פורום לידה טבעית

לידה טבעית הינה אפשרות לחוות לידה, תוך ניידות, אכילה ושתיה, כאשר החיבור למוניטור הוא רק לפרקי זמן קצרים. בלידה טבעית היולדת אינה מקבלת תרופות לשיכוך כאבים וההתמודדות היא אישית או באמצעות המלווים והצוות המקצועי.

לרשות היולדת אמצעים לא תרופתיים לשיכוך כאבים, כגון: מקלחות מים חמים, שמנים ארומטיים לעיסוי, שימוש בכדור פיזיו וכו' המצויים בחדר לידה.

תהליך של לידה טבעית מתאים ליולדת המעוניינת בכך, בתנאי שההריון התנהל באופן תקין ולא ידוע על גורמי סיכון ליולדת או לעובר. לידה טבעית אינה מתאימה ליולדות עם סיבוכי הריון, הריון תאומים ומצב לאחר ניתוח קיסרי.
122 הודעות
110 תשובות מומחה

מנהל פורום לידה טבעית

27/08/2009 | 23:08 | מאת: רינת

הלידת התבצעה בקסרי מפני שהעובר היה במצג עכוז

רינת אז לא צריכה להיות בעיה.

24/08/2009 | 21:10 | מאת: רינת

שלום מה אני עושה בכדי ללדת לידה טבעית ולא ניתוח קיסרי אני מאוד רוצה ב"ה לידה רגילה .

לקריאה נוספת והעמקה

רינת שלום חשוב מאד לדעת מהי סיבת הניתוח הקודם ודבר נוסף מהי הערכת המשקל של העובר הוכחי זאת אפשר לעשות עם הרופא המטפל אם אין מניעה על רקע רפואי תוכלי ללדת באופן טבעי.

12/08/2009 | 21:21 | מאת: נוגה

אני בת 38 לאחר 2 ניתוחים קיסריים, כרגע בהריון 3. מעונינת ללדת בלידה רגילה. מה דעתך? הרופא שלי מתנגד.

לקריאה נוספת והעמקה

נוגה שלום כידוע לי אין מאשרים לידה וגינלית לאחר שני ניתוחים קסריים יש אולי כאלה העושים זאת לא בבתי-חולים צבוריים על אחריותם האישית תוך לקיחת סיכונים.

07/12/2009 | 14:57 | מאת: לירון

הי נוגה, גם אני בדקתי אפשרות של לידה רגילה אחרי שני ניתוחים קיסריים. האמת שאני הרחקתי לכת וביקשתי לידה טבעית. זה נכון שהרופאים ובתי החולים מתנגדים אבל זה לא בלתי אפשרי. במהלך ההריון האחרון עשיתי עבודת הכנה רבה עם עצמי ועם הגוף (עיסויים, הומאופתיה, מטפלת הוליסטית ועוד). בנוסף עברתי קורס הכנה ללידה בשיטת היפנוברתינג (hypnobirthing) שזו שיטה שבה את לומדת לנצל את המשאבים הטבעיים של הגוף (מה שנקרא אינסטינקט הלידה הטבעי שלך) על מנת לעבור לידה שקטה, שלווה ולא כואבת. חברתי לדולה + רופא פרטי (רק כך בית חולים לניאדו הסכים לקבל אותי)וחוויתי תחילתה של לידה מדהימה. בסופו של דבר נאלצתי להיכנס שוב לחדר ניתוח (נתקעתי על פתיחה של 6 במשך כמה שעות והלידה לא התקדמה) אבל בהחלט חוויתי את התהליך ואני לא מתחרטת על שום רגע. המוטו שליווה אותי לכל אורך ההריון היה שאני אעשה הכל על מנת שהקטנטונת תצא בדרך טבעית אך לא אסכן את עצמי ואותה. אני ממליצה לך להתייעץ עם דולה ו/או רופא אשר יש להם ניסיון בלידות וגינליות אחרי 2 קיסרי. תצטרכי להכין את כל החומר הרפואי של הניתוחים ולקחת בחשבון שיתכן ותקבלי תשובה שלילית (הכל תלוי בסיבות לניתוחים הקודמים). אם תרצי המלצה על השניים שליוו אותי ובכלל מידע נוסף, אשמח :-) בכל מקרה, שיהיה בהצלחה :-) לירון

06/08/2009 | 14:49 | מאת: עלמה

היתי רוצה לקבל המלצה על בתי חולים ללדת לידה טיבעית באיזור המרכז

עלמה שלום בעקרון כדי להחליט מה מתאים לך כדאי שתיצרי קשר עם בתי החולים בסביבת מקום מגוריך תעשי סיור בחדרי הלידה שלהם וכך תחליטי. בהצלחה

עלמה שלום כדי לבחור באיזה חדר לידה תחליטי ללדת ליצור קשר וללכת לסיור בחדרי הלידה הקרובים לאיזור מגוריך וכך תחליטי מה מתאים לך באופן אישי.

01/08/2009 | 23:05 | מאת: טליה

ברצוני לדעת האם יילדת נשים אשר נטלו צפראלקס בהריון? האם ראית משהו חריג? תודה

כן ילדתי נשים שנוטלות ציפרלקס בעקרון לא ניתקלתי בבעיות רק שלאחר הלידה הילוד צריך להיות בהשגחה בתינוקיה.

02/08/2009 | 10:42 | מאת: טליה

תודה

21/07/2009 | 11:25 | מאת: מיכל

מיקי חיימוביץ' חוזרת לזוגות שכ"כ חיכו להיות הורים, ובודקת איך המציאות נפגשת עם החלום חמישי 6.8 בשעה 21:00, ערוץ 10 אורלי ודניאל, לילי ובועז וריקי וליאור התאמצו מאוד כדי להפוך להורים. שנה וחצי אחרי שמיקי חיימוביץ' ליוותה אותם בסדרה המרגשת "אמא יקרה לי", היא חוזרת אל שלשת הזוגות ובודקת איך המציאות נפגשת עם החלום. לילי ובועז, שעברו טיפולי הפרייה רבים שכשלו וכבר החליטו לוותר על חלום הבאת ילד לעולם, בחרו לאמץ ילד מחו"ל. חיימוביץ' מלווה אותם מרגע ההחלטה, דרך ההמתנה מורטת העצבים, קבלת צו האימוץ, הנסיעה לדרום אמריקה, המפגש עם הילד והחזרה איתו הביתה. אורלי ודניאל בוחרים ללדת באמצעות אם פונדקאית. גם לפניהם דרך קשה. האישור של הוועדה לבחירת פונדקאית, המפגש איתה והקשר שנוצר, ניסיונות ההפריה, ההמתנה לתוצאות הטיפול והניסיון הנוסף שבסופו הם מצליחים להפוך להורים. ריקי וליאור התחילו תהליך של תרומת ביצית מחו"ל, ולאחר מספר ניסיונות שכשלו החליטו לא להמשיך. אחרי שנה וחצי מצטרפת מיקי לבקשת האימוץ בארץ. ההכנות, ההתרגשות לקראת המבחנים, ביקור העובדת הסוציאלית בביתם, ההמתנה הארוכה וגם הרהורים ומחשבות על הילד שיקבלו ועל רגשותיהם כלפיו. מיקי נפגשת גם עם אורי, מגיבורות הסדרה שאימצה ילדה מדרום אמריקה והפעם סוגרת מעגל בטקס גיור מרגש של בתה במקווה.

16/07/2009 | 17:29 | מאת: עלמה

אני בת 43 ,בריאה,האם אוכל ללדת בלידה טיבעית?ואיפה?

עלמה שלום אין סיבה שבגלל הגיל לא תלדי בלידה .לפי מקום מגורייך תוכלי לבדוק באיזה חדר לידה יש אפשרות כזאת בהצלחה

שלום רב! זהו הריוני השלישי, בעבר ילדתי במיטה הרגילה פעם עם אפידורל ופעם ללא. רציתי ללדת הפעם בתנוחת כריעה. האם אפשר ללדת כך גם ללא קורס הכנה או מלווה? כלומר להגיע לביה"ח ולהגיד למיילדת שאני מעוניינת בלידה מסוג כזה.

לקריאה נוספת והעמקה

ניתן ללדת בכריעה גם אם לא עברת קורס או אין איתך מלווה בהצלחה.

היי רונית, אני ילדתי בלידה טבעית ללא אפידורל בתל השומר. בקשתי מראש מהמיילדת ללדת בכריעה או בכל תנוחה אחרת נוחה יותר מאשר בשכיבה. נענתי בשלילה בטענה שאני מחוייבת להיות מחוברת למוניטור. מיותר לציין שאין להם מוניטור נייד, מה שהיה מאפשר גמישות בתנוחת הלידה. בקיצור, אני מציעה לך לברר מראש את העניין עם בית החולים שאת מתכוונת ללדת בו.

רונית שלום, לפני הכל, גם אם בית החולים מעודד לידות פיזיולוגיות ותוכלי אפילו לקבל ליווי של מיילדת באוריינטציה טבעית ואולי תסתייעי גם בדולה, את צריכה לבדוק האם בכלל יש באפשרותך הפיזית האלמנטרית ללדת באופן שכזה. לרוב, אורח החיים המודרני שאשה מנהלת הוא כזה שאינו בהכרח מתאים לפנטזיה הזו. אם בעבר נשים היו מלקטות, עובדות בשדה וכמובן גם ניזונות מאוכל עתיר בסיבים, מינרלים וויטמינים, הרי שהיום נשים יושבות מול מסך מחשב, מזינות את גופן באופן לא מאוזן ובריא וגם לא תמיד מפעילות את גופן בצורה מגמישה ומשמרת. אפשר ורצוי לשאוף ללידה פיזיולוגית (טבעית) ללא משככי כאבים, כאשר צריך לקחת בחשבון נתון מאד חשוב (ויש עוד הרבה ואותם כדאי ללמוד בקורס הכנה ללידה טבעית, אפילו אם זה למטרת רענון בלבד. בכלל, ידע הוא כוח וזה רק מוסיף לתחושת הבטחון והנינוחות כשאנחנו יודעות דברים. בכל מקרה, צריך לנהוג באחריות גם כשיודעים...) - יש להשאר בתנוחות זקופות ולהניע את האגן בסיבובים במרבית הזמן של תהליך הלידה. מומלץ במיוחד במהלך הצירים (כלומר, עד פתיחה של 10 ס"מ) אבל אפשר וגם נכון להמשיך גם במהלך צירי הלחץ (כלומר בשלב יציאת התינוק). תנוחות זקופות כוללות בין השאר עמידה על שש, עמידת חזה-ברכיים (בדומה לשש רק בהשענות קדימה. אפשר על כדור פיזיו או על כריות על מיטה) וכמובן בעמידה או בכריעה תלויה (אפשר להיעזר בכן מיוחד שיש במרבית בתי החולים בארץ ואפשר לבקש מהמילדת לחבר אותו). דבר נוסף שיש לקחת בחשבון לגבי כריעה - למי שאינה מורגלת בתנוחה זו (למשל, מתרגול יוגה) ו/או שאורח חייה אינו תואם את המציאות הזו, הסיכויים לקרעים בפרינאום גדולים יותר בלידת בתנוחה זו (בשלב יציאת התינוק בלבד) ועל כן עדיף להמנע. בברכת לידה טובה ומעצימה איילת להב "עולם ומלואו" מדריכה, תומכת ומלווה בהריון,בלידה ולאחריה

מצטרפת לנעה ואיילת, הן שתיהן התייחסו לדברים נכונים: 1. את תחליטי שאת רוצה, השאלה אם יהייה לך שיתוף פעולה מהצוות? מישהי כמו רינה שיודעת כיצד לעזור לך, תדע מה לעשות ותלך איתך, זה לא גורף. 2. הכושר היומיומי שלנו וההתנהלות שלנו לא כבעבר מגבילים את היכולות שלנו ללדת כבעבר בהמשך לכל דברי החכמה שאיילת רשמה, לכן במקרים אלה, אם אין לך סיוע צמוד בלידה, עזרה בתנועתיות, במהלך הצירים, בנשימות כדאי שתהייה לך הכנה טובה. סיוע יכול להתקבל מדולה או ממיילדת עם אוריינטציה טבעית. שיהייה לך בהצלחה רות עוז שלם מנהלת מרכז גוף שלם להריון, לידה ותינוקות בגבעת שמואל תומכת לידה ומנחת סדנאות בטן ורצפת אגן לאחר הלידה www.gufshalem.com

17/06/2009 | 09:21 | מאת: טניה

אני נמצאת בשבוע 40.3 ונמצא כי הערכת משקל עדכנית הינה 4.200 קילוגרם. את ילדי הראשון ילדתי במשקל 3750. עליי להחליט באיזו דרך לבחור.., לדעת 2 רופאים "יש לי סיכוי טוב לעבור זאת בלידה רגילה "לאור בדיקה וגינלית והערכת האגן. אציין כי סוכרת נשללה שכן העמסת סוכר 100 שבוע 40 יצאה תקינה . ולשאלתי: האם לו אתחיל בלידה רגילה ניתן יהיה תוך כדי הלידה לאמוד את מידת ההצלחה וההתקדמות ובמידה ולא יתפתח כראוי לעבור לניתוח קיסרי מבלי לפגוע בעובר..? ובכלל מה דעתך האם כדאי ללכת מראש על ניתוח שכן אז פחות סכנות לעובר? אודה על התיחסותך, הריונית מבוהלת.

לקריאה נוספת והעמקה

בעקרון ילדת ילד שנחשב גדול ואין לך סכרת הריונית בהערכת משקל כמו שיש לך כעט כן מאפשרים ניסיון לידה רגילה ואם יש בעיה במהלך הלידה כמובן שניתן לעבור לניתוח בהצלחה

17/06/2009 | 08:28 | מאת: אתי

שלום אני בשבוע 36 כעת, לידה שלישית, ומתלבטת לגבי לידה רגילה או קיסרית. ההריון הראשון הסתיים לאחר שהייה של 26 שעות בחדר לידה ולידת וואקום בשבוע 36 כשהראש במצג OP , משקל 2400. הריון שני הסתיים בלידת מלקחיים (לאחר שוואקום לא צלח) בשבוע 40 +5, שוב במצג OP במשקל 3400. האם סיכוי סביר שגם הפעם מצג הראש יהיה OP ואצטרך "להנות" גם הפעם מלידה מכשירנית ? או האם כדאי בכלל לוותר על ה"תענוג" ולבחור בניתוח קיסרי אלקטיבי?

לקריאה נוספת והעמקה

אתי שלום לא ידועה סיבה שבגללה תחזור לידה עם op ,יכול להיות שזה פשוט מיקרי לכן כדי לבוא ללידה ואם זה קורה שוב דברי על כך עם הצוות המטפל מצב זה ניתן לזיהוי בבדיקה נרתיקית ובאולטרסאונד בהצלחה

21/11/2012 | 01:53 | מאת: חופית מנו דולה

ליווי רציף של מיילדת או דולה מנוסה יכולים לזהות מצב של OP בשלבים מוקדמים בלידה ולשנות את תנוחת העובר. אין קשר בין לידות קודמות לבין הלידה הזו מהבחינה הזו אבל שווה לדאוג לעזרה כזו איתך. בנוסף, הלידות הקודמות שלך היו לא פשוטות. אני ממליצה בחום לטפל בחווית הלידה האלה ולעבור עיבוד של התהליך, כדי להגיע ללידה הקרובה ממקום אחר קצת. זה גם יעזור לך ללידה אחרת.

שלום, אשמח לשמוע המלצות/ביקורת על מרכז לידה טבעית בשיבא וגם סטטיסטיקה/מקרים על אי התאמות אחרי הרשמה או/גם לידות שמתחילות במכבז ומסתיימות בחדר רגיל עם התערבות רפאוית.

10/06/2009 | 08:38 | מאת: רות עוז שלם

כנסי לאתר "זוהר כבר בדקה", תוכלי למצוא שם נתונים. יש הרבה המלצות על המרכז ונשים לרוב מאוד מרוצות. לגבי הסטטיסטיקות האחרות: אישה שמתחילה לידה טבעית תעבור לחדר רגיל עם התערבות במידת הצורך ע"פ החלטת הצוות הרפואי או כי התעייפה והחליטה לעבור, למה זה כ"כ משנה כמה זה קורה? הרי זה מאוד אישי, חשוב לדעת מה את רוצה אבל גם חשוב להבין שלא תמיד יהייה לך את התסריט הרצוי למרות כל התכנונים והציפיות. הנתון הזה לא רלוונטי. אם הכל בסדר כרגע ואת עושה הכנה טובה עם תמיכה כמובן את יכולה לקוות שיסתיים כמו שתרצי, אך שום דבר לא ידוע מראש.. בהצלחה רבה רות עוז שלם מנהלת מרכז הפעילויות להריון, לידה ותינוקות בגבעת שמואל

המלצות לטוב ולרע תמצאי על כל חדר לידה . כמו בכל תחום אחר תמיד יש כאלה שמרוצות ויש כאלה שמאוכזבות. לא הייתי מסתמכת רק על המלצות באתר זה או אחר. אם זה רלבנטי לך, כדאי לשאול נשים שאת מכירה וסומכת על ההתרשמות שלהן, וגם זה לא תעודת ביטוח. אם את מבקשת לקבל נתונים סטטיסטיים, למשל לשם כתיבת עבודה כלשהי, אז המקום לשאול הוא ביה"ח שיבא, אגף נשים ויולדות , במידה והם ערכו רישום כזה.

10/06/2009 | 13:19 | מאת: איריס בדרק-מיילדת, מרכז לידה שיבא

סיורים מודרכים על ידי מיילדת מצוות מרכז הלידה בשיבא,יוצאים פעמיים בשבוע.ניתן להרשם דרך אתר האינטרנט של מועדון יולדות שיבא.בסיורים ניתנת כל האינפורמציה הדרושה,כולל סיור במקום. הסיורים ללהם בחינם ללא כל התחייבות.להתראות!

תודה רבה על תשובתכם. אני כבר ביקרתי במרכז, התרשמתי לטובה. מה שמדאיג אותי הוא תנאי החוזה, מכוון שאין לי מספיק ידעה עד כמה המקרים של אי התאמה אחרי הרשמה נפוצים. אשמח להתייחסותכן לאי התאמה משבוע 32 עד הלידה...

היי מרינה אשמח לדבר איתך ולתת לך אינפורמציה מתוך ניסיון אישי לפני שאת חותמת על החוזה שלחי לי מייל ישירות מהמייל שלך עם מס' הטלפון שלך נעה

09/06/2009 | 00:13 | מאת: רות עוז שלם

שלום רב וברכות לרינה על הפורום החדש, נשים שסיימו זה עתה קורס דולות מעוניינות להתנדב וללוות יולדות במסגרת הסטאז'. אם את בהריון ומעוניינת בליווי ותמיכה של דולה במהלך הלידה צרי עימי קשר בבקשה. בשמחה ובהצלחה רות עוז שלם מנהלת מרכז הפעילויות להריון ולידה בגבעת שמואל. אתר: גוף שלם - www.gufshalem.com

תודה על ההצעה שלך אך לא.

09/06/2009 | 09:34 | מאת: רות עוז שלם

שלום רינה, כיצד אוכל לכתוב לך אישית? אשמח לדבר איתך, בדוקטורס בפורום אחר קיבלו את ההצעה בברכה, אשמח לדעת מדוע אצלך לא, אני יכלוה להבין את ההסתייגות בגלל סיפורים כאלה ואחרים, עם זאת חשוב לי שתדעי שמדובר בנשים איכותיות מכל הארץ שמבינות את משמעותה של הדולה, לא מפריעות לעבודת המיילדת או מתערבות, אלא פשוט נמצאות שם בשביל היולדת, כידוע לך, אין כמו תמיכת אישה ברגעים האלה. בברכה רות עוז שלם

18/11/2009 | 14:27 | מאת: אירית מחלב

רות, אני גאה בך על היוזמה ומצטרפת אליך בשמחה! אין ספק שחווית לידה טובה מעצימה את היולדת וההורות נראית לגמרי אחרת. בל נשכח שגם בלידה אפידוראלית עדיף ללוות את היולדת ולעקוב אחר ההתפתחוית על מנת לחוות תוצאות חיוביות ... אירית 0545370494

08/06/2009 | 10:44 | מאת: ניקול

שלום שמי ניקול ואני בת 19 והחלום שלי הוא להיות מיילדת כבר מגיל 10 אני כול הזמן מתעניינת בלידות ובנשים בהריון הייתי רוצה לדעת מה התהליך שאני צריכה לעבור כדי להיות מיילדת אני יודעת שאני צריכה ללמוד בבית ספר למיילדות ורק אחרי זה לעשות קורס בכדי להיות מיילדת אנא צרי איתי קשר אני רוצה לדעת עוד פרטים כי אני רוצה להגשים את החלום שלי

ניקול שלום מיילדות מקצוע עם הרבה סיפוק והנאה,כדי להיות מיילדת את צריכה קודם ללמוד להיות אחות עם תואר אקדמי אח"כ לעבוד שנה כאחות מהמניין ולאחר מכן ללמוד מיילדות בקורס יעודי לכך.בהצלחה

07/06/2009 | 10:04 | מאת: מלי

רציתי לדעת האם יכולה להיות בעיה לבחורה מלאה\שמנה ללדת בצורה טבעית? אם הייתי במשקל תקין לפני ההריון ועליתי עד סוף ההריון כ30 ק"ג והכל תקין האם יש לי סיכוי טוב ללדת בלידה טבעית ללא שום התערבות ניתוחית? תודה מראש

מלי שלום בד"כ לא אמורה להיות בעיה, אך לעיתים חלשינוי במהלך הלידה בהתייחס להתקדמות הלידה.

04/06/2009 | 10:19 | מאת: אבי

שלום, אישתי לקראת לידה ורציתי לדעת מהם היתרונות ללידה בכריעה? תודה

לידה בכריעה מאפשרת מעבר קל יותר לראש העובר באגן ובנוסף יש יולדות שתנוחה קלה להם יותר

04/06/2009 | 09:35 | מאת: ענת

שלום רב, האם ניתן ללדת לידה טבעית עם סוכרת? אשמח לשמוע מעט פרטים בנושא, תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

תלוי מה מה סוג הסכרת בסכרת הריונית אין בעיה אך בסכרת נעורים לא ניתן ללדת בלידה טבעית.

04/06/2009 | 09:19 | מאת: נירה

לידה ראשונה שלי הסתימה בלידת ואקום, לידה שניה היתה בניתוח קיסרי כיון שהעריכו את גודל העובר מעל 4 ק"ג (בסוף נולד בננו 3850 ק"ג) כיום אנחנו בהריון שלישי והרופא אמר לי שבגלל היסטוריית הלידות שלי רב הסיכויים שהלידה תיהיה בניתוח שאלתי היא האם זה חייב? האם מסוכן בשבילי להגיע ללידה טבעית?

צורת הילוד חשוב שתקבע ע"י הרופא אך יש עוד מרכיבים נוספים כמו גודל העובר קטן או גדול וכן מה את רוצה.

27/05/2009 | 13:18 | מאת: אני

שלום, אני נשאית של הפטיטיס סי, סיימתי טיפול באינטרפרון וריברבין לפני כ-6 שנים בהצלחה. אני כרגע בחודש שישי להריון, ושאלתי היא האם ישנה בעיה בלידה רגילה וטבעית מבחינת מאמץ הכבד? יש לציין שסיימתי את הטיפול בגיל 23 ותפקודי הכבד בעת סיום הטיפול היו יחסית תקינים. תודה רבה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

אני שלום לדעתי לא קיימת בעיה כלל ללדת בלידה רגילה ואו טבעית במצב כשלך בהצלחה

27/05/2009 | 12:42 | מאת: חוה

אני בשבוע 31 ומחפשת בית חולים עם חדרי לידה ללידה טבעית ואם מיילדות שעובדות ברוח הלידה הטבעית. רציתי מאוד בהדסה הר הצופים, הבנתי שבבית חולים לניאדו יש אופציה כזו. אני גרה בראש העין תודה

27/05/2009 | 14:05 | מאת: נעה

היי חוה אני ילדתי לפני חודש בתל השומר בלידה טבעית בחדר לידה רגיל. בעקרון את יכולה ללדת לידה טבעית בכל חדר לידה רגיל, שהרי ההחלטה אייך ללדת היא בידייך. בתל השומר יש מרכז נפרד ללידה טבעית הכרוך בתשלום. השרות כולל מיילדת צמודה ושימוש בחדר מיוחד. גם בליס, לניאדו ואסף הרופא יש חדרי לידה מתאימים יותר ללידה טבעית על בסיס מקום פנוי ללא עלות נוספת. בהצלחה

02/06/2009 | 00:33 | מאת: מיכל לוי

אם את רוצה לידה טבעית בחדר טבעי, הר הצופים לא המקום הכי אידאלי. בקרוב ייפתח מרכז הלידה הטבעית בהדסה עין כרם. אם את מאיזור ירושלים, זה יכול להיות אופציה יותר טובה בשבילך.

09/06/2009 | 00:21 | מאת: רות עוז שלם

מאוד ממליצה על לניאדו

20/05/2009 | 13:28 | מאת: מלי

שלום רב, אני בתחילת הריוני וקוראת הרבה בנושא לידה טבעית. למיטב הבנתי אין שום פגיעה ארוכת טווח של משכך כאבים (אפידורל) ליולדת ולא לתינוק. האם זהו ההבדל העיקרי בין לידה טיבעית ללידה שאינה טבעית? למה בכל זאת לידה טבעית עדיפה על פי הכתובים?

לקריאה נוספת והעמקה

מלי שלום, האפידורל אינו ההבדל העיקרי. קיימים הבדלים נוספים בין שני סוגי הלידות כגון: בלידה טבעית הריתוק למיטה (אם יש) הוא לזמנים קצרים יותר, חיבור למוניטור לזמן קצר, אוכל ושתייה מותרים, שימוש במשככי כאבים לא תרופתיים ועוד. זוהי חווית לידה אחרת.

09/06/2009 | 00:21 | מאת: רות עוז שלם

אשמח להפנות אותך לחומר נוסף בנושא אפידורל.. שנית, לידה היא תהליך שלרוב אינו דורש התערבות אם האישה יודעת כיצד לעזור ללידה להתקדם - נשימות, תנוחות, תנועתיות ועוד.. אני לא באה לטעון נגד אפידורל, אך אם היינו כנשים יודעות כיצד לקחת אחריות על ההריון והלידה ולעזור לעובר להתקדם לעבר תעלת הלידה אני בטוחה שהרבה התערבויות היו נחסכות גם לאם וגם לתינוק והשיקום היה טוב ומהיר יותר לכולם. כמו שרינה אמרה, זו חווייה אחרת, השאלה היא איך את רוצה לעבור אותה, כל עוד זה תלוי בך כמובן. בהצלחה רות עוז שלם

20/05/2009 | 13:23 | מאת: ענת

לפני 5 שנים עברתי ניתוח וסטיבוליטיס, האם אוכל ללדת לידה טבעית?

לקריאה נוספת והעמקה

ענת שלום, לדעתי אין שום מניעה ללדת בלידה טבעית לאחר ניתוח מסוג זה.

גולשות יקרות, אנו שמחים לבשר לכם על פתיחתו של פורום חדש - פורום לידה טבעית גלישה פורייה צוות האתר