פורום ראומטולוגיה

ראומטולוגיה הוא ענף ברפואה פנימית העוסק במצבים בהם קיימת מעורבות של מפרקים, שלד, שרירים או באופן כללי רקמות חיבור. קיים מגוון רחב של מחלות ראומטיות. חלקן מקומיות, במפרק או במערכת הגידים, חלקן כלליות יותר (לדוגמה, דלקת מפרקים ניוונית) וחלקן מחלות הפועלות באופן רב מערכתי עם מעורבות של מערכות שונות בגוף (למשל, זאבת, דלקת מפרקים שיגרונית, דלקת מפרקים פסוריאטית או דלקות כלליות של כלי הדם). מטרת הפורום היא לחשוף את הסובלים ממחלות מפרקים למידע עדכני לגבי אפשרויות רפואיות מקצועיות לטיפול במחלות אלה.
4595 הודעות
4233 תשובות מומחה

מנהלי פורום ראומטולוגיה

גולשים יקרים: תשובות ינתנו בפורום אחת לשבוע.
12/12/2018 | 22:02 | מאת: ירון

שלום יש לי כאבי בטן תחתונה מצד שמאול שמקפל את הרגלים הכאב מתחזק כמו שריר שנתפס שם ומתנפח וכואב זה משמאול רק כואב לי הבטן כבר שנה בטן תחתונה לא מצאו כלום בבדיקות גסטרו הכאבים רק בבטן התחתונה יש יציאות רכות גם האם בעיה יכולה להיות ממקור של בעיה בשרירי הבטן התחתונה אולי דלקת?כול בדיקות מעבדנ תקינות גם ואין סימני דלקת בדם... תודה בן 27

10/12/2018 | 07:38 | מאת: אני

שלום .אני בת 30. ברקע הפלות רבות ואמא עם סקלרודרמה. אני סובלת מפריחה למעלה משנתיים. באה והולכת בהתקפים.מותירה צלקות. לאורך הרגלים והידים.וגב תחתון ואדמימות בפנים ובמצח ומחמירה בהריון. ובכלל מתפשטת יותר מהתקף להתקף. אושפזתי ל 9 ימים במח ' עור. עדיין בתהליך ברור. בביופסיה הראשונה נמצא וויסקוליטיס. עשיתי שוב...עדיין ממתינה לתשובה. טופלתי בפרדניזון 40. שעזר לי מאד. החשד הוא לופוס מערכתי. דרמטומיזיטיס. mf .או plc. אני חוששת מאד. בבדיקות נמצא 1:160 Ana שלוש פ חיובי אנטי DNA חיובי גבולי. 6. כל שאר הנוגדנים שלילים. ו גמופתיה 20.2 ערך עליון 18. esr 24. אני חוששת ומבולבלת לא יודעת מה יש לי. לא יודעת אם אני יכולה לנסות הריון ? כרגע סובלת מעייפות. חולשה. ונשירת שיער.אין כאבי מפרקים. רק כן ראיתי נפיחות.מעל הברכים ללא כאבים. שאלה נוספת. מה זה גמופתיה ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אני מסיקה כי את כעת במהלך בירור מקיף. מתאורך, הכיוון הוא מופע אימוני שעדיין לא ברור אך מגיב לטיפול בפרדניזון. יש להמשיך מעקב ראומטולוג, אימונולוג ורופא עור באופן סדיר. גמופתיה - הימצאות מוגברת בדם/שתן של נוגדנים - סוג של חלבון. יתכן כי חלק משוייך למופע האימוני שאת מתארת. יש לעקוב אחר הערכים ולהתייעץ עם הרופא המטפל/המטולוג.

10/12/2018 | 11:16 | מאת: אני

הם לא חושבים שקשור לאנרגיה. נטלתי כדורים אנטיהיסמינים שלא עזרו. הפריחה מעקצצת ומלווה בקשקשת בהתקף שורפת במגע עם מים חמים. ולא מגרדת. הטיפול בסטרואידים עזר לתסמינים הנלווים. אך נותרו לי צלקות בידים וברגלים. האם במצב כזה אני יכולה כן לנסות הריון ? ההריון האחרון הסתיים בהיפרדות שליה בשבוע 32 ואי ספיקה. למרות שנטלתי קלקסאן 80.ואספירין

09/12/2018 | 22:20 | מאת: מאור

שלום. אני חייל בן 19. בבדיקת דם מספטמבר חלבון 9 אלבומין 5.2 אחרי חודש חלבון 8.5. נשלחתי לפנימאי. חלבון מלפני שבועיים 9.2 אלבומין 5.7. Iga igm תקין igg 1610 נורמה עד 1600. Betta 1 5.60% Betta 2 3.80% Albumin 60.8% בתחתית הנורמה בניגוד לערך הגבוה בדם. Alpha 1 3.40% נורמה עד 2.90 Alpha 2 8.10% Gamma 18.30% נורמה עד 18 החלבון והאימונוגלובולינים נלקחו ביום ראשון spep נלקח בשלישי. כאמור שלחו אותי לפנימאי, אבל אמרו לי שבגלל שאין מקטע חד שבטי בSPEP אני צריך להיבדק על ידי ראומטולוג. מה המלצתכם - ראומטולוג או פנימאי? מה יכולות להיות הסיבות לחלבון הגבוה ולחריגה בSPEP? אין בעיית כבד או פריחת פרפר בפנים. כן אציין שבארבעת החודשים האחרונים יש לי תופעה של חולשה וסחרחורת שמופיעה יום יומיים אחרי אימון ונמשכת כמה ימים. כמו כן אני מרגיש שירדתי בכושר וקשה לי יותר במאמץ כמו לעלות מדרגות (אני מתנשף) או לרוץ. לכך הומלץ לי לבצע אקו לב והערכה לבבית. האם זו יכולה להיות מחלה דלקתית? לחוץ מאוד מהחלבון הגבוה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, מכיוון שעד כה אין מופע קליני המכוון למחלה ראומטולוג, ממליצה להתחיל בירור ע"י פנימאי.

08/12/2018 | 11:28 | מאת: מיכל זאבי

שלום ד"ר שירה ! עקב כאבים כרוניים בבית החזה, ומעקב ראומטולוגי אצל אחד המומחים המצוינים ( אחד ממנהלי פורום זה..בלי שמות..) הוחלט אחרי חשיבה רבה לתת לי 6 עירויי פמידרונט למשך חצי שנה, בחשיבה שהכאב בבית החזה #דומה# לתסמונת סאפו. ( אך לא התסמונת עצמה ) את העירויי הראשון קבלתי ביום חמישי האחרון. היום-יום שבת, אני מרגישה שדרסה אותי משאית בכל חלק הגוף העליון והיד. כאילו שכל העצמות שלי שבורות ובתפקוד מינימלי. בקושי יכולה לזוז. אין לי חום, אבל כל היד התנפחה במקום העירויי, ומרגישה את כל העצמות והשרירים בצורה מזעזעת. בעיקר בבית החזה ובכתפיים ,בגב ובבטן. האם זה אמור לעבור מתישהוא? האם זה נפוץ ? נאמר לי שתופעות הלוואי דמויות לשפעת, אבל נכון לעכשיו אני מרגישה אחרי תאונת דרכים , הכל שבור. אשמח לעצתך..

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, תגובה דמוית שפעת היא נפוצה וחולפת לאחר מס' ימים. לגבי נפיחות היד - באם לא חלף, יש לפנות לבדיקת רופא.

06/12/2018 | 17:02 | מאת: לביאה

שלום רב. אני מטופלת בראומטולוגית , וגם נויורולגית. כנראה, ולא סגורים על זה שיש לי משהו דומה לתסמונת סאפו, ואני מקבלת פמידרונט. נויורולגית? יש לי נורופתיה. נשלחתי למספר בדיקות , רוב הבדיקות תקינות, רק בדיקת השתן הזו מראה על עקבות אלבומין בשתן. האם יש צורך בהמשך בירור? ואם כו' אצל מי? תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, תלוי מה ערכי האלבומין. באם מוגברים מעבר לטווח התקין - יש לפנות לנפרולוג

05/12/2018 | 19:44 | מאת: חוששת

שלום, אני מטופלת פוריות מזה שנה. לאורך כל הנסיונות (הזרעות, החזרות עוברים) לא היתה השרשה כלל. ביצעתי את בדיקות הדם הבאות: שלום, אני מטופלת פוריות מזה שנה, ולאורך כל הנסיונות (הזרעות, החזרות עוברים) לא התרחשה השרשה כלל. ביצעתי את בדיקות הדם הבאות: ANA TITER 1:160=<חיובי ANA PATTERN Homogenous ANTINUCLEAR Ab_(ANA) Negative DNA (ds) Ab <1 ANTICENTROMERE Ab <0.2 SSA <0.2 SSB <0.2 Sm (anti Smith Ab) <0.2 RNP 0.3 AI Scl-70 Ab <0.2 Anti Jo-1 Ab <0.2 CHROMATIN <0.2 RIBOSOMAL P Ab <0.2 SSA-52 <0.2 SSA-60 <0.2 SmRNP <0.2 RNP 68 <0.2 RNP A 0.3 AI ANTI CARDIOLIPIN IgG <1.6 A.B2 GLYCOPROTEI IgG <1.4 ANTI CARDIOLIPIN IgA 0.6 U/ml ANTI CARDIOLIPIN IgM 0.5 U/ml A.B2 GLYCOPROTEI IgM 0.9 U/ml 1. איך יכול להיות ש-ANA שלילי אבל TITER ו-PATTERN חיוביים? 2. האם זה יכול להסביר חוסר השרשה? 3. כיצד זה יכול להשפיע על הריון? 4. מה הטיפול המומלץ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, תשובת ANA חיובית בשיטה אחת ושלילית בשיטה שנייה שנחשבת ליותר מדויקת. לא מתוארת בעיה ראומטולוגית וכמו כן, תתכן בדיקת ANA חיובית באחוז מסויים של אנשים בריאים. ממליצה לך לפנות לרופא נשים מומחה פוריות ובמידת הצורך לפנות להערכת ראומטולוג. בהצלחה

04/12/2018 | 23:57 | מאת: איתי

אמי בת 62, ללא מחלות רקע. מתלוננת על יובש עורי ותחושת נוקשות באמות ובשוקיים מזה כשלושה חודשים. ללא מעורבות מפתח פה, ללא ממצא דרמטוסקופי באצבעות. ביקרה אצל רופא עור פעמיים, שהפנה אותה לסדרת בדיקות דם (ספירת דם, תפקודי כליות, תפקודי כבד, CRP, PEP, IEP, קולגנוגרם) ולביופסיית עור במטרה לשלול סקלרודרמה. כלל בדיקות הדם תקינות. תוצאות הביופסיה: SKIN SHOWING MILD SUPERFICIAL MOSTLY LYMPHOCYTIC INFILTRATION, FLAT EPIDERMIS AND MILD SCLEROSIS OF DERMIS. NO OBVIOUS DEEP INFILTRATION SEEN. SKIN APPENDAGES (SWEAT GLANDS) ARE PRESENT. FINDINGS SUSPICIOUS BUT NOT DIAGNOSTICS FOR SCLERODERMA. שאלותיי הן: 1. האם קיים סיכוי שמדובר בסקלרודרמה על אף בדיקות הדם התקינות ותוצאת הביופסיה (שממצאיה לא תומכים באבחנה)? 2. האם קיימות מחלות עור אחרות שיכולות להתייצג באופן דומה בביופסיית העור? תודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום יש אבחנה מבדלת מבחינת העור. ככל הנראה לא מדובר בסקלרודרמה אולם להערכה מלאה, יש לפנות לראומטולוג

04/12/2018 | 23:13 | מאת: שמרית

אובחנתי בחודש מרץ השנה בתסמונת קוגן \ Relapsing polychondritis עם פגיעה שמיעתית בלתי הפיכה באוזן ימין והפיכה בשמאל הכוללת טינטונים נלווים ודלקות בעיניים. אחרי טיפול של 10 חודשים בסטרואידים בשילוב של אימוראן 150מ"ג וטיפול ביולוגי ברמיקייד ( עד כה בוצעו 4 טיפולים ). יום לאחר הטיפול הביולוגי אחרון (הראשון ללא סטרואידים ) חשתי בירידה נוספת באוזן שמאל השומעת וזאת לאחר 3 חודשים של יציבות בשמיעה . כעת חזרתי לסטרואידים ע"פ המלצת אא"ג וראומטולוג. מה הטיפול המתאים ביותר לטיפול במצבי ? אודה לתגובתכם המסורה משום שהנני אובדת עצות.

לקריאה נוספת והעמקה
04/12/2018 | 23:16 | מאת: שמרית

אני בת 32 , בריאה בדרך כלל ללא כל מחלות רקע עד כה.

שלום, אני סומכת על הראומטולוג שעוקב אחרייך שנותן את הטיפול הנכון והמותאם למצבך. קשה להמליץ על טיפול נכון ללא בדיקה מלאה שלך. בהצלחה

03/12/2018 | 23:19 | מאת: מור

שלום אני סובלת מRA כבר חצי שנה, אני בשלב של כילוי תרופה מתאימה. אני לוקלחת סלאזופירין 2 גר ולקחתי פרדינזון 10 מג עד שבוע שעבר, הרופאה שלחה אותי לבצע זריקה של 160 דפומדרול . וציינה כי ברגע שעשיתי את הזריקה אני יכולה להפסיק עם פרדינזון. השאלה אם זה לא מסוכן לגוף? למרות שהזריקה גם עם סטרואידים?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום הזריקה היא זריקת סטרואידים לטווח ארוך יותר. מבנה הסטרואידים הוא שונה ולכן אין צורך לקחת טיפול פרדניזון בנוסף. אין לי מספיק פרטים על גילך ואילו טיפולים ניסית אולם משערת שאת במעקב ראומטולוגי מסודר והתאמת הטיפול מבוקרת.

03/12/2018 | 18:10 | מאת: דניאל

שלום רב, אני בן 21 ובמשך זמן רב שיש לי כאבי פרקים (גב ברכיים ידיים) בעיקר במהלך פעילות גופנית עד כדי כך שזה בלתי נסבל לרוץ. בנוסף יש לי תופעות נוספות כמו עייפות (לא משהו חריג יותר מידי אבל אני עייף מהממוצע אפשר להגיד) וציפורניים בגוון סגלגל. אני חושש שזה נובע עקב מחסור בסידן? הייתכן? איך ניתן לאבחן דבר כזה? שאלה נוספת ייתכן שכאבי הפרקים נובעים כתוצאה מכך שלקחתי בעבר ראוקוטן?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, ממליצה לך לפנות בתחילה לרופא המשפחה לבדיקה גופנית מקיפה ובדיקות דם בסיסיות לבירור עייפות. לא נשמע כי הכאב שאתה מתאר הינו כאב ממקור דלקתי

גיל 66 בילדותי, בגיל 5, עברתי הקרנות לגזזת מזה כ 5 שנים סובל ממחלת הגאוט אשר החמירה בשנתיים האחרונות האם יתכן שמחלת הגאוט נגרמה כתוצאה מההקרנות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, איני מכירה כי יש קשר בין הדברים. גורמי הסיכון הסביבתיים הנפוצים לשיגדון כוללים תזונה מסויימת, שתיית משקאות אלכוהולים, השמנה ותסמונת מטאבולית.

02/12/2018 | 17:02 | מאת: נתנאל

צירפתי תמונה של תוצאות בדיקת MRI של אמי. היא בת 70. הבדיקה בוצעה בברך שמאל, אך היא סובלת מכאבים דומים גם בברך ימין. אשמח לקבל הסבר על התוצאות והמלצות לטיפול ודרך התנהלות להמשך (להמעיט בהליכה, לנסות לאמץ את הרגליים וכו') תודה.

לקריאה נוספת והעמקה
03/12/2018 | 17:55 | מאת: נתנאל

אני לא רואה אם התמונה עלתה, אז אכתוב כאן בדיוק מה כתוב בממצאים: מודגם דילול דיפוזי של הסחוס המכסה במדור המדיאלי בליווי בצקת סובכונדרלית ורושם לשבר סובכונדרלי קטן באספקט תיכון של ה- MTP. הרצועות הצולבות והרצועות הקולטרליות שמורות. מודגם קרע רדיאלי באחיזת קרן אחורית של הסהרון המדיאלי אל השורש עם ניתוק מלא של הקרן ואקסטרוזיה של הגוף מהמרווח המפרקי. הסהרון הלטרלי שמור. המנגנון המיישר שמור. דילול ואי סדירות של סחוס בחוד הפיקה ובפסט המדיאלי בליווי מוקדי בצקת סובכונדרלית קטנים בצמוד. נוזל תוך מפרקי בלתי אחיד בכמות מתונה מלווה בעיבוי דיפוזי של הסינוביה. ללא הדגמת ציסטה פופליטאלית. לסיכום: קרע ניווני בסהרון המדיאלי מלווה בשינויים שחיקתיים ותגובתיים כמתואר.

שלום, לפי הפיענוח, נראה שהכתובת במקרה זה היא בעיקר פנייה לאורטופד בהצלחה

היי, אני מטופלת בEnbrel. ברצוני לעבור הזרקות של חומצה הילארונית בשפתיים במכון היופי אמרו לי שהטיפול באנברל לא מהווה בעיה למרות שהוא מדכא חיסון בצורה כלשהי. האם זה אכן כך? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, איני מכירה דיווחים על קשר בין השניים

29/11/2018 | 14:08 | מאת: עדי

שלום רב, אני בת 52, מאובחנת עם אסטמה קשה (מטופלת בפרדניזון), בעיות סינוסים ובעיות מפרקים. ראומטולוג שלח אותי לבדיקות ANA ו IG לסוגיהם. ה IGE יצא גבוה ובדיקת ANTI PROTEINASE 3 יצאה בערך של 43. (23 נקודות מעבר לטווח העליון). אשמח לדעת מה מנבאת בדיקת דם זו. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, הבדיקה יכולה לרמז, בנוכחות קליניקה מתאימה, לדלקת בכלי דם.

29/11/2018 | 10:09 | מאת: אילנית

ביתי בת ה-13 אובחנה ע"י ראומטולוג ילדים בפיברו משנית. 1) מה הטיפול התרופתי המומלץ? 2) שינוי תזונתי? 3) עוד משהו שניתן לעשות מעבר לספורט?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, ממליצה לפנות לראומטולוג ילדים

28/11/2018 | 12:20 | מאת: ליאור

שלום רב, אני מטופל כשנה בפרדניזון כרגע אני נגמל מפרדניזון כמעט שנה- התחלתי בשבוע ראשון לטיפול ב60 מ"ג פרדניזון וירדתי במינון עד להיום- 8-7 מ"ג פרדניזון. הזמינו אותי לאירוע שכולל טבילה בג'קוזי עם אנשים. האם המערכת החיסונית חלשה ב7 מ"ג פרדניזון? או שהמערכת החיסונית שלי חזקה מספיק? אני גבר בן 19.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, איני יודעת מה ההתוויה לטיפול. באם ספירות הדם תקינות ואין בעיה אימונולוגית, לא אמורה להיות בעיה אולם יש להתייעץ עם הרופא המטפל.

אני נמצא בבירור אצל ראומטלוג כ 4 חודשים . בשל כאבי גב צוואר שכמות ומפרקי כפות הידיים . בכף הרגל ומאחורי הברך תוצאות בדיקת MRI שהופנתי עי אורטופד לפני כשנה הראו בלט דיסק בC2-C3 ללא לחץ על השק בלט דיסק ב C3-C4 ללא לחץ על השק ישור קל של הלורזידיס הצווארי L5-S1:מודגם בקע דיסק מרכזי לוחץ קלות על השק, ללא היצרות הנקבים. L3-4 : בלט אנולרי היקפי קל. ממצא דומה. :L2-3 ישור קל של הלורזיטיס המותני. הבדיקה נעשתה ללא חומר ניגוד האורטופד אומר שאלו שינויים קלים שלא אמורים ליצור כאב כפי שאני מרגיש ראומטלוג שבדק אותי אמר שיש לי דלקת חוליה מקשחת , הפנה אותי לבדיקות דם ושתן של כל ממדיד הדלקת כולם היו תקינים ולא נמצא אצלי הגן hla-b27. טיפול בברקסין 3 חודשים לא עזר . הראומטלוג הציע לנסות לקבל אישור לטרופה ביולגית והפנה אותי לבדיקת MRI עם חומר ניגודיות בטענה שזו הבדיקה שיכולה להכריע ולומר אם יש דלקת פעילה ואז לשקול טיפול ביולגי (אחרי שננסה עוד תרופה אחרת אנטי דלקטית) כששמעה רופאת המשפחה שלי שמדובר בטיפול ביולגי המליצה רופא שלי לקבל חוות דעת נוספת . הראומאטלוג השני אמר שלא מדובר בדלקת מפרקים והוא אומר שמדובר בפיברומיאלגיה ולא חושב שמדובר בדלקת חוליה מקשחת. ללא בדיקה של נקודות רגישות רק על סמך תיאור . בכללית מסרבים לאשר בדיקת MRI נוספת ואומרים שלא ברור איך זה יכול להשפיע על תוכנית הטיפולים . והבקר שמאשר את הפניה המליץ עלCT בניגוד למה שאמר ראומטלוג א נשארתי מבולבל , 1 האם בCT ניתן יהיה לראןת סימני דלקת? 2 אני מבולבל ולא יודע לאיזה צד לפנות , פיברומיאלגיה או דלקת , איזה טוכנית טיפולים להתמקד? אשמח לקבל את דעתך בנושא בתודה מראוש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, איני יכולה "להכריע" בין המצבים ללא בדיקתך. סיטי יכול להראות נזקי מחלה במפרקי הסקרואיליאק אך הבדיקה המומלצת היא MRI . באופן כללי אין צורך במתן חומר ניגוד לאבחון דלקת במפרק עצמו אולם יש המעדיפים בדיקה עם חומר על מנת לראות באם יש מעורבות נוספת הגורמת לכאב.

האם יש קשר בין זריקות אנברל להתפתחות מחלה אנדומטריוזיס?

לקריאה נוספת והעמקה

הכוונה שלי לאחר שהתחלתי את הזריקות נהייתי חולנית מאוד ובנוסף גילו לי את האנדומריוזיס שנה לאחר הזריקות. שלפני הזריקות לא היו סימנים כלל למחלה.

שלום, לא ידוע לי כי הטיפול באנברל מחמיר אנדומטריוזיס.

21/11/2018 | 08:45 | מאת: אני

שלום לאחר שנים רבות של בלגן, כשמרבית הראומטולוגים אבחנו אותי כחולת פיברומיאלגיה, רופאי עור אבחנו אקזמות למיניהן..הגעתי לראומטולוגית שהחליטה שיש לי דלקת פרקים ופיברומיאלגיה וגם פסוריאזיס כפות ידיים ורגליים. קיבלתי את כל התרופות נגד כאבים , אופייטים, עירוי לידוקאין, קנאביס..ולבסוף סימפוני שהחמירה מאד את הפסוריאזיס והכאבים(עד שלא יכולתי ללכת), אח"כ אמברל שגרמה לי לחום גבוה וצמרמורות... לפני חודשיים הגעתי לראומטולוגית שטוענת שאין לי פיברומיאלגיה!~!! יש לי דלקת פרקים פסוריאטית(פסוריאזיס של כפות ידיים ורגליים), והחליטה על ביולוגית שתוקפת אחרת..קוסנטיקס.. אני אחרי חודש העמסה(300מג פעם בשבוע למשך חודש) ועוד 300 שמעכשיו זה יהיה אחת לחודש. מבחינת כאבים קשה לי לשפוט כי כשבוע לפני תחילת הטיפול חדלו הכאבים ועד עכשיו(טפו טפו טפו..) לא חזרו. אבל הפסוריאזיס החמיר ברמות קשות אינני יכולה לדרוך על כפות הרגליים.. יש לי תור אליה בסוף ינואר(היא טוענת שהשפעות התרופה מגיעות לאחר 16 שבועות לכן קבעה תור לעוד 4 חודשים) בינתיים הסבל הוא רב ואשמח לדעת אם זה מוכר שיש החמרה בהתחלה לקראת ריפוי..או שזאת עוד תרופה שלא מתאימה לי..ואז מה כן? אודה לכל התייחסות

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, כל מטופל מגיב אחרת לטיפול ויתכן כי המצב ישתפר, אולם אם גרם להחמרה כה קשה שאינך מסוגלת לדרוך על כפות הרגליים, ממליצה לך לפנות לבדיקה בדחיפות - גם אצל הראומטולוגית וגם אצל רופאת העור. בהצלחה

שלום, לא יודעת אם להגיד את זה נכון כך או לא, חושדת במחלת בכצ׳ט אצלי.. מקווה שאני טועה כבר יותר משנה כל הזמן יש לי התקפים של אפטות בפה.. בערך כל חודשיים או לפעמים כל חודש, לפעמים שתי אפטות, שלוש או ארבע. בנוסף יש לי סוג של פסוריאטיק ארטריטיס בכף הרגל, בתקופה האחרונה עבר לי גם לרגל השניה. היום שמתי לב לנקודה לבנה מגרדת באיזור גניטלי. האם בזה יש חשד למחלת בכצ׳ט? לציין שתקופה יש לי חוסר בברזל היו ירידות של המוגלובין עד 9 פעמיים שהסתדרו לבד. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, האם ידוע על פסוריאזיס עורי? האם יש אבחנה של דלקת מפרקים פסוריאטית? האם היתה עליית חום או מחלה אחרת לאחרונה? עלייך לפנות לבדיקה רפואית על מנת לאבחן את הנושא.

19/11/2018 | 16:45 | מאת: מרגלית טוביאנה

שלום רב יש לי דלקת מפרקים ארטריטיס רציתי לדעת בבקשה אם אני יכולה להצטרף לפעילות בצפיפות העצם? האם הפעילות התרגילים ובפעילות צפיפות העצם תזיק לי? או תטיב עם הדלקת מפרקים שיש לי?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, לרוב פעילות גופנית מומלצת, באם אינה גורמת לכאבים עזים (תלוי במצב התלקחות וסוג הדלקת). בכל מקרה, ממליצה ליידע את המדריכה

שלום פעילות גופנית מומלצת לחיזוק עצם, אם אינה גורמת לכאב עז (תלוי בסוג דלקת המפרקים וברמת פעילותה ובסוג ועצימות הפעילות באופן כללי). ממליצה ליידע את המדריכה

PROTEIN-TOTAL 7.32 IGA KAPPA 0.9 IMMUNNOFIXATION מונוקלון ALBUMUN 60.5 GLOBUKIN ALPHA-1 3.9 GLOBULIN ALPHA 2 9.2 GLOBULIN BETA 1 12.2 GLOBULIN BETA 2 4.7 GLOBUKUN GAMA 9.5 מה משמעות התוצאות הנ"ל

לקריאה נוספת והעמקה

שלום הבדיקות הנ"ל שייכות לתחום ההמטולוגיה ויש לפנות לפורום המטולוגי

שלום, התחלתי לקחת אימורן בהמלצת פרופסור אלדד בן שטרית כחשד למחלת בכצט כשהתופעות הן עייניות בלבד. יחד עם פרדינזון. אני לוקח אימון כבר 8 ימים, והיום הופיעה לי בחילה קשה יחד עם הקאות ושלשולים. האם זה אומר שצריך להפסיק את האימורן? האם אני צריל בכל זאת לקחת? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, לא בטוח כי יש קשר בין הדברים. באם התלונות עדיין נמשכות באותה עצימות, ממליצה להשהות את הטיפול ולדבר עם הרופא שהמליץ על כך לקבלת הנחיות מסודרות להמשך.

11/11/2018 | 17:37 | מאת: רוני

שלום כתבתי כאן בעבר. הבת שלי מאובחנת עם האשימוטו .אנקה חיובי. בעבר גם אסקה חיובי.לא אובחן בגסטרו משהו. כעת הגיעה תשובה של ana חיובי?1.7 האם קשור האשימוטו? האם יכול להצביע על משהו?כדאי לפנות לראמטולוג? המון תודה

שלום, ANA חיובי יכול להיות קשור להאשימוטו או לכל למופע אוטואימוני אחר. לציין כי ANA חיובי גם באחוז לא מאד קטן של אנשים ללא סימפטומים כלל.

11/11/2018 | 02:07 | מאת: לינוי

היי, מגיל 14 התחלתי לסבול מכאבים נוראיים ורק אחרי שנתיים אבחנו אותי עם פיברומיאלגיה אחר כך התחלתי ללכת לפסיכאטר שכל חודש שינה לי תרופות לקחתי בתקופה של שנה וחצי החל מסימבאלטה אלטרולט רספרדל זיפרקסה קוואטיפין מודאל אמביאן קלונקס לורייון ושום דבר לא עזר בסוף הלכתי עוד פעם לראומטולוג והוא המליץ על ויפאקס עכשין אני שנתיים לוקחת וויפאקס וזה עוזר לי עם הרגישות הגבוהה למגע , שאלתי כזאת לפני שהתחלתי בכלל עם כל התרופות סבלתי מכאבי גב שרירים וכאלו לא סבלתי משום תסמינים נוירולוגים בשנתיים האחרונות עם לקיחת התרופות יש לי נימולים ממש מציקים בגוף מן זרמים אפילו גם בלשון יש לי ובניחריים זה כבר ממש מציק לאחרונה עד עתה לא התיחסתי לזה כי אני כבר רגילה לכאבים אבל זה סוג אחר, האם זה יכול להיות תסמין עקב התרופות , כמו כן האם אם אני יפסיק וויפאקס מה שעבר לי יחזור. כמו כן נהיה לי תת בלוטת התריס האם זה קשור לפיברו . בנוסף אני נמצאת במעקב אצל פסיכאטר בלבד בגלל שזו תרופה פסיכאטרית האם מומלץ גם ללכת למעקב ראומטולוגי . תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, מציעה לך להתחיל מבדיקת רופא משפחה. לבצע בדיקות דם כולל B12 וחומצה פולית. טיפול לתת פעילות בלוטת התריס, ככל הנראה יועיל להחמרת סימפטומים.

09/11/2018 | 15:27 | מאת: עידן

שלום רציתי לדעת עם מחלות שריר שלד יכולות לגרום לבעיות בבטן וכאבי מעיים וישנוים ביציאות ?ללא ממצא בבדיקות גסטרו..

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לאיזו מחלה הכוונה?

הי שלום, לאחר בירור מקיף עי ראומטלוג ניגשתי לקבל חוות דעת שניה, לפי ההתרשמות של הרופא מתוצאות הבדיקות הוא אמר שלדעתו מדובר בפיברומאלגיה, אבל לאחר שקראתי על הסימפטומים הבנתי שיש נקודות רגישות שצריך לבדוק והוא לא בדק זאות, בנוסף האם הכאבים חייבים להיות סימטרים, אצלי הכאבים לא תמיד סימטריים יכול להיות שלפעמים כואב אצלי בצד אחד של הגוף הרגל לדוגמא ובצד השני לא כואב בו זמנית או ברמת כאב שונה אשמח לקבל את דעתך בתודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אבחנת פיברומיאלגיה מתבססת על כאבים ורגישות באזורים שונים ובנוסף, באחוזים גבוהים יש קליניקה מכוונת נוספת כגון עייפות, תשישות, שינויי מצב רוח ועוד. האבחנה היא קלינית ואין בדיקת מעבדה המכוונת לכך. לא מחייב סימטריות.

06/11/2018 | 13:16 | מאת: שרית

שלום רב, אמא ביד אחת עם קשרירי הרברדן, לא ניתן לכופף אותה הן במפרק עליון והן באמצעי. כל מכה כואבת מאד. ביד שנייה תופעות דומות מתחילות להתפתח. כמו כן, רגישות וכאב במפרקים נוספים באצבעות הידיים. במפרקים של האדולים גם קיים כאב קל ואי נוחות באחיזה. בהונות הרגליים גם כואבות כשיש עליהן לחץ. בוצעו בדיקות דם ונשלל ארטריטיס שגרוני. כמו כן, מיפוי עצמות וצילום רנטגן יצאו תקינים. מה יכול לגרום לקשרירי הרברדן ואי יכולת לכופף את המפרקים באמות והרגישות בעוד מפרקים?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, קשריות הברדן מקושרות לאוסטאוארטריטיס ופחות מתאימות לדלקת מפרקים שגרונית.

שלום רב, לאחרונה עברתי בדיקת MRI בפרוטוקול SIJ לבירור סקרואיליטיס. הראומטולוגית בקופה"ח (כללית) ביקשה לערוך את הבדיקה עם חומר ניגוד ואכן קבעתי לעצמי תור במסגרת קופה"ח לפברואר 2019 במור מאר. בינתיים, בהנתן הביטוח הפרטי, עברתי את אותו צילום באסותא ללא חומר ניגוד. לאור המחקרים האחרונים, אני העדפתי להמנע מחומר הניגוד ורק במקרה בו לא תהא תוצאה - לעבור את הבדיקה במור מאר בנוכחות חומר ניגוד. לשון הפענוח מאת דר' נטליה קמינצקי - "להלן ממצאי בדיקת MRI של המפרקים הסאקרו-איליאקליים הטכניקה: הבדיקה בוצעה בתהודות T1 כולל דיכוי שומן, STIR, במישורים השונים וסריקה T2 סגיטלית עם דיכוי שומן של ע"ש מותני. הבדיקה בוצעה ללא הזרקת גדוליניום עקב סירוב הנבדק. סיבת הפניה: כאבים בגב תחתון ובעכוז. חשד לסאקרואילאיטיס . ממצאים: המפרקים הסאקרו-אילאקליים מודגמים סימטרים דו"צ. ללא עדות לבצקת או האדרה של המשטחים הפירקיים המחשידה לסאקרואילאיטיס. משמאל בסקרום מתחת לגובה של הSIJ מודגמת בצקת לשדית מינימלית היקפית בלתי ספציפית (סריה 4 חתכים 18-19). הפורמינות הסקראליות מודגמות תקינות. משמאל בגובה 2-3S מודגמת ציסטה פרינוירלית 1 ס"מ. מודגמת עוצמת אות תקינה מלשד החוליות המותניות פרט למוקד 1Tו-2T הפראינטנסי ב-5L בגודל 1.2 ס"מ ולפי המראה. בבדיקת CTבטן ואגן מ17/01/27 יכול להתאים להמנגיומה. לסיכום: ללא עדות לסאקרואילאיטיס. הממצאים כמתואר." שאלותי כדלקמן - 1. האם לאור הנ"ל ישנו מקום/צורך לעבור את הבדיקה בנוכחות חומר ניגוד או שהעדר הממצאים בהקשר של סאקרואיליאטיס בצילום זה לא מותירים מקום לספק? כמובן שאני מעדיף שלא לעבור צילום נוסף שלא לצורך, אך גם חפץ להפטר מהכאבים הללו כבר, ולקבל אבחנה נכונה לשם כך, ואעשה את מה שיידרש לשם כך. 2. האם שאר הממצאים בעלי משמעות כלשהי? 3. הראומטולוגית בקופה"ח אמרה לי שלאחר הצילום (שאמור לכלול גדוליניום) אגיע אליה וכלל לא משנה לה מה כתב הרדיולוג, שכן היא לוקחת את הצילומים לרדיולוג נוסף שהיא סומכת עליו בבי"ח כרמל ומעיינת עמו בצילום - האם ידוע לך לגבי הכשרתה דר' קמניצקי? ידועה לי המלצה שרדיולוג המאבחן פתולוגיות שכאלה צריך להיות בעל הכשרה מוסקולוסקלטלית. תודה רבה!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, לפי תיאור ה MRI אין מדובר בסקרואילאיטיס. אין צורך בחומר ניגוד על מנת לאבחן סקרואילאיטיס ב MRI.

04/11/2018 | 10:50 | מאת: שלום.

שלום רב, מצטער מראש על אורך הפנייה. אך סובל ועובד עצות. בן 40. מזה כמה שנים כאבים באזור המותניים וצידי הישבן, בדרך כלל ישר בעת קימה (במיטה) בבוקר משני הצדדים, מתהפך מצד לצד. תופעה זאת פוקדת אותי בעונות מעבר והחורף. כמו כן כאבים ונוקשות בכתפיים, היחלשות משמעותית בכפות הידים, ולאחרונה כאב באזור הערקום בכף הרגל, בעיקר לאחר הליכות. פניתי לפני שנה שנתיים לראומטלוג שבדק את התופעות על ידי MRI, אך לא מצא דלקות, וסיים איתי . פניתי בעצתו לאורטופד, שאמר (אולי לא בדיוק במילים אלו) מה אתה רוצה ממני אני זריקות, כדורים וניתוחים. בקשתי לפחות לגשת לפיזוטרפיה, שבה הכרתי בחור נפלא שניסה לעזור אך ללא הצלחה, (תירגול בסיסי שאותו מיישם עד היום מדי פעם). שבור והרוס מהתופעה החדשה שמזכירה לי כל פעם מחדש, בעת תחילת החורף סבל מהו, (שלא נדבר על שינה בחוץ כגון מילואים וכולי).. פשוט מפריע ומתסקל שלא יכול לעשות כלום בנידון. נ.ב. לא מעוניין לשמוע לעצתו של האורטופד מלקחת משכחי כאבים למניהם (ניתן עד 4 ליום, לפי מילותיו).. אך מצד שני, לא רואה את הסוף, רק מחמיר.. מהי עצתכם? ממה יכול להגרם? ולמי כדאי לי לפנות ומה לנסות? תודה מראש וסליחה על הפנייה הארוכה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, ממליצה לך לפנות בשנית להערכת ראומטולוג עם בדיקות מעבדה עדכניות כולל מדדי דלקת. יש להביא את כל בדיקות הדימות ודיסקים עדכניים.

בעיות כלליות יעקב בן 32 יש לי את התופעות דלהלן,ואבקש אם שייך לברר לי מה המקור לבעיות הללו . כל הבעיות המובאות התחילו לפני כ 10 חודשים ומחמירים כל הזמן עשיתי כבר הרבה בדיקות דם ולא מצאו משהו חריג הדברים נכתבו באנגלית (ניתן לענות בעברית,תודה רבה) ו Shortness in breathing by going up,(and not by running flat)a lot of neurological issues,(hands and feet are falling in sleep every night,and then the hands are changing shape,hands start to pain or burning by holding something for a while,or by leaning hand on the table ,and in general,by laying hands on a back of the chair,it start to pomp the blood hard ), The neck and back area are uncomfortable ,intern weakness, feeling cold in general,no Equilibrium of the body, for example by standing on a latter, or standing on stairs,and shaking hard till almost fall down,in general shaking a lot,and no Equilibrium,muscle weakness ,movement urge ,swelling in the stomach even no eating a lot, extremely dry skin,very ,feel a lot the pulse,everywhere in the body sexual disfunction,lot of urination,stink very fast after sower,pimples on body, ,hair damages and very dry, blurred vision,allergy on the eyes ,asthma ,hearing damage, Medication I take Lithium 1050 mg ,risperdal 0.5 mg ,lamotrigine 200mg,Aerius10mg, Relvar,,Omega 3 עברתי בשנתיים האחרונות שתי התקפי פסיכוזה! יעלה על הדעת שהlithium שאני לוקח גורם לבעיות מסוימות,אבל בכל זאת חייב להיות שיש משהו נוסף,ואולי משהו בפירוק החומרים שלא תקין ,גורם לליתיום להרעיל את הגוף שלי?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אתה מתאר מכלול תלונות שמפריעות לתפקודך. איני חושבת שמדובר בבעיה ראומטולוגית. בריאות שלמה!

01/11/2018 | 19:08 | מאת: יעל

עשיתי בדיקת דם תקופתית, הערכים היו תקינים, פרט ל- CRP. עלי לציין שעשיתי את הבדיקה היום כאשר הייתי מנוזלת אחרי שפעת. האם זו הסיבה לערכים הגבוהים?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, שפעת בהחלט מהווה סיבה לעליית CRP.

01/11/2018 | 18:45 | מאת: אבנר

שלום, טופלתי במשך 6 שנים בפרדניזון. כדי להפסיק את מינון הסטרואידים התבקשתי לעשות בדיקת דם ACTH-8 am. הערכים התקינים הם 0-46 ואילו בבדיקה התקבלה תוצאה גבוהה של 86.9 מה זה אומר? מה צריך לעשות? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, יש לפנות לפורום אנדוקרינולוגיה. התחום הוא אנדוקריני. בהצלחה

30/10/2018 | 05:54 | מאת: ויטל אשר

היי, זמן מה וארוך יש לי קליקים בגב שהם גורמים לי לכאב ואז אני לא יכולה להיות זקופה, ואם אני לא עושה את הקליקים הגב שלי לא יכול לזוז הוא תפוס, יש לי שרירים קופצים..תמיד אחרי הקליקים. יש לי קליקים בלי הפסקה שאפשר לחזור עליהם ממש כל שניה במפרק של היד , במרפק של היד, בגב העליון והתחתון, בצאוור, ברגליים, באצבעות של הידיים והרגליים.. למה כל זה ? ומה קשור השרירים הקופצים..? והאם יש לי בעיה בגב ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אנא פני בתחילה לבדיקת רופא מטפל לצורך בירור ראשוני. הרושם כי אין מדובר בבעיה ראומטולוגית

29/10/2018 | 16:44 | מאת: משה

לפני חצי שנה החלו לי בן 60 כאבים בכתף. בצילום נראה היה ריבוי נוזל בתעלת גיד ביספס. אחרי זמן מה התחלתי לחוש נפיחויות בכפות הידים והאצבעות. בשבוע שעבר סבל איבר אחר בגוף מאודם ולהט. האם יש לי דלקת שגורמת לכל התחושות הללו?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, התיאור יכול להתאים לדלקת. יש לפנות לרופא המשפחה לבדיקה ראשונה ואם אכן מדובר בדלקת - לראומטולוג. מציעה לך לצלם את המפרקים בזמן הנפיחות לתיעוד.

29/10/2018 | 11:27 | מאת: רועי

הי שלום , האם בלוטות לימפה מוגדלות וכאבי גרון הם סימפטומים שיכולים להיות קשורים לפיברומיאלגיה , במקורות מסויימים שקראתי באינטרנט נמאר על כך שזה יתכן , אבל קשה לי לסמוך על כך , אני במעקב רופא א.א.ג , ללא כל מימצא חריג פרט לתגובה של הבלוטות .

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, בלוטות מוגדלות פחות מאפיין פיברומיאלגיה.

04/11/2018 | 14:25 | מאת: רועי

וכאבי גרון ,וכאבים בשרירים שבאיזור הגרון יכולים להיות סימפטומים של פיברומיאלגיה?

בת שלי אובחנה בגיל 14 עם האשימוטו עקב חולשה קיצונית .התגלה חוסר סידן חומצה פולית בי12 ויטמין די המוגלובין נמוך .קיבלה זריקות בי 12 כבר פעמיים.עברה גסטרו כולל עקב אסקה ואנקה חיוביים . השבוע שוב הבדיקות לא טובות.המוגלובין עדיין בנורמה 12.3. סידן 8.4,בי 12 243 -עדיין בנורמה אך יורד,חומצה םולית 1.4,פריטין 21עכשיו רק אנקה חיובי , האם יש כיוון אחר לחשוב עליו מלבד גסטרו שבו לא התגלו כיוונים.האם הכל בגלל בלוטת התריס??? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

סליחה איזה רופא בודק סוגי ווסקוליטיס שונים?

שלום, ראומטולוג הוא הכתובת לנושא וסקוליטיס

ברצוני לדעת טיפ כיצד ניתן לתת הקלה על עמידה על רגלים שאני מתעיפת מאוד מהר.טיפ יעיל ללא תרופות.מוסיפה בדיקות תקינות.אני בסביבות גיל 48 .תודה ובריאות

26/10/2018 | 12:41 | מאת: דןכהן

אני נער כבן 20 ובמרבית חיי סבלתי מכאבי גב שונים (עקמת) ומעט כאבי ברכיים. לאחרונה שמתי לב שצצים כאבים חדשים בכל המפרקים השונים לדוגמא בפרק כף היד, במפרק, בכתף, לעיתים בגיד של כף היד וכמובן גם בברכיים ובגב. ללא קשר, גם שמתי לב שיש לי מין קליקים פעם בכמה זמן אחרי תזוזה של הברך או המרפק. *אני מתאמן בחדר כושר כ-3 פעמים בשבוע (אנאירובי) אך מרים משקלים קלים ובצורה נכונה. אובד עצות ולא יודע מה לעשות כל ספורט שאני עושה (לדוגמא ריצה) מתחיל לכאוב לי תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, ממליצה לך בתחילה לפנות לרופא המשפחה לבדיקה גופנית והחלטה על צורך בהמשך בירור. הכאבים אינם נשמעים כאבים דלקתיים אך יש להיבדק בתחילה. בהצלחה.

שלום, מאז שילדתי לפני כחצי שנה אני סובלת מכאבים בגב התחתון, אבל רק לאחר שאני ישנה לילות מלאים. בלילות שבהם אני לא ישנה - אני קמה כרגיל למחרת, ללא כאבים, אבל כשכן יוצא לי לישון שעות ארוכות אני קמה עם כאבי גב חזקים, שנעלמים קצת אחרי שאני מתחילה את היום. לפי מה שקראתי זו עלולה להיות דלקת שדרה מקשחת. עם זאת יש לציין שהייתי בשמירת הריון בשכיבה במשך 5 חודשים שקדמו ללידה ככה שאני לא יודעת האם כאבי הגב הם תוצאה של השכיבה הממושכת. ביקשתי מרופאת המשפחה הפניה לראומטולוג אבל היא אמרה לי שאני צריכה לאורתופד. זה נכון? לפי מה שקראתי על דלקת שדרה מקשחת, אורתופד הוא לא הכתובת. אשמח לייעוץ, תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, יש לקבל פרטים נוספים לגבי אופי הכאב. יתכן ומתאים למחלה דלקתית (כואב בזמן מנוחה, בעיקר בבוקר, מלווה בנוקשות בוקר). באם מחלה דלקתית - הכתובת היא ראומטולוג

השאלה נרשמה למעלה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, מה השאלה?

19/10/2018 | 09:56 | מאת: רונית

שלום, בתי מטופלת בenbral כחמש שנים ברצוננו לטייל לברזיל ולשם דורשים את חיסון yellow fever שהינו חיסון מוחלש. לידיעתי מטופלים במדכאי חיסון לא יכולים לקבל חיסון חי או מוחלש. אם במידה והרופא המטפל יאשר לעשות הפסקה בטיפול enbral(המחלה רגועה) , יש תקופת זמן ללא מתן טיפול מדכא שלאחריה כן אפשר לקבל את החיסון? תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, יש הנחיות ברורות לגבי מתן חיסון מוחלש לפני התחלת טיפול ביולוגי (שבועיים עד 4 שבועות טרם התחלת טיפול ביולוגי). רצוי לא לקבל חיסון חי מוחלש בזמן נטילת טיפול ביולוגי. אין הנחיות ברורות בספרות למשך כמה זמן יש להפסיק טיפול אם הוחל כבר. ישנם רופאים הנוקטים בגישה של הפסקת הטיפול לפחות לחודש (תלוי בסוג התרופה) לפני קבלת החיסון אולם אין הנחיות והמלצות מסודרות.

הי שלום, לפני כארבע חודשים אובחנתי עם דלקת חוליה מקשחת, בהתחלה החלו הכאבים בכפות הידיים לאחר מכן גב תחתון וגב עליון וצוואר, לאחר טיפול בברקסין הכאבים פחתו לחודש והחלו לחזור בהדרגה. כרגע אני לא לוקח תרופות בגלל שאני ניגש לבדיקת mri ונאמר עי הראומטלוג להפסיק שימוש גם בגלל mri וגם בגלל תחושות בחילה שהופיעו לי לאחרונה. הופנתי גם לבדיקת נשיפהו G6PD ורק לאחר מכן אקבל טיפול אחר. בשבועות האחרונים החלו לי כאבי שרירים והתכווצויות בידיים באמות והשריר הדו זרועי יותר ליד החיבור עם האמה שיוצר תחושה של חולשה בידיים . וגם באיזור הלסת. האם הדלקת יכולה לגרום לתסמינים כאלו? מה ניתן לעשות עד שיסיים את הבדיקות בשביל להקל על הסבל? ביחד הכאבים גם הופיעו לי כאבי גרון ופצעים בפה לאחר בירור מעמיק עם רופא אאג שכלל סיב אופטי ופעמיים בדיקת us בהפרש של כמה חודשים נאמר שהכל היה תקין ש פרט לבלוטות שהם מוגדלות באיזור הצוואר. האם יכול להיות השפעה של המחלה על הסחוסים שבגרון? בתודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, עיקר הבעיה היא עמ"ש מותני. פחות שכיח מעורבות כפי שציינת

16/10/2018 | 10:20 | מאת: אורי ראובני

שלום, האם תחושת נימול ושריפה יכולים להתאים למחלה? בנוסף האם נימול ותחושת שריפה שעולה מהרגל ומגיע לפנים כאשר כל התסמינים התחילו בצד שמאל בעיקר + ברגל ימין באזור מוגבל יותר מאוחר. וכיום יש כאבים ב16 נקודות מתוך 18. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, משערת שאת מתכוונת לפיברומיאלגיה...? יתכנו סימפטומים רבים אולם יש לברר גם אפשרויות נוספות.

15/10/2018 | 23:44 | מאת: דוד

שלום אני בן 24 יש לי דלקת מפרקים פסוריאטית עם ביטוי אקסיאלי, וקרוהן. אני הרבה זמן מועמד לטיפול ביולוגי ודוחה את זה, ואני לא מתפקד כמו שצריך ביום יום, בבוקר קשה לי לצאת מהמיטה ואפילו לדבר מרוב כאב וגם נוקשות. רציתי לפני שאני נכנס לכזה דבר משמעותי כמו טיפול ביולוגי לנסות את התרופה אוטזלה אבל הרופאה שלי לא ממליצה לי לנסות אותה אפילו כי היא נכשלה בניסויים לטיפול בדלקת אקסיאלית... אני לא יודע מה לעשות ומה להחליט אני מאוד מדוכא מהרעיון של להתחיל לקבל טיפול ביולוגי, בגלל ההשלכות שלו על זיהומים וממאירויות שיכולות להיות חלק מהתופעות לוואי. תודה...

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אני מציעה לך לערוך דיון עם רופא הגסטרואנטרולוג ועם הראומטולוג על מנת להגיע להחלטה הנכונה ולקבל הסבר על הטיפול המיועד כולל תופעות לוואי . טיפול ביולוגי הוא בהחלט אופציה הגיונית במצבך.

רופא ראומוטולוג מומחה הגיש עבורי בקשה לקאנביס רפואי אבל ציין שיתכן שאקבל סירוב בגלל שלא טופלתי בסימבלטה ומשך הטיפול אצל רופא הכאב קצר משנה

לקריאה נוספת והעמקה

הטיפול שקיבלתי מרופא הכאב הוא גאבאפנטין 2400 וגם וויפאקס 75 שאותו אישרו להמשיך הנוירולוגית והראומטלוגית שאיבחנה לי פיברו ודלקת פרקים

הפסקתי אותם וכיום אני מקבל הרבה אופיאטים שהם הדבר היחיד שעוזר לכאביי.אני עושה פיזוטרפיה לאורך כל התקופה.עשיתי כירופרקטיה דיקור סיני וגם שיאצו.השאלה שלי האם לקחת מרופא הכאב שלי מחר את הסימבלטה למרות אני כבר מרגיש מותש מכדורים

שלום לך, אני רואה כי הינך מטופל על ידי מספר רופאים ונמצא במעקב רציף. אנא פנה לרופא המכיר אותך ואת ההיסטוריה הרפואית שלך במלואה, על מנת לקבל המלצה לטיפול תרופתי המותאם עבורך.

14/10/2018 | 18:37 | מאת: שלומית

אבי בן 80 וכבר 4 חודשים סובל מרואמטיזים, הראמטולוג רשם לו סטראואידים בהתחלה 3 כדורים ליום והוא בהדרגה ירד במינון וכרגע אחד ביום, האם זה הטיפול היחיד שנותנים לראומטיזים או שיש כדורים אחרים? שמענו סטרואידים לאוך זמן מזיק מאוד. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, יש סוגים שונים של דלקות מפרקים והטיפול ניתן בהתאם לסוג של דלקת המפרקים

13/10/2018 | 19:34 | מאת: שירלי

מה זה אומר תוצאה של 2 בבדיקה מסוג אנטי סיסיפי?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום בערכים המקובלים, ערך של 2 הוא שלילי

11/10/2018 | 11:16 | מאת: נועה

שלום רב אני חיילת הסובלת מכאבי אגן באים והולכים בדיקת אנה יצאה 320 :1 מה דעתכם? הופנתי לראומטלוג צבאי עוד חודשיים כמה דחוף להגיע אליו?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, הדחיפות לבדיקה היא לפי הקליניקה. בדיקת ANA יכולה להיות חיובית גם ללא שום תסמין, כלומר באנשים בריאים לחלוטין.

10/10/2018 | 22:18 | מאת: צביקה

מסה כשנתיים סובל מ אוסטאוארטריטיס בתחילה אחת האצבעות ביד שמאל, וזה עבר ליתר האצבעות בתקופה האחרונה גם ביד ימין, ניסיתי תקופה של חצי שנה פלקוניל אבל ללא הטבה ,והרפואה הפסיקה , שמעתי מחבר שסבל מדלקות קשות ביד ימין,ורכש את המכשיר החדש החזק של בי קיו לייזר, וזה העלים לגמרי את כל הדלקות, שאלתי, האם מכשיר כזה יכול לעזור/להקל על בעייה כמו שלי

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אין לי נסיון טיפולי עם המכשיר והוא אינו מופיע כחלק מההנחיות הטיפוליות ל OA.