פורום קונדילומה, HPV, נגיף הפפילומה, צוואר הרחם, קולפוסקופיה וקוניזציה

5420 הודעות
5298 תשובות מומחה

מנהל פורום קונדילומה, HPV, נגיף הפפילומה, צוואר הרחם, קולפוסקופיה וקוניזציה

שלום לאחר יחסי מין גיליתי מעין כתם שטוח כהה במעלה הפין על גבי העור. מאוד שטוח האם מדובר בשטף דם ? בצבע כהה חום שחור ושטוח ולא כואב. באותו היום מרחתי קרם שיזוף על האיבר ייתכן שזה גרם לכך . ? לא ברור לי ממה זה נובע. אני מ קיים יחסי מין מוגנים ואורלי על בסיס קבוע עם פרטנרים שונים. האם זה עגבת או כמו שאני חושב שטף דם ?

מציע שתפנה לרופא עור.

חבר שלי דחף לי אצבעות וירד לי במקלחת טיפה דם זה אומר שקרום הבתולין נקרע?

נא לפנות לפורום קרום בתולין

27/05/2019 | 21:42 | מאת: ייייי

חבר שלי תמיד דוחף אצבעות וזה רגיל אבל היום יצא דם. זה אומר שקרעתי את הקרום?

נא לפנות לפורום קרום בתולין

האם הכנסת רק הראש של הזין לאיבר המין הנשי יכל לקרוע את הביתלוין ?

נא לפנות לפורום קרום בתולין

22/05/2019 | 21:02 | מאת: ברקנית

שלום רב! אשמח לסיוע, עד שאגיע לר.נשים בעוד כשבועיים. בעקבות כאבים בבטן ובבית החזה החלטתי בהמלצה של רופא לעשות בדיקת פט. מכיון שכאבי הבטן חזה הם תקופה של 4 שנים- החלטנו "ללכת על זה". אשמח לדעתך כמובן באספקט הגניקולוגי. מעתיקה את תוצאות הבדיקה: פרטי בדיקה בדיקה של אזור צואר, חזה, בטן ואגן מיליקירי 12.94 :מוזרקת כמות, F-18 FDG :האיזוטופ רמת הגלוקוז בדם בזמן ההזרקה: 98 מ"ג/ד"ל ניתן חומר ניגוד דרך הוריד ובשתייה הבדיקה החלה 55 דקות לאחר הזרקת החומר סיבת הפניה בירור כאבי בטן, חשד לתהליך דלקתי. תוצאות הבדיקה _____ צוואר: קליטה מוגברת בנזו- ובאורופרינקס משני הצדדים - דלקתי. אין עדות ללימפאדנופתיה צווארית. איברי הצוואר שמורים. בית החזה: אין לראות קליטה פתולוגית. אין לראות לימפאדנופתיה מדיאסטינלית, הילרית או אקסילרית. שארית קטנה של תימוס במיצר קדמי עליון. בקע היאטלי קטן. אין עדות לתפליט פלאורלי או פריקרדיאלי. ריאות: אין לראות קליטה פתולוגית. מספר קשריות קטנות, רובן סובפלאורליות עד כ- 4.0 ס"מ בשתי הריאות, ללא קליטה. בטן ואגן: קליטה מוקדית באספקט אחורי של השחלה השמאלית - יתכן פיזיאולוגית. בחלק קידמי של השחלה נראים שני מבנים ציסטיים באורך עד כ- 1.2 ס"מ, ללא קליטה. רחם מעט מוגדל. קליטה מוגברת בתוכן היפודנסי בחללו. מציעים קורלציה עם בדיקה גינקולוגית. אין קליטות פתולוגיות ביתר בטן ואגן. כבד מוגדל עד כ- 7.18 ס"מ, ספלנומגליה גבולית כ- 6.13 ס"מ, ללא נגעים פוקליים או קליטה פתולוגית. לבלב, אדרנלים וכליות ללא עדות לממצא פתולוגי. אין עדות ללימפאדנופתיה רטרופריטוניאלית, מזנטאריאלית או אגנית. שלד, שריר ורקמה רכה: אין לראות קליטה פתולוגית. אין עדות לנגעים פתולוגיים בשלד. סיכום __ אין בבדיקת PET עדות ברורה לתהליך זיהומי/דלקתי או שאתי. קליטה מוגברת בשחלה השמאלית ובחלל הרחם - פיזיאולוגית ככל הנראה. לשקול קורלציה עם בדיקה גינקולוגית. קשריות קטנות בפריפריה של שתי הריאות, ללא קליטה - לא ספציפיות, לשקול המשך מעקב. ממצאים נוספים - ראה גוף התשובה. אשמח לדעתך, רוב תודות. ברקנית. אציין במאמר מוסגר שבדיקת פאפ קודמת הגיעה לא תקינה, אבל נבדקה לעשרת הזנים האלימים ויצאה תקינה. ( יצא שינויים בתאים-הרופאה לא התרגשה בכלל ואמרה רק מעקב).

איני עוסק בתחום זה.

20/05/2019 | 15:14 | מאת: הילה

היי ! לפני כמה ימים עשיתי ניתוח צריבה להסרת הנגעים של הקונדילומה . יש לי אביזר מין שהשתמשתי בו כשעוד היו לי נגעים כלומר שאני מניחה שהאביזר נגוע? יש אפשרות לחטא את המוצר באלכוהול ולהשתמש בו כרגיל?

אלכוהול אינו מסלק נגיפים אלא רק חיידקים.

13/05/2019 | 08:37 | מאת: נויה

שלום ד'ר. מזה תשע שנים במערכת יחסים עם בן זוג יחיד. לפני כן הוא היה במערכת יחסים ארוכה עם מישהי שחלתה בסרטן צואר הרחם, עברה גם כריתה. מאז אנחנו יחד עשיתי שתי בדיקות פאפ, תקינות, ולאחרונה בדיקת hpv medical+ציטולוגיה, גם היא תקינה. שאלתי היא האם בדיקת ה hpv נותנת את הביטחון שלמרות שכפי הנראה נדבקתי (סטטיסטית...)אך הגוף פינה את הנגיף או שעדיין לחשוש ובעצם בדיקת ה hpv זהה בתוצאות שלה לבדיקת פאפ רק עם סיכויי ניבוי גבוהים יותר. בלי קשר אני נבדקת על פי ההמלצות אבל הספור הזה מרחף תמיד ברקע.

צריך לראות את טופס התוצאה כדי לדעת מה האיכות של הבדיקה שעשו לך. לדוגמא יש מוסדות שלא בודקים זני HPV שבסיכון נמוך אלא רק בסיכון גבוה.

16/05/2019 | 23:24 | מאת: נויה

תודה. הבדיקה נמצאה שלילית לזנים 16,18,31,33,35,39,45,51,52,56,58,59,66,68

16/05/2019 | 23:27 | מאת: נויה

השאלה היא בהבנה של בדיקת ה dna, האם תשובה שלילית נותנת את הבטחון שכרגע הנגיף, מהזנים הללו לפחות, לא נמצא בגוף כלל או שקיימת האפשרות שהוא קיים, אך "רדום"....

03/05/2019 | 07:34 | מאת: וירוס הפפילומה והזרעה

ד"ר שלום, קיבלתי תשובה שיש לי וירוס פפילומה. אני אמורה לחזור לרופאת הנשים להמשך מידע וטיפול. איך במקביל אני אמורה להתחיל טיפולי הזרעה על מנת לכנס להריון. האם כל התהליך ייעצר בגלל הוירוס? כמה זמן אצטרך לחכות עד שאוכל לעשות הזרעה? תודה

השלב הבא הוא לעשות קולפוסקופיה ורק אז לדון בהמשך.

25/04/2019 | 09:34 | מאת: ממ

קיימתי יחסי מין ואמא שלי חושדת בזה ורוצה לבדוק אצל רופא נשים אם אני עדיין בתולה רופא יכול לדעת אם אני עדיין בתולה או לא?

נא לפנות לפורום קרום בתולין

21/04/2019 | 22:42 | מאת: נעמה

ד ר שלום, אני יודעת בוודאות שיש לי קונדילומה. יש לי לא מעט נגעים בפות ואני מתלבטת כמה דחוף לטפל. קראתי באינטרנט שאפשר להתרפא מזה בעזרת הזמן ופשוט להמתין. אתה חושב שאם לא אטפל הנגעים ייעלמו בעצמם ? הבעיה שמדובר בהמון נגעים. מצד שני זה לא כואב אז אני מתלבטת אם להכאיב לעצמי בטיפולי לייזר אם זה ממילא יעבור מעצמו. מה דעתך ?

לשיקולך ואשמח לעזור לך להיפטר מהמחלה. 03-6956867

17/04/2019 | 17:28 | מאת: יוסף

דר' שלום, בהמשך לשאלה הקודמת: האם חיסון נגד פפילומה יעיל גם עבור מי שיש חשש שנדבק? האם החיסון אמור למנוע הופעת יבלות אם אמנם נדבקתי? תודה

יעילות החיסון המירבית היא כאשר הוא ניתן שאין כבר את הנגיפים. ניתן לבדוק זאת בבדיקת HPV PCR

17/04/2019 | 07:39 | מאת: יוסף

דר' שלום רב, לפני כחודש קיימתי יחסים לא מוגנים עם מי שהתברר שנגועה בפאפילומה. היא עברה לאחר מכן צריבה של יבלת. כיצד אוכל לדעת שלא נדבקתי ואינני מסכן את בת זוגי הנוכחית? תודה. תגובה שיתוף

עפ"י בדיקת HPV PCR

16/04/2019 | 18:34 | מאת: שרון

הי לאחר כחודשיים של הפרשות בעלות ריח רע וכאבים מזדמנים באזור האגן , עשיתי בדיקת משטח נרתיק ויצא: UREA.PARVUM-PCR	POSITIVE	 הגניקולוג אומר שלא מטפלים בזה, מאידך שמעתי שיש אסכולות שטוענות כן לטפל. מה מומלץ?

איני עוסק בתחום זה

הופיעו לי קצת יבלות של קונדילומה באיבר המין הלכתי לרופא עור הוא צרב אותן ונתן לי לשבועיים (פעמיים ביום) למרוח לק ורומאל א. אני רק יומיים משתמש בזה וזה נראה רע. נהיה לי כתמים שחורים וכמו כוויות. ב. אם זה היה חד משמעי זמני הכל בסדר. אבל מבדיקה שעשיתי ראיתי שמאוד לא מומלץ להשתמש עם ורומאל על איבר המין ושזה לא מתאים אז מה לעשות? להפסיק? להמשיך?

מציע לברר עם הרופא המטפל.

11/04/2019 | 13:33 | מאת: יעל

שלום דוקטור, אני בת 23, עברתי עד כה שניים מתוך שלושת החיסונים נגד נגיף הפפילומה (לפני שלושה חודשים אחד, לפני חודש השני). רציתי לשאול האם בשלב הזה אני כבר מחוסנת (כלומר, יכולה להיות פעילה מינית בידיעה שהנוגדנים בגופי מספקים, והשלישי קיים רק כדי ליצור הגנה להמשך החיים) או שכדאי לי להמתין עד מתן החיסון השלישי כי יש לו חשיבות להגנה עליי גם היום? תודה !

החיסון יעיל חודש אחרי הזריקה האחרונה

10/04/2019 | 21:28 | מאת: מעין

ביצעתי ניתוח בלייזר להסרת קונדילומה בתוך הנרתיק ומחוצה לו, אם בדיקת הcpr לhpv תחזור עם תשובה חיובית כלומר שיש לי עדין את הנגיף בגוף מה ניתן עוד לעשות כדי להיות בריאה? ולהפטר מהנגיף

אם בדיקת הcpr לhpv תחזור עם תשובה חיובית כלומר שיש לי עדין את הנגיף בגוף מה ניתן עוד לעשות כדי להיות בריאה? ולהפטר מהנגיף = קולפוסקופיה מקיפה בידי רופא המיומן בתחום.

08/04/2019 | 23:18 | מאת: מזל

שלום רב, ביצעתי בדיקה של הפרשות מהנרתיק בגלל בדיקת מחלות מין ואלו התוצאות: תהליך הבדיקה:REMARKS (MICRO) התוצאה:Order Comments תהליך הבדיקה:REMARKS (MICRO) התוצאה:מקום לקיחה: מהנרתיק תהליך הבדיקה:Cervical culture התוצאה:...צמיחה של תהליך הבדיקה:N.gonorrhoeae cult. התוצאה:התרבית ל .GOשלילית אשמח אם תגיד לי אם הבדיקה יצאה תקינה או לא. תודה מראש.

איני עוסק בתחום זה

07/04/2019 | 21:20 | מאת: א

בת 34 אמא לתינוק בן שנה פלוס, קיסרי חירום. בביקור אצל רופא נשים לאחרונה עקב גרד באזור השפתיים החיצוניות ומשהו שהרגשתי בעצמי הוא שלח אותי לבדיקת קולפוסקופיה וחושד בHPV. הבדיקה בעוד חודש וחצי ומאז שאמר לי את זה אני לא מצליחה להירגע בכלל. רק לאחר הביקור אצלו קראתי והבנתי מה זה כי השם פפילומה היה מוכר לי ולא לטובה. הוא שאל אם חוסנתי לזה בעבר אמרתי שלא. רק עם הקריאה באינטרנט לאחר הביקור הבנתי כי יכול להיות עוד תופעות מהן אני סובלת תקופה קשורות לזה ואני עוד יותר בלחץ. לא מדובר בתופעות שהיו נראות לי דחופות או מטרידות במיוחד אבל כרגע כן- גרד בא והולך באזור פי הטבעת, גרד בא והולך בעין עם עין קצת אדומה וזה עובר, כאבי בטן תחתונה מוזרים כאלה, לא קשים אבל מטרידים, שלא קשורים למחזור וממש ממש למטה באזור האגן (ליד צלקת הניתוח, ממש למטה... )... אני בלחץ איום ונורא לא ישנה טוב לא כלום ואשמח מאוד אם תוכל להסביר לי האם זה ייתכן ואיך. 1. לפי מה שקראתי הוירוס הזה לרוב חולף לאחר שנה- שנתיים, זה אומר שאם חס וחלילה זה נכון יש לי אותו מהשנתיים האחרונות? 2. האם יש דרך להידבק שלא ביחסי מין? (הדבר היחיד שאני יכולה לחשוב עליו, פרט לאסלה של שירותים, הוא שינה במצעים של צימר ובית מלון ללא חלק תחתון כל הזמן והתכרבלות בשמיכה כך... זה הגיוני להידבק כך???) 3. אני נשואה מזה 4 שנים, לא קיימתי מעולם יחסי מין עם מישהו אחר פרט לבעלי, אנחנו ביחד כ10 שנים... לו היו בנות זוג בעבר, ממש לא הרבה, ואחת אחרונה לפני כ- 5 שנים בתקופה שנפרדנו. האם ייתכן שהוירוס נמצא ככל כך הרבה זמן בגוף??? או שזה פחות סביר? בהנחה שאין בגידות, ובקשר מונוגמי שנים, זה בכלל אפשרי להידבק בזה? 4. לפי מה שקראתי חולשה של מערכת החיסון קשור לזה, כמו היריון שעברתי, ובנוסף אני לוקחת קבוע שנים תרסיס אבאמיס לאף בגלל אלרגיה (יש בזה סטראודים) וכמה פעמים בחיי קיבלתי זריקת קורטיזון בגלל התקפי אלרגיה... זה יכול להיות שבגלל זה נדבקתי?? או בגלל זה התפרץ?? 5. האם כאבי הבטן המוזרים שציינתי בבטן תחתונה באזור האגן, מן לחץ לא ברור באזור הזה ממש ליד הצלקת, יכול להיות קשור לוירוס הזה? 6. משהו מוזר בעין שמאל, גרד וטיפה משהו נפוח ליד יכול להיות קשור לזה? יש לי תור לרופא עיניים, האם רופא עיניים יכול לדעת אם מה שיש לי בעין קשור לוירוס הפפילומה או לא? 7. בבדיקת וולווסקופיה קולנופסקופיה ששלח אותי אליה, בודקים רק את הנרתיק או עוד אזורים? אם אני רוצה בדיקה כזו מקיפה צריך לבקש במיוחד? 8. האם ניתן לדעת בבדיקה אם נחשפתי לוירוס אי פעם או רק אם הוא קיים כרגע בגוף? 9. החיסון- האם יעיל במצב כזה? קראתי שכתבת שאפשר להתחסן אחרי בדיקה תקינה, אך האם יש טעם עבורי במידה ואני נשואה ובקשר מונוגמי ורוצה להיכנס להיריון? האם כדאי להתחסן לפני היריון? האם החיסון יהיה יעיל מספיק במידה וכבר קיימתי יחסי מין? 10. הרופא אמר לי שאין בעיה להיכנס עם זה להיריון (לפני הבדיקה) האם זה הגיוני?

07/04/2019 | 21:21 | מאת: א

מחכה לתשובתך ותודה רבה מראש

1. לפי מה שקראתי הוירוס הזה לרוב חולף לאחר שנה- שנתיים, זה אומר שאם חס וחלילה זה נכון יש לי אותו מהשנתיים האחרונות? = אפשרי 2. האם יש דרך להידבק שלא ביחסי מין? = כן 3. האם ייתכן שהוירוס נמצא ככל כך הרבה זמן בגוף?= אפשרי האם בכלל אפשרי להידבק בזה?= אפשרי 4. זה יכול להיות שבגלל זה נדבקתי?= אין לדעת 5. האם כאבי הבטן המוזרים שציינתי בבטן תחתונה באזור האגן, מן לחץ לא ברור באזור הזה ממש ליד הצלקת, יכול להיות קשור לוירוס הזה?= לא 6. משהו מוזר בעין שמאל, גרד וטיפה משהו נפוח ליד יכול להיות קשור לזה? = לא 7. בבדיקת וולווסקופיה קולנופסקופיה ששלח אותי אליה, בודקים רק את הנרתיק או עוד אזורים? = את זה ניתן לברר עם הרופא הבודק אם אני רוצה בדיקה כזו מקיפה צריך לבקש במיוחד?= כן 8. האם ניתן לדעת בבדיקה אם נחשפתי לוירוס אי פעם או רק אם הוא קיים כרגע בגוף?= לא 9. החיסון- האם יעיל במצב כזה? = באיזה מצב? האם כדאי להתחסן לפני היריון?= לשיקולך ומומלץ אחרי בדיקת HPV PCR תקינה, שאז יעילות החיסון היא הגבוהה ביותר.

06/04/2019 | 23:06 | מאת: ללי

שלום רב, ברצוני לשאול האם בחורה בת 18 שלא קיבלה את החיסון נגד פפילומה ועדיין בתולה ( לא הייתה במגע מיני אף פעם גם לא חיצוני ) יכולה להידבק בוירוס כתוצאה מטיפול באינפרא להסרת שיער באזור הנרתיק ?

אפשרי אם המכשיר נוגע בך ואם לא עבר חיטוי כנדרש.

07/04/2019 | 12:40 | מאת: ללי

תודה על המענה , שאלה נוספת: איך אפשר לבדוק אם נדבקה? כי היא עדיין בתולה וכרגע סובלת רק מצריבה בנרתיק ומעט בשתן , תכיפות לעיתים בשתן בלי חיידק בתרבית . ללא הפרשות חריגות . האם אלו סימנים להידבקות? אציין שאין נגעים חיצוניים על העור.

אני בת 59, לפני 29 שנים עברתי קוניזציה. לפני כשנתיים עברתי בדיקת פאפ ובעקבותיה נשלחתי לקולפוסקופיה. הרופא שבדק אותי החליט על קוניזציה נוספת ולא עשיתי דבר. לפני כחודשיים עשיתי שוב בדיקת פאפ והתשובה הייתה שונה לגמרי ונאמר לי שהכל נקי. אני בדילמה לאיזו תשובה להתייחס והאם עלי לבקש בדיקת פאפ נוספת.

מה התשובות?

לפני כשנתיים, לאחר תוצאות הפאפ, נשלחתי לקולפוסקופיה, לדעת הרופא שעשה לי את הבדיקה, משהו לא היה בסדר והוא המליץ על קוניזציה. לפני כשלושה חודשים עשיתי שוב בדיקה בקופה אחרת והתוצאות היו נקיות לחלוטין. אני מבולבלת כי זו כבר פעם שניה בחיי שקורה לי דבר כזה ופעם שניה שאני דוחה המלצת רופא לניתוח בהפרש של 25 שנה. בתוצאות הפאפ האחרונות הכל נקי. בקשתי לעשות בדיקת פאפ נוספת ודחו אותי עד אוגוסט. מה אתה חושב שעלי לעשות?

אני בת 47 ואני הדיין בתולה בגיל 44 ניגמר לי המחזור ואחרי שלוש שנים קיבלתי אוד פעם מחזור עם דימום וכאבי בטן תחתונה היתי אצל רופאת נשים והיא נתנה לי לעשות היסטרוסקופיה, השאלה שלי עם יש צורך בבדיקה בזאת שאני בתולה ואף פעם לא קיימתי יחסי מין

איני עוסק בתחום זה

20/03/2019 | 14:31 | מאת: מורן

ד"ר שלום, בת 38 + 2 , ברקע 2 ניתוחים קיסריים, פלוס אנדומטריוזיס- במהלך 2018 עברתי ניתוח לפרוסקופי להפרדת הדבקויות מאז עם כאבים חזקים במותן שמאל. ב2008 עברתי 2 קוניזציות ולאחר מספר שנים של מעקב תקין, הופיע ב 2018 HSIL בפאפ עם HPV16 . ב Ecc נמצא cin. ובאוקטובר 2018 עברתי קוניזציה שלישית אשר לא הדגימה דיפלאזיה ברקמה שהוסרה. בינואר האחרון עברתי ביןפסיית מעקב אשר הדגימה HSIL חוזר ללא אפשרות דגימה של תעלת הצוואר. ההמלצה הגורפת של הרופאים הינה כריתת רחם אך מאחר ואני מאד מאד מתלבטת העלו בפניי גם את אופציית הטראכלקטומיה. מהם סיכויי ההישנות במקרה ואכרות את הצוואר בלבד לעומת זאת מהם סיכויי ההישנות במקרה של כריתת רחם מלאה? האם לדעתך במקרה של פעם רביעית כדאי עוד לשקול כריתת צוואר או שעדיף לא להסתכן ולכרות את הרחם? האם ישנו גם צורך להוריד חלק קטן מהנרתיק? האם יש סכנה גדולה בפגיעה באיברים אחרים במקרה של קוניזציה רביעית? תודה מורן תודה מורן תודה גליה

השאלות שלך ממש במקום. אמנם הן קצרות אבל ההסברים ארוכים ומתאימים למפגש עם רופא שלך שיסביר ויתן תשובות כראוי.

15/03/2019 | 12:05 | מאת: טל

ביצעתי אתמול בערב בדיקת פאפ ובמהלך הבדיקה חוויתי כאבים(שחלפו לאחר מספר דקות) והתחיל דימום במהלך הבדיקה שהמשיך עד היום אתמול הדימום היה אדמדם וכיום יותר בצבע חום ( לא בכמות של מחזור) ,הרופא מעט התקשה לבצע את הבדיקה . חשוב לציין שהמחזור סדיר ובעקבות הדימום הרופא המליץ לבצע בדיקת קולפוסקופיה .. רציתי לדעת אם הדימום וההתכווצות שחוויתי הם תקינים והאם יש סיבה לדאגה בעקבות ההפנייה הזו ? בנוסף האם קיים סיכון להריון במידה ויש חשד להריון.. הבדיקה נעשתה ביום ה17 למחזור ורירית הרחם הייתה עבה.

קורה שיש דימום קל אחרי פאפ. אם הוא חזק יותר מומלץ לחזור לרופא.

17/02/2019 | 01:59 | מאת: דניאל

היי לאחר ההסרה של הקונדילמות בלייזר מה הבדיקות שעליי לעשות כדי לדעת אם הנגיף עוד נמצא בגוף ? תודה רבה

PCR ל HPV

06/02/2019 | 20:05 | מאת: עידן

שלום קונדלימה בפין ידוע אצלי ..שם פעם בכמה חודשים קונדליקס והיא נושרת...שאלתי לגבי פי טבעת ..(ואני לא גיי ..פשוט הבנתי מהרופא שזה מדבק גם שנוגעים ומעבירים ממקום למקום יש לציין שאני אם הבת זוג 4 שנים רק אם קונדום שואל האם אפשר לשים קונדילוקס בפי הטבעת או בפנים התעלה?זה לא מסוכן? לגבי קונדלימה בפי הטבעת או התעלה יכולה לגרום לדימום בזמן צואה תודה רבה

מנסיוני - הטיפול היעיל ביותר הוא לייזר בהכוונת קולפוסקופ וזאת אחרי קולפוסקופיה מקפת לכל אברי המין ופי הטבעת והפה האף והעינים.

07/02/2019 | 17:51 | מאת: עידן

המשך לתשובתך תודה רבה שאלה נוספת זה שלא סמת לב כאשר יש בפי הטבעת מותר למרוח בפנים קונדילקס?כי זה שורף מאוד ומפחד עברתי קולסקופיה ונצפו טחורים פנימים בלבד האם בכללי קונדלימה זה אכן מסוכן??? תודה

28/01/2019 | 03:54 | מאת: לביא

היי, לבת זוגתי היה הרפס כיבי בפה שעבר. האם אני יכול להידבק ממנה גם כשהנגיף במצב רדום? ואם כן מהם סיכויי ההדבקה כשהנגיף רדום לעומת פעיל? תודה

סכויי הדבקה דומים

27/01/2019 | 20:10 | מאת: קלרה

סובלת מצריבה בוולווה ובפי הטבעת שום משחה לא עוזרת סובלת המון יש לי דיספפסיה פונקציולית ומעי רגיש איך ניתן לטפל?

מציע שתפני לרופא לשם אבחון.

29/01/2019 | 13:56 | מאת: קלרה

לאיזה רופא לפנות

24/01/2019 | 15:38 | מאת: אלברט

לפני תקופה מסויימת הופיעו לי סימנים לבנים וקטנים על איבר המין, הדבר לא הפריע לי כלל ואפילו ניתן לומר שלא שמתי לב אליו, אחר כך התחילו כאבים מציקים ודוקרים מידיי פעם, החלטתי להיבדק אצל רופא עור, זה אמר לי שיש לי יבלות באיבר מין ואמר לשים משחה, להגיע אליו ושהוא יצרוב בעזרת חשמל את היבלות הללו. השאלה שלי היא כזאת, לאחר שהוא צרב אותם(אתמול) התחיל כאב הרבה יותר גדול ממה שהיה קודם לכן (רק ברגע שאני נוגע באיבר לא סתם ככה),בנוסף ישנו ריח ממש לא טוב שמגיע מהאזור...אז, האם הכאב אמור לעבור? ואם כן אז תוך כמה זמן בערך? ומה יכול להיות פשר הריח? הרופא גם אמר לי שכול האזורים שהוא צרב צריכים להתקלף, תוך כמה זמן זה יקרה? תודה רבה אשמח לתשובה

איני מטפל בשיטה זו כבר שנים. השיטה היעילה ביותר היא בלייזר מנסיוני.

דבר ראשון, האם לאחר טיפול לייזר וקבלת חיסון, האם הקונדילומה תחזור והנגעים עימה ? שאלה שנייה, מה מומלץ יותר, לייזר או משחה בשם קונדרמה ? תודה מראש, שלמה

הלייזר הכי יעיל. אם בדיקת HPV PCR תהיה תקינה אחרי גמר טיפול אזי המחלה לא חוזרת אלא אם כן נדבקים מחדש.

שכבתי אם בחורה ויצא לי נקודות על הפין קטנות מה אני עושה ואם זה חמור אשמח לדעת גם מה אני יכול לעשות ואיך להוריד את זה ??

כדאי שרופא יראה זאת ויאבחן

07/01/2019 | 09:34 | מאת: ענת

האם ניתן להתחסן נגד וירוס הפפילומה גם בגיל השלישי, לפחות באופן פרטי? אם לא, האם הסיבה היא ההנחה (המוטעית) שבגיל זה אין חיי מין, או ההשקפה שסכנה של מחלה קטלנית "לא חשובה" בגיל מבוגר?

אין מגבלה רפואית לגיל

01/01/2019 | 18:11 | מאת: רחל

שלום רב, שואלת כאן בשביל אמא שלי שסובלת רבות מהרפס גניטלי. היא בת 61 ונדבקה לפני 15 שנה מבנזוג שהיה א-סיפטומטי. במשך שנים היא לקחה טיפול מונע, אציקלוויר, אבל הפסיקה לפני כמה שנים. כטיפול מונע היום, היא לוקחת ליזין וויטמין סי, וההתפרצויות בתקופה האחרונה היו חלשות, אך עדיין בין 5-6 בשנה. לפני חודש וחצי היא הכירה בנזוג חדש והחרדות מאיך לספר לו עוררו בה הרבה סטרס והיא חווה כעת התפרצות משמעותית שנמשכת כבר מעל לשבוע. חשוב לציין שהיא התחילה לפני כשבוע, עם תחילת ההתקף, לחזור ולקחת אציקלוויר, גם מפני שהבנו שככה היא פחות מדבקת כשהיא בהתקף א-סיפטומטי וגם כדי למנוע התפרצויות תכופות. חשוב לציין שבעבר שלקחה אציקלוויר, עדיין היו בערך 3-4 התפרצויות בשנה. השאלה שלי היא כזו: האם יכול להיות שהאציקלוויר ( 1200 מג ביום) שמתחילים לקחת אותו, עשוי להאריך את זמן ההתפרצות? האם יכול להיות שההרפס שלה עמיד לאציקלוויר? איך מצליחים להוריד לה את רמת הסטרס שפוגעת בה ורק מזינה את ההרפס? ולמה לעזעזאל אין עדיין שום טיפול אפקטיבי? ( סליחה שקיללתי). האם יש עדויות חיוביות בטיפול עם שמן המפ? אשמח לכל עזרה, נס ועצה! זה ממש מדכא אותה ולכן גם מדכא אותי.

מצטער. שאלותייך טובות ותשובות אין.

28/12/2018 | 06:15 | מאת: אסף

בתור אחד שעשה 4 פעמים לייזר והקונדילומה חזרה בכפול. השתמשתי בקרם קונדרמה והוא חיסל את כל היבלות במדהים. תחפשו בגוגל : קרם קונדרמה תגיעו לאתר .

.

26/12/2018 | 23:17 | מאת: מני

שלום יום אחרי בחורה אנונימית ניקה אותי וירדה לי הרגשתי עקצוצים וגרד בשפתיים ובפין יום אחר כך כבר לקחתי כדורים ומשחות מחשש להרפס , עד עכשיו לא יצאו לי פצעים או שלפוחיות רק אחרי 11 יום יצאו לי חתכים במפשעה שנראה לי שנוצרו מאחד מהכרמים האם הרפס מחייב שיהיה לי שלפוחיות? וחייב לציין שהיו לי את כל הסימפטומים גירוד בפי הטבעת בביצים ובשפתיים אבל ללא פצעים

המצב מחייב בדיקה לאבחון

28/12/2018 | 00:45 | מאת: האם הרפס מחייב שלפוחיות?

האם הרפס מחייב שיהיה שלפוחיות ?

25/12/2018 | 15:16 | מאת: אניניני

שלום לפני כשבועיים וחצי שלושה הופיעו לי נגעים באיבר המין: הלכתי לרופא נשים שאבחן זאת כהרפס גניטלי. הוא רשם לי טיפול בכדורי זובירקס (5 ביום לשישה ימים) וכמו כן משחה. הוא גם לקח בדיקה שיצאה שלילית בתוצאות. הטיפול לא עוזר לי לתסמינים. הנגעים עצמם לא מציקים יותר מדי- לא כואבים או מגרדים כמעט. אבל כן בולטים וממשיכים להתרבות לכיוון המפשעות. יכול להיות התקף ככ ארוך שלא מגיב לטיפול? יכול להיות שזה סימן שזה לא הרפס? הרופא אמר לי לחזור עוד עשרה ימים ואני לא מרגישה שאכפת לו יותר מדי מזה שאני מסתובבת עם זה כבר לא מעט זמן. מה לעשות? תודה לעונים

אולי שיראה את זה רופא נוסף

20/12/2018 | 09:44 | מאת: מיכל

היי אני בת 25. לאחר בדיקת פאפ התוצאה שקיים וירוס מסוג 16. כל שאר הזנים שליליים . אשמח לדעת מה הסוג הזה גורם והאם אפשר להוציא את הוירוס מהגוף ?

אין טיפול לוירוס ומערכת החיסון מחסלת אותו.

18/12/2018 | 08:52 | מאת: דניאל

אשתי קיבלה תשובת פאפ חיובית 16 לפני 3 שנים הבדיקה יצאה שלילית כמה זמן עובר מאז שנידבקים ורואים את זה בבדיקה ומה הסיכוי להירפא

מינימום 3 שב

16/12/2018 | 00:48 | מאת: אני

לפני כשלושה ימים חשבתי שעומד לצאת לי פצי הרפס והתחלתי בנטילה של כדורי זובירקס חמש פעמים ביום. הפצע לא פרץ אבל כן יש תחושה מעקצצת בשפה. היום התנשקתי עם חבר שלי ומיד לאחר מכן הוא ירד לי. האם יש סיכוי שנדבקתי כאן באיבר המין?

יש סיכוי.

11/12/2018 | 12:51 | מאת: דוד

שלום, אם נדבקתי בהרפס ולא הופיעו תסמינים, מתי רואים את זה בבדיקת HSV) PCR)? אחרי כמה זמן מההדבקה זה חיובי? תודה מראש!

אחרי 24 שעות

09/12/2018 | 23:29 | מאת: שלום

היי, אני נשואה 10 שנים ולבעלי יצאה פתאום יבלת קונדילומה באיבר מינו. מניין הגיעה הקונדילומה הזאת? איך נדבקים ממנה? כמה זמן צריך לחכות עד שיתאפשר לקיים יחסי מין? תודה

אני מציע בשלב ראשון לגשת לרופא מיומן לצורך אבחון מדויק.

11/12/2018 | 18:26 | מאת: שלום

הוא היה אצל רופא עור שאבחן קונדילומה. הוא הסיר אותה ואמר לבעלי שאם תהיה לו שוב אז שיחזור להסיר אותה. מוזר שלא אמרו לו לעשות איזה בדיקה כלשהי שתבדוק את היבלת. לטענת בעלי היבלת נמצאת אצלו כבר שנתיים והוא לא התייחס אליה כי חשב שזה סתם, זה הגיוני? לא מצליחה להבין איך הגיעה היבלת הזאת פתאום?

לפני כשנה וחצי התקבלה תשובה חיובית בבדיקת הפאפ שלי. מאז ביצעתי שלוש פעמים בדיקת קולפוסקופיה ולא נראה שום ממצא חשוד בבדיקה. כרגע אני במעקב של כל 4 חודשים. האם אני יכולה להדביק את בן הזוג שלי בנגיף הhpv גם תוך שימוש בקונדום? איך אוכל להיכנס להיריון מבלי להדביק את בן הזוג שלי? תודה

אין מספיק פרטים בדברייך על מנת להשיב לך כראוי.

03/12/2018 | 11:47 | מאת: מקסים

שלום לבת זוגתי יש את נגיף הפפילומה מזן 16 בצוואר הרחם כבר כמעט שנתיים ולפי בדיקת הפאפ האחרונה אין לה שינויים טרום סרטניים . השאלה היא כזאת: האם מותר לבצע יחסים אנאלים ואוראלים בלי להדבק ? והאם ניתן להדבק בנגיף זה ממגע באיזור הנגוע ללא חדירה(לצורך העניין להדבק ממגע ואגינלי/אנאלי באמצעות כף היד) שאלה נוספת : האם חיסון יכול להפחית סיכון כלשהו בצורה מסויימת או שחיסון לאחר הדבקות מיותר לחלוטין. תודה אשמח לתשובות .

כרגע היא מדבקת. החיסון הוא הכי יעיל כשכבר אין את הנגיפים.

שלום,לפני כמה שנים עשיתי בדיקת פאפ וגילו תאים טרום סרטניים עדיתי קונוטציה ומאז כמה שנים אני במעקב של פאפ וביופסיה והכל תקין האם בכל זאת אני יכולה להדביק בקיום יחסי מין?והאם זה גורם לגבר פצעים וחבלות על איבר המין?

ענין ההדבקה ניתן להבדק בבדיקת PCR ל HPV. נגיפי HPV יכולים לגרום לגברים את אותן מחלות שהם גורמים לנשים.

01/12/2018 | 02:27 | מאת: אייל

שלום, אתמול בחמישי בערב ידידה שלי באה אליי והתחלנו בפעילות מינית. בהתחלה היא אוננה לי עם היד, ואז שמתי לב שיש לה הרפס בשפתיים. לדבריה זה לא פעם ראשונה אצלה ואתמול הוא פרץ שוב אחרי שהיה רדום כמה חודשים. יש לציין שהיא שטפה ידיים במים (וגם בג'ל אלכוהול) לפני הפעילות, אבל בסוף היא נגעה עם היד בפצע (כנראה גרד לה) ואחכ היא נגעה לי בפטמה. כשהבנתי מה קרה דקה אחרי זה מרחתי ג'ל אלכוהול לחיטוי (70%) בפטמה ואז הפסקנו את הפעילות. האם יש סיכוי שנדבקתי ממנה? והאם כדאי לקחת כדור אציקלוביר או אחר ליתר ביטחון למניעת הדבקה (לא היה לי כל הרפס בעבר)? ואם כן באיזה מינון (ראיתי 1000 מג ל5 ימים)? אשמח לתשובה מהירה בהקדם, תודה!!

אין טיפול מונע להרפס

02/12/2018 | 19:52 | מאת: אייל

אוקי. האם אבל יש סיכוי שנדבקתי בכלל? ובמידה וכן נדבקתי ולא התפתחו סימפטומים, לאחר כמה זמן רואים תשובה חיובית בבדיקת דם? אחרי שבועיים בערך מההדבקה?

30/11/2018 | 13:13 | מאת: אנונימי

אברי המין שלנו רק נגעו אחד בשני. לא הייתה חדירה ושנינו בתולים.( אני הומו) יש לי על העטרה מין נקודות קטנות קטנות צהובות. באזור המבסאה העור מרגיש מוזר,ויש לי נקודות אדומות. נדבקתי במשהו?

ללא בדיקה אין לדעת

26/11/2018 | 13:29 | מאת: אתי

שלום, הייתי אצל רופאת נשים שאמרה לי שיש לי טריכומונס. נתנה אנטיביוטיקה , ששתיתי וסיימתי. כיוון שלא עבר, נתנה לי אנטיביוטיקה אחרת ובדיקת שתן. שתיתי את האנטיביוטיקה בשישי שבת ויום ראשון בבוקר הלכתי לעשות בדיקת שתן- כעבור שבוע קיבלתי תוצאה שלילית. הבעיה עדיין לא נפתרה. הלכתי לרופא אחר שאמר שנראה בסדר ולא ברור מה זה ההפרשות שיש לי . שלח לבדיקת תרבית וגינלית . התוצאות כאלו Bact. Culture Fungal culture Candida הכל שלילי השאלה- למה שלחה לבדיקת שתן אחרי אנטיביוטיקה? האם זה רלוונטי בכלל? מה הבדיקות תרבית אומרות? תודה רבה, כבר לא יודעת מה לעשות

התרביות תקינות. אולי יש מקום לבדיקת חיידקים של מחלות מין בשיטת PCR

26/11/2018 | 12:28 | מאת: דליה

שלום, בבדיקה שעברתי התוצאה היא: ״גבולי״. מה זה אומר? צריכה להיות נוכחות מינימלית של הנגיף? אף פעם לא סבלתי מהתפרצות. יכול להיות ששה גם לא יקרה?

צריכה להיות נוכחות מינימלית של הנגיף? = כן אף פעם לא סבלתי מהתפרצות. יכול להיות ששה גם לא יקרה?= אפשרי

17/11/2018 | 17:47 | מאת: מימי

שלום, לאחרונה גיליתי שלחבר שלי יש קנדילומה ואילו אני מחוסנת. יש לו נגעים הפרושים על כל איבר המין, הביצים והישבן שלו. מסתבר שלפני שלוש שנים הוא הסיר אותם בלייזר וזה חזר לו וכעת אני חוששת מאד ויש לי מס׳ שאלות: 1. האם במידה ונשכב עם קונדום אני חשופה להידבקות למרות היותי מחוסנת? 2. האם אוכל להדבק גם מבלי שנקיים יחסים? ואיך? 3. במידה ויסיר את הנגעים בלייזר, האם זה אומר שהוא לא מדבק כלל או שהוירוס עדיין קיים בגופו? 4. איזו בדיקה עליו לעשות על מנת לוודא שהוא איננו נושא את הוירוס יותר. 5. אם לייזר וקרמים נפטרים רק מהנגעים, איך נפטרים כליל מהוירוס? תודה מראש,

1. האם במידה ונשכב עם קונדום אני חשופה להידבקות למרות היותי מחוסנת?= החיסון לקונדילומה תופס ב 80% 2. האם אוכל להדבק גם מבלי שנקיים יחסים? = יחסי מין וגינלים/ אנלים/ אוארלים 3. במידה ויסיר את הנגעים בלייזר, האם זה אומר שהוא לא מדבק כלל או שהוירוס עדיין קיים בגופו?= בודקים את הוירוס בבדיקת HPV PCR 5. אם לייזר וקרמים נפטרים רק מהנגעים, איך נפטרים כליל מהוירוס? מערכת החיסון מחסלת את הוירוס

12/11/2018 | 10:10 | מאת: ארז

לחברה שלי נמצא Ureaplasma parvum/urealyticum. הרופא שלי שלח אותי לבדיקת GO Urine PCR והתקבלה תשובה שלילית. לא ברור לי איזה מחלות נבדקות בבדיקה זאת. האם זאת הבדיקה המתאימה?

הבדיקה בודקת רק זיבה.

11/11/2018 | 22:35 | מאת: Ss

שלום דר' לפני 3 ימים התחילו לי הפרשות מאיבר המין וכאבים בראש הפין. טופלתי באזניל וזריקה רצפין מאז ההפרשות התגברו וכאב בראש הפין מורגש הרגשה של דלקת. אין לי צריבה במתן שתן או תופעות נוספות. הלכתי למרפאה ועשו לי במקום בדיקת שתן לחומצית ודלקת לא נמצא דבר. מה עלי לעשות ? לחכות שפשוט יחלוף? האם יש סיבה לדאגה ?

מצבך מחייה שיחה ובדיקה עי רופא