פורום הסרת משקפיים בלייזר ושיפור הראייה

5353 הודעות
5195 תשובות מומחה

מנהלי פורום הסרת משקפיים בלייזר ושיפור הראייה

07/08/2019 | 00:17 | מאת: שירה

היי יש לי כמה שאלות בנוגע לניתוח להסרת משקפיים א. מדוע נוטלים ויטמין c לאחר הניתוח? ב. האם יש צורך לאמץ ולאמן את העין לאחר הניתוח או לתת לה להחלים בקצב שלה( עשיתי prk)? ג. האם שבועיים לאחר הניתוח מותר להתאפר בעיניים באופן חופשי ולשפשף אותן? אשמח לתשובה, תודה רבה 😊

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, א. ויטמין C מסייע בהחלמה רקמות למשל לאחר ניתוחים. ב. לא. אין צורך. ג. כעבור 3 שבועות ניתן להתאפר. אבל לשפשף עיניים זה דבר לא בריא באופן כללי בברכה, ד"ר אורי מלר

06/08/2019 | 22:34 | מאת: קארין

עברתי ניתוח כלפני שנתיים, ומרגישה שיש התדרדרות בראייה כגון טשטוש. מדי פעם יש כאבים בלילה כאילו העין נדבקת לעפעף. הלכתי לבדיקה והרופא אומר שזה עקב יובש ונתן לטפל בדורה טירס. האם אפשרי שזה המצב או שהמקרה אחר?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, כעבור שנתיים, לא סביר שזה קשור לניתוח. יובש בהחלט יכול להיות אחת הסיבות בברכה, ד"ר אורי מלר

06/08/2019 | 19:50 | מאת: חיה

לפני כשבוע עברתי ניתוח prk להסרת משקפיים. ביום בו הוציאו לי את העדשות( 6 ימים לאחר הניתוח) פגע לי בעין קצה של דף ומאז( יום וחצי) אני רואה מטושטש יותר בעין שנפגעה.. אציין שבבדיקת האופטימיטריסטית זו הייתה העין הטובה יותר האם יש סיבה לדאגה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב לא ניתן להשיב ללא בדיקה. אני מציע לפנות לרופא המנתח לבדיקה

כמה זמן אחרי ניתוח prk ניתן לטוס לחו"ל?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אני מציע לשאול ספציפית את הרופא המנתח. אישית – לא רואה בעיה לטוס גם 10 ימים לאחר הניתוח, כל עוד מקפידים להמשיך בטיפול, אבל לכל רופא יכולות להיות המלצות שונות ולכן אני ממליץ להיצמד להמלצות הרופא המנתח בהצלחה

30/07/2019 | 20:04 | מאת: טיפות לאחרי לייזר

שחכתי את הטיפות באוטו אחרי שקניתי אותם מאתמול בצהריים והאוטו היה בשמש ובחום ולקחתי אותן רק עכשיו בערב כשנזכרתי רשום על הטיפות שהן צריכות להיות בטמפרטורת החדר האם הן כבר מקולקלות או שאפשר להשתמש בהן?

שלום רב, ממליץ להחליף את הטיפות מאחר והטמפרטוריה באוטו יכולה להיות מאוד גבוהה ולפגוע בחומר הפעיל שבטיפות.

29/07/2019 | 06:58 | מאת: טל

היי, אני מרכיבה עדשות מגע קשות מספר -1.25- ו-1.5- צילנדר 2 ( נראה לי שזה טעות) בגדול עם עדשות מגע רואה נפלא. עברתי כעת למשקפים ( בגלל יובש חזק) נראה לי שהמספר חזק אני יושבת מול מחשב וזה נראה כאילו יושבים בקולנוע שורה ראשונה רוצים להתרחק. גם כשאני מסתכלת על המקלדת זה קשה. שאלה: כשעושים לייזר, האם יתכן וארגיש ראיה כמו במשקפיים? או אולי עצמים מוגדלים או מוקטנים , כלומר תהיה תקופת הסתגלות? או שזה כמו בעדשות? להערכתך: האם העדשות שהכין לי הם עם מספר חזק מידי? אם הולכים לאופטומטריסט עם משקפיים יכול לומר לי איזה מספר וצילנדר עשו בעדשה של המשקפיים. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, בתיקון אופטי עם לייזר, הראיה המתקבלת דומה יותר לראיה עם עדגשות מאשר ראיה עם משקפיים. לגבי העדשות שהותאמו לך - אין לי יכולת להשיב. את זה צריך לשאול את האופטומטריסט שהתאים את המשקפיים. בהצלחה, ד"ר אורי מלר.

24/07/2019 | 14:09 | מאת: אדוה

שלום, שמעתי שניתוח זה טוב להסרת צילנדר. יש לי צילנר 2 או קרוב לזה. האם מומלץ? המספר של קטן 1.5- שאלות האם ניתוח זה גם יכול לגרום ליובש בעין ולהילות וכו'?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב אני מכיר עוד דרכים להסרת צילינדר. יש צורך בבדיקות נוספות והערכת מצב העין. בהצלחה, ד"ר אליה לוינגר

23/07/2019 | 09:59 | מאת: נתי

שלום רב, ביצעתי בדיקת ראייה אתמול, והתוצאות הם: R: -0.75 | CYL -0.25 X 180 L -0.75 | CYL -0.25 X 165 אני לא מרכיב משקפיים או עדשות, אך רציתי לשאול האם כדאי לבצע את זה על מנת לשפר חדות ראייה ? או שזה יכול לבצע נזק יותר מאשר תועלת במספר קטן כמו זה? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה
24/07/2019 | 14:13 | מאת: אחת עם משקפיים

היי לך, ראשית אכן המספר קטן. אבל אולי בגלל הצילנדר יש טשוט. אם אתה מסתדר ללא עדשות או משקפיים אל לך לעשות ניתוח. ראשית בכל ניתוח יש סיכונים. שנית מאחר ופוגעים בקרנית יתכן יובש שגם לא יעבור יש כאלו שסובלים מראיית לילה ירודה. תכלס הניתוח אמור להחליף משקפיים ולא למי שלא הולך איתן.

שלום רב רק על פי המספרים קשה לקבוע. יש צורך בבדיקה מעמיקה יותר. בהצלחה, ד"ר אליה לוינגר

22/07/2019 | 20:47 | מאת: עמית

שלום, אם מישהו סובל גם מקוצר ראיה וגם מזוקן. אפשר להחליף לו את העדשה? בגדול הזוקן ראיה לא מורגש ( קורא ללא משקפיים) האם תיקון ראיה לרחוק יגרום שלאחריו כבר לא אוכל לקרוא מקרוב ללא משקפיים, בגלל התיקון?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, באופן טכני כן. אפשר. בארץ זה לא כ"כ מקובל, אלא אם כבר התפתח קטרקט. בהצלחה, ד"ר אורי מלר.

היי, רציתי לקבל פרפורציה מה סדר גודל העלות של ניתוח כזה עד 10,000 שח באזור ה-20,000 שח או יותר? האם קופות חולים משתתפות במימון? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, הפורום לא עוסק במחירים ואני מציע שתפנה ספציפית למכונים המנתחים לקבלת מידע. בהצלחה, ד"ר אורי מלר.

22/07/2019 | 15:23 | מאת: יהונתן אבן

יש לי מספר -5 בשתי העיניים עם 2.5 צילינדר. האם היית ממליץ על ניתוח PRK wavefront? אני בנאדם פעיל ביותר ושמעתי שזה הניתוח הכי טוב לאנשים פעילים. מה סיכויי ההצלחה של הניתוח וכמה הוא יעלה בערך? איפה היית ממליץ לבצע את הניתוח?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אתה שואל שאלות טובות אך ללא בדיקה לא ניתן להשיב - באיזה ניתוח לבחור - הדבר תלוי בגורמים רבים וצריך להתבסס על נתוני הבדיקה והצילומים. לגבי מחיר – הדבר ייקבע בבדיקת ההתאמה. לגבי היכן לבצע את הניתוח – לאיזו תשובה אתה מצפה מרופא שמנתח את הניתוחים הללו? האם הייתי מעוניין שאמליץ על המכון בו אני מנתח? או למכון המתחרה? בכל אופן, מטרת הפורום היא לספק מידע כללי ולא להמליץ על מנתח או מכון. בברכה, ד"ר אורי מלר.

21/07/2019 | 23:17 | מאת: יעל

היי, אני קצרת ראי מספר נמוך 1.5- ולא עובר 2- וגם צילנדר כזה. לאחרונה נאמר לי שבגלל תיקון מספר אני רואה מטושטש עם משקפיים כי יש לי זוקן. בלי שקפיים יכולה לקרוא מקרוב וממחשב. השאלה: אם עושים ניתוח לתיקון ראיה בלייזר לקצר ראי. המספר של הראיה מקרוב עולה ( כי הבנתי ש שמספר קצר ראי מאזן את המספר של ראיה מקרוב) תודה. לא מעוניינת במונו ויזן.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אני לא בוח שממש הבנתי אבל אנסה להשיב: בגיל מעל 40, מתפתח זוקן ראיה ועולה הצורך בהרכבת משקפיים למרחק קרוב. גם את, לאחר ניתוח לתיקון קוצר הראיה, ובמידה ולא תבחרי מונויזיין – תזדקקי להרכבת משקפי קריאה. בהצלחה, ד"ר אורי מלר.

21/07/2019 | 23:07 | מאת: מיטל

היי, יש אפשרות רק לתיקון צילנדר ( עד 2) בניתוח ללא תיקון מספר? האם זו אותה שיטה של ניתוח ויכול להיות אח"כ יובש בעיניים או את כל הבעיות שיש לאחרים? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, כן. תיקון צילינדר בניתוח מתבצע בדומה לתיקון מספר. בהצלחה, ד"ר אורי מלר.

19/07/2019 | 14:40 | מאת: נועה

שלום, ביצעתי בדיקות לניתוח להסרת משקפיים בלייזר ונמצאתי מתאימה לניתוח. יש לי מספר גבוה עם צילינדר. לאחרונה, קראתי כתבה על ניתוח לייזר בעיניים שבה היה כתוב שינו סיבוך או סיכון שנקרא עיוות קרנית שהוא אומנם נדיר אך קרו מקרים שהוא הופיע לאחר ניתוח. מה שהדאיג אותי הוא שכתוב בכתבה שהרבה פעמים לא ניתן לזהות זאת בבדיקות לפני הניתוח. חשוב לי לציין שהכתבה שקראתי היא מ-2007 ואני מניחה שהרבה דברים התפתחו מאז. אשמח לדעת האם עדיין הכתוב עדכני גם כיום? האם יש סיכון או חשש שאכן לא ניתן תמיד לזהות בבדיקות המקדימות? תודה רבה, נועה

לקריאה נוספת והעמקה

מצב של אקטזיה (עיוות הקרנית) מאוד נדיר אחד למספר אלפים. אם נמצאת מתאימה הסיכון מאוד נמוך שתתפתח אקטזיב בעתיד אך לא ניתן לקבוע ב100% בהצלחה

21/07/2019 | 23:10 | מאת: לנועה

היי נועה, יכולים להיות כל מיני סיבוכים מניתוח ואת חותמת על טופס לפני... כמו: יובש בעיניים שלא עובר כי חותכים הרי את הקרנית. כמו צמיחה לא תקינה כפי שכתבת של הקרנית ובגלל זה יש כאלו שסובלים מהילה וסינוור. בגדול... אומרים שתופעות חולפות אבל דווקא ממליצה לך לקרוא בפורומים על אנשים שעשו ניתוח לפני שנתיים ועדיין שואלים על בעיות שיש.. בקיצור את צריכה לקחת בחשבון למרות שיש אנשים שמרוצם מהתוצאה.אבל אם לא... האם תהיי מוכנה לקחת את הסיכון?

17/07/2019 | 16:59 | מאת: דנה

יום אחרי ניתוח lasik, הריסים שלי מאד דביקים ונוקשים, ניסיתי לנקות אותם עם אצבע רטובה אך זה לא הספיק, האם ניתן לנקות את הריסים באיזושהי דרך?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, ניתן להרתיח מים לתת להם להתקרר ואז עם גזה נקיה לנקות בעדינות את הריסים. בהצלחה, ד"ר אליה לוינגר.

12/07/2019 | 09:54 | מאת: עמית

שלום רב אני שבועיים לאחר לייזר אינטראלסיק. רציתי לדעת מתי ניתן לשטוף את הפנים כולל העיניים בלי חשש במי ברז וסבון? איפור- מתי ניתן להתאפר ולהסיר איפור? (הסרת איפור כרוכה בשפשוף העין) ובגדול מתי ניתן לחזור לשגרה עם העין? החלמה מלאה? תודה רבה :-)

שלום רב, אחרי שבועיים אין בעיה עם מי ברז ואיפור. בברכה, ד"ר אליה לוינגר.

15/07/2019 | 08:40 | מאת: עמית

ומה בנוגע להסרת איפור? האם מותר לאפר גם את העין ולהסיר ממנה עם מסיר איפור? העין כבר לא רגישה לשפשופים?

דוקטור שלום רב, אני חודשיים אחרי ניתוח מסוג EBK . לא הרגשתי שום תופעות לוואי מעבר לכאבים שהיו ביומיים הראשונים לאחר הניתוח. המספרים אצלי היו נמוכים,1.25 בכל עין עם צילינדר של רבע. חודש אחרי הניתוח כבר ראיתי טוב יותר מאשר ען עם משקפיים, כולל בלילה (בעזרת שתי העיניים) קיימת רק בעיה אחת,עין שמאל רואה מעולה וחד ברמה ממש גבוהה (גם לקרוב וגם לרחוק ) לאורך כל היום. עין ימין ( כשאני מכסה את שמאל ) רואה"מרוח" ומטושטש כאילו " ללא פוקוס" מרגיש שכל הראיה שלי מבוססת רק על עין שמאל. הרופא כל הזמן מציין שזה קשור להחלמה של העין ושזה סה"כ יובש ולא צילינדר / מספר . מה דעתך על כל דוקטור ? אני עשיתי את הניתוח עם מספרים נמוכים עקב הליך קבלה לגוף בטחוני שפוסל מועמדים עם משקפיים וכיום אני פשוט לא מרוצה מהתוצאה . מצד אחד רואה באמת מצויין אך מצד שני מרגיש שכל הראיה מבוססת על עין אחת עקב הטשטוש שקיים בעין ימין . האם באמת יש קשר ליובש ? הרופא אמר שבמספרים שהיו לי לא קיים סיכוי לצילינדר / חזרה של מספר .

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב 1. החלמה לעיתים אורכת זמן 2. אין דבר כזה ״לא קיים סיכוי״. סטטיסטית יש סיכוי של כ 5% לנסיגה של המספר גם במספרים נמוכים 3. אני סבור שמוקדם עדיין לצאת במסקנות סופיות היות שההחלמה עדיין לא הסתיימה 4. אני מציע להמשיך במעקב אצל רופא העיניים שניתח אותך ואני מקווה שהכל יסתדר. בברכה, ד"ר אורי מלר.

שלום רב, לפני מספר שנים עברתי ניתוח לייזר אצל דר עמי הירש. אחרי כשנה הראייה שלי התחילה להתדרר וכיום אני מרכיבה משקפיים באופן קבוע. רציתי לשאול האם יש אופציה של עדשות שיכולות להתאים לי והאם אני יכולה לקבל שירות זה ברשת. תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום 1. העובדה שישנה נסיגה במספר אינה אומרת שהניתוח לא צלח. בממוצע, ניתן לראום נסיגות בכ- 5% מהמנותחים. 2. התאמת עדשות היא אופציה בחלק מהאנשים 3. ברשת ניתן לקבל שירות מסוג זה במחיר מוזל בהצלחה

29/06/2019 | 20:45 | מאת: דניאל

היי אננ כחודש ימים לאחר ניתוח prk בעיינים, הלכתי לים ועף גל אחד שבטעות נכנס לי מים לאחד העיינים. כמה שעות אחרי זה הגעתי הביתה ושמתי הרבה דמעות מלאכותיות (לא יידע אם זה יעזןר) 1. מה הסיכון באופן כללי מכניסה של מי ים לעיינים? האם זה סכנה לזיהום? במידה וכן במידה ולא אקבל זיהום האם זה סימן שהכול בסדר ? 2. האם מלבד הסכנה לזיהום בעיינים , זה עלול להשפיע בתצורה אחרת על תהליך ההחלמה ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, לאחר כחודש אין שום בעיה. טוב שבוצעה שטיפה של העין. בברכה, ד"ר אליה לוינגר.

30/06/2019 | 10:38 | מאת: דניאל

תודה רבה על המענה! בכל זאת אשמח לדעת אם הסכנה בכניסה של מים לעין בטרום לחודש היא סכנת זיהום? או שזה עלול להשפיע בעוד תצורות על תהליך ההחלמה.

היי, אני 34 ימים אחרי ניתוח prk + wavefront , קרראתי הרבה ואני מבין שתהליך ההחלמה לוקח 3 חודשים אבל בכל זאת אני אשאל. הראיה בעין אחת פחות טובה מהשניה - גם לרחוק וגם לקרוב.. הבחנתי בזה לראשונה לפני 18 יום בערך וקיוותי שעם הזמן זה ישתפר אבל המגמה הזאת נשארת כפי שהיא שעין אחת רואה מטושטש יותר לקרוב ולרחוק.. אני יודע שבמצב נורמלי אחרי חודש בדרך כלל אמורים לראות די סבבה ואחרי זה חאט לאט מתחדד ומתייצב אבל עושכ רושם שאצלי עין אחת לא רואה מספיק טוב. 1.האם יש מקום לדאגה? 2.בבדיקה אצל רופא מנתח הוא יוכל להגיד לי אם זה עניין של זמן שישתפר אן שלא ניתן לבדוק זאת אלא רק להמתין? כלומר ניתן לאמוד את זה בכלל בבדיקה? 3 . האם שווה להתעקש להקדים את הביקורת והזמן הוא עניין חשוב לאיבחון במידה וצריך או שלחכות עוד 3 שבועות לביקורת? 4. שאלה בנושא אחר: האם אימוני כוח ומשקל בחדר כושר עדיף להימנע או שעבר מספיק זמן ? אני שואל כי הבנתי שאימוני כוח עלול להפיל לחץ פנימי על העין אז אני תוהה אם זה בסדר לחזור להתאמן משקולות

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, נתחיל מהסוף אין בעיה באימון משקולות. כאמור זמן ההחלמה בשיטה זו לעיתים יכול להיות ארוך מהממוצע. לגבי הקדמת התור הדבר תלוי עד כמה הבדיקה תרגיע אותך. בהצלחה, ד"ר אליה לוינגר.

28/06/2019 | 23:28 | מאת: עמית

שלום רב אתמול עברתי ניתוח אינטראלסיק. במידה וישנים בלילה מעל 10 שעות- האם להתעורר לשים טיפות? מה המקסימום שנת לילה שניתן ללא טיפות? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב אין בעיה עם שינה ממושכת. אין צורך לקום לשם כך. בהצלחה, ד"ר אליה לוינגר.

28/06/2019 | 11:28 | מאת: יואב לוי

היי, עברתי לפני יומיים ניתוח בשיטת אינטראלאסיק אצל דר שמואל לוינגר. הראייה של לקרוב טובה אבל הראייה לרחוק ממש מטושטשת (היו לי פלוסים) האם זה נורמאלי? מתי הראייה שלי אמורה להתייצב? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, מאחר והמספרים היו פלוס הראיה לרחוק פחות טובה בהמשך זה ישתפר מהלך תקין. בברכה, ד"ר אליה לוינגר.

לפני כ-10 שנים עברתי ניתוח לייזר להסרת משקפיים. לאחרונה אני לא רואה טוב מקרוב, אמרו לי שיש לי קטרקט דרגה 2. שאלתי מה פרוש המילולי: cataract + laser + ושאלה נוספת: אם אחרי ניתוח זה יבטל לי את הצורך להרכיב משקפיים.. המון תודה. multifocal lens

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אני לא יכול ממש לפרש את מה שכתוב, אני יכול רק לנחש למה הכוונה: ככל הנראה הומלץ על ניתוח קטרקט באמצעות טכנולוגיית הפמטוסקונד לייזר, בשילוב עם עדשה מולטיפוקאלית. ניתוח הסרת ירוד מוגדר כניתוח הסרת ירוד ולא ניתוח הסרת המשקפים. יחד עם זאת, בחלק לא מבוטל של המקרים מתקבל מצב בו יורדת התלות בהרכבת משקפים עד העדר מוחלט של צורך זה. יש לקחת בחשבון שלא ניתן להתחייב לכך אבל בטכנולוגיה של היום, יש סיכוי שכך יקרה.

23/06/2019 | 15:37 | מאת: אוריאל

שלום רב, לפני כחודש עברתי ניתוח מסוג prk+wavefront בשני העיינים. המספר היה זהה לפני הניתוח (מינוס 3 בשניהם ובאחת מהן רבע צילנדר) לפני כ12 ימים ועד עכשיו שמתי לב שהראיה בעין אחת מטשוטשת יותר מהשניה באופן ניכר ובולט. כאשר אני עם שני עיינים פקוחות אני רואה טוב כמו בראייה בעין החדה יותר . אבל שאני סוגר ובודק עין עין בנפרד אני שם לבד שהראיה שונה.. זה אותו עין כבר 12 ימים (מרגע ששמתי לב יכול להיות גם יותר ) שהראיה בה מטושטשת.. השאלה שלי האם יש מקום לדאגה? ממליץ לדעתך להקדים את הביקורת? זה תופעה נורמלית? עין אחת רואה די חד.. רגישה עדיין למסכים אבל רואה טוב. השניה רואה מטשוטש אובייקטים מרחוק.. תודה מראש!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב קצב ההחלמה מניתוחי אקסימר לייזר לא תמיד זהה. אמנם חודש הוא זמן החלמה סביר אך לא נדיר שהעיניים מתייצבות בקצב שונה ולכן אני לא רואה מקום לדאגה. רק כעבור חודשים רבים ניתן יהיה להעריך את ההחלמה הסופית והמוחלטת. בהצלחה

22/06/2019 | 15:26 | מאת: דניאלה

היי, אני כ 27 יום לאחר ניתוח prk ועדיין לא רואה חד כל כך לגמרי .. כן רואה טוב אבל לא מספיק. אני מעוניינת לבדוק בשביל השקט הנפשי אם זה באמת שהעיינים עדיין בתהליך החלמה או שפשוט הניתוח לא תיקן את המספר וחשבתי על הדבר הבא: במידה ואעשה בדיקת ראיה לצורך העניין, במידה והראייה תוקנה ופשוט העין לא החלימה אז הוספת מספר של חצי / או 1 לעין לא אמור לשפר לי את הראיה ? כלומר אם הניתוח צלח אז הוספת מספר לא אמורה לחדד לי את הראייה ואז אדע שזה באמת סימן שהעין פשוט לא החלימה. האם החשיבה שלי נכונה וזה אינדקציה הגיונית לבדיקה ? האם עלול להיגרם נזק ובדיקה כזאת? אני פשוט רוצה דרך לוודא האם אראה 6/6 בסוף תהליך ההחלמה של העין.. תודה על המענה !

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אין מה לדאוג מאחר ומדובר ב prk עם הזמן הראיה תשתפר. בהצלחה, ד"ר אליה לוינגר.

19/06/2019 | 23:36 | מאת: יסמין

מה הסיכוי לחזרת מספר לאחר ניתוח prk?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, הטווח הוא מספר אחוזים. זה גם תלוי במספר פרמטרים רב ולכן אין מספר מדויק. בברכה

היי אני חודש וחצי לאחר ניתוח אינטראלאסיק לפני הניתוח היה לי מספר 1.5 בכל עין ובנוסף 1.5 צילינדר בכל עין. כרגע בעין שמאל אין מספר ואין צילינדר אך בעין ימין נשאר חצי צילינדר ללא מספר . האם יש סיכוי שהצילינדר יעלם ? או שזה יהיה קבוע, (בנוסף הייתי בביקורת לפני שבוע במרפאה ולטענת הרופא שם רוב הסיכויים שהצילינדר יעלם ...)

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, הצילינדר זניח והזמן יעשה את שלו. בברכה

17/06/2019 | 21:23 | מאת: דניאלה

היי , לגבי דמעות מלאכותיות ללא חומרים משמרים ? אני יכול לטפטף כמה שאני רוצה נכון ? זה פשוט עוזר ליובש ולא יכול להיגרם נזק כלשהו מטפטוף טיפות יותר מהמומלץ ? או שכן ? 2. לגבי לוטהמקס , לעיתים אני לא בטוח אם הטיפה נכנסה חלק לעין אז אני שמה עוד טיפה - האם זה יכול לגרום נזק או שבין כה רק טיפה אחת נספגת בעין ? 3. לגבי הג'ל לפני השינה, הומלץ לי שימוש בו בין 3 שבועות לחודש מרבע הניתוח, פעם אחת ביום.לפני השינה- האם אני יכול להשתמש בו אפילו יותר במידה וזה לא מפריע לי ? כלומר שימוש למשך זמן ארוך יותר עלול לגרום לנזק ? 4. לגבי אימוני כוח בחדר כושר, מאיזה סיבה לא מומלץ להתאמן אחרי הניתוח ? אני כבר 3 שבועות מרגע הניתוח ותוהה האם אפשר לחזור לתפקוד מלא של אימוני כוח של משקולות או שלא ? מה הסיבה שבגללה לא מומלץ להתאמן אחרי הניתוח ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, 1. כן. אין הגבלה בכמות 2. לא ייגרם נזק אם תטופטף טיפה נוספת אבל הבקבוק ייגמר יותר מהר 3. אין בעיה 4. אין בעיה להתאמן שבוע אחרי רק להיזהר שזיעה לא תחדור לעין. בהצלחה, ד"ר אורי מלר.

17/06/2019 | 21:12 | מאת: דודו

היי עברתי ניתוח prk + wavefront במכון עיינים. ישלי מספר שאלות : 1. הומלץ לי לקחת ויטמין c בין שלוש שבועות לחודש ושבוע מרגע הניתוח, האם במידה ואקח יותר מהזמן הזה עלול להיגרם נזק או שזה לא יכול להזיק ואפילו מומלץ? 2. בעניין שיפור הראיה, החדות באמת משתפרת באופן דרסטי או שהשיפור וההתייצבות זה בעיקר שפשוט המספר נשאר ואין טשטושים מידי פעם ואיבוד פוקוס? או שממש העיקר עם הזמן מתחילה לראות חד יותר ? כלומר, החלמה והתייצבות שקול לשיפור הראייה בחדות או רק שמירה על סטטוס קיים ללא איבוד פוקוס, טשטושים מדי פעם וכו'. 3. נקבע לי ביקורת ראשונה שבוע אחרי הניתוח והוציאו לי שם תעדשות מגע הטיפוליות, הביקורת השניה רק לאחר חודשיים , זה לא הרבה זמן יחסית ? כאילו אם חס וחלילה יש משהו בעין שדורש התייחסות אני פוחד שאני מאבד זמן למרות שלכאורה הכול מתנהל תקין.. כי בין כה המספר לא אמור להיות עדיין חד מספיק ויש שינוים בראיה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, 1. לא. לא ייגרם נזק. אבל אני ממליץ לטפל כפי שהומלץ 2. המספר טופל בניתוח וההחלמה כוללת התייצבות הדרגתית בחדות הראיה 3. מדובר בזמן ביקורת סביר. אם תתעורר בעיה כלשהי, יהיה צורך בהקדמת המועד. בהצלחה, ד"ר אורי מלר.

17/06/2019 | 00:53 | מאת: אליקו

היי, ביצעתי בדיקה השבוע באחד המכונים ונמצאתי מתאים לטיפול בשיטת prk. יש לי מספר שאלות: 1. האם כדאי לעשות בדיקה במכון נוסף? מה הסיכוי שיומלץ לי על שיטה אחרת?צ 2. האם ניתוח prk עלול לפגוע לי בראיה מקרוב? קיום היא תקינה. 3. מבדיקה כללית של השאלות כאן נראה שיש הרבה בעיות עם ניתוח prk . האם זה נכון? והוא ניתוח שסיכויי ההצלחה שלו נמוכים יותר? 4. הרופא שבדק אותי אמר לי שאחרי הניץוח הוא שם לי עדשות למשך 3 ימים - האם בתקופה הזאת אסבול מכאבים?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, לגבי בדיקה במכון אחר זוהי החלטה שלך זוהי לא המלצה רפואית. במידה והמטופל צעיר מגיל 40 הניתוח לא צריך לפגוע בראיה לקרוב. סיכויי ההצלחה דומים בין השיטות. לאחר הניתוח מניחים עדשה טיפולית אשר מסירים אותה בין 3-5 ימים. בהצלחה, ד"ר אליה לוינגר.

16/06/2019 | 14:46 | מאת: מיכאל

היי אני 20 יום לאחר ניתוח prk , שמתי לב שבעין אחת אני רואה יותר חד מהשניה (באופן די ניכר ) . האם זה סביר ? זה סימן טוב או רע ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, ההבדל בין שתי העיניים סביר בהחלט. סבלנות. בהצלחה, ד"ר אליה לוינגר.

האם עישון נרגילה / סיגירות מותר לאחר ניתוח prk ? לא פוגע בתהליך ההחלמה ?החל משבוע וחצי אחרי.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, העשן עלול להציק אבל אין השפעה ישירה על ההחלמה

15/06/2019 | 21:52 | מאת: שלומי

לאחר ניתוח prk , האם שימוש במשקפי שמש מסנני קרני שמש וכו' (פולוראיד ) זה עשוי לעזור לקבלת ראיה אופטימלית או שזה רק בשביל הנוחות כדי לא להסתנוור?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, מדובר בנוחות בלבד. זה לא משפיע על קצב ההחלמה

15/06/2019 | 21:10 | מאת: נועם

הי דוקטור, קשה לי לעבוד מול מחשב כ3 שבועות לאחר ניתוח prk , במהלך התקופה האחרונה ניסתי והיה לי קושי. האם אימוץ העיינים מול המסך עלול לפגום בתהליך ההחלמה של העיינים? בכללי גם, מה הסבירות לפגוע בתהליך הההחלמה ? לאחר כמה זמן בממוצע אנשים מגיעים לראיה אופטיצלית?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אין השפעה על מאמץ של העיניים התייצבות סופית היא מספר שבועות עד מספר חודשים מהניתוח

היי, מטופלת בלוטהמקס (סטרואידים) לאחר ניתוח prk ? 1. רציתי לשאול האם הטיפות עיינים (4 פעמים ביום) גורם לטשטוש קצת בראייה ? אני כבר 25 לאחר ניתוח ועדיין לא רואה חד לגמרי ואני תוהה האם יש לזה קשר לטיפות. 2. הראיית לילה שלי לא הכי טובה עדיין, יש קושי. האם זה גם משהו שישתפר עם הזמן? 3. יצא לי הרפס בשפתיים (היה לי מזה שנים ), ראיתי בהוראות של הטיפות עיינים שיש לעדכן את הרופא במידה ויש היסטוריה של הרפס, אבל שכחתי מזה לפני הניתוח ורק עכשיו קראתי על זה. האם מדובר על הרפס בעיינים בלבד או שיש סימן לחשש גם בהרפס בשפתיים ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, 1. 25 יום הוא עדיין זמן קצת להתייצבות סופית. 2. כנ"ל 3. מדובר בהרפס בקרנית לא בשפתיים

היי, אני כ21 ימים לאחר ניתוח prk , לא רואה עדיין 6/6, מרגיש לי כאילו יש לי מינוס חצי בערך בשתי העיינים (היה לי מינוס 3 לפני הניתוח), האם זה הגיוני שהראיה לא חדה? זה סימן שהניתוח לא צלח לגמרי כנראה או שזה בסדר וזה ישתפר?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, יש צורך להיבדק כדי לבדוק בדיוק על מה מדובר. לא ניתן לזרוק כך סתם תשובות ללא כל הנתונים ונתוני הבדיקה עצמה, בדיקת הלחץ התוך עיני וכו'

אני 6ימים אחרי ניתוח prk . אני מבינה שהמנותחים רואים טוב לסרוגין וגם מטושטש וההחלמה לוקחת זמן. אבל אני בעצם עד עכשיו לא רואה טוב בכלל ,כלומר לא היו לי ימים שראיתי טוב יותר. לא מזהה מרחוק , לא יכולה לצפות בטלויזיה (לא מדברת רק על טשטוש) בבדיקת הראיה היום אצל הרופא ראיתי רק את השורה למעלה (וגם היא היתה מטושטשת). האם יש מקום לדאגה ???

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב קשה לי להעריך. אם יש דאגה יש לבקש בדיקה של הרופא הנמתח.

11/06/2019 | 13:49 | מאת: רינת

היי דוקטור, לפני כ17 ימים עברתי ניתוח לייזר prk , ולפי התחושה שלי אני מרגישה כאילו יש לי מינוס חצי בערך בשני העיינים. כלומר מרגישה שאפשר לראות חד יותר. האם 17 ימים לאחר הניתוח זה תקין שארגיש שהראיה לא חדה מספיק ? או שאמורים לראןת כבר חד ממש פשוט עם קשים ואז זה אומר שצריך ניתוח תיקון

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב בסוג ניתוח זה זמן ההחלה ארוך. עדיין גם אחרי 17 ימים יהיה שינוי בראיה.

11/06/2019 | 08:54 | מאת: שלומי

היי דוקטור יש לי 2 שאלות שונות שקשורות לאימוץ העיינים, כמו כן יש לציין שזה בהתייחס לאדם שעבר שבועיים בערך לאחר ניתוח prk :. 1. קשה לי עדיין מאוד מול מסכים של מחשב, גם שאני מגדיר תאורת לילה. אני מרגיש שהעיינים מאוד מתאמצות וזה לא נוח, השאלה שלי האם זה טבעי ? ממה זה נובע ? והאם ניסיון ממושך לנסות ולעבוד מול המחשב תוך התחשבות בעבודה שזה עושה לי תחושה לא נעימה בעין עלול לפגוע בתהליך ההחלמה (יש לציין שאני רואה קצת פחות טוב ברגעים הראשונים אחרי שהיה מוך מסך) 2. שוב מזכיר אני שבועים לאחר prk , אתמול טיילתי הרבה בקניון, לאחר כמה שעות הרגשתי שהעיינים שלי עייפות ממש, כנראה התאמצו יותר מידי, ראיתי מטושטש מהרגיל בשלב מסוים, האם זה עלול לגרום נזק בתהליך ההחלמה ? או שאפילו מומלץ לנסוץ להחזיר את העיינים "לשגרה".

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב 1. קושי שבועיים לאחר הניתוח – זה יסתדר. כך גם לגבי תאורת הלילהואי הנוחות 2. לא צפוי שנגרם נזק מהסיור בקניון. מצב העיניים יחזור לשגרה בהדרגה בהצלחה

10/06/2019 | 16:10 | מאת: ירדנה

האם אפשר להתקלח רגיל לאחר שהסירו לי את העדשות - שבוע מיום הניתוח? זאת אומרת מסיכת פנים סבון פנים? האם אפשר לעשות חיסונים להודו אני טסה עוד חודש, האם בכלל זה בסדר לטוס אחרי ניתוח??

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, כן. אין בעיה להתקלח וגם לחפוף את השיער, כולל שטיפת פנים (בעדינות). גם עם חיסונים אין בעיה. כך גם לגבי טיסה

10/06/2019 | 15:47 | מאת: ספיר

שבוע אחרי ניתוח prk בהתחלה הראייה לרחוק הייתה טובה והראייה לקרוב גרועה היום הפוך האם זה נורמלי?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אני בטוח שמסרו לך שהחלמה בניתוח מסוג זה עשויה להארך זמן רק יותר. יש להעזר בסבלנות. כל החודש הראשון הראיה יכולה להיות לא-יציבה אבל לאט לאט הכל יסתדר

09/06/2019 | 21:45 | מאת: איציק דור

היי, האם שבועיים לאחר ניתוח prk תיתכן נסיגה בראייה ואז שיפור ואז שוב נסיגה? או שהראייה אמורה רק להשתפר עם הזמן?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, כעיקרון יכולות להיות עליות וירידות בראיה אך המגמה היא של שיפור עם הזמן. בברכה, ד"ר אורי מלר.

08/06/2019 | 13:38 | מאת: דניאל כהן

היי, לאחר כמה זמן אחרי ניתוח prk בעיניים ניתן לחזור לפעילות גופנית? ושאלה נוספת כמה זמן מומלץ לא להסתפר מהחשש ששיערה תיכנס לעין?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, ניתן לחזור לפעילות גופני לאחר כשבוע ואין חשש לאחר תקופה זו ששיער יחדור לעיניים. בהצלחה, ד"ר אורי מלר.

06/06/2019 | 22:04 | מאת: שני

היי, חודשים אחרי ניתוח הסרת משקפיים. העין אדומה ומגרדת. האם יד סיכויי שיש תזוזה של המתלה? מחר הולכת לרופאת עיינים

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב בסיכון לתזוזת המיתלה אפסית. בעיקר כשמדובר בזמן של חודשיים לאחר הניתוח. בכל אופן לא מומלץ לגרד את העיניים ואם יש לך כבר תור לרופא עיניים מצויין

תודה רבה. אז מדוע אני מרגיש שיש ירידה באיכות הראייה? תודה

הייתי אצל הרופאת עיניים זיהתה דלקת התחלתי טיפול אנטיביוטי וסטרואידים אבל לצערי יש ירידה באיכות הראייה. האם זו תופעה שקורת כתוצאה מהדלקת והטיפול התרופתי??? האם התופעה זמנית?ת ודה

שלום רב האם ניתן לבצע ניתוח להסרת משקפיים עם קורטוקונוס כאשר עין אחת עצלה שמעתי כי בארה"ב כן מנתחים עם קורטוקונוס

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב התשובה היא חד משמעית לא. בהצלחה, ד"ר אליה לוינגר.

01/06/2019 | 14:58 | מאת: עמית

שלום רב אני סובלת מקורטוקונוס ובעין שמאל עברתי ניתוח להשתלת קרנית לפני 10חודשים יש לציין שהעין הראיה בה אפסית זא עין עצלה והראיה בה ממש נמוכה האם אוכל לבצע בה ניתוח להסרת משקפיים בלייזר

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב התשובה חד משמעית לא! בברכה, ד"ר אליה לוינגר.

31/05/2019 | 12:33 | מאת: יואב יעקובי

היי, לפני שלושה ימים עברתי ניתוח prk + way front בימים הראשונים שלאחר הניתוח מהפעמים שפתחתי את העיניים ראיתי שאני רואה חד לרחוק עם זאת ביום בין השלישי לרביעי אני מרגיש שהראייה שלי לרחוק חזרה להיות מטושטשת האם זה טבעי? מתי הראייה שלי תחזור להיות חדה לרחוק? כמו כן,עד מתי זה תקין להשאיר עיניים סגורות ככל האפשר? האם זה גורם נזק שאני סוגר עיניים, או שעליי לנסות ולפתוח אותם כדי להסתגל?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב זהו תהליך נורמלי לחלוטין. לגבי פתיחת העיניים הדבר יהיה יותר קל בימים הקרובים עם שיפור בראיה. בברכה, ד"ר אליה לוינגר.

בן 37 אם מספרים 1- וצילנדר חצי הבנתי שאם העשה את הניתוח אז בגיל 45 הצטרך משקפיים לקרוב אשמח לדעת האם זה נכון?

לקריאה נוספת והעמקה
30/05/2019 | 09:31 | מאת: ד"ר הניה ליכטר

שלום רב כל אדם מעל גיל 40 יהיה זקוק להרכבת משקפיים לקריאה. אם לך יש מספרי מינוס 1 ותטופל בשתי העיניים אכן יהיה צורך בהרכבת משקפי קראיה בגיל 45. לעיתים ניתן לשקול טיפול רק בעין אחת על מנת לשמר את הראיה לקרוב. בהצלחה, ד"ר אורי מלר.

ואם יורידו לי את הצילנדר וישאירו לי חצי מספר או רבע מה שהבנתי שלפעמים עושים על מנת לשמר את הראיה לקרוב העתידית זה יעזור?

שלום, עברתי PRK לפני כ3 חודשים. מספרים 4.5 בערך וצילינדר קטן בכל צד. לקחתי FML עד הביקורת שהייתה חודש אחרי הניתוח ושם לא ניתנו לי הוראות נוספות אז הפסקתי לקחת. והיום בביקורת של ה3 חודש הרופא שעשה את הביקורת (הוא לא הרופא שניתח) אמר שהייתי צריכה לקחת עד עכשיו ומכיוון שלא לקחתי שאתחיל לקחת עכשיו (תחליף של FML בשם לוטמקס), פעמיים ביום במשך חודשיים ואז חודש פעם ביום. זה נשמע הגיוני? יש טעם בכלל להשתמש בסטרואידים אחרי כ"כ הרבה זמן? מה דעתך? (ברור שלא אפעל לפי עצות באינטרנט, אני שוקלת ללכת לרופא קרנית של הקופ"ח לקבלת עצות נוספות אך השאלה אם יש טעם, אם נשמע הגיוני מה שאמר הרופא במכון הלייזר..). תודה מראש!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב. הגיוני בהחלט!

24/05/2019 | 22:21 | מאת: יעל

שלום, עברתי ניתוח בשיטת park. אחרי הניתוח עין ימין כאבה לי בהפרש ניכר מעין שמאל ובמשך זמן ממושך יותר. בעת שהרופא הסיר לי את עדשות המגן הוא אמר שהיה לכלוך מתחת לעדשה ובאמת הכאב נעלם לאחר הוצאת העדשה. כרגע הראייה בעין שמאל טובה ובעין ימין מטושטשת מאוד. האם יכול להיות שהלכלוך גרם להתאחות לא טובה של האפיתל והטשטוש יישאר לצמיתות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אין מדובר ב״ליכלוך״ אמיתי. מדובר בתוצרי פירוק של תאים. זה לא גורם לאיחוי לא תקין ולא סביר שזה ישאר לצמיתות. בהצלחה , ד"ר אורי מלר.