פורום הסרת משקפיים בלייזר ושיפור הראייה

5236 הודעות
5079 תשובות מומחה

מנהלי פורום הסרת משקפיים בלייזר ושיפור הראייה

12/09/2019 | 18:35 | מאת: בוריס

שלום, הקרנית שלי בולטת קצת נראית כמו קונוס האם ניתוח לייזר לראייה יכול לעזור אסתטית על הדרך? אני חושב שאולי שיוף של הקרנית יקנה לה מראה פחות בולט

שלום רב, אני חושב שזוהי לא הדרך לטיפול במצב זה. בברכה, ד"ר אליה לוינגר.

12/09/2019 | 12:34 | מאת: רואי

היי, עשיתי ניתוח לשטוף לפני שלושה ימים ומאז אני רואה טיפה מטושטש מקרוב ומרחוק. אני עם עדשות מגע ושם טיפות בכמות והזמן שהוקצב לי. הייתי בביקורת יום אחרי הניתוח והרופא אמר לי שהקרנית נראית מצוין והעדשות יושבות טוב. זה טבעי לראות מטושטש כמה ימים אחרי הניתוח? תודה ושבת שלום

לקריאה נוספת והעמקה
12/09/2019 | 20:56 | מאת: עוד שאלה קטנה

אני רוצה להפחית בחצי כדור במינון שלי לטיקים( הרופא מודע לכדורים שלוקח) אין בעיה עם זה כמה ימים אחרי הניתוח נכון? חא אמור להשפיע? מדובר בקוליניריט.

שלום רב, בהחלט אין מקום לדאגה. בברכה, ד"ר אליה לוינגר.

אני מחכה שהמספר שלי בעיניים יהיה יציב בערך שנה לפני שאני עושה ניתוח הסרת משקפיים בלייזר ואני חושב על להשתמש בזמן הזה בעדשות אורתוקרטולוגיה בשביל לתקן את הראייה, האם עדשות אורתוקרטולוגיה יכולות לפגוע בהתאמה שלי לניתוח להסרת משקפיים בלייזר?. אני מדבר באופן כללי ולא במקרים מיוחדים של זיהומים או פציעות מהעדשות.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, כעיקרון אין השפעה אך לעיתים יש צורך להמתין מספר חודשים לאחר הסרת העדשות ועד בדיקת ההתאמה. בהצלחה, ד"ר אליה לוינגר.

10/09/2019 | 22:10 | מאת: עדן

ערב טוב, יש לי מספר שאלות אודה למענה :) 1. במהלך הניתוח הבנתי שיש מכשיר שתופס את העיניים פקוחות, האם אין חשש למצמוץ? אני יחסית ממצמצת הרבה ואני חוששת מזה.. 2. במידה ועקב המכשיר אין אפשרות למצמץ, זה לא כואב בעין? 3. אשמח לדעת כמה זמן זה מרגע השמת המכשיר של הפתיחת עיניים עד שמוציאים אותו ואפשר למצמץ? שזה בעצם במילים אחרות תחילת וסיום הניתוח? 4. האם לאחר הניתוח רואים בבירור? הכוונה אם אני מתכננת לחזור הביתה בתחבורה ציבורית לאחר הניתוח אז זה בסדר? אראה את הדרך? עם לווי כמובן. האם רואים את הדרך וזה קצת לא נעים או מעבר לכך? 5. איזה תחושה אמורה להופיע בשעות הראשונות לאחר הניתוח? 6.האם כשאצא מהניתוח לביתי אהיה עם תחבושת על העיניים או רק המשקפי מגן השקופים? תודה רבה על המענה !

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב 1 אין חשש למיצמוץ עם המכשיר 2 יש מעט חוסר נוחות 3 זה מאוד תלוי במידת שיתוף הפעולה של המטופל 4 הראיה מעט מטושטשת 5 תחושת גוף זר וצריבה למשך מספר שעות 6 משקפיי מגן בהצלחה, ד"ר אליה לוינגר.

שלום לפני שבועיים עברתי ניתוח מסוג prk אצל ד"ר עמי הירש. בתקופה של 5 ימי ההחלמה עם העדשות הרפואיות וכמה ימים לאחר הורדתם, הייתי רואה בסדר לרחוק ולקרוב. לאחר מכן עד היום הראיה ירדה נהייתה מטושטשת ולא חדה, וראיה לרחוק קשה לראות. אציין שהראיה כן השתפרה מאז הניתוח אם אני משווה את זה לראיה ללא משקפיים לפני הניתוח.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אני לא כ"כ בטוח שהבנתי מה השאלה? בכל אופן, לא ניתן להשיב באופן פרטני ללא בדיקה ולכן אני ממליץ לחזור להיבדק ולראות במה מדובר. בהצלחה בברכה, ד"ר אורי מלר.

10/09/2019 | 16:21 | מאת: דודי

אני אחרי 9 יום מלייזר בשיטת prk ועדיין לא הורדתי עדשות עקב זה שהפצע עדיין לא נסגר כמו שצריך. האם זה מעכב את ההחלמה ? ממה ששמעתי עדשות מורידים לאחר 4-5 ימים . הודה לבהנת הנושא

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, הסרת העדשות מתבצעת רק ע"י הרופא ולא בצורה עצמאית. הסרת העדשות היא לרוב 5-10 ימים מהניתוח. לעיתים דרושים עוד מספר ימים במידה והאזור לא נסגר כראוי. בברכה, ד"ר אורי מלר.

האם באפשרותי לעבור ניתוח להסרת משקפיים בלייזר, במידה וכל תוצאות הבדיקות שעברתי במכונך, מכון עניים- לוינגר , תקינות, אך נאמר לי שהקרנית לא עבה במיוחד, ובנוסף אבי סובל ממחלת הקרטוקונוס אם כי בחומרתה הנמוכה ביותר והקרנית והראייה שלו יציבים כבר עשרות שנים, מספרו מינוס 1 והמשקפיים פותרות לו לגמרי את הבעיה והוא אף כמעט ולא משתמש בהם. אני בן 21 לאחר צבא עם מספר מינוס 5 בשתיי העניים אשר יציב ולא השתנה כבר למעלה משנתיים ומלבד הידיעה על כך שאבי סובל ממחלת הקרטוקונוס כל תוצאות הבדיקות תקינות.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, על מנת להשיב באופן מלא יש צורך בכל נתוני הבדיקה ולא רק בתיאור מילולי שלך וזאת ניתן לקבל רק בייעוץ פנים מול פנים ולא דרך פורום. באופן כללי העובדה שלאביך יש קרטוקונוס אינה אומרת אוטומטית שגם לך יתפתח קרטוקונוס. הכל נקבע לפי נתוני הקרנית. אם הבדיקות נמצאו תקינות, הסיכון נמוך מאוד. בברכה, ד"ר אורי מלר.

10/09/2019 | 06:55 | מאת: ד

עברתי בחמישי האחרון את האינטלאסיק לצורך הבנה , מגיני עיניים לילה 8 לילות וכמה זמן להסתובב עם המשקפי מגן? ומתי ניתן לשטוף פנים ( הריסים כבר צהובים מהטיפות..) האם רצטי לחכות עד הביקורת לפני שטיפת הפנים? .

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, רצוי להיצמד להמלצות הספציפיות של המרפאה שלך. אני ממליץ על: מגיני עיניים 3 לילות, משקפי מגן שבוע, שטיפת עיניים כעבור 5 ימים מהניתוח בברכה, ד''ר מלר אורי

נניח אני עושה ניתוח תיקון ראייה מבלי שחיכיתי שנה בשביל לראות אם המספר שלי יציב, ואז אחרי הניתוח המספר משתנה לי. מה עושים במצב כזה? יש אפשרות לעוד ניתוח לתיקון ראייה בלייזר?.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, רצוי לנתח בידיעה שהמספר יציב. במידה וחל שינוי או נסיגה במספר ובמידה ונותר מספיק עובי קרנית - ניתן לשקול ביצוע טיפול משלים בברכה, ד'' מלר אורי

עשיתי לפני שבוע בדיקת ראייה אצל רופא עיניים והוא אמר לי שאני צריך משקפיים, לפניו עשיתי רק בדיקת ראייה בשביל להוציא טופס ירוק לרישיון נהיגה, האם זה מספיק בשביל להוכיח יציבות במספר? ומה אם לא? אפשר בכל זאת לעבור ניתוח(במידה ואני מתאים משאר הבחינות) להסרת משקפיים גם בלי להוכיח שהמספר שלי יציב במשך שנה? מה הסיכונים בזה?.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב. במידה והמספר לא יציב הוא עלול להשתנות תוך זמן קצר אחרי הניתוח. לכן יש חשיבות רבה ל״הוכיח״ זאת. בהצלחה, ד"ר אליה לוינגר.

ומה אם אני רוצה בכל זאת לעשות ניתוח הסרת משקפיים מבלי לחכות שנה? זה אפשרי?. מה הסיכוי שהמספר שלי לא יציב?

08/09/2019 | 12:23 | מאת: דני

עברתי ביום חמישי ניתוח אינטלאסיק ויש לי שטפי דם אדומים בלובן העין למעלה תוך כמה זמן זה אמור לחלוף ? והאם ניתן לזרז את ההחלמה של כך

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, שטפי דם מסוג זה נספגים תוך 3 שבועות בד״כ. בהצלחה , ד"ר אורי מלר.

שלום, כמה זמן לאחר ניתוח prk ניתן לחזור לפעילות ולהרים משקל שמאמץ את הגוף? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב ההמלצות משתנות ממנתח למנתח. אני לא מגביל לגבי מאמץ גופני אבל הייתי מציע להיצמד להמלצות המנתח שלך. בהצלחה, ד"ר אורי מלר.

07/09/2019 | 21:33 | מאת: נתנאל

שלום, עשיתי ניתוח prk לפני כשבוע וחצי, לאחר הסרת העדשות הרפואיות הייתי רואה בסדר. כמה ימים לאחר מכן פתאום הראיה ירדה ונהיתה פחות חדה וטיפה מטושטשת. האם זה משהו תקין? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, לעיתים לוקח זמן עד להתייצבות. ללא בדיקה לא ניתן לקבוע דבר אם משהו לא מסתדר לך, או שחש דבר מה חריג הייתי ממליץ להיבדק. בברכה, ד"ר אורי מלר.

07/09/2019 | 20:45 | מאת: מיקי

לאחר 4 יום מניתוח הלייזר הורדתי עדשות. השעות הראשונות היו נהדרות וכללו מקלחת והקלה בכאבים . לקראת הערב התחילו כאבי תופת ותחושה של "שריטות" בעין שמאל וגם לא רואה כלום ממש ממש כלום רק טשטוש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב א) הרופא אמור להוריד את העדשות ולא אתה ב) לא אמורים להצשך הכאבים אז אם יש כאבים יש צורך להבדק . בברכה, ד"ר אורי מלר.

08/09/2019 | 13:51 | מאת: מיקי

הרופא כמובן הוריד לי תעדשות בביקורת . אך האם תחושת שריטות בעין זה דבר לגטימי ? האם זה משהו ששייך להחלמת הקרנית ? והאם הגיוני שהראייה ירדה באיכויות ותעלה עם הזמן ?

04/09/2019 | 17:47 | מאת: ארמונד אדרי

אני בן 71 לאחר ניתוח קטרקט בשתי העיניים , כיום אני נזקק למשקפיים לצורך קריאה . האם אפשר לבצע טיפול בלייזר לתיקון הראיה בגילי ובמצבי לאחר ניתוח הקטרקט .

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, לצערי משקפיים לקריאה זהו הפיתרון הטוב יותר ולא ניתוח לייזר ללא קשר לגיל. בברכה, ד"ר אליה לוינגר.

04/09/2019 | 17:21 | מאת: רוני

לפני שבוע עשיתי ניתוח לייזר intralastik ואני מרגיש שבעין ימין אני רואה מטושטש תחושה לא נוחה ובעין שמאל טוב למה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, הכוונה לביקור בבי"ח? אין מניעה בברכה, ד"ר מלר

שלום רב הסיבה השכיחה ביותר היא כנראה יובש. בברכה, ד"ר אליה לוינגר.

האם מותר להגיע לבית חולים לאחר ניתוח לאסיק? כמה זמן אסור להגיע לבית חולים לאחר ניתוח?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, הכוונה לביקור בבי"ח? אין מניעה

03/09/2019 | 13:41 | מאת: רווית

היי ד"ר, עברתי ניתוח לייזר intralasik לפני שבוע,שאלתי היא:האם יכול להיות שהמספר יורד מזמן הבדיקה הראשונית משתי מרפאות שונות 1.75 עד ליום הניתוח עצמו 1.50?האם יכול להיות שנתון הבדיקה מיום הניתוח הוא לא מדוייק ובעקבות זה צריך ניתוח תיקון?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, לגבי השאלה הראשונה -לא סביר לגבי מסקנות סופיות - שבוע הוא זמן מוד קצר על מנת לקבוע את כל מה ששאלת רק כעבור מספר שבועות או חודשים ניתן להתייחס לתוצאה סופית בברכה, ד"ר מלר

30/08/2019 | 17:55 | מאת: בן

היי דוקטור אני הולך לעבור ניתוח לייזר בעוד כחמישה ימים . רציתי לדעת אם אוכל לחזור לעבודה (כמלצר במקום סגור ומוצל) שבוע וחצי לאחר הניתוח . בנוסף רציתי לדעת אם יכול להיגרם נזק אם אני אחשף לשמש בזמן העבודה גם אם זה לדקה של חשיפה רק

שלום רב, ככל הנראה הדבר אפשרי וחשיפה קצרה לשמש אין בה שום נזק. בברכה, ד"ר אליה לוינגר.

29/08/2019 | 22:15 | מאת: אלעזר

אני כ 9 ימים אחרי הניתוח prk, והורדת עדשה זמנית לפני כיומיים, ומרגיש משהו זר בעין כמובן שאני שם את טיפות הלוטמקס ודמעות המלאכותיות האם יש סיבה לדאגה? תודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, ברוב המקרים תחושת הגוף הזר נובעת מיובש. בכל מקרה אם זה מחמיר או לא חולף ממליץ לשקול בדיקת הרופא המטפל. בהצלחה, ד"ר אליה לוינגר.

28/08/2019 | 22:38 | מאת: מנחם

שלום לכם, כמה זמן אחרי ניתוח הגיוני לראות טשטוש סביב אורות בלילה? עשיתי ניתוח prk לפני כ4.5 חודשים, הראיה שלי מצויינת אבל בלילה, קשה לי לפעמים (בעיקר כשאני עייף) לראות אורות רחוקים בצורה תקינה. האם זה תקין? יש סיבה לחשוש? כדאי ללכת לבדוק את זה? תודה רבה מראש!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, התופעה מוכרת וברוב המקרים חולפת. בכל מקרה אם החשש עדיין קיים ממליץ לפנות גם לבדיקת הרופא המטפל. בהצלחה, ד"ר אליה לוינגר.

28/08/2019 | 20:23 | מאת: נוי

היי, עשיתי את הניתוח בשבוע שעבר אך עדיין יש לי הרגשה של גוף זר בעין אחת (עין שמאל). האם זה משהו שהוא נורמטיבי ויעבור בזמן הקרוב?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, בהחלט כן ממליץ על המשך טיפול בתחליפי דמעות ועוד קצת סבלנות. בהצלחה, ד"ר אליה לוינגר.

27/08/2019 | 21:40 | מאת: שואל

עשיתי ניתוח PRK לפני כ-10 שנים ונשאר לי בעין אחת צילינדר 1.25 -. זה מפריע לי בלילה. האם טיפות שגורמת להקטנת אישון עשויות לסייע לי אם אשים דרך קבע בערב טיפה בעין בה נותרה יתרת צילינדר ? ביום אני מסתדר היטב בלי משקפיים אך בלילה חדות הראייה שלי בגלל הצילינדר לא טובה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, כן בהחלט. זוהי אפשרות טיפולית מקובלת. בברכה, ד"ר אליה לוינגר.

שלום רב. אני בן 37 לפני 15 שנה עברתי ניתוח LASEK החלמה בשיטה האיטית. טרם הניתוח היה לי צילינדר של 3.25 - בכל עין. לאחר הניתוח והתייצבות מלאה: עין ימין - נשאר יתרת צילינדר 1.50 - עין שמאל נשאר יתרת צילינדר 0.5 -וחצי מספר עיקר הקושי שלי הוא בלילה כאשר איכות הראייה גרועה. אני לא רוצה לעבור שוב ניתוח. האם ישנו סיכוי להפחית את הצילינדר 15 שנה אחרי הניתוח באופן משמעותי (נניח ב- 50%) באמצעות טיפות עיינים מיוחדות כמו COMBIGAN ? אם כן, הראיה משתפרת כל עוד שמים טיפות או שהטיפות גורמות לשינוי זוית כך שהצילינדר אם משתפר, לא חוזר למצבו הקודם גם לאחר סיום הטיפול בטיפות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, זוהי אפשרות טיפולית גם לאחר 15 שנה מהניתוח. ההשפעה תהיה כול עוד ממשיכים בטיפול. בהצלחה, ד"ר אליה לוינגר.

שלום רב יש לי קורטוקונוס בשתי העיניים כאשר עין אחת עברה ניתוח להשתלת קרנית לפני שנה ללא הצלחה לא חל כל שיפור בראיה האם אוכל לעבור ניתוח להסרת משקפיים בלייזר

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, לא. לא ניתן לבצע ניתוח לייזר בקרנית כשיש קרטוקונוס

22/08/2019 | 09:42 | מאת: רעות

האם אני עושה ניתוח בתחילת ספטמבר ואני חוזרת ללימודים האקדמים בסוף אוקטובר. האם הטווח הזה של החודש וחצי עלול להיות לא מספיק ועשוי לשבש לי את החזרה ללימודים? מדברת על הניתוח הקשה שעושים.

שלום רב, 6 שבועות הוא זמן סביר להחלמה אז אני לא צופה בעיה

16/08/2019 | 11:46 | מאת: עמית

שלום, אני 8 שבועות לאחר אינטראלאסיק ולפי דף ההוראות צריכה להפסיק עם הדמעות לאחר 8 שבועות. האם צריך לשים משהו במקום? או להפסיק איתן ורק במידת הצורך לשים? לא קיבלתי הנחיות מיוחדות. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, לאחר 8 שבועות ניתן להפסיק את הדמעות המלאכותיות. אפשר אם רוצים, במידה ועדיין קיים יובש. אין הנחיות מיוחדות. בהצלחה, ד"ר אורי מלר.

אני שבועיים לאחר ניתוח לייזר prk ולא מצליחה לנקות את ההפרשות מהריסים. איך ניתן לנקות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אפשר להרתיח מים לתת להם להתקרר ולנקות את ההפרשות עם גזה נקיה או מגבונים של דר פישר. בברכה, ד"ר אליה לוינגר.

13/08/2019 | 18:19 | מאת: מ

שלום, אני שבועיים לאחר ניתוח prk והיום לאחר ששמתי טיפות לוטמקס ראיתי הפרשות מוזרות בזוית הפנימית של העין בצבע לבן טיפקס.. אשמח לדעת אם זה דבר שכיח וממה זה נובע? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, לא ניתן לספק ייעוץ רפואי והמלצה לטיפול ללא בדיקה. יש לגשת לרופא עיניים באזור המגורים לבדיקה

שלום. לפני 13 שנה עברתי ניתוח LASEK. נותרה לי יתרת מספר קל בעין ימין . האם שימוש למשך כמה חודשים בטיפות כמו טילאופטיק או אחרות יכול לגרום למספר להעלם גם אחרי 13 שנה?

שלום רב, טיפול כזה עשוי להוריד מספר קטן, ולעיתים באופן זמני בלבד. אפשר לנסות ולראות אבל יש לקחת בחשבון גם אפשרות שהמספר לא יעלם. בברכה, ד"ר מלר

09/08/2019 | 23:05 | מאת: ירון

שלום. טרם ניתוח היו לי צילינדר 2.75 - בכל עין עם חצי מספר. לאחר ניתוח PRK -לאחר התייצבות מלאה: עין שמאל -נשאר צילינדר 0.5 - עין ימין - נשאר צילינדר 1.25 - וחצי מספר חדות ראייה בשתי העיניים 6/8. אני מרגיש את הראייה הלא חדה בפרט בלילה. האם במקרה כזה כדאי לעבור ניתוח תיקון?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, הכל נשקל לפי המצב והאפשרות. לא מטפלים במספר או צילינדר. מטפלים אם עולה צורך בכך. ראיה של 6/8 היא ראיה מעולה ובמרבית המקרים עדיף לא לבצע טיפול משלים אבל אני משאיר זאת לדיון מול המנתח שלך. בהצלחה ד"ר מלר

היי, אני לא רואה טוב לטווח קצר: קריאה לצורך העניין. יש לי משקפיים עם מספר 1.50 ההתנהלות מאוד מסורבלת ומפריעה לי. האם ניתן לתקן את הראייה גם במספרים כאלו? תודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, שלום רב, אם מדובר רק במשקפי קריאה – יש אמנם שיטות לטיפול בזה אך הן זמניות ולדעתי האישית לא מספיק מוצלחות. בברכה, ד"ר מלר

07/08/2019 | 11:25 | מאת: אביתר

שלום, לפני כיומיים עברתי ניתוח prk ב2 העיניים. היום שמתי לב שאישון עין שמאל שלי נשאר רחב ביחס לאישון ימין. האם המצב תקין והוא חלק מתהליך.ההחלמה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, האישון לא אמור להיות רחב לאחר ניתוח לייזר. יש להבדק בברכה, ד"ר מלר

07/08/2019 | 00:17 | מאת: שירה

היי יש לי כמה שאלות בנוגע לניתוח להסרת משקפיים א. מדוע נוטלים ויטמין c לאחר הניתוח? ב. האם יש צורך לאמץ ולאמן את העין לאחר הניתוח או לתת לה להחלים בקצב שלה( עשיתי prk)? ג. האם שבועיים לאחר הניתוח מותר להתאפר בעיניים באופן חופשי ולשפשף אותן? אשמח לתשובה, תודה רבה 😊

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, א. ויטמין C מסייע בהחלמה רקמות למשל לאחר ניתוחים. ב. לא. אין צורך. ג. כעבור 3 שבועות ניתן להתאפר. אבל לשפשף עיניים זה דבר לא בריא באופן כללי בברכה, ד"ר אורי מלר

06/08/2019 | 22:34 | מאת: קארין

עברתי ניתוח כלפני שנתיים, ומרגישה שיש התדרדרות בראייה כגון טשטוש. מדי פעם יש כאבים בלילה כאילו העין נדבקת לעפעף. הלכתי לבדיקה והרופא אומר שזה עקב יובש ונתן לטפל בדורה טירס. האם אפשרי שזה המצב או שהמקרה אחר?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, כעבור שנתיים, לא סביר שזה קשור לניתוח. יובש בהחלט יכול להיות אחת הסיבות בברכה, ד"ר אורי מלר

06/08/2019 | 19:50 | מאת: חיה

לפני כשבוע עברתי ניתוח prk להסרת משקפיים. ביום בו הוציאו לי את העדשות( 6 ימים לאחר הניתוח) פגע לי בעין קצה של דף ומאז( יום וחצי) אני רואה מטושטש יותר בעין שנפגעה.. אציין שבבדיקת האופטימיטריסטית זו הייתה העין הטובה יותר האם יש סיבה לדאגה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב לא ניתן להשיב ללא בדיקה. אני מציע לפנות לרופא המנתח לבדיקה

כמה זמן אחרי ניתוח prk ניתן לטוס לחו"ל?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אני מציע לשאול ספציפית את הרופא המנתח. אישית – לא רואה בעיה לטוס גם 10 ימים לאחר הניתוח, כל עוד מקפידים להמשיך בטיפול, אבל לכל רופא יכולות להיות המלצות שונות ולכן אני ממליץ להיצמד להמלצות הרופא המנתח בהצלחה

30/07/2019 | 20:04 | מאת: טיפות לאחרי לייזר

שחכתי את הטיפות באוטו אחרי שקניתי אותם מאתמול בצהריים והאוטו היה בשמש ובחום ולקחתי אותן רק עכשיו בערב כשנזכרתי רשום על הטיפות שהן צריכות להיות בטמפרטורת החדר האם הן כבר מקולקלות או שאפשר להשתמש בהן?

שלום רב, ממליץ להחליף את הטיפות מאחר והטמפרטוריה באוטו יכולה להיות מאוד גבוהה ולפגוע בחומר הפעיל שבטיפות.

29/07/2019 | 06:58 | מאת: טל

היי, אני מרכיבה עדשות מגע קשות מספר -1.25- ו-1.5- צילנדר 2 ( נראה לי שזה טעות) בגדול עם עדשות מגע רואה נפלא. עברתי כעת למשקפים ( בגלל יובש חזק) נראה לי שהמספר חזק אני יושבת מול מחשב וזה נראה כאילו יושבים בקולנוע שורה ראשונה רוצים להתרחק. גם כשאני מסתכלת על המקלדת זה קשה. שאלה: כשעושים לייזר, האם יתכן וארגיש ראיה כמו במשקפיים? או אולי עצמים מוגדלים או מוקטנים , כלומר תהיה תקופת הסתגלות? או שזה כמו בעדשות? להערכתך: האם העדשות שהכין לי הם עם מספר חזק מידי? אם הולכים לאופטומטריסט עם משקפיים יכול לומר לי איזה מספר וצילנדר עשו בעדשה של המשקפיים. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, בתיקון אופטי עם לייזר, הראיה המתקבלת דומה יותר לראיה עם עדגשות מאשר ראיה עם משקפיים. לגבי העדשות שהותאמו לך - אין לי יכולת להשיב. את זה צריך לשאול את האופטומטריסט שהתאים את המשקפיים. בהצלחה, ד"ר אורי מלר.

24/07/2019 | 14:09 | מאת: אדוה

שלום, שמעתי שניתוח זה טוב להסרת צילנדר. יש לי צילנר 2 או קרוב לזה. האם מומלץ? המספר של קטן 1.5- שאלות האם ניתוח זה גם יכול לגרום ליובש בעין ולהילות וכו'?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב אני מכיר עוד דרכים להסרת צילינדר. יש צורך בבדיקות נוספות והערכת מצב העין. בהצלחה, ד"ר אליה לוינגר

23/07/2019 | 09:59 | מאת: נתי

שלום רב, ביצעתי בדיקת ראייה אתמול, והתוצאות הם: R: -0.75 | CYL -0.25 X 180 L -0.75 | CYL -0.25 X 165 אני לא מרכיב משקפיים או עדשות, אך רציתי לשאול האם כדאי לבצע את זה על מנת לשפר חדות ראייה ? או שזה יכול לבצע נזק יותר מאשר תועלת במספר קטן כמו זה? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה
24/07/2019 | 14:13 | מאת: אחת עם משקפיים

היי לך, ראשית אכן המספר קטן. אבל אולי בגלל הצילנדר יש טשוט. אם אתה מסתדר ללא עדשות או משקפיים אל לך לעשות ניתוח. ראשית בכל ניתוח יש סיכונים. שנית מאחר ופוגעים בקרנית יתכן יובש שגם לא יעבור יש כאלו שסובלים מראיית לילה ירודה. תכלס הניתוח אמור להחליף משקפיים ולא למי שלא הולך איתן.

שלום רב רק על פי המספרים קשה לקבוע. יש צורך בבדיקה מעמיקה יותר. בהצלחה, ד"ר אליה לוינגר

22/07/2019 | 20:47 | מאת: עמית

שלום, אם מישהו סובל גם מקוצר ראיה וגם מזוקן. אפשר להחליף לו את העדשה? בגדול הזוקן ראיה לא מורגש ( קורא ללא משקפיים) האם תיקון ראיה לרחוק יגרום שלאחריו כבר לא אוכל לקרוא מקרוב ללא משקפיים, בגלל התיקון?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, באופן טכני כן. אפשר. בארץ זה לא כ"כ מקובל, אלא אם כבר התפתח קטרקט. בהצלחה, ד"ר אורי מלר.

היי, רציתי לקבל פרפורציה מה סדר גודל העלות של ניתוח כזה עד 10,000 שח באזור ה-20,000 שח או יותר? האם קופות חולים משתתפות במימון? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, הפורום לא עוסק במחירים ואני מציע שתפנה ספציפית למכונים המנתחים לקבלת מידע. בהצלחה, ד"ר אורי מלר.

22/07/2019 | 15:23 | מאת: יהונתן אבן

יש לי מספר -5 בשתי העיניים עם 2.5 צילינדר. האם היית ממליץ על ניתוח PRK wavefront? אני בנאדם פעיל ביותר ושמעתי שזה הניתוח הכי טוב לאנשים פעילים. מה סיכויי ההצלחה של הניתוח וכמה הוא יעלה בערך? איפה היית ממליץ לבצע את הניתוח?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אתה שואל שאלות טובות אך ללא בדיקה לא ניתן להשיב - באיזה ניתוח לבחור - הדבר תלוי בגורמים רבים וצריך להתבסס על נתוני הבדיקה והצילומים. לגבי מחיר – הדבר ייקבע בבדיקת ההתאמה. לגבי היכן לבצע את הניתוח – לאיזו תשובה אתה מצפה מרופא שמנתח את הניתוחים הללו? האם הייתי מעוניין שאמליץ על המכון בו אני מנתח? או למכון המתחרה? בכל אופן, מטרת הפורום היא לספק מידע כללי ולא להמליץ על מנתח או מכון. בברכה, ד"ר אורי מלר.

21/07/2019 | 23:17 | מאת: יעל

היי, אני קצרת ראי מספר נמוך 1.5- ולא עובר 2- וגם צילנדר כזה. לאחרונה נאמר לי שבגלל תיקון מספר אני רואה מטושטש עם משקפיים כי יש לי זוקן. בלי שקפיים יכולה לקרוא מקרוב וממחשב. השאלה: אם עושים ניתוח לתיקון ראיה בלייזר לקצר ראי. המספר של הראיה מקרוב עולה ( כי הבנתי ש שמספר קצר ראי מאזן את המספר של ראיה מקרוב) תודה. לא מעוניינת במונו ויזן.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אני לא בוח שממש הבנתי אבל אנסה להשיב: בגיל מעל 40, מתפתח זוקן ראיה ועולה הצורך בהרכבת משקפיים למרחק קרוב. גם את, לאחר ניתוח לתיקון קוצר הראיה, ובמידה ולא תבחרי מונויזיין – תזדקקי להרכבת משקפי קריאה. בהצלחה, ד"ר אורי מלר.

21/07/2019 | 23:07 | מאת: מיטל

היי, יש אפשרות רק לתיקון צילנדר ( עד 2) בניתוח ללא תיקון מספר? האם זו אותה שיטה של ניתוח ויכול להיות אח"כ יובש בעיניים או את כל הבעיות שיש לאחרים? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, כן. תיקון צילינדר בניתוח מתבצע בדומה לתיקון מספר. בהצלחה, ד"ר אורי מלר.

19/07/2019 | 14:40 | מאת: נועה

שלום, ביצעתי בדיקות לניתוח להסרת משקפיים בלייזר ונמצאתי מתאימה לניתוח. יש לי מספר גבוה עם צילינדר. לאחרונה, קראתי כתבה על ניתוח לייזר בעיניים שבה היה כתוב שינו סיבוך או סיכון שנקרא עיוות קרנית שהוא אומנם נדיר אך קרו מקרים שהוא הופיע לאחר ניתוח. מה שהדאיג אותי הוא שכתוב בכתבה שהרבה פעמים לא ניתן לזהות זאת בבדיקות לפני הניתוח. חשוב לי לציין שהכתבה שקראתי היא מ-2007 ואני מניחה שהרבה דברים התפתחו מאז. אשמח לדעת האם עדיין הכתוב עדכני גם כיום? האם יש סיכון או חשש שאכן לא ניתן תמיד לזהות בבדיקות המקדימות? תודה רבה, נועה

לקריאה נוספת והעמקה

מצב של אקטזיה (עיוות הקרנית) מאוד נדיר אחד למספר אלפים. אם נמצאת מתאימה הסיכון מאוד נמוך שתתפתח אקטזיב בעתיד אך לא ניתן לקבוע ב100% בהצלחה

21/07/2019 | 23:10 | מאת: לנועה

היי נועה, יכולים להיות כל מיני סיבוכים מניתוח ואת חותמת על טופס לפני... כמו: יובש בעיניים שלא עובר כי חותכים הרי את הקרנית. כמו צמיחה לא תקינה כפי שכתבת של הקרנית ובגלל זה יש כאלו שסובלים מהילה וסינוור. בגדול... אומרים שתופעות חולפות אבל דווקא ממליצה לך לקרוא בפורומים על אנשים שעשו ניתוח לפני שנתיים ועדיין שואלים על בעיות שיש.. בקיצור את צריכה לקחת בחשבון למרות שיש אנשים שמרוצם מהתוצאה.אבל אם לא... האם תהיי מוכנה לקחת את הסיכון?

17/07/2019 | 16:59 | מאת: דנה

יום אחרי ניתוח lasik, הריסים שלי מאד דביקים ונוקשים, ניסיתי לנקות אותם עם אצבע רטובה אך זה לא הספיק, האם ניתן לנקות את הריסים באיזושהי דרך?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, ניתן להרתיח מים לתת להם להתקרר ואז עם גזה נקיה לנקות בעדינות את הריסים. בהצלחה, ד"ר אליה לוינגר.

12/07/2019 | 09:54 | מאת: עמית

שלום רב אני שבועיים לאחר לייזר אינטראלסיק. רציתי לדעת מתי ניתן לשטוף את הפנים כולל העיניים בלי חשש במי ברז וסבון? איפור- מתי ניתן להתאפר ולהסיר איפור? (הסרת איפור כרוכה בשפשוף העין) ובגדול מתי ניתן לחזור לשגרה עם העין? החלמה מלאה? תודה רבה :-)

שלום רב, אחרי שבועיים אין בעיה עם מי ברז ואיפור. בברכה, ד"ר אליה לוינגר.

15/07/2019 | 08:40 | מאת: עמית

ומה בנוגע להסרת איפור? האם מותר לאפר גם את העין ולהסיר ממנה עם מסיר איפור? העין כבר לא רגישה לשפשופים?

דוקטור שלום רב, אני חודשיים אחרי ניתוח מסוג EBK . לא הרגשתי שום תופעות לוואי מעבר לכאבים שהיו ביומיים הראשונים לאחר הניתוח. המספרים אצלי היו נמוכים,1.25 בכל עין עם צילינדר של רבע. חודש אחרי הניתוח כבר ראיתי טוב יותר מאשר ען עם משקפיים, כולל בלילה (בעזרת שתי העיניים) קיימת רק בעיה אחת,עין שמאל רואה מעולה וחד ברמה ממש גבוהה (גם לקרוב וגם לרחוק ) לאורך כל היום. עין ימין ( כשאני מכסה את שמאל ) רואה"מרוח" ומטושטש כאילו " ללא פוקוס" מרגיש שכל הראיה שלי מבוססת רק על עין שמאל. הרופא כל הזמן מציין שזה קשור להחלמה של העין ושזה סה"כ יובש ולא צילינדר / מספר . מה דעתך על כל דוקטור ? אני עשיתי את הניתוח עם מספרים נמוכים עקב הליך קבלה לגוף בטחוני שפוסל מועמדים עם משקפיים וכיום אני פשוט לא מרוצה מהתוצאה . מצד אחד רואה באמת מצויין אך מצד שני מרגיש שכל הראיה מבוססת על עין אחת עקב הטשטוש שקיים בעין ימין . האם באמת יש קשר ליובש ? הרופא אמר שבמספרים שהיו לי לא קיים סיכוי לצילינדר / חזרה של מספר .

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב 1. החלמה לעיתים אורכת זמן 2. אין דבר כזה ״לא קיים סיכוי״. סטטיסטית יש סיכוי של כ 5% לנסיגה של המספר גם במספרים נמוכים 3. אני סבור שמוקדם עדיין לצאת במסקנות סופיות היות שההחלמה עדיין לא הסתיימה 4. אני מציע להמשיך במעקב אצל רופא העיניים שניתח אותך ואני מקווה שהכל יסתדר. בברכה, ד"ר אורי מלר.