פורום לידה טבעית

לידה טבעית הינה אפשרות לחוות לידה, תוך ניידות, אכילה ושתיה, כאשר החיבור למוניטור הוא רק לפרקי זמן קצרים. בלידה טבעית היולדת אינה מקבלת תרופות לשיכוך כאבים וההתמודדות היא אישית או באמצעות המלווים והצוות המקצועי.

לרשות היולדת אמצעים לא תרופתיים לשיכוך כאבים, כגון: מקלחות מים חמים, שמנים ארומטיים לעיסוי, שימוש בכדור פיזיו וכו' המצויים בחדר לידה.

תהליך של לידה טבעית מתאים ליולדת המעוניינת בכך, בתנאי שההריון התנהל באופן תקין ולא ידוע על גורמי סיכון ליולדת או לעובר. לידה טבעית אינה מתאימה ליולדות עם סיבוכי הריון, הריון תאומים ומצב לאחר ניתוח קיסרי.
122 הודעות
110 תשובות מומחה

מנהל פורום לידה טבעית

15/03/2013 | 11:27 | מאת: לי

שלום אני בשבוע 37 סובלת מזה חודש מדלקת במפרק הירך בשל ההריון לא ניתן לטפל אלא לאחר הלידה, אני סובלת מכאבים וביעוץ עם הרופאים במיון יולדות יועץ לי ללדת בלידה טבעית עם אפרירול, השאלה שלי האם אפרירול מאלחש את הרגליים לגמריי כי כל נשימה עמוקה שאני לוקחת יש לי כאב חד לאורך המפשעה תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

לי שלום לפי הפרטים שאת מדווחת, לא אמורה להיות בעיה בניסיון ללידה טבעית. אילחוש אפידורלי הוא אילחוש אזורי ומבטל תחושת כאב בפלג גוף תחתון, עובדה שיכולה להקל עלייך בתהליך הלידה.שיהיה בזמן ובקלות

27/02/2013 | 21:39 | מאת: מיטל

שלום, אני קיבלתי שבוע שעבר אישור ללידה במרכז הלידה הטבעי בלניאדו. שלחתי אז בדיקות דם משבוע 32 בהן הטסיות היו 89. היום עשיתי בדיקות דם חוזרות (36+3) והטסיות ירדו ל76. שאר המדדים תקינים או מאוד קרובים לכך. האם עדיין יאשרו לי כניסה לחדר הטבעי? יש סיכוי להעלות באיזשהם אמצעים טבעיים את הטסיות לפני הלידה? (אין לי שום רצון באפידורל, אני מאוד רוצה את החדר הטבעי...) תודה רבה!

לקריאה נוספת והעמקה

מיטל שלום באופן עקרוני אין מניעה לנהל לידה טבעית במצב של תרומבוציטופניה (טסיות נמוכות), יתרה מזו, לא ניתן לתת אפידורל ליולדת עם טסיות במספר נמוך ולכן, האפשרות העדיפה היא לידה טבעית(אם כי ניתן להשתמש במשככים אחרים). אם חדר לידה יאשר לנהל לידה בחדר ללידה טבעית זו שאלה שצריך לבדוק במקום שבו תרצי ללדת כי המדיניות משתנה מבי"ח לבי"ח.לגבי טיפול במצב, זה דורש בירור ע"י מומחה (המטולוג)כדי לברר את הסיבה. שתהיה לך לידה קלה ומוצלחת.

27/09/2012 | 01:05 | מאת: נירית

שלום רינה, אני בהריון אחרי IVF, מזריקה מדי יום קלקסן 60 מ"ג. הרופא שלי אמר לי שאני אפסיק את הזריקות בשבוע 38-39 ושאם תתפתח לידה לפני מועד הפסקת הקלקסן לא אוכל לקבל אפידורל ואהיה חייבת ללדת בלידה טבעית או בניתוח קיסרי בהרדמה מלאה, כי עם הקלקסן לא אוכל לקבל הרדמה מקומית. אני ממש מפחדת... אני לא רוצה לעבור ניתוח קיסרי ולמרות הטיפולים שעברתי אני בכל זאת חוששת ללדת ללא אפידורל. יש דברים שאני יכולה לעשות כדי להקל על עצמי במקרה של לידה טבעית? להתכונן איכשהו? אני עושה התעמלות ועובדת על שרירי רצפת אגן. יש משהו לעשות מעבר לזה? מה לגבי עיסוי פירנאום? מתי עושים את זה? זה רלוונטי? סליחה על הפנייה הארוכה, אני בלחץ. תודה רבה מראש, נירית

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב בנושא הקלקסן באופן עקרוני ניתן לקבל אפידורל 12 שעות אחרי הזריקה האחרונה. מסג' פרינאום ניתן לעשות משבוע 34 זה עשוי לעזור נגד קרעים בזמן לידה.חיזוק הגוף וכן מוכנות נפשית טובה תורמת להתמודדות עם הלידה שאת מצפה לה זמן רב,אך ניתוח קיסרי לדעתי אינו מוצדק,יש עוד אמצעים לשכוך כאב,שניתן להשתמש בהם גם תרופתיים וגם טיבעיים. בהצלחה.

02/10/2012 | 14:41 | מאת: נירית

תודה רבה על תשובתך. אשמח לשמוע על אמצעים נוספים לשיכוך כאבים כי הרופא לא העלה אופציה כזאת (כמובן...) ואמר שחייבות לעבור 24 שעות מזריקת האפידורל האחרונה. תודה לך חג שמח

14/10/2012 | 17:40 | מאת: טל דולה

נירית שלום שמי טל ואני דולה אשמח לדבר איתך ולעזור לך להתכונן ללידה טבעית. את מוזמנת להתקשר לשאול שאלות ולשמוע פרטים 0524507250

23/06/2012 | 18:45 | מאת: ירדן

אפשר לעשות משהו עם כדורים או אוכל איזו שהיא דרך לעשות שהאגן יהיה רחב יותר ?? אני לא רוצה ניתוחים קיסריים כי בניתוחים קיסריים קיימת אופציה של מוות היולדת בתסחיף מי שפיר ... ואני מתה מפחד מזה האמת.. יש מצב לעשות שהאגן יהיה רחב יותר באיזה שהיא דרך?

לקריאה נוספת והעמקה

ירדן שלום האגן מתרחב מעצמו בזמן ההריון עד למקסימום לפי יכולתו בהשפעת ההורמונים,אך לא ניתן להשפיע עליו באמצעים אחרים.ניתן במהלך הלידה אם זה אפשרי , מבחינה רפואית להתהלך ולא לשכב הרבה במיטה זה עוזר. ארועים של תסחיף בזמן ניתוח הם מאד נדירים,צריך להיות אופטימיים בעיניין זה .

14/08/2012 | 10:24 | מאת: לורן, מגע ומעגל

שלום רינה, יש תנועות אגן מריקודי הבטן שיכולות לסייע רבות לאגן כמו לצייר עם האגן עיגול או לצייר שמונה. בנוסף, טיפול רפלקסולוגי יכול לעזור - חפשי רפלקסולוגית קרוב למקום מגורייך. גם שמנים ארומתיים יכולים לסייע בהגמשת הרצועות כגון רוזמרין ולבנדר (מהולים בשמן בסיס כמובן). ישיבה מזרחית או ישיבת מעויין יכולים גם לתרום. כל זה בהנחה שאין פגם חלילה במבנה האגן. מאחלת לך לידה קלה ומוצלחת, לורן כהן, מגע ומעגל

01/09/2012 | 23:06 | מאת: שרון הרוש - דולה ומטפלת

קודם כל הרשי לי להרגיע אותך, הרי מתח לא עוזר לאף אחד :-) מקרה של תסחיף מי שפיר, הוא נדיר כל כך.. והסבירות שדבר כזה הוא נמוך מאד. למה לך, לחשוב על הגרוע מכל, הרי הכל עוד פתוח ואין לך סיבה לדאגה. בהריון מופרש הורמון מיוחד, שאחראי על גמישות האגן והוא מכין את גופך ללידה. תסמיכי על הגוף שלך שהוא יודע את העבודה. אבל,יש מכשיר שנקרא "הפי-נו" שתפקידו להגמיש את הנרתיק וצוואר הרחם ללידה. אשמח לעזור לך בכל דבר, מוזמנץ ליצור עימי קשר: שרון 050-9913996, או באתר עצמו. שבוע מצויין רגוע וגמיש.

14/06/2012 | 16:02 | מאת: ליאת

נירני רוצה לעשות חוקן לפני הלידה. אני יודעת שצריך לצאת לבית החולים כשהצירים הם בתכיפות של כל 5 דק. אם אצא בשעה זו יהיה ניתן לבצע חוקן? כדאי לצאת לפני? זה הריון ראשון.

לקריאה נוספת והעמקה

ליאת שלום אין צורך לצאת קודם מהבית בגלל חוקן לפני לידה ראשונה תמיד יש זמן.

12/06/2012 | 16:24 | מאת: לינוי

שלום לך יש לי שאלה קטנה האם מבחינה רפואית מה עדיף ליולדת יותר טוב לידה טבעית או ניתוח קיסרי אם זה תלוי ביולדת ולא ברופאים..? האם בישראל קיים מצב של לעשות לידה במים והאם זה בריא לתינוק ?

לקריאה נוספת והעמקה

לינוי שלום כל מה שטבעי עדיף על פני ניתוח לדעתי כל עוד זה אפשרי מבחינה רפואית ניתוח מבצעים כשצריך.. לא ידוע לי על מקום בו מתבצעות לידות מים ,כמובן יש סיכונים לתינוק אם לידת מים מתבצעת ע"י משהי/ו לא מקצועי ולא מיומן ולא בעל ניסיון בלידות מים.

14/08/2012 | 10:34 | מאת: לורן, מגע ומעגל

אם אין מצוקה של התינוק או סיבה אחרת כגון מבנה אגן צר, עדיף גם לאם וגם לעובר לידה טבעית ולא ניתוח. זה לא אומר שזה יהיה קל - להפך זו עבודה מאד קשה וכואבת שיכולה לקחת מספר שעות לא מועט. אבל, לזה אנחנו בנויות :-) המזל שלנו שיש היום מספר רב יחסית של "גלגלי הצלחה" מבחינת ניהול הכאב כגון אפידורל וזריקת טשטוש. יש גם אמצעים טבעיים שיכולים לעשות נפלאות: למשל רפלקסולוגיה ותנועות אגן מריקודי הבטן. מאחלת לך לידה קלה ומוצלחת, לורן כהן, מגע ומעגל

29/05/2012 | 11:15 | מאת: ויקי

שלום! אני בהריון עם תאומים, רציתי לדעת לגבי עיסוי פירינאום לפני הלידה. קניתי שמן שקדים של חברת aromalife . 1. האם מותר להשתמש בשמן הזה לצורך עיסוי פירינאום? 2. איך לעשות את העיסוי ובאיזה תדירות והח מאיזה שבוע של הריון? תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב שמן שקדים ידוע ומוכר לעיסוי פרינאום לגבי החברה הספציפית אני לא מכירה,אם הלידה שלך תהיה לידה נרתיקית אז צריך לעשות את העיסוי לא לפני שבוע 35 אפשר על בסיס יומי כ-5 דקות ניתן לחוש מתיחה אך לא להגיע לכאב,לפני התחלת הטיפול כדאי להגיע להחלטה על אופן הלידה בשל הריון תאומים כדי לא לעשות את הטיפול לחינם בהצלחה.

התאומים הם מסוג MC-BA ולכן הרופא עידכן אותי שתאומים מונו - המקרה שלי- מיילדים ב37 שבועות ולא מאוחר יותר. אני כן מתכננת לידה טבעית. האם בכל זאת להתחיל את העיסוי בשבוע 35 או לפני? תודה

16/05/2012 | 09:16 | מאת: DinDani

ביצענו דיקור מי שפיר בשבוע 17+4 וביצענו תבחין משולש בשבוע 19+0 (קרי, לאחר מי השפיר), תוצאות מי השפיר חזרו תקינות, להלן תוצאות התבחין המשולש שלהבנתי גם הם תקינות: AFP 1.39 MoM HCG 0.63 MoM uE3 0.51 MoM הסיכון לתסמונת דאון בשקלול גיל ותוצאות הבדיקות הינו: 1:2,900 הסיכון לטריזומיה 18 בשקלול גיל ותוצאות הבדיקות הינו: 1:2,000 1. השאלה החשובה, בעיקר תאורטית אבל המעניינת היא (ואפשר להתעלם מהשאלות הבאות): מכיוון שהתבחין המשולש בוצע לאחר מי השפיר, אשר עשויים להשפיע ולהטות את תוצאות התבחין, האם נכון להתייחס לתוצאות התבחין כלשונן, ולהתעלם מהעובדה שהן בוצעו לאחר מי השפיר (בטווח זמן מקסימלי)? או במילים אחרות, האם לא יתכן שהתוצאות הם False Positive, ובעצם לא תקינות? (גם בלי קשר לעובדה שמי השפיר חזרו תקינים, התבחין אמור תאורטית לנבא גם נושאים אחרים, כגון נושא השילייה וכו') 2. האם תוצאות התבחין המשולש אכן תקינות? 3. למרות שמי השפיר תקינים, סתם מתוך סקרנות, מדוע הסיכונים של 2,900 ו 2,000? האם כאשר תוצאות התבחין כולן בנורמה, הסיכון לא אמור להיות קרוב ל 9,999? 4. אנו מבצעים צ'יפ גנטי (ללא בשל אינדיקציה כלשהי) בבלינסון, הנושא סגור, אבל במידה ויש משהו חשוב/הצעה שכדאי שנדע, נשמח לשמוע.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב. השאלות שאת/ה שואלים מאד חשובות אני מבינה שיש לכם התלבטויות חשובות אני מייעצת לכם לפנות לרופא מומחה כי זאת הסמכות שלו לייעץ.

10/05/2012 | 10:55 | מאת: רחלי

אני חוששת מהשימוש באפידורל כי כידוע אפידורל משתק/מרדים כאב וחשוב לי לעקוב אחריו כדי לדעת על היווצרות של קרע ברחם ולהתריע בזמן. לעומת זאת חשוב שיהיה הכנה לאפידורל שבכל מקרה שאצטרך ניתוח שיהיה בהרדמה אפידורלית/מקומית ולא הרדמה כללית... אשמח לקבלת המלצתך/חוות דעתך בנושא ושוב תודה

לקריאה נוספת והעמקה

רחל שלום ההתלבטויות שלך רלוונטוית לחלוטין ואכן ההחלטות הרפואיות אינן פשוטות כפי שאת מבינה במקרים כאלה בני הזוג צריכים להחליט מהי ההעדפה שלהם ושוב חשוב להתייעץ עם רופא.

06/05/2012 | 14:45 | מאת: רחל

שלום רב הלידה ה-3 שלי הסתיימה בקיסרי "דחוף" לדאבוני הרב. לאחר הפסקה של שנה נכנסתי להריון, הענין הוא שבמשך כל תקופת ההריון וגם לפניו יש לי מידי פעם רגישות/כאב עמום באזור הצלקת הניתוחית. האם כאבים אלו מעידים על סיכון גבוהה ביותר לקרע ברחם ועדיף מראש להמנע מנסיון ללידה נרתיקית או שיש מקום לניסיון לידה רגילה אני מאוד חוששת מעוד ניתוח לא יכולה לישון בלילה..... תודה רחלי

לקריאה נוספת והעמקה

רחל שלום זאת שאלה המחייבת התייעצות עם רופא הנשים המטפל בך.

18/05/2012 | 20:31 | מאת: שרון הרוש - דולה

כדי לענות לשאלה זאת,כמו שנאמר מעליי, עליך לפנות לרופא מומחה. אבל, אני מציעה לך, בנוסף, להעזר בטכניקות של רגיעה - כמו ללמוד נשימות נכונות, דמיון מודרך וכדו'. כל אלה, על מנת להיות רגועה יותר, לקראת הלידה וחוץ מזה, זה אף פעם לא מזיק, רק עוזר :-). הריון קל ולידה קלה ורק טוב - שרון הרוש - דולה (050-9913996)

14/08/2012 | 10:45 | מאת: לורן, מגע ומעגל

שלום רחל, בנוסף להתיעצות עם מומחה, את יכולה גם לעשות טיפול רפלקסולוגי שיעזור לך להרגע ולישון יותר טוב בלילה וגם יכול לסייע במצב הרחם. בנוסף, שמנים ארומתיים יכולים אף הם לסייע רבות - לי הייתה התנסות חיובית עם שמנים כאשר יולדת באה לחדר הלידה לאחר ניתוח קיסרי קודם וגם בזכות השמנים שעיסיתי את הבטן שלה וגם בזכות הטיפול הרפלקסולוגי היא הצליחה ללדת בצורה טבעית. מאחלת לך לידה קלה בטוחה ומוצלחת, לורן כהן, מגע ומעגל

תבחין משולש: מתנצלים על השאלה החוזרת, אך הפעם ממוקד וקצר יותר ביצענו דיקור מי שפיר בשבוע 17+4, ולפני כן לא ביצענו תבחין משולש, הבנו שדיקור מי השפיר עשוי לשבש את תוצאות התבחין המשולש, במיוחד כשהוא קרוב לדיקור, ולפיכך כדאי לבצע את התבחין המשולש רחוק ככל האפשר מהדיקור, מכיוון/למרות שאין מידע בנוגע לזמן הנדרש לנורמליזציה של התוצאות לאחר הדיקור, אך מצד שני המידע הנוסף בבדיקת חלבון עוברי בדם היא של אמת אסטריול, שכנראה לא מושפעת מהדיקור. 1. האם הבנו נכון, וכעת מומלץ לבצע את התבחין המשולש בשבוע 20? (במידה וכן, האם מקסימום עד שבוע 20+0 או מקסימום עד שבוע 20+6?) 2. האם אין צורך להוסיף אינהבין A (לרבע את התבחין), מכיוון שהתוספת מתייחסת רק לתיסמונת דאון, שבכל מקרה כבר נבדקת במי השפיר, או בשל סיבה אחרת? 3. האם ממליצים לבצע את בדיקת התבחין המשולש בשבוע 17, רק ע"מ להשאיר מספיק זמן למי שפיר, או בשל סיבה אחרת? 4. כיצד יש להתייחס לתוצאות התבחין המשולש לאור העובדה שבוצעה לאחר הדיקור? אם נגדיר תוצאה "תקינה" כתוצאה שסטטיסטית היא בתוך הנורמה, האם תוצאה תקינה עלולה להתפרש כתקינה רק בשל שיבוש הדיקור, ובפועל יתכן שהיא לא תקינה? האם תוצאה לא תקינה עלולה להתפרש כלא תקינה רק בשל שיבוש הדיקור, ובפועל יתכן והיא תקינה? (False Positive / False Negative?) תודה רבה ושבוע מצויין.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, בנוגע לסוגיה זו אנא פני לרופא המטל שלך.

20/04/2012 | 11:55 | מאת: מיכל

שלום רב. רציתי לדעת האם יש מחסור במיילדות או שלא. ומהן שעות העבודה- משמרת בוקר, אחה"צ וכו'?

שלום מיכל, את מוזמנת לפנות למחלקת משאבי אנוש בטלפון: 04-8359388.

01/03/2012 | 14:57 | מאת: מור

לפי מה ששמעתי לאחרונה ישנם כמה בתי חולים המאפשרים לידה מלאה במים. האם זה נכון? אם כן- באיזה בתי חולים כרגע ניתן לבצע לידה מלאה במים? פעם שעברה החלום הפך לסיוט היות וביקשו ממני כל שעה לצאת למוניטור וכל פעם שיצאתי מהמים הצירים גברו והתחזקו. מיותר לציין שהייתי גם תחת צירים של פיטוצין מה שהכניס אותי לסטרס וכאבים בלתי נסבלים, כך שאחרי 3 פעמים במים הייתי מותשת וכואבת בסבל נורא ואיום וביקשתי מייד כדי להתעשט ועל מנת להמשיך את הלידה את זריקת האפידורל... בקיצור- חווייה טראומטית ולא חביבה במיוחד. אני בהחלט מחפשת להגשים את חלומי הפעם ושמעתי שלאחרונה ישנם כמה בתי חולים המאפשרים לידה מלאה במים עם דולה. מקווה ששמועה זו נכונה. אנא עדכני אותי איפה הכי קרוב לי... תודה

לקריאה נוספת והעמקה

מור שלום רב אני לא יודעת היכן את גרה ,לפי מיטב ידיעתי אין אישור ללידה במים .צריך לזכור שהעובר נוטל חלק בתהליך הלידה וצריך לדאוג לשלומו גם כשזה כרוך באי נוחות,אני לא מבינה מה קשר ללידת מים, השמוש בפיטוצין מצריך מעקב מוניטור יותר צמוד וממושך, לצערי הרב יצאת בילתי מרוצה מתהליך הלידה , אך תמיד צריך לחשוב על התוצאה הנהדרת של להפוך לאמא ועל ההנאה מהתינוק.שבאה כתוצאה מהלידה .אני מאחלת לך לידה מהנה יותר שתענה על ציפיותיך.תוכלי להשאר איתי בקשר אם יהיו לך שאלות נוספות במהלך ההריון.

29/04/2012 | 11:05 | מאת: דולה

שלום מור שמי טל ואני דולה מאיזור המרכז אשמח לדבר איתך ולעזור לך למצוא את חדר הלידה הנכון בשבילך ואת חויית הלידה הטובה בשבילך 0524507250 אשמח לשמוע ממך

01/02/2012 | 05:32 | מאת: ליאת

שלום.. אני בת 22 וחצי אחרי לידה ראשונה. הלידה היתה ארוכה וקשה, במשך כשלוש שעות לחצתי ולחצתי והיא פשוט נתקעה. המיילדת אמרה שהיא ממש קרובה לפתח והיא רואה את הראש ובסופו של דבר ילדתי בוואקום (שגם הוואקום הצליח רק בפעם השניה...) לפי מה שהבנתי היא פשוט נתקעה שם ולא הצליחה לצאת למרות שאני לחצתי מצויין. היא נולדה במשקל של 3.700. למה היא נתקעה? יכול להיות שאצלי הפתח צר? אז בלידות הבאות גם יכאב לי ככה? הבנתי שהגוף חוזר לעצמו אחרי שישה שבועות אז גם אם הפתח התרחב תהיה שוב בעיה בלידה הבאה לא כן? תודה רבה רבה!

ליאת שלום לצערי מסיבות אוביקטיביות לא חזרתי אליך מיד אז מזל טוב ללידה,לפי התאור שלך אני מנסה לחשוב מה קרה אז זו לידה ראשונה הילדה כצט גדולה,השרירים עדיין חזקים אז מה שאת תארת קורה,ואין לזה שוםהשלכה על הלידה הבאה לידה חוזרת בד"כ יותר קלה אני מקווה שזה מה שיקרה בלידה הבאה.

14/01/2012 | 21:13 | מאת: אור

גיליתי שאני בהריון, זה הריון שני ואני רועדת מפחד פשוט כך!! החוויה של הלידה הראשונה חרוטה חזק בזיכרוני וקשה לי להרפות ממנה, היחס של הרופאים הזלזול והכאבים האיומים. קיבלתי זירוז בשל חשש לרעלת הריון והצירים הופיעו בערך כל דקה וכך שכבתי במשך לילה שלם במחלקת נשים( כי לא היו מיטות בחדר לידה) צורחת כל הלילה מכאבים בלי שום משכך כאבים, פשוט כי לא הוצע לי ואני לא ידעתי מה לבקש או אם זה אפשרי בכלל עד שהגיע הבוקר ולקחו אותי בהליכה לחדר לידה למרות שכבר הייתה ירידת מים וכל הדרך הרופא אומר לי שאני חלשה ואני לא אעמוד בלידה וכדאי שאקח אפידורל וכו וכו אני מפחדת מפחדת ברמות קשות מה עושים עם מי מתייעצים???0

לקריאה נוספת והעמקה

אני מצטערת שבאחור אני חוזרת אליך נראה שעברת חוויה לא נעימה כלל,אני לא יודעת מאין את בארץ , בד"כ במצב כזה כדאי שתיפני למיילדת הראשית במקום בו את מתכוונת ללדת,תספרי על החוויה שעברת,ויכול להיות שיששם גוף כל שהוא שעוסק בהפחתת חרדות אצלנו יש.תוכלי לשתף אותי בהמשך אולאי אוכל ליעץ לך עוד.

30/01/2012 | 20:46 | מאת: אור

רינה שלום, התחלתי לעבוד על עצמי בצורה מנטלית אני מנסה לנטרל את הפחדים ומנסה להתמקד בתוצאה הסופית והחיובית, אומנם זה לא קל לנוכח החוויה שעברתי אבל בהחלט עוזר אני מקווה שבחלוף הזמן הפחדים יתפוגגו לגמרי. אגב, אני מאשקלון וילדתי בבה?ח ברזילי האם זה נהוג לפנות למיילדת הראשית בבית החולים?

ניתן בהחלט לפנות ואין שום בעיה עם זה.

27/02/2012 | 08:53 | מאת: שרון הרוש - דולה

הלידה היא תהליך טבעי, שכרוך הרבה פעמים בפחדים ובהרבה שינויים. חוויה של לידה מתוקנת, יכולה לשנות את כל התמונה, אם זה באמצעות דולה, או רכישת ידע, ביה"ח אחר, צוות אחר, אבל בעיקר עבודה של עיבוד הטראומה, עם גורמים מקצועיים. לידה יכולה להיות חוויה מדהימה. לכל עזרה שהיא, אשמח לעזור שרון הרוש - דולה 050-9913996

10/12/2011 | 23:49 | מאת: לאה

לפי תאריך הווסת שלי אני בשבוע ה-33. בבדיקת אולטרא סאונד נאמר לי ע"י הרופא שגודל העובר מתאים לשבוע 25, ולכן הוא משנה את הנתונים שלי במחשב קופת החולים לפי שבוע זה. יש לציין שכל הנתונים על העובר הינם תקינים. שאלתי: האם לפי דעת הרופא אכן תאריך הלידה המשוער שלי הינו במרץ (כדברי הרופא) ולא בינואר לפי חשבון תאריך הווסת? לאיזה תאריך אני צריכה להתכונן? (אני מקווה שהשאלה מתאימה לפורום זה) בבקשה עיזרו לי כי אני אובדת עצות!!!

לצערי לא ראיתי את שאלתך בזמן מסיבות אוביקטיביות אני מקווה שהבעיה באה על פתרונה.

שלום רב! רציתי בבקשה לדעת מה ההבדל- הן בלימודים והן בעבודה המעשית- בין רופא מיילד לבין אחות מיילדת. תודה

מיילדת הינה אחות מוסמכת שעברה התמחות מיוחדת ובעלת סמכויות להחלטות וטיפולים ליולדות במהלך לידה בסיכון נמוך היא בודקת, מייעצת, תומכת ,מיילדת את היולדת ומטפלת בילוד לאחר הלידה.אם חל שינוי שדורש התערבות רפואית היא מזמנת את הרופא ליעוץ ואו החלטה טיפולית חדשה הרופא המיילד אחראי על הנעשה בטיפול ביולדות וכן על היולדות בסיכון גבוה,לידות מכשרניות ניתוחים קסריים ותפירות עפ"י הצורך אחרי לידה.

למה בחרת לכתוב את הרופא בזכר והמיילדת בנקבה?

18/10/2011 | 22:00 | מאת: אתי

איזה בי"ח מספק ג'קוזי בחדרי הלידה הטבעיים?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב לידה במים אינה מותרת עפ"י הנחיות משרד הבריאות אך שימוש במים באמבטיה,או ג'קוזי לצרכי שיכוך כאבים כן מותרים יש מס' חדרי לידה שבהם יש ז'קוזי כדאי לבדוק טלפונית איתם אצלנו יש אמבטיה.

26/02/2012 | 23:29 | מאת: שרון הרוש - דולה

מותר לשהות במים, עד רגע הלידה עצמה, מהרגע שהתינוק בדרך לצאת - התקנים מחייבים לצאת מהמים, ע"מ שהתינוק יוולד בחוץ. גם להעביר את הצירים בחוץ - מאד עוזר. לידה קלה.

10/10/2011 | 09:18 | מאת: מור

שלום רינה, בקורס הכנה ללידה הסבירו לנו ששימוש באפידורל יכול להגדיל את הסיכויים לניתוח קיסרי, האם הבנתי נכון?

לקריאה נוספת והעמקה

אני לא יודעת אצל מי היית בקורס הכנה ללידה ומאין בא המידע הזה .לפי המידע והניסיון הרב שיש בידי, אפידורל אינו סיבה לניתוח קיסרי ואינו מעלה את הסיכוי לניתוח קיסרי.

24/06/2011 | 17:45 | מאת: עדי

שלום רב אני בשבוע 36+3 ובהערכת משקל העוברית יצאה 3.4, חתך ראש 9.7 ממ. הרופאה המליצה לי על ניתוח קיסרי. רציתי לדעת, מה משקל המלצת הרופאה בקביעה האם יהיה ניתוח בפועל או לא? האם ידוע לגבי בית חולים מאיר מאיזה משקל לא מבצעים לידה? מה משקל רצון היולדת? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב משקל כזה בשבוע 36+ הינו לכל הדיעות גבוה לגיל ההריון עם התקדמות ההריון סביר להניח שיעלה יותר,וכן תצתרכי נתוח קיסרי חשוב לגשת לבית החולים שאת מעוניינת ללדת בו ולבדוק את דרך היילוד.

11/05/2011 | 11:13 | מאת: חמדת

שלום, אני כיום בשבוע 26 להריון שני. בלידה הראשונה נותחתי עקב חוסר התקדמות בלידה, בסופו של דבר הגעתי לפתיחה 10 אך עם שולים של צוואר הרחם. אני מאד רוצה ללדת הפעם בלידה רגילה. רציתי לדעת האם יש משהו שאני יכולה לעשות, בהכנות לפני ובמהלך הלידה, כדי להימנע מקיסרי. האם עיסוי פרינאום בשבועות לפני קשור לכך (או רק כדי למנוע חתך חיץ), האם כדאי להימנע מלקחת אפידורל או משככי כאב אחרים (גז צחוק למשל). אודה לכל עצה, טיפ שיעזרו לי. תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

על כל שאלותייך אין משהו מכל מה שתארת לעשות או להמנע, לכן לכי עם הרצון שלך כמה שאפשר ,רגועה ונינוחה ולזרום עם הלידה אני מקווה שהפעם זה ילך.

26/02/2012 | 23:35 | מאת: שרון הרוש - דולה

אין סיבה שלא! אין שתי לידות דומות, אם אין סיבה רפואית, או פיזיולוגית, ידועה, אין סיבה שלא יילך לך. לפעמים עבודה ומוכנות וליווי מתאים ותומך עוזר. בהצלחה ולידה קלה.

26/05/2011 | 20:06 | מאת: אירית

חמדת יקרה, אשמח לשלוח לך במייל טיפים לחודש תשיעי שיעזרו לך באופן כללי ולא מחייב שימנעו מניתוח קיסרי.

31/03/2011 | 14:23 | מאת: אימאן

שלום, ההריון הראשון שלי היה תקין לחלוטין אך ילדתי בקיסרי בשל מצג עכוז, כרגע אני בהריון שני בשבוע 14, מה מומלץ לעשות מראש ע"מ שאוכל ללדת לידה טבעית? מה הסיכויים ללידה טבעית? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

אם את מתכוונת ללידה רגילה הסיכוי תמיד קיים אם את מתקדמת בלידה,כפי שמצופה מיולדת בלידה ראשונה כי את לא ילדת לידה נרתיקית,וכמובן שהכל מתנהל כהלכה.

13/02/2014 | 11:43 | מאת: אורנה

בדרך כלל הרופאים דוחפים ללידה בניתוח קיסרי לאחר לידה קיסרית http://cpa2u.co.il

21/12/2010 | 17:12 | מאת: אסמא

שלום ילדתי בשבוע שעבר, ועשו לי תפרים אבל היום אני מסתכלת במראה על התפרים מצאתי שהחוטים לא במקומם והעור עדיין פתוח מה לעשות?

לצערי לא עזרתי לך בזמן אמת מפני שלא הייתי אני מקווה שהצלחת למצוא פתרוןץ

27/02/2012 | 22:22 | מאת: שרון הרוש

כדאי כמובן קודם כל להראות לרופא' ו/או אחות וישנם מוצרים טובים מאד, שעוזרים לריפוי, כנסי לבית טבע, או בית מרקחת ותשאלי בדבר. אפילו דבש ולבנדר יכול לעזור וכמובן שטיפות של האזור, לעיתים תכופות. החלמה מהירה. שרון הרוש דולה - 050-9913996

18/12/2010 | 14:50 | מאת: קורין ויקטור

שלום,שמי קורין בת 32 הריון ראשון נכנסת בעזרת ה' לשבוע 32 שאלתי היא האם יש אפשרות לקבל גז צחוק במהלך כל הלידה מתחילתה? מנסיון זה עוזר לי להרגע ונותן לי תחושת רוגע (במרפאת שיניים חוויתי גז צחוק במהלך ניתוח)והבנתי שרק לסירוגין נותנים את הגז בחדר לידה אני די לחוצה מהלידה ויש לי חרדות קשות. להתייחסותך אודה. שבוע טוב, קורין

06/01/2011 | 02:26 | מאת: הריונית

אמרו לנו בקורס הכנה ללידה שגז צחוק לא משכך כאבי צירים, אלא רק נותן לך תחושת רוגע בזמן הצירים. הרופא בקורס אמר לנו שזה לא הדבר שהכי עוזר לאישה במצב של כאבי צירים, ומעטות הנשים שמסכימות לעשות זאת. הרופא גם אמר שאם לקחת גז צחוק אז את לא תהי במיטבך ולא תמיד תשתפי פעולה בלחיצות, מה שיפריע לתהליך הלידה.

23/05/2011 | 12:04 | מאת: טל דולה

קורין יקרה בימנו בחדרי לידה רבים לא קיימת האפשרות של גז צחוק,לכן תחילה חשוב שתבררי באיזה בית חולים באזורך קיימת האפשרות. במקרה של חרדות מהלידה הייתי מציעה לך להתחיל לעלות אותן ולטפל בהן כבר עכשיו, על ידי שיחה עם תומכת לידה או מדריכת הכנה ללידה, למידה על תהליך הלידה. דבר שיכול לעזור עם הפחדים. טל- 0524507250

21/11/2012 | 01:39 | מאת: חופית מנו דולה

בית החולים היחיד שמשתמש בכך הוא "מאיר" בכפר סבא. את הגז לא לוקחים בצורה רציפה אלא כשמתחיל הציר כי אפשר לשאוף אותו לזמן מוגבל רצוף. הוא באמת מרגיע ועוזר להתמודד עם הלחץ והכאב שמתגבר בעיקבות לחץ והתכווצות. מניסיון, יש דרכים אחרות,לא פחות אפקטיביות להירגע, והרבה פחות מגבילות ממסיכה וחומר כימי. אני ממליצה לעשות קורס הכנה טוב וללמוד כלים להקלה על כאב צירים. ולשקול לקחת דולה איתך -זה מאוד מקל על ההתמודדות. בהצלחה.

05/12/2010 | 12:24 | מאת: רוני עופרים

שלום רינה אני בשבוע 33, משבוע 31 סובלת מצירים מוקדמים ללא טיפול אך במעקב. מלבד זאת אין גורמי סיכון בהריון, עד כה הריון תקין. עובר גדול - 2100 נכון לשבוע 31+6. ללא סכרת הריון. האם יש מניעה, במידה והלידה תהיה במועד, ללדת לידה טבעית? אני מעוניינת בלידה במרכז לידה כגון הדסה עין כרם או תה"ש. תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

לידה טבעית הינו הליך המתאים להריון ולידה בסיכון נמוך,באם תלדי בשבוע 37 ואילך לא תהיה בעיה אך אם תלדי בלידה מוקדמת ההתיחסות משתנה ויש צורך במעקב צמוד בעזרת מוניטור אך תתכןבהחלט וגינלית אם הכל מתנהל כשורה.

20/11/2010 | 12:48 | מאת: שני

אני גרה רחוק מאד מכל בית חולים ובאופן אישי גם מעדיפה לחוות לידה ללא נוכחות רופא או מיילדת (רק עזרה מבן הזוג), אך כמובן שיש חששות מתסריט שכזה. לכן יש לי בינתיים שתי שאלות- 1. מה קורה אם חבל הטבור נכרך סביב העובר, כמה ארוע כזה נפוץ והאם יש דרך לאתר זאת ללא מיכשור רפואי תוך כדי הלידה ולמנוע סיבוך? 2. אם התינוק נולד ואינו נושם, אך עדיין חבל הטבור מחובר אליו, האם אינו מקבל בעצם את כל אספקת החמצן הדרושה לו? כמה זמן ללא נזק יכול תינוק להשאר במצב זה עד שמתחיל לנשום לבד?

לא ניתן לאבחן חבל טבור כרוך סביב הצואר ללא מכשור רפואי בעזרת מכשור רפואי ניתן לראות סימנים המעידים על חשש לסבל עוברי שאחד מסיבותיו חבל טבור כרוך סביב הצואר. בקשר לשאלתך השניה חבל טבור אינו יכול לספק חמצן לאורך זמן וחסר חמצון יכול לגרום לנזק בילתי הפיך.

13/10/2010 | 11:07 | מאת: מירב

שלום ילדתי לפני שנה את בני הבכור הייתה לי לידה קשה אחרי כמה שעות של צירים ופתיחה מלאה שנוצרה מהיר אך הלידה לא התקדמה 10 ס"מ והראש לא יצא כנראה כי היה ראש גדול פינו אותי לניתוח קיסרי השאלה שלי אם אוכל ללדת שוב טבעי וכמובן לדעת מראש שראש העובר גדול ?

לקריאה נוספת והעמקה

תבעקרון ניתן ללדת בלידה רגילה לאחר ניתוח קיסרי כמובן שגודל הילוד משפיע על צורת הלידה, ניתן להעריך, את גודל הילוד בעזרת אולטרסאונד לפני ההחלטה על צורת הלידה.

21/11/2012 | 01:43 | מאת: חופית מנו דולה

יש סיבות רבות שיכולות לגרום לכך שהראש לא יצא. גודל הוא רק אחד מהם. שווה לבדוק את מהלך הלידה ולהתייעץ עם אשת מקצוע. שווה להתמקד בלידה הקרובה בלידה בתנוחות זקופות ולהקפיד על תנועתיות. בנוסף, בלידה חוזרת זה לרוב יותר פשוט, תלוי באיזה שלב של הלידה פונית לקיסרי (מה היה מצב הראש ביחס לספינות).

שלום, אני מחפשת חומר על אפשרות ללידה וגינלית לאחר שעברתי ניתוח לכריתת שרירן בפתיחת בטן (בניתוח שעבר בהצלחה לא הייתה חדירה לחלל הרחם). הרופא שבצע את הניתוח אמר לי מראש שלידה לאחר הניתוח תהיה 100% קיסרי, יש המלצות? תודה על העזרה

לקריאה נוספת והעמקה

לידה רגילה לאחר כריתת שרירןחשוב שתתבצע רק לאחר יעוץ רפואי של רופא מומחה,אם עדיין יש לך ספקות לאחר היעוץ שקיבלת מהרופא המנתח ניתן ללכת לרופא נשים מומחה לייעוץ נוסף. בהצלחה.

17/09/2010 | 02:24 | מאת: רוית

מלבד בתל השומר באיזה עוד בתי חולים באזור המרכז יש אפשרות ללדה טבעית והיכן מומלץ?

לקריאה נוספת והעמקה

לדעתילידה טיבעית מתנהלת בכל חדרי הלידה בארץ,בקשר להמלצות,כל חדרי הלידה טובים.

20/08/2010 | 16:53 | מאת: מתעניינת

הריון ראשון שלי, שבוע 13, הריון תקין, תוך רחמי, רציתי לשאול האם זה כואב ללדת? מה מרגישים? אני מפחדת.. זה כאבי תופת?

לקריאה נוספת והעמקה

כאבים בלידה הם חוויה אישית ותלויים בהרבה גורמים ובעיקר בסף הכאב.חשוב שתדעי שיש לכך מענה בכל חדרי הלידה בארץ מגוון שיטות לשיכוך כאב,אך כדי להפחית את רמת הפחדים חשוב שתתצרפי לקורס הכנה ללידה.

23/09/2010 | 20:26 | מאת: אני

אותי זה מפחיד יותר אני בת 18 ולא ציפיתי ל"נפלאות" כאלה כמו צירים וחתכים בגיל כזה חח..

18/10/2010 | 15:00 | מאת: ליטל

למה שלא תנסי את שיטת קיי. אני עברתי הכנה ללידה בשיטת קיי. הצלחתי להתמודד הן עם הכאבים והן עם הפחדים. זו מעין הכנה נפשית ללידה.

27/02/2012 | 12:20 | מאת: שרון הרוש - דולה

כיום יש המון אפשרויות..להפחית כאב ולהתמודד איתו. בין אם שיטות קונבנציואליות רפואיות וגם שיטות טבעיות שעוזרות מאד. לפעמים גם עבודה נפשית, מאד עוזרת להתכונן ללידה. הכאבים כמו שנאמר למעלה, הן עניין סובייקטיבי, של כל יולדת ויולדת. אבל, מה שבטוח, שעם הדרכה נכונה ורגיעה ומוכנות,הלידה יכולה להיות חוויה חיובית, אפילו. יום טוב, נטול פחדים - שרון הרוש 050-9913996

שלום רב, כשהתחלתי הריון ההמוגלובין היה תקין ואני בריאה ברוך השם. בחודש חמישי ההמוגלובין היה 10 והודרכתי לקחת 2 כדורי ברזל (לקחתי ברזל עדין של סולגאר) לפני כחודש עשיתי בדיקת דם וההמוגלובין היה 10.3 ועכשיו אני בחודש תשיעי והתחלתי לקחת 2 כדורי ברזל של פריפול. אני עדיין רואה נקודות כמו ניצוצות וישנם רגעים של חולשה וקושי לנשום. נאמר לי שזה בגלל ההמוגלובין הנמוך. מועד הלידה מתקרב, האם ישנו סיכון ללדת במצב זה? השאיפה שלי הינה לידה טבעית (הריון ראשון) האם זה עלול להפריע?

לקריאה נוספת והעמקה

אין קשר בין לידה טבעית להמוגלובין נמוך אך בהגיעך ללידה חשוב שתביאי איתך את כל מסמכי ההריון כולל בדיקות הדם. בהצלחה

25/06/2010 | 17:13 | מאת: אור-לי

שלום.. מחפשת סרט על לידות טבעיות שהועלה לאתר לפני יותר מצי שנה.. אודה לכם אם תוכלו לעזור לי!

איני זוכרת שהיה סרט על לידה טיבעית באתר זה.

17/10/2010 | 11:02 | מאת: יעל

בקטגוריה של סרטים דוקומנטריים - נקרא לידה אורגזמית

10/06/2010 | 18:51 | מאת: זז

אני בשבוע ה-41. ביצעתי היום מוניטור והכל היה תקין..למעט עליה של דופק לשתי שניות לסביבות 200 והתייצבות. הרופא המליץ, כי בגלל השבוע המתקדם שאקח זריקת זרוז..ולטענתו עדיף לקחת את הזריקה בשבוע זה ולא בשבוע 42 בו יש יותר סיכון. אני שמעתי מכל משפחתי ונשים אחרות חוות דעת הפוכה..בה בשבוע 42 לוקחים זרוז ולא צריך לקחת סתם זריקה אם אין מצוקה לאם או לעובר. אשמח לדעה בנושא...ובהקדםםםםם!!!

18/10/2010 | 15:01 | מאת: שני

אפשר לנסות זירוז לידה טבעי. יש מומחייות לנושא כמו אביטל גרינפלד. היא עושה את זה בלי התערבות. שווה לנסות. מקסימום תהני.

27/02/2012 | 08:48 | מאת: שרון הרוש - דולה

אפשר לנסות לזרז לידה בצורה טבעית, הזירוז יעזור, רק במקרה ותנאי "הקרקע", מוכנים ללידה כבר. או, אפשר באמצעות שיאצו, רפלקסולוגיה ועוד שיטות ברפואה משלימה,אישור רופא. לפעמים העבודה היא נפשית, אפילו. תמיד אפשר לנסות סקס.... וכך גם מזרזים וגם נהנים :-) לשרותך תמיד שרון הרוש - דולה 050-9913996

אנו עורכות מחקר בנושא איכות שנת אמהות לאחר לידת תינוקן :) אשמח אם תעני על שאלון קצרצר הסוקר את איכות שנתך בחודש האחרון. ניתן לקבל את תוצאות המחקר בסיומו. את השאלון הממולא אנא שלחי למייל: alona.ganski@gmail.com תודה רבה :) אלונה היות ולא ניתן לצרף קובץ בפורום זה - כתבי לי מייל ואני אשלח לך את השאלון אם את רשומה לפייסבוק - תוכלי להוריד אות השאלון בכתובת: http://www.facebook.com/home.php?#!/note.php?note_id=398886389261

28/04/2010 | 17:50 | מאת: חנה

אומרים שלידה ראשונה אורכת יותר שעות וקשה יותר ובלידה השנייה פחות שעות. מה קורה לאישה שעברה ניתוח קיסרי ראשון ויולדת את השני לידה טיבעית? הרי שהראשון היה ניתוח, או שזו אותה השפעה? כלומר אם יולדת טבעי את השנייה אז פחות שעות או שזה יהיה כלידה ראשונה לכל דבר?

שלום רב אם הניתוח היה מתוכנן אז הלידה מתנהלת כמו לידה ראשונה אך אם הניתוח היה אחרישעות של צירים ופתיחה הלידה עשויה להתנהל כמו לידה שניה.

08/04/2010 | 13:59 | מאת: ע

הראשון היה הריון תקין ובביה"ח החליטו ניתוח קיסרי בגלל שלא הייתה התקדמות של הראש כלפי מטה. (כלומר הראש של העובר היה גבוה מידי). אני מאוד רוצה לעבוד לידה טיבעית כי הבנתי שניתוח קיסרי שני והלאה הוא פי כמה וכמה מסוכן מהראשון. אך הרופא אמר שרוב הסיכויים שיהיה שוב קיסרי עקב גובה. (כלומר אם אישה נמוכה זה 100 אחוז קיסרי.)אני ממש מודאגת ובדיכאון בגלל זה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב. אי כניסת ראש העובר במהלך הלידה לאגן תלוי במפר גורמים,עובר גדול ,אגן צר, הדרך בה נכנס העובר לאגןוכו'. נכון שיש סיכויגבוה יותר אצל נשים נמוכות להגיע לניתוח קיסרי אך שווה לנסות ללדת לידה נרתיקית כ-70% מהנשים שילדו בלידה קיסרית מצליחות ללדת בהמשך בלידה נרתיקית אני מקווה שגם את תצליחי.

02/08/2010 | 14:20 | מאת: פשוט ללדת

הבעיה העקרית אחרי הניתוח הקיסרי היא הלחץ הרב שקיים בבית החולים להכנס שוב לניתוח. אני מעבירה קורסים להכנה ללידה בשיטת היפנובירת'ינג והיו לא מעט בנות שהגיעו אחרי ניתוח קיסרי. כמעט כולן ילדו טבעי אחרי הקורס. את צריכה להגיע מאוד מוכנה ורגועה ולדעת מה את רוצה כדי שלא יפחידו אותך בקלות. כדאי לך מאוד לבוא עם דולהת . כדי שתהיה משהי מקצועית שהיא לגמרי לצידך.

שלום לפני 3 שנים הייתי בהריו תקין שהסתיים בלידה בניתוח קיסרי עקב מצג העובר. לאחר כשנתיים היה לי הריון מוזר שהשתרש בצלקת של הניתוח הקיסרי, הריון זה לא התפתח, לא היה עובר בתוך שק הריון וטופלתי במטוטריקסט. כעת אני בהריון תקין בשבוע36+2 , עם מעט צירים חלשים ולא כואבים שכמעט ולא נראים במיניטור. האם אתה ממליץ על ניתוח קיסרי מתוכנן או אפשר ללכת על לידה טבעית?

לקריאה נוספת והעמקה

טניה שלום ניתן היום ליולדת שעברה ניתוח קיסרי ללדת בלידה רגילה אך כמובן יש להתייעץ עם הרופא המטפל ולוודא שאין במקרה שלך שום בעיה נוספת. בהצלחה

15/03/2010 | 05:06 | מאת: שחר

שלום, בעלי ואני מטפלים בדיקור סיני. מכירה ויודעת היטב עד כמה יעיל הדיקור הסיני כהכנה ללידה, בזירוז לידה וכמו כן בתמיכה ללידה מהירה וקלה יחסית, ללא התערבויות. שאלתי היא האם ישנם בתי חולים היום באזור הצפון שמקבלים את עניין הדיקור ויוכלו לאפשר לבעלי לדקור אותי בחדר הלידה בלי בעיה. האם יש נוהל גורף לגבי זה בכל בתי החולים או שזה עניין אינדבדואלי. לצערי, כשהגעתי לעזור לחברותי בשעת לידה, לא אפשרו לי לדקור רק ללחוץ. ושאלה נוספת. האם ישנם מקומות היום בארץ שאפשרים לידה במים או לידה בבית. תודה, שחר

10/02/2010 | 12:34 | מאת: סיון

אני מתגוררת בב"ש וידוע לי בבית החולים אין את השיטה לידה טיבעית ורצתי לדעת אם יקבלו אותי בבתי חולים אחרים מחוץ לעיר?

סיון שלום לכל בית חולים שתגיעי ללדת יקבלו אותך ללידה. בהצלחה.

09/01/2010 | 19:35 | מאת: טל

שלום בלידה הראשונה שלי ילדתי בשבוע 42 עם זירוז ולא היה מן הנמנע לקבל אפידול. כעת בשבוע 38,האם יש דרך להמנע מאפידורל ומזירוז אם שוב אגיע לשבוע 42?האם עדיף קיסרי? תודה

11/01/2010 | 15:25 | מאת: טל גולד

היי טל ישנן דרכים טבעיות לזרז לידה, עם זירוז באמת מאוד קשה להסתדר בלי אפידורל. אשמח לדבר איתך יותר על הנושא. טל גולד דולה ומדריכת הכנה ללידה טל:052-4507250

03/12/2009 | 12:31 | מאת: איטל

הזמנה לערב סיפורי לידה מעצימים מזמין נשים שחוו לידה טבעית מעצימה, מרגשת וחיובית, לספר על כך לנשים לפני לידה ראשונה ובהריון ראשון על מנת להעצים אותם ביכולות הנשיות. הערב יתקיים ב 10.12.09 בהרצליה 7 בערב תשלום-15 ש'ח לפרטים נוספים: bayalumaya@gmail.com

26/11/2009 | 22:00 | מאת: מיכל

שלום עברתי בסוף חודש חמישי ניתוח אפנדיציט עם חתך רגיל בבטן. האם יש בעייה עם לידה רגילה? סכנה מיוחדת לצלקת בעת הצירים? בעברי (לפני 11 שנה) ניתוח קיסרי ולאחריו שתי לידות רגילות. אני מעוניינת בלידה רגילה, האם זה אפשרי?

לקריאה נוספת והעמקה

מיכל שלום לא אמורה להיות כל בעיה בגלל ניתוח האפנדיציט ללדת באופן רגיל מה שיכול יותר להשפיע זה שילדת בעבר בניתוח קסרי למרות שילדת שתי לידות רגילות.

13/11/2009 | 20:41 | מאת: דנה

שלום אני רוצה לשאול שאלה שקצת מטרידה אותי את לידתי הראשונה ילדתי בניתוח קיסרי עקב מצג עכוז לאחר מכן לקח לי קצת זמן להכנס להריון שבהם ניסו הזרעה והסטרוסקופיה השאלה שלי היא שבצעו את ההזרעה היה מאוד קשה להגיע לרחם הדרך היתה קצת קשה וגם כן ההיסטרוסקופיה לא הצליחה האם דבר זה משפיע ללדת בלידה רגילה האם הדרך הזאת תפריע לעובר לצאת ??????הדפסת ההודעה

לקריאה נוספת והעמקה

דנה שלום בעיות בטיפולים אינם בהכרח סימן לבעיות בתהליך הלידה,איני יודעת מה היתה הסיבה לניתוח הקודם ויכול להיות שזה מה שיקבע את סוג הלידה בפעם השניה,את זה אפשר לברר אצל הרופא המטפל, כדאי לבדוק זאת מראש. בהצחה

19/10/2009 | 23:46 | מאת: תמר

אני שוקלת אפשרות של לידה טבעית ופעילה, בכריעה, אך אני חוששת שאינני מספיק חזקה ללידה כזאת. אפילו כשאני בשירותים אני נעזרת באצבעות כדי להתרוקן- זה נשמע ממש מוזר אך איך שהוא התרגלתי לעשות זאת, מספר שנים- אני מכניסה את האגודל לנרתיק ובעזרתו אני דוחפת את הצואה לפי הטבעת. מאז שנכנסתי להריון אני ממש משתדלת להמנע מכך ולהתפנות באופן טבעי, ללא האגודל אבל די קשה לי לדחוף את הצואה, מבחינת שרירי הבטן (בלי קשר יש לי עצירות מתחילת ההריון) . אני מנסה להתחזק ואף התחלתי לתרגל יוגה לנשים בהריון. האם אני מסוגלת ללדת באופן טבעי? נראה לי שאולי דפקתי את המערכת שלי באופן בלתי הפיך... האם בדרך התרוקנות בעייתית זו אני הורסת ומחלישה את רצפת האגן שלי? המון תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

תמר שלום יש לפי התאור שלך שני דברים העניין של חולשת שרירים שהסיבה אינה ברורה וכדאי לברר זאת דרך הרופא המטפל שלך. העניין של עצירות בהריון אכן מתגבר אך אצלך קיימת בעיה לפני נראה לי שגם צריך ללכת לרופא.לגבי תנוחת הלידה כדאי להגיע ללידה ולהחליט מה מתאים לך.מה שנראה לי אולי כן לחזק את השרירים.

19/10/2009 | 09:15 | מאת: ענבל

רינה שלום אני בשבוע 34 להריון ובימים אלה מתחילה להתלבט בשאלה האם לבחור בלידה טבעית ללא אפידורל והיתי רוצה להתייעץ איתך בעניין. מצד אחד ברור לי שאני רוצה לידה שבה אוכל להיות פעילה וכך לחוות ולהתמודד עם הכאב בשיטות אותן אני מתרגלת כדוגמת תנוחות שונות ונשימות. מן הצד השני ככל שמתקרב המועד עולות בי השאלות הבאות: 1. זריקת איפידורל היא פרוצדורה פשוטה ושיגרתית, כמעט ולא כרוכה בסיכון ומקלה מאוד על הכאב שכרגע לפני לידה ראשונה אני בודאי לא יכולה להעריך. אז למה לא? למה ללדת כמו פעם? האם יש יתרון ללידה ללא אפידורל מלבד העובדה של החדרת חומר לגוף? 2. שימוש באפידורל יכול לגרום ללידה מהירה יותר כי היולדת מגיעה לשלב הלחיצות פחות תשושה ועם כוחות מה שמאפשר אפקטיביות מרובה יותר בשלב זה. 3. לא כל חדרי הלידה יגלו סבלנות לכך ויוכלו להעניק את מלוא תשומת הלב והעידוד לכך מה שיכול מאוד לעזור. אני מתעתדת ללדת בבית חולים בשנחאי ושם רוב הלידות מתבצעות עם אפידורל. תודה על תגובתך ענבל

לקריאה נוספת והעמקה

ענבל שלום אני מבינה שאת פתוחה לאפשרויות שונות וזה טוב לגבי אפידורל זהו הליך מקובל בכל חדרי הלידה והסיבוכים הם מועטים אך אין להתעלם מהאפשרות לסיבוכים לגבי ההחלטה באיזה אמצעי להשתמש נגד כאבים כדאי להחליט בזמן אמת תלכי עם התחושות שלךמה שחשוב שלא תצאי עם תחושה שהלידה גרמה לך סבל.

21/11/2012 | 01:48 | מאת: חופית מנו דולה

לאפידורל יש תופעות והשלכות שכדאי לקחת בחשבון. חלק מבתי החולים נותנים טופס מפורט בו ניתן לראות באמת את נזקי האפידורל השונים (לפחות את הישירים שבהם). אין ספק שלאפידורל יש יתרונות גם. בבחירה מה לעשות כדאי לדעת את כל האפשרויות ומה המשמעות של כל אחת מהבחירות שלך. כמו כן, אני מאמינה שבעזרת למידה ותכנון, תמיכה וליווי הנכונים לך, תוכלי להגשים את תוכנית הלידה שלך בסבירות גבוהה יותר.

14/10/2009 | 14:08 | מאת: יערה טבעון

שלום לכולם, למחקר הנערך מטעם החוג לפסיכולוגיה חינוכית באוניברסיטת בן גוריון, דרושים זוגות בהריון ראשון מאזור הדרום. המחקר עוסק בהשפעת הולדת הילד הראשון על הורות וזוגיות. על השתתפות במחקר, יקבל כל זוג תשלום. בנוסף, יקבל הזוג ייעוץ והכוונה חינם מאנשי מקצוע, אם ירצה בכך. כולנו תקווה כי מחקר זה יסייע בהעשרת הידע בתחום, ולבסוף, יתרום לחינוך הדורות הבאים. נודה מאוד לכל זוג שיהיה מעוניין להשתתף. לפרטים והרשמה ניתן לפנות ליערה טבעון: 050-4944945 או במייל: yaara.tivon@gmail.com

האם מרמת גן זה בסדר?

אנו מחפשים נשים שאמורות ללדת בחורף (סביבות ינואר-פברואר-מרץ). אם תרצי לשמוע עוד פרטים, שלחי לנו מייל עם שם מלא וטלפון ל-meir.e@kuperman.tv ונחזור אליך בהקדם.

12/10/2009 | 21:16 | מאת: בראאה

שלום אני בת 18 אני עכשב בשבוע 30 6 חודשים אני לו שותה את טבליות הפויק הריון אני מפכדת מהלידה הטבעית כי אין לי קואח ללידה גם אני לו עסיתי את הבדיקות להיון רק עסיתי אולתרא סאונד אני רוצה לדעת מה אני יכולה לעשות שתהיה הלידה פשות ומהיר

לקריאה נוספת והעמקה

בראאה המצב שאת מצויה בו הוא פחד מהלידה אני לא יודעת איפה את גרה אני ממליצה שתיפני לעזרה או לשרות הסוציאלי או לאחיות טיפת חלב ליד מקום מגוריך וגם אפשריבבית החולים בו את מתכוונת ללדת .

20/11/2009 | 19:21 | מאת: טל גולד

בראאה שלום בעיקרון רוב היולדות יכולות לקבל אפידורל בלידה ולעבור אותה כמעט בלי כאב, יש מקרים כגון קעקוע בגב התחתון או זיהום בעור, בעיות בקרישת דם או מחלות עצבים בהם לא ניתן לקבל אילחוש אפידורלי.לכן מומלץ להגיע מוכנים ללידה וללמוד דרכים נוספות להתמודדות, גם כאשר בוחרים באפידורל מומלץ לחכות לפתיחה של כ5 ס"מ לפני קבלתו. אני אשמח לשוחח איתך ללמוד מעט יותר עליך ועל ההריון ואז אולי אוכל לעזור לך מעט יותר את מוזמנת לפנות אלי ל: talgol@nana10.co.il

25/09/2009 | 18:10 | מאת: נופר הג'ינג'ית

רינה שלום , בשנת 1994-1996 הייתי בת השירות הלאומי מעמותת שלומית .הראשונה שעבדה איתכם הצוות המופלא בחדר מיון יולדות ברוטשילד דאז.אני חייבת לומר לכן תודה והמון תודות על היחס החם של המחלקה והצוות . מעוניינת להיות איתך בקשר (או לפחות שיחת טלפון (בתקווה שעדיין זוכרת אותי ....)

נופר שלום איך אפשר לשכוח אותך מהאת עושה בימים אלה כולנו בסדר חלק שאת מכירה פרשו לגימלאות ויש חדשות כמובן יש הרבה שינויים תתקשרי אלינו ובואי לבקר אם את יכולה שמחתי לשמוע ממך.

22/09/2009 | 23:24 | מאת: רינת

רציתי לשאול האם היית נוחכת בלידה רגילה לאחר ניתוח קיסרי ראשון בשל מצג עכוז והלידה היתה רגילה קלה ומהירה?

לקריאה נוספת והעמקה

רינת שלום אני לא ממליצה לחכות עם צירים בבית לאחר ניתוח קיסרי.

31/08/2009 | 10:38 | מאת: מיכל

שלום רב, אני מתלבטת אם ללדת בליס או בתל השומר לידה טבעית בחדר לידה רגיל. הייתי בקורס הכנה ללידה טבעית בבי"ח שיבא ורציתי מאוד ללדת במרכז הטבעי אבל הוא נורא יקר.. אז בדקתי בליס ושמה המרכז הטבעי בשיפוצים אז העבירו את הכל לחדרים הרגילים.והייתי שם בסיור. ההתלבטות שלי היא ששמעתי שבליס הם בעד אפידורל ומנסים לדחוף ובשיבא פחות... האם זה נכון?? אני בשבוע 39 והריון תקין לחלוטין. ענו לי בבקשה. תודה, מיכל.

לקריאה נוספת והעמקה

מיכל שלום לדעתי אם את נחושה לא להשתמש באפידורל אף אחד לא יכול לכפות זאת עלייך וביחוד אם את מתכוונת ללידה טבעית וזה לא חשוב באיזה בית חולים את תלכי ללדת.