שאלות לגבי טיפול בדלקת בכתף

דיון מתוך פורום  אורתופדיה

07/09/2019 | 03:54 | מאת: אופיר

שלום רב, אני בן 49 שוחה ומתאמן בחדר כושר. וסובל זמן ממושך (כשנתיים) מכאבים בכתף ימין כתוצאה מדלקת/ הסתיידות. אציין שלפני כשנה לקחתי קספו 8 (לא עזר) ואח"כ ארקוקסיה (לא עזר). ואז תקופת מנוחה מספורט ופיזיוטרפיה (4-5 חודשים) הנמיכו את הכאבים למינימום (לא עבר לגמרי). אח"כ חזרתי לספורט בהדרגה ואחרי כמה חודשים גם הכאבים חזרו. המשכתי להתאמן עם הכאבים, ולפני כחודשיים הכאבים ממש התגברו כך שהפסקתי שוב פעילות עם הכתף. לפני כחודש רופא משפחה נתן לי אתופן 500 (לא עזר). עכשיו אורתופד המליץ לנסות ברקסין 20 ולהתחיל שוב פיזיוטרפיה. האם ברקסין לא תרופה "חזקה" מידי עם תופעות לוואי ? איזה תרופה נוגדת דלקת עדיפה יותר ? ושמעתי עוד לאחרונה על טיפול בגלי הלם. המרפאות המתעסקות בטיפול כזה מאוד ממליצות (כמובן) ומציינות שנדרש לבצע סדרת טיפולים כדי להבטיח הצלחה מלאה (5-10 טיפולים תלוי במרפאה). האם טיפול כזה אכן מומלץ ויכול לעזור ? האם יפתור את הבעיה לגמרי ? תודה מראש על המענה.

לקריאה נוספת והעמקה

התנאי למתן תשובה נכונה הוא אבחנה מדוייקת "דלקת / הסתידות " אינה אחנה . ברקסין אינה חזקה יותר מצרוות אחרות.. בדךך כלל אם כמה תרופות נגד דלקת לא הואילו סבי רלהניח שאחרות גם לא יועילו.

08/09/2019 | 02:02 | מאת: אופיר

תודה על המענה המהיר. מפרט את סיכום ממצאי האולטראסאונד האחרון שעשיתי: ברוסיטיס בבורסה סובלדלטואיד-סובאקרומיום. מה דעתך לגבי הטיפול בגלי הלם, ששאלתי עליו ?

מנהל פורום אורתופדיה