פורום הסרת משקפיים בלייזר ושיפור הראייה

5478 הודעות
5322 תשובות מומחה

מנהלי פורום הסרת משקפיים בלייזר ושיפור הראייה

19/06/2019 | 23:36 | מאת: יסמין

מה הסיכוי לחזרת מספר לאחר ניתוח prk?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, הטווח הוא מספר אחוזים. זה גם תלוי במספר פרמטרים רב ולכן אין מספר מדויק. בברכה

היי אני חודש וחצי לאחר ניתוח אינטראלאסיק לפני הניתוח היה לי מספר 1.5 בכל עין ובנוסף 1.5 צילינדר בכל עין. כרגע בעין שמאל אין מספר ואין צילינדר אך בעין ימין נשאר חצי צילינדר ללא מספר . האם יש סיכוי שהצילינדר יעלם ? או שזה יהיה קבוע, (בנוסף הייתי בביקורת לפני שבוע במרפאה ולטענת הרופא שם רוב הסיכויים שהצילינדר יעלם ...)

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, הצילינדר זניח והזמן יעשה את שלו. בברכה

17/06/2019 | 21:23 | מאת: דניאלה

היי , לגבי דמעות מלאכותיות ללא חומרים משמרים ? אני יכול לטפטף כמה שאני רוצה נכון ? זה פשוט עוזר ליובש ולא יכול להיגרם נזק כלשהו מטפטוף טיפות יותר מהמומלץ ? או שכן ? 2. לגבי לוטהמקס , לעיתים אני לא בטוח אם הטיפה נכנסה חלק לעין אז אני שמה עוד טיפה - האם זה יכול לגרום נזק או שבין כה רק טיפה אחת נספגת בעין ? 3. לגבי הג'ל לפני השינה, הומלץ לי שימוש בו בין 3 שבועות לחודש מרבע הניתוח, פעם אחת ביום.לפני השינה- האם אני יכול להשתמש בו אפילו יותר במידה וזה לא מפריע לי ? כלומר שימוש למשך זמן ארוך יותר עלול לגרום לנזק ? 4. לגבי אימוני כוח בחדר כושר, מאיזה סיבה לא מומלץ להתאמן אחרי הניתוח ? אני כבר 3 שבועות מרגע הניתוח ותוהה האם אפשר לחזור לתפקוד מלא של אימוני כוח של משקולות או שלא ? מה הסיבה שבגללה לא מומלץ להתאמן אחרי הניתוח ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, 1. כן. אין הגבלה בכמות 2. לא ייגרם נזק אם תטופטף טיפה נוספת אבל הבקבוק ייגמר יותר מהר 3. אין בעיה 4. אין בעיה להתאמן שבוע אחרי רק להיזהר שזיעה לא תחדור לעין. בהצלחה, ד"ר אורי מלר.

17/06/2019 | 21:12 | מאת: דודו

היי עברתי ניתוח prk + wavefront במכון עיינים. ישלי מספר שאלות : 1. הומלץ לי לקחת ויטמין c בין שלוש שבועות לחודש ושבוע מרגע הניתוח, האם במידה ואקח יותר מהזמן הזה עלול להיגרם נזק או שזה לא יכול להזיק ואפילו מומלץ? 2. בעניין שיפור הראיה, החדות באמת משתפרת באופן דרסטי או שהשיפור וההתייצבות זה בעיקר שפשוט המספר נשאר ואין טשטושים מידי פעם ואיבוד פוקוס? או שממש העיקר עם הזמן מתחילה לראות חד יותר ? כלומר, החלמה והתייצבות שקול לשיפור הראייה בחדות או רק שמירה על סטטוס קיים ללא איבוד פוקוס, טשטושים מדי פעם וכו'. 3. נקבע לי ביקורת ראשונה שבוע אחרי הניתוח והוציאו לי שם תעדשות מגע הטיפוליות, הביקורת השניה רק לאחר חודשיים , זה לא הרבה זמן יחסית ? כאילו אם חס וחלילה יש משהו בעין שדורש התייחסות אני פוחד שאני מאבד זמן למרות שלכאורה הכול מתנהל תקין.. כי בין כה המספר לא אמור להיות עדיין חד מספיק ויש שינוים בראיה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, 1. לא. לא ייגרם נזק. אבל אני ממליץ לטפל כפי שהומלץ 2. המספר טופל בניתוח וההחלמה כוללת התייצבות הדרגתית בחדות הראיה 3. מדובר בזמן ביקורת סביר. אם תתעורר בעיה כלשהי, יהיה צורך בהקדמת המועד. בהצלחה, ד"ר אורי מלר.

17/06/2019 | 00:53 | מאת: אליקו

היי, ביצעתי בדיקה השבוע באחד המכונים ונמצאתי מתאים לטיפול בשיטת prk. יש לי מספר שאלות: 1. האם כדאי לעשות בדיקה במכון נוסף? מה הסיכוי שיומלץ לי על שיטה אחרת?צ 2. האם ניתוח prk עלול לפגוע לי בראיה מקרוב? קיום היא תקינה. 3. מבדיקה כללית של השאלות כאן נראה שיש הרבה בעיות עם ניתוח prk . האם זה נכון? והוא ניתוח שסיכויי ההצלחה שלו נמוכים יותר? 4. הרופא שבדק אותי אמר לי שאחרי הניץוח הוא שם לי עדשות למשך 3 ימים - האם בתקופה הזאת אסבול מכאבים?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, לגבי בדיקה במכון אחר זוהי החלטה שלך זוהי לא המלצה רפואית. במידה והמטופל צעיר מגיל 40 הניתוח לא צריך לפגוע בראיה לקרוב. סיכויי ההצלחה דומים בין השיטות. לאחר הניתוח מניחים עדשה טיפולית אשר מסירים אותה בין 3-5 ימים. בהצלחה, ד"ר אליה לוינגר.

16/06/2019 | 14:46 | מאת: מיכאל

היי אני 20 יום לאחר ניתוח prk , שמתי לב שבעין אחת אני רואה יותר חד מהשניה (באופן די ניכר ) . האם זה סביר ? זה סימן טוב או רע ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, ההבדל בין שתי העיניים סביר בהחלט. סבלנות. בהצלחה, ד"ר אליה לוינגר.

האם עישון נרגילה / סיגירות מותר לאחר ניתוח prk ? לא פוגע בתהליך ההחלמה ?החל משבוע וחצי אחרי.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, העשן עלול להציק אבל אין השפעה ישירה על ההחלמה

15/06/2019 | 21:52 | מאת: שלומי

לאחר ניתוח prk , האם שימוש במשקפי שמש מסנני קרני שמש וכו' (פולוראיד ) זה עשוי לעזור לקבלת ראיה אופטימלית או שזה רק בשביל הנוחות כדי לא להסתנוור?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, מדובר בנוחות בלבד. זה לא משפיע על קצב ההחלמה

15/06/2019 | 21:10 | מאת: נועם

הי דוקטור, קשה לי לעבוד מול מחשב כ3 שבועות לאחר ניתוח prk , במהלך התקופה האחרונה ניסתי והיה לי קושי. האם אימוץ העיינים מול המסך עלול לפגום בתהליך ההחלמה של העיינים? בכללי גם, מה הסבירות לפגוע בתהליך הההחלמה ? לאחר כמה זמן בממוצע אנשים מגיעים לראיה אופטיצלית?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אין השפעה על מאמץ של העיניים התייצבות סופית היא מספר שבועות עד מספר חודשים מהניתוח

היי, מטופלת בלוטהמקס (סטרואידים) לאחר ניתוח prk ? 1. רציתי לשאול האם הטיפות עיינים (4 פעמים ביום) גורם לטשטוש קצת בראייה ? אני כבר 25 לאחר ניתוח ועדיין לא רואה חד לגמרי ואני תוהה האם יש לזה קשר לטיפות. 2. הראיית לילה שלי לא הכי טובה עדיין, יש קושי. האם זה גם משהו שישתפר עם הזמן? 3. יצא לי הרפס בשפתיים (היה לי מזה שנים ), ראיתי בהוראות של הטיפות עיינים שיש לעדכן את הרופא במידה ויש היסטוריה של הרפס, אבל שכחתי מזה לפני הניתוח ורק עכשיו קראתי על זה. האם מדובר על הרפס בעיינים בלבד או שיש סימן לחשש גם בהרפס בשפתיים ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, 1. 25 יום הוא עדיין זמן קצת להתייצבות סופית. 2. כנ"ל 3. מדובר בהרפס בקרנית לא בשפתיים

היי, אני כ21 ימים לאחר ניתוח prk , לא רואה עדיין 6/6, מרגיש לי כאילו יש לי מינוס חצי בערך בשתי העיינים (היה לי מינוס 3 לפני הניתוח), האם זה הגיוני שהראיה לא חדה? זה סימן שהניתוח לא צלח לגמרי כנראה או שזה בסדר וזה ישתפר?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, יש צורך להיבדק כדי לבדוק בדיוק על מה מדובר. לא ניתן לזרוק כך סתם תשובות ללא כל הנתונים ונתוני הבדיקה עצמה, בדיקת הלחץ התוך עיני וכו'

אני 6ימים אחרי ניתוח prk . אני מבינה שהמנותחים רואים טוב לסרוגין וגם מטושטש וההחלמה לוקחת זמן. אבל אני בעצם עד עכשיו לא רואה טוב בכלל ,כלומר לא היו לי ימים שראיתי טוב יותר. לא מזהה מרחוק , לא יכולה לצפות בטלויזיה (לא מדברת רק על טשטוש) בבדיקת הראיה היום אצל הרופא ראיתי רק את השורה למעלה (וגם היא היתה מטושטשת). האם יש מקום לדאגה ???

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב קשה לי להעריך. אם יש דאגה יש לבקש בדיקה של הרופא הנמתח.

11/06/2019 | 13:49 | מאת: רינת

היי דוקטור, לפני כ17 ימים עברתי ניתוח לייזר prk , ולפי התחושה שלי אני מרגישה כאילו יש לי מינוס חצי בערך בשני העיינים. כלומר מרגישה שאפשר לראות חד יותר. האם 17 ימים לאחר הניתוח זה תקין שארגיש שהראיה לא חדה מספיק ? או שאמורים לראןת כבר חד ממש פשוט עם קשים ואז זה אומר שצריך ניתוח תיקון

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב בסוג ניתוח זה זמן ההחלה ארוך. עדיין גם אחרי 17 ימים יהיה שינוי בראיה.

11/06/2019 | 08:54 | מאת: שלומי

היי דוקטור יש לי 2 שאלות שונות שקשורות לאימוץ העיינים, כמו כן יש לציין שזה בהתייחס לאדם שעבר שבועיים בערך לאחר ניתוח prk :. 1. קשה לי עדיין מאוד מול מסכים של מחשב, גם שאני מגדיר תאורת לילה. אני מרגיש שהעיינים מאוד מתאמצות וזה לא נוח, השאלה שלי האם זה טבעי ? ממה זה נובע ? והאם ניסיון ממושך לנסות ולעבוד מול המחשב תוך התחשבות בעבודה שזה עושה לי תחושה לא נעימה בעין עלול לפגוע בתהליך ההחלמה (יש לציין שאני רואה קצת פחות טוב ברגעים הראשונים אחרי שהיה מוך מסך) 2. שוב מזכיר אני שבועים לאחר prk , אתמול טיילתי הרבה בקניון, לאחר כמה שעות הרגשתי שהעיינים שלי עייפות ממש, כנראה התאמצו יותר מידי, ראיתי מטושטש מהרגיל בשלב מסוים, האם זה עלול לגרום נזק בתהליך ההחלמה ? או שאפילו מומלץ לנסוץ להחזיר את העיינים "לשגרה".

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב 1. קושי שבועיים לאחר הניתוח – זה יסתדר. כך גם לגבי תאורת הלילהואי הנוחות 2. לא צפוי שנגרם נזק מהסיור בקניון. מצב העיניים יחזור לשגרה בהדרגה בהצלחה

10/06/2019 | 16:10 | מאת: ירדנה

האם אפשר להתקלח רגיל לאחר שהסירו לי את העדשות - שבוע מיום הניתוח? זאת אומרת מסיכת פנים סבון פנים? האם אפשר לעשות חיסונים להודו אני טסה עוד חודש, האם בכלל זה בסדר לטוס אחרי ניתוח??

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, כן. אין בעיה להתקלח וגם לחפוף את השיער, כולל שטיפת פנים (בעדינות). גם עם חיסונים אין בעיה. כך גם לגבי טיסה

10/06/2019 | 15:47 | מאת: ספיר

שבוע אחרי ניתוח prk בהתחלה הראייה לרחוק הייתה טובה והראייה לקרוב גרועה היום הפוך האם זה נורמלי?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אני בטוח שמסרו לך שהחלמה בניתוח מסוג זה עשויה להארך זמן רק יותר. יש להעזר בסבלנות. כל החודש הראשון הראיה יכולה להיות לא-יציבה אבל לאט לאט הכל יסתדר

09/06/2019 | 21:45 | מאת: איציק דור

היי, האם שבועיים לאחר ניתוח prk תיתכן נסיגה בראייה ואז שיפור ואז שוב נסיגה? או שהראייה אמורה רק להשתפר עם הזמן?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, כעיקרון יכולות להיות עליות וירידות בראיה אך המגמה היא של שיפור עם הזמן. בברכה, ד"ר אורי מלר.

08/06/2019 | 13:38 | מאת: דניאל כהן

היי, לאחר כמה זמן אחרי ניתוח prk בעיניים ניתן לחזור לפעילות גופנית? ושאלה נוספת כמה זמן מומלץ לא להסתפר מהחשש ששיערה תיכנס לעין?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, ניתן לחזור לפעילות גופני לאחר כשבוע ואין חשש לאחר תקופה זו ששיער יחדור לעיניים. בהצלחה, ד"ר אורי מלר.

06/06/2019 | 22:04 | מאת: שני

היי, חודשים אחרי ניתוח הסרת משקפיים. העין אדומה ומגרדת. האם יד סיכויי שיש תזוזה של המתלה? מחר הולכת לרופאת עיינים

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב בסיכון לתזוזת המיתלה אפסית. בעיקר כשמדובר בזמן של חודשיים לאחר הניתוח. בכל אופן לא מומלץ לגרד את העיניים ואם יש לך כבר תור לרופא עיניים מצויין

תודה רבה. אז מדוע אני מרגיש שיש ירידה באיכות הראייה? תודה

הייתי אצל הרופאת עיניים זיהתה דלקת התחלתי טיפול אנטיביוטי וסטרואידים אבל לצערי יש ירידה באיכות הראייה. האם זו תופעה שקורת כתוצאה מהדלקת והטיפול התרופתי??? האם התופעה זמנית?ת ודה

שלום רב האם ניתן לבצע ניתוח להסרת משקפיים עם קורטוקונוס כאשר עין אחת עצלה שמעתי כי בארה"ב כן מנתחים עם קורטוקונוס

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב התשובה היא חד משמעית לא. בהצלחה, ד"ר אליה לוינגר.

01/06/2019 | 14:58 | מאת: עמית

שלום רב אני סובלת מקורטוקונוס ובעין שמאל עברתי ניתוח להשתלת קרנית לפני 10חודשים יש לציין שהעין הראיה בה אפסית זא עין עצלה והראיה בה ממש נמוכה האם אוכל לבצע בה ניתוח להסרת משקפיים בלייזר

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב התשובה חד משמעית לא! בברכה, ד"ר אליה לוינגר.

31/05/2019 | 12:33 | מאת: יואב יעקובי

היי, לפני שלושה ימים עברתי ניתוח prk + way front בימים הראשונים שלאחר הניתוח מהפעמים שפתחתי את העיניים ראיתי שאני רואה חד לרחוק עם זאת ביום בין השלישי לרביעי אני מרגיש שהראייה שלי לרחוק חזרה להיות מטושטשת האם זה טבעי? מתי הראייה שלי תחזור להיות חדה לרחוק? כמו כן,עד מתי זה תקין להשאיר עיניים סגורות ככל האפשר? האם זה גורם נזק שאני סוגר עיניים, או שעליי לנסות ולפתוח אותם כדי להסתגל?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב זהו תהליך נורמלי לחלוטין. לגבי פתיחת העיניים הדבר יהיה יותר קל בימים הקרובים עם שיפור בראיה. בברכה, ד"ר אליה לוינגר.

בן 37 אם מספרים 1- וצילנדר חצי הבנתי שאם העשה את הניתוח אז בגיל 45 הצטרך משקפיים לקרוב אשמח לדעת האם זה נכון?

לקריאה נוספת והעמקה
30/05/2019 | 09:31 | מאת: ד"ר הניה ליכטר

שלום רב כל אדם מעל גיל 40 יהיה זקוק להרכבת משקפיים לקריאה. אם לך יש מספרי מינוס 1 ותטופל בשתי העיניים אכן יהיה צורך בהרכבת משקפי קראיה בגיל 45. לעיתים ניתן לשקול טיפול רק בעין אחת על מנת לשמר את הראיה לקרוב. בהצלחה, ד"ר אורי מלר.

ואם יורידו לי את הצילנדר וישאירו לי חצי מספר או רבע מה שהבנתי שלפעמים עושים על מנת לשמר את הראיה לקרוב העתידית זה יעזור?

שלום, עברתי PRK לפני כ3 חודשים. מספרים 4.5 בערך וצילינדר קטן בכל צד. לקחתי FML עד הביקורת שהייתה חודש אחרי הניתוח ושם לא ניתנו לי הוראות נוספות אז הפסקתי לקחת. והיום בביקורת של ה3 חודש הרופא שעשה את הביקורת (הוא לא הרופא שניתח) אמר שהייתי צריכה לקחת עד עכשיו ומכיוון שלא לקחתי שאתחיל לקחת עכשיו (תחליף של FML בשם לוטמקס), פעמיים ביום במשך חודשיים ואז חודש פעם ביום. זה נשמע הגיוני? יש טעם בכלל להשתמש בסטרואידים אחרי כ"כ הרבה זמן? מה דעתך? (ברור שלא אפעל לפי עצות באינטרנט, אני שוקלת ללכת לרופא קרנית של הקופ"ח לקבלת עצות נוספות אך השאלה אם יש טעם, אם נשמע הגיוני מה שאמר הרופא במכון הלייזר..). תודה מראש!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב. הגיוני בהחלט!

24/05/2019 | 22:21 | מאת: יעל

שלום, עברתי ניתוח בשיטת park. אחרי הניתוח עין ימין כאבה לי בהפרש ניכר מעין שמאל ובמשך זמן ממושך יותר. בעת שהרופא הסיר לי את עדשות המגן הוא אמר שהיה לכלוך מתחת לעדשה ובאמת הכאב נעלם לאחר הוצאת העדשה. כרגע הראייה בעין שמאל טובה ובעין ימין מטושטשת מאוד. האם יכול להיות שהלכלוך גרם להתאחות לא טובה של האפיתל והטשטוש יישאר לצמיתות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אין מדובר ב״ליכלוך״ אמיתי. מדובר בתוצרי פירוק של תאים. זה לא גורם לאיחוי לא תקין ולא סביר שזה ישאר לצמיתות. בהצלחה , ד"ר אורי מלר.

23/05/2019 | 22:24 | מאת: בר

בעוד כשבוע עושה את הניתוח prk וחוששת מאוד מכאבים במהלך הניתוח! במיוחד שמעתי על ריח של שריפה, רואים חושך, לחץ בעין. אשמח שתסביר! לאחר הניתוח כמה זה כואב? וגם בבדיקת התאמה עשו לי בדיקת ראייה כדי לבדוק את המספר - לכל אחד יש ניתוח שונה בשיטת prk? כי רוצה לדעת שבאמת יתקנו לי את המספר כי זה הרגיש מהר הבדיקת ראיה סליחה על החפירה ותודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, הניתוח לא כואב כלל. נכון יש ריח לא נעים במהלך הניתוח. אחרי הניתוח הכאבים משמעותיים אבל כל אחד מתמודד עם זה באופן שונה. בהצלחה, ד"ר אליה לוינגר.

22/05/2019 | 11:50 | מאת: לירון

שלום, האם הניתוח מגביר יובש בעיניים? כיצד מגדירים יובש בבדיקה? אם אני לא מרגישה יובש זה אומר שעדיין יכול להיות יובש ולא מנתחים?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב , לעיתים לא חשים ביובש בעיניים אלא על ידי בדיקה. כמו כן חשוב לזכור כי ניתוח להסרת משקפיים יכול להחמיר יובש.

22/05/2019 | 11:37 | מאת: יעל

שלום, האם הניתוח מוגבל בגיל? בגדול אני מגיל 3 סובלת מצילנדר וקוצר ראיה. יתכן וכעת מצטרף זוקן ראיה. כי כשעשו לי עדשות לתיקון ראיה מרחוק זה מפריע לי לראות מקרוב. האם ניתוח יפתור את הבעיה מרחוק והצילנדר? נקבע לי ע"י רופא מספר: ימין: sph:-1.25 cyl:-1.25 axis:20 שמאל: sph:-1 cyl:-1 axis:160 האם זה מספר שניתוח יכול לתקן או שעושים ניתוחים רק למספרים גבוהים יותר?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב , כעיקרון ניתן לבצע ניתוח להסרת משקפיים למספרים אלה וגם בגילך. בכל מקרה יש צורך בבדיקת התאמה.

25/05/2019 | 21:00 | מאת: יעל

היי, אז למה אומרים שעד גיל 40 מנתחים? השאלה נוספת: תיקון בלייזר לקוצר ראיה יגרום שלא אראה מקרוב בגלל התיקון? כי המשקפיים התיקון מפריע לעומת שאני בלי משקפיים ואז רואה מקרוב יותר טוב מאשר עם העדשות

שלום, רציתי לדעת האם זה מותר לשתות אלכוהול בכמות די סבירה לילה לפני בדיקת התאמה ללייזר בעיניים חשוב לציין זה לא הניתוח עצמו, זאת רק הבדיקת התאמה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב אין מניעה מיוחדת השאלה מה זו אצלך כמות סבירה?

19/05/2019 | 18:08 | מאת: אייל

קראתי שלניתוח הזה יש מספר יתרונות: 1.חוסר פגיעה בקרנית החיצונית.2.פגיעה בפחות עצבים.3.החלמה מהירה אני מבין שיש התאמה ספציפית לסוג הניתוח למטופל אך ראיתי שיש מכונים כמו מכון עיניים שלא עושים ניתוח מסוג זה אשמח לחוות דעת לגבי סוג הניתוח הזה למתאימים כמובן על פני החלופות האחרות Prk ולאסיק

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב לצערי אין לי הניסיון בשיטה זו ולכן קשה לי להתיחס לטכנולוגיה זו.

19/05/2019 | 01:16 | מאת: דנה כהן

היי, יש לי כמה שאלות,לאחר ההרצאה ושיחה עם הפרופסור המנתח,לשיטת אינטראלסיק. 1-לטענתו יש 0.5 דקה בה רואים שחור בזמן הניתוח,מה זאת אומרת? כי כן שאלתי מנותחים שעברו את הניתוח ולא זכורה להם הרגשה כזו. אני ממש חוששת מלא לראות בזמן הניתוח. 2-כמה זמן המלקחיים נשארות בכל עין? כי הבנתי שהמנתח מחכה ל5 דקות איחוי באינטראלסיק בכל עין. 3- כמה זמן לוקח לנתח כל עין באינטראלסיק?

שלום רב, בזמן החלק הראשון של הניתוח, יש טבעת וואקום שמעט לוחצת ואז לא רואים כ"כ ברור אבל זה די קצר, כ- 20 שניות אין מדובר במלקחיים. מדובר בתומך עפעפיים קטן שנמצא בעין כדקה פלוס מינוס הזמן תלוי במספר ובמנתח. בד"כ כלל מנסיוני לא מדובר ב- 5 דקות. מדובר לרוב בזמן של פחות מדקה. בהצלחה, ד"ר אורי מלר.

22/05/2019 | 11:39 | מאת: מיצי

יותר חשוב לדעת כמה זה כואב אח"כ

18/05/2019 | 22:34 | מאת: דניאך

מעוניין בניצוח PRK אך חושש מהעדשות הרפואיות שיש להשאיר בעיניים לאחר הניתוח וכשבוע. מנסיוני המר העיניים שלי לא "מקבלות" את העדשות בצורה נעימה ואני סובל מרצוץ אז לשלוף אותם מהעין.. מהיין גירוד ואי נוחות. מה ניתן לעשות? האם יש לסבול ככה את תקופת ההחלמה עם העדשות הרפואיות? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, מדובר בעדשות טיפוליות המיועדות למטרה זו ואין ממה לחשוש. מדובר אמנם בשבוע שעשוי להיות לא נעים אבל זה עובר. בהצלחה, ד"ר אורי מלר.

17/05/2019 | 10:13 | מאת: גיל

בן 44. עשיתי ניתוח להסרת משקפיים בלייזר, ולאחריו עשיתי עוד ניתוח לתיקון. בסוף נשארתי עם אסטיגמציה לא גבוהה 1.25 ומשתמש במשקפיים קבוע. היה לי גם יובש קשה בעיניים אחרי הניתוח השני שעבר רק אחרי כשנתיים וחצי. אני מאוכזב. אמרו לי שאי אפשר לעשות ניתוח נוסף בגלל שכבר עשיתי שני ניתוחים ובגלל היובש שהיה. האם ניתן יהיה לעשות השתלת עדשה תוך עינית?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, לא. לא הייתי ממליץ לבצע ניתוח נוסף מכל סוג שהוא. צריך לקחת בחשבון שכ- 1% מהאנשים העוברים את הניתוח יזדקקו בכל זאת להרכיב משקפיים ועם כל הצער שבעניין, צריך להשלים עם המצב. בהצלחה, ד"ר אורי מלר.

15/05/2019 | 11:37 | מאת: אודליה

שלום, מחר אני שבועיים אחרי ניתוח PRK, היה לי מספר 2.5 עם צילינדר, ועד היום אני רואה מאוד לא טוב. אני עובדת על מחשב וניירת ומתקשה מאוד לעבוד. האם תקין ומתי עלי לצפות לחזור לתפקוד כמה שיותר רגיל?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, קשה לומר מכיוון שהחלמה היא עניין אינדיבידואלי. בניתוחי פני השטח ש-PRK הוא אחד מהם, ההחלמה יחסית איטית אבל מדובר בניתוח מצוין ואני משוכנע שהכל יסתדר

14/05/2019 | 19:55 | מאת: אייל

אני בן 37 ויש לי מספר 1- וצילנדר חצי, רציתי לדעת האם במספרים קטנים אחוזי הצלחה של הניתוח הם יותר גדולים מאשר מנותחים עם מספרים גדולים, אשמח לתשובה באחוזים ולא תשובה מילולית כמו אחוזי הצלחה גבוהים, תודה

שלום רב. לצערי לא אוכל לציין אחוז מדויק. התוצאה הסופית לא תלויה במספר בלבד.

14/05/2019 | 18:50 | מאת: אביב

שלום רב בעין שמאל עשיתי ניתוח להשתלת קרנית ללא הטבה וללא שיפור בראיה בעין ימין עשיתי קרוס עקב קרטוקונוס. האם ניתן לעשות השתלת עדשה תוך עינית

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב כל דבר אפשרי אבל יש צורך בבדיקה מדוקדקת לפני כן.

14/05/2019 | 02:27 | מאת: טל

שלום רב, אני בעל "קוצר ראייה" של סביב ה-2 ובעל צלינדר. לאחר בדיקת התאמה אמר הד"ר שאני בעל רשתית עבה וטובה. לאחר מכן טען שמכיוון שיש לי צלינדר מומלץ לבצע ניתוח PRK, ניתוח שמשיג תוצאות טובות יותר לבעלי צלינדר. האם יש העדפה לסוג ניתוח PRK לבעלי צלינדר? אשמח להסבר.. במכון הסרת משקפיים אחר לא נאמר שיש העדפה לסוג ניתוח מכיוון שיש לי רשתית מספקת ואני יכול לבחור.. בנוסף אמרו לי וגם מופיע בעלון שלכם שבאינטרלאסיק ה"תוצאות מדויקות" ו"חדות הראיה משופרת" לכן אני במצב מבולבל.. אשמח להסבר. במכון השני הייתי דיי בטוח שאינטרלאסיק הוא ניתוח מתקדם והחלמה קלה יותר ומהירה ולכן היא העדיפה מכיוון שיש גם תוצאות ראייה טובות יותר..

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, יש בדברים שלך המון בלבול בין מושגים שונים: ראשית, לא מדובר בעובי עבה של הרשתית אלא של הקרנית, שנית צילינדר עשוי להיות מתוקן במספר אופנים – גם באמצעות PRK וגם באמצעות ניתוחים נוספים כמו אינטרא-לאסיק. סוג הניתוח נקבע לאחר בדיקה של מספר קריטריונים וזה צריך להעשות מול הרופא ולא מול פורום. כמו כן לא נדיר שרופאים שונים, חושבים בצורה מעט שונה ויש רופאים שימליצו על ניתוח מסוג X ואילו אחרים על ניתוח מסוג Y. אני ממליץ לא להסתמך על עצות דרך פורום אלא לערוך שיחה מול המנתח המיועד ולדון בתוצאות הבדיקה ובדיקות העזר שבוצעו. כיצד לבחור רופא מנתח? זו כבר שאלה מורכבת אבל אני סבור שכמובן מומלץ לפנות לאחר המלצות אבל גם בעת השיחה הייתי הולך על הביטחון והרושם שלך מהרופא במהלך הבדיקה ולזה, לא ניתן לספק מתכון מוחלט. בהצלחה, ד"ר אורי מלר.

14/05/2019 | 09:10 | מאת: טל

לכן אני שואל האם לניתוח מסוג PRK יש לו יתרונות או במילים אחרות מתקן את הצילינדר טוב יותר מניתוח אינטרלאסיק? ושאלה נוספת האם בניתוח אינטרלאסיק מקבלים תוצאת ראיה חדה יותר מ PRK? תודה

שלום שוב, הליטוש עצמו – מספר וצילינדר אינו שונה בין טיפול PRK לבין טיפול אינטראלאסיק (במרבית המקרים, ובטיפול לקוצר ראיה) ולא. לא אמור להיות הבדל במרבית המקרים בתוצאות הטיפול בין PRK לאינטראלסיק (למעט מקרי רוחק ראיה)

12/05/2019 | 17:27 | מאת: רוני

כיצד מנקים את העין לאחר הניתוח? מצטבר ליכלוך וקצת הפרשה מהעין ורוצה להוציא את זה אך לא יודעת במה יכולה לנקות. לנקות את העין בצמר גפן עם מים חמים? מגבונים?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, ניתן לנקות עם מגבונים או להשתמש במים רתוחים שהתקררו ובגזה נקיה. בהצלחה, ד"ר אליה לוינגר.

14/05/2019 | 09:31 | מאת: רוני

מגבונים רגילים?

12/05/2019 | 13:30 | מאת: מיה

שלום רב דר הבחנתי שאני רואה בהירות שונה בשתי העיניים בעין ימין יותר מואר מעין שמאל זאת אומרת עין ימין בגוונים יותר חמים -כתום צהוב ,, עין שמאל גוונים קרים אפור כחול . פניתי לשני רופאים האחד אמר שאינו רואה בעיה , השני אמר שבעין שמאל יש צילנדר וזו הסיבה (העין שרואה בה יותר כהה ) . חדות הראיה שלי טובה מאוד 6/6 בשתי העיניים . מלפני 9 שנים אני רואה צללים לאורות בלילה , מילים מרוחים וצללים ברמזורים . כל הבדיקות תקינות . השאלה שלי : האם צילנדר אכן גורם להבדלי צבעים בעיניים ??? מה עוד יכולה להיות הסיבה ?? שאלה אחרונה האם יכול להיות שמתפתח אצלי קרטקונוס ? אני בלחץ אני בת 27

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב צילינדר לא גורם להבדל בראיית צבעים. התקדמות משמעותית בצילינדר עלולה להיות סמן להתפתחות קרטוקונוס בחלק מהמקרים, אבל אין קשר להבדל בראיית צבעים. על מנת לבדוק האם מדובר בצילינדר על רקע קרטוקונוס יש לבצע מיפוי קרנית. קרטוקונוס מתפתח בד"כ בגיל צעיר מ- 27, אבל אם חל שינוי בצילינדר הייתי ממליץ לבדוק את העניין ע"י מיפוי קרנית בהצלחה

10/05/2019 | 08:13 | מאת: מיכל

אני לאחר ניתוח אינטרלאסיק להסרת משקפיים. לאחר הניתוח נשאר לי קצת מספר וטיפות טילאופטיק מורידות לי את המספר. האם יש חשיבות להשתמש בטיפות טילאופטיק עכשיו, בזמן שאחרי הניתוח, או שהן משפרות ראייה ללא קשר לניתוח ואני יכולה לדחות את השימוש בהן בכמה חודשים? תודה רבה

שלום רב, הטיפות הללו נועדו להוריד במקצת מספר שנותר. עדיף להשתמש בהן כעת לפי המלצת הרופא, מדוע לדחות את הטיפול לזמן מאוחר יותר? בהצלחה, ד"ר אורי מלר.

שלום ד"ר, ביום ה1.5.19 עשיתי ניתוח לייזר בשיטת הpr k. מיותר לציין שכמובן לא ראיתי טוב לאחר הניתוח, גם לא עכשיו ( המספרים היו 9 בשתי העיניים..) היום ביצעתי בדיקה והסרתי את העדשות הטיפוליות.התבשרתי שהכל בסדר ושאגיע בעוד 3 שבועות לבדיקה נוספת. האמנם, היום בבוקר בעת שקמתי כנראה חלמתי חלום רע מה שגרם לכך שקמתי בבהלה ועצמתי את העיניים בחוזקה- עד כדי כך שהעיניים התחילו ממש ממש לכאוב, לשרוף ולדמוע. לפחות כחצי שעה. לאחר מכן זה עבר כאילו כלום. אך אני שמה לב שמהבדיקה ועד עכשיו התחיל לי טשטוש מסיבי בראייה לקרוב - רק בעין ימין- דבר שלא היה לפני-לא ראיתי טוב זה נכון- אך רק לרחוק. לקרוב ראיתי מצויין. יכול להיות שעניין ה"שפשוף" פגעה באפיתל להחלים כמו שצריך? על אף שהייתי לאחר מכן בבדיקה והרופאה בישרה שכרגע הכל בסדר? אני מודאגת מהטשטוש ראייה לקרוב... מה אפשר לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, 1. מדובר בזמן קצר מידי ובמספרים יחסית גבוהים אז לוקח זמן של מספר שבועות להתייצבות סופית 2. אם נבדקת והכל בסדר כנראה האפיתל שלם ואין ממה לדאוג 3. הראיה תוקנה למרחק. לקרוב זה ביפור אחר ויש להתרגל למרחקים החדשים. לפני הניתוח היית קצרת רואי ויכולת לראות טוב ממרחק ממש קרוב. כעת קוצר הראה תוקן ולא ניתן יותר לראות ממרחק ממש קרוב אבל סביר שהראיה תהיה טובה ממרחק של כ 35 ס״מ - מרחק שמוגדר כמרחק קריאה סטנדרטי בהצלחה, ד"ר אורי מלר.

07/05/2019 | 10:41 | מאת: ספיר

לאחר הניתוח הרופא אמר שאי אפשר לשאוף את העיניים אם כך כיצד יכולה לנקות את העין? גם שטיפת פנים

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, ניתן בצורה עדינה לנקות סביב ואת העיניים לאחר הסרת העדשות בניתוח PRK. בהצלחה, ד"ר אליה לוינגר.

08/05/2019 | 12:18 | מאת: ספיר

אבל רק לא הבנתי עם מה לנקות?

06/05/2019 | 16:51 | מאת: אורן

שלום אני בן 40 ראיה 4.5 מספר אני מתעניין בהסרת משקפיים בלייזר אך חושש האם הלייזר הוא האם הוא יכול לעוור והאם יש תופעות לוואי אחרי ההסרה ומה הן? וכמה זמן זה מחזיק מעמד ללא משקפי ראיה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב כעיקרון הניתוח בטוח ובעל תוצאות טובות מצד שני יש צורך בבדיקת התאמה לניתוח. בסוף הבדיקה הרופא מציין את הסיכויים והסיכונים שבניתוח. בהצלחה, ד"ר אליה לוינגר.

עברתי ניתוח להסרת משקפיים מסוג אינטראלאסיק לפני כשלושה חודשים. כשבועיים לאחר הניתוח הרגשתי שהמספר גדל מעט (בין חצי למינוס אחת) והרופא המליץ לי על טילאופטיק פעמיים ביום במשך חודשיים. הטילאופטיק אכן שיפר את הראייה. לאחרונה ירדתי במינון, לטיפה אחת ביום ושוב אני מרגישה שהמספר מתחיל לגדול. האם הטילאופטיק משפר ראייה באופן זמני או קבוע? כמה זמן מומלץ להשתמש בטיפות לטובת שיפור קבוע? האם יש חשיבות להשתמש בטיפות בזמן שאחרי ניתוח או שהן משפרות ראייה ללא קשר לניתוח? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, קשה לקבוע. לעיתים הטילופטיק משפר את הראיה באופן קבוע ולעיתים זמני. בהצלחה, ד"ר אורי מלר.

תודה רבה. האם יש טעם לנסות את הטילאופטיק (שתי טיפות ביום) לתקופה ארוכה יותר מחודשיים? האם יש חשיבות לכך שאשתמש בטיפות סמוך לניתוח הסרת משקפיים או שאוכל גם בעוד כשנה למשל לנסות שוב את הטיפות?

02/05/2019 | 08:40 | מאת: יעלי

שלום, באוגוסט 2018 נותחתי ע"י שמוליק לוימגר, שיטת אינטראלאסיק מספרים סביב מינוס 6. בחודשים האחרונים הראייה התדרדרה, רואה מאוד מטושטש גם ביום ובעיקר בלילה. בביקורת עם הרחבת שעשיתי לפני שבועיים במרפאת עיניים נאמר שהראייה שלי היא 6:6 והרופא אמר לי שאולי יש רבע מספר אבל אני עדיין רואה מאוד טוב. כשהתעקשתי שזה לא המצב הוא רשם לי טיפות עיניים ALPHAGAN ואמר שזה אולי יעזור וכדאי לנסות. נראה לי מיותר לטפטף טיפות שמיועדות להפחתת לחץ תוך עיני בעיקר כשלא אובחן אצלי תסמין כזה. מה ניתן וצריך לעשות? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, לא אוכל להיכנס להמלצות כלשהן. אם היה לך ביטחון ברופא המצויין שניתח אותך, אז מדוע לפקפק כעת בהמלצות שלו? הוא נתן את המלצותיו על סמך בדיקה שביצע. אם לך זה נראה מיותר, זה בסדר אבל לא נכון לדעתי ללכת לרופא אחד, ולחפש המלצות מרופא אחר, שבכלל לא בדק. ללא כל קשר, נסיגה במספר של 0.25 או אפילו יותר אינה נדירה, במיוחד במספרים גבוהים ויש לקבל זאת בהבנה. בהצלחה, ד"ר אורי מלר.

03/05/2019 | 19:44 | מאת: יעלי

שלום ד"ר ותודה רבה על התשובה. לא פיקפקתי ברופא המדהים שניתח אותי (לא סתם בחרתי לעבור את הניתוח אצלו) ואין לי שום טענה כלפיו או כלפי אף אחד אחר. כנראה שמה שכתבתי לא נוסח היטב. הביקורת לא בוצעה על ידי המנתח אלא ע"י רופא אחר מהצוות. השאלה שלי היא האם ניתן לשפר את הטשטוש / ההתדרדרות? האם זה עלול להחמיר ומדוע נותנים טיפות להפחתת לחץ במקרה של טשטוש ראייה? האם נכון להשתמש בטיפות הללו? תודה רבה.

זומנתי לבדיקת ביקורת לאחר הניתוח והופתעתי שלא יכלתי לראות את המספרים באמצע ובסוף למרות שלפני זה ראיתי הכל..מה זה אמור להיות המנתח שעשה לי לא היה והרופא שהיה גם הופתע ואמר לי להמשיך בטיפות ליובש ולחזור החודש הבא האם זה הגיוני לפני הניתוח המספר שלי היה קטן מאוד ..אני מודאג מאוד האם הניתוח נכשל????

שלום רב, חודש וחצי לאחר ניתוח כזה זה לא זמן מספק לקביעת תוצאה סופית החלמה שונה מאדם לאדם. אני ממליץ להמשיך ולהיות בקשר עם הרופא והמכון המנתח

29/04/2019 | 20:42 | מאת: דוד

שלום אני חודש לאחר prk ולצערי הופיעה לי פטריה שנזקקת לטיפול. קיבלתי קומגיס קרם לעשרה ימים אך אני גם לוקח סטרודקס. האם יש בעיה בשילוב בין התכשירים(שניהם מכילים סטרואידים). תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, לא אין מניעה. בהצלחה, ד"ר אליה לוינגר.

עברתי ניתוח prk להסרת משקפיים לפני שבוע ועדיין יש לי נפיחות בעיניים..לא ראיתי חומר על הנושא הזה באנטרנט..מה הסיבה..נורמלי??

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, הנפיחות היא בד״כ בעפעפיים וזה שכיח לאחר ניתוחים כמו שעברת. זה יעבור. בהצלחה, ד"ר אורי מלר.

24/04/2019 | 16:56 | מאת: אורן

שלום, לאחר בדיקת התאמה מתאים לprk , עובי הקרניות הוא 510, כאשר יש לי צילינדר 1.75 בימין ו3.7 בשמאל עם רבע מספר ( לא משמעותי לפי מה שנאמר לי) . השאלה היא האם יש נתונים סטטיסטיים/מחקרים על הצלחת הניתוחים הללו במקרי צילינדר בלבד, ושאלה נוספת היא האם ההחלמה״ פשוטה״ יותר מכיוון שכמות הרקמה היורדת היא פחותה ממספרים גבוהים יותר. תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, התוצאות בתיקון צילינדר קטן ובינוני כפי שתארת דומות לתיקון מספר מינוס כך שמדובר בתוצאות טובות אין קשר להחלמה. זה זהה. אין קשר בין כמות הריקמה המלוטשת להחלמה. בברכה, ד"ר אורי מלר

23/04/2019 | 12:47 | מאת: שי

עשיתי ניתוח prk לפני כחודש, רציתי לדעת מה יכולה להיות הסיבה שלאחר כחודש מהניתוח יש בעיה בעין אחת לקריאה מקרוב ? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב עדיין המספרים לא התייצבו וגם יש ברוב המקרים חוסר סימטריה בין שתי העיניים. ממליץ להמתין לפחות עוד כחודש ואז לבדוק.