פורום כאבי גב

פורום זה סגור לשליחת הודעות חדשות. לפורום הפעיל - שחרור מכאבים בטיפולי גב, צוואר וראש
מרבית כאבי הגב חולפים מעצמם תוך מספר ימים וקשורים ככל הנראה למתיחה או לקרע חלקי ברצועות ובשרירים המחוברים לחוליות עמוד השדרה. כ-80% עד 90% מבני האדם יסבלו מכאב גב תחתון, ולו פעם אחת לאורך חייהם. מבין הפגיעות הגורמות לכאבי גב, פריצת דיסקוס היא הנפוצה ביותר. פורום זה יעסוק בכל סוגי כאבי הגב.
886 הודעות
836 תשובות מומחה

מנהל פורום כאבי גב

02/06/2014 | 12:39 | מאת: ארון

בן 50. אובחנה אצלי היצרות ספינאלית מולדת ב- L2 L3 לאחר שהחל להופיע לי נמלול בכפות הרגליים אירי הליכה של כחצי שעה. אני מרבה בפעילות גופנית (5 פעמים בשבוע אופניים, שחיה ועוד). בשנה האחרונה חש כאבי שרירים ו"כבדות" בשתי הרגליים - בהליכה, עליה במדרגות וברכיבת אופניים. הכאבים "סימטריים" - בשתי הרגליים. האם זה נובע מההיצרות הספינאלית או ממקור אחר?

לקריאה נוספת והעמקה

בהחלט נשמע כמו תלונות המתאימות להיצרות של תעלת השדרה. אופציה אחרת היא הפרעות בזרימת הדם לרגליים. בבדיקה פשוטה ניתן לדעת ולהחליט איך לטפל.

שלום רב ד'ר אורי קינן , אנא חוות דעתך : סובלת למעלה משנה מכאבי גב תחתון יחד עם הירך השמאלית(כאבים חזקים מאוד) מיפוי עצמות אומר : שינויים ניווניים בעמוד שדרה מותני תחתון L4 דו צדדי(ספונדילוליזיס ?) טופלתי עם ארקוקסיה ללא הטבה כלל (במשך שבוע בלבד).אטופן ומשככי כאבים שונים ללא תגובה כלל . התחלתי כרופרקטיקה ודיקור ויכולה לאמר בוודאות שללא שיפור . מה עושים ? אני באפיסת כוחות . האם יש כדורים נוספים שיכולים לעזור ? האם זה מצב שמצריך ניתוח ? אנא תשובתך , מיואשת וסובלת נורא . תודה רבה , אתי .

לקריאה נוספת והעמקה

אין מה להתייאש. צריך את העניין לעומק. מציע שתבואי לבדיקה ואח"כ כנראה תצטרכי לבצע בדיקת הדמיה של עמוד השדרה . בהתאם לממצאי הבדיקה וההדמיה - אפשר יהיה לדעת מה עושים הלאה. הפתרון לעולם לא יהיה במשככי כאב כאלו או אחרים. תרגישי טוב דר' קינן

שלום רב, לפני כשנתיים נפצעתי בקרסול,קרע ברצועת ATFL, במשך הזמן ביצעתי צילומים,פיזיאוטרפיה וכד'.לאחר כמעט שנתיים עברתי ניתוח באורטרוסקופיה לשחזור רצועות בקרסול. עברו כמעט 3 חודשים,עדין מרגיש אי יציבות,כאבים בקרסול וברך ברגל השניה וגם כאבי גב. האם יכול להיות שהשפעת אי יציבות,צליעה ברגל המנותחת משפיעים על רגל השניה וגב תחתון? מה עליי לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

יכול להיות שזה משפיע על הרגל השניה והגב. עדיין - מקור הבעיה ברגל המנותחת. ממליץ שתתיעץ עם מומחה כף הרגל שניתח אותך. מבחינת הגב- בד"כ שחיה או פיזיותרפיה יועילו מאד .

27/05/2014 | 10:06 | מאת: נ

לפני שנתיים וחצי, בגיל 18 עברתי ניתוח לתיקון עקמת. עוד מתקופת ההחלמה בבית החולים היה לי קושי להסתכל למטה, לשבת וללכת הרבה או לעמוד במקום. כל הדברים הללו היו עושים לי סחרחורת קשה שגרמה לי להרגיש כאילו הראש שלי מנותק מהגוף ומסתובב לבד בו בזמן שהעיניים שלי לאט לאט איבדו את הראיה והכל היה שחור. היום לאחר כל השיקום והבדיקות עם הרופא המנתח הכל תקין מבחינתו אבל לי יש בעיה שלא עוברת, כשאני עומדת ומסתכלת למטה הרבה זמן- חותכת או מתעסקת עם דברים על השיש במטבח לדוגמא, אני מקבלת סחרחורת שלא עוברת גם לא בישיבה, אני מרגישה כאילו הראש שלי מתרוקן ושוב מסתובב לבד ואני מתחילה לראות שחור. הלכתי לרופא אף אוזן גרון, נוירולוג, רופא כלי דם ואף אחד לא מוצא מה הבעיה. בזמן אחת מה"התקפות" האלה מדדתי לחץ דם ויצא לי 80/58 , הבעיה היא שגם עשיתי אקו ויצא תקין. אני חייבת לציין שלא קרו לי דברים כאלה טרם הניתוח, לא היו לי סחרחורות ולא כאלה שתוקפות תמיד באותו המצב- מבט למטה בזמן עמידה ממושכת. אני מיואשת ואין לי יותר כיווני חקירה.. אני צריכה עזרה, האם מישהו יודע לייעץ לי?

לקריאה נוספת והעמקה

לצערי זה לא נשמע בעיה ממקור עמוד שדרה ועל כן לא אוכל לעזור לך. זה כן נשמע משהו ממקור נורולוגי או בעיה בזרימת דם בעורקי הצוואר. אם לא בוצע דופלקס של עורקי צוואר - כדאי לבצע . אם תקין - ממליץ שתפני שוב לנורולוג - או לנוירוכירורג . תרגישי טוב

27/05/2014 | 01:24 | מאת: לירון

שלום רב, הנני מתעמלת מזה עשרה חודשים בריקוד על עמוד. לפני כשבועיים חשתי בכאב לא עז בצלע השמאלית,בשבוע שעבר (יום שישי) הלכתי לאימון ושם חשתי בכאב. אתמול בצעתי צילום רנטגן אשר קבע שיש לי עקמת קלה קמורה לצד שמאל. רציתי לדעת מה זה אומר? היום למשל בצעתי אימון אך הכאב בצלעות היה קשה מנשוא דבר שהוביל להפסקת האימון במיידי. האם הכאב חולף? תוך כמה זמן? מדוע הוא מקרין לצלע?! כלומר מה הקשר בין זה לבין הצלע השמאלית שלי? האם לא אוכל להתאמן יותר? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

אין קשר בין הכאב החריף שחשת לבין עקמת קלה. אין ביכולתי לענות על שאלותיך לגבי המשך האימונים מבלי לבדוק אותך. תרגישי טוב

שלום רב! אני צריך לבצע צילום רנטגן של עמוד השדרה הצווארי והמותני לצורכי בית המשפט. עשיתי את הצילומים לפני כשנה וחצי וכרגע מבקשים עוד פעם. רופאת המשפחה שלי אמרה שזה הרבה קרינה מיותרת. האם זו באמת כל כך הרבה קרינה בצילומים הנ"ל וההפרש של שנה וחצי בין הצילומים מסוג זה הוא קטן מאוד? תודה רבה על תשובתך!

לא

25/05/2014 | 00:39 | מאת: שרון

היי, אני שחקנית כדורסל ולפני חודשיים הייתה לי דלקת בברך שהשביתה אותי מפעילות. בזמן המנוחה התחלתי לעשות תרגילים לחיזוק הברך והבטן וזמן מה בעודי מתאוששת מהפציעה, החלו לי כאבי גב תחתון. הכאב מתמקד בצד שמאל למטה, אך גם מגיע לצד ימין למטה ולמעלה (שני הצדדים) לעיתים עצם הזנב. כמובן הכאב מתגבר בזמן נהיגה. לפני כשבוע, התחלתי לרוץ וכעבור מספר דקות כאשר העלתי מהירות הרגשתי כאב מעט חד ולכן הפסקתי פעילות. האם זה שריר? להמשיך פעילות כרגיל? מורחת בינתיים משחות ומחזקת את הגב. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

לצערי לא אוכל לדעת מה מקור הכאב מבלי לבדוק אותך

כפי שאמרתי הייתה לי בעיה בגב (התחתון בעיקר) והכאבים היו ממש חדים לפעמים כשהייתי מתקופפת או קמה מכיסא...אבל אז נתקלתי בעלון של חברת וואיטל ראייס VITAL-RAYS וקראתי מתוך סקרנות העלון אמר "הפתרון המושלם לבעיות הגב שלך" אז הסתקרנתי עוד יותר והלכתי לבדוק מה זה, חברת וואיטל ראייס VITAL-RAYS מייצרת מיטות עיסוי תרמיות שבהחלט המטרה שלהן להחזיר את הבריאות לנו ואחרי כמה טיפולים שעשיתי על המיטה הזאת הכאב החל להעילם לאט לאט וכעבור בערך כחודש הכאבים נעלמו לגמרי. כיום אני יודעת על שני סניפים כאלה ברחובות ובפתח תקווה המספר שלהם הוא 08-674-4390 והאתר שלהם http://www.vitalrays.co.il/ מקווה שהם יעזרו גם לך.

24/05/2014 | 21:19 | מאת: מאי

שלום אני מאי אני סובלת מכאבי גב כבר 4 חודשים הלכתי לכמה וכמה אורטופדים הם אמרו שחולית l5 שלי לא כמו שאר החוליות וזה גורם הכאב והאורטופד האחרון שהייתי אצלו שלח אותי למרפאת כאב כדי ששם יזריקו לי חומר הרדמה כדי להבין אם הכאב גב הוא מהחוליות ואם כן כנראה צריך לעשות ניתוח 1) איזה חומר מזריקים לגב והאם זה כואב ? 2) במידה וכן איזה ניתוח צריך לעשות ?

לקריאה נוספת והעמקה

מזריקים סטרואידים. אני מניח שאת מבינה שעם התיאור הקצרצר והלא רפואי שנתת לגבי חוליה L5- אין ביכולתי לענות לך תשובה רצינית לגבי איזה ניתוח צריך לעשות. אחרי בדיקה גופנית ו MRI אוכל להגיד לך במדויק ובפירוט-מה אני חושב. תרגישי טוב

22/05/2014 | 18:36 | מאת: דני

יש לי בלט דיסק בין חוליות L4, L5. אני מתאמן באופן קבוע בחדר כושר. האם מותר לי לרוץ?

לקריאה נוספת והעמקה

כן

21/05/2014 | 11:56 | מאת: שאהין מוראני

שלום ד"ר. היה לי כאבים בצוואר בנוסף לעייפות מתמשכת וכאבי ראש ותחושת דגדוג עד כאב קל ביד שמאל עברתי MRI צווארי חןחהן התוצאה. המעבר הקרניו-צרביקלי נראה תקין. חוט השדרה הודגם כתקין רטרוליסזטיס של C3 ושל C4 ושינויים ניוונים ב- C3-C4 וב- C4-C5 מיצרים את הפורמינה הנוירלי של C4-C5 ויותר ב- C3-C4. שינויים ניוונים ב- C6-C7 מסוג MODIC 2. אין לראות ממצא פתלוגי נוסף. אבקשך לקבל הסבר מה זה אומר וחשוב מכך מה היא חומרת המצב זה? האם יש דרך לטפל/לשמור על מה שקיים? ניתוח אפשרי? תודה מראש לתמיכה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום יש לך שינויים ניווניים בעמוד השדרה הצווארי. שינויים שמופיעים עם הגיל אצל חלק מהאנשים. הפתרונות הם או טיפולים שמרניים למיניהם - כמו פיזיותרפיה ומרפאת כאב, או טיפול ניתוחי. תלוי הממצאים בבדיקה/כמה כואב וכמה זמן כואב. בקיצור - צריך לבוא להבדק עם הדיסק של ה MRI . תרגיש טוב.

19/05/2014 | 12:38 | מאת: ראמי שיוענה

שלום דר, אני בן 30 אובחן אצלי ניוון דיסק ב t10 t11 t12, יש לי כאבים בגב בזמן ישיבה עמידה ובנוסף שכיבה. ניסיתי טיפולים מגוונים לא פולשנים והדבר לא הפיק תועלת. ברצוני לדעת האם ניתוח בחוליות האלו הינו אופציה, ואיזה ניתוח רלוונטי למצב זה? ברצוני לציין שאני עובד בסביבה ממוחשבת והאם זה מחמיר את הניוון בדיסקים אילו?

לקריאה נוספת והעמקה

בד,כ טיפול שניתוחי אינו רלבנטי לבעיות מסוג זה ובמיקום זה ( עמ"ש גבי ) אולם ייתכן ומקור הכאב הוא שונה . ממליץ שתפנה לבדיקה

18/05/2014 | 11:12 | מאת: כאבי גב

היי, לאחרונה אני נתקל בהרבה מאמרים ומידע עם טיפים למניעת כאבי גב תחתון ותרגילים לטיפול בהם באופן עצמאי, לדוגמה: http://www.yadzahav.co.il/Default.asp?PageId=40&FragmentId=317 www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-2832952,00.html רציתי לשאול, כמה אפשר להסתמך על טיפים כאלה? האם הם אמינים וטובים, או שסתם יהרסו לי את הגב? תודה רבה! :)

לקריאה נוספת והעמקה

תרגילים לחיזוק שרירי גב/בטן יעילים בתחזוקה שוטפת של עמוד השדרה בהצלחה

17/05/2014 | 21:45 | מאת: יוסי יזכירוביץ

כתוצאה מהרמת חפץ כבד, סבלתי מכאבי גב חזקים כחודש ימים. התלוו לכך הרגשת נימול בירך שמאל והרגשת צריבה ונימול במפשעה שמאלית. לאחר מספר טיפולים כירופרקטיים , כאבי הגב עברו כמעט לחלוטין אך הצריבה במפשעה לא חלפה והיא מציקה . לא בצעתי כל צילום או בדיקת emg . וקיוויתי שהארוע חד פעמי. האם התופעה מוכרת ותעבור עם הזמן, או יש צורך בבדיקות נוספות בתודה מראש לתשובה.

לקריאה נוספת והעמקה

ממליץ בשלב זה לפנות לבדיקת אורטופד/מומחה עמוד שדרה ולבצע בדיקת הדמיה של עמוד השדרה . זה נשמע כמו פריצת דיסק.

14/05/2014 | 18:52 | מאת: אורה

שלום אני כרגע אחרי שבוע בשכיבה כמעט מלאה וכאב הגב שלי לא עובר ולא נחלש. הכאב הוא בגב התחתון וכנראה נגרם מישיבה מרובה מעבודה. כשהתחלתי להרגיש קצת כאבים בגב פניתי לשיטת אלכסנדר, אבל הכאב רק החמיר. פניתי לאורטופד שנתן לי בשני שעבר (לפני 10 ימים בערך)ארקוקסיה, אסיול ורוקסט. ובנוסף תרגילים והפניה לפזיו'. אחרי שחלה החמרה הוא אמר לא לעשות את התרגילים שבועיים. הפסקתי עם התרגילים אבל אין שום שיפור, יש רגעים שמרגיש כמו החמרה יש נוקשות גדולה וכשאני משתעלת אני מתקפלת מרוב כאב. לפני 3 שנים היה לי סיפור דומה ולקח לי 5 שבועות להיות מסוגלת לשבת, גם אז לקח משהו כמו שבועיים נוספים עד שהכאב בישיבה הוקל ואלכסנדר העביר את הכאב. בפעם הקודמת עשו לי צילום שהראה חשש לליזיס מה שהופרך במיפוי שגילה גוש של דלקת. מה השאלה? כמובן- מה לעשות שהפעם לא ''אבלה'' כל כך הרבה זמן בכאב והאם יש משהו שאולי לבדוק? יש לי תור פרטי לאורטופד מומחה, רק בעוד שבועיים. תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

הגיע זמן לבצע בדיקת הדמיה יסודית של עמוד השדרה - CT או MRI . בהתאם לממצאים בבדיקה - אפשר יהיה לקבוע מה עושים הלאה.

14/05/2014 | 17:52 | מאת: סאמי יעקב

ד"ר שלום, בתאריך 7.7.2013 ביצעתי CT עקב כאבי גב והקרנה ברגל שמאל אזור הברך שהתבטאה בכאב עמום, נימול והכבדה מתמשכת, אובחן אצלי פריצת דיסק ב- L3-L4 ופלט דיסק קל ב- L4-L5,אחרי טיפולים משמרים שלא עזרו. בתאריך 10.11.2013 ביצעתי ניתוח דיסטומיה L3-L4 בבית חולים אסותא בהרצליה, היה שיפור מיידי בימים הראשונים ואז אותם סימפטומים שהיו לי לפני הניתוח הופיעו שוב אחרי הניתוח אבל בלי כאבי גב תחתון. עקב כך ביצעתי מאותה תקופה עד היום שני צילומי MRI מותני+גבי וצילום נירוגראפיה אשר אימתו שאין שום אלמנטים שלוחצים על שורש העצב בנוסף לבדיקת EMG שהינה תקינה ובדיקת דופלר ששללה קרישי דם ברגל. עד יום זה שום טיפול לא עזר כך שאין עדיין עדות למקור הבעיה. כיום אני מובטל עקב שישיבה יותר 15 דקות מפיקה תחושה של שריפה ברגל ועמידה מוסיפה לי כאבים בגב. לפני ואחרי הניתוח לא היו לי שום בעיות בלעמוד על קצוות האצבעות או כף הרגל בנוסף לא היו לי כאבים בלכופף את הברך בכל זווית שהיא. כאב " בכאב עמום, נימול והכבדה מתמשכת " בעתיד הקרוב אני הולך ל- MRI צווארי. האם יש בדיקות או צילומים שאוכל לבצע למטרת איבחון מקור הבעיה? האם ריבוי צילומי MRI עשוי להזיק לגוף בכלל ולגב בפרט? האם בעיות בעמוד שדרדה צווארי יכולים לתת סימפטומים שיש לי? איזה מין המלצות תוכל לתת לי על מנת להתקדם ולנסות לחזור לחיים "נורמלים"? תודה מראש לתמיכה שלך.

לקריאה נוספת והעמקה

בלתי אפשרי לדעת מה מקור הבעיה כיום ממספר שורות בפורום. לשאולתיך - MRI אינו מזיק MRI צווארי לא נשמע רלבנטי לתלונות שלך אולי כדאי להתייעץ גם עם נורולוג.

13/05/2014 | 22:09 | מאת: דנה

שלום, אורטופד שלח את אמא שלי לצילומים הבאים: 1)צילום אגן 2)צילום ברכיים ב- AP בעמידה ולטרל בשכיבה 3)צילום ע"ש מותני ב- AP ולטרל שאלות: 1)האם צילומים אלה הם צילומי רנטגן או c.t ? 2) מה זה ב- AP ולטרל? 3) האם הבדיקות אלה מסוכנות מבחינת קרינה ומה הסכנה? תודה מראש

מדובר בצלומים רגילים - בשני מנחיך - צדדי וקדמי/אחורי צילום רנטגן רגיל כרוך בקרינה אבל במינון נמוך מאד

11/05/2014 | 21:27 | מאת: דנה

שלום ד"ר, אני בת 36 עם כאבי גב שהחמירו מאוד בשנה האחרונה אחרי הלידה השנייה. עד עכשיו ניסו לטפל בי בכל מיני תרופות ובזריקות בסקרום במרפאת כאב, ללא השפעה על הכאבים. לבסוף הופניתי ל-CT והממצאים שחזרו הם בקע דיסקלי מרכזי עם סימני לחת בינוני על השק התקאלי בגובה L4-L5 ובגובה L5-S1. שינויים ניווניים ופנומן ואקום בגובה L5-S1. שינויים ניווניים במפרקים סקרו-אלאיקליים. בליטה אחורית קלה של הסחוס הדיסקלי ללא לחץ משמעותי על השק בגובה L3-L4. אודה לך מאוד אם תוכל לחוות את דעתך. האם יש טיפול לזה? האם הטיפול הוא ניתוחי נרחב או לא משהו מסובך? תודה רבה לך מראש!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום נשמע שאת סובלת מ2 סוגים של בעיות דיסק - האחד - זה בקע ( או פריצה ) של דיסק ב L4-5 . והשני זה ניוון של דיסק ( התייבשות ואובדן היכולות האלסטיות ) ב L5-S1 . הקו הראשון של טיפול הוא בד"כ שמרני וכולל פיזיותרפיה וסוגים שונים של התעמלות. במידה וטיפול שמרני נכשל - והכאב מאד משמעותי - אז שוקלים ניתוח. איזה ניתוח מתאים לך - משהו זעיר פולשני או ניתוח נרחב יותר - מצריך בדיקה שלך /הבנה של מה מפריע ואיך/והתבוננות בדיסק של בדיקת הסיטי. וכנראה גם ביצוע בדיקת MRI . לכשתרצי- תבואי לבדיקה ואייעץ לך בשמחה. יום טוב

אורי שלום. לפני שנתיים נסעתי למעיין והיה שם חבל תלוי מעץ. קפצתי ממקום גבוה ובזמן תפיסת החבל נתליתי עם כל המשקל שלי כאשר הידיים שלי מתוחות עד הסוף כלפי מעלה, מה שגרם לי למתיחה כפי שאתה מדמיין. מאז כשאני מנסה לעשות כושר (וגיליתי שיתכן וזה קשור לתרגילי גב), אני חווה כאבים שמגיעים תמיד ביום שאחרי ולא מיד, ב-2 צידי הגוף באיזור בית השיחי (קרוב לצלעות) וביד האחורית אך בחלק שהכי קרוב לבית השחי. אני לא יודע למי לפנות כדי לפתור את הבעיה, וכבר עברו שנתיים. אודה לעצתך.

תפנה לאורטופד בשלב ראשון תרגיש טוב

10/05/2014 | 13:40 | מאת: רוני

שלום רב במשך 4 חודשים כאבים חזקים מאוד ברגל ימין שהתחילו בברך ומאחורי הברך עם הקרנה לשוק, נימול ושריפה ממש חזקה בירך ובאזור האגן. בוצעו הבדיקות הבאות: מיפוי עצמות תקין, ct עמוד שדרה מותני תקין וביום שישי האחרון בוצע mri צווארי שתוצאותיו: 05/2014 של : ע"ש צווארי MRI להלן ממצאי בדיקת לאחר הזרקת T1 במישורים השונים, במישורים סגיטלי ואקסיאלי, וכן T2 , T1 טכניקה: ערכי גדוליניום במישור אקסיאלי. או ממצא אחר. MS התוויה קלינית: תחושת רדימות וכאבים ביד ורגל ימין. שאלה של ממצאים: .C4-C5 בשחזור דיגיטלי צדדי הודגמה קיפוזיס מינימלית של ע"ש הצווארי סביב גופי חוליות הודגם בלט דיסק אחורי וימני קטן עם לחץ קל על השק התקאלי מימין ועל : C4-C5 במרווח מוצא השורש הימני. הודגם בלט דיסק אחורי קטן, ללא סימני לחץ משמעותיים על השק התקאלי או :C3-C4 במרווח על השורשים. הודגם בלט דיסק אחורי קטן, ללא סימני לחץ משמעותיים על השק או :C5-C6 במרווח השורשים. הודגם בלט דיסק אחורי ומרכזי עם לחץ קל על השק התקאלי במרכזו. :C6-C7 במרווח התקבלו אותות תקינים מגופי החוליות. .MS- אין עדות לאותות פתולוגים מחוט השדרה החשודים ל לוחץ במידה קלה על השק ,C4-C5 סיכום: בלטי דיסק קטנים כמפורט, המשמעותי שבהם התקאלי ועל השורש מימין. האם ממצאים אלה יכולים להסביר את הכאבים הנוראיים שיש לי ברגל? במידה וכן מה הטיפול האפשרי? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

רוני שלום נשמע שצריך לבצע MRI עמ"ש גבי/מותני . כי על פניו נשמע שה MRI הצוואי שלך אינו מסביר את התלונות

08/05/2014 | 21:48 | מאת: לילך

שלום רציתי לדעת האם דיסק מלאכותי צווארי באמת עדיף על קיבוע (אני בת 30) והאם נותרת מגבלה כלשהי לאחר החלפת הדיסק (כלומר האם אפשר לעסוק בספורט, פעילות אינטנסיבית וכו'). כמו כן, איזה דיסק מלאכותי עדיף (האם בארץ קיימים מגוון של דיסקים?) תודה !

לקריאה נוספת והעמקה

לא. היתרונות של דיסק מלאכותי הם בעיקר במצבים בהם יש צורך לנתח יותר מדיסק אחד . בניתוח של גובה אחד - אין עדיפןת מוכחת לדיסק מלאכותי ( למרות שנשמע שאמורה להיות ) . גם בקיבוע של מרווח אחד או שניים וגם בהחלפת דיסק במרווח אחד או שניים - - חזרה לפעילות גופנית מלאה היא הכלל ולא היוצא מן הכלל.

07/05/2014 | 15:32 | מאת: הדר

דר שלום, כתבת לי בתגובה שאמורה להיות כיפוף של כ 90 מעלות של הבירכיים בישיבה,האם זה אומר שהבירכיים והיריכיים אמורים להיות בקו אחד בזמן ישיבה ושלא יווצר כיפוף?

לא. הכוונה לישיבה "רגילה" - בה יש זווית של 90 מעלות בין הירך לגב ( כמו הזווית בין מושב הכיסא למשענת כיסא ) והברכיים אמורות להיות מכופפות ב 90 מעלות - כלומר -זווית של 90 מעלות בין השוק לירך. זה נועד למנו ישיבה "מרוחה" על כסא - אשר מעמיסה בצורה לא בריאה על הגב והמפרקים. מקווה שזה ברור יותר. יום טוב

06/05/2014 | 13:59 | מאת: מוני יועכן

שלום דר, אובחן אצלי פריצת דיסק בחוליות t10 t11 t12, ניסתי פיזוטראפיה והדבר לא עזר מה כן יכול לעזור במצב זה, האם ניתוח בחוליות הללו הינו אפשרי ואופציה לטיפול והאם כן איזה ניתוח מתאים. תודה יום טוב

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אם הכאב משמעותי וטיפול שמרני לא עוזר ו/או יש גם הפקעה אובייקטיבית בהליכה- אז ניתוח בהחלט מהווה אופציה. לענות לך על איזה סוג ניתוח וכו' - צריך לראות את ה MRI . יום טוב

22/05/2014 | 13:26 | מאת: אופיר שגב פרימן

מעבר לטיפולים השמרניים לא חייבים ישר לרוץ לניתוח. ישנו טיפול משולב לפריצת דיסק עם אחוזי הצלחה גבוהים הטיפול משלב דיקור יפני רק בריאות, אופיר שגב פרימן

04/05/2014 | 16:54 | מאת: עומרי

שלום רב, הנני עובד מול המחשב כ-9 שעות ביום. כתוצאה מכך יש לי כאבי גב, מופיעים לאחר ישיבה ארוכה. ניסיתי הכל, החלפתי כסאות, חד"כ, פיזיו... אורטופד מומחה ארצי אמליץ לי לשבת על כסא בלי משענת כדי לעזור לחזק את שרירי הגב. העניין הוא ש-9 שעות זה יותר מידי והגב שלי מתעייף לפני. השאלה שלי האם יהיה אפקטיבי לשבת זקוף למשל 4 שעות ביום ולהעזר במכשיר תמיכה למשך שאר היום(למשל חגורת גב)?

לקריאה נוספת והעמקה

לא מומלץ להשתמש דרך קבע בחגורת גב. אידאלית - אתה רוצה לחזק את שרירי הבטן ואת שרירי הגב וזה - בשילוב עם כיסא מתאים- אמור לעזור. השאלה החשובה היא האם עשו בדיקת הדמיה של עמוד השדרה לברר למה כל מה שעשית עד היום לא הועיל לכאב ?

07/05/2014 | 11:30 | מאת: עומר

וזהו, לא נותנים לי mri. והכאבין נמשכים כבר חודשים ארוכים ורק מתדרדר. מה אני יכול לעשות מפה? אני עושה תרגילים לחיזוק השרירים: גב, בטן דרך קבע. לא עושה רושם שעוזר. מה גם שאני די ספורטאי בן 24 והשרירים שלי ממש לא חלשים. אני לא רוצה להשתמש בחגורה דרך קבע- שים לב שרשמתי: כמה שעות ביום לא יותר. כי אני מול מחשב 10 שעות ביום ונראה לי ש5 שעות של ישיבה ללא עזרה זה מספיק, הלא כך?

אם ככה - צריך לעשות MRI עמוד שדרה מותני - לקבל אבחנה ברורה ואז לראות איך מטפלים.

03/05/2014 | 14:50 | מאת: הדר

דר שלום רב, בישיבה,האם יש קשר ליחסי הגבהים של היריכיים לברכיים לכאבי גב?האם הברכיים אמורות להיות בשיפוע כלפי מטה מהיריכיים?

אמורה להיות זווית של כ 90 מעלות בין הבטן לירכיים וכיפוף של כ 90 מעלות של הברכיים. לצורך זה בד,כ מומלץ להשתמש בהגבהה לרגליים.

01/05/2014 | 15:21 | מאת: ירון

ד"ר קינן שלום רב. אני בן 36. לאחרונה פניתי לאורתופד קופת החולים שלי בעקבות כאבי גב באזור העורף שמקרינים על הכתפיים, השכמות, הזרועות והידיים (בעיקר צד שמאל של הגוף) וגם כאבי גב תחתון שמקרינים על הירכיים והרגליים (בעיקר צד ימין של הגוף). האורתופד שלח אותי לצילומי רנטגן. אשמח אם תוכל לפענח לי את הסינית הזאת: עמוד שדרה צווארי: ----------------- .C7-D1 ו C6-C7 ו C5-C6  דיסקופטיה וספונדילוזיס קלה עד בינונית בגבהי .C5-C6 קיפוזיס מינימאלית בגובה  יישור של הלורדוזה הרגילה .C6-C7 ועד C4-C5  שינויים ניווניים קלים של מפרקי האונקו-וורטברליים בגבהים .C7-D1 בגובה  של מפרקי הפאצטליים  שינויים ניווניים קלים עמוד שדרה גבי: -------------- .D5 ושמאל בגובה D10 סטייה מינימאלית ימינה בגובה זיזים מינימאליים באיזור גב תחתון. עמוד שדרה מותני: ---------------- .L3-L4 סטייה מינימאלית שמאלה בגובה . סקרואיליאיטיס מינימאלית מימין .L5-S1 דיסקופטיה וספונדילוזיס קלה בגובה מודה לך מעומק הלב !

לקריאה נוספת והעמקה

נשמע שמקור הבעיה בעמוד השדרה המותני ע"מ לתת לך תשובה רצינית ומפורטת- צריך לשלב בין מה שמפריע לך לממצאי הבדיקה הגופנית לבין ממצאי ההדמיה.

29/04/2014 | 17:26 | מאת: עומר

שלום רב, בעקבות כאבים ממושכים בעמוד השידרה, ביקשתי מהרופא הפניה לMRI, בסוף הוא נתן לי הפניה למיפוי עצמות בטענה שלא עושים MRI לפני מיפוי עצמות. זה נראה לי קצת הזוי. מתי כדאי לעשות מיפוי עצמות והאם ניתן לעשות MRI ללא מיפוי עצמות? תודה, עומר

לקריאה נוספת והעמקה

צודק - אין הגיון לתלות את ה MRI בביצוע מיפוי עצמות.

28/04/2014 | 21:54 | מאת: מירוש

בנקודה מסויימת בגב, די במרכז הגב אני חשה כאב קל רק ע"י מגע.ז"א רק אם אלחץ על המקום המדוייק הזה או אשען איכשהוא בנקודה זו אחוש את הכאב. מדובר בכאב קל ביותר, ממש לא מציק ולא מפריע. הענין הוא שזו תופעה שקיימת אצלי כבר מזמן, נראה לי כשנה או שנתיים. האם עלי לדאוג? מה זה יכול להיות? (אני בת 31)

לא נשמע מדאיג אבל ממליץ שתפני לאורתופד לבדיקה

26/04/2014 | 15:05 | מאת: נטלי

שלום דר, מזה כמה ימים במהלך הלילה כשאני משנה תנוחה יש לי כאב גב תחתון. בבוקר אני קמה עם הכאב ולאט לאט זה משתחרר ובמהלך היום לא סובלת בכלל מכאבים. האם מדובר בדלקת? מה עליי לעשות? אני מציינת שלפעמים אני קמה מקוררת קצת. יכול להיות שזה בגלל הקור? אשמח לקבל את עזרתך תודה

לקריאה נוספת והעמקה

לא נשמע מדאיג או מסוכן. בד"כ נובע מ"התייבשות " או ניוון בשפה רפואית, של דיסק. הטיפול הוא בד"כ סוגים שונים של התעמלות. יחד עם זאת - אם התופעה ממושכת ומגבילה - ממליץ שתפני לבדיקת אורטופד.

23/04/2014 | 23:57 | מאת: לירון

שלום, בת דודתי בת 17, כמעט שנה עם כאבי גב חזקים שמקרינים לגפיים גם רגליים וגם ידיים, עם נימולים ועיקצוצים. היא נבדקה אצל אורתופד ששלח אותה לCT עמוד שדרה מותני: בלט דיסק דיפוזי עם לחץ קל על השק הדורלי בגובה L1-L2.בגובה L2-L3 אין עדות לבלט דיסק. בלט אנולוס אחורי עם לחץ על השק התקאלי בגובה L3-L4. פריצת דיסק אחורית הגורמת לחץ משמעותי על השקים ומספר שורשים בגובה L4-L5. פריצת דיסק פאראמדיאנית מרכזית הגורמת ללחץ משמעותי וניכר על השורשים בגובה L5-S1. בת דודתי סבלה מחוסר תחושה, מחוסר שליטה על הסוגרים תסמונת זנב הסוס ומחולשה ברגליים. ללא החזרים. היא אושפזה בבית חולים בחודש נובמבר ובוצע MRI לעמוד שדרה גבי: בלט דיסק ימני הגורם ללחץ על חוט השדרה ופוחס אותו, יש עדות לשינויים מיאלופתיים בגובה D2-D3. פריצת דיסק הגורמת לחץ משמעותי על השק התקאלי בגובה D4-D5. בקע דיסק המראה סימני לחץ על השורשים בגובה D6-D7. פריצת דיסק ימנית הגורמת לחץ משמעותי על חוט השדרה בגובה D7-D8. פריצת דיסק אחורית הגורמת לחץ ישיר ומשמעותי על חוט השדרה בגובה D8-D9. פריצת דיסק הגורמת לחץ קל על השק השק התקאלי בגובה D9-D10. בלט דיסק דיפוזי עם לחץ קל על השק התקאלי בגובה D10-D11. מודגמת סירינגומיאליה הדגשה והרחבת התעלה המרכזית של חוט השדרה הגבי. בנוסף בוצע MRI לעמוד שדרה צווארי: פריצת דיסק אחורית מרכזית הגורמת לחץ משמעותי על חוט השדרה בגובה C2-C3. בקע דיסק ימני המראה סימני לחץ על חוט השדרה בגובה C4-C5. פריצת דיסק ימנית עם לחץ ניכר על חוט השדרה בגובה C5-C6. פריצת דיסק אחורית עם לחץ ניכר על חוט השדרה בגובה C6-C7. בנוסף יש לה עקמת 55 מעלות. ניבדקה אצל נוירולוג ויש לה drop foot. היא עברה מספר ניתוחי שאיבות דיסק, צריבות דיסק, דיסקטומיה, למינקטומיה ואף אחד מהניתוחים לא עזר עדיין קשה לה לתפקד.. היא התחילה לתפקס יותר מבעבר אבל יש לה שיתוק של מספר עצבים וכל תזוזה שלה מכאיבה. היא טופלה לפני הניתוחים בכדורים ארקוקסיה, טרמדקס, אתופן, קספו, פירקוסט, רוקסט, טרגין ובבית החולים במורפיום, ווליום. הכדורים לא הועילו, 3 זריקות אפידורל לא הועילו,טיפולים פיזותרפיה, דיקור, הידרותרפיה, כירופרקטיקה, רפלקסולוגיה שלא הועילו. הרופאים כבר אובדי עצות בכל הנוגע אליה, קיבוע לא ניתן לעשות בגלל הגיל הצעיר, היא ניבדקה אצל הרבה רופאים נוירולוגים, נוירוגירורגים, מנתחי עמוד שדרה ופרופסורים בכל הארץ ואף רופא לא נתן לה טיפול שבאמת עזר לה. היא לא יכולה לסגור כפתורים של חולצה כנראה בגלל הפריצות הצוואריות, כתב היד שלה השתנה, כשהיא הולכת ההליכה שלה לא טובה, היא לא מיישרת רגליים, צולעת, לא יכולה לעמוד יותר מכמה דקות. השאלה שלי אליך אם אתה מכיר דרך שאפשר לטפל בה ניתוח כלשהו שיכול לעזור לה חוץ מכל מה שהמליצו ועשו לה? תודה רבה ולילה טוב

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אין באפשרות פורום כלשהוא לענות בצורה רצינית לבעיה כל כך מורכבת ורמת פירוט וצפיפות מילולית כמו זו שיש בשאלתך. ממליץ שהיא תפנה למומחה עמוד שדרה לבדיקה וייעוץ מסודר.

23/04/2014 | 10:43 | מאת: מיכאל

שלום, המליצו לי על טיפול DISC FX? האם זו פרוצדורה ידועה? ניסיונית? מסוכנת? מוכחת? נחשבת ניתוח? אודה לעזרתך, מיכאל

לקריאה נוספת והעמקה

הפרוצדורה מוכרת . ה FX הוא שם מסחרי של חברה אחת. יש אחרות. ממליץ שתתייעץ עם המנתח שהמליץ לך עליה תרגיש טוב

16/04/2014 | 14:21 | מאת: גלית

שלום, יש לי תופעה שחוזרת על עצמה כבר מספר חודשים ומדאיגה אותי, יש לי מין זרם כזה של מספר דקות בגב העליון בשכמה, מספר פעמים ביום , בעיקר בעמידה,זה רק בצד אחד, וזה לא כל הזמן, אלא חוזר מספר פעמים ביום כלומר, זרם שעובר מספר דקות ואז מפסיק, היו לי גם מספר פעמים פצעים באזור הגב, שטופלו ע"י משחה בהמלצת רופא עור( לא יודעת אם זה קשור) בכל מקרה, מה זה יכול להיות? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

נשמע כמו בעיה בעמוד שדרה צווארי - בלט דיסק או משהו דומה. ממליץ שתפני למומחה עמוד שדרה לבדיקה ומשם כנראה ל MRI עמ,ש צווארי תרגישי טוב

12/04/2014 | 12:52 | מאת: פלג

שלום, אני בן 21 עם כאבים בגב תחתון.לאחר צילום רנטגן ובדיקה של אורטופד נראה כי יש לי קיצור של 1.5 סמ ברגל ימין וכמו כן נתק בחוליה באזור חוליות L.ההמלצה שקיבלתי מהרופא הינה ללכת עם מדרסים כאשר ישנה הגבהה של 1 סמ ברגל ימין וכמו כן לחזק את שרירי הגב, בדגש של המנעות מריצות וקפיצות. מה זה בדיוק נתק בחוליה? ממה הנתק נובע? האם ישנם פתרונות נוספים לטיפול בנתק? עד כמה צריך להזהר בעיסוק בספורט ובהרמת משקלים?

לקריאה נוספת והעמקה

לא יודע למה התכוון הרופא במילה נתק אבל ייתכן ודיבר על ספונדילוליזיס. ספונדילוליזיס הוא סוג של שבר מאמץ בחלקה האחורי של חוליה. זה ממצא שבד"כ מתפתח בגיל הילדות אצל כ 5% מהאוכלוסיה ( מסיבות שאינן ברורות ) ויכול לגרום בהמשך לתופעות של כאב גב ו/או רגליים. קיצור של הרגל אינו קשור לעניין. מומלצת התעמלות/פיזיותרפיה/פעילות גופנית המחזקת את שרירי הגב התחתוןושרירי הבטן. פעילות שכרורכה בזעזועים פחות מומלצת אבל אינה אסורה. כנ"ל לגבי הרמת משקל כבד. תרגיש טוב

10/04/2014 | 12:55 | מאת: אנונימית

אני בת 17 וסובלת מכאבי גב וצוואר כבר שנים. שנה שעברה עברתי סידרת טיפולים שהופסקה באמצע אצל כירופרקט שאמר לי שיש לי בעיה ב7 חוליות בעמוד השדרה וחלקן הן C1 C2 C7 ועצם העצה. יש לי עקמת של הגב העליון לכיוון צד ימין ואני הולכת מאוד עקום, הוא ישר אותי לתקופה מסויימת אך עם הפסקת הטיפול התעקמתי חזרה. הצוואר כואב לי תמיד. במיוחד בחיבור שבין עמוד השדרה לגולגולת ויש לי שם לחץ רב, כואב ומתמשך.חוליה C7 כואבת לי גם היא לאחר ישיבה ממושכת (מצב בעייתי כי אני בלימודים רוב היום יושבת.)מדי פעם מתפתח לי כאב ראש שעובר גם לעיניים ואני נאלצת לקחת כדור. אני מיואשת, כואבת ועקומה. לא יודעת מה לעשות יותר. בבקשה הצעות. (בנוסף יש לי גמישות יתר בכל הפרקים ומפרקים אחרים מציקים לי גם הם או שהם חלשים, כמו הקרסוליים, הברכיים ומפרק כף היד)

לקריאה נוספת והעמקה

בעייתך מורכבת מדי וספציפית מדי ע"מ שאפשר יהיה לתת לך תשובה בכמה שורות בפורום ומבלי לבדוק אותך. יחד עם זאת - לא נשמע שיש מקום לדאגה. ממליץ שתפני לאורטופד ו/או מומחה עמוד שדרה לבדיקה יסודית ובדיקות הדמיה לפי מה שנראה רלבנטי לרחק הבדיקה הגופנית תרגישי טוב

10/04/2014 | 10:57 | מאת: אלדד

אני בן 23, מאז שחרורי מצה"ל, לאחר לילות של שינה ארוכה (8-9) שעות אני קם עם כאבים חזקים בגב שעוברים כחצי שעה-שעה אחרי ההשכמה. לרוב אני ישן באיזור ה5-6 שעות ולא מרגיש בכאבים, אך כשאני מרגיש בהם, הם כואבים ומפריעים מאד. יש לציין שבשירותי הצבאי נדרשתי להרים משקלים כבדים ואף הרמתי משקולות בתקופה מסויימת בחיי, בנוסף, אני עם המיטה הזאת כבר כ10 שנים, והכאבים התחילו רק בשנתיים האחרונות, כך שאני לא חושב שהמיטה היא הסיבה. אשמח לעזרה, תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

יש 2 סיבות אפשריות לכאב : 1 ) המזרן ( מזרן בן 8 בהחלט יכול להוות סיבה ) . 2 ) בעיה עמוקה יותר- בדיסקים - דוגמת ניוון או התייבשות של דיסק אחד או יותר ( לא נפוץ בגילך אבל אפשרי ) . הייתי מתחיל בהתעמלות לחיזוק שרירי הבטן ושיפור הגמישות של עמוד השדרה. הייתי מנסה לישון על מזרן אחר לכמה ימים ולראות אם זה משנה. אם אין שיפור - תפנה לאורטופד / מומחה עמוד שדרה להמשך טיפול תרגיש טוב

09/04/2014 | 22:01 | מאת: אושר

שלום רב אובחנה אצלי פריצת דיסק L4-L5 ואני מעוניין לטייל עם תיק עם מערכת גב טובה. המשקל של התיק הינו בין 10-20 ק"ג. מהי דעתך בעניין בבקשה.

לקריאה נוספת והעמקה

דעתי שצריך לראות את ההדמיה ולהבין באיזה דיסק מדובר. יש נטיה להשתמש במונח פריצת דיסק גם כשמדובר בבעיה קטנה יותר. אם אכן מדובר בפריצת דיסק גדולה ומשמעותית-העמסה מהסוג שתיארת אינה מומלצת.

09/04/2014 | 18:03 | מאת: דור קלפהולץ

ד"ר שלום! ביום חמישי בשעה 03:00 נהגתי ברכב ועמדתי במקום על מנת לפנות ימינה. רכב מאחורי נכנס בי ולאחר התאונה לא הרגשתי כלום וחזרתי הביתה לישון. בוקר לאחר מכן(שישי) קמתי עם כאבים בגב תחתון והלכתי לרופא משפחה שהפנה אותי למוקד של מכבי(הקופה בה אני חבר) אשר שם ראה אותי אורטופד שאיבחן ללא צילום כי יש לי רגישות בחלק גב תחתון ללא מגבלה בתנועה. לאחר מכן ביום שבת התפתח אצלי כאב חזק בעמוד השידרה בחלק העליון של הגב אשר גורם לי לצמרמורות והקרין גן לחלק האחורי בצוואר. כתוצאה מכך הלכתי לאורטופד נוסף ביום שני(לפני יומיים) אשר אמר לי כי אין צורך לעשות צילום ושחבל על הקרינה. וכי מה שיש לי זה משו נפוץ וזה יעבור. בנוסף נתן לי משכחי כאבים מסוג אטודולק 600 מ"ג פעם ביום ואמר לי לקחת רק אם באמת כואב לי. אני לוקח את הכדורים ועדיין כואב לי. מה עלי לעשות? תודה מראש!

לקריאה נוספת והעמקה

הפחתת פעילות/משככי כאב/חימום מקומי. במידה ולא מסתדר בשבועיים הקרובים - לפנות שוב לאורטופד לצורך ביצוע בדיקות הדמיה. אם לפני כן - כאב הולך וגובר תחת טיפול- לחזור קודם לאורטופד .

06/04/2014 | 17:23 | מאת: בדוי

שלום דר, בלט דיסק L5-S1. נבדקתי אצל נוירוכירורג שאמר לי לעשות כריתת דיסק. ורופא אחר אמר לי שכריתת דיסק לא מתאים לבלט דיסק. האם זה יכול להתאים לבלט או שרק לפריצה? ואם זה מתאים לבלט אז זה משנה איזה חלק של הדיסק כורתים? כלומר בבלט דיסק יש חלק קטן יותר לכרות לכן יכול להיות סיכוי גדול יותר לפגיעה עצבית? או שאין קשר? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

מתאים לבלט/פריצה/בקע. תמיד כורתים את החלק של הדיסק שלוחץ על העצבים. אם אתה זקוק לתשובה ספציפית יותר למצבך - תבוא לייעוץ בצורה מסודרת. יום טוב וחג שמח

05/04/2014 | 09:00 | מאת: עומר

בזמן האחרון קורה לי שחצי מבוהן שמאל ובנוסף חלק מירך שמאל מאבדות תחושה. קראתי על זה קצת וראיתי שאולי זה קשור לבלט דיסק בL4-L5. אנע מתאמן בחדר כושר כבר כמה שנים וכרגע אני נמצא בדרום אמריקה עד אוגוסט ונסחב עם מוצ'ילה כבדה. אני פוחד שזה יחמיר בעוד ההיסחבות נמשכת ואין לי אפשרות לפנות לרופא . מה שיותר מדאיג אותי זה שקראתי שברגע שאין שליטה על הסוגרים יש לבצע דחוף ניתוח גב. בזמן האחרון יוצא שלפעמים כשאני בא להשתין אני מרגיש בריחת שתן קלה רגע לפני הורדת המכנס, ולפני שבוע קרה לי שנאלצתי לעשות את צרכיי ביער כשאני נשען על עץ, ובזמן הלחיצה ברח לי שתן. אשמח לשמוע דעה עומר

לקריאה נוספת והעמקה

הייתי חושש להמליץ לך בלב שלם להמשיך בנשיאת משקל כבד על הגב במצבך - כפי שתיארת אותו. אתה צריך להגיע לבדיקת מומחה עמוד שדרה ולבצע MRI . מומלץ בהקדם. ולפחות בינתיים תמנע ממשקל כבד עד כמה שניתן. תרגיש טוב

01/04/2014 | 14:32 | מאת: מיואש

שלום רב עד לפני כשנה הייתי ספורטאי ואז התחילו כאבים בגב, בצד שמאל ללא הקרנות לרגליים, הכאב הוא ללא הפסקה ומתגבר בפעילות, לאחר שבשנה הזאת ניסיתי את כל השיטות והטיפולים, ובתור ספורטאי באמת שניסיתי הכל. הלכתי לגבשטיין כדי לעשות קובילציה, הוא אמר לי לנוח כשלושה שבועות ואז לחזור לפעילות, וכך עשיתי, רק שמאז אני מורגש יותר מוגבל הכאבים יותר חדים, מה ניתן לעשות? האם יכול להיות שהקובילציה רק עשתה יותר נזק? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

לטוב ולרע קובלציה לא עושה הרבה- כך שאין לך ממה לדאוג. נשמע שאולי אתה צריך ניתוח. מבלי לראות את ה MRI ולבדוק אותך - לא אוכל להגיד הרבה יותר מזה. תרגיש טוב דר' קינן

01/04/2014 | 02:17 | מאת: ג

שלום דוקטור אני אמורה לעבור בקרוב זריקה תחת שיקוף בגלל כאבים בלתי פוסקים שנובעים מפריצת דיסק בחוליות בלט דסק בחוליות L5 S1 אני נואה חוששת ורציתי לדעת עם קיימת אפשרות לבצע טיפול מסוג זה בהרגמה כללית. תודה רבה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

לא ניתן לבצע זריקה אפידורלית תחת הרדמה כללית. ניתוח מבצעים בהרדמה כללית - ומהתיאור שלך - נשמע שייתכן וזה מה שאת צריכה. תרגישי טוב דר' קינן

29/03/2014 | 21:34 | מאת: סגיר

מה המשמעות של תוצאות הבדיקה ומה עלי לעשות ? Mri of the lumbar spine was performed without contrast. Degenerative decreased T2 disc signal is seen involving the 2/3, 3/4 and L5/S1 Disc. A hypointense T1 and T2 signal is seen within the mid aspect of the L2 Body , questionably representative of a sclerotic focus. Schmorl's nodes are noted at T11/12 Bulging of the 2/3 disc is seen mildly narrowing the foramina. Bulging of the 3/4 disc is seen mildly narrowing the foramina and with a right Foraminal protrusion touching the exiting right L3 nerve root. Mild bulging of the L5/S1 disc is seen touching the bilateral exiting L5 Nerve roots and associated with a linear hyperintense T2 signal at its Bilateral foraminal aspect, suggestive of an annular fissure. Questionable L5 spondylolysis is noted and if clinically needed , A CT in this region can be performed for further bone evaluation.

לקריאה נוספת והעמקה

המשמעות היא שיש לך מכלול של שינויים ניווניים וכנראה גם ספונדילוליזיס שזה מעין שבר מאמץ של הקשת האחרוית של החוליה. האופציות הטיפוליות הן רבות ומגוונות ומצריכות בדיקה גופנית שלך והתבוננות ב MRI עצמו ולא בתקציר ששלחת. תרגיש/י טוב דר' קינן

29/03/2014 | 16:39 | מאת: בדוי

שלום, אם אני סובלת כמעט שנה מבלט דיסק דיפוזי עם לחץ על השק הדורלי L4-L5-S1. טופלתי במשך 3 חודשים באתופאן, 10 ימים טרמדקס, ושבועיים ברוקסט וארקוקסיה. האם טיפול במרפאת כאב יעזור? יש טעם לנסות?

לקריאה נוספת והעמקה

טיפול במרפאת כאב משמעותו בד"כ זריקה אפידורלית. היעילות של זריקה אפידורלית היא גבוהה - בשבועות הראשונים של ההתקף. שנה מתחילת ההתקף - לא סביר שזריקה תועיל בצורה משמעותית. לדעתי פיזיותרפיה ושחיה יש להם סיכוי טוב יותר להועיל. קשה לתת ייעוץ ספציפי יותר מבלי לבדוק אותך ולראות את חומרת המצב בהדמיה. תרגישי טוב

28/03/2014 | 18:32 | מאת: אביב1989

בת הזוג שלי סובלת למעלה מחצי שנה מרעידות שיוצאות מאמצע עמוד השדרה ישירות לאיזור הישבן והרגליים. זה משפיע לה על ישיבה בסלון, בלימודים ובכלל בשינה. מה זה יכול להיות וכיצד פותרים את זה??

לקריאה נוספת והעמקה

זה יכול להיות קשור לבעיה של דיסק בולט/פרוץ בעמוד השדרה. ממליץ שתפנה לאורטופד לבדיקה

28/03/2014 | 15:24 | מאת: שני

שלום, אני בת 33, לפני כשנה וחצי התחלתי להרגיש עקצוצים בשכמה ובכתף ימין. לאחר כחודש העקצוצים הפכו להרגשת שריפה וכאב. הלכתי לאורתפד שלא מצא כל בעיה פרט לשריר תפוס מאוד (האזור מאוד נוקשה), עשיתי צילומים, אולטרסאונד, מיפוי עצמות ולא נמצאה כל בעיה. לכן עשיתי פיזותרפיה במשך כחצי שנה, פילטיס (כבר מעל לשנה), שחיה, שיאצו, דיקור ועיסוי רפואי אך כלום לא עוזר והשריר נשאר נוקשה, כואב ושורף הגורם לי קושי לבצע את עבודתי (שמתבצעת בעיקר על מחשב). בנוסף, התאמתי את עמדת המחשב שלי לישיבה נכונה כפי שהמליצו לי הפיזותרפיסטים. האם יש משהו שניתן לעשות? אודה מאוד מאוד לתשובה, תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

האם יש משהו שניתן לעשות? כן- לבצע MRI צווארי ולפנות למומחה עמוד שדרה. זה נשמע כמו בעיה דיסקלית בעמוד השדרה הצווארי. האמור לעיל רלבנטי רק בתנאי שעדיין כאוב כיום כמובן..

08/04/2014 | 12:33 | מאת: שני

27/03/2014 | 16:38 | מאת: נסים

לד"ר קינן שלום רב, לפני כשנה התקררתי ונתפס לי כל הגב, לאחר החלמה מאד איטית, נשארו כאבים בצד שמאל של הגב העליון עם נפיחות וכאבים בחזה וכתף שמאל. בהתחלה סבלתי מתחושת נימול ביד שמאל ביחוד בקמיצה וזרת בזמן שינה וגם כאב באותו מקום שלא עוזב אותי עד כה. בדיקת EMG נמצאה תקינה ונשללו האפשרויות לבעיה קרדיאולוגית וגניקומסטיה. הייתי אצל רופא קופ"ח מומחה ונאמר לי כי יתכן וזו עקמת. עשיתי בדיקת CT לגב עליון: "הודגם בקע דיסקית אחורית מרכזית בגובה C4-C5, C5-C6 גורמים ללחץ מינימלי על השק התקאלי, ללא ספיינל סטנוזיס. אני עדיין סובל מתחושת תזוזה של עצמות בגב וחזה שמאל ונראה כי כתף שמאל שלי מעט מורמת ועצם הבריח בצד שמאל שקועה, עברתי פיזיותרפיה, ומלבד הקלה תקופתית הבעיה לא נפתרה והכאבים חוזרים. מה ניתן לעשות? האם זה הפיך? אודה לך על כל תשובה.

לקריאה נוספת והעמקה

נסים שלום נדמה לי שבדקתי אותך במרפאה. נתראה אחרי ה MRI ..

25/03/2014 | 10:36 | מאת: אורלי

שלום רב! אני סובלת כבר כמה שנים מכאבי גב תחתון שמקרינים לרגל שמאל אני מושתלת מזה עשר שנים של פרק ירך ימין ומועמדת להחלפת פרק ירך שמאלי והחלפתשתי בירכיים. אבל לאחרונה הכאבים גברו לפניי שלושה חודשים גמרתי לקבל טיפולים כימותרפיים בשל גידול ברחם ובין השאר קיבלתי סטרואידים אני מטופלת בטרגין 40 פעמיים ביום וכן לאחרונה אישרו לי קנביס רפואי וכן אני עושה טיפולים כירופרקטים (כבר שישה טיפולים ) וכלום לא עוזר לי קשה לי לנהל חיים נורמליים עם הכאבים דרך אגב אני בת 62 השאלה שלי אם הכאבים המתגברים הם בגלל שהגוף עוד לא נקי מהכימוטרפיה או בגלל הפסקת הסטרואידים הייתי בעבר אצל אורטופד הוא אמר שזה עקמת וכן עשיתי צפיפות עצם והבדיקה יצאה בסדר אני נעזרת בהליכון ומה עוד אני יכולה לעשות תודה מראש על התשובה

לקריאה נוספת והעמקה

לצערי מבלי לבדוק אותך לא אוכל לומר לך אם מקור הכאב בירך או בגב. סביר להניח שגם תצטרכי לבצע בדיקת הדמיה של עמוד השדרה המותני - CT או MRI . לאחר אבחנה - אוכל לענות על כל השאלות ששאלת יום טוב

24/03/2014 | 18:25 | מאת: זועבי

שלום ד"ר קיבלתי מכת נפילה והחלקה חזקה ושריטות לפני יומיים בצד ימין בגב תחתון הלכתי לרופא נתן לי כדורים הכאב לא רע והדרגתית יורד אבל מקום הפגיעה נפוח קצת האם זה טבעי ? כמה זמן יימשך ? תודה רבה.

אם בעת כתיבת שורות אלו הכאב עוד לא נעלם - תפנה לאורטופד לבדיקה וצילום.

22/03/2014 | 00:31 | מאת: גילגולה

בעלי בשנתיים לאחר הליך שאיבת דיסק.לפני כשבוע החלו כאבים עזים בהתחלה בגב תחתון ועכשיו רגל ימין.זריקת קורטיזון לא עזרה.ולא משכחי כאבים אחרים.האם במרפאת כאב יכולים לעזור לו ואיך מקבלים הפניה למרפאה שכזאת.תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לפני שפונים למרפאת כאב צריך להבין מה מקור הכאב - פריצה חוזרת ? דיסק אחר ? סיבה אחרת לגמרי ? לכן לא הייתי ממהר למרפאת כאב לפני בדיקת MRI עדכנית ובדיקה של מומחה עמוד שדרה או אורטופד. שירגיש טוב מר גילגולה דר' קינן

16/03/2014 | 16:00 | מאת: איציקק

שלום אני בן 45 ומזה שבועיים סובל מכאביי צוואר שלא עוברים עם תחושה של שריפה בצוואר וכאב קל בגרון,,,מה האפשרויות ואיזו בדיקה עלי לעשות? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום הכל מלבד כאב הגרון נשמע שייך לתחום האורטופדי אבל לאור הכאב בגרון - הייתי מתחיל בבדיקה אצל רופא המשפחה ומשם לאורטופד תרגיש טוב

14/03/2014 | 11:57 | מאת: ינון

שלום רב, אני גבר כבן 40, סובל מזה 12 שנה מכאבי גב (שריר שכמה ימין תפוס) כנראה כתוצאה מתאונת דרכים קלה לפני 12 שנים. אין ממצאים בבדיקות רנטגן, אמאראי וכו'. ניסיתי פיזיותרפיה, שיאצו, דיקור, רולפינג, אלכסנדר ועוד. כל אחד עזר קצת אבל עדיין כואב. מאוד. אני שוקל לעשות זריקות כאב ומעונין לדעת: 1. מה ההשלכות של זריקות כאב (עליה במשקל? חצ'קונים? התנהגות אגרסיבית?) 2. האם השפעת הזריקה מקומית? או כללית? כלומר, אם כואב לי גם בשכמה וגם בצוואר וכם באמצע הגב - האם אזדקק לשלוש זריקות או אחת? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שאלות טובות ממליץ שתפנה אותם למומחה כאב תרגיש טוב