פורום כירורגיית פה ולסת והשתלות שיניים

כירורגיית פה ולסת הינו תחום נרחב העוסק בין היתר בתכנון וביצוע שתלים דנטלים וניתוחים משחזרים של עצם הלסת (השתלות עצם, הרמות סינוס, וכו') במצבים בהם העצם של המטופל לא מספיקה על מנת לבצע שתלים. בתחום טיפולנו גם מקרים של טראומה של הפנים, טיפול בגידולי ראש צוואר כולל גידולים ממאירים ונגעים בחלל הפה, ניתוחים אורטוגנטים העוסקים במומים מולדים בעצמות הפנים. הפורום לא יעסוק בכאבים וטיפול במפרקי הלסת. למעבר לפורום לחצו כאן.
1160 הודעות
1095 תשובות מומחה

מנהל פורום כירורגיית פה ולסת והשתלות שיניים

21/05/2020 | 21:11 | מאת: יעל

שלום, ביתי בת שנה וארבעה חודשים. לפני כחודש התחילה לצוץ שן טוחנת ראשונה בלסת התחתונה. היום שמנו לב כי באזור של השן (היא עדיין חא צמחה כולה) מלמעלה יש מן סימן סגול או דם שהתקרש. האם הדבר תקין או שמצריך בדיקה אצל רופא שיניים? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

זה נשמע תקין תמתינו לצמיחת השן ובמידה ולא חולף תפנו לבדיקה אצל רופא שיניים לילדים בהצלחה

15/05/2020 | 21:06 | מאת: שירה

שתל שחשה כאבים מדי פעם כל הבדיקה והצילום נראו בסדר והיום הייתי אצל שיננית וראתה איזה בליטה נפיחות בדיוק איפה שהתלוננתי תעדכן את הרופאה קבעתי עוד תור אצל הרופאה לאחר שתעדכן מה ראתה לדעתה. אבל האם הגיוני מצב שבצילום ובבדיקה לא ראו שהתפתח עם הזמן או שפשוט השיננית עושה ניקוי יסודי סביב הפה וגילתה משהוא שהתפספס במצב כזה ואם הצילום תקין יכול להיות מצב שלא רואים בצילום ופתאום יש בעיה ומדובר על שתל וכדאי יהיה לפתוח את הכתר ולראות לאור שראתה השיננית לפתוח כי צילום נראה לי לא הגיוני לעשות עוד פעם .

14/05/2020 | 10:46 | מאת: ענת

שלום רב ותודה מראש, לפני חצי שנה עשיתי שתל שעדיין יש אי נוחות וגודש באף וכאבים מדי פעם כי הכירורג אמר לי שהשתל נגע מעט בסינוס ואז פנה ימינה שלא יגע בסינוס. אתמול עשיתי פנורמי וסיטי רק על השתל שנעשה לפני חצי שנה. בעל המרפאה לא שם לי סינר בטענה שזה כבד מאד כעסתי אמר לי להוריד עגילים אבל בטעות נשארתי עם שרשת זהב על הצוואר. לאחר מכן התקשרתי ואמרתי לו והוא ענה שהקרן מתמקדת רק בשתל ובשיניים ולא בצוואר בכלל ולא בגוף והסינר מאד כבד ולא רצה להכביד עלי שזה מקומם בגלל הקרינה. שאלה אליך בבקשה, האם בלי הסינור יש מסוכנות לקרינה בגוף? האם שלא הורדתי את השרשרת זה גם מסוכן? מכיוון שאחרי כמה שעות התחילו לי כאבי גרון כאילו תקוע לי משהו בגרון איפה שהגרגורת קצת למטה, אולי בגלל שלא הורדתי את השרשרת? היום בבוקר יותר טוב, האם זה משפיע ? תודה רבה רבה על תשובתך.

לקריאה נוספת והעמקה

שלךום רב לא נוכל לעזור לך בפורום הזה. זה פורום על כרורגיה פה ולסת ולא על קרינה מצטער בהצלחה

13/05/2020 | 17:43 | מאת: יוסי

שלום רב, אני מעשן, ואני מרגיש כאבים בלסת שנראה לי נובעים מהיניקה החוזרת בשאיפת העשן. האם הדבר עלול להחמיר? האם זה יכול להתדרדר לפגיעה ברקמות?

לקריאה נוספת והעמקה

עישון כעקרון זה הרגל שצריך להפסיק לא יודע על איזה כאב מדובר ממליץ לך להיבדק אצל רופא שיניים תחילה בהצלחה

02/05/2020 | 23:05 | מאת: שירה

שלום, אתמול הבחנתי בנקודה כחולה על החניכיים, ממש מתחת לשן הקדמית למטה. חשבתי שזה לכלוך ולכן צחצחתי את השן וחשבתי שזה ירד, אבל היום שוב הבחנתי בנקודה, וראיתי שהיא נשארה גם אחרי הצחצוח. מה זה יכול להיות? האם דורש בדיקה?

ממליץ לפנות לבדיקה אצל רופא השיניים שלך

14/04/2020 | 13:58 | מאת: שירה

יש לי כאבים לפי דעתי בשתל או בשן לידה אבל די בטוחה שזה מהשתל כי ככה לא הרגשתי אף פעם בשן רגילה כמו תזוזה. השתל נעשה לפני שנתיים בשן עליונה עם הרמת סינוס קטנה במהלך השתל. אבל פתאום בימים האחרונים רגישות וכטב וגם לחא קשר לאכילה והיום שחצחתי באיזור מסוים ירד דם. מה לעשות האם אפשר לקחת משהוא להקלה כי עכשיו בכל המצב גם הקופות לא עובדים רגילצוכם קצת פוחדת לטיפול כלשהו. יש איזה תרופה בינתיים נחכה אולי בקרוב יתנו לכם לחזור לעבודה ואז לא תהיה בעיה וגם לרופאה שלימכי מאמינה שבמתכונת החירום בטח מספר רופאחם מצומצם במיוחד בקופות החולים ,תודה וחג שמח.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, בזמן הקרוב מרפאות שניים עןבדות במתכונת חירום בלבד. תתיעצי אם רופא השיניים שלך. אם הוא מקבל בתקופה הזאת. אבל אם אין כאבים או נפיחות זה לא חירום. בשלב ראשון לקחת כדורים נגד כאבים. במידה והכאב נמשך ורופא השיניים שלך לא מקבל מטופלים יש מרפאות שיניים בבתי חולים שכן עושות עזרה ראשונה. את יכולה להתקשר לבית חולים קרוב לביתך ולראות אם יש להם מרפאה כזאת. בהצלחה

18/04/2020 | 14:05 | מאת: שירה

הבעיה כמה ימים כבר הדימומים הולכים וחוזרים לא באותה מידה אבל מציק כאילו משהוא זז שם ואולי זה עושה את הדלקת. אני אתקשר לקופה כי הרופאה מקבלת שם ונראה אולי אם לא מקבלת יתייעצו איתה טלפונית ואז תגיד מה לעשות. אין צפי כבר לחזרתכם אפילו במשמרות יותר קצרות?

10/04/2020 | 00:08 | מאת: אור

היום נדהמתי לגלות לילדי בן השבע שבשן שיש לו עליה כתר כסף כל השרש חשוף כמעט עד הסוף! ? יש משו שאנחנו יכולים לעשות בבית עד שתגמר הקורונה ויוחזרו מרפאות השיניים? איזה טיפול במרפאת שיניים יש לדבר כזה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, זה לא נשמע כבעיה דחופה אם הילד לא סובל. מקווה שבקרוב יהיו מרפאות. צריך לקחת אותו לבדיקה אצל רופא שיניים לילדים בהצלחה

07/04/2020 | 23:14 | מאת: דליה

בת 65 בריאה. גיליתי גידול עורי בצד האחורי של קצה הלשון. זה נראה קטו ובצבע קרם. מרגישה עקצוץ בזמן התעטשות וגם כשנוגעת בו עם השן. מה זה ואיך להתייחס לזה. רופא עור אמר ששייך לפה ולסת. תודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, את אכן צריכה בדיקה אצל מומחה לכירורגיה של הפה והלסתות בהצלחה

31/03/2020 | 09:09 | מאת: NOT_FOUND

היי דוקטור עברתי לפני 6 ימים עקירה כירורגית של שן בינה כלואה בצד שמאל עדיין יש לי קושי בפתיחת הפה מצליחה לפתוח רק בעובי של אצבע וחצי עכשיו הסתכלתי בפה ופתאום אני רואה שיש לי מן חתיכת עור בולטת חיצונית שצמודה לשן הטוחנת האחרונה בצד של העקירה מזה יכול להיות? זה ממש מכסה את השן מהצד ויש לזה צבע טיפה לבן

12/03/2020 | 22:02 | מאת: קרן

שלום רב, מחלות ריריות הפה, קנדידה וכדומה לאיזה רופא אני צריכה לגשת לבירור? תודה,קרן

לקריאה נוספת והעמקה

מומחה לרפואת הפה בהצלחה

10/03/2020 | 21:54 | מאת: חן

שלום ד"ר. עברתי עקירת שן בינה עליונה ונותרה לי שארית מהשן שמורגשת ואף חותכת לי את הלחי (אני מרגישה אותה עם האצבע ושורף לי מאוד האיזור של הלחי שבו השארית מתחככת (היא מאוד חדה). האם קיימת דרך להסיר אותה? או לשייף אותה כדי שלא תכאיב כך? תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, מתאר לעצמי שניתן להשלים את העקירה את צריכה לפנות לבדיקה אצל כרורג פה ולסת בהצלחה

09/03/2020 | 12:45 | מאת: מרינה

שלום לפני 3 שנים עקרץי שינה בינה תחתונה חצי כלואה, העקירה הייתי קשה מאוד. אחרי העקירה נשאר במקום קטן בלסת התחונה רדום , המצב לא השתפר עד היום . הדבר תא הפריע לי הרבה מאחר והשטח הרדום קטן. לפני 2 חודשים עקרתי באותו צד שן בינה עליונה בבקיעה מלאה , העקירה הייתה קלה מאוד. מאז אני סובלת בימנום ומרגישה שהאזור הלסת העליונה רדום. מה שמפתיע זה שהלשון בצד השמאלה גם מרגישה שרדום לי משהו שלא היה לי דווקא כאשר עשיתי עקירה בלסת התחונה. הרופא שעקר מופתע שהלשון גם רדומה וגם מהמקרה עצמו שקשה מאוד שיהיה פגיעה בעצב כאשר מדובר בעקירה של שן עליונה. הרופא נתן לי מגנזיום , אני כבר בטראומה מהמקרה הקודם , עדיין לא מרגישה שיפור. מה לדעתך זה יכול להיות, האם אולי הייתה בעיה בהרדמה ? אן בעצם יש לי בעיה בעצבים של השיניים. מה אפשר לעשוץ כדי להקל על העניין או האם צריך ללכת להעשוץ בדיקה מסוימת ? אני מרגישה לפעמים שאזור השמאלי של הפנים כואב לי גם!!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב ממליץ להיבדק על ידי כרורג פה ולסת. התלונה לא מתאימה לאנטומיה ולא יכול לענות ללא בדיקה בהצלחה

01/03/2020 | 21:44 | מאת: אנונימי

לפני כשבוע הופיעו לה נקודות בליטות אדומות על הלשון האחורית יותר מאשר בקדמית ממה זה יכול להיות?

לא יודע על מה מדובר ממליץ להיתיעץ עם רופא השיניים שלך בהצלחה

18/02/2020 | 19:57 | מאת: דרור

שלום רב, האם ניתן להסיר ציסטה מתחת לשורש השן, ללא עקירת השן, אלא בחתך כזה או אחר בחיך עצמו. אודה לתשובות מצרף צילום

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, כעקרון עושה רושם שניתן לטפל בשן זו, להוציא את הצסטה ולשמור את השן אך הצילום הפנורמי לא הצילום האידיאלי לבדיקת האפשרות. אחת האפשרויות זו ביצוע צילום סיטי של השן לקבלת תמונה שלמה. כדאי לך לפנות לכירורג פה ולסת או מומחה לטיפולי שורש שעוסק בכירורגיה פריאפיקאלית (זה השם של הטיפול אליו דיברנו) בהצלחה

13/02/2020 | 22:31 | מאת: חן

שלום, עקרו לי את שן 48 לפני 4 ימים שהיתה כלואה חלקית. העקירה עברה מהר ובקלות ולאחריה לא נתנו לי אנטיביוטיקה. עשיתי אחרי 24 שעות שטיפות מי מלח ולקחתי אדוויל. המצב כרגע הוא שצד ימין של הלשון (צמוד לעקירה) כואב לי כשאני מדברת, הוא לא רדום ורק כואב.. ובנוסף יש לי כאב שמקרין לאוזן, בלוטת הלימפה התנפחה לי ויש לי הגבלה רצינית בפתיחת הפה. הייתי היום בביקורת ונתנו לי מוקסיפן לשבוע ושטיפת פה. יש סיבה לפנות למומחה בגלל הלשון? אני ממש חוששת.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב מקווה שהכל הסתדר בינתיים. כעקרון רצוי להתנהל לפי הנחיות של הרופא המטפל. כאב בלשון בצמוד לאיזור העקירה סביר. אבל בינתיים הנפיחות צריכה להיות בירידה והפתיחת פה להשתפר. אחרת כדאי להתיעץ שוב בהצלחה

01/02/2020 | 23:29 | מאת: אלה

שלום רב, האם נכון שבאזור של שן 15-16 אף פעם אין צורך בהרמת סינוס לפני החדרת שתל ? התכנון להשתיל שתל קצר או עם זווית בהטיה. אני עם סינוסיטיס כרונית וחוששת מפריצה לסינוס מראש מודה על התייחסותך ודעתך.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, גם באיוזר 15, 16 יש צורך לפעמים בהרמת סינוס. לגבי הרמת הסינוס וסינוסיטיס אפשר להתיעץ עם רופא א.א.ג. שמתעסק בסינוסים (רינולוג) ולקבל יעוץ רלוונטי לאפשרות של הרמת סינוס במידה שצריך. לא יודע אם יש לך כבר סיטי ואת אכן צריכה הרמה בהצלחה

28/01/2020 | 15:14 | מאת: ניר

אובחן שיש לי דלקת בלסת עליונה מה שיותר מפריע הם כאבי ראש ובחילות שבאו בערך באותו זמן. האם דלקת יכולה אכן לגרום לתופעה של כאבי ראש קשים?

לקריאה נוספת והעמקה

אין לי איך לענות על השאלה הזאת אתה צריך להבדק על ידיד רופא בהצלחה

אתמול הייתי בביקורת אצל הכירורג שעשה לי את השתל, עשה שוב צילום אמר שנראה טוב למרות שהשתל קרוב מאד לשתל של הניב, והודה בפני כי פגע בסינוס וחדר לתוכו עם המקדחה כשהבין זאת סטה ימינה עם המקדחה לפיכך כואב לי עדיין המקום יש גודש אף סתום רק בלילה ששוכבים ובמקום זה משתחרר, אמר שתוך חודש יעבור. רק שאלה אחת אליך אם אתה יודע את התשובה בבקשה, אכן חור בסינוס יסגר הגודש יעבור והכל יחזור להיות כפי שהיה. כרגע מרגישה בכל האף לחץ כמו התקררות שהכל סתום שם נזלת מדי פעם יש לי, כנראה גרם לי לסינוסיטיס נראה לי. מה אתה חושב על מקרה כזה? יש טיפול אפילו אצל רופא אחר, או שהגוף ירפא את עצמו. ושאלה אחרונה. זה הפיך? מפוחדת שככה אשאר. תודה רבה רבה לך וסופש נעים.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, בד"כ "קידוח לתוך הסינוס בטעות" לא יגרום לסינוסיטיס אם האיזור היה בריא. אם יש שאלה של סינוסיטיס ותסמינים מתאימים ממליץ להבדק אצל רופא א.א.ג. ואם יש צורך לבצע CT של הסינוסים בהצלחה

05/01/2020 | 07:36 | מאת: ליאן

דר נכבד בוקר טוב, שאלתי אותך בעבר ושוב שואלת שוב ברשותך, אני אחרי 10 ימים של שתל למעלה ליד הניב. 5 ימים לקחתי מוקסיפן ואחרי יום התחלתי אוגמנטין גם ל-5 ימים מחר מסיימת שהרופאה ביקשה. רק אתמול הכאבים פחתו מעט שהיו באף ובעין, אבל בלילה הנחיר סתום לגמרי בצד השתל לא יכולה לנשום ממנו ובבוקר אחרי שעה זה די משתחרר (מהתחלה הנחיר היה סתום). האם נפגע הסינוס וזה בלתי הפיך? אצטרך בלית ברירה להוציא את השתל בעקבות הבעיה הזאת? מאד מלחיץ אותי...אודה לך מקרב לב על תשובתך ומה עלי לעשות? תודה רבה מירי.

לקריאה נוספת והעמקה
05/01/2020 | 14:34 | מאת: ליאן

בגלל שהנחיר סתום אמרה לי הרופאה לשים אוטרווין לגודש , קניתי אוטרווין מי מלח לתינוקות, ילדים ומבוגרים. זה מקובל? וגם לשים ב-2 הנחיריים או רק בנחיר שהוא סתום שנעשה השתל? תודהה רבההה מקרב לב

שלום רב , אין לי איך לענות על השאלה הזאת בלי לבדוק אותך כולל צילומים. עשרה ימים זה עדיין זמן שיכולים להיות תופעות לואי למרות שלרוב כבר אין. ממליץ לשאול את הכרורג שטיפל בך האם יש בעייה כלשהי. במידה ואת לא סומכת אליו אז את צריכה להבדק על ידיד מישהו אחר שאת כן סומכת אליו. אי אפשר לענות על השאלה סתם ככה בפורום בהצלחה

שלום לרופא לפני כשבועיים וחצי, עברתי ניתוח עקירה כירוגית של שן בינה כלואה, היום,ראה אותי מישהו,שמכיר אותי,ככה פיתאום, כאילו בהומור, תפס בשתי אצבעותיו המקופלות,את הלחי שלי,לחץ משך וסיבב את הלחי, כמו שמסובבים לילד קטן כשעושים לו קוצי מוצי כזה,הרחקתי את הפנים אינסטנקטיבית אבל הוא לא הרפה, כל זה קרה ממש בחלקי שניות, הערתי לו שעברתי ניתוח בחיך וזה לא בסדר מה שהוא עושה, התנצל והיפסיק, אבל,התחלתי להרגיש אי נוחות בלחי, ורמה מסוימת של כאב, אני אשמח לדעת האם ללחוץ,או למשוך בצורה כזו,תוך הפעלת כוח,או בכלל להתעסק עם המקום הזה, בסמיכות של כשבועיים וחצי, פשוט עשוי להזיק לניתוח שעשו לי שם, במילה אחרת, לפגוע במקום המנותח בחיך, ולהביא לנזק כלשהוא ??אפילו מינימלי??ואם זה כן יכול לקרות, מה הנזק שעשוי לבוא בעקבות דבר כזה?? תודה עבור המענה

לקריאה נוספת והעמקה

לא יהיה נזק אבל זה בהחלט יכול לכאוב

29/12/2019 | 10:50 | מאת: ורד

עברתי עקירה שן בינה תחתונה לפני שבוע הנפיחות ירדה,אבל עדיין כואב. אופטלגין נוזלי-מרגיע את הכאב. אבל -כמה ימים עוד מותר לקחת אופטלגין? כתוב על האריזה-עד שבוע!

לקריאה נוספת והעמקה

אפשר לקחת אופטלגין שני כדורים עד 4 פעמים ביום לתקופה דיי ממושכת אבל כדאי לערבב תרופות ולקחת פעם אוטלגין ופעם נורפן, לדוגמא בהצלחה

28/12/2019 | 07:23 | מאת: ליאן

דר שלום ותודה מראש, לפני 10 שנים עברתי 7 שתלים למעלה -6 למטה. שתל אחד למעלה בצד שמאל התנדנד והרופאה הוציאה אותו. שלשום כירורג שמגיע אליה ביצע שתל באותו מקום שהוצא השתל או ליד היכן שהיה השתל (לא יודעת בוודאות אחרי חודשיים שהוצא). שאלתי אותו אם זה פגע או נכנס לסינוס וענה לי כי זה היה קרוב מילימטר לסינוס נגע בסינוס ואז היטה אותו ימינה. שזה קרוב ממש. לא מבינה בזה, השאלה שלי אם חלילה זה נגע בסינוס או עשה חור עם המקדחה בתוך הסינוס, האם יכול לקרות לי נזק בנשימה או הנחיר בצד שמאל שנעשה השתל יהיה סתום לנשימה, אני יומיים אחרי השתל עדין כואב קצת המקום ומרגישה קשה לנשום בנחיר השמאלי. זה יעבור!? חלילה וחס ונעשה נזק יכול לקרות? תודה רבההה על תשובתך. ליאן.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, לא קל לענות על השאת=לה בצורה מדוייקת בלי לראות מה בוצא או לפחות צילום, אבל ברוב המקרים עם תאור כפי שתיארת לא נגרם שום נזק לסביבה. מקווה שהתאור הינו מדוייק סביר שעדיין רגיש אחרי יומיים בהצלחה בהצלחה

12/12/2019 | 14:26 | מאת: משה

שלום דוקטור : בטיפול שיניים עקירה כירורגית הרופא שם לב לנגע פיגמנטוזי בצבע שחור כחול בקוטר 2 ממ בחיך הקשה עליון. נשלחתי לביופסיה. האם הממצא מדאיג? מה האפשרויות של הנגע הנ"ל

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, לרוב לא מדאיג אבל צריך להמתין לתשובת הביופסיה כדי לענות לשאלתך ברצינות בהצלחה

09/12/2019 | 08:46 | מאת: ליאת

שלום. בעברי פפילומה באיבר המין בעקבותיו עברתי שני ניתוחים (cin2). לפני כשלושה שבועות ביצעתי בבעלי מין אוראלי בעודו לובש קונדום שהיה בתוכי קודם. מאז התנפחה לי הלימפה מתחת ללשון ולכיוון הלוע ויש לי כאבים חזקים מאוד. יכול להיות קשר לפפילומה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב לא נראה לי קשור כדאי לבדק על ידי רופא בהצלחה

08/12/2019 | 17:50 | מאת: שלי

שלום, קיבלתי הפניה ל- MRI מפרקי לסת בעקבות - קליקים וקנקים במפרקי הלסת, פתיחת מנשך קדמי, ותזוזה של לסת תחתונה כמה מילימטרים אחורנית. שאלתי את הרופאה האם אפשר לעשות MRI ללא זריקת ניגוד והיא אמרה שאפשר. (אני יודעת שהחומר מצטבר במוח ויכולות להיות לו השפעות שליליות על הבריאות ומכאן החששות שלי ) הייתי רוצה לדעת מה עמדתך בנושא והאם מקובל לעשות MRI גם ללא הזריקה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב זאת שאלה שצריך להפנות לרנטגנולוג מומחה שמבצע את הבדיקה והתשובה תיהיה קשורה למה מחפסים. תשאלי אותו גם לגבי תופעות ולוואי שאת חושבת שיכולות להיות לחומר הניגוד בהצלחה

08/12/2019 | 00:06 | מאת: מרינה

שלום ביום שישי עקרתי את שן הבינה העליונה בצד שמואל השן היתה בבקיעה מלאה ולא היה צריך הליך כירוגי. כיום לאחרי כבו יומיים יש לי תחושת נימול או חוסר תחושה בלסת העליונה. יש לציין כי בעת זריקת ההרדמה לא חשתי כאב קשה היה פשוט כאב רגיל. האם ייתכן ויש פגיעה בעצב ?? מרינה

לקריאה נוספת והעמקה

לא סביר פגיעה בעצב בזמן עקירת שן בינה עליונה. ממליץ לך להבדק תאצל הכרורג שביצע את העקירה בהצלחה

26/11/2019 | 20:59 | מאת: אילן

שלום עשו לי היום צילום פנורמי דיגיטלי ללא הגנה מקרינה זה עדיין בטוח? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

לא יודע לכמת את זה. אני כרורג, לא מומחה בקרינה אבל זה בטח קשור בין היתר לאיזה מכשיר מדובר. המכשירים החדשניים עומדים בתקנים מחמירים ואין להם הרבה קרינה היקפית תצטרך לשאול מומחה לקרינה כדי לקבל תשובה מלומדת בהצלחה

שלום דוקטור: הייתי אצל רופא שיניים והוא הבחין בפצעים אדומים ורדרדים בלשון משם הופניתי לרופאת משפחה שלא יודעת מה הפצעים האלו. והיא נפניתה אותי לבית חולים לכירורג פה ולסת. התור הפנוי רק בעוד 3 חודשים. תיאור הפצעים: נמצאים באיזור הלשון לוע. על גבי הלשון. פצעים אדומים ורדרדים יש לפי דעתי בסביבות 10 פצעים. מה לדעתך זה יכול להיות

שלום רב, חוץ מכרורג פה ולסת אתה יכול לפנות לבדיקה אצל מומחה לרפואת הפה. או בבית חולים או במסגרת פרטית בהצלחה

11/11/2019 | 08:00 | מאת: לימור

לאחר טיפול ארוך עם הרדמה אצל שיננית התחלתי לסבול מכאבים בשרירי הלסת. בהתייעצות עם מומחה פה ולסת התחלתי טיפול תרופתי פלוס מעבר לתזונה רכה ופיזיותרפיה והכאב חלף תוך כמה שבועות. כעת יש לי טיפול שורש ו2 עקירות שצריכה לבצע. חוששת שהבעיות יחזרו עם הלסת בעקבות הזריקות או הטיפול. האם במקרה כזה כדאי לשקול טיפול בהרדמה מלאה? האם זה עשוי להפחית את הסיכויים לבעיות בשרירי הלסת?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב לא נראה לי. אולי הבעייה הייתה הטיפול הארוך. ניתןלתכנן טיפולים קצרים יותר. לא נראה לי שהרדמה כללית תשנה משהו בהצלחה

שלום, מזה מספר חודשים הופיע כתם בצבע שחור כחול וגם נקודות אדומות על השפה התחתונה של השפתיים בתוך הפה. רציתי בבקשה לדעת אם זה מצריך בירור נוסף ? תודה רבה יורם

שלום רב , כן, אכן כדאי לבדוק זאת בהצלחה

דוקטור יקר שלום, תודה על תשובתך, אני מנסה לקבוע תור לרופא פה ולסת המאוחדת מזה שלושה חודשים ולא מצליח מאחר ויש רק אחת כזו, תוכל בבקשה לעזור לי, איפה אוכל להיבדק כמה שיותר מהר. תודה רבה יורם

לפני כ5 ימים ביצעתי עקירת שן בינה ימים תחתונה. קבלתי אוגמנטין כטיפול מניעתי ושטיפות פה(היו 24 שעות שלא שלחתי את התרופה ואז השלמתי את 2 המנות כיום נוסף). היום ירדה הנפיחות סופסוף באיזור ונוצר שטף דם צהוב שיורד לכיוון הגרוו(מגיע לגורגורת). כמו כן החל כאב גרון בבליעה וחום 37.6. האם יש קשר בין הדברים?אני מתחילה לחשוש שאולי חלילה זה זיהום סטרפטוקוקי בגרון בעקבות העקירה.תודה על המענה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, זה לא נשמע כמו זהום אלה כמהלך תקין שלאחר עקירה שאולי הייתה מורכבת. אם לא המשכת להתטפר כדאי ליצור קשר עם הכרורג כדי לודא שהכל אכן תקין בהצלחה

תודה יצאתי קשר עם הרופאה והיא האריכה את הטיפול אוגמנטין במקום 5 ימים ל8 ימים. ליתר בטחון . זה נשמע הגיוני? עדיין יש לי כאב חד בבליעה.תודה רבה

03/11/2019 | 09:12 | מאת: אריק

לאחר עקירת השן קיבלתי שתי חוות דעת לגבי מספר השתלים הנדרש. רופא אחד טוען ששתל אחד לא יהיה יציב כי מחליף שן טוחנת ושן בינה שהיתה בעבר והמאמץ עלול בסוף לקרוס. רופא אחר טוען ששני שתלים זה הכי טוב אבל גם אחד יספיק ואם יתרופף מחזקים וזהו. אני מבין שעקרונית יש מקום לשני שתלים. אני אשמח לעצתכם

שלום רב, כעקרון במקום תוחנת שנייה (כמו 47) מקובל להשתיל שתל בודד. הרבה פעמים גם זה לא בתלוי בגורמים רבים. לא ניתן לתת מענה אמיתי לשאלתך ללא בדיקתך. יתכן ותוכל לקבל את התשובה הטובה ביותר מי מומחה לשיקום בהצלחה

29/10/2019 | 01:03 | מאת: סיון

פתאום ראיתי נקודה אדומה בלוע עם סוג של ראש אדום זה מסוכן? הוספתי תמונה תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, בנוסף לנקודה הקטנה שבתמונה עושה רושם שיש כיפוי לבן בחיך. את צריכה בדיקה מסודרת אצל מומחה לרפואת הפה או כירורג פה ולסת. מי שזמין יותר בהצלחה

28/10/2019 | 12:18 | מאת: SEP

לפני שלושה חודשים הוסר נגע מקצה הלשון שלי. הוא נשלח לביופסיה והכל תקין. אבל הצלקת שנותרה מציקה לי מאוד. אני כל הזמן מרגישה כאילו דבוק לי משהו על הלשון וגם מעין צביטה קלה של קצה הלשון. כשאני מחליקה את הלשון על השיניים התחושה היא שהשיניים מלאות בשיירי מזון וזה ממש משגע אותי. האם התחושה הזו תחלוף עם הזמן? אם לא, מה ניתן לעשות? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, לא יודע להגיד. כעקרון אם יש הפרעה תחושתית לאחר פעולה יכול להשתפר עם הזמן עד כחצי שנה. אם אין שינוי כבר עכשיו לא מאמין שיהיה. צריכה בדיקה מסודרת בנושא בהצלחה

29/10/2019 | 09:46 | מאת: SEP

תודה ד"ר קריינר על תשובתך. ובאופן עקרוני, אם לא יחול שיפור האם ניתן לעשות משהו בנידון?

21/10/2019 | 21:18 | מאת: ישראל

מזה תקופה שאני מרגיש כאב בלסת בצד שמאל בעיקר, וכמו לחץ לא ברור בלסתות משני הצדדים.... בנוסף יש הרגשה מוזרה כשאני נועל את השיניים וכשאני נושם עמוק, הלחץ בלסתות מתגבר כמעט באופן מיידי...ובאזור האף והמצח קורה בעיקר כשאני מנסה לישון... או מדיטציה מה דעתך דוקטור?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אתה צריך להבדק אצל רופא. לפי הסיפור עושה רושם שאצל מומחה לרפואת הפה ולא כרורג בהצלחה

19/10/2019 | 22:33 | מאת: שאלה

שלום, לאחר טיפול אנטיביוטי של שבועיים אחרי ניתוח קוסמטי הופיע חיפוי לבן על הלשון שלא יורד לא משנה כמה אני מצחצח את הלשון. גם אם קמצוץ ממנו הוא יורד לאחר מספר שעות זה חוזר. לאחרונה התחיל טעם מר בפה לפעמים. ניגשתי לרופא המשפחה שחשב שמדובר בהתחלה של פטרת ונתן לי ניסטטין 4 מ"ל ארבע פעמים ביום למשך חמישה ימים. במקביל לקח תרבית שיצאה שלילית. רק ביום החמישי לטיפול ראיתי טיפה הטבה כי החיפוי נהיה דק יותר. רופא המשפחה טען כי כל הפטרת הייתה צריכה לעבור ולכן זה לא פטרת. ניגשתי לרופא שיניים שטען שזה פטרת אבל אמר לי שאני צריך להיבדק אצל מומחה פה ולסת. בנוסף פניתי דרך הפורום למומחה במחלות זיהומיות והוא טוען שקודם כל יש להסתמך על הממצאים הקלינים בלשון כי בהמון מקרים התרבית יוצאת שלילית כוזבת. פניתי לרופא עור און ליין שאמר לי שזה פטרת ואמר שהטיפול בניסטטין הוא בכלל 14 ימים, ונתן לי שבוע נוסף טיפול בניסטטין. אני כרגע באמצע, אני רואה הטבה אבל לא גדולה כלומר לא כל הלבן נעלם. המומחה למחלות זיהומיות כתב לי בפורום שאם מדובר בפטרת שלא מגיבה לניסטטין צריך לבקש תרופה יותר אפטקיבית כמו פלוקונזול. אשמח מאוד לחוות דעתך/עצתך כיצד להמשיך כי נראה ההמלצות של רופא המשפחה לא עולות בקנה אחד עם מה ששאר המומחים ממליצים(יש לציין כי פנייה למומחה פה ולסת בבית חולים ייקח חודשים) ומוזר לי מאוד שרופא המשפחה שלי לא הציע לי את התרופה הזו. תודה רבה!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אומנם הסיפור מתאים לפטרת והטיפול אמור להיות שבועיים כפי שנאמר לך אני לא אוהב לתת אבחנות בפורום ופורום זה לא מקום לחפש טיפול. אתה צריך לפנות לבדיקה אצל מומחה לרפואת הפה ולא כרורג פה ולסת מיכוון שלא מדובר על מחלה שהטיפול שלה הינו כרורגי. מעבר לטיפול התרופתי רצוי גם לצחצח את הלשון מספר פעמים ביום. לסיכום חובה חוות דעת של רופא שיבדוק אותך ולא רק שיחה בפורום בהצלחה

03/10/2019 | 14:45 | מאת: דן

שלום רב, היום עברתי עקירה של שן בינה כלואה במלואה בלסת תחתונה ושל שלן בינה בלסת עליונה מעליה. הרופא לא שם תפרים בלסת העליונה ואמר שאין צורך יש לי דימום לדעתי ואני לא יודע מאיזה מקום זה מלמטה או למעלה. האם לא צריך תפרים בעקירה למעלה? אציין שהיא הייתה בחוץ ולא היה צורך לחתוך את החניכיים. האם דימום כמה שעות אחרי העקירה זה לא משהו נורא? הדימום יכול להיפסק מעצמו או שיש צורך לעשות משהו? תודה מראש וגמר חתימה טובה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב הצלחת ליצור קשר עם הכרורג? זה מה שצריך לעשות במקרים האלו. קצת דמם זה סביר. כמות גדולה לא סביר ודורש טיפול. נושא התפרים לשיקול דעתו של הכרורג בהתאם לצורך. מקווה שהכל השתדר. אחרת אתה צריך לפנות לכרור שטיפל בך ובמידה ולא תצליח להגיע אליו אל למיון בבי"ח בו יש כרורג פה ולסת תורן בהצלחה

04/10/2019 | 09:15 | מאת: דן

תודה רבה על התשובה המהירה. אכן הדימום פסק מעצמו פשוט נבהלתי קצת כי יצא לי ממש הדם מהפה ולא הצלחתי להבין האם זה רוק עם דם או דימום.

20/09/2019 | 16:13 | מאת: לירן

לא יודע אם זה הפורום הנכון אבל לדעתי זה הכי מתקשר לבעיה שיש לי. אתמול בשעות הבוקר כשאכלתי קוראסון התחלתי להרגיש שבצד שמאל שאני אוכל אני מתחיל להרגיש כאבים ברקה. זה כואב לי רק תוך כדי לעיסה, ובצד ימין הכל תקין. חשוב לציין כי הכאבים הם רק כשאני לועס בצד שמאל והם נעלמים לאחר שאני מפסיק ללעוס. עשיתי CT מוח לפני כחודש ואמרו לי שיש לי ציסטה רטנציאלית במערת הלסת השמאלית. אני לא יודע אם יש קשר בין שני הדברים אך זה מאוד מטריד אותי. יש משהו לעשות? איפה אפשר לבדוק? זה משהו שעובר לבד וצריך סבלנות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב קודם כל אין קשר בין כאב ברקה לממצא אקראי בסינוסים. שנים מקומך מבחינת בדיקה וטיפול הינו אצל מומחה ברפואת הפה העוסק בכאבי פנים ולסתות. זאת לא בעיה כרורגית בהצלחה

שלום יש לי בעיות בכלי הדם, בעורק הצוואר צד אחד היצרות 25%,ובבצד השני החלה אי סדירות באיזור אינטימה, לפני4 שנים עברתי אירוע רפרוף עליות, ישנו MVP י.ל.ד יתר שומני דם קרסול ימין נפוח דרך קבע ,לא אובחן הגורם, בעבר הרחוק 1998 התגלה במקרה בדופלר, DVTישן דו צדדי מאחורי הברכיים הטיפול שאני לוקח הוא ליתר.ל.ד ליפידים קרדילוק, טמבקור אומפרדקס טריטייס ומיקרופירין עקב צורך לעקירות שורשים, נקבעו לי תורים, בחודש יולי היה תור ולקראתו הפסקתי את המיקרופירין לשבוע,לבסוף לא בוצעה עקירה כי הרופא לא בא בחודש אוגוסט שוב הפסקתי מיקרופירין והפעם בוצעה עקירה, והיה לי תור להיום,כשאני שוב שבוע בהפסקה של מיקרופירין, לא בוצעה עקירה כי הרופא עזב[כללית סמייל]נתנו לי תור לעוד שבועיים, אני שואל לגביי ההשלכות על ההיצרויות וכלי הדם,כשמפסיקים את האספירין שוב ושוב ושוב כשזה במצטבר יוצא אולי חודש הפסקה,מה מידה ההחמרה שזה יוצר שם במקום ההיצרות? ובמידת ההיצרות?בכמה זה מחמיר את מחלתי, מצבי, שהוא לא מי יודע מה,גם ככה. ומה יהיה אם אלך לעקירה ולא אפסיק את האספירין?אסתבך עם דימום? תודה עבור המענה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, דבר ראשון אין צורך בהפסקת אספירין לצורך עקירת שיניים. רופא השיניים יכול להשתלט על דמם באמצעים מקומיים. לגבי מחלת הכלי דם לא מקומי להביא דעה על בעייה רפואית שלא בתחום התמחותי. אתה יכול לפנות עם השאלה לרופא המטפל או רופא כלי דם בהצלחה

13/09/2019 | 17:28 | מאת: עמרם

שלום דוקטור עברצי לפני עקירת שיני בינה כלואה עם תפרים נמסים עבר כבר חודש מהעקירה והתפרים עדיין לא נמסו היתי אצל הרופא ואמר שהם ייפלו בהמשך מה ניתן לעשות יש דרך לזרז את נפילת התפרים עם שטיפות וכדומה? ותוך כמה זמן המקסימום יש לחכות שהתפרים ייפלו ? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב אם התפרים שם כל כך הרבה זמן הרופא פשוט יכול להוציא אותם. אין בזה בעייה בהצלחה

12/09/2019 | 19:15 | מאת: לי

ערב טוב, בת 27 לאחר עקירת 2 שיני בינה (עלינה ותחתונה). סובלת מכאבים חזקים לאחר 7 ימים מיום העקירה, הפרשה עם טעם רע בפה שנראת כמו מוגלה ירוקה באזור העקירה של השן התחתונה. יש דרך להקל על הכאבים והטעם-ריח הנורא? הורדת תפרים בעוד שלושה ימים. עקירה של שן תחתונה כללה תפרים כי הייתה כלואה.

לקריאה נוספת והעמקה

את צריכה לפנות לרופא המטפל שיבדוק האם הכל תקין או לא ושיטפל בהתאם. לא יכול לעזור בפורום רפואה שלמה

12/09/2019 | 07:17 | מאת: שרונה טל

אני בת 68 וסובלת מליכן פאנוס מזה כמה שנים. השתמשתי בשיניים תןתבות ללא בעיה כי היו לי 2 שיניים טבעיות אחרונות לייצוב השיניים. לפני מעל שנה מאז עקרתי את 2 השיניים האחרונות אני סובלת מתזוזה ואי יציבות בשיני בלסת התחתונה ואני משתמשת רק בלסת עליונה דבר המקשה על האכילה. ןבודאי גם על האסתתיקה.שקלתי השתלה של 3- 4 שתלים כדי לייצב את השיניים. אני לא בטוחה מה עלי לעשות וחיפשתי עצה של מומחה.אני מכוונת להשתלה ביום אחד. מה דעתך, בבקשה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב לא ברור לי מה הכוונה בהשתלה ביום אחד, הרי זו הדרך היחידה להשתיל אם הכוונה היא על שיקום באמצעות תותבת הנתמכת על שתלים. זה בהחלט יאפשר לך לקבל יציבות כמו שהיה לך עם שתי השיניים או אפילו טובה יותר. אין סיבה לא לבצע את הטיפול אם אין נגעים של ליכן פלנוס באיזור. להחלטתך בלבד בהצלחה

מה ידוע לגבי שיטה זו לעומת השיטה הרגילה להרמת סינוס סגורה?

לקריאה נוספת והעמקה

זה גם דרך לבצע הרמת סינוס סגורה. ההבדל במיכשור שמשתמשים בו. בסופו של דבר הטיפול המועדף קשור למיומנות של הכרורג- אם איזה שיטה רגיל לעבוד בהצלחה

08/09/2019 | 22:03 | מאת: אילונה

שלום, לאחרונה התחלתי להרגיש מדי פעם גלים של כאב חד בלסת העליונה בכיוון הלחי. הכאב ממוקם לא רחוק מהמפרק של הלסת (אבל לא שם). לא ברור לי אם מקור הכאב בעצם הלסת או בחך. הכאב מרגיש כמו דקירה במחט מלובנת. הוא מופיע כמו מספר גלים קצרים ותכופים של כאב שמופיעים ומיד נעלמים. אחרי מספר גלים כאלה הכאב נרגע, אבל אחרי כמה זמן (בין 15 דקות למספר שעות) הוא מופיע שוב. התופעה התחילה פני חודש, אח"כ כמעט נעלמה אבל בשבוע האחרון הופיעה שוב בצורה אינטנסיבית. כשזה רק הופיע לפני חודש חשבתי שהכאב נגרם עקב זה שלעסתי משהו קשה בשן טוחנת שלפני שנה בוצע בה טיפול שורש והתקינו בה כתר, אבל רופא השיניים בדק ובצילום (של השן שטופלה בלבד) נמצא שהשן והכתר נראים תקינים. כאמור הכאבים חזרו בשבוע האחרון ובאופן תכוף יותר, אבל הבעיה שאין לי מושג למי לפנות להמשך בירור. חבר ייעץ לי ליפנות לרופא פה ולסת אבל כל מה שמצאתי זה כירורגיה. האם זה נראה קשור לתחום זה? מה יכולה להיות הבעיה? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב לפי הסיפור ובמידה ולא מדובר בכאב ממקור במשנן,כדאי לך להיבדק אצל מומחה לרפואת הפה העוסק בנושא של כאבי פנים ולסתות. במידה והבדיקה תקינה ולא נמצא מקור לכאב, אז השלב הבא יהיה בדיקה אצל נוירולוג רפואה שלמה

05/09/2019 | 21:18 | מאת: מדר

שלום רב ד"ר אני אחרי עקירה כרורגית וצפוי לעבור בעוד חודש הוצאת עוד 2 שיניים אחת למטה כלואה במלואה והשנייה מעליה. בעקירה הנוכחית סבלתי ביום הראשון מכאב חזק ביותר. לקחתי רוקסט + שמעביר את הכאב אבל לשעה בערך ואז שוב כואב. למה בעצם לא נותנים תרופות יותר חזקות לקחת כמו טרמדול? כי המחשבה על הכאב בעקירה הבאה מאד מפחידה אותי. כמה כדורים ניתן לקחת ביום לכאבים בכלל? ושאלה נוספת אחרי כמה זמן ניתן לאכול כמעט רגיל ומתי יותר קל לפתוח את הפה? תודה רבה וערב טוב.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, סוג וכמות התרופות נרשמים לפי שיקול דעתי של המנתח ובנוסף יש מגוון תרופות ללא מרשם שאפשר להיעזר בהן. רמת הכאב משתנה מאדם לאדם וצריך להתאים את התרופות. מה שלא יהיה עקירת שן בינה הינה פעולה שמלווה בכאב לאחר מכן ויש צורך במתן תרופות לשיקוך כאבים כמות הכדורים שניתן לקחת משתנה מתרופה לתרופה. צריך להתיעץ לגבי זה עם הרופא המנתח שממליץ אליהן. לגבי האוכל-ניתן לאכול רגיל למחרת אבל רוב המטופלים לא מסוגלים לכך למשך מספר ימים. משתה מאדם לאדם. גם פתיחת הפה משטפרת בקצב שלה וזה גם משתנה מאדם לאדם. לפעמים יש צרך בביצוע תירגול לשיפור פתיחת הפה בהצלחה !

03/09/2019 | 21:49 | מאת: דן

שלום ד"ר עברתי אתמול עקירה כרורגית של שן בינה בלסת שמאלית תחתונה. היו לי כאבים חזקים אתמול שהיום פחתו אבל עדין כואב, אין דימום. אך הופיע לי חום אתמול בערב והיום מדדתי בערב והיה 37.5 קיבלתי אנטיביוטיקה אחרי העקירה. רציתי לשאול האם זה דבר שכיח שיש חום? יש דרך שניתן להקל על הנפיחות? תודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אכן רואים קצת חום לפעמים לאחר עקירות. כל עוד לא מדובר על חום גבוה (מעל 38,5) אין מה לדאוג ואמור לחלוף תוך יממה עד שניים. לגבי הנפיחות היא תיהיה מקסימאלית לאחר יומיים ולכן צפויי החמרה מחר. אין מה לעשות חוץ מי לקרר את המקום, דבר שלא יורד נפיחות אבל יתכן וזה יתנפח פחות ויכאב פחות החלמה מהירה

לפני מספר חודשים במהלך ביקור אצל רופא שיניים התגלתה אצלי ציסטה מתחת לשן בלסת התחתונה שנוצרה כתוצאה מטיפול שורש שעשיתי לפני שנים רבות. לפני מספר ימים עברתי טיפול אצל כירורג שהסיר את שעריות השן מעל לציסטה ולקח חלק מהציסטה לביופסיה ובעוד כ3 שבועות יש לי ביקור חוזר. מספר שאלות: הציסטה יצרה לחץ על העצב וגרמה לשיתוק חלקי של אזור הלסת מבחוץ, האם יש סכנה שההרגשה לעולם לא תחזור? בנוסף הכירורג לא הוציא את כל הציסטה אלא לקח חלק קטן לדגימה, האם זה אומר שצריך עוד ניתוח כדי להוציא את השאר? ולבסוף, כאשר פניתי למיון ולקבלת טופס 17 לפי המלצת רופא שיניים לטיפול מיידי של הציסטה, עדיין לא היה שיתוק, הטיפול האיטי של הקופת חולים בטופס 17 לניתוח הביא לקח שניהיה לי שיתוק (עברו 4 חודשים), האם זה מתאים להגדרת רשלנות רפואית? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אני מאמין שלא מדובר על שיתוק אלה על ירידה חלקית של התחושה. אם אכן הייתה קיימת לפני הביופסיה צפוי לחלוף תוך מספר שבועות עד חודשים. במידה והביופסיה הינה דגימתית אז סביר שתצטרך ניתוח נוסף להסרת הנגע אך הפעם עם אבחנה מדוייקת שתאפשר לקבל את הטיפול הנמתאים לנגע. בכל זאת את השאלות הללו רצוי לשאול את הרופא המנתח, שיכול לתת תשובות יותר טובות ממה שאפשר במסגרת של פורום בהצלחה

24/08/2019 | 16:56 | מאת: יעקב

שלום לרופא אני נוטל מיקרופירין 75, עומד לעבור מספר עקירות שורשים במצב זה מה קורה עם נטילת האספירין,? יש שאומרים שאין צורך להפסיק נטילת האספירין לצורך העקירות, ויש שאומרים שיש להפסיק למספר ימים, אז מה באמת יש לעשות? מדוע הדעות חלוקות? ושאלה חשובה, במידה ולא אפסיק את הנטילה, מה קורה בזמן העקירה, היש סכנה לדמם? ואם כן באיזו מידה? האם יש פעולה מסוימת שמבצע רופא השיניים לחולה, בזמן עקירה, במידה ולא הפסיק את נטילת האספירין? איך זה משתלב בידיוק?יש דמם,או שאין דמם מיוחד? אשמח לקבל הבהרות על כך

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב אספירין במינון נמוך שך 75 מג ליום לא אמור לגרום לדגמם משמעוטי בזמן עקירת שיניים. הכרורג המטפל אמור לדעת להשתלט על הדמם האפשרי. אין צורך בהפסקת הטיפול בהצלחה

22/08/2019 | 22:05 | מאת: דן

שלום בעבר,אחרי שקיבלתי זריקת דיפרוספן, משום מה פיתחתי אחרי כמה שעות,סימפטומים קשים,כמו כאבי ראש לוחצים,טיניטוס,הרגשה כללית רעה,תופעות שנימשכו חודשים רבים, אני עומד לעבור עקירות שיניים,שאלתי, האם באיזה שהוא מחומרי ההרדמה ברפואת שיניים,בזריקות ההרדמה,ישנם חומרים כימיים,שיש בזריקת הדיפרוספן? האם יש מקום לחשוש,? או שאין קשר בין החומרים שבדיפרוספן ומאלחשים בטיפול שינייים? תודה רבה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

אכן אין קשר בין הדברים בהצלחה

21/08/2019 | 13:42 | מאת: דניאל

שלום, לפני כחודשיים רופאת השיניים זיהתה נגע אפור-כחול כהה בקוטר כ3 מ״מ בחך העליון. היא הפנתה אותי לרופא פה ולסת שקבע לי תור לביופסיה. מלבד גידול ממאיר (לא עלינו), האם קיימים הסברים אחרים לנגע? יש לציין שאני לא מרגישה אותו ולא ידעתי על קיומו עד שהרופאה ראתה אותו. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב אכן קיימים הרבה הסברים פרט לגידול ממאיר. הכי לא סביר זה גידול ממאיר אבל אבל תצטרך להמתין לתשובת הביופסיה. אין איך לנחש מה זה ללא ביופסיה בהצלחה