פורום וטרינריה

13628 הודעות
11385 תשובות מומחה

מנהלי פורום וטרינריה

16/09/2018 | 18:13 | מאת: תומר מיאו

היי, יש לי חתולה בת 12, שוקלת תשעה קילו, כלומר שמנה למדי, שגדלה כל חיה בתוך הדירה שלי. אני נוסע עכשיו לחו"ל להתשקע ואני מתלבט אם להטיס אותה איתי או להשאיר אותה כאן אצל הוריי. החסרון של לקחת אותה איתי הוא שהטיסה לא נעימה בכלל ובגלל שהיא כבדה בטח היא לא תוכל לטוס איתי אלא תצטרך להיות בבטן המטוס, ובנוסף לזה, העובדה שאין לי בחו"ל דירה קבועה שמחכה לי ובטח אצטרך לעבור פעמיים שלוש עד שאמצא משהו קבוע. האפשרות של להשאיר אותה כאן היא להשאיר אותה אצל הוריי, שחיים בקיבוץ. שם, היא תאלצץ להסתגל לחיים של חצי בבית חצי בחוץ, באזור פתוח שיש בו כלבים, חתולים אחרים וכולי, סביבה וצורת חיים שהיא לא מכירה ושאיתה היא אף פעם לא התמודדה. השאלה שלי היא מה נראה שיהיה עדיף עבור החתולה, להשאר איתנו במחיר של טיסה בתנאים לא נוחים ומעבר של דירה או שתיים עד שנשתקע, או נסיון הסתגלות של חתולה מבוגרת יחסית לחיים בחצי חוץ חצי פנים, חוץ אחרי שחיה את חייה בדירה בעיר? תודה רבה, תומר

לקריאה נוספת והעמקה

מתנצל על התגובה המאוחרת שאינה תלויה בי. מעריך שההחלטה כבר נלקחה. נראה לי שעצתי בשלב זה היתה לנסות את פתרון החיים בקיבוץ....

23/10/2018 | 20:41 | מאת: תומר מיאו

תודה רבה ערן. אכן כך בחרתי, אני מרגיל אותה עכשיו לחיי הקיבוץ לפני הנסיעה. תודה שוב, תומר

בהצלחה תומר. נראה לי שאם תתבסס במקום קבע בחו"ל תוכל בעתיד לחשוב על "איחוד משפחות".

15/09/2018 | 14:55 | מאת: וולף

הכלב בן 13 שנים עם חרדת נטישה בזמן שהותינו בחו"ל עשה פעמיים פרכוס. היה בבית עם אחותי.מאז לא עצמו. היה כלב אנרגטי ..עכשיו לא מגיב לשמו...בקושי הולך . דברים שהיה עושה לפני לפתוח דלת למשוך ברצועה לא עושה... נראה גם שלא מזהה אותנו. עשינו mri בדיקות דם ולקיחת נוזל csf . אין משהו שיכול להסביר את מצבו.... כששותה חלק מהמים נשפכים לו מסביב. הולך כל הזמן בלי הפסקה ...כמעט ולא שוכב רק כשמתעייף

לקריאה נוספת והעמקה

מתנצל על התגובה המאוחרת שאינה תלויה בי. קשה לי מאד לתת עצה מקצועית מוסמכת מבלי לבדוק את הכלב. מציע לקבל חוות דעת של רופא וטרינר המומחה לנוירולוגיה.

14/09/2018 | 14:07 | מאת: הכלב לא מפסיק לגרד + עור אדום

שלום . יש לי כלב בין 8 והוא לא מפסיק להתגרד . כנראה אלרגי למשהו שאני לא יודע . יש בדיקה שאפשר לעשות נגד אלרגיה ?

לקריאה נוספת והעמקה

מתנצל על התגובה המאוחרת שאינה תלויה בי. יש בדיקות לאלרגיה בכלבים. מציע אולי לפני כן להגיע לבדיקה רפואית של רופא עור וטרינר מומחה.

14/09/2018 | 13:58 | מאת: אפי

שלום ד"ר. החתול שלנו כבן 3, התחיל להתעטש לפני כ 3 ימים. היום התחיל קצת דם מהאף. הוטרינר בדק אותו ואמר שיש לו דלקת חניכיים קשה ושייתכן שזה גורם לדם מהאף. יש לו גם חום ועין אחת טיפה נוזלת. נתן לנו מטרונידזול פעמיים ביום. מה דעתך?

לקריאה נוספת והעמקה

מתנצל על התגובה המאוחרת שאינה תלויה בי. לא ניתן להתייחס ברצינות מקצועית למקרה ללא בדיקתו.

12/09/2018 | 18:16 | מאת: פנינה

ראה מצורף תמונה עם שאלה והאירוע עצמו

מתנצל על התגובה המאוחרת שאינה תלויה בי. לא ניתן לייעץ ללא בדיקה רפואית של הכלבה.

11/09/2018 | 07:33 | מאת: יעל

אנחנו גרים בבית צמוד קרקע וחחתולה שלנו חופשיה לצאת ולהכנס הביתה כרצונה ובכל זאת לפעמים היא משתינה בכל מיני מקומות בבית כמו כריות בגדים מקופלים וכו. למה היא עושה זאת ומה עושים כדי שתפסיק. תודה מראש

מתנצל על התגובה המאוחרת שאינה תלויה בי. לא ניתן לענות על שאלות אלו ללא בדיקה רפואית. ממליץ להגיע לבדיקה רפואית של רופא וטרינר.

07/09/2018 | 15:16 | מאת: גורה אשר גוררת את רגליה האחוריו

היי, הכלבה שלי בת חודשיים, לפני שבועיים החלה לגרור את רגליה האחוריות ולעיתים הולכת רגיל. לקחתי אותה לוטרינר הוא אמר לי שהרפלקסים שלה בסדר,והוא לא רואה משהו חריג וכאשר תגדל טיפה יותר הוא יעשה לה צילום ואולי יתחיל טיפול נוירולוגי. הכלבה קיבלה כדור נגר תולעים. מכיוון שזה לא נתן לי תשובה ברורה, אשמח לדעתך בנושא. אקבע גם פגישה אם צריך. המליצו לי עליך מדף בפייסבוק.

לקריאה נוספת והעמקה

מצטער על התגובה המאוחרת שלא היתה תלויה בי. בכל מקרה אם המצב ממשיך לגיטימי לחלוטין לקבל דיעה נוספת.

07/09/2018 | 15:16 | מאת: גורה אשר גוררת את רגליה האחוריו

היי, הכלבה שלי בת חודשיים, לפני שבועיים החלה לגרור את רגליה האחוריות ולעיתים הולכת רגיל. לקחתי אותה לוטרינר הוא אמר לי שהרפלקסים שלה בסדר,והוא לא רואה משהו חריג וכאשר תגדל טיפה יותר הוא יעשה לה צילום ואולי יתחיל טיפול נוירולוגי. הכלבה קיבלה כדור נגר תולעים. מכיוון שזה לא נתן לי תשובה ברורה, אשמח לדעתך בנושא. אקבע גם פגישה אם צריך. המליצו לי עליך מדף בפייסבוק.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, ייתכן מספר גורמים למצב זה. החל מבעיות נוירולוגיות ועד לבעיות אורטופדיות. לא ניתן לדעת ללא בדיקה

האם זה שהכלבה שלי בהריון קשור לזה או שזה בעיה במעיים או משהו כזה

לקריאה נוספת והעמקה

כוונתך לא מספיק מובנת. מהיכן הריר.

דוקטור נכבד האם ניתן להיפטר מפטריה בצוואר החתולה? או שמא כל המשחות הן אחיזת עיניים? התוכל לתת לי שם של משחה שמנסיונך עוזרת? השתמשתי עד כה בפיטרקס.לא עזר.

לקריאה נוספת והעמקה

המשחות אינן אחיזת עיניים. יש להגיע לאבחון הנכון באמצעות בדיקות מתאימות ואז להתאים את הטיפול. אין זה מקצועי ואין זה אחראי לנקוב בשמה של משחה או כל תרופה אחרת מבלי לבדוק את החתולה.

02/09/2018 | 19:20 | מאת: שירן

הכלבה שלי בת שנה ועברה עיקור לפני 5 ימים. יומיים לאחר העיקור היה לה חום ועכשיו היא מקבלת אנטיביוטיקה (סינולוקס) בלילה היא התחילה לדמם (דימום קל) מאיבר המין. יש לציין כי וטרינר העריך שמצב התפרים תקין. מה יכולה להיות הסיבה לדימום?

לקריאה נוספת והעמקה

מתנצל על התגובה המאוחרת שאינה תלויה בי. מעריך שלא רלבנטי, אך בכל מקרה לא יכול לתת ייעוץ מקצועי אחראי ללא בדיקת הכלבה.

02/09/2018 | 09:55 | מאת: יוני

היי, ישלי כלב קטן בן 5 שנים. הוא מסורס כבר 3 שנים בערך. שמתי לב כשהכלב מלקק את איבר המין - החלק הפנימי - הוא ממש לבן, עם כתם אדום קטן בהיר. אני זוכרת שפעם היה אדום, יכול להיות אזשהי מחלה?

לקריאה נוספת והעמקה

יכול אולי להעיד על אנמיה. לצורך קביעה מבוססת ממליץ להגיע לבדיקה של רופא וטרינר.

31/08/2018 | 13:43 | מאת: תמר

שלום רב יש לי כלבת קינג צארלס מקסימה בת 10 לודשים. מתלבטת אם לעקר אותה או לתת לה להמליט פעם אחת כדי שהיא תחווה את האמהות. אנא אל תתייחס כלל לשיקול כספי כי זה לא חשוב חנו. חשוב לי לדעת מה נכון לכלבה רגשית? האם היא תהיה עצובה אם ניקח לה את הגורים אחרי שתסיים להניק אותה? מה נכון לה בריאותית? כמובן שנדאג למסור את הגורים רק לבתים טובים. תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

אין לכלבות צורך לחוות המלטה

28/08/2018 | 15:57 | מאת: לינור

שלום יש לי כלב מקסים בן חמש מסוג קבליר קינג צארלס ויש לו ריח ממש רע מהגוף מה אפשר לעשות? האם זה קשור לתזונה? הוא אוכל רק נוטרי סורס

לקריאה נוספת והעמקה

ייתכן ונובע מבעיית פה ושיניים, בעיית עור או בעיית בלוטות אנאלים.

היי יש לי כלבה מבועתת מתחת לקרוואן. היא ממש עדינה ומבוהלת. מפחדת ממגע, מאכילה אותה הבר מס ימים היוםמאכלה מהיד שלי. יש רעיונות איך לגרום לה להשיב אמון בבני אדם ולגרום לה לצאת?

מתנצל על התגובה המאוחרת שאינה תלויה בי. דורש סבלנות. בהדרגה אם אוכלת מהיד ניתן ללטפה וכל פעם קצת יותר.....

עד איזה גיל כלבה יכולה להמליט ועד איזה גיל מומלץ ? כלבה פינצ’ר מעורב לא יודעת אם זה משנה אבל .. אז עד איזה גיל ?

לקריאה נוספת והעמקה

מומלץ לא לפני ייחום שני, אבל אין שום צורך להרביע כלבה מעורבת שאינה גזעית.

21/08/2018 | 08:18 | מאת: נפיחות בפנים של הכלב

אנו גרים בבית קרקע והכלב שלנו גר בחצר הבית. לכלב יש נפיחות בפנים שמנו לב לזה היום בבוקר יש לו בכול הפנים ובעיקר באזור העין הימנית זה נורא נפוח וזה נורא מגרד לו הוא נורא מדאיג אותי, אמרו לי שיכול להיות שזו אלרגיה או שהוא נעקץ בידי דבורים שיש לנו בחצר בתקופה האחרונה ליד האזור שלו בגלל הפרחים של הבזיליקום שצמחו ליד המלונה שלו. תשובה דחווףףףף!!!!

לקריאה נוספת והעמקה

אכן יכולה להיות תגובה לעקיצה. המלצתי לפנות בכל מקרה מה יותר מהר לבדיקה אצל רופא וטרינר שכן יש עוד כמה סיבות שיכולות להיות.

20/08/2018 | 16:29 | מאת: יעל

איך אפשר להפטר ולהמנע מרימות בכלוב ארנבונים? אני מנקה את הכלוב יסודית ולמרות זאת הרימות חוזרות. תודה יעל

לקריאה נוספת והעמקה

מתנצל על התגובה המאוחרת שאינה תלויה בי. רימות הם שלב בהתפתחות הזבובים ואינן תולעים. כדאי לוודא קודם במה אכן מדובר.

20/08/2018 | 14:41 | מאת: איציק

מודה לעזרתכם, החתולה שלי בת שנה וחודשיים בערך, מעוקרת ומחוסנת. לפני כחצי שנה בערך שמנו לב שהיא קצת נפוחה, לאחר תקופה התחלנו לראות שהיציאות שלה חצי מימיות ובכלל לא דומות ליציאות של חתול, לאחר שהתחיל להיות עם דם ראיתי שיש לה תולעים, קיבלה זריקה נגד תולעים ופלגל לשבוע, היתה התאוששות קלה אבל לא משמעותית לאחר מכן נבדקה: בדיקות דם תקינות בצילום כבד מוקטן ונוכחות נוזל בחלל הבטן לפי הוטרינר קיבלה במשך שבועיים רצוף מוקסיפן ששיפר משמעותית את מצבה היום היא רצה אוכלת סדיר ומתנהגת כמו חתולה אולם עדיין מעט נפוחה והצואה יוצאת באותה צורה שהיא רכה מאוד, הוטרינר לא יודע לאן להתקדם. מה ניתן לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

נוכחות נוזל יכול להסביר נפיחות של הבטן. יש לעשות אנליזה למהות הנוזל ולבדוק את סיבת הכבד הקטן

20/08/2018 | 00:17 | מאת: לואי

בהמשך להודעתי הקודמת הערב הבן שלי הבחין שהצואר של הכלב נפוח וחם... מיואשים וזקוקים לכיוון לדעת מה קורה עם הכלב... תודה רבה

אנא ראו את הצעתי בתגובתי הקודמת.

19/08/2018 | 23:59 | מאת: לואי

יש לנו כלב בן 9 לא מעוקר מסוג טרייר (לא גזעי) מזה כשבוע הכלב בקושי זז בערב נראה שחוזר לעצמו ואחרי שעתיים שוב נושם בכבדות, לא מרים את הראש ובקושי הולך. בהתחלה אמרו לנו פרוסטטה מוגדלת, פריצת דיסק וחוליות מחוברת (על פי צילום) קיבל זריקות, לא היה שיפור ורק החמרה אושפז בבית חולים שני לילות בהם נעשו לו בדיקות דם שיצאו תקינות ואולטרסאונד ונאמר כנראה שיש משהו בבטן, לא יודעים בדיוק מה. קיבל זריקות אנטיביוטיקה לדלקת כללית, אינפוזיה, החלפנו אוכל והוא אוכל רק חזה עוף אבל ללא שינוי היום שבוע אחרי בהמלצת הרופאה מבית החולים נאמר להפסיק את כל התרופות. אנחנו מיואשים ונראה שאף אחד לא באמת יודע מה יש לו. אשמח להתייחסותכם המהירה.

לקריאה נוספת והעמקה

כמובן שעל פי האינפורמציה שניתנה קשה להגיע למסקנה מה יש לכלב. מציע להגיע עם הכלב לבדיקה בבית החולים האוניברסיטאי בבית דגן - ראשל"צ.

19/08/2018 | 20:03 | מאת: לא ידוע

הכלב שלי הוא מסוג טרייר מעורב בן כמעט 14 , די מבוגר. ביום שישי סיפרתי וקילחתי אותו ושמתי לב לכתמים שעל העור שלו(אפשר לראות בתמונה) . מישהו בבקשה יכול להסביר לי במה מדובר והאם זה מסוכן?

לקריאה נוספת והעמקה

מתנצל על התגובה המאוחרת שאינה תלויה בי. שינוי צבע, היפרפיגמנטציה יכולה לקרות עם גיל ללא שום סכנה. כדאי בבדיקה הוטרינרית הקרובה להראות לרופא ולהיוועץ עימו.

19/08/2018 | 11:50 | מאת: Britt

שלום, יש לי תוכי אפרור אפריקני (כנראה זכר בן 3-4) שלפני כשנתיים היה שייך לבעלים אחרים, שם הוא תלש את כל הנוצות שלו. הוא משתקם יפה וצומחות לו מחדש הנוצות (מאד לאט...), הוא שר ומצייץ ובכללי נראה שמח. לפני יום התוכי החל לעצום את העיניים ובכל פעם הוא פוקח רק עין אחת. היום בבוקר הוא כבר התקשה יותר לפקוח את שני העיניים, ועדיין הוא לפעמים פוקח את שניהם אבל בעיקר רק עין אחת, הוא ישן יותר וכמעט לא נוגע באוכל. האם התוכי חולה? איך ניתן לטפל בזה? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

התוכי חולה, ויש לפנות בדחיפות לחוות דעת רפואית וטיפול אצל רופא וטרינר המומחה או מתמחה בחיות אקזוטיות ובעלי כנף.

שלום רב, רציתי לדעת האם בדיקות הדם שעושים לכלבים הם בדיוק אותן בדיקות דם שעושים לבני אדם? הסיבה שאני שואל זאת היא מפני שהייתה לי כלבה שחלתה בסרטן הלבלב ועשינו לה בדיקות דם והתוצאות היו טובות ואף מצוינות והסרטן לא התגלה לה שם. מפני שאני היפוכונדר רציתי לדעת האם לבני אדם יש סיכוי גם לפספוס דומה בשל העובדה שהבדיקות זהות? תודה על המענה ד"ר

לקריאה נוספת והעמקה

בדיקות הדם לכלבים ולבני אדם אינן זהות. "סרטן" לא פעם לא ניתן לזיהוי בבדיקות דם רגילות.

17/08/2018 | 15:51 | מאת: סתו

רציתי לדעת מה זה הדבר הזה, אצל הכלבה שלי... יומיים מגרדת שם זה ניראה עם מוגלה וקצת נפוח...?

יש לפנות לבדיקה אצל רופא וטרינר. בלתי אפשרי לתת אבחנה רצינית בדרך זו.

15/08/2018 | 15:11 | מאת: מרינה

שלום יש לי גור חתול ספינקס בן 5 חודשים עדיין לא מסורס. שאלה קודם כל מתי מומלץ לסרס אותו באיזה גיל? שאלה 2: אני אשמח לקבל המלצה לאוכל קשה טוב לא משנה מחיר העיקר שיהיה טוב בשבילו. אני גם מפנקת אותו באוכל רך הוא נורא אוהב מה עדיף לתת לו איזה חברה? הבאתי לו בהתחלה רויאל קונין לגורים אבל שמעתי שהרויאל לא מומלץ אוכל לא בריא. לפני יומיים היה לו שילשול הוטרינר נתן לי פרובאוטיקה ל10 ימים , וגם אוכל של רויאל לקיבה רגישה עד שיסת דר. אשמח להמלצות על אוכל, סירוס , אוכל רך . ועוד טיפים טובים בנוסף הוא נורא נושך אותי רק אותי את שאר דיירי הבית לא נושך בכלל........

לקריאה נוספת והעמקה

גיל חצי שנה מתאים לסירוס, מגוון מזונות טובים בשוק. מזון ריואל קאנין נחשב למזון טוב בניגוד לשם הרע (שלא מוצדק) שעשו ממנו בארץ

13/08/2018 | 21:29 | מאת: הודיה

שלום וברכה הציפורן של הכלבה שלי נתפסה בצמיד של היד של אמא שלי והיא משתכה את הרגל שלה והציפורן שנתפסה התחילה להתנדנד היא צעקה אני אמורה לדאוג מזה? מה לעשות לה?

ייתכן ויהיה צורך לקצוץ את הציפורן. אם הציפורן תמשיך להנדנד מחר ותציק לכלבה ממליץ לפנות לרופא וטרינר.

12/08/2018 | 12:30 | מאת: אורית

לחתלתול רחוב שאימץ אותי יש כנראה גזזת. הזנב שלו ערום לגמרי וגם יש לו קרחת בצוואר. אין לי דרך לקחת אותו לוטרינר. האם זה יכול לעבור מעצמו?

לקריאה נוספת והעמקה

מגוון גורמים יכולות לגרום לקרחות המתוארות. יש לקחת לבדיקה

הכלב שלי, גור מעורב בן חצי שנה, מצונן כבר כמה ימים. הוא לא מתעטש או משתעל אבל יש לו נזלת ונשמע שהוא נושם קצת בכבדות (כאילו האף שלו סתום). הנזלת משתי הנחיריים ובצבע לבן או שקוף. האם ציונן עובר לבד או שזה דורש הגעה לוטרינר? תודה

12/08/2018 | 05:00 | מאת: נטלי

הכלב שלי שהוא בן 8 מי סוג אסקי סיבירי עושה קולות מוזרים מהבטן אבל קולות כזה של עיכול אבל ממש מוגזם וזה לא מפסיק מה זה יכול להיות?

לקריאה נוספת והעמקה

יכול להיות קשור להיווצרות של גזים במערכת העיכול. אם ממשיך מציע להגיע לבדיקה אצל רופא וטרינר.

11/08/2018 | 23:50 | מאת: מיה

הכלבה שלי קטנה ושבוע שעבר בלעה סוגר ממתכת של סיכה מהמדים של תג הסוגר ברזל ומאז משלשלת ועשיו מקיאה היום בלי הפסקה סובלת מה עושים ? היא אוכלת ממתק ביום ורויאל קנין האוכל הקבוע היא בת שנה וחצי

לקריאה נוספת והעמקה

המלצתי להגיע לבדיקה רפואית אצל רופא וטרינר.

11/08/2018 | 22:44 | מאת: רוק ושריטה

היי ד ר יקר. במקום העבודה שלי מסתובב חתול משוטט. הוא נוהג לחטט בשקיות הזבל מחוץ למשרד. היום הגעתי למשמרת וראיתי שתי שקיות מנוקבות ואת החתול המבוהל במרחק 10 מטרים ממני. בלי לחשוב לקחתי אותם לפח. יש לי שריטה לא חמורה באצבע אך כזו שאינה סגורה .אלא חתך פתוח ללא דם( שריטה של 10 שעות בערך)לאחר שזרקתי את השקית נזכרתי בכך ומיד בדקתי את היד אך לא ממש ראיתי רוק או נוזל אחר עליה. אני יודע בוודאות שהחתול פתח ונגע בשקית ובאותו רגע שבאתי הוא ברח כך שהמגע היה די מיידי.. האם עלי לנקוט פעולה כלשהיא?

לקריאה נוספת והעמקה

יש לשטוף את החתך באמצעות סבון בצורה טובה. אל דאגה.

12/08/2018 | 00:20 | מאת: היי אני ממש חרד

לא שטפתי את המקום כלל ועברו מס שעות..כאשר אני בוחן את השריטה אני ממש מזהה שהיא פתוחה .. לפי שיטוט באתרים רוק בלאו הכי על עור די מסוכן וכל שכן עם שריטה ברורה ופתוחה..אני ממש לא רגוע האם אוכל לקבל חיסון?

יש חתול וחתולה בגיל 10 חודשים זה החתולה אני חושד. שהיא בהריון זה יכול ליות

לקריאה נוספת והעמקה

ייתכן הריון בחתולה בגיל 10 חודשים. חתולה יכולה להכנס לייחום ראשון מגיל 6 חודשים. שבוע טוב.

12/08/2018 | 14:44 | מאת: ניסים עובד

שבוע טוב הזכר בגיל 10 חודשים הוא מוכן לזיווג מסוג סיאי

10/08/2018 | 07:00 | מאת: שלג

הגורה שלי (מלטז 6 חודשים) קיבלה חצי כדור של nexgard ומקיאה הרבה. מה עושים?

לקריאה נוספת והעמקה

אם ההקאות ממשיכות יש לפנות לקבלת ייעוץ במרפאה וטרינרית

06/08/2018 | 09:24 | מאת: טומי

לא רואה אותה באתר

לא מבין מי לא רואה את מה

שלום, תודה רבה על השירות. נראה שפה עונים בפורום.... הכלב שלי בן שנתיים מעורב עם פוינטר. על האף המוארך שלו יש בליטה קשה חדשה לא סימטרית מצד אחד.לא מרגיש מלא מים או נוזלים. זה נוקשה. אין שינוי בהתנהגות והוא לא רגיש כשאני נוגעת בזה. מה זה יכול להיות והאם יש עוד משהו לבדוק? תודה.

על מנת לתת תשובה מקצועית אחראית יש להגיע לבדיקה אצל רופא וטרינר.

שלום רב לפניי כשבוע שמתי לב לנפיחות קטנה בבטנה של כלבתי . הנפיחות בצבע כחול ובהתחלה הייתה מכוסה בקצת דם. אחריי הניקוי אין יותר דם אך נראה כי יש דם בפנים משהו בצבע כחול. חשבתי שאולי זה יכול להיות זיהום? או אולי נכנס לה משו מתחת לעור..? (לא נשך אותה כלב או שמשו נתקע לה בבטן) תודה על המענה יש תמונות מצורפות

לקריאה נוספת והעמקה

לצערי איני יכול לתת תשובה מושכלת ואחראית מבלי לראות את הכלבה. ממליץ בחום להגיע לבדיקה אצל רופא וטרינר.

04/08/2018 | 16:46 | מאת: מיכל

שלום, שמתי לב שחלק אחד של האוזן של הכלב שלי ממש נפוח וסגול. אין לו שום סימן של נשיכה או עקיצה והוא מתנהג רגיל לחלוטין. הוא רץ, משחק ומתנהג כאילו שום דבר לא מפריע לו.

לקריאה נוספת והעמקה

ייתכן ומדובר בשטף דם של האפרכסת. יש להגיג לבדיקה של רופא וטרינר.

03/08/2018 | 20:44 | מאת: ליטל

שלום רב, השיצו שלי בת ה8 סובלת מצטברות נוזלים בשקיקים בגב תחתון מעל הישבן.. מה אתם ממליצים? ואיך אפשר לייבש הצטברות זאת?

03/08/2018 | 19:59 | מאת: גלילוש

שלום. החתולה שלי כבר יומיים לא עושה קקי ולא אוכלת. כן עושה פיפי. ניכר כי מאוד סובלת.. מנסה לעשות קקי, יש יציאות ממש ממש קטנות. מה זה יכול להיות ואילו בדיקות אפשר לעשות כדי להגיע לגורם כמה שיותר מהר ללא בדיקות סתמיות בדרך? מה הסיכונים? תודה

02/08/2018 | 00:03 | מאת: תמיר

שלום רב, לפני כשבוע וחצי אימצתי מאומנה גור כלבים מעורב. מרגע קבלתו התחלתי בטיפול נגד תולעים וחיסנתי אותו. כבר באותו יום החל הגור לשלשל, לאחר יום של צום, והתאוששות קלה הצואה החלה לחזור ולהיות מוצקה. כעבור מספר ימים שוב הגור החל לשלשל, והוא מרזה מאוד! לא משנה איזה אוכל אני מביא לו, אחרי חצי שעה הוא כבר משלשל. בצואה אין דם, הגור פעיל, שותה מים לבד, ולא נראה שהוא חולה בפרוו (נבדק אצל וטרניר). ניסיתי להכין מעין דייסה עם אורז, ביצה קשה ויוגורט, כהמלצת הוטרינר, אך זה לא עזר. אני ממש דואג, מכיוון שהגור כבר רזה מאוד, מה יכול לגרום למצב, ובמה אני צריך להאכיל אותו? תודה רבה!

01/08/2018 | 16:29 | מאת: הגורה שלי בת חודשיים ישנה כל היום ולא אוכלת הרבה

יש לי גורה בת כחודשיים והיא כל היום ישנה יש 5 דקות שהיא משחקת ונמרצת ואז היא הולכת לישון כמעט לכל היום חשבתי שזה קשור לאוכל היא אוכלת מעט מעט אפילו שזה גורה היא בקושי מסיימת קערה קטנה מאוד של אוכל אשמח מאוד שתעזרו לי בחיים לא קרה לי (היה לי גורים וכלבים בעבר)

29/07/2018 | 18:28 | מאת: איתן

ד"ר שלום לכלבתי נמצאו כמה כיבים בפה ולאחר ביופסיה נאמר לי שמדובר בתגובה לאלרגיה והאבחנה היא אאוזינופילים( כך נאמר לי..) והטיפול הוא סטרואידים 20 מ"ג פעמיים ביום למשך ארבעה חודשים ומעקב בדיקות דם. אני חושש שהטיפול אגרסיבי מידי ואני חושש שסוג כזה של טיפול יהיה בחובו הרבה תופעות לוואי ואולי אף סיכון ממשי לבריאות הכלבה. האם יש מקום לנסות משהו פחות אגרסיבי? אולי להתחיל בהחלפת מזון, אולי הוא הגורם? אשמח לקבל את חוות דעתך. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

אם החשד הוא אלרגי, יש למצוא את הגורם ולטפל בו במקביל למתן טיפול נגד האלרגיה

29/07/2018 | 07:41 | מאת: קסונה

קסונה שלי חתולה בת 17 הפסיקה לאכול אוכל יבש. מה עושים. דורשת רק פטה.

לקריאה נוספת והעמקה

לוקחים לבדיקה לשלול מחלות לגורם שהביא למעבר לרטוב בלבד, במידה ויש צריך לטפל בו

29/07/2018 | 01:38 | מאת: יוכבד

שלום, לחתולה שלנו יש כאב באזור מסוים של הבטן/גב (בחלק העליון קרוב לרגל האחורית) אנחנו מזהים שכואב לה כי ברגע שאנחנו נוגעים באזור היא ישר קופצת ומיילת. אנחנו לא מצליחים לזהות איזה שהיא פציעה או נשיכה. מה זה יכול להיות? תודה ושובע טוב

לקריאה נוספת והעמקה

המון דברים מפצע ועד לבעיות עצם

31/07/2018 | 23:10 | מאת: יוכבד

תודה על התשובה. שלשום זהינו שיש לה פצעה. אבל גם ראינו שמצבה השתפר בהתחלה היא הייתה מפוחדת והתחבאה יילה מוזר. עכשיו היא בסדר וגם לא קופצת שנוגעים לה בפצעה, אוכלת ושותה כמו שצריך וגם יוצאת החוצה. בגלל שהיא לא קופצת שנוגעים בה יכולנו לרואת שהפצעה לא נמצאה במקום אחד על הוא הולך במפותל לאורך צד הגוף שלה ברוחב סנטימתר אולי קצת פחות. (יש שני מקומות שהוא קצת יותר רחב.) ישנם מקומות לאורך הפצעה שהיא עוד רגישה למגעה. אני העלתי השארה שאולי היא קיבלה מכה מענף. או שיכול להיות הסבר אחר שאני לא יודעת אילו השאלה אם היא צריכה לקבל תרופה או מישכה כל שהיא הוא שזה יעבור לבד. הפצעה ורוד וללא שערות שכנראה נשרו תודה רבה

25/07/2018 | 11:36 | מאת: אורית

לחתלתול רחוב שאימץ אותי יש מין גידול מתחת לפה. זה בהתחלה נראה כמו פצע,עכשיו זה נפוח, אין עליו שיערות וכל יום זה גדל. אני לא יכולה לקחת אותה/אותו לוטרינר, האם יש משהו לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

חייב לקחת לבדיקה, ייתכן ומדובר באבצס שצריך לנקז.ולטפל. יש גורמים נוספים גם כן

24/07/2018 | 14:43 | מאת: חתולה ליקקה k300

החתולה ליקקה k300 והקיאה פעמיים,לא הקאות משמעותיות,לא מראה סימנים גרועים של בריאות,יעבור לה? או שצריך לעשות בנידון?

לקריאה נוספת והעמקה

ליקוק k300 מסוכנת מאוד לחתולים

שלום רב, אשמח לעזרה... חתולה פרסית שלי גרה בבית...מסרקים אותה כל יום ולפעמים פעמיים ביום. בת 13 .בתקופה אחרונה היא מקיאה מן קצף לבן ומשהו נוזלי ללא צבע. אוכלת מעט, שותה מים רגיל, עושה צרכים שלה כרגיל. הקאות האלה חוזרות על עצמם מדי פעם. מה אלי לעשות?מה יכול לגרום לזה? אשמח לתשובה מהירה ועזרה. תודה לעונים.

לקריאה נוספת והעמקה

הקאות כרוניות יכולות להיות מכדורי פרווה ועד מחלות רציניות יותר. הדבר מחייב בדיקה

22/07/2018 | 20:13 | מאת: נעמי

כלבת פיקנז בת 15 סובלת לאחרונה מעצירות ומתאמצת בזמן מתן צואה ואחכ נמרחת על המדרכה וכתוצאה מכך אודם באזור נאמר לי עי ספרית כלבים להשתמש במי בור לשטיפה מקומית מה מציע?

לקריאה נוספת והעמקה

מומלץ לגלח את אזור הישבן ויותר מכך לבדוק את הסיבה לעצירות ולטפל בה

22/07/2018 | 16:38 | מאת: ליאן

שלום ותודה רבה מראש, יש לי כלבה בת עשרה וחצי חודשים קינג צארלס קאבלייר שקניתי. בערך מגיל 5 חודשים התחלתי לתת לה האכלה טבעית שזה אוכל שמגיע בהקפאה ומפשירה לפי המשקל. בהתחלה אכלה לבד ואז אחרי שבוע לא רצתה ואני מאכילה אותה עם היד. לאחר מכן גם סירבה עם היד ואני מכריחה אותה בכח כי כואב שהיא לא אוכלת. לאחרונה היא ממש מסרבת לאכול ואני די בכח. זה לא פיתרון שאני צריכה להאכיל כלב. היום נתתי לה ביצה קשה שכלבים מתים על זה וסירבה, עשיתי חביתה והיא סרבה. מה אני אמורה לעשות? להניח לה שלא תאוכל. אולי היא במצב קשה ואני לא יודעת שעל פניו נראית בריאה, שותה, שאני יורדת למטה היא עושה פיפי ופעמיים ביום קקי ושאני משחקת איתה היא רצה ושמחה ועדיין גורה לדעתי. אולי החום מעיק עליה ? אנא עצה ממך מה לעשות? אמרו לי לא להאכיל שהיא תהיה רעבה היא תאוכל לבד. אפילו שתהיה בלי אוכל כמה ימים. זה בסדר ככה לנהוג איתה? נואשתי מהאכול. אגב יש לי אוכל יבש בבית 2 סוגים גם באוכל היבש היא לא רוצה לגעת בכלל. בבקשה עזרה, תודה תודה רבה ליאן

נתחיל בזה שתזונה טבעית נאה מסוגנת לכלבים ולבני הבית היות שגם כלביםצוגם בני הבית יכולים להידבק בגורמי זיהומי של מזון. כל ארגוני הבריאות וארגונים וטרינרים נגד מתן מזון בשרי נא לחיות מחמד! יתרה מכך אין מרבית הדיאטות הללו אינם מאוזנים מספיק לספק את צורכי הכלב לטווח רחוק, בייחוד שמדובר בגורי כלבים. כלב שמסרב לאכות חייב בבדיקה רפואית