פורום פוריות הגבר - בדיקת פוריות, בדיקת זרע ובעיות פוריות אצל הגבר

הפורום מיועד לשאלות בנושא פוריות הגבר, כגון בירור פוריות ראשוני, תת פוריות על רקע בלתי מוסבר, כשלונות חוזרים בהפריה חוץ גופית, השבחת זרע ואזואוספרמיה - חוסר בתאי זרע. .
3625 הודעות
3099 תשובות מומחה

מנהלי פורום פוריות הגבר - בדיקת פוריות, בדיקת זרע ובעיות פוריות אצל הגבר

למענה מדויק יותר, אם הנכם מנסים להיכנס להריון, אנא השאירו זמן ציפייה לילד ואת גיל בת זוגכן
06/08/2018 | 23:35 | מאת: סיסי

שלום עשיתי בטא לאחר 11 ימים לאחר החזרת עוברים ויצא 170 בטא ויומיים אחרי 296 בטא ,האם זה תקין ?

שלום רב, לפני 5 שנים היה לי כמות זרע של 4 מיליון זרעונים לסמ"ק כפול 3 סמ"ק. סה"כ 12 מיליון זרעונים. בבדיקה חוזרת שערכתי בחודש שעבר נמצאו מיליון זרעונים בסמ"ק כפול 2 סמ"ק. סה"כ 2 מיליון זרעונים. חוויתי מספר בעיות בריאות לאחרונה ורציתי לדעת האם יכול להיות קשר: - בקע מפשעתי קטן- מלווה אותי כבר שנה. - אבן בכניסה לדרכי השתן חודשיים לפני בדיקת הזרע - דלקת שיניים שבועיים לפני הבדיקת זרע - כבד שומני במידה בינונית (מלווה אותי זה מספר שנים, דווקא בשנתיים האחרונות ירדתי במשקל ואני שומר על משקל תקין עם שיפור קל במצב הכבד השומני) האם אחד מהגורמים הבאים עשוי להיות חשוד בירידה בכמות הזרע או אין קשר? תודה רבה

שלום רב, אני חולה PCD, עלי לעשות בדיקה זרע. קיבלתי היום מרופא השיניים מוקסיפן פורטה עקב דלקת בשן, האם האנטיביוטיקה הזו עלולה להשפיע באיזשהו אופן על בדיקה הזרע או שאין קשר? תודה מראש

עשית בעבר בדיקת טסטוסטרון בכללית, ערכים היו 6. שזה היה מתחת למינימום. מאז יוני נכנס מדד חדש centuar לבדיקה בכללית בריאות. במדד שציינתי. ויש לי 13 שזה באמצע לא מינמום לא מקסימום. מהו המדד החדש? ומה בפועל השינוי בהתאמה בין המדדים. כמה זה 13 במדד החדש לפי הישן? שאלה נוספת, האם הבדיקה שקיימת בארץ לזרע ערכה ביתית היא אמינה וניתן להסתמך עליה? יש ערכה בארץ שמומלצת כאמינה? רופא משפחה צסרב לתת בדיקת זרע.

לוקחת זרע מבנק הזרע. אשמח להתייעץ איתך בעניין 1. האם בנקי הזרע מקפידים בבחירת זרע איכותי בלבד ועושים את כל הבדיקות הנדרשות כגון הלוספרם ואחרות , תנועתיות, מבנה ,שברים ואפשר לסמוך על כך שהזרע יפרה ביצית תקינה וצעירה 2. האם רצוי לקחת מבנק הזרע זרע שכבר הניב הריון או שזה לא חשוב משום שהזרע איכותי על פי בדיקת כל הפרמטרים.. תודה

22/07/2018 | 17:36 | מאת: שאלה.

שלום רב, ותודה על עזרתכם. בן 37, אתמול קיבלתי מכה קלה מרשלנות ומהירות מספוג הרחצה תוך כדי המקלחת באשך השמלי, (שבו יש לי מזה תקופה וריקוצל קל). כאב לי באותו הרגע בזמן המכה, אבל לא עד כדי כך. שמתי לב לאחר מכן בהמשך היום והלילה , על כאב עמום ולחץ באשך, המקרין לבטן, בעיקר בישיבה זקופה ובשכיבה, גם יום לאחר מכן. האם זה בעיה עקב עניין הויריקוצל, האם התופעה מוכרת ורגילה, האם יעבור לאחר מספר ימים לבד מעצמו או שמה מצריך איזו שהיא בדיקה שהיא? אודה על עזרתכם. תודה מראש.

16/07/2018 | 14:10 | מאת: מצרפת בדיקות תוצאות זרע (מאיה מהשאלה הקודמת)

מצב תוצאות בדיקת הזרע Abstinence 4 days Apperance n Viscosity n pH 8.2 Volume 1.6 ml Concentration 71 mill/ ml Total count 113.6 million Motility 35 % Grade prog Vitality 60 % Morphology (by strict criteria) Normal 1 % Borderline*** (close to normal) 2 % Head defects 97 % Midpiece defects 9 % Tail defects 9 % Premature cells / W.B.C / mill/ml

15/07/2018 | 05:34 | מאת: מאיה

פרופ' שלום, ב2014 נכנסתי להריון ספונטני במהירות הבזק. בשבוע 9 גילו שהעובר לא מתפתח ועברתי גרידה. התחלנן בירור גם אני וגם בן הזוג ונמצאו אצלו מדדי מורפולוגיה נמוכים של 2 % או אפילו 1%.(אצלי צילום רחם תקין) הרופא עדיין חשב שאוכל לנסות טיבעי אך התעקשתי לא לחוות טראומה בשנית והתחלתי לקבל זריקות גונול ומייד בהליך הזרעה ראשון ניקלטתי להריון תאומים.(באפריל 2016) בשבוע 9 תאום אחד ניספג והשני תודה לאל היום בן שנה ושמונה חודשים. ניכנסתי שוב להריון ספונטני ממש עכשיו כאשר תאריך ווסת אחרונה ב 5.5.2018 והיום בשבוע 10 בדיוק התחיל דימום קל ובבדיקות שנערכו במיון התבשרתי שהעובר הפסיק להתפתח וכמובן הןא ללא דופק, מחראני צפוייה לגשת לגרידה. בלילה מצאתי את המחקר שלך לגבי מורפולוגיה ועוברים שמפסיקים להתפתח בטרימסטר הראשון. נשמע לי ממש הבעיה שלנו. קראתי כי יש צורך בהפריה חוץ גופית. רציתי לדעת אם השבחת זרע והזרעה לא תספיק? האם עדיף ivf? ומה עוד האופציות הקיימות? תודה מראש, מאיה.

06/07/2018 | 13:55 | מאת: ש.

שוב שלום, רציתי להוסיף מכיוון שאני חולה IBD פעיל (כבר לא מעט זמן), יכול להיות שישנו קשר לזה? הן חוסרים והן סיבוכים / זיהומים? שוב תודה!

ראה תשובתי הקודמת לגבי בדיקת הדם שיש לבצע.

12/07/2018 | 15:51 | מאת: ש.

תודה.

06/07/2018 | 13:50 | מאת: ש.

שלום רב, בן 39, נמצא וירקוצל לפני כמה שנים דרגה ראשונית נמוכה. לכן רציתי לשאול קודם כל, על מה משפיע הוריקוצל, האם על השפוכה או על הזרע עצמו? והדבר השני, ככל הנראה המצב החמיר (בבדיקות ובירורים כרגע, אבל עד אז), מכיוון שבעת השפוכה, שמתי לב להחלשות משמעותית מפעם לפעם בעת קיום יחסים, כאילו נעצר, נתקע ו/או חוזר אחורנית (הרגשה). האם מוכרת לך תופעה זו, ומה היא מרמזת. כמו כן מה עליי לבדוק בעניין זה? (עדיין לא נשוי וללא ילדים, לכן עניין זה מעסיק ומלחיץ אותי על יתר המידה). שמתי לב כאן, שאנשים רושמים על חוסרים, לכן כמו כן, חולה IBD וסובל לאחרונה גם מאנמיה התחלתית, (לוקח תוספות לספיגה). תודה מראש על העזרה הכה חשובה!

שלום וברכה. וריקוצל אכן יכול להשפיע ולכן יש להתייעץ עם אורולוג מומחה לפוריות הגבר לגבי המצב הנוכחי. במקביל יש לבצע בדיקת דם לפרופיל הורמונלי הכולל פרולקטין, טסטוסטרון, TSH ו FSH כדי לראות האם רמתם בדם תקינה.

12/07/2018 | 15:52 | מאת: ש.

תתודה רבה.

03/07/2018 | 16:36 | מאת: PCD

שלום רב, אני בן 36, חולה PCD, לפני בדיקת זרע לצרכי טיפולי פוריות. אני אמור לעשות בדיקת זרע שבוע הבא, והיום יש לי חום, 38 מעלות, וכאב גרון. 1. האם עלי לדחות את בדיקת הזרע? אם כן, בכמה זמן. 2. רופאת המשפחה נתנה לי הפניה לחיסון פרבנר (באישור הקופ"ח), האם מותר לעשות את החיסון בשבועות שלפני בדיקת הזרע? אם נדרש זמן המתנה? אם כן, כמה? תודה רבה

כאשר יש חום של מעל 38 מעלות, רצוי לחכות 10 ימים לפני ביצוע בדיקת הזרע. לגבי החיסון אינני יודע את השפעתו.

אני בהריון בשבוע 6 עם עובר תקין שק הריון תקין ודופק לעובר תקין עשיתי בדיקת תאולטרסאונד ומצאו המטומה 4 מילימטר צד שמאל ברחם. מה הכוונה? אין לי דימומים ............................................... תודה רבה

יש להיוועץ ברופא נשים. בהצלחה

28/06/2018 | 13:18 | מאת: ירון.

שלום רב פרופ', יליד 80, לאחרונה מצב שפוכה מוקטן (מחודש לחודש), הבנתי מהפורום שאין קשר ישיר לעניין של ויריקוצלה וזרם השפוכה. אך, האם ישנו קשר ישיר לחוסרים בגוף כגון (ברזל) ואנמיה? תודה מראש על תשובתך.

כדאי לבצע בדיקת דם של פרופיל הורמונלי הכוללת TSH, FSH, טסטוסטרון ופרולקטין ולראות את רמתם בדם כדי לדעת האם יש לכך השפעה על מצב השפיכה.

20/06/2018 | 09:57 | מאת: אנונימי

שלום רב, בן 45 נשלח לבדיקת זרע לאחר ניסיון של יותר משנה להיכנס להריון. להלן התשובות: נפח 2.5 מ״ל ריכוז 32*10 במ״ל מספר תאי זרע בדגימה 10*80 סוג תנועה בעיקר IV II התנזלות חלקית לאחר כ-95 דק׳ צבע לבנבן PH 7.5 לויקציטים מעטים בדיקה מורופולוגית נמצאו: לא נצפו תאי זרע בעלי ראש צוואר וזנב תקינים. 4%< פתולוגית ראש תא זרע 72% פתולוגית 22% MIDPIECE פתולוגית זנב 6% מה זה אומר? ומה המלצתך לטיפול? תודה רבה.

על פי בדיקת הזרע שצירפת, מבנה התאים בזירמה אינו תקין. מומלץ לבצע בדיקת אבחון מקיפה של פוריות הגבר בהגדלה גדולה ותרבית לשלילת חיידקים בזירמה. בדיקה זו תראה את מצבו האמיתי של הזרע וכן את אפשרויות הטיפול העומדות בפניך.

19/06/2018 | 12:30 | מאת: אנונימית

מנסה לצרף קטבץ ללא הצלחה . כאן הקלדתי את התשובה בבקשה נפח בml 5 צמיגות תקינה צבע אפור חיוור התנזלות 35 דקות Ph 9 ריכוז זרע 18 מיליון למ"ל אחוז בתנועה 50% תנועה פרוגרסיבית מהר 60% פרוגרסיבית איטית 13% תנועה סיבובית 9 תנועה במקום 18% צורות פתולוגיות 98% . תיאור צורות פתולוגיות - אקרוזום קטן/ שייר ציטופלסמה בצוואר תאים עגולים 0.4(M/ml) תיאור מורפולוגיה -בעיקר קטנים סיכום הבדיקה Teratozoospermia+ph high אשמח לגעת סיבות ופתרונות לציין בבדיקה זו יש שיפור בריכוז לפני זה היה 6 מיליון ועוד דבר - מספר ימי המנעות יותר משבוע . האם זה משפיע . המון תודה

משך ההימנעות יכול לגרום למצב של ריכוז גבוה יותר. כדי לראות האם אכן מדובר בשיפור נכון ואמיתי של מצב הזרע, יש לבצע אבחון מורפולוגי בהגדלה גדולה. זהו האבחון המלא לפוריות הגבר. במרכז ברטוב אנו מבצעים בדיקות אלה על מנת לתת אינדיקציה נכונה על מצב הזרע הכולל.

כאן אני מצרפת קובץ לתשובה של בדיקת זרע אחרונה

לא צורף הקובץ

זה הקובץ דר בבקשה

18/06/2018 | 15:15 | מאת: אנונימית

שלום וצהריים טובים בעלי בן 30 . יש לנו ילדה בת 6 . מזה כשנתיים או יותר . מנסים להריון ללא הצלחה . התברר מסיבה גברים . מיעוט בזרע . בחודש פברואר מזה כשנה עבר ניתוח וריקוצלה . מאז בצע מספר בדיקות של זרע . תוצאה של מיעוט . עברתי מספר ivf שלושה. אחרון צלח אך עברתי הפלה כי עובר לא התפתח. שק הריון ריק. היום קיבלנו תוצאה של בדיקת זרע . הכמות בשיפור מ 6 עד 18 . אך התקבלה אבחנה של ph high + teratoZOOspermia Ph 9 . על מה זה מעיד? מה הסיבות ? האם אפשר לתיקון ? סוף סוף השתפר הרכוז .פתאום פוגשים ונתקלים בבעיה אחרת ! לציין משגל לפני הבדיקה היה לפני שבוע . האם זה מדפיע על התוצאות? תודה

אשמח שתצרפי כאן את תוצאות הבדיקה. ממה שתיארת יש בעיה במבנה התא (בבדיקה תחת סעיף מורפולוגיה).

שלום רב, ותודה רבה על עזרתכם. בן 39 ברשותי מזה מספר שנים (לפי בדיקת אולטרה סאונד) ויריקוצל קל. ככל הנראה החמיר עם הזמן, מכיוון שישנה רגישות על יתר המידה (בימים האחרונים) באשך והקרנה לכיוון בטן תחתונה בעת ישיבות בזוויות מסיומות. ובעיקר לקראת סוף יום, נפיחות ומעין התרחבות שלהם. בעת קיום יחסי מין לאחרונה, מרגיש מעין חסימה ושפוחה מוקטנת יותר ויותר, בזמן האחרון. האם עושה נזק בעת קיום יחסי המין, וצריך להתנזר כעת מקיום יחסים כלל, במילים אחרות בשל כך, האם עושה נזק בלתי הפיך ? תודה מראש על תגובתכם ועזרתכם החשובה !!!!

כדאי לפנות לבדיקה של אורולוג לגבי הנושא הזה.

בן27בריא בדכ(עובד לומד כושר חיי חברה) לאחרונה סובל מקושי להגיע לזקפה ודחף מיני ירוד. לאחר פניה לרופא משפחה הופנתי לביצוע בדיקות דם וע''פ תוצאות הרופא שלל סיבה רפואית ורשם ויאגרה 100מג חצי כדור במידת הצורך-שולל שימוש סמים ואלכוהול T-TOTAL 26.6(גבול עליון28.6) TSH 1.43(עליון4.8) PROLACTIN 212(עליון375) האם הסיבה בכל זאת היא הפרולוקטין,או יכולות ליהיות עוד סיבות.מה עלי לעשות? תודה

מצב הפרולקטין עלול להשפיע על מצב הזרע. יש להתייעץ עם אורולוג מומחה לפוריות הגבר או אנדוקרינולוג.

שלום רב, ותודה רבה על תגובותייך, האם "תרבית בזירמה" לבדיקה בשל זיהום חיידקי, מתכוון למתן שתן, או שמה למשהו אחר? תודה מראש

תרבית בזירמה - מדובר על בדיקת זרע.

08/06/2018 | 11:08 | מאת: ב.

שלום רב, ברצוני לשאול אותך, האם ניתן להשביח ולעלות ספירת זרע באופן טבעי ללא תרופות וכדורים? במידה וכן, איך ניתן לעשות זאת? תודה מראש בריאות והצלחה.

אם יש זיהום חיידקי במערכת המין של הגבר, טיפול אנטיביוטי יכול לשפר את ספירת הזרע בחלק מהמקרים. יש מקרים ששינויי תזונה ו/ או טיפולים אלטרנטיביים כגון דיקור סיני גם הועילו בשיפור מצב הזרע.

שלום ככה אני מנסה להקלט להריון אך נראה לי שאני לא קיבלתי מחזור ואחרי 31 יום קיבלתי מחזור מוזר ושוב אחרי 33 יום הופיע לפתע הפרשה ורדרדה אני מרגישה רגיל למעט כמו כאבי מחזור לא נראה לי שזה השרשה הי קראתי שנדרשה זה שבוע לפני תאריך המחזור וכאן יש איחור המחזור היה מגיע כל 28 יום ולפתע החל ככה לאחר שוב ושוב האם ההפרשה הורדרדה זה למעשה המחזור שלי אני ממש לא יודעת מה קורה לי אין לי בחילות או שתן תכוף או גודש בחזה הכל כרגיל למעט כאבי בטן תחתונה לעיתים אשמח להסבר

נא לפנות לרופא נשים בנושא

05/06/2018 | 22:15 | מאת: בני.

שלום רב, מצטער מראש על השאלה. אך אין לי את מי לשאול. בן 40 בשנים האחרונות מזוהה עם קוליטיס קיבית. לאחרונה בהתלקחות רצינית ועיקשת (מזה לא מעט חודשים), בשל כך חוסר פתאומי בברזל "אנמיה". לאחרונה שמתי לב שבעת קיום יחסי המין, השפוחה בסוף כאילו לכודה ולא זורמת כמו בעבר ויותר מימית. (הכל נראה ומרגיש סביר, חוץ מזה עד לרגע השפוחה). שאלתי היא; האם קשורה חד-משמעית לעניין האנמיה, וברגע שאשפר וישתפר (ברזל+חומצה פולית), אז גם תופעה זו תעבור, או שמה כלל לא קשורה לעניין זה? תודה מראש ושוב, סליחה על השאלה.

שלום כדאי לבדוק אם יש לך זיהום חיידקי כלשהו על ידי ביצוע תרבית בזירמה.

31/05/2018 | 12:37 | מאת: שי

שלום עקב כאב פתאומי בבטן וחשד לאבנים בכליות הופניתי לרנטגן, והטכנאית סרבה לשים לי מגן עופרת על איבר המין והאשכים (2 צילומים). אני ואישתי לפני טיפולי פוריות, ויש לי תור לבדיקת זרע שבוע הבא. האם בעקבות הרנטגן בבטן ללא כיסוי עופרת עלולה להיות פגיעה בזרע- מבחינת די.אנ.איי או איכות הזרע? האם מומלץ לדחות את בדיקת הזרע ו/או טיפולי הפוריות בגלל זה? תודה

נא לפנות לאחד מהמכונים הטרטולוגיים (יש מכון כזה של משרד הבריאות בירושלים) והם יוכלו להגיד לך האם החשיפה לקרינה הייתה משמעותית.

27/05/2018 | 15:56 | מאת: דנה

שלום, בעלי עבר השבחת זרע ובוצעה הזרעה היום. להלן תוצאות השבחת הזרע, אשמח אם תוכל לפענח את תוצאות הבדיקה והאם הזרע מספיק טוב בשביל להפרות ביצית? מורפולוגיה תקינה 3%. שיטה:gradients. נפח: 0.8 ריכוז זרעונים בתנועה מתקדמת(מיליון/מ"ל):24 סה"כ זרעונים בתנועה מתקדמת(מיליון): 19.2

שלום המורפולוגיה אינה בתחום התקין. מאחר שמדובר בהזרעה רביעית, יש מקום לבדוק לעומק. ממליץ על להגיע אלינו לאבחון מורפולוגי בהגדלה גדולה של פי 6000. בהגדלה מיוחדת זו, ניתן לראות את הפגמים במבנה וכך להחליט האם הזרעה היא הפיתרון הנכון עבורכם או שיש לעבור להפריה חוץ גופית עם מיון זרע.

17/05/2018 | 20:34 | מאת: מ.

שלום רב, איך מבוצעת תרבית של הזירמה תודה רבה

על מנת לבצע תרבית בזירמה, לוקחים חלק קטן מהזירמה וזורעים על קרקעי מזון שנמצאים על צלחת פטרי. אם צומחים על הצלחת חיידקים או פטריות, ניתן לזהות אותם ועל ידי אנטיביוטיקה מתאימה - אפשר לטפל.

14/05/2018 | 13:58 | מאת: יוסף

שלום רב, אבקש את חוות דעתכם המקצועית באשר לתוצאות הבדיקה. בכבוד רב

בבקשה כתוב את פרטי הבדיקה, כיוון שאיננו רואים שצירפת קובץ. ניתן גם לשלוח לנו את הבדיקה למייל prof@bartoov.com או לפקס 03-5320593 כמו כן בבקשה תציין זמן צפייה לילד וגיל האישה

11/05/2018 | 12:55 | מאת: מילנר.

שלום שוב, איך ניתן לרפאות ויריקוצל, האם רק ע"י ניתוח, או שמה ישנו טיפול חדיש אחר למשל כדורים או משכות שהם? תודה רבה.

שלום, בטיפול בוריקוצל קושרים ורידים רחבים או בעזרת ניתוח או בעזרת סליל או דבק שמונע את הזרימה בורידים אלו, יש להתייעץ עם אורולוג. בברכה, פרופ' בנימין ברטוב Ph.D

16/05/2018 | 20:58 | מאת: מילנר.

רב תודות.

בתקווה לתשובה מורחבת מעט, בגלל חשיבותה והחששות. תודה מראש!

04/05/2018 | 12:57 | מאת: מילנר.

שלום רב לצוות המומחים, ומצטער מראש על אורך השאלה החשובה לי ביותר. בן 40, לאחרונה מזה תקופה הרגשת חסימה קלה לאחר קיום יחסי מין, (זאת אומרת ישנה שפיכה שנראתה כרגיל, אבל הרגשה כאילו משהו מפריע, בעת השפיכה), ששאלתי בפורום (לא זוכר בדיוק איזה - היה פורום לגברים בזמנו) אמרו שנשמע בסדר, ושאין מה לדאוג.. רק רצוי לעשות ספירה.. לאחרונה, מנסה לשים לב יותר לעניין, ונראה ומרגיש שהשפיחה גם ירדה מבחינת כמות. סובל מריקוצל עדין מזה כמה שנים, וכשלוש שנים גם מקרוהן, ולאחרונה (מזה מספר חודשים), בהתלקחות. ובבדיקות לאחרונה נמצא כמות ברזל וחומצה פולית נמוכה על סף האנמיה. האם יש קשר? והאם ובמידה שמצבי יתחזק וישתפר, ישנו סיכוי שגם זה ישתפר? חשוב לציין, שעדיין לא נשוי והחשש גדול עוד יותר לגבי עניין זה. האם יש מקום לטיפול שהוא, לשיפור?. או שאין מה לעשות במצבים אלה., במידה וישנו, מהו? או שמה יש מקום רק לבדוק, וכמו שתמיד מציעים -ספירת זרע שממנה חושש מאוד, ומעדיף לא לדעת., לעומת זאת חושש שעושה גרוע עוד יותר כרגע בכך שהזמן עובר וחולף ולא בודק ומטפל. אהיה מוכן לעשות את הבדיקה, בתקווה שאדע שניתן לשפר את המצב בעזרת וכגון, תוספים שהם כמו ברזל וכדומה ולו דווקא כדורים או דברים כימיים אחרים. תודה מראש! ושוב סליחה מראש על השאלה הארוכה.

שלום, מקור הזירמה בבלוטות שלאורך התעלה הזכרית. מקור תאי הזרע באשכים כך שאין הכרח לקשור בין השניים. ממליץ לך לעשות תרבית של הזירמה שמא יש לך זיהום חיידקי, במידה וכן ניתן לטפל באנטיביטיקה מתאימה ולשפר את איכות הזרע. בברכה, פרופ' בנימין ברטוב Ph.D

16/05/2018 | 20:58 | מאת: מילנר.

רב תודות.

09/04/2018 | 15:57 | מאת: נירה

שלום, אני בת 27 ובן זוגי בן 29. מנסים להיכנס להריון כשנה. במהלך השנה האחרונה אובחנו 2 הריונות כימיים. לאחר בירור מקיף שכלל את כל הבדיקות נמצא שאצלי הכל תקין. לעומת זאת אצל בן זוגי שבירות תאי הזרע בבדיקת הלוספרם הינה 45%. (שאר המדדים יצאו תקינים). הומלץ לנו לטפל בבעיה ע"י נטילה של 1000מ"ג ויטמין C ו400 IU ויטמין E למשך כחודשיים שלושה ע"י בעלי על מנת לפתור את הבעיה בע"ה. הרופא סבור כי זהו מקור הבעיה ל2 ההפלות (הריונות כימיים). האם לאור ניסיונך מינון שכזה פותר את הבעיה הנ"ל? אף על פי שבבדיקה נמצא 45% שבירות, האם ישנו סיכוי להריון תקין במידה ותא הזרע שיפרה את הביצית יהיה תא זרע תקין ללא שבירות או שבכל מצב יש לקחת את הטיפול ולהימנע מכניסה להריון למשך הזמן הזה כדי להפחית את הסיכוי להפלה נוספת? תודה על המענה

אני ממליץ להגיע אלינו על מנת לעבור בדיקה מורפולוגית מקיפה לפוריות הגבר, שכן לעיתים מבנה הזרע הלקוי עלול להיות הגורם להפלות שעברת. לאחר האבחון תוכלו לקבל ייעוץ פרטני ומקצועי כיצד להמשיך בטיפול.

היי בדיקת זרע נפח 1.8 ריכוז 16×34 תנועתיות 76% ריכוז תאים בתנועה 10×1.6 400ul בטיפולי הזרעה

שלום חסר פרמטר חשוב של מבנה הזרע (מורפולוגיה).

21/03/2018 | 06:46 | מאת: שיר

שלום ד"ר, אני בת 24 לפני כחודש קיבלתי אבחון של שחלות פולציסטיות רק לפי אולוסאונד, מלבד זה המחזור סדיר ואין שיעור יתר ועוד תופעות לוואי שמתאימות לתופעה. אתמול עשיתי בדיקת דם - פרופיל הורמונלי, מאז קבלת התשובות אני לא שקטה והייתי שמחה לשמוע את דעתך. הבדיקות נעשו ביום השני לווסת Prolactin - 186 LH- 5 FSH-4 Estradiol E2 - 759 .Progresteron - 33.8 טטוסטרון - 2 DHEA-s -7 אני מאוד מודאגת, איך האסטדריול כל כך גבוהה וגם הפרוגרסטרון (יכול להיות שהשחלות עם הציסטות מפרישות אסטרוגן?), אשמח לשמוע ממך חוות דעת.. תודה מראש

שלום יש לגשת לרופא נשים המומחה בפוריות על מנת לקבל את המידע המקצועי.

11/03/2018 | 23:25 | מאת: בן 20

שלום, אני בן 20. במהלך גיל ההתבגרות, מגיל 12 עד גיל 16 בערך הייתי נוהג לרוץ 25 דקות ביום 3-4 פעמים בשבוע כדי לרזות. במהלך החורף שמתי לב שהידיים שלי היו ממש יבשות וסדוקות, זה היה לי ככה כל חורף מגיל 13 עד גיל 16-17. בנוסף הייתי סובל מנזלת בעונות מעבר ובחורף. היה לי גם אקנה והייתי מטופל ברואוקיטן במשך 8 חודשים במהלך גיל 15. לפי מה שקראתי, עור יבש וסדוק, אלרגיות לסביבה במהלך עונות מעבר וגם אקנה יכולים להעיד על מחסור באבץ ומחסור באבץ במהלך גיל ההתבגרות יכול לפגוע בהתבגרות המינית, בגדילת האשכים וכך בפוריות, יכול להיות שהייתי מאבד הרבה אבץ בזיעה בזמן הריצות ולא הייתי אוכל בקר או אגוזים לעיתים קרובות אז לא הייתי מקבל הרבה אבץ באוכל, גם הייתי מאונן פעם ביום בערך בגיל הזה מה שהגביר את תצרוכת האבץ של הגוף עוד יותר כי נוזל הזרע עשיר באבץ. בנוסף הייתי צורך הרבה מוצרי חלב, כ 4 מוצרי חלב ביום, לפעמים גם 5. ראיתי מחקר שבו לגברים צעירים שצרכו הרבה מוצרי חלב (מעל 4 ביום) היה ריכוז זרע נמוך בכ 30% מאשר לגברים צעירים שלא צרכו מוצרי חלב כלל, זה הגיוני כי חלב מכיל אסטרוגן. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3712661/ זה המחקר. האשכים שלי נראים לי קטנים, ידוע שיש התאמה גבוהה מאוד בין גודל האשכים וכמות הזרע ורמת טסטוסטרון. האם יכול להיות שאני עקר? האם גודל האשכים לאחר גיל ההתבגרות הוא קבוע או שהוא יכול לגדול או לקטון בהתאם לגורמים שונים? מהו גודל אשכים תקין? האם מחסור באבץ וצריכת מזונות עשירים באסטרוגן במהלך גיל ההתבגרות יכולים לגרום נזק בלתי הפיך לפוריות? אני גם סובל מעודף משקל וידוע שזה גורם נוסף שמשפיע.

גודל אשכים יכול להשתנות בנסיבות שונות. על מנת לדעת את פוטנציאל הפוריות הנוכחי שלך - יש לבצע בדיקת זרע.

08/03/2018 | 14:02 | מאת: רינה

מנסים להיקלט להריון בלהט היצרים בעלי גמר בפעם הראשונה בחוץ (ברח לו). בפעם השניה כ 3 שעות בערך לאחר הפעם הראשונה הוא גמר בפנים. מה הסיכוי להיקלט בפעם השניה? קיימנו יחסים באחת בלילה של 7/3 . לפי בדיקות הדם הביוץ היה אתמול 7/3 בצהריים. אין בעיית זרע. תודה

אם אין בעיה בספירת הזרע, גם בשפיכה שנייה יהיו תאי זרע ובהחלט ניתן להיכנס להריון בצורה זו.

07/03/2018 | 20:54 | מאת: רחל

היי ערב טוב שמי רחל . רציתי לדעת כיצד יודעים מתי הימים הפוריים והזמן ביוץ ? קיבלתי מחזור בתאריכים האלה . ב6.1.18 6.2.18 7.3.18 אשמח לעזרה .

שאלה זו יש להפנות לרופא הנשים שלך

מה הסיכויים להצלחת טיפולי פוריות במקרה שלבעל יש בעיות בספירת הזרע והוא כבר בן 43 (והאישה בת 41)?

תלוי בספירת הזרע. יש סיכוי, אבל נמוך. כדאי להתייעץ עם המומחים במרכז ברטוב כדי להבין את המצב יותר טוב

28/02/2018 | 09:22 | מאת: נרי

שלום רב. אישתי מאובחנת כפוליציסטית. אני לפי דברי הרופא זרע מצוין. ביצעתי 2 בדיקות ולא נצפתה בעיה. לאישתי נשאבו 15 ביציות 9 הופרו. עפ הרופא אלו שהופרו רגיל לא שרדו לאחר היום השלישי ואילו אלו שהוחדרו באיקסי 2 הגיעו לבלסטוציסט. מה יכולה להיות הסיבה?

27/02/2018 | 22:00 | מאת: מוטי

שלום רב, אני בן 40. עקב חוסר חשק מיני ותפקוד מיני ירוד בעקבותיו ולאחר שבדיקות הדם הראו באופן עקבי שרמת הטסטוסטרון נמוכה לקחתי זריקות טסטווירון במשך חצי שנה מדי 3 שבועות. עברתי לאחרונה לזריקת נבידו. לקחתי את השניה חודש וחצי לאחר ההזרקה הראשונה. רציתי לשאול האם ניתן להשיג הריון תחת טיפול בטסטוסטרון - נבידו או טסטווירון. ואם לא - כמה זמן צריך לחכות מהזרקת הנבידו האחרונה עד שאפשר לנסות שוב להשיג הריון. תודה

יש להתייעץ עם הרופא שנתן את הטיפול לגבי שאלה זו.

23/02/2018 | 09:34 | מאת: אני

שלום בעלי עשה החודש בדיקת קולןונסקופיה ולקח כל מיני משלשלים וכדורים. מוביפרפ אנחנו מנסים להיכנס להיריון . האם זה יכול להשפיע שאיזה צורה על הזרע? האם יש צורך להימנע החחודש? תודה

איני יודע מה הם אותן תרופות שבעלך השתמש. כדאי לשאול את הרופא המטפל ולהתייעץ איתו.

18/02/2018 | 07:05 | מאת: נועה

שלום, אני כ3 חודשים לאחר לידה התחלתי חפיסה ראשונה של מינס כשקיבלתי מחזור לפני שבועיים ואני עדין עם דימומים מוגזמים כמו של תחילת מחזור ... אני נוסעת לטיול בעוד יומיים והייתי שמחה לדעת אם יש דרך לעצור את הדימום ? להפסיק עם הגלולות יעזור ? או שיש דרך אחרת ... אודה לעזרה

שלום נועה, ראשית- מזל טוב! שנית- המקום המתאים להתייעצות זו הינו עם הרופא נשים המטפל בך.

01/02/2018 | 10:04 | מאת: אלים

אני כבר חודש יש לי קצת נמנומים אחר צהריים ישנונית בחילות קלות בטן נפוחה אבל חודשיים רצוף מקבל מחזור ליום אחד במקום 3 ימים שבדרך כלל אבל אני עם כדורים של הריון אבל פספסתי כדור אחד יכול להיות יש לי הריון עדיין לפעמים אני מרגישה כמו קפיצות מתוך הבטן הריון קודם דלי נכנסתי להריון עם כדורים וגיליתי רק בשבוע 11

יש לפנות לרופא נשים שיוכל לבדוק האם יש הריון.

30/01/2018 | 15:42 | מאת: אפי

שלום, היום אני שבועיים אחרי החזרת עובר בטא 16, לפני יומיים הבטא הייתה 10 ולפני 4 ימים הבטא הייתה 5... ניראה לך שיש סיכוי שיתפתח משהו? או שזה הריון כימי?

שלום אפי, יש לשאול את הרופא המטפל. בהצלחה

22/01/2018 | 07:29 | מאת: דפני

אני בת 43, בעלי בן 45. נשואים + 2 (הריונות ספונטניים). מזה 3 שנים מנסים להרות. הוחלט על טיפול IVF. השאיבה אמורה להתקיים עוד כשבועיים. בשלושת הימים האחרונים בעלי היה חולה (צינון) אשר לווה בחום של 37.5-38 מעלות. שאלתי - האם הזרעים שלו נפגעו? האם כדאי לדחות את תהליך ההפריה במספר שבועות? טרם התחלתי לקחת את הזריקות. תודה יום נעים!

שלום תהליך ייצור הזרע נמשך כשלושה חודשים לכן חום ביום ההפריה לא ישנה.

14/01/2018 | 23:06 | מאת: אנונימית

עשיתי בדיקת בטא היום שיצאה 160. בדיקת בטא ראשונה שלי. קיבלתי היום דימום חלש,בהפסקות . הרופא נתן לי לקחת תמיכה בג'ל ובכדורים לבליעה אך הייתי בלי תמיכה 4 ימים. יכול להיות שההריון "נאבד" בגלל ההפסקה 4 ימים ללא תמיכה ? בטא שנייה עוד יומיים,כמה היא צריכה להיות בשביל שזה יהיה תקין ?

שלום אנונימית, בטא של 160 מעיד על תחילת הריון. באם ההריון תקין, בדר"כ בדיקת הבטא השניה צריכה להיות בעלת ערכים כפולים מהראשונה. כדאי להפנות את השאלות לרופא נשים המתמחה בנושא. המון בהצלחה בהמשך

01/01/2018 | 21:56 | מאת: מבולבל

שלום רב, אני בן 33, בריא בד"כ. אני ואשתי מנסים מזה מספר חודשים להיכנס להריון. בדיקת זרע שביצעתי הראתה: התנזלות תקינה צבע לבן PH 8 נפח 5מ"ל ריכוז תאי זרע (mil/ml) 74 ריכוז תאי זרע בזירמה (mil) 370 אחוז תנועה כללית % 11 מהירה 0 בינונית 6 איטית 4 במקום 1 סה"כ תאי זרע בתנועה 41 אחוז הישרדות פחות מ-1% חיות 28% מורפולוגיה: צורות תקינות 7% צורות פתולוגיות 93% לאוקוציטית 0.1 הבנתי שאחוז התנועה נמוך ושאחוז ההישרדות נמוך. האם ישנו מקום לחזור על הבדיקה? האם עם הנתונים הללו עדיין ניתן להיכנס להריון ספונטני? המלצות?

יש לחזור על הבדיקה ולבצע תרבית

02/01/2018 | 14:14 | מאת: מבולבל

קודם כל תודה על התשובה לבצע תרבית למרות שרמת הלויקוציטים בבדיקה אינה גבוהה?

כן.

15/12/2017 | 13:52 | מאת: יוסי

שלום, עשיתי בדיקת זרע שגרתית בעקבות וריקוצלה קלה שש לי. וקיבלתי את התוצאות לפני חודשיים. על אף שיש ירידה קלה באיכות הזרע, נראה שהמדדים תקינים. בגלל זה, התנהגתי כמו מטומטם, ולא הלכתי לרופא, אחרי חודשיים ביקשתי בטלפון שיסתכל על הבדיקה ויגיד לי אם יש ורך לבוא. הוא ביקש שאגיע בגלל שיש לי זיהום מדדד wbc - 4. ולא שמתי לב לזה בעצמי. עכשיו אני בהיסטריה שאניכבר חודשיים + מסתובב עם זיהום כזה. האם ההשפעה של זיהום כזה על איכות הזרע בחודשיים שלושה היא דרמטית? אני ממש מש בלחץ.

שלום, אל תקשה עם עצמך. מחזור ייצור של תאי הזרע מתחדש כל הזמן, ולכן לא סביר שיגרם נזק תמידי. גש לרופא המטפל לטיפול בנושא.

14/12/2017 | 11:49 | מאת: שרי

ביום א׳ עשיתי בדיקת דם ביום ה10 להחזרה יצא בטא 11. ביום ב׳ עשיתי עוד בדיקה ויצא 19. ביום ד׳ עשיתי בדיקה ויצא 32. היום - יום ה׳ עשיתי בדיקה ויצא 38.4. האם הריון לא תקין? בבקשה עזרה!! אני ממש אובדת עצות וחייבת תשובות

שלום את השאלה הזו יש להפנות לרופא נשים.

05/12/2017 | 20:37 | מאת: אורחת

שלום, בעלי חלה בחזרת לפני 4 שנים וכיום ביצענו בדיקת זרע אשמח לפענוח והאם יש סיבה לדאגה או שניתן להרות טבעי ומהיר Abstinence 3 days 2-7 (range) Apperance n Normal/ Abnormal Viscosity n Normal/ High pH 8 ≥ 7.2 Volume 2.5 ml ≥ 1.5 Concentration 50 mill/ ml ≥ 15 Total count 125 million ≥ 40 Motility 60 % ≥ 40 Grade prog Vitality >60 % ≥ 60 Morphology (by strict criteria)** Normal 3 % ≥ 4 Borderline*** (close to normal) 5 % Head defects 92 % Midpiece defects 2 % Tail defects 2 % Premature cells / W.B.C few mill/ ml 1>

שלום הריכוז והתנועתיות טובים מאד. המורפולוגיה מעט גבולית. לכן אם אתם נתקלים בקשיים, כדאי לבוא לאבחון מורפולוגי מקיף לפוריות הגבר במרכז ברטוב כדי לוודא את היקף המצב.

22/11/2017 | 21:09 | מאת: אא

ר 22/11/17 20:21 שלום בעבר 4 הריונות ספונטניים ללא קושי להיכנס להריון, שתי לידות של בנות בריאות. בשנה האחרונה מנסים להיכנס להריון ללא הצלחה. בעלי מקבל זריקות טוסטסטרון(סהכ קיבל 4 זריקות עד כה) בלי ידיעה שזה יכול להשפיע על ייצור הזרע (רופא המשפחה המליץ על זריקות ולא ציין תופעות לוואי של דיכוי ייצור הזרע). האם השפעת הזריקות היא מוחלטת או שקיים סיכוי להיכנס להריון בזמן נטילת הזריקה? מה משך הזמן שלוקח לגוף הגבר "להתנקות" מזריקות הטוסטסטרון ולייצר זרע תקין?

שלום רב מתן זריקות טסטוסטרון עלול לפגוע בייצור הזרע. פגיעה זו עלולה להיות הפיכה אך עלולה להיות גם בלתי הפיכה. לצורך מידע מדוייק, יש להתייעץ עם אורולוג המומחה בפוריות הגבר. ניתן להתקשר למרכז ברטוב ולקבוע פגישה עם האורולוגית שלנו שזו התמחותה.