פורום הסרת משקפיים בלייזר ושיפור הראייה

5463 הודעות
5308 תשובות מומחה

מנהלי פורום הסרת משקפיים בלייזר ושיפור הראייה

19/06/2020 | 21:59 | מאת: קלי

הבנתי (דרך האינטרנט) שניתוחים prk וlasek הנם שני ניתוחים בעלי אותו עיקרון אך הם שונים. באחד מסירים לגמרי את השכבה ובשניה מסיטים אותה הצידה ומחזירים אותה. למה אתם אומרים שלאסק זה בעצם prk? האם אצלכם במכון אתם מחשיבים את זה אותו ניתוח? אם אני בוחר את האופציה של הניתוח שיוף, איזה בדיוק ניתוח תעשו לי? Prk או lasek? אני מבולבלת והבנתי שהם שני ניתוחיח שונים רק בגלל שקראתי באינטרנט. כי מכם הבנתי ששניהם אותו הדבר.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב שלום רב, התוצאות לגמרי זהות. יש רופאים שעושים כך ויש אחרת גם כשמחזירים את האפיתל הוא בסופו של דבר יוחלף. בכל אופן זה לא ממש משהו שצריך להטריד אותך. מדובר בניתוחים כמעט זהים בברכה, ד"ר אורי מלר

שלום וברכה אני בן 30, האם יש סיכון שבגילאי הזקנה, יפגע כושר הראיה שלי בגלל הניתוח? האם יש על זה מחקרים? האם היו כאלה שעברו את הניתוח והגיעו לגבורות, כך שיש תשובה נסיונית לשאלה זו? אשמח בתשובה תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב ברור שבגיל זיקנה יש מחלות מעוורות אבל אין קשר לניתוחי לייזר בהצלחה, ד"ר מלר

האם כבר היה ניסיון? יש מנותחים שהגיעו לזיקנה, והכל בסדר?

15/06/2020 | 19:59 | מאת: דן

היי שאלה לגבי לייזר .הילדה שלי בגיל 20 שהייתה קטנה היה לה אויטיס אם כתבתי נכון עבר הרבה שנים האם זה מפריע לניתוח תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב. יש צורך בבדיקה. תלוי גם על רקע מה האוואיטיס. בהצלחה

יש לי משקפיים לקריאה מקרוב האם אפשר לעשות תיקון רק לראייה מקרוב?

שלום רב לא. במידה והראיה למרחק טובה אני לא ממליץ על ניתוח לצרכי קריאה

11/06/2020 | 06:43 | מאת: מתן

שלום רב, לפני 8 ימים ביצעתי ניתוח prk. בשלושה ימים האחרונים (לפני הוצאת העדשות ואחרי) אני קם בבקרים עם אדמומיות והפרשות (שחולפות לאחר טיפות) ותחושת חול ויובש בעיניים. האם מסוכן? האם יעבור? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, לא אוכל להשיב. בד"כ מדובר ביובש אבל אם יש ספק אז מומלץ להיבדק בהצלחה ד"ר מלר

10/06/2020 | 20:02 | מאת: מאיה

היי לפני שבוע עשיתי ניתוח prk ואתמול העדשות הוצאו האם מותר לי לשטוף את הפנים עם מים וסבון?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אני ממליץ לשאול ספציפית במקום בו עברת. אישית אני מאפשר כעבור 5 ימים. בברכה, ד"ר מלר

10/06/2020 | 02:24 | מאת: גלי

שלום הייתי אצלכם ו נמצאתי מתאימה לשתי השיטות. אבל אני תמיד אוהבת להיות אחראית ולדעת הכל לפני ביצוע ניתוחים כדי שלא יהיו פאשלות. לכן, רציתי לדעת מה עובי הקרנית שלי. למה בשיחה עם הרופא המנתח לא הוסבר לי מה העובי שלי וכדומה?? האם יש צורך להתקשר ולשאול? הם ידעו לענות לי? לא הוסבר באיזה עובי כן אפשרי לעשות את שיטת אינרלאסיק... מה לעשות בנידון?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אני ממליץ לפנות שוב לרופא לשיחת הבהרה בנושא.

08/06/2020 | 22:32 | מאת: רון

שלום רב, האם יש חשש מלבצע ניתוח לייזר במצב הנוכחי הבעייתי שאנו נמצאים עכשיו בצל הקורונה? האם כדאי לחכות קצת עד שיחלוף או לפחות יפחת? מה אתם אומרים? חיכיתי 40 שנה לא יקרה כלום אם אחכה עוד קצת... בהמלצתכם

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, התשובה תלויה בך. אין כל מניעה רפואית. עשינו הפסקה של חודש במהלך הקורונה אבל לאחר מכן חזרנו לפעילות מלאה תוך שמירה והקפדה על כל הדברים החשובים. בהצלחה!

07/06/2020 | 00:58 | מאת: דיקלה

נמצאתי מתאימה לניתוח לאסיק. האם זה בסדר שעד הניתוח אמשיך לקחת את התוספי תזונה שלי, שכוללים: ברזל, ויטמין די, חומצה פולית, בי12 ותוספי תזונה לחיזוק השיער? האם אני צריכה להפסיק כמה מהם לקראת הניתוח?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אין שום בעיה להמשיך עם הויטמינים

07/06/2020 | 00:10 | מאת: חלי

חברה שלי שעברה את הניתוח בשיטת החיתוך קרנית (לאסיק)אצלכם, טענה שהרגישה בניתוח שמוציאים את גלגל העין מהמקום קצת החוצה שמלווה בלחץ מטורף בעין. זה נכון? האם באמת מוציאים קצת את הגלגל עין החוצה או פנימה או משהו דומה לזה??

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אין כלל הוצאה של גלגל העין. יש תחושת לחץ וטישטוש בראיה במהלך הטיפול.

06/06/2020 | 11:04 | מאת: רון

שלום, אני מרכיב משקפיים וזה מפריע לי אבל חושש מאוד מהכאבים שאחרי ניתוח לייזר. דיברתי עם הרבה אנשים והרוב אמרו שיש כאבים חזקים בשבועיים אחרי הניתוח. אני לא יכול להרשות לעצמי להיות מושבת לגמרי במשך שבועיים אז השאלה האם יש פתרון למי שיש לו סף כאב נמוך

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, כעיקרון לאחר הניתוח מקבלים טיפות להקלה על הכאבים ומעט כדורי שינה. אם החשש משמעותי אז להשאר עם משקפיים

יש הבדל/שוני בסיכונים בין מישהו שלא עשה ניתוח ושם עדשות מגע ראייה/צבע לבין מישהו שביצע ניתוח לייזר בעבר וגם שם עדשות מגע?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, יש ככל הנראה רגישות גבוה יותר לקרנית לאחר ניתוח לייזר.

היי , אשמח לחוות דעת נוספת ממך בת 39 בשתי העיינים 1.75 לאחר המלצת המנתח הוסבר על שיטת המונווויזן ואכן בצעתי את הניתוח לייזר בעין ימין, קיום שבועיים לאחר ניתוח איני רואה ברור בכלל לא מקרוב ולא מרחוק בשתי העיניים ( ומרגיש לי שהקרוב נדפק לי יותר) לא סובלת מכאבים אבל לא רואה טוב וזה ממש מטריד, שעות עבודתי בהייטק מצריכה שעות מרובות מול המחשב,ובנהיגה גם כן עדין מפחדת לעלות להגה. האם השיטה מקובלת? מתי יכולה לחזור לשגרה? השיטה הזאת עפי הבנתי אמורה לפתור את הבעיה מקרוב ורחוק . אשמח לתשובה תודה ענקית.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב שבועיים זה זמן קצר מידי בכדי להסיק מסקנות סופיות. צריך להתרגל למונויזיין. אני ממליץ להתייעץ עם הרופא המנתח ולתת לזה זמן להתייצבות מונויזיין זו שיטה מצויינת רק צריך להתרגל בהצלחה, ד"ר מלר

שלום, למה יש מנתחים ומומחים כמו אבי סולומון שלא ממליצים על אינטארלאסיק ומעדיפים את הprk בהרבה? הם טוענים ששיטת האינטרלאסיק מהווה יותר סיכון לטווח הרחוק והקרוב ע״י זה שהמתלה יכול לזוז ממקומו, שהאיחוי של החיתוך לעולם לא יהיה כמו שהיה מקודם, שיש סיכון במידה ויש חבלות, מצלילה לעומק, וכל זה בגלל שהמתלה נחתך בעבר. על שיטת הprk הם ממליצים חד משמעית יותר בגלל חוסר הסיכונים הנ״ל. מה אתם אומרים? זה נכון?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, שאלה כזאת יש לשאול את מי שחושב כך. אני למשל חושב אחרת לגמרי. ב- 17 שנים האחרונות ניתחנו עשרות אלפי ניתוחים מסוג זה בהצלחה רבה. ברור שכל מקרה יש לשקול לגופו - יש המתאימים באמת רק ל- PRK אבל יש המתאימים לשני הסוגים. אין קשר לצלילה או לחבלה באופן כללי. בכדי שמתלה קרנית יזוז ממקומו יש צורך בחבלה רצינית עם עצם חד. חבלות מסוג זה נדירות מאוד וגם אם זה קורה, במרבית המקרים הדבר ניתן לטיפול. PRK הוא ניתוח מצויין אך הוא אינו חף מסיבוכים. הצטלקות חריגה ועכירות באזור הניתוחי שכיחים יותר מטיפולים אלה בהשוואה לניתוח אינטראלאסיק. סיכונים וסיבוכים יש בכל ניתוח ואגב גם בעדשות מגע ואפילו בשיעור גבוה יותר מאשר בניתוחים. יש להיות מודע לכך

כמה זמן אסור לשים עדשות ראיה לפני ניתוח?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, 3-7 ימים טרם הניתוח אין להשתמש בעדשות מגע אבל הייתי ממליץ להיצמד להמלצות המנתח או המכון שלך

03/06/2020 | 18:53 | מאת: אורנה

הבנתי שבגיל 40 ואילך יש סיכוי למשקפי קריאה. (רוחק ראייה) אז בעצם מה הטעם לעשות ניתוח בגל 25 שגם ככה עוד כמה שנים אצטרך משקפיים לקרוב? לא עדיף לעשות ניתוח בגל 40 כשיש גם רוחק ראייה ואז עושים ניתוח שמשפר את הקוצר ואת הרוחק ובעצם לנתח ״שתי ציפורים במכה״?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אין ממש קשר בין הדברים. בכל מקרה בגיל מבוגר יעלה בצורך בהרכבת משקפי קריאה בשלב כלשהו ללא קשר לניתוח ולכן אין לראות בכך כ: שתי ציפורים במכה אחת. נכון שבגיל מבוגר יותר ניתן לבצע ניתוח תוך השאר מספר קטן לצרכי קריאה אך זה לא יהיה תחליף מלא למשקפי קריאה אלא פשרה מסויימת שיכולה להיות מאוד שימושית.

03/06/2020 | 18:51 | מאת: אליה

לא ממש פירטו והסביר מה צריך לעשות ביום הניתוח כדי שיהיה על הצד הטוב ביותר. 1.האם להתקלח לפני? 2.האם אפשר לשים דאורדורנט וכדומה? 3. מה מומלץ לאכול לפני אם בכלל?

שלום רב, ניתן להתנהג כרגיל לפני ניתוח. מומלץ להתקלח. ניתן לשים דיאודונט (ואפילו רצוי) וניתן לאכול כרגיל. לא לשים בשמים או דברים אחרים המדיפים ריח חזק. זה עלול להפריע לפעולת המכשיר. בהצלחה

20/09/2020 | 09:52 | מאת: רז

רק מציין שבדף ההוראות שלכם ניתנת הוראה סותרת. כתוב מפורשות לא לשים דאורדורנט.

03/06/2020 | 18:49 | מאת: קרן

שלום ד״ר האם כל הרופאים במרכז מבצעים בדיוק אותו הדבר את הניתוחי לייזר בעיניים? מה ההבדל בין רופא לרופא בביצועים? 

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, לא נעשה סקר מה ההבדל בין כל רופא ורופא. ישנן שיטות שונות של ניתוחים וקיים שוני בשימוש באותן שיטות בין הרופאים. כמו כן כמו בדברים אחרים - ברור שהיכולות של הרופאים שונות בין אחד לשני - ישנם רופאים מיומנים יותר וישנם מיומנים פחות, ישנם מנתחים מעולים ויתכן שישנם גם מעולים פחות.

03/06/2020 | 18:44 | מאת: חלי

שלום ד״ר, אם לאחר כמה שנים מאז הניתוח לייזר בשיטת החיתוך יעלה לי המספר. אני יוכל לשים עדשות ראיה כמו ששמתי לפני הניתוח? ואם כן-אז למה עדשות ציבעוניות לא מומלץ? יש פה סתירה, כי הרי שתיהן עדשות. אז למה עדשות ראיה כן אפשר לשים אחרי ניתוח ועדשות צבע לא?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אין מניעה להרכיב כל סוג של עדשות אבל הרכבת עדשות באופן כללי אינה מומלצת ואין הבדל בכל בין עדשות רגילות לעדשות צבע

02/06/2020 | 09:54 | מאת: לאה

כמה זמן אחרי לייזר בעיניים מותר עדשות מגע צבע ?? תודה מראש ...

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, כעיקרון לא ממליץ על עדשות צבע לפני ואחרי ניתוח. אם ״אין ברירה״ היתי ממתין 3 חודשים מהניתוח

01/06/2020 | 21:50 | מאת: אפרת

שלום רב, כמעט 10 חודשים מהניתוח, היובש לא עבר מעולם. בחודש האחרון לאחר חודש של עבודה מרובה מול מסך היובש החמיר לרמה שמקשה לתפקד. שמה טיפות כ-8 פעמים ביום לפחות. במכון שנותחתי בו אני לא מקבלת תשובה רצינית. רופאת עיניים של הקופה אמרה לי שעלי להתרגל למצב וזה יובש כרוני שלא יעבור. אני מאוד מתקשה להתמודד עם זה, אני סטודנטית בתקופה עמוסה ולא מצליחה לתפקד תקין. האם ייתכן שחודש של עבודה מאומצת גרם ליובש בלתי הפיך? גם לפני כן הייתי שמה טיפות מס פעמים ביום, אבל המצב היה יותר טוב. האם יתכן שלא יהיה שום שיפור ובאמת עלי לקבל שזה המצב? עשרה חודשים לאחר הניתוח המצב עוד יכול להשתפר? אשמח מאוד לתשובה, אני באמת בחרדה וקושי גדול.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, כעיקרון בעבודה מאומצת מול המחשב תדירות המיצמוץ יורדת ואז היובש מחמיר. בכל מקרה אני מליץ על הפסקות קצרות מול המחשב על מנת לאפשר לעיניים ״לנוח״. בנוסף יש עוד אפשריות טיפול שלא ציינת כמו השמת פלגים או טיפול בטיפות ליובש אחרות. ממליץ לפנות לבדיקה ויעוץ נוסף.

01/06/2020 | 17:53 | מאת: אורטל

שלום רב, המספר במשקפיים שלי הוא שש,החלטתי לאחרונה לעשות ניתוח להורדת משקפיים כדי להוריד את המספר שלי. אבל לפני חודש עשיתי בדיקת ראייה ובמספר שלי עלה ברבע. השאלה שלי האם אני יוכל לעשות ניתוח להורדת משקפיים למרות שהמספר עלה או שזאת בעיה כרגע?

לקריאה נוספת והעמקה

1 שלום רב, המגבלה לשינוי המספר היא עד חצי מספר בשנה. על פי הנתונים שציינת אין בעיה מבחינת שינוי המספר.

29/05/2020 | 08:48 | מאת: לי

יש לי 2 שאלות ברשותך: 1. האם יש הוכחות להצלחת הניתוח לטווח הרחוק? (לדוגמא: האם 40 שנה מיום הניתוח יש הוכחות שהניתוח הצליח והעיניים עדיין רואות כמעט 6:6?) 2. מימה יש להיזהר ״כל החיים״ (לא בחודשים הראשונים, אלה הרבה שנים אחרי) מאז הניתוח? כי הרי הניתוח גורם לשינוי בלתי הפיך בעיניים.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב 1. ניתוחי לייזר קיימים כבר מסוף שנות השמונים ושיעור ההצלחה גבוה מאוד 2. אין המלצות מיוחדות לאורך השנים. רוב ההמלצות שקשורות לניתוח הן בשבועות הראשונים לאחריו בהצלחה

27/05/2020 | 15:46 | מאת: הילה

שלום רב, שמי הילה בת 39+ ועשיתי לפני מס ימים ניתוח לייזר להסרת משקפיים, בהיותי מתאימה המנתח ציין בפני כי יש,לי בשתי העיניים 1.75 וממליץ לבצע ניתוח בעין ימין החזקה.. ניתוח בשם מונוויז'ן מאחר ורצה לשמר על הקריאה וציין כי המוח מסתגל נכון להיום יום 4 לניתוח איני רואה חד בעין המנותחת ימין ובשמאל מין הסתם גם כן , אשמח לדעת אם זה ניתוח נפוץ ומומלץ והאם לא אצטרך משקפיים לשם זה "התכנסתי".. כי כרגע אני לא רואה מדוייק בשום עין וקצת מוזרה לי השיטה הנל לנתח בעין אחת ומה קורה אם המספר עוחה בעין הלא מנותחת? אשאר אחד 6/6 והשניה המספר עלה...אציין כי עובדת כבודקת תוכנה מחשבים ששעות העבודה שלי מול המחשב לא מבוטלות, תודה רבה לעונים :)

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב , השיטה בהחלט נפוצה ועשויה לתת פיתרון לרחוק וקרוב, אך לעיתים דורשת הסתגלות. בקיצור עוד קצת סבלנות.

עוד מעט אני שלושה חודשים לאחר ניתוח prk, בעין ימין אני רואה 6:6 ובעין שמאל כשעשו לי בדיקה היא אמרה שאני רואה 6:6 אבל ראיתי הכל כפול את כל שורת המספרים פעמיים ומרוח. גם מרחוק אני לא רואה טוב וגם שאני מסתכל לקרוב בעין שמאל אפילו בפלאפון אני לא מצליח לקרוא בכלל כי כל האותיות אחת על השניה? הרופא המנתח אומר סבלנות, אבל זה קצת מוזר אחרי שלושה חודשים לא לראות בעין גם מקרוב לא?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, קשה לי להעריך מדוע מאחר ואני זקוק לעוד נתונים. ממליץ בביקורת הבאה לבקש הסבר יותר מפורט מהרופא המנתח.

תודה. אמר משהו על צלקת שעדיין קיימת אז יש מספר חצי, זה הגיוני?

26/05/2020 | 11:38 | מאת: לילך

למה בזמן ניתוח לייזר רואים בשלב מסוים שחור מוחלט?? האם יש סיכון קטן ש זה יכול להישאר ככה? המחשבה שזה מה שיהיה מאוד מפחידה אותי

שלום רב, מכיוון שיש שינוי בלחץ בעין והשטחה של הקרנית, אין סכנה בכך כלל.

25/05/2020 | 15:47 | מאת: חלי

כמה זמן לפני ניתוח רצוי ועדיף לא לעשן?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, לעשן באופן כללי זה לא בריא. לגבי הניתוח – עישון לא גורם לנזק אבל העשן עלול לגרום גירוי בעיניים שאינו מומלץ לאחר הניתוח בהצלחה, ד"ר אורי מלר

אני רוצה לעבור את הניתוח כבר מלפני עשר שנים אך מפחדת פחד אימים, האם יש לכם פיתרון לאנשים כמוני? אולי במתן כדורי הרגעה או גז מרגיע?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב כעיקרון נותנים כדור הרגעה לפני הניתוח. בהצלחה, ד"ר אליה לוינגר

24/05/2020 | 12:14 | מאת: חלי

אחרי כמה זמן מותר ללכת לים/בריכה אחרי ניתוח ?

שלום רב הדבר מותר אחרי חודש בהצלחה, ד"ר אליה לוינגר

23/05/2020 | 20:51 | מאת: עוז

שלום, עברתי ניתוח בשיטת prk לפני כמה שנים (לא במכון עיניים) ועדיין לא רואה 6:6. אם אני שולל את סיבת הגנים, יכול להיות שהסיבה יכולה להיות ברופא המנתח שניתח לא כמו שצריך? (האם יש למנתחים משמעות להצלחת הניתוח?) ואם לא-מה עוד יכולה להיות הסיבה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, לא כל אדם מסוגל לראות לפני הניתוח 6/6 וגם לא לאחריו. הניתוח מכוון ראיה המיטבית ששונה במעט מאדם לאדם והעובדה ואצלך הראיה לא 6/6 לא אומרת דבר על הצלחת הניתוח או על איכות המנתח. כדי לדעת אם יש בעיה כלשהי, יש להתייחס רק לאחר בדיקה ואת זה לא ניתן לבצע דרך פורום

שלום, עשיתי ניתוח בשיטת לאסיק לפני 4 שנים אצלכם. אני מעוניינת לשים עדשות צבע ללא מספר כמובן של חברת ״פרש לוק״ אכותיות רכות, שמוכרים אותן באופטיקנה. האם זה אפשרי/יזיק/לא כדאי? אם לא אפשרי-למה לא? מהי הסיבה? העין שלי רגילה לחלוטין כמו של האחרים לא? והאם יש לי אופציה אחרת?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, באופן כללי יש להמעיט בהרכבת עדשות מחשש לזיהומים לכן לא הייתי ממליץ

23/05/2020 | 11:12 | מאת: ניק

הי אני בת 54 משתמשת באופן קבוע למשרדי ראיה מס 2.5 לקרוב (ספר טלפון..). וגם כדי לראות חד יותר את הטלוויזיה או תמונות או חפצים לרחוק . מה האפשרויות שלי להפטר מהצורך במשקפיים מקרוב ולשפר את הראייה בכללי?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אם הראיה למרחק טובה, והצורך הוא רק במשקפי קריאה אני לא מציע לעבור את הניתוח. אם יש בעיה גם למרחק וגם לקרוב, יש הרבה יתרונות בניתוח. אבל צריך לזכור שגם לאחר הניתוח, מטופלים לאחר גיל 40-50 יזדקקו בכל מקרי למשקפי קריאה אם כי במספר נמוך יחסית

22/05/2020 | 14:54 | מאת: חלי

מהי הסיבה שניתוח אצל דר שמואל לוינגר עולה יותר באלף שקלים? הוא עושה עם פחות סיכונים? עושה קצת/טיפה יותר טוב מהרופאים האחרים? בבקשה ענו לי בכנות. זהו ניתוח שאני ממש רוצה לעשות אך מפחדת פחד מוות. ולא איכפת לי לשלם יותר. השאלה אם באמת הוא עושה יותר טוב... מבלי לזלזל חלילה ברופאים האחרים במכון

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, לא אכנס לנושא הכספי. רק אומר שמחיר ניתוח לא נקבע לפי איכותו. כל צוות הרופאים אצלנו מוכשר, מיומן ומשתמש בציוד מתקדם ואני מאחל לך הצלחה רבה

20/05/2020 | 14:36 | מאת: דינה

יש סיכון (אפילו קטן) לעיוורון ברגע שמחליטים לעשות ניתוח לייזר בעיניים מכל סוג שהוא?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב. כעיקרון סיכוי קטן מאוד מאוד אבל לא אפס.

מה הן ההגבלות למשך השנה מיום ביצוע ניתוח לייזר בעיניים?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב כעיקרון אין מגבלה אחרי כחודש מהניתוח. בכל מקרה ממליץ על משקפי שמש בחוץ עד חצי שנה מיום הניצוח.

שלום, האם מי שמתחיל לא לאות מקרוב בשל זוקן יש אופציה לתיקון עי לייזר או ניתוח אחר? שאלה שניה: אם ישמישהו שהוא קצר ראי וגם זוקן ראיה אז כן ניתן לטפל בלייזר? ואיך יודעים שהמספר יציב ולא ישתנה אם רק מתחיל הזוקן? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אם הראיה למרחק טובה ורק לקרוב זקוקים למשקפיים – אני לא ממליץ לייזר אם יש קוצר ראיה וגם זוקן ראיה, ניתן לשקול מונויזיין – עין למרחק ועין לקרוב בברכה

במידה ואני עושה ניתוח בשיטת החיתוך ועוד כמה שנים הרע מזלי והמספר בעיניים גדל, ואצטרך משקפיים. האם אני יוכל לחזור להרכיב עדשות מגע דו שבועיות/חודשיות רכות ללא כל בעיה? האם זה לא יגרום נזק לעיניים שעברו ניתוח בעבר?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, לאחר ניתוח לייזר לעיתים קרובות (ללא קשר לסוג הניתוח) יש צורך בהתאמה מיוחדת של עדשות על ידי אופטומטריסט ולא ניתן להרכיב עדשות ״רגילות״

17/05/2020 | 19:34 | מאת: נמרוד

לפני כ20 שנה בצעתי באחד המכונים הידועים ניתוח לייזר להסרת משקפיים בשתי העיניים. לפני כשלוש שנים שמתי לב שראייתי באחת העיניים נפגעה ובדיקות רופאים גילו כי מדובר באקטזיה. האם המכון נותן אחריות ויתן שרות מתקן (קרוסלינקינק/ טבעות / עדשות/ פתרון אחר) ללא תשלום נוסף או שקרוב לוודאי שינסה להתנער מאחריות כזו?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב אקטזיה היא חולשה של הקרנית אין מדובר בדבר שנגרם כתוצאה מהנתוח אבל מדובר בדבר הדורש טיפול אני מציע שתתייעץ עם המכון בו טופלת ואני מקווה שתקבל טיפול יעיל וטוב לכל מכון המדיניות שלו לגבי טיפול זה

17/05/2020 | 10:47 | מאת: חן

שלום ד״ר, אחרי כמה זמן מאז הניתוח לא מסוכן כלל ליטול רואקוטן לפנים? כך שאם יש תקופת זמן שאסור ומסוכן, אני אדחה את נטילת התרופה. זה אפשרי מבחינתי לדחות... תודה על תשובתכם

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב רואקוטן עלול לגרום ליובש בעיניים ולכן לא מומלץ להשתמש בתרופה סביב ניתוח לייזר כחודש לאחר הניתוח ניתן לחזור לטיפול

14/05/2020 | 13:35 | מאת: לילך

היי דוקטור לפני חצי שנה עברתי מילוי שקעים מתחת לעיניים עם חומצה היאלורונית, אין שום תופעת לוואי ובבדיקת התאמה שעשעתי נמצאתי מתאימה , שכחתי לספר להם על המילוי שביצעתי , אפשר לבצע את הניתוח?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב אין מניעה לבצע ניתוח לייזר לאחר המילוי שעברת בהצלחה

12/05/2020 | 23:08 | מאת: משה

שלום רב. עשיתי בדיקת התאמה להסרת משקפיים לפני כחצי שנה באחת ממרפאות הבת של 'עיניים'. הוצע לי ניתוח lasek למרות שנאמר לי כי אני מתאים גם לניתוח השני. השבוע ביצעתי בדיקת התאמה חוזרת והוצעה לי הפעם חידוש שנכנס למרפאה בזמן האחרון- lasek c.v. השיפור מייקר את הניתוח בכאלפיים ש"ח. האם כדאי להשקיע את הסכום הנוסף? אציין כי המספר שלי בעיניים הוא -5 ועובי הקרנית באזור 550 (אאל"ט). תודה רבה.

שלום רב, קשה לי להעריך האם הדבר הכרחי מאחר ולא כל פרטי הבדיקה ידועים לי. בברכה

בזמן הניתוח אתם שמים חומר מרדים לעיניים. האם אחרי הניתוח אני יוכל להזיז את העיניים? או שהן יהיו רדומות ומוגבלות? ואם כן- איך בדיוק תהיה ההרגשה? אני חוששת מחוסר שליטה על העיניים

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, ההרדמה מקומית בלבד ולא משפיעה כלל על תנועת העיניים . בברכה

12/05/2020 | 16:28 | מאת: חן

שלום ד״ר מלר, 1. במידה ואני עושה ניתוח לייזר בעיניים. האם אחרי ניתוח לייזר אני יכולה ליטול רואקוטן ?? זו תרופה שמונעת פצעים 2. האם אחרי ניתוח לייזר במידה ואחרי כמה שנים הראייה תידרדר קצת אני אפשר לשים ולשוב להשתמש בעדשות ראייה??

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, 1 אני לא ממליץ על טיפול באורוקוטאן מאחר והתרופה גורמת לעיתים ליובש קיצוני בעיניים 2 ניתן להרכיב עדשות אבל נדרשת התאמה מיוחדת על ידי אופטומטריסט בברכה

12/05/2020 | 16:27 | מאת: לילך

שלום. אני כחודש אחרי ניתוח לאסיק כואב לי בעין שמאל בלבד מעיין הרגשה של כבדות ולחץ. החדות של הראייה שלי בשני העיניים השתפרה מאוד. רציתי לדעת אם זה טבעי שיכאב לי חודש אחרי הניתוח ורק בעין אחת? המון תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, התחושה היא ככל הנראה יובש בעיניים ממליץ על המשך טיפול בתחליפי דמעות. במידה ואין שיפור ממליץ לפנות לרופא המטפל. בברכה

10/07/2020 | 18:04 | מאת: לילך

שלום רב, אני עכשיו כבר חודשיים וחצי אחרי. ניסיתי כמה סוגים של טיפות לפי בקשת הרופא. יש שיפור ביובש אך עדיין יש כאב ולחץ מסביב לעין! הרופא המנתח עשה בדיקה ואמר שהכל תקין בעיניים. הלכתי לחווד אצל רופא שני, ואמר לי שכאב ולחץ בעין לא אמור להיות בגלל יובש. האם זה הגיוני? האם זה תופעת לוואי כתוצאה מיובש בעין או לא?

10/05/2020 | 23:25 | מאת: עמית

יש לי שאלה אולי קצת מוזרה, אבל יכול לקרות מצב שבמהלך הניתוח שהעין פקוחה/ בזמן שמסירים את האפיתל- מגע של המנתח בעין או בזמן שהלייזר מלטש את הקרנית פתאום נושר ריס/ שערה מהגבה אל תוך העין. מה עושים במצב כזה?

שלום רב, אם זה קורה- מוציאים אותו בברכה, ד"ר אורי מלר

אני 3 חודשים לאחר ניתוח אינטראלאסיק, משתמשת במשחה A פוס לפני השינה לטיפול ביובש, העיניים נעשות יותר אדומות במהלך היום, מאחר שהבנתי שזה תקין יובש עד חצי שנה-שנה מהניתוח שאלתי היא האם חייב לבוא לביקורת 3 חודשים לאחר הניתוח או שאפשר לוותר? עקב המצב עם הקורונה (אני גרה בדרום וביצעתי את הניתוח במרכז)

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב מומלץ להגיע לביקורת 3 חודשים גם אם הכל תקין בברכה, ד"ר אורי מלר

09/05/2020 | 02:29 | מאת: טל

שלום, אני מאוד רוצה לבצע הסרת משקפיים בלייזר אבל מאוד חוששת שיתקנו לי לפי מספר לא מדוייק. בתקופה האחרונה נבדקתי במספר מכונים וביצעתי מספר בדיקות ראיה בחנויות אופטיקה והבעיה שבכל מקום אומרים לי מספר שונה! (הבדל של רבע-חצי מספר) פעם עם צילינדר ופעם בלי צילינדר. למשל במקום אחד אמרו לי שהמספר שלי -1.75 ללא צילינדר ובמקום אחר אמרו שיש בנוסף חצי צילינדר, ובמקום השלישי -1.50 עם צילינדר. איך אוכל לדעת אם המספר שיתקנו לי באמת יהיה המספר המדוייק שלי? (אני חושבת שחצי מספר או צילינדר זה הבדל משמעותי) הרי הנתונים שמזינים למכשיר הלייזר מסתמכים על בדיקת הראיה של האופטומטריסט. ומה אם האופטומטריס טועה בחצי מספר/צילינדר?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, מפתח חשוב להתאמה הוא ביטחון בצוות המנתח. אם המכון בו נבדקת עשה עליך רושם מקצועי, תסמכי עליו שיבוצע מה שצריך להיות מבוצע כולל בדיקת האופטומטריסט והניתוח עצמו. אם את חוששת ולא בוטחת, זה בסדר אבל אז לא הייתי ניגש לניתוח. אני מקווה שהכל יעבור בשלום ושיהיה בהצלחה

08/05/2020 | 17:43 | מאת: Noam

שלום רב, עשיתי בדיקת התאמה לניתוח להסרת משקפיים ונמצאתי מתאים לשיטת prk. אני לוקח תרופה נגד דיכאון מסוג וולבוטרין באופן קבוע. כמובן שאעדכן את הרופא לפני שאקבע תור לניתוח, אך הייתי שמח לשמוע את דעתך: האם לתרופה זאת עלולה להיות השפעה אפשרית על הצלחת הניתוח?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב לעיתים תרופות נוגדות דיכאון עלולות לגרום ליובש בעיניים. אבל אין מניעה מניתוח לייזר.

07/05/2020 | 15:25 | מאת: אבי

שלום עובי הקרנית שלי 485 מיקרון, מספר -5.5 עם 2.5- צילינדר בשתי העיניים. האם ניתן לבצע PRK? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב הנתונים לא מספקים לקבוע כן או לא. יש צורך בבדיקה

05/05/2020 | 19:33 | מאת: יונתן

שלום דר, נבדקתי לפני כחצי שנה במכון מסוים לניתוח לייזר ואמרו לי שהקרניות שלי דקות מדי אפילו לניתוח PRK. המספרים שלי: -5.5 ו2.5 צילינדר בשתי העיניים. אני עדיין מאוד רוצה לעשות ניתוח PRK. יכול להיות שבמכון אחר יגידו לי שאני כן מתאים לניתוח? בגלל טכנולוגיה שונה או משהו כזה? יש לי חברים שהיו להם מקרים דומים פשוט.. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, לא ניתן להשיב ללא בדיקה אבל אם הקרנית דקה מהמינימום הדרוש, אז לא ניתן לבצע ניתוח