נגישות
נגישות

פורום הסרת משקפיים בלייזר ושיפור הראייה

5050 הודעות
4373 תשובות מומחה

מנהלי פורום הסרת משקפיים בלייזר ושיפור הראייה

08/02/2017 | 23:13 | מאת: יורם

שלום, האם ניתוח פרסבילאסיק יכול להתאים למי שכבר עבר ניתוח קטרקט מזמן עם עדשה מונופוקלית ומעוניין להסיר את המשקפי קריאה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, לא הייתי ממליץ במקרה זה. בברכה, ד"ר אליה לוינגר

19/02/2017 | 13:29 | מאת: אליה לוינגר

שלום רב, לא הייתי ממליץ במקרה זה. בברכה, ד"ר אליה לוינגר

שלום רב, לא הייתי ממליץ במקרה זה. בברכה, ד"ר אורי מלר

שלום, יש לי כלי דם מורחבים ובולטים מאוד בעיניים. ככל הנראה כתוצאה משימוש בעדשות מגע או מיובש (או שניהם). האם יש משהו שיכול לשפר את מראה העין? העניין מאוד מציק לי מבחינה אסתטית... להבנתי אין שום הליך רפואי, אבל האם יש טיפות או משחות שעשויות לעזור? בנוסף מה אפשר לעשות על מנת למנוע צמיחה של כלי דם נוספים?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, ראשית אני ממליץ לפנות לרופא עיניים לבדיקה. עד אז ממליץ להמנע מהרכבת עדשות מגע. בברכה, ד"ר אליה לוינגר

05/02/2017 | 11:11 | מאת: דנה

ביצעתי בעבר ניתוח שחזור דרכי הדמעות ולאחרונה נראה כי הדמעת חזרה בעין אחת ואובחנה חסימה חלקית (פונקציונאלית) . יצוין כי הדמעות נקוות בעין לסירוגין ולעיתים זולגות החוצה כמו כן יש לעיתים צריבה ואדמומיות בעין. במקביל נמצאתי מתאימה לניתוח לייזר מסוג PRK, הרופא שבדק אותי לניתוח לא ראה שום בעיה בעין בהקשר לניתוח. האם במצב הנוכחי יש בעיה לדעתכם לעשות את ניתוח ה-PRK? והאם הדמעת עלולה לשבש את מהלך הניתוח עצמו או את ההחלמה של העין מהניתוח?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אני לא רואה בעיה בביצוע הניתוח. בהצלחה, ד"ר אורי מלר.

29/01/2017 | 16:06 | מאת: טלי

שלום, אני מרכיבה עדשות מגע במשך שנים רבות. בשנה האחרונה חווה קשיים רבים עם העדשות הכולל דלקות עיניים, אלרגיה (פיפילות) ויובש. בבדיקה התאמה לניתוח לייזר, שנערכה לאחר מספר שבועות בהם לא הרכבתי עדשות נאמר לי כי בשל הרכבת העדשות הטופוגרפיה של הקרנית איננה תקינה, ולכן אינני מתאימה לניתוח. שאלתי היא האם האבחנה הזאת אומרת שיש לי קרטוקונוס? או מצב אחר הדורש טיפול מיידי בכדי למנוע התדרדרות (הרופא לא אמר כלום למעט שהקרנית לא סימטרית). בנוסף רציתי לדעת האם זוהי תשובה סופית בכל הנוגע לניתוח והאם יש טעם לבדוק במכונים נוספים? ומה הסיכויים שהמצב ישתפר עם הזמן?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, יתכן והבדיקה נערכה כאשר עדיין יש השפעה של העדשות על הקרנית. לעיתים ההשפעה של העדשות יכולה להמשך מספר שבועות אפילו לאחר הסרתן בעיקר ומדובר במטופלים שהרכיבו עדשות במשך שנים. ממליץ בכל מקרה לחזור על הבדיקה ללא הרכבת עדשות לפחות כחודשיים שלושה. בברכה, ד"ר אליה לוינגר

29/01/2017 | 10:35 | מאת: אלמוני

שלום רב. אני מרכיב משקפיים\עדשות מגע כבר 20 שנה ונדחתי לפני כמה שנים מניתוח לייזר בגלל קרתקונוס אחורי. יש לי חלום לראות בלי עדשות\משקפיים\אורתוקיי וכד' האם יש התקדמות של המחקרים בנושא? האם ניתוח השתלת עדשות שייך במקרה של קרתקונוס אחורי? האם יש דרך כלשהיא? תחזית לגבי השנים הקרובות? תקווה כלשהיא?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, קשה לי להעריך את מצבך. ממליץ לשוב על בדיקת התאמה יתכן והמצב השתנה. בברכה, ד"ר אורי מלר

היכן ניתן לעשות הערכת מצב ומה לבקש? האם קיימת אופציה כלשהי בכללי? תקווה כלשהי?

28/01/2017 | 09:11 | מאת: טל

שלום, אני בת 24, מרכיבה משקפיים כ- 10 שנים. בשלוש וחצי שנים האחרונות לא החלפתי משקפיים ולא ביצעתי בדיקת ראייה. בפעם האחרונה שעשיתי היה המספר שלי -4.5 בכל עין עם צילינדר של 0.75. אני מעוניינת לעבור הסרת משקפיים בלייזר. האם העובדה שלא ביצעתי בדיקת ראייה ב- 3 שנים האחרונות (וכחלק מכך גם לא החלפתי משקפיים), הרופאים יגדירו אותי בשל כך כלא מתאימה לניתוח (כי אי אפשר לדעת אם המספר יציב אם לא ביצעתי בדיקות ראייה)?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, ממש לא, יש צורך בבדיקת התאמה ורק לאחריה ניתן לקבוע התאמה לניתוח. בברכה, ד"ר אליה לוינגר

28/01/2017 | 00:55 | מאת: אביחי

שלום. חברה שלי עברה ניתוח prk לפני שלושה ימים. היא סובלת מכאבים עזים ומתלוננת שהעיניים שורפות ממש. גם המשככי כאבים לא עוזרים לה. האם זה חריג? מה אפשר לעשות בכדי להקל על הכאבים?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, הדבר לא חריג, אם אין שיפור ממליץ על בדיקת רופא. בברכה, ד"ר אליה לוינגר

שלום רב מה המשמעות למעין שערות שחורות שאני רואה מידי פעם באוויר? זה יכול להעיד על משהו? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

נורית שלום, א) על מנת לקבוע אבחנה יש צורך בבדיקה. מתלווים סימפטומים של הבזקי אור, ירידה בראיה או ראיית וילון כהה שמכסה את הראיה - יש להיבדק אפילו דחוף ב) מירב הסיכויים שמדובר בעכירויות בג'ל העין הנקרא זגוגית ב) אם בנוסף יש קרע ברשתית זה עלול להוביל למצב בעייתי הקרוי הפרדות רשתית. בברכה, ד"ר אורי מלר

שלום רב, עשיתי ניתוח לפני כ-3 ימים אך הראייה שלי בעין ימין לא טובה כל כך, אני מרגישה כאילו יש לי צילינדר -0.50, יחד עם זאת אני כן מרגישה שהעיניים החלימו והגלידו. האם יכול להיות שהניתוח לא הצליח לגמרי בעין אחת? מכירה מקרה כזה מקרוב.

16/01/2017 | 20:40 | מאת: ניתוח לייזר בגילאי 40 פלוס

שלום רב, לפני כשבוע וחצי עברתי ניתוח לייזר לשיפור הראייה בשיטת אינרלאסיק. גילי הוא 41 וחצי והמס' שלי היה -2.5 בשתי העיניים. מאז הניתוח הראייה שלי לקרוב לא כפי שהייתה לפני הניתוח. שמעתי גירסאות שונות ממס' רופאים.,ועדיין לא הצלחתי להבין. הרופא שניתח אותי אמר שברור שיש שינוי בראייה לקרוב בעקבות הניתוח,רופא אחר אמר שאראה מקרוב כמו שראיתי כשהיו לי עדשות,ורופא נוסף אמר שהראייה תחזור להיות כפי שהייתה,אבל עם הגיל אזדקק למשקפיים לקרוב. השאלה שלי היא האם הניתוח פוגם בראייה לקרוב?כלומר האם ישר לאחר הניתוח אזדקק למשקפיים לקרוב? ידוע לי שעם הגיל יש צורך במשקפיים כאלה,השאלה האם בניתוח מזרז תהליך זה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, במידה ושתי העיניים תוקנו לרחוק יתכן קושי בראיה לקרוב. בכל מקרה אני ממליץ לפנות לרופא המנתח הוא יודע בדיוק את מצבך האמיתי. בברכה, ד"ר אליה לוינגר.

16/01/2017 | 19:13 | מאת: סינוורים

שלום, אני עברתי לפני כשמונה חודשים ניתוח לייזר PKR TRANS מאז הניתוח אני סובלת מסינוורים מהשמש ואור לבן: פנסים, תאורה ועוד.. רציתי לשאול האם ניתן לעשות משהו בנדון או שזו תופעת לוואי שתשאר לכל החיים? האם ניתן לעשות ניתוח WAVEFRONT על מנת לטפל בבעיה הזו?

16/01/2017 | 19:13 | מאת: סינוורים

שלום, אני עברתי לפני כשמונה חודשים ניתוח לייזר PKR TRANS מאז הניתוח אני סובלת מסינוורים מהשמש ואור לבן: פנסים, תאורה ועוד.. רציתי לשאול האם ניתן לעשות משהו בנדון או שזו תופעת לוואי שתשאר לכל החיים? האם ניתן לעשות ניתוח WAVEFRONT על מנת לטפל בבעיה הזו?

שלום רב, יש צורך בבדיקה על מנת לקבוע את הגורם לרגישות. במידה ויש אפשרות אז לטפל. בהצלחה, ד"ר אליה לוינגר.

11/01/2017 | 08:46 | מאת: דביר

עברתי בדיקת התאמה ללייזר לפני כשבוע אך בגלל שהרשתית שלי דקה וסוג הניתוח שמומלץ בשבילי הרופא המנתח אמר שיש לי סבירות גבוהה להילות במשך תקופה מסוימת לאחר הניתוח עד אפילו כמה שנים ושישנם טיפות שיכולות לעזור לי בזה, רציתי לדעת אם זה תופעה נפוצה ועד כמה זה באמת מפריע, חשוב לי לציין שאני מרכיב לפעמים עדשות מגע ובשעות הלילה אני רואה הילות ולא תמיד מפוקס ולמדתי להסתדר עם זה וזה לא מפריע לי האם אלה אותם הילות ואם הרמה כנראה תהיה אותו דבר או משהו יותר משמעותי?

לקריאה נוספת והעמקה

דביר שלום רב, חלק מתופעות הלוואי הן סינוורים והילות לאחר ניתוח להסרת משקפיים. הרופא מציין את זה בצורה רוטינית לכל מטופל. קשה לי להעריך מה מידת הסינוורים וההילות מהן אתה סובל כרגע יחד עם העדשות. צריך להבין ולזכור שזה יכול להתגבר לאחר הטיפול. בברכה, ד"ר אורי מלר.

10/12/2018 | 19:42 | מאת: דביר

האם זה בלתי הפיך? האם לכל החיים יהיו לי הילות סינוורים וטשטוש ראייה מהניתוח לייזר?

12/12/2018 | 08:11 | מאת: דביר

האם זה בלתי הפיך? האם לכל החיים יהיו לי הילות סינוורים וטשטוש ראייה מהניתוח לייזר?

07/01/2017 | 18:25 | מאת: ק

שלום רב, לפני כעשרים שנה עשיתי טיפול לייזר בעין שמאל. בגלל הילות חזקות עברתי לאחר כשנה ניסיון תיקון בטיפול נוסף שלא הועיל. המצב היום הוא שבעין שמאל אני רואה הילות חזקות למרות ״חדות״ ראיה טובה ובעין ימין אני שם עדשת מגע צילינדרית כאשר אין באפשרותי לשים משקפיים בגלל הבדלי המספר הגדולים. כעת ברצוני לעשות טיפול בעין השניה ולברר אפשרויות תיקון בעין הראשונה. שאלותי: 1. מה הסיכוי שאסבול מהילות גם בעין שלא טופלה? 2. אל מנת לעבור בדיקת התאמה אתם דורשים 72 שעות ללא עדשה מה שיפגע בתיפקוד שלי (אתם דורשים 1000 שח על בדיקת התאמה ואני לא רוצה לעשות בדיקה פחות יסודית) 3. מהן אפשרויות התיקון לעין שכבר טופלה ? אודה לתשובותיך

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, הנקודות שהיעלת חשובות ביותר ויש להתייחס ברצינות רבה לתוצאות הבדיקה. לא ניתן לנבא האם יהיו הילות חזקות או לא. ניתן אולי לקוות שהטכניקות כיום והמיכשור הקיים יאפשרו ניתוח עם םחות תופעות לוואי. כל שאר השאלות טוב שידויינו לאחר ביצוע כל הבדיקות והמדידות השונות כדי לספק מידע מקצועי ורלבנטי למצב העיניים בהצלחה, ד"ר אורי מלר.

שלום לכם, נותחתי בניתוח lasik אצל אחד הרופאים ברמת החייל. מייד לאחר הניתוח, לא הצלחתי לפתוח את עין שמאל. הרופא המנתח בדק אותי והחזיר אותי שוב לחדר ניתוח ל״תיקון״ העדשה הטבעית. יום למחרת, העין השנייה הציקה לי והוא תיקן לי את העדשה גם בה... החליט לשים לי עדשה על עין ימין למשך כמה ימין כדי שהעדשה הטבעית של העין תתאחה. לאחר כמה ימין הוריד לי את העדשה ואני עדיין מרגישה שמשהו מאוד מציק לי בעין ימין. הרופא הסביר שהעדשה הטבעית שלי בעין חלק קטן עדיין לא התאחה והוא עושה לי תיקונים רבים בעין. מעניין אותי לדעת, האם זה נורמלי לעבור כל כך הרבה ״תיקונים״ אחרי ניתוח לאסיק פשוט??

לקריאה נוספת והעמקה

מעיין שלום רב, אני מציע להפנות את השאלות למנתח שלך. בניתוחי LASIK כלל לא מטפלים בעדשה הטבעית של העין אלא בקרנית ולכן אולי יש כאן בלבול מסויים במושגים. בברכה, ד"ר אורי מלר.

03/01/2017 | 15:54 | מאת: אורי ראובני

שלום רב לכולם. אני מעוניין לעבור ניתוח להסרת משקפים ובגלל חששות שיש לי הייתי במבחני התאמה ב4 מכונים מהמובילים בארץ (במהלך של כבשועים ימים). ולאחר בדיקות ההתאמה נמצאתי מתאים לכל השיטות ב3 מכונים מבין ה4 . השבוע הייתי בבדיקה במכון הרביעי ושם נטען כי אני מתאים אך רק לשיטה אחת (p.r.k) שזו שיטה ללא חיתוך. וכאשר שאלתי למה. הציגו לי את הבדיקה ושם נראה בליטה בעיין ימין... והסביר לי הרופא כי מבנה הקרנית לא סימטרי מבחינה טיפוגרפית. וכי בעתיד יכולה להיות בעיה של אקטזיה. אשמח לשמוע חוות דעתכם. מה הייתם ממליצים לי???

לקריאה נוספת והעמקה

אורי שלום רב, לא ברור לי למה אתה מצפה לקבל בשאלה מסוג זה? נבדקת 4 פעמים בדיקות מלאות ומקיפות עם צילומים ושלל נתונים, ואתה מצפה שללא כל הנתונים הללו ניתן לשלוף מהמותן המלצות רק על תיאור לא ברור ("בליטה בעין") אני מתנצל אבל לא ניתן להשיב באופן מקצועי ללא קבלת כל הנתונים. אם ערכת דיון מעמיק עם 4 רופאים שונים, בארבעה מכונים שונים ולא יצאת מסופק מתשובותיהם, מדוע שתסכים לקבל חוות דעת דרך האינטרנט ללא נתונים כלל?. בהצלחה, ד"ר אויר מלר.

03/01/2017 | 02:14 | מאת: דניאל

אילו מבין שתי השיטות כדאיות?!?!?!? למיטב הבנתי בשניהם מסירים את האפיתל לגמרי ולא יוצרים מתלה (flap). אני מעדיף שיטה שבה מסירים לגמרי את האפיתל, לא רוצה "מתלה" לא רוצה "חלון" ולא רוצה "חיתוך". אשמח לקרוא הסבר מקצועי על כל אחד משתי השיטות הללו, ואיזו מהן כדאית

לקריאה נוספת והעמקה

דניאל שלום רב, בשתי השיטות מסירים את האפיתל. ב- ASA האפיתל מוסר ע"י קרן לייזר. ב- PRK זה מבוצע ע"י קילוף מכאני. שתי השיטות זהות לחלוטין מבחינת התוצאות ולא ניתן להצביע על יתרון לאחת השיטות. בברכה, ד"ר אורי מלר.

שלום, עשיתי ניתוח prk, ואני כרגע נמצא כשבועיים לאחר הניתוח. בדף כתוב שעלי לקחת דמעות מלאכותיות כל 3 שעות, אך העין שלי בכלל לא יבשה ואיני מרגיש צורך בטיפות. האם אפשר לא להשתמש בהן? או להפחית מהשימוש בהם? שאלה שנייה, העיניים שלי לא מסתנוורות כלל בשמש, וההמלצה היא ללכת כחצי שנה עם משקפי שמש, אך לי הם מיטרד. האם להתעקש לשים? האם תהיה פגיעה בעין? מה גדר ההמלצה הזאת?

לקריאה נוספת והעמקה

עידן שלום רב, המלצות לאחר ניתוחים אינם דבר של מה בכך. אם עושים ניתוח צריך להתייחס ברצינות רבה להמלצות הרפואיות. בחודש-חודשיים הראשונים מומלץ להשתמש בדמעות מלאכותיות כמו כן להשתמש במשקפי שמש 6 ח' על מנת למנוע הצטלקות הקרנית. בהצלחה, ד"ר אורי מלר.

שלום רב, אני בן 38, מרכיב משקפיים כ-20-21 שנה. נתוני הראיה שלי: right eye: sph=-0.75, Cyl=0, Axis=0 left eye: sph=0, Cyl=-0.75, Axis=85 אני שוקל אם לבצע ניתוח לייזר לתיקון הראיה או לבצע השתלה תוך עינית. אני חושש במיוחד על העיניים שלי מהסיבות הבאות: 1. אני חירש ולכן אני מנסה לחפש את הניתוח הבטוח ביותר שאפשר. 2. אני מתכנת מחשבים, לכן אני גם צריך ניתוח שלא יגרום לי לבעיות בעתיד בעבודה מול מסכי מחשב. אני אשמח לתשובות.

לקריאה נוספת והעמקה

דוד שלום רב, מדובר במספרים ממש קטנים (-0.75). לא מקובל בכלל לשקול השתלת עדשה במספרים כאלה ואני חושב שאפילו לא מייצרים עדשות במספרים כה קטנים. האפשרות היחידה מבחינה ניתוחית היא ניתוח לייזר, עם שיעור הצלחה גבוה בברכה, ד"ר אורי מלר.

שלום, נותחתי על ידי ד"ר מלר לפני בדיוק 5 שנים. השנה מלאו לי 50 ואני מרגישה שחלה ירידה בראיה - בעיקר כשמדובר בכיתוב קטן. נוהגת ועובדת ללא משקפיים - אך מוצאת עצמי משתמשת בזכוכית מגדלת כדי לראות שמות במפה או מלל קטן. האם כדאי ורצוי לתאם תור לד"ר מלר ב"עיניים" לצורך בדיקת ראיה והמלצה איך לפעול? (משקפי קריאה?) תודה על תשובתכם המהירה

לקריאה נוספת והעמקה

פנינית שלום רב, בגיל 40-50 עדשת העין מאבדת מגמישותה ולכן עולה הצורך בהרכבת משקפי קריאה. יחד עם הברכות עם כניסתך לגיל 50, יש לקחת בחשבון גם את זה שהעדשה כבר פחות גמישה מבעבר ולכן יש צורך במשקפי קריאה. אני ממליץ לגשת תחילה לאופטומטריסט באזור המגורים ולהתאים משקפי קריאה ורק אם משהו לא יסתדר יש להבדק ע"H רופא עיניים בהצלחה ומזל טוב! בברכה, ד"ר אורי מלר.

27/12/2016 | 21:34 | מאת: אורי

שלום לפני שבוע עשיתי ניתוח prk. אני כרגע מרגישה כאבים בעין שמואל, מעין לחץ בתוך העין...הכאב הוא לסירוגין כמו כן, אני מרגישה שחזרתי לשגרת חיים מלבד הישיבה מול מחשב... אני רואה פתאום מטושטש וצריכה ממש להתאמץ זה גורם לי לכאבים בעיניים ולתשישות. האם זה תקין? ומתי צפוי לחלוף? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

אורי שלום רב, החלמה לאחר ניתוחים אלה אורכת זמן. זה אמור לחלוף במשך הזמן. בברכה, ד"ר אורי מלר.

22/12/2016 | 22:21 | מאת: נורית

שלום רב מה המשמעות למעין שערות שחורות שאני רואה מידי פעם באוויר? זה יכול להעיד על משהו? תודה

17/12/2016 | 20:03 | מאת: רחל

שלום רב עברתי ניתוח לייזר PRK לפני 4 חודשים. הראייה שלי 6x6 . בזמן האחרון אני רואה בעיו ימין (בעיקר בלילה)מעין פסי אור ונקודות אור. האים זה מעיד על בעיה כלשהי? יש לציין שאני לא סבלתי ולא סובלת מסינוורים אודה לתשובה מהירה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב. לא נראה שיש בעיה, יתכן ומדובר ביובש זמני. ממליץ על תחליפי דמעות ואם אין שיפור בדיקת רופא מטפל. בברכה, ד"ר אליה לוינגר.

11/12/2016 | 16:52 | מאת: נדב

שלום רב, עברתי PRK לפני שנה. לעיתים, כאשר אני מתעורר בבהלה או בפתאומיות (לרוב כשהילדים מתעוררים בלילה בבכי, או כשאני ישן ממש חזק והשעון מצלצל) ואני פותח עיניים מהר - יש לי תחושה כאילו חלק מהאפיתל נתלש - זה קרה לי קצת לאחר הניתוח ומכאן "הגדרת" התחושה. האם זה הגיוני? נכון? הכאב הזה עובר לאחר כחצי שעה. בנוסף, יש לי רגישות בחשיפה לשמש - קשה לי להסתכל קדימה כשאני נמצא בשמש חזקה ללא משקפי שמש. זה אמור לעבור בשלב מסויים?

לקריאה נוספת והעמקה

נדב שלום, מה השאלה? אם יש בעיה כלשהי מומלץ להבדק. קשה לאבחן ולהציע טיפול ללא בדיקה. בברכה, ד"ר אורי מלר

11/12/2016 | 13:39 | מאת: בתאל צרפתי

שלום רב!!! שמי בתאל ואני בת 34 . לפני שבוע גילו אצלי קורטוקונוס . קראתי המון על הנושא אך עדיין לא ברור לי האם הפתרון היחידי הוא רק עדשות ? איך אני יודעת שאני לא צריכה ניתוח אם קיימת אופציה כזאת ? איך אדע מה השלב שלי במחלה זו ? תודה מראש בתאל

לקריאה נוספת והעמקה

בתאל שלום, לא הבנתי מה בדיוק את רוצה לברר. על מנת לדעת אם יש לך קרטוקונוס, יש צורך בבדיקת רופא עיניים. רק לאחר בדיקה ניתן לדעת אפשרויות לטיפול. בברכה, ד"ר אורי מלר.

01/12/2016 | 17:30 | מאת: ענבל משה

שאלה אני לאחר לידה.המס גדל בחצי.עברו 3 חודשים נאמר לי שזה תקין לניתוח האם זה תקין? כי בדכ אתם אומרים לחכות שנה שזה יהיה יציב.כמו כן עשיתי משקפיים לפניי שנתיים.

שלום רב, היתי מחכה עוד קצת לפחות עוד 3 חודשים. בהצלחה, ד"ר אליה לוינגר

היי, אני בת 25, עם קוצר ראייה גבוה מלידה. המספר שלי יציב בשנים האחרונות. השאלה שלי היא לגבי ניתוח השתלת עדשה תוך עינית: 1. במידה ואני מתאימה, האם מומלץ לחכות אחרי לידות? 2. האם זה מעלה את הסיכויים להיפרדות רשתית? שאלה אחרת: אבי עבר ניתוח קטרקט. האם ניתוח שכזה של החלפת עדשה לא עדיף על פני השתלת עדשה נוספת? ממה שאני יודעת הניתוח הוא דיי בטוח, ואני מבחינה קוסמטית וגם מבחינת נוחות מאוד רוצה להסיר את המשקפיים. השאלה היא האם ניתן לעשות ניתוח קטרקט ללא היווצרות של המחלה עצמה, או שיש בכך יותר חסרונות מיתרונות? תודה מראש!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, מאוד קשה להשיב ללא כלל הנתונים. ניתוח הסרת העדשה הטבעית אפשרי אך זה ישאיר את הצורך במשקפי קריאה בדרכ אני מנתח מקרים בכאלה בסוג זה של ניתוח (כמו ניתוח קטרקט) בגיל מבוגר יותר (מעל 40) לגבי הפרדות רשתית - כל קצר רואי גבוה בסיכון להפרדות רשתית יותר מהממוצע. ניתוח תוך עייני כמו ניתוח קטרקט או החלפת עדשה או השתלת עדשה נוספת מוגדר כניתוח תוך עייני עם הגברת הסיכון להפרדות רשתית. בברכה, ד"ר אורי מלר.

שלום, אני בת 41 וחצי מס' המשקפיים 2.5 בשתי העיניים לרחוק. אני שוקלת לעשות ניתוח לייזר לשיפור הראייה. עשיתי בשבוע שעבר את הבדיקה ונמצאתי מתאימה. ניתנו לי שתי אפשרויות:האחת לעשות את הניתוח בשתי העיניים ולראות בשתיהן שש שש והשנייה,לנתח עין אחת שתראה שש שש ובשנייה להשאיר מס' קטן. נאמר לי שזה בגלל העניין של הראייה לקרוב שמשתנה בגילאים האלה. רציתי להבין מה ההגיון שעומר מאחורי הניתוח הזה. האם העין המנותחת נפגעת בגלל הניתוח לראייה לקרוב וזו הסיבה שמשאירים מס' נמוך בעין השנייה? אם הראייה מקרוב נפגעת בכל מקרה בשתי העיניים,למה לא לנתח את שתיהן לאותו המס'? רציתי להבין מה ההגיון שעומד מאחורי הניתוח הזה? אשמח אם תשיבו לי. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב אני בדרכ מעדיף לערוך את ההסבר הזה פנים מול פנים אבל אנסה להשיב בכל זאת: הדבר שהוצע לך נקרא מונוויזיין והכוונה לכוון עין אחת למרחק ואת השנייה להשאיר עם קוצר ראיה קל שידחה את הצורך במשקפי קריאה כל אדם שראייתו למרחק טובה בשלב מסויםיהיה זקוק למשקפי קריאה . אצל רוב האנשים זה קורה בגיל 40-50. אם 2 העיניים יתוקנו לרחוק יעלה צורך במשקפי קריאה די מהר אך אם יושאר מספר קטן לקרוב זה ידחה את הצורך במשקפי קריאה זה בגדול ההיגיון עליו שאלת 2 האופציות טובות ולכל דבר יתרונות וחסרונות ולכן אני נוהג לדון בכך עם המטופלים שלי טרם החלטה סופית וגם לך אני מציע לדון בכך עם המנתח שלך. בברכה, ד"ר אורי מלר.

23/11/2016 | 09:46 | מאת: מעש מיש

שלום, עשיתי ניתוח prk לפני 4 ימים.. כבר יומיים שאני רואה מטושטש וכפול ולא מצליחה להתנהל בבית האם ייתכן שנעשתה טעות בניתוח... אני מתחילה להתחרט שעשיתי את הניתוח. אני פונה אליכם כי המנתח שעשה לי את הניתוח לא מגיב להודעותיי:(

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, צר לי לשמוע שהרופא המטפל לא יוצר איתך קשר אבל התופעות שאת מתארת 4 ימים לאחר הניתוח הן נורמליות. מאחר וזהו ניתוח עם משך החלמה ממושך ככל הנראה התופעות הללויחלפו עם תהליך הריפוי. בכל מקרה בהמשך יש צורך להסיר א העדשות ואני מקווה שתפגשי את הרופא המטפל. בברכה, ד"ר אליה לוינגר

17/11/2016 | 21:16 | מאת: נועם

דר שלום עברתי ניתוח לאסיק ב6.11.16 הכל עבר בסדר לפי מה שהרופא אמר לי. לא היו תופעות מיוחדות חוץ מגוף זר שעבר. יום למחרת ניגשתי לבדיקה ונאאמר שהעין תקינה . היום אני רואה מטושטש ולא נקי לדוגמא:לא רואה את מספר הרכב שלפני לא רואה טוב את השעון של הממיר ואת כתוביות הטלויזיה.וכמובן סינוור והילה. דיברתי עם הרופא והוא אמר שזה מצב תקין ועד חודש אמור להסתדר אבל בגדול עד 6חודשיים שזה יכול להסתדר. האם לדעתך זה מצב הגיוני מה שאני חווה האם זה תופעות נורמליות כמו שכולם אומרים לי. אשמח לתשובה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, ברור שללא בדיקה וללא כלל הנתונים לא יהיה מקצועי מצידי להשיב לשאלה כזאת. האם אתה באמת מצפה שללא בדיקה אוכל לומר שהכל בסדר או שהכל לא בסדר? אני רק יכול לומר באופן מאוד כללי שהחמלה יכולה לעיתים להמשך זמן אבל תשובה מוסמכת יש לקבל מהרופא המנתח שלך. בברכה, ד"ר אורי מלר

שלום רב, אשתי עברה ניתוח intralasik ביום רביעי האחרון. כעת הראיה לרחוק משתפרת(עדיין לא מושלמת, אבל התקדמות משביעת רצון). הבעיה שאשתי רואה כעת מטושטש מאוד לקרוב, כאשר לפני הניתוח ראתה מצוין לקרוב. הרופא המטפל אמר בביקורת שהיינו ביום חמישי שתרכיב משקפי קריאה לצורך העבודה עד ההחלמה ואכן קנינו משקפיים כאלה והיא רואה איתם היטב. השאלה, האם הרכבת המשקפיים בעצם תגרום לכך שהיא תזדקק להם באופן קבוע והעין לא תעבור תהליך החלמה טבעי לראיה לקרוב? או שעדיף לא להשתמש בהם ולתת לעין את זמן ההחלמה.(הבעיה זה החזרה לעבודה). תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, הרכבת משקפיים לא תשפיע על התוצאה הסופית או על בריאות העין. יכולה לחזור לעבודה בהצלחה ד"ר אליה לוינגר

12/11/2016 | 21:07 | מאת: משה

שלום דוקטור עשיתי ניתוח שיוף לפני חצי שנה ועדיין אני מרגיש יובש אומנם זה לא יובש כרוני אבל אני עדיין הולך עם דמעות מלאכותיות כל הזמן הרופה המנתח שבדק אותי לפני קצת יותר מחוש אמר לי שהעין תקינה השאלה האם אחרי חצי שנה עדיין יש לי יובש זה תקין זה אמור להסתדר? האם יש כאלה שנישארים עם יובש לכל החיים אחרי הניתוח? אני משתמש עם טיפות בפנתן האם יש עוד הצעה לטיפות אחרות? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, יתכן יובש גם לאחר כחצי שנה. אפשר לנסות ולהחליף את סוג הטיפות אבל אני ממליץ לעשות זאת לאחר בדיקה חוזרת של הרופא המטפל. בהצלחה ד"ר אליה לוינגר

אני חודשיים אחרי ניתוח PRK , הראייה טובה , עדיין משתמש בטיפות סטרואידיות פעמיים ביום לפי המלצה העיניים לא אדומות והכל בסדר , פרט לבעיה אחת מאוד מציקה , לאחר השינה כשאני קם בבוקר יש תחושת צריבה בעיניים עד כדי כך שלפעמים קשה לפקוח את העיניים וזאת עד שאני שם טיפות מלאכותיות ואז זה עובר ובמשך כל היום אין בעיה עד ששוב למחרת שאני קם בבוקר ושוב תחושת צריבה , שם טיפות מלאכותיות וזה עובר , וכך חוזר כל יום , מה הבעיה ? האם זה מוכר ושכיח ? והאם זה יובש כרוני שהתפתח בעקבות הניתוח ? מה הטיפול לכך ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב. ככל הנראה מדובר ביובש. ממליץ לפנות לרופא המטפל ואולי לשקול טיפול בג'ל או משחה שיש לשים לפני השינה בהצלחה ד"ר אליה לוינגר

שלום רב, אני בת 28, בריאה באופן כללי אך סובלת מקוצר ראייה חמור (מספרים מינוס 9 ומינוס 9.5). לפני כשלוש שנים אובחנו אצלי קרעים ברשתית עין שמאל ועברתי ניתוח היפרדות רשתית באופן די חירומי. מאז מקפידה על ביצוע ביקורות והמצב טפו טפו תקין, גם בעין השנייה. שאלתי היא, האם ניתן לבצע ניתוח לייזר לתיקון הראייה לאור מצבי? ידוע לי כי יש מספר שיטות, חדשניות יותר ושמרניות יותר, האם אחת מהן עשויה להתאים לי? או שאף רופא לא יסכים לקחת את הסיכון? תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, ממליץ על בדיקת התאמה כמו כן במקביל אפשר להתייעץ עם הרופא המטפל ברשתית על אופציה להסרת משקפיים. בהצלחה ד"ר אליה לוינגר

שלום. עוד שבוע אני עושה ניתוח לייזר להסרת משקפיים, בעוד כשבועיים אני נוסע לאמסטרדם לשבוע. רציתי לדעת אם יש קשר בין עישון קנאביס לפני או אחרי הניתוח לבין הצלחת הניתוח? תודה מראש אורי

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, כעיקרון קנביס יכול לגרום ליובש בעיניים. ברוב המקרים אין מניעה מלבצע את הניתוח. בהצלחה ד"ר אליה לוינגר

שלום רב, יש לי חשד לגלאוקומה (נמצא לחץ תוך עיני גבוה וכעת אני מאוזן בטיפות תרבתן עם לחץ 20) ובנוסף יש לי מיופיה של בערך מינוס 2.5 ואני חושב שעם קצת צילינדר. אני עם חשד למרפן (מעורבות כרגע רק במערכת השלד ולא בלב ובעיניים-כלומר אין נקע או תזוזה של העדשה). האם אני יכול לעבור הסרת משקפיים בלייזר? או עקב הטיפול בלחץ תוך עיני והחשד לגלאוקומה ומרפן אני נפסל על הסף? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, לא הייתי ממליץ במצב זה ניתוח לייזר להסרת המשקפיים בברכה, ד"ר אורי מלר

שלום רב, כעיקרון קנביס יכול לגרום ליובש בעיניים. ברוב המקרים אין מניעה מלבצע את הניתוח. בברכה, ד"ר אליה לוינגר

05/11/2016 | 18:37 | מאת: עופרי כהן

עשיתי ניתוח לאסיק ועבר כמעט שבועיים אז אפשר כבר לעשות ספורט? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אפשר אפילו היום בברכה, ד"ר אורי מלר

31/10/2016 | 12:57 | מאת: עופרי

היה לי צילינדר של 3 ומספר 1.25 בשתי העיניים ועשיתי לייזר בעיניים ועדיין אני לא רואה טוב זה די מקשה עליי בעבודה זה אמור להשתפר בקרוב? עשיתי לייזר כמעט לפני שבוע

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, עקב הצילינדר הגדול זמן ההחלמה עשוי להיות מעט ארוך יותר. ממליץ המשך מעקב הרופא המטפל. בברכה, ד"ר אליה לוינגר

29/10/2016 | 09:29 | מאת: אנונימית

שלום, אני מחר אמורה לעשות ניתוח להסרת משקפיים ופחות משבועיים אחר כך, ב11/11, אני נוסעת לשבוע לארצות הברית. רציתי לשאול האם ההתנהלות עם הטיפות יקשו עליי במהלך הטיסה והנסיעה ועדיף לי לדחות את הניתוח לאחר הנסיעה או שזה מרווח זמן סביר בין הניתוח לטיסה? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, בד"כ אין בעיה מיוחדת ואני לא מוצא סיבה לדחות מסיבה זו. בהצלחה ד"ר מלר

23/10/2016 | 23:34 | מאת: טל

שלום רב, עברתי ניתוח לייזר להסרת משקפיים לפני כ8 חודשים, ומאז היו לי כבר 4 מקרים שונים של דלקות בעיניים. כמובן מיד הלכתי לרופאת עיניים והיא התאימה לי טיפות עיניים לכל סוג של דלקת(כל פעם שמעתי שם אחר של דלקת, פעם אלרגית פעם אביבית). האם זה תקין מספר הדלקות מאז הניתוח? חייבת לציין שלא אמרו לי על זה מראש לפני.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב. כעיקרון ניתוח להסרת משקפיים לא גורם לדלקות עיניים. קשה לי להעריך מהו הגורם לרגישות שיש בעיניים ויתכן שהדבר מקרי. בכל מקרה אני ממליץ לפנות לבדיקה של הרופא המנתח אם הדלקת תחזור.

שלום רב. כעיקרון ניתוח להסרת משקפיים לא גורם לדלקות עיניים. קשה לי להעריך מהו הגורם לרגישות שיש בעיניים ויתכן שהדבר מקרי. בכל מקרה אני ממליץ לפנות לבדיקה של הרופא המנתח אם הדלקת תחזור.

26/10/2016 | 14:36 | מאת: טל

לא חושבת שזה מקרי כי הדלקות הפיעו כבר 4 פעמים מאז הניתוח.. (הניתוח בוצע לפני חצי שנה)

שלום רב. אני בן 26 מרכיב משקפיי ראיה מגיל קטן בערך 5. אני סובל מיובש בעיניים בגלל תורשה. ויש לי עיורון צבעים אותו גילתי במהלך הגיוס לצבא. כמו כן,בגיל קטן טופלתי על ידי רופאי עיניים עקב בעיית פזילה שהייתה לי כיום איני סובל ממנה. מה שרציתי לשאול הן שני שאלות : 1) האם אני יכול לעבור ניתוח להסרת משקפיים או לא?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, 1. לא סביר שמדובר בעיוורון צבעים. סביר להניח שמדובר בליקוי בראיית צבעים – מצב השכיח בקרב ב- 10% מהגברים ולא מהווה בעיה מיוחדת. 2. התאמה לניתוח לייזר אינה כה פשוטה ולא ניתן להשיב לגבי התאמה לפי נתונים אלה. לצורך קביעת התאמה יש להיבדק פיזית ע"י מנתח לייזר, ולהיבדק ע"י אופטומטריסט וגם לעבור סדרת צילומים ומיפויי קרנית מיוחדים. רק אז ניתן יהיה לקבוע התאמה. כ- 75% נמצאים מתאימים לניתוח, וכ- 25% נמצאים כלא מתאימים. בהצלחה

21/10/2016 | 18:39 | מאת: אהוד

שלום, בעוד שבוע אני אמור לעבור ניתוח לייזר להסרת משקפיים בשיטה לאסק. אחת מהעיניים שלי אדומה, יש שטף דם קטן שעובר במהלך היום ולפעמים חוזר בבוקר לאחר התעוררות משינה. באופן כללי אני לא מרגיש משהו בעין אבל אני חושש שזה לא יהיה דלקת, יש לי את זה כבר מספר ימים ואפילו מעל שבוע. רציתי לשאול אם יש סיכוי שזה ישפיע על הניתוח שלי ואולי אפילו יגרום לדחייתו?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, לא ניתן לנתח עין עם דלקת עיניים. אם מדובר בדלקת ברור שהניתוח יידחה. אם לא מדובר בדלקת אז צריך לבדוק מה הסיבה לאודם. בהצלחה

היי, עברתי אצלכם ניתוח אינטרלאסיק לפני כ3 שנים. הניתוח עבר בהצלחה אבל סובלת מסינוור של השמש גם ביום סגרירי חייבת ללבוש משקפי שמש או שהעיניים נסגרות מעצמן. חשוב לציין כי אני לא מסונוורת בלילה מרמזורים או מכל אור אחר רק מהשמש. מה הסיבה? האם יש פתרון לכך חוץ מלהרכיב משקפי שמש? האם בעקבות הניתוח העין נחלשה? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אין לי הרושם שהעין נחלשה אך קשה לי להעריך את הגורם לסינוור. יש צורך בבדיקת עיניים. בברכה, ד"ר אליה לוינגר.

שלום, מה המספר המקסימלי של קוצר ראייה (מינוס) שניתן לעשות בו ניתוח הסרת משקפיים? בנוסף, ניתן לבצע ניתוח הסרת משקפיים אחרי ניתוח הפרדות רשתית? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, המספר יכול להשתנות והוא תלוי בעובי בקרנית והקמירות שלה. בברכה, ד"ר אליה לוינגר.

13/10/2016 | 22:59 | מאת: מאיר

אני במשך שנה על מספר 2 ובבדיקת התאמה האופטמטריסט אמר שעלה לי ל2 וחצי אבל זה לא נורא. אין סכנה שהמספר יחזור שהוא לא לגמרי יציב? תודה רבה

שלום רב, ההגדרה של מספר יציב הוא חצי מספר בשנה. לצערי לא ניתן להתחייב על כך שהמספר לא יחזור לעולם. בברכה, ד"ר אליה לוינגר.

שלום רב, לפני חודשיים עברתי ניתוח לתיקון ראייה מרחוק בשתי העיניים. בביקורת לפני שבועיים נמצא יובש בשתי העיניים וניתן לי טיפול להקלת היובש. למרות שבדקו ומצאו כי ראייתי 6/6 ישנם עדין הבדלים בראיה בין שתי העיניים, כך שבעין שמאל שנמצא כי היא יבשה יותר מעין ימין ראיתי טוב יותר מקרוב מהעין השנייה .. האם יש לכך הסבר? האם עתיד להשתנות , אם כן מה הצפי?

שלום רב, התייצבות סופית עשויה להמשך מספר חודשים מהניתוח. גם היובש עשוי להעלם ולכן אני ממליץ להמתין בסבלנות להתייצבות. בברכה, ד"ר אורי מלר

10/10/2016 | 18:14 | מאת: רחלי

שלום רב אני חודשיים פלוס אחרי ניתוח PRK ועדיין יש לי הבדלים משמעותיים בין שתי העיניים בעין ימין אני רואה קרוב ל 6/6 ובעין שמאל 6/12 אני משתמשת בויסקוטירס בלוטמקס מתי יורגש שיפור גם בעין שמאל?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, לא ניתן להשיב ללא בדיקה. באופן מאוד כללי ניתן לומר שהחלמה מניתוח זה ממושכת יותר ולא נדיר שכל עין מחלימה בקצב שונה לכן אני מציע להיצמד להמלצות המנתח ואני מקווה שבמהלך הזמן הראיה תתייצב בברכה, ד"ר אורי מלר

שלום רחלי אשמח אם תוכלי לשתף האם המצב השתפר רב תודות

09/10/2016 | 01:17 | מאת: עופרי כהן

אני עדיתי בדיקת התאמה ונמצאתי מתאים אך הרופא אמר שיתכן שיעלה לי קצת המספר והצילינדר ויתכן שאני ירכיב משקפיים אך הקטע הוא שלא הבנתי למה יש לי צילינדר של 3.25 ו2.75 ומספר בשתי העיניים של 1.25 אז בגלל זה? ורשמתי להם שהמספר שלי יציב כבר שנה אני יכול לחכות אם זה בגלל היציבות אם זה לא היה יציב אז הם לא היו נותנים לי לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב. קשה לי להעריך מדוע נאמרו הדברים. בכל מקרה לאחר כל ניתוח להסרת משקפיים יש סיכוי לשינוי וחזרה של המספר. אם המספר יציב הסיכוי לכך יורד אבל לא ב 100 אחוז. בברכה ד"ר אליה לוינגר.

06/10/2016 | 04:04 | מאת: אבי סיסו

האם לאפס עין אחת ובעין השנייה להשאיר מינוס חצי מספר לראיה מקרוב , נחשב מונו ויזן או שההבדל בין שתי העיניים צריך להיות גבוה מחצי מספר ? ידועלי שזה אינדיוידואלי אבל מה בדכ עושים למי שמגיע לעשות לייזר והוא בן 40-45 ולא מעונין במשקפי קריאה לאחר הניתוח , באם בכלל או לדחות את הזמן שצריך משקפי קריאה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב. הפיתרון מאוד פשוט. ממליץ על ביצוע סימולציה עם עדשות מגע למונוויזן ולאחר ניסיון זה להחליט. בברכה ד"ר אליה לוינגר

עברתי לפני שבועיים ניתוח prk והכל עבר סבבה כולל הראיה השתפרה מאוד , הפסקתי לפני שבוע עם האנטיביטוקה ולוקח לפי ההוראות את טיפות הסטרואידים ואת הטיפות המלאכותיות , הבעיה היחידה היא שכל בוקר שאני מתעורר יש תחושת צריבה בעיניים שחולפת לאחר כמה דקות שאני עירני ושם את הטיפות ובמהלך יום אין בעיה עד שהולכים לישון ושוב קמים עם התחושה שחולפת לאחר מספר דקות מהרגע שקמים , האם זהו יובש ? האם זה נורמלי וידוע ואם כן ,מתי פלוס מינוס ז חולף ? או שצריך ללכת לרופא עיניים ליעוץ ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, כן, שכיח מאוד יובש לאחר ניתוחי לייזר ולכן יש להשתמש בדמעות מלאכותיות בצורה נדיבה. בברכה, ד"ר אורי מלר