפואית (גם אם לא סובלים ממנה). אם קיים וריד לא תקין הלחץ בנימים יעלה והטיפול -בנימים יכשל ! לכן יש צורך בביצוע דופלקס ורידים בכדי לאבחן את הבעיה. טיפול בנימים בעזרת לייזר מלווה בתחושת "עקיצות", אך לא ממש מכאיב. נימים תמיד חוזרים ! ולדעתי זה ממש לא חשוב אם זה ממש אותו נים שחזר או שהופיע חדש לידו - מבחינת מראה הרגל הנימים חזרו !

28/07/2018 | 20:04 | מאת: אסתר

היי שלום. אני בת 26 ויש לי וריד חסום ברגל שמאל באמצע ברך. בבדיקת דופלקס כתןב אי ספיקה בספנה ארוכה ברגל שמאל, ספנה ארוכה ישנה אי ספיקה קשה. מה עושים במצב כזה? מנתחים? אני עוד לא עברתי הריונות. האם יש סיכון? איך ארגיש כשזה מחמיר? מהי דלקת? מה המצב הכי חמור שיכול לקרות? אני מאוד מפחדת אשמח לפרטים חיובייםצושליליים לגבי המצב. תודה רבה !!!!

לקריאה נוספת והעמקה

הבדיקה המתוארת איננה של חסימה (פקקת) אלא של אי-ספיקה. כלומר תפקוד לא תקין של המסתמים והרידים ברגל שמאל. הממצא לכשעצמו שכיח מאוד. אין סכנה לחיים או לרגל. ממליץ יעוץ כלי דם וביצוע דופלקס ורידים ברגליים.

29/07/2018 | 07:44 | מאת: אסתר

תודה רבה על המענה ! מה שכתבתי זו התשובה שיצאה בדופלקס ורידי הרגליים. הכירורג המליץ על ניתוח לייזר, השאלה שלי אם זה הכרחי? אם אמשיך ללא ניתוח האם יש סיכון? אם זה לא ככ קריטי אז למה שהוא יציע לי ניתוח? האם רק אחרי הריונות מומלץ? אשמח להכוונה !!

בעקרון אין סכנה לחיים או לרגל. הטיפול נועד לשיפור איכות החיים. והשיקול תלוי בכירורג ובך. ממליץ יעוץ מסודר עם כירורג כלי דם בו תוכלו לאחר בדיקה לדון על תלונותיך ולבחור את הגישה המתאימה ביותר.,

שלום ! אני בת 53. מגיל 16 עם נימים ברגליים אשר הולכים ומתרבים. הרגליים שלי די סגולות.. לכן מגיל 16 כמט תמיד עם מכנסיים ארוכים.. בעבר ניסיתי טיפולי לייזר והזרקות בבי״ח השרון. כאב מאד ובסה״כ- לא היה שינוי .. האם טיפולי הלייזר או אחרים המוצעים כיום יכולים באמת לעזור או שחבל על הזמן, כאב, כסף..?

לקריאה נוספת והעמקה

נימים היא בעיה אסטטית (בתנאי שבדיקת דופלקס ורידים תקינה) ובתור שכאזת - תמיד, תמיד חוזרת. ניתן לשפר המראה בכ-70% וגם זה חוזר. טיפולים אפשריים הם זריקות לנימים או טיפול עורי בלייזר זעיר-עוצמה.

21/07/2018 | 15:09 | מאת: דפנה

שלום, אני בת 37 וסובלת מבעיה אסתטית של נימים בירכיים. לקחתי גלולות כ-9 חודשים בגיל 25 בלבד ומאז לא השתמשתי בגלולות כלל, לא הסרתי שיער בשעווה וגם לא הייתי בהריון. המצב היה סטאטי אך לאחרונה לצערי הנימים מתרבים. שאלתי היא מדוע הנימים מתרבים והאם יש דרך כלשהי למניעת התפשטותם עוד ועוד על פני הירכיים. תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

נימים יש לכולם !. גם לגברים. מדובר בבעיה אסטטית הנוטה להתרבות עם השנים והשינויים העוריים . אין דרך למנוע הופעת נימים. שמירה על פעילות גופנית ומשקל גוף, הנעת הרגליים בעת ישיבה ממושכת והחלפת רגליים בעת ישיבה בשיכול רגליים עוזרים.

שלום, אני בת 32 וחצי. בשנים האחרונות קיימת התפשטות של נימי דם אדומים-כחולים בצורת רשת עכביש ברגלי, כמו גם ורידים (לא בולטים מעל פני העור) בצבעים ירקרקים-חולים. לאחר בירור בנוגע לטיפולי לייזר הבנתי שבאמצעות טיפול זה ניתן לטפל רק בנימי הרשת הקטנים. שאלתי היא- האם ישנה אפשרות לטיפול לייזר (או משהו בסגנון, טיפול לא פולשני) גם בוורידים הירקרקים-כחולים שכאמור אינם בולטים מעל פני העור? הדבר מפריע לי אסתטית. אציין שאני הטרוזיגוטית לפרוטרומבין. תודה רבה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

בעקרון הרשת העכבישית אדומה-כחולה הוא בדר"כ בעיה אסטטית. ורידים בולטים בעיה רפואית. בבעיה ורידית רפואית ישנם מספר אפשרויות טיפולית - שמרנית , ניתוח פתוח, טיפול בחום (לייזר, גלי רדיו או קיטור), הזרקת קצף או הזרקת דבק. ממליץ על בדיקת דופלקס ורידים. בדיקה זו מאפשרת את האבחנה המדוייקת וגם את הטיפול המתאים ביותר.

04/07/2018 | 02:08 | מאת: איתי

שלום לפני חמש שנים עבדתי ניתוח אנדולייזר בשתי הרגליים. בינתיים עברתי לקליפורניה והיום אני שוב רואה דליות בולטות. הרופא המקומי אמר שזו תופעה ידועה ואין חובה לטפל בזה. יתר על כן אם ארצה לטפל זהו ניתוח בהרדמה ולא ניתן לעשות אנדולייזר בפעם השניה שכן מדובר במערכת שונה. ברור לי שקשה לאבחן בלי לבדוק - אבל אני בחוץ לארץ ואשמח לדעת אם זה נשמע הגיוני או משהו שעקום במערכת הבריאות האמריקאית. תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

הישנות לאחר ניתוח בלייזר עלולה להופיע בכ-10-15% מהמיקרים. ההישנות איננה בציר הראשי השטחי אלא בענפים. טיפולים אפשריים - רק לאחר ביצוע דופלקס ורידים - ניתוח בקיטור (די דומה לליזר), הזרקת קצף (סדרה של מספר טיפולים) וניתוח תלישה מקומי Phlebectomy

09/06/2018 | 17:30 | מאת: רחל

היי, לבעלי יש מה שנקרא "רגלי פיל", בעיה לימפטית תורשתית. הוא עשה בדיקות, קיבל גרביים אלסטיות ומאסז' ועוד כמה טיפולים שלא צלחו. לא ציינתי שהוא צעיר בן 38 סה"כ. זה משפיע מאוד על איכות חייו. יש אפשרות לבצע ניתוח בכדי "לתקן" את המצב? בברכה, רחל

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב מצטער על העיכוב בתגובתי.... אי ספיקה לימפטית הינה בעיה כאובה ללא פתרון משביע רצון לטווח ארוך. מטרת הטיפולים שהזכרת ובתוספת מכשיר לימפה-פרס מטרתם איננה ריפוי אלא ייצוב ומניעת החמרה. החמרה עלולה להביא לזיהומים, דליפת נוזל לימפטי מהרגל ופצעים. הניתוחים די מאכזבים. מבוצעים בחו"ל במספר מרכזים עם תוצאות "לא מאוד מרשימות"

08/06/2018 | 01:38 | מאת: ליבי

היי לביתי בת ה16 ישנם נימים ברגליים... האם זה טוב לעשות בגילה לייזר להסרת נימים ברגליים?

לקריאה נוספת והעמקה

בעקרון, נימים הינה בעיה אסטטית בלבד. לכן, תמיד תמיד חוזרת. קיים צורך לחזור לתחזוקה אחת לשנה. אם מחליטים לבצע טיפול כדאי ראשית, לבצע דופלקס ורידים.

25/05/2018 | 09:51 | מאת: קוקו

שלום אני בת 57 ויש לי הרבה הימים ביריכיים ורציתי לדעת אילו טיפולים מומלצים ומחשבים לטובים יותר. אני בריאה ולא לוקחת תרופות. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

בכדי להגדיר את הבעיה יש לבצע דופלקס ורידים שטחיים ברגליים. אם אכן, נימים בלבד, ניתן לבצע טיפול בלייזר זעיר עוצמה או בהזרקות.

שלום וברכה פרופסור סמי השאלה הי האים ניתן לעשות כול טיפול שהוא לאחר ניתוח כזה שעברתי בניתוח הוציאו לי את הורידים שבלטו ואמרו לי שבעתיד הרחוק זה יחזור,אז האיתי חייל בסדיר היום אני בן 48 שחולה בסכרת, מה עליי לעשות?בתודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

דליות - הורידים הבולטים הם בדר"כ בעיה רפואית. יכולים להיות מלווים בחום מקומי, כבדות ועייפות הרגליים. כאב וכו'. נימים - הנמצאים רק בעור הם בדר"כ בעיה אסטטית. אינם גורמים לכל תלונות למעט המראה. ראשית, יש לבצע בדיקת דופלקס ורידים ברגליים. בדיקה זו היא המאבחנת ומבדילה בבטחון בין בעיה רפואית (גם אם איננה מלווה בתלונות) לבין בעיה אסטטית. בנוסף היא המאפשרת לבחור את הטיפול המתאים ביותר למי שנבדק.

24/04/2018 | 14:30 | מאת: מיכל

שלום, אתמול עברתי הזרקת נימים, לאחר ההזרקה הייתי עם תחבושת עד הלילה, לא התקלחתי, ולא עשיתי ספורט, למחרת בצהריים עשיתי ספורט מאומץ של חצי שעה, מיד אחרי ראיתי שהנימים באיזור חזרו. האם זה בגלל הספורט? לא מספיק 24 שעות ללא ספורט? והאם הנימים שחזרו יום למחרת יש סיכוי עוד שיעלמו? כלומר זה לא התוצאה הסופית? תודה מיכל

לקריאה נוספת והעמקה

לנימים לפעמים צריך יותר מטיפול אחד. לאחר טיפול בנימים קיים תהליך איטי של דהיית צבעם והיעלמותם 3-6 שבועות. כל פעילות גופנית או חום (מקלחת חמה, ג'קוזי, סאונה וכו') מרחיבים את כלי הדם ולכן מופיע צבע אדום יותר בעור וכל הורידים והנימים בולטים יותר.

25/04/2018 | 08:57 | מאת: מיכל

וכמה זמן אחרי הזרקה אסור לבצע ספורט?

ניתן מיד לבצע ספורט.

15/04/2018 | 21:26 | מאת: ליאת ארזי

היה לי כאבי ראש חזקים במצח מעין מיגרנב בצד ימין ואחרי מספר שעות העאב עבר ויצא לי וריד נפוח ו א בולט. מאד נבהלתי האם זה מסוכן? לפעמים יש לי לחץ דם עד 140 על 80

לקריאה נוספת והעמקה

ורידים בולטים כאשר יש גודש או חום מקומי (קייץ, מקלחת במים חמים, ג'קוזי, התרגזות, לחץ דם גבוה) התופעה חולפת מעצמה ואיננה מדאיגה כלל. כאשר וריד נשאר קשה, עם אודם מעליו וכאב מקומי יש לחשוב על דלקת מקומית בו. במצח ישנם גם עורקים שעלולים להדגים תופעות דומות. ממליץ בדיקה אצל רופא משפחה ולפי בדיקתו הצורך בהפניה לראומטולוג או לכלי דם.

18/01/2018 | 16:23 | מאת: שאול.

תודה מקרב לב על הפירוט..! האמת שהפקקת כבר נוצרה לי כבר מעל לכמה חודשים, לצערי הרב ובדגש על צערי, עקב ישיבה ממושכת על המחשב., לצערי; מכיוון שתמיד אני הוא זה שאמר לכולם לא טוב לשבת יותר מדי בלי לקום, לזוז או מבלי להפעיל את הגוף קצת.... ובסוף אני הוא זה שאכל אותה :( בכל אופן בבדיקה חוזרת זה אתה, הבנתי (שהדלקת אכן הסתדרה), אבל הפקקת עדיין לא, (נשארה כשהייתה). האם חמור ומדאיג, והאם יש מה לעשות בנידון?, במילים אחרות יש משהו שיכול להחזיר את המצב לקודמתו, לפני הפקקת? (וכל דבר שיוכל לסייע אפילו במעט). שוב תודה מראש על זמנך ותגובותיך!! :)

לקריאה נוספת והעמקה

פקקת "מסולקת" או לא ע"י גופנו. הטיפול הניתן בשלב החריף נועד למנוע פקקת חדשה באותו מקום. קריש הדם שנותר צמוד ודבוק לדופן הוריד ואיננו מסוכן כיוון שכבר לא יזוז (תסחיף). ה"מחיר" הוא שהרגל יותר נפוחה. לא ניתן לעשות דבר וכדאי למנוע דלקות והחמרה יש לגרוב גרב אלסטית בעת ישיבה ממושכת ובעיקר בטיסות.

שלום, אני בת 44 ונוטלת קומדין עקב APLA ולופוס. בעקבות ההריונות יש לי בירך נימים שברצוני "להעלים". האם לצורך טיפולי הזרקות צריך להפסיק את נטילת הקומדין ולעבור לקלקסן? האם טיפול כזה בכלל אפשרי עם מחלות הרקע שלי? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

רצוי, ראשית, לבצע דופלקס ורידים בכדי לאבחן במדויק את הבעיה. שאין למשל וריד שאיננו תקין והוא "מזחן" את אותם הנימים. בנוכחות APLA רצוי שלא לבצע הזרקות שהן בעצם יוצרות קריש דם.

14/01/2018 | 18:08 | מאת: שאול.

שלום רב פרופ' ניטצקי יליד 1978 עקב פקקת באזור השוק ברגל (מעל אמצע שריר התאומים) ודליות, הוצע לי לחבוש גרב לחץ אלסטית (ממפרק כף הרגל ועד לברך הרגל). קניתי (לפי מידה) ואף יישמתי. ברצוני לשאול האם ייסע וישפר את עניין הפקקת והדליות? והשאלה השנייה הלא פחות חשובה: עד להיכן אמור לחבוש את הגרב והכוונה לאזור הברך. האם עד אמצע הברך? מעל? מתחת? חשוב לציין שבתזוזות, ישיבות במשך היום הגרב נוטה טיפטיפה לרדת.. תודה רבה על זמנך ותשובותיך.

לקריאה נוספת והעמקה

האמת שכבר עניתי על השאלה אתמול ומשום מה לא הוצג.... הגרב המתאימה לך הינה גרב עד גובה הברך - מגיעה מעט מתחת לקו הברך. נקראת AD , לחץ II להניע הרגליים בעת ישיבה ממושכת. כמו דוושות. בדרך כלל גופני מסוגל לפרק את הפקקת - עד כ-6 שבועות. ממליץ לחזור על בדיקת דופלקס ורידים עמוקים ושטחיים ברגליים בעוד 3 חודשים. רק אז ניתן לבדוק מה מצב הרגל, האם יש צורך בטיפול והאם ניתן לןשפר.

16/01/2018 | 11:50 | מאת: שאול.

תודה מקרב לב על הפירוט..! האמת שהפקקת כבר נוצרה לי כבר מעל לכמה חודשים, לצערי הרב ובדגש על צערי, עקב ישיבה ממושכת על המחשב., לצערי; מכיוון שתמיד אני הוא זה שאמר לכולם לא טוב לשבת יותר מדי בלי לקום, לזוז או מבלי להפעיל את הגוף קצת.... ובסוף אני הוא זה שאכל אותה :( בכל אופן בבדיקה חוזרת זה אתה, הבנתי (שהדלקת אכן הסתדרה), אבל הפקקת עדיין לא, (נשארה כשהייתה). האם חמור ומדאיג, והאם יש מה לעשות בנידון?, כל דבר שיוכל לסייע אפילו במעט. שוב תודה מראש על זמנך ותגובותיך!! :)

11/01/2018 | 15:06 | מאת: ריי

שלום, לפני כשנתיים עשיתי ניתוח עקב סתימה בוריד הספנה והוצא הוריד. היום יש לי המון נימי ספיידר לכל אורך הרגלים ולאחר שסיימתי את הלידות אני ממש רוצה להעלים אותם. הרופא שניתח אותי אמר שלייזר לא יתאים לי כי אין לי שכבת שומן מספיק עבה וישארו כתמים חומים והמליץ על 6 טיפולי הזרקות במחיר ממש יקר..מה דעתך? יש משהו חדש אשמח לפרטים

לקריאה נוספת והעמקה

הניתוח שעברת הינו עבור בעיה דפואית של אי-ספיקה ולא חסימה. נימים נמצאים רק בעור. למרות שהם נוטים להתרבות עם השנים הם לא יהפכו לורידים גדולים ובולטים. זו בעיה אסטטית והטיפול המתאים הינו הזרקות עדינות לתוך הנימים. א) תמיד יחזרו (כמו כל טיפול אסטטי) ולכן יש ל"תחזק" אחת לשנה. ב) לא ניתן להפוך את הרגל לחלקה לגמרי. ניתן לשפר. ג) מאחר וזה טיפול אסטטי קופות החולים וביטוחי הבריאות אינם משתתפים.

אני בת 48 ויש לי ורידים בולטים לאורך שתי הרגליים. פניתי לרופא כלי דם שטען שהזרקות קצף פחות מתאימות לי מכיוון שלנשים רזות עם עור דק נשארים כתמים חומים בולטים על העור לאחר הטיפול. הוא המליץ על ניתוח להסרת הורידים. האם אתה מסכים עם ההמלצה?

לקריאה נוספת והעמקה

א) האם הורידים מפריעים בחיי היומיום? כבדות, עייפות או קושי בעמידה ממושכת? מטרת הטיפול הינה להקל על חיי היומיום ! הרווח הנוסף הוא השיפור האסטטי. ב) יש לבצע דופלקס ורידים. לשם אבחנה ולשם תכנון הטיפול העדיף לך. ג) יש מספר אפשרויות טיפוליות כמו שמרני, ניתוח פתוח (תלישה), טיפול בחום (לייזר, גלי רדיו או קיטור) והזרקות. לכל טיפול יתרונות וחסרונות. לכן לאחר בדיקת כל הנ"ל ניתן להמליץ לך את המתאים ביותר.

26/08/2017 | 22:11 | מאת: שני

היי שמי שני בת 20 , התחילו לי לפני שנתיים נימים לא התפוצצו אבל נימים באזור ברגלים , אבקש בבקשה לדעת עם זה בסדר או שאצטרך לעשות משהו בנידון , אני לא עובדת העבודה פיזית או עומדת הרבה על הרגליים ולכן אין סיבה שזה יקרה , אשמח לדעת תודה

לקריאה נוספת והעמקה

נימים היא בעיה אסטטית (אם הוכח כך ע"י דופלקס). נימים יש לכולם ! הורמונים נשיים ו"טראומה" של העור (כמו הסרת שיער בשעווה) הם בין הגורמים השכיחים. נוטים להתרבות עם השנים. לעולם לא יהפכו לורידים גדולים בולטים. ניתן לטפל לשם שיפור המראה, אך תמיד תמיד חוזר (כמו בטיפולים אסטטיים אחרים (למשל בוטוקס). אין מגבלה על כל פעילות גופנית.

24/08/2017 | 19:16 | מאת: שמשון

עברתי בדיקה דופלר שהתוצאות היו לא כל כך טובות. מערכת עמוקה רגל ימין ורגל שמאל זרימה ורידית תקינה, הורידים עוברים תמט בלחץ המתמר ללא קרישים המסתמים פועלים היטב. מערכת שטחית רגל ימין אי ספיקה של הספנה הגדולה לכל אורכה, ענף קדמי ברך באי ספיקה. רגל שמאל אי ספיקה קלה של הספנה הגדולה לכל אורכה ספנה קטנה רגל ימין ורגל שמאל זרימה תקינה הייתי מעוניינת לקבל את דעתך על איזה טיפול אתה ממליץ בשני הרגלים. בתודה מראש שמשון

לקריאה נוספת והעמקה

טיפול בורידים איננו על סמך ממצא בבדיקת דופלקס ורידים. המטרה בטיפול להקל על הפגיעה בחיי היומיום - למשל כבדות, עייפות, גרד או כאב. אם קיימות תלונות ולא היו טיפולים קודמים כל מגוון הטיפולים פתוח בפניך. כלומר שמרני, ניתוח פתוח, אבלציה תרמית, והזרקות. לכל טיפול יתרונות וחסרונות ! ממליץ יעוץ עם כירורג כלי דם לשם התאמת הטיפול המתאים ביותר בעבורך.

15/08/2017 | 16:55 | מאת: אווה

אני בת 31 עושה יוגה, פילאטיס, הליכות, שכיות שנים, אוכל בריאה, לא בדיאטה, בדרך כלל בריאה. בזמן אחרון עברנו דירה והרמתי דברים כבדים, לפני שבועיים שמתי לב שברגל אחד נימים בולטים וזה נורא מפריע לי. התעניינתי בזריקה. האם כדאי להתחיל מהזריקה סקלרותרפיה או יש אופציה אחרת? זה יכול יעלם לבד? תודה מראש על עזרתך

לקריאה נוספת והעמקה

נימים בדרך כלל רק נראים ולא כל כך בולטים. ורידונים וורידים כן בולטים. בדיקת דופלקס ורידים תאבחן האם אסטטיקה (נימים) או בעיה רפואית (ורידים). אם כפי שאת חושבת, מדובר בנימים הרי הטיפול יכול להיות בהזרקה או בלייזר זעיר-עוצמה. בכל מקרה מדובר בתופעה אסטטית שתמיד חוזרת. בממוצע לאחר שנה.

אני סובלת מורידים בולטים מגיל העשרה, אני אחרי שתי לידות ובתחילת הריון השלישי.במשך השנים קיבלתי זריקות להעלמת ורידים שחלקם עזרו וחלקם גרמו להוצאת נימים במקום הוורידים שהיו , יש לציין שלפני הזרקות לא היו לי נימים. בין ההריון הראשון לשני לקחתי גלולות שהחמירו את המצב, ולכן ניסיתי התקן הורמונלי לאחר הלידה השנייה שגם גרם להחמרת הבעיה לא פחות. כיום אני בתחילת ההריון השלישי והמצב חמור ובלתי נסבל בעיקר מבחינה אסתטית, עדיף טיפול בלייזר, והאם יש טעם לבצע טיפול בין ההריונות? המצב מתסכל נורא

לקריאה נוספת והעמקה

כמובן שלא ניתן לטפל בזמן ההריון. גדאי להבדק ולבצע דופלקס ורידים עמוקים ושטחיים ברגליים לפחות לאחר 6 שבועות מהלידה. כך יהיה ניתן להעריך את המצב ולהציע את הטיפול המתאים ביותר. ההחלטה האם לטפל בין ההריונות או ראשית, לסיים את התכנון המשפחתי תלויה בסבל בעת ההריות מאחר ונוטה להחמיר. הסיכון להישנות הורידים, לאחר טיפול, מוכפלת בנוכחות הריון נוסף.

29/07/2017 | 19:07 | מאת: אביגיל

שלום, יש לי נימים קטנים מפוזרים באיזורים שונים ברגליים, לא עברתי הריונות אבל זה יכול להיות גם תורשה וגם תוצאה של פעילות ספורטיבית שאני עושה בשנתיים האחרונות. זה לא משהו רפואי אלא אסתטי בלבד- אלו אפשרויות טיפול קיימות להעלמתם והאם ישנה טכנולוגיה מומלצת מבחינת מהירות התגובה והשארת התוצאה? עם ל פי זה אוכל לערוך בדיקה של מכוני טיפול. תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

אכן. נימים היא בעיה אסטטית ושכאזת היא תמיד חוזרת ! קיימות שתי אפשרויות הזרקה בעזרת מחט עדינה ולייזר או גלי רדיו קטני עוצמה לעור בלבד. הזמן עד להישנות מהיר יותר בלייזר וארוך יותר בהזרקות. בממוצע אחת לשנה צריך תחזוקה !

12/08/2017 | 12:21 | מאת: אביגיל

לאיזה רופא עליי לפנות על מנת לבחון את אפשרויות הטיפול? האם ניתן דרך קופ"ח או רק פרטי?

אם מדובר בבעיה אסטטית אזי הטיפול הינו פרטי. קופות החולים וחברות ביטוח משתתפות רק בטיפולים רפואיים.

שלום וברכה ילדתי לפני שנה וברגל אחד יש לי ורידים שנראים לעין מבחוץ זאת אומרת רואים כחול מבחוץ איזה טיפול ממולץ להעלמת הורידים

לקריאה נוספת והעמקה

ישנן מספר שיטות לטיפול בורידים. ראשית, הטיפול הינו בעבור בעיה רפואית המפריעה בחיי היומיום. לא בשל אסטטיקה. שנית, יש לבצע דופלקס ורידים בכדי לראות את המערכת הורידית כולה - לא רק את הוריד הבולט הנראה לעין שהוא "קצה הקרחון". הבדיקה קובעת את האבחנה ואת הטיפול העדיף לכל אחד.

04/06/2017 | 20:06 | מאת: אורית 222

שלום רב, אני בת 51 ואחרי כל הריון בערך בצעתי בקופת החולים זריקות להעלמת ורידים. כיום יש לי לא מעט נימים. שמעתי בעבר שהזריקות האלו עלולות לגרום לנימים, האם זה נכון וזו הסיבה להופעתן? לגבי הטיפול, האם אותן זריקות, במידה ולא מזיקות, יכולות לשמש לטיפול בנימים הרבים שהופיעו לכל אורך הרגליים? או רק הטיפול בלייזר שענית כאן בפורום? מה מתאים? תודה מראש, אורית

לקריאה נוספת והעמקה

הסיבות העיקריות להופעת נימים הן נטיה משפחתית (לא ממש תורשה) וטראומה של העור (הסרת שיער בשעווה, שברים וחבלות). נימים נוטים להתרבות עם הזמן. טיפול בגיל צעיר מגיב טוב יותר וחוזר לאט יותר מאשר טיפול בגיל מבוגר. נימים תמיד, תמיד, חוזרים ! כאשר ישנה בעיה רפואית (דליות ורידים) בשל הלחץ הגבוה ישנה התפתחות רבה ומהירה יותר של הנימים. הטיפול בורידים מפנה את הדם למערכת העמוקנ. יחד עם זאת תתכן הופעת נימים מסביב. מאידך השלמת הטיפול הרפואי תוריד את מהירות ההופעה של נימים. לטיפול רפואי בורידים (לא בנימים) קיימות מספר אפשרויות כמו טיפול שמרני (גרב אלסטית), ניתוח פתוח (תלישה) שהם פחות מועדפים. הטיפולים החדשניים הם טיפול בחום (לייזר, גלי רדיו וקיטור) וטיפול בהזרקה (קצף או דבק). הטיפול בנימים בלבד הוא זריקות או לייזר חיצוני קטן עוצמה.

16/06/2017 | 09:03 | מאת: אורית 222

תודה רבה על תשובתך המלומדת. עזרת לי מאוד.

שלום, אני בת 28, לא עושה הרבה פעילות גופנית ולוקחת גלולות למניעת הריון הרבה שנים, אני במשקל תקין.. רציתי לשאול איך אני יכולה למנוע את הופעת הורידים הבולטים ברגליים והנימים מבחינת התעמלות, תזונה, קרמים/שמנים וכדומה, לפני שהמצב נהיה חמור ...ציפרתי תמונה של מצבי הנוכחי מבחינת ורידים בולטים, אשמח לאינפורמציה שתוכל לעזור. תודה מראש!

לקריאה נוספת והעמקה

התמונה לא עלתה משום מה אבל צירפתי תמונה של הרגל יש לי מעט ורידים בולטים ובמיוחד על גב כף הרגל...לא משהו רציני אבל נראה שמתחיל משהו...

האמת היא שאין מניעה מאחר ושתי הסיבות העיקריות בנשים הן תורשה והריונות. מקובל שפעילות גופנית והנעת הרגליים עוזרות. בעת ישיבה ממושכת מעת לעת להניע הרגליים. בישיבה עם רגליים משוכלות - להחליף בינהן מעת לעת. גלולות והסרת שיער במשיכה (שעווה וכו) - מגבירות הופעת נימים. ורידים בגב כף הרגל - כמו בגב כף היד - הם ורידים תקינים לחלוטין. נראותם היא לפי תורשה ומבנה גוף. ספציפית לגבי רגלייך כדאי לבצע דופלקס ורידים לשם אבחנה ואפשרות טיפול (אם קיים צורך).