פורום טיפול בקמטים ועיבוי שפתיים

פורום זה נועד לתת מענה ראשוני על הצערת עור הפנים באמצעות טכנולוגיות רפואיות מתקדמות, הפורום ייתן מענה על שלל הנושאים העוסקים ברפואת עור אסתטית.

אנו מאחלים לכם גלישה נעימה בפורום.

למעבר לפורום לחצו כאן.
249 הודעות
228 תשובות מומחה

מנהל פורום טיפול בקמטים ועיבוי שפתיים

שלום ד"ר, לפני שנה בערך הוזרק לי חומר בשם אלנסה, בצורה לא סימטרית. האם ניתן להמיסו? אם כן,ניתן לבצע את ההמסה אצלך?

לקריאה נוספת והעמקה

היי ענת לא ניתן להמיס אלנסה. ניתן להזריק מים סטריליים ולנסות לדלל את הגושים אבל מהניסיון שלי התוצאות מאוד חלקיות עם בכלל.

27/09/2019 | 08:27 | מאת: דנה

החומצה יצרה שתי גושים נפולים במרכז השפה העליונה האם המסת החומצה (ג'ובידרם) תגרום לזה לעבור ותחזיר את השפתיים למצבן המקורי יש פחות מחצי מזרק בשפה העליונה.

לקריאה נוספת והעמקה

היי דנה הרבה פעמיים קצת עיסוי מקומי ולחיצות יכולים להשטיח את הגושים. בכל מקרה המסה גורמת לספיגת החומצה. ממליץ להתייעץ עם הרופא המזריק .

25/09/2019 | 18:35 | מאת: רוני

היי מוני זה שוב אני לגבי השאלה הקודמת על הצלקת בשפה כתוצאה מהזרקה,אינני בטוח שזה צלקת ועברתי 6 המסות במקום ועדיין זה לא ירד וזה פוגע לי מאוד בביטחון העצמי ובדיבור,מכייון ו״הגוש״-״צלקת״ מושך את השפה כלפי מטה.. והשפתיים איבדו את הסימטריה ממזמן..מה אפשר לעשות..? אני רק רוצה שהם יהיו סימטריות ולהפטר מהגוש הזה..(עברתי גם סונר שפתיים שלא מעיד על רקמה צלקתית או משהו בעייתי)

לקריאה נוספת והעמקה

רוני האם אתה בטוח שהוזרק לך חומצה ולא סיליקון? אני לא נתקלתי במקרה כמו שלך אבל זה לא אומר כלום. ממליץ שתנסה לברר עם הרופא איזה חומר הוזרק לך ותפנה לחברה שמייבאת אותו. כל חברה עובדת עם רופאים בעלי ניסיון שאולי יוכלו לייעץ לך.

14/09/2019 | 22:38 | מאת: אניס

שלום ד"ר , אני בת 23 וסובלת מדלקת מפרקים וכתוצאה מכך נוטלת תרופות מרשם (פרדניזון,מתותרקסאט,פלקוויניל) מניחה שאתה מכיר אך בכל זאת זה סטרואידים ותרופות המדכאות את המערכת החיסונית .. האם אני יכולה לעבור מילוי שפתיים או שקעי עיניים? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

היי אניס רצוי כמובן להתייעץ עם הראומטולוג המטפל אבל למיטב ידיעתי אין מניעה. רק לקחת בחשבון שיתכנו בצקות באזור ההזרקה ואולי יותר שטפי דם מהרגיל(מניסיוני). מומלץ כמויות קטנות ואם ניתן עדיף להשתמש בקנולה

16/09/2019 | 12:05 | מאת: אניס

תודה רבה על התגובה. 2 רופאים אמרו שכן ו2 רופאים אמרו שלא.. למה השוני בדעות? והאם אתה מבצע גם את הטיפולים האלו? אם כן אז אשמח למספר טלפון

באיזה עיר אתה עובד , ומה העלות של הטיפול ?

לקריאה נוספת והעמקה

אנחנו עובדים בתל אביב אנא התקשר למרפאה לקבלת פרטים 036045777

30/07/2019 | 08:35 | מאת: רונה

ד״ר שלום, לפני כשנה הזרקתי חומצה היאלרונית בשפתיים. בהתחלה הכל היה בסדר ועם הזמן החומצה ירדה (מהר למדי) מאז, כבר 3 פעמים קרה לי שקמתי בבוקר עם נפיחות באיזור מסוים בשפה (כל פעם באיזור אחר). הלכתי למקום שעשיתי בו את הבזרקה אך נאמר לי שדבר כזה לא קורה לאחר חומצה.. הלכתי לרופא משפחה, גם הןא לא ידע מזה בדיוק ולא נתן לי תשובה. השאלה שלי היא האם דבר כזה יכול לקרות בגלל הזרקה? או שאולי זה בגלל משהו אחר שאני לא מןדעת אליו.. מציינת שהנפיחות יורדת לי באותו יום ולמחרת קמה עם נפיחות באיזור אחר השפתיים, ככה בערך במשך שלושה ימים. מצרפת לך תמונה מהפעם האחרונה שזה התנפח. אודה לתשובך.

לקריאה נוספת והעמקה

היי רונה זאת תופעה לא נפוצה וקשורה כנראה למרכיב בחומצה אשר אחראי על חוזק הקשרים המולקולרים שמו Bdde. זה יכול לקרוא חודשים ואפילו שנים לאחר הזרקה. הטיפול הוא אנטיאלרגי במקרים הקלים. במידה והנפיחות קבוע וישנם גושים יתכן ומדובר בביופילם שזה למעשה זיהום מאוחר ודורש טיפול אנטיביוטי. בקיצור לא לדאוג מעבר לפן האסתטי זה חסר משמעות בשלב זה. ממליץ שתבררי איזה חומר הוזרק לך ותמשיכי טיפולים אצל רופא מיומן.

30/07/2019 | 09:14 | מאת: רונה

תודה רבה על תשובתך. רופא מיומן אתה מתכוון לכזה שמזריק את החומצה? כלומר, לברר איזה חומר, ללכת לרופא שמזריק חומצות והוא יוכל לטפל בי?

רופא מיומן אני מתכוון שרופא שיודע לטפל בתופעות לוואי ובסיבוכים אפשריים. חשוב שיהיה לך רופא שתוכלי לסמוך עליו ותוכלי לפנות בעת הצורך. חשוב לקבל תשובה ישירה ולא דרך היועצות.תמיד כדאי לשאול ולדעת מה סוג החומצה שהוזרקה לך.

23/06/2019 | 23:11 | מאת: רוני

היי דוקטור לפני כשנתיים עברתי טיפול בהזרקה של מזרק אחד, לאחר 4 המסות אינטנסיביות שעברתי נראה לי שנוצרה לי מן צלקת בצד ימין בשפה העליונה מבפנים שגורמת להראות כמו גוש שמושך את השפה כלפי מטה והצד שני נראה ריק מה שגורם לאי סימטריה בשפתיים,אני חסר אונים מה אפשר לעשות??

לקריאה נוספת והעמקה

רוני אני מבין את התסכול שלך. יתכן וניתן על ידי שבירת הצלקת והזרקה איטית של חומצה היאלורונית במנות מדודות לשפר את המצב. אני ממליץ שתפנה לכירורג פלסטי שיוכל לתת לך מענה הולם

שלום ד״ר, הוזרק גובידרם 3, לא פעם ראשונה.שיטת ההזרקה הייתה שונה מהרגיל ״טכניקה רוסית חדשנית״ במהלכה הוזרק החומר במספר מרובה של דקירות בנוסף הוזרק לאזור קשת השפה לתחימה, מאז אזור זה כואב מאוד ושפה מאוד נפוחה, האם ניתן להמיס רק חלק מהחומצה או שהכל יורד בהמסה?

לקריאה נוספת והעמקה

במידה ויש כאבים ולא ניתן להמתין עד שהחומר יתרכך אז אין בעיה להמיס רק חלק. צריך להזריק לגוש, לפעמים מופיע בצקת קלה שחולפת תוך מספר ימים. דרך הגב אין בעיה להמיס גם אחרי חודשים חומצה היאלורונית

תודה על תגובתך, האם יש נפיחות/ בצקות/ שטפי דם בעקבות חומר ההמסה?

בהחלט עלול להיות. צריך להזריק בעדינות ולתוך הגוש.

16/05/2019 | 19:54 | מאת: הדר

שלום לך, האם קיים סיכון ממשי להזרקת חומצה הילארונית בזמן הריון (שליש ראשון)? האם האזורים המוזרקים נוטים ״להתנפח״ יחד הנפיחות הנוצרת מטבעה בהריון ? מתלבטת האם לחדש הזרקות טרם ההריון (אף, שקעי עיניים, שפתיים), אודה לחוות דעתך

לקריאה נוספת והעמקה

אין סיכון ממשי בהזרקה של חומצה. רוב הרופאים יעדיפו שלא להזריק במיוחד בשליש הראשון אבל אני מניע מבחינת ה FDA . בכל מקרה אם ניתן אז עדיף ללא לידוקאין. לאורך השנים יש כל מיני תופעות שלא תמיד מוסברות כך שיתכן בצקות שעלולות להופיע בהקשר להריון, מחלה או ללא קשר. אני אישית מעדיף שלא להזריק בהריון בכלל.

13/05/2019 | 17:15 | מאת: מאייי

שלום רב, אני שמה לב שקיימת בעולם מגמה לטפל בעזרת חוטי אפטוס, בדקתי עם עשרות רופאים בארץ האם מצבעים טיפול של מתיחת זווית העין/גבה, והרמת ועיצוב באף בעזרת החוטים, ואף אחד לא מבצע את הטיפול למעט אחד שאמר לי שמאחר ואני צעירה (29) החוטים לא יחזיקו ויש צורך בבוטוקס לשיתוק השריר. 1) האם זה נכון חייב לבצע גם בוטוקס באזור הגבה? 2) יש מניעה כלשהי בארץ מלטפל בשיטה זו?

לקריאה נוספת והעמקה

לא חושבת שיש מגמה כזאת למעשה אני דווקא מתרשם שיש ירידה בשימוש מופרז בחוטים בכלל בעולם המערבי זה נכון שככל שהשרירים יותר חזקים החוטים יחלשו עקב הפעולה החוזרת ונשנית על השריר. אל תשכחי שהחוט בדרך כלל לא מקובע לכלום אלה מוחדר לרקמה. יש מספר רופאים בארץ שמבצעים דברים יפים עם חוטים אבל לא יודע להמליץ לך על משהו ספציפי. המגמה בעולם שהחוטים משמשים כתוספת לבוטוליניום וחומצה ולא במקום ברוב המקרים.

11/04/2019 | 22:10 | מאת: בוטוקס

ד"ר שלום !!! אני חודשיים אחרי בוטוקס 3 אזורים . רוב הקמטים חזרו לתפקד כמו שהיו בהתחלה !!! זה הגיוני ? בנוסף יש לי תופעה מוזרה של תפיסת שריר בין הגבות ! או שגבה אחת נתקעת למעלה ומשתחררת אחרי כמה שניות או שתי הגבות עולות באמצע ונוצר מראה שאני עצובה ! מוכר תופעה כזאות ? אני פוחדת שזה יישאר ככה !!!!

לקריאה נוספת והעמקה

בוטוליניום משפיעה בין חודשיים לשישה. מאוד תלוי מה רמת הבעות הפנים שלך. כמו כן לספורטאים זה מחזיק פחות.ככל שמתמידים המרווח בין ההזרקות הולך וגדל כך שלאחר כמה שנים הבוטוליניום יחזיק יותר עקב החלשות השריר. כל התחושות שאת מתארת ייעלמו ברגע שהעצבים יתאוששו לחלוטין והכל יחזור לקדמותו.

24/05/2019 | 17:28 | מאת: להב

שלום, כשאתה מציין שהשריר הולך ונחלש, מה זה אומר? מה ההשפעות על המראה החיצוני לטווח ארוך אם מפסיקים להזריק אחרי שנים?? תודה.

ככל שהשריר נחלש תהיה פחות פעילות ופחות קמטים. אני מניח שבגילאים מבוגרים יש עוד מרכיבים להיווצרות הקמטים ולכן לא בטוח שנראה שינוי. בכל מקרה המלצות משרד הבריאות זה להזריק עד גיל 65 בוטוליניום כך שהתפקוד של השריר יחזור בהדרגה

25/03/2019 | 14:25 | מאת: Unknown

ד"ר שלום , אני חודשיים אחרי עיבוי שפתיים עם חומצה היאלורונית , מרגישה שהחומצה נספגה טיפה ואני מרגישה שיש לי גוש קטן בתוך השפתים שלא נראה לעין ולא בולט החוצה . רק אני יכולה להרגיש אותו במימוש או עם השיניים. והוא די מציק ... האם גוש מסוג זה נספג לבד? למה נוצר גוש ואיך מטפלים בו? האם הוא מהווה סיכון מסוים ? אשמח לתשובתך, תדה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך החומצה מוזרקת לשפתיים במינונים קטנים בצורת גושים במקומות מיוחדים. לפעמים שי.תגובה של.הגוף.וזה עלול להשאיר גוש. אין בזה סכנה ומעבר לאי נוחות זה חסר משמעות.ניתן ללחוץ על זה ועל ידי זה לשנות את הצורה. אפשר להמיס אותו דבר שעלול לפגום בסימטריה. אני ממליץ שתפני לרופא המזריק לבדיקה אך לרוב נסתפק בהמתנה בלבד עד לספיגת החומצה.

22/03/2019 | 09:23 | מאת: Anny

ד"ר בוקר טוב , שאלה שמטרידה אותי , אשמח לתשובתך . האם יש מצב שייתפתח סיבוך חודש אחרי עיבוי שפתיים ? אם מרגישים בתחושה כללית לא טובה יכול להיות שזה קשור להזרקה ? אם כן , מה הסיבוכים האפשריים ? ולמה ? מתי אפשר להניח שהכל בסדר ולא לדאג למראה החדש? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

התחושה הכללית הלא טובה לא קשורה לחומצה. יתכן ואת מאוד לחוצה ומאוד לא שלמה עם החומצה והדבר גורם לך.לאי שקט. לא צפוים סיבוכים משמעותיים. לפעמים יש.תגובה אלרגית מאוחרת שהביטוי בעקרו נפיחות השפה חודשים אחרי ההזרקה. זה חולף מעצמו תוך זמן קצר .זה די נדיר. את יכולה להיות שקטה ורגועה.

ד"ר כבר ציינתי את שאלתי בפורום מנוסף , אשמח לקבל את הידע שלך בנושא. האם חומצה היאלורונית פרינסס ניתנת להמסה על ידי היאלורונידאז? ומה הסיכונים להמסה? ולפי נסיונך כמה זמן מחזיק חצי מזרק חומצה פרינסס בשפתיים שמחולק לעליונה ותחתונה ? עד כמה חודשים הכי הרבה?

לקריאה נוספת והעמקה

פרינסס חומצה טובה וותיקה. חצי מזרק מחולק ישאר בין 3 ל6 חודשים. אין שום בעיה להמיס. אני ממיס די הרבה מעבר לנפיחות ומאוד נדיר תגובות אלרגיות ךהיאלורנידז לא שמעתי ולא נתקלתי בתגובות אחרות.

תודה רבה ד"ר ! תשובתך עזרה לי מאוד

19/03/2019 | 09:52 | מאת: Janna

ד"ר שלום, אני חודש וחצי אחרי עיבוי שפתיים , יש לי שאלה שמציקה לי מאוד . אני מתעוררת בבוקר כל יום ומגישה שהשפתיים שלי נפוחות וקצת קשות ובמהלך היום זה משתחרר וחוזרות להיות רכות וטבעיות יותר . האם זו תופעה נורמלית ? בנוסף , איך אפשר לזרז ספיגה של חומצה בשפתיים ? יש לי חצי מזרק שמחולק לתחתונה ועליונה .

לקריאה נוספת והעמקה

היי עדן אני מכיר את התופעה , יש כל מיני הסברים אבל לא ברורה הסיבה. עם הזמן זה חולף. לא ניתן לזרז ממש את ספיגת החומצה אבל ניתן להמיס אותה על ידי זריקת היאלורונידז שהוא אנזים שאחראי על פרוק החומצה.

שלום ד"ר מוני , לפני חודש עברתי עיבוי שפתיים ואני לא מרוצה מהתוצאה מנסיונך כמה זמן מחזיק חצי מזרק חומצה בשפתיים הרוב בעליונה וקצת בתחתונה ? חומצה מסוג פרינסס . אשמח לתשובתך ... תודה לך מראש

לקריאה נוספת והעמקה

היי עדן החומצה מחזיקה בממוצע כ 6 חודשים פחות או יותר.בהדרגה היא נספגת ויתכן והצורה תשתנה

19/02/2019 | 09:35 | מאת: Sharon

לפני 5 ימים עשיתי עיבוי שפתיים בחומצה היאלורונית , כבר ביום השני שמתי לב לוריד נפוח בתוך השפה העליונה הפנימית 0 מרגישה כוריד כי הוא נפוח לאורכו ולא גושי ) . אציין שהוא לא בולט החוצה אך הוא נפוח וכואב ואני מרגישה אותו בזמן דיבור או נגיעה עם הלשון . האם זה משהו טבעי ? זה עובר ? בנוסף , מתי מקבלות השפתיים את הצורה הסופית שלהם ? יש לי ממה לדאוג שהצורה עוד תשתנה אחרי 5 ימים מההזרקה ? תודה על התשובה .

לקריאה נוספת והעמקה
19/02/2019 | 10:41 | מאת: שפתיים

היי שרון יתכן והחומצא לוחצת על הוריד ולכן הוא בולט. בכל מקרה עם מסגזים מקומיים לא עוזרים אז מומלץ לחזור לרופא בכדי שירא ואולי ישקול המסה . צורת השפתיים הסופית תיקח כש 7עד 10 ימים למרות שהרבה פעמים אפשר לראות מידי . השינוי לא מאוד משמעותי

20/02/2019 | 18:30 | מאת: Sharon

תודה ד"ר כל המענה, האם זה מסוכן שהחומצה לוחצת על וריד ? זה אמור להשתפר עם הזמן או שחייב המסה ? תודה שוב

שרון אני רק מנחש. רופא חייב לבדוק אותך. זה מציק לך ואולי ניתן לפתור את זה בקלות? אולי רק עיסוי מקומי? אולי זה משהו אחר. אני חושב שזאת חובתך לפנות לרופא בכדי שיבדוק אותך. בחסימה עורקית עלולה להוות בעיה רצינית. גם חסימה ורידית עלולה לגרום לפגיע אסתטית.

08/02/2019 | 07:51 | מאת: לן

ד״ר שלום, לפני כחודשיים הזרקתי חומצה היאלרונית לשפתיים ואתמול התעוררתי שחצי שפה עליונה שלי נפוחה מאוד, במהלך היום זה ירד והבוקר התעוררתי שכל השפה העליונה שלי נפוחה. האם זה יכול להיות קשור להזרקת החומצה? יש לציין שההרגשה כאילו הזריקו לי היום את החומר.. השפה קשה וטיפטיפב כןאב כשנוגעים. תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

אשמח אם תצייני את שם החומצה. תגובה מאוחרת יכולה להיות. בדרך כלל אין לזה משמעות רפואית אלה רק אסתטית.לפעמים זה קורה סביב מחלה וירלית כשהמערכת החיסונית טיפה מוחלשת. אפשר לקחת כדור אנטיאלרגי אחד ביום כמה ימים. זה בדרך כלל חולף תוך ימים ספורים. ממולץ לעדכן את הרופא המזריק.כמובן שאם זה מחמיר או לא משתפר יש לגשת לרופא המשפחה לאיפול נוסף

08/02/2019 | 19:48 | מאת: לן

היי, לא זוכרת בדיוק את שם החומצה אבל זאת החומצה הישראלית.. והלכתי לרופא משפחה, בנתיים נתן לי כדור נגד אלרגיות

05/12/2018 | 16:36 | מאת: שני

אשמח להבין מה הפתרונות שיש על מנת לפתור בעיה של הזעת יתר למערה בכפות הידיים.

האם קיימת אפשרות לאחר הטיפול במכשיר הmiradry לקבל הזעה מפצה ?

היי יובל מאחר ומכשיר במירדריי עובד מקומי רק על הבלוטות זעה בבתי השחי שהם רק 2% מסהכ הבלוטות בגוף.ובנוסף.אין פגיע בעצב (כמו בניתוח) אז הסיכוי לזעה מפצה מאוד נמוך עם בכלל

17/07/2018 | 17:45 | מאת: נדיה

האם יש המלצה על רופא שממיס סיליקון בשפתיים?

לקריאה נוספת והעמקה

לא ניתן להמיס סיליקון. אפשר להוציא ד"ר אריק איימס וד"ר אלדד מור מאוד מיומנים העלות מאוד גבוה אבל תבררי מול הרופאים.

שלום רב, מכינה סירום ויטמין C קטן לעצמי בבוקר, עם ויטמין E וחומצה פרולית (נמכר בכל מקום בכל מקרה). את הפרולית היית ממיסה בגמעט גליצרים במקום באלכוהול , כדי לא לייבש את העור. הבנתי שגליצרין מושך לחות מהעור החוצה , האם זה נכון? ובמידה ומחליפה אותו באלכוהול, איך לגרום לאלכוהול להתאדות מבלי שהחומצה הפרולית תתחמצן או תהפוך ללא אפקטיבית תוך כדי? תודה מראש!

לקריאה נוספת והעמקה

היי אני מתנצל שאלה הרבה מעבר לידע שלי. אולי ניתן לשאול רופא עור או רוקח

שלום ד"ר, האם יש מניעה לטפל בגלי רדיו לאחר או במקביל להזרקות בוטוקס וחומצה היאלורונית? ואם מהבחינה הזו יש הבדל בין השניים? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

בעקרון תמיד מומלץ להזריק לאחר טיפול עם מיכשור בין גלי רדיו לבין אם זה לייזר או ipl . בעקרון אני חושב ששבועים לאחר בוטוקס וחומצה לא תהיה בעיה. אין ממש מחקרים וגם צבחינה פיזיולוגית לא אמורה להיות בעיה

שלום ד"ר, האם ניתן לעשות הזרקות בוטוקס וחומצה היאלורונית במקביל להתעמלות פנים? (שמטרתה למצק העור ולהפחית קמטים). או האם ההתעמלות תפגע באפקט של ההזרקות? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

התכוונתי לשאול שתי שאלות, אחת לגבי התעמלות פנים והזרקות, וזו השנייה: אודה לך על תשובות לשתיהן 1.כמה זמן החומצה נשארת בגוף, כלומר מתי כבר ניתן לדעת בוודאות או לפחות להניח שאיננה? 2.האם יש שוני בעמידותה בין אזורים שונים כמו שפתיים או קמטי חיוך? 3.האם ייתכן שהזרקה בשפתיים מחזיקה מספר שנים?

בממוצע החומצה מחזיקה כשנה . לפעמים יכולה להשאר יותר זמן. תלוי ביצרן, סמיכות החומצה אזור ההזרקה ולפעמים זה אינדיווידואלי. אין בדיקת דם לגילוי שאריות חומצה. אנחנו מתאימים את סוג החומצה לאזור המוזרק. ככל שהחומר יותר סמיך יתמוסס לאט יותר. באזורים שיש הרבה מימיקה החומצה תחזיק פחות זמן. למשל באזור השפתיים לרוב החומצה מתמוססת ברובה אחר חצי שנה. לא מכיר חומצה שיכולה להשאר בשפתיים מספר שנים. דווקה בשפתיים היא מחזיקה פחות זמן. לכן נהוג יתכן וזה סיליקון או חומר בלתי המתכלה שהיה בשימוש פעם. חומרים שאמורים להחזיק יותר זמן כגון רדיאס ואלנסה לא מקובל להזריק לשפתיים אסור להזרקה בשפתיים .

מטרת הבוטוליניום טוקסין זה להחליש את השריר בכדי לא להבליט את הקמטים. אני מודה שאני לא מבין בתעמלות שרירי הפנים אבל הגיוני שכל פעילות יתר של השרירים דווקה יחזקו אותם. כנ"ל לגבי החומצה המוזרקת בין הקמטים אבל פעילות יתר תעודד את ספיגתה .

שלום ד"ר, האם ניתן לשלב רטין A עם טיפול גלי רדיו או יש להפסיק את הרטין A? (משתמשת ברטין מזה שנים באופן משביע רצון ורוצה לנסות גלי רדיו ). תודה

לקריאה נוספת והעמקה

בעקרון אין בעיה אבל קחי בחשבון שכנראה שהאדמומיות לאחר הטיפול בגלי רדיו תהיה עזה יותר ותמשך יותר זמן.

17/12/2017 | 22:13 | מאת: יאנה

שלום ד"ר, האם מכשיר גלי רדיו ביתי יכול להשיג תוצאות טובות בשיפור נפילה קלה באזור התחתון בפנים, ובשיפור מראה העור? תודה

אני לא מאמין שגלי רדיו בעלי עוצמה נמוכה יכולים להשיג תוצאות. לא מצאתי אף מאמר רפואי התומך בשיפור אבל אשמח לשמוע אם זה יעבוד אצלך.

17/08/2016 | 00:41 | מאת: שני

שלום, רציתי לשאול אני דיי רזה בכללי אבל העלתי 5 ק"ג לאחרונה(אני בת 37) האם העליה במשקל יכולה לגרום לנפילת הפנים מאזור צידי הפה לסנטר? האם יש קשר? כי אני רואה שם נפילה אם אעשה דיאטה לא תהיה הנפילה הזו של הפנים?

לקריאה נוספת והעמקה

היי שני קשה לתת יעוץ רק על פי התיאור אבל בהחלט יכול להיות. לא בהכרח דיאטה תשנה את המצב. אין לנו שליטה היכן יצטבר השומן בזמן עליה והיכן המצבורים יפחתו בירידה במשקל. ממליץ שתפני ליעוץ מסודר לרופא אסתטי באזור מגוריך שגם יוכל להמליץ לך על פתרון

16/08/2016 | 08:16 | מאת: שירן

שלום רשמתי לך על קמטים בברכים.רשמת שזה עודף עור ואולי גלי רדיו יעזרו. אם יש לי אך לא הרבה תודה לאל. האם דיאטה תעזור (כי עליתי 4-5 ק"ג לאחרונה) ? האם ספורט יעזור? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

היי שירן אחד מהסיבות להיווצרות קמטים בגיל צעיר זה דווקא איבוד נפח(ירידה במשקל) . ספורט אינטנסיבי יכול להעלות את מסת השריר ולשפר את המראה. אני מרגיש שבמקרה השלך מאוד קשה לתת יעוץ רציני בלי לראות מה המצב לאשורו. מאחר והנושא מטריד אותך תפני ליעוץ פלסטיקאי אסתטי ליעוץ רציני יותר בהצלחה

14/08/2016 | 20:34 | מאת: דודו

חוץ מניתוחים,איזה אפשרויות יש להיפטר מסנטר כפול ובלי סכנת פגיעה במראה ?

היי דודו ישנם מכשירים על בסיס גלי רדיו או לייזרים שממצקים וחלקם יכולים להרוס תאי שומן ניתן גם להזריק מקומי חומרים שהורסים את תאי השומן לי אישית אין ניסיון בנושא הזה

07/08/2016 | 20:34 | מאת: שירן

שלום, בת 37 יש לי צניחה קלה של הפנים (הלחי התחתונה לכיוון מטה ) כאילו אני צריכה מתיחה קלה בחלק התחתון של הפנים ויש לי קווים קלים שיורדים מהאף לכיוון הפה די קלים. עכשיו השאלה שלי האם הזרקה של חומצה היאלורונית בקווים שיורדים מהאף לכיוון הפה יכולים להראות שהלחי יותר מורמת ? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

היי שירן בכדי להרים את העור העודף בפנים ובאזור הקמטים שסביב האף והפה רצוי להזריק דווקא בלחי עליונה עצמה קרוב לעצם הלחי. הזרקה רק לקמטים תמלא אותם ללא השפעה על הלחי . רצוי שתגיעי ליעוץ ולאחר בחינה, הרופא יסביר לך אזורי הזרקה מומלצים לתוצאות המקוות.

07/08/2016 | 19:36 | מאת: שני

שלום אני בת 36 יש לי קמטים בברכים כשאני עומדת ישר, כמו צניחה קלילה של העור. האם חומצה היאלורונית עוזרת לכך? האם רטין A יכול לעזור? רב תודות

לקריאה נוספת והעמקה

היי שני הקמטים בברכיים נגרמים עקב עודף עור. ניתן לנסות חומצה היאלורונית אך יתכן וידרשו כמויות גדולות ולא ברורה לגמרי התוצאה. לי בכל מקרה אין ניסיון בזה. ניתן לבצע מיצוק על ידי מכשירים של גלי רדיו ,שאיבה או ניתוח להסרת עודפי העור. תלוי במצב.

05/08/2016 | 21:41 | מאת: דודו

האם תרגילי הפנים שמופצים ברשתות לאימון שרירי הפנים אכן יכולים להביא להסרת קמטים והצערת עור הפנים ??? ,ואם מכשירי העיסוי לפנים, וטיפולי הקוסמטיקה יכולים להחזיר את מראה הפנים ב 5-10 שנים אחורנית ??????

לקריאה נוספת והעמקה

היי דודו אין שום מחקר מבוסס ורציני על שיפור בקמטים על ידי תרגילי פנים או מכשירי עיסוי. דווקא החלשת השרירים תביא לתוצאות של הפחתת קמטים

05/08/2016 | 17:07 | מאת: שני

שלום, אני צעירה בת 38 רציתי לדעת ומקווה שתדע לענות לי על כך, אם הזרקתי חומצה היאלורונית מתחת לעיניים וזה גם קצת על הלחי שקרובה לאף (כלומר מתחת לעיניים וקצת למטה מזה) לי נראה שזה קצת יותר מידי בצד אחד, שאלתי היא, אם אני רוצה להמיס אפשר גם אם עבר קצת זמן של חצי שנה מאז ההזרקה? שאלה נוספת, אם אני עושה דיאטה קטנה של 2-3 קג שרוצה להוריד האם זה בעייתי כשיש חומצה היאלרונית בפנים ובפרט מה שתיארתי לך או שהשומן יירד שם בהדרגה כמו בכל חלקי הפנים ובכלל האם חומצה היאלורונית שהוזרקה מושפעת מדיאטה? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

היי שני אנחנו פחות אוהבים להמיס מאחר ולאנזים שאנחנו מזריקים ישנן תופעות לוואי כגון אלרגיה ,בצקות ואדמומיות ולא תמיד ניתן לשלוט על כמות החומר שיומס. עדיף אם כבר להוסיף. בכל מקרה במידה והרופא המטפל מרגיש את החומר במישוש ניתן להזריק ישירות לתוכו בכדי להמיס גם לאחר חצי שנה. החומצה מתקבעת בהדרגה מתמזגת ומומסת עם הזמן. הדיאטה לא בהכרח תשפיע על החומצה כמו על השומן כך שלא ניתן לחזות מה יהיו התוצאות בסוף הדיאטה .

29/07/2016 | 01:17 | מאת: שירן

שלום, תוך כמה זמן נספגת חומצה היאלורונית שהוזרקה בפנים (מתחת לעיניים, ואפילו גלשה לכיוון הלחי)? יש לי טיפה יותר ממה שרציתי ולכן שוקלת אם לגשת להמיס את זה או פשוט לחכות שתיספג בגלל זה שואלת תודה

לקריאה נוספת והעמקה

זה ממש אינדיוידואלי תלוי בספיגה ,מיקום מימיקה ועוד.במידה וזה לא שטף דם ומציק לך היתי ממליץ שתחזרי לרופא. לפעמים מסיפים חומצה דווקא מסביב בכדי לטשטש. ולפעמים צריך להמיס בעדינות ומקסימום בשלב מאוחר יותר להוסיף.אני היתי ממליץ להמתין עד חודשים בכל מראה בכדי לראות שינוי אם את יכול לסבול.

29/07/2016 | 00:10 | מאת: לינוי

שלום דר פרידמן, יש לי שאלה, מה יכול לגרום להרמת הלחי כמו סוג של מתיחה שהוא לא ניתוחי אך הוא כן יעבוד ? אני בת 37 ויש לי נפילה קלה. נ.ב חשוב לי שיהיה טבעי אשמח לתשובה תודה רבה

היי להרמת הלחי נהוג להשתמש בחומצה היאלורונית סמיכה בהזרקה לעומק ממש על העצם.גובה ההרמה תלוי באיכות החומר,נקודות ההזרקה ובכמות החומר בין השאר.

28/07/2016 | 23:34 | מאת: סתיו

שלום , האם הליך המסה של חומצה היאלורונית הוא מסובך? כיצד מתבצע ? איך אפשר לדעת שיורידו (ימיסו)כמות מספיקה של חומר? האם יכולים לשלוט בכמות ההורדה שזה ייראה טוב ולא פתאום ימיסו יותר מידי? בבקשה תשובות. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

במידה וההמסה הינה לצורך אסתטי כגון גוש בולט נהוג להזריק מעט חומר לגוש עצמו. ניתן לחזור על הפעולה לאחר שבועים אם יש צורך. לא ניתן.לשלוט בכמות החומר שיומס ולכן מזריקים כמות קטנה. תופעות לוואי הם בעקר מקומיות כגון בצקת למספר ימים באזור.תגובה אלרגית חריפה נדירה אבל קיימת

01/02/2017 | 23:45 | מאת: מורר

Hdd jjhf just hb?

27/07/2016 | 14:44 | מאת: דנה

שלום, השאלה שלי כזו , כמזריקים חומצה היאלורנית, ועבר זמן של 3 חודשים האם אני עדיין יכולה להמיס/להסיר? והאם אפשר להמיס חלק ממנה או כשמורידים חייב להמיס את כל מה ששמו? הוזרק באזור מתחת לעיניים והגיע טיפה ללחישמתחת לעין. בצד אחד טיפה יותר מהשני. אשמח לתשובה . תודה

לקריאה נוספת והעמקה

היי דנה ניתן להמיס חומצה לאחר 3 חודשים בתנאי שמרגישים וממששים את זה. נהוג להמיס בהדרגה עם כמות קטנה יחסית ואם צריך לחזור על הפעולה, ולכן יתכן וזה ימיס רק חלק .

23/07/2016 | 16:52 | מאת: טלי

שלום, בת 37 יש לי בצידי הפה יותר בצד אחד מאשר בצד השני כאילו נפילה של הזוית הפה כלפי מטה מה ניתן לעשות? בוטוקס? חומצה היאלורונית? איך משפרים מצב זה?

לקריאה נוספת והעמקה

היי טלי ניתן לטפל בירידה בזווית הפה בעקר על ידי מילוי עם חומצה היאלורונית. יתכן וכדי לקבל תוצאה טובה יהיה צורך גם במילוי קו הלסת או הלחי למתיחת עור . ניתן לשלב בוטוקס אבל לרוב אין צורך.

23/07/2016 | 16:49 | מאת: דנה

שלום, אני בת 37 צעירה ויחסית רזה, אך לאחרונה העלתי 5 ק"ג ופתאום אני רואה קמטים באזור הברכיים, ז"א מה שהעלתי בא לידי ביטוי ברגליים ,ובברכים איפה שהפיקה יש כעת טיפה קמטים שנוצרו ובעיקר כשהרגל ישרה, האם לדעתך הורדה במשקל תעזור ככה הרגליים פחות ישקלו ולא יהיו שם קמטים? או מה יכול כן לעזורר כדי להעלים קמטים?

לקריאה נוספת והעמקה

היי דנה יתכן שדווקא עקב ירידה במשקל הקמטים יבלטו יותר מאחר והנפח של השרירים והשומן שמתחת קטן ואז יווצרו עודפי עור. יתכן ופעילות גופנית תעזור אבל לא בטוח. לפעמים גם טיפולים של גלי רדיו יכולים לשפר את המרקם ולגרום למיצוק עדין של העור. במקרים מסוימים ניתן לבצע ניתוח, כמובן לאחר יעוץ פלסטיקאי.

22/07/2016 | 08:21 | מאת: מורן

שלום ד"ר, אני בת 32, חושבת לעשות מילוי ועיצוב עצמות לחיים. בהתלבטות שלי היא בגלל שהעור שלי מוגדר כיחסית רגיש. ובאיזור הלחיים יש קצת נטייה לאדמומיות/קופרוז נימי דם, ונקבוביות מורחבות.. מה דעתך? האם במקרה כזה אפשר עדיין לעשות מילוי או שעדיף להימנע??

לקריאה נוספת והעמקה

היי מורן. הדאגה שלך מובנת. באופן עקרוני אין בעיה להזריק לעור עם נימים או רוזצאה. ההזרקה עצמה ללחיים עמוקה ולפעמים הבעיה היא בכלי הדם שנמצאים בעומק. גם אם יש שיטפי דם הוא עובר תוך מספר ימים. ניתן להזריק ללחיים עם קנולה ואז יש נקודה חדירה בודדת בכל צד ומזריקים לאורך הקנולה. זה מפחית משמעותית את הסיכוי לדימום. אני ממליץ לך להגיע ליעוץ ובו הרופא יראה , יתכנן וימליץ לך על הטיפול המתאים לך ביותר.

01/05/2016 | 03:32 | מאת: מיכל

קצת שאלה שונה אך קשורה לשפתיים ומקווה שתוכל לענות. יש לי נקןדה לבנה בשפתיים עקב לייזר שגלש על השפה וככל הנראה גם חשיפה לשמש גרמה לכך. אני שמה קרם הגנה על המקום כל הזמן אבל עדיין זה מתסכל עד מאד. יש אולי דרך לגרום לנקודה להעלם? על ידי חומר שימריץ את זרימת הדם שבשפה? ואם לא, פילינג יכול לעזור במקרה כזה? תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

היי מיכל כל טיפול בלייזר או פילינג יחמיר את הבעיה לדעתי מאחר וחסר פיגמנט. אוכל להמליץ לך על טיפול של אינה בן נון אחת המומחיות בארץ לטיפולי מיקרופיגמנטציה רפואית תחפשי בגוגל קעקוע רפואי או תתקשרי ל037172333 בהצלחה

07/04/2016 | 13:34 | מאת: גלי

שלום ד"ר, 1.האם ניתן למלא קו לסת ברדיאס לאחר מילוי קל בסטילאג' מדיום, או האם צריך לחכות תקופה עד שהחומר ייספג? (עשיתי מילוי בסטילאג' אבל אני לא רואה מספיק שיפור. הייתי רוצה למלא עוד את קו הלסת וכן את הלחיים). 2. האם רדיאס הוא חומר פחות עדין מחומצה הילארונית? קראתי שלעיתים נוצרים גושים בעקבות מילוי רדיאס. אני בת 42. אציין כי יש לי נפילה קטנה בלבד באזור הלסת. ובלחיים אני רוצה מעט נפח בלבד. אודה לך על תשובה מפורטת ככל שניתן. יום מצוין ותודה.

לקריאה נוספת והעמקה

היי גלי רדיאס הוא חומר מילוי על בסיס נגזרת של סידן ובשונה מחומצות היאלורוניות רגילות לא ניתן להמיסו. הוא כן מתפנה בהדרגה מהגוף אבל אחד הסיבוכים היינו היווצרות הגושים. ברגע שהם נוצרים אין דרך להוציאם(פרט לניתוח) ואז צריך להמתין עד שהרדיאס יתפנה. הוא מצוין למילוי שקעים ,אף, קו לחי והלסת. הוא אסור לשפתיים וסביב העיניים. חשוב מאוד להגיע לרופא שמיומן בהזרקת רדיאס. לי אין מספיק ניסיון בכל מקרה

1. האם חומצה הילארונית כמו סטילאג' פחות יעילה לעיצוב לחיים וקו לסת? 2.האם בחומצה הילארונית יש פחות סיכון להיווצרות גושים? כלומר לעצם ההיווצרות, מעבר לשאלה אם ניתן לטפל בכך לאחר ההזרקה. שוב תודה רבה לך על התייחסותך המקצועית, מעריכה זאת!

07/03/2016 | 21:25 | מאת: דניאל

שלום ד"ר. רופאת העור שלי רשמה לי את המשחה רט אויט כאופציה לטיפול בקמטי הבעה שתמיד ליוו אותי. השתמשתי בערך כ-3 שבועות במשחה עד שנוצרו לי כתמים (נראו כמו כוויות בהתחלה וכרגע כמו כתם סביב העיניים). התחלתי להוריד את המינון ואף לקחת הפסקה עם המשחה, הכתמים טרם נעלמו אולם נראה שהם נחלשו. ניסיתי להמשיך להשתמש במשחה, והעור כבר אינו מגיב בצורה אלרגית כלשהי למשחה. האם הכתמים ייעלמו עם הזמן? האם אפשר להמשיך להשתמש בה?

לקריאה נוספת והעמקה

רט-אויט אמור לעשות פילינג עדין ולשפר את איכות העור. לא ידוע לי שהוא יכול לשפר קמטי הבעה. זה בדרך כלל דורש שימוש בבוטוקס. כתמים זאת בעיה נפרדת וברגע שנוצרים קשה מאוד להפטר מהם לצמיתות אך ניתן להבהיר אותם .אם הם נוצרו עקב תגובה מקומית של העור עם המשחה בהנחה שלא הייתה חשיפה לשמש אז הם ישתפרו כנראה עם הזמן. בכל מקרה עליך לדווח לרופאת העור ולקבל ממנה הנחיות

29/11/2015 | 16:28 | מאת: דלית

שלום, האם פרפקטה הוא חומר בטוח לשימוש? והאם הוא מאריך ימים יותר מהאחרים בגלל טכנולוגיה חדשנית? (מדובר במילוי שפתיים) תודה

לקריאה נוספת והעמקה

עד כמה שאני יודע החומר מאושר CE ובטוח לשימוש לא ידוע לי שהוא מאריך ימים יותר מהאחרים .קשה לי להאמין בזה

15/10/2015 | 20:25 | מאת: שרית

שלום לדר נכבד האם יש טיפול לקמטים שבין הגבות די עמוקות,שיחזיק לזמן ארוך? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

היי שרית לקמטים עמוקים משתמשים בחומצה היאלורונית. החומר מילוי מחזיק כשנה כאשר הספיגה שלו הדרגתית. ההזרקה מקומית מתחת לשקע לאחר אלחוש מקומי. בהצלחה!

14/10/2015 | 08:56 | מאת: אורי

proskin מציעים טיפול להעלמת קמטים וחידוש העור והצערתו ללא זריקות אלא ע"י טיפול חיצוני באמצעות מכשיר אפליקטור בטכנולוגיית core. מבקש את חוות דעתך בעניין. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

יש מגוון רב של מכשירים בטכנולוגיות שונות לטיפול במרקם עור הפנים. רובם גורמים לשיוף עדין ועל ידי כך להשטחת קמטוטים. ככל שהמכשיר חודר יותר לעומק יש שיפור במרקם וזאת בתנאי שהרופא מבין מה הוא עושה מניח שזה יעיל לקמטים עדינים. בדרך כלל קמטים עמוקים דורשים חומר מילוי. תנסי דבר עם מטופלים שעברו את ההליך.בהצלחה

03/10/2015 | 01:47 | מאת: לירז

שלום דר,לפני מספר שנים הוזרק לי סיליקון לשפתיים ונאלצתי לעשות גם כמה המסות בגלל הגושים ושפע עבה מידיי אבל לאחר ההמסה הסיליקון לא ירד אלא התפזר בשפתיים ויצר מראה של שפתיים רפויות רציתי לדעת אם בעזרת ניתוח אפשר לתקן את השפתיים ומה בדיוק הניתוח כולל? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

היי לירז לא מכיר משהוגם בין חברי הפלסטיקאים שמבצע ניתוחים כאלו. למיטב ידיעתי ברגע שטופלת עם סיליקון אפשר להמשיך רק עם סיליקון. יתכן והזרקה חוזרת של סיליקון בכמויות זעירות במספר פגישות ישפרו את מראה השפתיים. אני לא מבצע טיפולים בסיליקון אבל שווה להתייעץ עם משהו שכן מבצע.

22/08/2015 | 15:12 | מאת: ענת

שלום. לפני 3 ימים עשיתי מילוי בשפתיים עם חומצה היאלרונית כשהרופאה הזריקה לי מקום מקום ההזרקה היה לבן ולאחר עיסוי מסיבי שלה וקומפרסים הצבע חזר לעצמו. לאחר מכן נהיה לי שטף דם כרגע אין שטף דם כל הכתם הכחול עבר אך יש לי כאבים בכל האזור עד אזור הסנטר שמלווה בגירוי בפנים השפה עד החניכיים ומחוץ לשפה לכיוון הסנטר נפוח מעט וכואב . אני נורא פוחדת שמא יהיה איזשהו נזק. התחלתי אתמול בלילה לקחת מוקסיפן 500 מג 3 פעמים ביום בהמלצת רופאה פנימית. יש לי ממה לחשוש ????? אני מודאגת נורא. אשמח לתשובתך המהירה.

לקריאה נוספת והעמקה

היי ענת מש מתנצל על האיחור בתשובה זה איך שהו חמק מעיני. אני מקווה שהכל כבר הסתדר . התשובה שלי בערבון מוגבל מאחר ולא ראיתי אותך . הרושם שמדובר המאורע איסכמי של חסימת עורק בשפה. לרוב החומצה נספגת לאט וזרימת הדם מתחדשת. לפעמים צריך להמיס את החומצה. בדרך כלל אין בעיה לטווח ארוך. בכל מקרה את אמורה לפנות בכל בעיה או התפתחות לא צפויה לרופא שטיפל בך בלי חשש. כל רופא עם ניסיון ידע לטפל ולהסביר את שקרה.

18/08/2015 | 19:25 | מאת: גאיה

שלום ד"ר, מזה מספר שנים אני מזריקה בוטוקס לשביעות רצוני. לפני כשבוע עשיתי הזרקה במצח, בין העיניים ובצדדים, ונראה לי שיש נפילה קלה של אחת הגבות. זה לא קרה לי בעבר:( (אציין כי לא שמתי לב בדיוק באילו נקודות הרופא הזריק לי.) האם זה קורה הרבה או נדיר? האם המצב משתפר? ותוך כמה זמן ניתן לצפות שיפור? האם רק כאשר השפעת הבוטוקס פגה כליל או קודם?... והאם יש מה לעשות או עדיף רק להמתין? תודה רבה!

לקריאה נוספת והעמקה

היי גאיה זוהי תופעת לוואי לא נדירה במיוחד למרות שנפילה משמעותית קוראת ב2% נפילה מינימלית מופיע באחוז יותר גבוה כנראה.זליגה מינימלית של הבוטוקס לסיבי שריר גורמים להחלשתו במקום לא רצוי. זה קורה גם לרופאים מאוד מנוסים מאחר והנפילה אינה בולטת לעיין המצב ישתפר מעצמו תוך כחודשיים ואולי לפני. אין טיפול יעיל להרמת הגבה ובעקרון עדיף להמתין.

20/08/2015 | 14:53 | מאת: גאיה

נפילה כזו עשויה להתרחש כאשר מזריקים ממש מעל לגבה, או גם כאשר מזריקים רחוק ממנה יחסית?

14/08/2015 | 01:41 | מאת: בן

שלום דר פרידמן אני סובל מפלאשים ב פנים בכל פעם שאני נמצא במקומות חמים או בחדר חם ונהיה אדום עגבניה ומרוב החום שנצבר ב פנים לא מסוגל להישא שם במיוחד בימי החורף הקרים אני בן 25 כל בדיקות רפואיות תקינות ואנדוקריניות ונוירולוגיות ורופאי עור . האם ניתן לקבל אנתי היסטמינים למרות שבדיקות תקינות ? האם ליזר PDL vbeam יכול לעזור לי במקרה זה ? והאם במרפאתכם אתם עוסקים בזה תודה

היי בן עניתי לך בפרטי