פורום פריודונטיה, מחלות חניכיים ושתלים דנטלים

פריודונטיה היא אחת מההתמחויות המוכרות ברפואת שיניים, שתפקידה לטפל במחלות חניכיים, וכן לפתור בעיות אסתטיות עקב נסיגת חניכיים, או כחלק מתהליך שיקום הפה והתקנת שתלים דנטליים. מומחה למחלות חניכיים הוא רופא שיניים אשר בתום תקופת לימודי רפואת השיניים ולאחר קבלת התואר והרישיון לעסוק ברפואת שיניים, מתמחה במוסד אקדמי מוכר לתקופה של כ-4 וחצי שנים נוספות. במסגרת התמחות זו הרופא לומד לאבחן ולטפל במחלות החניכיים השונות, ולהתקין שתלים דנטלים גם במצבים קשים ביותר, בהם קיים חסר מתקדם של עצם. רק לאחר שעמד בהצלחה בבחינות הממשלתיות, וקיבל תעודת מומחה חתומה וממוספרת של משרד הבריאות, זכאי הרופא לשאת בתוארו - פריודונט - מומחה למחלות חניכיים. ^^בפורום יידונו הנושאים הבאים:^^ מחלות חניכיים, השפעתם על הבריאות הכללית ואיכות החיים של המטופל ודרך הטיפול בהן. שתלים דנטאליים: האם הם באמת הפיתרון החלופי לשן? כיצד ניתן לבצע שתלים תוך מתן פתרון תפקודי ואסתטי מיטבי? שתלים דנטאליים ומחלות חניכיים.
1468 הודעות
1339 תשובות מומחה

מנהל פורום פריודונטיה, מחלות חניכיים ושתלים דנטלים

24/11/2018 | 12:22 | מאת: עמית

אני לקראת סיום טיפול אורתודונטי ויש לי כתרים בשיניים הקדמיות. בשתי השיניים הקדמיות שלי הקו חניכיים נמוך בערך ב3-4 ממ מהשיניים שלידן ואני מעוניינת לעשות הארכת כותרת בשיניים האלו מסיבות אסתטיות כי גם רואים הרבה מהחניכיים כשמחייכים וזה לא יפה. השאלה היא כמה זמן מרגע עשיית הניתוח אפשר לעשות כתר זמני חדש? כי זה שיניים קדמיות וצריכות להיות אסתטיות כשמדברים ומחייכים, ותוך כמה זמן מהניתוח אפשר לעשות כתר קבוע חדש?

לקריאה נוספת והעמקה

בשיניים קדמיות יש להמתין בין 3 ל-6 חודשים עד לכתרים קבועים

24/11/2018 | 10:27 | מאת: טלי

נקודת מגע לקויה היא מרווח בין השיניים שגורם לדחיסת מזון בין השיניים ולכן דלקת ואף כאבים. אם מדובר בכתר זמני ניתן לרפד את הכתר ולתקן את נקודת המגע. אם הכתר קבוע יש להסירו ולשלוח לתיקון מעבדתי או לבצע סתימה בשן הסמוכה לתיקון נקודת המגע כמובן רק במידה וקיימת כבר סתימה בשן הסמוכה

23/11/2018 | 20:52 | מאת: טלי

מהי נקודת מגע לקויה בכתר ומה אפשר לעשות כדי לתקן ואם זאת הבעיה מה הפתרון ואפשר לתקן אם זה בכתר זמני ואם בקבוע ? ובגלל הבעיה יש דלקות וכאבים בחניכיים שמשתגעת מהם.

לקריאה נוספת והעמקה

נקודת מגע לקויה היא מרווח בין השיניים שגורם לדחיסת מזון בין השיניים ולכן דלקת ואף כאבים. אם מדובר בכתר זמני ניתן לרפד את הכתר ולתקן את נקודת המגע. אם הכתר קבוע יש להסירו ולשלוח לתיקון מעבדתי או לבצע סתימה בשן הסמוכה לתיקון נקודת המגע כמובן רק במידה וקיימת כבר סתימה בשן הסמוכה

24/11/2018 | 09:37 | מאת: טלי

לא השן הסמוכה באחת יש שן רגילה ומצד שני יש כתר גם . יכול בגלל זה באמת יש לי דימומים לא כל הזמן אבל כל יום והמקום כואב ורגיש והאם במקרה כי יש לי גם בעיה בכתר מן שקע כנראה משחיקה במצב כזה כדאי יותר שיחליפו כבר לכתר בריא יותר לחניכיים ? ברור שהולכת עוד כמה ימים לבדיקה אבל הכתרים החדדים מזירקוניה יותר בריאים?

החומר ממנו עשוי הכתר לא קובע אם הוא יהיה ״בריא״ יותר או פחות. מה שקובע זה התאמת שולי הכתר

23/11/2018 | 00:59 | מאת: יאיר

שלום וברכה עברתי היום טיפול שורש בשן טוחנת (46). הופניתי לטיפול שורש ע"י רופא השיניים בגלל שחלק מהסתימה (שחזור מורכב) נשברה, לא סבלתי מהשן לאחר השבר. הסתימה היתה נרחבת ועמוקה. נאמר לי ע"י הרופא שבזמן ביצוע הטיפול שורש נשבר הקיר התחתון של הלשכה עקב כך שהלשכה היתה דקה יחסית. "בעת פתיחת השן פרפורציה ברצפה הפלופרית עקב הסתיידות הלשכה וקושי לאתרה. בוצע איטום עם חומר כלשהו (אם אני מבטא נכון, אולי wtrabbn) ועליו חיפוי קומפוזיט. המלצות, מבנה, ביקורת בעוד 4 חודשים, ולהתקדם לעת עתה רק עם כתר זמני." 1. האם זה דבר שקורה? 2. האם ניתן לדעת אם זה היה קורה בכל מצב או שזו טעות מכנית בביצוע והיה ניתן למנוע את זה? 3. האם הטיפול בשבר הזה היה מיטבי (לפי המתואר לעיל, בהנחה והצלחתי לכתוב את שם החומר)? 4. האם ללכת על פי ההמלצות הללו, כלומר לחכות 4 חודשים ובזמן הזה לעשות מבנה וכתר זמני, או שיש מקום לייעוץ או טיפול נוסף? 5. מה הפרוגנוזה של שן כזאת? אשמח להיענות על השאלות בתודה ובברכה

לקריאה נוספת והעמקה

שאלתך היא מתחום טיפולי השרש=אנדודונטיה. ממליצה להתייעץ עם אנדודונט.בכל מקרה, פרפורציה עלולה לקרות וההנחיות שקיבלת להמשך הטיפול הגיוניות מאד.

22/11/2018 | 20:40 | מאת: נעמה

ואם זה קרה הייתי 3 חודשים בלי הכתר הזמנינרק לאחר 3 חודשים שמו לי אותו ואז עכשיו התחילו מדידות חודשיים בערך לאחר ששמו את הכתר הזמני. האם זה יכול עדיין יכול לעשות בעיות למדידות או בגלל שלמרות הדחיה עד ששמו את הכתר הזמני יש סיכוי שיכול להיות בעיות בכל זאת בעיות עם המידות למרות שעשינו הפרשים גם בין ששמו כתר זמני להתחלת המדידות ולמרות שחיכינו הרבה זמן בין הניתוח לכתר הזמני סיכוי גדול שישפיע על המידות?

21/11/2018 | 17:50 | מאת: נעמה

מה כתר זמני נותן לאחר ניתוח הארכת כותרת או אם לא יהיה עד החלמה לא הקטנה של ריפוד אם מחליטים לוותר אלא לגמרי מחלימים אחרי חודשיים שלושה מה יכול לגרום כל התקופה הזאת ללא הכתר הזמני ?

לקריאה נוספת והעמקה

כתר זמני חשוב ביותר לאחר הארכת כותרת!!!! אלה חלק מהסיבות: השן מושחזת ולכן אין נקודות מגע עם השיניים הסמוכות - הכתר הזמני מונע דחיסת מזון שעלולה לגרום לדלקת חניכיים, הכתר הזמני מונע נדידת השן ממקומה לכיוון אחת השיניים, הכתר הזמני המרופד מונע נדידת החניכיים כלפי כותרת השן המושחזת כך שתוצאות הניתוח נשמרות. הכתר הזמני נמצא במגע עם השן הנגדית בלסת הנגדית ולכן מונע בקיעת השן כלפי השן הנגדית. בכל מקרה- חשוב!

20/11/2018 | 20:41 | מאת: ענת

יש לי כתר קבוע ולאחרונה כל ניקוי עם חוט ובעיקר בערב יוצר דימום גם במהלך היום יש לי כאבים במקום האם החלפת כתר במקום לחרסינה מאוחה למתכת להחליף לחרסינה מאוחה לזירקוניה או זירקוניה מלאה מה שאפשר וכדאי זו שן טוחנת תוכל לפתור בעיה זו כלומר החניכיים פחות רגישות יהיו והאם הדלקות יכולות להיות מהכתר באמת? ואיך הולך התהליך של החלפת הכתר האם יצטרכו שוב טיפול שורש והאם בשביל להחליף מורידים גם את המבנה והמידות יצטרכו מחדש ואם עשו לי לא מזמן למידות לשן קרובה אפשר יהיה פשוט להשתמש באותם מידות או הכל מחדש כולל המבנה והכתר הזמני גם?

לקריאה נוספת והעמקה

השאלות שלך נוגעות לשיקום הפה - פחות לענייני חניכיים לכן אני ממליצה להתייעץ עם הרופא המשקם או בפורום שיקום הפה

20/11/2018 | 23:18 | מאת: ענת

אבל רר שאלה ממה נובעות דלקת ודימומים סביב כתר קבוע ומה הטיפול במצב כזה?

20/11/2018 | 07:58 | מאת: יערה

רציתי לשאול הבנתי שיש מקרים שכתר ללא מתכת אלא זירקוניה עם ציפוי חרסינה יכול לבטל את הצורך בניתוח הארכת כותרת קטע שהוא גבולי מתי מצב כזה יודעים בוודאות התחילו לנסות אבל יכול להיות שיעשו צילום שיגיעו הזירקוניה למדידה וצילום ויראו שצריך או אפילו אחרי ציפוי החרסינה במיוחד במצבים גבוליים או תמיד יודעים בטוח לאחר הכתר הזמני?

לקריאה נוספת והעמקה

ההחלטה לגבי הצורך בהארכת כותרת נתונה לרופא המשקם המעוניין באופן טבעי בהצלחת אחיזת הכתר לאורך זמן ממליצה להתייעץ אתו/ איתה

19/11/2018 | 20:31 | מאת: שירה

יכולצלהיות מה שאמרת שגולי הכתר פולשים לחניכיים כזה דבר גם לא בכצר שהרכיבו עכשיו אלה שנה שנתיים ואם במקרה זו הבעיה מה הפתרון כתר חדש ויכול להיות גם רגעשות פתאום לכתר ורואההגם פס שחור עבה יותר מכתר ירסינה על מתכת אחר שיש לי מצביע על משהו?

לקריאה נוספת והעמקה

ממליצה להתייעץ עם הרופא המטפל ולבקש הפניה למומחה למחלות חניכיים להתייעצות בעניין

19/11/2018 | 18:40 | מאת: שירה

יש לי כתר קבוע חרסינה מאוחה למתכת שעדיין עם כתר זמני בגלל בעיות אחרות שהתפתחו בשיניים והתעכב כבר איזה שנתיים בינתיים בזמן שאני קרובה לסיים את הכל התחילו לי דימומים סביב הכתר בימים האחרונים כל יום ובעיקר חזק בערב למרות צחצוח וניקוי קפדני ממה יכול להיות האם בעיה בכתר שגורמת לדלקת חניכיים ומה כדאי לעשות ?

לקריאה נוספת והעמקה

צריך לבדוק אם שולי הכתר תקינים ולא פולשים לעומק החניכיים דבר שבהחלט יכול לגרום לדלקת ולכן דימום

18/11/2018 | 23:03 | מאת: שירלי

התחילו לי מדידות לכתר לפני שלושה שבועות והיום בזמן צחצוח למטה מתחת לשן זו שן עליונה ירד דם על המברשת האם זה יכול להצביע על משהוא?

לקריאה נוספת והעמקה

דימום בחניכיים מעיד על דלקת. ממליצה לצחצח היטב את המקום אולי להוסיף גם שטיפת מי מלח וללכת לרופא/ה להתייעצות

18/11/2018 | 18:33 | מאת: נועה

יש שאלה עשיתי ניתוח הארכת כותרת לאחר שהכתר נפל הלוך ושוב הייתי הרבה זמן בלי הכתר ואז לאחר הניתוח שמו לי את הכתר הזמני רק לאחר 3 חודשים ולא עשו צילום לאחר הניתוח לבדוק המצב במיוחד לאור העובדה שסובלת מאוד מצילומים ורפלקס הקאה מוגבר שלא יצטרכו פעמים גם לפני המדידות וגם שיגיע חלק הזירקוניה למדידה בפה בכל מקרה.. עכשיו התחלנו את המדידות לאחר הניתוח והרבה פעמים מרגישה אי נוחות/לחץ בחניכיים תחושה כאילו לועסת שם . האם יכול להיות מצב שבגלל שחיכינו הרבה חודשים ללא הכתר הזמני זה ישפיע על המדידות או יכול להיות השתנה משהו ויצטרכו לעשות עוד פעם ניתוח או שינוי ויגלו שיגיע החלק מהמעבדה למרות שעושים כתר זירקוניה עם ציפוי חרסינה

שלום, כבר חצי שנה שיש לי כאב בחניכיים בין שני כתרים. הרופא חשב שזה דחיסת מזון והצמיד את הכתרים לגשר מחובר. נהייתה לי משם דלקת חזקה בחניכיים וחתכו לי את הרקמה בניתוח קטן. עדיין יש לי משם כאב עמום ואודם והחניכיים מודלקות. אני משתמש בקורסודיל ג'ל אך אין שינוי במצב. הרופאים טוענים שהשיניים חלשות ויש לעשות חידוש טיפול שורש/לעקור. השאלה אם הבעיה היא בחניכיים או בשיניים? והאם הדלקת בחניכיים נגרמת מבעיות בשיניים? (שיניים עם סדקים/דלקות). אני חושש כי אם יעקרו והבעיה תשאר בחניכיים לא אוכל לעשות שתלים.

לקריאה נוספת והעמקה

ללא צילום ובדיקה קשה לי להביע דעתי. במידה ואת לא מצליחה לנקות בין השיניים החיידקים שמצטברים שם יכולים להיות בהחלט הגורם לדלקת. יכול להיות שהבעיה רק בחניכיים ויכול להיות שקיימת גם בעיה בשיניים עצמן. אם חס וחלילה השיניים ייעקרו זה לא מעיד על היכולת לבצע שתלים באיזור- אין קשר בין הדברים

14/11/2018 | 23:47 | מאת: שרית

שלום אנחנו התחלנו מדידות לכתר קבוע לאחר ניתוח שעבר כותרת יש לי כתר קבוע ליד ופתאום התחילו כאבים לחצים חשבתי שזה בטוח מהחניכיים והכתר זמני אבל זה גבולי הכאב בחניכיים ואולי בעצם בין הכתר הזמני לבין הקבוע שלידו האם יכול להיות חוץ מהבעיות והכאבים גם בכתר הזמני וכאב בחניכיים גם פגיעה בחניכיים ליד הכתר הקבוע ובעקבות כך לא יוכלו לשים כתר וגם לעשות שינויים בחניכיים /בכתר הקבוע?

לקריאה נוספת והעמקה

יכול להיות תתייעצי עם הרופא המטפל

12/11/2018 | 23:20 | מאת: שירה

עשיתי לפני שבועיים מדידות לכתרים שניים לכתרים על שן ואחד כתר זמני על שתל. הייתי אמורה להתחיל עוד מדידה ולבדוק שהחרסינות בכתרים ללא מתכת מ2 חלקים בסדר והחלקים על השתל שעושים שיקום מוברג גם בסדר. פתאום התקשרו שעדיין לא מוכן האם זה הגיוני או שצריך לחשוד. באחת המדידות לכתר גם ירד הרבה דם יכול להיות שזה עשה נשהוא למדידה ובגלל זה מתעכבים ומנסים לסדר או לא רואים אם המדידה בעיה במדידה אלא רק שמחזירים למרפאה. ועוד שאלה מאז המדידה שירד דם החניכיים לא מרגישות אותו דבר ורגישות וכואבות יכול להיות שהמדידה עשתה נזק או אפילו ניתוח הארכת כותרת לא צלח או אולי העובדה שלאחר הניתוח עד ששמו שוב את הכתר הזמני הייתי איזה בערך חודשיים לחא כתר זמני גם יש לו השפעה, תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

העיכוב בהכנת הכתר לא תלוי בהתאמה, יכול להיות קשור למעבדה עצמה שלא הספיקה להכין אותו. לגבי הדימום- ממליצה להתייעץ עם מומחה לחניכיים כדי לוודא שאין בעיה

10/11/2018 | 20:30 | מאת: יערה

רציתי לשאול עשו לי הארכת כותרת והתחלנו מדידות לאחר הרבה חודשים מאז המדידה הראשונה שכבר איזה 10 ימים אחרי וירד גם דימום קצת יותר רגיל המקום שעדו כואב לפעמים גם באכילה ובצחצוח וכזור לי בשיניים לכתרים קודמים לא היתה כאבים ורגישויות כל כך הרבה סמן אחרי האם יכול להיות מצב שהחניכיים על כך רגישויות הרבה חודשים אחרי הניתוח או אפילו מצב שיצטרכו לעשות ניתוח חוזר או אפילו פתרון אחר למרות שמנסים כן אבל אף פעם לא הרגיש ככה.

לקריאה נוספת והעמקה

ממליצה לפנות למומחה לחניכיים לבדיקה וייעוץ

10/11/2018 | 16:36 | מאת: עמית

האם ישנם מומחים בארץ המשתמשים בטכניקות נוספות לטיפול בנסיגת חניכיים ולא רק על ידי ניתוח בו לוקחים חלק מהחלק העליון הפנימים של הפה ותופרים את זה באזור של הנסיגה כדי לטפל בה? האם יש רופאים שמשתמשים בטכניקות כמו ויסטה או גאם דרופ וכדומה כדי להוריד את קו החניכיים ולא על ידי ניתוח מאוד מכאיב? יש לי נסיגת חניכיים רק מעל ניב אחד ואני רוצה לדעת עם יש פתרון נוסף ואם יש רופאים בצפון שמטפלים בשיטות אלו ואם כן איך אני מוצאת אותם?

לקריאה נוספת והעמקה

כל שיטת כיסוי שרשים/השתלת חניכיים היא ניתוח- לא משנה מה הטכניקה. רב הפריודונטים בקיאים בשיטות הכירורגיה השונות

10/11/2018 | 11:08 | מאת: ענת

מתי יודעים בוודאות שצריך הארכת כותרת ואמרו שננסה כתר זירקוניה אולי ימנע זה נכון שההשחזה אחרת והאםנזה משנה אם זה כתר זירקוניה שמוכן ישר מחלק אחד או זירקוניה ומצפים בחרסינה האם יש שוני גם בשני הסוגים הנל לכמות ההשחזה שצריך לכתרנוהחלטה אם צריך הארכת כותרת כי אצלי זה 2 חלקים ?

לקריאה נוספת והעמקה

ההחלטה אם לבצע הארכת כותרת נתונה לרופא שמבצע את הכתר- הכתר צריך להיות עם אחיזה טובה וחביקת חומר שן בריא. ממליצה להתייעץ עם הרופא המשקם

10/11/2018 | 11:59 | מאת: ענת

ויש קשר אם צריך או לא בין סוגי כתרים בזירקוניה אם זה מחלק אחד או שניים שיש בסעס,זירקוניה וציפוי מחרסינה?

יש קשר, ככל שהחומר ממנו עשוי הכתר עבה יותר יש יותר צורך בהארכת כותרת. שוב, זו שאלה בתחום שיקום הפה ולכן מפנה אותך לרופא המטפל

10/11/2018 | 13:35 | מאת: ענת

הבנתי , תודה.

08/11/2018 | 17:18 | מאת: נטע

רציתי לשאול מה אומר הרגשת לחץ /כאב שיש לי סביב כתר זמני/קבוע? האם הבעיה בגלל הכתר או יכול להיות מבעיה אחרת?

לקריאה נוספת והעמקה

יכולות להיות סיבות רבות ללחץ באיזור הכתר. לא ניתן לחוות דיעה ללא בדיקה

07/11/2018 | 20:52 | מאת: ירדן

רציתי לשאול שעושים צילום במרפאה כחלק מטיפול או לאיתור בעיות חוץ מעששת האם מראה שברים/סדקים וגם בעיות של לחץ בעצם ובחניכיים שהשן /כתר יש בעיות או לחצים או אפילו אין מקום או רק ריקבון מראה הצילום במרפאה?

לקריאה נוספת והעמקה

צילום מראה עששת, התאמת סתימות וכתרים, סדקים במידה והם אופקיים (סדק אורכי לא נראה בצילום) , רמת העצם ועוד

06/11/2018 | 17:25 | מאת: נטע

יש כאבים ודימומים במקומות מסויימים וכבר כמה פעמים ועברתי שיננית לפני חודש וחצי ושומרת על הגיינה טובה ממה יכול להיות ומה אפשר לעשות לעזור כדי למנוע או לטפל?

לקריאה נוספת והעמקה

ככל הנראה לא הוסרה כל האבנית התת חניכית - חשוב לפנות לבדיקת חניכיים על ידי פריודונט/ית עם צילום סטטוס. דימום מעיד על דלקת פעילה. ללא טיפול מחלת החניכיים תגרום נזק לעצם התומכת בשיניים.

05/11/2018 | 23:03 | מאת: שירה

אני בשלבים של כתר זמני ומדידות וזה ייקח עוד קצת זמן עד שנגמר אבל תופעה מוזרה שקוראת לי. שאוכלת דברים די רכים הכל בסדר לועסת משהוא טיפה לנגוס קשה יותר פתאום כאילו מכה וכאב לכמה ימים אחכ עובר חושבת שרק רגעי ואם אחרי שעבר שוב התופעה קוראת האם זה בעיה בשן עצמה או בכתר הזמני שנוגעת במצב של הכאב ממש רגיש או יכול להיות אפילו גם בעיה של החניכיים גם אפילו והאם שיכשו עכשיו צילום שצריכים למדוד את חלק הזירקוניה אם יש איזו בעיה בשן יגלו אז ?

לקריאה נוספת והעמקה

יתכן שאין נקודת מגע טובה בין השיניים ולכן נדחס מזון בין השיניים ונגרם כאב. יתכן שיש צורך באיזון סגר מכיוון שהכתר “גבוה״. כדאי לבדוק

עשו לי מדידות לכתר קבוע ירד הרבה דם . חוץ מזה לאור המצב הזה יש תמיד סיכוי שהמדידות לא מדוייקות דבר שני שיותר מפחיד מאז הטיפול כל אכילה שנוגע במקום צחצוח ואפילו אם נוגעת בחניכיים שם במקום עם האצבע יש כאב וגם לחץ של הכתר במקום ת האם יכול להיות שקרה איזה נזק לחניכיים או לשן באופן כללי? או אפילו לא יאפשר לשים כתר למרות שזה כתר של זירקוניה מ-2 חלקים שיותר קל לחניכיים אבל אפילו אם כואב ומציק מכתר זמני איך אפשר לשים כתר קבוע. ועוד פרט לא יודעת אם משנה עברתי ניתוח הארכת כותרת לפני 7 חודשים זה קשור למצב? למרות שהחניכיים כבר היו אמורים מזמן להחלים?

לקריאה נוספת והעמקה

כדאי להתייעץ עם הרופא המטפל. לא אמור להיות כזה כאב וכל כך הרבה דימום

04/11/2018 | 20:42 | מאת: רעות

לפני כמה חודשים נשבר לי כתר של זירקוניה וחרסינה מ2 חלקים שמודדים גם את הזירקוניה . עכשיו התחלנו שוב את המדידות עכשיו שיגיע שוב וימדדו פוחדת שזה יקרההשוב ויש בעיה מה יכול להיות הגורם שקרה כזה דבר ואםשר לעשות משהוא שלא יקרה שוב ודבר נוסף שוחקת שיניים יש ל זה גם קשר למרות שפעם ראשונה עם כל הכתרים שעשו שקרה כזה דבר מה ניתן לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

ממליצה להתייעץ עם רופא שיניים מתחום שיקום הפה - אני מומחית מחלות חניכיים

04/11/2018 | 22:10 | מאת: רעות

חשבתי שאולי קשור גם לחניכיים ולאורך הכותרת אולי יש לזה קשר?

04/11/2018 | 20:20 | מאת: שירה

עשו לי מדידות לכתר קבוע ירד הרבה דם . חוץ מזה לאור המצב הזה יש תמיד סיכוי שהמדידות לא מדוייקות דבר שני שיותר מפחיד מאז הטיפול כל אכילה שנוגע במקום צחצוח ואפילו אם נוגעת בחניכיים שם במקום עם האצבע יש כאב וגם לחץ של הכתר במקום ת האם יכול להיות שקרה איזה נזק לחניכיים או לשן באופן כללי? או אפילו לא יאפשר לשים כתר למרות שזה כתר של זירקוניה מ-2 חלקים שיותר קל לחניכיים אבל אפילו אם כואב ומציק מכתר זמני איך אפשר לשים כתר קבוע. ועוד פרט לא יודעת אם משנה עברתי ניתוח הארכת כותרת לפני 7 חודשים זה קשור למצב? למרות שהחניכיים כבר היו אמורים מזמן להחלים?

04/11/2018 | 07:01 | מאת: אורי

היי, הלילה כמו כל לילה בשבועיים האחרונים השתמשתי בסד לילה. כשהתעוררתי הרגשתי משהו רך בין שני שיניים בלסת העליונה שלי, כאילו תקוע לי משהו בשן. כשהסתכלתי במראה ראיתי שמדובר בפצע בחניכיים (האזור נהיה אדום ונפוח). רציתי לשאול האם זה יכול להיות בגלל הסד לילה? ואיך כדאי לטפל בדבר כזה? סתם לצחצח את האזור כרגיל בתקווה שזה יעבור או שכדאי להשתמש גם בשטיפות מיוחדות וכ'ו?

לקריאה נוספת והעמקה

לא ניתן רק מהסיפור שלך כאן לדעת ממה נגרם הפצע - ממליצה להיבדק על ידי הרופא המטפל

03/11/2018 | 20:23 | מאת: דנית

מה הסיבה ששברתי כתר/ים במדיגות לכתר חרסינה/זירקוניה מ2 חלקים . האם זה ששוחקת גם יש לזה השפעה על השיניים או שקשור לחרסינה עצמה או בקיצור ממה זה יכול לנבוע זה שב2 הלסתות עושה כתרים אולם במדדים נגדיים אחד למעלה והשני למטה ובצד שני לגמרי יש קשר?

לקריאה נוספת והעמקה

יתכן שאת שוחקת שיניים - תשאלי את הרופא שלך לגבי צורך בסד לילה על מנת להגן על השיניים מפני שבר

03/11/2018 | 23:13 | מאת: דנית

אין עוד משהוא שקשור לחניכיים או להשחזות שיכול לגרום לזה. כי זה שאני שוחקת ידוע ובכל זאת פעם ראשונה שקרה ועברתי כבר מדידות לעוד כתרים ואפילו ניתוחים והשתלות ולא קרה לי השאלה מה עוד יכול לגרום ולעזור שבטעות לא יקרה שוב שוב כי גם ככה הכתרים הזמניים לא הכי נוחים לי.

כאמור בתלונות שלך אינן קשורות בחניכיים ולכן אני ממליצה לפנות לייעוץ מומחה לשיקום הפה בענינך

03/11/2018 | 20:18 | מאת: יעל

רציתי לשאול האם יש שוני בגודל ההשחזות שצריך לעשות לשן אם זה כתר חרסינה על מתכת או כתר ירסינה שהבסיס,זירקוניה ולא מתכת כלומר ב2 הכתרים צריך אותו עובי או בכתר זירקוניה על חרסינה פחות וזה יעול לשלול את הצורך בהארכת כותרת והאם זה הבדל משמעותי ואם זה מצב גבולי שמנסים למנוענולא בטוחים אז בשלב המדידה בפה של כיפת החרסינה ברגיל או הזירקוניה יודעים בוודאות כבר ?

לקריאה נוספת והעמקה

סוג הכתר אכן משנה את סוג ההשחזה - אני ממליצה להתייעץ עם רופא משקם בנושא זה - אני מומחית למחלות חניכיים וזה מחוץ לתחום התמחותי

03/11/2018 | 19:05 | מאת: שירה

לפני חצי שנה עקרו לי שן בינה שהיו דימומים והפריעה לטיפול של כתר שהולכים לעשות לי בשן טוחנת תחתונה . שאלתי היא האם בעקבות העקירה זה פוגע במידות של הגובה והחניכיים בשן שליד כי לפני העקירה היו דימומים בין 2 השיניים הבינה שעקרו וזאת שאמורה להתחיל מדידות שוב .

לקריאה נוספת והעמקה

עקירת שן הבינה לא אמורה לגרום נזק לשן הסמוכה, להיפך, זה מאפשר נטילת מידות ללא הפרעה

03/11/2018 | 20:09 | מאת: שירה

ובחניכיים לא פגע שהתמיכה של החניכיים משתנה עקב כך , תודה.

03/11/2018 | 09:54 | מאת: נאוה

אבל האם הגיוני שהחניכיים לאנטובות כמו בצג השני וירדו דימומים במדידות ורגיש,/כואב יותר מהרגיל זה אומר משהוא על הניתוח ברורהשאלך לראות . והאם בצילום של הזירקונינ זה מראה משהוא על הצלחת הניתוח או רק אם הצליחו במדידה או שצריך מדידה חוזרת במיוחד לאור העובדה שירד הרבה גימום בטיפול של השן הנל האם זה אומר משהוא על איכות החניכיים? והחניכיים אחרי ניתוח לא אמורים לחזור למצבם ולהחלים ולהיות פחות או יותר כמו בשאר הפה חודשיחם שלושה אחרי הניתוח? זה שעבר כבר מעל חצי שנה לא סימן הכימטוב לא?

ממליצה לבדוק שוב כפי שאמרתי. מעבר לכך לצערי לא אוכל לסייע -

03/11/2018 | 11:05 | מאת: נאוה

רק שאלה אחת יש מקרים שהניתוח לא עוזר ולא מחלימים?

שלום הכתם המצולם קיים כבר כשנה. בת 34. לא מעשנת. נאמר לי לפני כשנה שיש לי דלקת חניכיים אגרסיבית ועברתי ניקוי עמוק. ממה יתכן שהכתם הזה?

לקריאה נוספת והעמקה

אני לא רואה צילום מצורף

02/11/2018 | 21:35 | מאת: נאוה

עשו לי ניתוח הארכת כותרת לפני כמה חודשים התחלנו כרגע את המדידות אני עדיין כמו לועסת יש מצב שלאחר קבלת חלק הזירקוניה /חרסינה מהמעבדה לפני שעושים הכל סופית יש מצב שעדיין יראו שמשהוא לא בסדר ויצטרכו לעשות או ניתוח נוסף או להרים ידיים ולכיוון שתל?

מבלי לראות את השן קשה לי להביע דיעה לכן חשוב לברר עם הרופא/ה המטפל/ת מה כיוון הטיפול

02/11/2018 | 21:31 | מאת: נויה

רציתי לשאול מתי המקרים שצריך הארכת כותרת . תמיד רואים אם צריך או לא או לפעמים יש מקרים גבולים שמנסים בלי והאם יש סוג של כתר שההשחזה אחרת שבזכותו אפשר למנוע את זה .

לקריאה נוספת והעמקה

הארכת כותרת נדרשת לשיפור אחיזת הכתר. לשיפור חביקה ולשיפור אסתטיקה. אחיזה-כשהשן המושחזת קצרה מדי ולכן הכתר יפול כל הזמן. חביקה-שולי הכתר חייבים לחבוק חומר שן בריא מעבר לשולי המבנה. אסתטיקה-תיקון מתאר החניכיים בדרך כלל באיזור קדמי עליון. אפשר לדעת מראש אם נדרשת הארכת כותרת אבל לפעמים מזהים את הצורך רק בסיום השחזת הכתר בשלב הכתר הזמני. כתרים מחומרים שונים דורשים השחזה שונה ובהתאם שונים בצורך בהארכת כותרת

01/11/2018 | 20:54 | מאת: תמי

התחללנו מדידות לכתר קבוע מאז שהוחזר הכתר הזמני מרגישה יותר לחץ היה כל הזמן אבל עכשיו יותר אבל ממש לוחץ ושבסוף מה שגבולי ועושים כתר זירקוניה לא יעזור ונצטרך הארכת כותרת או שיכול להיות מכתר זמני גם לחץ גבוה שזה הגיוני כע הסתכלו פעם אחרונה שהתלוננתי וממש לא גבוה בטיפה אפילו. מה יכול להיות הסיבה ?

לקריאה נוספת והעמקה

כתר לא מותאם יכול לגרום לחץ. חשוב לבצע צילום רנטגן על מנת לבדוק התאמה. לחץ תמידי מעיד על בעיה

01/11/2018 | 20:29 | מאת: יערה

רציתי חשאול יש לי כתר קבוענשל כמה שנים כתר מחרסינה על מתכת בזמן האחרון כמה פעמים זה קרה שמנקה עם חוט דנטלי יורד משם דם מה שלא קורה בשיניים אחרות האם זה מקריות או שיכול להיות בגלל שזה באיזור הזה קשור לכתר?

לקריאה נוספת והעמקה

בדרך כלל יותר קשה להסיר חיידקים מאיזור של כתרים. חשוב לגשת לטיפול תחזוקה אצל שיננית כדי להסיר אבנית ופלאק שגורמים לדלקת ולכן לדמום. חשוב גם ללכת לרופא/ת שיניים על מנת לבדוק את תקינות הכתר

31/10/2018 | 18:46 | מאת: שני

אני בגיל 64.יש לי בשיניים הטוחנות כתרים שנים רבות.רופא השיניים הציע להחליפן כי האוכל נכנס בין השיניים ויש נסיגה.האם זה נכון להחליף כל עוד ם שקטים. ? האם נהוג להתחיל בטיפול שמרני קודם?

לקריאה נוספת והעמקה

ללא בדיקה וצילום לא אוכל לדעת. רצוי להתייעץ עם הרופא/ה שוב אולי יש פתרון אחר ללא החלפת הכתרים לדחיסת המזון. אולי תוכל לקבל חו״ד שניה זה מקובל

30/10/2018 | 15:08 | מאת: שירה

בזמן המדידות לכתר הרופאה אמרה שקשה קצת יותר מהצפוי כי יש לי מדרגה וגם דימום יותר קשה מהצפוי מה זה אומר מדרגה ? וגם עדיין לאחר 24 שעות גם עדיין רגישות וכאבים וגם שמנקה אפילו קרוב למקום יש דוב דימום האם זה תקין?

לקריאה נוספת והעמקה

ממליצה לך לגשת שוב לרופאה לקבל הסברים - לפעמים יש קושי בנטילת מידות לכתר, לפעמים יש דימום - כדאי להתייעץ עם הרופאה לגבי דיוק המדידה

30/10/2018 | 17:11 | מאת: שירה

אני אלך בכל מקרה שיגיעו התוצאות. אבל בעקרון מה זה המדרגה והקושי שדיברו? ואם היה גם מדרגה וגם דימום יש סיכוי שתהיה בעייה עם המדידה ויצטרכו שוב במיוחד לאור העובדה גם שיש לי רפלקס הקאה ולא היה פשוט?

30/10/2018 | 11:19 | מאת: אנה

שלום רב, אתמול בערב נשברה לי שן שעברה לא מזמן טיפול שורש. כרגע רואים רק שאריות שן מלמעלה יש לי קצת דימום וכאבים שכרגע נסבלים, עושה שטיפות עם קורסידול . הלכתי לרופא שיניים כללי והוא אמר שצריך או עקירה כירורגית או לנסות ניתוח להארכת כתר וקבע לי תור אבל אני מעדיפה לקבוע תור בבית חולים במחלקת פה ולסת בגלל שמדובר בפעולות כירורגיות. אני ממש בלחץ בגלל שיש לי svt ( מתה מפחד 😢) . היום יום שבתון ומעריכה שיקח לי זמן עד שאצליח לקבוע תור בבית החולים... שאלותיי הן: 1. כמה זמן אפשר להסתובב ככה? 2. אני אצטרך לעשות את הטיפול בלי אדרנלין... זה אפשרי מפחדת מדימום וכאבים? לרופאים יש דרך לעצור דימום חלילה בלי אדרנלין ( עם אדרנלין אני פשוט אאבד את ההכרה כבר קרה לצערי ) 3. בגדול בשביל בחורה עם svt מה תמליץ לי לטפל במרפאה רגילה או להתעקש לתור בפה ולסת ולחכות הסובלנות אליו ...??? תודה וסליחה על המגילה אם תוכלי להרגיע אותי ולענות לי...

לקריאה נוספת והעמקה

קודם כל זה לא אסון - אז כמובן להירגע. לפעמים ניתן להציל את השן בהארכת כותרת לפעמים השבר עמוק מדי מתחת לחניכיים וצריך לעקור את השן. בכל מקרה ניתן לבצע טיפול ללא שימוש באדרנלין. אם אין כאבים ניתן לחכות קצת אבל כדאי לקבל אבחנה ברורה בהקדם - לא בהכרח בבית חולים

30/10/2018 | 09:26 | מאת: שירה

רציתי לשאול האם יש מצבים שכתר חרסינה/זירקוניה מבטל את הצורך בניתוח הארכת הכותרת כלומר האם גודל ההשחזה ו/או גודל החרסינה זהה לגודלו של כתר חרסינה על מתכת לעומת כתר זירקוניה ב-2 חלקים או שהסיכוי לכך שאם ראו גבולי ורוצים כן לנסות ללא ניתוח בגלל לא לפגוע בכתר קבוע אחר ליד שפוחדים לפגוע הסיכוי קלוש שזה יסתדר בסופו ללא ניתוח?

לקריאה נוספת והעמקה

השחזת שן לכתר זירקוניה שונה, לפעמים ניתן להימנע מניתוח הארכת כותרת - ההחלטה היא של הרופא המטפל - המטרה - שהכתר יתאים עם אחיזה טובה לאורך זמן ללא פגיעה בחניכיים. תשאירי את ההחלטה לרופא המטפל שלך ואם את לא בטוחה תבקשי לקבל חוות דעת מפריודונט מומחה

30/10/2018 | 14:49 | מאת: שירה

והאם ברגע שחוזר חלק החרסינה /זירקוניה ומודדים יודעים בודאות וגם פה כמו בכתר רגיל מצלמים את החרסינה ולפי זה רואים? ועוד שאלה זה שיש כתר לידו רגיל חרסינה על מתכת יהיה לזה השפעה בגודל שזה שונה?

29/10/2018 | 18:06 | מאת: שירי

היי היום עשו לי מדידות ראשונות לכתר שגם עברתי לפני חצי שנה הארכת כותרת במהלך המדידות כמה פעמים ירד דם ואפילו קצת הרבה אין לי איזה דלקת משמעותית זה כתוצאה מהמדידות האם יכול להיות שתהיה לזה השפעה על איכות המדידה ויצטרכו מדידה חוזרת בעקבות זאת?

לקריאה נוספת והעמקה

אני מקווה שלא, לפעמים תהליך נטילת המידה גורם לדימום. יבדקו את הכתר בפה בפעם הבאה ויוודאו שמתאים

29/10/2018 | 20:22 | מאת: שירי

למרות שדימום לא קטן ירד איזה כמה זמןמעד,שהצליחו להפסיק. תיארתי לעצמי בגלל המדידות אבל יכול כן להפריע למדידות ובגלל שהמקום אבר הארכת כותרת לפני חצי שנה יכול להיות שרגיש יותר עדיין ובגלח זה הדימום . כי עובדה עשינו בעוד שן במקום אחר ולא ירד בכלל גם יכול להיות קשר?

רציתי לשאול האם יש סימנים לכך שיש סדק בשן והאם הרופא יכול לזהות מהר אם יש סדק ואם אפשרינעדיין להציל את השן? וחוץ מזה כאבים חזקים שאפילו משכחים לא ממש משפיעים זה אומר משהוא. בינתיים קהעו לי תור מחר על הבוקר מקווה שיגלו אבל מה דעתך ומה בדרך במצב כזה מהירות הגילוי של איפה הבעיה בדרך כלל?

לקריאה נוספת והעמקה

סדק בשן לא רואים בצילום, בדרך כלל מזהים על ידי כיס עמוק בחניכיים טוב שיש תור מחר.....

27/10/2018 | 20:16 | מאת: שירה

יש לי כתר זמני עשיתי לעיסה יכול להיות מהשחיקה ויכול להיות איזה ביס לא זוכרת בדיוק אבל מאז מרגישה כמו איזה אבן תקועה שבא לך לנתק ולהוציא אותה. אם זה סדק או שבר האם אפשר לטפל אם כן מה הטיפול או רק עקירה ?

לקריאה נוספת והעמקה

ממליצה לגשת לרופא/ת שיניים להסרת הכתר הזמני ובדיקת השן עצמה. במידה וקיים סדק או שבר אורכי בשרש אזי השן לעקירה, אם קיים שבר מינורי תיתכן אפשרות שימור השן. אולי נתקע אוכל בין השיניים, אולי הכתר הזמני עצמו נשבר- צריך כאמור לבדוק

27/10/2018 | 22:03 | מאת: שירה

יכול להיות גם שבר בכתר הזמני שלא נראה וגורם לכאב יכול להיות ומצב כזה מה הטיפול וגם יש מצב שסדק או שבר ניתן לטפל ללא רק עקירה ? ובמבט רואים בדרך כלל ישר כלומר אחרי הוצאת הכתר הזמני מה הבעיה ?

כאמור- ממליצה לפנות לרופא המטפל

רק עוד שאלה האם ברגע שיורידו את הכתר יוכלו לראות מה קרה ועוד שאלה האם אם זה מצריך בכל מקרה מדידות מחדש כי התחילו במידה וזו רק שבר בכתר הזמני בשאר בטוח מצריך שינוי . והאם יש משהוא בינתיים עד שאלך שיוכל להקל על הכאב?

הבדיקה צריכה להיות קלינית ואולי גם רנטגנית אם יהיה צורך בתיקון השחזת השן יהיה גם צורך בנטילת מידות חדשות

26/10/2018 | 13:18 | מאת: גאיה

רציתי נאמר לי בודקים את האפשרות האם יש סיכוי שכתר מחרסינה /זירקוניה שהמצב הוא לא וודאי /גבולי יכול לבטל את האפשרות לניתוח הארכת כותרת ואם זה משנה משהוא זו שן טוחנת תחתונה.

לקריאה נוספת והעמקה

יש לבדוק האם יש מספיק אחיזה של הכתר, את זה קובע הרופא המטפל - קשה לי להביע דעתי לגבי הצורך בהארכת כותרת מבלי לראות את המצב הקליני והרנטגני

26/10/2018 | 17:09 | מאת: גאיה

אבל באמת יכול להיות שכתר זירקוניה לעומת כתר חרסינה מאוחה למתכת יכול לבטל את הצורך בניתוח יש הבדלים בגודל ההשחזה או ברמת האחיזה ויצא פעם ששברתי את החרסינה אני בשתי שיניים לא זוכרת אם זה הכתר הזה או השני אבל שבערת חרסינה גם יכולה להיות סיבה לאורך כותרת ומספיק אחיזה?

אכן יש הבדלים בהשחזת השן לפי החומר ממנו עשוי הכתר ממליצה לך לסמוך על הרופא שלך ולשאול אותו/ה אם את לא בטוחה

האם יכול להיות גם מצב שיהיה מצב שחשבו שכתר מסוים שלמרות השחזות מועטות יותר שיחזיק וברגע שכיפת המתכת /זירקוניה חוזרת לא מסתדר ואין ברירה ובכל זאת צריך ניתוח . מקוויםמשלא אצטרך אהל פשוט מאז שהתחילו לי המדידות ושמו חזרה את הכתר הסמני לא נוח עוד יותר כואב ולוחץ האם יכול להיות קשור לאחיזה?

בוודאי שיכול להיות מצב כזה. יש לקחת בחשבון כל התרחשות ולא צריך לחשוש מהארכת כותרת - המטרה היא לבצע כתר שיחזיק מעמד לאורך זמן מבלי ליפול ומבלי לגרום אי נוחות ונזק לחניכיים כך שכל התרחשות היא סבירה וטובה

27/10/2018 | 10:54 | מאת: גאיה

תודה על תשובותייך וסבלנותך .

27/10/2018 | 23:05 | מאת: שירה

רק עוד שאלה האם ברגע שיורידו את הכתר יוכלו לראות מה קרה ועוד שאלה האם אם זה מצריך בכל מקרה מדידות מחדש כי התחילו במידה וזו רק שבר בכתר הזמני בשאר בטוח מצריך שינוי . והאם יש משהוא בינתיים עד שאלך שיוכל להקל על הכאב?

22/10/2018 | 18:29 | מאת: שירה

בינתיים החזירונרק היום זה כמעט 5 ימים זה שלא הצטרכו לעשות שום שינוי בגובה זה אומר שרוב הסיכויים שזה לא גרם שינוי במידות או שיכול להיות שינוי ושנמדוד את כיפת החרסינה/זירקוניה עדיין יכול להיות שינוי נאמר לי שנראה שזה בסדר במיוחד שחזר במהירות אבל יכול להיות שינוי ?

לקריאה נוספת והעמקה

לא סביר שיהיה שנוי נוסף ללא התערבות

23/10/2018 | 16:24 | מאת: שירה

לא הבנתי הסיכוי שיהיה שינוי נוסף בעקבות מפילת הכתר או לא?

19/10/2018 | 20:53 | מאת: מלא דם

שלום. אני יודע שיש לי דלקת חניכיים אפילו דלקת חריפה אני תוך כדי טיפול אבל היום קרהלי משהו שעוא לא קרה לי וקצת מלחיץ אותי.. סיימתי לעבוד פתאום התחיל לי דימום מהחניכיים בלי להפסיק עם כמה שניסיתי לשטוף רק אחרי שעה זה פסק הגעתי לבית עליתי לישון וכשהתעוררתי שוב פעם שטפתי מלא אך ללא הצלחה לעצור את הדימום

לקריאה נוספת והעמקה

ממליצה ללכת לבדיקת חניכיים. דימום ספונטני מעיד על דלקת שמחייבת טיפול

19/10/2018 | 18:01 | מאת: שירה

התחילו לי מדידות הבעיה שפתאום בצחצוח ביום רביעי המאוחרות הכתר נפל . הבעיה שהרופאה תהיה ביום ראשון האם במספר ימים זה זה ישפיע על המדידות ? ותהיה תזוזה של החניכיים והשיניים בינתיים לא שלחו למעבדה כי עושים עון שן בתור נפרד ואז שולחים. זה יוצא כמעט 4 ימים הסיכוי מה שמשהוא זז הימים אילו ונמטרך לעשות הכל מידש או אפילו חלק או סבירות קטנה לזה ?

לקריאה נוספת והעמקה

מספר ימים לא קריטי במקרה זה

18/10/2018 | 09:20 | מאת: קרן

שלום רב, האם כל רופא שיניים רגיל לא רופא מתמחה בחניכיים מורשה על פי חוק לבצע במטופל ניתוחון להארכת כותרות שיניים? תודה מראש

על פי חוק כל רופא שיניים רשאי לבצע כל פעולה בפה

15/10/2018 | 19:09 | מאת: א

שלום, היו לי כאבים בחניכיים בין שני כתרים צמודים. הכאב היה ברמה שמאוד שרף לי שם כשאכלתי . הרופא חשב שזה דחיסת מזון והחליף לי את הכתרים לכתרים זמניים. בדרך הוא גם גילה עששת קטנה באחד הכתרים שהוא ניקה. לאחר כמה זמן התפתחה לי דלקת חזקה מסביב לכתרים והרופא חניכיים עשה לי ניתוחון קטן והוריד את הרקמה. הרופא החזיר לי את הכתרים הזמניים בצורה של גשר של שני כתרים. עדיין יש לי כאב עמום משם. הוא מתגבר יותר כשאני אוכל (לאו דווקא בלעיסה). האם ייתכן כי יש לי עדיין דחיסת מזון? האם גשר קבוע יהיה צמוד יותר? שתי השיניים חלשות ועל כן הרופא הציע גשר למרות שבבודדים יותר נוח לי בתחושה (בגשר מרגיש לי קצת חנק). בצילום הרופא לא רואה דבר בשיניים מלבד רירית קטנה מאוד בסינוסים שהוא חושב שאולי היא דלקת אבל לא יודע בוודאות ואני מפחדת שסתם יפתח שן. האם יתכן כי הכאב הוא מהחניכיים? מה עושים?

לקריאה נוספת והעמקה

יש לוודא שיש יכולת נקוי בין הכתרים כלומר העברת קיסם דנטלי. אם אין יכולת נקוי תהיה שם דלקת

15/10/2018 | 17:39 | מאת: נועה

התחלנו מדידות ל-2 כתרים + שתל החלטנו לפצל ליותר פגישות מאשר וכל שן מדידה אחרת ואז אחרי שנגמור את שלושתם למעבדה בגלל המצב שגם עם אחד היה קצת קשה ושן אחת שאחרי ניתוח הארכת כותרת שלפי דעתה גם לא מושלם שעוד שבועיים שלושה יהיה בהרבה יותר טוב מקווים מאוד ושלא יתברר שלא טוב עדיין המקום אבל נראה במהלך המדידות. ורוצים שיהיו מדויק במיוחד שיש לי רפלקס הקאה האם בזמן הזה שמחכים שנגמור את שלושתם וזה שמור במרפאה עד שנגמור ונשלח למעבדה לא יכול לקרות משהו בינתיים שהמדידה תגיע לא מדויקת ואז נצטרך הכל מחדש והאם זה נראה נכון לעשות ככה אני סומכת ויודעת שאחרי פגישה של כתר אחד כמעט הקאתי אני חושבת שזה נכון הסבירו לי במיוחד במצבי שאהיה מסוגלת והמדידות יהיו טובות ואלך יותר פעמים למרפאה קצר יותר מאשר שלא יהיו טובות בטוח רק השאלה רק בזמן שעד שגומרים את 3 השיניים למדידות ועד ששולחים כי זה הפרש של כמה בערך שבועיים כי קבענו מזמן והחלטנו על השינוי רק עכשיו אחרי שהתחלנו ?

לקריאה נוספת והעמקה

נראה קצת מורכב, אם הכתרים יתאימו זה לא משנה כמה מדידות נעשו. מציעה לשקול נטילת תרופה נוגדת בחילה - שאל את הרופאה בעניין- כדי להמנע מרפלקס ההקאה

שלום, לעתים אני חווה צורך לגרד בבשר בסוף השיניים בלסת התחתונה, גם מימין וגם משמאל. ביומיים האחרונים זה החמיר עד כדי כאב לאחר הגירוד בצד שמאל.( איפה שצומחות שיני בינה). יש מין תחושה שממש ניתן לקלף את הבשר תוך כדי גירוד. אני לא יכולה להפסיד לגרד. איך עליי לטפל בזה, ממה זה נובע?

לקריאה נוספת והעמקה

רצוי לבדוק אם ישנה דלקת באיזור/אם יש תהליך בקיעה של שיני הבינה/אם ישנה אלרגיה למזון מסויים. בכל מקרה הרגל הגירוד מזיק ויד להיבדק על ידי רופא מומחה