פורום קונדילומה, HPV, נגיף הפפילומה, צוואר הרחם, קולפוסקופיה וקוניזציה

5410 הודעות
5288 תשובות מומחה

מנהל פורום קונדילומה, HPV, נגיף הפפילומה, צוואר הרחם, קולפוסקופיה וקוניזציה

13/04/2015 | 15:27 | מאת: חי

שלום לפני 4 חודשים היה לי סקס לא מוגן לאחר שבוע התחילו כאבים באיבר המין כל הבדיקות התרבית של מחלות מין שעשיתי יצאו שלילי בכל זאת האורולוג נתן לי אנטיביוטיקה: CIPRODEX 500 MG 10 TAB - טבליות DOXYLIN 100 MG 10 TAB - טבליות הכאבים המשיכו עד לפני שבועיים שעשיתי 3 בדיקות שתן בחודש וחצי האחרונים שהראו: Chlamydia trachomatis (PCR)* borderline Neisseria gonorrhoeae (PCR)* borderline Trichomonas vaginalis (PCR)* borderline הייתי רוצה לדעת מה זה אומר?? והאים יש לי מחלת מין.. אציין שחברה שלי ניבדקה לפני שבועיים בבדיקת שתן ויצא שלילי בזיבה וקלמידיה.. תודה רבה חי

הייתי רוצה לדעת מה זה אומר??= זה אומר שאתה נושא את החיידקים. לטפול ממליץ שתפנה לרופא. אצל החברה יש לעשות את הבדיקה לא רק מהשתן אלא גם מהנרתיק/צוואר הרחם.

12/04/2015 | 13:09 | מאת: דוד

שלום . לפני 6 ימים הופיעה בצד שמאל של הבטן אדומומיות בגודל של פקק בינוני, ללא נוזלים בפנים וללא כאבים ו/או צריבה. מאחר ואני עושה טיפולי הסרת שיער באינפרא אדום במכשיר ביתי, סברתי שמא מדובר בכוויה כלשהי ( דבר שקרה בעבר). עם זאת, מאחר והאדודמיות לא עברה אחררי 6 ימים, פניתי לרופא עור והוא סבור שאולי מדובר בהרפס. לא היה לי בעבר הרפס ולא שלבקת חוגרת. שאלתי, האם היעדר תסמינים של כאב וטיב האדומומיות (ורודה) והיעדר נוזלים יכול להיות מדובר בהרפס/ שלבקת ? ומה ההבדל שין השתיים? ולסיום, האם מדובר במחלה כרונית? תודה מראש

תשובה קונקרטית ניתן לקבל אחרי בדיקה. על ההבדל תוכל לקרוא באינטרנט.

11/04/2015 | 14:00 | מאת: נועם

שלום, האם הרפס 1 מדבר בקיום יחסי מין בהתחשב ולא ניסינו מין אוראלי ולא היה מגע פיזי באזור השפתיים?

כן

05/04/2015 | 23:42 | מאת: רפי

אנסה לקצר. לפני כשלושה שבועות, קיימתי יחסי מין עם מישהי ונקרע הקונדום לזמן ממושך מבלי ששמנו לב. לאחר כ48 שעות הוחלט שאקח טיפול מינעתי לhiv בשם pep. לאחר כ9 ימים התנפחו בלוטות הלימפה באגן. 3 ימים אחר כך התחילו כאבי אשכים שמיום ליום נעשו חזקים וממוקדים יותר. כיום הכאבים הם מאחורי אשך שמאל ובתוך השק עצמו. בנוסף גם כמות הזרע הנפלטת קטנה משמעותית (עד כדי כך שקל לשים לב). 14 יום אחרי היחסי מין בוצעו בדיקות דם ושתן לכלל מחלות המין וכולן יצאו תקינות. נאמר לי שאצטרך לחזור עליהן לאחר חודש שוב כי אמינות הבדיקות לאחר 14 יום מוטל בספק. אורולוג שבדק אמר שלא נראה לו שיש לי כלום והפנה לאולטרהסאונד שתורו יגיע רק בעוד חודש. הכאבים כה חזקים שאני לא יכול לזוז ובמיטה רב היום ואני מודאג שיש לי דלקת שתפגע בפוריותי עד שמישהו יבין מה קורה איתי.. מה עליי לעשות?

אי אפשר לענות דרך אינטרנט.

29/03/2015 | 10:57 | מאת: ג'ודי

שלום רב, אבקש את עצתך, בבדיקה וגינלית אובחן אצלי פטריה בשם קנדידה אלביקנס,רציתי לדעת האם התרופה פרוטוציד מיועדת לטיפול בפטריה זו? עליי לקחת 4 כדורים בבת אחת ,אני רק רוצה לוודא שאני נוטלת את התרופה הנכונה.

פרוטוציד אינו מיועד לפטרת.

28/03/2015 | 00:00 | מאת: חגי

שלום, לאחר קריאה רבה באינטרנט על הנושא, אשמח לקבל כמה תשובות ישירות וחד משמעיות, אודה לעצתך: 1. אך יודעים שמפסיקים להדביק ? 2. אם יש בדיקה חד משמעית, כמה זמן לאחר ההדבקה מומלץ להבדק? 3. מהרבה מאמרים שקראתי אני מתרשם שההתייחסות הכללית, היא "כל עניין ההדבקה בכלל לא משנה, גם ככה יש את זה לכולם".אשמח לדעתך. תודה.

ההדבקה היא מהנגיף ובדיקת PCR מאפשרת לדעת אם הוא ישנו או אינו.

06/04/2015 | 15:14 | מאת: חגי

כמה זמן מרגע הסרת הנגע אפשר והגיוני לבצע בדיקת PCR?

25/03/2015 | 04:51 | מאת: דן

שלום, הולך לאאג פעם בחצי שנה בגלל גוש קטן בצוואר בצד ימין אין כאבים ואין תלונות, בבדיקה us מראה שיש גוש אך אין חשד למחלה. בשנה האחרונה הרגשתי שהגוש הוקטן מעצמו אך ממשיכים עם מעקב רפואי. בשנה האחרונה התחלתי לשחק בענבל בעזרת לשון מתוך השעמום, הרגשתי שיש גוש קטן כמו פצעי בגרות בענבל ורופא אאג בדק וגילה שיש לי חשד פפילומטי בענבל והפנה אותי לאאג לבית חולים. יש לי מספר שאלות: 1. האם יש קשר ישר בין גוש בצוואר לגוש פפילומטי הקטן? יעלם הגוש בצוואר לאחר טיפול בענבל? 2. מהו טיפול יעיל לטיפול פפילומטי בענבל? 3. לאחר טיפול יש מצב שיחזור גוש? 4. מה הבדל פפילומה לפפילומטי? 5. לאחר טיפול, אוכל לקיים יחסי מין אוראלי ללא הידבקות? תודה.

גדול פפילומה אינו נגרם ע"י נגיף הפפילומה ולכן אינו בתחום התמחותי.

18/03/2015 | 05:04 | מאת: ש

שלום ! מזה 7 שנים חברי הטוב ביותר נשא איידס . יש לציין שהוא מטופל באופן תמידי , שומר על עצמו . לאחרונה בשנה האחרונה התחלנו לקיים בינינו יחסים מוגנים שאני האקטיבי . חשוב לומר שהוא סובל גם מקונדילומה ועבר פעמיים שלוש ניתוח להסרת הקונדילומה. לפנח כשלושה חודשים ניגשתי לרופא עור והתגלה לי מקדימה ומאחורה נגעים של קונדלימה . נלחצתי מאד התחלתי בתהליך של הסרה והיום אני בביקורת מתמדת . ניגשתי בהמלצתו לרופא שמטפל בו בבית חולים להרגיע אותי שהכל בסדר ואין סיכוי שנדבקתי במשהו אחר . בהמלצתו של הרופא התחלתי להתחסן בחיסון הגרדסיל .. עשיתי 1 מתוך שלוש שאלותיי הן - האם היום , ניתן לקיים יחסים עימו , הדאגה שלי היא גם לגביי האיידס וגם לגבי הקונדילומה בדגש לקונדילומה .. חשוב לציין שבביקורות נתגלו הקונדילומות שוב . חשוב לומר שמאד רצינו לפתח משהו רומנטי אך דבר זה עוצר בעדי מאד . הסקס לאחרונה הוא בתדירות גבוהה תוך כדי ששומרים על עצמנו מאד , אך השאלה האם גם מקונדום או מרימנג אפשר להידבק . האם אני צריך להימנע מסקס ? מגע עם הפה באזור פי הטבעת וכו ? האם אפשר להתגבר איכשהו ? לגהי רימינג האם מותר לי לעשות לו ? אשמח לתשובות מעמיקות ומהירות בנושא . דבר נוסף איך אפשר לדעת שהנגיף לא נמצא בגוף יותר? תודה רבה

חיסון הגרדסיל הוא היעיל ביותר כשאר לא נושאים את נגיפי ה HPV. את הנגיפים ניתן לגלות בבדיקת PCR אם התשובה היא תקינה אזי לא מדבקים.

19/03/2015 | 23:51 | מאת: ש

אהלן לא קיבלתי את כל התשובות לכל השאלות ששאלתי .. אשמח שתתייחס לכולן בבקשה. אם קיים הוירוס עדיין אצלי אז חיסון הגרדסיל לא יעזור לי ? אני כותב את כל ההודעה שוב שלום ! מזה 7 שנים חברי הטוב ביותר נשא איידס . יש לציין שהוא מטופל באופן תמידי , שומר על עצמו . לאחרונה בשנה האחרונה התחלנו לקיים בינינו יחסים מוגנים שאני האקטיבי . חשוב לומר שהוא סובל גם מקונדילומה ועבר פעמיים שלוש ניתוח להסרת הקונדילומה. לפנח כשלושה חודשים ניגשתי לרופא עור והתגלה לי מקדימה ומאחורה נגעים של קונדלימה . נלחצתי מאד התחלתי בתהליך של הסרה והיום אני בביקורת מתמדת . ניגשתי בהמלצתו לרופא שמטפל בו בבית חולים להרגיע אותי שהכל בסדר ואין סיכוי שנדבקתי במשהו אחר . בהמלצתו של הרופא התחלתי להתחסן בחיסון הגרדסיל .. עשיתי 1 מתוך שלוש שאלותיי הן - האם היום , ניתן לקיים יחסים עימו , הדאגה שלי היא גם לגביי האיידס וגם לגבי הקונדילומה בדגש לקונדילומה .. חשוב לציין שבביקורות נתגלו הקונדילומות שוב . חשוב לומר שמאד רצינו לפתח משהו רומנטי אך דבר זה עוצר בעדי מאד . הסקס לאחרונה הוא בתדירות גבוהה תוך כדי ששומרים על עצמנו מאד , אך השאלה האם גם מקונדום או מרימנג אפשר להידבק . האם אני צריך להימנע מסקס ? מגע עם הפה באזור פי הטבעת וכו ? האם אפשר להתגבר איכשהו ? לגהי רימינג האם מותר לי לעשות לו ? אשמח לתשובות מעמיקות ומהירות בנושא . דבר נוסף איך אפשר לדעת שהנגיף לא נמצא בגוף יותר? תודה רבה

03/03/2015 | 16:42 | מאת: מישהי אחת

שלום, לבחור שהתחלתי לצאת איתו יש קונדילומה באיבר המין. מתוך מאמרים שונים שקראתי, הבנתי שכל עוד האיזור הנגוע מכוסה, אי אפשר להידבק, ולכן אין כל חשש בשימוש בקונדום (שמכסה את כל האיזור הנגוע, לטענת הבחור) ביחסי מין. האם זה נכון? היום הוא ביקר אצל רופא עור, שהסיר יבלת אחת, וטען כי כעת אפשר להוריד את האיסור בנוגע למין אוראלי. האם זה הגיוני ואפשרי? האם כדאי לסמוך על זה? באילו מקרים אפשר לקיים יחסים אורליים בלי להידבק? בנוסף לאלה, מצאתי את המשפט הבא באתר אחר. האם המחלה באמת חולפת לה עם הזמן? "ב- 85% מהמקרים היבלות חולפות מעצמן. טיפולים קוסמטיים להסרת היבלות לא מרפאים את המחלה. מה שמרפא את המחלה זה הזמן שחולף." אשמח לתשובתך! תודה רבה.

האם זה נכון?=לא האם זה הגיוני ואפשרי?= לא באילו מקרים אפשר לקיים יחסים אורליים בלי להידבק?= כאשר PCR ל HPV יוצא תקין האם המחלה באמת חולפת לה עם הזמן?= כן מערכת החיסון משמידה את הנגיפים.

01/03/2015 | 22:18 | מאת: הרפס

היי. קודם כל אני רוצה נורא להודות לך על תשובות מדוייקות שבין אם הן ארוכות או קצרות הן פשוט עונות לי כל מה מרציתי לדעת.וכמובן יש לי שאלה, האם הרפס שפתיים יכול לעבור לאיבר המין בקיום יחסים אורליים? וההיפך...

כן

27/02/2015 | 22:59 | מאת: אישה

שלום, אני בת 23 התחילו כאבי גרון חזקים והשקדים שלי התנפחו יצאה לי יבלעת ליד השן הבינה גדולה וכואב מאוד שקשה לי לבלוע .רופאים נתנו לי מוקסיפן אני שותה אותו 4 ימים ולא עוזר לי ,באותו זמן יצאה לי גם יבלות לבנות באזור המין, הייתי אצל רופא אמרה שפעם ראשונה רואה דבר כזה ולקחה ממני ביופסיה ואמרה להגיע בעוד שבוע וחצי.אני סובלת מהליכה ישבה ושורף לי כשאני בשרותים עושה צרכים. קראתי שזה ממש מתאים לוירוס הפפילומה.מה עליי לעשות? האם אני צריכה לחזור לרופא ולתעקש על תרופות זירוז בדיקה(כן הרופא לא נתנה לי שום משכה ושום תרופות להרגעת האזור)ואם ביכלל יש משכות?

מה עליי לעשות?= לחכות לתשובת הביופסיה

24/02/2015 | 12:21 | מאת: רות קנפו

היי...חברה הכי טובה שלי גילו לה קונדילומה השאלה שלי האם זה קשור לסרטן? זה אומר שהיא בסכנת חיים?

השאלה שלי האם זה קשור לסרטן?= נדיר זה אומר שהיא בסכנת חיים?=לא

24/02/2015 | 00:15 | מאת: עירד

שלום, יש לי הרפס השפתיים, אבל שכחתי ממנו והתחלתי לאונן עם רוק. האם יש לי סיכוי עכשיו להדבק בהרפס באיבר המין?

לא

23/02/2015 | 08:49 | מאת: אישה

שלום, אני ובן זוגי יוצאים כבר שנתיים בחודש הקודם לאחר קיום יחסי המין הזרע שיצא ממני היה עם דם , לא בכמות גדולה אלא חלק. חשבנו אולי אני נפצעתי או הוא ועשינו הפסקה, והחודש, בשני הפעמים בהם שכבנו, שוב לאחר שהתנקתי הופיע דם בנוזל אינני יודעת אם זה ממני או ממנו אבל העניין מאוד מטריד. האם יכולה להיוץ מחלקה קשה? איזה רופא בודק את זה? מהן האופציות שקשורות לכך?

גניקולוג בודק אותך ואורולוג בודק את חברך

21/02/2015 | 23:46 | מאת: הפפילומה

היי. אני גבר. מהמעט שחקרתי הבנתי שאני בתור גבר לא יכול לקיים יחסי מין עם מישהי שיש לה את הוירוס כי גם הקונדום כביכול אינו מגן עליי. שמעתי שיש איזשהו חיסון לגברים והייתי רוצה לשאול כמה שאלות. 1. האם ניתן לעשות את החיסון דרך הקופת חולים? וכמה זה יכול לעלות?(כי הבנתי שאצל נשים זה יקר) 2. ממה שקראתי הבנתי שיש כמה סוגים של הוירוס/הנגיף,האם החיסון הזה מכסה אותי באופן מלא? האם אחרי החיסון אני באמת מוגן ב100% ואין לי שום סיכוי להידבק?

1. האם ניתן לעשות את החיסון דרך הקופת חולים? וכמה זה יכול לעלות?= איני יודע את מדיניות קופח שמשתנה תדירות וגם איני מכיר את המחירים 2. ממה שקראתי הבנתי שיש כמה סוגים של הוירוס/הנגיף,האם החיסון הזה מכסה אותי באופן מלא? = ההגנה גבוהה אך לא 100%

01/03/2015 | 22:24 | מאת: אותו אחד

איך החיסון הזה נקרא? ואם זה משהו זמין בדכ או שצריך הזמנה?

21/02/2015 | 23:40 | מאת: גיא

היי אני לא יודע אם נדברתי או לא. אני לא מרבה להחליף שותפות ונורא חרד מהמחלות האלו בגלל זה גם כל מי שהייתי איתה הייתה בריאה לחלוטין חוץ מהאחרונה(שבחרה להסתיר). ויש לי כמה שאלות. 1.אחרי כמה זמן מהרגע שנדבקתי זה יופיע אצלי.? 2. במידה ונדבקתי, האם קיים טיפול שיחזיר אותי למצב קודם? 3. מה הסימנים הראשונים להידבקות? והאם קיימות בדיקות כלשהן? והאם יש טעם לבצעם?

1.אחרי כמה זמן מהרגע שנדבקתי זה יופיע אצלי.?= אין כלל בנושא. 2. במידה ונדבקתי, האם קיים טיפול שיחזיר אותי למצב קודם?= לא 3. מה הסימנים הראשונים להידבקות? = אין סימנים להדבקות והאם קיימות בדיקות כלשהן?= כן והאם יש טעם לבצעם? = אין טעם

11/02/2015 | 21:51 | מאת: רינה

היי אני ובעלי נשואים כבר 7 שנים ויש לנו 2 ילדים הכל היה נחמד עד שפתאום שמנו לב שיש יבלות באיבר מינו של בעלי ובאזור פי הטבעת הוא טוען שהייתה לו 1 לפני הרבה שנים ועכשיו גדלה ומסתבר שזה התפשט יותר פתאום ראינו עוד ועוד והכל רק באיברי המין שלו אנחנו מקיימים מין אורלי אנאלי ודרך הפות מה בדיוק אני צריכה לבדוק אצלי כי שמעתי שזה מדבק ויכול לגרום לסרטן זה ממש מפחיד אותי בנתיים אין שום דבר שנראה לעין אצלי והייתי אצל רופאת נשים לבדיקה רגילה לפני כשבועיים 3 כי התלוננתי על כאבים בפתח הנרתיק בזמן קיום יחסי מין ומסתבר שיש חי וסטיבוליטיס כעת בעלי מטופל ב קונדילוקס ויש לי כמה שאלות 1 זה בסדר שאני מורחת לו ואחר כך שוטפת ידיים הוא כבר שבוע וחצי בטיפול וכבר נפלו כמה יבלות 2 האם צריך להמשיך לשים טיפות גם על יבלות שנפלו עד לסיום הטיפול 3 האם זה טבעי ששורף לו מאוד באיזור המטופל ואפילו הופיע אצלו מעין בליטה כזאת קטנה 4 האם מותר לשחות בבריכות גופרית בזמן הפסקה מהטיפול אחרי כל 3 ימים יש לו 4 ימים הפסקה

מה בדיוק אני צריכה לבדוק אצלי? =קולפוסקופיה מקפת 1 זה בסדר שאני מורחת לו ? = רצוי עם כפפות 2 האם צריך להמשיך לשים טיפות גם על יבלות שנפלו עד לסיום הטיפול?= איני משתמש בזה כבר שנים רבות. 3 האם זה טבעי ששורף לו מאוד באיזור המטופל ואפילו הופיע אצלו מעין בליטה כזאת קטנה? = ככה זה עם קונדילוקס 4 האם מותר לשחות בבריכות גופרית בזמן הפסקה מהטיפול אחרי כל 3 ימים יש לו 4 ימים הפסקה= לא משנה

28/01/2015 | 20:29 | מאת: אביהו

שלום רב, נדבקתי ביבלות באיזור איבר המין והמפשעה שאובחנו כוירוס מולוסקום ע"י רופא עור. הטיפול הוא ע"י הקפאה בחנקן נוזלי. יש לי מספר שאלות, אשמח לקבל תשובות מפורטות ככל הניתן: 1. הבנתי שהטיפול ביבלות הוא קוסמטי בלבד ואינו משמיד את הוירוס ושהריפוי הוא עצמוני במשך הזמן. כמה זמן לוקח לגוף להיפטר מהוירוס? מה אפשר לעשות על מנת לקצר את משך המחלה? האם קיימת בדיקה שיכולה לאושש שהוירוס כבר לא קיים בגוף ושאינני מדבק יותר? 2. האם החלק המדבק הוא היבלות עצמן או גם העור שמסביב או בכלל כל חלק בגוף? האם מגע באיזור המפשעה ואיבר המין במקום ללא יבלות מדבק גם כן? 3. מה לעשות על מנת לא להדביק את בת הזוג? האם מותר לקיים יחסי מין עם קונדום אם אין יבלות באיזור המפשעה ואיבר המין כבר למעלה מחודש? כמה זמן ללא הופעת יבלות צריך להמתין לפני שאפשר לדעת שאינני מדבק? 4. האם יש צורך להפריד כביסה משאר בני הבית או לכבס תחתונים ומגבות בהרתחה על מנת לא להעביר את הוירוס דרכם? 5. האם אפשר לטפל ביבלות באמצעות לייזר מוכוון בקולפוסקופ? מעבר לאיתור יבלות קטנות שאינן נראות לעין, מה יתרונות הטיפול בלייזר והאם הוא תורם להשמדת הוירוס או שגם הלייזר מהווה טיפול קוסמטי בלבד? תודה רבה

אני מניח שכל השאלות הן על וירוס המולוסקום קונטגיוזום כמה זמן לוקח לגוף להיפטר מהוירוס? = אין לדעת מה אפשר לעשות על מנת לקצר את משך המחלה? = אין לדעת האם קיימת בדיקה שיכולה לאושש שהוירוס כבר לא קיים בגוף ושאינני מדבק יותר? = לא 2. האם החלק המדבק הוא היבלות עצמן או גם העור שמסביב או בכלל כל חלק בגוף? = לא ידוע האם מגע באיזור המפשעה ואיבר המין במקום ללא יבלות מדבק גם כן?= לא ידוע 3. מה לעשות על מנת לא להדביק את בת הזוג? = לא ידוע האם מותר לקיים יחסי מין עם קונדום אם אין יבלות באיזור המפשעה ואיבר המין כבר למעלה מחודש?= לא ידוע כמה זמן ללא הופעת יבלות צריך להמתין לפני שאפשר לדעת שאינני מדבק?= לא ידוע 4. האם יש צורך להפריד כביסה משאר בני הבית או לכבס תחתונים ומגבות בהרתחה על מנת לא להעביר את הוירוס דרכם? = לא ידוע 5. האם אפשר לטפל ביבלות באמצעות לייזר מוכוון בקולפוסקופ?= אפשר מעבר לאיתור יבלות קטנות שאינן נראות לעין, מה יתרונות הטיפול בלייזר והאם הוא תורם להשמדת הוירוס או שגם הלייזר מהווה טיפול קוסמטי בלבד?= לא ידוע אם השאלות נוגעות לקונדילומה ולוירוס הפפילומה האנושי הרי שניתן למצוא את כל התשובות כאן בתשובותי הרבות או באתר שלי.

19/01/2015 | 14:17 | מאת: עופר

למה אי אפשר לסמוך על בדיקת קומבו? ולאחר כמה זמן אפשר לשלול בוודאות את נגיף ה-hiv?

אנא פנה להמשך ברור הנושא למרכז לאיידס.

19/01/2015 | 14:05 | מאת: הילה

שלום דר, לפני כחצי שנה בגדתי בחבר שלי עם שני בחורים עם אחד במשך שנה והשני סתם פעמיים לאחר ששכבתי עם ה''סתם פעמיים'' שכבתי עם זה שאני בוגדת איתו שנה וחצי לאחר כמה ימים הוא התחיל לשלשל סליחה על התיאור ( פשוט השתין מהתחת במשך שבוע וחצי) מלווה בחום , זעה בלילה כאבי גרון ובלוטת לימפה לאחר בדיקות זיהו הליקובאקטר.. שאין שום קשר בין לבין התסמינים.. נבהלתי עשיתי בדיקות דם כלליות כי הבנתי שיש קשר בין איידס לבין הלימפוציטים ובאמת הלימפוציטים ירדו בצורה חדה מאשר שעברה 25% לעומת שנה שעברה 35 ו1.8 לעומת 2.8 עוד יותר נבהלתי הלכתי ועשיתי בדיקות hiv במשך שלושה חודשים כל חודש ויצאו שליליות לאחר מכן שכבתי עם חבר שלי שאני איתו 7 שנים 4 ימים אחרי ששכבתי איתו יצאה לו גולה בבית השחי ופריחה לא מגרת מתחת לעור ועיגול כחול מאוד מדויק מתחת לעור והוא לא קיבל מכה.. אחרי חודש התחילה לו שפעת עם שיעול חזק במשך שלושה שבועות שעברו לבד עוד יותר נבהלתיועשיתי עוד 3 בדיקות במהלך החצי שנה האחרונה הכל תקין סיפרתי לחבר מה קורה וגם הוא הלך לבדיקה אחרי 3 וחצי חודשים ויצאה תקינה אך כל התקופה הזאת אני סובלת מדלקות בפצעים שאני מגרדת עד זוב דם ומתנפחות לי הבלוטות כאבי גרון ואוזניים בלי סוף שלא מוצאים ממה הם גם בחודש הראשון היה בי ובבן זוגי נקודות אדומות בגוף ממש מסורטטות שבאו והלכו לבד לאחר כל זה נפגשתי עם רופאים מומחים לאיידס ברמבם שאומרים תשמעי כל מה שאת אומרת מכוון לאיידס אבל זה לא.. ולא נותנים לי לעשות בדיקות נוספות… אני עוקבת כבר חצי שנה אחרי הפורום שלך ומבינה שבאמת יש לך הבנה רחבה בתחום סליחה על ההודעה הארוכה אשמח לתגובתך האישית בנושא פשוט רב הנסתר על הגלוי בבקשה תייעצו לי תסבירו לי מה אתם חושבים אני כבר אובדת עצות. אין לי לאן לפנות כל התסמינים היו שם ובמדויק לפי הזמנים איזו מחלה עליי לחפש? תודה רבה.

השאלה מורכבת מדי לאינטרנט.

18/01/2015 | 15:13 | מאת: יעל

האם נשא של הרפס (טייפ 1 בשפתיים) מדבק גם כשאין התפרצות. הפצע עצמו הופיע בנתיים רק פעמיים בהפרש של ארבע שנים. לפי הבדיקה היו לי נוגדנים (לא פעילים) עוד הרבה לפני ההתפרצות כנראה שנדבקתי בילדות.

כן.

19/01/2015 | 14:17 | מאת: יעל

איך זה משפיע על שגרת החיים שלי? כשאין התקפי הרפס, אני יכולה לחלוק כלים עם בני המשפחה? אני יכולה להמשיך לנשק כרגיל?

17/01/2015 | 00:25 | מאת: zz

שלום רב , לפני שנה וחצי הייתי בקשר זוגי עם מישהי איתה קיימתי יחסי מין לא מוגנים וזאת רק לאחר ששנינו נבדקנו במפראה על מנת לשלול HIV וכו'. שנה לאחר שנפרדו הגברת הודיעה לי שהיא מצטערת שהיא לא סיפרה לי שנדבקה לפני הקשר שלנו בהרפס 2 והינה נשאית הנגיף). נחרדתי נורא מעניין וחשתי לקופת החולים כדי לבצע בדיקת דם. התוצאות חזרו עם תשובה חיובית, הייתי נורא מוטרד מהעניין, וכעבור מספר חודשים ביצעתי בדיקה חוזרת , בפעם השניה התוצאות יצאו שליליות. רופא המשפחה אמר שאין לי מה לדאוג ושאין לי כלום אם התוצאה השניה יצאה שלילית. הדבר לא הרגיע אותי , אך מאחר ולא ראיתי סימפטומים.עם הזמן הדאגה דאכה והאמנתי שהכל בסדר. לפני כחודש נפגשתי עם מישהי חדשה ואתמול קיימנו יחסים מוגנים אך היא ביצאה בי אקט אורלי ללא אמצעי הגנה. היום בבוקר גיליתי על איבר המין פצע המזכיר שפשוף, תחילה חשבתי כי מדובר בשפשוף שנגרם מחיכוך עם הקונדום, ולאחר מכן חזרו שוב הדאגות. אציין כי לא קיימתי יחסי מין לא מוגנים במהלך השנה האחרונה. אשמח לעצה האם הבדיקה שניה תקפה? טעות? כדאי להיבדק שוב? במידה והראשונה היא הקובעת ואכן נדבקתי בהרפס האם קיים חשש שבת הזוג החדשה נדבקה ממין אורלי? מאוד אשמח לעצה.

אשמח לעצה האם הבדיקה שניה תקפה? טעות? כדאי להיבדק שוב? = כן אבל זה לא משנה כי שכיחות הרפס 2 גבוהה במידה והראשונה היא הקובעת ואכן נדבקתי בהרפס האם קיים חשש שבת הזוג החדשה נדבקה ממין אורלי? = סיכוי של 25% הדבקה בכל מגע מיני

15/01/2015 | 14:53 | מאת: שלומית

לראשונה יש לי ריח לא נעים בבדיקה התברר כי אין פטריה אבל הריח לא עובר לא מגרד ולא מציק והבנתי שזה לא מדבק. ממה זה נובע? איך מטפלים? האם יש טיפול טבעי? האם זה עובר בדר"כ? או שקשה להיפטר מזה? תודה רבה :)

יש צורך בבדיקה משום שיתכנו כמה סיבות לריח הרע.

15/01/2015 | 14:06 | מאת: מיכל

האם יש צורך להשליך את התכשירים הקוסמטים אחרי שההרפס עבר? אתמול היה הביקור הראשון של הרפס טייפ 1 על גבי השפה התחתונה. אני ממשיכה להשתמש בתכשירים הקוסמטיים כרגיל. מנסה לא לגעת באיזור. הבעיה היא שבבוקר לפני ההתפרצות השתמשתי בהם כרגיל, קרם פנים, עיניים, ושפתיים. וכולם בצנצנות ולא שופרפרות כלומר האצבעות זכו לביקור נוסף בצנצנת. במהלך האיפור הרגשתי את הכאב בשפה שלוש שעות אחרי כבר הופיעו השלפחיות ובדק אותם רופא העור. אני משתמשת בקרמים יקרים והייתי שמחה לשמור אותם אבל אם אין ברירה אז אין ברירה... ההגיון הבריא אומר שווירוס אינו יכול לחיות בקרם פנים אבל אני לא מתחום הביולוגיה ולכן אין לי בעצם שום ידע רלוונטי.

האם יש צורך להשליך את התכשירים הקוסמטים אחרי שההרפס עבר?= אין צורך

תודה על התשובה המהירה. חשוב לי להבין, הסיבה לכך היא שהווירוס אינו יכול לשרוד לאורך זמן מחוץ לגוף?

12/01/2015 | 11:28 | מאת: רז

דר יקסלר שלום לאחר שהיתה לי שריטה/ קילוף שדימם (באחת מבהונות הרגל קתוצאה מציפורן שלא נגזזה נכון ) וחששתי שמא טיפת זרע נפלה עליה, החלטתי לעשות בדיקת קומבו לאחר 17, 27 , 39 יום. האם אפשר להסתפק בפרק זמן זה?

אי אפשר לסמוך על בדיקת הקומבו. מציע שתתייעץ במרכז לאיידס.

05/01/2015 | 12:54 | מאת: דפנה

שלום אני נוטלת גלולות כבר 4 שנים ברצף קיימתי יחסים אחרי הרבה זמן שלא קיימתי ויום אחרי קיום היחסים (גלולה שלישית לפני סוף החבילה( הופיעו לי מעט הפרשות חומות ללא ריח שמתי לב שזו לא פעם ראשונה שאחרי קיום יחסים צצים לי שינויים כמו הפרשות האם זה תקין?

כדאי להבדק.

04/01/2015 | 23:32 | מאת: מאיה

בן זוגי נושא את נגיף ההרפס. מעולם לא נדבקתי ממנו כי תמיד נשמרנו כשהיו התפרצויות. הוא בצבא ולא הייה לו מה למרוח עליו, לכן הוא פוצץ את השלפוחיות והפך אותן לפצע. לטענתו ברגע שהשלפוחיות פוצצו, אין יותר ממה להדבק וזה רק פצע. נפגשנו כשבוע לאחר ההתפרצות ואכן הייה לו פצע קטן על השפה, שגם נפתח באיזשהו שלב.. מאחר ולא התראנו הרבה זמן קיימנו יחסי מין, ובנוסף גם אוראליים. מה הסיכויים שאדבק בהרפס ? האם הוא טועה בפיצוץ השלפוחיות? האם עיקצוצים באיבר המין מרמזים על התחלתה של התפרצות ?

מה הסיכויים שאדבק בהרפס ? = 25% בכל מגע מיני האם הוא טועה בפיצוץ השלפוחיות? = כן האם עיקצוצים באיבר המין מרמזים על התחלתה של התפרצות ?= יתכן

02/01/2015 | 13:42 | מאת: אלעד

בזמן האחרון מופיע אצלי הרפס בשפתיים בתדירות גבוהה, הלכתי לרופא עור, הוא נתן לי כדורים של זובירקס 400 מ"ג והוא אמר לי לקחת 3 כדורים ביום למשך שבוע, השאלה שלי היא האם להמשיך לקחת את הכדורים גם לאחר שההרפס כבר התייבש? או להפסיק באמצע הטיפול? תודה מראש

לקחת כפי שהרופא אמר.

01/01/2015 | 15:11 | מאת: סהר

שלום, ביצעתי לאחרונה (באופן חד פעמי) מין אוראלי אינו מוגן בבחור שאינני מודעת למצבו הבריאותי, כאשר יש לי יובש בשפתיים שמדמם קלות לפרקים (דימום חלש מסדקים בשפה). אינני יודעת אם היה דימום בעת ביצוע האקט. היה נוזל מקדים, אך השפיכה לא הייתה בפי. האם במקרה זה קיים סיכוי להדבקות באיידס? האם עליי לבצע בדיקה? אודה לך על תשובתך, בברכת שנה טובה.

מכיון שיש סכון מומלץ לעשות בדיקה לאיידס.

28/12/2014 | 08:54 | מאת: דני

שלום,בחמישי האחרון שכבתי עם בחורה בזמן שהייתי שתוי.אני זוכר ששמתי קונדום וממש לפני הגמירה. הרגשתי שהקונדום מקרע והייתה חשיפה של כמה שניות והספקתי להוציא האיבר מין ממנה. יום וחצי אחרי התחיל לי שריפה בדרכי השתן,וכאשר שכבתי עם מישהי אחרת יום לאחר מכן היא אמרה לי שהתחיל לרדת לה דם. האם יש לי ממה לחשוש?

תוכל לעשות בדיקות ואז לדעת בודאות מה מצבך.

21/12/2014 | 09:33 | מאת: שלומי

חוויתי התקף הרפס לפני יותר משבוע. הפצע התייבש ונעלם אז נשארה צלקת עגולה וטיפה בולטת אך ללא בקעים בעור או פצע נראה לעין. השאלה שלי היא האם אני עדיין מדבק במגע של נשיקה ותוך כמה זמן הצלקת תעלם?

ההרפס מדבק תמיד וכשאין פצע פעיל - הסיכון להדביק הוא פחות. הצלקת תעלם תוך 2-3 שב.

22/12/2014 | 10:02 | מאת: שלומי

השאלה שלי היא האם הצלקת נחשבת כפצע פעיל עם סיכון גבוה להידבקות

שרידי פצע מדבקים כמו הפצע. אם יבש לגמרי - אז פחות.

17/12/2014 | 14:30 | מאת: רננה

אנחנו נשואים 7 שנים עם ילד בן 8 ח'. לפי חצי שנה בעלי גילה יבלות באיבר מין. רופא עור צרב אותן בחנקן ואמר לו שזו קונדילומה. אצלי לא היו יבלות אבל למען הסר ספק עשיתי פולוקוסקופיה שהיתה תקינה. זה לא הרגיע אותי ועשיתי בדיקת PCR יקרה באופן פרטי ונמצאה נוכחות נגיף פפילומה. מאז ועד היום אין אצלי יבלות אבל שלשום חזרו היבלות אצל בעלי. כדי לוודא שאצלי אין עשיתי PAP אתמול והזמנתי תור לפולוקוסקופיה חוזרת בקופת חולים. בעלי טוען שאני הדבקתי אותו שוב כי אני נשאית. יש לי כמה שאלות ואודה למתן תשובות לכולן. 1. האם אני באמת נשאית? 2. האם יכולתי להדביק את בעלי גם אם אין לי יבלות? 3. אם לא אני הדבקתי אותו אז איך זה שהיבלות חזרו למרות הצריבה? 4. האם מומלץ שיצרוב במחט חשמלית או לייזר במקום צריבה בחנקן? תודה רבה מראש על התשובות

1. האם אני באמת נשאית?= התשובה על פי בדיקת PCR עדכנית ל HPV 2. האם יכולתי להדביק את בעלי גם אם אין לי יבלות?= כן 3. אם לא אני הדבקתי אותו אז איך זה שהיבלות חזרו למרות הצריבה?= הוא כנראה לא עשה PCR ל HPV כך שיתכן שלמרות הטיפול בו הנגיפים נותרו. 4. האם מומלץ שיצרוב במחט חשמלית או לייזר במקום צריבה בחנקן?= לשיקולכם. אני מנוסה בלייזר ומרוצה מהתוצאות.

08/12/2014 | 18:53 | מאת: דניאל

שלום רב, עשיתי את הבדיקות הבאות: CHLAMYDIA TRACH-PCR NEISSERIA GONOR-PCR M.HOMINIS-PCR U.UREAL/PARVUM-PCR (יצא חיובי) M.GENITALIUM-PCR TRICHOMONAS VAG-PCR רק בדיקת אוראופלסמה יצאה חיובית. לקחתי אנטיביוטיקה זטו 250 (4 כדורים בבת אחת). האם עלי לבצע בדיקות נוספות? האם עלי לבצע בדיקה חוזרת לאוראופלסמה לוודא שזה עבר? תודה רבה

מקובל לבדוק שוב שבועיים אחרי גמר אנטיביוטיקה.

08/12/2014 | 12:57 | מאת: בתאל

שלום, לאחר תקופה של שנה בהם לא כל חודש יש לי דימום קל ביותר כשבוע לאחר סיום הווסת, עשו לי בדיקת א.ס ופיפל שיצאו תקינות, בדיקת פאפ פלוס קולוסקופיה בצוואר הרחם נעשו לפני שנתיים שיצאו תקינות, נשלחתי שוב לבצע בדיקת בצוואר הרחם על ידי מיקרוסקופ הרופא אמר שיש לי צוואר אקטופיה ורשם במכתב לרופא מטפל שנראה בספק we ושנעשתה צריבה היקפית בגלל צוואר אקטופיה, שאלתי היא מה הכוונה we ממה שקראתי באינטרנט זה. מדאיג אותי כי רושמים שזה יכול.להצביע על תאים סרטניים אני ממש מודאגת ומפחדת האם זה בטוח שאם יש אפיתל לבן זה מחלה ?? תודה לתשובתך

מה הכוונה we ? = אפיתל לבן שכשלעצמו אינו מחלה ולעתים יכול להעיד על זיהום ב HPV.

09/12/2014 | 17:42 | מאת: בתאל

היי , לשאלתך we אפיתל לבן, לפי מה שרשם נראה לו בספק אך לקח ביופסיה בכל זאת, הבנתי שאם זה לא נצבע יכול להעיד על כיוון לא טוב ואני ישר חושבת על הגרוע מכל!! האם ישנן עוד סיבות לכך? עליי לציין שכל שלוש שנים אני עוברת פאפ ואפילו לפני שנתיים עברתי בדיקה עם מקרוסקופ שאף היא יצאה תקינה, מה הסיכויים שיש בעיה רצינית? תודה

04/12/2014 | 09:56 | מאת: שחר

אני בת 25, בעבר התחסנתי נגד סרטן צוואר הרחם. מזה כשנה ושלושה חודשיםאני מקיימת יחסי מין עם אותו הפרטנר. בתחילת מערכת היחסים שלנו היה לי הרפס בשפתיים של הנרתיק, היום הייתי אצל הרופא והוא אמר שיש לי נגעים שנראים כמו HPV. מה זה אומר? ומה מגלים בקולפוסקופיה?

מה זה אומר? ומה מגלים בקולפוסקופיה?= כנראה שחושד בקונדילומה.

03/12/2014 | 20:54 | מאת: יעל

שלום, אובחנתי לראשונה עם הרפס בלחי, והרופא נתן לי משחה זובירקס, אבל המליצו לי על פנליפס (למרות שזה לשפתיים), שמתי 3 ימים ולא חל שינוי, אלא רק ממשיך לגרד ומעט להתנפח. האם יש בעייה לשים פנליפס על הלחי..? אם תוך 3 ימים לא חל שינוי זה אומר כי זה לא הרפס? בבקש דחוף

אין בעיה לשים על הלחי. אי תגובה אינה מעידה על אבחנה שגויה.

03/12/2014 | 12:07 | מאת: רות

אצל בן זוגי הופיע פצע הרפס באף. אני סובלת מהרפס גניטלי. מקיימים יחסי מין עם קונדום בלבד, ומין אוראלי לא מוגן. האם יש קשר?

אין תשובה ודאית אבל יש מצב בסבירות גבוהה לקשר בין השניים

היי, אני כבר כמה שבועות סובלת מגרד בנרתיק, עיקצוצים, דחיפות במתן שתן וצריבות. בתחילה עשיתי בדיקת שתן ולא יצא בה כלום. פניתי לרופאת נשים שטיפלה בי טיפול אנטי פטרייתי שלא עזר. אחכ ערכתי שוב בדיקת שתן ויצא שיש לי חיידק אי קולי-דלקת בשתן. מאז אני נוטלת זינט לטיפול בדלקת. במקביל עשיתי בדיקת std ונמצא כי יש לי את החיידקים: אוראופלסמה פברום ומיקופלסמה הומיניס. רציתי לדעת האם אצטרך ליטול עוד אנטיביוטיקה והאם השילוב של שני החיידקים מסוכן? בנוסף אני מפחדת לגבי בן זוגי. האם עליי לבדוק אם נדבק גם?

רציתי לדעת האם אצטרך ליטול עוד אנטיביוטיקה.= כן והאם השילוב של שני החיידקים מסוכן? = מה הכוונה מצסוכן? בנוסף אני מפחדת לגבי בן זוגי. האם עליי לבדוק אם נדבק גם? = כן

23/11/2014 | 21:57 | מאת: aaa

שלום רב, בן 35. בימים האחרונים יש לי הפרשה הדומה לנוזל הזרע מאיבר המין לאחר מתן שתן, המלווה אי נוחות, ללא פצעים על איבר המין. יש לציין, לפני שבוע נעשה מין אוראלי וליקוק של פי הטבעת ע"י הפרטנרית. 1. מה עליי לעשות במקרה זה? 2. האם יש קשר בין הופעת ההפרשה למין אוראלי ולליקוק פי הטבעת? תודה רבה.

מציע שתפנה לרופא המיומן באבחון ובטיפול במחלות מין.

23/11/2014 | 13:15 | מאת: ציפי

שלום רב, עשיתי בדיקות דרך הרופא נשים שלקח דגימה להלן התוצאות; Std panel Pcr swab כל שאר הנתונים רשום נגטיב. האם מדובר על מחלה? מה עליי לעדות תודה מראש מודאגת

איני רואה כל תוצאה.

19/11/2014 | 15:56 | מאת: יבגני

שלום, בצעתי בדיקות לשלילת מחלות מין. בתוצאות רשום לגבי הפטיטיס B: hepatitis B surface Ag - non reactive hepatitis B surface Ab > 10000 Remark for HBsAB: Rechecked hepatitis B core Ab total - non reactive יש לציין שעשיתי חיסונים נגד הפטיטיס B בשנתיים האחרונות. האם כל הבדיקה תקינה? מדוע רשומה השורה עם RECHECKED ?

מבקש לפנות לפענוח התוצאה לרופא המשפחה.

18/11/2014 | 19:29 | מאת: אורי

נדבקתי בCMV לפני כחודש וחצי בלוטות הלימפה שלי עדיין נפוחות בעיקר בצד ימין של הצוואר האם זאת תוצאה ישירה של הוירוס מדובר בנפיחות קטנה של עד סמ לא מכאיבה. בנוסף מה הארכת זמן של נסיגה של המחלה בצורה מוחלטת ? אני עדיין מרגיש כאבי שרירים מידי פעם האם יתכן שעדיין לא החלמתי מהמחלה ? לא נמדד חום בכול מהלך המחלה היה חום עד 37.3 ועדיין יש חום שמגיע עד 37.2 ממש לפעמים חולשה מסויימת שהתחילה עם ההדבקה אך עדיין נמשכת.

אנא לברר זאת או בפורום אחרי שמתאים או אצל רופא המשפחה.

18/11/2014 | 13:22 | מאת: ימית

שלום מה הסיכוי אחרי בדיקת HIV ab I p24 שלילית לאחר 13 שבןעות שלילית שהגוף יפתח נוגדנים לאחר 4-5 חודשים ולא 13 שבועות ?

איני יודע

16/11/2014 | 02:33 | מאת: אנונימי

שלום, לא יודע אם אני בפורום הנכון (אשמח שתפנה אותי לנכון, אם זה לא המקום). יש לי הרפס בצד של הפה בשפה התחתונה. עישנתי נרגילה (שלי פרטית) - 1.אחרי כמה זמן (ימים) חברים יכולים לעשן מאותו צינור, מבלי חשש להידבק? 2.האם קיים חשש להידבקות, גם כשהצינור של הנרגילה לא נגע היכן שההרפס התפרץ? (עישנתי מהצד השני) 3. האם שטיפת הצינור במים מספיקה כדי למנוע הדבקה(צינור מתכת) או שצריך עם סבון? 4. האם יש אפשרות להדבקה עצמית? (אם הצינור נגע בטעות בהרפס) אשמח לתשובות ממוספרות/הפניה לפורום אחר אם צריך. תודה מראש.

ההרפס נפוץ בקרב רוב האוכלוסיה ולכן ההמנעות ממנו אינה אפשרית.

14/11/2014 | 00:30 | מאת: לילי

שלום, יש לי בן זוג קבוע שלוש שנים. היו לי כאבים ביחסי מין, לעתים קרובות סבלתי מדלקת בדרכי השתן והרופא אמר שאני סובלת מוסטיבוליטיס. לפני כחמישה חודשים התחילו לי הפרשות ואגינליות, נגשתי לרופא והוא אמר שאני סובלת מדלקת בצוואר הרחם הוא לקח דגימה והבקטריה שהוא גילה ביתה e.coli.הוט הביא לי אנטיביוטיקה אבל זה לא עזר ועדיין ההפרשות ממשיכות ואני מאוד מתוסכלת. יכול להיות שזה סרטן ? כי לא עשיתי בדיקת pap מה לעשות ??? תודה רבה .

השאלה שאת שואלת צריכה להיות מופנית לרופא שבודק אותך.

11/11/2014 | 13:14 | מאת: שירלי

סליחה על ההטרדה אבל האם לאחר 12.5 שבועות יוצא שלילי דרך קופת חולים צריך לחזור שוב על הבידקה?

פועלים לפי הנחליות המעבדה או הרופא המטפל. בד"כ בדיקה אחת מספיקה.

09/11/2014 | 21:27 | מאת: שירלי

בהמשך לשאלה על התשובה של הבדיקה שלילית אחרי 12 שבועות ביצעתי את הבדיקה דרך קופת חולים מכבי ל HIV 1 ו HIV 1

לא ברורה לי השאלה.

09/11/2014 | 13:15 | מאת: שירלי

שלום ביצעתי בדיקת איידס לאחר 12 שבועות ויצא שלילי האם זה אמין? והאם זה הזמן שחיכיתי מספיק?

3 חודשים זה הזמן המקובל אבל אין לי פרטים על סוג הבדיקה ולכן ראוי לקבל התייחסות של המקום בו עשו לך את הבדיקה.

יש לברר עם המעבדה בה בוצעה הבדיקה.

29/10/2014 | 18:44 | מאת: אלי

אני סובל כרגע מהרפס באיבר המין. האם לאחר שיעבור אני עדיין עלול להדביק את אישתי? האם ההרפס מדבק גם לאחר שעוברת ההתפרצות?

האם לאחר שיעבור אני עדיין עלול להדביק את אישתי? = כן האם ההרפס מדבק גם לאחר שעוברת ההתפרצות?= כן

29/10/2014 | 10:59 | מאת: אתי

שלום אני נשואה וקיימתי יחסי מין באופן חד פעמי לא מוגנים וקיבלתי 10 ימים אחרי זה הרפס גניטלי חשוב לציין שגם לבעלי היה הרפס בשפתיים ועשינו מין אוראלי מה הסיכוי להידבק מאיידס בקיום יחסי מין חד פעמים ללא גמירה? עם אדם שאולי הוא נשא והאם נידבקתי מהרפס גניטלי מחייב שיש לי איידס?

מה הסיכוי להידבק מאיידס בקיום יחסי מין חד פעמים ללא גמירה? 1 ל 1000 עם אדם שהוא נשא אם נידבקתי מהרפס גניטלי מחייב שיש לי איידס?= לא