פורום ראומטולוגיה

ראומטולוגיה הוא ענף ברפואה פנימית העוסק במצבים בהם קיימת מעורבות של מפרקים, שלד, שרירים או באופן כללי רקמות חיבור. קיים מגוון רחב של מחלות ראומטיות. חלקן מקומיות, במפרק או במערכת הגידים, חלקן כלליות יותר (לדוגמה, דלקת מפרקים ניוונית) וחלקן מחלות הפועלות באופן רב מערכתי עם מעורבות של מערכות שונות בגוף (למשל, זאבת, דלקת מפרקים שיגרונית, דלקת מפרקים פסוריאטית או דלקות כלליות של כלי הדם). מטרת הפורום היא לחשוף את הסובלים ממחלות מפרקים למידע עדכני לגבי אפשרויות רפואיות מקצועיות לטיפול במחלות אלה.
4728 הודעות
4358 תשובות מומחה

מנהלי פורום ראומטולוגיה

גולשים יקרים: תשובות ינתנו בפורום אחת לשבוע.
14/06/2019 | 00:00 | מאת: נועה

שלום, אני בת 34 עם as ופיברומיאלגיה. ביצעתי MRI וקיבלתי תשובות, יש לי תור לראומטולוג בעוד 3 חודשים ורציתי לדעת מה אומר הפענוח והאם אני צריכה גם לקבוע תור לעוד רופא חוץ מראומטולוג תודה L4-L3 :הדיסק מנוון. בלט אנולוס אחורי. לחץ מתון על השק התקלי. L5-L4 :מרווח בין חולייתי מוצר. סיגנל גבוה במרווח הבין חולייתי ב- T2 לעומת סיגנל נמוך שהיה במקום ב- 2010 . בצקת לשד עצם של הלוחיות הבין חולייתיות והאדרה של הלוחיות הבין חולייתיות בגדוליניום. האדרה מינימלית גם במרווח הבין חולייתי. בלט אנולוס אחורי לוחץ על השק התקלי ולוחץ על שורשי העצבים לאחר צאתם מהפורמינה משני הצדדים. בשאר הגבהים לא נראה לחץ על השק התקלי או על שורשי העצבים. בהשוואה לבדיקה הקודמת הממצא המשמעותי הינו שינויים במרווח הבין חולייתי L5-L4 ובלוחיות הבין חולייתיות בגובה זה. בבדיקה ב- 2010 היה דיסק מנוון וכעת יש סיגנל גבוה במקום של המרווח הבין חולייתי, הדבר מעלה אפשרות של דיסקיטיס. הבצקת בלוחיות הבין חולייתיות והאדרה בגדוליניום מעידים על כך שקיימת פעילות באזור זה. אין סימנים לשינויים אינפלמטוריים ריאומטיים בחוליות אחרות ואין פינות אינפלמטוריות בחוליות. להלן תוצאות סריקה בתהודה מגנטית של המפרקים הסקרו-איליאקלים: הבדיקה בוצעה בטכניקות שונות בשקלול T2, T1 ,במישור אקסיאלי וקורונלי סמי-אלכסוני, לפני ואחרי הזרקת גדוליניום. ארוזיות קטנות במפרקים הסקרו-איליאקלים משני הצדדים, סקלרוזיס קורטיקלית ותת-קורטיקלית ומוקדים קטנטנים של בצקת לשד עצם. הממצאים סה"כ די סימטריים. בבדיקה הקודמת ב- 2017/3/19 לא נראתה בצקת בלשד העצם במפרקים הסקרו-איליאקלים. באזורים אלו של בצקת בלשד העצם נראית גם האדרה בגדוליניום. הפורמינה הסכיאטיים חופשיים. מסה שרירית סימטרית.

13/06/2019 | 22:33 | מאת: חן

לפני חמישה חודשים התחילו לי כאבים בברכיים,מרפקים,גב תחתון,צוואר ואצבעות כל הזמן הגוף כואב ועייףאחרי פעילות,בזמן מנוחה ובשינה.הראומטולוג נראה אדיש לזה ושלח אותי לעשות בדיקות דם והתוצאה היא <anti ccp U/ml0.5 מזה אומר?

דר גינזברג שלום, יש לי כאבי מפרקים לעתים ברגליים ובידיים, גם לפעמים בעצבעות הידיים, כאבי שרירים ועצמות ברמה קלה יחסית. בבוקר יש לי קושי מסויים לדרוך על הרגליים אך המצב הזה עובר אחרי חצי דקה-דקה של הליכה. ביצעתי בדיקות דם כולל crp שיצא תקין. שאר הבדיקות תקינות למעט חומצה פולית וויטמין d שיצאו נמוכים. השאלה שלי האם crp תקין (שנבדק גם מספר פעמים בעבר והיה תקין) שולל המצאות סוגים של דלקות מפרקים. האם כדאי לבקש בדיקות דם נוספות ולבקר אצל ראומטולוג? בן 40 בריא בדרך כלל וגם עוסק בספורט

12/06/2019 | 15:45 | מאת: ארז

שלום, בן 34 בריא בד'כ. מזה חודשיים וחצי סובל מכאבים בעלי אופי דלקתי (בעיקר לילה ובוקר) בגב העליון, צלעות וחזה. יחד עם זאת יש לציין שהכאבים בלילה מחריפים משמעותית 24-48 שעות אחרי פעילות גופנית. בדיקות דם תקינות, crp ושקיעת דם תקינים ללא אנמיה. לא ידוע על רקע משפחתי של בעיות ראומטולוגיות. ראומטולוג אחד בדק אותי ורמז לי ש"הכל בראש" ושלל פיברומיאלגיה. שוקל להתייעץ עם ראומטולוג נוסף.. שאלתי היא האם מהפרטים הנ''ל עולה חשד לדלקת חוליות מקשחת? שאלה נוספת היא האם תוצאה שלילית של בדיקת הגן תשלול סופית את קיום המחלה אצלי? בתודה

12/06/2019 | 15:51 | מאת: ארז

אוסיף רק שצילום חזה תקין, סיטי עמוד שדרה תקין. יש גם כאבים בכתפיים, ומפרק שורש כף יד ימין..

12/06/2019 | 14:00 | מאת: מרימי

שלום לרופאים. כמעט שנתיים כאב בפרק ירך רק בהליכה ופעילות. כל הצילומים תקינים כולל אמאיאר ומיפוי.יש שחיקה קלה ותו לא.לא עזר דיקור ופיזיותרפיה.ברקע יש לי קרהון והומלץ לי לקחת תרופה : הומירה לכאב שכנראה נובע מרקמות דקות.האם זה הכיוון ???? הזריקה היא לא פשוטה..מה עושים ??

05/06/2019 | 14:41 | מאת: שלומי

שלום לכם האם יכול להיות שינויים בחוליות עמוד שידרה עקב חוסר תזוזה בעקבות תראומה נפילה?

שלום דר נכבדה. מה העצה לגבי מי שחובה פרדניזון ולא ניתן להפסיק עם פרדניזון. רק זה עוזר.ידוע על תרופות ביולוגיות אבל לא ממש טובות בגלל אופצית תופעות קשות.?ושאלה נוספת בבקשה. איך בצקות ברגלים יורדות אופציה נוספת חוץ מפוסיד והרמת רגלים.אגב הצלחה לך

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, לגבי RA - יש מגוון טיפולים שמטרתם להפחית/להפסיק עם הטיפול בפרדניזון. על מנת להעריך מהו הטיפול הרצוי - יש להתייעץ עם ראומטולוג. גם לפרדניזון יש תופעות לוואי, כאשר בשימוש לטווח ארוך, עלולות אף לעלות בסיכון בהשוואה לטיפול ביולוגי. לגבי הבצקות - יש צורך בבירור מהו המקור לבצקות ולהתאים טיפול בהתאם.

אני מאובחנת כחולה במחלה מעורבת של רקמות החיבור -MCTD כאשר הלופוס והמיוזיטיס דומיננטיות במחלה. ההתקפים בשנה האחרונה החמירו מאד. לצערי פלקווניל גרם לי לתופעות לוואי קשות ולאי סבילות לתרופה זו והפסקתי עם התרופה. האם ניתנים טיפולים ביולוגיים גם במחלה המעורבת ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, יש לפנות לראומטולוג להערכה. יש סוגי טיפולים שמומלצים ויש כאלו שעדיף להימנע מהם בסוג המחלה שאת סובלת ממנה

29/05/2019 | 07:24 | מאת: גיא

שלום, אני סובל מזה כשנה מכאבי גב תחתון שהלכו והתעצמו בחודשים האחרונים (איזור מותן , אגן עם הקרנת כאב "שורף" לצידי הירכיים). בלילות יש לי כאבים בזמן שינוי תנוחת השינה. והיו לי מספר מקרים של כאבים (תחושת שריפה חזקה) שהופיעו בזמן עמידה ממושכת. ברקע אני סובל שנים מתחושת גב נוקשה ותפוס - עם "קליקים" (בעבר גילו לי בלט בחוליות C6-7). הייתי פעמיים בבדיקה ראשונית אצל אורטופודים, אשר שלחו אותי לבדיקת CT. האורטופד השני אף הביא לי מרשם לתרופה Etoricoxib Dexel 90mg שלמיטב הבנתי הוא לטיפול בדלקת שדרה מקשחת. עד כה לא ביצעתי את הבדיקת CT בשל חשש מהקרינה. לאחר בירור עצמי של התסמינים, נתקלתי בכתבה על דלקת שדרה מקשחת ואני תוהה האם בעצם זה מה שיש לי. עפ"י מה שקראתי, לצורך האבחון מומלץ לבצע דווקא בדיקת MRI ולא CT. היות ואני מרגיש שאני חייב לטפל בבעיה, אשמח לעצות לגבי הנושאים הבאים: 1) הפנייה אולי למומחה פרטי בנושא שיוכל לעזור לי (כולל הפנייה לבדיקת MRI פרטית אם צריך). 2) האם כדאי באמת לנסות את התרופה שנתן לי האורטופד? ואם יש שינוי חיובי מה הלאה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ניתן לבצע MRI לאבחון וכן ניתן לנסות טיפול ב NSAIDS באם רופא המליץ על התרופה ואין מניעה בנטילתה. זה גם יכול לסייע באבחנה.

28/05/2019 | 23:49 | מאת: נדב

רציתי לדעת האם על מנת לאבחן דלקת פרקים פסוריאטית יש חובה של אבחנה מרופא עור לקיום פסוריאזיס?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לא חייבים אבחנה מרופא עור. לרוב יש אבחנת פסוריאזיס עורית לפני מעורבות המפרקים.

20/05/2019 | 12:57 | מאת: דנה

לא מזמן עשיתי בדיקות דם ריאומטולוגיות בשל חשד לדלקת פרקים, אולם הבדיקות הראו דברים אחרים : Anti dna 16 Ana speckled 1:1280 צליאקית, סובלת מפריחות על הגוף (שכמות וירך פנימית) ולאחרונה גם על הפנים (לעיתים מתלווה גם נפיחות באיזור בפנים) עם רגישות לשמש.. בבדיקות דם האחרות (כימיה וכו) לא היה משהו חריג, ממה זה יכול לנבוע ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, נראה שיש מצב אוטואימוני בגוף. ממליצה לפנות לראומטולוג ולבדוק האם יש צורך להמשיך בירור בתחום הראומטולוגיה. לציין כי בדיקות המעבדה בלבד אינן מחשידות למחלה אלא רק בהקשר לקליניקה מכוונת

19/05/2019 | 12:11 | מאת: שושי

לפני כחודש במסרת בדיקות דם היו לי תוצאות של שקיעת דם 100 crp 5. שאר הבדיקות היו תקיונות. אושפזתי בביח ושם לאחר כשבוע ש"ד ירדה ל38 ו crp תקין 0.11. אצין כי הערכים ירדו ללא כל טיפול. בוצעו לי בדיקות ראומטלוגיות וינהן בדיקת ap3 שתוצאתה היתה 31. לאחר כשבועיים בבדיקה חוזרת תוצאה 36. מה זה יכול להיות?? אני בריאה אין רקע גנטי. חשה קצת מתח וחרדה בתקופה האחרונה. חושדים בווסקוליטיס. האם התוצטאה בהכרח מלמדת על כך? האם זו יכולה להיות תוצאה ללא משמעות קלינית?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום בדיקות מעבדה הן כלי עזר לקביעת אבחנה. באם אין קליניקה מכוונת, אין לבדיקות הרבה משמעות. מדוע הופנית לביצוע הבדיקה?

15/05/2019 | 17:48 | מאת: רחל

שלום אימי בת 74 עם כאבים בירך שמאל הופנתה למיפוי עצמות ממצאים: 1. בעמוד השדרה מודגמת עקמת מותנית ניכרת. מודגמת קליטה מוגברת בחלקם הימני של גופי חוליות L3-4, בצידו השמאלי של גוף חוליה L5, ובאלמנטים אחוריים של L4. כמו כן, בעמוד השדרה הצווארי מודגמת קליטה מוגברת באזור גוף חוליה C5 ובאזור C3/4 מימין. כמו כן, קליטה בלתי סדירה לאורך עמוד השדרה כולו. 2. בכתף ימין מודגמת קליטת יתר דיפוזית בראש ההומרוס, וקליטת יתר קלה בגבשושיות הגדולות של ראשי ההומרוסים דו"צ ויותר משמאל. 3. קליטת יתר מוקדית בצלע 5 מימין צדדי. 4. קליטה מוגברת בשורשי כפות הידיים באזור 1-CMC . 5. קליטת יתר דיפוזית בפרקי הירכיים, ובשתי הברכיים עם הדגשה במדורים טיביאליים מדיאליים ובפטלות. 6. קליטה מוגברת ב- MID FOOT דו צדדית. סיכום: שינויים ניווניים לאורך עמוד השדרה . ממצאים באזור L3-5 , יכולים להתאים לתמטים של החוליות, כאשר ב-L5 הקליטה בולטת יותר. כמו כן, עדות לפגיעה בפסטים של L4 - ממצאים אלו להמשך בירור רנטגני. ממצאים בעמוד השדרה הצוארי, יכולים להתאים לתמט של C5 , ותיתכן מחלה פצטרית ניוונית של C3/4 . שינויים אוסטאוארטריטיים דיפוזיים בכתף ימין, ונזק ל- ROTATOR CUFF דו צדדית. ממצא בצלע 5 , יכול להתאים לשבר. שינויים אוסטאוארטריטיים בכפות הידיים והרגליים, בפרקי הירכיים ובשתי הברכיים עם חשד לנזק למניסקוסים המדיאליים דו צדדית. אשמח לדעת אם יש פה חשד לגידול סרטני? האם לגשת בדחיפות לרופא? ומה אומרת הפגיעה בפסטים של L4 תודה מראש!!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום נראה גי מדובר מבחינה ראומטולוגית לקליטות המתאימות לאוסטאוארתריטיס ולא למחלת מפרקים דלקתית. כדאי לגשת לרופא המשפחה לבירור תמטים בחוליות - צפיפות עצם, אוסתאופורוזיס ועוד. ממליצה בכל מקרה טיפול לחיזוק העצם.

15/05/2019 | 09:29 | מאת: ליאת

יש לי שאלה שקצת דחופה . רשמתי לך את הפרטים במייל . מה שרציתי לדעת אם הסרקדואיזיס נראה בהפוגה והסידן תקין בגלל הטיפול הביולוגי. ובכל זאת בסיטי לפני חודשיים היה רשום ריבוי בלוטות ברטרופינטנאום. האם זה אומר שהמחלה בעצם קיימת ?? האם ריבוי בלוטות נחשב כפגיעה מהמחלה ??

ריבוי בלוטות קרוב לודאי קשור למחלת הסרקואידוזיס. מומלץ להשוות לבדיקה קודמת באם ביצעת

11/05/2019 | 09:39 | מאת: בני

מזה שבוע סובל מכאב גב תחתון צד ימין שמקרין פנימה לכיוון המפשעה והאשך. נשללה אפשרות של בקע במפשעה. אני רץ כ 30 קמ כל שבוע..יוגה מידי פעם וגם ח. כושר לעיתים. האורטופד חושד בדלקת. שאלתי היא האם הכאב יכול לנבוע בעצם מהאשך והמפשעה לכיוון הגב עקב בעיה באשך? כמו כן יש כאבים בעת מתן שתן במפשעה לכיוון הגב. לא כל פעם ובעצמות משתנות.

לקריאה נוספת והעמקה

באם הופעת העאב הופיעה בסמיכות לצריבה במתן שתן - יש גם לפנות לבירור בכיוון זה - להתחיל מבדיקת שתן באם יש סימני דלקת/אבנים...

שלום אני בת 18 וככול הנראה סובלת מפיברומיאלגיה. גם אמא שלי סובלת מפיברומיאלגיה וטוענת שהתסמינים שאני מרגישה ככה גם היא מרגישה בפיברו. אני עייפה מאוד, יש לי כאבי צוואר, כאבי גב תחתון כאבי בטן וכן על זו הדרך. רציתי לדעת האם עם יש בדיקות שניתן לעשות כדי לאבחן זאת במאה אחוז? והאם יש טיפול לזה? בברכה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, מומלץ לפנות לראומטולוג לצורך הערכה ראשונית והפנייה לבדיקת המתאימות באם יש צורך בכך. בהצלחה

שלום רב, בת 69 חשודה בטמפורל ארטריטיס למרות שביופסיה היתה שלילית . מטופלת בפרדינון מאז ספטמבר 2018לאחר תגובה סימפטומטית טובה לחום במשך חודש ותופעות נוספות. כיום פרדניזון 5 מיליגרם מאז 15/3. בבדיקות מ 2/5, Esr 39 Crp 1 האם מחשבים מדדים מוגברים? עד כה הבדיקות היו תקינות

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, ערכי CRP וש"ד אינם ספציפים למחלות שציינת. כל מחלה דלקתית/זיהומית (כולל מחלה ויראלית) עלולות להעלות את הערכים והערכים שציינת אינם משמעותיים. יש לבדוק מה הקליניקה שאת מתלוננת עליה באם יש...

07/05/2019 | 21:35 | מאת: אנגל

שלום,רב האם דיאטרים יכול לגרום לעליה אנזים ck תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לא ידוע לי על קשר בן השניים אולם כל תופעה שמתרחשת בסמוך לנטילת תרופה חדשה, מעלה חשד. יש להמשיך מעקב

היי, יצאו לי בדיקות דם תקינות אך שמתי לב שהCRP שלי הוא 6.26 האם יש סיבה לדאגה? יש לי כאבים בעין ימין והרגשה דלקתית אל רופאי העיניים אומרים שהכל ניראה תקין. אולי הכאבים מגיעים ממקור אחר ומשפיעים על העין, אך איני יודעת מה, וכל רופא אומר שבדיקות הדם שלי תקינות. כולל ספירת דם וכולל בדיקות כימיה. הרופאה אמרה לי שהCRP חורג במעט ושזה בסדר ואין לי מה לדאוג- אך קשה לי לסמוך עליה.. רפואה בצה"ל. האם Crp של 6.26 מצביע על דלקת בגוף אם שאר הבדיקות תקינות? אני לא בעודף משקל או משהו כזה. (אפילו קצת בתת משקל). תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום באם אין קליניקה מכוונת - ערכי CRP אינם ספציפיים. יתכן שהיתה איזו מחלה ויראלית שחלפה. לגבי העין - באם עדיין יש כאבים/אודם/תחושת שריפה - הייתי פונה לבדיקת רופא עיניים חוזרת. ואגב - יש רופאים מצוינים בכל מקום וגם בצה"ל...

תודה רבה על המענה :) עדיין יש לי תחושה דלקתית בעין, והפנו אותי לבדיקת שקיעת דם. התחושה הזו נמצאת כבר מעל לשנה בעין.. וכל פעם בתוצאות בדיקת דם הcrp יוצא מעל הנורמה..

06/05/2019 | 10:02 | מאת: ליאת

אני סובלת בסרקדואיזיס מ 2012 שהתבטאה העודף סידן משמעותי ופגיעה בכליות . האם מותר לי לעשות חומצה אלרונ ית בשפתיים ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לא מכירה איסור או קשר בין הדברים

06/05/2019 | 09:14 | מאת: שי

שלום! אני בתהליך אבחנה לת.סיוגרן. על פי בדיקות הדם ( וכרגע אני שואלת *רק* ע'פ בדיקות הדם, כי הביופסיה רק חודש הבא ואז זה יהיה ודאי ) האם אלו הנוגדנים שנבדקים_והאם זה מעיד על נוכחות או אי נוכחות של סיוגרן ? ואם כן- האם זו תוצאה תקינה ? האם יש עוד בדיקות דם חשובות לאיבחון סיוגרן? ( חוזרת לפרופ' רימר רק חודש הבא..) בנוסף עשיתי mri בלוטות רוק.. חוזרת חודש הבא לאחר ביופסיה לפה ולסת ולראמטולוג.. Ssa 0.2 > Ssb 0.2 > תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום הנוגדנים הנ"ל אכן מכוונים לשוגרן אם הקליניקה חשודה. הבדיקות אצלך תקינות (כלומר אין נוגדנים - נמוך מ 0.2)

בעקבות תלונות על אדמומיות וגרד בפנים ובידיים נשלחתי לבדיקת דם. נמצא כי ישנם ערכים גבוהים של hts בלוטת התריס. בנוסף נשלחתי לבדיקות דם נוספות בהם יצא כי Antinuclear an חיובי. Ana titer ו Ana pattern a שליליים. בנוסף rnp ו Rnp a 4.1 כל השאר מדדים תקינים. האם התשובות מראות בעיה ראומטולוגית??? מציינת כי אני חולה ביתר לחץ דם ריאתי ... מצורפים קבצי הבדיקות...

לקריאה נוספת והעמקה

שלום איני יכולה לראות קבצים מצורפים. האם עברת בירור ליתר לחץ דם ריאתי? ממליצה לאור הקליניקה והאימונולוגיה לפנות להערכת ראומטולוג. ערכי ANA חיובי יכולים להיות גם קשורים לבעייה בבלוטת התריס

04/05/2019 | 15:59 | מאת: אורנה

שלום שאלה האם זיהום במפרקי אגן יכול לפגוע בשאר מפרקי גוף ואם כן האם טיפול אנטיוביוטי ישחרר?כלומר יתקן את נזק הפיך?תודה על תשובה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום השאלה כללית מדי למענה ללא בדיקה. זיהום במפרק עלול לגרום לנזקים אם לא מטופל בזמן.

שלום דוקטור אני סובל מגאוט 20 שנים . בחצי שנה אחרונה התקפים לא היו מפסיקים. מחודש ינואר 2019 התחלתי ליטול אלופורינול. בחודשיים ראשוניים נטלתי מינון 100mg אחר כך עברתי ל200mg וחודשיים אחרונים אני נוטל 300mg.בדיקת דם שעשיתי לפני כשבועיים מראה שרמת החומצת השתן בדם תקינה -4.3 mg/dl השאלה- האם אפשר להקטין את המינון של אלופורינול ל200 או אפילו 100mg?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום האם הפסיקו לך ההתקפים? האם ממשיכים התקפים? באיזו תדירות? הדבר תלוי במופע הקליני וביעוץ רופא מטפל.

02/05/2019 | 18:38 | מאת: סמדי1

שלום, אני בת 75, מזה שלוש שנים סובלת מנוירופתיה סנסורית פריפרית עם בירור נוירולוגי שלא מצא סיבה. כעת בבדיקות דם ana 1:80, צנטרומר. יתר הנוגדנים תקינים למעט rnp 2.2 שראיתי שהיה כך כבר לפני שנים. RF בנורמה. ESR 27. בנוסף kappa קצת מוגבר, יחס קאפה /למדה מעט מעל הנורמה 1.69 שהתקין עד 1.65. אלקטרוםורזה עם גמא גלובולין מוגבר, פוליקלונלי. יש לי תור לראומטולוג ולהמטולוג לעוד המון זמן. האם יש לך המלצה להמשך בירור בינתיים, שאוכל להגיע מוכנה לתורים ? האם יש לך משהו נוסף שיכול לשפוך אור? אני מאד לחוצה מתוצאות הבדיקות.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום יש מספר מחלות שעלולות לגרום לכך וקשה לכוון לפי הפנייה. באם יש יובש בעיניים ויובש בפה - הייתי משלימה בדיקת רופא עיניים ופה ולסת ומשלימה אימונולוגיה לרבות ANTI RO ANTI LA. בהצלחה

אני חולת fmf מגיל מאוד צעיר אני מנסה להכנס להריון כבר מספר חודשיים ללא הצלחה, האם מחלת הfmf מקשה על תהליך כניסה להריון ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, כל מחלה דלקתית שאינה בשליטה עלולה לפגוע בכניסה להריון ולכן רצוי להיות בהפוגה כשהמחלה מטופלת בהתאם

29/04/2019 | 10:23 | מאת: ישי

שלום, לפני שבעה חודשים שברתי את הזרת בכף רגל (שבר עם תזוזה קלה). הלכתי לביקור רופא ועשו לי שם קיבוע. הייתי עם קיבוע חודש,וכמעט שלא הורדתי אותו מהרגל-קיבוע על כמעט כל כף הרגל. לאחר כחודש הלכתי לאורתופד לצילום וביקורת. והוא קבע שהזרת די עקומה, ויישר לי אותה במקום. (שחזור קל) ואמר לעשות קיבוע לעוד שבועיים. כך יצא שהייתי עם קיבוע כמעט על כל כף הרגל חודש וחצי. וכמעט שלא עשיתי פעילות.(הייתי כמעט כל היום שוכב במיטה). כמה ימים בודדים לאחר היישור, כל פעם שאני עומד / יושב הרגל נהיית קרה וסגולה, לאחר 5 דקות מתחיל גוון שחרחר באצבעות. ושאני בפעילות (הליכה או ריצה) אחרי רבע שעה בערך הרגל מתחילה להרגיש שורפת, חמה, עיקצוצים, הורידים מתנפחים, ואדומה. שאני שוכב הצבע יותר אדמדם ב20% בערך מכף הרגל השנייה. ושאני עם רגל מורמת הצבע חוזר להיות תקין בנוסף אין לזה חוקיות. יש ימים שאני הולך חצי שעה והרגל תהיה קצת אדומה,והטמפרטורה שלה תהיה סבירה. ויש ימים שאני הולך רק רבע שעה וכף הרגל כבר תהיה אדומה, חמה אפילו לפעמים רותחת, ועקצוצים וזה לאחר שבארבעת החודשים האחרונים אני עושה לפחות 10,000 צעדים כל יום. עושה בבית חצי שעה תרגילי פיזותרפיה לרגל, שם את הרגל גבוהה לפחות שעה ביום, ופעמיים ביום קומפרסים .המצב הזה פשוט די תקוע ככה כבר חצי שנה, וכמעט אין שיפור בכלל. יש דברים מסוימיים שיש בהם שיפורים קלים, ודברים שדי נשארו דומים כמו בהתחלה. והמצב הזה כבר מייאש שני הרופאים האחרונים שהייתי אצלם (ראומטולוג, ונוירולוג) אבחנו לי = טראומה למערכת עצבים פריפרית. ושיש לי נזק עצבי מקומי. שמרחיב ומצר את הכלי דם ברגל בצורה לא נכונה. הרואמטולוג אמר לי לבצע EMG ובדיקת QST. והנוירולוגית אמרה שאין צורך בבדיקות האלה. האם לדעתך כדאי לי לבצע אותם? ואם כן אפשר לקבל הסבר מהי בדיקת QST ? והאם זה דבר שלדעתך יכול לחלוף מעצמו? תודה ענקית. ושבוע טוב מצרף תמונות של הכף רגל, מצב עמידה של 3 דקות | הליכה של 20 דקות | ומצב שכיבה www.up2me.co.il/v.php?file=85352040.png www.up2me.co.il/v.php?file=81991454.png www.up2me.co.il/v.php?file=91472195.png

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, הבדיקות מטרתן לאשר פגיעה שרירית-עצבית. לא בטוח שהטיפול ישתנה בהתאם לתשובה (כבר נאמר כי יש בעיה עצביתלפי הקליניקה). באם ניתנה לך המלצות מראומטולוג לאחר ביקור ובדיקה מלאה - רצוי להשלימן.

28/04/2019 | 20:56 | מאת: לאה מיכל

בעלי חולה פרקינסון וסובל מאוסטפורוזיס מקבל לפרקינסון דופיקר ולאוסטפורוזיס אמור לקבל אקלסטה האם מותר לקחת את 2 התרופות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום איני מכירה כי יש מניעה מהמתן המשולב. ניתן להתייעץ עם רוקח קליני

28/04/2019 | 12:01 | מאת: איציק

לאישתי נמצאה בבדיקת דם: Rnp - borderline 1.1 Ana pattern- homogenous Ana titer - pos 1:160 מה המשמעות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אין משמעות לבדיקות הנ"ל בהיעדר קליניקה. המשמעות של בדיקות דם היא רק בהינתן קליניקה מתאימה והסבר מדוע נלקחה הבדיקה

26/04/2019 | 11:24 | מאת: חיה רזניק פרומוביץ

האם ניתן להרפא מהמחלה. בגילי כשאני גם נכת פוליו

לקריאה נוספת והעמקה

שלום יש לפנות להמטולוג מטפל...

מהן הדרכים לטיפול נכון ועל ידי מי?

לקחתי בטעות פעמיים כדור ברקסין בהפרש של שעתיים מה לעשות? המלצת הרופא לקחת פעם ביום.אני סובלת מכאב גב תחתון כבר שלושה שבועות . אשמח לקבל תשובה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום להבא יש ליטול את הכדור בהתאם להנחיות הרופא.

24/04/2019 | 19:25 | מאת: רונית

שלום רב, האים אפשר לעשות טיפולים אסתטיים בפנים בבוטוקס כשיש דלקת מפרקים? אני לוקחת מטותרקסט 12.5מג פעם בשבוע מצבי טוב בדיקות דם תקינות ויציבות. אודה לתשובה בדחיפות תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום איני מכירה כי יש מניעה מטיפול בבוטוקס בנטילת מטוטרקסט לטיפול בדלקת מפרקים. במחלות רקמת חיבור אחרות כגון סקלרודרמה, העדפה היא להימנע מכך לרוב.

24/04/2019 | 07:40 | מאת: ענת

שלום ברצוני לשאול שאלה האם בדיקת סיטי מיוחדת במינון קרינה נמוכה יכולה לראות את כל מפרקי אגן? אשמח לקבל תשובה .תודה

סיטי אגן מדגים את מפרקי הסקרואיליאק

23/04/2019 | 19:40 | מאת: איציק

שלון בן 65 חולה בראומטית העלו לי את המטוטרקסט ל20 מג בזריקה פעם בשבוע בזמן האחרון לאחר קבל ת הזריקה מופיע לי גירוי בקנה הנשימה כאילו סוג של התקררות עם שיעול קראתי שיש הקשר לתרופה דיברתי עם הרופא בקופת חולים לא מבין מה אני רוצה לפני כחודש הייתי מאושפז למיפוי לב וגם עשו לי צילום וזה הכול תקין עשיתי גם תיפקודי ראיה יש קצת ברוכניטיס מה אני אמור לעשות ואיזה בדיקה נוספת תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, איני מכירה קשר בין השניים אולם אם הדבר מופיע בעקביות לאחר מתן הזריקה, יש לפנות לראומטולוג ולשקול טיפול חלופי

שלום. האם קבלת מבטרה ללא סטרואידים בכלל לפני יכולה לפגוע בהשפעה של התרופה או לקצר את משך השפעתה? יש מחקרים על כך?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, מטרת הסטרואידים היא למנוע תגובה של הגוף למתן התרופה. לא להשפיע על השפעת התרופה

שלום, לצערי בחצי שנה האחרונה חליתי ( כנראה) בפיברו, עדיין לא ״זכיתי״, לקבל ממכבי את ההפניה ושאר הבדיקות הכל כך דחופים לי כדי להפסיק לסבול. אחד הקשיים הגדולים ביותר שאני חווה לאחרונה ומתחדדים מיום ליום ומקשים עלי לתפקד הוא הרגישות החזרה לריחות. איבדתי כל יכולת להריח ריחות כלשהם, בפרט ריחות של אוכל, בישולט/ אפיה וטיגון שמביאים אותי לבחילות קשות עד הקאות דבר שגורם לי גם למיגרנות קשות מאוד שנמשכות ימים ארוכים ללא הקלה של אף תרופה. גם קולות ואור הם בלתי נסבלים עבורי ועוד תופעות רבות אחרות שמתחלפות ומשתנות כל הזמן אך מעל הכל אני מותשת מהסבל היומיומי מהקושי בהרחת ריחות, מסתובבת עם בד שמצאתי בנסיון למנוע הגעת ריחות לאף וגם אטמי אוזנים. השאלה שלי - האם עוד מישהו חווה קשיים חזקים ברמה כזו גבוה וחוסר יכולת להכיל ריחות וקולות? ואיך אתם מתמודדים עם זה? אני אובדת עצות ולא מוצאת אף פיתרון שמקל ולו במעט על סיבלי... הסבל הוא בלתי ניתן לתאור, ועקב כך הפסקתי גם לאכול כמעט לחלוטין כבר חודשיים למעט ביסקויטים של פתיבר מדי פעם.... אשמח ואודה מאוד לעצה, עזרה,....🙏🏻🙏🏻🙏🏻

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, ממליצה להתחיל בירור במקביל - לפנות לרופא המשפחה המטפל ונוירולוג לבדיקה.

14/04/2019 | 04:49 | מאת: מיכל דהן

עשיתי צילום רנטגן הוא מופיע בה צילום שחיקת סחוס שינויים ניווניים אני בת 45 בבקשה ברצוני לדעת האם יש טיפול לא מסוגלת ללכת הולכת ממש בצורת רישכמובן שיפנו אותי לעשות סיטי אני מחכה לתוצאות שעשיתי בבקשה האם יש משהו שיכול להקל על הכאב לעזור אשמח לדעת

לקריאה נוספת והעמקה

שלום איני יכולה לראות צילומים וקבצים מצורפים. הקליניקה שאת מתארת נשמעת פחות אופיינית. באם את סובלת ואינך יכולה ללכת - ממליצה לך לפנות בדחיפות לבדיקת רופא מטפל לגבי צורך בהמשך בירור ודחיפותו וכן התאמת טיפול להקלה בהצלחה

13/04/2019 | 21:15 | מאת: שייקה

ד"ר שלום בשבוע שעבר ענית לי פה בפורום לגבי שאלתי אם מדובר בגאוט או לא . אז עברו שבועיים "מההתקף" בכוונה מציין בגרשיים כי אין לי מושג אם יש לי גאוט או שלא . חזרתי על הבדיקות בחלוף השבועיים : חומצה אורית - 5.6 כאשר בזמן ההתקף נבדקתי פעמיים והחומצה עמדה על 4.7. CRP- ירד לנורמה ראומטיד פקטור - תקין . אני מבין שהתוצאה של החומצה תקינה אך האם שבועיים לאחר התקף זו תוצאה שניתן לסמוך עליה ? בינתיים יש לי כאבים קלים בכרית כף הרגל מתחת לבוהן וכאבים במתיחת האצבעות תחושה של שריר מתוח ,כאבים ממש קלים בקרסול בעיקר בהליכה גם ברגל השניה האם ייתכן ומדובר בכלל בבעיה על רקע שחיקה ולא בגאוט ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ההתקף שזכור לי משאלתך הקודמת, היה מתאים באופיו להתקף גאוט מבחינת מהירותו, עוצמת הכאב ומיקום אופייני. ערכי חומצה אורית לא חייבים לעלות בזמן התקף - אפילו יכולים לרדת במהירות כטריגר להתקף. ממליצה לפנות לראומטולוג להערכה וכן ממליצה לבצע בדיקת אולטראסאונד לבדוק ממצאים שיכולים לתמוך בגאוט.

05/04/2019 | 01:13 | מאת: מעיין

Crp 11.3 Neutrophils % 77.2 Neutrophils # 9.77 Wbs leucocytes 12.6 Limphocytes 14.6 כאבים מאד חזקים בכל הגוף .. אודה לתשובתך לתוצאות . האם יש משמעות?

שלום, הבדיקות מצביעות על מצב דלקתי בגוף, הן אינן ספציפיות למקורו. יש לגשת להיבדק.

10/04/2019 | 00:11 | מאת: מעיין

פניתי לראומוטולוג אמר לקחת משכי כאבים ולחזור על הבדיקה עוד חודשיים . זאת תשובה הגיונית ? תודה על תשובתך הקודמת , ומראש על זאת.

05/04/2019 | 00:01 | מאת: זוהר

אשמח לדעת מהן הבדיקות המדויקות שמאתרות את התסמונת. אני חושבת שזאת הבעיה שלי, ולאט לאט נמצאים אצלי עוד תסמינים. איזה בדיקות דם, או בדיקות נוספות מעידות על המחלה? תודה על המענה , מבקשת לא לשפוט אותי..סובלת קרוב ל4 שנים מבעיות כלכליות ואני מרגישה שזה מתפקס לסיוגורן. תור לראומטולוג: עוד חודש וחצי

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, האבחנה מתבססת על תלונות של יובש בפה (יש לפנות לרופא עיניים לאישוש), יובש בפה (ניתן לפנות לכירורג פה ולסת). בנוסף בדיקות דם אימוניות כגון ANA RF ANTI RO ANTI LA

04/04/2019 | 19:25 | מאת: מעיין

שלום וברכה בת 25 ארבעה חודשים אחרי לידה שניה ממש מתוסכלת.. אחרי חודש מהלידה החלו לי כאבים קלים כד מתונים בידיים והרגליים והגב. ואז נרגע לחודש וחזר שוב כאבים בעיקר במפרקים וקצת שרירים הרגליים שלי חלשות קשה לי לעמוד עליהם הרבה כי יש כאב בברכיים..אין אודם ונפיחות. לא קמה מכאב בלילה ואין נוקשות בבוקר. בדיקה אצל 2 חוות דעת של ראומוטולוגים תקינה..בדיקה ידנית יסודית תקינה. ובדיקות דם תקינות וגם של crp תקין וגם של כל הדלקות מפרקים כולל אוטואימוניות תקינות. שללו פיברומיאליגיה לא רואים צורך לתת לי מיפוי עצמות. בדיקה נוירולוגית תקינה. כלי דם תקין. אורטופד אין לו מה לעשות. נשאר לי רק EMG. שגם את זה אמרו שאין צורך אבל אני עושה מה עוד נשאר לעשות????? בלי קשר אני מעט חרדתית בנושא בריאות. אבל לא נשמע כאב פסיכוסומטי כל כך הרבה זמן. תודה רבה.אשמח דחוף לעצה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אני רואה שעברת בירור... משערת שלקחו בדיקות מעבדה נרחבות כחלק מהבירור לרבות פאנל אנמיה ותפקודי תריס. קשה לי לייעץ ללא בדיקה מקיפה. ממליצה לפנות לבדיקה חוזרת באם התלונות ממשיכות. בהצלחה

04/04/2019 | 09:18 | מאת: עליזה

מטפולת במתוטרקסט 15 מ"ג בשבוע ובזלוספירין עקב דלקת פרקים פסוריאטית ללא פסוריאזיס . האם ניתן לדחות לקיחת המתוטרקסט ב24 שעות ?

לקריאה נוספת והעמקה

כן

03/04/2019 | 19:32 | מאת: ברקנית

שלום. מה הכלי האיבחוני הרפואי למחלה הזו? כלומר- איך אפשר לדעת בוודאות שיש את המחלה הזו? בהנחה שעשיתי קפילורוסקופיה שאינה תקינה, וישנם נוגדנים אנטי פוליצנטמרי ( משהו כזה..)

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, יש מספר כלים להערכת סקלרודרמה המורכבים ממופע קליני - קשיון עור? פצעים באצבעות הידיים? שינוי צבע העור בחשיפה לקור?) וכן מופע מעבדתי וכלי עזר נוספים כמו קפילרוסקופיה. משערת שהקפילרוסקופיה בוצעה מחשד קליני כלשהו... יש לפנות לראומטולוג לצורך הערכה.

שלום רב. אני בן 44 בדרך כלל בריא עובד כטכנאי שטח ויש ימים שאני הרבה זמן נוסע ברכב. לפני שנתיים נתפס לי הגב , הCT הראה בלטים ובקע (5L -1L בלטי דיסקים קלים . -1S -5L בקע דיסקי עם לחץ על השק הטקלי) . בשנה הראשונה לבעיה היה לי קצת כאבי גב אבל בחצי שנה האחרונה אני קם כל בוקר עם רגישות קלה (מעצבנת) בגב התחתון שעוברת לאחר תרגול של יוגה ומתיחות בבוקר בנוסף התחיל לי כאבים בברך ימים כמה הרבה זמן שלפי הרופאים נראה תקין וצריך לבצע פיזיותרפיה לחיזוק השרירים (זה מה אני עושה )היה שיפור ובחודש האחרון יש נסיגה. לפני חודש לערך התעטשתי ואז היה לי כאב חד בגב ומאז אני סובל מכאבים במיוחדי בבוקר שאני קם כאבים של 6-7 במדד של 10. נכון להיום אני לאחר שבוע וחצי שבהתחלה לקחתי האנורקסיה 90 3 ימים שלא עזר, רופאת משפחה אמרה לי לקחת טרמדקס 100 שמפחית לי את הכאבים בצורה משמעותית אבל לא לגמרי (עצומה 2 מ 10). ביצעתי בדיקות דם (מצרף קובץ) אחת הבדיקות היא "Uric Acid (B)" שיצאה 4.7 אבל בזמן הבדיקה לקחתי טרמדקס 15 שעות קודם הרופאה אמה שזה אפשרי, זה נכון? CRP קטן מ 0.5. בגדול כל הבדיקות בתחום התקין למעט "Ferritin" 277. האם יכל להיות קשר בין הכאבים בגב התחתון לדלקת ע"ש מקשחת? ואיזה בדיקות אני צריך לעבור בנוסף למה שעברתי ( לקבוע טור לראומטולוג?). בברכה וסליחה על המגילה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אכן יתכן שיש קשר. הכאב שאתה מתאר יכול להתאים לכאב בעל אופי דלקתי. בנוסף אתה מתאר גם כאב בברך. ממליצה לפנות לראומטולוג להערכה

תודה על התשובה. האם יש המלצה באזור חולון לרופא. והאם יש בדיקות מסוימת או צילומים שצריך לבצע? בברכה

02/04/2019 | 09:07 | מאת: שייקה

שלום רב פרופ ראשית כל תודה על המענה . בן 44 בריא בדרכ לא צורך אלכוהול , בשר אדום כמעט בכלל , מעשן עודף משקל קל של 6-7 קילו . לפני מספר ימים החלו כאבים בכף רגל ימין כולל נפיחות של הבוהן והאצבע וכל כף הרגל עם הגבלה בתנועת הבוהן והאצבע הסמוכה (כיפוף ומתיחת האצבעות)כאבים קשים בדריכה והליכה . יומיים לא לקחתי טיפול וביום ה 3 מעוצמת הכאבים פניתי למוקד רפואה דחופה של מכבי . רופא המשפחה שהיה שם איבחן גאוט קליני נתן לי קולכיצין 3 פעמים ביום למשך שבוע . לקחתי 2 כדורים מהקולכיצין ולמחרת בבוקר פניתי לרופאת המשפחה שאמרה שלדעתה לא מדובר בגאוט הפנתה לבדיקות דם ונשלחתי למיון לשלילת DVT . בדיקות הדם במכבי הראו תוצאה של uric acid 4.5 , ראומטיד פקטור ושקיעת דם תקינות . במיון בוצע אולראסאונד ונשלל DVT בדיקות הדם במיון uric acid 4.3 , כל שאר הבדיקות תקינות מלבד crp 13 הפנימאי שבדק אותי לא התרשם מתוצאת ה CRP , לטענתו המפרק נראה שקט ללא נוזלים לניקור והחשש לגאוט לא גבוה עקב תוצאות הבדיקה של החומצה האורית .קיבלתי הנחיה לא ליטול קולכיצין והחליף לאתופן XR נטילה פעם ביום ובמידה ולא יהיה שיפור הכתובת הראשונה שלי הינה אורתופד כיון שיש בעיות אורתופדיות בכך הרגל שעלולים לגרום לתסמינים זהים ובמידת הצורך ראומטולוג. נטלתי כדור אחד מהאתופן והנפיחות ברגל ירדה בצורה משמעותית כדור נוסף העלים את הנפיחות לגמרי וכמעט את כל הכאבים חזרתי לתפקד כרגיל . אני מבין שאני כרגע בצומת דרכים כיון שהחומצה האורית שלי נמוכה ולא היה נוזל לניקור במפרק אז אין דרך לאבחן אם מדובר בגאוט . מהתרשמותך מהסיפור היבש מה דעתך? איך ניתן לוודא שלא מדובר בגאוט ? האם לדעתך המלצות שקיבלתי בבית החולים מספקות בשלב זה ? המון תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, חומצה אורית נמוכה לא שוללת גאוט לחלוטין, אם כי הסבירות במקרה שתיארת יורדת. באם כעת כל התסמינים חלפו - ניתן להמתין ולחזור על ערך חומצה אורית בהמשך. ניתן לפנות לביצוע אולטרא-סאונד ראומטולוגי לבדוק האם יש ממצאים התומכים בגאוט.

01/04/2019 | 23:30 | מאת: אופיר

ערב טוב, אני מאובחנת fmf, וככל הנראה גם סקרוליטיס, אני מטופלת בכולכיצין 1.5 מ"ג + סלזופירין EN במינון של 2000 מ"ג ביום עם הטבה חלקית. הרופא שלח אותי לבדיקת SAA תשובות הבדיקה 18.3 כשהנורמה נעה בין 0 ל - 6.4 האם המשמעות הינה עמילודוזיס? האם ברמה כזו נדרש טיפול? התור לרופא בעוד 3 חודשים האם יש דחיפות להקדים את התור?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ערכי SAA מאד מושפעים ממצב המחלה הבסיסית. ערך מוגבר יהיה גבוה אם נלקח בזמן התקף או בסמיכות להתקף. באם אכן נלקח בסמיכות להתקף - צפוי שיהיה גבוה.

04/04/2019 | 16:13 | מאת: אופיר

תודה על המענה, הבדיקה לא נלקחה בזמן התקף, סהכ המחלה באיזון עם 1.5 מג קולכיצין, גם ההתקפים אם קיימים מופחתים בעוצמתם. המחלה אובחנה לאחרונה למרות שבילדותי עלה החשד, ולא טופלתי בקולכיצין עד לפני שנתיים האם יש להתייחס לבדיקה הזו והאם להערכתך נדרש טיפול? תודה!

01/04/2019 | 01:30 | מאת: רונית

שלום רב, אני חולה בדלקת מפרקים כ8שנים.מטופלת במטותרקסט 12.5מג והרופא רוצה להוסיף לי פינקויניל 200מג עקב תשובה חיובית של אחד המדדים. בת 49.שאלתי היא קראתי על תוסף תזונה מינרל בשם בורון שהוא טיפול טבעי לדלקת מפרקים. האים לקחת אותו בנוסף לכדורים שאני לוקחת? האים מומלץ או שאין טעם. תודה

שלום איני מכירה את תוסף התזונה כטיפול לדלקת מפרקים

28/03/2019 | 13:26 | מאת: דניאלה

לפני שבוע אובחנצי בדחקתצפרקים פסוריאטית שמתווה בכאבים באצבעות הידיים ובקרקפת קשקשית, התחלתי לשתות מטוטרקסט וחומצה פולית, לפני יומיים הופיעה מן גירוי במרפקי הידיים עם אודם מה שלא היה לפני כן בשום מקום בגוף,מה זה יכול להיות? האם התרופה משםיעה על פסוריאזיס להופיע? האם עלי לפנות לרופא,העור מגורה ואדום לא יבש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, כל תרופה עלולה לגרום לתופעות לוואי, אם כי יותר סביר כי מדובר במופע של מחלת הבסיס (נגע פסוראטי). באם לא חולף, הייתי ממתינה עם הטיפול ופונה לבדיקה חוזרת

שלום. אני שולה בת 63. יש לי כבר כ-3 שבועות כאבים בעצמות ובמפרקים. לאחרונה כואב לי בעיקר צד שמאל והכאב הכי חזק הוא בברך, כאב שלעיתים מעיר אותי בלילה.רופא המשפחה שלח אותי לבדיקות וגם נתן הפניה למיפוי עצמות ולראומטולוג. מה כדאי לעשות קודם ראומטולוג או מפוי עצמות? רוב הבדיקות שכבר עשיתי יצאו תקינות ורופא המשפחה אמר שזה שלל מחלות אוטו-אימוניות

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אומנם מיפוי יכול לעזור להחלטת הראומטולוג אולם קשה לי להמליץ ללא בדיקתך. הייתי ממתינה לבדיקת ראומטולוג שיחליט על הבדיקות הנדרשות - יתכן שיעדיף בדיקת דימות חלופית. לחילופין, ניתן להתייעץ עם רופא המשפחה לגבי נחיצות הבדיקה.

היי שולה, אני נחשפתי דרך חבר לדנסיטי הסידן האמורפי, ואז בדקתי עליו בכל מיני מקומות. מצ"ב סרטון יוטיוב שיכול להיות מאוד מתאים לך: https://www.youtube.com/watch?v=tFUSppr1R6A&t=4s

המצב מאד השתפר, כנראה שהסידן האמורפי דנסיטי באמת עזר!! תודה רבה!!

27/03/2019 | 10:49 | מאת: א

שלום. התחלתי בירור לקרוהן שלפני חודש אמרנו כי זה כנראה מעי רגיש בגלל קולונוסקופיה תקינה. במקביל לפני כמה חודשים הופיע חלבון גבוה - 9, 8.5, 9.2. החודש ירד 8.1. עשו אז אלקטרופוזה עם עלייה בגלובולין גאמא ובגלובולין אלפא1. גם החודש אלקטרופוזה עם עלייה בגלובולין גאמא ובגלובולין אלפא 1. crp משתנה - 5.01 והחודש 6.22. במסגרת הבירור לקרוהן נבדקו anca asca. Anca לפני חצי שנה - mpo שלילי pr3 1.9 נורמה עד 1. Asca igg שלילי asca iga גבולי 17.71. Anca החודש - mpo שלילי pr3 1.8. Asca igg שלילי as a iga חיובי 19.79. נבדקתי בגלל החלבון אצל פנימאי ואמר מעקב. כעת בגלל anca וירידה במשקל (אני רוצה לרדת אבל לא עשיתי דיאטה משמעותית) מ78 ל73 תוך 3 חודשים. התסמינים היחידים שיש לי הם התקפים של חולשה שמופיעה מדי פעם ועוברת אחרי מנוחה, ייתכן מופיעה יום אחרי אימון. בפעם האחרונה מדדתי לחץ דם ויצא דופק לא סדיר אבל במדידות נוספות לא היה. האם בלי הירידה במשקל anca מצביע על מחלה? ובהינתן הבדיקות האם יש לך מה להציע? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, בדיקות המעבדה באות לתמוך במופע קליני. ה ANCA ככל הנראה נלקח בחשד למחלת מעי דלקתית. איני רואה כעת קליניקה המתאימה למחלה ראומטולוגית אולם יש לפנות לרופא המשפחה לבדיקה גופנית מלאה.

27/03/2019 | 19:00 | מאת: א

אם אין תסמינים הanca אומר משהו? או שזה ממצא גם באנשים בריאים?