פורום וטרינריה

12550 הודעות
11484 תשובות מומחה

מנהלי פורום וטרינריה

05/01/2019 | 17:08 | מאת: מגי

שלום הכלב שלנו פינצר מעורב בן 14 אינו שולט בצרכים ובוכה כל שעתיים רוצה לרדת מה עושים?

הסיבות יכולות להיות שונות יש להגיע לבדיקה של רופא וטרינר.

05/01/2019 | 11:25 | מאת: ערן בן חורין

שלום, יש לי כלבת סן ברנרד בת שנה ובשבוע הבא תיאמתי עבורה ניתוח עיקור. הווטרינר אמר לי לשקול לעשות במסגרת ניתוח העיקור גם קשירת קיבה כי קיים סיכוי שכלבים מהגזע הזה יסבלו מהיפוך כיבה שזהו מצב שעלול לגרום למוות. אני צריך להחליט האם לעשות לכלבה ניתוח עיקור פשוט או ללכת על ניתוח עיקור כולל קשירת כיבה שהוא ניתוח מסובך ומורכב יותר שטומן בחובו לא מעט סיבוכים וזמן החלמה ארוך. אני לא יודע מהם הסיכויים שיהיה לכלבה, חלילה, היפוך כיבה וכמה מורכב ומסובך ניתוח לקשירת כיבה והאם בכלל שווה לקחת את הסיכון לכאן או לכאן. מה דעתכם בנושא?? תודה!!

בכלבים עם פוטנציאל להיפוך קיבה מאוד מומלץ לבצע קיבוע

04/01/2019 | 12:38 | מאת: לובה

שלום, מתגוררת אצלנו בגינה חתולה. הבוקר שמנו לב שהשפה התחתונה שלה נפוחה ושיש לה עליה מן נקודה שחורה. החתולה לא שותה ולא אוכלת (רק מתקרבת לאוכל ולמים, מריחה והולכת) אבל מבקשת לאכול. איך אפשר לעזור לה? תודה רבה, לובה

הטוב ביותר לקחת אותה כמה שיותר מהר לבדיקה של רופא וטרינר. זו יכולה להיות הכשה או עקיצה וייתכן ויעשה גרוע יותר. אם בלתי אפשרי לפחות נסו לתת לה מים במזרק. סביר להניח שתצטרך גם אנטיביוטיקה.

04/01/2019 | 11:20 | מאת: עדי

שלום. הכלב שלי חוסן נגד כלבת ובמהלך החיסון נשפכה חלק מהתרכובת על הכלב כך שהיה צריך לחסן שוב (הכלב התפרע). כשהגענו הבייתה קילחתי את הכלב עם כפפות ושמתי אקונומיקה באמבטיה. האם יש סכנה להידבקות של בני הבית כתוצאה מהחשיפה לתרכובת שנשפכה על הפרווה? תודה

לא, אין שום סכנה.

04/01/2019 | 21:12 | מאת: עדי

תודה על תשובתך! האם אין שום סכנה גם אם הכלב הסתובב קצת בבית והיה ברכב ואולי נגעו בו (כאשר חומר החיסון כאמור בחלקו על הפרווה) לפני שרחצתי אותו?

03/01/2019 | 00:20 | מאת: קדחת חלב אצל הכלבה

היי אז ככה יש לי כלבת שיצו בת שנתיים ו8 היא המליטה לפני 17 יום וכשהגורים היו בני 12 יום היא חלתה בקדחת חלב לקחנו אותה מהר לוטרינרית שטיפלה בה והצילה אותה ומאז רוב הוטרינרים שאלנו המון אומרים שלא כדאי שהכלבה תניק את הגורים בכלל אגב היא שוקלת 5 קילו ויצאו לה 6 גורים הקשבתי לטורנירים אבל מכיוון שזה היה נורא נורא קשה נתנו לה להמשיך להניק בהדרגה כמובן עם תוספי סידן וקניתי לה אוכל של גורים איכותי אך היא לא אוכלת אותו קניתי גם לגורים תחליף חלב ובקבוק ניסיתי שעות על גבי שעות וימים להאכיל אותם כך הם לא רוצים גם מזרק הם לא רוצים ובכל פעם שהכלבה מניקה אותם אחרי זה היא נראת גמורה היא נחה כמה שעות ונראת פתאום בסדר עכשיו השאלה שלי מתי אוכל לגמול אותם ממנה ולהתחיל לתת להם אוכל רגיל ואיך לעשות זאת? תודה רבה מראש

נסה להוסיף לגורים את התחליב חלב כשתיה ואולי ישתו מעצמם. בעוד מספר ימים תוכל לנסות להוסיף גם מזון גורים רטוב. בהצלחה.

הכוונה היתה כמובן לתחליף חלב לגורי כלבים.

02/01/2019 | 17:40 | מאת: אנה

שלום, לחתולה סקוטית היה שבר בירך (קצת מעל הברך), עברה ניתוח לתיקון, ובוצע קיבוע פנימי עם פלטה, ברגים ופין. לאחר ניתוח עברו 3 חודשים. השאלה: האם ישנו צורך בניתוח נוסף להוצאת הקיבוע ?

לא מכיר את פרטי המקרה. ממליץ לברר את הסוגיה עם מי שביצע הניתוח.

31/12/2018 | 22:53 | מאת: נטלי

שלום קניתי ארנב לפני שבוע וקצת וכשקניתי אותו הרגךליים היו לבנות ועכשיו הם צהובות מהפיפי שלו מה אני עושה לא מצליחה לנקות את הצהוב? השאלה עם יש סיכוי שזה ירד

זה ירד בסופו של דבר. יכולה לנסות להוריד עם מי חמצן מהולים מאד.

30/12/2018 | 17:10 | מאת: ענב

החתול שלי עבר סירוס לא מזמן (לפני שבועיים בערך) ועכשיו הוא לא אוכל, לא שותה, הוא חלש מאוד וכל היום שוכב ולא עושה כלום לקחנו אותו לאותה וטרינרית שסירסה אותו והיא אומרת שיש לו זיהום בריאות ושצריך לנקז את זה וכל זה יעלה 3,000₪. האם הסירוס יכול להיות קשור לזיהום בריאו ת? והאם המחיר הזה הגיוני?

מתנצל אך קשה לי להתייחס באופן מקצועי ואחראי לשאלות שנשאלו מבלי לבדוק את החתול. איני לגמרי מבין על איזה ניקוז מדובר. מציע שאם יש לכם תהיות שיכולות להיות לגטימיות לפנות ולקבל חוות דעת מקצועית נוספת.

הלברדורית שלי בת 10 סובלת מזה שנה מאלרגיה וגירוד חריף באוזניים ובעל הגוף. לא ברור ממה נובעת אלרגיה. העור שלה הפך לשחור, באוזניים אדומות, קשקשת בכל הגוף. כבר שנים לא אוכלת עוף ובשר אלא רק מזון טרי הכולל דגים, ירקות ואורז מלא. הוטרינרית שלי המליצה על אפהקוול ואנטיביוטיקה. כלום לא עוזר. אודה לעזרה

כמובן שמבלי לבדוק את הכלבה ולהבין את כל הפרטים הקטנים לא אוכל לייעץ בצורה טובה ואחראית. אני כן הייתי מנסה לתת מזון מסחרי היפואלרגני של חברה מסחרית ידועה המתמחה במזונות רפואיים. בנוסף מציע לקבוע תור לרופא עור מומחה ויש כאלו בתחום הווטרינריה.

30/12/2018 | 00:39 | מאת: עדי

היי לפני כשבוע אימצנו גורה מתוקה וחמודה מעמותה לאחר שלפני שנתיים נפטרה כלבתינו האהובה בגיל 14. עכשיו הבעיה היא כזו, היא גורה מדהימה וחכמה, אבל לא מפסיקה לנשוך, וחזק. גם אם שניה הולכים מהחדר לשירותים- נושכת חזק ולא משחררת.. ידיים רגליים הכל! מנסה לנתב את הנשיכות למשחקים וצעצועים , אך ללא הצלחה - לאחר שניה היא מתעלמת מהצעצוע וממשיכה לנשוך. מנסה להיות אסרטיבית ולהראות לה שכואב לי. גם לא עוזר. מפחדת לעשות טעויות ושבהמשך זה יהפוך להיות בעיה התנהגותית. ברור לי שהיא גורונת חדשה ושלי על זה דבר שדורש זמן.. אבל מה עושים??? ממש אי אפשר לנוע בבית מרוב הנשיכות, נתלית על הרגל ולא משחררת. תודה רבה !!!

חושב שנכון יהיה לערב מאלף לצורך הקניית כללי התנהגות ומניעת החמרת המצב. בהצלחה.

29/12/2018 | 01:35 | מאת: נטעלי

שלום, יש לנו כלב מעורב וחירש, שאימצנו מהרחוב. הוא כבן 5 וחצי, ואצלנו כבר מעל שנתיים. בכללי, הוא תמיד היה כלב טוב, לא הורס כלום, לא עושה בלאגן, ושולט על הצרכים גם כשאנחנו נעדרים למספר רב של שעות מהבית. כיום אני בהריון חודש שמיני, ולאחרונה הכלב התחיל לעשות פיפי בבית בכל פעם שאנחנו לא נמצאים, בנוסף לקרוע דפים ועיתונים ולעשות בלאגן. האם יכול להיות לזה קשר להריון? ואם כן, איך נוכל להתמודד עם זה? תודה!

ראשית ייתכן וההתנהגות קשורה להריון. על מנת לתת עצות מקצועיות אחראיות יש לבדוק את הכלב ולכן ממליץ לקבל חוות דעת של רופא וטרינר.

27/12/2018 | 20:12 | מאת: מוקי שלנו

הכלב שלנו החל לגרור רגליו וסבל מכאבים ורעד. לקחנו אותו לוטרינר שם קיבל זריקה וכדורים. הוא מיד השתפר, שב לאכול ולקשקש בזנב. הוא במנוחה מאז.. ונראה שלא כואב לו. הוא עושה על עצמו את הצרכים.. במעט שמנסה ללכת אני לא רואה שיפור במצבו. השאלה היא עד מתי קיים סיכוי לשיפור במצבו. הבנתי שניתן לנתח בעלויות שאינן ברשותי.. ומלבד זאת, ממש קשה לי לחשוב על ניתוח בעמוד השדרה של הכלב. אפילו סירוס לא עשיתי לו.. פשוט כאב לי לעשות לו דבר כזה... ומלבד זאת, האם יש מקום שיכול בעלויות נמוכות לבצע ניתוח כזה? ואיך יודעים אם הנזק שנגרם לעמוד השדרה של הכלב קבוע? תודה ענקית😭😭😭😭

מאד קשה לי להתייחס לשאלות שנשאלתי מבלי לבדוק את הכלב ולקבל את כל הבדיקות שנעשו במקביל. בכל מקרה לפי תיאור המצב ואם האופציה הניתוחית לא קיימת הסיכוי היחידי שמירת הכלב בכלוב טיסה גדול על מנת למנוע ממנו תזוזה ולבחון הדברים על פני זמן.

26/12/2018 | 08:44 | מאת: יסמין

היי, גורה בת 4 חודשים התחילה בשבועיים האחרונים להקיא כל בוקר נוזל צהוב זרחני (נראה לי מיצי קיבה), לפני האוכל בבוקר. התייעצנו עם וטרינר שאמר לנו שאם היא עדיין עם תיאבון ופעילה אז אין צורך לבוא, רק אם זה יימשך עוד כמה ימים אז להגיע. יש השערה מה זה יכול להיות? זה התחיל אחרי החיסון כלבת ותולעת הפארק ובדיוק עכשיו מתחלפות לה השיניים. היא מתעוררת משינה ועושה רעשים עם הפה והלשון כאילו יבש לה ואז מתחילה להקיא פעמיים-שלוש. יש לה מים לידה, היא אוכלת 3 פעמים ביום אוכל גורים ובנוסף נותנים לה מדי פעם חתיכות קטנות מאוד של גזר/מלפפון.

במידה והתופעה של ההקאות בבוקר נמשכות כבר שבועיים זה לא תקין. יש אפשרויות שונות כדוגמא ושט מוגדל, בעיה בסוגר שבין הושט לקיבה ועוד. המלצתי כן להגיע לבדיקה של רופא וטרינר ולא להמתין.

שלום אני לא יודע מה אני אמור לעשות במקרה הבא חתולת רחוב שנמסרה לעיקור בעירייה והיה לה רגל קדמית שבורה ,עברה כריתה חלקית כלומר לא מהכתף נשארו בערך 8סמ מהרגל. הרופא אמר שמאחר והיא הוחזרה לרחוב והוא חשד שהרגל משותקת אז הוא בצע כריתה חלקית ולא מלאה כי חשש שאם חוסר התחושה היה מהכתף אז היא היתה יכולה לפצוע את האיזור ואז היתה בסכנת מוות. מה שקורה כעת זה שהיא פוצעת את הגדם באופן כרוני כניראה בגלל חוסר תחושה וטרינר אחר שראה אותה אמר שצריך לעשות כריתה מלאה-מהכתף כי הגדם נפצע ועלול להזדהם ומפריע לה אבל השאלה שלי היא: אם מה שהוטרינר מהעירייה שלא עשה את זה בגלל שחשש משיתוק נכון אז אולי עדיף המצב הזה כלומר שהגדם ייפצע מאשר האיזור של הכתף שיסכן את חייה. בקיצור מה עושים???? להמשיך לתת לה לפצוע את הגדם או לעשות כריתה מלאה בידיעה שאם יש שם שיתוק היא עלולה לפצוע את המקום ולהיות בסכנת מוות???? היא חיה ברחוב.אם תעבור כריתה מלאה תהיה שבועיים תחת השגחה עד שיבריא המקום אבל ככל הניראה תוחזר לרחוב כי לא מצליח למצוא לה בית לא יודע מה לעשות-אם לכרות מלא או לתת למצב הנוכחי להישאר.אני מחטא בפולידין את הפציעה אבל היא מדממת אי אפשר לצרף קובץ אז העלתי תמונה כאן https://i.imgur.com/1CaPstN.jpg

אני חד משמעית ממליץ במקרה זה על קטיעה מלאה כולל כתף

תודה רבה

24/12/2018 | 13:55 | מאת: זאב

יש לי כלב מסוג זאב מעורב גדול הכלב משוחרר בגינה של כ80 מטר אך הקרקע של הגינה היא אדמה ובחורף יש בוץ כמובן שלא מדובר בבוץ טובעני. האדמה מהודקת אך עדין רטובה לשאלתי האם הבוץ עלול להזיק לכלב מבחינה בריאותית ? כי האופציה השניה היא לקשור אותו ליד המלונה שלא יטייל בבוץ וישאר במלונה.

האופציה של בוץ רטוב אינה אידיאלית לכלב ולבריאותו. אולי יש למצוא פתרון של חלק מהזמן מלונה וקשירה וחלק מהזמן לטייל עם הכלב.

24/12/2018 | 09:03 | מאת: לואי

שלום יש לנו חתולה סיימית בת 9 שנים . החתולה שלנו סובלת מדלקות חוזרות מוגלתיות ורק על ידי מתן זריקת כורטיזון הפצעים נעלמים לחודשיים ושוב הפצעים חוזריםץ חלפנו את המזון להיפואלרגי גם לא עזרץ אנא עזור לנו לעזור לחתולה שלנוץ תודה רבה

אין סיכוי שאוכל לעזור לחתולה מבלי לבדוק אותה. נראה לי לגיטימי שתיגשו לקבל חוות דעת נוספת אצל רופא וטרינר לראות האם ואיך ניתן לעזור.

22/12/2018 | 21:18 | מאת: זואי

לכלבתי יש כאבי ברך כנראה על רקע סחוס שחוק. הוצע לי לתת לה גאבאפנטן 100מג פעמיים ביום. לזואי יש בעיות בלב מטופלות בטיפול קרדיאולוגית תרופתי. הגאבפנטן הוצע לזואי לכל חייה כתרופה קבועה. זואי בת 15.5 שנים האם יזיק לה והאם גאבפנטן תרופה יעילה לכאבי הברך? תודה האמא של זואי שמודאגת........

למיטב ידיעתי, לא אמורות להיות תופעות לוואי הקשורות ללב כתוצאה מהשימוש בגבאפנטן. לגבי יעילותה במקרה של כלבתך תוכלי לבחון זאת במבחן התוצאה.

22/12/2018 | 14:21 | מאת: שחר זיו

אימצנו חתולה וראינן שהאוזן שלה חתוכה. רצינו לשאול אם זה סימן לכך שהיא מעוקרת ואין צורך לקחת אותה לוטרינר? תודה!

אוזן חתוכה זה אכן סימן מוסכם לחתולה מעוקרת. ללא קשר מציע להביא אותה לרופא וטרינר לבדיקה רפואית כללית ובמידת הצורך מתן חיסונים, תילועים וכיוצא באלו. בהצלחה.

22/12/2018 | 08:54 | מאת: תמי

אני רוצה להניח רעל עכברים במקום מוסתר מהכלבה יש לי חולדה בהית האם יש סכנה כלשהיא שאחרי שהחולדה תמות הכלבה תפגע מהרעל עקב מגע עם החולדה ?

כן!!! עלול להיות מסוכן לכלבה. מציע להשתמש במלכודת עכברים, חולדות מסוג אחר,מועדף (אישית) מסוג כזה שניתן לשחרר לאחר התפיסה במקום מרוחק.

21/12/2018 | 17:36 | מאת: טלי

מה המינון היומי הנכון לכור ששוקל 180 ג׳ר של טור ולין בסירופ?

נראה לי ששם התרופה לא מאוית נכון. מציע להיוועץ ברופא הווטרינר שהמליץ על מתן התרופה.

21/12/2018 | 16:26 | מאת: הדר

דרכתי על החתול שלי בטעות והוא צרח. מאז הוא מרים אותה והיא ניראת לי טיפה נפוחה, הןא לא נותן לי לגעת שם והוא מיליל שאני נוגעת שם אבל הוא הולך עלי ומלקק אותה וכל עוד אני לא נוגעת באזור הוא לא בוכה. אבל כשהוא עומד סתם היא באוויר, יכל להיות שזה שבר? או משהו אחר מסוכן? או שיעבור לו לבד

קשה לענות לשאלה זו מבלי לבדוק את החתול. המלצתי לגשת לבדיקה אצל רופא וטרינר, אולי יזדקקו למשל לצילומי רנטגן של הרגל.

19/12/2018 | 11:55 | מאת: טלי

סובלת מפגיעה עצבית חמורה בעמוד השדרה עם שבר מלא בחוליה L7 יש לה חוסר שליטה בסוגרים חולשה ברגליים האחוריות חוסר תפקוד והרגשה בזנב האם כדאי לעשות ניתיח לייצוב החוליה או לחכות שתתרפא מעצמה ? מאוד כואב לה והיא לא אוכלת

לענות על שאלה כזו לא ניתן מבלי לבדוק את הכלבה, להכיר את כל הממצאים באופן ישיר, צילומים, CT וכיוצא באלו. ממליץ שהכלבה תבדק ע"י רופא וטרינר מומחה לנוירולוגיה.

19/12/2018 | 09:30 | מאת: שירן

1.כמה זמן תקופת דגירה באדם? אני יודעת שהיו מקרים בודדים ונדירים שקרו לאחר כמה שנים. 2.האם כל שריטה מעבירה את הנגיף? ואם נשרטתי ואני לא יודעת ממה אבל לא מכלב לא מחתול לא מתן זה בוודאות.. עליי לפחד? ללכת לקבל חיסון? ואחרי כמה זמן ניתן להיות רגועה? 3.והאם צריך רוק של בעל חיים נגוע על מנת להדבק? אם זה שריטה ללא דמם ולא ידועה מאיפה צריך לדאוג?אלה שריטות שהיו קרובות לצאוור לפני שבוע לא באתי במגע עם בעל חיים לא יודעת מהיכן הן אבל אחרי 3 ימים הם כמעט נעלמו

על פניו נראה לי שחששך לא מוצדק. מציע שתקבעי פגישה עם רופא המשפחה שלך לבדיקה ולמענה על שאלותייך שהם בתחום הרפואה.

19/12/2018 | 11:06 | מאת: שירן

אני שואלת שאלות על זמן דגירה מה הזמן דגירה? ואם מכל שריטה מעבירה כלבת? או שצריך שיהיה רוק של בעל חיים נגוע ויידור בתוך פצע עם דם על מנת להדבק.. ואם לא חטפתי שריטה מאף חתול כלב או תן או משהו כזה אני צריכה לדאוג?

לא מדובר בדגירה אלא בזמן מעבר הוירוס למערכת העצבים ולמוח. זה תלוי במקום הנשיכה. שריטה לכשעצמה ללא רוק אינה מסוכנת בהיבט של העברת וירוס הכלבת. בוודאי שבע"ח שאינו חולה במחלה אינו מעביר את וירוס הכלבת. סביר להניח שאין לך ממה לדאוג אבל תשובה סופית לגבי הסוגייה תקבלי אך ורק מרופא של בני אדם, רופא המשפחה או אחר.

19/12/2018 | 11:37 | מאת: שירן

אוקיי.. ומה הזמן שהנגיף מגיע לראש? הבנתי שמחודש עד 3 חודשים יותר זה כבר מקרים קיצוניים ובודדים ושוב לא יודעת מהיכן השריטות שקיבלתי קרוב לצאוור אבל זה בוודאות לא מבעל חיים חתול תן כלב וכאלה..כי מין הסתם הייתי רואה מרגישה

לא חושב שמישהו יכול להתחייב בלוח זמנים מדוייק שכן יש הרבה גורמים שמשפיעים על כך. הזמן שציינת הגיוני. רק בריאות!

19/12/2018 | 11:51 | מאת: שירן

אוקיי אז נגיד שתי שריטות שקרובות לצאוור שאלה האם כל שריטה מסוכנת אם לא באתי במגע עם חתול כלב תן אני אמורה לחשוש?

כמו שכבר כתבתי לא נראה לי אך אנא הבדקי אצל רופא המשפחה שלך.

19/12/2018 | 14:01 | מאת: שירן

העיניין שהשריטות נעלמו לי כמעט ואין זכר. אתה בתור אחד שמבין בכלבת אם לא חטפתי שריטה. מתן כלב חתול לא באתי במגע יש לי ממה לדאוג? ואם חלילה אדם נגוע בכלבת בטח זה מתפרץ תוך חודשיים גג לא? וצריך רוק של בעל חיים נגוע בשביל להדבק לא רק שריטה מה הסבירות שמשריטה ללא רוק וללא דמם נדבקים?הרוב המכריע זה נשיכה נכון? ומה המאגר בישראל איזה חיות מדברות בכלבת פה בארץ ישראל?

יש לי גור חתולים בן 5 וחצי חודשים חתולים שחולה מאז שהוא אצלינו.. כבר כמעט 3 חודשים. בקיצור : שילשולים+הקאות+ קוקסידיה שטופלה+דלקת עיניים+ דלקת אוזניים+ דלקת בשתן וחוסר תיאבון בהרחבה בהתחלה היו שילשולים נתנו טיפולים ואז עשינו בדיקות צואה גילינו קוקסידיה המשכנו לטפל, התחיל להקיא ועשינו בדיקות דם ואולטרסאונד שלא נתנו הרבה אבל הוחלט לעבור למזון Z/D יחד עם נוזלים לווריד ואנטיביוטיקה נוספת והפסיק לשלשל לשבועים ואז חזר במקביל הייתה דלקת עיניים שלא יכולנו לטפל כי כל טיפול שניסינו גרם לאדמומיות ונפיחות והיא עברה לבד ודלקת אוזניים שטופלה עם ג'ל לתוך העוזן ועכשיו משילשום הוא מסרב לאכול (אוכל אחרי זריקה של משפר תיאבון ולא אוכל מעבר) ושותה המון ובבדיקת שתן התגלתה דלקת בשתן מה אנחנו מפספסים? *אני משום מה לא מצליחה לעלות את הPDF של הבדיקות

מבין את התסכול שלכם אך ללא בדיקה של החתול לא אוכל להתייחס לרצונכם. מציע שתגיעו לבדיקה אצל רופא וטרינר פנימאי מומחה. ישנן מספר אפשרויות בארץ.

האם אתה מכיר מישהו באיזור הצפון- מגדל העמק, עפולה, נצרת, טבעון, רמת ישי, חיפה?

17/12/2018 | 09:33 | מאת: מור

שלום, יש לי כלבה מעורבת קטנה בת כשנה לפני כחודש וחצי המליטה ומאז כל הזמן עושה קקי בבית שעתיים אחרי שיצאה ועשתה קקי בחוץ עושה גם בבית. הכלבה גם לפני שהמליטה לא שלטה בצרכים אבל בעיקר השתינה בבית עכשיו כל הזמן עושה לי קקי ופיפי בבית. האם זה קשור להמלטה או שזה בעיה בכלבה שעדיין לא למדה להתאפק? מה עלי לעשות? אוכלת בונזו אם זה קשור אני מוציאה אותה פעמיים שלוש ביום ובנוסף עושה לי עוד כ5 פעמים בבית והרבה קקי

קשה להתייחס לסוגייה זו מבלי לבדוק את הכלבה ולהכיר את כל הפרטים. למשל לסוג המזון שהיא אוכלת יש משמעות. מזון מאיכות טובה יש לו פחות שארתיות. מתן צואה של 8 פעמים ביום זה הרבה יותר מידי... מציע להיוועץ עם רופא וטרינר.

16/12/2018 | 23:19 | מאת: דימום

לכלב שלי התחיל דימום מפי הטבעת, הוא בוכה ומנסה ללקק. כיצד לפעול לעצור את הדימום בנתיים? ומה זה יכול להיות?

הסיבות לדימום מפי הטבעת יכולות להיות מגוונות כמו למשל נזק בשק האנלי טראומה ברירית ועוד. יל מנת לאבחן ולטפל בצורה טובה מציע שתפנה לרופא וטרינר עם הכלב לבדיקה.

15/12/2018 | 17:14 | מאת: בטן נפוחה לחתול בערך בן חודשיים

בטן נפוחה ממש מה לעשות ואם יש ווטרינר טוב בקריית גת אם כל הציוד הנדרש לבדוק מה הבעיה

ממתי הבעיה? חוץ מזה החתול פעיל, אוכל, שותה ונותן צרכים? לא יודע לגבי וטרינר בקרית גת.

15/12/2018 | 12:34 | מאת: אורה גיל

שלום אני אורה, אני מגדלת תרנגולת בבית, התרנגולת שלי הייתה בהיריון ואתמול היא נפלה ממדרגה לרצפה על הבטן. אני מאוד מודאגת בנוגע לביצה. האם העובר עדיין חי? מה קרה לביצה שבתוכה? האם הביצה נשברת כשהתרנגולת נופלת? אשמח שמי שמבין יענה ויעזור לי. תודה מראש

לא יכול לענות על שאלותייך בבטחון מוחלט אך מקווה שהכל יהיה בסדר.

14/12/2018 | 14:23 | מאת: ניק2005

שלום, שמתי לב לאחרונה שלכלבה שלי יש כמו פצע/אלרגיה אדום באמצע הצוואר. אין שערות מסביב לזה, (אף אחד לא גילח שם) מה זה? היא בת שלוש.

לצערי לא אוכל לתת אבחנה מבלי לבדוק הכלבה. מציע להגיע לבדיקה אצל רופא וטרינר.

שלום. הוטרינר שלי איבחן אצל הכלב שתי גידולין סרטנים מסוג מאסט. מדובר בכלב בן 12 ולכלב יש דלקת פרקים. קיימות 2 אופציות - כימותרפיה או טיפול בסימפטומים. השאלות שלי - 1.אם לא נבצע לכלב כימותרפיה כמה זמן בדרך כלל כלבים מחזיקים במצב הזה? 2. בכמה זמן הכימותרפיה עלולה להאריך את חייו של הכלב? 3. האם בהתחשב בגיל ובכך שיש לכלב דלקת פרקים האם בכלל כדאי לעשות את הכימותרפיה? 4. מה סדר גודל של המחיר של הטיפולי כימותרפיה? אשמח אם אקבל תשובה לכל השאלות. תודה רבה :)

אצטרך לאכזב אותך ולא אוכל להשיב לשאלות ששאלת בצורה מקצועית ואחראית. יש מונח שנקרא Staging שמבטא את דרגת החומרה של הסרטן ויש לו חשיבות לגבי דרך הטיפול המומלצת וכל מה שנגזר מזה. אם תרצה תוכל לבחון הדברים עם רופאה וטרינרית מומחית לאונקולוגיה .

12/12/2018 | 21:26 | מאת: רחל

הכלבה עוקרה לפני כחודש/יים היום התחילה לאונן על המיטה שלה. היא מקבלת סטרוידים בגלל דלקת אוזנים. האם האוננות טבעית או חריגה

התופעה שתארת מוזרה. אם תמשך, מציע להגיע לבדיקה אצל הרופא הווטרינר המטפל.

11/12/2018 | 20:44 | מאת: מוקה

הכלבה שלי מקיאה ביומיים האחרונים כארבע פעמים ועושה כיבה רכה עם גוון אדום יש לציין שאכלה כל מיני קישקושים שהיו על השולחן כמו שמנת שוקולד זיתים וכו....

מציע לתת לה בינתיים רק מים ללא אוכל ולגשת לייעוץ וטיפול אצל רופא וטרינר.

מצטער על התגובה המאוחרת. אם עדיין רלבנטי אענה בטווח זמנים קצר.

הבטן רעדה במשך 5 שניות ובלטה החוצה מה עושים במצב כזה

במידה וזה היה ארוע בודד לא הייתי מתרגש מזה. אם חוזר יש לפנות לקבלת ייעוץ של רופא וטרינר.

11/12/2018 | 17:11 | מאת: ורד

בכל פעם שהחתול שלי מפנק, קשה לו אח''כ לסגור את הפה וכן מידי פעם מתנהג כאילו מפריע לו משהו בפה בצד השמאלי שלו. האם זה יכול להיות בעיית מפרקים של הפה? לא נראה כבעיה של עצב המשולש מכוון שהוא אוכל בלי סימני כאב. האם זה יכול להיות בעיה נוירולוגית אחרת? האם בעיה של שן יכולה להראות סימפטום כזה? בסך הכל החתול מתנהג כהרגלו ותאבונו לו פחת.

קשה לי לתת תשובה מקצועית מהימנה מבלי לבדוק את החתול. ממליץ לפנות לבדיקה אצל רופא וטרינר. בהצלחה.

11/12/2018 | 16:06 | מאת: נטלי

יש לי חתול אנגורה בן 11 חודשים יש לו דלקת חניכיים חוזרת. הוא קיבל זריקת דפו כמה פעמים אך היא משפיעה ללא יותר משבועיים. רציתי לשאול אם יש טיפול אלטרנטיבי שאפשר לעשות בשביל לטפל בזה?

הייתי חושש ממתן חוזר של זריקות דפומדרול. מציע לפנות לייעוץ של רופא וטרינר מומחה בתחום כמו למשל ד"ר יואב ברעם.

שלום, הכלבה שלי בת 13. מסוג פינצ׳ר מעורבת עם טרייר. בשבוע האחרון לא אכלה, הקיאה כל מה שהכניסה לפה, בקושי זזה, רועדת, ואפטית מאוד. לקחנו אותה לווטרינר בפעם הראשונה והוא הביא לה אנטיביוטיקה למערכת העיכול כנראה חשב שזה קשור לגסטרו ובנוסף המליץ על אינשור. אתמול לקחנו אותה שוב לווטרינר והוא עשה לה בדיקות דם וחיסון נגד תולעת הפארק למקרה וזו הבעיה. הווטרינר התקשר בערב ואמר שהתוצאות שבבדיקות הדם נראה שיש לה אי ספיקת כליות ויש להביא אותה לאשפוז לקבלת נוזלים והמשך טיפול. בבית החולים אשפזו אותה, לקחו בדיקות דם נוספות ומורחבות יותר וקבעו אולטרסאונד מומחה למחר (יום ראשון) התקשרתי אתמול בלילה לברר אם יש שיפור ואמרו שהתוצאות של בדיקות הדם לא מזהירות , היא אובחנה גם עם דלקת בלבלב בנוסף לאי ספיקת כליות. מה לדעתך צריך לעשות ? לנסות כל טיפול או להרדים אותה כדי שלא תסבול ?

השאלה קשה והתשובה עוד יותר. המוטו שלי בחיים שאיכות חיים קודמת לאריכות חיים. ממליץ לחכות לבדיקת האולטראסאונד, לראות איך הכלבה מגיבה לטיפול ב-48 השעות הקרובות ואז לבצע החלטה מושכלת יותר. הרבה בריאות!

08/12/2018 | 19:33 | מאת: מיכל

לפני יומיים וחצי עיקרתי את הפודלית שלי שמשקלה 2.5 קילו. באותו הערב כבר אכלה ושתתה. בהתחלה לא זזה וככל שעבר הזמן ניכר שיפור בקצב שבו היא זזה. עדיין לא מסוגלת לקפוץ ולעמוד ולא שמחה כמו לפני כן. 1. אני פונה אליך מכיוון ששמתי לב שלפעמים היא רועדת. מה הסיבה לכך והאם ייתכן שיש צורך לתת לה תרופה? 2.נראה כאילו היא איבדה את האמון בבני אדם. כשבאים ללטף אותה או להרים אותה היא עם זנב בין הרגליים ורועדת. האם ייתכן שמפחדת מאיתנו? תודה רבה

בפירוש ייתכן שפרוצדורת העיקור היוותה טראומה עבור הכלבה. אם הבעיה נמשכת ממליץ לפנות לבדיקה אצל רופא וטרינר.

08/12/2018 | 15:00 | מאת: גלית

היי יש לי רועה יוגוסלבי בן 4 וחצי, כבר תקופה שיש לו פצעים אדומים על האשכים. בדקנו כמה פעמים אצל הוטרינר ונאמר לנו שלא ידועה הסיבה, לקח אנטיביוטיקה כשזה היה דלקתי אבל זה לא מעלים את הפצעים. הןא כל הזמן מלקק את המקום אנחנו מנסים שלא יגע שם, השאלה מה ניתן לעשות וממה זה יכול להיות ? כרגע יש לו פצע מאוד גדול ואדום שם. תודה רבה

דורש בדיקה, לא ניתן לחוות דיעה ללא הסתכלות על הבעיה. ממליץ לפנות לחוות דעת נוספת של רופא וטרינר אולי מומחה לבעיות עור.

06/12/2018 | 20:44 | מאת: יעל

שלום, האם אחרי מיפוי רדיואקטיבי ( PET/CT בשילוב חומר רדיואקטיבי אחר בשם Gallium68-PSMA )מותר להימצא ליד חיות המחמד שלנו (חתולים ) שהרי באופן עקרוני ההמלצה היום היא להימנע ממגע קרוב לילדים או נשים הרות ביום-יומיים לאחר הבדיקה

השבתי שאיני מצוי בתחום אך ההיגיון שלי אומר שההמלצה התופסת לבנ"א יפה גם לבע"ח.

שלום. החתול שלי נורא סובל בנסיעות. נסיעה קצרה הוא מתחיל להקיא. עושה פיפי וקקי. ופשוט מתחרפן. ניסיתי פעם לתת לו כדור טשטוש שניתן לי ע"י וטרינא אבל הוא לא עשה כלום. יש לי נסיעה עם החתול של שעה וחצי כל כיוון, ומחפשת דרכים בטוחות להרדים אותו למשך הנסיעה. אשמח לעצות. תודה מראש.

צר לי אך לא יכול לתת תשובה מקצועית מהימנה. התשובה צריכה להיות מבוססת על מידע לגבי גיל החתול, אפשרות לבעיות ממנו סובל החתול וכל אלה מתנקזים לבדיקת החתול ע"י רופא וטרינר ובהתאם לממצאים ההמלצות.

03/12/2018 | 23:15 | מאת: נאוה

שלום רב, רופא בדק את הכלבה שלי בת שנה וחודשיים באוזן עם אוטוסקופ. שאלתי אותו מראש אם זה יכול חלילה להגיע לעור התוף ולקרוע אותו אמר הכל אפשר אבל לא אעשה את זה. לאחר הבדיקה הכלבה כל הזמן מגרדת באוזן ומתנערת עם הראש וגם הגוף. האם האוטוסקופ יכול לקרוע את עור התוף אם רופא לא נזהר? והאם חלילה שנפגע עור התוף מהרופא הכלבה היתה צורחת ובוכה בבדיקה ולאחר הבדיקה ומתנהגת שונה ממה שהיא רגילה או אין קשר והיתה מתנהגת רגיל.. אודה לך על תשובתך הכנה והאמיתית. תודה.

בבדיקה עם אוטוסקופ בלבד מבלי להשתמש במכשירים המוכנסים דרכו לא ניתן לפגוע בעור התוף של הכלב.

שלום, האם אחרי מיפוי רדיואקטיבי ( PET/CT בשילוב חומר רדיואקטיבי אחר בשם Gallium68-PSMA )מותר להימצא ליד חיות המחמד שלנו (חתולים ) שהרי באופן עקרוני ההמלצה היום היא להימנע ממגע קרוב לילדים או נשים הרות ביום-יומיים לאחר הבדיקה.

לא מתמצא בתחום. ההגיון שמה שנכון לגבי בני אדם יהיה נכון גם לגבי בע"ח.

03/12/2018 | 01:22 | מאת: אנסטסיה

יש לי חתול בן 14 שהראה סממנים למחלות נוירולוגיות לאחרונה. הוא התחיל לקבל התקפים בהם הוא מיילל חזק מהרגיל כמו מכאבים, מאבד תוך שניות את שיווי משקל. זה נמשך למשך פחות משעה לרוב ואז הוא חוזר לעצמו. כרגע ההתקפים לא באים בתקיפות כבר שבועיים שלא קרה כלום. הצלחנו לתעד את חלקם בוידאו. הוטרינר, פעילת חתולים שאנחנו במשפחה מכירים אישית ומטפלת בהרבה מקרים, כמו גם אחרים אמרו שזה נוירולוגי וכנראה נפיחות במוח. הוטרינר הפנה אותי לבית דגן. השאר המליצו לי לא ללכת. אני בדילמה קשה, הטיפול העיקרי זה עם ניתוח וזה לא בא בחשבון, החתול מבוגר מדי. אבל האם יש פה בעלי חתולים שהיו להם או יש להם מקרה דומה לשלי? האם יש טיפול תרופתי לזה? מה רמת החיים של חתול כזה? האם כדאי לי ללכת לרופא המומחה? אם אין מה לעשות ואין טיפול תרופתי מונע קיים, זה הוצאה מיותרת? אמא שלי עומדת לעבור ניתוח בקרוב וכסף זה לא משהו שאני יכולה לבזבז בלי מחשבה שנייה כרגע..תודה לעונים

ההמלצה שלי לקבל ייעוץ נוירולוגי ע"י וטרינר מומחה בתחום ואז להחליט על ההמשך. חלק מהווטרינרים המומחים לנןירולוגיה מגיעים גם לקלינקה של הווטרינר/ית המטפלת שלך.

02/12/2018 | 22:19 | מאת: מלי

יש לי חתול בן 6 חודשים. האם זה גיל מתאים לסירוס מבחינת ההתפתחות של מערכת השתן? שמעתי טענה שעדיף לחכות עוד כמה חודשים, כדי שמערכת השתן תשלים את התפתחותה, כדי לצמצם סכנה של סתימות וחסימות.

המלצתי סירוס בגיל של כ-9 חודשים, מהרגע שהחתול מתחיל לסמן....

03/12/2018 | 15:21 | מאת: מלי

אבל אז אין סכנה שהוא כבר יתרגל לסמן? (יש חתולים נוספים בבית)

02/12/2018 | 07:47 | מאת: נתי

שלום יש לי רועה בלגית בת 4 חודש אחרי חיסון ראשון אמורה לקבל את השני היום לפני כשבוע וחצי הכלבה התחילה לגרור רגל אחורית ולאחר יום יומיים כבר לא הצליחה לעמוד לבד הייתי אצל וטרינר בדק אותה חשב בהתחלה אולי פארוו ולבסוף נשלל בגלל שלא הקיאה ולא שילשלה בכלל...קיבלה נוזלים במרפאה לאחר כמה ימים וטיפול תומך בבית התחילה להגיש טוב קמה קפצה שיחקה וכמעט חזרה לעצמה לגמרי לאחר יומיים חזרו הסימפטומים רגל נגררת בהתחלה ולאחר יום שוב לא עומדת זה המצב היום יש לציין שהיא עושה צרכים בצורה רגילה לא שילשול וגם פיפי רגיל רק שהיא שוכבת כי אין לה כוח לעמוד... אשמח לדעת מול מה אני מתמודד ממש מוזר שגם חזרה לעצמה ופתאום התהפך שוב אשמח לקבל איזשהו כיוון

צר לי אך לא יכול לתת חוות דעת מקצועית אחראית מבלי לבדוק את הכלבה. מציע להגיע לבדיקה וטרינרית אצל רופא וטרינר.

01/12/2018 | 18:06 | מאת: ניני

הכלב - לברדור מעורב בן שנתיים - גדול- "גנב" ואבל מספר חתיכות של בצק עלים. האם הוא בסכנה? האם צריך לתת לו משהו מיוחד לאכול או לשתות? ידוע לי שבצק שמרים מסוכן מאד, אך מה לגבי בתק עלים?

לא חושב שיש צורך לעשות משהו כעת. לא הייתי נותן אוכל עד הבוקר, כן מים. מעקב. אם יש משהו חריג יש לפנות לרופא וטרינר.

01/12/2018 | 15:34 | מאת: נמרוד

כלבה בת 11 יש לה תקופה ארוכה סוג של גרד/פריחה בתני הרגליים הקדמיות באיזור המפרקים, כפי שניתן לראות בתמונה, זהה בשתי הרגליים, היא פשוט כל היום דוחקת את הרגל לכיוון הרצפה בניסיון לגרד שם. ניסיתי למרוח סינטומיצין אבל זה לא עזר, מה לדעתך יכולה להיות הבעיה ואיך אפשר לטפל? תודה

בכדי לתת תשובה מקצועית מהימנה יש לבדוק את הכלבה. לכן ממליץ להגיע לווטרינר לבדיקה.

שלום, החתולה סובלת מ LPGS קיבלה שתי זריקות ואנטיביוטיקה. יש לי שני חתולים נוספים בבית, הוסבר לי שהמחלה מאוד מדבקת ולכן אני מפרידה כלי אוכל, האם יכולים להידבק גם משהות של אחד עם השני? שירותים משותפים? האם ישנה בדיקה באמצעותה ניתן לבדוק האם אחד החתולים נדבק? אשמח לכל מידע וטיפים שיש בנושא. תודה

הגורם ל- LPGS אינו ברור לכן איני חושב שיש סכנת הדבקה ישירה ואין בדיקה מקדימה שניתן לבצע. עם זאת במספר מקרים הראו קשר ל- FIV וזו בדיקה שניתן כן לבצע.

האם אתה סבור שמבחינה מקצועית, אתית וחוקית כל וטרינר חייב להזהיר את הבעלים של החתול שמטופל אצלו מפני סכנת ה-Feline Injection Site Sarcoma לפני שהוא מקבל את הסכמתו למתן חיסון כלשהו (ואפילו זריקה כלשהי) לחתול?

מעדיף שלא להתייחס לסוגיה זו ובטח לא בפורום זה.

25/11/2018 | 09:00 | מאת: חבצלת השרון

האם קיימת אלרגיה לשתן של חתולים לאדם הנמצא בקרבתו?

לא יודע. בדרך כלל האלרגיות של בני אדם לחתולים שאני מכיר קשורות לפרווה.