פורום אורתופדיה - כללי

פורום זה סגור לשליחת הודעות חדשות. לפורום הפעיל - אורתופדיה
אורתופדיה היא מקצוע רפואי-כירורגי, העוסק בבעיות השונות של מערכת השלד והשריר. תחומי המקצוע רחבים למדי והם כוללים תחומי עיסוק שונים: חבלות ושברים, תיקון מומים, בניה מחדש (רקונסטרוקציה) של מפרקים, בעיות עמוד שדרה, גפה עליונה ושאר אזורי גוף ספציפיים, גידולי שלד ושריר, התחום האורתופדי של רפואת הספורט ועוד. הטכניקות וסוגי הטיפולים בשימוש האורתופדים מגוונים ושונים גם הם: משימוש בתרופות וחבישות, הזרקות מקומיות, סדים וגבסים, מכשירים חיצוניים (כמדרסים או חגורת ברך) ועד ניתוחים מורכבים, בהם משתמשים בטכנולוגיות משוכללות. דוגמאות לטכנולוגיות אורתופדיות: קיבועים פנימיים בעזרת משתלים מתכתיים, החלפות מפרקים, השתלות סחוס, ארטרוסקופיות אבחנתיות וניתוחיות ועוד.
2734 הודעות
2613 תשובות מומחה

מנהל פורום אורתופדיה - כללי

25/06/2018 | 18:49 | מאת: ארז

התרשמות: הידרוסירינגו מיאליאה פוקאלית C5-6.

01/07/2017 | 11:35 | מאת: עליזה

בעלי עבר לפני חמישה חודשים ניתוח מעקפים ומאז יש לו כאבים בכתף שמאל . טווח התנועה ירד מאוד והוא מתעורר מכאבים בלילה כשלא מוצא תנוחה נוחה. אנחנו בבירור אורתופדי שאלתי האם יש נזק לכתף כתוצאה מהמתיחה של בית החזה במהלך הניתוח? האם זו יכולה להיות פגיעה עצבית או בעיה בגיד(הרופא מאר על סמך הצילומים שאין בעיה בעצמות הכתף) בברכה עליזה

29/06/2017 | 20:44 | מאת: מירי

האם יש בעיה אורתופדית לישון על מספר מזרנים באופן קבוע בגיל התבגרות?

28/06/2017 | 19:00 | מאת: דניאל

שלום, אובחנתי בSnapping Scapula, בעיה שעצם השכמה נוגע בצלעות האחוריות עקב עיוות בבית החזה מילדות, שקע. עכשיו אני עושה פיזיותרפיה וזריקות סטרואידים שלא עוזרים ורק מחמירים את הכאב.. מה עוד אפשר לעשות בנידון? סובל מזה כמה שנים ללא מענה והקלה בכאב שרק מחמיר. תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

מציע לסיים את הטיפול הפיזיותראפי, ולגשת לאורתופד להערכה נוספת של המצב.

28/06/2017 | 18:06 | מאת: מאו

הבדיקה בוצעה בחתכים מקבילים לגופי החוליות עם שחזורים קורונליים, סגיטליים לפי שחזור סקוליוזיס מינימלית לשמאל . :L1 – L3 במרווח בלט אנולוס ללא סימני לחץ על השק הדורלי. :L4 - L3 במרווח ללא בלט דיסק . :L4 - L5 במרווח בלט אנולוס ללא סימני לחץ על השק הדורלי. :L5 - S1 במרווח בלט דיסק היקפי ולימין ללא סימני לחץ על השק הדורלי ויתכן לחץ קל על שורש הימני . מבנים גרמיים תקינים. מוקדים סקלרוטים בודדים בעצם אילאום וסקרום מימין – איים גרמיים האם במצב שכזה קיימת מניעה לאימונים בחדר כושר? (משקולות וכד')

לקריאה נוספת והעמקה

תשובה לשאלה זו ניתן לתת במפגש פנים אל פנים עם אורתופד שישוחח איתך, ויבדוק אותך. הייתה כנראה סיבה לכך שעברת CT?

תשובה לשאלה זו ניתן לתת בפגישה פנים אל פנים עם אורתופד שיבדוק אותך וישוחח איתך. היתה סיבה לכך שבוצע CT?

23/06/2017 | 14:06 | מאת: מורן

שלום רב, לפני כשבועיים דרכתי על קיפוד ים בשתי הרגליים. כשבוע לאחר מכן אחת הרגליים התנפחה ונתנו לי אנטיביוטיקה אמוקסיקלב 875 מג לזיהום. בהמשך, פגשתי רופא כירורג שרצה לכרות חלקי עור יחד עם הקוצים ואני סרבתי לפעולה זו. הבנתי כי הקוצים אמורים להתמוסס אך לצערי ולמרות שניסיתי הכל (השריית הרגליים במים וחומץ, סודה לשתיה משחה שחורה איכטמול) הקוצים לא יצאו ו/או התמוססו ואי אפשר לדרוך על הרגל. אני חסרת אונים נוכח המצב.. אשמח לשמוע עמדתך בנידון בתודה מראש מורן

לקריאה נוספת והעמקה

מציע לבצע US , ולבדוק אם באמת ישנם גופים זרים , ואז להתייעץ עם אורתופד.

ד"ר שלום, אבי אדם בן 60. במהלך עבודתו הרגיש כאב חד מאוד בזרוע (כתוצאה מניסיון למנוע נפילה של יחידת ארון). בבדיקת us שבוצעה נמצא: קרע בשריר וקרע באחיזת גיד של השריר הדו ראשי. הרופא המליץ על ניתוח, והפנה גם ל MRI. האם ניתוח הוא האלטרנטיבה היחידה או המומלצת, ותוך כמה זמן עליו לעבור את הניתוח? לתשובתך אודה!

לקריאה נוספת והעמקה

איזה רופא המליץ על ניתוח? מציע לבצע את ה MRI והתייעץ עם מנתח העוסק בגפה עליונה או רפואת ספורט. ניתן גם לא לנתח. אם יוחלט על ניתוח - כדאי להזדרז.

22/06/2017 | 13:27 | מאת: בן ישי

שלום, נפצעתי במהלך משחק כדורסל בכתף והאבחנה ע"פ האולטרא סאונד היא- בספק קרע חלקי של 10 ממ ב ssc. הייתי מעוניין לדעת מתי כדאי לחזור לפעילות משחק כדורסל מלאה בהנחה כמובן שאני נמצא בטיפול פיזיותרפיה קבוע. בתודה מראש...

לקריאה נוספת והעמקה

מציע להתייעץ עם הפיזיותרפיסט, חזרתך לשחק תלויה במצב התיפקודי של הכתף.

21/06/2017 | 09:41 | מאת: אורן

שלום דוקטור ותודה מראש על העזרה, לפני 8 ימים הייתי ביים ושכבתי כשעתיים על חול כאשר הוא בשיפוע, תוך כדי התאמצתי הרבה על מנת להיות עם הראש קדימה תוך כדי שאני שוכב על הגב ונתמך במרפקים עם הפנים לים, מאז אותו יום (מס שעות לאחר מכן) אני סובל מכבי גב תחתון וצוואר עזים, כאשר אני שוכב ונח במיטה כמעט ואיני חש כאב(מלבד כאב חד שבא והולך בצוואר), חשוב לי לומר כי מאז אני חווה המון סחרחורות ועייפות, אינני יודע אם יש קשר אבל כאבי הצוואר כואבים מאוד ומקשים עליי לתפקד, גם כשזה נעלם לשעה שעתיים זה חוזר לכאוב שוב, ביקרתי אצל רופאת משפחה שאמרה שאולי זה שריר תפוס ורשמה לי Arcoxia אך עדיין לא נעזרתי בכדור, אני חושש שחלילה זה משהו חמור יותר, האם יש משהו לעשות ? תודה רבה רבה !!!

לקריאה נוספת והעמקה

מציע לבצע את הוראות רופאת המשפחה. אם המצב לא משתפר מציע לפנות לאורתופד.

21/06/2017 | 09:03 | מאת: א

אתמול נפלתי תוך כדי ריצה, ובמהלך הנפילה עקמתי את הקרסול. הרופא שלח אותי לצילום, ורק הבוקר התקבל הפענוח הרשמי בו נכתב משפט אחד שאינו ברור לי ״צילום קרסול עם מתיחה (קרע ברצועות) ימין״ כאשר המסקנה הסופית למרבה המזל היא שלא הודגם שבר. מכיוון שהביטוי קרע ברצועות מופיע בסוגריים, האם הכוונה לכך שהצילום נועד לבדוק קרע ברצועות או שזהו אחד הממצאים? אודה לכל הבהרה בנושא. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שמח בשמחתך שאין שבר. ניתן לאבחן קרע ברצועות בצילום בו נעשה שימוש במכשיר מתיחה (מכשיר טלוס) אם לא נעשה שימוש במכשיר כזה לא ניתן לאבחן קרע ברצועות באמצעות צילום.

19/06/2017 | 08:23 | מאת: שאלה לד"ר

שלום ד"ר אני בת 35, לא מעשנת, משקל - 50. בחודשיים האחרונים חשה כאבים באזור כתף שמאל. כאשר איני מבצעת פעולות אין כאב. הכאב מגיע בפעולות מסויימות. למשל הורדת חולצה כאשר יש להרים את היד למעלה. כאב לא קל. אציין שאיני מבצעת פעילות גופנית כלשהי מאומצת לכן זה לא נובע מפציעה. מה זה יכול להיות? דלקת? קרע בגיד? האם ניתן לדעת בבדיקת אולטרסאונד?

לקריאה נוספת והעמקה

האפשרויות שהעלית אכן תיתכנה. . מציע לבצע צילום כתף, US כתף , ולגשת לאורתופד.

אני סובלת מזה כשנתיים מכאבים בשכמה השמאלית שעברו לכתף שמאל. בהזזת היד או הכתף נשמע חיכוך ושיפשוף, (קנקים) חזקים מאוד, האיזור כולו רגיש למגע, ונגיעה בשרירים באיזור מכאיבה מאוד. הדבר מפריע לי מאוד במהלך העבודה, ואי נוחות גורמת לי להזיז את הכתף כמעט כל דקה. כשיש לי משקל על כתף שמאל הכאב מתחיל להתפשט לאורך יד שמאל ובחודשים האחרונים גם לאיזור הצוואר. ביצעתי בדיקות רבות- אולטרסאונד, צילומים, emg הזרקת סטרואידים לכתף, פיזיותרפיה, mri בכתף ואחד נוסף בעמוד שדרה צווארי ואף דיקור וכוסות רוח אך כלום לא עזר, לא מצאו את הגורם לכאב שעם הזמן הולך ומחמיר. בנוסף ביצעתי פיזיותרפיה במשך כמה חודשים לפני כשנה- גם היא ללא שיפור כלל. ארצה לדעת מה יכול להיות גורם לבעיה וכיצד אפשר לטפל בה ובאילו עוד דרכים אפשר לברר את העניין..

לקריאה נוספת והעמקה

לסבל שאת מתארת מספר סיבות אפשריות. מציע לגשת בהקדם לאורתופד עם כל תוצאות בדיקות הדימות שעברת, לברר את הסיבות לסבלך ולקבל טיפול.

18/06/2017 | 19:16 | מאת: מרב

שלום רב, בצילומי רנטגן (כפות רגליים) , לפני כ 3 שנים, נמצא: עיוות גרמי בגלילים המרוחקים של אצבעות 5 M,SU/ עיוות בתנוחת מפרק MTP2 מימין ובמפרקים 5-DIP4 משמאל בצילומי ברכיים: שינויים OA קלים מימין . כיום, כאבים חזקים, נפיחות, קושי בתנועה, בהליכה וכו' בברכיים ובכפות הרגליים. בצילומי רנטגן (שבוע שעבר): לא נראו / נמצאו ממצאים כלל. מעבר לכך (תמוה..) שלא נמצא דבר, האם יתכן שהממצאים הקודמים חלפו? תודות רבות!

לקריאה נוספת והעמקה

יש לעיין בצילומים הקודמים והנכחיים ולראות אם אכן היו קיימים שינויים קודם ואם קיימים עתה. שינויים ניווניים לא נעלמים בדרך כלל. מציע לגשת לאורתופד.

17/06/2017 | 18:57 | מאת: דניאל

שלום, אני בן 53 וסובל כבר כחצי שנה מתחושת שריפה בגב העליון מצד ימין . בתחילה עשיתי בדיקות אורטופדיות רנטגן בגב העליון והאורטפד הפנה אותי לכירפרקט בטענה שאני לא עושה התעמלות לאחר שרופה המשפחה אמר לי שהוא מעולם לא שמע על התחושות שאני מתאר . בזמן האחרון הכאבים התגברו, נמשכים יותר שעות, מקרינים גם לזרוע וגם לרגליים כמין תחושות חום ואף מביאים את השכמות למצב של חוסר תחושה. יש גם הקרנה לחזה כאבים בצד שמאל וימין מדי פעם ..להרגעת הכאבים לוקח אופטלגין . שמעתי שייתכן ויש לי דלקת בעצב- האם זה יכול להמשך כל כך הרבה שנים ואף להחמיר? אילו בדיקות ניתן לעשות? האם ישנה תרופה כלשהיא שמטפלת בתחושה שציינתי במידה ומדובר בדלקת בגיד ? והאם זה נשמע הגיוני התיאור והאבחנה?

לקריאה נוספת והעמקה

צריך לאבחן את הבעיה . מציע לפנות לאורתופד. יש לברר מקור אפשרי לסבל אותו אתה מתאר. (ע"ש צווארי, ע"ש גבי , שרירי גב עליון) ולתת טיפול בהתאם.

17/06/2017 | 15:40 | מאת: אור

אבקש עזרה בפענוח בדיקת emg לכף רגל ימין

לקריאה נוספת והעמקה

אם תצטט את תשובת ה EMG אוכל לעזור

18/06/2017 | 10:36 | מאת: אור

נוירטופטיה של עצב פרוניאל שטחי בכף רגל ימין

ישנו נזק/ הפרעה או מחלה בעצב הפרונאלי השטחי בכף הרגל . ביטוי של נזק כזה הוא תחושתי בדרך כלל. האורתופד שלך יוכל להעריך מה מקור הנזק האמור.

17/06/2017 | 01:56 | מאת: מידן

היי. אני חייל כבר מעל לשנה, וקצת לפני הגיוס הייתי מתמיד לרוץ בין עשרים דקות לחצי שעה מספר פעמים בשבוע והחלו לי כאבים גדולים ברגל (מתחת לתאומים) בעת פעילות אירובית. גם הליכה מהירה במגפי צבא גורמת לכאבים הללו עד כדי כך שאני מתקשה ללכת וליישר ולקפל את מפרק כף הרגל (המפרק בין הרגל לכף הרגל). מדוע זה קורה? יש לציין שאני מרבה בפעילות אירובית כגון כדורסל טניס הליכות וכו. הכאבים הם עדיין קיימים בעת הפעילות האירובית (בעיקר הליכה מהירה במגפי הצבא, כדורסל, ומעט פעמים ריצה נטו. יש לציין גם שהכאב הוא בשתי הרגליים באופן סימטרי לגמרי. מה לעשות ומדוע זה קרה?

לקריאה נוספת והעמקה

זה קרה כיוון שישנה בעיה, צריך לאבחן אותה, ואני מציע שתיגש לאורתופד בהקדם..

17/06/2017 | 13:44 | מאת: מידן

אתה חושב שזה משהו שניתן לראות בצילום?

15/06/2017 | 16:36 | מאת: פרטי

היי , נחבלתי במרפק ועשו לי חבישת גונס למשך שבועיים רציתי לדעת האם מותר להוריד את החבישה במהלך היום ולפני המקלחת וכמה שכבות שמים בד״כ כדי לקבע היטב תודה ויום טוב

השאלה הנשאלת כאן היא - מה הנזק שנגרם למרפק. אם אין נזק ממשי אין צורך בקיבוע המרפק לשבועיים, ורצויה הפעלה מוקדמת. מציע לגשת לאורתופד.

09/06/2017 | 23:30 | מאת: בשיר

שלום לך נפלתי בעבודה ובצילומי רנטגן ו ct נמצא שיש לי שברים בצלעות 7 8 9 10 מימין. המוטורקס קטן ופניאומוטורקס מזערי . אני רוצה לשאול כמה זמן להחלים ומה מובן של שני המושגים האחרונים כלומר מה יש לי בדיוק

לקריאה נוספת והעמקה

השברים מחלימים תוך כ 6 שבועות. שני המושגים: דם (מעט)ואויר (מעט מאוד) בחלל שבין הריאה ודופן בית החזה.

09/06/2017 | 11:14 | מאת: קובי

שלום, שברתי את הקמיצה לפני 16 ימים. השבר הוא בגליל האמצעי , ללא תזוזה. האצבע קובעה לזרת בתחבושת. כיוון שהיו כאבים גם בתזוזות קלות, אני הוספתי לאחר מכן מקל של ארטיק לקיבוע. אתמול ביצעתי תצלום רנטגן נוסף. כאשר הורדתי את התחבושת לצורך הצילום, הרגשתי שהאצבע מאוד נוקשה. אני לא יכול לסגור אותה. מה עלי לעשות על מנת לתרום לשיקום האצבע? האם כדאי להוריד את המקל, למרות הכאב , כדי שבכל זאת אוכל להזיז את האצבע? אני מנגן כ-20 שנה ואני חושש מההשלכות של הפציעה, אודה לתגובתך, בברכה

לקריאה נוספת והעמקה

להוריד את המקל, לקבע אצבע לאצבע ולגשת לביקורת אצל אורתופד לאחר 3 שבועות מהפציעה.

09/06/2017 | 00:26 | מאת: אוסטאוטומיה

שלום עשיתי צילום cti בצד הפנימי של הקרסול יש לי בעיה שמראה שעצם נישחקת עם עצם ויש לי כאבים איומים צריכה לעבור ניתוח כך פרופסור. ניסקה אמר אשמח לקבל תגובות. אם זה מצליח אם מישהו טיפל לא על ידי ניתוח והחלים מה אפשר לעשות אשמח לקבל עוד הצעות של מומחים אני בת 60 ואומרים שנולדתי עם זה אז למה הכאבים היגיעו בגיל 60 תודה לעונים

לקריאה נוספת והעמקה

החלטות על ניתוח לא מקבלים בפורום אינטרנטי. מציע לקבל חוות דעת שניה לאחר בדיקה ושיחה פנים אל פנים עם מומחה באורתופדיה העוסק בכף רגל.

שלום זו התשובה שהתקבלה מה- US. בכתף הימנית בצמוד ל GT מודגם קרע חלקי קטן, 5X3 ממ גודלו. Subscapularis and Infraspinatus הודגמו סימטריים בעוביים, ללא עדות סונוגרפית לקרע. נצפו הסתיידויות קטנטנות ב Supraspinatus של הכתף הימנית. מה עובי הגיד? האם קרע בגודל זה יכול להתאחות? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

קרע כזה בד"כ לא מתאחה מעצמו.

שלום רב, בן 46, עובד בעבודה משרדית במקביל אני מתעמל בד"כ בקרוסטריינר פעמיים/שלוש בשבוע. מעל לשנה סובל מכאבים במפרק ירך ימין, אובחנתי לפני שנה עם אוסתאופרוזיס זמני במפרק ירך (TOF) שדעך לאחר הליכה עם קביים ולפני חצי שנה חזרו כאבים בעצימות נמוכה ובתדירות נמוכה מאוד. לפני שלושה שבועות חזרו כאבים שהזכירו את ה-TOF, בעיקר לאחר ישיבה. בשכיבה או ללא משקל הכאב עבר. בשבועיים האחרונים מתהלך עם קביים ולוקח דיאסרין. עברתי MRI ולהלן הממצאים: מודגמים אותות תקינים מלשד העצמות ללא עדות לשברים, בצקות או אוסטאונקרוזיס. ראשי הירכיים מודגמים בעמדה שמורה. המשטחים הפרקים מודגמים שמורים. רושם לאות חריג אלכסוני בלברום קדמי מימין אשר בולט לעומת הבדיקות הקודמות ועלול להתאים לקרע, ללא היווצרות ציסטה פרילברלית או שינויים סובכונדרליים חריגים. אות חריג מינימלי גם בלברום משמאל, יתכן ריצס או נזק ניווני התחלתי, ללא שינוי מהותי מבדיקות קודמות. מודגם נוזל תוך פרקי בכמות פיזיולוגית דו-צדדית. בדומה לבדיקות הקודמות, מודגמת היצרות של המרווח האיסכיו-פמורלי משמאל עם אותות חריגים בשריר קוודרטוס פמוריס. אנתזופתיה פריטרוכאנטרית מינימלית דו"צ, ללא שינוי. שאר מישורי השומן, השרירים והמבנים הנוירו-וסקולריים מודגמים שמורים. לסיכום: 1. ללא עדות ל- AVN / TOF 2. חשד לקרע בלברום הקדמי מימין, ללא סימני תפס אצטבלו-פמורלי או נזק שחיקתי במשטחים הפרקיים-למתאם קליני והמשך בירור בהתאם. 3. סימני תפס איסכיו-פמורלי ידוע משמאל יש לי מספר שאלות ואודה אם תוכל להשיב: 1. כרגע היות והיה חשד ל- AVN או TOF חוזר הונחתי ללכת עם קביים - האם אני יכול להפסיק ללכת עם קביים? 2. האם עלי לעבור עוד בדיקת MRI עם חומר מנגיד (הבדיקה הנוכחית לא כללה הזרקה של חומר כזה) או שהאבחון מספיק ברור? 3. הבנתי שיש טיפול שמרני בקרע בלברום (בהנחה שזה קרע) - האם זה יכול להתאים במצבי? 4. מהו תפס איסכיו-פמורלי - עד כמה זה קשור לקרע בלברום והאם עלי לטפל בכך? 5. מהם אותות חריגים בשריר קוודרטוס פמוריס? אנתזופתיה פריטרוכאנטרית? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

1. מציע לחזור לאורתופד ששלח אותך לMRI ולהתייעץ איתו לגבי המשך הטיפול . 2. כנ"ל. לעיתם ניתן להעריך קרע בלברום טוב יותר עם חומר ניגודי. 3. אם הקרע בלברום הוא חלק ממצב שחיקתי ניווני- הטיפול קודם כל הוא שמרני. 4. מצב של הפרעה בתנועה עקב מבנה הירך הקריבני. 5. שינויים ניווניים שחיקתיים. כל אלה שאלות מצויינות . עליך לדון עליהם פנים אל פנים עם אורתופד העוסק בתחום.

02/06/2017 | 23:08 | מאת: חיים

שלום לפני יומיים נפלתי וקיבלתי מכה חזקה בצלעות צד שמאל . יש לי רושם שיש שם שבר או שברים. מקריאה בפורום אני מבין שרק הזמן ירפא את השברים. לאחר יומיים הכאב בעיקר במגע באיזור , בנשימה עמוקה או התעטשות. מה הסיכונים והאם חיוני להקרין את עצמי בצילום או פשוט לתת לזמן לעשות את שלו?

לקריאה נוספת והעמקה

לא הבנתי את השאלה לגבי סיכונים- איזו פעולה עם סיכון את/ה מתכוונים לעשות? מציע לפנות לרופא שיבדוק אתכם , יאזין לריאות, ויחליט.

02/06/2017 | 10:22 | מאת: קובי

שלום, שברתי את הקמיצה לפני 9 ימים. ללא תזוזה של העצם. האצבע מקובעת לזרת באמצעות תחבושת. האם נורמלי שיש גלים של כאב ? תוך כמה זמן בדר"כ הכאב עובר. לפי מה שהבנתי מהרופא מורידים את הקיבוע לאחר כ-3-4 שבועות ובתאם לבדיקה מחליטים אם אפשר להתחיל פיזיותרפיה. אודה לתגובה, בברכה

לקריאה נוספת והעמקה

נורמלי ששבר כואב. כחודש. עם הפחתה הדרגתית בכאב.

03/06/2017 | 21:07 | מאת: קובי

ראשית, תודה רבה על המענה. האם בכלל רואים שבר בצילום? אלו בדיקות נוספות ניתן לבצע על מנת לקבל אינדיקציה טובה יותר על מצב האצבע? בברכה,

מצורף התצלום

לא ראית קובץ מצורף

29/05/2017 | 01:44 | מאת: יאיר

שלום בן 42 אתמול (מוצ"ש) במסגרת הליכה שאני עושה מספר פעמים בשבוע. די על ההתחלה התעסקתי בסלולרי, ונכנסתי למהמורה שהיתה במדרכה, כתוצאה מכך התקפלה לי כף הרגל כלפי פנים, וחשתי מתיחה חזקה בחלק החיצוני של הקרסול. זה כאב מאוד, אבל לאחר כמה פסיעות זה נרגע יחסית, ולאור זאת המשכתי בהליכה 45 דקות. אלא שבלילה לקראת השינה התחילו כאבים חזקים, ולא הצלחתי כמעט לישון בלילה. אין נפיחות משמעותית (אולי משהו קל), אין שטפי דם, יש אולי קצת אודם על הקרסול. יש רגישות למגע, בפרט בנקודה מסויימת תחת הגולה של הקרסול. אין הגבלה מבחינת טווחי תנועה, אלא שקיים כאב שקצת מגביל, ואני הולך קצת צולע. הלכתי בבוקר לרופא משפחה, הוא לא בדק פיזית, המליץ על חבישה אלסטית ונתן לי מרשם ל - "בטרן". ובאם לא יהיה שיפור תוך שבוע, ללכת לאורטופד. א. האם זה נקע? אין סיבה לחשוש מפגיעה כלשהי בעצם? ב. איך יכול להיות שלאחר חצי דקה מהאירוע הכאב כמעט חלף, והצלחתי ללכת 45 דקות, ורק לקראת השינה התחילו כאבים חזקים? ג. לא נאמר לי כמה זמן לקחת את הכדורים, כמה זמן מומלץ? מצד אחד אני מעדיף כמה שפחות כי הבנתי שזה ממש לא בריא. ד. לפי מה אדע מתי אוכל לחזור להליכה מלאה (4 פעמים בשבוע למשך שעה) ומבלי להזיק לעצמי? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

כיון שלא נבדקת כלל, אין אבחנה ואין כל אפשרות לענות לשאלותיך. מציע להבדק ע"י רופא , רצוי אורתופד , ובהקדם. יש לשקול ביצוע של צילום, ולהחליט בהמשך על צורך בהמשך הערכה מעקב וטיפול. .

25/05/2017 | 14:37 | מאת: יוליה

שלום, כתוב לי בתוצאות MRI: שעשיתי בעקבות נפילה על הגב והצילום הוא עמוד שדרה, אגן, מותנים, גב תחתון. חשד לליזיס קל מימין ומלווה בגלישה קדמית קלה L5 על S1. בקע דיסק מרכזי מינימאלי.

25/05/2017 | 14:39 | מאת: יוליה

שכחתי לשאול. האם במצב כזה אסור לי יהיה לקחת אפידורל? (אני בהריון בחודש שישי)

יש בלט דיסק ותזוזה קלה של חוליה. לגבי אפידורל - זו החלטה של הרופא המרדים

23/05/2017 | 12:45 | מאת: מיתר

שלום, לפני קצת יותר משבועיים פרקתי את הפיקה (חזרה למקום לבד).. הייתי אצל אורטופד ששלח לצילום (רנטגן- תוצאה תקינה) ולאחר מכן שמו לי גבס לקיבוע (סד גבס משני צידי הרגל) למשך שבועיים .. לפני יומיים הורדתי את הגבס וכעת אני מתחילה פיזיותרפיה.. אבל ביינתים הנליכה שלי עדיין לא תיקנה..לא מצליחה לעלות מדרגות עם הרגל הפגועה (לא יכולה לשים עליה את כובד הגוף) ומידי פעם כשאני עוברת מכיפוך הרגל ליישור אני מרגישה כמו מתיחה כזאת מתחת לברך.. האם זה טבעי מה שאני מתארת וזה יישתפר במשך הזמן עם הפיזיותרפיה? או שכדאי לפנות למומחה ברך? בנוסף, יש לי בעיקר טראומה כרגע.. אני ממש חוששת שזה יקרה שוב.. באיזנ מצבים זה יכול לחזור? יש סיכוי שזה יררה לי סתם כך מהליכה או במהלך התרגילים של הפיזיותרפיה? אשמח לעזרה ובעיקר להרגעה.. זה היה נוראי!!! לא רוצה שזה יחזור על עצמו! בת 23

לקריאה נוספת והעמקה

השיקום -צפוי שיקח כ 3 חדשים. בPT אין סיכון לפריקה. תחושותייך טבעיות. מציע להשתמש בברכיה שתגן עלייך בזמן הקרוב מפריקות נוספות. למומחה ברך כדאי לפנות כאשר אופציה ניתוחית תהיה על הפרק. (פריקות חוזרות או שיקום לא מוצלח.)

21/05/2017 | 06:31 | מאת: צבי

שלום בן 67 לפני 5 שנים נבדקי ב- MRI עקב כאבים בכתפיים. אותרו בכתפיי קרעים חלקיים: כתף שמאל: אזור קרע לכל העובי בגיד סופרא ספינאטוס+טנדינוזיס בגיד הסוב-סקפולריס כתף ימין: קרע מסיביבסופרא-ספינאטוס. קרע עם רטרצייה בגיד הביצפס הארוך מצד ימין. לא סובל מכאבים משמעותיים ואין כמעט מגבלות תנועה בכתפיים. האם אני יכול לשחות שחיית חתירה,או,ששחייה עלולה לגרום להחמרה? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

מציע לקבל טיפול ב פיזיותרפיה על מנת לחזק את השרירים המתפקדים. ובהמשך - לחזור לשחיה . חשוב להקפיד על סגנון שחייה נכון שלא יגרום לצביטה בגידים שנותרו שלמים ומתפקדים.

14/05/2017 | 11:29 | מאת: דיסק מנוון

שלום רב, לאחר שנים של כאבי גב, וטיפולים רבים בכירופרקטיקה, רפואה אלטרנטיבית + קונבנציונלית וכד. כיום לאחר CT ע"ש מתני, להלן הממצאים הרלוונטיים: היצרות מרווחים דיסקאליםL1-2 + L5-S1 עם אי סדירות בלוחיות גופי חוליות אלו אוסטיאופיטים קטנים קדמיים בחלק מגופי החוליות. L5-S1 הדיסק מנוון עם אפקט וואקום אין היצרות ספינלית או פורמינלית. יש לציין כי יש ברקע פיברומיאלגיה ואני ממש סובלת...לחץ על שתי הרגליים, כאבים משתקים וקושי/ מגבלה בתנועה. אשמח לייעוץ בנדון. תודה רבה . סנדרה

לקריאה נוספת והעמקה

לפי ממצאי ה CT ישנם שינויים ניווניים -שחיקתיים בע"ש מתני. מציע לפנות לאורתופד.

14/05/2017 | 20:44 | מאת: סנדרה

מהו ההבדל בין שינויים ניווניים לבין דיסק מנוון?

אין הבדל בדיסק, אלא ששינויים ניווניים מתרחשים גם במבנים אחרים.

15/05/2017 | 11:36 | מאת: סנדרה

נקבע לי תור למומחה ע"ש, בינתיים אשמח אם תוכל להבהיר לי מה עושים במצבים באלה, האם יש בכך סיבה לכאבים הקשים מהם אני סובלת? כולל מגבלה בתנועה בשל הכאב והקרנה לשתי הרגליים? תודה רבה. סנדרה.

אני מקווה ומאחל לך שהפגישה שלך עם המומחה תעזור הן בהבהרת המצב והן באספקט הטיפולי. .

05/05/2017 | 16:08 | מאת: מוטי

שלום אני צעיר בן 23 עוד מעט. יש לי כבר שנים עקמת קלה בחזה. מצורפת תמונה. בשנים האחרונות נהיו לי עוד עיוותים בחזה,חזה לא סימטרי,בליטה בצלע הימנית. יש לי בעיות עיכול וגילו לי בקע סרעפתי ושמעתי שעיוותים בחזה ובגב עלול לגרום לזה ואני סבל מצרבות וגרפסים שעולים מהקיבה לחזה. השאלה אם זה בגלל העיוותים?ואפשר לטפל בצרבות האלה? בתמונה, רואים שקע במרכז החזה,השקע נראה לך גדול או בסדר? ושאלה נוספת,אני רוצה לנסות לתקן את השקעים והעקמת או לפחות לעצור שלא יחמיר,אני גם מרגיש את הדופק ורואים בבירור את הדופק בגוף. שמעתי על כירופרקטיקה ושיטת שורט- איזה יותר טוב ומתאים לי לעשות? וזה לא בטוח יצליח? כירופרקטיקה לא עלול לעשות נזק? תודה מראש... תנסה לתפוח תתמונה כקישור אינטרנט..file:///D:/%D7%A4%D7%95%D7%A8%D7%9E%D7%99%D7%99%D7%A9%D7%9F/dance%20mation%20volume%201%20december%202014/mation%20vol%2014%20may%2017/%D7%91%D7%93%D7%99%D7%A7%D7%94%20%D7%A2%D7%A7%D7%9E%D7%AA/%D7%AA%D7%99%D7%A7%D7%99%D7%94%20%D7%97%D7%93%D7%A9%D7%94/IMG_2017.JPG

לקריאה נוספת והעמקה

עקמת לא גורמת בדרך כלל לבעיות עיכול. מציע לפנות בעניין זה לגסטרואנטרורולוג. בעניין העקמת - מציע להפגש עם אורתופד.

02/05/2017 | 12:01 | מאת: הודיה

לאמא שלי, בת 57, יש שחיקת סחוס בכל הגוף. עקב זה יש לה כאבים בכל הגוף במיוחד בכף רגל. שותה ליריקה, רוקסט, מסוליט, כורכומין, מגה גלופלקס, פלאשטב. עושה פיזיוטרפיה. היתה בחמת גדר ששמענו שזה טוב. לא עוזר לכאבים והכאבים נמשכים. האם יש רופא מומחה לתחום הזה? האם יש משהו נוסף שיכול להקל? היינו אצל הרבה רופאים ואין פתרון.

לקריאה נוספת והעמקה

מצב מורכב ולא פשוט. לצורך הערכה מחדש של מצבה מציע לפנות לאורתופד או לראומטולוג.

03/05/2017 | 10:45 | מאת: הודיה

היינו אצל רמטולוגים, אורתופדים ומרפאת כאב ברמבם ואין פתרונות... השאלה האם יש רופא מומחה דווקא בתחום הזה שאפשר להתייעץ איתו? תודה

במצב זה לא צריך לחפש פיתרונות , אלא טיפול תומך והקלה בסבל. אם יש מפרק הרוס - ניתן להחליפו בניתוח.

ב 28.11.2016 לאחר נפילה שברתי זרוע שמאלי. בבית חולים בני ציון החליטו על טיפול שמרני. לצערי לא הצליחו לגבס מספר פעמים ואז החליטו להרכיב מייאמי. בזמן ביקורות במרפאה אורתופדית לא היה שיפור. אין יחוי עד היום! בביקור אחרון רופא דיבר על ניתוח וגם אמר שאין במחלקה מומחה לניתוחי זרוע. אני כבר לא מסוגלת לסבול את הכאבים , האם יש בהילל יפה מומחה לניתוחים של זרוע? אם כן איך אני יכולה להבדק ע״י רופא אורתופד מומחה הכי דחוף שאפשר? צריך לציין שבאותו צד ב 2005 עברתי כריתת שד, כימיה והקרנות. עברתי 2 ניתוחים ביד CTS וUNT . סובלת מלימפדמה. חוץ מזה יש מגוון של מחלות. אבקש לעזור להגיע למרפאה באופן דחוף ולקבל טיפול מאתים. תודה מראש מרים

לקריאה נוספת והעמקה

אני מסכים איתך בהחלט. כדאי שתבדקי בהקדם ע"י רופא הבקיא בתחום.

23/04/2017 | 10:49 | מאת: בן משה

שלום רב, ראשית, אני בן 68, סוכרתי, מאוזן מאוד, פעיל ספורטיבית מידי יום ושומר על תזונה מתאימה. בשבועות האחרונים, בעיקר כשאני יושב כמה דקות ויותר, יש לי כאב בישבן הימני ולעתים באשך הימני (כאילו נלחץ). צריך לציין כי כשאני לוחץ על המקום בחוזקה, הכאב פוחת. האם בטובך תוכל להתייחס לכך? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

מציע לגשת לאורתופד.

מציע לגשת לאורתופד.

אני סובלת מכאבים עזים בגב כתפיים וצוור עקב קרעים בגידי כתפיים ובעיית חוליות האם הזאלדיאר טוב מספיק או הדראמאדיקס ויש תופעות לוואי בשילוב עם אסיבאל10 האם פזיותרפיה באמת תעזור או שיש טיפול מועיל יותר

לקריאה נוספת והעמקה

יעוץ ספיציפי בקשר לטיפול תרופתי- ניתן לקבל בביקור קליני אצל רופא המכיר אותך ומטפל בך. זלדיאר וטרמדרקס הם אותו חומר . אסיבל אינו תרופה לכאבים. פיזיותרפיה יכולה לעזור ויש טיפולים רבים נוספים.

22/04/2017 | 09:51 | מאת: אסתריקה

מהו אפקט ואקום בחוליות ל 4 ול5 ומה זה הסימנים הקלינים

לקריאה נוספת והעמקה

אפקט ואקום הוא תיאור של מממצא בצילום. שמזכיר לרנטגנולוגים ואקום משום מה. הוא מייצג שינוים שחיקתיים. סימנים קליניים הם סימנים שמוצאים בבדיקה גופנית ע"י רופא. .

21/04/2017 | 23:49 | מאת: ****

הי, עשיתי פעילות גופנית והשתמשתי עם הידיים לאחר שעה בערך התחיל לי כבדות בזרוע שמאל כמו משקולת על הזרוע קשה להרים את היד אך ללא כאב האם זה קשור לספורט? מה זה יכול להיות כבדות בזרוע ?

לקריאה נוספת והעמקה

מציע לגשת לרופא.

21/04/2017 | 15:21 | מאת: גיל

היי אני בן 32. אני פעיל גופנית. אין בעיות כלשהן. לפני שבועיים התחלתי לסבול מגירוד מעל לברך בצד ימין ומאז ועד היום התסמינים מחמירים. החלה להיות רגישות במגע ואפילו קצת כאב, לפעמים זרמים , לפעמים תחושות של חום או קור. התחושות הללו מופיעות לעיתים תכופות יותר אחת אחרי השנייה וגם עכשיו מתפשטות לשאר חלקי הרגל מעל לברך. אשמח לדעת מה האפשרויות מה זה יכול להיות?

מציע להבדק ע"י אורתופד.

14/04/2017 | 17:54 | מאת: יאיר

שלום בן 42 אתמול יצאתי מהסופר עם שקיות בידיים, ונפלתי קדימה, קיבלתי מכה בברך ימין. בתחילה כאב מאוד, אבל הצלחתי ללכת. זה נראה מעט נפוח יותר מברך שמאל. אין אודם או שטפי דם, יש כאב לא חזק, אבל משמעותי יותר בזמן שימוש במדרגות. כ"כ רגישות במגע במרכז הפיקה. אין החמרה מאז אתמול. האם יש להיבדק או שאפשר לחכות ולראות אם יש שיפור/החמרה? יכול להיות שזו מכה יבשה בלבד? הכאב במגע במרכז הפיקה מצביע על כיוון מסויים? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

מציע להבדק

שלום רב, בת 42 נשואה +3. סובלת מאסטמה ובלטי דיסק ב L3-2 L 3-4 ו C 6-7. כבר מספר שנים סובלת מכאבים הולכים ומתגברים ובלתי נסבלים בגב כף רגל ימין (בחלק העליון. לא בחלק שדורכים עליו). בעיקר באמצע הרגל. הכאבים חזקים מאוד ומופיעים בעת מאמץ. מרגישה גם זרמים ותחושת שריפה לפעמים בכפות הידיים והרגליים. מה הכיוון לכאבים עזים כאלו שמופיעים בעת דריכה על הרגל ונרגעים חלקית לאחר מנוחה? (מופיעים מייד שוב בדריכה). מה יכולה להיות הסיבה? הופניתי לבדיקת EMG + QST. כדאי לבדוק זרימת דם לכפות הרגליים? בדיקת נוספות? תודה רבה!

לקריאה נוספת והעמקה

בדיקת EMG יכולה להעריך כאב מוקרן מעמוד השדרה, או מחלת עצבים פריפרית כסיבה לכאבייך. סיבות נוספות לכאבים כאלה יכולות להיות בכף הרגל עצמה. מציע לגשת לאורתופד כדי להמשיך בבירור.

03/04/2017 | 22:53 | מאת: מירי וקנין

יש לי הסתיידות באצבע. לא יכולה לקפל אותה עד הסוף. היא נפוחה ואדומה. עשיתי פיזיוטרפיה. עזר קצת וחוזר. מה ניתן לעשות כדי למנוע החמרה.

לקריאה נוספת והעמקה

לא ברור לי מה הבעיה מהתיאור שרשמת. מציע לפנות לאורתופד.

שלום. בשבוע האחרון הצטננתי מאד ורופאת המשפחה שמעה משהו בבסיס ריאה ימין ולכן נשלחתי לצילום ריאות. בצילום לא נראתה דלקת אבל, נראתה בעיה בצלעות. נשלחתי לצילום צלעות ושם התגלו שברים בצלעות 6 ו7. אני בת 41 וכבר כמה שנים יש לי בעיה ידועה של כאבי גב תחתון אך אין לי אוסטופורוזיס ולא נפלתי או נחבלתי בצלעות בזמן האחרון. אין לי כאבים מאד חזקים במשך כל הזמן רק כאשר אני עושה איזושהי תנועה או בנגיעה. ממה השברים יכולים להיות ומה הטיפול שאפשר לקבל? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

יש צורך לבדוק ולהעריך את הסיבה לשברים. פני לרופאה. מציע לבדוק אם אין אוסטאפורוזיס ע"י ביצוע בדיקת צפיפות העצם. ובמקביל- בדיקות דם כלליות , בדיקות שתן, ושקילת ביצוע מיפוי עצמות.

עשיתי השבוע מיפוי עצמות והתוצאות הן: ממצאים: הדגשה בקליטה באזור צלע 8 קדמית משמאל- יכול להתאים לנזק מאמץ עם חשד לשבר. קליטה מודגשת באזור הפטלו פמורלי של שתי הברכיים- יכול להתאים לתהליך דלקתי ארטריטי. הדגשה קלה בקליטה בשני פרקי הקרסול ובאזור טרסלי-דורסלי מקורב של כף רגל שמאל- יכול להתאים לתהליך דלקתי ארטריטי. אין לראות ממצאים חיוביים נוספים. מה זה אומר?

הממצא בצלע יכול להתאים לשבר. שאר הממצאים - לשינויים שחיקתיים. או דלקתיים..

19/03/2017 | 00:32 | מאת: יהודה

שלום רב , לאחר משחק כדורסל הרגשתי מתיחה בשוק ימין ,שהקרין עד לכף הרגל -זה קרה ביום שני 13.3.17 ומאז מתקשה לדרוך -הרופא אבחן קרע בסיבים - ונתן מנוחה +לשים קרח+משחות(תרומיל או וולטארן ) -טען כי לא עשיתי חימום לפני. הכאב עד היום לא חלף ,לא בוצע אולטרסאונד לרגל .מה ניתן לעשות או לבדוק לדעתך ? תודה רבה על המענה יהודה .

לקריאה נוספת והעמקה

מציע לחזור לאורתופד, ובמקביל - לבצע US , ולהתחיל טיפול ב PT .

20/03/2017 | 12:00 | מאת: יהודה

הי חזרתי לאורתופד בטארומה אצלנו ,הנ"ל סירב לעשות צלום UT והציע מנוחה ולהמתין 3 שבועות זה תקופת ההחלמה .

לא ברור לי מה הכוונה ב UT. אני הצעתי US (אולטרא סאונד) ו PT (פזיותרפיה) . גם רופא המשפחה יכול לשלוח אותך. יש גם אפשרות לקבל שירות בשוק הפרטי.

לא ברור לי מה הכוונה ב UT. אני הצעתי US (אולטרא סאונד) ו PT (פזיותרפיה) . גם רופא המשפחה יכול לשלוח אותך. יש גם אפשרות לקבל שירות בשוק הפרטי.

18/03/2017 | 20:46 | מאת: אייל

מתחילת דצמבר התחיל כאב בעצם החיק (פוביס) כנראה ולא בהכרח עקב עלייה במדרגות אינטנסיבית כספורט. עשיתי US בדיקות דם, שתן כירורג ולא נמצאו ממצאים חריגים. באמצע פברואר החמיר הכאב כנראה ולא בהכרח ממשחק כדורגל (מאז לא עושה פעילות גופנית) הלכתי ל - 2 כירורגים אורטופד אורולוג ועשיתי גם אולטרה סאונד חוזר ללא ממצאים בדיקות דם ושתן ללא משהו חריג. בנוסף לקחתי ארקוקסיה 10 ימים ללא שיפור, יש כאב בישיבה ממושכת, עמידה ממושכת. רק בשכיבה אין כאב. רציתי לדעת מה עוד כדי לעשות וממה הבעיה נובעת? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

מציע לגשת לאורתופד העוסק בפגיעות ספורט ולהתייעץ איתו. יתכן שמדובר בדלקת באיזור החיבור של שרירי בבטן לעצם הפוביס.

19/03/2017 | 10:48 | מאת: אייל

שלום רב ותודה על התגובה המהירה. השאלה שלי היא אם מדובר בדלקת ארקוקסיה לא הייתה אמורה לעזור כבר? האם מומלץ לעשות מיפוי עצמות או/וגם MRI? אני כבר די מתוסכל שאין איבחון חד משמעי.

16/03/2017 | 06:11 | מאת: יפית

לפני 3 שבועות נפלתי ממיטת פילטיס עם שברים בצלעות4,5,6. לאחר מספר ימי מנוחה חזרתי לצעידות אך חזרו לי כאבים מאד חזקים. נחתי שבוע נוסף וכעת אני 3 שבועות אחרי הנפילה ויש לי כאבים מאד חזקים. שאלתי האם בעקבות שיבה להליכות מוקדם מדי או סדרת התעטשויות יש סיכוי שהצלעות לא מתאחות כראוי למקומן? האם חזיה שלחצה על המקום הרגיש עלולה להזיק? ומה עושים במקרה שהצלעות מתאחות לא למקומן? אני מאד דואגת ומציינת שיש לי סף כאב מאד גבוה.אנא תשובתך.

לקריאה נוספת והעמקה

לא לדאוג יותר מדי. פשוט להבין שהתהליך לוקח כ 6 שבועות , הכאב יפחת בהדרגה, ואם "תתפרעי" יכאב יותר. חזיות לא מזיקות לריפוי. ואם יש ריפוי עם תזוזה אין לכך כל חשיבות בדרך כלל.

שלום אשמח לקבל קצת הסבר ורקע על הממצאים מהבדיקה, עד שאקבל תשובה פורמלית מהרופא המטפל. MRI עמוד שדרה צווארי וגבי C4-7 בלטים ושינויים דיסקוגניים, מרכיב של בקעים מרכזיים, שינויים פצטריים עם התלבטות מאמלנטים אחוריים. אימפרסיה קלה של החוט בשלושת המרוחחים, ללא אות אבנורמלי בולט בתוכו. היצרות הנגבים ב C4-6, יותר משמאל. שינויים פחותים במרווחים אחוריים, הדדפעתם קלה-מתונה וללא לטרזליזציה ניכרת. הדגשת הלורדוזיס והקיפוזיס הגבי. אין רואים הפרעה מסננת במרקם גרמי. בשולי הבדיקה הודגם שינוי לאוקריוטי בפונס. מה הממצאים? מה משמעותם? האם מדובר בפריצת דיסק? והאם יש משהו שיכול להסביר כאב בגב (לא צוואר ולא מותן) ומה זה השינוי בפונס (מופיע בשורה התחתונה של הפענוח)? תודה רבה

שינויים ניווניים בע"ש צווארי , ביניהם בלטי דיסק בצוואר. לפי התיאור לא מדובר בפריצת דיסק . לגבי הפונס (נמצא בקצה התחתון של המוח)- מציע לשאול נוירולוג, ניורוכירורג או רנטגנולוג.

11/03/2017 | 15:22 | מאת: מישהי

שלום רב לפניי 5 ימים עברתי ניתוח של התעלה ביומיים הראשונים היו לי כאבים מהניתוח אבל כבר לא סבלתי מהרדמות ונימול בידיים מזה 3 ימים ששוב נרדמות לי הידיים יש תחושה שהאצבעות קרות אבל במגע הן לא קרות הן נרדמות בלילה ובעיקר אני מרגישה זרמים האם אני אמרוה להרגיש תסמינים אלו??? המנתח אמר שבאותו יום כבר ארגיש שינוי אנא עזרתכם תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

מציע לפנות בהקדם למנתח שלך.

10/03/2017 | 16:23 | מאת: דינה

שלום בת 70, מלפני מספר ימים כאבים עזים ביותר בגב באמצע. במיון בוצע צילום גב, שהיה תקין, ונשלחה לביתה עם משככי כאבים. הכאבים התגברו, פנתה שוב לרופא משפחה, שהפנה למיון לשלול מפרצת באבי העורקים, ההדמייה היתה תקינה, ושוב נשלחה לביתה עם משככי כאבים. הכאבים העזים גברו, פנתה שוב למיון, בוצע סיטי לכל אורך עמוד השדרה, ולא נראה בעיה או לחץ בחוט השדרה, קיבלה משככי כאבים חזקים שבקושי עזרו. והיא סובלת מכאבים עזים במרכז הגב, על אף משככי כאבים חזקים שמקבלת. בהמשך הוחלט על ידי אורטופד גב לבצע MRI לאור בבינסקי חיובי בצד שמאל בבדיקה הגופנית. בMRI: אין ממצאים משמעותיים בעמ"ש גבי. תהליך ספונדילוטי בעמ"ש הצווארי עם לחץ על חוט השדרה קל ב C4-6 + פריצה חריפה פראצנטלרית שמאלית ומרכזית ב C6-7 עם לחץ יותר משמעותי על החוט ואולי התחלה של מלציה. MYELOPATHY CERVICAL HNP C4-7, ACUTE C6-7 1. מה משמעות הממצאים, והאם על פניו זה דורש בוודאות התערבות ניתוחית או שיש שיטות אחרות (הזרקות וכדו') לטפל בזה? ומה הדחיפות? 2. במידה ונדרש ניתוח, האם ניתן לביצוע בשיטה זעיר פולשנית? 3. לאור הממצאים ב - MRI, איך זה שבבדיקת הסיטי לא ראו שום דבר בכיוון הזה? 4. האם הממצאים בצוואר קשורים לכאב העז והממוקד באזור עמו"ש גבי? או שזה בעיה בפני עצמה והטיפול בה לא יפתור את הכאב באמצע הגב? נ.ב. השאלות בשביל להבין קצת מול מה עומדים, ולא במקום הייעוץ האישי שבוודאי יינתן. תודה רבה שבת שלום

לקריאה נוספת והעמקה

יש כאן בהחלט אינדיקציה להתערבות ניתוחית. מציע לפנות בהקדם למנתח ע"ש. איתו תוכלו גם לדון על הטכניקה המתאימה.

07/03/2017 | 13:54 | מאת: נעם

זמן רב סובל מכאב בעיקר באגן,שני הצדדים. גם בשכיבה ובלילה. מתפשט לפעמים גם כלפי מטה. מה יכולה להיות הסיבה ? האם יש רופא בתחום האגן ? איך מוצאים כזה ? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

מציע לפנות לאורתופד.

04/03/2017 | 20:32 | מאת: יעל

סובלת מספר שנים מדלקת בטרוכנטר הגדול, טופלתי בזריקות סטרואידים שהטיבו איתי למספר שנים ואיפשרו לי לעסוק בספורט ללא הגבלה. כעת סובלת כשלושה חדשים מכאבים מתקשה לטפס על מדרגות ואפילו להיכנס למכונית רופא המשפחה הזריק לי סטרואידים עם הטבה קלה לתקופה של חודש מאז עשיתי טיפולים בגלי הלם דיקור אוסטאופט ושיאצו ללא כל הטבה. אשמח לתשובה ולעזרה בנושא תודה יעל

לקריאה נוספת והעמקה

מציע לגשת לאורתופד, לצורך הערכה מחדש של מצבך, וחיפוש סיבות נוספות לכאב שאת מתארת .

שלום רב !לפני שנתיים וארבעה חודשים בגיל 45 וחצי הרגשתי כאב חד בברך שמאל , מייד לאחר ריצה למרחק של 14 ק"מ ,הפציעה נגרמה כתוצאה מעומס יתר של אימוני ריצה . הכאב המשיך ללווות אותי כשלושה חודשים , בכל קיפול של הרגל , לדוגמא בעת טיפוס על מדרגות . הייתי משוכנע כי קריירת הריצה שלי הגיעה לקיצה , במשך חצי שנה חדלתי לחלוטין לרוץ , עברתי להליכות , לאחר מכן ניסיתי לרוץ מחדש , והפלא ופלא לא הרגשתי בכל כאב . אני מקפיד לרוץ בשדות . שאלתי היא כדלקמן , ריצה , הליכה , טניס שולחן הכולל כיפוף של הברכיים , שחייה , בכל המקצועות האלה אני עוסק ולא חש בכל כאב בברך ,,יחד עם זאת ,חובה לציין כי מאז אותה ריצה חסרת מזל , אני חש לעיתים ברגישות קלה או כאב קל מאוד באותה ברך במידה ואני מקיש עליה ,וליתר דיוק על הפיקה בקדמת הברך , היא לא בריאה לחלוטין כמו ברך ימין שלי . ברגע ששיחקתי כדורסל לפני שבוע , לאחר הפסקה של שלוש שנים , כדורסל על בלטות ולא על פרקט , בתום המשחק הרגשתי כאב בברך שמאל , הכאב הוא ברגע שאני מקיש על הברך על העצם בקדמת הברך , הפיקה ,אז מה קורה כאן , מה בדיוק הנזק שנגרם לי מאותה ריצה חסרת מזל , האם אני סובל משחיקת סחוס ,?האם חלילה אגרום לעצמי נזק , אם אתפתה לשחק שוב כדורסל , בתדירות של לכל היותר פעם בשבוע( משחק אהוב עלי מאוד , שקשה לי מאוד להיפרד ממנו ? )תודה מראש וסליחה אם הארכתי במילים

לקריאה נוספת והעמקה

אחרי שנתיים וחצי של בעיית ברך אצל אדם שהספורט חשוב לו- מציע לגשת לאורתופד, לאבחן ולטפל בבעיה.