פורום פריודונטיה, מחלות חניכיים ושתלים דנטלים

פריודונטיה היא אחת מההתמחויות המוכרות ברפואת שיניים, שתפקידה לטפל במחלות חניכיים, וכן לפתור בעיות אסתטיות עקב נסיגת חניכיים, או כחלק מתהליך שיקום הפה והתקנת שתלים דנטליים. מומחה למחלות חניכיים הוא רופא שיניים אשר בתום תקופת לימודי רפואת השיניים ולאחר קבלת התואר והרישיון לעסוק ברפואת שיניים, מתמחה במוסד אקדמי מוכר לתקופה של כ-4 וחצי שנים נוספות. במסגרת התמחות זו הרופא לומד לאבחן ולטפל במחלות החניכיים השונות, ולהתקין שתלים דנטלים גם במצבים קשים ביותר, בהם קיים חסר מתקדם של עצם. רק לאחר שעמד בהצלחה בבחינות הממשלתיות, וקיבל תעודת מומחה חתומה וממוספרת של משרד הבריאות, זכאי הרופא לשאת בתוארו - פריודונט - מומחה למחלות חניכיים. ^^בפורום יידונו הנושאים הבאים:^^ מחלות חניכיים, השפעתם על הבריאות הכללית ואיכות החיים של המטופל ודרך הטיפול בהן. שתלים דנטאליים: האם הם באמת הפיתרון החלופי לשן? כיצד ניתן לבצע שתלים תוך מתן פתרון תפקודי ואסתטי מיטבי? שתלים דנטאליים ומחלות חניכיים.
1672 הודעות
1623 תשובות מומחה

מנהל פורום פריודונטיה, מחלות חניכיים ושתלים דנטלים

11/04/2019 | 06:24 | מאת: מוריה

עברתי *לפני כשבועיים* הקצעת חניכיים ברבע פה. לאחר שעברה ההרדמה הייתה לי רגישות באיזור (דימום בכל נגיעה עם הקיסם מברשת- מה שלא היה קודם). כרגע עדיין יש לי רגישות באזור ולפני 3 ימים התחיל לכאוב לי קצת, צורך בלתי נשלט פשוט לדחוף את החניכיים לכיוון השיניים. נגעתי באמצעות האצבע באזור וראיתי שהאזור רך ולא כמו החניכיים בשאר חלל הפה. האם האזור עדיין מחלים או שיש סיבה לדאגה?

לקריאה נוספת והעמקה

לאחר ביצוע הקצעת שרשים יתכן כאב, אם את מתקשה בצחצוח שיניים באיזור בגלל הרגישות אני ממליצה לבצע שטיפות פה - אפשר עם מי מלח - חצי כפית מלח בכוס מים פושרים. להשתדל לצחצח ולנקות גם בין השיניים עם קיסם דנטלי או מברשת בין-שינית וכמובן לגשת לביקורת אצל הפריודונט.

09/04/2019 | 11:36 | מאת: דורה

אני צריכה המלצה לרופא חניכיים מומחה באזור אשדוד גן יבנה

ניתן לבדוק באתר האיגוד לפריודונטיה https://perio.org.il/

04/04/2019 | 21:06 | מאת: מ

שלום, עקרו לי שן בגלל דלקת לפני מס' חודשים ולפני כמה זמן התחילו כאבים באזור. האם יש שם זיהום? איך רואים ממה הכאב? חיצונית לא רואים, רק במגע באזור כואב. האם זה דלקת חניכיים? אם כן, איך פותרים את הכאב? אנטיביוטיקה לא עוזרת וגם שטיפות למיניהן.

לקריאה נוספת והעמקה

ממליצה לבצע צילום רנטגן על מנת לזהות את מקור הכאב

05/04/2019 | 13:28 | מאת: מ

יש צילום מיוחד שאפשר דרכו לראות מה יש בחניכיים? (לא cbct)

שלום.1.אשמח להמלצה על פריודנט באיזור קריות בלבד. 2. עד כמה חשוב לבצע ניקוי שיניים עמוק במרפאת פריודנט ולא במרפאת שיניים פרטית? 3.האם לאחר הניקוי יופיעו מרווחים בין החנכייים לשיניים?בין השייים?המראה של הלסת ישתנה?

לקריאה נוספת והעמקה

בדקי פריו-סנטר בקריות. חשוב מאד לבצע הקצעת שרשים במרפאת פריודונט - הידע באיבחון ובטיפול כמובן מיטבי - זו ההתמחות וההתמקצעות של המומחה למחלות חניכיים - איבחון והחלטות טיפוליות בחניכיים מבצע פריודונט. מראה הלסת לא משתנה בעקבות הקצעת שרשים, כן עלולה להיות נסיגה קלה של החניכיים של כ-1-2מ"מ ןפתיחת מורווחים בין השיניים בעקבות התכווצות החניכיים המודלקות בעקבות ריפוי.

24/03/2019 | 15:48 | מאת: גיא

שלום, יש לי כאבים בחניכיים מאזור שעקרו בו שיניים. האזור הפסיק לכאוב והתחדש פתאום. מה יכולה להיות הסיבה? האם יש משהו שאפשר למרוח וירגיע את המקום? (חוץ משטיפות פה). שמו לי אלבאוגיל במכתשית יבשה וזה הקל. האם אפשר לשים את זה על החניכיים? איפה משיגים את זה?

לקריאה נוספת והעמקה

יש לגשת לבירור מקור הכאב - לא נין לתת הוראות להקלה על הכאב ללא איבחון

22/03/2019 | 12:31 | מאת: דן

שלום, עקרו לי שיניים והכאבים חלפו. לאחר כחודשיים התחילו לי כאבים מחדש. ממה זה? האם זה דלקת חניכיים? האם מותר לשים משחת אורקורט על אזור העקירות? האם יש משהו אחר שאפשר לעשות כדי להקל על הכאב?

לקריאה נוספת והעמקה

יש לברר מה מקור הכאב - נא לגשת לבדיקת הרופא

שלום, עקרו לי שן שהיתה סדוקה (אמרו מראש בצילום ct שאולי אפילו שבורה). כמה זמן אחרי העקירה ראיתי משהו לבן בולט בחניכיים. האם זה עצם או אולי חתיכה מהשן שנשארה? איך יודעים מה זה? איך מוציאים את זה? האם זה מקור לכאב?

לקריאה נוספת והעמקה

החתיכה הלבנה יכולה להיות שארית שן או עצם - בכל מקרה צריך לבדוק - לפעמים זה נפלט מעצמו לפעמים יש צורך בהתערבות. בדרך כלל עושים גם צילום רנטגן על מנת להשלים את האבחנה באופן מדויק, לפעמים מספיק מראה עיניים של רופא מנוסה. לפעמים העניין גם מלווה בכאב - ממליצה לגשת לבדוק

20/03/2019 | 18:13 | מאת: דן

שלום רב מצורפת תמונה של השיניים שהייתי בן 60 ואחריה תמונה שאני עכשיו בן 70 . האם זו נסיגת חניכיים? האם הנסיגה רצינית ב10 השנים? או סטטית. משתמש בחוט+614+שיננית-יש עוד משהו למנוע?=תודה

לקריאה נוספת והעמקה

לא הצלחתי לפתוח את התמונה - רצוי בכל מקרה לפנות לבדיקה ממש אצל רופא מומחה - קשה להביע דיעה מתמונה בלבד

19/03/2019 | 10:58 | מאת: ב

שלום, עקרו לי שיניים למעלה לפני חודשיים. שבוע שעבר החלו לי פתאום קצת כאבים שבאים והולכים באזור הזה. לפני כמה ימים ראיתי כתם לבן ובולט ואמרו לי שזאת עצם שצומחת. האם החתיכה הזאת נפלטת מעצמה או שזה בניית עצם? האם מזה הכאבים? למה שיהיו שם כאבים? זה בגלל החניכיים? האם אחרי שעוקרים העצם נבנית מחדש וזה גורם לכאבים? משהו שם לא מרגיש לי טוב ואני חושש לעשות שתלים לפני שאדע מה זה. יש לציין כי החניכיים באזור הפכו להיות מעין סגול כהה עוד לפני העקירות ונשארו גם אחרי. מה זה?

לקריאה נוספת והעמקה

העצם הלבנה זו שארית עצם שבדרך כלל נפלטת החוצה מעצמה, יש כאבים כי היא עצם חשופה ולכן היא כואבת, הצבע הסגלגל ייעלם. בכל מקרה ממתינים לפחות שלושה חודשים ומבצעים צילום סיטי לפני שתלים כך שאין מה לדאוג

18/03/2019 | 11:27 | מאת: שי

שלום, לפני שבועיים עברתי עקירה והיה בסדר. שבועיים אחרי והתחיל לכאוב לי. אני לא יודע אם זה מאזור העקירה או מהשן ליד שיש בה סתימה גדולה. בצילום לא רואים. הרופא אמר שהוא לא רואה כלום. מה עושים?

לקריאה נוספת והעמקה

כדאי לבדוק שוב או לגשת לרופא אחר לחוו"ד שניה

בין שתי שיניים טוחנות קדמיות יש לי כמו לחץ /כאב נקודתיי. מה זה אומר?

לקריאה נוספת והעמקה

קשה לדעת מהתיאור הקצר מה זה אומר - זה יכול להיות שארית אוכל בין השיניים זה יכול להיות חור - רצוי לגשת להיבדק

17/03/2019 | 11:53 | מאת: ש

שלום, לאחר עקירה הרופא שם לי ספוג חום במקום העקירה. הוא אמר שזה לעודד בניית עצם. זה נקרא gelatine tampons. מה זה? צריך להוציא את זה? זה נספג לבד? למה שמים את זה? פעם ראשונה ששמו לי את זה אחרי עקירה

לקריאה נוספת והעמקה

החומר מעודד יצירה וייצוב של קריש הדם הנוצר לאחר העקירה ובכך משפר את הרפוי. החומר נספג ואין צורך להסירו

17/03/2019 | 10:08 | מאת: שון

שלום, איך יודעים אם יש סדק בשן עם טיפול שורש או שזאת בעיית חניכיים? בשביל סדק הבנתי שצריך לפתוח את השן. האם אפשר לראות סדק בצילום? או ממצאים שיכולים להעיד על סדק? יש הבדל בין צילום עם כתר ובלי כתר? איך מטפלים בבעיית חניכיים מסביב לכתר אם זה אדום? שיננית תעזור? הקצעת שורשים?

לקריאה נוספת והעמקה

ממליצה לגשת לאיבחון על ידי רופא חניכיים - סדק אורכי לא ניתן לראות בצילום רנטגן, לא עם הכתר ולא בלי הכתר, ישנם ממצאים אחרים שרופא מיומן יודע לזהות . בוודאי לא שיננית

16/03/2019 | 19:08 | מאת: דניאל

שלום, 1. האם אודם ונפיחות בחניכיים מסביב לטיפול שורש ישן יכולים להעיד על בעיה בשן? 2.האם אפשר להרכיב כתר חדש על חניכיים נפוחות ששקעו בגלל הכתר הקודם? 3. מה אפשר לעשות בחניכיים כדי להוריד את הנפיחות והאודם?

לקריאה נוספת והעמקה

יש לאבחן את מקור הבעיה, יש לברר מה מקור הדלקת. אם מקור הדלקת בחוסר התאמת שולי הכתר הישן או ברמת השרש- אולי סדק בשרש. במידה ונשלל סדק אורכי בשרש - יש להבריא את החניכיים לפני שמתקינים כתר חדש. יכול להיות שיש צורך בהסרת אבנית בלבד, יכול להיות שנדרש ניתוח להארכת כותרת. כאמור - נדרש איבחון מדוייק

15/03/2019 | 10:19 | מאת: א

שלום, הורידו לי כתר ישן. האם מותר למרוח ג'ל קורסודיל בחניכיים מסביב למבנה או שהחומר יכול לגרום חלילה לזיהום בתוך השן? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

קורסודיל מכיל כלורהקסידין שהורג את החיידקים לכן מריחת הג'ל לא מזהמת אלא מחטאה ומונעת דלקת

שלום, לאחרונה החלו לי כאבים בשן עם טיפול שורש ישן. הורידו לי את הכתר וראו אודם ונפיחות מסביב למבנה. יש גם כאבים במגע עליה. מה יש לעשות? האם אפשר יהיה לשקם אותה בחזרה? האם הבעיה בחניכיים מעידה על בעיה בשן או שאין קשר?

לקריאה נוספת והעמקה

יש לבדוק את תקינות טיפול השרש ויש לבדוק האם קיים סדק אורכי בשרש - לפי התיאור - אני חושדת בסדק אורכי בשרש. במידה וטיפול השרש תקין ניתן לשקם את השן באמצעות כתר חדש, במידה וקיים סדק אורכי השן לעקירה. כמובן ללא בדיקה קלינית ורנטגנית לא אוכל לכוון מעבר לכך.

שלום לך ד"ר מאיר חיה היקרה, אני פונה אליך, כדי להבין מניסיונך האישי האם תהליך הריפוי שלי טבעי...או איטי מהרגיל ויש בו כדי להדליק לי נורה אדומה. לפני כשבוע עברתי ניתוח מורכב שארך שלוש שעות בו בוצעו לי 3 עקירות כירורגיות של מה שנשאר לי מהשניים הקדמיות, גירוד וניקוי מוגלה בעצם, השתלת גרגירי עצם, כמדומני, בכל ארבע השיניים, 4 שתלים, העמסה מיידית של מבנים וכתרים זמניים ותפירה אחורית וקדמית של כל החניכיים. ברור לי שלא מדובר בפרוצדורה רגילה של שתלים, ועדיין, לאחר שלושה ימים ראשונים של סטרואידים כדי למנוע נפיחות, שבוע של אוגמנטין, שטיפות פה מספר פעמים ביום במי מלח..וכמובן גם בתרודנט (קורדוסיל או איך שזה נקרא)....אחרי כל זה..האזור נפוח מאד...בצקתי...וכואב באזור החיבור של השיניים לחניכיים הפצועות...גם מתחת לחיך הרקמה מאד נפוחה ובצקתית..ומיחושים לסירוגין בשיניים המושתלות - בעיקר בליטרלית השמאלית... יוער שאין לי חום! האם זה טבעי? האם רק בעוד שבוע שבועיים, קרי: שלושה שבועות מיום הניתוח ארגיש הטבה? הרופא המנתח אמר שזה מהלך טבעי במקרה מורכב שכזה... אודה על תשובתך לאור ניסיונך, אני מניח, בפרוצדורות דומות שעברו מטופליך. תודה רבה, איתן

לקריאה נוספת והעמקה

איתן שלום אני משערת שכל יום ישנה מגמת שיפור, הגיוני שתהיה נפיחות וכאבים אבל חשוב מאד לפנות לרופא המטפל לבדוק את מיקום הכתרים ביחס לרקמה הרכה, אסור שיהיה לחץ על הרקמה, יתכן שיש צורך באיזון המגעים הסגריים עם השיניים הנגדיות ועוד שיקולים קלינים שהרופא שלך בוודאי מודע אליהם. כלומר - מעקב קליני חובה

25/02/2019 | 05:15 | מאת: סיון

שלום עשיתי השתלה בשן הקידמית ואחרי חצי שנה עשיתי חשיפה ואחרי שההרדמה קצת ירדה בערך אחרי שעה מרגע ההרדמה התחילו לי די כאבים חזקים שעברו אחרי כשעה וירד לי קצת דם והפסיק שתיתי קפה שעתיים אחרי הטיפול ואז אחרי כמה שעות אכלתי פרכיות שקצת פגעו לי במקום ומאותו זמן בזמן האוכל כואב לי בשתל וגם לפעמים סתם ככה כמעט ולא אבל קורה ואני 5 ימים אחרי החשיפה והוא עשה לי צילום והוא אמר שהשתל תקין, הכאבים נורמלים ? כי כששאלתי את הרופא ישר אחרי שסיים את החשיפה הוא אמר שלא אמור לכאוב לי , אני אמורה ללכת לבדוק את זה? קצת דואגת.. זה יכול להעיד על כשל בשתל ?

אם יחלוף שבוע נוסף מזמן החשיפה ועדיין תחושי כאב - כמובן שרצוי לבדוק את המקור לכאב. מכיוון שמדובר רק על מספר ימים לאחר הטיפול הכירורגי - הכאב סביר. בכל מקרה, אם את לא בטוחה אין שום בעיה ואפילו רצוי לגשת שוב לרופא ולבדוק שוב.

25/02/2019 | 19:38 | מאת: סיון

היום זה היום החמישי ובבוקר כאב לי והיום לקראת הערב קצת פחות כמעט בכלל, את אומרת שמיום החשיפה עד 14 יום הגיוני שיכאב או עד 7 ימים מיום החשיפה? וזה שהיה דימום קל שעה אחרי זה הגיוני? תודה רבה על תשובתך!

22/02/2019 | 22:51 | מאת: מיכל

אתמול עברתי השתלת שן בשן מס' 47 למטה. משהו מוזר לי. במקום של העקירה אני לא מרגישה שיש משהו. לא מרגישים מעין מסמר. כאילו שאין שם כלום. יכול להיות? לא אמורים לחוש את השתל? נראה כאילו מקום העקירה ריק

לקריאה נוספת והעמקה

לפעמים מבצעים השתלה בשני שלבים -מכסים את השתל על מנת לאפשר קליטה טובה שלו ורק כעבור מספר חודשים חושפים את השתל. כנראה שזה מה שבוצע במקרה שלך.

22/02/2019 | 16:42 | מאת: רחלי

מטופלת ע"י אנטיביוטיקה אבל יש כאבים חזקים כמו פטישים זה עושה לחץ על החניכיים בשני הצדדים .. האם יש ג'ל /משחה או משנו להקלה על הכאבים?

לקריאה נוספת והעמקה

לא ברור מהתיאור ממה את סובלת - מה האבחנה ומה הסיבה למתן אנטיביוטיקה. בכל מקרה, בדרך כלל כאב פועם מצביע על דלקת - לפעמים נדרש טיפול שרש. רצוי לבצע בדיקה וצילום על מנת לאבחן את הבעיה

יש לי כאבי חניכיים הן לא מדממות/נפוחות רק כאבים .. הפנו אותי למומחה לחניכיים.. עד אז אמרו לי לקחת אנטיביוטיקה ולמרוח ג'ל קורסודיל.. בעבר השתמשתי עם מי פה קורסודיל שעזרו לי . האם הג'ל יותר חזק? מאלחש כאבי? ומה ההבדל בינהם?

לקריאה נוספת והעמקה

קורסודיל ג'ל מיועד לשימוש מקומי ולא לכל חלל הפה - הג'ל נצמד לאיזור השן והחניכיים וריכוז החומר הפעיל גבוה יותר מאשר בשטיפה. בכל מקרה הג'ל והשטיפה מעט מקלים על ידי חיסול החיידקים הנמצאים על פני השטח באיזור אבל הם לא מגיעים לעומק החניכיים ולכן חשובה בדיקת מומחה לחניכיים בכל מקרה

06/02/2019 | 21:34 | מאת: שירלי

יש לי בעיה אלך שבוע הבא ויש לי תור ומקווה שסוף כל סוף יידעו מה הבעיה הבעיה היא ככה: יש לימכתר בין בערך 4 שנים כתר חרסינה מאוחה למתכת וזה מה שקורה : יש לי כאבים די חזקים בניקוי וגם דימומים הרבה פעמים ושמסתכלת רואה סוג של צהוב/כתום האם יכול להיות סוג של חלודה ומה שהיה רק בנעקוי מהיום זה ממש כבר לא בניקוי ממש במשך הרבה שעות כאבים וכמו סוג של כאילו ממש מתפרק נשבר משהוא ולחץ אדיר על החניכיים מה זה יכול להיות והקטע שהסתכלו ועשו צילומים ולא ראו כלום מה זה יכול להיות האם יכול להיות שבר או עששת או אפילו כתר לקוי ומחליד שממנו כאלו כאבים ואיך הגיוני שלא ראו כלום וכואבבמספיק אפילו מתחיל חזק ויכול להיות מצב גם של עששת ו/או שבר אפילו גדולים שיתגלו אחרי הורדת הכתר שלא ראו למרות הבדיקה והצילום אפילו במכון שיצריך גם טיפולי שורש או אפילו ניתוחים או טיפול שורש כי לא ברור כזה כאב חשבתי רגישות קלה מהכתר ופתאום מחמיר והצהוב זה יכול להיות סוג של זיהום /חלודה ואם רואים ממש בחניכיים זה אומר שזיהום גדול בחניכיים אם רואים חיצונית , אודה על התשובה סליחה על האורך אבל לחוצה מה יש.

לקריאה נוספת והעמקה

מקווה שימצאו את הבעיה- קשה לי לעזור ללא בדיקה

08/02/2019 | 12:12 | מאת: שירלי

אבל יכול להיות בעיות שמתגלות רק אחרי הורדת הכתר ? ודבר שני מה אומר הצבע הצהוב מתחת לכתר על גבול החניכיים זה לא זיהום?

05/02/2019 | 16:33 | מאת: נועה

בגלל מחלת חניכיים בינונית מתקדמת, בהמלצת פריודנטית עשו לי הקצעות שורשים+ פריוצ'יפ. נאמר לי לחזור לפריודנטית בעוד חודשיים לביקורת. השיננית המליצה שמספר ימים לפני הביקורת אצל הפריודנטית אעשה שוב ניקוי אבן. (כיוון שהחניכיים מחלימות וניתן יהיה לנקות עוד) האם ההמלצה נכונה? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

ההמלצה טובה. אכן בעקבות הקצעת שרשים צפויה התכווצות החניכיים ואבנית שהיתה תת חניכית יכולה להתגלות ולהיות על חניכית כך שהשיננית תוכל להסירה. בנוסף השיננית תחזק את הרגל הצחצוח וזה כמובן חשוב מאד. ממליצה על טיפול שיננית כל שלושה חודשים בכל מקרה

02/02/2019 | 20:39 | מאת: שירה

שלום יש לי כתר מאוחה למתכת וקורה בזמן האחרון גם דימומים הרבה פעמים וכאב בכל ניקוי ושנתקע אוכל שמקשה לפעמים להוציא עוד יותר סיוט גם קצת שחור באיזור הכתר ובמקום מסוים נוטה לצהוב ובזמן האחרון גם הרגשת הלחץ הזאת קוראת גם סתם לא כאב אלא סוג של לחץ כאילו אין מקום שלוחץ שם למטה והכתר לא מתאים ואפילו כאילו סוג של התפרקות הבעיה שלא רואים כלום רק השחור/צהוב גם הצילומים לא הראו דבר אבל הסכמנו בגלל שמציק וכואב,שנחליף לזירקוניה כבר. האם יכול חהיות מצב שפתאום כתר לוחץ בחניכיים ועושה דלקות שפתאום לא מתאים קרה משהו או אפילו מתכת מתפוררת ופתאום נעשה שינוי או מה יכולה להיות הבעיה להרגשה והאם שיורידו את הכתר יכולות לראות דברים חדשים כמו עששת או בעיה בכתר שפתאום נעשתה בשן או בחניכיים שאולי בצילום בגלל שהכתר הפה מסתיר לראות בצילום וגם אחרי ההורדה צריכים גם מבנה חזר או רק כתר זמני?

לקריאה נוספת והעמקה

חשוב להסיר את הכתר לבדוק האם נותרה עששת. רצוי גם לבצע כתר זמני אבחנתי כדי לוודא שהחניכיים מגיבים יפה לשולי הכתר

02/02/2019 | 23:42 | מאת: שירה

אבל יכול להיות שיש עששת או דלקת חניכיים גדולה או עוד בעיות שלא נראו בצילום ואצטרך טיפולים נובפים. ובכל מקרה אחרי ההורדה שמים כתר זמני ואם יראו שהכל תקין נקבע תור ואם לא אז יטפלו אבל בגלל שכאבים ודימומים שכבר יש לי איזה כמה חודשים ולא עוברים כנראה שיש משהוא או שיכול להיות גם כל התופעות כולל דימומים זה מכתר לקוי רק שפתאום אולי רגישויות או החלדות מהכתר. והאם אחרי שמשחיזים שוב אם זה רק לכתר זמני ואם גם מבנה יכול להיות שבעקבות זאת אצטרך גם ניתוח הארכת כותרת ?

יכול להיות

30/01/2019 | 11:20 | מאת: יעל

שלום, אני בת 41. לאחרונה כשאני קמה משינה, יש לי טעם מתכתי בפה עם דם (אני יורקת קצת דם לכיור). זה קורה רק כשאני קמה משינה. אני ישנה עם סד לילה מזה כמה שנים בגלל חריקת שיניים, ובשנה האחרונה גם סובלת מנסיגת חניכיים. האם זה קשור ? ואם לא מה יכולות להיות הסיבות לטעם המתכתי ?

לקריאה נוספת והעמקה

טעם מתכתי יכול לנבוע מדימום בחניכיים בעקבות דלקת או כתרים לקויים - חשוב לגשת להיבדק

26/01/2019 | 10:44 | מאת: שיקה

הולכים להחליף כתר חרסינה מאוחה לזירקוניה למרות שלא רואים משהו לא במבט ולא בצילום אבל הוחלט בגלל כאבים ודימומים ולאחרונה הרגשה מוזרה ממש לוחץ מדי פעם על החניכיים . שאלתי אחרי שיורידו יכול להיות שבר או עששת מתחת לחניכיים שמרגישה ולא נראה בגלל שאולי הכתר מסתיר ולא רואים במבט או בצילום ויראו שהטיפול יותר מורכב שיצריך טיפול בזיהומים / שברים ואפילו הארכת כותרת שהשבר למטה במיוחד שהשחיזו כבר פעם לכתר ועכשיו יצטרכו שוב יש לכך סיכוינגדול יותר ? והאם שברים באופן כללי מתחת לחניכיים במצב שעש כתר יכול להיות דלאנרואים בצילום או דלקת חניכיים מהכתר גם?

לקריאה נוספת והעמקה

הכל אפשרי. כשמורידים כתר ישן יכולים להתגלות ממצאים שונים חלק צפויים וחלק לא.

26/01/2019 | 17:40 | מאת: שיקה

אז הצילום שיש לפני לא תמיד ודאי במצב מה צריך רק אחרי שמורידים ורואים כולל ההשחזות לכתר זמני יודעים ודאי?

נכון מאד

24/01/2019 | 08:15 | מאת: ליטל

עברתי לפני חודש הקצעת שורשים ומאז התעורר לי כאב באחת השיניים הכאב עמום מופיע בעיקר בזמן אכילה אבל לא תמיד נבדקתי אצל שלושה רופא שיניים שלא מצאו ממצאים מחשידים האם ייתכן שההקצעה עוררה משהו בשן או פגעה בה?

לקריאה נוספת והעמקה

לא סביר שהקצעת השרשים פגעה בשן - חשוב לגשת לבדיקה לאיתור הבעיה

23/01/2019 | 20:58 | מאת: שירה

יש לי סוג של רגישות וכאב בזמן האחרון בעת צחצוח באיזור פנימה איפה שהחניכיים למטה אחרי קצת זמן מהגירוי נפסק ובמשך היום גם אין שום כלום ובצילומים שעשיתי לפני שבוע אין שום בעיה לא שם ולא קרוב יכול חהיות שאני גורמת או פשוט סוג של רגישות בחניכיים עצם שמתבטאת רק ברגע של צחצוח והאם ניתן לנסות ולעשות משהוא בינתיים עד שנחליט מה יכול להיות למרוח משהוא או לצחצח אחרת ? והמוזר שזה קורה רק באיזור נורא ספציפי.

לקריאה נוספת והעמקה

קשה להביע דיעה ללא בדיקה - אולי הצחצוח אגרסיבי מדי - נסי לשלב שטיפות פה ובוודאי לגשת לבדיקת הרופא שוב

24/01/2019 | 20:26 | מאת: שירה

יכול להיות מצחצוחצכי זה באיזור ספציפי ולא כל הפה ? כי אין דימומים אלאנרק קגישות וכאב בעיקר בצחצוח אני מנסה לצחצח שם יותר בעדינות כמה ימים ונראה אם זאת הבעיה ואם לא ייפתר אלך שיראו לפני התור שבמילאניש לי עוד שבועיים בערך. אני משתמשת גם במי פה האם למצב כזה צריך רפואיים ואם היתה אבנית גדולה במקרההשצריך הקצאת שורשים כזה דבר רואים בצילומים כי עשיתי בשבועיים האחרונים או שבעיות של אבנית ואו עצם או חניכיים לאנרואים בצילום ?

23/01/2019 | 17:38 | מאת: דני

שלום, יש לי דלקת חניכיים בשני כתרים מחוברים באקריל (כמעט שנה) וכן עברתי לפני חודש עקירה בשן טוחנת אחרונה. אתמול ראיתי שכל האזור הפנימי בחניכיים באזור של העקירה והכתרים בצבע לבן. מה זה?

לקריאה נוספת והעמקה

יתכן שלא צחצחת שיניים באיזור עקב העקירה - ככל הנראה קיים שם רובד חיידקים ומעטה לבן שיכול להיות מוסר בצחצוח שיניים - במידה ולא - יש לגשת לרופא המטפל לבדיקה

23/01/2019 | 12:51 | מאת: ליטל

שלום ד"ר חיה, עברתי הקצעת שורשים בעקבות כיסי חניכיים בעומק 5-7 מ"מ. שאלותיי הן: 1. האם כיסי חניכיים בהכרח גורמים לאובדן עצם החניכיים? 2. האם העצם משתקמת לאחר הקצעת השורשים? 3. בזמן ההקצעה היה איזור בו הכאב היה בלתי נסבל, גם בזמן הרדמה. מאז הטיפול יש לי שם מידי פעם כאבים עמומים. האם זה אומר בהכרח שיש איזשהי בעיה בשן? חשוב לי לציין שרופא השיניים טען שיש מגע לא טוב בין שתי השיניים הללו, ולכן תתכן דחיסת מזון. כמו כן- טופלתי אצל רופא השיניים לפני ביצוע ההקצעה תודה

לקריאה נוספת והעמקה

1. בדרך כלל כיסים 5-7מ"מ מלווים גם באובדן עצם - ניתן לראות ברנטגן את הפגיעה הגרמית 2.הקצעת שרשים - סילוק האבנית שנמצאת צמודה לשרש בעומק החניכיים מאפשרת ריפוי הרקמה הרכה - העצם עצמה לא משתקמת מהקצעת השרשים אלא מתקבל צמצום עומק הכיסים - לא תמיד זה מספיק ולכן עושים הערכה מחדש ובודקים את הצורך בניתוח חניכיים לאחר חודשיים שלושה מסיום ביצוע הקצעת השרשים 3.במידה וקיימת דחיסת מזון יש לתקן את נקודת המגע - לתקן סתימה או כתר - כי אחרת לא יהיה ריפוי של החניכיים

22/01/2019 | 23:00 | מאת: שירה

הולכים להחליף לי כתר חרסינה מאוחה למתכת לכתר זירקוניה. איך הולך הורדת הכתר והחלפה לכתר חדש. מה עושים כדי להוריד כתר האם יכולים לראות דברים בהורדה שלא ראו במבט או בצילום כי אחת הסיבות דימומים חוזרים וכאבים בניקוי שמטרידים ולפעמים גם בעת אכילה וגם בשימוש במי פה ויש ימים שהדימומים והכאבים ממש חזקים. ולא ראו כלום במבט או בצילום החלטנו מכיוון שלכתר כבר ליבה שחורה וסוג של כתום כאילו מחליד להחליף השאלה יכולים לראות אחרי ההורדה עוד ממצאים שלא ראו ?ויצטרכו לעשות תוספת לטיפול חוץ מההחלפה כמו פגיעה בחניכיים ובגובה שיצטרכו ניתוח חניכיים או הארכת כותרת או טיפול שורש שלא ראו שצריכה או אפילו שברים או התפורריות של המתכת בשורשים או בחניכיים או אפילו דלקות הגיעו לשורשים או אפילו עוד בעיות שיכולות להיות ?והאם צריכים גם להוריד מבנה כדי לעשות כתר חדש ? והאם בגלל שבאמת ישחיזו או רק כתר זמני או גם למבנה הסיכוימגדול לכך שאצטרך הארכת כותרת במיוחד שמבנה השיניים שלי קטן.

לקריאה נוספת והעמקה

חלק מהדברים שציינת ניתנים לחיזוי עוד לפני הורדת הכתר. חלק מהדברים יתגלו בהמשך.

18/01/2019 | 12:36 | מאת: נועה

הולכים להחליף לי כתר חרסינה מאוחה למתכת לכתר זירקוניה. איך הולך הורדת הכתר וחלפה לכתר חדש מה עושים כדי להוריד כתר האם יכולים לראות דברים בהורדה שלא ראו במבט או בצילום ויצטרכו לעשות תוספת לטיפול חוץ מההחלפה? והאם צריכים גם להוריד מבנה כדי לעשות כתר חדש והאם בעקבות ההחלפה תהיה חבר כותרת לשן?

לקריאה נוספת והעמקה

הורדת הכתר היא עניין טכני לא מסובך. לעיתים מתגלים ממצאים שלא נראו בצילום כגון עששת נרחבת. לא תמיד יש צורך בהחלפת המבנה אך לעיתים יש צורך בהחלפת המבנה ובביצוע טיפול שרש חןזר והארכת כותרת - הכל לפי הממצאים במקום

18/01/2019 | 23:53 | מאת: נועה

ואם אין עששת ורק צורך בכתר זמני ובעקבות ההשחזה לכתר זמני יכול להיות גם מצב כזה שיצריך שוב או גם מבנה או בלי מבנה הארכת כותרת פתאום בגלל ששוב משחיזים מהשן?

יכול להיות בהחלט

17/01/2019 | 19:31 | מאת: לילך

מהם הסיבות שיודעים בוודאות מתי צריך הארכת כותרת והאם החלפת כתר והשחזה מחודשת לכתר זמנינוקבוע יכול להיות שצריך הארכת כותר והאם לאחר הכתר הזמני יודעים בוטדאות?

לקריאה נוספת והעמקה

אם לכתר אין אחיזה מספקת צריך לבצע הארכת כותרת. ההחלטה היא של הרופא המטפל שצריך להחליט אם הכתר העתידי יחזיק מעמד לאורך זמן מבלי לגרום לדלקת מקומית באיזור

17/01/2019 | 20:24 | מאת: לילך

והאם במצב של החלפת כתר והסרתו יודעים כבר לפני הכתר הזמני או רק לאחריו?

בדרך כלל ההחלטה הסופית היא בשלב הכתר הזמני אבל לעיתים ניתן לצפות את העניין מראש

15/01/2019 | 20:48 | מאת: יעל

התקינו לי כתר חדש לפני שבועיים מזירקוניה. הבעיה היא שמדי פעם שמנקה שם יורד לי דם וזה כבר כתר קבוע האם יכול להיות שכבר כמה זמן ניקיתי פחות השיניים קצת פחות שהיה כתר זמני ופחדתי שיפול למרות שצחצחתי בקפדנוץ וגם השתמשתי במי פה או שיכול להיות בעיה אחרת שקשורה לשן ולחניכיים שפתאום התפתחה כי דווקא צילמו לפני ההתקנה ואם היו רואים בעיה זה היה אמור לראות או גם ששמו אז מה יכול לגרום לזה ?

לקריאה נוספת והעמקה

ממליצה להתייעץ עם הרופא המטפל

11/01/2019 | 21:16 | מאת: מעין

מצב כזה כבר כמה פעמים מנסים לשים כתר והמדידות שחוזרת מהמעבדה חטזר חסר סיכוי אבל שוב ליטושים ושינויים. הייתי בשן זו קצת חסר כותרת אבל נאמר שרק זירקוניה נצליח . בינתיים מנסים לא רצינה לעשות ניתוח כדי למנוע בעיה בכתר ליד. בינתיים התחיל להציק גם הכתר ליד והוחלט אחרי הצילומים נוריד ונעשה 2 כצרים מחוברים קודם כל מה זה אומר יהאם בעיה יותר לנקות ולטפל ? והאם עכשיו שיהיו צילומים שהצליחו במכון לשים גדולים ולהשתלט על הקושי בצילום יראו בוטדאות מה מצב הכותרת והאם יכול להיות שיצטרכו ניתטח למרות שאמרו שכתר כזה מזירקוניה מונע או יכול להיות סתם מדיגה לא טובה יכול להיות בגלל המרפאה או המעבדה או תזוזות שלי של רפלקס ההקאה והאם יש משהוא שאפשר לדעת בטוח בצילומים או בבדיקה מדידות חדשות שיעזרו וגם האם שמורידים כתר ליד ועושים כתר חרסינה מצב כזה של הורדה ועשיית כתר זמני חדש כולל גם השחזות ואם כן יכול להיות לאחר מכן בגלל שוב השחזות איאלץ גם פה אולי הארכת כותרת?

לקריאה נוספת והעמקה

ממליצה לגשת למומחה לשיקום הפה לייעוץ

11/01/2019 | 20:10 | מאת: סיגל

מאז,שהרכיבו לי את הכתר לשתל לא מתרגלת הרגשה שטיפה תנועה נפגשת למרות שאמרו שאין בעית גובה ולחץ וכאב כל לעיסה וגם שמנקה רק מתקרבת ונגיעה קלה בניקוי מרגישה אי נוחות ולחץ מה יכול להיות הבעיה לזה ומההאפשר לעשות שלחו אותי לצילומיםמעשיתימונראה בתור מה אמורים לראות שבר אין האם בעיית גובה בעצםצאו בחניכיים גם רואים ובכל מקרה מה יכול להיות הסיבה לתחושות שלי ומדובר בשתל על טוחנת עלעונה וכתר מוברג.

לקריאה נוספת והעמקה

קשה לדעת מה מפריע בלי בדיקה. אם הרופא/ה לא מאתר/ת את הבעיה רצוי לגשת לבדיקת מומחה לחניכיים או לשיקום הפה לחוות דעת שניה

11/01/2019 | 14:30 | מאת: יוני

שלום בשן טוחנת שבוצע בה טיפול שורש, הרופא שם כתר זמני (זה אמור להיות לטווח ארוך כרגע מאחר ויש שאלה לגבי עתיד השן). הכתר ממש צמוד לשיניים שלידו, כך שלא ניתן אפילו להכניס חוט דנטלי באף צד של השן. גם מברשת בין שינית לא נכנסת. האם זה תקין? בעייתי? ציינתי זאת לרופא שיניים, והוא לא התייחס. אשמח לשמוע מה כדאי לעשות. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

יש צורך ביצירת מעבר בין השיניים לצורך הסרת הרובד (נקרא פתיחת אמברזורה הין השיניים). במידה ולא תהיה מסוגל לנקות תיווצר שם דלקת שתסכן את בריאות ושרידות השן. נסה לעבוד עם קיסם דנטלי דק, יש לoral b קיסמי עץ דקים. במידה ולא תצליח לנקות חשוב לבקש מהרופא ״לפתוח אמברזורות״ אחרת כל ההשקעה בשן תרד לטמיון

10/01/2019 | 20:54 | מאת: שרית

מששמו לי את הכתר על השתל נראה לי שזה קשור. מרגישה לחץ וסטג של כאב במקום והרגשה שלועסת את המקום פוחדת שעוד אשבור שם כי גם ככה יש לי שחיקות האםמיכולצלהיות סדקים גם בשתלים או נזק כלשהוא ובצילומים רואים בעיות שניסו בשתל או אפילו הכתר לוחץ ולא מתאים לעצם ולחניכיים גם יכול להיות מצב כזה?

לקריאה נוספת והעמקה

יכול להיות בהחלט

05/01/2019 | 21:13 | מאת: שירה

שמו לי כתר ולוחץ צנסה להתרגל אבל ממש רגיש בלעיסה +בניקוי קשה ואם מצליחה מקווה שטועה אבל האם יכול להיות שמשהוא קרה בשתל במיוחד אחרי הרבה זמן מהסיום ואם כן האם בצילומי סטטוס/סטטוס מקביליות שבמילא שולחים אותי לעשות האם רואים בצילומים האלה גם אם יש איזו בעיה בשתל?

לקריאה נוספת והעמקה

בדרך כלל ניתן ללמוד הרבה מאד מהצילום

05/01/2019 | 18:22 | מאת: שירי

הופנתי לצילומי שיניים , גם כי כבר עברו כמה שנים ולראות את המצב וגם עוד 2 טיפולים שצריכה לעבור ורוצים לראות את השורשים אז בגלל שכבר כמה שיניים הוחלט לשלוח אותי לצילומים , שאלתי היא כזאת גם ככה מאוד קשה עד שמצלמים אותי במיוחד בשיניים האחוריות שם הכי קשה לי ויש לי רפלקס הקאה מוגבר והצילום הזה הכי טוב , מה אפשר לעשות כדי שאוכל לעבור את זה בקלות יותר , האם אפשר לקחת איזה משהו שיקל או רק הפסקות והרבה סבלנות עד שימצאו את הנקודות והגדלים של הצילומים ששם הכי פחות עושה רפלקס הקאה. אין איזה כדור כמו נגד בחילות שיכול לעזור אם אקח גם לשם , והאם יש הבדל מתי במהלך היום עושה את הצילומים?

לקריאה נוספת והעמקה

ניתן ליטול פראמין בהמלצת רופא המשפחה על מנת להפחית את הנטיה להקיא, רצוי לא לאכול שעתיים לפני הצילום. במהלך הצילום חשוב לנשום עמוק דרך האף באופן רציף ולא לעצור את הנשימה על מנת להפחית נטיה להקיא. אולי ניתן להסתפק בצילום פנורמי.

04/01/2019 | 11:51 | מאת: שירה

האם כתר על שתל אמור בהתחלה ללחוץ לאחר התקנתו מרגישה גם לחץ גם קושי בניקוי כאב קל שמנקה ופוחדת שמנקה בגלל שלוחץ אשבור משהוא את הכתר או השתל, והרבה פעמים סתם מזיזה לשון ותנועה נגיעה בכתר והרגשתו לפי דעתי לא אמור אנסה עוד כמה ימים להתרגל אבל אם לא מה אפשר לעשות לפתור והאם צילום יכול לעזור בלפענח מה הבעיה כי לדעת הרופאה ממש לא צריך להוריד גובה הוא בסדר יכול להיות מצב של סוג או עובי כתר שלא מתאים מדובר על שן טוחנת עליונה.

לקריאה נוספת והעמקה

ממליצה לגשת לבדיקת הרופא/ המטפל/ת

03/01/2019 | 23:23 | מאת: שירה

רציתי לשאול כמה זמן צריך להסתגל לכתר על שתל בפה לא נוח אבל כבר שנים בגלל כל מיני בעיות ואילוצים ותקלות וזה יוצא שכמעט 3 שנים מהעקירה לא היתה שן /כתר בפה האם החניכיים צריכים להתרגל שם מחדש או משהוא אחר שצריך לקחת רק היום שמו וכמה זמן אם כן זמן סביר שזה אמור להתרגל חזרה לשינויים ולא יכול להיות חוץ מהתרגלות של זמן כזה יכול להיות בעיה אחרת של אי הנוחות כי חוץ מזה אוכלת ולועסת ואין כאבים אי נוחות והרגשתי קושי קל בניקוי אולי גם שלא הצטרכתי לנקות באיזור שנים אלו וקצת מוזר ולא נוח שניקיתי שם והאם כדאי לנקות או כדאי לתת כמה ימים ללא לראות שהכל תקין?

לקריאה נוספת והעמקה

לנקות חייבים פעמיים ביום- אסור שיצטברו שם חיידקים משום שדלקת נוצרת תוך מספר ימים וכשדלקת מת חילה סביב שתלים היא מתקדמת בקצב מואץ מאד ועלולה לגרום לספיגת העצם שתומכת בשתל. לכן אם קיים קושי בניקוי יש לגשת מייד לרופא/ה המטפל/ת ולוודא שאין קושי אובייקטיבי לניקוי ולבדוק התאמת אביזרי ניקוי נכונים לאיזור כגון מברשות בין-שיניות וקיסמים דנטלים

03/01/2019 | 20:50 | מאת: רעות

שמו לי היום כתר מוברג על שתל אחרי שהמון זמן לקח בגלח כול תהליך ההשתלה וההחלמה וכן עיכובים מצדי ובעיות מצד המעבדה . היום שמו ועדיין לא מרגישה בנוח ניסו כל הבעיות ובדקו גובה אין בעיה נאמר שאנסה להתרגל יכול להיות שזאת הבעיה אם עדיין ארגיש ככה נותנת לזה כמה ימים ונראה אם החניכיים אוליצלוקח זמן להתרגל אבל במידה וארגיש לא בנוח האם אפשר לעשות תיקונים לאחר ששמו כבר בפה או שזה סיפור אחרי שלב כזה בין אם יצליחו במרפאה לסדר או בין אם צריך שוב לשלוח למעבדה בגלח שהיה בפה כבר?

לקריאה נוספת והעמקה

אין בעיה לתקן גם לאחר תקופת הסתגלות

03/01/2019 | 18:34 | מאת: שירי

שלחו אותי לצילומים של סטטוס מקביליות במכון בגלל בעיה מציקה באיזור וראו שהצילומים מזמן לא עדכניים ומעדיפים שבאותה הזדמנות נבדוק כם אם הכל בסדר ולא נוצרה עוד בעיה ושנדע כי זה כבר כמה שנים שלא עשיתי. אמורה לקבוע תור וללכת בודקת השאלה אני זוכרת שזה הרבה צילומים ששמים פה ויש לי רפלקס הקאה מוגבר ואפילו בטיפול עוברת הרבה פעמים עם הפסקות מדי פעם במקומות שקשה מה אפשר לעשות כדי להקל ואם יש איזה קשר לשעה שאעשה למצב שזה יותר קל או יותר קשה ובאחד השיניים אף יש כתר זמני זה יכול להקשות על הצילום? וגם באופן כללי למה יותר טוב צילומים כאלה מפנורמי והאם אם יש דלקות ובעיות בחניכיים שלא רואים אלא עמוק יותר ורציני גם רואים?

לקריאה נוספת והעמקה

צילום סטטוס מדויק יותר מפנורמי לצורך איבחון מחלת חניכיים. במידה ולא תצליחי לעמוד בזה יעשו לך צילום פנורמי וצילומי נשך ואולי צילום בודד של שיניים רלבנטיות

03/01/2019 | 21:07 | מאת: שירי

אנסה לעבור רוצים את כל הפה כי גם לא נעשה מזמן וגם לפני שהולכים לעשות טיפול. האם גובה כותרת , דלקת חניכיים ודלקת בשורש ואפילו סדקים ושברים גם נותן תשובה טובה יותר והאם יש משהוא אולי לעשות לפני כדי לעזור ועוד שאלה באחד השיניים יש כתר זמני זה גם יכול להקשות על הצילום?

כתר זמני לא מקשה על הצילום סטטוס מדוייק יותר מפנורמי

והאם מזהה גם לחצים או תקינותם של שתלים ואו כתרים רגילים או כתרים על שתלים אם יש בעיות וגם דלקות חניכיים ואפילו אבנית תת חניכית המצריכה טיפולים חדשים או החלפת ישנים?

29/12/2018 | 08:09 | מאת: אביבית

ידוע לי כי קיימות מספר שיטות:: שתל דיווה IRAISE פירמידיון שתלים החובקים התוכל בבקה להסביר את ההבדל ביניהם? היתרונות והחסרונות ?

לקריאה נוספת והעמקה

ישנן שיטות שונות להתקנת שתל ללא הרמת סינוס. תלוי מאד מה גובה הרכס השארי. אם קיים גובה מינימלי השיטות הנ״ל יכולות להתאים. כל השיטות בנויות על הרמת סינוס מקומית מה שמכונה ״הרמת סינוס סגורה״ רק דרך הקדח שבוצע להתקנת השתל בניגוד להרמת סינוס פתוחה שמתבצעת מהצד. כל השיטות טובות כמובן כל רופא מיומן ובעל נסיון בשיטה מסויימת. מאד תלוי במקרה ובנתונים בשטח. יש לציין שקיימים היום גם שתלים קצרים שיכולים לחסוך בכלל הרמת סינוס. ממליצה להתייעץ לגבי המקרה הספציפי שלך עם פריודונט או כירורג פה ולסת על מנת להתאים את השיטה הטובה ביותר למקרה שלך

28/12/2018 | 21:05 | מאת: שרית

יש לי כאב ממש חזק כל פעם שמנקה בין שיניים בשן מסוימת היה גם דימום נוראי בהתחלה אבל עכשיו הדימום רק מדי םעם והכאב כל ממש מנש חזק ונמשך הרבה זמן עוד אחרי הצחצוח והניקוי ולפעמים לא תמיד גם לםעמים רגישות וכאב קצת גם בלעיסה וגם הרגשת לחץ ללא קשר לאכילה. מה זה יכול להיות האם מהחניכיים מהשן ומה זה יכול להצביע?

לקריאה נוספת והעמקה

קשה לענות ללא בדיקה. יתכן שקיימת דחיסת מזון. יתכן שקיימת בעיה בשן עצמה. חשוב לבדוק באופן מקצועי

27/12/2018 | 23:29 | מאת: גאיה

יש לי בעיות בזמן האחרון סביב כתר קבוע גם מספיק פעמים דימומים וכאב שמנקה לפעמים שניהם ולפעמים רק כאב וביום יומיים האחרונים ללא קשר לכלום מרגישה סוג של לחץ וכאב שכאילו לוחצת ולועסת על השן ללא סיבה שמופעל לחץ ללא פעולה שצריכה על השן. שבוע הבא יש לי תור אבל יכול להיות שמה שהתחיל בעיה של חניכיים הפך לבעיה מורכבת בחניכיים חוץ מהחלפת או יכול להיות סתם לחץ שלי למרות שמרגישה החמרה או האם יכול להיות מצב של בעיה שם מהחניכיים שלחץ שם ועדיתי עומסים שנעשה שם שבר והטיפול יכול להיות גם טיפול שורש האם לפעמים עושים טיפול שורש כתוצאה משבר או במקרה כזה רק עקירה ? ואם עשיתי לחץ או שבר אם נזק האם אפשר לראות בעיה מספיק בצילום או חייבים להוריד את הכתר אפילו רק כדי איבחון מה הבעיה? וזה שמרגישה לחץ כמו שבר יכול להיות שבר קטן בשורש שניתן לטפל או אפילו לחץ מהדלקת חניכיים הכאבים והעומבים גרמו לדלקת חניכיים ושברים בשורשים ובכתר שצריך טיפול מורכב בשיניים או בחניכיים ?

לקריאה נוספת והעמקה

יתכן שקיים סדק בשרש - חשוב לגשת לבדיקה בהקדם - לא ניתן לתת אבחנה רק מהתיאור שנתת

28/12/2018 | 12:12 | מאת: גאיה

אם במקרה זה סדק , שבר או דלקת חניכיים שהתפתחה לדלקת חזקה בהרבה יותר חוץ מהחניכיים האם בצילום רואים את הבעיות האלה בדרכ במיוחד שכבר לא יום או יומיים כבר הבעיות נמצאותחודש/חודשיים ולא עוברות אף לוחצות יותרוכואבות יותר .

לפעמים רואים אבל סדק אורכי בשרש לא נראה בצילום

28/12/2018 | 18:08 | מאת: גאיה

גם מצב מעל חודש חודשיים לא רואה . אבל אם זה היה סדק היה כאב חזק או יש מקרים שיש סדק שהכאב רק של לחץ ומגליםמבטיפול. והאם אחרי הורדת הכתר עוזר יותר באיבחון מאשר רק צילום ?

26/12/2018 | 23:05 | מאת: טל

האם מקלים על כאבי חניכיים? מה עדיף יותר ועם פחות תופעות לוואי?

לקריאה נוספת והעמקה

אולי התכוונת לדקפינול? קורסודיל מכיל כלורהקסידין שהורג את החיידקים אבל אסור להשתמש בו לאורך זמן - מכתים את השיניים, עלול לגרום לשינוי בתחושת הטעם. דקפינול - מעכב היצמדות חיידקים - ניתן להשתמש לאורך זמן, מכתים מעט את השיניים בכל מקרה - שטיפה בלבד אינה פתרון - יש לגשת לאיבחון וטיפול

26/12/2018 | 18:27 | מאת: ק

שלום, כבר חצי שנה שהחניכיים שלי מודלקות באזור של שני כתרים זמניים (מחומר אקריל). בהתחלה הם התנפחו ועשו לי ניתוחון להסרת הרקמה הנפוחה. מאז נשאר לי שם אודם חזק. בחודש האחרון הבשר יורד לי על שני הכתרים והאודם התפשט. מומחה לטיפולי שורש אמר לי שיש שם דלקת סב שורשית וסדקים והשיניים לעקירה, מומחה אחר אמר שלא, רופא אחר אמר לי שזה זיהום ויראלי אבל זה לא עובר. האם צריך לעקור את השיניים והדלקת תעבור? אני דואג שאם זה לא יעבור אחרי העקירה לא אוכל לעשות שתלים. לא ברור מה זה. רופא חניכיים הציע שאוריד את הכתרים ואסתובב בלי זה ואם זה לא יעבור לשקול ביופסיה. איפה עושים את זה? ואולי זה רק זיהום, אבל אם זה זיהום איך מטפלים בזה? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

יש לגשת למומחה לחניכיים לבדיקה איבחון וטיפול

25/12/2018 | 15:33 | מאת: ליטל בן ארי

צחצוח שיניים עם פרודנטקס ג'ל. האם יש מי פה מועילים גם כן? יש לי טיפול לסגירת הכיסיים אבל עד אז ..

לקריאה נוספת והעמקה

צחצוח שיניים עם כל משחת שיניים יעיל לוא דווקא פרדונטקס