פורום בוטוקס, מילוי קמטים

הפורום עוסק בטיפולים אסתטיים של הפנים באמצעות הזרקות של בוטוקס וחומרי מילוי.

הזרקה של בוטולינום טוקסין ("בוטוקס") להשטחת קמטי ההבעה היא הטיפול הרפואי האסתטי הנפוץ ביותר בעולם בשנים האחרונות.

טיפולים בהזרקות של חומרי מילוי מהווים נדבך נוסף בטיפולי הפנים ומטרתם להשלים את הטיפול בקמטים, ולאפשר התמודדות עם אובדן נפח באזורים שונים של הפנים.
674 הודעות
633 תשובות מומחה

מנהל פורום בוטוקס, מילוי קמטים

29/11/2011 | 11:47 | מאת: ענת

שלום, רציתי לדעת איך אפשר לטפל בקמטים בצוואר - חומרי מילוי עוזרים ?

לקריאה נוספת והעמקה

התבגרות צווארית מאופיינת בין היתר בעודפי רקמה (בשל צניחת רקמות החלה עם הגיל),הופעת מיתרים אורכיים(רפיון שריר הצואר בשל התרופפות הרצועות התומכות האחראיות להידוק העור לרקמה התת עורית) הופעות קמטים רוחביים בצוואר וקמטוטים(עור רפוי ולא אלסטי). פתרון תלוי בגורם הבעיה.כאשר הגורם הינו עודפי רקמה המענה האולטימטיבי הוא מתיחת פנים וצוואר.את הקמטוטים ניתן לשפר ע"י הזרקות שנועדו להצעיר את העור -דוגמת סטילאג' הידרומקס או רסטילן ויטל.כאשר קיימים מיתרים אורכיים או קמטים רוחביים בצוואר ללא מימד משמעותי של צניחת רקמות ניתן להזריק בוטוקס/דספורט במקרים מתאימים.בהצלחה.

27/11/2011 | 13:11 | מאת: מיכל

שלום רב, ברצוני לבצע מילוי שקעים מתחת לעיניים. מה שם החומר שמזריקים היום? האם מוסיפים גם איזה שהוא חומר "מלבין" לסימנים הכחולים? באיזה חומר משתמשים למלוי כמטים בצידי האף? השאלות נובעות מהעובדה כי רופאים שונים משתמשים בחומרים שונים וכל אחד משבח את שלו לכן חשוב לי לדעת איזה חומר הוא הלהיט היום. כמו כן, ברצוני לקבל מידע לגבי הטכניקה החדשה כאשר ממלאים את הכמט בעזרת פלסטיק כמו שמכניסים עירוי לוריד.

לקריאה נוספת והעמקה

הייתי אצל רופא שעשה לי מילוי מתחת לעיניים והוא ממש צחק על השטות הזאת ואמר לי שאין חומר מלבין ואם יש זה מסוכן ולא יעיל אז אל תאמיני שסיפורים שמוכרים לך כל מיני רופאים שאין להם ניסיון בתחום -זה איזור מאוד עדין מתחת לעיניים ותחפשי רופא שעושה זאת המון שנים ולא יומיים כמו רוב הרופאים !

לשקעים מתחת לעיניים מומלץ להזריק נגזרות של חומצה היאלרונית דוגמת סטילאג'.עצם אפקט מילוי השקע מטשטש את הכהות בשל מחיקת ההצללה הנוצרת בין קעירות השקע לקמירות הלחי.סטילאג' כאמור הינו נגזרת של חומצה היארולורנית,חומר טבעי המצוי במשתית הבין תאית בשכבת העור המרכזית,וניתן למלא/לטשטש בעזרתו גם את השקעים/חריצים בין האף לפה.טכניקת הזרקה מתקדמת הינה הזרקה באמצעות קנולה,מוליך עדין שקצהו כהה (ולא חד בנגוד למחטים)ןמאפשר הזרקה הממזערת את הטראומה לרקמה,ולפיכך את הופעת שטפי דם.בטכניקה זו ההזרקה נטולת כאב וניתן להזריק שטח גדול יותר בדקירה אחת.מצויין לעיצוב נפחים.הקנולות משווקות בגדלים שונים בהתאם לסמיכות החומר המוזרק ולצפיפות הרקמה המוזרקת.בהצלחה.

26/11/2011 | 22:59 | מאת: טל

שלום,רציתי לדעת מה תוקף מזרק רסטילן שנפתח? לפני שבועיים הזריקו לי חצי מזרק רסטילן פרלן בצידי האף וצריכים להזריק לי את חצי המזרק שנותר. השלמה תהיה השבוע. האם יש בעיה מבחינת תוקף המזרק? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

תוקף מזרק שאינו נפתח מצויין על גבי האריזה.לאחר שנפתח מומלץ לשמור בתוך האריזה במקרר.אינני נוהגת להזריק מזרק שנפתח לאחר 3-4 שבועות.

שלום, רציתי לדעת מה ההבדל בין סטילאז' לשאר חומצות ההילארוניות ?

לקריאה נוספת והעמקה

חומצות היאלרוניות שונות האחת מהשניה בקשרי הצילוב(שיטה הכימית וכן כמות קשרי הצילוב)רכוז,מקור (חיה/תהליך תסיסה מחידק בטכנולוגיה מתקדמת), תכולת לידוקאין בתוך החומר (חומר מאלחש)ובטכנולגיית הייצור.חלק מתכונות אילו משפיעות על משך השרידות ופוטנטיות המוצר ( טכנולוגיה מתקדמת מאפשרת זמן שרידות ארוך יותר שכן המוצר עמיד בפני פרוק אנזימטי על ידי רקמות הגוף).בתוך קו מוצרים קיים שוני בדרגת הסמיכות ובחלק מהקווי המוצרים בגודל החלקיקים.חומצות היאלרוניות מקו מוצרי סטילאג'מופקות בטכנולוגיה מתקדמת ,קיים שוני בדרגות הסמיכות של קווי המוצר המאפשר התאמה בין החומר המוזרק לצפיפות הרקמה אליה החומר מוזרק (ולפיכך מזעור טראומה רקמתית ושיפור התוצאה האסתטית).בחלק מקו המוצרים קיים לידוקאין המאפשר הזרקה נטולת כאב.תכונה ייחודית של סטילאג' הינה תכולת מניטול,חומר נוגד חימצון ורדיקלים חופשים (אנטי-אג'ינג)אשר גם ממזער את הנזק הרקמתי במקום ההזרקה ולפיכך יתכן ומפחית את הבצקת המקומית.תכונות אילו של קו מוצרי סטילאג' מאפשרות השגת מראה טבעיואסתטי ואחראיות לשביעות רצון גבוהה בקרב המטופלים.

25/11/2011 | 19:35 | מאת: לי

היי עברתי מילוי מתחת לעיניים עי חומצה היאלרונית ואני מרגישה מזה מס ימים אי נוחות מעל גלגל העין (בפנים) יכול להיות שהחומר שהוזרק טיפס ונכנס לשם??

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לי,לא ברור לי משאלתך האם החומר הוזרק לשקע הדמעות/עפעף תחתון(ככל הנראה זוהי כוונתך).חומצה היאלרונית לא נודדת/"מטפסת".לעיתים מספר ימים לאחר ההזרקה קיימת אי נוחות שחולפת,אל דאגה.

ממליצה בחום וברותח על דר עירן חדד לאחר הטיפול שבוצע בפניי הבחור מוכשר ומקצועי ברמה דיוק בלתי רגילה מעבר לכך שהוא רופא ואדם מקסים הכי חשוב שהוא מאוד מאוד מקצועי אמין גם בגלל היותו מומחה לכירוגיה פלסטית

23/11/2011 | 14:50 | מאת: ויקי

שלום רב, הנני מתעניינת בטיפולי מילוי כמטים סביב השפתיים וכמט בין הפה לעף. מה צריכים להיות הקריטריונים לבחירת הרופא/קליניקה וכצד ניתן להבין מה המחיר האמיתי לזריקה/מזרק. כי לאחר שפניתי לכמה קליניקות קיבלתי תשובות שונות לגמרי גם בשם החומר, גם בגודל המזרק וגם במחיר למזרק.תודה

לקריאה נוספת והעמקה

ויקי שלום,כדאי שתבדקי כי הרופא הינו מומחה לכירורגיה פלסטית או מומחה ברפואת עור .למילוי קמטים בין האף לפה וסביב השפתיים מומלץ להשתמש בנגזרות של חומצה היאלרונית,דוגמת-סטילאג' ,פרלן וג'ודרם.רוב המזרקים מגיעים בנפח של 1 סמ"ק (חומרים בדרגת סמיכות גבוהה יותר לעיתים גם 2-3 סמ"ק).כמות החומר תלוייה בעומק הקמט .מחיר ממוצע למזרק הינו כ-2000 שקלים.בהצלחה.

23/11/2011 | 04:06 | מאת: מיכאל

עברתי אתמול הזרקת רדיאס לאף שעברה די טוב, היום חזרתי הביתה מהעבודה והרגשתי שהפנים שלי חמות ואדומות ופחדתי שזה ישפיע על האף אז שמתי קרח לדקה או שתיים ואחרי זה לחצתי קצת על האיזור של הנפיחות (לא בצורה חזקה)... רציתי לדעת שכל מה שקרה יכול להפשיע על התוצאה? או שאני סתם חושש... ותוך כמה זמן אפשר לחזור לשגרה מלאה אחרי ההזרקה?

לקריאה נוספת והעמקה

נפיחות באזור ההזרקה טבעית וחולפת.קרור מבוקר של מקום ההזרקה מסייע להורדת הבצקת המקומית והנפיחות.חזרה לשגרה הינה ע"פ רוב מיידית,אם כי כפי שציינתי יכולה להית נפיחות מקומית שתמשך כיומיים.חום מקומי ואודם בוהק הינם סימנים של דלקת/ זיהום מקומי.אם סימנים אילו מופיעים ממליצה שתבדק ע"י הרופא המזריק ותתיעץ איתו.

21/11/2011 | 10:32 | מאת: שול

כבר מספר שנים אני מזריקה מידי פעם חומצה הילרונית לשפתיים.חשבתי להתחיל ולהזריק סיליקון שיחזיק לאורך זמן.מה דעתך?

לקריאה נוספת והעמקה

אינני משתמשת בסיליקון להזרקות. כידוע מדובר בחומר שאינו טבעי ולפיכך עלול לגרום לתגובות של גוף זר (דלקות,גרנולומות ולנדידה של החומר מהרקמה המוזרקת.על פי רוב ניתן לראות זאת כשקיות של רירית מדולדלת בחלק התחתון של השפה.כיום ניתן להזריק סיליקון רפואי נוזלי בטכניקה של טיפות אשר אמורה לצמצם את הסיבוכים ותופעות הלואי אך אילו ,קיימים. זוהי הסיבה שסיליקון אינו מאושר לשמוש ברוב מדינות אירופה ואין אישור להזרקת סיליקון בהתוויה של מילוי עי" ה- FDA האמריקאי (משרד המזון והתרופות).לפיכך אמליץ על חומר בעל פרופיל בטיחותי מוכח,שאינו נודד ומתקבל כחלק מהמארג הרקמתי של הגוף-נגזרות החומצה ההיאלורונית.בעזרתן ניתן להשיג מראה טבעי.לחומר הזמני יתרון שכן עם הגיל מקום ואיכות הרקמות משתנה לפיכך ניתן לעצבו בהתאמה.

27/11/2011 | 08:14 | מאת: שול

21/11/2011 | 10:14 | מאת: יעל

קודם כל תודה עבור תשובתך.בכל זאת אני רוצה לדעת האם אפשר להזריק חומ' הילרונית או חומרים דומים מתחת לעיניים, לא בזווית העין, האם זה מותר שכן המקום כל כך רגיש והאם זה אכן ממלא ומפחית את מראה השקיות שמתחת לעיניי? כי בעבר הוזרקתי פעם אחת לפני כשנה בצידי האף וזה עבר בסדר (נשארה גבשושית אחת קטנה מעל השפה...) אני פשוט רוצה לדעת שאכן מזריקים מתחת לעיין. תודה תודה יעל

בהחלט אפשר להזריק באזור מתחת עפעף תחתון:למילוי שקע הדמעות (השקע בין האף לעין) ומילוי חסר בנפח מעל הרכס התחתון של הארובה ( עם הגיל צניחת רקמות גורמת לרכס הארובה להיות בולט וממש מעליו מופיע שקע).

21/11/2011 | 10:10 | מאת: יעל

19/11/2011 | 12:10 | מאת: יעל

שלום רב, לפני יותר מ-5שנים עברתי מתיחה פנים בהדסה וניתוח העפעפיים התחתוונות גרם לאקטרופיון ועברתי מאז עוד 2!תיקונים שלא בדיוק צלחו. בינתיים "חטפתי"גם בלפריטיס שזה כרוני ורק טיפות קצת עוזרות...אני פוחדת ולא מומלץ לעבור נתוח 4.לפני כשנה הזרקתי חומצה הילרונית כמובן אצל רופאה מומחית אך איני רואה שינוי והשקיות מאד בולטות ועמוקות וגורמות למראה לא יפה. האם יש חומר אחר (כנראה שלא)? האם זה מסוכן להזריק ממש בשקע שמתחת לעיין? למה נשארו כ-3 גבשושיות אמנם קטנות כבר כמה חדשים? (חבל שאת לא בירושלים) תודה עבור תשובתך, יעל

לקריאה נוספת והעמקה

יעל שלום.מקרה מורכב וללא ספק מצריך בדיקה טרם החלטה מושכלת.הזרקת חומרי מילוי מתאימה למילוי שקע הדמעות ע"מ ליצור משטח אחיד.כאשר מדובר בבלט של כריות שומן הפתרון הוא יילוד אותן הכריות בניתוח.במידה ולא קיימים עודפי עור ניתן להסיר את כריות השומן בלבד דרך חתך בלחמית אשר ממזער את הסיכון להתפתחות של ריפיון עפעף.חשובה מאוד הבדיקה הפיזיקלית,מידע מגיליונות הניתוחים שעברת וכמובן להבין מהן ציפיותייך.

19/11/2011 | 12:03 | מאת: יעל

האם את עושה את הפעולה הזאת ? המסת שומן על ידי הזרקות ? האם החומר הממיס מאושר על ידי משרד הבריאות ? האם ישנם סיכונים בפעולה זאת ? ומה כמות המפגשים הנחוצים להמסה ?

לקריאה נוספת והעמקה

המסת שומן בעזרת הזרקות הינו נושא שנוי במחלוקת.לאחרונה אסר משרד הבריאות הצרפתי לחלוטין את השמוש הזריקות אלה בשל תופעות הלוואי הנלוות ובכך הצטרף לעמדה מדינות אחרות באירופה. הזרקה עשויה לגרום פרט לכאבים,לנמק של הרקמה והעור והופעת אי סדירויות עוריות ושקעים.ממליצה שתבדקי ע"י פלסטיקאי/רופא עור לחו"ד.

19/11/2011 | 02:13 | מאת: יעל

אני בת 47 התחלתי להשתמש בבוטוקס לפני כשלוש שנים. בהתחלה זה השפיע יפה ועשיתי בוטוקס כל חצי שנה. לפני כשנה הזרקות הבוטוקס הפסיקו להשפיע (גם כשעשיתי בוטוקס רגיל וגם עם דיספורט). הרופא טוען שפיתחתי נוגדנים, האם יכול להיות ואם כן האם כבר לא אוכל לקבל בוטוקס יותר לעולם?

לקריאה נוספת והעמקה

התפתחות נוגדנים לאחר הזרקת בוטוקס נדירה אולם קיימת. הפתרון הוא להחליף מבטוטקס לדיספורט או להיפך שכן מדובר בשני זנים שונים,כלומר אם מתפתחת עמידות לזן אחד ניתן להזריק את השניץ לא ברור לי האם השפעת ההזרקה פחתה או לא קיימת תגובתיות כללל.במקרה השני,סביר להניח שפתחת עמידות.מעניין כי העמידות הינה לשני הזנים (בוטוקס ודיספורט).קיימת פורמולציה נוספת קסאומין ,אולם זו לא משווקת בארץ.

16/11/2011 | 18:16 | מאת: נורית

שלום, רציתי לדעת כמה זמן מחזיק בוטוקס לטיפול בקמטי הבעה ?

לקריאה נוספת והעמקה

משך זמן שרידות בוטוקס/ דיספורט לקמטי הבעה נע בין 4-6 חודשים.במקרה שהטיפול החל עם הופעת קמטי ההבעה ,כלומר בסביבות גיל 30 ונשמר רצף טיפולי של 4-5 טיפולים,הניסיון מלמד שהמרווח בין הטיפולים גדל שכן השריר נעשה רפוי יותר והקמט מטשטש/נעלם.

16/11/2011 | 10:27 | מאת: עינב

שלום, אני מבינה שיש כמה סוגי פילינגים רפואיים , איך יודעים מה הפילינג הרפואי שמתאים לי ?

לקריאה נוספת והעמקה

התאמת סוג הפילינג נעשית לאחר בדיקת סוג העור,גוון העור,עומק הקמטים ולאחר היכרות עם המטופל/מטופלת (סגנון חייו-טיפול מדורג מאפשר חזרה מהירה לשגרה ופילינג עמוק מצריך תקופת החלמה ממושכת) ורצונ/ה.הבדיקה מבוצעת במהלך פגישת היעוץ עם הפלסטיקאי/רופא העור.בהצלחה.

15/11/2011 | 23:00 | מאת: הראלה

ד"ר כהן שלום, רציתי לדעת מה המחירים של מילוי קמטים ?

לקריאה נוספת והעמקה

המחיר תלוי בכמות החומר הנדרשת למילוי וכן בהתאם לסוג החומר. בשיחת היעוץ ולאחר בדיקה מותאם החומר ,הכמות הנדרשת ובהתאם,המחיר.

15/11/2011 | 17:15 | מאת: נינה

מה טוב יותר להעלמת קמטים לפנים בוטוקס או סטילאז' ?

לקריאה נוספת והעמקה

תלוי באיזה סוגי קמטים מדובר ומה מיקומם.הזרקת בוטוקס/דיספורט מתאימה לקמטים דינמיים,כלומר קמטי הבעה: קמטי הזעף בין הגבות,קמטי הדאגה במצח וקמטי החיוך בצידי העיניים, וגורמת לטשטושם. במקרה של קמטים סטטיים,כלומר אלו המצויים במנוחה ונגרמים בשל אובדן נפח (יחסי או אבסולוטי)דוגמת הקמטים בין האף לפה ,הזרקה של חומרי מילוי (סטילאג')הינה המענה האולטימטיבי.

15/11/2011 | 15:22 | מאת: פזית

מה יכול לעזור להעלמת קמטים מסביב לפה ?

לקריאה נוספת והעמקה

קמטים סביב הפה הינם פועל יוצא של פעילות השריר הטבעתי סביב הפה (קמטי עישון),אובדן נפח שחל עם הגיל וכן מרקם עור רפוי ומקומטט ,האופייני לעור המתבגר.מילוי ע"י הזרקות של חומרים מבוססי חומצה היאלורונית דוגמת סטילאג/פרלן הינו המענה לאובדן הנפח. את מרקם העור הירוד, האופייני לעור מתבגר, ניתן לשפר ע"י פילינג(שיוף עור). הזרקה של בוטוקס /דיספורט תגרום להחלשת המרכיב הדינמי של הקמטים ובכך לטשטושם.

15/11/2011 | 14:14 | מאת: כוכי

איך ניתן למלא לחיים ? מה הטיפולים הדרושים לכך ?

לקריאה נוספת והעמקה

ניתן לפסל ולעצב עצמות לחי וכן למלא שקעים במרכז הלחי ע"י הזרקת חומרי מילוי ,נגזרות של חומצה היאלורונית.חומצה היאלרונית ,כידוע,הינה מרכיב טבעי המצוי במרווח הבין תאי בשכבת העור המרכזית. עם הגיל חלה ירידה במאגר של החומצה ההיאלורונית ולכן נבצע מילוי.חומרים אילו בטיחותיים,ומקנים מראה טבעי ואסתטי לאזור הלחי.

15/11/2011 | 13:29 | מאת: פנינה

היי, איך ניתן לטפל בשקעים מתחת לעיניים ? יש לי שקעים מתחת לעיניים כבר כמה שנים ואני מאוד מתוסכלת מזה.

ככל הנראה כוונתך לשקע הדמעות (מצוי בין האף לארובת העין).עם הגיל מתרחשת גם חשיפה של רכס התחתון של הארובה ,בין יתר בשל צניחת רקמות כלפי מטה,התורמת למראה שקוע,עיף ומבוגר של העפעף התחתון.ניתן להסוות את השקע ע"י הזרקת חומרי מילוי מבוססי חומצה היאלרונית .אז ישנו פתרון אין סיבה להיות מתוסכלת:-).

15/11/2011 | 13:28 | מאת: אהובה

שלום כמה עולה להזריק בוטוקס ? מה המחיר ? במה זה תלוי ?

מחיר ממוצע לאזור(אזורים נפוצים-מצח,בין הגבות,צידי עינייים)1000-1500 ש"ח.

15/11/2011 | 13:17 | מאת: שלי

היי, אני מעוניינת לעשות עיצוב של עצמות לחיים , איך בדיוק ניתן לעשות זאת ?

לקריאה נוספת והעמקה

עיצוב עצמות לחיים מתבצע ע"י הזרקת של חומר מילוי שהינם נגזרות של חומצה היאלרונית דוגמת סטילא'ג,רסטילן/פרלן.פסול עצמות לחיים משפר את קו המתאר של הפנים ,מצעיר ומטשטש במידת מה את הקמטים בין האף לפה שכן המילוי גורם לתזוזה של הרקמה כלפי מעלה.מתאים לקבוצת גיל צעירה בעלת עצמות לחיים שטוחות (הקניית מראה אסתטי ויפה יותר) וכן לקבוצת גיל מבוגרת אשר עם הגיל חלה אצלה צניחת של רקמת הלחי כלפי מטה (הצערה).

15/11/2011 | 13:10 | מאת: אהרון

צהריים טובים, רציתי לדעת איך ניתן ליצור העלמת קמטים באמצעות זריקה למצח ?

לקריאה נוספת והעמקה

ע"י הזרקת בוטוקס/דיספורט למצח ניתן לטשטש את הקמטים הרוחביים במצח,המכונים קמטי הפליאה/חשיבה.חשוב להתחיל את הטיפול עם הופעת הקמטים כאשר הקמט דינמי (ומופיע בזמן הרמת הגבות) ולא להמתין למצב בו הקמט מצוי גם במנוחה כלומר קמט סטטי.ההליך עצמו קצר,נטול כאבים והתוצאה-מצח נטול קמטים-נשמרת לפרק זמן הנע בין 4-6 חודשים.

15/11/2011 | 12:54 | מאת: בת שבע

שלום, האם חומרי מילוי יכולים לעזור במילוי או עיבוי השפתיים ?

לקריאה נוספת והעמקה

בהחלט!עם הגיל מתרשים שינויים באסתטיקה של השפתיים-שפה עליונה מתארכת,מופיעים קמטוטים סביב השפתיים,קו המתאר סביב השפה מטשטש ונעשה פחות מוגדר,נפח השפתיים פוחת וזווית הפה צונחות.באמצעות הזרקת חומרי מילוי מבוססי חומצה היאלורונית ניתן לעבות ,לעצב קו מתאר של שפה,להרים זווית פה שמוטות ובכך להקנות לשפה מראה חושני,צעיר ואסתטי יותר .לקו מוצרי סטילאג' יש חומר ייעודי לעיצוב שפה-סטילאג' ליפ. בהצלחה

15/11/2011 | 12:47 | מאת: יהודית

האם פילינג עוזר גם לקמטים ,אם כן איזו סוג של פילינג ?

לקריאה נוספת והעמקה

פילינג (שיוף עור) נועד לשפר את איכות העור,מרקמו וגוונו.עם הגיל העור נעשה רפוי,פחות גמיש ,דק בעל פגמנציה וקמטוטים.ע"י שיוף שכבת העור ניתן לשפר קמטוטים ולטפל בפגמנטציה.ההצטלקות התת עורית המלווה את תהליך ההחלמה תורמת ליצירת סיבי קולגן ובכך להתחדשות העור ולמראה קורן רענן וצעיר של העור.לאחר בדדיקה מותאם עומק הפילינג הדרוש (קל/בינוני/עמוק) ואופן הבצוע (כימי/לייזר/גלי רדיו).שילוב טכנולגיות המתקבל ע"י שימוש בטכנולוגיות מתקדמות דוגמת אימטריקס מאפשר שיוף עורי בצורת רשת ובמשולב עם מיצוק העור ע"י חימום שכבת העור המרכזית.החזרה לשגרה מהירה והתוצאה-שיפור ניכר במראה העור.

15/11/2011 | 12:46 | מאת: דליה

רציתי לדעת מהי הדרך הנכונה לבחירת רופא לטיפול בקמטים ? כאשר מופיעים כל מיני רופאים כמו ד"ר אריק איימס אשר אינו מומחה לאף תחום ברפואה או רופאי שיניים שעושים הזרקות של חומרי מילוי , איך אני יכולה לדעת שאותם רופאים יוכלו לטפל בי כראוי ? מה עלי לבדוק ?

חשוב לודא שהרופא הינו מומחה לכירורגיה פלסטית /עור בעל ניסיון וחבר באיגוד לכירורגיה פלסטית ואסתטית (במקרה שמדובר במומחה לכירורגיה פלסטית ).

15/11/2011 | 12:44 | מאת: צילה

רציתי לדעת מה ההבדל בין חומר מילוי סטילאז' לבין רסטילן ?

לקריאה נוספת והעמקה

סטילאג ורסטילן הינם קווי מוצרים מתקדמים המורכבים מנגזרות של חומצה היאלרונית ,חומר טבעי המצוי בחלק האמצעי של העור-בדרמיס.הן לסטילאג והן לרסטילן קו מוצרים השונים זה מזה בדרגת הסמיכות ומיועדים להזרקה לשכבות שונות בהתאם לצפיפות הרקמה באזור המוזרק.בחלק ממוצרים של החומרים שנזכרו יש לידוקאין, חומר מאלחש המאפשר הזרקה כמעט נטולת כאב.קווי מוצר סטילאג ייחודים בתכולה של מניטול-חומר נוגד חמצון .חומרים אלו ידועים כמעכבי הזדקנות-אנטי-אגינג'.

14/11/2012 | 20:28 | מאת: שרית

הייתכן כי סטילאז עשה לי גושים מעל השפה(קמטוטים) לאחר עשרה חודשים? הזריקו לי בפברואר 12 והשבוע גיליתי גושים ממש קשים אודה לך

15/11/2011 | 12:44 | מאת: הזרקת בוטוקס למצח-תופעות לוואי

ד"ר שרית כהן שלום, האם בהזרקת בוטוקס למצלח יש תופעות לוואי כלשהן ?

לקריאה נוספת והעמקה

לאחר הזרקה בוטוקס למצח,כמו בכל הזרקה,עשוייה להופיע נפיחות מקומית בנקודת ההזרקה ועיתים אדמומיות.תופעות אלו חולפות לאחר מספר דקות,ולאחר שבועיים המצח נטול קמטים.

שלום, האם קיים חומר למילוי קמטים המחזיק שנתיים ?

לקריאה נוספת והעמקה

משך שרידות חומרי מילוי תלוי במספר גורמים -בינהם הרכב החומר המוזרק,דרגת סמיכותו (כאשר מדובר בנגזרות של חומצה היאלורונית),עומק ההזרקה מיקום ההזרקה (באזורים בהם התנועתיות רבה החומר יתפרק מהר יותר)וגיל המטופל/ת.הניסיון הקליני המגובה בספרות רפואית מורה כי עצם ההזרקה גורמת להאצת ייצור קולגן במקום ההזרקה לפיכך משך השרידות של חומרים מבוססי חומצה היאלרונית ארוך יותר (מהממוצע של 6-12 חודשים).חשוב לבצע טיפולי תחזוקה,כלומר לא להמתין על פרוק סופי של החומר המוזרק ובכך לתחזק ולהאריך את שרידות החומר. משך שרידות של רדיאס,חומר מילוי המבוסס על תרכובת סידן,נע בין 12-18 חודשים,למתאימים.

13/11/2011 | 13:20 | מאת: רונית

שלום, רציתי לדעת מתי יודעים אם אני צריכה בוטוקס או חומצה הילארונית, יש לי שקעים וקמטים מסביב לפה. תודה רונית

לקריאה נוספת והעמקה

בטיפול בשליש התחתון של הפנים נעדיף על פי רוב חומרי מילוי ע"מ למלא קמטים/שקעים/חריצים דוגמת אילו המצויים בין הפה לאף.אילו הם קמטים סטטיים,פועל יוצא של צניחה רקמתית המתרחשת עם הגיל ואובדן נפח. כאשר מדובר בקמטים דינמים,כלומר כאלו המופיעים בתנועה בשל פעילות שריר -נזריק בוטוקס/דיספורט.לעיתים יש לבצע טיפול משולב.החלטה לגבי הטיפול האופטימלי מתבצעת לאחר הבדיקה ובהתאם למטרת הטיפול.בהצלחה!

08/11/2011 | 20:24 | מאת: גיא

שלום רב, בן 30 עם קמטים במצח וגבות נמוכות, וקמטים בצידי העיניים. ביצעתי הזרקות בוטוקס והרופא אמר שבפעם הבאה יבצע מקצה שיפורים. ברצוני לשאול כמה זמן בד"כ לוקח לבוטוקס לאחר שמוזרק לאזור מצח, צידי עיניים וחלק עליון של הפנים להגיע לאפקטיביות האופטימאלית שלו כדי לחזור ולבצע הזרקות "מקצה שיפורים"? מהו הזמן המינימאלי אותו חייבים לחכות בטרם קובעים את הצורך בהמשך הזרקות לשיפורים כאמור ? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שבועיים לאתר ההזרקה ניתן לצפות באפקט המקסימלי ואם יש צורך גם לבצע שיפורים/עידונים.

06/11/2011 | 12:07 | מאת: שני

שלום, דציתי לדעת מה היעילות של הדרמהרולר ?

לקריאה נוספת והעמקה

דרמרולר הינו מכשיר הגורם לפציעה של העור ולהתחדשות העור ע"י האצת ייצור סיבי הקולגן והאלסטין.המכשיר עצמו מורכב מגלגלת פלסטיק עם מחטים זעירות באורך של 1.5 מ"מ המחוברת לידית.הטיפול יוצר חריצים מיקרוסקופיים בפנים ומאפשר החדרה יעילה של חומרי הזנה וטיפוח העור פנימה.יש להמנע מפציעה עמוקה ע"מ לא לגרום להצטלקות.מניסיוני עדיף להשתמש בטכנולוגיות מתקדמות הגורמות לפציעה מבוקרת של העור בצורת רשת בשלוב עם חימום של שכבת העור המרכזית .טכנולגיה זו משלבת שיוף של העור בצורת רשת בשילוב עם מיצוק (כתוצאה מהחימום)העור להשגת מראה עור קורן וזורח ולשיפור קמטוטים,דוגמת אימטריקס.

20/11/2011 | 13:11 | מאת: אורית ברגר

הדרמהרולר המקורי מגרמניה, הינו אכן מכשיר הבנוי מגלגלת ועליה מחטים כירורגיות זעירות. כפי שהסבירה ד"ר שרית כהן, המכשיר אכן מעודד יצירה מחדש של קולגן ואלסטין באמצעות עיסוי המגרה את העור לקבל איתות שהוא נפצע.המכשיר בטוח לחלוטין מעצם הסיבה שהינו מכני, לא חשמלי ולא מערב טכנולוגיות אחרות עליהן אין לנו שליטה, ולעיתים קרובות גורמות לנזק יותר מאשר לתועלת. המכשיר אכן יכול גם לשמש בהחדרת חומרים המבוססים על ויטמינים ומינרלים וחומצות המסייעות לעור להראות קורן, בוהק ואחיד, אך יש להיוועץ עם רופא עור ולקבל המלצה לגבי החומרים המתאימים להחדרה!! עיקר הפעילות של המכשיר הינה שיקום העור הן ממצבים קשים של צלקות אקנה, היפרפיגמנטציה (במרבית המקרים), קימטוטים, ומראה נפול ולא קורן של העור. הפעולה שנעשית הינה טבעית לחלוטין ואיננה מערבת שום חומר או טכנולוגיה שמזיקה. המכשיר איננו- בשום מקרה- גורם לצלקות, או לנזק לעור- להיפך!! הוא מסייע למראה בריא ורענן של העור. המלצה זו הינה אך ורק עבור הדרמהרולר המקורי מגרמניה הנועד הן לטיפול רפואי על ידי רופא, והן לטיפול ביתי עצמאי על ידי המטופל!!לכל מידע נוסף ניתן ליצור קשר באמצעות אתר האינטרנט: www.obiderm.com.

03/11/2011 | 08:42 | מאת: ג

שלום רב, האם ידועה רגישות לבוטוקס? האם יש איזשהו סיכון שצריך לקחת בחשבון, והאם ניתן לטשטש צניחת עפעפיים בבוטוקס, כי ניתוח לא בא בחשבון כרגע? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

לאחר ההזרקה תתכן הופעת אדמומיות מקומית שחולפת עצמונית לאחר זמן קצר,שטפי דם בנקודת ההזרקה נדירים וחולפים אף הם.כאשר ההזרקה מתבצעת ע"י רופא מומחה בעל ניסיון צניחת עפעף/גבות לא תקרה.כידוע מטרת ההזרקה הינה לטשטש את קמטי ההבעה וע"י כך להעניק שיפור אסתטי מרשים.בוטקס אינו תחליף להסרת עודפי עור המופיעים עם הגיל,כלומר למתיחת עפעפיים.במקרים של צניחה קלה בלבד יתכן שיפור שכן מיקום הגבות עשוי לעלות ובכך לגרום לפריסה של עור העפעף על שטח פנים גדול יותר.בהצלחה

27/10/2011 | 15:34 | מאת: גלית

דר שרית שלום הגעתי אליך לאחר מילוי קמטים בחומרים שונים בפנים ולאחר הסתבכויות מדלקות זיהומיות מתמשכות ובצקות. ברצוני להודות לך דר שרית,על שהצלת אותי מתסבוכות אלו, על הטיפול המסור,על היחס החם,התמיכה,הדאגה והכל ברוחב לב. אני מודה לבורא עולם שנפל בחלקי להכיר אישיות מדהימה ומקסימה, רופאה משיכמה ומעלה . מצבי להיום; לאחר טיפול אנטיביוטי ממושך,חל שיפור ניכר בדלקות ובבצקות, אך עדיין יש גושים שונים בפנים. בשפתיים גושים פנימיים ועיווט בצורתם החיצונית,אני מרגישה כאילו יש שם סיליקון . אין ספק שהטראומה , השינוי,והנזק שנגרםה הוא בהחלט לרעה .אקבע פגישה בהקדם ליעוץ ולהמשך טיפול. ,תודה ובהערכה רבה, גלית.

24/10/2011 | 21:23 | מאת: נורית

שלום האם סטילאז' יכולה לעזור לעיבוי שפתיים ?

בהחלט כן!!,לקו מוצרי סטילא'ג מזרק ייעודי לעיצוב שפתיים.ניתן בעזרתו לעצב קו מתאר של שפה ולעבות שפתיים ליצירת מראה טבעי,אסתטי וצעיר של השפה.

21/10/2011 | 21:23 | מאת: חן

היי האם ניתן לבצע הרמת עפעפיים בהזרקות ? אם כן באיזה חומר משתמשים להזרקה ? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

הרמת עפעפיים הינה התערבות ניתוחית במהלכה אנו מסירים עודפי עור ומיילדים את כריות השומן הבולטות.הזרקות לא פותרות את עודפי העור.ע"י הזרקת בוטוקס/דיספורט ניתן להרים את הגבות ולשפרר את המראה האסתטי סביב בעין במידה והגבה במנח נמוך וכאשר קיימים עודפי עור קלים בלבד.ניתן גם להרים את זנב הגבה ע"י הזרקה של חומרי מילוי מבוססי חומצה היאלורונית כגון סטילאג'.

13/10/2011 | 12:54 | מאת: שולי

לד"ר שרית כהן אני רוצה להודות לך מקרב לב על הניתוח שעברתי ,ניתוח עפעפיים. היו לי ציפיות להעלים את ה"שקיות " שהיו לי בעפעף התחתון ואת מימשת לי את החלום ובגדול. תודה רבה מקרב לב.וחג שמח שולי

לקריאה נוספת והעמקה

שמחה שציפיותייך מהניתוח נענו.מודה לך מקרב לב על דברי ההערכה..מועדים לשמחה וחג השמח :-).

13/10/2011 | 09:35 | מאת: אתי

הבן שלי נחתך בפנים והשבוע הורידו לו את התפרים בלחי.מתי הכי טוב להתחיל בטיפול פלסטי ?ניתוח או משהו אחר לפני?

חשוב להמנע מחשיפה לשמש במשך זמן של ריפוי פצע (ריפוי פצע מיקרוסקופי אורך כשנה וחצי).לגבי שיפור מראה הצלקת ניתן לדון בכך רק אם הצלקת מעובה ומורמת.חשוב לציין שבכל מקרה תוותר צלקת וכדאי שתתיעצי עם פלסטיקאי שכן רק לאחר בדיקה ניתן לדון באופציות הטיפוליות האפשריות.

האם אוכל לבצע פעילות ספורטיבית רגילה אם הבוטוקס? לכמה זמן זה מחזיק? כמה זה עולה?

לקריאה נוספת והעמקה

משך ממוצע של השפעת הזרקת בוטוקס/דיספורט להזעת יתר הינו 5 חודשים.לעיתים נגרמת חולשה במוטוריקה עדינה (כאשר מזריקים גם לכריות האצבעות)של האצבעות ,אין מניעה מפעילות ספורטיבית רגילה.עלות ממוצעת כ-4000 ש"ח.

10/10/2011 | 21:47 | מאת: בלה

אני בת 45 ועשיתי מספר פעמים זריקות בוטוקס או דיספורט בקמטים עמוקים בין הגבות. העניין שהטיפול שורד אצלי בקושי למספר שבועות וגם כך השפעתו אינה גדולה. הרופא שלי טוען שהגוף מפרק את החומר והמליץ אפילו לקחת אבץ מספר ימים לפני הטיפול. עדיין זה לא עזר וזה החזיק מעמד ממש למספר ימים. מה עושים?

לקריאה נוספת והעמקה

משך השפעת בוטוקס/דיספורט הינו בין 4-6 חודשים.בגיל מבוגר וכאשר השריר אקטיבי במיוחד משך הזמן קצר יותר.היענות פחותה להזרקת בוטוקס/ודיספורט צפויה גם במקרים של עור מעובה,כאשר גם כאשר מותחים את הקמט בין האצבעות נותר קמט עמוק ובמקרים של קמט סטטי,כלומר המצוי גם מנוחה.את מציינת שהקמטים עמוקים בין הגבות כלומר השריר אקטיבי מאוד (בהתחשב בעובדה שאת בת 45 )וניתן להניח שקיים גם מרכיב של אובדן נפח.הזרקת בוטוקס/דיספורט נועדה להרפות את השריר האחראי לקמט ויעילה כאשר מדובר בקמט דינמי(כלומר כזה המופיע עם כיווץ השריר).אם מדובר בקמט סטטי-יש גם למלות את הקמט ובכך לטפל גם באובדן הנפח.

משך השפעת בוטוקס/דיספורט הינו בין 4-6 חודשים.בגיל מבוגר וכאשר השריר אקטיבי במיוחד משך הזמן קצר יותר.היענות פחותה להזרקת בוטוקס/ודיספורט צפויה גם במקרים של עור מעובה,כאשר גם כאשר מותחים את הקמט בין האצבעות נותר קמט עמוק ובמקרים של קמט סטטי,כלומר המצוי גם מנוחה.את מציינת שהקמטים עמוקים בין הגבות כלומר השריר אקטיבי מאוד (בהתחשב בעובדה שאת בת 45 )וניתן להניח שקיים גם מרכיב של אובדן נפח.הזרקת בוטוקס/דיספורט נועדה להרפות את השריר האחראי לקמט ויעילה בעיקר כאשר מדובר בקמט דינמי(כלומר כזה המופיע עם כיווץ השריר).אם מדובר בקמט סטטי-יש גם למלא את הקמט ובכך לטפל גם באובדן הנפח.בהצלחה ומועדים לשמחה.

09/10/2011 | 22:24 | מאת: גליד-רון

הי, *האם מותר להזריק בוטוקס כשאני בטיפולי פוריות? האם יש סכנות, תופעות לוואי? תודה ושבוע טוב :)

לקריאה נוספת והעמקה

בוטוקס לא מזריקים בהריון או לנשים מניקות כיוון שלא בוצעו תבחינים המורים על הפרופיל הבטיחותי במצבים אלה.

היכן ניתן להשיג מטריקוטן?

05/10/2011 | 14:12 | מאת: שני

שלום, אודה לתשובתכם בהקדם. אני שוקלת לעשות מילוי תחת העיניים (בת כ 45) בעקבות קמטים חדשים יחסית שנוצרו. האם יש משמעות לזמן מאז נתגלו הקמטיםוהאם כדאי להמתין שהם "יבשילו" ואז לעשות מילוי? ובאיזה חומרים כדאי לבקש מהרופא? (הבנתי שיש המון סוגים ומותגים שונים) תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שני שלום.ראשית יש להגדיר את סוג הקמטים-עם הגיל מופיעים קמטי חיוך בצידי העיניים,ע"פ רוב בשנות ה30 המאוחרות,אשר מקורם בשריר הטבעתי החובק את הארובה.את קמטי החיוך ניתן לטשטש ע"י הזרקת בוטוקס/דיספורט.מומלץ להתחיל את ההזרקה כבר עם הופעת הקמטוטים ולא להמתין שיהפכו לקמטים סטטיים (הנראים גם ללא פעילות אקטיבית של השריר).חריצים או שקעים-דוגמת שקע הדמעות ניתן להסוות ע"י הזרקה חומרי מילוי.מומלץ להזריק נגזרות של חומצה היאלורונית דוגמת סטילאג'.חומרים אילו בעח פרופיל בטיחותי מוכח,ידיותיים לרקמה שכן הינם טבעיים ותוצאת ההזרקה הינה שיפור מקרה השקע/חריץ לפיכך מראה צעיר יותר. גמר חתימה טובה ובהצלחה.

04/10/2011 | 23:07 | מאת: הודיה

האם סטילאז יעילה גם לעיבוי שפתיים ? וכמה זה עולה ? תודה

בהחלט!!!ניתן לעצב קו מתאר של שפה וכן לעבות את השפה ע"י מוצר ייעודי מקו מוצרי סטילא'ג המותאם לצפיפות הרקמה בשפה וע"י כך ליצור שפה בעל מראה אסתטי,צעיר וחושני.במידה ומדובר בשפה מאוד צרה -יכולת העיצוב מוגבלת שכן ניתן למלא /לעצב/לעבות רירית אדומה שקיימת וכמובן לא ניתן ליצור שפה יש מאין.מחיר ממוצע 2000 ש"ח למזרק.

04/10/2011 | 17:37 | מאת: שני

בתור ילדה טופלתי כחצי שנה בפרדניזון באופן סיסטמי וזה השפיע על העור (דק,לא חזק,לא אלסטי,עם סימני מתיחה ומעט רפוי),אילו דברים ניתן לקחת באופן סיסטמי ע"מ לשפר את מראה העור מכל הבחינות (חיזוק,עיבוי וכו...)

לקריאה נוספת והעמקה

אחת מתופעות הלואי של שימוש תוך פומי ארוך טווח בפרדניזון הינו מראה עור דק רפוי ופחות אלסטי והופעה של נימי דם.ניתן לשפר במספר דרכים-החל ממריחת מרכיבים אקטיביים הנרקחים באופן פרטני בהתאם לסוג העור כאשר מטרת הטיפול הינה האצת התחדשות התאים וייצור של קולגן,מומלץ גם להשתמש במשחות למיצוק העור המכילות מטריקסול דוגמת מטריקוטן.ניתן גם למצק את העור ע"י מכשור טכנולוגי מתקדם דוגמת האימטריקס -המשלב פילינג סלקטיבי בצורת רשת עם חימום של שכבת העור המרכזית הגורמת למיצוק של העור.התוצאה הינה שיפור במראה העור ובקמטוטים לאחר סדרת טיפולים. מומלץ כמובן להמנע לחלוטין מחשיפה לשמש והשתמש במקדם הגנה. בהצלחה וגמר חתימה טובה.

03/10/2011 | 10:24 | מאת: גילה

שלום, יש לי קמטוטים בצוואר ובאף כאשר אני מחייכת איך מטפלים בזה ?

לקריאה נוספת והעמקה

לקמטי חיוך בצידי האף-המכונים גם קמטי ארנב-ניתן להזריק בוטוקס/דיספורט.הקמטוטים בצוואר-הינם פועל יוצא של עור רפוי דק ולא אלסטי.ניתן לשפר את מראה העור והקמטוטים ע"י הזרקה של סטילאג' הידרומקס או רסטילן ויטל ובכך לתרום למראה עור מלוחח קורן ורענןולשפר את הקמטוטים.

02/10/2011 | 19:37 | מאת: א

ערב טוב, רציתי לדעת מה ההבדל בין סטילאז' לבין רסטילן ?

לקריאה נוספת והעמקה

סטילאג ורסטילן הינם קווי מוצרים מתקדמים המורכבים מנגזרות של חומצה היאלרונית ,חומר טבעי המצוי בחלק האמצעי של העור-בדרמיס.הן לסטילאג והן לרסטילן קו מוצרים השונים זה מזה בדרגת הסמיכות ומיועדים להזרקה לשכבות שונות בהתאם לצפיפות הרקמה באזור המוזרק.בחלק ממוצרים של החומרים שנזכרו יש לידוקאין, חומר מאלחש המאפשר הזרקה כמעט נטולת כאב.קווי מוצר סטילאג ייחודים בתכולה של מניטול-חומר נוגד חמצון .חומרים אלו ידועים כמעכבי הזדקנות-אנטי-אגינג'.

לפני מספר שנים מילאתי קמטים בביו אלקמיד. אני כיום רוצה למלא שוב את הקמטים. רופא מסוים הציע לי שהוא יוציא לי את שאריות הביו אלקמיד שנמצאות בפני ויזריק לי במקום זה סיליקון. מה דעתכם?

לקריאה נוספת והעמקה

שני החומרים שהזכרת הינם חומרים קבועיים,סינטטיים,אשר עשויים לגרום לתגובות של גוף זר,על פי הספרות הרפואית אף שנים לאחר ההזרקה.מסיבה זו מומלץ על הזרקה של חומרי מילוי מבוססי חומצה היאלורונית-חומר טבעי המצוי במשתית החוץ תאית ולפיכך אינו מעורר תגובות אלרגיות ומתקבל כחלק טבעי של מארג הרקמהאליו הוזרק.