פורום פריודונטיה, מחלות חניכיים ושתלים דנטלים

פריודונטיה היא אחת מההתמחויות המוכרות ברפואת שיניים, שתפקידה לטפל במחלות חניכיים, וכן לפתור בעיות אסתטיות עקב נסיגת חניכיים, או כחלק מתהליך שיקום הפה והתקנת שתלים דנטליים. מומחה למחלות חניכיים הוא רופא שיניים אשר בתום תקופת לימודי רפואת השיניים ולאחר קבלת התואר והרישיון לעסוק ברפואת שיניים, מתמחה במוסד אקדמי מוכר לתקופה של כ-4 וחצי שנים נוספות. במסגרת התמחות זו הרופא לומד לאבחן ולטפל במחלות החניכיים השונות, ולהתקין שתלים דנטלים גם במצבים קשים ביותר, בהם קיים חסר מתקדם של עצם. רק לאחר שעמד בהצלחה בבחינות הממשלתיות, וקיבל תעודת מומחה חתומה וממוספרת של משרד הבריאות, זכאי הרופא לשאת בתוארו - פריודונט - מומחה למחלות חניכיים. ^^בפורום יידונו הנושאים הבאים:^^ מחלות חניכיים, השפעתם על הבריאות הכללית ואיכות החיים של המטופל ודרך הטיפול בהן. שתלים דנטאליים: האם הם באמת הפיתרון החלופי לשן? כיצד ניתן לבצע שתלים תוך מתן פתרון תפקודי ואסתטי מיטבי? שתלים דנטאליים ומחלות חניכיים.
1672 הודעות
1623 תשובות מומחה

מנהל פורום פריודונטיה, מחלות חניכיים ושתלים דנטלים

03/11/2018 | 19:05 | מאת: שירה

לפני חצי שנה עקרו לי שן בינה שהיו דימומים והפריעה לטיפול של כתר שהולכים לעשות לי בשן טוחנת תחתונה . שאלתי היא האם בעקבות העקירה זה פוגע במידות של הגובה והחניכיים בשן שליד כי לפני העקירה היו דימומים בין 2 השיניים הבינה שעקרו וזאת שאמורה להתחיל מדידות שוב .

לקריאה נוספת והעמקה

עקירת שן הבינה לא אמורה לגרום נזק לשן הסמוכה, להיפך, זה מאפשר נטילת מידות ללא הפרעה

03/11/2018 | 20:09 | מאת: שירה

ובחניכיים לא פגע שהתמיכה של החניכיים משתנה עקב כך , תודה.

03/11/2018 | 09:54 | מאת: נאוה

אבל האם הגיוני שהחניכיים לאנטובות כמו בצג השני וירדו דימומים במדידות ורגיש,/כואב יותר מהרגיל זה אומר משהוא על הניתוח ברורהשאלך לראות . והאם בצילום של הזירקונינ זה מראה משהוא על הצלחת הניתוח או רק אם הצליחו במדידה או שצריך מדידה חוזרת במיוחד לאור העובדה שירד הרבה גימום בטיפול של השן הנל האם זה אומר משהוא על איכות החניכיים? והחניכיים אחרי ניתוח לא אמורים לחזור למצבם ולהחלים ולהיות פחות או יותר כמו בשאר הפה חודשיחם שלושה אחרי הניתוח? זה שעבר כבר מעל חצי שנה לא סימן הכימטוב לא?

ממליצה לבדוק שוב כפי שאמרתי. מעבר לכך לצערי לא אוכל לסייע -

03/11/2018 | 11:05 | מאת: נאוה

רק שאלה אחת יש מקרים שהניתוח לא עוזר ולא מחלימים?

שלום הכתם המצולם קיים כבר כשנה. בת 34. לא מעשנת. נאמר לי לפני כשנה שיש לי דלקת חניכיים אגרסיבית ועברתי ניקוי עמוק. ממה יתכן שהכתם הזה?

לקריאה נוספת והעמקה

אני לא רואה צילום מצורף

02/11/2018 | 21:35 | מאת: נאוה

עשו לי ניתוח הארכת כותרת לפני כמה חודשים התחלנו כרגע את המדידות אני עדיין כמו לועסת יש מצב שלאחר קבלת חלק הזירקוניה /חרסינה מהמעבדה לפני שעושים הכל סופית יש מצב שעדיין יראו שמשהוא לא בסדר ויצטרכו לעשות או ניתוח נוסף או להרים ידיים ולכיוון שתל?

מבלי לראות את השן קשה לי להביע דיעה לכן חשוב לברר עם הרופא/ה המטפל/ת מה כיוון הטיפול

02/11/2018 | 21:31 | מאת: נויה

רציתי לשאול מתי המקרים שצריך הארכת כותרת . תמיד רואים אם צריך או לא או לפעמים יש מקרים גבולים שמנסים בלי והאם יש סוג של כתר שההשחזה אחרת שבזכותו אפשר למנוע את זה .

לקריאה נוספת והעמקה

הארכת כותרת נדרשת לשיפור אחיזת הכתר. לשיפור חביקה ולשיפור אסתטיקה. אחיזה-כשהשן המושחזת קצרה מדי ולכן הכתר יפול כל הזמן. חביקה-שולי הכתר חייבים לחבוק חומר שן בריא מעבר לשולי המבנה. אסתטיקה-תיקון מתאר החניכיים בדרך כלל באיזור קדמי עליון. אפשר לדעת מראש אם נדרשת הארכת כותרת אבל לפעמים מזהים את הצורך רק בסיום השחזת הכתר בשלב הכתר הזמני. כתרים מחומרים שונים דורשים השחזה שונה ובהתאם שונים בצורך בהארכת כותרת

01/11/2018 | 20:54 | מאת: תמי

התחללנו מדידות לכתר קבוע מאז שהוחזר הכתר הזמני מרגישה יותר לחץ היה כל הזמן אבל עכשיו יותר אבל ממש לוחץ ושבסוף מה שגבולי ועושים כתר זירקוניה לא יעזור ונצטרך הארכת כותרת או שיכול להיות מכתר זמני גם לחץ גבוה שזה הגיוני כע הסתכלו פעם אחרונה שהתלוננתי וממש לא גבוה בטיפה אפילו. מה יכול להיות הסיבה ?

לקריאה נוספת והעמקה

כתר לא מותאם יכול לגרום לחץ. חשוב לבצע צילום רנטגן על מנת לבדוק התאמה. לחץ תמידי מעיד על בעיה

01/11/2018 | 20:29 | מאת: יערה

רציתי חשאול יש לי כתר קבוענשל כמה שנים כתר מחרסינה על מתכת בזמן האחרון כמה פעמים זה קרה שמנקה עם חוט דנטלי יורד משם דם מה שלא קורה בשיניים אחרות האם זה מקריות או שיכול להיות בגלל שזה באיזור הזה קשור לכתר?

לקריאה נוספת והעמקה

בדרך כלל יותר קשה להסיר חיידקים מאיזור של כתרים. חשוב לגשת לטיפול תחזוקה אצל שיננית כדי להסיר אבנית ופלאק שגורמים לדלקת ולכן לדמום. חשוב גם ללכת לרופא/ת שיניים על מנת לבדוק את תקינות הכתר

31/10/2018 | 18:46 | מאת: שני

אני בגיל 64.יש לי בשיניים הטוחנות כתרים שנים רבות.רופא השיניים הציע להחליפן כי האוכל נכנס בין השיניים ויש נסיגה.האם זה נכון להחליף כל עוד ם שקטים. ? האם נהוג להתחיל בטיפול שמרני קודם?

לקריאה נוספת והעמקה

ללא בדיקה וצילום לא אוכל לדעת. רצוי להתייעץ עם הרופא/ה שוב אולי יש פתרון אחר ללא החלפת הכתרים לדחיסת המזון. אולי תוכל לקבל חו״ד שניה זה מקובל

30/10/2018 | 15:08 | מאת: שירה

בזמן המדידות לכתר הרופאה אמרה שקשה קצת יותר מהצפוי כי יש לי מדרגה וגם דימום יותר קשה מהצפוי מה זה אומר מדרגה ? וגם עדיין לאחר 24 שעות גם עדיין רגישות וכאבים וגם שמנקה אפילו קרוב למקום יש דוב דימום האם זה תקין?

לקריאה נוספת והעמקה

ממליצה לך לגשת שוב לרופאה לקבל הסברים - לפעמים יש קושי בנטילת מידות לכתר, לפעמים יש דימום - כדאי להתייעץ עם הרופאה לגבי דיוק המדידה

30/10/2018 | 17:11 | מאת: שירה

אני אלך בכל מקרה שיגיעו התוצאות. אבל בעקרון מה זה המדרגה והקושי שדיברו? ואם היה גם מדרגה וגם דימום יש סיכוי שתהיה בעייה עם המדידה ויצטרכו שוב במיוחד לאור העובדה גם שיש לי רפלקס הקאה ולא היה פשוט?

30/10/2018 | 11:19 | מאת: אנה

שלום רב, אתמול בערב נשברה לי שן שעברה לא מזמן טיפול שורש. כרגע רואים רק שאריות שן מלמעלה יש לי קצת דימום וכאבים שכרגע נסבלים, עושה שטיפות עם קורסידול . הלכתי לרופא שיניים כללי והוא אמר שצריך או עקירה כירורגית או לנסות ניתוח להארכת כתר וקבע לי תור אבל אני מעדיפה לקבוע תור בבית חולים במחלקת פה ולסת בגלל שמדובר בפעולות כירורגיות. אני ממש בלחץ בגלל שיש לי svt ( מתה מפחד 😢) . היום יום שבתון ומעריכה שיקח לי זמן עד שאצליח לקבוע תור בבית החולים... שאלותיי הן: 1. כמה זמן אפשר להסתובב ככה? 2. אני אצטרך לעשות את הטיפול בלי אדרנלין... זה אפשרי מפחדת מדימום וכאבים? לרופאים יש דרך לעצור דימום חלילה בלי אדרנלין ( עם אדרנלין אני פשוט אאבד את ההכרה כבר קרה לצערי ) 3. בגדול בשביל בחורה עם svt מה תמליץ לי לטפל במרפאה רגילה או להתעקש לתור בפה ולסת ולחכות הסובלנות אליו ...??? תודה וסליחה על המגילה אם תוכלי להרגיע אותי ולענות לי...

לקריאה נוספת והעמקה

קודם כל זה לא אסון - אז כמובן להירגע. לפעמים ניתן להציל את השן בהארכת כותרת לפעמים השבר עמוק מדי מתחת לחניכיים וצריך לעקור את השן. בכל מקרה ניתן לבצע טיפול ללא שימוש באדרנלין. אם אין כאבים ניתן לחכות קצת אבל כדאי לקבל אבחנה ברורה בהקדם - לא בהכרח בבית חולים

30/10/2018 | 09:26 | מאת: שירה

רציתי לשאול האם יש מצבים שכתר חרסינה/זירקוניה מבטל את הצורך בניתוח הארכת הכותרת כלומר האם גודל ההשחזה ו/או גודל החרסינה זהה לגודלו של כתר חרסינה על מתכת לעומת כתר זירקוניה ב-2 חלקים או שהסיכוי לכך שאם ראו גבולי ורוצים כן לנסות ללא ניתוח בגלל לא לפגוע בכתר קבוע אחר ליד שפוחדים לפגוע הסיכוי קלוש שזה יסתדר בסופו ללא ניתוח?

לקריאה נוספת והעמקה

השחזת שן לכתר זירקוניה שונה, לפעמים ניתן להימנע מניתוח הארכת כותרת - ההחלטה היא של הרופא המטפל - המטרה - שהכתר יתאים עם אחיזה טובה לאורך זמן ללא פגיעה בחניכיים. תשאירי את ההחלטה לרופא המטפל שלך ואם את לא בטוחה תבקשי לקבל חוות דעת מפריודונט מומחה

30/10/2018 | 14:49 | מאת: שירה

והאם ברגע שחוזר חלק החרסינה /זירקוניה ומודדים יודעים בודאות וגם פה כמו בכתר רגיל מצלמים את החרסינה ולפי זה רואים? ועוד שאלה זה שיש כתר לידו רגיל חרסינה על מתכת יהיה לזה השפעה בגודל שזה שונה?

29/10/2018 | 18:06 | מאת: שירי

היי היום עשו לי מדידות ראשונות לכתר שגם עברתי לפני חצי שנה הארכת כותרת במהלך המדידות כמה פעמים ירד דם ואפילו קצת הרבה אין לי איזה דלקת משמעותית זה כתוצאה מהמדידות האם יכול להיות שתהיה לזה השפעה על איכות המדידה ויצטרכו מדידה חוזרת בעקבות זאת?

לקריאה נוספת והעמקה

אני מקווה שלא, לפעמים תהליך נטילת המידה גורם לדימום. יבדקו את הכתר בפה בפעם הבאה ויוודאו שמתאים

29/10/2018 | 20:22 | מאת: שירי

למרות שדימום לא קטן ירד איזה כמה זמןמעד,שהצליחו להפסיק. תיארתי לעצמי בגלל המדידות אבל יכול כן להפריע למדידות ובגלל שהמקום אבר הארכת כותרת לפני חצי שנה יכול להיות שרגיש יותר עדיין ובגלח זה הדימום . כי עובדה עשינו בעוד שן במקום אחר ולא ירד בכלל גם יכול להיות קשר?

רציתי לשאול האם יש סימנים לכך שיש סדק בשן והאם הרופא יכול לזהות מהר אם יש סדק ואם אפשרינעדיין להציל את השן? וחוץ מזה כאבים חזקים שאפילו משכחים לא ממש משפיעים זה אומר משהוא. בינתיים קהעו לי תור מחר על הבוקר מקווה שיגלו אבל מה דעתך ומה בדרך במצב כזה מהירות הגילוי של איפה הבעיה בדרך כלל?

לקריאה נוספת והעמקה

סדק בשן לא רואים בצילום, בדרך כלל מזהים על ידי כיס עמוק בחניכיים טוב שיש תור מחר.....

27/10/2018 | 20:16 | מאת: שירה

יש לי כתר זמני עשיתי לעיסה יכול להיות מהשחיקה ויכול להיות איזה ביס לא זוכרת בדיוק אבל מאז מרגישה כמו איזה אבן תקועה שבא לך לנתק ולהוציא אותה. אם זה סדק או שבר האם אפשר לטפל אם כן מה הטיפול או רק עקירה ?

לקריאה נוספת והעמקה

ממליצה לגשת לרופא/ת שיניים להסרת הכתר הזמני ובדיקת השן עצמה. במידה וקיים סדק או שבר אורכי בשרש אזי השן לעקירה, אם קיים שבר מינורי תיתכן אפשרות שימור השן. אולי נתקע אוכל בין השיניים, אולי הכתר הזמני עצמו נשבר- צריך כאמור לבדוק

27/10/2018 | 22:03 | מאת: שירה

יכול להיות גם שבר בכתר הזמני שלא נראה וגורם לכאב יכול להיות ומצב כזה מה הטיפול וגם יש מצב שסדק או שבר ניתן לטפל ללא רק עקירה ? ובמבט רואים בדרך כלל ישר כלומר אחרי הוצאת הכתר הזמני מה הבעיה ?

כאמור- ממליצה לפנות לרופא המטפל

רק עוד שאלה האם ברגע שיורידו את הכתר יוכלו לראות מה קרה ועוד שאלה האם אם זה מצריך בכל מקרה מדידות מחדש כי התחילו במידה וזו רק שבר בכתר הזמני בשאר בטוח מצריך שינוי . והאם יש משהוא בינתיים עד שאלך שיוכל להקל על הכאב?

הבדיקה צריכה להיות קלינית ואולי גם רנטגנית אם יהיה צורך בתיקון השחזת השן יהיה גם צורך בנטילת מידות חדשות

26/10/2018 | 13:18 | מאת: גאיה

רציתי נאמר לי בודקים את האפשרות האם יש סיכוי שכתר מחרסינה /זירקוניה שהמצב הוא לא וודאי /גבולי יכול לבטל את האפשרות לניתוח הארכת כותרת ואם זה משנה משהוא זו שן טוחנת תחתונה.

לקריאה נוספת והעמקה

יש לבדוק האם יש מספיק אחיזה של הכתר, את זה קובע הרופא המטפל - קשה לי להביע דעתי לגבי הצורך בהארכת כותרת מבלי לראות את המצב הקליני והרנטגני

26/10/2018 | 17:09 | מאת: גאיה

אבל באמת יכול להיות שכתר זירקוניה לעומת כתר חרסינה מאוחה למתכת יכול לבטל את הצורך בניתוח יש הבדלים בגודל ההשחזה או ברמת האחיזה ויצא פעם ששברתי את החרסינה אני בשתי שיניים לא זוכרת אם זה הכתר הזה או השני אבל שבערת חרסינה גם יכולה להיות סיבה לאורך כותרת ומספיק אחיזה?

אכן יש הבדלים בהשחזת השן לפי החומר ממנו עשוי הכתר ממליצה לך לסמוך על הרופא שלך ולשאול אותו/ה אם את לא בטוחה

האם יכול להיות גם מצב שיהיה מצב שחשבו שכתר מסוים שלמרות השחזות מועטות יותר שיחזיק וברגע שכיפת המתכת /זירקוניה חוזרת לא מסתדר ואין ברירה ובכל זאת צריך ניתוח . מקוויםמשלא אצטרך אהל פשוט מאז שהתחילו לי המדידות ושמו חזרה את הכתר הסמני לא נוח עוד יותר כואב ולוחץ האם יכול להיות קשור לאחיזה?

בוודאי שיכול להיות מצב כזה. יש לקחת בחשבון כל התרחשות ולא צריך לחשוש מהארכת כותרת - המטרה היא לבצע כתר שיחזיק מעמד לאורך זמן מבלי ליפול ומבלי לגרום אי נוחות ונזק לחניכיים כך שכל התרחשות היא סבירה וטובה

27/10/2018 | 10:54 | מאת: גאיה

תודה על תשובותייך וסבלנותך .

27/10/2018 | 23:05 | מאת: שירה

רק עוד שאלה האם ברגע שיורידו את הכתר יוכלו לראות מה קרה ועוד שאלה האם אם זה מצריך בכל מקרה מדידות מחדש כי התחילו במידה וזו רק שבר בכתר הזמני בשאר בטוח מצריך שינוי . והאם יש משהוא בינתיים עד שאלך שיוכל להקל על הכאב?

22/10/2018 | 18:29 | מאת: שירה

בינתיים החזירונרק היום זה כמעט 5 ימים זה שלא הצטרכו לעשות שום שינוי בגובה זה אומר שרוב הסיכויים שזה לא גרם שינוי במידות או שיכול להיות שינוי ושנמדוד את כיפת החרסינה/זירקוניה עדיין יכול להיות שינוי נאמר לי שנראה שזה בסדר במיוחד שחזר במהירות אבל יכול להיות שינוי ?

לקריאה נוספת והעמקה

לא סביר שיהיה שנוי נוסף ללא התערבות

23/10/2018 | 16:24 | מאת: שירה

לא הבנתי הסיכוי שיהיה שינוי נוסף בעקבות מפילת הכתר או לא?

19/10/2018 | 20:53 | מאת: מלא דם

שלום. אני יודע שיש לי דלקת חניכיים אפילו דלקת חריפה אני תוך כדי טיפול אבל היום קרהלי משהו שעוא לא קרה לי וקצת מלחיץ אותי.. סיימתי לעבוד פתאום התחיל לי דימום מהחניכיים בלי להפסיק עם כמה שניסיתי לשטוף רק אחרי שעה זה פסק הגעתי לבית עליתי לישון וכשהתעוררתי שוב פעם שטפתי מלא אך ללא הצלחה לעצור את הדימום

לקריאה נוספת והעמקה

ממליצה ללכת לבדיקת חניכיים. דימום ספונטני מעיד על דלקת שמחייבת טיפול

19/10/2018 | 18:01 | מאת: שירה

התחילו לי מדידות הבעיה שפתאום בצחצוח ביום רביעי המאוחרות הכתר נפל . הבעיה שהרופאה תהיה ביום ראשון האם במספר ימים זה זה ישפיע על המדידות ? ותהיה תזוזה של החניכיים והשיניים בינתיים לא שלחו למעבדה כי עושים עון שן בתור נפרד ואז שולחים. זה יוצא כמעט 4 ימים הסיכוי מה שמשהוא זז הימים אילו ונמטרך לעשות הכל מידש או אפילו חלק או סבירות קטנה לזה ?

לקריאה נוספת והעמקה

מספר ימים לא קריטי במקרה זה

18/10/2018 | 09:20 | מאת: קרן

שלום רב, האם כל רופא שיניים רגיל לא רופא מתמחה בחניכיים מורשה על פי חוק לבצע במטופל ניתוחון להארכת כותרות שיניים? תודה מראש

על פי חוק כל רופא שיניים רשאי לבצע כל פעולה בפה

15/10/2018 | 19:09 | מאת: א

שלום, היו לי כאבים בחניכיים בין שני כתרים צמודים. הכאב היה ברמה שמאוד שרף לי שם כשאכלתי . הרופא חשב שזה דחיסת מזון והחליף לי את הכתרים לכתרים זמניים. בדרך הוא גם גילה עששת קטנה באחד הכתרים שהוא ניקה. לאחר כמה זמן התפתחה לי דלקת חזקה מסביב לכתרים והרופא חניכיים עשה לי ניתוחון קטן והוריד את הרקמה. הרופא החזיר לי את הכתרים הזמניים בצורה של גשר של שני כתרים. עדיין יש לי כאב עמום משם. הוא מתגבר יותר כשאני אוכל (לאו דווקא בלעיסה). האם ייתכן כי יש לי עדיין דחיסת מזון? האם גשר קבוע יהיה צמוד יותר? שתי השיניים חלשות ועל כן הרופא הציע גשר למרות שבבודדים יותר נוח לי בתחושה (בגשר מרגיש לי קצת חנק). בצילום הרופא לא רואה דבר בשיניים מלבד רירית קטנה מאוד בסינוסים שהוא חושב שאולי היא דלקת אבל לא יודע בוודאות ואני מפחדת שסתם יפתח שן. האם יתכן כי הכאב הוא מהחניכיים? מה עושים?

לקריאה נוספת והעמקה

יש לוודא שיש יכולת נקוי בין הכתרים כלומר העברת קיסם דנטלי. אם אין יכולת נקוי תהיה שם דלקת

15/10/2018 | 17:39 | מאת: נועה

התחלנו מדידות ל-2 כתרים + שתל החלטנו לפצל ליותר פגישות מאשר וכל שן מדידה אחרת ואז אחרי שנגמור את שלושתם למעבדה בגלל המצב שגם עם אחד היה קצת קשה ושן אחת שאחרי ניתוח הארכת כותרת שלפי דעתה גם לא מושלם שעוד שבועיים שלושה יהיה בהרבה יותר טוב מקווים מאוד ושלא יתברר שלא טוב עדיין המקום אבל נראה במהלך המדידות. ורוצים שיהיו מדויק במיוחד שיש לי רפלקס הקאה האם בזמן הזה שמחכים שנגמור את שלושתם וזה שמור במרפאה עד שנגמור ונשלח למעבדה לא יכול לקרות משהו בינתיים שהמדידה תגיע לא מדויקת ואז נצטרך הכל מחדש והאם זה נראה נכון לעשות ככה אני סומכת ויודעת שאחרי פגישה של כתר אחד כמעט הקאתי אני חושבת שזה נכון הסבירו לי במיוחד במצבי שאהיה מסוגלת והמדידות יהיו טובות ואלך יותר פעמים למרפאה קצר יותר מאשר שלא יהיו טובות בטוח רק השאלה רק בזמן שעד שגומרים את 3 השיניים למדידות ועד ששולחים כי זה הפרש של כמה בערך שבועיים כי קבענו מזמן והחלטנו על השינוי רק עכשיו אחרי שהתחלנו ?

לקריאה נוספת והעמקה

נראה קצת מורכב, אם הכתרים יתאימו זה לא משנה כמה מדידות נעשו. מציעה לשקול נטילת תרופה נוגדת בחילה - שאל את הרופאה בעניין- כדי להמנע מרפלקס ההקאה

שלום, לעתים אני חווה צורך לגרד בבשר בסוף השיניים בלסת התחתונה, גם מימין וגם משמאל. ביומיים האחרונים זה החמיר עד כדי כאב לאחר הגירוד בצד שמאל.( איפה שצומחות שיני בינה). יש מין תחושה שממש ניתן לקלף את הבשר תוך כדי גירוד. אני לא יכולה להפסיד לגרד. איך עליי לטפל בזה, ממה זה נובע?

לקריאה נוספת והעמקה

רצוי לבדוק אם ישנה דלקת באיזור/אם יש תהליך בקיעה של שיני הבינה/אם ישנה אלרגיה למזון מסויים. בכל מקרה הרגל הגירוד מזיק ויד להיבדק על ידי רופא מומחה

12/10/2018 | 07:55 | מאת: שגי

אפשר לשטוף את הפה עם מלח לימון יש דלקות חוזרות ומטפל קבוע אצל שיננית תודה וים טוב

לקריאה נוספת והעמקה

אסור להשתמש במלח לימון!!!! זה גורם נזק לחומר השן- זו חומצה!!!! מותר להשתמש במלח- 1/2 כפית מלח בכוס מים פושרים

שלום לך. אתמול עברתי ניתוח בחניכיים בלסת עליונה. נעשה ניקוי עמוק,השתלה עצמית מהחיך לחניכיים הוכנס חומר אמודוגין בונה רקמות וכו... כמובן שלבסוף החניכיים נתפרו חזרה. היום קמתי עם נפיחות בלחיים ומעלה מה שאני מבין שהוא הגיוני בשלב זה. היום הופיע דימום חזק בניב השמאלי שם גם המקום נראה עם בורות עמוקים והניב נראה חשוף(כאילו ארוך יותר) ,לא רואים שהחניכיים מכסות את חלקו העליון של הניב כפי שכיסה לפני הניתוח ובכל השיניים זה נראה שכן מכסה. בנוסף גם עד הבוקר הרגשתי בחיך שאריות חוטים שלפתע כבר לא הרגשתי אותם. השאלה היא האם זה תקין שהניב חשוף והמקום שם נראה פחות יפה משאר הפה ואם השאריות חוטים שנעלמו לפתע זה דבר תקין. הייתי אצל רופא במרפאה לביקורת(לא הרופאה שניתחה) והוא אמר שהכל נראה תקין. אני לא שלם ודואג שהשן חשופה ושהתפרים לא בסדר. מדובר בתפרים נמסים שאמורים להעלם לבד,אך האם זה הגיוני שהם נמסים אחרי יום? אפילו השאריות שנשארו תלויות?

לקריאה נוספת והעמקה

אם הרופאה אמרה שהמצב תקין אני משערת שהיא צודקת. לעיתים ישנה נסיגת חניכיים אחרי ניתוח חניכיים אבל את התוצאות ניתן לשפוט רק לאחר תקופת רפוי של 3-6 חודשים לא מייד. לפי התיאור כנראה שתפר אחד השתחרר ולכן היה דימום. זה יכול לקרות.

08/10/2018 | 12:19 | מאת: ניסים

הי בן 26 עם נסיגת חניכיים חמורה מאוד עברתי כבר 9 ניתוחי חניכיים ואין ספור הקצאות שורשים המצב רק הולך ומחמיר בצורה מהירה מה אפשר לעשות? האם ניתן לחשוב על כיוון של שתלים או שזה לא אפשרי במצב כזה

לקריאה נוספת והעמקה

קשה לי להביע דעתי ללא בדיקה וצילום ממליצה לבצע צילום סטטוס ולהגיע לבדיקת מומחה למחלות חניכיים - פריודונט. עם זאת, מפאת גילך הצעיר המגמה צריכה להיות שימור שיניים עד כמה שניתן, במידה ולא ניתן , אין מניעה מביצוע שתלים כל עוד קיימת שליטה ברמת הדלקת כאמור נדרשת בדיקה מסודרת

06/10/2018 | 20:38 | מאת: שירה

יש לי כתר זמני שאני איתו הרבה זמן בגלח עיכובים למיניהם. השאלה היא כזאת אני עושה בעדינות עם החוט שלא ישלוף אבל היום שניקיתי ירד טיפה דםמוהפסיק מהר האם סו תופעה מוכרת / שיכולה לקרות סביב כתר זמני בעקבות שאני איתו הרבה זמני . ודבר נוסף עשיתי ניקוי אצל שיננית אם היה משהוא חריג של דלקת חזקה היתה אמורה לראות לא? בכל מקרה שמתחילה בתור את המדידות יגיד לאופאה שתסתכל לפני שמתחילים אבל בעיקרון בכתר סמני יותר סיכוי לידו לבעיות ודלקות ומגובר בשן טוחנת עליונה.

לקריאה נוספת והעמקה

סביב כתרים זמניים קשה יותר להסיר את החיידקים ביעילות כך שהדימום הקל שאת מתארת הוא סביר. ממליצה לך לנקות עם קיסם דנטלי בין השיניים ולא עם חוט דנטלי כדי לא לחשוש לגרום להסרת הכתר ובכך ליעל את הניקוי סביב הכתר- ככל שרמת ההיגיינה תהיה גבוהה יותר כך צפויה היעלמות הדלקת. כמובן שחשוב לסיים את השיקום באמצעות כתר קבוע

06/10/2018 | 20:57 | מאת: שירה

זהו ניסיתי ולא מנש הצלחתי עם הקיסמים בגלל זה פחדתי שמשהוא קרה עוד בערך שבוע מתחחלים את המדידות מקווה שזאת הבעיה ולא משהוא השתבש וגרם לבעיה חדשה.

אני בטוחה שהרופאה המטפלת תוכל לבדוק ולהסביר הלאה

שלום לך. אני חודש וחצי לאחר הקצעת שורשים. אני בדרך לשני ניתוחי חניכיים. אני אצל רופאה ששמה הולך לפניה ואמרו לי שאני בידיים טובות. הבעיה היא שיש לי שני ניתוחים האחד בשבוע הבא והשני חודש לאחר מכן. קיבלתי רשימה של דברים שיבוצעו בניתוח אך לא אמרו לי מה בדיוק מתי ומה לפני מה. אני מפחד והמליצו לי לקחת משהן להרגעה לפני הניתוח. ארשום מה הולכים לבצע ואודה לך מאוד אם תוכלי להסביר באילו טיפולים מדובר,מה הסדר הנכון? ומה הוא תהליך השיקום(כאבים,תפקוד,אכילה,עבודה וכו...) *ניתוח קצר(פרנקטומי,אמפוטיציה,המיסקציה וכד') כפול 2 *השתלת עצם עצמית כפול 2 *ניתוח חניכיים(רבע פה) כפול 4 *שימוש באמדוגין חלבון לחידוש רקמות לנגע אחד 0.3 גרם כפול 2 *עקירת שן בינה לא כלואה כפול 2 *רגנרציה מודרכת של העצם 4-6 שיניים לא כולל חומרים כפול 4 יודע שזה ארוך ושאלתי המון אך אודה לך מאוד על הסבר על סדר הטיפולים ומה בדיוק אומר כל טיפול וגם אודות השיקום. תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

מה שנרשם לעיל זוהי תכנית טיפול לצורך תימחור בלבד ממנה אני מבינה שמתוכננים ניתוחי חניכיים בכל הפה =4 רבעי הפה עם שימוש בחומרי רגנרציה - עצם ואמדוגיין בשני אזורי ניתוח. אי אפשר להבין מתוך התימחור מה בדיוק מתוכנן בפועל. בכל מקרה באופן כללי במהלך ניתוח חניכיים ניתן לבצע כל מיני וריאציות אבל מבחינתך אין הבדל בתחושה במהלך הניתוח ולאחריו. הכל מתבצע בהרדמה מקומית כך שאין כאב בזמן הניתוח וההחלמה יכולה להיות מלווה בכאב ונפיחות שלא אמורים להשבית אותך מתפקוד רגיל- קצת אי נוחות, כדורים לשיכוך כאבים וזהו. ממליצה לך לקבל הסבר נוסף מהרופאה המטפלת גם על התימחור וגם על מהלך הניתוח מכיוון שחשובה הסכמתך מדעת.

02/10/2018 | 09:34 | מאת: שילה

עוד מי פה שטיפה הגיינית לפה שמפחיתה נפיחות בחניכיים ומורידה דלקת.. חוץ מתרודנט וקורסודיל?? והאם יש משכה שאפדר למרוח על החניכיים להורדת נפיחות? עשיתי שיננית לפני חודש וחצי בערך ומאז יש לי נפיחות ואמרו שזה דלקת ..

לקריאה נוספת והעמקה

משחות ושטיפות זה לא פתרון את צריכה להיבדק על ידי מומחה למחלות חניכיים לטיפול בגורם

01/10/2018 | 23:45 | מאת: חן ש.

יש לי כאבים בלסת ונפיחות עקב שן בינה עששית צד שמאל למטה.. השן שבורה.. צריכה לעקור כירוגית. מה יכול להוריד את הנפיחות ולהקל על הכאבים?

לקריאה נוספת והעמקה

שטיפות עם מי מלח ולהקדים את העקירה ולקחת כדור נגד כאבים כמובן

01/10/2018 | 23:42 | מאת: שקד

יש לי דלקת חניכיים חריפה שהיא כתוצאה מהשן בינה שיש בה חור גדול שאני צריכה לעקור אבל העקירה רק בעוד 3 חודשים. בעבר לקחתי אנטיביוטיקה אוגמנטין 5 ימים הרגיע לי מעט את החניכיים. עשיתי ניקוי שיננית אבן עמוק במוסף. ועכשיו הנפיחות בחניכיים בצד של השן חזרה והכאבים לא מרפים. מה יותר יעזור מוקסיפן או אוגמנטין? בריאה בדרכ , בת 30.

לקריאה נוספת והעמקה

הכי יעזור להקדים את התור לעקירה- אין סיבה לחכות שלושה חודשים וחבל לקחת כל כך הרבה אנטיביוטיקה

28/09/2018 | 16:46 | מאת: ישראלי

לשטוף את הפה (לגרגר) במים עם מלח יכול לרפא דלקת חניכיים ?

לקריאה נוספת והעמקה

דלקת חניכיים נגרמת מחיידקים שנמצאים על צוואר השן בקרבת החניכיים. שטיפה עם מי מלח מסייעת להפחית את הנפיחות =הבצקת שהיא חלק מהסימטומים של דלקת החניכיים אבל זה לא אומר שיש רפוי. על מנת לרפא דלקת חניכיים יש לדאוג להיגיינה טובה על ידי צחצוח שיניים ונקוי בין השיניים וכמובן לדאוג להסרת כל הגורמים שמגבירים צבירת רובד ומקשים על הצחצוח כגון אבנית ושחזורים לקויים (סתימות וכתרים לקויים)

26/09/2018 | 20:35 | מאת: נטע

יש לי שאלהנלא מזמן עשומלי מדידות ובאמצע המדידות לפני שגמרנו את הסדרה. עושההכתר חרסינה. שברתי את החרסינה במדידות ממה זה קורה ואיך אפשר למנוענאת זה שעכשיו עושה שוב שלאמיקרה שוב על מה זה מצביע ?

לקריאה נוספת והעמקה

השבר בחרסינה יכול להיגרם מסגר לא מאוזן, יתכן שאין מספיק מקום לחרסינה ולכן היא דקה מדי ונשברת. במקרה כזה חשוב לשקול ביצוע הארכת כותרת, יתכן צורך רק באיזון הסגר, יתכן שאת שוחקת ו/או מהדקת שיניים ואז מומלץ לבצע סד לילה בסיום השיקום על מנת להגן על השיניים מכוחות יתר סגריים

26/09/2018 | 23:16 | מאת: נטע

בקשר לסד מבינה שאין ברירה וזה לא נעשה יותר שץטוב השחיקה אפילו ימים שאפילו חמור. ובקשר לכתר הרבה פעמים מרגישה שכאילו לועסת את הכתר ונוגעת למרות שבדקו וממש לא גבוה מדי בגלל זה פוחדת שזה יקרה שוב . אין מצב בגלל הכוחות של השחיקה וכאילו לועסת יתברר שיש בעיה לשים כתר? ואם יש בעיה שקשה לטפלצולשים כתר אמורים לראות בצילומים גם אם בטוח יכולים לשים כתר אם ישר בהתחלה שוב או אפילו שחטזרת כיפצ החרסינה מהמעבדה ?

26/09/2018 | 20:32 | מאת: יערה

יש לי כתר זמני שכבר זמן מה בגלל אילוצים וניתוח ובעיות בכל מקרה רציתי לשאול על בעיה שאני אוכלת איזה קינוח מתוק יש מן כאב רגישות באיזור הנ"ל של הכתר /החניכיים האם זה מצביע שיש איזה בעיה במקום והאם אין בעיה מה יהיה למדיגות אם ככה מצעק לי אה ויש לי גם שיניים רגישות כל דבר שבגין במיוחד חריף אפילו טיפה סובלת וכם כל מיני סוגי מאכלים גם סובלת וגם שוחקת שינייםמאם זה משנה משהוא .

לקריאה נוספת והעמקה

רגישות למתוק נובעת מדנטין חשוף. דנטין חשוף יכול להיות של השן המושחזת עם הכתר הזמני רק במידה ולא בוצע טיפול שרש בשן. במידה ובוצע טיפול שרש הכאב נובע מדנטין חשוף של שיניים סמוכות- או עקב נסיגת חניכיים או עקב עששת. חשוב לבדוק.

26/09/2018 | 23:07 | מאת: יערה

אם הבעיה רק לדנטין חדוב יש טיפול לזה? ואם זה שאר הדברים איך מגלים את זה כי זה קורה רק באכילת מתוק באוכל רגיל ארוחות לא קורה ואם זה חור /עששת לא היונאמור גם במאכלים אחרים לקרות והאם יכול להיות שרק רגישות למתוק בלבד?

רגישות דנטין למתוק ולא לאוכל אחר זה אופייני, וגם רגישות מוגברת לקור

26/09/2018 | 23:17 | מאת: יערה

ומה הטיפול לבעיעת דנטין ?

25/09/2018 | 00:41 | מאת: אורית

הולכת לעשות מדידות לכתר שנעשה קודם הארכת כותרת שאלתי היא כזאת: יש גם כתר קבוע לידו נאמר לפני הניתוח שיש סיכוי שאולי אצטרך להחליף את הכתר שלידו בגלח הניתוח בינתיים חזרתי לריפוד הכתר הזמני וזה הצליח בלי שינוי בכתר . האם אחרי המדידות וקבלת החרסינה מהמעבדה (עושה כתר זירקונה) מכיון שכתר חרסינה יותר גדול מכתר זמני ומדובר גם בשן טוחנת עליונה אם זה משנה גם זאת של המדידה וגם זאת שקיימת כרגע האם אולי יכול להיות מקרה שעדיין פתאום יראו שקצר מדי ולא מתאים הגודל 2 הכתרים בגודלם אחת ליד השניה בגלל הנחץיתוח אחת קצרה או אין מקום ואם יהיה המצב האם המדידה תצטרך להיעשות מחדש ? אשמח על תשובה , תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

אם עד עכשיו לא ראו צורך בהחלפת הכתר הסמוך לא סביר שפתאום יהיה צורך בכך

25/09/2018 | 08:05 | מאת: אורית

אמורים לראות את זה אם קיים בהשחזת הכתר הזמני או שצריך גם צילום כי לא עשו לי צילום אחרי הניתוח?

רואים את זה הכי טוב במהלך הניתוח עצמו אבל אפשרי לעשות צילום ולוודא גם עכשיו

24/09/2018 | 19:05 | מאת: אורן

ראיתי בכמה אתרים שמומלץ להמתין בין הקצעת שורשים לניתוח החניכיים כ 3 חודשים. אני עברתי הקצעה חצי פה לפני חודש וחצי ועוד חצי פה לפני כ 3 שבועות. הניתוח של אמור להיות מחר בבוקר. האם יש משמעות לזמן בין ההקצעה לניתוח?

לקריאה נוספת והעמקה

בדרך כלל ממתינים לפחות שלושה חודשים על מנת לבצע הערכה מחדש ולהחליט על מגמת הרפוי והצורך בניתוח חניכיים, לעיתים יודעים מראש שנדרש ביצוע ניתוח חניכיים והקצעת השרשים משמשת הכנה לניתוח להפחתת רמת הדלקת. אינני יודעת מה המצב אצלך ....

23/09/2018 | 13:41 | מאת: שירה

היי עשיתי ניקוי אבנית אצל שיננית עבר הרבה זמן לא עשיתי ומאז בצחצוחים יש מעט טעם מר ממה זה יכול להיות והאם יכול להיות בגלל שעבר יותר זמן מהטיפולים מה שבדרך כלל או תופעה שיכולה לקרות? וזה עובר תוך כמה דקות ואם לא אז ממה זה יכול להיות וזה קורההרק בצחצוח באכילה אין בעיה.

לקריאה נוספת והעמקה

יש לבדוק אם קיימים מוקדי עששת או כתרים לא מותאמים - גשי לבדיקת רופא שיניים עם צילומי רנטגן כמובן. לעיתים יש טעם מר מהנ״ל או מסוג משחת השיניים- נסי להחליף משחה

23/09/2018 | 15:18 | מאת: שירה

יש לי כתר זמני שנמצא הרבה זמן גם בפה ולא הורדנו החליף דבק יכול להיות שאין כמעט דבק או מהחומר של הכתר וזה עושה את הטעם לאחר ניקוי לידו אולי עורר את טעם הדבק ?

אפשרי מאד

23/09/2018 | 08:25 | מאת: שי ליגה

היי, אני סובלת כבר 4 ימים מדלקת ממש חריפה בחניכיים, לא מסוגלת לצחצח, לאכול לשתות יש לי כאבים ממש חזקים. הלכתי לרופא השיניים שלי שהמליץ על parodonatax ושטיפות קורסודיל. ואין שום שיפור אלא החמרה. בעבר סבלתי מסוג של מחלת חניכיים שמתבטאת בקילופי עור.לא הובחנתי עד הסוף כי עד התור לביופסיה זה כבר עבר. לאחר כשנה הופיעו לי פצעים בפה בגודל של כסמ' שנראים כמו חתכים של סכין . ועכשיו חצי שנה אחרי הדלקת הזו. אשמח לכמה שיותר עזרה, מה זה יכול להיות, ממה זה יכול לנבוע ודרכים שיקלו או יעבירו את זה. תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

לפי התיאור שלך קיימת מחלת חניכיים ויתכן שגם אפטות ממליצה לגשת לבדיקת רופא חניכיים עד אז על מנת להקל על הסימפטומים כדאי לבצע שטיפות פה

22/09/2018 | 21:02 | מאת: שירי

שלום צריכה לעבור מדידות בכמה שיניים . שן אחת שתל ועברתי גם הארכת כותרת ומזמן לא עשו לי צילומים איזה שנה וחצי בתור לפני שמתחילים כדאי לעשות או רק אחרי המדידה הראשונה ושחוזר מהמעבדה מה כדאי יהיה ?

לקריאה נוספת והעמקה

לפי דברייך עבר הרבה מאד זמן מאז תחילת הטיפול לכן מומלץ לבצע צילום עכשיו וגם בעת מדידת המתכת

22/09/2018 | 23:03 | מאת: שירי

למרות שמאוד קשה לצלם אצלי הרבה פעמים מופיע לחץ ורפלקס הקאה. ולמה לדעתך צריך לפני תחילת המדידות מה זה נותן ומראה והאם גם לשתל צריך?

צילום מראה את רמת העצם ולכן מצביע על קליטת השתל - חשוב מאד

22/09/2018 | 23:50 | מאת: שירי

ומה לגבי שיניים רגילות לא שתל מה שם מראה במצב ?

את הסביבה של השן, איכות טיפול השרש, עששת..... אין אבחנה והחלטה לגבי שינייים ללא צילום רנטגן

21/09/2018 | 18:04 | מאת: שירה

רציתי לשאול האם יש המלצה למברשת חשמלית לעומת מברשת רגילה בניקוי ובמיוחד לאדם שיש רגישות בשיניים וגם יש לי רפלקס הקאה שהרבה פעמים קשה לצחצח האם יש יתרונות בזה ואם כןמכדאי יש עדיפות לסוג מסוים /חברה החשמליות כי יש הרבה סוגים ?

לקריאה נוספת והעמקה

מברשת שיניים חשמלית מאד יעילה. יש מספר חברות בשוק, בכולן כדאי לבחור ראש soft or sensitive

שאלתי האחרונה מה החומרנשמקציף הרבה שאחפש אולי חוץ ממשחת אלמקס יש עוד משחת שאין אותו למשל מעדיפה קולגייט פרומריליף או סנסודין למינהם ?

לקריאה נוספת והעמקה

שוב-משחת השיניים אינה חשובה. את יכולה לצחצח שיניים גם ללא משחת שיניים תבחרי מה שמתאים לך

אבל אם משתמשת כן במשחה יש חומר אולי שגורם להקצפהנוהוא זה שמקשה ואם זה הדבר איך יוגעים מה פחות מקציף ?

19/09/2018 | 23:32 | מאת: ירדן

שלום יש לי רפלקס הקאה ובזמן האחרון קשה מאוד בצחצוח תמיד היה פשוט קשה לי עם זה במיוחד שרוצה לצחצח יכול להיות שהמשחה מקציפה הרבה ובגלל זה קשה או המברשת הבעיה שבשניהם צריכה לשיניים רגישות ולא יכולה כל סוג ובנוסף גם שוחקת שיניים . ופוחדת שבקצב הזה שגם ככה רגישות בחניכיים לא מנקה מספיק וייהרסו לי שיניים מה ניתן לעשות כדי לשפר את המצב כי זה לא זמני זה כבר הרבה זמן.

לקריאה נוספת והעמקה

1.אפשר לצחצח עם מים בלבד, המשחה לא חשובה, אפשר גם להשתמש במשחת שיניים שלא מקציפה הרבה.2. אפשר לירוק החוצה מדי פעם כך שהפה לא מתמלא בנוזלים. 3. ככל שראש המברשת קטן יותר כך הגרוי להקאה קטן יותר. 4. כל זמן הצחצוח צריך לנשום עמוק דרך האף ולא לעצור את הנשימה ולא לנסות לבלוע כך לא מקיאים

20/09/2018 | 18:22 | מאת: ירדן

תודה על התשובה. 1. האם ידוע לך איזה משחה לא מקציפה הרבה אבל גם מטפלת בשיניים רגישות , כי ניסיתי כל מיני משחות ולא כולם עזרו לרגישות. 2. האם מברשות שיש בה סיבים דקים יכול לעשות את העבודה יותר טוב , לא אכפת לי אפילו להחליף את המברשת בתדירות יותר גבוהה כי יכולה רק במברשת רגילה ולא חשמלית ניסיתי ולא הצלחתי בגלל הרגישות שלי.

אלמקס לא מקציפה מאד. הסיבים הרכים פחות רלבנטים, ראש המברשת צריך להיות קטן - תקני מברשת שיניים לילדים זה עונה על הדרישה

20/09/2018 | 18:43 | מאת: ירדן

אלמקס לא היתה טובה לי. ולילדים זה קטן מדי אין משהוא למבוגריםמשקטן ולא חשמלי ?

18/09/2018 | 11:02 | מאת: מאיה

שלום בת 28 אחרי לידה שנייה. כנערה עברתי טיפול אורטודנטי ליישור שיניים וכעת שמתי לב להחמרה בנסיגת חניכיים בשן קדמית תחתונה. עוד החודש אהיה אצל שיננית ורופא שיניים אך בינתיים רציתי לקבל קצת מידע האם אני יכולה לפחות לעצור את ההתדרדרות של הנסיגה, משחה מסוימת? מקפידה על כל המלצות הצחצוח.

לקריאה נוספת והעמקה

נסיגת חניכיים בשן קדמית תחתונה נגרמת הרבה פעמים בעקבות טיפול אורתודונטי שמיקם את שרש השן מחוץ למעטפת העצם . ניתן לבצע כיסוי של השרש על ידי השתלת חניכיים בניתוח חניכיים. אין טיפול מונע מעבר לכך

18/09/2018 | 11:22 | מאת: מאיה

תודה על המענה המהיר אני יודעת שזה יכול להיגרם כתוצאה מהיישור אך הנסיגה הופיעה שנים רבות לאחר סיום הטיפול, והיא מחמירה עם השנים.. מלבד ניתוח אין טיפול שיכול לפחות להאט את ההתדרדרות?

כפי שהסברתי השרש ממקום מחוץ למעטפת העצם, הוא היה מכוסה ברקמה רכה שעברה נסיגה עם השנים בהתאם לעצם שמתחת לחניכיים. עם השנים צפויה החמרה. אין טיפול מונע חוץ מצחצוח שינים עדין

16/09/2018 | 21:48 | מאת: שני

יש לי טיפול שיננית 3שבועות לפני טיפולים של מדידות לכתר קבוע האם זה טוב זמן זה לפני טיפולים או שיכול לעשות את המקום רגיש מדי ולהפריע לטיפולים ודבר שני פוחדת כי אחד הכתריםצנפל הרבה עכשיו כבר בינתיים מחזיק יותר מקווה שימשיך עד הטיפולים אבל השאלה השיננית במסגרת הטיפוליםצלא יכולה לנתק את הכתרים הזמניים ואם במקרה זה יקאה היא יכולה להדביק או רק רופא יכול במידה שזה רק הדבקה ללא כל שינוי ?

לקריאה נוספת והעמקה

חשוב מאד לבצע הסרת אבנית לפני נטילת מידות לכתר. החניכיים יהיו בריאים ולכן לא ידממו בזמן המידות ולכן המידות תהיינה מדוייקות יותר. במידה ואין התאמה של הכתרים הזמניים והם נופלים כדאי לבדוק עם הרופא/ה האם יש צורך בהארכת כותרת בשלב הכתרים הזמניים. במידה והכתרים יפלו בזמן טיפול השיננית יהיה שם רופא/ה שידביק את הכתרים בדבק זמני

13/09/2018 | 21:01 | מאת: סיגלית

רציתי לשאול בניקוי שיניים רגיל שגרתי אצל שיננית האם מנקה רק שיניים או אם יש אבנית שנדבקה מעט בחניכיים וגורמת דלקת חניכיים קלה האם מנקה גם את החניכיים ?

לקריאה נוספת והעמקה

אבנית צמודה לשרש השן עצמה לא לחניכיים. יש אבנית על חניכית ויש אבנית תת חניכית. השיננית מסלקת את האבנית ורובד החיידקים. במידה וקיימים כיסים עמוקים בדרך כלל יבוצע טיפול בהרדמה מקומית. כאמור, האבנית צמודה לשן ולא לחניכיים

12/09/2018 | 18:56 | מאת: כאב בחניכיים

יש לי מזה מספר חודשים כאב חזק תמידי בחניכיים העליונות בשני צידי הלסת. רופא שיניים עשה צילום ואמר שאין בעיה. גם צילום סטטוס ופנורמי לא זיהו בעיה. אני מסתובב עם כאבים איומים. עושה שטיפות בתארודנט ושם משחה לאילחוש. כלום לא עוזר. גם ניקוי שיניים עשיתי

לקריאה נוספת והעמקה

מחלת חניכיים בדרך כלל אינה מלווה בכאב. לא ראיתי צילומים ולא בדקתי ולכן אין לי אפשרות לחוות דיעה בנושא - יתכן שהכאב נובע מבעיית אחרת שאינה קשורה בחניכיים - אולי במפרק הלסת אולי בשיניים עצמן חשוב לבצע בדיקה על ידי מומחה לחניכים שיוכל לשלול או לחזק כיוון כזה

11/09/2018 | 17:46 | מאת: שירה

שלום רב , יש לי גירוי בחניכיים וכאב בחניכיים התחתונות למטה בצד מסוים זה היה לפני זמן ובזכות קצת מי פה וגל עזר קצת הרגיע נראה שסוג של דלקת חניכיים קלה לא בטוחה וגם שנוגעת עם האצבע למטה חוץ מהכאב סוג של חספוס בחניכיים יכולצלהיות שזה גם קשור לעובדה שיש לי קרוב למיקום הכאב ממש החניכיים איפה שאין שן אבל הטוחנת האחרונה לא בינה כי כבר אין לי עקרו כבר יש כתר זמני שנשאר המון זמן ובגלל דחיות למינן הרבה בפה ללא הוצאה אבל הסתכלו בכל ביקורת שאין משהוא מחשיד ובגלל שעשה הרבה נפילות עד שהסתדרנו רק בדיקה שלא התפתח משהוא קשור לעניו ונמשיך את הטיפולים לאחר החגים פוחדת שמשהוא אולי קרה ומגרה בגלל זה את החניכיים או אפילו משהוא לא בסדר שם למרות שהכאב הוא לדעתי רק בחניכיים או גם המצב שאני הרבה יותר למצופה בלי שיננית שבדרך כלל חצי שנה ולא היה תור בקרוב מאוד יש לי ייצא 8 חודשים בערך גם קשור לעובדה ותוכל השיננית לראות אם יש דלקות והכל בסדר או לא ואפילו לנקות סביב המקום? ובינתיים אפשר להשתמש אולי במי פה או משהוא אחר חזקים יותר עד שיראו אולי זה יעזור כי במי מלח לא יכולה להשתמש סובלת מרפלקס הקאה מוגבר.

לקריאה נוספת והעמקה

חשוב בהקדם ללכת לבדיקה ולטפל בחניכיים לפני סיום הכתר הקבוע

11/09/2018 | 21:06 | מאת: שירה

האם לא יכול להיות הדלקת כתוצאה מהכתר הזמני ? או שיכול להיות גם כתוצאה שלא הייתי הרבה אצל שיננית וזה פלאק והיא תוכל לנקות ואם יש בעיה גם להמליץ אם צריך לעשות משהואנאו רק הניקוי מספיק או שכדאי גם לפני התור אצלה להשתמש כמה ימים במי פה רפואיים על הסיס כלורסידין.

כתר זמני צובר הרבה חיידקים ולכן צריך לצחצח את האיזור היטב, ללכת לטיפול שיננית ולהתקין כתר קבוע בהקדם

11/09/2018 | 14:21 | מאת: ישראלי

לפני הרבה שנים עשיתי כתר ממתכת חצי אצילה. מתחת לכתר הזה צבע השיניים נהייה בהיר יותר משאר החינכיים. האם זה מעיד על דלקת חניכיים ? והאם המשחה פרדונטקס טובה נגד דלקת חניכיים ?

לקריאה נוספת והעמקה

חניכיים אדומים ונפוחים מאד מעידים על דלקת, חניכיים בהירים לא. פרדונטקס מכילה מלח ולכן מומלצת אבל היא טובה כמו כל משחת שיניים אחרת- העיקר הוא הצחצוח עצמו

07/09/2018 | 18:13 | מאת: גלי

האם כתר שיושב עמוק בחניכיים (בגלל שבר מתחת לקו החניכיים) יגרום לנסיגת חניכיים / עצם ופגיעה בחניכיים/ עצם של שיניים סמוכות ואז בעצם הניסיון להציל את השן יפגע בשיניים האחרות הסמוכו

לקריאה נוספת והעמקה

פלישת שולי הכתר לתוך החניכיים בהחלט תגרום לדלקת תמידית בחניכיים שעלולה לגרום לספיגת העצם התומכת בשן. חשוב לכן לבצע ניתוח חניכיים בשם ״הארכת כותרת״ על מנת לאפשר בניית כתר שאינו פולש לתוך החניכיים וכך לשמר את השן עם כתר לאורך זמן ללא דלקת. בקיצור, יש לבצע ניתוח הארכת כותרת במקרה שתיארת בשלב הכתר הזמני, להמתין לרפוי של כחודש ורק אז לבצע כתר קבוע

08/09/2018 | 11:04 | מאת: גלי

תודה רבה על התשובה. שנה טובה.

05/09/2018 | 00:08 | מאת: שירן

איזה משכת שיניים מומלצת שנכנסת לחורים/כיסים שנוצרו בין שן לשן בחניכיחם ויוצרים כאב.מרגיעה כאב? כרגע אמרו לי לא להתעסק עם החניכיים ושעדיף להמנע מניתוחים בחניכיים. כי אני צעירה בת 29 . המליצו לי על פרודנטקאס אבל לא מוצאת על המדף.

אין חשיבות לסוג משחת השיניים - כל משחה היא טובה, מה שחשוב זה טכניקת הצחצוח ושימוש באביזרים לניקוי בין השיניים כמו קיסמים דנטלים ומברשות בין-שיניות. טיפול בחניכיים חשוב מאד - לא לדחות

דוקטור שלום אני בן 65 לפני חודש עברתי ניתןח חניכיים עם אמדוגן.יש לי תחושת חיכוך בלסט עליונה באיזור הניתוח.האם חודש זה לא פרק זמן להחלמה סופית.משתמש במשחת שיניים סנסודיין.לתשובתך אודה

לקריאה נוספת והעמקה

רפוי אחרי ניתוח אורך זמן - לעיתים אחרי ניתוח יש עליה ברגישות לקור עקב חשיפת השרש - ניתן לבצע שטיפות עם פלואוריד להפחתת הרגישות או להשתמש במשחות שיניים להורדת הרגישות כמו קולגייט פרורליף. הרגישות לאט יורדת, גם התחושה של קושי בלעיסה מתפוגגת לאט - חודש זה עדיין מוקדם מאד