פורום קונדילומה, HPV, נגיף הפפילומה, צוואר הרחם, קולפוסקופיה וקוניזציה

5382 הודעות
5259 תשובות מומחה

מנהל פורום קונדילומה, HPV, נגיף הפפילומה, צוואר הרחם, קולפוסקופיה וקוניזציה

03/06/2020 | 15:20 | מאת: בדוי

שלום,מטפל בקונדילומה על הפין, בעזרת הצמדת צמר בחומץ תפוחים על הנקודה. כעבור 4 ימים קונדילומה כבר שחורה, כמה להמשיך עוד עם הטיפול? ואחרי כמה זמן בדרך כלל היא נושרת אחרי שמשחירה?

שלום רב, לפני כמספר שנים בעת שיפשוף של איבר המין הופיעו אצלי יבלות על איבר המין. לאחר בדיקה של 2 רופאים (אחד מומחה להסרה בלייזר) קיבלתי תשובה כי אלו אינן יבלות מסוג קונדולימיה. הרופא המטפל המליץ לא לגעת בהן והסביר שהן רק אסטיות. האם יתכן דבר כזה? יבלות שהן רק אסטיות באזור איבר המין?

26/05/2020 | 11:04 | מאת: רוני

שלום, אני בהריון חודש 9 וכבר מזה שנתיים הרגשתי במקלחת מין חספוס באזור ממש קטן על השפתיים. בגלל שעוד מעט אני יולדת דיווחתי על כך לרופא הנשים שלי והוא העיף מבט ואמר שזה או פפילומה. או קנדילומה. רציתי לדעת האם זה מסוכן בלידה האם זה יכול להדביק את התינוק? ואחרי הלידה איך מומלץ לטפל בזה? האם זה יכול להפוך לסרטני? מה ההבדל בין זה לבין יבלת? איך להמשיך טיפול ומתי שהתחשב שיהיו לי תפרים?

האם זה יכול להדביק את התינוק? = יש סיכון שכזה ואחרי הלידה איך מומלץ לטפל בזה? = קולפוסקופיה מקיפה ולייזר ותוכלי לשקול לטפל בזה כבר עכשיו, באופן מיידי בלייזר- הטיפול היחידי המותר בהריון. האם זה יכול להפוך לסרטני? = סיכון קטן מה ההבדל בין זה לבין יבלת? =אותו דבר איך להמשיך טיפול ומתי שהתחשב שיהיו לי תפרים?= לא בעיה

25/05/2020 | 22:43 | מאת: שיר

שלום, אובחנתי בקונדילומה בחודש מרץ ומאז עברתי שני טיפולים של אקווימוד 5%. אין שיפור נראה לעין והתופעות לוואי מהקרם מאוד לא נעימות לי. רופאת נשים אחת הציעה לי לטפל מיידית בלייזר ורופא אחר אמר שאין טעם בגלל שגם לאחר כמה חודשים מהופעת נגעים הם עלולים לצוץ מחדש. האם אתה ממליץ טיפול בלייזר? האם אפשר לבצע זה באופן פרטי? תודה

תוכלי להתקשר למרפאתי 6956867

14/05/2020 | 21:10 | מאת: דוד

היי, צמחה מעין יבלת באיבר המין, לבנה ולא מגרדת. הייתי אצל רופא עור שאמר כי רוב הסיכויים שלא קונדילומה אבל הוא לא בטוח אז שלח אותי לרופא נשים והתור הפנוי רק עוד כמה חודשים. מצרף 3 תמונות בקישורים ואשמח לחוות דעת: http://www.up2me.co.il/imgs/81479864.png http://www.up2me.co.il/imgs/86962658.png http://www.up2me.co.il/imgs/67465796.png

לא נראה לי קונדילומה אבל אין תחליף לקולפוסקופיה.

04/05/2020 | 22:57 | מאת: ערן

לאחר 5 ימים במין לא מוגן הופיע מין בועית שקצת התפוצצה שניסיתי לפוצץ ומאז נשאר כך כבר חודשיים הבנתי שלוקח זמן לקונדילומה להתפתח מצרף תמונה לדעת במה מדובר תודה

קונדילומה בדכ מופיעה 3 שב ויותר אחרי ההדבקה וזה לא בצורת שלפוחית.

01/05/2020 | 04:14 | מאת: מיכל

יש לי חתיכת עור קטנה מעל הנרתיק אתמול קיימתי יחסים וכאב לי קצת וירד דם כי הייתי לחוצה היום הבחנתי בחתיכת עור שנראת כמו חוט כמו החוט שמחבר בין הלשון לחך ! חשוב לציין שזה לא כואב ולא כלום רציתי לדעת מה זה ואם זה יוצא

ניתן לאבחן באמצעות קולפוסקופיה

שלום אני בן 28 ולאחרונה התגלה שבת זוגתי היא נשאית HPV רציתי לשאול מספר שאלות, אני קצת מבולבל ואשמח שתעשה לי קצת סדר: 1. איך ניתן לדעת האם נדבקתי ממנה? ואיזה בדיקות אני יכול לעשות כדי לגלות? 2. איך נדבקים במחלה הזאת? (זה מועבר רק ביחסי מין או שגם חלילה ניתן להידבק בזה דרך נשיקות בפה או אפילו בדרכים אחרות?) 3. איך מטפלים בזה ונמנעים מהידבקות? 4. האם HPV מסוכן? 5. איך היא נדבקה בזה? לפניי שקיימנו יחסים ללא קונדום שנינו נבדקנו לשלילת מחלות מין תודה מראש

1. איך ניתן לדעת האם נדבקתי ממנה? = באמצעות בדיקת HPV PCR ואיזה בדיקות אני יכול לעשות כדי לגלות? 2. איך נדבקים במחלה הזאת? (זה מועבר רק ביחסי מין או שגם חלילה ניתן להידבק בזה דרך נשיקות בפה או אפילו בדרכים אחרות?)= כן, בכל הדרכים הללו 3. איך מטפלים בזה ונמנעים מהידבקות?= אין טיפול לוירוס אלא רק לגדולים. נמנעים מהדבקה וגם מתחסנים. 4. האם HPV מסוכן?=עלול לגרום מאי נוחיות וגרד ועד סרטן באופן נדיר. 5. איך היא נדבקה בזה? = ראה סעיף 2. לפניי שקיימנו יחסים ללא קונדום שנינו נבדקנו לשלילת מחלות מין?= לא בדקו לכם HPV

18/03/2020 | 19:53 | מאת: שלומי

ניתן להידבק בקנדולומיה במגע לא מיני? כבר תקופה שיש לי על הפין פצעים בצבע העור לא מגרדים או עם מוגלה

כן למשל במגע עם חפצים מזוהמים

אני בת 16 ועשינו את זה היום ובזמן החדירה כאב לי וגם עכשיו ממש כואב לי ואני לא מפסיקה לדמם . יכול להיות שפגעתי במשהו ? זה אמור להיות כואב ככה ? ומתי יפסק הדימום ?

הפורום הזה לא עוסק בשאלות אלו.

02/03/2020 | 21:51 | מאת: עדי

שלום רב, מדי פעם מופיע לי הרפס בשפתיים לכמעט שבוע. אני שומרת מסור. וטובלת במקווה פעם בחודש. האם מותר לי לטבול במים עם הרפס? האם זה יכול להדביק את מי שתכנס אחרי או לעבור..

נא לברר בפורום מתאים

28/02/2020 | 07:32 | מאת: רבקה

נדבקתי בוירוס הפפילומה סוג16 ו39 בסיכון גבוה אני אחרי כריתה של צוואר הרחם הרחם והשחלות בת 73. בדיקת פאפ הראתה תוצאות אלו. היכן יכול להופיע הגידול ומה היא הדרך הטובה ביותר להסירו

לא מדובר בגידול. יש לעבור קולפוסקופיה. בברכה, ד"ר שרגא וקסלר 03-6956867

20/02/2020 | 09:46 | מאת: חנה

האם אפשר להגיע אלייך לפגישת ייעוץ ? מתוך כוונה להיות מטופלת שלך , ולהבין מה המחיר עבור טיפול בי ואיך ההליך יבוצע וכו' יש עלות לפגישה ? אם כן , מהי?

אנא התקשרי לפקידות 03-6956867

17/02/2020 | 19:44 | מאת: לי

סובלת מזה חודשיים מהפרשות מימיות, לאחרונה דימום חד פעמי וכאבי בטן. הבדיקות תקינות למעט אוראופלסמה פברום. הרופא איבחן דלקת בצוואר הרחם ונתן לי פאנגיל ודוקסילין וההפרשות הופסקו אבל עקב צרבות קשות הפסקתי אחרי 3 כדורים את הדוקסילין. האם החיידק בפרום הוא זה שגרם לבעיה ואם כן איזו אנטיביוטיקה תתאים לי במקום הדוקסילין?

אנא פני לפורום שעוסק בדלקת צואר.

29/01/2020 | 13:14 | מאת: לירי

שלום . בת 42 מקיימים יחסי מין בתדירות גבוהה , בשלושה ימים האחרונים חולשת שרירים , חום 39 ליום אחד , כאב גרון , למחרת הופיעו 2 פצעים קטנים עם ראש על האיבר החיצוני ובשפה הפנימית קטנים , ובחיבור בין האיבר לפי הטבעת שפשוף .לוותה לזה הפרשה שקופה מעט דמית ולאחר יומיים לבנה דלילה ומעט צריבה בנרתיק .האם יכול להיות שבגלל יחסי מין כואבים נוצרו שפשופים ובגלל שהיתה שפיכה בנרתיק נוצרה דלקת או זיהום ? והאם הפצעים הופיעו בגלל מחלת החום וזיעה בלילה ? )יש לציין שאותם פצעים יצאו גם בירך הפנימית ומתחת לחזה ,.

מציע לפנות לרופא.

16/01/2020 | 21:49 | מאת: דורי

שלום. אני בת 58. לפני כשנה עשיתי הסטרוסקופיה, בעקבות דימום והתשובה הפתלוגית הראתה שיש ריבוי של תאים, אך ללא שינוי. במונחים הרפואיים -noatipical קיבלתי תרופה של פרוברה 05 מ"ג למשך 3 חודשים ולאחר מכן ביצעתי בדיקת פיפל , שהייתה תקינה, ברצוני לציין שעברתי מספר פעמים הסטרוסקופיה בהרדמה כללית כבר 6 פעמים בגלל פוליפ ברחם . וגם בגלל רירית רחם מעןבה הרופא המליץ לי לעבור כריתת רחם מלאה כולל הוצאת חצוצרות ושלחות, והרופאה בבית חולים בלינסון . במרפאת brca טוענת שאין הצדקה. ושהניתוח לא קל ויכול להיות זיהום. אני לא יודעת מה לעשות. אשמח לקבל את דעתכם בנושא. ברצוני לציין שאני במעקב מרפאות- Brca ביצעתי בירור גנטי- שלא נמצאה נשאית, אך זה כי אני ממוצא צפון אפריקאי ולא ניתן לזהות את הגן בנוסף אמי נפטרה מסרטן השד בגי 81 ואחותי נפטרה בגיל 56 גם מסרטן השד. אודה לתשובתכם בנושא

נא לפנות לפורום מתאים

16/01/2020 | 17:10 | מאת: דור

אני אישה בת 50 לאחר ניתוח לכריתת רחם מלאה כולל צואר הרחם בשל גילוי של תאים טרום סרטניים בדרגה 3 בפיזור בצואר בשל הידבקות בנגיף מסוג 16 .( ולאחר קוניזציה לפני 8 חודשים ) האם לאחר הניתוח בגילי כדאי להתחסן נגד זני הפפילומה ? ומהי הסבירות שוירוס זה כבר לא מצוי אצלי לאחר כריתת הרחם החצוצרות ( וכמובן הצואר הנגוע ? )

האם לאחר הניתוח בגילי כדאי להתחסן נגד זני הפפילומה ? = לשיקולך ומהי הסבירות שוירוס זה כבר לא מצוי אצלי לאחר כריתת הרחם החצוצרות ( וכמובן הצואר הנגוע ? ) = למה סבירות אם יש בדיקה עם תוצאה מדויקת.

היי. כבר כמה שנים שבין הרגליים מתפתחת מדי פעם מעין יבלת בין הרגליים, באזור המפשעה והיא מתפוצצת מעצמה (מהלחץ בין שתי הרגליים) ואז יש דם מעורב במוגלה. בשבועיים האחרונים גם גדלו על איבר המין כ- 3 פצעונים אדומים. מצ"ב אף בדיקת דם אשר למחלות מין, שם אשר לבדיקת UREA.UREALYTICUM-PCR יצאה חיובית, אך רופא המשפחה אמר לי שלא לעשות כלום וכי זה נובע משימוש בשירותים כאשר איבר המין נוגע באסלה עצמה וכי יש להימנע מכך. אעשה זאת, אך אני קצת חושש לפנות לרופא המשפחה בבקשה להפניה לרופא עור ומין, כי אתבייש להוריד מכנסיים.

גדול קונדילומה אינו נוהג להתפוצץ. מוטב שתבדק ע"י רופא עור.

13/12/2019 | 02:56 | מאת: יבגני

ד״ר וקסלר שלום, לפני כשלושה שבועות הופיעה לי שלפוחית קטנה על איבר המין שהיה בה גם מעט מוגלה. לאחר כמה ימים יצאה המוגלה ורוב הנוזלים שהיו בשלפוחית, ולאחר מספר ימים נוספים יצאו מה שהיה נראה כמו יתר הנוזלים. מאז נשארה בליטה קטנה בצבע העור, שנראית כמו שלפוחית מאוד קטנה או יבלת מאוד קטנה (קשה לי לזהות טוב בגלל שהיא קטנה מאוד) מעבר לכך לא חשתי בגירודים או כאבים. קבעתי תור לרופא עור אך הוא לעוד כחודש במה יכול להיות מדובר?

ללא בדיקה אין לדעת.

03/12/2019 | 21:12 | מאת: נועה

שכבתי בפעם הראשונה והיה לי כואב בזמן החדירה ומאז כבר 3 ימים לא מספיק לרדת לי דם כמו שיורד במחזור (ואני לא במחזור) האם זה הגיוני שאחרי הפעם הראשונה אני אדמם 3 ימים אחרי בצורה כזאת? האם זה תקין?

נא לפנות לפורום מתאים

01/12/2019 | 23:08 | מאת: קונדילומה

שלום רב אני בת 31 נשואה .בבדיקה נמצאו נגעים כרוביתיים בקוטר 1-2 ס"מ. בוצעה קולפוסקופיה עם ביופסיה . האבחנה שנתקבלה - condiloma accuminata בביופסיה נמצא: fragments of condiloma acuminatum p16 immunostain shows wild-type pattern. ki67 mildly increased הרופאה אמרה שמדובר בזן שגורם ליבלות וזה לא מסוכן ולא גורם לסרטן. ממה שקראתי באינטרנט , קיבלתי תמונה שונה. בנוסף , אמרה שאין כל סכנה להריון וללידה בעתיד. על פי המלצת הרופאה התחלתי בטיפול בחיסון גארדסיל 9 . ( לא קיבלתי את החיסון בעבר. שאלותי הם: מה משמעות תוצאות הביופסיה. האם אני בסיכון נוגבר לחלות בסרטן ? האם החיסון בכלל יעיל עכשיו . קיבלתי רק מנה אחת מה בעלי צריך לעשות. אין לו כל נגעים. אני מתכננת הריון . האם העובר עלול להדבק בנגיף במהלך הלידה? מאד מבולבלת תודה על תשובתך.

הטיפול היעיל ביותר הוא הסרה בלייזר בהכוונת קולפוסקופ. בתשובה לא ציינת את מספר הוירוס. החיסון הוא הכי יעיל אחרי תוצאה תקינה של HPV PCR. בהריון יש סכנת הדבקות לעובר. וכמובן חיונית בדיקת קולפוסקופיה מקיפה לכל אברי המין פי הטבעת הפה האף והעינים לפני התחלת טיפול.

19/11/2019 | 12:00 | מאת: אוראל

שלום דוקטור, לאחר בדיקה אצל רופאת נשים עי פאפ וקולפוסקופ נמצא שיש לי קונדילומה בכניסה לנרתיק וגם יצאה לי לאחרונה מעין גוש קטן ובולט בלביה השמאלית (כך קראה לזה הרופאה) היא טוענת שזה לא קונדילומה הגוש הספציפי הזה אלא מיקרו פפילה, לא הצלחתי להבין מה זה, אשמח לדעת מה זה?? האם מדבק כמו קונדילומה? מסוכן ויכול להיות סרטני או להתפשט כמו הקונדילומה? איך ניתן לרפא את זה? גם ע"י לייזר או בטיפול אחר? וממה זה נגרם? תודה

לעתים זה ברור שזה לא קונדילומה ולעתים - כן. ממליץ לקחת דגימה.

1) אם אני אעשה תפירה של קרום הבתולין האם יש סיכוי שהבן זוג יראה את התפר לאחר קיום יחס מיני? יש רופא שסיפר לי כי יש סיכוי שישאר תפר . 2) וויקריל 2-0 במחט הזאת עושים את התפירה ??

אנא פני לפורום מתאים

31/10/2019 | 19:29 | מאת: ליאורה לבהר

שלום רב. תוצאות בדיקת hpv יצאו עם תוצאה חיובית לנגיף 16, 18, וother high risk types. עוד מצוין: endocervical cells absent. קבעתי תור לקולפוסקופיה לעוד 3 שבועות. עד כמה אני אמורה להיות מודאגת? מה הכוונה בcells absent? תודה רבה

כל אלו הם נושאים שהרופא יסביר לך. התשובה ארוכה יחסית ולא מדאיגה.

תוצאות PAP ASCUS HPVשלילי היום בבדיקת קולפוסקופיה :נמצא פוליפ מה המשמעות של הבדיקה ? קובץ מצורף

כשיש ASCUS יש לעשות: קולפוסקופיה מקיפה כולל לפי הטבעת, ביופסיה של צואר+ גרידת תעלת צואר+ PCR ל HPV. לפוליפ אין משמעות. בברכה 03-6956867

HPVשלילי היום נעשתה קולפוסקופיה לא יודעת אם גם פי הטבעת זה מה שנכתב :בבדיקה קולפוסקופית הודגם TTZ בשלמותו אקטרופין +יתכן פוליפ צווארי ללא WE פונקטציות מוזאיקה בתעלת הצואר לוגול -חיובי נלרחה ביופסיה -כן /פוליפ? מה זה אומר?

היי  אני אמורה לקבל בעוד יומיים שלושה וחבר שלי החדיר לי אצבעות לנרתיק ואחרי כמה זמן הלכתי לשירותים ולא היה לי דימום או משהו לא רגיל  ואז אחרי שעה בערך הלכתי לשירותים וראיתי דימום קטן על התחתון וטיפה כואב לי באזור כשאני נוגעת מה זה אומר? האם קרום הבתולין נקרע? האם אני אמורה לקבל מחזור רגיל? ועוד שאלה האם זה מסוכן אם הקרום נקרע יש ממה להיבהל? אני מפחדת לגשת לבדיקה אצל גניקולוג אשמח לקבל תשובה על כל מה ששאלתי תודה מראש ויום טוב!

נא לפנות לפורום מתאים

27/10/2019 | 09:18 | מאת: ליאת

בתי קיבלה את המנה הראשונה של החיסון(gardasil) בסוף 2015.את המנות השניה והשלישית לא קיבלה. כעת מעוניינת להשלים את החיסון. שאלתי: האם היא צריכה להשלים רק את שתי המנות הנותרות( במידה ואותו החיסון עדיין בשימוש)? או שמפאת הזמן שחלף,צריכה להתחיל מחדש ולקבל שוב את המנה הראשונה? תודה(:

יכולה להמשיך הלאה.

16/10/2019 | 18:40 | מאת: סיון

בבדיקה שערכו לי במעבדה של lem לפני שנה וחצי התגלו לי זנים של 53 ו43.כיום עשו לי שוב את הבדיקה וגילו לי את הזנים 53 56 ו73. איך זה יתכן שהזנים השתנו? ומה אומרים הזנים האלה

המצב ידוע. הזנים שייכים לקבוצת הסיכון הגבוה לפתח סרטן אבל הם מסולקים ע"י מערכת החיסון.

03/10/2019 | 18:07 | מאת: דנה

שלום. 1.האם יש בדיקה ספציפית שיכולה לאשש שאכן מדובר בוירוס הפפילומה בענבל הפה? 2.האם אני יכולה להדביק את בן זוגי איכשהו או מישהו אחר? 3.איך מטפלים בזה והאם ניתן למנוע מזה לחזור?

הבדיקה לנגיף ה HPV היא PCR

06/10/2019 | 21:45 | מאת: דנה

לכל הזנים של הוירוס בדיקת pcr אחת מספיקה , מקיפה ומהימנה? כמו כן, לא ענית לי האם זה מדבק ומה הגורמים לוירוס באיזור זה? תודה!

25/09/2019 | 12:56 | מאת: ליאור

שלום, לפני מספר ימים הלכתי לרופא עור מכיוון שהיו לי 3 יבלות בעור במרקם כרובית ובצבע שחור. הרופא אמר שאלו יבלות כתוצאה מוירוס ועשה לי טיפול בחנקן ונתן לי טיפול במשחת ורומאל. כעבור יומיים מהטיפול בחנקן גירדתי את היבלת הכי גדולה והיא לא הפסיקה לדמם. עכשיו זה נרגע, אבל רציתי לדעת אם היבלת עדיין תנשור אף על פי שהיא פתוחה? תודה

שכחתי לציין כי היבלות נמצאות על כף הרגל שלי.

איני מתמחה בטיפול ברגליים

20/09/2019 | 08:42 | מאת: מורן

שלום, לפני 4 ימים, ביום שני עשיתי את הבדיקה הנ״ל. במהלך הבדיקה כאב לי מאוד, תחושה של שריפה בבטן התחתונה מצד שמאל. לאחר מכן היו 3 ימים שבהם הופיע דימום עם חלקים מעט צמיגיים. יש מן תחושת לחץ במקום הזה בבטן וכאב בנגיעה קלה. ביום האחרון היו הפרשות שקופות ללא דימום (יכול להיות שזה יום הביוץ). אני מודאגת מזה, האם להרגיש כזה כאב בזמן הבדיקה זה נורמלי? מה לעשות עם זה כרגע? תודה

מציע שתפני לפורום מתאים

יש לי 2 קונדילומת קטנות על בסיס הפין שמסרבות להעלם אחרי מס׳ טיפולים בקונדילוקס.. אמנם יש רושם שקטנו קצת. ראשית האם ההמלצה להמשיך בתמיסה, ? שאלה נוספת וחשובה הבנתי שהזנים שמוציאים יבלות אינם סרטניים אלא רק בעיה אסתטית בלבד. רציתי לשאול במידה וקיימתי יחסים מים לא מוגנים האם בת הזוג שלי תידבק באותם הזנים?

ראשית האם ההמלצה להמשיך בתמיסה, ? = הטיפול היעיל ביותר הוא לייזר בהכוונה של קולפוסקופ. הבנתי שהזנים שמוציאים יבלות אינם סרטניים אלא רק בעיה אסתטית בלבד? = לא נכון. במידה וקיימתי יחסים מים לא מוגנים האם בת הזוג שלי תידבק באותם הזנים? = יש מצב והסכון להדבקה הוא 50-60% בכל מגע מיני

קיימתי יחסי מין לפני יממה בפעם הראשונה, ועד עכשיו אני עדיין מדממת. האם זה תקין?

אנא פני לפורום מתאים או לרופא.

08/09/2019 | 11:44 | מאת: מנשה

יש לי קינדילומה בפין חנקן לא עזר ,מעוניין לטפל בלייזר איפה עושים את זה? זה קשור לקופת חולים? ואם לא הביטוח יכול לכסות את ההוצאות? כמה זמן לוקח התהליך והם אפשר לקיים יחסי מין אחרי הטיפול ?

ניתן לברר אצלנו 03-6956867

06/09/2019 | 10:02 | מאת: ליאת

שלום דוקטור, בדיקת פאפ יצאה תקינה אבל זוהתה נשאות של hpv 18. הופנתי לקולפוסקופיה. הרופא אמר שאין לי ממה לחשוש אבל כמובן שאני חוששת. ראשית, איך זה ייתכן שאני מגלה את זה רק עכשיו (אני עם בן זןגי כבר 7 שנים)? שנית, אם הבדיקת פאפא תקינה למה הפונתי לבדיקה הנוספת? מצרפת את ההפפנייה של הרופא.

משום המצב של פאפ תקין ונוכחות של זן 18 יכולה לגרום למצב טרום סרטני חמור גם אם הפאפ תקין ולכן יש לקחת ביופסיה.

05/09/2019 | 19:32 | מאת: משה

היה חיובי ,אחרי טיפול יצא שלילי הגיוני שעדיי כואב לי קצת בפין ולפעמים קצת צריבה?

אנא פנה לפורום מתאים

05/09/2019 | 18:11 | מאת: דדד

Genotyping of Papillomavirus II 53 1, hpv 53 זה זן שעושה קונדילומה? 2,לא מבין למה לעשות קולפוסקופיה? גם ככה הבנתי שאי אפשר לטפל בזה . 3,זה זן מסוכן ?

לא מטפלים בזן כי אין טיפול לנגיפים. מערכת החיסון מחסלת אותם אבל יש צורך בקולפוסקופיה לראות אם נגרם נגע [שפיר או ממאיר] כתוצאה מהנגיף.

04/09/2019 | 11:20 | מאת: א

שלום רב, לבת זוגתי התגלה פפילומה 16. מה עליי לעשות? בדקתי ובדקתי ויש הרבה מידע מבלבל, רופאים אמרו לי שכרגע אין בדיקה לגברים בנושא. פה ושם אני קורא שבכלל יש בדיקה לגברים. מה עליי לעשות?

04/09/2019 | 11:21 | מאת: א

אציין אגב שאנחנו כבר לא ביחד (ללא קשר לעניין)

בדיקת PCR HPV שנלקחת במרפאתנו ומועברת למעבדה. בברכה, 03-6956867

05/09/2019 | 15:35 | מאת: א

אוקיי תודה רבה גם לגברים? מהי הבדיקה?

03/09/2019 | 10:06 | מאת: אורית

שלום רב עשיתי לפני חצי שנה בדיקה לhpv pcr ויצא חיובי זן 16 לפני חודש עשיתי שוב והיום חזרו התוצאות גם חיובי לזן 16 ורשום שיש וירוס יותר מזן אחד לא צויין איזה ושמומלץ לחזור על הבדיקה ...השאלה שלי איך יכול להיות שלפני חצי שנה יצא חיובי רק לזן 16 ? הבנתי שזוהי בדיקה מדויקת מאוד יש לציין שלא קיימתי יחסים עם אף אחד מאז הגילוי .. לתשובתך אודה .

יש מעבדות שנותנות תשובות מדוייקות יותר ואז ניתן להסביר.

01/09/2019 | 22:47 | מאת: נועה

שלום לפני כשנה וחצי התגלה לי קנדילומה טופלתי עי רופא עור בחנקן והקנדילומה נעלמה לאחר כמה חודשים הופיעה שוב ושוב טופלה עי חנקן ושוב לאחר כמה חודשים חזרה, גיליתי אחת נוספת השאלה היא למי פונים עכשיו לרופא עור להמשך טיפול עי חנקן או לרופא נשים?

פונים לרופא מיומן בתחום כמוני. למעלה מ 40 שנות נסיון. בברכה ד"ר שרגא וקסלר 03-6956867

אלהן אני כבר קרוב לשנתיים סובל מקונדילומה ורוצה לעבור טיפול בלייזר, מה העלות? העם מכבי או ביטוח בריאות פרטי מכסה את הטיפול?

ניתן לברר במרפאתנו 03-6956867

30/08/2019 | 19:48 | מאת: שאלה לגבי חיסון גארדסיל 9

שלום רב! ביתי בת 23. טרם קיימה יחסי מין. שוקלת לתת החיסון החדש שמגן מפני יותר זנים של הפפילומה. מאוד חוששת מאחר והחיסון היה שנוי במחלוקת במשך שנים רבות ויכול לגרום בעיות נוירולוגיות. ביתי סובלת מאלרגיות ואולי תימצא חו"ח אלרגית לאחד המרכיבים בחיסון. ממש חוששת ומצד שני הייתי רוצה למנוע צרות. מה הנסיון עם החיסון החדש? מבקשת לשמוע דעתך המלומדה. המון תודה.

איני עוסק בתחום זה של המלצות על חיסון. בשביל זה יש את משרד הבריאות.

שלום ד"ר. בפאפ התגלו לי שני זנים בסיכון גבוה. יש לי תהיות לגביי הדבקה. הבנתי שמי שנחשף בעבר לזן מסויים מפתח נוגדנים. האם יש בדיקה לזיהוי הנוגדנים על מנת שנוכל לדעת אם בן זוג פוטנציאלי עמיד מפני הדבקה? או שנגזר עליי להגיד לכל בן זוג פוטנציאלי שיהיה בינינו לטקס בצורת קונדום וכפפות לפחות למשך השנתיים הבאות? או לחילופין לבקש מכל דייט להתחיל בסדרת החיסון שלוקחת חצי שנה? (האם גברים בכלל יכולים להתחסן אחרי גיל 30?) ודבר נוסף, אחד הזנים בבדיקה לא זוהה אלא רק כתוב שיש זן בסיכון גבוה. האם אני יכולה לעשות בדיקה שתזהה את הזן וכך אוכל לדעת אם הזן שיש לי בכלל כלול בחיסון או לא? (אחרת אפילו התוכנית הזאת חסרת תועלת...) המון תודה מראש.

נחשף לזן מסויים מפתח נוגדנים?= לא נכון האם יש בדיקה לזיהוי הנוגדנים על מנת שנוכל לדעת אם בן זוג פוטנציאלי עמיד מפני הדבקה? = אין כזו בדיקה ישנה בדיקה לדעת אם את נושאת את הנגיפים. יהיה בינינו לטקס בצורת קונדום וכפפות?= לא חועיל ולא מגן לבקש מכל דייט להתחיל בסדרת החיסון שלוקחת חצי שנה?= לא יועיל אם יש כבר את הנגיפים האם גברים בכלל יכולים להתחסן אחרי גיל 30?= כן האם אני יכולה לעשות בדיקה שתזהה את הזן? = כן, זה מה שעושים אצלנו וכך אוכל לדעת אם הזן שיש לי בכלל כלול בחיסון או לא?= אין כל קשר כי החיסון מגן בלי קשר לסוג הזן.

26/08/2019 | 16:28 | מאת: הילה

ביצעתי בדיקת פאפ בחודש מאי ולאחר מכן בחודש אוגוסט ובשתיהן יצא שיש לי את הוירוס. כתוב בתוצאה שאלה לא זנים 16,18. הרופא הפנה אותי לקולפוסקופיה ויש תור רק בדצמבר ואני מאוד לחוצה. האם כדאי לבצע באופן פרטי?

לשיקולך. בברכה ד"ר שרגא וקסלר 03-6956867

26/08/2019 | 01:42 | מאת: תמי

שלום, נבדקתי ונמצא שיש לי וירוס פפילומה (16). בעלי נבדק ונמצא שגם הוא עם וירוס הפפילומה. האם הוירוס יכול לעבור? האם יש טיפול כדי שיעבור? האם אנחנו צריכים לא לקיים יחסי מין? ואם כן,כמה זמן? האם יכולה להיות הדבקה בינינו בדרכים נוספות? בתודה מראש על המענה

האם הוירוס יכול לעבור?= כן האם יש טיפול כדי שיעבור?= לא האם אנחנו צריכים לא לקיים יחסי מין?= זה יעזור לסילוק הוירוס ואם כן,כמה זמן?= עד תשובת HPV PCR תקינה האם יכולה להיות הדבקה בינינו בדרכים נוספות?= כל מגע מיני כולל נשיקה צרפתית

25/08/2019 | 11:42 | מאת: סיון

שלום ד"ר אני בשבוע 9 להריון ויש לי 4 קונדילומות האם כדאי להוציא בלייזר או לחכות לאחר הלידה? ואם מורידים בזמן ההריון זה יכול לחזור שוב במהלכו? תודה רבה

עדיף להסיר ככל המוקדם ובלייזר בהכוונת קולפוסקופ ולמנוע מצב של הדבקת הילוד. בברכה 03-6956867

21/08/2019 | 16:07 | מאת: דוד

שלום הסירו לי היום בלייזר קונדילומה מאיבר המין. האם יש בעיה להכנס לים/בריכה בימים הקרובים? תודה

אין בעיה

13/08/2019 | 16:39 | מאת: אנונימי

חבר שלי החדיר לי אצבעות וירד לי דם, אני מניחה שזה קרום הבתולין, אבל כל פעם שהוא דוחף לי אצבעות יורד לי דם וזה קרה כבר ארבעה פעמים... אפשר לקרוע את קרום הבתולין מפעם לפעם? והאם זה באמת קרום הבתולין?

נא לפנות לפורום המתאים

28/07/2019 | 11:41 | מאת: מאיה

יצאו לי יבלות בפתח הנרתיק. הרופאה נתנה לי טיפות לטיפול ישיר ואמרה לחזור אליה בעוד 3 שבועות לקחת דגימה paps. האם לא עדיף לבצע דגימה מתוך הנגעים? בהנחה שהטיפול בטיפות יעזור זה אומר שנפטרתי מהוירוס? האם יכול בן זוגי לעשות בדיקה להידבקות גם אם אין לו נגעים?

אני לוקח דגימה וגם מטפל בלייזר להסרת הגדולים.

אני נשאית של מספר זנים בסיכון גבוה 45 עשיתי פאפ יצא אסוס בעקבותיו שלחו אותי לקוסקופיה וביופסיה יצא תקין יש לי בן זוג קבוע אני מתלבטת אם לעשות את החיסון עכשיו אם הוא יכול למנוע מזנים רדומים להתעורר או להדבקה חוזרת מהבן זוג וכו' או לחכות עד שיחלוף לי מהגוף ואז להתחסן כפי שכתבת בעבר לאנשים או לא להתחסן בכלל בבקשה תענו לי אני מודאגת וחרדתית

חיסון מומלץ אחרי תוצאה תקינה של HPV PCR.