פורום הסרת משקפיים בלייזר ושיפור הראייה

4981 הודעות
4304 תשובות מומחה

מנהלי פורום הסרת משקפיים בלייזר ושיפור הראייה

11/08/2016 | 20:01 | מאת: ינאי

האם אפשר לעשות ניתוח ליזר לפני גיל 18 (17.11)

בדר"כ לא ניתן לנתח לפני גיל 18 היות והמספר עדיין לא יציב. בגיל 18 בדר"כ המספר מתייצב וניתן לנתח, כמובן לאחר בדיקת התאמה יסודית הקובעת האם אכן נמצאת מתאים. בברכה, ד"ר ישראלי דוד.

שלום יש לי קוצר ראייה מאד גבוה ובעברי עברתי הקפות לייזר והזרקת גז בעקבות קרעים ברשתית כנאה בעקבות לילה של טיסה עם מאמץ בו לא עצמתי עין היתה לי דלקת עיניים במיוחד בעין אחת ( שמאל) שהפכה אדומה - הבנתי שזו הייתה דלקת בלחמית ב- 4 הימים הראשונים ניתן לי ע"י רופא המשפחה טיפות עיניים אנטיביוטיות "טוברקס" ( 2 טיפות ביום) גם בעקבות טעות שעשיתי ( הרכבתי עדשות ביום אחד מן הימים למשך מס שעות) משלא עזרו מספיק הטיפות הנ"ל - הופניתי לרופא עיניים ששינה מינון טוברקס ל3 טיפות ביום ואף הוסיף להן את טיפות העיניים אנטיביוטיות עם סטרואידים " מקסיטרול " 2 טיפות ביום - למשך 4 ימים נוספים. בביקורת אמש נאמר שהדלקת פסקה ושלא ארכיב עדשות מגע ( שחוטאו בתמיסה מיוחדת ע"י אופמטריסט) למשך מס ימים נוספים . הבעיה שכעת יש לי עין אדומה למדי שמאד מאד מפריעה לי מבחינה חזותית . שאלתי : 1. האם כלי הדם בעין אמורים להתכווץ ולהיעלם במהרה ( רופא העיניים העריך שלא) או שעלי לשים טיפות המכווצות את כלי הדם ולהעלימם ? הבנתי שיש טיפות עיניים בשם "אלבלון " המכווצות כלי דם - האם הן הכי אפקטיביות לשם כך ומהן תופעות הלוואי או טיפות אחרות בשם סטילה או ויזין ? מה הכי אפקטיבי ובנוסף בטוח לשימוש ללא תופעות לוואי רציניות ? מה הרע במיעוטו? כי איני מתכוון להשאר במצב של עין אדומה 2. שאלה חשובה מאד נוספת :מאז שהשתמשתי בטיפות יש לי קוצר נשימה - האם זה עשוי להיות קשור לטיפות עיניים אנטיביטיות \אנטיביוטיות עם סטרואידים ? ואם כן זה אמור להשתפר ?( כאמור רק אתמול סיימתי עם הטיפות ) ( עברתי תיקון מסתם מיטראלי לפני 8 חודשים שלא הצליח ומתישהו אמור לעבור תיקון חוזר למרות שחשתי טוב בחודשים האחרונים וללא כדורים מלבד קרדילוק ) ) אודה על תשובה מהירה !!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, כלי הדם הגדושים יעלמו ברגע שהדלקת בלחמית תעלם. אני ממליץ לטפל בדלקת הלחמית על ידי שילוב של טיפות אנטיביוטיקה עם טיפות סטרואידים "זיילט". אלבלון וסטילה לא מומלצים עקב חומר משמר. אין קשר לדעתי בין טיפות אנטיביוטיות או טיפות סטרואידים לקוצר נשימה, אלא אם כן קיימת רגישות ספציפית נדירה לממיס של התרופה. בברכה, פרופסור קרמר ישראל.

08/08/2016 | 21:11 | מאת: הילה

הי עשיתי ניתוח לפני עשור לאחרונה חזר לי קוצר הראיה .רוצה לחזור לעדשות מגע ומגלה קושי. האם יש עדשות שמתאימות ספציפית למקרים כאלה? עם מי עליי להיוועץ

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אני משוכנע כי ניתן להתאים לך עדשות מגע קשות, לגבי רכות אינני בטוח. זה תלוי בקמירות הקרנית לאחר הניתוח. יש להתייעץ עם אופטומטריסט קליני. בברכה, פרופסור קרמר ישראל.

שלום רב האם יש צורך להמתין ביו ניתוח לייזר להסרת משקפיים לבין טיפול בלייזר להרחקת שיער בפנים ובגוף

לקריאה נוספת והעמקה

אם מדובר בטיפול לייזר בשיער הפנים, כדי לחכות לפחות חודש ימים ובזמן הטיפול יש לכסות את העיניים עם מגנים כהים. בברכה, פרופסור קרמר ישראל.

06/08/2016 | 15:32 | מאת: רעות

שלום לפני כשבוע ו3 ימים עברתי ניתוח אינטרטלסיק. כיום רואה טוב וגם בביקורת נאמר לי שהכל תקין. רציתי לשאול האם זה בסדר שלפעמים ממרחק מסויים רואה כתוביות בטלויזיה למשל עם טשטוש/כמו הילה מסביב , ובנוסף כמה זמן לאחר הניתוח חדות הראיה אמורה להתייצב? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, שהתופעות המתוארות בהחלט יתכנו. התייצבות סופית של הראיה יכולה לארוך עד שלשה חודשים מיום הניתוח. בברכה ד"ר דוד ישראלי

04/08/2016 | 10:17 | מאת: חוה

שלום, אני בשנות העשרים שלי. כבר שנים אני מרגישה מדי פעם לחץ חזק בתוך העין. זה כואב והדבר היחיד שאני יכולה לעשות זה ללחוץ בחזרה חזק. אני בריאה בדרך כלל ולחץ הדם תקין עם נטיה לנמוך. בדיקות דם בסדר. האם זה תקין? האם זה סימן לגלאוקומה?

חוה שלום רב, פורום אינו תחליף לבדיקה. אם יש הפרעה כלשהי יש להיבדק. אף רופא לא יכול לתת יעוץ ללא בדיקה. אני ממליץ להיבדק ע"י רופא עניים באזור המגורים לקבלת יעוץ מתאים. בברכה ד"ר אורי מלר.

03/08/2016 | 14:10 | מאת: חן

שלום, עשיתי ניתוח prk+wf לפני שבועיים והעיניים שלי מאד יבשות. האם ניתן להמיר את הטיפות הרטבה שרשמתם לי ב"הילו-קומוד"?

לקריאה נוספת והעמקה

כן, הילוקומוד הן טיפות מצוינות. בהצלחה, ד"ר אורי מלר.

17/07/2016 | 11:18 | מאת: נועה

שלום ד'ר, אני לפני חצי שנה בערך עשיתי אצליכם בדיקת התאמה לליזר וד'ר הירש אמר לי שאני מתאימה לניתוח לאסק- בגלל קרנית דקה, הוא הסביר לי שמרימים את שכבת האפיטל משייפים את הקרנית ואז מחזירים את האפיטל. הבנתי שהכאבים וזמן ההחלמה כמעט כמו PRK .. אני עד עכשיו לא נגשתי לניתוח בגלל הפחד מהכאבים.. עשיתי בדיקות במקומות נוספים וביניהם אצל ד'ר אריאל ונדר ואצלו יש שיטה גם לקרניות דקות ללא כאבים וזמן החלמה קצר מאוד, האם יש גם לכם שיטה דומה לבעלי קרניות דקות? אני מאוד רוצה לעשות אצליכם רק אני לא מסוגלת לניתוח עם כאבים שאחרי.. ואם אין לכם שיטה דומה לזו אשמח לדעת למה לא? הרי אתם מכון מעולה עם מיכשור מאוד מתקדם יש עליכם שם ממש טוב... אשמח מאוד לתשובה..

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב ניתוח prk או lasek הוא ניתוח מצויין ובטוח. לא עומדות בפני הבדיקות שבוצעו לך אך אם נאמר לך שהקרניות דקות סביר להניח שכך הדבר. לא הייתי מתפתה ללכת אחר שיטות הרפתקניות. אין דבר כזה שיטה שמבוצעת עי רופא אחד. הרבה יותר בטוח לבחור בניתוח מוכח ומקובל עי מספר רב של רופאים ברחבי העולם ו prk או lasek הם שני ניתוחים כאלה השכיחים, ומקובלים ברחבי העולם וגם בארץ. גם אם מדובר בהחלמה איטית יותר הבטיחות מעל הכל. כך אני מאמין ואת המסר הזה אני משתדל להעביר גם למטופלים שלי. בהצלחה

שלום אני בן 35 וסובל מרוחק ראיה עם מספר 11 מלידה רציתי לדעת אם ישנה אפשרות לניתוח לייזר להסרת משקפיים או שרק השתלת עדשה תוך עינית אפשרית. בנוסף אמרו לי שלא כדאי לי לעשות ניתוח השתלה לפני גיל 45 בגלל זוקן ראיה עתידי, האם זה נכון? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלומי שלום רב. לצערי במספרים אלה לא ניתן לבצע ניתוח לייזר. לגבי התזמון יתכן והאמת נמצאת באמצע מאחר והיום יש עדשות מולטיפוקאליות שיכולות לתת פיתרון גם לזוקן ראיה. בברכה, ד"ר אליה לוינגר.

14/07/2016 | 21:27 | מאת: שלומי

קודם כל תודה ד"ר על תשובתך אם הבנתי אותך נכון לגבי התזמון.. אתה אומר שאני יכול לעשות בגילי השתלה של עדשות מולטיפוקליות וזה יתן מענה גם לזוקן ראיה עתידי? כלומר אין צורך לחכות לגיל 45?

שלום רב, אני חייל משוחרר, נמצאתי מתאים לעבור ניתוח בשתי השיטות PRK או LASIK. אני נוטה יותר לכיוון ה-PRK מכיוון שהוסבר לי ש-PRK מעט יותר בטוח. יש לי כמה שאלות: 1. הדבר שאני חושש ממנו זה תופעות לוואי כרוניות שילוו אותי במשך שנים (כמה חודשים זה שטויות) כגון - סינוור, ראיית לילה חלשה, יובש בעיניים וכו'.. מה הסיכוי שתופעות אלה יופיעו ומה הסיכוי שלא יחלפו? הערכה גסה כמובן 2. האם יש חסרונות נוספים לניתוח שהם ארוכי טווח? למשל - האם אוכל לעבור ניתוח קטרקט בגיל מבוגר אחרי ניתוח PRK?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, קשה לי להעריך רק על פי הנתונים שציינת. בעוד מספר ימים תהיה ביקורת נוספת וניתן לשאול ולהוועץ עם הרופא המטפל. בברכה, ד"ר אליה לוינגר

29/06/2016 | 18:52 | מאת: אנונימי

עברתי ניתוח אינטראלאזיק לפני 3 ימים. אחרי ביקורת אופטומטריסט התוצאות היו: עין שמאל 6/20 עין ימין 6/7 אציין שאיני רואה טוב כששתי העיניים פקוחות, עליי לעצום את עין שמאל כדי לראות בחוץ בבירור מס' של קווי אוטובוס, שלטים וכדו'. כשאני מנסה לראות בשתי העיניים יחד לפעמים אני מקבל כאבי ראש, ואני חייב לסגור את עין שמאל כדי להתמקד. האם עליי לעבור ניתוח נוסף בעין שמאל? ומה משמעות תוצאות הבדיקה של האופטימטריסט? האם הראייה בעין שמאל עוד יכולה להשתפר?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, קשה לי להעריך רק על פי הנתונים שציינת. בעוד מספר ימים תהיה ביקורת נוספת וניתן לשאול ולהוועץ עם הרופא המטפל. בברכה, ד"ר אליה לוינגר

29/06/2016 | 07:09 | מאת: הילה

היי, עברתי לפני יומיים ניתוח אינטרלאסיק. 1. אחרי הניתוח הופיע לי שטף דם רק בעין שמאל, בחלק הלבן של העין. האם צריך לפנות לרופא לפני הביקורת שנקבעה לי לשבוע אחרי הניתוח? או שאפשר להמתין? 2. האם זה תקין שעברו יומיים ואני עדיין לא רואה טוב? אני מרגישה כאילו אני צריכה משקפיים. . 3. האם מותר לנקות את הריסים בחומר כלשהו? ואם כן, במה? העין שלי צוברת לכלוכים של קורי שינה ולכלוכים מטיפות העיניים (לפעמים אני מפספסת בניסיון הראשון והטיפה נופלת על הריסים, ואחרי שהיא מתייבשת היא מתקשה לכדי לכלוך)? אני חוששת שאני מזהמת את איזור הניתוח בשל הלכלוכים הללו. אודה לתשובתכם.

29/06/2016 | 07:11 | מאת: הילה

היה לי מס' 6- ו-5- בעיניים.

שלום רב, התופעות של הדימום והשינויים בראיה הן תופעות שכיחות לאחר הניתוח. ניתן לנקות את הריסים עם מים רתוחים שהתקררו וגסה נקיה. בברכה, ד"ר אליה לוינגר

עשיתי בדיקות אצל אופטימטריס חיצוני קרוב לחודשיים לאחר הניתוח ויש לי חצי מספר בעין אחת עם חצי צלינדר ובעין השניה רבע מספר עם 1 צילינדר לפני הניתוח היה לי מספר קרוב ל5 עם שתיים וחצי צלינדר השאלה אם הצילינדר אמור להשתפר במשך הזמן או שניצטרך תיקון בעתיד או שבצלינדר אין מה לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, גם לאחר חודשיים יש אפשרות לשינוי במיספר ושינוי בצילינדר. אני ממליץ להמתין עוד קצת ובהמשך לפנות לביקורת רופא מנתח. בהצלחה, ד"ר מלר אורי.

26/06/2016 | 14:03 | מאת: דניאלה

שלום דר אני חודשים וחצי אחרי ניתוח לאסיק בעינים.(המספרים שהיו לי הם 3 ו2.75 עם חצי צילינדר בעין אחת) הרופא שניתח אותי אמר שיש לי עכשיו חצי מספר ןלבוא לביקורת עוד חצי שנה. שאלתי היא האם המספר יכול לרדת עוד חצי שנה? מעולם לא שמעתי על מספר שנעלם. בנוסף, בלילה אני עדיין לא רואה טוב כצעטז בכלל לא. בנוסף עוד שאלה. היוםהשתפזתי ונחשפתי לשמש כשעה. האם יש איסור להיחשף לשמש לאחר הניתוח? הייתי ללא משקפי שמש תודה על המענה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, כעיקרון יש אפשרות לשינוי במספר. שארית של חצי מספר לא אמורה להשפיע על הראיה. לגבי הראיה בלילה היא אמורה להשתפר בהמשך. אין בעיה עם שיזוף של שעה. בהצלחה, ד"ר אורי מלר.

24/06/2016 | 18:20 | מאת: רעות

לפני חודשיים עברתי ניתוח לייזר בעיניים ואני עדיין סובלת מיובש יחסית חמור בעיניים. האם זה נורמלי שלאחר חודשיים עדיין יש יובש? ותוך כמה זמן לאחר הניתוח זה אמור לעבור?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, יובש לאחר כחודשיים מהניתוח עדיין אפשרי. אם הוא חמור אני ממליץ לפנות להמשך בדיקה ומעקב של הרופא המטפל. בהצלחה, ד"ר מלר אורי.

21/06/2016 | 11:12 | מאת: אבירן

שאלתי אותך פה(2-3 פרסומים למטה) לגבי הבעיות שלי עם הצילינדר והחשש שהניתוח לא יפתור לי את הבעיה ורשמת לי שלא בטוח שההילות והקרני אור וכל מה שמסביב יפתר בגלל שגם אם תיקון אני רואה ככה. שכחתי לציין שמעולם לא הרכבתי משקפיים/עדשות, לכן מה שאני מתאר זה ללא תיקון. שהלכתי לבדיקה בקר ראיתי מצויין בבדיקה עם התיקון ולמרות כל הבעיות שיש לי הרופא אמר שב2 העיניים אני רואה 6/6 ורק שבודקים כל אחד בנפרד יש בעיה. בכל מקרה החדות ראייה מפריעה לי הרבה פחות מאשר התסמינים של הצילינדר שגורמים לכאבי ראש. אז מה אומר דוקטור? הניתוח יעיל עבורי?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, על מנת להשיב בצורה מלאה ומקצועית, דרושה בדיקה מקיפה כולל מיפויי קרנית, אופטומטריסט ובדיקת העיניים. אם הנתונים טובים, סיכויי ההצלחה טובים בהצלחה, ד"ר אורי מלר.

שלום רב, על מנת להשיב בצורה מלאה ומקצועית, דרושה בדיקה מקיפה כולל מיפויי קרנית, אופטומטריסט ובדיקת העיניים. אם הנתונים טובים, סיכויי ההצלחה טובים בהצלחה, ד"ר אורי מלר.

שלום דוקטור אתה יכול לתת כמה דוגמאות שגורמים למאמץ העניים שבסופו של דבר יכולים לגרום לירידה במספר?כמובן כדי להשמר מהם שאלה שניה אנשים מגיל 45 ומעלה שעושים ניתוח לייזר האם בתווך של 10 שנים יש סבירות גבוהה שהמספר יכול לרדת קצת מה הסטטיסטיקה אומרת?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, המאמץ היחידי שעולה בדעתי הוא במטופל מעל גיל 40 עם קושי בראיה לקרוב שמנסה ללא משקפי קריאה לקרוא. הדבר יכול לגרום לתחושת לחץ וכאב בעיניים. ללא קשר לגיל המספר יכול להשתנות אין לי סטטיסטיקה בעניין. תודה ויום טוב, ד"ר אליה לוינגר

20/06/2016 | 09:53 | מאת: משה

מה לגבי ישיבה מרובה מול מסך מחשב האם זה גם משפיע לרעה? ועוד שאלה בחנויות באג מוכרים משקפיים מיוחדים נגד קרינה של מסכי מחשב האם ידוע לך על זה האם זה יכול לעזור? תודה

שלום דוקטור בהמשך לשאלה ששאלתי אם ניתן לעשות ניתוח חוזר כדי להחזיר את הקרוב אז אמרתה כעיקרון הדבר אפשרי אבל מדובר בעוד ניתוח עם ההשלכות שלו ותופעות הלוואי. למה אתה תתכוון עם ההשלכות שלו ולמה הכוונה תופעות לוואי? עוד שאלה אם הפלוס הוא 2 לאיזה מספר מינוס צריך להוריד את העיניים בערך אם עושים ניתוח כזה כמה זמן צריך לחכות מהניתוח הראשון? ורציתי לתקן את הגיל שהוא קרוב ל50 דוקטור אני מודה לך מאוד אם תוכל לענות לי בבקשה

משה שלום, נתחיל מהסוף. לא ניתן לחזור בזמן הקרוב על הטיפול עם wavefront. יש פרמטרים רבים לבצע אותו ומצד שני יש גם פרמטרים בהם הטיפול לא הכרחי. אני חושב שהסינוורים יחלפו עם הזמן מאחר ואת זמן קצר מידי אחרי הניתוח (למרות שעבר חודש). בברכה, ד"ר אליה לוינגר

אתה עניתה לי את התשובה של מיכל בטעות לשאלה שלי אני שאלתי משהו אחר

התכוונתי שטכנית הדבר אפשרי אבל לא ככ מקובל מכיוון שנחזיר את קוצר הראיה והדבר יפגע בראיה למרחק. בברכה, ד"ר אורי מלר

10/06/2016 | 17:47 | מאת: מיכל

שלום, עשיתי ניתוח לייזר trans prk לפני חודש וחצי ללא wavefront. המספר שלי היה 3 בשתי העיינים ועובי קרנית 580. אני סובלת מסינוורים מאור ביום ובלילה. הבנתי שwavefront מונע את הסינוורים האלו. האם ניתן לעשות אותו אחרי שכבר עשיתי את הניתוח לייזר? ומאלו סיבות לא עושים ניתוח לייזר עם wavefront? תודה רבה, מיכל

לקריאה נוספת והעמקה

מיכל שלום, נתחיל מהסוף. לא ניתן לחזור בזמן הקרוב על הטיפול עם wavefront. יש פרמטרים רבים לבצע אותו ומצד שני יש גם פרמטרים בהם הטיפול לא הכרחי. אני חושב שהסינוורים יחלפו עם הזמן מאחר ואת זמן קצר מידי אחרי הניתוח (למרות שעבר חודש). בברכה, ד"ר אליה לוינגר

שלום. 10 שנים אחרי PRK בשתי העיניים במכון בכיר (לא בעיניים) בארץ אני עדיין סובל מכפל ראייה, ghosting, starbursts וראיית לילה מטושטשת. יצרתי קשר עם מומחה בינ"ל בנורבגיה העוסק בתיקון הפרעות אלו בשיטת IVIS,נאמר לי: "Your Orbscan images show decentered corneal optics that explain your HOAs. The problems are your large pupils " אני מבין על מה מדובר אבל מתקשה למצוא רופא מטפל בישראל. מומחה לקרנית של קופת חולים מכבי אמר לי לחזור לרופא המנתח, עשיתי זאת אך הוא מתכחש לזה שיש בעיה, מקטין ראש כאילו תופעות אלו לא קיימות ומדבר אלי בזלזול רב, אני לא מנסה לתבוע או להתלונן אלא רק לקבל עזרה עבור מצב זה שבו איכות חיי בלתי נסבלת ואין מי שרוצה לטפל. נוירואופטלמולוג לא מצא שום בעיה אחרת היכולה לגרום לתופעות אלו. גודל ה"הילות" וכפל הראייה מחמיר ככל שהאישון מתרחב ואינו קיים כלל בחוץ באור יום חזק. אף אחת מתופעות אלו לא היו לפני הניתוח. כיום מרכיב משקפיים כי המספר חזר לפני כמה שנים(מה שלא מטריד אותי). איפה אפשר למצוא רופא שמוכן לטפל בבעיות קרנית אלו שנגרמו כתוצאה מדיסנטרציה של השטח האופטי, אישונים גדולים ומספר גבוה לפני הניתוח ? אני מוכן לנסות מכון אחר להסרת משקפיים אבל אני לא מחפש לתקן את המספר שנשאר אז איני יודע אם יש פה התאמה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב אני מסכים שהמקום להתייעץ הוא רופא קרנית שגם מבצע ניתוחי לייזר. הפורום אינו המקום להתייעץ בדברים כה ספציפיים. עם כל הכבוד למומחה מחול, אין ממש מה לעשות עם המשפט שהוא כתב. HOA's גבוהים תמיד נמצאים לאחר תיקון לייזר של מספרים גבוהים. אין בזה חדש. כמו כן אין ממש טיפול להילות. יש טיפול למספרים בלבד. לגבי האישונים הרחבים- בגיל צעיר האישונים רחבים יותר. עם הגיל קוטר האישונים יפחת ולכן יש סיכוי טוב שגם ההפרעות יעלמו. חלק קטן נשאר עדיין עם הילות וסינוורים בעיקר במספרים הגבוהים בברכה, דר אורי מלר מומחה ברפואת עיניים ניתוחי לייזר וקטרקט

06/06/2016 | 10:05 | מאת: אבירן

אמרת שבגלל שיש לי הילות ומתיחות בראייה ביום ובלילה יש סבירות גבוהה שזה ימשיך לאחר הניתוח. אז בעצם מה עשיתי פה? אני עושה את הניתוח בשביל להיפטר מהדבר הזה, חוץ מזה אין לי בעיות אחרות(חצי מספר בעין ימין וכלום בשמאל). ההילות והמתיחות נוצרות כתוצאה מהצילינדר -1.5 שאתם כביכול מתקנים לי בניתוח. תסביר לו בבקשה, תודה

06/06/2016 | 10:52 | מאת: אבירן

שאני אומר הילות ומתיחות אני מתכוון שנגיד אני מסתכל על נקודת אור, משהו בוהק או נגיד משהו לבן על גבי שחור אני רואה כמו קרני אור נמתחים מהנקודה באמצע ויוצרים כמו צל כזה, ממש כמו שיש עם הכתוביות בטלויזיה. פעם שהצילינדר היה נמוך יותר זה היה רק בלילה אבל בשנתיים האחרונות הוא גדל ובגלל זה הקווים שנמתחים חזקים יותר ומופיעים לפעמים גם ביום שאני במקומות עם אור מלאכותי או במקומות חשוכים. זה הרי התופעה של צילינדר לא?

שלום רב, הכוונה היתה שמאחר ועם תיקון כפי שציינת עדיין יש לך סינוורים והילות יש אפשרות סבירה שגם לאחר הניתוח אתה עשוי לבסול מתופעות אלה.

05/06/2016 | 21:48 | מאת: משה

שלום דוקטור השאלה שלי אם אחד עשה ניתוח לייזר מעל גיל 40 לרחוק ואז לקרוב הראיה נחלשה האם יש מצב שאפשר להחזיר לו את הקרוב על חשבון הרחוק מכיוון שהוא לא מסתדר עם זה או שזה אבוד עולמית ?השאלה היא כללית וכמובן לא תופסת לכל אדם אך רק רציתי לדעת שאם בכלל יש דבר כזה ברפואה או שאין חזרה יותר? ואם כן ניתן לעשות האם הסיכויים קלושים שזה יצליח?

שלום רב, כעיקרון הדבר אפשרי אבל מדובר בעוד ניתוח עם ההשלכות שלו ותופעות הלוואי.

04/06/2016 | 16:00 | מאת: מיכל

שלום, עברתי ניתוח trans pkr לפני חודש וחצי ומאז אני סובלת מסינוורים ביום ובלילה מאור שמש, אור לבן, אור מחשב ועוד.. אני רואה טוב לרחוק וקרוב. יש לי בעיה אחת שאני רואה מטושטש את השעון במימר של yes שהוא בצבע תכלת (אור ניאון) ואת הכתוביות בטלויזיה אני רואה מצויין, גם אורות ניאון אני רואה לא טוב. אני מתוסכלת שאני לא מצליחה לראות את השעון. ראיתי לדעת ממה נובעת הבעיה הזאת? ואם זה דבר זמני? בביקורת אמרו לי שחסר לי מספר לראיית 6/6. המספר שלי היה 3 בשתי העיניים. תודה רבה, מיכל.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב אני ממליץ לחזור לרופא המנתח לקבלת המלצות ספציפיות. לא ניתן ליעץ ללא בדיקה. בברכה, ד"ר אורי מלר

01/06/2016 | 17:30 | מאת: הרואה

אהלן, רציתי לדעת האם ישנו איסור על עישון סמים קלים כגון מריחואנה וחשיש כמספר ימים לאחר הניתוח (הרי סמים יוצרים אדמומיות בעיניים למשל - אולי זה שילוב בעייתי?). תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, מכיוון שסמים אינם חוקיים בישראל אני לא יכול לצאת בהמלצה בנושא זה. בברכה, ד"ר אורי מלר

31/05/2016 | 14:59 | מאת: ליאן

שלום דר עשיתי ניתוח לאסיק בשתי העינים לפני כחודש וחצי. (המספרים שלי היו 3 ו2.5) הרגשתי שהראיה לא מספיק טובה. כלומר אני רואה טוב אך למרחוק אני רואה מטושטש. חזרתי למרפאה בה בצעתי את הניתוח והפרופסור אמר שיש לי חצי מספר. וטען שאחזוכ עוד כחצי שנה לביקורת. השאלה שלי האם הראייה יכולה להשתפר? בחיים לא שמעתי על מספר שנעלם. אני מפחדת שבצעתי את הניתוח מוקדם מדי. אני בת 21 ולהבנתי המספרים עולים בגליאים הללו. האם לדעתך הראייה שלי יכולה להשתפר? האםשמעת על מקרים כאלו? תודה מראש ליאן

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב חודש וחצי אינו זמן מספיק לתוצאה סופית ולכן אני ממליץ להמתין בסבלנות כפי שהמנתח שלך המליץ. בברכה, ד"ר אורי מלר

31/05/2016 | 10:43 | מאת: אבירן

שלום דוקטור, אני בן 22 והראייה אצלי הדרדרה מגיל 16 בערך, בעיקר הצילינדר. הייתי בבדיקה במכון קר ונמצאתי מתאים לכל הניתוחים, הקרנית 580 והמספרים הם: עין ימין: -1.5 צילינידר ו0.5 מספר עין שמאל: -1.5 צילינדר בלי מספר

31/05/2016 | 10:53 | מאת: אבירן

במשך כל השנים מה שהפריע לי זה ההילות והקרני אור הנמתחים בעיקר בלילה ובשנה האחרונה גם ביום. עושה לי כאבי ראש נוראיים. כמה שאלות ברשותך: -לפי הנתונים, איזה סוג ניתוח הכי מומלץ בשבילי היות והדבר שהכי מטריד אותי זה כל מה שקשור להילות,קרני אור, ראייה לא מפוקסת(אני מסתכל על נקודת אור לדוגמא של הטלויזיה ורואה אותה מתוחה עם הילה) -הבנתי שלפעמים יש נסיגה של הראייה- במידה ולא היה לי מספר , רק צילינדר יכול להיות שכתוצאה מהניתוח אחרי כמה זמן יתחיל לי מספר? -הרופא בקר אמר שצילינדר לרוב לא משתנה אחרי גיל מסויים ולא יחזור לי לאחר הניתוח בשונה ממספר שכן לפעמים חוזר, ככה שאין מה לדאוג. זה נכון? -לא כל כך התרשמתי מקר למרות המחיר המצוין. הבנתי שעיניים הכי יקרים אבל גם הכי טובים, ושזה מגיע לעינים אין לזה מחיר. מי המנתח באזור תל אביב-חולון- ראשון והאם הוא טוב?

שלום רב, ראשית אני לא נוהג להמליץ על מנתח. אבל מאחר ויש לך הילות וסינוורים גם ביום יש סבירות גבוה שהמצב ימשך גם לאחר הניתוח. בכל מקרה אני ממליץ על בדיקת התאמה שלאחריה ניתן לקבוע איזה סוג ניוח מתאים לך.

29/05/2016 | 09:30 | מאת: משה

סליחה שאני שואל שוב גם החלמה של 3 או 4 חודשים זה נחשב סביר לשיטת השיוף? חשוב לי לדעת האם הראיה לקרוב גם אמורה להשתפר עד גבול מסויים כי כרגע הקרוב שלי ממש מפחיד וזה מכניס אותי לחרדות תודה מראש דוקטור

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, החלמה היא דבר מאוד אינדיבידואלי. לעיתים החלמה אורכת גם מספר חודשים. לגבי הקרוב – אם טרם הניתוח היה קוצר ראיה – בניתוח קוצר הראיה תוקן והראיה למרחק הששתפרה. ברור שאם לא קיים יותר קוצר ראיה, גם הראיה לקרוב השתנתה. בברכה , ד"ר אורי מלר

31/05/2016 | 22:49 | מאת: משה

מה שהאתה אומר שאם לא קיים קוצר ראייה אחרי הניתוח אז גם הראייה לקרוב השתנתה אני רק רוצה להבין אם יש החלמה במשך זמן מסויים לראיה מרחוק האם הראיה לקרוב לא תתחדד קצת?כי יש כמה אנשים שעשו את הניתוח הזה ואמרו לי שהם לא יכלו לקרוא במשך כמה חודשים ורק אחר כך זה השתפר להם והיום הם יכולים לקרוא ממש טוב אפילו בלי משקפי קריאה ואני לא מדבר על גלאים צעירים כמו בני עשרים.

אני משתמשת בעשות מגע מולט פוקל ולאחרונה שמתי לב שעין אחת רואה מעולה ללא משקפיים והעיין השניה חלה הטבה. האם זה מסמן משהו? היה לי מספר 3.5 בקריאה (פלוס) וגם לרחוק השתמשתי ב 2 פלוס ועכשיו עין אחת רואה נהדר, (אני בת 58*

שלום רב, לא ממש הבנתי את השאלה וגם לא ברור לי מה בדיוק הבעיה אבל בכל אופן לא ניתן להשיב. אני ממליץ תחילה להיבדק ע"י אופטומטריסט ולפי הצורך גם ע"י רופא עיניים בברכה ד"ר אורי מלר

23/05/2016 | 16:25 | מאת: משה

אם עושים ניתוח שיוף לרחוק בשני העיניים ויש בעיה לראיה מקרוב האם ניתן לעשות ניתוח חוזר להחזיר את שני העיניים למינוס קטן כדי לשפר את הראיה לקרוב? שאלה שניה מי שעובד עבודה מרובה עם זכוכית מגדלת בשני העיניים כמו הלופה האם ניתוח לקרוב ורחוק מונוויזן יכול להפריע מתי שמשתמשים בלופה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, הפיתרון מאוד פשוט, ניתן לבצע סימולציה (הדמיה) עם הרכבת עדשות מגע ולראות/להרגיש כיצד הדבר עם מונוויזן ועבודה עם לופה. בברכה, ד"ר אליה לוינגר

עשיתי ניתוח בשיטת השיוף אחרי 3 שבועות המצב לרחוק קצת יציב עדיין לא 100 אחוז יש עליות וירידות אך הראיה לקרוב לא טובה אני לא רואה טוב האם הראיה לקרוב גם תתחדד במשך הזמן כמו הרחוק?אם זה יקח אפילו כמה חודשים האם זה סביר?הגיל שלי 50 הרופא אמר לי שאני יכול להעזר בנתיים במשקפי קריאה פשוטות לא צריך לקנות כרגע משקפיים יקרות האם השימוש במשקפי קריאה יכול לעכב את ההחלמה לקרוב? ולמה ההחלמה בשיטת השיוף לוקח הרבה זמן? מקווה שתענו לי

שלום רב, לצערי זהו מהלך הריפוי של השיטה הזו. משקפי קריאה לא יגרמו לשום נזק. בהצלחה וסבלנות. בברכה, ד"ר אליה לוינגר

26/05/2016 | 19:02 | מאת: משה

סליחה שאני שואל שוב גם החלמה של 3 או 4 חודשים זה נחשב סביר לשיטת השיוף? חשוב לי לדעת האם הראיה לקרוב גם אמורה להשתפר עד גבול מסויים כי כרגע הקרוב שלי ממש מפחיד וזה מכניס אותי לחרדות תודה מראש דוקטור

21/05/2016 | 20:51 | מאת: אמא דואגת

שלום, בתי עברה ניתוח לסק ביום רביעי והכל התנהל כפי שהוסבר לנו עד שהיום, בשבת לקראת הערב, פתאום הפכה הראיה עכורה. יש לבתי חשש שאולי העדשה הטיפולית זזה ממקומה. האם יש מקום לדאגה? תודה

שלום רב, לא ניתן להשיב ללא בדיקה. רוב הסיכויים שמדובר בהצטברות חומרי פירוד תאים מאחורי העדשה ולאחר הוצאה זה יוסר. אם יש ספק יש להיבדק בהצלחה ד"ר מלר.

שלום רב, לא ניתן להשיב ללא בדיקה. רוב הסיכויים שמדובר בהצטברות חומרי פירוד תאים מאחורי העדשה ולאחר הוצאה זה יוסר. אם יש ספק יש להיבדק. בברכה, ד"ר אורי מלר

21/05/2016 | 10:31 | מאת: מיכל

שלום, אני עברתי ניתוח trans pkr לפני חודש. מכתחילה הייתה לי תופעת לוואי של סינוור בשמש, אור, מחשב ופלאפון. במחשב אני לא רואה באופן אחיד אלא כשברי אור כתוצאה מהסינוור. קראתי שיש מקרים שהסינוור לא עובר שנשאר קבוע. האם יש לי סיבה לדאוג? האם זה לא יעבור לי? האם כן עובר אז תוך כמה זמן? האם ניתן לעשות תיקון לבעיה הזאת? תודה רבה, מיכל

לקריאה נוספת והעמקה

מיכל שלום רב, התופעות שכיחות בשבועות והחודשים הראשונים ולבסוף בד"כ עוברות. סינוור קבוע שאינו חולף זה מצב שאינו שכיח בהצלחה ד"ר אורי מלר.

מיכל שלום, התופעות שכיחות בשבועות והחודשים הראשונים ולבסוף בד"כ עוברות. סינוור קבוע שאינו חולף זה מצב שאינו שכיח. בהצלחה. בברכה, ד"ר אורי מלר

20/05/2016 | 04:21 | מאת: אבי

שלום לאחר ניתוח לייזר העיניים דומעות כל הזמן והבן לא יכול לפתוח העפעפיים ולא מצליח לישון

אבי שלום רב, מדובר בתופעות שכיחות שחולפות לאחר מספר ימים-שבועות בהצלחה ד"ר אורי מלר.

אבי שלום, אבי שלום רב, מדובר בתופעות שכיחות שחולפות לאחר מספר ימים-שבועות בברכה, ד"ר אורי מלר

אבי שלום, אבי שלום רב, מדובר בתופעות שכיחות שחולפות לאחר מספר ימים-שבועות בברכה, ד"ר אורי מלר

19/05/2016 | 16:41 | מאת: אבי

שלום, יש לי קרנית דקה 480 מיקרון. רציתי לדעת האם אפשר לבצע ניתוח להסרת משקפיים, המספר שלי מינוס אחד. האם לא בעייתי להישאר לאחר הניתוח עם קרנית יותר דקה ממה שיש לי כרגע?

לקריאה נוספת והעמקה

אבי שלום רב, במיספר נמוך של מינוס 1 וקרנית דקה מהממוצע ניתן לבצע ניתוח לייזר מסוג LASEK או PRK במידה ושאר הפרמטרים תקינים בהצלחה ד"ר אורי מלר.

אבי שלום, במיספר נמוך של מינוס 1 וקרנית דקה מהממוצע ניתן לבצע ניתוח לייזר מסוג LASEK או PRK במידה ושאר הפרמטרים תקינים. בברכה, ד"ר אורי מלר

שלום מזה כמה חודשים סבלתי מעין אדומה (עין אחת-שמאל). חודשיים טופלתי בטיפות לאלרגיה- רלסטט, כיוון שהרכבתי 6 שנים עדשות מגע רכות סיליקון הידרוג'ל חודשיות. טיפות רלסטט לא עזרו והגעתי לחוו"ד נוספת ונשלחתי לצילום US לבדיקת חשד לאפיסקלריטיס - תוצאת הפענוח היא: תחת הסעיף לובן העין (סקלרה) נכתב: לא הודגם עיבוי הסקלירה או הרחבה של חלל הסוב טנון. לסיכום: ללא סימני פסיקלריטיס. אז כנראה מדובר במשהו פשוט יותר? כעת אני חודש מטופל בטיפות NEVANAC + כדורים INDOVIS ו- FAMOTIDINE. עברו כ10 ימים מתחילת הטיפול וכבר האודם פחת משמעותית. שאלתי היא האם מניסיונכם ולדעתם יש אפשרות בגדול לחזור לשימוש בעדשות מגע חודשיות (או אפילו יומיות) ובעתיד אף לבצע ניתוח לייזר להסרת משקפיים לאחר שיעבור האודם והדלקת/אלרגיה, מה שזה לא יהיה??

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, בהמשך ככל הנראה תהיה אפשרות לחזור ולהרכיב עדשות אך יש צורך להוועץ על כך עם הרופא המטפל.

14/05/2016 | 19:38 | מאת: רעות

שלום, אני שבועיים וחצי לאחר ניתוח לסאק בעיניים, האם מותר להשתמש במגבונים סטריליים לעיניים? תודה

שלום רב, בהחלט אין שום בעיה

האם אחרי ניתוח הסרת משקפחים, יתכן שנגרמה צניחת עפעפיים??? כי כולם מעירים לי שאני נראית פתאום עייפה ועצובה. ואכן העיניים נראות נורא

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, הדבר אפשרי וגם יכול להיות מושפע מהטיפול בטיפות.

רציתי לדעת מדוע אצלכם גובים תשלום לצורך בדיקה ויעוץ. ? אני רוצה לשמוע את חוות דעתכם הרפואית גם.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אנו לא מבצעים חוות דעת רפואיות אלא ייעוצים רפואיים בלבד. ייעוץ רפואי אורך זמן רב וכרוך בבדיקות רפאויות רבות ובסופם שיחה והמלצת רופא להמשך טיפול, ולכן אנו גובים על כך עלות. במידה ותהיי מעוניינת בייעוץ את מוזמנת ליצור עימנו קשר. בהצלחה, "עיניים" המרכז הרפואי

09/05/2016 | 11:57 | מאת: TB

המספר שלי הוא מינוס 4 ,האם אפשר לעשות ניתוח עיניים להסרת משקפים? אין בעיה בריאותית תודה ויום טוב

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, מירב הסיכויים שניתן לעבור ניתוח אך על מנת לדעת באופן מובהק יותר יש לבצע בדיקת התאמה בה יבדקו כל הפרמטרים. בהצלחה

09/05/2016 | 08:03 | מאת: רעות

שלום, עברתי לפני שבועיים ניתוח לסאק בעיניים, אתמול הוצאתי בעין ימין את העדשה הטיפולית ואני סובלת מיובש מטורף ותחושת כאילו יש לי גורם זר בעין. זה נורמלי ? כי אני לא בקושי מצליחה לפתוח את העין והיא אדומה. תודהעו

שלום, אם יש בעיה מסוג זה, אני ממליץ להיבדק אצל הרופא המנתח או רופא אחר במכון על מנת לראות שההחלמה בקצב הנכון

05/05/2016 | 15:51 | מאת: מירב

שלום, אני בת 45 עם מספר נמוך (1.5 - / -2-). שוקלת לעשות ניתוח להסרת המשקפיים והייתי רוצה לקבל נתונים על אחוז אי ההצלחות של הניתוח. אי הצלחה מבחינתי זה לצאת קרחת מכאן ומכאן: לצאת מהניתוח עם עיניים יבשות ואדומות באופן קבוע (או תופעות קשות יותר) ובנוסף, שאזדקק למשקפיים שוב. תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב שיעור ההצלחה בניתוחי אלה גבוה מאוד. מירב הסיכויים שלא יהיה צורך במשקפיים למרחק ואחוז הסיבוכים נמוך ביותר. רק לאחר בדיקת התאמה ניתן להעריך בצורה מדוייקת יותר בהצלחה

30/04/2016 | 22:20 | מאת: אנה

שלום, ב 20/4 עשיתי ניתוח לאסק שיוף והיתי 5 ימים עם עדשות טיפוליות. אחרי הוצאת העדשות אני ראיתי בשתי העיניים בסדר, הריאה היתה יחבית טובה. אחרי כמה ימים אני התחלתי להרגיש שבעין ימין אני רואה פחות טוב מאשר בעין שמואל. כאילו משהו מפריעה לי בעין ימין ובגלל זה הראיה שלי פחות טובה. בעין ימין הכל כמעט מטושטש. האם זה תקין? או להתקשר לרופא? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, במידה ויש הידרדרות בראיה אני ממליץ לשקול לפנות לרופא המטפל. בברכה ד"ר אליה לוינגר

29/04/2016 | 09:32 | מאת: מרדכי

שלום רב, 1. לפני 6 שנים (בגיל 22) עברתי בהצלחה ניתוח לייזר שתיקן את ראייתי בשתי העיניים ל-6/6. בשנה האחרונה אני חש שראייתי בעין שמאל השתבשה ואני רואה מטושטש. בדקתי את העניין, ואכן עין זו איבדה חלק מראייתה ונאמר לי שהיא עומדת על 6/5 עם צילינדר מסוים. יש מרחק מסוים של חצי מטר (למשל ממסך המחשב) שממנו אני מתקשה ממש לראות וצריך להגדיל את הכתב. אני רואה עכור וכאילו עם כתמים שחורים שמפריעים לבהירות ומשגעים אותי. זה גורם לי לרצות לשטוף את העיניים, אך גם זה לא עוזר. תופעה כזו מוכרת? 2. כשניגשתי לבדוק את העניין לפני שבועיים, הרופא שניתח אותי ב-Care אמנם לא ראה אותי, אך האופטומטריסט כן. הוא אמר שהקרנית בסדר גמור ושיש ירידה קלה בראייה, אך לא נהוג לעשות ניתוח לתיקון המצב אם הראייה לא הידרדרה מאוד (2-3 מספרים). מה דעתך על כך? תודה, מרדכי

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אני ממליץ לפנות לרופא המנתח ולהתייעץ איתו ולא לבדיקת אופטומטריסט בלבד. בברכה ד"ר אליה לוינגר

27/04/2016 | 19:11 | מאת: מיכל

שלום, עברתי ניתוח לייזר PRK לפני שבוע בדיוק. שמתי לב שהראייה מרחוק משתפרת כל יום אבל הראייה מקרוב מטושטשת ולא משתפרת בכלל. רצוי לציין שהיו תקופות שראיתי מקרוב טוב יותר ללא משקפיים. אני הבנתי שהניתוח הזה הוא רק לשיפור הראייה מרחוק, ומה עם הראייה מקרוב? יש לי הרבה חששות לגבי הראייה מקרוב שזה ישאר קבוע, האם יש לי סיבה לדאוג? תודה רבה, מיכל

27/04/2016 | 19:36 | מאת: מיכל

שכחתי לציין שאני בת 36 והמספר בעיניים היה 3

שלום רב, סבלנות מאחר ועברת ניתוח מסוג PRK יש שינויים תדירים בראיה וזמן ההחלמה יכול לקחת זמן, זוהי תחילת הדרך ויש צורך בסבלנות. התופעות הן שכיחות לחלוטין. בברכה ד"ר אליה לוינגר

23/04/2016 | 17:46 | מאת: טל

שלום, עברתי ניתוח מסוג Lasek ב5/4. נכון להיום התחושה שלי היא שהראיה בעין ימין היא טובה אך בעין שמאל הראייה עדיין מטושטשת ולא מפוסקת. הטשטוש בעין שמאל מרגיש דומיננטי במיוחד כאשר אני עובדת על מחשב או קוראת (כלומר לראיה מקרוב), אך גם לרחוק מורגשת ההשפעה של הטשטוש.האם בטווח הזמן הנוכחי יש סיבה לדאגה?

שלום רב, החלה סופית לאחר סוג ניתוח זה אורכת מספר שבועות כך שבשלב זה העיניים עדיין מחלימות אני לא סבור שמהתיאור שלך יש סיבה לדאגה, יש להיצמד להנחיות הצוות הרפואי ולהגיע לביקורות בהצלחה, ד"ר אורי מלר.

19/04/2016 | 00:28 | מאת: דניאלה

שלום ד"ר לפני 5 ימים עברתי ניתוח לייזר מסוג lasik בשתי העיניים. (מספרים 2.75 ו3) הד"ר שניתח ציין שיש איסור להרטיב את העיניים בשבוע הראשון. ולפני יומיים כנראה בטעות שהתקלחתי נכנס לי מעט מים לעיניים.אולי טיפה או שניים. האם עשיתי נזק לעיניים?? עוד שאלה, הראייה שלי ביומיים האחרונים פחות ממוקדת בלילה ואני מרגישה שאני לא רואה כל כך בבירור. האם הדבר לגיטמי ויעבור או שיש צורך בבדיקת רופא? במידה וזה יעבור מתי להערכתך? מפני שכעת אני מפחדת לנהוג. בנוסף לעיתים אני מרגישה כאילו יש לי חול בתוך העין שמציק לי זה גם לגיטמי? תודה על המענה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אין סכנה בכך שחדרו כמה טיפות לעיניים. כמו כן ככל הנראה מדובר ביובש המשפיע על הראיה וגורם לתחושת חול. ממליץ להשתמש בתחליפי דמעות. במידה ולא יהיה שיפור ממליץ לפנות לבדיקת רופא. בברכה, ד"ר אליה לוינגר

13/04/2016 | 20:44 | מאת: דניאל

סידרתי ניתוח לייזר והרופא המליץ לי שיהיה נוכח רופא מרדים כי יש לי עניים רגישות שכל הזמן נסגרות איזה הרדמה הוא יכול לעשות לי ?(אני עושה במרכז של עניים) ואם הוזמן האם בטוח שירדים? והאם בניתוח אין תופסן כך שלא צריך הרדמה? בתודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, רוב ניתוחי הלייזר מבוצעים ללא צורך בהשגחת מרדים. במקרים חריגים עולה הצורך בנוכחות של מרדים כמידה וניתן טשטוש. לרוב אין מדובר בהרדמה כללית אלא בהרדמה מקומית עם טשטוש. בהצלחה! ד"ר אורי מלר

יום אחרי ניתוח. האם סטנדרטי? מתי צפוי לחלוף? האם צריך לעשות משהו מיוחד?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, מקווה שכבר השתפר אך אם יש עדיין נפיחות ממליץ לשוב לבדיקת הרופא המנתח. בברכה, ד"ר אליה לוינגר.

שלום רב, מקווה שכבר השתפר אך אם יש עדיין נפיחות ממליץ לשוב לבדיקת הרופא המנתח. בברכה, ד"ר אליה לוינגר.

06/04/2016 | 14:20 | מאת: דני

אז אכן כפי שנאמר לי פה בפורום לוקח זמן עד שהראייה משתפרת. אני עכשיו חודש לאחר PRK ולפני 5 ימים חל שיפור. חזרתי לראות בדיוק כמו לפני שהורידו לי את העדשות. כמו כן אין לי יותר בעיה לקרוב. אתמול בוצעה לי בדיקה במכון הראייה נכון לעכשיו 6/7.5 ולדברי הרופא הדבר עוד אמור להשתפר בחודשים הקרובים. בשאיפה ל 6/6

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב ותודה על העדכון. אני שמח שהמגמה חיובית

שלום רב, הייתי אצלכם לבדיקת התאמה ונמצא שאני מתאימה לניתוח מסוג LASEK. הוסבר לי כי תהליך ההחלמה הוא מעט ארוך ואחוש אי נעימות למשך שבוע ואף יותר. קבעתי את תאריך הניתוח ל27.4.2016 כאשר אני מתחילה עבודה חדשה (הכוללת ישיבה מול מחשב שעות רבות) בתאריך 15.5.2016. הדאגה שלי היא שתהליך ההחלמה לא ייגמר עד שאתחיל את העבודה החדשה ויהיו לי ימים לא פשוטים של כאבים ואי נעימות. השאלה שלי הינה האם כדאי להשאיר את הניתוח לתאריך הזה או האם כדאי לדחות? (אציין שאני מאוד רוצה לעבור את הניתוח לפני תחילת העבודה, אך חוששת שלא יהיה מספיק זמן להחלמה) אודה לתשובתך, תודה ובברכה, דנה

שלום רב, אצל מרבית המנותחים החלמה מאפשרת חזרה לשגרה תוך שבוע כך שאני מעריך שלא צפויה בעיה במקום העבודה החדש. החלמה סופית עשויה להמשך זמן רב יותר אבל זה יהיה פחות מורגש. לסיכום אני לא צופה בעיה מיוחדת

שלום רב, אצל מרבית המנותחים החלמה מאפשרת חזרה לשגרה תוך שבוע כך שאני מעריך שלא צפויה בעיה במקום העבודה החדש. החלמה סופית עשויה להמשך זמן רב יותר אבל זה יהיה פחות מורגש. לסיכום אני לא צופה בעיה מיוחדת