פורום גסטרואנטרולוגיה - מחלות דרכי העיכול

פורום זה סגור לשליחת הודעות חדשות.
30672 הודעות
26607 תשובות מומחה

מנהלי פורום גסטרואנטרולוגיה - מחלות דרכי העיכול

11/01/2014 | 07:49 | מאת: אלכס

שלום , ותודה על המענה .. אני בן 42 , מזה כחודש יש יל כאבי בטן תחתונה חזקים עם גזים חריפים. הרגשת נפיחות , לפעמים קשה ביציאה , לפעמים לא , בגלל הנפיחות והכאב . אחרי יציאה בד"כ חש הקלה. הרגשה שכל בהזמן צריך להתפנות. היו לי תלונות דומות לפני כמה שנים בנוגע לבטן תחתונה ,עשיתי לפני מס שנים קולונוסקופיה שיצאה תקינה. פניתי לרופא שהפנה לבדיקת צואה . מה דעתך? יש לציין שבעוד כחודש עומד להוולד ילד.. האם יש קשר לתסמונת מעי רגיז ? אם לא - מה יכול להיות?

אם כבר ניבדקת בעבר ועברת קולונוסקופיה על תלונות דומות אפשר לשער שאכן מדובר במעי רגיש והלידה הקרובה כנטאה תורמת ללחץ נפשי.

10/01/2014 | 23:28 | מאת: ליאת

שלום רב, חליתי בחיידק ההליקובקטר לפני כשנתיים. עברתי את הטיפול השגרתי וכל הסימפטומים נעלמו. לפני כחודשיים חזרו התסמינים ובבדיקת נשיפה נמצא שהחיידק חזר. אני מטופלת מזה כ- 8 ימים בתרופות המקובלות ונשארו לי יומיים נוספים לטיפול. עם תחילת הטיפול, הרגשתי הרבה יותר טוב אך ביומיים האחרונים חזרו הבחילות והן מופיעות לעיתים קרובות מאד. האם זה אומר שהטיפול לא הצליח? מעבר לכך, האם כדאי לעבור בדיקת קולונוסקופיה כדי לשלול החמרה-של המצב והתפתחות של תאים סרטניים. תודה רבה על תשובתכם.

14/01/2014 | 18:14 | מאת: רחל גינגולד בלפר

קולונוסוקפיה לא בודקת הימצאות חיידק היא בודקת מעי גס ולא קיבה. לגבי החיידק למה לנחש? פשוט לבצע תבחין נשיפה עוד חודשיים, כלומר חודש וחצי מתום הטיפול ולראות אם עבר או לא? הכאבים בכלל נובעים אולי ממשהו אחר. אבל צריך לדעת מה הסטטוס של החיידק.

10/01/2014 | 01:14 | מאת: מלי

שלום אני בת 55 וסובלת מזה כמה שנים מכאבי בטן קשים ביותר כמעט ללא הפסקה. לפעמים יש לי בכל זאת הפסקה של כמה ימים אבל גם אז לא הרגשה מושלמת כמו שהרגשתי פעם לפני שכל זה התחיל. בדרך כלל כשהיו הכאבים חזקים במיוחד עד כדי עילפון כמעט עברתי מיד לשכיבה על הגב ואז הרגשתי הקלה מסויימת.כמובן שכשקמתי חזרה זה היה בלתי נסבל אבל לפחות ידעתי שבתנוחת שכיבה פחות כואב. לפני יומיים שוב נתקפתי בכאבים חזקים במיוחד הכי חזקים שהיו לי. תמיד הכאבים מזכירים לי צירי לידה ואפילו יותר אבל הפעם זה היה מפחיד,,כאילו קורעים אותי מבפנים.זה נמשך לילה שלם ואין לי תרופה חזקה שתרגיע לי את הכאב,,הרופאה מציעה לי ספסמלגין והסברתי לה שלא עזר לי,,,,הצילוו כמה אפשר לסבול? הכאבים מלווים בשילשולים כל כך חזקים עד שאפילו לא מגיעה לשירותים לפעמים וחייבת להיות קרובה ולא לצאת מהבית. לפני שנתיים עשיתי סי טי בטן והיה תקין,,יש לי אבנים בכיס מרה אבל כואב לי בבטן למטה וגם בגב תחתון אז זה כנראה משהו אחר. קולונקופיה לא עשיתי כי בבדיקת דם סמוי יוצא תקין. אנא עזרו לי מה אני יכולה לעשות? יש לי בעל ו-2 ילדים והם חסרי אונים ולא יודעים איך לעזור לי. נ.ב בדיקות הדם יוצאות תקינות והרופאה שלי לא יודעת מה לעשות איתי ולכן שולחת אותי שוב לסי טי,,האם זה הגיוני לעשות שוב ?? הרי יש בזה מלא קרינה. ל- MRI לא שולחת אותי למרות שנראה לי הגיוני הרופאה אומרת לי שאני תעלומה אבל הכאבים קשים מנשוא והחיים שלי לא חיים אנא עזרתכם תודה מראש

אם לא עברת אף פעם CT אפשרי לבצע ולראות מה קורה. אם יש לך גם שילשולים אני חושבת שנחוצה מאוד קולונוסקופיה כדי לקחת ביופסיות מהמעי. אין קשר לדם הסמוי הוא בא רק לשלול גידול וגם את זה הוא מפספס בשליש מהמקרים. אבל לגבי שילשולים. חשוב לבצע קולונוסקופיה.

09/01/2014 | 20:10 | מאת: אוריאן

בחודש 8 עשיתי סיטי בטן רציתי לדעת האם עכשיו אני צריכה לעשות עוד בדיקה כזאות דבר שנני האם סיטי בטן ואגן מגלה אם יש גידול ממאיר גידול סרטני. במעיים ובמעי הגס או שרק קולונסקפיה היא הבדיקה היחידה לגילוי סרטן במעי הגס והאם הסימנים:כאבי בטן חזקים במיוחד איפה שהצלעות ובבטן תחתונה ועצירות כרונית שממש קשה לי להוציא את הגדולים אם הופע של קצת דם על הנייר היא גידול במעי?

דם על הנייר נשמע יותר כמו טחורים. מדוע לבצע CT עם קרינה בתדירות כה גבוהה. לגבי קולונוסוקפיה הבדיקה שמשתווה אליה זה קולונוסוקפיה וירטואלית אשר נקראת גם CT קולונוגרפיה. אבל לא בטוח שצריך? בת כמה את?

09/01/2014 | 19:02 | מאת: דרור

אני בן 26 לאחר תלונות על צרבות וכאבים ברום הקיבה שמופיעים גם בחזה הופניתי לבדיקת גסטרוסקופיה. להלן תוצאות: ושט - אזופגיטיס דיסטלית קלה, במעבר ושט-קיבה בליטה קטנה של 4 ממ מכוסה רירית מודלקת(נלקחה דגימה לביופסיה), מעבר ושט קיבה במרחק 40 ס"מ. קיבה תקינה כולל היפוך, ניע תקין ומתנפחת היטב. בצל התריסריון וחלקו השני תקינים. אני מבין שהאבחנה זה ריפלוקס קל אבל אני מפחד בגלל "הבליטה" המוזרה של ה4 מ"מ האם זה שלקחו ביופסיה אומר שחתכו אותה או רק לקחו דגימה לבדוק מה זה?? האם מדובר בפוליפ? (שאותם אני יודע שמורידים ישר במהלך הבדיקה). תודה

לא מדובר בפוליפ, אחרת היה כתוב. זאת בליטה שיכולה להיות תוצאה של הגירוי של החומצה שנמצאת שם. לא להילחץ. לקחו דגימה לא את הכל ותחזור תוצאה.

09/01/2014 | 17:57 | מאת: רינה רשמתי את הערכים האם זה תת פעיל

אני בת 60 מטופלת בכדורי לחץ דם כולסטרול אינסולים ואלטרוקסים במשך כשבועים אני מרגישה שהאוכל שאני אוכלת נישאר תקוע בגרון האם זה יכול להיות מכדורים ומה דעתכם ביכלל למה זה קורה ליפעמים מרגישה חומציות שעולה למעלה

הכדורים שאת מציינת לא אמורים לפגוע בוושט. לכן לא מאמינה שהתחושה שלך קשורה אליהם. לעיתים זאת תחושה סובייקטיבית אשר לא מוצאים לה סיבה. ממליצה לבצע בירור מסודר במרפאה. כמו כן ארועי צרבת יכולים לקרות מדי פעם,אם הם בתדירות גבוהה ניתן להתחיל טיפול.

08/01/2014 | 20:22 | מאת: דקלה

האם הוא מדבק דרך רוק או דם?

אינו מדבק בדם. עובר בילדות מאם לילדיה כנראה ברוק. אבל לא מדבק בגיל מבוגר. זה מה שידוע

08/01/2014 | 19:31 | מאת: שרון

שלום, אני סובלת כבר מספר שבועות ממשהו לא מזוהה. זה התחיל אחרי ארוחה, כאבי בטן, התכווצויות, הליכה מרובה לשירותים, יציאות נורמליות אך עם ריח חריף. בחילות. במישוש הבטן הרופאה מצאה רגישות יתר בצד שמאל. יש לי גם תחושה של גוש תקוע בגרון/חזה עליון. חשבתי שזה וירוס..אבל זה לא. זה חולף וחוזר. יש לי פריחה מהבטן ועד לצוואר. כל פעם אני מרגישה טוב ליומיים שלושה ואז שוב כל הסימפטומים חוזרים. מיום ראשון ועד אתמול בלילה היה לי חום נמוך 37-38 מה זה יכול להיות? אשמח לקצת ייעוץ

מאוד קשה לומר מה זה. לא ברור איזו פריחה זאת? אבל באופן כללי זה נשמע כמו מחלה ויראלית

08/01/2014 | 15:09 | מאת: אפרת

שלום. אני בת 45 ולאחרונה קורה לי שכדור צואה קטן בורח לי בזמן שאני מפליצה (אין לי דרך דיפלומטית יותר לתאר זאת...). בזמן שזה קורה אני כלל לא מרגישה שזה קרה. אני רואה את זה רק כשאני נכנסת לשרותים. למה זה קורה?

יכול להיות שאכן מדובר בבריחת צואה. יש טונוס מופחת של פי הטבעת וכשאת מפעילה לחץ יש בריחת צואה. צריך לעבור בירור מסודר במרפאת רצפת אגן במכון גסטרואנתרולוגי.

08/01/2014 | 12:04 | מאת: ברוך ח.

שלום. אודה לך אם תראי את התייחסותי החוזרת בדף 606 , ואם גם תוכלי להתייחס לשאלתי הנוספת מה 30.12.13 . תודה .

תוכל לשאול שוב? לא מצאתי שאלה מ - 30.12?

08/01/2014 | 08:36 | מאת: דליה

בת 62.צמחונית מלידה לחץ דם תקין ולמופת65-125 קבוע. סוכר HBA1C-5.9 -מותר 5.7 סוכר בדם 84 כאבים ברום הבטן החל מתחילת דצמבר 12 ידוע מן העבר על בקע סרעפתי המטופל בכדורי פמודיטין. כל שאר הכדורים כולל אלו מדור שלישי,גורמים בחילות והקאות כאבים ברום הבטן ידועים ותמיד כדורים עזרו להפסיק הכאבים.הפעם לא. הליקובבטר פילורי-נבדק לפני שנים רבות ונמצא שאין. בעבור כאבי הבטן שהחלו בדצמבר עשיתי US בטן עליונה שנמצא תקין כולל לבלב וכיס מררה. בצעתי בדיקות דם כולל מרקרים למיניהם-מרקר סרטן הלבלב נמצא תקין בצעתי גסטרוסקופיה-פעם חמישית או יותר בחיי-ממצאים: נסקרו ושט,קיבה כולל תרגיל היפוך לפונדוס וקרדיה,תרסריון-כולל בולבוס וחלק יורד של התריסריון-תקינים פרט לדואודניטיס קלה בבולבוס. בקע סרעפתי 3 ס"מ בין 35-38 ס"מ מהשיניים,קפלי קיבה תקינים,דופן קיבה מתנפח היטב כאבים ברום הבטן נמשכים.לא קשור לאוכל.במצב שכיבה על הגב יש רגיעה מסויימת.כאבים אלו אינם מעירים אותי בלילה אך מציקים בשעות היום אין אני אלכוהוליסטית ושותה מעט רק באירועים-פעם ב מיליון שנה. ך שאם יש דלקת בלבלב זה לא מאלכוהול. אבני מרה-הסונר לא ראה אותם-יכול להיות שהן נמצאות? בחודש האחרון הייתי במיון כ6 פעמים עם טענה של כאבים בחזה מצד שמאל-בצעתי CARDIAC CT והכל תקין. בקיצור אני מבינה עכשיו שמה שגרם ועדיין גורם לתופעה מדומה של כאבים באזור הלב זה ריפלוקס או דלקת בלבלב מה אני עושה עם כאבי רום הבטן?אילו בדיקות נוספות ?עמילאז?ליפאז?CT? תודה הפסקת עישון-לצערי הרב-אוגוסט 12-מאז אני רק חולה כל הזמן.

ייתכן והבקע הסרעפתי הוא הגורם לכאבים הללו. בקע גורם לעלייה של חומצה גם אם את לא מרגישה צרבת ועושה כאבים. לגבי אבנים בכיס מרה את מציין שהאולטרסאונד תקין. לכן נראה שאין אבנים. לגבי דלקת בלבלב האם נלקחו עמילז וליפז בזמן כאבים? אם כי למה שתהיה דלקת לבלב. אם אינך אלכוהוליסטית ואינך נוטלת תרופות. נראה כי העיקר הוא בבקע הסרעפתי. פמוטידין עם הזמן אינו משפיע, הגוף מתרגל אליו ולכן הייתי ממליצה לקחת סותרי חומצה מסוג PPI האם אלה הדור השלישי אליו התכוונת? אני מתכוונת לללוסק, לנטון וכו'

ד"ר רחל גינגולד בלפר תודה על שהגבת לשאלתך עמילאז וליפאז נלקחו תוך כאבים-למה זה משנה? תוצאות: עמילאז(B) 75 ליפאז 22ץ4 באותה הזדמנות עשיתי גם HBA1C שיצא 6 ואני בדרך לסוכרת. לגבי התרופות שהצעת-נוסו כולם.הם גורמים לי בחילות קשותץרק הפמודיטין איכשהו עוזר. בקיצור בדיקות תקינות ולי יש כאבים הדומים לסכין המסתובבת בקיבה-ואין קשר מה אני אוכלת. התרופות שאני נוטלת קבוע: ESTO10 SIMVACOR20 כדור ויטמין B12 של סולגאר ופמודיטין שלא עוזר הרבה מה נשאר לעשות?CT תהיה לי בעיה קשה לעשות.עשיתי השנה כ4 CT שונים. אגב CT בטן אחרון ינואר 13 לפני שנה בדיוק-תקין תודה

07/01/2014 | 14:20 | מאת: שלום

שלום רב, אני בן 27, בריא לחלוטין כל חיי, בשנה האחרונה התחילו לי כאבי בטן ובחילות (ללא הקאות\שלשולים) אשר משתקים אותי לחלוטין. לאחר בירורים רבים אצל רופאים רבים עדיין אין לי שום ממצאים. עשיתי בדיקות דם, אלרגיות, רנטגן בטן, אנדוסקופיה, בדיקות דם לצליאק - בכולן נמצאתי בריא לחלוטין. עשיתי בדיקת לקטוז ובה נמצא כי אני רגיש ללקוטז אז הפסקתי עם מוצרי החלב וגם הפסקתי לאכול ביצים אך עדין ללא שיפור או שינוי ועכשיו היני אובד עצות כי אני לא מצליח למצוא את גורם הבעיה. אני מתאמן באופן סדיר כשהבטן מאפשר לי, לפני זה הייתי פעיל בצורה יומיומית. הכאבים הם מסביב לשעון במשך שנה שלמה וללא הפסקה. האם למישהו יש כיוון חדש או משהו שפספסתי שאולי יכול לעזור לי לפתור בעיה זו? תודה מראש

07/01/2014 | 14:36 | מאת: אוריאן

?

07/01/2014 | 15:11 | מאת: שלום

לא, האם זהו שלב המגלה דברים נוספים מעבר למה שהאנדוסקופיה מגלה?

06/01/2014 | 21:32 | מאת: נופר

שלום רב, שמי נופר אני בת 23, לא שותה ולא מעשנת וללא בעיות בריאותיות לרוב. לא צורכת כדורים/תרופות באופן קבוע מלבד גלולות למניעת הריון. אולם בשנתיים האחרונות אני מבקרת את רופא המשפחה שלי בדחיפות. כתוצאה מכאבי בטן שתוקפים אותי מדי פעם. הכאבים הם חזקים מאוד - באזור המרכזי שמאלי של הבטן העליונה ובבטן התחתונה בצד שמאל. בנוסף מדי פעם הצואה שלי מלווה בדם וריר, ולרוב הבטן שלי נפוחה וכואבת מאוד. יש לי ריבוי של גזים. לאחר תלונות חוזרות ונשנות רופא המשפחה שלח אותי למס' בדיקות: בדיקת US בטן - ממצאים: הכבד בגודל תקין. מרקם הכבד סדיר והומוגני. דרכי המרה התוך וחוץ כבדיים אינן מורחבות. כיס המרה בעל צורה תקינה. דפנות כיס המרה עדינות. לא ניסרקו אבנים. הלבלב בעל צורה ומרקם תקינים. הטחול אינו מוגדל ומרקמו הומוגני. שתי הכליות במיקום, מנח, צורה, גודל ומרקם תקינים. בדיקת דם: C.R.P - 0.9 Immunoglobulin A-73 TransGlutaminase (IgA) Ab - קטן מ-3U/ML LDH-Lactic Dehydrogenase - 379 בבדיקות דם הרגילות אני אפרט את מה שיצא לא תקין: Lymphocytes % - 47.5 60 ml/min/1.73m²-גדול מ - egfr שתן כללי: Erythrocytes - 25 Leucocytes (U - 500 אני ממש מצטערת על ההודעה הארוכה פשוט לצערי התור הקרוב לגסטרואנתרולוג הוא בעוד חודשים וחצי :( ובאמת שנמאס לי לסבול.

07/01/2014 | 00:21 | מאת: נופר

אולי כדאי גם להוסיף שהיה לי הליקובקטר-פילורי לפני שנתיים. עשיתי שוב בדיקה לפני מס' חודשים ויצא שלילי. ויש לי צרבות מרובות.

06/01/2014 | 14:23 | מאת: אוריאן

איזה עוד בדיקות יש לבטן חוץ מקרסטופיה אולדרסאונד וסיטי בטן ומה זה פולפיים ואיך מגלים אבנים בכליות..

קיבלת תשובה

06/01/2014 | 11:39 | מאת: אוריאן

א. בעקבות שמצאו משהי בשחלה עשיתי אולדאסאונג קינקולגי שיצא תקין. ב. אני עושה שירות לואמי בבית חולים אבל הפסקתי בגלל הכאבים בבטן איפה שהלב ודפיקןת לב המהירות זה התחיל לי עוד לפני השירות הלאומי. ג.כן הגסטרו הביא לי לפני הגרסטופיה . כדורים למעי הרגיש קוקטאל.לקחתי כצה ימים וזה לא עזר. בנוסף הקרדאלוג. הביא לי כדורים לדופק מהיר נורמלול 25 (רק אתמול הביאו לי את הכדורים)השאלה אם זה לא מפריע לקיבה או לבטן אמרתי לרופאה שעדין יש לי כאבי בטן איפה שהקיבה בצלע השמאלית ובמותנים בקיצור כל הבטן איפה שהטבור היא אומרת שאין צורך לעשות סיטי בטן ללא חומר ניגוד והבדיקה שעשיתי גם מראה אם יש אבנים)(עשיתי בדיקת סיטי בטן עם חומר ניגוד) איזה בדיקה הכי טובה למצוא אבנים בכליות?כי כואב לי גם. הגב מאחורה והברכיים..

אני חושבת שכל כך הרבה מקומות כטאבים לך וזה סימן לכך שהבעייה קשורה במתח ועצבים - כדאי לנסות להרגע במקום לעבור בדיקות מיותרות

06/01/2014 | 11:28 | מאת: שרה

שלום, כבר קרוב לשנה וחצי-שנתיים שאני סובלת מהתקפות של שלשול לתקופה של כחודשיים-שלושה. ישנה תקופה בה פעילות המעיים תקינה (אולי מעט עצירות), ואז מגיעה תקופה ארוכה בה אני סובלת משלשול, לעיתים יום בשבוע בו אני משלשלת מספר פעמים, או שאני משלשלת כמעט כל יום כמה פעמים וכו'. אין שינויים בהרגלי האכילה שלי בין תקופה לתקופה, עשיתי בדיקת צואה (3 דגימות לכל צבע של מבחנה, כחול ואדום) שיצאה שלילית. בתקופות האלו אני חווה כאבי בטן עזים שנרגעים רק לאחר יציאה, ולעיתים הרגשה שלא "התרוקנתי". מה עלי לעשות?

כדאי לגשת לגסטרואנטרולוג מכיוון שהשלשול יכול להיות חלק ממעי רגיז אבל גם יכול להיות סימן לדלקת במעי - גשי להיבדק

06/01/2014 | 00:09 | מאת: אברם

בן 22 חולה כבר 8 שנים מטופל ברמיקייד כשנה וחצי. לאחרונה התגלתה אצלי היצרות קשה באזור פי הטבעת. נעשה ניסיון הרחבה באמצעות בלון שלא הצליח. עתה מציעים לי לעשות הרחבה באמצעים מכניים (הכנסת מוט מתכתי לאזור פי הטבעת) כחלק מסדרת מוטות בקטרים שונים. פעולה זו צריך לבצע בהתחלה פעמיים ביום ובהמשך לרווח בין הפעולות בתקווה שלאחר חודשיים ההרחבה תסתיים (מי יודע לכמה זמן) מבקש לדעת האם זה הפתרון היחידי שנותר . הסבירו לי שניתוח באזור זה לא בא בחשבון.

אברם, מדובר בתחום של כירורגיה של פי הטבעת. מציע להתיעץ עם כירורג שמומחה בתחום (ואולי אף עם יותר ממומחה אחד) לפני שאתה מסכים לפעולה.

05/01/2014 | 22:51 | מאת: מירים

אני בת 24 בריאה בדרך כלל היה לי קשר אם מישהו בגילי שהיה מקיים יחסים אם עוד בחורות וכנראה הדביק אותי בחיידק הכלמידיה(אני לא נבדקתי לכלמידה) אני כבר לא איתו.אבל.בחצי שנה האחרונה אני סובלת מתופעות של כלמידיה דלקת בחצוצרות דימום בצואה בניגוב ,צואה רירית,מוגלתית,שלשולית,כרגע מטופלת בדוקסילין וטופלתי בצימפרודקס ,ודאלצין,מתי התופעות של מערכת העיכול יפסקו ?ומתי הצואה תחזור להיות תקינה..זה מצב שמלחיץ אותי מאוד כי אני מרגישה שיש לי בגוף מצב של זיהום דלקתי במערכת העיכול .ואציין שגם מדגדג לי בטבור .

כאשר תחלימי מהקלמידיה אני מקווה שגם תופעות של מערכת העיכול יחלפו. צריך לטפל קודם בזיהם הבסיסי

05/01/2014 | 20:15 | מאת: ויקטוריה

החברה שלי סובלת מפוליפים בקיבה.לפני שנה בגסטרוסקופיה ראו פולים אחד.עכשיו יש פפילומות מרובות.מה הטיפול?האם יש מקום לדאגה?

איזה פוליפים נמצאו. מה ההיסטולוגיה? כלומר הסוג? זה חשוב. בת כמה היא? איזה תרופות נוטלת?

05/01/2014 | 18:28 | מאת: איטו

בן 18 סובל מעצירות מספר שבועות העצירות מלווה בצואה חומה צמיגית בצורת כדורים, ללא דם או צבע שונה. עם תחושת התרוקנות לא מלאה אני ממש מפחד ממה זה יכול להיות?? זה סרטן??

זמן קצר מדי כדי לקרוא לזה עצירו.ת כמובן סיכוי נמוך לסרטן. נא לבדוק תפקודי בלוטת תריס. ואם הבעיה תימשך להגיע למרפאה בצורה מסודרת.

05/01/2014 | 18:03 | מאת: אור22

התעוררתי לאחר שינה עם כאבים במרכז הבטן או יותר נכון מתחת לבית החזה, אין לי מושג איך להגדיר זאת,אם אני שוכבת זה כואב מאד , הכאב עבר בנוסף לגב , שכיבה על הצד גורמת לי כאבי תופת ובכלל לא יכולתי לשכב מרוב כאבים לא ידעת מה לעשות עם עצמי ? אני אמורה לחשוש? מה עושים ...?

בת כמה? מה מחלות רקע? אם כל כך כואב נא לפנות למיון לבדיקה

06/01/2014 | 16:31 | מאת: אור22

אני בת 30 אין לי מחלות חוץ מאנמיה אפשר לפנות אליך ?

05/01/2014 | 15:20 | מאת: שירלי

שלום, שמי שירלי ואני בת 22. מזה חמש שנים אני סובלת מכאבי בטן, בחילות, שלשולים, חום ולעיתים הקאות. בשנה וחצי האחרונות מצבי החמיר וכך גם הראו בדיקות הדם שעשיתי, CRP גבוה (90 בבדיקה האחרונה) ומדדי דלקת מובהקים שרק החמירו עם הזמן. בעקבות זה שללו את תסמונת המעי הרגיש. עברתי קולונוסקופיה וגסטרוסקופיה שיצאו תקינות וכעת אני מחכה לתור שיהיה עוד חודש וחצי לבדיקת וידאו קפסולה עקב חוסר הבחנה רשמי. הבעיה היא שבינתיים אני מאוד סובלת. חוץ מכאבים הקשורים למערכת העיכול, אני חשה לעיתים קרובות ועל בסיס יום-יומי כאבי פרקים בגב, בעמוד השדרה ובאזור האגן וכן הופיע גירויי על עורי. הייתי מספר פעמים אצל גסטרו אך היא לא אישרה התחלת טיפול רשמי עם תרופות לקרוהן עקב חוסר ההבחנה. בינתיים ניסיתי קולוטאל, ספסמלגין, פפברין ומודאל וכן טופלתי למשך שבועיים באנטיביוטיקה אך אף תרופה למעשה לא עזרה ושיפרה מצבי. אני מאוד מיואשת מהמצב ופעמים רבות מושבתת כיוון שאני כה חלשה בגלל כל התסמינים הנ"ל. האם יש אופציה שההבחנה לא תהיה לקרוהן אלא למחלה אחרת? אני חוששת כי בדיקת הקפסולה לא תניב תוצאה מתאימה ולמעשה שוב "אפול בין הכיסאות" ולא אקבל שום טיפול. רופא המשפחה שלי הציע להתחיל בטיפול בבודזון גם אם אין הבחנה רשמית לקרוהן כיוון שאני סובלת מאוד ולמעשה לא מתפקדת כמו בחורה בגילי. האם דבר זה נכון? ואם כן, אילו תופעות לוואי יש לתרופה? אשמח לתשובה, תודה רבה!

05/01/2014 | 15:51 | מאת: שירלי

בנוסף, שכחתי לציין כי גם עברתי בדיקת CT ואולטרה סאונד של מערכת העיכול אך לא נמצאו דברים שמתאימים לתלונתיי למעט ציסטה בכיפת הכבד.

05/01/2014 | 15:28 | מאת: שירלי

05/01/2014 | 15:29 | מאת: שירלי

הכוונה היא שמצאו אצלי שקיעת דם של 90 ולא CRP.

אם יש אופציה שהאבחנה לא תהיה לקרוהן אלא למחלה אחרת? - יש אני חוששת כי בדיקת הקפסולה לא תניב תוצאה מתאימה ולמעשה שוב "אפול בין הכיסאות" ולא אקבל שום טיפול - אין מנוס מלהמתין לתוצאות הבדיקה רופא המשפחה שלי הציע להתחיל בטיפול בבודזון גם אם אין אבחנה רשמית לקרוהן -- לא נשמע לי רעיון טוב, עלול לטשטש תמונה של מחלתך אילו תופעות לוואי יש לתרופה? -- לבודיזון כמעט ואין תופעות לואי

05/01/2014 | 14:35 | מאת: ליאה

שלום רב, אני צריכה לעבור בדיקת קולונוסקופיה ושמעתי מאחותי בארה"ב שעברה הכנה עם אבקה בשם MOVIPREP שהשתייה שלה היא קלה ולא צריך בדיאטה של כמה ימים ימים קודם אלא רק יום אחד לפני הבדיקה. הייתי מאוד רוצה לנסות אותה מאחר שבפעם הקודמת שעברתי את הבדיקה לא הצלחתי לסיים את השתייה של מה שנתנו לי ומאחר ואני חולת סוכרת הדיאטה קשה לי במיוחד. איך אפשר להשיג אותה בארץ?

אין בעיה, יש גם מוביפרפ בארץ. פשוט מרשם ולקנות בבית מרקחת. בהצלחה.

05/01/2014 | 14:22 | מאת: אמיר

היי אני חולה קרוהן בן 37 ,בגיל 16 אבחנה,בגיל 20 ניתוח לאחר קולקוטומיה -בשבוע שעבר עשיתי קולונוסקפיה כאשר אובחנה דלקת קטנה מאוד בחיבור בין המעי הדק לגס ,כאשר לא ניתן היה להתקדם. בעקבות כך נשלחתי לבצע CT אנטרוגרפיה ולהלן התוצאות: 1. מצב לאחר קולקטומיה מימין. 2.כבד,טחול,לבלב,אדרנלים,כליות ללא ממצא חריג. 3.בדיקה מעט מוגבלת לפענוח עקב חוסר דיסטנציה של לולאות מעי דק. 4.חשד לעיבוי דופנות מעי דק פרוקסימלי לאנסטומוזה. 5.ללא התרחבות של לולאות מעיים. 6.לולאות מעי גס נראים מעט מעובים לכל האורך. 7.אין עדות לפיסטולות או מורסה תוך בטנית. 8.לא הודגם נוזל חופשי בבטן ובאגן. 9.מבנה גרמי שמור . ברצוני לברר בבקשה את פענוח הבדיקה, מה משמעות המילה עיבוי.? האם זו דלקת? אם כן אז למה במעי הגס?! מכיוון שבקולונוסקפיה ראו דלקת קטנה בחיבור בלבד. תודה וסליחה.

מה משמעות המילה עיבוי.? -- לעתים בצקת של דופן המעי, אחת הסמנים של דלקת, מתוארת בתור עיבוי דופן. אפשרויות אחרות - ניע (פריסטלטיקה) של מעי - אם ה-CT צילם סטמנט מסויים של מעי בדיוק בעת ההתכווצות - הסגמנט ייראה כ"מעובה" האם זו דלקת? -- יתכן אם כן אז למה במעי הגס?! -- ? מכיוון שבקולונוסקפיה ראו דלקת קטנה בחיבור בלבד -- ?

05/01/2014 | 14:06 | מאת: משה

שלום רב, אני חולה קוליטיס זה 21 שנים ומבקש לדעת כל כמה זמן צריך לעשות בדיקת קולונוסקופיה ? בכבוד רב ובתודה מראש, משה

מעבר ל12 שנה צריך לבצע כל שנה

שלום שמי אלי, חייל משוחרר. לאחרונה שמתי לב שהענבל שלי מתנפחת לאחר שאני מקנח את האף חזק וגם לאחר שתיית אלכוהול זה קורה. למה זה קורה? כמה צריך לבדוק את זה? וכמה עושה נזק האלכוהול? תודה !

שלום, אני בן 25 מזה 5 שנים בערך שאני סובל מבעיות עיכול קשות שגורמות לגזים שלפעמים מריחים גם כמו ביוב (סליחה על התיאור), עצירויות לפעמים - פשוט מרגיש מלא ולא יוצא כלום. ושלשולים חריפים מאוד לפעמים אחרי עיוות קשה ביותר של הבטן שגם פפברין לפעמים מתקשה לעזור. לפני חמש שנים כשהייתי בצבא הייתה לי תקופה לא טובה בבית וזה התבטא בשלשולים במשך חצי שנה ואף יותר. אחרי בדיקות אנדוסקופיה וקולונוסקופיה נאמר לי שאין לי כלום ושאני בחור צעיר שצריך להרגע. השאלה האם זה משהו חולני שמצריך טיפול/תחזוקה על מנת למנוע אותו? בנוסף אציין כי יש תקופות שאני סובל קשה מצרבות עד שאני לוקח לוסק במשך שבוע - שבועיים וזה עובר.

05/01/2014 | 01:46 | מאת: גיל

שלום, אני בן 16 לא שותה אלכוהול לעיתים תכופות. עד עכשיו רק פעם אחת שתיתי יותר מלגימה אך לא הגזמתי עדיין חשבתי בצורה רגילה ,הלכתי בצורה רגילה וכו'.. אתמול פעם ראשונה ששתיתי יחסית הרבה, אני לא מכיר את הגוף שלי כשזה מגיע לאלכוהול אז שתיתי ובגלל שלא הרגשתי כלום המשכתי לשתות עד לכדי הקאות , הקאתי משהו כמו 5 פעמים וחבר שלי אמר לי שגם ירקתי קצת דם. אני לא מתכוון לשתות לאחר החוויה הזאת, קמתי הבוקר בלי חמרמורת ורק עם צרבת, אני לא זוכר הרבה מאתמול. מה הדם הזה יכול להיות?אולי קשור לכבד?יש איזשהי סכנה ?

לא נראה מסוכן. ייתכן שבזמן ההקאה הוושט מעט נפגעה אבל זה בד"כ חולף מעצמו.

04/01/2014 | 23:50 | מאת: רונן

שלום, אני בן 41, בריא בד"כ ועוסק בריצה. יש לי אסטמה קלה שלא מפריעה וכאבי גב בנקודות מסוימות. לפני כשנה וחצי החלו כאבי בטן עזים בבטן התחתונה. היציאות השתנו. לאחר זמן-מה החלתי בדיקות, כדלקמן: 1. דם סמוי/פרזיטים 2. בדיקות דם- גאסטרו 3. קולונסקופיה 4. US בטן + אשכים 5. רגישות ללקטוז. כל התוצאות היו תקינות. פרוקטוז- לא נבדק. לאחר הנזיפה מהגאסטרו על הפרוקטוז הוא סיכם כי כנראה יש לי בעיה אורטופדית שמקרינה על הבטן. לשאלתי "האם יש צורך ב-CT בטן?" הוא ענה נחרצות שלא. הכאבים המשיכו. רופא משפחה אחר ביקש בדיקת הליקובקטר. נמצאו ערכים גבוהים מאוד. לאחר טיפול אנטיביוטי תדירות ועוצמת הכאבים נרגעו, אך לא חלפו לחלוטין. לאחר שנה וחצי שהעסק לא נרגע, הלכתי לגאסטרו 2. גאסטרו 2: כן ביקש לבצע CT בטן והוסיף גאסטרוסקופיה לבקשתי. אמר שאין קשר להליקובקטר כי הכאבים לא היו בקיבה. לשאלתי האם ייתכן וזו לימפומה הוא אמר שלא חושב כי שקיעת/ספירת דם שלי היא 16. אני חושש לבצע את ה-CT בטן עקב הקרינה. כרגע אין כאבים כמו פעם אבל יש עיקצוצים בבטן ואני מרגיש אותה כמעט כל הזמן. לא דיברתי על צליאק (נבדק בבדיקות דם?) וחושב על MRI בטן. שאלתי היא: האם יש ממה לחשוש וכיצד הכי נכון להמשיך מכאן בבדיקות? תודה רבה

04/01/2014 | 23:10 | מאת: שירלי

שלום רב, עשיתי בדיקת U.S בבטן. רשום בתוצאות: "הבדיקה מוגבלת עקב ריבוי גזים ועודף מישרי שומן. כבד- מעט מוגדל, מרקם שומני, עם הדגמה תת אופטימלית בחלקו האחורי." 1.אשמח לפירוש. יש פה הרבה מילים לא מובנות. 2.בד"כ יש לי הרבה גזים. היציאות תקינות. איך נפטרים מהגזים?

להיפטר מגזים - אנציפלמד על בסיס פחם סופח גזים. כמו כן דיאטה מתאימה בלי מזונות שעושים גזים, ברוקולי כרובית וכו'. כבד שומני מצריך מעקב תיפקודי כבד, דיאטה מתאימה, פעילות גופנית ושלילת סוכרת והיפרליפידמיה. נא לפנות לרופא משפחה

04/01/2014 | 17:54 | מאת: עוז

שלום רב, אודה מאד לתשובתכם בהקשר לשאלות הבאות: האם צריך לקחת נוגד חומציות כאשר לוקחים מדי יום אספירין בהקשר למחלת לב כלילית. האם ריכוז של 30 מ"ג לנטון הוא הנכון. לאחרונה פורסם כי נוגדי החומציות מהסוג הנ"ל מפריעים בקליטה בגוף של מספר ויטמינים. אני לוקח יומית זה ארבע שנים לנטון במינון של 30 מ"ג. המינון הזה נקבע על ידי קרדיאולוג לאחר שעברתי צנתור לב והכנסת תומכן. הוסבר לי בזמנו כי הלנטון (ומקביליו) במינון הזה, דרושים להגן בפני פגיעה אפשרית במערכת העיכול בגין נטילה יומית של 75 מ"ג אספירין. אין לי אפשרות לצור קשר עם הרופא הזה. קרדיאולוגים אחרים, טענו כי אין צורך לקחת לנטון בגין האספירין. אודה לתשובתכם. בברכה, עוז

15/01/2014 | 18:25 | מאת: עוז

שלום רב, אודה מאד לתשובתכם לשאלתי מהתאריך 04/12/14. עוז

04/01/2014 | 15:48 | מאת: דוברת בצלאל

שלום ד"ר ליכטנשטיין, זאת דוברת בצלאל.אתה וודאי זוכר את הסיפור שלי של הכאבים בקיבה מזה שנה וחצי, בחילות, חוסר תאבון וירידה במשקל. אני במעקב אצלך. עשיתי בזמנו גסטרוסקופיה שהעלתה חשש לsma וגלקת כרונית לא פעילה וללא הליקובקטר. בחודשיים האחרונים חשתי בטוב ואפילו הצלחתי לחזור למשקלי. מיום רביעי תקפו אותי כאבי קיבה עזים, חוסר תאבון ושוב ירידה במשקל. ככה עד עכשיו. המלצתי לי לבצע mri. אני מחכה לאישור. אני מיואשת מאוד מהמצב ומודכאת ורציתי לשאול האם יש סיכוי שאני סובלת מקרוהן? כלומר האם יכול להיות מצב בו יהיה קרוהן רק בקיבה? אין לי שלשולים. רק פיסורה אנאלית בה אני מטפלת במשפחה. אילו עוד בדיקות כדאי לבצע כגי לשלול קרוהן או בכלל לאבחן ממה שאני סובלת?סובלת מאוד מכאבים בקיבה ובחילות וחוסר תאבון. תודה רבה.

04/01/2014 | 14:16 | מאת: nicola

בן 54 , ברקע pvd ו- cabg , מאוזן במצב פיזי ורפואי טוב. עקב כאבים נמשכים של שנים עם הפסקות באיזור הבטן,מפתח הלב והרגשת שריפה באיזור החזה עם התפשטות כאבים גם לראש (נשללה בעיית איסכמיה אחרי בדיקות) פניתי למרפאת גסטרו . לפי הסימפטומים ,נאמר לי שכנראה מדובר בתסמונת המעי הרגיז.נתנו לי כדורי קולוטאל 135 מ"ג וראה זה פלא , כל הסימפטומים שהיו לי נעלמו כלא היו! ביקשו ממני לעשות קולונוסקופיה+גסטרוסקופיה . אומר ולא אבוש, יש לי טראומה מבדיקות פולשניות עקב העבר שלי הרפואי. היות ואין לי בעיה כלכלית לטיפולים פרטיים, אשמח אם תעזרו לי בנושא. אני מבין שאפשר לעשות בדיקת קולונוסקופיה וירטואלית בבדיקת ct ,יש בדיקת mri במקום? אם התרופה שנתנו לי שפתרה לי בעיה , מדוע צריך לעשות את בדיקת הגסטרו ? לחילופין, בדיקת mri בטן ואולטרסאונד לא יכול להוות תחליף ראוי לבדיקת גסטרו? והאם ישנם בדיקות הדמיה אחרות באופן פרטי שאני יכול להשתמש במקום הבדיקות הרגילות? אודה לתשובתכם .

מה שמחליף קולונוסוקפיה רגילה זאת קולונוסקופיה וירטואלית. MRI לא מתאים. אם הקולוטל עוזר ייתכן ומדובר במעי רגיש ולכן ייתכן ובינתיים אין צורך בגסטרוסקופיה. להדמיית הקיבה אמנם בצורה פחות מדוייקת ניתן לבצע צילום וק"ת - מבוסס על בריום. בכל מקרה קבל אישור מהרופא ששלח אותך לבדיקות לא לבצע אותן לפני שאתה מבטל.

04/01/2014 | 12:34 | מאת: שירה

אני בת 23 ואני עם חשד למחלת קרוהן אני עברתי בירור מאד רחב ועדיין לא מצאו איפה הדלקת יושבת כמו כן אני נוטלת בודזון עם השפעה טובה בלי הקאות ובלי כאבי בטן אני נוטלת קרוב ל-3 שנים בודזון במינון של 3 מג 3 פעמים ביום מאחר ואומרים לי להפחית את המינון ההקאות חוזרות לי במיידית תוך 24 שעות הרופא הגסטרו אמר שאין מצב שההקאות חוזרות לי תוך 24 שעות וזה אמור להיות תוך שבועיים שלושה מההפסקה למה זה קורה לי כך? והאם נטילת בודזון לטווח ארוך יכול לגרום נזק? תודה רבה

שירה שלום, סקירה קצרה בפורום מגלה שאת כבר שאלת את אותה השאלה 8 (8!) פעמים רק במהלך 2013 - שאלת, וגם קיבלת תשובות ב-11/11/2013 אפילו תהיתי אם קראת את תשובתי מ-22/10 אנחנו לא יודעים למה זה קורה לך. מה גם שהפורום לא נועד לאבחון או ליעוץ רפואי פרטני - יותר למתן הסברים אודות תופעות רפואיות כלליות ומוכרות. במקרה שלך אני ממליץ לפנות לרופא גסטרו לאבחון פרטני ומעמיק. ואני בכל זאת מציע לעיין גם בתשובות מ: 14/01, 18/02, 21/04, 20/10, 11/11, 27/12

03/01/2014 | 12:17 | מאת: אמיר

שלום רב, האם לידיעתכם עושים היום השתלת צואה (בישראל) בחולי UC במסגרת ניסיונית? אם כן באיזה בית חולים? רוב תודות, אמיר.

אני אישית לא שמ עתי על מחקר כזה באף מרכז בארץ כיום

03/01/2014 | 07:51 | מאת: ימית

הנני בת 39 בריאה בדכ למעט פסוריאזיס וריפלוקס טופלתי בעבר בלנטון אשר איזן את הריפלוקס כרגע ללא כלום סובלת מכאבי בטן תחתונה בצדדים רגישות בבטן עליונה גזים תחושת נפיחות הרבה יציאות בשירותים וזה קורה בתקופת לפני הוסת לפני הביוץ לפני מחזור וזה פשוט מעיק עלי הייתי אצל רופא נשים שלל את הכל אין לי כלום טוען חוץ מתסמונת PMS וגם רופאת משפחה ככה טוענת האם גסטרו יכול לעזור אני עכשיו כמה ימים לפני וסת ומרגישה נפיחות וכבדות בכל חלל הבטן כמו כן גם הצדדים של הבטן הרגליים האגן וגם בבטן עליונה איפה שהטבור מעל הפופיק אודה לעיצה תודה רבה וים נעים

בגלל התיזמון הקרוב כל כך לוסת כל פעם אכן נשמע כמו PMS אבל אם את לא רגועה אנא פני למרפאה, לבדיקות דם מסודרות ובדיקה גופנית וגם לגבי נפיחות בטנית ונראה אם לא מדובר על דברים נוספים כמו רגישות ללקטוז וכו'

03/01/2014 | 01:33 | מאת: שיר

שלום רב, אני בחורה בת 30 עדיין לא עברתי הריונות, בריאה. לפני יותר משנה התחילו לי כאבים בצד ימין של הבטן ליד הטבור ממש כמה מילימטרים ליד, נשלחתי לבדיקת אולטרסאונד שהראתה שיש חשש לאבן כולו בטרול בכיס מרה, לאחר חצי שנה חזרתי שוב על הבדיקה וזה הראה שיש חשש לפוליפ בכיס מירה בגודל 0.5 ממ והם הוסיפו שאין שינוי מהבדיקה הקודמת. למרות שלא הבנתי למה בשני הבדיקות כתבו ממצאים שונים הרופא משפחה אמר לי שפוליפ מתחת למילימטר לא כורתים אם הוא לא מפריע ויש לחזור כל חצי שנה על אולטרסאונד. הדקירות באיזור הבטן שציינתי נמשכים לסירוגין, זה לא כאבי תופת אבל זה דקירות כאלה מפריעות בעיקר כשאני מאוד מתוחה. אני רוצה לציין שאין לי שילשולים ולא הקאות, בדיקות הדם תקינות לחלוטין, בדיקה של רופא נשים גם תקינה, אין לי דם בצואה וגם לא עצירות אבל מה שכן יש לי מדי פעם בחילות כמו שיש לכל אישה וגם כשאני אוכלת דברים כבדים כמו יותר מדי גבינה אבל מילדות מוצרים עם לקטוז גבוה עשו לי רע. אין לי כאבים בקיבה כשאני אוכלת. מה שכן יש לי ליחה אלרגית שאני לוקחת אנטי היסטמין שעוזר לי אבל לא מצאו את הסיבה. הלכתי לרופא כירורג והוא אמר שיש רגישות במישוש של האזור שציינתי בבטן אבל הוא לא מרגיש איזשהו גושים אלה רגישות וקצת נפיחות. הוא שלח אותי לעשות קולונסקופיה בגלל שלסבא שלי היה גידול סרטני של המעי הגס שהוצא בניתוח והוא ניצל וכנראה יש לו במשפחה תורשה לזה. אני לא רופאה אבל אני חושבת שהבדיקה הזו קצת לא קשורה לכאבים שיש לי ולפני שעושים בדיקה כזו יש עוד בדיקות שאפשר לעשות. ביקשתי ממנו MRI בטן ואמרתי שאני מוכנה לעשות את הבדיקה מכספי כדי להיות רגועה ואני מעדיפה אותה על פני CT שכמות הקרינה בה גבוהה. אשמח לשמוע את דעתך? האם MRI היא הבדיקה הנכונה? האם היא יותר מדוייקת מCT? זה נכון שMRI יותר מדויקת מקולונסקופיה? כמובן שאם יש ממצא אז צריך לכרות אותו אבל אם אין אז למה לסבול ולעשות בדיקה כל כך פולשנית עם סיכונים. אני ממש זקוקה נואשות לייעוץ. המון תודה!!! שיר

הבדיקה שמחליפה במידה שווה קולונוסוקפיה רגילה זאת הקולונוסקופיה הוירטואלית. בדיקת CT מיוחדת על הגב ועל הבטן. לכן MRI כאן לא רלבנטי. בכל מקרה הם הועלתה בעבר האפשרות של מעי רגיש כגורם לכאבים?

02/01/2014 | 19:41 | מאת: ריקי

יש לי ריפלוקס אני מטופלת ב-nexium 20 mg האם מותר לי להשתמש בקטריה?

02/01/2014 | 20:09 | מאת: ריקי

טעיתי קרטיב

02/01/2014 | 19:45 | מאת: ריקי

המקלדת מזייפת מצטערת התכוונתי לקרטיה

02/01/2014 | 14:35 | מאת: ד

אחר שהיה לי כאבי בטן ונמצא אצלי טפיל גי'ארדיה וטופל עדיין סבלתי נמצא הליקובקטר וטופל היה הקלה בתסמינים בכאבים הקיבה אבל בבטן התחתונה עדיין כאבים עשיתי אולטרסרנוד וגסטרוקופיה בדיקות דם הכל תקין ב"ה הברזל היה 55 ו בדיקת קרוהן ASCA IgA 28.9 ASCA IgG 52.4 ממדי דלקת שלילים ..האם הבדיקה של הקרוהן היא באמת מאשרת את זה שיש קרוהן? הגסטרו שלי אומרת להמתין בנתיים ולא לעשות סיטי או אמ אר אי - האם כך צריך? יש לציין שעדיין יש לי כאבים בבטן.

02/01/2014 | 13:10 | מאת: פאינה

שלום, אני בת 27, סובלת מעודף משקל קל, בעבר עברתי את כל הבדיקות כדי לראות ממה מופיעה הצרבת. גילו שיש לי צלקת בקיבה, לא רציני, נתנו לי טיפול תרופתי, שכמובן לא עזר, היום אני סובלת מאוד מצרבות יום יומיות, לפעמים התחושה כל כך נוראית שאני פשוט לא יודעת מה לעשות כדי להפסיק את הכאב. חשוב לציין, כי אני לא אוכלת אוכל מטוגן, בטח שלא על בסיס יום יומי, לא אוכלת אוכל חריף וגם לא חומצי, הארוחות לאורך היום הן בעיקר לחם לבן עם גבינה ירקות וארוחת צהריים אחת מורכבת ממנת בשר ותוספת. אני כרגע לא עושה פעילות גופנית. תודה רבה על חוות דעת בנושא.

ייתכן וארועי הצרבת הן על רקע עודף משקל. זה גם יכול להשפיע. אבל לפעמים פשוט יש לחץ נמוך בין הקיבה לושט ועולה חומצה שעושה ארועי צרבת

02/01/2014 | 13:01 | מאת: תומר

שלום לפני כשבוע התחיל לי מה שנראה כמו שלשול. בימים שלאחר מכן אני מוציא צואה מאד רכה עד מימית בבוקר פעם-פעמיים ובמהלך היום אני אוכל דברים כמו אורז ותפוחי אדמה ולא נכנס לשירותים כלל. הרופאה רשמה לי (מבלי לבדוק אותי): OFLOXACIN ו-LOPERMAMIDE אני חושש לקחת אותן כי לפי הבנתי אנטיביוטיקה וכד' עלולים לפגוע במעיים דווקא ובמקרים מסויימים גם לא להועיל בכלל. האם התרופות האלו מתאימות למקרים כלליים? (שכן היא לא בדקה אותי) האם כדאי לחכות קצת או שיש סכנה בלדחות לקיחת אנטיביוטיקה במקרה כזה?

הטיפול שקיבלת הוא הטיפול המקובל לארועי שילשול שהחלו באופןחד ולא כרוניים, כמו אצלך.

02/01/2014 | 12:13 | מאת: ליליאן

איך בודקים אם יש לאדם קרוהן או קוליטיס? אני סובלת מכאבים בכיבה כבר כמה שנים לפעמים גם מתעלפת כשאני אוכלת משהו. עשיתי כל הבדיקות שאני מכירה-הליקובקטרפילורי, בדיקת דם לקרוהן, גסטרוסקופיה וכל יצא תקין. אני מנסה להבין מה עוד יכול להיות לי? איזה עוד בדיקות לעשות?

איך בודקים אם יש לאדם קרוהן או קוליטיס? -- בקולונוסקופיה וצילומים עשיתי כל הבדיקות שאני מכירה: הליקובקטרפילורי -- לא עוזר באבחון קרוה'ן או קוליטיס בדיקת דם לקרוהן -- חסרות משמעות באבחון קרוה'ן או קוליטיס גסטרוסקופיה -- לא עוזר באבחון קרוה'ן או קוליטיס וכל יצא תקין -- טוב מאוד אני מנסה להבין מה עוד יכול להיות לי? -- או, הרשימה עוד ארוכה איזה עוד בדיקות לעשות? -- בדיקת רופא גסטרואנטרולוג?

02/01/2014 | 12:00 | מאת: גל

שלום , בזמן האחרון יש לי כאבי בטן, שלשולים ועצירות לחלופין. כמו כן, תמיד הצואה שלי מורכבת מהאוכל שלי( כלומר אני רואה שאיריות של העגבניות וכמעט כל דבר שאכלתי), האם זה אומר משהו? . תודה

ארועי שילשול ועצירות לסירוגין יכולים להצביע על מעי רגיש. אבל לא יכולה רק לפי זה להתחייב

02/01/2014 | 11:50 | מאת: עדנה

שלום - האם גם כשחוזרים לתזונה נכונה חודש אחרי התקף דיברטיקוליטיס אסור או כדאי להימנע מלאכול 5-7 אגוזי מלך או שקדים שנחשבים כטובים לתזונה? מהו כדור אסקול 800 מ'ג? ושאלה אחרונה מה זה דיורטיקוליטיס ? תודה עדנה

דיברטיקולוזיס זה סעיפים במעי הגס. מעין כיסים כאלה שבהם יכולה להצטבר צואהה. מותר אחרי התקף לאכול שקדים ואגוזי מלך. כדור אסקול מיועד למחלת מעי דלקתית, לא לסעיפים. היו מחקרים שניסו לתת את זה כדי למנוע דלקת בסעיפים - דיברטיקוליטיס אבל בפועל לא מקובל להשתמש בזה.

02/01/2014 | 10:58 | מאת: יעל

שלום, הגסטרולוג שלי המליץ לי לבצע בדיקת סיגמואידוסקופיה משום שבחודשים האחרונים יש לי כאבי בטן , שלשול, עצירות ודם לפעמים כאשר אני מנגבת . אמרתי לו שאחשוב על זה , בנתיים ביקשתי מהרופאה שלי בדיקת צואה. היא אמרה שגם אם זה יצא שלילי זה לא אומר שאין כלום, כי לא תמיד מופיע דם, אבל, היא נתנה לי בכל זאת את הבדיקה. התוצאה הייתה אכן שלילית ועכשיו אני מתלבטת האם באמת לעשות את הסיגמואידוסקופיה או לא. מה אתם חושבים?, דרך אגב אני בת 18. תודה רבה

מציעה לבצע את הסיגמואידוסקופיה כפי שהמליץ הרופא שלך כדי לראות את רירית המעי הגס ולקחת ביופסיות

07/01/2014 | 11:22 | מאת: יעל

שלום , קודם כל תודה על תגובתך, אני מתכוונת לעשות את הבדיקה אך מתלבטת האם לבצע אותה דרך מכבי או אצל רופא פרטי שהלכתי אליו לחוות דעת שנייה. הרופא הפרטי אכן דיבר על לקיחת ביופסיות על מנת לבדוק קוליטיס מיקרוסקופית אבל הגסטרונטרולוג שבמכבי לא דבר על כך , האם זה משהו שאפשר לבקש ממנו לעשות או לא ?. ואצל מי היית ממליצה לבצע את הבדיקה. תודה רבה

02/01/2014 | 09:35 | מאת: שירה

לרופאים כאן בפורום המלצה על חוות דעתם שמי שירה ואני בת 23 אני מאובחנת בחשד למחלת קרוהן משנת 2009 בעקבות בדיקת סיטי שביצעתי בתל השומר ובסיכום של הסיטי היה כתוב חלל של איליום הסופי נראה מעט מוצר לא סדיר והתחלתי טיפול בבודזון שאותו אני נוטלת קרוב ל3 שנים משנת 2009 עם ירידות ועליות במינון בתקופה זו כמו כן הכל התחיל בכאבי בטן חזקים שלפני ההתקף היה לי שלשולים. בבדיקות הדם הסירפי גבוה והשקיעה לעומתו תקינה אני עברתי בירור מאד רחב עשו לי מלא בדיקות כמו גסטרוסקופיה קלונוסוקפיה (4 פםעמים) והכל תקין כולל ביופסיות מהמעי כמו כן אני לא יכולה לעשות את הקפסולה המלצמת כי יש לי היצרות באיליוס הטרמינלי כמו כן אני כבר 3 שנים מתלוננת על הקאות חריפות עד כדי התביישויות ומתן נוזלים בעירוי וירידת משקל ל40 קילו. ניסו לתת לי פנטסה אבל ללא הועיל כי התסמינים חזרו תוך כדי הטיפול ןכמו כן ניסו לתת לי גם פורינטול אבל הוא פגע בכבד ולכן הפסיקו לי אותו כרגע אני לא מקיאה ואני אוכלת הרבה אני שוקלת 50.5 אני לא יכולה להפסיק את הבודזון מאחר ואומרים לי להפחית ההקאות חוזרות במיידית אמרו לי שאפשר לחיות עם הבודזון לכל החיים כי זה מימנון קטן 3 קפסולות של 3 מג 3 פעמים ביום אני אשמח לחוות דעתכם שירה

שלום אני בן 31 גובה 1.65 משקל 80 , יש לי משהו כמו שנה סוג של הרגשה מוזרה בצד שמאל (שלי)בבטן למטה ,לאחרונה היציאות שלי עם כמו של שלשול , אני חייב לציין שאני מרגיש את התחושה הזאת בעיקר שאני במצב של מנוחה , כאשר אני זז ועובד אני לא ממש שם לב לזה , החשק המיני ירד קצת גם ,אשמח לעזרה

האם יש ארועי שילשול או רק צואה נוזלית, במידה ויש יותר משלוש יציאות ליום עונה על הגדרה של שילשול כרוני וצריך לשקול קולונוסקופיה. מה עם בלוטת תריס? צריך לבדוק גם.

01/01/2014 | 23:54 | מאת: אוריאן

אז ככה זה שלום אני בת 20,אשמח אם תעשו לי סדר בבלאגן למה אני כבר לא מבינה,זה התחיל בחודש 7עם כאבי בטן חזקים הקאות וכו'. אחרי הרבה סוגי אנביוטיקות גילו שיש לי דלקת בדרכי השתן טיפלתי בזה אך הכאבי בטן לא ניפסקו ואף הגיעו לקיבה והתחילו צרבות, עשיתי בדיקת קרסטופיה שבה בדקו את הוושט את הקיבה והתריסיון.. וסיטי בטן אמרו שיש מששהו בשחלה אז בצעתי אולדרסאונד קינקולגי יצא תקין, בצעתי בדיקת נשיפה דרך הצואה ולא מצאו כלום ..עד עכשיו אני סובלת מכאבי בטן שבזמן האחרון לפני כמה חודשיים התחילו לי כאבים איפה שהלב. וגם בצלעות ודפיקות לב מהירות עשיתי בדיקה אקו לב בחודש 10 יצא תקין. והולטר יצא תקין. הלכתי לאורדופט בגלל כאבי גב ומותניים הוא אמר שיש לי דלקת בגב . אני לא יודעת מה לעשות כבר האם כדי לבצע בדיקות חוזרות ונוספות לבטן ללב ?אני מצטערת על החפירה ..ותודה על תשובתכם דבר נוסף אני יודעת שהקיבה היא בחלק העליון בבטן ..אז למה יש כאלה שאומרים שהיא ממוקמת בצד שמואל בחלק העליון של הבטו בדיוק בצלע שכואבת לי.

בחורה צעירה עם כאבי בטן יש לשלול גם בעיה גיניקולוגית. כמו כן לא ציינת האם את משרתת בצבא? מה מצב בריאותך הכללי? האם ניסית טיפול למעי רגיש? האם זה הועלה אי פעם באבחנה מבדלת? נא להגיע למרפאה בצורה מסודרת

06/01/2014 | 11:23 | מאת: אוריאן

עשיתי בדיקת אולדרהסאונד קינגולגי בחודש10 ויצא תקין. אני עושה שירות לואמי בבית חולים אבל הפסקתי בגלל הכאבים וכל זה כן הגסטרולוג הביא לי תרופה למעי הרגיש ממזמן אפילו עוד לפני הבדיקה גרסטופיה לקחתי ארבעה פעמיים שלוש וזה לא עזר. בנוסף אציין שהבאו לי כדורים. להרגעת הדופק המהיר נורמלול.אך לבטן אומרים לי לחיות עם זה ואני ממש לא מוכנה לכך. גם בחודש 7עשיתי אולדרסאונד ואני רוצה לעשות שוב האם יש אפשרות לעשות עוד פעם כי הרופאה אמרה שאין צורך.

01/01/2014 | 21:34 | מאת: דליה

עשיתי את בדיקת הנשיפה ואני רואה שתוצאת הבדיקה 41.76 כשהנורמה היא 1-5 , מה זה אומר ??? ומה זה הדבר הזה ? עד כמה זה חמור ??? אני בלחץ מטורףףף הרופאה שלי בחופש עד אמצע שבוע הבא

05/01/2014 | 20:44 | מאת: רונן (אני לא רופא!!!!)

היי דליה, אני לא רופא ולא מנסה להחליף רק מניסיוני: האם בדיקה לחיידק הליקובקטר? לי היה החיידק, הטיפול היה אנטיביטיקה משולשת. אם זה רק זה, גם אם נמצא, זה לא נעים והטיפול "לא כיף" וחיידק עצמו יכול לגרום נזקים, אבל הוא גם נפוץ מאוד ופגשתי הרבה שנדבקו. אם מדובר בבדיקה אחרת - כל מה שכתבתי לא רלוונטי.

01/01/2014 | 14:24 | מאת: איריס

שלום רב גיל 62 30 שנה מטופלת בהאשימוטו (שלא תמיד מצליחה להתאזן) מזה שנים סובלת מתחושת אי נוחות אחרי אוכל, גרעפסים, מועקה בבית החזה ואף קושי בשאיפה מלאה של אויר שמשתפרת לאחר גרעפסים משחררים. גסטרוסקופיה- המצביעה על דלקת ולשם כך הומלץ לנטון 30מג ביום. לצערי לאחר כמה ימים משופרים הגוף מאותת שלא טוב לו עם התרופה והפסקה בנטילה משפר מיידית את התחושה. השאלה: האם תתכן דלקת גם בעודף חומציות וגם בתת חומציות? איך ניתן להשתכנע שאמנם יש צורך בתרופה כגון לנטון (שהורידה המון מהנפיחות הבטנית) אך לאחר כמה שבועות של נטילה החלו תופעות הלוואי הלא נעימות של קושי בפירוק המזון, לחץ בבטן עליונה ואפילו תחושה של שיוט קל תודה רבה איריס

אפשר דלקת מיתר ומתת חומציות . ולדעתי כדאי להפסיק לנטון ובמקום זה לקחת אנזימי עיכול