פורום בוטוקס, מילוי קמטים

הפורום עוסק בטיפולים אסתטיים של הפנים באמצעות הזרקות של בוטוקס וחומרי מילוי.

הזרקה של בוטולינום טוקסין ("בוטוקס") להשטחת קמטי ההבעה היא הטיפול הרפואי האסתטי הנפוץ ביותר בעולם בשנים האחרונות.

טיפולים בהזרקות של חומרי מילוי מהווים נדבך נוסף בטיפולי הפנים ומטרתם להשלים את הטיפול בקמטים, ולאפשר התמודדות עם אובדן נפח באזורים שונים של הפנים.
674 הודעות
633 תשובות מומחה

מנהל פורום בוטוקס, מילוי קמטים

11/03/2012 | 21:06 | מאת: נעמה

זה כמו בוטוקס? מה ההבדל בינהם? איפה אפשר לעשות מומלץ? אשמח לעזרה

לקריאה נוספת והעמקה

מזותרפיה הינה שיטה שבה מבוצעות הזרקות תת עוריות של מיקרו-טיפות של תערובת רכיבים פעילים כגון ויטמינים,מינרלים,חומצות גרעין) ע"פ רוב במינונים מדוללים.בוטוקס,לעומת זאת, נועד להרפות את שרירי ההבעה וע"י כך לטשטש את קמטי ההבעה בעיקר בשליש העליון של הפנים. אם מטרת ההזרקה הינה הצערת עור הפנים מומלץ על הזרקה של סטילאג'הידרומקס או רסטילן ויטל-הללו משפרים את גמישות וחיות העור,משפרים קמטוטים עדינים ואחראים למראה עור קורן ומלוחח.מבוצע כסדרת טיפולים כאשר החומר המוזרק-חומצה היאלורונית.בהצלחה.

לפני כשמונה שנים עשיתי מילוי עם מיקרו טיפות סיליקון בשקע אף-שפתיים. כיום אני מעוניינת לעשות שוב מילוי עם חומרים טבעיים. האם זה בטוח? האם קיים סיכון כלשהו? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

חומרים טבעיים ,דוגמת נגזרות של חומצה היאלורונית הינם ביו-קומפטיביליים,כלומר בעלי תאימות לרקמות בגוף ולפיכך מתקבלים כחלק טבעי של המארג הרקמתי.ניתן להזריק חומצה היאלורונית לאחר הזרקת סיליקון בתנאי שגושי סיליקון לא נמושים אולם יש לקחת בחשבון כי קיימת היתכנות של הופעת אדמומיות ונפיחות מקומית בשל עירור הסיליקון (ולא בשל החומצה ההיאלןרונית המוזרקת).תופעות אילו חולפות עצמונית ,לעיתים יש לטפל בקורס קצר של אנטיביוטיקה.

04/03/2012 | 01:16 | מאת: רונית

האם הרסטלין הוא חומר מומלץ? איפה הוא מיוצר ? כמו כן הבנתי שיש כמה סוגים של רסטילן , איך יודעים מה מתאים ? וגם .... מהן תופעות הלוואי לאחר הזרקת החומר? כמה זמן זה עד שעובר? אודה לתשובתך.

לקריאה נוספת והעמקה

רסטילן הינו קו מוצרים המבוסס על נגזרות של חומצה היאלורונית,מיוצר ע"י חברת מדיציס משוודיה.המוצרים בקו מתקדם זה נבדלים האחד מהשני בדרגת הסמיכות של החומר:רסטילן לקמטים שטחים,רסטילן פרלן-לקמטים עמוקים יותר רסטילן סבקיו לנפחים וכו'.החומר המוזרק הנבחר מותאם לדרגת הצפיפה של הרקמה המוזרקת.נפיחות קלה ואדמומיות באזור ההזרקה הינן תופעות טבעיות לאחר הזרקה שחולפות עצמונית לאחר פרק זמן קצר,ע"פ רוב עד מספר שעות.בהצלחה

21/03/2012 | 15:52 | מאת: ז'קלין - אחת שיודעת

אני ניסיתי כבר את כל החומרים - הגעתי למסקנה - וגם ים חברות שלי שאין כמו רסטילן

03/03/2012 | 20:25 | מאת: כרמל

שלום, אני מתעניינת בסיליקון בשפתיים אך לאחר כל התגובות והכתבות שאני מוצאת אני בדילמה קשה השאלה שלי האם גם היום אחרי השיטה הזעירה יותר של המיקרו טיפות יש את אותם אחוזי סיכון לתופעות החמורות של גרנולות סילוקונומה וכו [אני מעוניינת לעשות כמות קטנה של חצי סי סי או אחד סי סי הכי הרבה.]גם שמדובר בכמות קטנה יש סיכונים גבוהים ? תודה מראש!

מהסיבות שציינת אינני מזריקה סיליקון.סיליקון רפואי בטכניקת הזרקה של מיקרו טיפה אמור למזער את ההסתברות לתופעות לואי/סיבוכים,אולם כמו כל חומר שאינו טבעי לרקמות ,סיליקון עלול לגרום לתגובות גוף זר אף שנים לאחר ההזרקה.

29/02/2012 | 10:42 | מאת: רונה

שלום רב, בת 63 , מתעניינת בטיפול למילוי קמטים מסביב לפה וחריץ בין הפה לאף. האם רופא משפחה יכול לבצע את הטיפול, מה הם החומרים הבטוחים ביותר למילוי קמטים? בברכה ותודה מראש, רונה

לקריאה נוספת והעמקה

למילוי שקעים בין האף לפה מומלץ על הזרקה של נגזרות של חומצה היאלורונית דוגמת סטילאג',רסטילן -פרלן או גוודרם.מומלץ לבצע את ההזרקות אצל רופא מומחה בעל ניסיון ,אשר אסתטיקה כלולה בתחום התמחותו כלומר כירורג פלסטי או מומחה לרפואת עור, בהצלחה ופורים שמח.

26/02/2012 | 15:07 | מאת: מאוכזבת

שלום רב, עברתי לפני שלושה שבועות בפעם הראשונה טיפול בבוטוקס בשלושה אזורים, בצידי העיניים, מצח ובין העיניים. לאחר הטיפול השתנתה הבעת פני כך שנראתי מוטרדת כל הזמן. הלכתי לתיקון על אף שלא הוזמנתי לביקורת, נעשה תיקון אך עדיין קיימים קמטי הבעה קבועים בין העיניים (מה שלא היה קודם). מה האפשרויות שלי נכון להיום? מפחדת שקמטי ההבעה האלו עלולים להשאר באופן קבוע. האם כדאי לי לחזור לאותו רופא בפעם השלישית או כבר כדאי ללכת לרופא נוסף בתקווה לתיקון?

לקריאה נוספת והעמקה

את מציינת כי השינוי בין הגבות אינו לשביעות רצונך.מהעובדה זו ניתן להסיק כי ככל הנראה קיימת תגובה במצח ובצידי העיניים,כלומר קיים אפקט של טשטוש קמטים.לגבי האפקט בין העיניים-קיימים 2 אפשרויות ( לא בדקתי ככה שלא ניתן לקבוע בודאות)..1 בין הגבות היו קמטים סטטיים כלומר היה גם מרכיב של אובדן נפח,לפיכך על אף הרפיית השריר יראו קמטים באזור,אם זהו המצב-ניתן למלא..2. לא הושגה הרפייה מספקת של שרירי הזעף-יתכן בשל שריר אקטיבי מאוד.קשה לקבוע,כאמור, ללא בדיקה.

24/02/2012 | 19:26 | מאת: ריקי בונדי

האם אפשר להסיר קמטי הבעה בין העיניים והכין עושים זאת? לכמה זמן הטיפול מספיק? מה מחיר הטיפול? בברכה ריקי בונדי

לקריאה נוספת והעמקה

ריקי שלום,ניתן לטשטש קמטים דינמיים בין הגבות ע:י הזרקת בוטוקס/דיספורטץ עלות איזור טיפול-900-1200 ש"ח.אם קיים שקע,כלומק מרכיב של אובדן נפח ניתן למלא ע"י חומרי מילוי,עלות ממוצעת 2000 ש"ח למזרק 1 סמ"ק.

24/02/2012 | 14:14 | מאת: אושרי

דר שרית שלום, שמי אושרי ואני בן 22 ובשנתיים האחרונות נוצר לי גבנון באף שדי נותן לו צורה נשרית. בדקתי וחיפשתי ואפילו התייעצתי עם כמה וכמה נתחים לגביי ניתוח אך הבנתי שהסיפור יקר והתוצאה היא תמידית. הפחד שלי שיש לי פרצוף עדין ואף יחסית קטן. אני לא מעוניין להשיל ממנו שכבות וקראתי מאמרים על רדיאס ועל כך שאת משתמשת בטיפול. אשמח לקבוע ייעוץ ואשמח לדעת מהם טווחי המחירים. אגב יש לי שקע גי עמוק מתחת לגלבלה כך שניתן למלא כדי להגיע לתוצאה הרצוייה!

לקריאה נוספת והעמקה

אושרי שלום,אכן ניתן במקרים מתאימים להסוות גבנון אפי ולמלא שקע באזור רדיקס של האף(אזור מתחת לגלבלה בשורש האף).בשל תכולת החומר -רדיאס-קלציום הידרוקסילאפטיטי-מינרל טבעי שמצוי בעצמות ובשיניים,חומר זה כפי שציינת אידיאלי למילוי שקעים/חסרים באזור האף.עלות תלויה בסוג החומר ובכמות הדרושה-נע בין 2000-3000 ש"ח. בהצלחה,פורים שמח

15/02/2012 | 15:54 | מאת: רונית

שלום , יש לי מבנה פנים מאורכות ורזות עקב ירידה במשקל נהיו לי קצת שקעים בצידי הלחיים ,שאלתי היא אם אפשר למלא את הלחיים ,ודבר שני הרכות שלי בצידי העיניים שקועות וזה נותן לי פנים בצורה לב זה מאוד מפריע לי וגם מגביל אותי בתספורות אני לא יכולה ללכת אסוף השאלה אם יש דבר כזה לעשות מילוי בצידי העינים.תודה

רונית שלום, מילוי נועד לעצב חריגויות מבניות,נרכשות או מולדות.ניתן לבצע פיסול פנים ע"י הזרקה-ובין היתר למלא רקות שקועות ,לעצב קו לחיים ולמלא חריצים/שקעים.באופן שכזה אנו משנים את מראה של הפנים (יותר אובלי ומלא)ומקנים לו מראה צעיר ולפיכך אסתטי יותר.כמובן שלא ניתן בעזרת הזרקה לשנות קו מתאר גרמי(עצם) אולם ללא ספק ניתן לשפר באופן משמעותי,בהצלחה.

14/02/2012 | 16:18 | מאת: מתעניינת

שלום, אני סובלת מסנטר כפול ומעוניינת בשאיבת שומן מאזור זה, אולם נאמר לי שבגלל שהעור שלי יישאר רפוי אני צריכה לבצע ניתוח פנים. אני עדיין "צעירה" בת 42 ולא מעוניינת לעבור את הניתוח של מתיחת הפנים. אשמח לדעת מה השיטה המומלצת?

לקריאה נוספת והעמקה

קשה להעריך את איכות העור ורמת ריפיונו ללא בדיקה. בנשים בעלות עור רפוי ,יכולת ההסתגלות של העור לנפח שהצטמצם ע"י שאיבה מוגבלת ועלולים להשאר עודפי עור כפי שהוסבר לך. גיל אינו הפרמטר העיקרי בקביעת האופציה ההתערבותית האופטימלית.קיימות נשים עם ריפיון עורי וצניחת רקמות אשר גילם צעיר,לחילופין ישנן מטופלות בנות 60 ללא עודפים המצריכים ניתוח. כל מקרה נדון לגופו שכן לכל מטופלת פרזנטזית התבגרות שונה.

האם יתכן שלאחר מילוי שקע של חומצה הילארונית מתחת לעין תשאר נפיחות גם לאחר כ10 חו'? האם יש קשר לירידה במשקל ולכן יש את בנפיחות?

לקריאה נוספת והעמקה

כידוע זמן שרידות של נגזרות חומצה היאלורונית הוא 6-10 חודשים,באזורים פחות תנועתיים דוגמת שקע הדמעות זמן השרידות ארוך אף יותר.

09/02/2012 | 13:48 | מאת: Edna

בת 61 ברקע סקלרודרמה ברמה מינורית. האם אפשרי למלא קמטים?

לקריאה נוספת והעמקה

ניסיוני מלמד כי אין מניעה מביצוע מילוי ע"י נגזרות של חומצה היאלורונית במטופלות עם מחלות קולגן דוגמת סקלודרמה.

לקריאה נוספת והעמקה
06/02/2012 | 20:40 | מאת: שגית

עברתי הזרקת בוטוקס פעמיים בחיי. גם אחרי הפעם הראשונה וגם אחרי השנייה הופיעה תופעה מוזרה-זרמים קרים בפנים.אני יודעת שקור מציין פגיעה בעצב, מה לדעתך קרה שם? האם בוטוקס פוגע בעצבים בפנים? האם התופעה מוכרת? תודה.

בספרות הרפואית לא דווח על קשר בין הזרקת בוטוקס לזרמים קרים בפנים.בוטוקס גורם לנתק כימי בין העצב והשריר.הזרקת בוטוקס כללל לא גורמת לפגיעה בעצבים בפנים.

06/02/2012 | 13:02 | מאת: ריקי

אני מבקשת המלצה לרופא שיתייחס במלא הרצינות על טיפול הורדת יבלת בפנים

ריקי שלום,אין זה אפשרי לאבחן טיב נגע בפנים מבלי לראות ולבדוק. האם מדובר בנגע שפיר?איזה סוג?לאחר אבחון ניתן לברור את החלופה הטיפולית המתאימה.

30/01/2012 | 20:36 | מאת: ליאור

שרית שלום. אני מעוניינת לעבור ניתוח הגדלת חזה ורציתי לשאול אם את עובדת עם כללית פלטינום? אודה לך על תשובתך.

שלום רב, לפני כשלושה ימים עשיתי טיפול בוטוקס במצח להחלקת קמטי הבעה וכן בוטקוס בין הגבות. הדבר הביא אמנם להחלקת הקמטים אולם הגבות איבדו מהגובה שלהם, כאשר אני רציתי להגביה אותם יותר וכן נראה כי יש גם צניחת עפעפף. האם תופעות מדאיגות אלו יחלפו? במידה ולא - מה ניתן לעשות במיידי על מנת לתקן זה? זה די מדכא ומעצבן שכן שילמתי כסף ובמקום לשמוח אני מאוכזבת ומאד.

לקריאה נוספת והעמקה

אתי שלום,קשה להחליט כמובן האם מדובר בצניחת גבות או בצניחת עפעפיים ללא בדיקה מסודרת (כתבת כי רק נראה לך) . אינני יודעת גם מהו גילך.תחושה של כובד לעיתים מדווחת בעיקר בקרב מטופלות עם עודפי עור בעפעפיים עליונות ומשתפרת ע"פ רוב לאחר שבועיים שלושה.במידה ואכן קיימת צניחת עפעף ממשית -ניתן להשתמש בטיפות עיניים (אפרקלונידין/איודופין) שכן לעיתים ניתן להרים את העפעף כ-2 מ"מ.על כל פנים, בתום משך השפעת הבוטוקס תופעות אילו חולפות.ממליצה שתתיעצי ותבדקי אצל הרופא שהזריק.

נכנסתי ונעלמה לי התגובה שלי ועוד תגובה אחת שהמליצה על רופא אחר

19/01/2012 | 22:17 | מאת: רחל ינאי

שלום רב, רופאת עור הזריקה למילוי בפנים חומר שנקרא חומצה הילורואית (יתכן ואני משבשת את השם????. אחריכ-יומיים שמתי לב שעלה לי לחץ הדם -אני לוקחת באופן קבוע כדורי ללחץ דם- וידעתי את הרופאה. האם יתכן שהחומר הזה מעלה את לחץ הדם? במידה וכן אני מניחה שאחרי שהחומר יספג לחץ הדם יחזור לקדמותו. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

אין קשר בין הזרקת חומר מילוי מקומי לבין עלייה ססטמית של לחץ דם.

15/01/2012 | 23:35 | מאת: רינת

שלום .. עברתי לפני מספר ימים עיבוי שפתיים עם חומצה אילרונית , התוצאה לא מוצאת חן בעני , השפה העליונה עבה יותר מהתחתונה ( הרופאה הזריקה לשם יותר מחצי רק לשפה העליונה ) וקצת לשפה התחתונה וזה נראה פשוט נוראי ! השאלה שלי האם כדי לחכות וזה ירד ויחזור למצב הקדום ואם כן תוך כמה זמן ? או להזריק את החומר הממיס ? אם את ממליצה להשאיר אז תוך כמה זמן זה ירד ואם להחדיר את החומר הממיס יש לו תופאות לוואי , השפה לא תצא עקומה ? אני שאלתי את הרופאה שלי אבל אני רוצה להיות בטוחה במה שהיא אומרת תודה אשמח אם תעזרו לי  

לקריאה נוספת והעמקה

רינת שלום,קשה להמליץ האם להמיס מבלי לראות. את טועננת ששפה עליונה עבה יותר- יחס אסתטי של שפה עליונה לתחתונה הינו 1;1.66-2 (תחתונה עבה יותר). יש לזכור כי מספר ימים לאחר ההזרקה תיתכן נפיחות לפיכך יש להמתין עד לנסיגת הנפיחות טרם החלטה על תיקון/ המסה.המשיכי להיות במעקב,בהצלחה.

13/01/2012 | 23:21 | מאת: noam

שלום ד"ר, רציתי לדעת מה דעתך על החומר הזה כמילוי קמטים לצידי האף.האם הוא בטוח ויעיל? לא ראיתי אישור של ה-FDA

לקריאה נוספת והעמקה

אין לי ניסיון עם חומר זה. משיחה עם מייבא החומר לארץ עולה כי אישור אמר פג בינואר (אשור יבוא מוצרים -משרד הבריאות),יחודש בקרוב.אין לחומר אישור FDA.

22/05/2012 | 23:55 | מאת: נעמה

ביקשתי מהרופאה שלי להראות לי את אישור משרד הבריאות של היאלסטייל. יש לו אישור תקף (מספר 24170003). לרוב המוצרים בארץ היום אין אישור FDA. זה לא אומר כלום. לא לסטילאג" לא לטאוסיאל ולא לעוד הרבה. יש אישורים של משרד הבריאות האירופאי והישראלי, זה מה שחשוב. בכל מקרה זה פעם שנייה שהזריקו לי היאלסטייל ואני ממש מרוצה. נראה לי שרוב החומרים בארץ בסדר בסך הכל. רק צריך לבדוק שיש אישור משרד הבריאות (נקרא אישור אמ"ר).

30/05/2012 | 18:27 | מאת: לירון

הייתי אצל ד"ר אירנה יפימוב והיא הזריקה לי את ההיאלסטייל. כבר יותר מחצי שנה עברה ואני עדיין עם תוצאה כמו שהיה כמה ימים אחרי ההזרקה. חפשו תמיד רופא עם ניסיון שעובד עם חומר מילוי טוב

לעצמו פירסום -החומר הזה קיים אולי חודשיים בארץ אז מה פה הרמאות אין איתו בלל ניסיון !!!!

12/01/2012 | 03:18 | מאת: דיאנה

שלום רציתי לשאול .. עברתי לפני יומיים הזרקה זמנית בשפתיים ועדיין לא ירדה לי הנפיחות , השאלה שלי היא האם זה ישאר ככה ? אולי הרופאה הוסיפה לי יותר מידי חומר ? או שזה יחזור למצב הקדום שלו ?פשוט טיפה נפוח או שזה יראה נפוח ? ןאם כן תוך כמה זמן ? אשמח אם תענו לי תודה

לקריאה נוספת והעמקה

ראי תשובתילהלן,תחת מלכים 14

12/01/2012 | 03:16 | מאת: דיאנה

שלום רציתי לשאול .. עברתי לפני יומיים הזרקה זמנית בשפתיים ועדיין לא ירדה לי הנפיחות , השאלה שלי היא האם זה ישאר ככה ? אולי הרופאה הוסיפה לי יותר מידי חומר ? או שזה יחזור למצב הקדום שלו ? ןאם כן תוך כמה זמן ? אשמח אם תענו לי תודה

נפיחות בשפתיים לאחר הזרקה הינה תופעה מצופה,ע"פ רוב נפיחות שיא במהלך 48 שעות לאחר ההזרקה.לאחר פרק זמן הנפיחות נסוגה.

06/01/2012 | 19:45 | מאת: ריקי

ברצוני לעשות הזרקות למילוי שקעים מתחת לעיניים, אני שומעת מאנשים על תופעות לוואי של גושים ונפיחות באזור ההזרקה וזה מפחיד אותי, הייתי רוצה לדעת עד כמה זה נפוץ ואיך אפשר להימנע מזה? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

ניתן לבצע מילוי של שקע הדמעות וכאשר קיים דלדול וצניחה של שומן בעפעף תחתון הגורם לחשיפה של המבנה הגרמי של רכס תחתון של הארובה,לפיכך מראה מבוגר ולא אסתטי.מומלץ כי הזרקה באזור זה תתבצע אצל רופא מומחה ובעל ניסיון שכן מדובר באזור רגיש ולפיכך הכרה של האנטומיה וטכניקה הזרקה נכונה חיונית מאוד על מנת להשיג את האפקט הרצוי(וללא הופעת גושים כמובן). ניתן לעיתים להשתמש בטכניקת הזרקה מתקדמת ובשילוב של קנולה על מנת למזער את הטראומה הרקמתית והנפיחות. בתנאים אילו,בצקת קלה מצופה וחולפת לחלוטין לאחר פרק זמן קצר. הופעת שטף דם מקומי נדירה וחולפת אף היא לאחר מספר ימים.

07/01/2012 | 15:50 | מאת: ריקי

האם הזרקת חומר מאלחש בזמן הטיפול מגדילה את תופעת הלוואי של הנפיחות אחרי?

05/01/2012 | 11:54 | מאת: טלולי

אני בת 33 עם עור טוב.הוצע לי לאחרונה טיפול SKIN TIGHTENING שמבוסס על אנרגית אור ואנרגיית RF אשר אמור לסייע בהחלקת קמטים ומיצוק העור באופן יעיל ומשמעותי.השאלה האם זה אכן יעיל כי מדובר ביטפול בעלות מאד מאד גבוהה. בתודה טל

לקריאה נוספת והעמקה

אפליקצית הST הינה טכנולוגיה מתקדמת פרי ייצור של חברת סינרון ,מאושרת ע"י הFDA,המשלבת קרן אור (אינפרה-אדום)וגלי רדיו ביפולריים.מטרת הטיפול הינה חימום של שכבת העור המרכזית הגורמת להתכווצות מיידית של סיבי הקולגן ולאורך זמן האצה של ייצור הקולגן.קלינית האפקט המושג הינו מיצוק העור ושיפור במראה הקמטוטים. ע"פ רוב נדרשת סדרה של 3 טיפולים להשגת אפקט אופטימלי.ניתן לשמוש כטיפול לרפיון עורי(לא במקרים של רפיון מרשים המצריך סילוק כירורגי של עודפי עור) ,מניעה ותחזוק עורי או כטיפול משלים לאחר התערבות כירורגית.

02/01/2012 | 14:52 | מאת: דנית

שמעתי על הכמוסות ביוסיל אך האם הן מאטות את הזדקנות העור?ואם כן היש תחליף יותר זול כלומר כמוסות אחרות המכילות אותו חומר פעיל?

לקריאה נוספת והעמקה

דנית יקרה, הפורום עוסק בבוטוקס ומלוי קמטים ,אשמח לענות על שאלות בתחומים אילו.

31/12/2011 | 23:34 | מאת: עירית

שלום, האם אפשר להזריק בוטוקס ושהגבות לא יקבלו צורת משולש ?

02/01/2012 | 20:19 | מאת: אורנה

בודאי !! אני מוזרקת בבוטוקס המון שנים והרופא שלי כבר יודע שאני שונאת גבות בצורת משולש !!!! את צריכה לומר לרופא שלך ואם הוא עם המון ניסיון הוא כבר ידע

בהחלט. ניתןלמתן את השריר המרים את זנב הגבה ובכך לעדן את ההרמה של השליש הצידי את הגבה.

27/12/2011 | 22:39 | מאת: שני

שלום, מה טווח המחירים לזריקה של סטילאז ?

לקריאה נוספת והעמקה

טווח מחירים הינו ללא ספק פועל יוצא של סוג החומר באפן פרטני מתוך קו מוצרי סטילאג',כמות החומר הנדרשת ועלות משתנה בין רופא לרופא. ממוצע של עלות מחיר למזרק הינו 2000 ש"ח.

26/12/2011 | 14:26 | מאת: שלי

האם תאוסיאל הוא חומר בשימוש מה היתרונות שלו? באלו אזורים מתאים?

לקריאה נוספת והעמקה

טאוסיאל הינו חומר מילוי מבוסס על נגזרת של חומצה היאלורונית,מגיע במספר סמיכויות שיש להתאים בהתאם לאיזור המוזרק.

יש לי המון שנות ניסיון עם חומצה היאלורונית ומבניהם הכי הכי זה הטאוסיאל שנשאר הכי הרבה זמן ולא נספג !!

12/01/2012 | 23:58 | מאת: מושית

25/12/2011 | 16:43 | מאת: יפעת

מעניין מאוד לקרוא על כל החידושים ברפואה האסטתית אך זה עדיין לעשירים בלבד וחבל.

החידושים בעולם האסתטיקה רבים ומגוונים ,חלקם בעלויות שוות לכל נפש ולא יקרות -טיפוח העור,שמוש ברקמים לליחוח וקילוף מבוקר המנעות מחשיפה לשמש,טיפול בוטוקס ומילוי.עם זאת אין ספק כי יש טיפולים מורכבים יותר שעלותם אחרת,אולם התוצאות-שיפור המראה והצערה הפנים לצד דחייה אפשרית של הזדקקות לפרוצדורה פולשנית יותר ללא ספק רצויות בעידן של מודעות גבוהה לאסתטיקה .היום הרצון להראות אסתטי וצעיר יותר אינו בגדר אגדה ולא נחלתם של עשירים בלבד!

25/12/2011 | 15:18 | מאת: ל.ק.

נעשה לי תיקון בעין אחת היות והיא היתה פתוחה יותר מהשנייה. עכשיו כחודש לאחר התיקון עדיין יש הבדל בין העיניים. השאלה היא האם צריך לעשות שוב תיקון או שזה יסתדר במשך הזמן

לקריאה נוספת והעמקה

חודש לאחר ניתוח ,אין ספק כי יש להמתין,מדובר באזור מצולק(לא ניתוח ראשון) בצקתי ויש להמתין לתהליך טבעי של ריפוי פצע ונסיגה של הבצקת.לעיתים מומלץ על עיסוי עדין של העפעף להחשת התהליך. ממליצי שתתייעצי עם המנתח. בהצלחה.

25/12/2011 | 14:34 | מאת: miritim

מה לגבי צלקות אקנה לא עמוקות מאוד? איזה טיפון יתאים?

לקריאה נוספת והעמקה

לצלקות אקנה מומלץ על טיפול בעזרת אימטריקס- שילוב של שיוף מבוקר של שכבת העור הראשונה ומיצוק הגורם להאצת ייצור קולגן באזורי הצלקת האטרופית,כלומר השקועה. מדובר על סדרת טיפולים, ע"פ רוב 3 במספר במרווח של חודש האחד מהשני.התואה שיפור ניכר בעומק הצלקות ובמרקם העור.לעיתים מומלץ על תכשיר הנרקח באופו פרטני ומטרתו האצת החידוש התאי .יש להמנע כמובן מחשיפה לשמש. אימטריקס זוכה לשביעות רצון גבוהה בקרב מטופלים ומאפשר חזרה מהירה ,ע"פ רוב מיידית ,לשגרת היומיום,בשונה מטיפולי פילינג קונבנציולניים.

08/01/2012 | 22:19 | מאת: הדס

הייתי מציעה לך לבדוק אם אתה עושה את הטיפול אמטריקס לפני הטיפול שאתה לא הולך לרופא מטומטם כי אני עשיתי וכל הפנים שלי נהיו כוויות ונקודות שומן תעשה ניסוי במקום קטן לראות איך העור מגיב, הטיפול לא רק שלא עזר לי לצלקות הקלות מאוד שלי אלא הריע את המצב

25/12/2011 | 12:47 | מאת: ורדיק רוזן

יש לי קמטים עמוקים מיסביב לפה שיורדים.אני מישתמשת בכלמיני קרמים עושה מסג" כלפעם אבל גם מעשנת.אני מאד מפחדת מיזריקות ו ניטוח לא היתי עושה בשום אופן.העם קיים איזה פיתרון אחר? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

קמטים בין האף לפה נגרמים עקב אובדם נפח יחסי(בשל צניחת רקמות)או מוחלט. את הקמטים הללו ניתן להסוות ע"י מילוי במקרה של אובדן נפח או לשפר ע"י הרמת פנים,כלומר להרים את הרקמות למיקום הטבעי הצעיר וע"י כך לטפל צניחה .קרמים,במקרים של אובדן נפח לא גורמים למילוי.

25/12/2011 | 12:02 | מאת: נימי

יש לי שקיות בולטות וגם כהויות תחת העיניים. מיותר לציין שזה לא מוסיף יופי וצעירות.האם אך ורק ניתוח פלסטי יכול להעלים את הבעיה? ואם אכן ניתוח,האם ניתן להיפטר משתי הבעיות באופן מוחלט?

לקריאה נוספת והעמקה

שקיות בולטות הינן פועל יוצא של בלט כריות שומן המצויות בעפעפיים.עם הגיל הספטום,אותו קרום המגן על השומן בתוך הארובה ,נעשה דק ופחות גמיש ומאפשר לשומן לבלוט.ע"פ רוב קיימים גם עודפי עור. הפתרון הינו כירורגי-כריתת עודפי עור ויילוד כריות השומן.לגבי הכהויות,בבדיקה נאתר את הגורם לכהויות-אובדן נפח, פגמנטציה,השתקפות כלי דם וכו'.ניתן לטפל באובדן הנפח כגון זה המצוי בשקע הדמעות או לאורך רכס תחתון של הארובה ע"י מילוי.באופן זה ניתן להסוות את השקעים ,המקנים מראה מבוגר ועייף.בהצלחה.

24/12/2011 | 17:44 | מאת: א

שלום, למי מיועד פיסול פנים? אני בעלת פנים אובליות מאורכות ויש לי שני שקעים בצדדים מתחת ללחיים, מה שיוצר מראה כחוש ובנוסף עצמות הלחיים שלי קטנות, מעט שטוחות ומעט בולטות בצדדים. רציתי לשאול איך מומלץ לשפר את המראה וליצור פנים אובליות סימטריות בעלות לחיים בריאות ולמלא את השקעים ע"מ ליצור מראה בריא וקורן? האם ניתן להזריק שומן עצמי לאיזורים אלו ומה יעילותו וכמה זמן הוא מחזיק? האם יש חומרים שמתאימים יותר לאיזורים מסוימים ומהם? מהן תופעות הלוואי לאחר ההזרקה, כמה זמן החומר מחזיק והאם לאחר שפגה השפעתו האיזורים נותרים חלולים בעלי מראה עור מדולדל וכל כמה זמן צריך לחזור על הטיפול בשומן עצמי ובחומרים אחרים? ומה עלות טיפול כזה? אודה מאוד לתשובתכם!

לקריאה נוספת והעמקה

פיסול פנים נועד למטופלים אשר מעוניינים להצעיר את פניהם ולהשיב את הקמירויות האופיינות לגיל הצעיר וכן למטופלים צעירים המעונינים לחטב ולעצב את קווי הפנים.ההתיחחסות למרכיבי הפנים כוללנית ומושפעת מיחסי הגומלין בין איזורי הפנים השונים.במקרה שלך,על פי תאורך,מומלץ לחטב קו לחיים ,למלא שקעים ע"מ להשיב/לעצב קווי מתאר דמויי לב/חרוט הפוך -מראה צעיר ואסתטי.ניתן ל בצוע בעזרת חומרי מילוי המותאמים בפגישת הייעוץ,ע"פ רוב נגזרות של חומצה היאלורונית,בסמיכויות שונות בהתאם לאזור המוזרק. לחילופין בהליך כירורגי ניתן לקצור שומן לעבדו ולהזריקו לפיסול פנים.בין 40-70% מהשומן המוזרק שורד ולעיתים יש צורך בהזרקה נוספת להשגת מראה אופטימלי.

19/12/2011 | 23:31 | מאת: יובל

שלום, האם מישהו שנוטל תרופות מרשם נגד יתר לחץ דם יכול לקבל זריקה של בוטוקס במצח ?

לקריאה נוספת והעמקה
21/12/2011 | 10:51 | מאת: סיוון ברלין

אין קשר בין זריקת בוטוקס לתרופות נגד יתר לחץ דם. במידה ונוטלים יחד עם תרופות אלו תרופות לדילול דם, הדבר יכול לגרום לשטפי דם קלים. החולפים במשך מס' ימים בודדים לאחר ההזרקה.

בהחלט כן,אין התווית נגד להזרקות במטופלים הסובלים מיתר לחץ דם ונוטלים תרופות מרשם.במידה ומטופלים בתרופות מדללות דם המעכבות את מנגנון הקרישה (לדוגמא אספירין) מומלץ להפסיק שבוע טרם ההזרקה

19/12/2011 | 11:08 | מאת: כרמן

אני בת 53 ,מעוניינת לבצע ניתוח עפעפיים בעקבות עור נפול מעל העיניים . אולם, אני נוטלת קומדין בעקבות ניתוח להחלפת מסתם. מה דעתך?האם יש פתרונות נוספים?

לקריאה נוספת והעמקה

במידה וקיימים עודפי עור ובלט כריות שומן הפתרון הינו ניתוחי.במטופלים הנוטלים קומדין ניתן להפסיק במקרים מסויימים (תלוי בהתוויה לקומדין)את נטילת הקומדין 3 ימים לפני הניתח ולבצע חפיפה ע"י הזרקת קלקסן.את הזריקת הקלקסן אחרונה יש לבצע 12 שעות טרם מועד הניתוח.בטחוני כי המנתח כבר ידריך אותך,בהצלחה וחג אורים שמח.

פלסטיקאים או רופאי עור?

לקריאה נוספת והעמקה

לשלי -הכי טוב לחפש רופא שמזריק המון המון שנים ומזריק רק חומרים לא מסוכנים !אני חושבת שכירורג פלסטי ממש לא טוב בהזרקות כי הם אוהבים לנתח וכבר הלכתי לכירורגית פלסטית בנתניה ועשתה לי נזק רציני !!!!!אז זו לא השאלה הנכונה כי זה ממש לא שייך -את צריכה למצוא רופא רציני ומיקצועי שמזריק המון שנים (עשר שנים או יותר ) ולא מזריק סיליקון או חומרים כאלה קבועים אלא רק חומצה היאלורונית

אין לי שום מושג ולא מכירה. איך ניתן לבדוק ? תודה

ימכור לך זה רק זריקה כי אסור לו לתת טיפולים אחרים כמו ניתוח מנתח פלסטי רואה את כל התמונה ויש לו את כל האופציות הקיימות ולכן מומלץ ללכת לפלסטיקאי עם נסיון שגם חבר באיגוד הפלסטיקאים אני לא מחליפה את הפלסטיקאית שלי

הזרקות לפנים מומלץ לבצע אצל פלסטיקאים או רופאי עור מומחים ובעלי ניסיון.לדיספילינות אילו קיימת הסמכה במסגרת המומחיות (תחת בקרה של משרד הבריאות וההסתדרות הרפואית) לביצוע פרוצרודות אסתטיות לא פולשניות ופולשניות (פלסטיקאים) בפנים.בהצלחה.

15/12/2011 | 11:16 | מאת: הדס

שלום, שמי הדס, בת 21. כבר שנים אני סובלת מכאבים כרוניים עקב שחיקת שיניים, והיפרטרופיה של המסטר. יש לי סד לילה, עשיתי שנה של פיזיוטרפיה בלי כל שיפור, ואני שוקלת בוטוקס לטיפול בתסמינים, כי שום דבר אחר לא עוזר. לא הצלחתי למצוא אף רופא שעושה זאת, אני מודעת לאחוזי הסיבוכים הגבוהים והמורכבים ועל כן חשוב לי למצוא רופא בעל ניסיון לטיפול זה, אם יש כזה רופא בארץ בכלל. אשמח לדעתך. בתודה מראש, הדס

לקריאה נוספת והעמקה

ניתן לבצע הזרקת בוטוקס/דיספורט לשריר המסטר ע"מ להוריד את המסה השרירית במקרים של היפרטרופיה של השריר. באופן זה ניתן לשפר אסתטית את מראה הלסת (קן מתאר הלסת נעשה צר יותר ופחות מרובע בשל ירידת מסת השריר),לצד שיפור פונקציונלי (שיפור בחריקת שיניים ובתסמינים משניים נילויים כגון כאב ).חשוב לבצע את הטיפול באופן מדורג שכן מדובר בשריר לעיסה.בהצלחה.

האם נכון לבצע טיפול הצערת העור שבוע-שבועיים אחרי מילוי קמטים ובוטוקס? האם טיפול בטכנולוגיית IPL אסור בתקופה המיידית שאחרי הזרקת בוטוקס?

לקריאה נוספת והעמקה

מומלץ להמתין שבועיים שלושה לאחר הזרקת חומי מילוי ולפני טיפולי הצערת פנים ע"מ למנוע את פירוק החומר המוזרק.לגבי בוטוקס,השיקול של פירוק החומר המוזרק לא קיים אולם עדיף להמתין לאפקט ולבצע את הטיפול לאחר טשטוש הקמטים.

13/12/2011 | 04:21 | מאת: מעיין

שלום, לפני חודש ימים עשיתי מילוי שפה עליונה עם סטילאז', והנפיחות שמעל השפה (הכוונה לאזור מתחת לאף עד תחילת השפתיים, בו נעשו זריקות ההרדמה) לא ירדה, בביקורת לפני שבוע הרופא אמר שהכול נראה בסדר, שאין נדידה של החומר אל מעל השפה, ושצריך להמתין עוד חודש ימים עד שתרד כל הנפיחות מעל השפה. זה מוזר לי שחודשיים ימים צריך להמתין בשביל שתרד נפיחות, האם יש משהו שניתן למרוח או לקחת בשביל לזרז את הורדת הנפיחות שמעל השפה, לאיזה רופא עליי לפנות, כי אני לא יכולה להמשיך ולסבול עוד חודש ימים. וממה נגרמת נפיחות מעל השפה? תודה רבה

נפיחות לאחר הזרקה נמשכת ע"פ רוב מספר שעות/ ימים בודדים וחולפת עצמונית.יתכן שהנפיחות עליה את מדווחת נגרמה מהחומר המוזרק (יש לבצע בדיקה).במיקרים אילו ניתן להמיס את החומר העודף.ממליצה שתהיי במעקב רופא.

באמצעות הזרקה ? דיברתי היום עם קוסמטיקאית מסוימת שעוסקת בהחדרת החומצות ע"י אקדח. תוכלי להסביר לי על מה מדובר ? זה בטוח ?

לקריאה נוספת והעמקה

למה אתן מבזבזות את כספיכן אצל קוסמטיקאיות עם כל מיני טיפולים מטומטמים ??? רק רופא יכול להזריק חומצה היאלורונית שהיא באמת פעילה -או על ידי אקדח או על ידי מחט עם מזרק !!!

הזרקה של חומרי מילוי מתבצעת ע"י רופא לשכבת הדרמיס(שטחית או עמוקה)או למיקום עמוק יותר בהתאם לצורך הפרטני.באופן זה ניתן לתת מענה הולם לחסר נפח שחל עם הגיל. קיימים מוצרים ותכשירים קוסמטיים המכילים חומצה היאלורונית הגורמים לליחוח העור בלבד.

12/12/2011 | 15:52 | מאת: טל שין

שלום, לפני שלשה שבועות עשיתי זריקות בוטוקס (עם דיספורט) באיזור שבין הגבות, יש לציין שאני כמעט בת 50.בחלוף שבוע לא נראו תוצאות או החלשות של השריר, ניגשתי שוב למרפאה והרופא הזריק שוב ב-3 נקודות לאותו איזור, היום לאחר 3 שבועות אין תוצאה, לא בין הגבות ולא בכלל!!! מדוע זה קורה והאם יכול להיות מצב שהחומר לא משפיע עלי? האם לא מסוכן לקבל שוב זריקות לאותו איזור כפי שהרופא רוצה לעשות כי הרי זה סוג של רעלן? אודה מאוד על תשובתכם. בברכה טל

לקריאה נוספת והעמקה
12/12/2011 | 17:53 | מאת: ניצה

אני עוברת כבר חמש שנים הזרקה בין הגבות של דיספורט -מספר ההזרקות הוא חמש ועוד שתיים במצח כדי שלא אעשה כיווץ -כנראה שהרופא שלך מדלל מאוד את הדיספורט ולכן זה לא עובד ! אם הוא היה מדלל כמו שצריך בשניים וחצי cc אז זה ועוד איך היה עובד ! סתם רופא גרידי ! תחליפי רופא

12/12/2011 | 20:13 | מאת: טל שין

תודה ניצה שילמתי 1000ש"ח לא מתכוונת לוותר לרופא אם לא אקבל החזר כספי.הבנתי שהוא מדלל ב-3ccמים ומזריק למרכז השריר עצמו בין הגבות, ועוד 2 זריקות מעט מעל כל גבה.אבל אין תוצאה.אחכה גם לקבל תגובת הרופאים.ושוב תודה לך.

12/12/2011 | 20:23 | מאת: טל שין

ניצה, מי זה הרופא אצלו את מטופלת? וכמה עולה לך הטיפול?

בהנחה שהחומר הוזרק למיקום השריר הפרטני,היענות פחותה תתקבל במטופלים בעלי עור עבה וכאשר מדובר בקמט סטטי ,כלומר קמט המצוי גם במנוחה ונראה גם לאחר פשוק של הקמט בין האצבעות.חסר היענות מוחלט נדיר מאוד והינו פועל יוצא של התפתחות נוגדים לזן המוזרק ועמידות כתוצאה מכך.חשוב להבחין בין חסר מלא של תגובה/השפעה לבין תגובתיות נמוכה כלומר החלשות שריר מסויימת .במידה וקיימת חסר תגובתיות ניתן להזריק בוטוקס(זן אחר של רעלן אליו לא התפתחתה עמידות ). בהצלחה.

שלום, רציתי לדעת מה ההבדל בין סטילאז' לשאר החומצות ההילארוניות ? וכמו כן , באיזה מרפאות ניתן לקבל טיפול עם החומר ? תודה, ז'קלין.

לקריאה נוספת והעמקה

קו מוצרי סטילאג' מבוסס על נגזרת של חומצה היאלורונית,מגיע בסמיכויות שונות המותאמות לצפיפות הרקמה המוזרקת.קו זה ייחודי בתכולת המניטול,נוגד חימצון בעל אפקט נוגד ההזדקנות ומסייע בהפחתת בצקת באזור המוזרק.

09/12/2011 | 17:51 | מאת: קרינה

ד"ר כהן שלום, רציתי לדעת איך ניתן לטפל בכתמי עור מלזמה ? והאם את מטפלת בזה במרפאתך ? תודה, קרינה

לקריאה נוספת והעמקה

מלזמה הינה תופעה עיקשת הדורשת טיפול מדורג והמנעות מחשיפה לשמש.חשובה האבחנה האם מדובר במלזמה שטחית (קלה יותר לטיפול),משולבת או עמוקה (עקשת יותר).בהתאם לגוון וסוג העור יש לרקוח משחה המכילה חומרים אקטיביים ומבהירים,הטיפול מדורג ולעיתים נדרש לשלב טכנולוגיה מתקדמת היוצרת תעלות משכבת העור העליונה כלפי מטה במטרה להחדיר חומרים אקטיביים מבהירים ובכך לשפר מלזמה המערבת שכבת עור עמוקה.גם במרפאתי ניתן טיפול כזה.

איך מטפלים בעיגולים שחורים מתחת לעיניים ?

לקריאה נוספת והעמקה

לכהויות מתחת סיבות שונות :חסר נפח ברכס תחתון של הארובה ושקע הדמעות היוצר אפקט של הצללה וכהות,פגמנטציה,שקיפות של כלי דם או בצקת בעפעפיים תחתונות.הבדיקה מאפשרת לזהות את הגורם לכהות ,ולתעל בהתאם לטיפול האופטימלי.במידה ומדובר בחסר נפח-נבצע מילוי שיטשטש את ההצללה והכהות,במקרים של בצקת כרונית-טיפול בליזר,כך גם לעיתים במקרים של שקיפות כלי דם.פגמנציה מולדת קשה להעלמה אולם ניתן לטשטשה בעזרת קונסילר ובהדרגה באמצעות חומרים מבהירים.לעיתים נדרשים שלוב של טכנולוגיות/חומרים.

07/12/2011 | 20:19 | מאת: נורית

האם את משתמשת בוולומה ?האם בחומר אחר ? מה מחיר של מזרק וולומה ?(2 מ"ל )

לקריאה נוספת והעמקה

את חומר ההזרקה אבחר בהתאם למטרה-בניית עצם לחי ,מילוי או שיפור מרקם העור באזור הלחי.לבניית עצם לחי (במקרים של עצמות לחי שטוחות )אעדיף רדיאס.לצורך מילוי ועיצוב קווי לחי-נגזרות של חומצה היאלורנית בעלי דרגת סמיכות גבוהה דוגמת וולומה,סטילאג' XL או רסטילן סב-Q .למראה עור קורן באזור הלחי-סטילאג' הידרומקס או רסטילן ויטל. המחיר כמובן תלוי בכמות וסוג החומר.

הייתי מאוד מרוצה מהוולומה לעצם הלחי ולכן ארצה לשוב ולהזריק רק אותה -מה המחיר שאת לוקחת עבורה ?

03/12/2011 | 16:59 | מאת: SA

.אני בת 51 יש לי חריצים מעל השפתיים האם מילוי חריצים אלו ישפיעו גם על ניפוח השפה ? איזה חומר מזריקים לצורך כך? לכמה זמן זה תקף? ואם אפשר לדעת הערכת מחיר?

לקריאה נוספת והעמקה

אם ההזרקה מבוצעת מעל השפה ולא בקו השפה תופיע נפיחות מקומית טבעית שתחלוף עצמונית ללא שונינפח של השפה עצמה.לאזור זו מומלץ להזריק נגזרות של חומצה היאלורונית. המחיר תלוי בכמות,עלות ממוצעת של מזרק הינה כ- 2000 ש"ח.בהצלחה

01/12/2011 | 15:47 | מאת: לירז דן

הי, עשיתי לפני שבועיים הזרקה בשפה העליונה של חומצה היאלרונית. לפני מספר ימים שמתי לב שהופיעה נקודה שחורה קטנה קצת נפוחה מסביב. מה זה יכול להיות ? אודה לתשובתכם.

ככל הנראה שטף דם מזערי בנקודת ההזרקה ,אשר עם הזמן ככל הנראה יחלוף לחלוטין.

30/11/2011 | 22:45 | מאת: עדי

שלום האם לאחר מילוי השפתיים בחומר זמני באם לא מתחזקים (חשש להשתעבדות) המצב חוזר לקדמותו או למראה גרוע יותר או האם נעשה נזק, מראה מדולדל נפול רפוי וכו. תודה

חומרי מילוי זמניים מבוססים על חומרים טיבעיים דוגמת נגזרות של חומצה היאלורונית.חומרים טבעיים מתפרקים עם הזמן ע"י אנזימים בגוף ולפיכך יש לבצ טיפולי תחזוקה המאפשרים עיצוב מדוייק בהתאם למבנה,לרצון המטופל/ת ולטרנדים אופניתיים. המחקר המדעי מוכיח כי עצם ההזרקה גורמת להאצה של ייצור של קולגן עצמוני ולפיכך בנייה של רקמה גם לאחר שהחומר המוזרק עצמו התפרק.הפרופיל הבטיחותי הגבוה,התוצאה הטבעית והעדר תגובות אימוניות (תגובות גוף זר) הינם ללא ספק יתרונות משמעותייםשל חומרי המילוי הטבעיים !!

30/11/2011 | 22:33 | מאת: נירית

שלום רציתי לדעת מה הסיכונים במילוי שפתיים בחומר קבוע, האם מדובר רק בסיליקון או שיש חומרים אחרים? האם עם השנים מתרחשים שינויים במבנה/ צורה, סיכונים בריאותיים והאם יש צורך בתחזוקה או שלאחר סידרת הטיפולים התוצאה מתקבעת לתמיד? שאלה נוספת- האם המראה והתחושה טבעיים לחלוטין (בהנחה וממלאים מעט ולא ברווזי) או שיש אפשרות להבחין במראה ובתחושה? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

לעיצוב שפתיים אני משתמשת בחומר מילוי זמני ואינני משתמשת בחומר קבוע.כידוע חומרי מילוי קבועים ,דוגמת הסיליקון,אינם חלק מהמארג הרקמתי של הגוף,כלומר זרים ועלולים לגרום לתגובות גוף זר .דווחו מקרים של תגובות כאלו אף שנים לאחר ההזרקה,למרות שכיום משתמשים בסיליקון רפואי בטכניקת הזרקה של מיקרו-טיפה.המשקל המולקולרי של סיליקון גבוה ולפיכך לעיתים החומר נודד מהרקמה המוזרקת ומצוי בחלק התחתון של רירית השפה העליונה בצורה של שקיות צידיות.אילו,ככל הנראה הסיבות שגרמו למשרד התרופות והמזון האמריקאי כמו גם למרבית ארצות אירופה לאסור את השימוש בסיליקון כחומר מילוי מאושר.

1. האם ניתן לטפל בקמטים רוחביים מעל לעיניים, מבלי שהעור יפול כתוצאה מבוטוקס שמחליק. האם ניתן למלא את הקמטים או להרים כלפי מעלה את המצח. 2. כמה זמן סטילאג' בשימוש, עד כמה בטוח? מה יעילותו ומה מחירו בהשוואה לרסטילן או מילויים שמכילים לידוקאין לאילחוש? תודה מראש, אדית

לקריאה נוספת והעמקה

1.השליש החיצוני של גבה אסתטית ממוקם גבוה יותר,מעל הרכס של הארובה.ע"מ לשמר מיקום אסתטי עדיף לא להזריק את הקמט הרוחבי המצוי בצמידות לגבה בחלקה הצידי חיצוני,בכדי לא לגרום להנמכה של מיקום הגבה באזור זה.הרמת מצח ניתן לבצע ע"י הזרקת בוטוקס/דיספורט לתוך הקרקפת,אזור זה מכונה האזור הרביעי הרמת מצח -ראי כתבה-http://www.beok.co.il/Category/Article/10020 . .2 קו מוצרי סטילאג' הינם נגזרות של חומצה היאלרונית,הוכח במחקרים כחומר בטיחותי המאפשר השגת מראה טבעי ואסתטי וזוכה לשביעות רצון ניכרת בקרב מטופלים,מצוי בשמוש באירופה מזה מספר שנים,ומשווק בארץ כבר כשנתייים.חלק מקווי המוצר מכילים לדוקאין,חומר מאלחש.יחודיות המוצר בתכולת המניטול,חומר מעכב חימצון ונוגד רדיקלים חופשיים.תכולה זו מסייעת למזער את הטראומה הרקמתית לאזור מוזרק ומפחיתה בצקת מקומית.מחיר ממוצע של מזרק של חומצה היאלורונית -כ- 2000ש"ח.