פורום פריודונטיה, מחלות חניכיים ושתלים דנטלים

פריודונטיה היא אחת מההתמחויות המוכרות ברפואת שיניים, שתפקידה לטפל במחלות חניכיים, וכן לפתור בעיות אסתטיות עקב נסיגת חניכיים, או כחלק מתהליך שיקום הפה והתקנת שתלים דנטליים. מומחה למחלות חניכיים הוא רופא שיניים אשר בתום תקופת לימודי רפואת השיניים ולאחר קבלת התואר והרישיון לעסוק ברפואת שיניים, מתמחה במוסד אקדמי מוכר לתקופה של כ-4 וחצי שנים נוספות. במסגרת התמחות זו הרופא לומד לאבחן ולטפל במחלות החניכיים השונות, ולהתקין שתלים דנטלים גם במצבים קשים ביותר, בהם קיים חסר מתקדם של עצם. רק לאחר שעמד בהצלחה בבחינות הממשלתיות, וקיבל תעודת מומחה חתומה וממוספרת של משרד הבריאות, זכאי הרופא לשאת בתוארו - פריודונט - מומחה למחלות חניכיים. ^^בפורום יידונו הנושאים הבאים:^^ מחלות חניכיים, השפעתם על הבריאות הכללית ואיכות החיים של המטופל ודרך הטיפול בהן. שתלים דנטאליים: האם הם באמת הפיתרון החלופי לשן? כיצד ניתן לבצע שתלים תוך מתן פתרון תפקודי ואסתטי מיטבי? שתלים דנטאליים ומחלות חניכיים.
1672 הודעות
1623 תשובות מומחה

מנהל פורום פריודונטיה, מחלות חניכיים ושתלים דנטלים

28/07/2020 | 22:45 | מאת: ליטל

היי איך מטפלים בנסיגת חניכיים בשן אחת שנוצרה בעקבות צחצוח חזק.. קיים רק בשן אחת קדמית למטה.

לקריאה נוספת והעמקה

ניתן לבצע השתלת חניכיים לכיסוי השרש חשוב לפנות למומחה למחלות חניכיים -

27/07/2020 | 20:59 | מאת: שירה

הולכים להוריד לי שתל מלסת עליונה שכשל וכאבים למרות שלא ראו משהוא חריג בצילום אבל לפי איפה שנגעו וכאב הבינו שהשתל נכשל למרות שהוא יציב. האם יכולים להיות לי כאבים ונפיחות כמו בהחדרת שתל ותוך כמה זמן אפשר יהיה אפשר להחדיר במקומו שתל חדש בקשר להרמת סינוס או השתלת מניחה שיהיה אינדקציה ויגיד לי במיוחד שעשיתי כבר סיטי אם אצטרך שוב מקווה שאם עשיתי אז לא אצטרך שוב.

כל פרוצדורה כירורגית עלולה להיות מלווה בכאב הרופא/ה י/תחליט לגבי צורך בצילומים נוספים

20/07/2020 | 20:57 | מאת: שירה

שלום הולכים להוציא לי שתל למרות שנראה יציב יש כאבים גדולים וחזקים שמצחצחת באיזור השתל או אפילו נכנס שאריות אוכל למעלה בעיקר איפה שהשתל בגלל שהוא סהכ יציב האם הפרצדורה של הוצאתו שלא רופף או שבור מסובכת יותר ותוך כמה זמן אפשר לעשות יהיה לעשות שתל חדש אם תוספת עצם הכירוג יגיד לאחר שעשיתי כבר צילום סיטי ומדובר בשתל בלסת עליונה , תודה.

הוצאת שתל יכולה להיות מורכבת או פשוטה - אי אפשר לצפות זאת מראש. עקרונית לוקח כחצי שנה עד לרפוי מלא של העצם ואז ניתן להחדיר שתל חדש

14/07/2020 | 17:58 | מאת: שיר

יש לי נסיגת חניכיים שהחמירה מאד בשנים האחרונות, אני בת 30 בלבד, ואחרי ביקור אצל רופא שיניים ומומחה חניכיים נאמר לי כי אאבד את השיניים, מדובר כרגע ב 4 שיניים שלא מפסיקות לזוז ואיבוד רקמת חניכיים. מה אפשר לעשות ?כיצד לטפל אם בכלל? לא מעשנת. אודה לתשובה.

לקריאה נוספת והעמקה

חשוב לקבל אבחנה לפי בדיקה קלינית וצילומי רנטגן - לעיתים ניתן להציל את השיניים - תלוי מה דרגת הניידות, כמה אובדן עצם התרחש, מה מצב החניכיים בכל איזורי הפה - לא ניתן להשיב על שאלתך ללא בדיקה

16/07/2020 | 16:51 | מאת: שיר

תודה!

12/07/2020 | 20:45 | מאת: שרון

שלום רב , הנני בת 44 בריאה בדרכ. נשאית brca1 לאחר ניתוחים מניעתיים. לאחרונה נמצאת בתהליך בירור עקב קושי וכאב במפרק הלסת של הלחי השמאלית. כ 3 שבועות אני מרגישה את החיך העליון בתחושה שורפת. זה לא ממש כואב אבל מציק כמו כוויה קלה התחושה מתגברת עם הכנסת אוכל / עישון ומלווה כל היום. נ.ב לאחרונה התחלתי לקחת טיפול הורמונלי להפחתת תסמיני גיל המעבר -"דואביב". שאלותיי: 1. מה יכולה להיות סיבת הבעיה? 2. האם יכולה לחכות שיעבור לבד או שחשוב ללכת לרופאה? 3. האם יכול להיות קשור לכאב במפרק הלסת?

לקריאה נוספת והעמקה

כאב במפרק הלסת - יש לגשת לבדיקת רופא כירורג פה ולסת או מומחה לאוקלוזיה - אין לכך קשר לתחושת הבעירה בפה. לגבי תחושת הבעירה - יש לגשת למומחה לרפואת הפה אין זה בתחום רפואת החניכיים

פניתי. מיד. לרופא. שיניים. אך. הוא. לא. הבחין. בדלקתאלא. רק. בגשר. שהתרופף. ואז. חזרתי. שוב. ואז. שלח. אותי. לצילום. פנורמי. ואז. גילה. שיש לי. דלקת. וגם. ספיגת. עצם. ואז. נאלץ. להוריד. את. השתל. ולהחזיר. לי. את. הגשר. השאלה. האים. צריך. ורק. צריך. להמתיןלקחת. אנטיביוטיקה. הרופא. אמר. שאין. צורך .

לקריאה נוספת והעמקה

ההחלטה לגבי צורך בנטילת אנטיביוטיקה היא של הרופא המטפל

07/07/2020 | 01:29 | מאת: מירן

אני כחודשיים אחרי טיפולים מורכבים של כתרים וציפורים בכל הפה. לאחרונה יש לי כאבים חזקים שורפים/ חדים בחניכים רק בצד השמאלי . בהתחלה הכאבים היו מלווים בכאב של שן אחת שנמצאת הלסת השמאלית ולאחר יום נשארו רק הכאבים בחניכים/ לסת.

לקריאה נוספת והעמקה

יש לגשת לרופא המטפל לבדיקת תקינות הכתרים והיכולת לבצע צחצוח שיניים וניקוי בין השיניים באמצעות קסמי שיניים

18/06/2020 | 17:19 | מאת: שירה

הולכים להוציא לי בקרוב שתל שנכשל האם זה אחרי העקירה שהטיפול עצמו בטח לא ארגיש הרבה בגלל הזריקה צפוי להיות מפיחות ו/או כאבים לאחר מכן ?

אין לדעת

13/06/2020 | 20:23 | מאת: ס

שלום אחת לשבוע לפעמים שבועיים, יש לי לחץ לא חזק מידי באיזור הרקה הימנית, ומאחורי האוזן הימנית היכן שיש עצם ובגולגולת למטה לא רחוק מהאוזן הימנית, זה כבר שלושה חודשים, הייתי אצל רופא פה ולסת והוא לא זיהה בעיה כלשהי כמו TMJ, גם לא חשב לעשות צילום פנורמי. הלחצים האלה מגיעים יום אחד אחרי שאני בסטרס אשמח לחוות דעתך מה זה יכול להיות. והאם צריך לעשות סיטי מוח?

לקריאה נוספת והעמקה

התלונות שלך לא בתחום התמחותי - ממליצה להתייעץ עם מומחה לאוקלוזיה או שיקום הפה או כירורג פה ולסת

06/06/2020 | 15:14 | מאת: שירה

שלום, רציתי לשמוע בבקשה את דעתך בנושא השתלים החובקים - יתרונות וחסרונות במקרים של חוסר בעצם וניסיון להימנע מהרמת סינוס ובשל הרצון לטיפול קצר יותר הן בשל סינוסיטיס כרונית ( אסימפטומטית ) והן בשל אוסטאופורוזיס שעדיין לא מטופלת האם ועד כמה הפרוצדורה ידועה, מקובלת ומנוסה כאן בארץ והיכן ? האם יש הבדל בין שתלים פריאוסטלים לשתלים סאב פריאוסטלים ? האם אלו שתלי מירס ? להתייחסותך, מראש אודה מאד.

לקריאה נוספת והעמקה

אין לי נסיון עם השתלים שתיארת, הם פחות נפוצים

31/05/2020 | 17:42 | מאת: ציפוי חרסינה בזמן נסיגת חניכיים

יש לי נסיגת חניכיים עברתי 2 ניתוחים ושוקלת לעשות ציפוי חרסינה לשיקום ואסתטיקה, האם כדאי? ומה יקרה אם החניכיים ימשיכו לסגת ? כרגע המצב די יציב אך מה הסיכויים שיחמיר שוב?

לקריאה נוספת והעמקה

אם נסיגת החניכיים נגרמה מצחצוח שיניים אגרסיבי והפסקת את ההרגל - אני משערת שהתוצאה תהיה יציבה . ניתן לבצע צפוי חרסינה עם שוליים תקינים שיאפשרו צחצוח נאות ושמירה על בריאות החניכיים. חשוב להיות במעקב צמוד של רופא החניכיים

31/05/2020 | 21:07 | מאת: תגובה ושאלה נוספת בנושא

הנסיגה נגרמה עקב יישור שיניים בגיל צעיר יותר,גנטיקה ועישון. אני שומרת על היגיינה,מצחצת עם מברשת חשמלית בהנחיית הרופאים, האם זה נחשב אגרסיבי? ואני עדיין מעשנת. אני במעקב אצל שיננית כל שלושה חודשים ועם רופאת החניכיים כל כמה חודשים. כמובן שמנקה עם מברשות קטנות וסילונית. מתלבטת האם כל עוד אני מעשנת לא כדאי לבצע ציפויים שמה תהיה נסיגה נוספת. תודה מראש

1- הכי חשוב שתלכי לייעוץ לגבי הפסקת העישון - יש היום סדנאות, טיפול תרופתי ובעיקר מוטיבציה אישית שחשובה להשגת המטרה 2- אם עניין האסתטיקה לא קריטי תדחי את עניין הצפויים

30/05/2020 | 10:34 | מאת: שירה

השן כואבת אבל לא איפה שהשן אלא למעלה איפה שהעצם או החניכיים מה זה אומר בינתיים נתנו לי למרוח וביקורת אם משתפר ובינתיים ממש לא מה זה אומר איפה הבעיה לדעתך?

לקריאה נוספת והעמקה

לא ניתן לדעת מהתיאור ששלחת - רצוי לבצע בדיקת רופא שיניים כולל צילום רנטגן

30/05/2020 | 17:21 | מאת: שירה

זהו שבצילום לא ראו כלום אבל בהסתכלות יש ראייה של קצת דלקת ונתנו לי למרוח ג'ל אבל ביום-יומיים האחרונית ופותחת את הפה ואם פותחת גדול כאב חזק במקום יכול להיות שהחמיר ואפילו שהצילום מפספס שרק קרוב לחודש נעשה ושהמצב מחמיר וכן השתל מועד לכשלון כי הגעתי למצב שאפילו משתדלת לאכול יותר בצד השני? אני נותנת עוד צאנס כמה ימים עם הג'ל אולי תהיה הפתעה אבל יכול להיןת שהצילום לא הראה והסתכלות רק דלקת קטנה רק גדלה במקום להשתפר?

22/05/2020 | 17:30 | מאת: מיה

שלום דר בת 28 לפני כמה ימים הרגשתי אי נוחות בצוואר מיששתי וגיליתי בלוטה כואבת מתחת ללסת שמאל קרוב לעצם , בלוטה רכה רגישה וניידת . יש לי אפטה לבנה בפה בפנים השפה התחתונה ומעט כאב בשקד השמאלי . היום ניגשתי לרופא משפחה שאמר שהוא רואה מעט דלקת בגרון אך לא רצינית ונתן לי משחה לאפטה ואנטיביוטיקה . הוא אמר לי במידה ולא יעבור לגשת לרופא שיניים . אומנם יש לי שתי שיניים שצריכות סתימה ואחת מהם בצד שמאל בלסת תחתונה אבל אני לא חושבת שזה זה כי הם בלי סתימה כבר שנה . אני ממש מוטרדת ובחרדות שיש תהליך גידולי בלסת כיוון שיש בלוטה וזה ממש מפחיד . האם יש סיכוי לגידול ??? יש לציין שהאזור ממש כואב לי במיוחד הבלוטה .

לקריאה נוספת והעמקה

הגדלת בלוטת לימפה יכולה להיות כתגובה לתהליך דלקתי - אני ממליצה לטפל בכל הבעיות בשיניים שיכולות לגרום לתגובה דלקתית וכמובן במקביל לעשות בירור רפואי אצל רופא המשפחה. לא כדאי להילחץ אלא לטפל בצורה סדורה - כלומר - קודם כל לטפל בבעיות הברורות ואם לא היתה הטבה - לבדוק גורמים אחרים.

20/05/2020 | 20:38 | מאת: שירלי

בעיה בשתל שלא ראו הרבה זמן לאחר טיפול בשיננית ראתה. הלכתי היום לרופאה והיום כבר ראתה גם היא את הבעיה ללא צילום וקבעו תור לכירוג שכבר עבודה שלו. באופן עקרוני דהר שהתחילה בדלקת וחלק מהזמן כאבים מה יכול להשתבש שם האם יכול כל השתל ואצטרך את כל הטיפולים מחדש והוצאת השתל או יש בעיות אחרות שיכולות לטפלצשיש רק חלק מהבעיות ועדיין להציל את השתל. אם רק המבנה והכתר אספוג הפחד שכל העצם והשתל קרה שם שהכל יהיה מהתחלה עם בניית עצם.

לקריאה נוספת והעמקה

סביב שתלים עלול להתרחש תהליך דלקתי. הדלקת גורמת לספיגת העצם התומכת בשתל. אם עדיין לא התרחשה ספיגה משמעותית של העצם ניתן להציל את המצב. אם השתל איבד תמיכת עצם משמעותית יהיה צורך בהוצאת השתל. חשוב לאבחן מהר באמצעות בדיקה קלינית וצילום רנטגן

23/05/2020 | 12:12 | מאת: שירלי

זהו הרופאה הרגילה שלחה לכירוג שרואים נפיחות בחניכיים התומכות ומעט אדמומיות בנוסף לכאב שיחליט מה הטיפול . אם במקרה יצטרכו להוציא השתל האם בשביל לעשות שתל חדש הכל מחדש אותו זמן המתנה עד שיוכלו לעשות שתל חדש מדובר בשן טוחנת עליונה ופעם קודמת עשו לי גם הרמת סינוס סגורה ואיך זה קורה כשל עברו שנתיים וכל הפה אמרו לי תמיד שהגיינה מעולה אז זה לא מצב של הזנחה וחוסר טיפול.

כשעוקרים שתל אכן יש להמתין לרפוי של העצם לקראת השתלה חדשה וזה אכן דורש זמן החלמה.

23/05/2020 | 16:51 | מאת: שירלי

תודה באם המצב אכן יהיה כך מקווה שהזמן יהיה קצר יותר. אבל בכל מקרה מקווה שלא נצטרך להגיע לשם אבל אם כן שאלה אחרונה הוצאת השתל וכל מה שמתלווה הברגים והכתר והמבנה מסובכת וכואבת?

17/05/2020 | 18:42 | מאת: גיא

שלום, ביקרתי אצל רופא לבדוק את האופציה ליישר את הסימטריה של החניכיים ונאמר לי שצריך לקצר אותן (ויחד איתן - את העצם, אחרת החניכיים יצמחו בחזרה). הרופא לא כל כך פירט ולכן רציתי לשמוע יותר פרטים על התהליך הזה כאן - האם יש לו שם? האם זה נפוץ? מה הסכנות של זה באופן כללי? עד כמה הוא פולשני/כואב ודורש התאוששות ארוכה?

אכן התהליך נפוץ. נקרא ג׳ינג׳יבקטומי - כלומר קיצור החניכיים למתאר הרצוי באלחוש מקומי. פרוצדורה פשוטה עם רפוי מהיר ומעט תופעות לוואי

08/05/2020 | 08:22 | מאת: כוויות בחניכיים

שלום רב הייתה לי דלקת בחניכיים וכדי להוריד את הכאב גם עשיתי שטיפות עם מי מלח, גם שאפתי עם מי פה וגם שמתי טיפת כהל בעקבות כל אלה קיבלתי כוויות בחניכיים. הן נפוחות אדומות ועם שלפוחיות לבנות. איך אפשר להקל על הריפוי שלהם? שמתי גל ללא מרשם שמטפל דלקת חניכיים, האם יש משהו טבעי שיזרז את ההחלמה? או משחה שדומה לבפנתן שאפשר לשים בתוך הפה? כמובן שגם אלך לרופא. תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

לא רצוי למרוח משחות שונות ואלכוהול שעלולים להחמיר את המצב - חשוב לגשת לאיבחון רפואי בהקדם

04/05/2020 | 12:42 | מאת: שירה

הומלץ להשתמש בסילונית בנוסף לחוט דנטלי ומי פה רציתי לשאול מה ההבדל בין הסילוניות ומה עוזר יותר לדלקות חניכיים?

לקריאה נוספת והעמקה

סילונית מסלקת שאריות מזון, לא באה במקום חוט דנטלי שמסלק את רובד החיידקים. אפשר גם וגם

04/05/2020 | 13:40 | מאת: שירה

כן זה ברור כתוספת. רק השאלה האם יש הבדל בין הסילוניות עדיף לקנות את המקורית?

20/04/2020 | 18:06 | מאת: שירה

בהמשך לשאלתי פה לפני כמה ימים יש המשך בנושא : מצאתי קשר עקיף ודיברו עם הרופאה שלי גם אמרה גם היא וגם השיננית למרוח קרוקסדיל ג'ל כמה ימים אם יוטב אז להמשיך ונבדוק שיחזרו לעבוד בקופה ואם לא בעוד כמה ימים ללכת לחירום שבקופה ויעשו צילום. אז מה שאעשה כמה פעמים טוב למרוח את הקרוקסידיל ג'ל ותוך כמה זמן אמורה להיות הטבה?

לקריאה נוספת והעמקה

קורסודיל ג׳ל אמנם מחטא, אבל לא חודר לעומק החניכיים כך שלא צפויה הטבה משמעותית

20/04/2020 | 21:49 | מאת: שירה

אם יעזור תוך כמה זמן תהיה הטבה ?לא שמזניחה רק הקלה ואם תיזרו בקרוב לרופאה הקבועה אלך אליה שתצלם אם לא אז לרופא במתכונת החירום אבל בכל מקרה אם עכשיו בחירום ואם שתחזרו בתקווה בקרוב אלך שיצלמומויבדקו.

17/04/2020 | 13:46 | מאת: שירה

רציתי לשאול האם יכול להיות דלקת חניכיים כתוצאה מהתחלת תרופה חדשה ? כי מרגישה דלקת באיזור מסוים ואף יורד דם או שבדרך כלל אין קשר בין הדברים ? ואם כן מה כדאי בינתיים אולי יש איזה כדור לדלקת בינתיים לקחת עד שאוכל ללכת למרפאה כי זו של קופת חולים בעקבות המצב?

לקריאה נוספת והעמקה

יתכן שאת אחרגית לתרופה ויש תגובה לכך בחניכיים. אם זה תרופות הורמונליות תיתכן גם תגובה בחניכיים של הגברת דימום. כדאי לגעת במה מדובר

17/04/2020 | 20:46 | מאת: שירה

אני לא ביטוחה שזה מזה פשוט יש כאבים ודימום סביב או כתר /שתל שקיים או שן לידה קשה לי לראות בדיוק איפה כי זה הכי אחורי למעלה. באופן עקרוני יכול להיות תזוזה של השתל או הבורג של הכתר שיכול לגרום לכאב ודימום? והכדור שחושדת זה לאפילפסיה דפלט כרונו יש סיכוי שזה מזה.

1- אכן התרופה ידועה כגורמת לדימום בחניכיים במיוחד בנשים Do people take Valproate sodium have Gums - swollen: Yes Typically who are these people: Gender: Female Age: 40-49 2- יתכן שיש בעיה מקומית עם השתל - בהחלט יכולה להיגרם דלקת מחוסר התאמת הכתר לשתל

17/04/2020 | 21:24 | מאת: שירה

אם חובר התאמה יתקנו ויעבור אבל אם צהכדור מה לעשות כי זו בעיה שבטח תחזור עליה ומצד שני עוזרת לי.

ממליצה לפנות לאופא שביצע את הכתר ולבדוק

17/04/2020 | 22:06 | מאת: שירה

השאלה זו רופאה דרך הקופה ובטח שמה בגלל הקורונה לא מחייבים שדווקא היא תטפל בחירום. מה לעשות לחכות שתחזרו או ללכת לחירום מי שנמצא שיטפל?

אם את סובלת בוודאי שרצוי לפנות לעזרה ראשונה

18/04/2020 | 11:15 | מאת: שירה

טוב תודה הבעיה שבטח בגללל שמטופלת בקופה הסיכוי שדווקא היא בחירום קלוש זאת הבעיההשלי.

14/04/2020 | 13:59 | מאת: שירה

יש לי כאבים לפי דעתי בשתל או בשן לידה אבל די בטוחה שזה מהשתל כי ככה לא הרגשתי אף פעם בשן רגילה כמו תזוזה. השתל נעשה לפני שנתיים בשן עליונה עם הרמת סינוס קטנה במהלך השתל. אבל פתאום בימים האחרונים רגישות וכטב וגם לחא קשר לאכילה והיום שחצחתי באיזור מסוים ירד דם. מה לעשות האם אפשר לקחת משהוא להקלה כי עכשיו בכל המצב גם הקופות לא עובדים רגילצוכם קצת פוחדת לטיפול כלשהו. יש איזה תרופה בינתיים נחכה אולי בקרוב יתנו לכם לחזור לעבודה ואז לא תהיה בעיה וגם לרופאה שלימכי מאמינה שבמתכונת החירום בטח מספר רופאחם מצומצם במיוחד בקופות החולים ,תודה וחג שמח.

לקריאה נוספת והעמקה

מכיוון שהמרפאות מושבתות תוכלי רק לבצע שטיפות עם מי מלח ולקחת כדור נגד כאבים יש מספר מרפאות שמקבלות עזרה ראשונה

14/04/2020 | 16:07 | מאת: שירה

לא כדאי אולי לקחת אנטביוטיקה לבקש מרופא המשפחה מרשם?

11/04/2020 | 04:04 | מאת: יובל, 26

אני עם נסיגה חמורה בשן 31 מאז הצבא. כנראה צחצוח אגרסיבי. ביקרתי שני רופאים אחד המליץ לבצע השתלת חניכיים. רופא אחר טען שהשתלת חניכיים מיותרת כי גם היא תיסוג, ולכן המליץ לשמר את המצב על ידי נקיון ולמנוע החמרה נוספת לאחרונה ניכר שגובה שן 31 ושן 32 יורד ביחס לגובה האחרות. וגם נותר רווח קטן בין שתי השניים, משהו שלא היה לי בעבר גם לפני היישור. אני מניחה שזה קשור לנסיגת עצם. אציין שעברתי יישור שיניים ואני עם קיבוע בלסת תחתונה והעליונה. אני מאוד חוששת ומדחיקה את המצב כי באופן כללי אין כאב באזור (אבל האזור כן מודלק) ולא רואים את הבעיה בחיוך. איזה פתרונות יש במצב זה, אם אין מספיק עצם לשתלים בשיניים קדמיות?

לקריאה נוספת והעמקה

הרבה פעמים בעקבות טיפול אורתודונטי שרש אחת השיניים בולט מעבר למעטפת של העצם ולכן עם הזמן נוצרת נסיגת חניכיים. החלטה על טיפול קשורה למידת הנסיגה ועובי החניכיים וקצב ההחמרה והסימפטומים הנלווים. ללא בדיקה קשה לקבוע אם כדאי לבצע כיסוי השרש ועיבוי החניכיים. בכל מקרה יש הצלחה יפה לטיפול, גם אם לעיתים לא מתקבל כיסוי שרש מלא. חשוב לעצור את תהליך הנסיגה על מנת לאפשר צחצוח שיניים יעיל ללא שחיקת צוואר השן החשוף. ממליצה לקבוע פגישת ייעוץ (לאחר הקורונה)

האם הקורסודיל ג'ל כשר לפסח בד"ץ

אמור להיות רשום על הבקבוק

24/03/2020 | 17:04 | מאת: איריס

ד"ר חיה מאיר שלום. לפני4 ימים בלילה התחיל כאב בשן כשאכלתי איתה . בבוקר למחרת החניכים כאבו .למחרת החיך מצד ימין התנפח מאד ונהיה צהוב .מרחתי ג'ל קורסידיל ועשיתי שטיפות עם קורסידיל. למחרת רופא שינים צילם וראה שהמקור לא בשן אלא ברווח בין השינים, אבחן כדלקת חניכים ונתן אנטיביוטיקה מוקסיפן 500 לשבוע 3 ביום. לוקחת 3 ימים יש רק שיפור קל בחיך והבלוטה בצואר שכאבה פחות כואבת ... אך אני עדין סובלת מחכה להמלצתך תודה רבה איריס

לקריאה נוספת והעמקה

לפי דברייך קיימת דחיסת מזון בין השיניים. יש לתקן את נקודת המגע בין השיניים כדי למנוע דחיסת מזון ודלקת. כמובן שיש צורך באיבחון מדוייק- דבריח אלה מתבססים על הפרטים ששלחת

מיזה כמה שנים אני סובלת אחת לתקופה מתחושת גרד בחניכיים בחלק הקדמי בלסת התחתונה. התחושה מציקה כמו בגדילת שיניים שבא לנשוך משהו חזק או לחלופין מרגישה שבא לי לקחת קיסם ולחפור באזור המגרד. התחושה מציקה מאוד ומטרידה בעיקר לאור הידיעה שכבר הלכתי מספר פעמים למומחה חניכיים שאמר שאינו רואה שום דבר חריג למעט אולי צחצוח מעט אגרסיבי. אני סובלת ממחלת חניכיים, מגיעה אחת לשלושה חודשים לשיננית ומטפלת בבית כמו שצריך. למי אני יכולה לפנות ? יכולות להיות המון סיבות לדבר : עונת מעבר מזון כלשהו לחץ נפשי שמשפיע אולי משהו שקשור לקיבוע שיש לי (כבר שנים) מטריד אותי מאוד שאני לא יודעת ממה זה ועוד יותר שמומחה חניכיים לא מצא סיבה לכך.

לקריאה נוספת והעמקה

תמיד תוכלי לגשת לחוות דעת שניה בנושא אצל מומחה למחלות חניכיים או אצל מומחה לרפואת הפה

היי ד"ר בן 21, עם גשר..יש לי דלקת חניכיים, וקניתי מספר אביזרים, אשמח לסדר שימוש בהם והדרכה.. מברשת שיניים חשמלית מברשות בין שיניות חוט דנטלי סופר פלוס סילונית מים (בנוסף אחרי הכל השיננית אמרה לי לגרגר מי מלח..) תודה (:

לקריאה נוספת והעמקה

כדי לקבל הדרכה רצוי לגשת עם האביזרים שקנית לשיננית או לרופא השיניים

אפשר אז רק את סדר השימוש? יש לי עוד מלא זמן עד לפעם הבאה שאהיה אצל השיננית

08/03/2020 | 15:26 | מאת: ליאור

היי ד"ר יש לי דלקת חניכיים קניתי את המברשות הבין שיניות ואפילו הסוג הכי קטן שיש לא מצליח להכנס לי בין השיניים(צפופות) הבנתי שפתרון חלופי למברשות זו הסילונית מים. השאלות שלי הן האם זה יבצע את אותה פעולה? מה יותר מומלץ?(הסילונית/המברשת הבין שינית) אם המברשת הבין שינית לא נכנסה לי המים כן ייכנסו?

לקריאה נוספת והעמקה

סילונית מסלקת שאריות מזון ולא רובד חיידקים ולכן היא לא מבצעת את אותה פעולה של הסרת רובד כפי שמברשת בין- שינית עושה. - אם המברשת הבין-שינית לא נכנסת ממליצה לך להשתמש בקיסם דנטלי או בחוט דנטלי באיזורים הצפופים

23/02/2020 | 15:34 | מאת: יוסי

שלום דוקטור , בחודש האחרון הופיע לי סימן לבן בחניכיים שלא יורד , קבעתי תור לרופא שיניים(אני חייל בצבא)אז ראיתי רופא צבאי של שיניים והוא אמר לי שזה מעין קימור בחניכיים ושהצבע זה צבע שיש לחלק מהעדות וזה בסדר , לא יצאתי רגוע ועדיין חושש מהסימן הזה , שבנוסף אליו מופיעים סימנים קטנים לבנים שיורדים בצחצוח שיניים , כדאי לי ללכת לעוד רופא שיניים חיצוני ולשלם מכיוון שאני במערכת הצבאית ומבוטח רק אצל רופאים צבאיים.

תוכל לגשת לכירורג פה ולסת בתל השומר או למחלקהלמחלות חניכיים בתל השומר מטעם הצבא

12/02/2020 | 21:57 | מאת: דניאל

היי דר' הרכיבו לי כתר בשן 16 בגלל דופן שן שבורה .עבר כבר שבועיים ועדיין בזמן צחצוח המקום עצמו רגיש ולא מאפשר לי לבצע את פעולת הצחצוח .. אני מבצע שטיפת פה מי מלח , גל כורסודיל . ולא ניראה שזה מראה סימני החלמה , אגב האזור החניכי מסביב לשן הנ''ל ניראה בצבע אדום .. מה עליי לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

1. יש לברר את כדאיות שימור השן לאור העובדה שהיא נשברה 2. אם יוחלט על שימור השן יתכן צורך בהתערבות טרום שיקומית ולכן כדאי להתייעץ עם מומחה למחלות חניכייםבעניין

10/02/2020 | 11:55 | מאת: ניר

שלום הפריודונט הבחין אצלי מחלת חניכיים קלה כהגדרתו .. עשיתי הקצעה ומטופל בפריוציפ ( מס' כיסים ) יחד עם זאת טען שאין מניעה לעשות כתרים ושחזורים אצל רופא השיניים שלי . רציתי לדעת אם אני יכול לשלב ביחד גם טיפולי שיניים וגם טיפולי חניכיים באותה העת .. או להמתין לריפוי מוחלט של החניכיים ואז לבצע כתרים ושחזורים .

לקריאה נוספת והעמקה

חשוב להגיע לבדיקת חניכיים על ידי המומחה למחלות חניכיים בסיום השלב של כתרים זמניים. זהו השלב שבו עדיין ניתן לשפר את בריאות החניכיים לפני ביצוע כתרים קבועים. חשוב לערב את מומחה החניכיים בשלב זה על מנת לא להנציח פתולוגיה קיימת

07/02/2020 | 12:42 | מאת: שלומי

בן 34 לאחר שימוש בחוט דנטלי נגרם לי נזק לחנכיים באזור של בן השניים , איפה שרואים את החנכיים בצורה של משולש בשיניים הקדמיות לסט עליונה מהצדדים.כלומר אם לוקחים שתי שניים צמודות ויש ביניהם חנכיים בצורה של משולש.עקב השימוש בחוט בצורה לא נכונה, קטעתי פיזית את המשולש שנמצא בן החנכיים דבר שיצר מן שקע "חור שחור" וזה פוגע לי בחיוך. 1.מה עלי לעשות ואיזה טיפול אני אמור לעשות לדעתך? 2.האים זה ניתן לטיפול לתיקון בדרך זו או אחרת? 3.מה עלי לעשות על מנת למנוע מקרה דומה? בחנכיים? תודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

חשוב לדעת ששימוש בחוט דנטלי הוא חשוב אבל יש אמצעים אחרים לניקוי בין השיניים כגון קיסם דנטלי או מברשת בין שינית. הכי קריטי זה לא לגרום נזק. ממליצה לגשת לרופא מומחה למחלות חניכיים לאיבחון הדרכה וטיפול

27/01/2020 | 20:36 | מאת: היגיינה

חוץ מאשר כביכול היגיינה לקויה, מה עוד עשוי לגרום לדלקת כרונית סביב שתלים המביאה לאובדן העצם? הרי לא ניתן לא לאכול בכלל, אני אוכלת ארוחה יחידה בשעות אחה"צ וכל היום מתפקדת על כוס הקפה של הבוקר, רק כדי שלא יהיו לי שרידי מזון בפה עת אני מחוץ לבית. אין תכשיר חיטוי לפה שלא נעזרתי בו לרבות סלונית, וזהו סיפור בן שנים רבות. האם יתכן שאלרגיה חיצונית שיש לי למתכות היא גם פנימית? אולי בכל זאת יש איזו תרופת מרשם שיכולה לעזור, חוץ מאשר להאשים את הסובלים בחוסר היגיינה.

לקריאה נוספת והעמקה

1. דווקא כשלא אוכלים מצטברים יותר חיידקים לכן אל תמנעי מעצמך אוכל 2. הדלקת אכן נגרמת מחיידקים ולכן יש לצחצח שיניים ולהיעזר במברשות בין-שיניות יומיום 3. יש לגשת לטיפול שיננית כל שלושה חודשים 4. לעיתים קיים קושי בצחצוח בגלל הצורה של הכתרים/גשרים ויתכן שקיים צורך להחליפם 5. חשוב לגשת לבדיקת מומחה למחלות חניכיים עם צילומי רנטגן מתאימים על מנת לאבחן מהו הגורם ולטפל בו כל עוד ניתן להציל את השתלים

28/01/2020 | 06:45 | מאת: כביכול הייגינה

תודה רבה על המענה. ייעוץ של רופא ממרפאות החוץ יחידת "פה ולסת" רשם כך " לגבי לסת תחתונה הומלץ על הוצאת כלל השתלים ותכנון ת' טיפול בכפוף ל CT דנטאלי. זאת למרות שאין לי תלונות על כאבים או תזוזה של גשר השתלים, אלא רק בגלל שהרופאים ראו שהעצם שסביב השתלים מתרחקת. מניסיוני הכאוב אני יודעת שגם אם אוציא את השתלים הקיימים כנגד השתלה מחדש, התופעה תחזור על עצמה, משכך איני רואה צורך למהר. אגב הוצאת שתלים גוררת נזק נוסף לעצם. בקצור, אני אובדת עצות.

שתלים יכולים להיות יציבים ללא תזוזה למרות איבוד עצם ניכר ולכן ניידות אינה בהכרח קריטריון לשימור או הוצאת השתלים. ללא בדיקה קלינית וצילומים לא אוכל לייעץ בפורום זה מעבר למה שכבר נאמר

27/01/2020 | 08:13 | מאת: נעמה משיח

כואב לי השיניים ממש חזק ואני לא יודעת אם יש לי דלקת איך אפשר לבדוק את זה!

לקריאה נוספת והעמקה

ממליצה לגשת לבדיקת רופא שיניים

25/01/2020 | 04:24 | מאת: ניר

שלום דר' רציתי בבקשה לקבל המלצה לניקוי שיניים טוחנות .. קיבלתי מהפריודנט שלי המלצה למברשת בין שינית של פארו . אלא שרק בחלק מהשיניים אני מצליח להחדיר את המברשת .. יותר בחלק הקדמי .היכן שישנה גישה. לשיניים הפנימיות יותר בתוך הפה אין כל כך גישה להחדיר את המברשת בין שינית . והבנתי שחוט דנטלי לא כל כך יעיל לניקוי בין טוחנות בחלק היותר פנימי בפה . אשמח לשמוע המלצתך ד"ר

לקריאה נוספת והעמקה

יש מברשות בין-שיניות בגדלים שונים - צריך להתאים את קוטר המברשת למרווחים השונים בפה. אפשר גם להשתמש במברשת קונית (כמו משולש) שמתאימה למרווחים גדולים וקטנים. באיזור הטוחנות ניתן לכופף מעט את ראש המברשת על מנת להקל את הכניסה של המברשת בין השיניים. כדאי לגשת לרופא שלך עם האביזרים שרכשת ולקבל הדרכה בפועל.

24/01/2020 | 17:16 | מאת: ניר

היי דר רציתי לשאול לגבי סדר פעולות צחצוח שיניים. לאחר גמר צחצוח השיניים , יש לשטוף את הפה במים ? או רק לירוק את המשחה אל הכיור כדי שהחומרים הפעילים המשחה יישארו בתוך הפה ?

לקריאה נוספת והעמקה

את המשחה יורקים החוצה בסיום הצחצוח

23/01/2020 | 21:24 | מאת: ניר

היי ד"ר לפי האימרה שצבע חניכיים ורודות הן חניכיים בריאות . והאמנם .. אצלי החנייכים בצבען ורודות ולא אדומות צחצוח שיניים ללא דימום אבל ישנם מס' כיסי חניכיים .. (לפי הבחנת פריודונט) יש קשר בין הדברים ? ייתכן מצב של אי דימום או מראה צבע בריא לחניכיים ובפועל ישנם כיסים שמעידות על מחלת חניכיים ? אשמח לתשובה

לקריאה נוספת והעמקה

אכן יש אפשרות כזאת, בעיקר במעשנים - לא ציינת את הנושא הזה- בכל מקרה, יתכן ששולי החניכיים בריאים עקב צחצוח שיניים תקין אך במקביל קיימת אבנית תת חניכית ולכן כיסים ודימום. חשוב לגשת לפריודונט לקבלת איבחון מדוייק והמלצות לטיפול בהתאם.

21/01/2020 | 00:54 | מאת: לירון

היי, יש לי דימום מהחניכיים כבר כמה שנים כל פעם שאני מצחצח שיניים, אני מצחצח טוב וגם עושה שיננית כל כמה חודשים, הייתי אצל פריודנט והוא המליץ לי על המברשות האינטרדנטליות. עכשיו יש לי כמה בעיות: 1.קניתי את המברשות הכי דקות וקטנות שיש, אפילו של כמה חברות והן פשוט לא נכנסות לי לתוך החניכיים שבין השיניים. 2.יש כמה שיניים שכן נכנס אבל רק חצי ואז זה כבר ממש כואב ויוצא לי מלא דם יש לך הסבר והמלצות למקרה? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

אם המברשת לא נכנסת בין השיניים עדיף להשתמש בקיסם דנטלי או במברשת צרה יותר. חשוב לגשת לפריודונט שיבצע הסרת אבנית והדרכה מסודרת ומדוייקת בסילוק פלאק מבין השיניים אסור להחדיר מברשת רחבה בכח!!

26/01/2020 | 00:39 | מאת: לירון

קניתי את הסוג הכי קטן(של כמה חברות) זה מצליח להכנס בקושי רק בטוחנות שבסוף. שאר השיניים רק חוט דנטלי יספיק?

20/01/2020 | 16:05 | מאת: שניר

שלום ד"ר עברתי הקצאת שורשים , הפריודונט הבחין שעדיין נשאר כיסים בעיקר בטוחנות . נתן לי טיפול של פריוציפ . שאלתי היא אם היא באמת מסייעת בצמצום הכיסים . הבנתי גם שהפריוציפ זה טיפול מתמשך בין שלושה חודשים עד שנה . כדי לנסות שהכיסים יצטמצמו .

לקריאה נוספת והעמקה

פריוצ'יפ מפריש חומר הנקרא כלורהקסידין לתוך הכיס - החומר הורג את החיידקים בעומק הכיס. השימוש בפריוצ'יפ בהחלט יכול לתרום לצמצום עומק הכיס אבל כדאי לבצע הערכה מחדש כעבור שלושה חודשים - אם נשאר כיס עמוק למרות השימוש בפריוצ'יפ כדאי לשקול טיפול כירורגי לצמצום עומק הכיס על מנת לקבל תוצאה יותר חד משמעית ועמידה לאורך זמן.

20/01/2020 | 12:47 | מאת: שרית

שלום רב, יש גשר תלוי על שיניים 35 עד 37. שורשי 35 ו 37 סדוקים וכבר קיימת ספיגת עצם משמעותית. הן מיועדות לעקירה. באיזה קצב נספגת העצם והאם ייתכן שהיא תיספג עד לרמה שלא יהיה ניתן לשתול עצם? (כך אומר הפריודנט איתו התייעצתי) תודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

לא ניתן לקבוע מראש את קצב ומידת אובדן העצם. לכן אם השיניים מיועדות לעקירה חשוב לבצע את העקירה בהקדם על מנת לשמר את העצם הקיימת לקראת התקנת שתלים. במידה ושיניים נעקרות ללא שימור העצם אכן עלולה להיות ספיגת עצם מסיבית מאד עד כדי קושי רב בהתקנת שתלים. נכון שקיימות שיטות שונות לבניית גובה העצם אך הן יקרות ומורכבות ולכן כדאי להקדים ולטפל בהתאם להמלצת הפריודונט

20/01/2020 | 01:33 | מאת: שניר

עצה שיכולה להקל על ריפוי רקמת חניכיים עקב ביצוע סתימה בשן בינה שנפגעה כתוצאה מהתהליך . (המקדח פצע קצת את החניכיים) כרגע אזור רגיש וכאוב . גם קצת חושש שהמקום יזדהם

לקריאה נוספת והעמקה

ממליצה לא לצחצח את האיזור למשך יום יומיים ולבצע שטיפת מי מלח - 1/2 כפית מלח בכוס מים פושרים פעמיים ביום למשך שבוע - זה יעבור

בשבועות האחרונים, אני סובל מדימום בחניכיים שהחמיר לרמה שאני מדמם מאזורים מסוימים כתוצאה מנגיעה של הלשון. כמובן שצחצוח ואכילה גורמים לעתים קרובות לדימום, ובבוקר אני קם עם טעם של דם בפה. בביקור בשבוע שעבר אצל רופא שיניים, הוא אמר שהכל נראה בסדר. לאחר שתיארתי את היקף הדימום, הוא הפנה אותי לפריודנט, התור בעוד חודש. נאמר לי גם לעשות סטטוס מקביליות לפני הביקור. טיפול ניקוי אבנית אחרון שעשיתי היה באוקטובר 2018. יש לי שלוש שאלות: 1. האם לחכות לתור או שהמצב מצריך טיפול דחוף? 2. אם עשיתי צילום סטטוס באוקטובר 2018, האם אני בכל זאת צריך לעשות צילום חדש?(צילום הסטטוס מצורף) 3. האם יש סיבה לחשוש מקרינה בצילום סטטוס מקביליות?

לקריאה נוספת והעמקה

דימום מהחניכיים נובע מדלקת, לפי דבריך מעל שנה לא בוצע טיפול תחזוקה על ידי שיננית ולכן הגיוני שיהיו סימני דלקת כגון דימום. צילום סטטוס משנת 2018 עדיין יכול לתת תמונה כללית על מצב החניכיים, אין מה לפחד מהקרינה היא אינה גבוהה. חשוב להיבדק על ידי רופא חניכיים, לבצע הסרת אבנית והדרכה לשמירה על היגיינה טובה. נדרשים טיפולי תחזוקה. יתכן שרופא החניכיים יקבע שנדרש טיפול מעבר לטיפול סטנדרטי של שיננית - תיבדק אבל אין מקום ללחץ.

19/12/2019 | 16:34 | מאת: קטי

שלום, אבא שלי בגיל 60 ויש לו נסיגת חניכיים מתקדמת מסביב לשיניים בריאות, הוא לא מעשן.יש לו סוכרת מאוזנת.הוא מקפיד לצחצח שיניים פעמיים ביום, משתמש בחוט דנטלי ומקפיד לנקות אבנית אצל שיננית פעם בחצי שנה.מה הסיבה לנסיגת חניכיים ואיך מטפלים בזה? האם אפשר לשפר את מצב החניכיים ? תודה על התשובה

לקריאה נוספת והעמקה

נסיגת חניכיים נגרמת בעיקר מצחצוח שיניים אגרסיבי במהלך השנים - אם אין לו רגישות לקור ואין בעיה אסתטית חשוב רק לשנות הרגלים על מנת לא להחמיר את הנזק. ניתן לעיתים - תלוי בחומרת הנסיגה - לבצע השתלת חניכיים לכיסוי השרשים - חשוב לבצע בדיקת מומחה למחלות חניכיים על מנת לברר את חומרת נסיגת החניכיים, לברר את חומרת נסיגת העצם, את רמת הדלקת ואת הצורך בטיפול בכל אלה.

15/12/2019 | 13:31 | מאת: גלית

יש לי כאבים בחניכיים במיוחד במגע וגם ללא וגם לאחר אוכל חם או חמוץ החניכיים שורפות וכואבות . אין לי דחיסת מזון , אני עם גשר זמני בשיניים . הכאבים הם במספר מוקדים גם בשיניים התחתונות ששם יש כתרים קבועים וגם בשתי שיניים עליונות. שבם מונח כתר זמני. החניכיים שלי אינן נפוחות ולא יורד לי דם בעת הצחצוח אך הכאב קיים כל הזמן . חשוב להדגיש כי החניכיים שלי דקות . אזור החניכים שכואבות כולם שיניים שעברו טיפולי שורש במרוצת השנים. האם יכול להיות שמגע בחניכיים יכאב כל כך אם אין עצב בשיניים אלו. האם יכול להיות דלקת למרות שאין כיסים בחניכיים מה הפתרון ?

לקריאה נוספת והעמקה

בהחלט יתכן כאב בחניכיים במיוחד אם קיים קושי בהסרת הרובד בעיקר בין השיניים ו/או אם שולי הכתרים פולשים לתוך מרווח החניכיים וגורמים לגרוי מתמיד באיזור . חשוב שתיבדקי על ידי מומחה לחניכיים עם צילום סטטוס מתאים.

14/12/2019 | 19:55 | מאת: מירי

שלום, רציתי לדעת מה זה ניקוי חניכיים עמוק שכולל הטריה תת חניכית ומה זה ניתוח חניכיים קוריטאז'? האם זה אותו טיפול, מה ההבדל? תודה על התשובה.

לקריאה נוספת והעמקה

״נקוי חניכיים עמוק״ זה בטוי לא מקצועי - מדובר על ״הקצעת שרשים״ כלומר, הסרת אבנית הצמודה לשרשי השיניים וממוקמת בעומק כיסי החניכיים. הטיפול מבוצע בהרדה מקומית. ניתוח חניכיים לעומת זאת מבוצע כשבהערכה מחדש, חודש עד שלושה חודשים מסיום ביצוע הקצעת שרשים מתברר שעדיין נותרו כיסים עמוקים. מטרת הניתוח להגיע בגישה ישירה לאבנית התת חניכת באמצעות הרמת מתלה חניכיים כלומר, הפשלת החניכיים לחשיפת השרש והעצם התומכת. יש כמובן תפרים.

02/12/2019 | 11:38 | מאת: יאיר

שלום, אני בן 30, התייעצתי עם פרדיונט אך מבקש חוות דעת נוספת - יש לי נסיגת חניכיים קלה מאוד ("אין אובדן גרמי"). אני מעוניין לבצע טיפול אורתודנטי קל בשיניים הקדמיות (שן אחת נמצאת מאחורי הקשת). נאמר לי שיתכן והטיפול יגרום לנסיגה להחמיר, אך מצד שני חשוב ליישר את השן כדי למנוע בעיות בעתיד עקב עומס על השן. לא קיבלתי תשובה החלטית האם כדאי לבצע את היישור או לא. רציתי לשמוע את דעתך. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

אגב, מדובר בטיפול בקשתית במספר שיניים בלבד, ולא בטיפול מלא עם קוביות

לא אוכל לחוות דעתי ללא בדיקה קלינית ורנטגנית

שלום, אני סובלת ממחלת חניכיים בשם ״אגרסיב פריודנטיטס.״ אשמח לדעת מהי שיטת הטיפול שניתן לעשות אצלך כאשר קיימת מחלת חניכיים מסוג זה וכאשר אני מעוניינת להימנע ככל שניתן מלבצע ניתוח כפי שרוב המומחים מייעצים לי?

לקריאה נוספת והעמקה

הטיפול מתחיל בהקצעת שרשים וכיסוי אנטיביוטי , כחודשיים לאחר מכן מבוצעת הערכה מחדש וקובעים את הצורך בניתוח חניכיים. ככל שהקצעת השרים מבוצעת בקפדנות יתרה התוצאות טובות יותר, ניתן להשתמש גם בחומרים מיוחדים להחדרה לתוך החניכיים לשיפור תוצאות הטיפול. כמובן הדבר תלוי בחומרת המחלה ובשיתוף פעולה שלך בעניין צחצוח השיניים. יש צורך בבדיקה כמובן לפני קביעת תכנית טיפול כל שהיא

21/11/2019 | 21:17 | מאת: אור

יש לי למעלה בחניכיים נקודת לבנה שבמגע כואבת שנוגעים זה מרגיש כמו עצם או משהו קשה ואדום וכואב מסביב האם יכול להיות מסוכן? מה זה עלול להיות?

חשוב לגשת לבדיקת רופא שיניים על מנת לאבחן את הממצא המתואר - אין לי אפשרות להביע דיעה מעבר לכך ללא בדיקה

18/11/2019 | 06:05 | מאת: רון

היי, בן 35, כבר שנים ארוכות כשאני הולך לשיננית היא אומרת לי שיש לי דלקת חניכיים אך לא יוצאת מגדרה, כנראה בגלל שזה לא משהו רציני, אז היא נותנת לי מי פה, הוראות ניקוי וכו׳. יכול להיות שמידי פעם גם הרופאה אומרת משהו אך שתיהן לא מפנות לטיפול מעבר. ככל הנראה אני לא ממלא במאה אחוז את ההוראות אך השאלה שלי היא האם נהוג או קיים נוהג ללכת למומחה חניכיים ללא הפנייה כדי לראות איזה דרך טיפול הוא מציע? האם יש משהו בארגז הכלים במרפאה של מומחה החינכיים או בהמלצה על תכשירים שהוא יכול ויודע לתת שהשיננית והרופאה לא? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

אין בעיה לפנות למומחה/ית למחלות חניכיים באופן עצמאי. איבחון חומרת מחלת החניכיים חשוב מאד משום שיש צורך בהתאמת טיפול נכון למחלת החניכיים. במידה ודימום בחניכיים לא עובר יתכן מאד שקיימת אבנית תת חניכית שדורשת טיפול יסודי יותר - חשוב לאבחן על מנת למנוע הידרדרות וספיגת עצם. בוודאי שמומחה לחניכיים בעל ידע ופתרונות מורכבים יותר מאשר רופא שיניים כללי או שיננית. אסור להזניח

15/11/2019 | 16:39 | מאת: בת 18

היי, מאז שאני בת 17 בערך יש לי דלקת חניכיים שהיא כרונית לדעתי אני עושה טיפולים כל פעם שזה מחמיר ואז זה חוזר אחרי חצי שנה אני לא ככ מצחצחת טוב אבל עדיין זה דימום מסיבי שיוצא לי מהפה תוך כדי שינה, מה זה יכול להעיד הדלקת חניכיים הזו, ולמה היא לא עוברת? ויש סיכוי שזה כרוני אצלי? אה ונושא חשוב אני בן אדם מאוד לחול ואובחנתי כחורקת שיניים בשינה יש קשר אחד לשני?

לקריאה נוספת והעמקה

מחלת חניכיים לא מטופלת גורמת לאיבוד עצם שתומכת בשיניים - אני ממליצה שתפני לבדיקה על ידי מומחה/ית למחלות חניכיים על מנת לאבחן את הבעיה ולהתאים טיפול - הקצעת שרשים ו/או ניתוחי חניכיים לפי הצורך. ללא טיפול העצם שתומכת בשיניים נספגת ולכן עלולים בהמשך לאבד שיניים

11/11/2019 | 10:17 | מאת: שחר

שלום רב האם אחרי ניתוח אפיסקטומי והוצאת התפרים מהחניכיים נשאר צלקת נראית לעין? בחיוך לדוגמא? בברכה

לקריאה נוספת והעמקה

תלוי איפה בוצע החתך וכמה מהחניכיים נחשפים בחיוך.

28/10/2019 | 15:55 | מאת: נועם

שלום רב קראתי שסתימה לבנה מכילה חומר בשם ביספנול A אשר במחקרים הראו תוצאות שלילית בילדים (השפעה נפשית הכוללת חרדות ודכאון מוגבר) האם ההשפעה זהה על מבוגרים?

לקריאה נוספת והעמקה

השאלה שלך אינה בתחום התמחותי