פורום וטרינריה

12550 הודעות
11484 תשובות מומחה

מנהלי פורום וטרינריה

18/06/2018 | 00:33 | מאת: הודיה

קיבלתי את הכלבה שלי בת שנה. בבית הקודם לא היה ניתן לה יחס והיא היתה לבד כל היום עם עוד כלב ענק ממנה (היא מלטזה). כאשר קיבלנו אותה הרעפנו עליה חום ןאהבה במימדים שהיא לא היתה רגילה לקבל וכשאר היתה צריכה להישאר לבד היתה עושה צרכים בכל הבית בכמויות מטורפות. העניין הוא שכאשר שיש איתה מישהו היא יכולה להתאפק המון שעות, איך נפטרים מהבעיה של חרדת הנטישה שגורמת לה לעשות צרכים מפחד.

טיפול התנהגותי משולב לעיתים עם טיפול תרופתי. חרדת נטישה לרוב מאופיינת בין השאר בנביחות בלתי פוסקות ואף הרס חפצים בבית.

19/06/2018 | 11:38 | מאת: הודיה

נכון זה בדיוק מה שקורה.. כל פעם שמישהו מתלבש היא נובחת ונושכת. יש עוד דרך שניתן לטפל בזה חוץ מטיפול עם תרופה?

מציע להתייעץ עם רופא וטרינר המומחה לבעיות התנהגות . יש כאלו.

17/06/2018 | 12:50 | מאת: מאכילת חתולים

חתולת רחוב שהתנחלה בבית נטוש לידי המליטה גורים. הם בני כמה שבועות בודדים, ואני מאכילה אותם לפעמים בטונה, גבינות וכו'. אחד הגורים שרט אותי באגודל. השריטה שטחית. לחצתי על המקום, הוצאתי טיפות דם מזעריות שיצאו, שטפתי עם מים וסבון וריססתי עם בושם. יש עוד מה לעשות? יש מה לדאוג? חיסון טטנוס עשיתי לפני שנתיים. תודה רבה!

על פניו לא נראה לי שיש מה לדאוג. לדאוג לחיטוי המקום זה הדבר החשוב שלהבנתי עשית אותו.

שלום. אספתי אליי חתול פצוע מהרחוב אשר ככל הנראה עבר תאונה קשה מאד. כל פלג גופו התחתון / אחורי משותק והוא גורר אותו כמו סחבה. מראה קשה וכואב עד דמעות. שאלתי היא כיצד לטפל בו באופן הכי ראוי ומועיל. לא הצלחתי לרתום את הרשות המקומית ולכן כל טיפול שיהיה כרוך בשיקול כלכלי מצד שני כן מסוגל להיות ולעשות מה שצריך ואפשר אצלי בבית. לא הייתי רוצה להעביר אותו לבית החולים או למקום מחסה אחר. נראה שהוא סבל יותר מדי כבר ומגיע לו קצת שקט ומנוחה. שאלתי ממה להתחיל בהנחה שהוא אוכל ושותה. אנטיביוטיקה בטוח צריך אך לדעתי כדאי בזריקה ולא בכדורים הוא פשוט לא ייתן לי להאכיל אותו בזה... הוא משתולל מרוב פחד. כמו כן אם החלטתי שאטפל בו איך אפשר להבטיח שיתרגל לכאן ולא ירצה לברוח שוב כי אז הוא ימות בתאונה או בקרב חתולים בוודאות. בקיצור קצת ייעוץ ותמיכה... תודה רבה.

ראשית ממש כל הכבוד. לצערי קשה מאד להתייחס לשאלות שהעלית מבלי לבדוק את החתול. מציע להגיע לבדיקה רפואית אצל רופא וטרינר. מאמין שיהיו מרפאות שעם הסיפור הנוגע ללב שלכם לא יגבו כסף עבור הבדיקה הראשונה.

16/06/2018 | 09:50 | מאת: יובל

הכלבה שלי מעוקרת, מעורבת בת 10. בשנים האחרונות מטופלת בפרופלין בכמות המקסימלית המותרת לפי הנחיית וטרינר. לאחרונה ההשתנה חזרה למרות השימוש בפרופלין. (כמו כן סובלת מקלאוקומה ומקבלת טירוקסין לבלוטת התריס.) אופי ההרטבה: כל פעם שקמה מישיבה או שכיבה משאירה אחריה שלולית שתן. תודה לך על חוות דעתך

קשה להתייחס לתלונה מבלי לבדוק את הכלבה ולהעזר במבחנים אובייקטיבים. המלצתי להגיע לרופא וטרינר לבדיקה.

14/06/2018 | 13:25 | מאת: כלב חולה

שלום רב .. הכלב שלי סובל מקדחת בקרציות לפי מה שאמר לי הוויטרינר . ונתן לי רשימה של תרופות שהם דוקסולין ופרדניזון 20 מ׳׳ג למשך 21 ימים ... הכלב מדםם מהאף שלו כבר יומיים ... האם יש משהו מיוחד שיעזור לו להחלים יותר מהר

יש לקחת אותו מיידית לבדיקה אצל רופא וטרינר. אולי ידרוש אשפוז.

היי הכלב שלי אכל ליפני 15 שעה חולדה השאלה אם זה ביגלל שזה מחלות לקחת אותו לוטירנר

המלצתי לעקוב אחר הכלב, התנהגות אכילה, שתייה וצרכים ואין צורך דחוף לקחתו לוטרינר.

13/06/2018 | 16:11 | מאת: מתי

שלום . כלבתי גורה בת 5 חודשים ומטופלת בפרופלין לבריחת שתן. האים התרופה פוגעת בגדילה או בהיתפתחות שלה? אודה לכם על תשובה

לא אמור להזיק לגדילה. האם התרופה עוזרת? מהו האבחון וכיצד נעשה מבחינת כלי אבחון?

17/06/2018 | 13:41 | מאת: מתי

ת;דה על תשובתך. התרופה עוזרת.

מהו האבחון, מה גורם לבריחת השתן?

האם מותר לאכול ביצים של תרנגולות חופש שניזונות בין השאר מזבובים שהורעלו ע"י תרסיס אנפליי של חברת "רימי"? תודה

לא יודע את התשובה

שלום.הבוקסרית שלי בת 7 חודשים ,21.6 ק"ג. סובלת מגירודים באיזור הגב ליד הזנב.יש כבר פצעים בגלל הגירודים. מבדיקה שערכתי אין קרציות ופרעושים. הוטרינר שלי נתן לה כדור בשם APOCVEL 3/4 -16 MG למשך 10 ימים . לא מצאתי שם של התרופה באינטרנט. רציתי לדעת אם בכל זאת כדאי קודם כל לעשות ב.דם או לתת את הכדורים?

הכוונה לאפוקוואל, APOQUEL ואינה מותוות לשימוש בכלבים מתחת לגיל שנה!

10/06/2018 | 14:12 | מאת: מעין

יש לי חתולה בת 11.5. לפני כשנתיים, היתה לה סתימת מעיים, היא נותחה, ואז נקבע שיש לה בעיה בתנועתיות של המעיים. לאחר הניתוח התחלתי לתת לה ע"פ עצת הרופא הוטרינר באופן קבוע ועל בסיס יומיומי קבוע- נורמלקס, כרבע כפית פעם ביום. עד לפני מספר ימים הכח היה כתקנו. לפני כעשרה ימים, ראיתי שהיא שוב סובלת מעצירות, והוספתי לנורמלקס גם לבולק- 0.5 מ"ל - פעמיים ביום . כרגע החתולה בסדר והיציאות שלה תקינות. השאלה שלי היא כמה זמן ניתן להשתמש בלבולק, ואם על כל זה ניתן לתת לה גם מדי כמה ימים לקס סטט. תודה מראש

תרופות אלו יכולות להניתן לכל החיים, וניתן להוסיף לקסטאסטט, ניתן להוסיף גם תרופות מעודדות תנועתיות של מערכת העיכול בתלות באבחון וגורם המחלה

10/06/2018 | 00:03 | מאת: חתולה עם שפה אדומה

לווטרינר שלום אז לחתול שלי יש כבר שבוע שפה נפוחה ואדומה כפי בתמונה המצורפת זה כואב לה, היא לא יכולה לשתות ובקושי לאכול. אני צריך עזרה דחופה! תודה, מתן

במצב זה יש לפנות לקבלת סיוע של רופא וטרינר שיבדוק את החתול.

09/06/2018 | 19:21 | מאת: אתי

שלום רב לפניי כ10חודשים הופיע גור חתולים אצלי בגינה ריחמתי עליו האכלתי אותו אבל הוא הפך להיות נודניק מיילל ללא הפסקה תפסנו אותו העברנו אותו לשכונה אחרת במקום שיש אדם שמטפל בחתולים אולם אחריי 3 ימים הוא חזר למרות המרחק . ובכל זאת אני מאכילה אותו דואגת למים אבל הוא מיילל ללא הפסקה לפעמים תופס התקף של שעות לא נותן לנו לישון אי אפשר לפתוח דלת של הבית כי הוא נכנס למרות שהכנסתי אותו לבית הוא לא הפסיק ליילל הבאנו מלכודת תפסנו אותו אבל ליבי נשבר למשמע הבכי שלו אבל באמת הוא בלתי נסבל אי אפשר לשבת בגינה עם אוכל הוא קופץ ובעיקר היללות המטריפות שלו העירייה לא מוכנה לקחת אותו אנא עזרתכם בעיניין

אין לי לצערי פתרון קסם. האם יש לו זמין ללא הגבלה מזון מסחרי המיועד לגורי חתולים? אם כן סבורני שהבכי יפסק מתישהו....

09/06/2018 | 23:46 | מאת: אתי

יש לו אוכל זמין ובכל זאת מיילל ללא הפסקה יש אפשרות להרדים אותו ולהעבחר אותו למקום אחר? די זה מעצבן מוציא אותי משלוותי אני לא יכולה לשמוע יותר בבקשה עזרה

עומדת בפני לידה ראשונה ואחד החתולים ישן איתי במיטה כבר מספר שנים..שאלתי מה עלי לעשות כאשר אלד ואביא מיטה מתחברת לתינוק..האם מותר לחתול להישאר???

אישית לא הייתי לוקח סיכון. הכל יכול להיות בסדר, אך עדיין חתול יכול להיות בלתי צפוי.

09/06/2018 | 12:05 | מאת: ani

שלום יש לי בבית את זוהיא(כלבה) ותומי ומזל(חתולים). לפני שבוע הרדמתי את ג'ינג'י(חתול) לאחר טיפולים ארוכים שלא צלחו..) לפני שנה הרדמתי את תולה(חתולה), שחלתה בסרטן סופני. בגדול כולם אוהבים את זוהיא והיא אותם, הבעיה הייתה כל השנים בין מזל וג'ינג'י. הוא היה חתול גדול ותוקפן והיא היסטרית ופחדנית והוא חיפש אותה כל הזמן ותקף. מהפחד ממנו פחדה להכנס לארגזי החול ועשתה לפעמים במיטה. בלילות סגרתי אותה בלית ברירה באמבטיה. מאז שג'ינג'י איננו, היא משוחררת וחופשייה ומסתובבת בכל מקום. כמובן ששיחררתי אותה מעוצר הלילה. שלשום להפתעתי שוב עשתה פיפי במיטה. חשבתי שאולי בגלל שיתכן שהכלבה שכבה בפתח החדר והיא פחדה לצאת(כולם ישנים בחדר שלי).. אז אתמול שמתי ארגז בחדר השינה ומקווה לטוב.. מאד מתסכל. לא רוצה לסגור אותה שוב. יש אולי רעיונות? תודה

פיזור ארגזי חול בכמה מקומות בבית

10/06/2018 | 06:04 | מאת: ani

יש

נסו להחליף את סוג החול, לעיתים יכול לעזור.

11/06/2018 | 06:29 | מאת: אני

החלפתי לא עזר

מציע לבצע בדיקת שתן אצל הוטרינר. אם הכל תקין לפנות לרופא וטרינר המומחה בנושא התנהגות בע"ח.

08/06/2018 | 23:51 | מאת: מלי

יש לי גור חתולים בן חודשיים בערך שמטופל בסינטומיצין לדלקת עיניים. והיום שמתי לב שהוא מלא פרעושים. האם לשים לו אמפולה שלמה של פרונטליין?

מעדיף בשלב זה תרסיס פרונטליין שמפזרים עם היד על פרוות החתול. להזהר באזור העיניים.

08/06/2018 | 07:31 | מאת: טלי

ציפור שנקראת מאינה (מיינה) תוקפת אותנו בכל פעם שאנחנו יוצאים למירפסת...היא פשוט עפה עלינו ומנסה לתקוף...זה נמשך כבר שבועיים..יש עוד ציפורים כאלה בסביבה...אבל רק היא תוקפנית. איך אפשר להתמודד איתה ?

מודה קטונתי ואין לי תשובה טובה. הייתי פונה בעצה לרשות הטבע והגנים אולי נתקלו בתופעה.

06/06/2018 | 20:53 | מאת: זואי

שלום רב, יש לי כלב בן 8 ששוקל 10 ק"ג. החלפתי לו לסניור ומה שהופתעתי לראות שמזון הנוכחי מכיל 33 אחוז חלבון. השאלה שלי היא האם זו לא כמות גדולה של חלבון? תודה מראש.

בניגוד לדיעה שרווחה פעם שרמות חלבון גבוהות מזיקות לכלבים בוגרים הרי שהגיעו למסקנה שכלב בוגר זקור לרמות חלבון גבוהות יותר מאשר כלבים צעירים. בין היתר בגיל מבוגר יש אובדן שריר ואובדן חלבון ששניהם משפיעים על ירידה בתפקוד מערכת החיסון. מסיבה זו ומסיבות נוספות רמת החלבון המועדפת במזונות מסחריים לכלבי סניור גבוהה יחסית.

כלבי מעורב גולדן ולברדור בן 13 שנה בחודשים האחרונים החל בעשיית שתן בבית וגם קשיים בהליכה במיוחד בסיבוב של הבוקר, בצהרים ובערב הולך דיי בסדר ,כמו כן הכלב רזה והדבר המדאיג יותר כי במיוחד בשעות אחה"צ / הערב הוא כל הזמן מסתובב בבית נראה לי סוג של אי שקט. לפני כחודשיים בערך עשתי לו בדיקת דם ובדיקת שתן שלא הראו משהו. כן, בנוסף אינו רואה.משפחה וחברים שמבקרים בביתי טוענים שהוא סובל. האם הסימים הללו מראים סימנים של סבל?

מציע שייבדק ע"י רופא וטרינר לחוות דעתו לאחר בדיקה. יש בדיקות דם לפרמטרים שלא נמצאים בבדיקת הדם הרגילה ויש בדיקות נוספות עפ"י צורך כמו אולטראסאונד ועוד.

05/06/2018 | 09:41 | מאת: דניאלה

שלום רב, יש לי כלב כ- בן 11 , תחש מעורב , קטן , במשקל של כ- 8 ק"ג . הכלב בריא לחלוטין . לפני כחמישה ימים ניסה לעלות על המיטה ,החליק ומאז צולע בעת הליכה . לא תמיד צולע באותה דרגה , לעיטים לא מורגש . הלכתי לווטרינר שאמר שככל הנראה צריך ניתוח ובניתוח צריך לחתוך לו חלק מהעצם ושהכלב הסתדר כך . ברור שבכוונתי לגשת לSECOND OPINION מפני שלא נראה לי הגיוני שכלב שאין לו כאבים כלל צריך לעבור כזה ניתוח רדיקלי . כנאמר אין לו כאבים , הוא חיובי מאוד, שמח ורוצה לטייל במרחקים גדולים כמו לפני האירוע ואפילו יותר. האם להמתין עוד מספר ימים במחשבה שאולי יש לו רק דלקת מקומית או אולי מתיחה בשריר ורק אז לגשת לצילומים ואולי ניתוח ? ושאלה שניה - האם קיים פתרון לכלבים שאוהבים לעלות על מיטה ולא מוכנים לישון במיתה של כלבים ...אולי אפשר להוסיף איזושהי מדרגה או איזשהו מתקן ? תודה רבה וסליחה על השאלות הרבות !

מציע לפנות לחוות דעת נוספת של רופא וטרינר, לא הייתי מחכה עוד כמה ימים. מניח שיהיה צורך בצילומים. ניתן למצוא מתקן שיאפשר לכלב לעלות על המיטה. בהצלחה.

04/06/2018 | 01:39 | מאת: אמה

יש לי פאג בן 4 ולקחתי אותו לספרית של כלבים וחתולים כדי לספר אותו לקיץ. היא גילחה אותו ואני מרגישה חרטה איומה שמדירה שינה מעיניי. הבנתי בדיעבד שלא טוב לגלח. חשוב לציין שלקחתי אותו לספרית כלבים מנוסה. שאלתי היא האם הפרווה שלו תצמח בחזרה למה שהיה לו וכמה זמן זה יקח? תודה מראש

אל תתייסרי. זו לא טעות והפרווה תצמח חזרה. זמן הצמיחה משתנה מכלב לכלב, בדר"כ כמה שבועות.

03/06/2018 | 10:58 | מאת: שמעון

היי הבוקר ביררתי את הכלב ושמתי לב לבליטה מתחת לפרווה .כשאני נוגע בשומה זה לא כואב לכלב . אציין שהכלב הוא מסוג לברדור בן 7 .האם יש צורך להסיר את הגידול או שזה לא מזיק ?

יש צורך לאבחן את מהות הבליטה והטיפול בהתאם. לצורך כך יש לגשת לבדיקה

01/06/2018 | 17:41 | מאת: האוגרת מדממת

האוגרת שלי מדממת ואני לא יודעת מאיפה כבר כמה פעמים שאני רואה דם על הנסורת או על צמר הגפן ששמתי לה

לפי תיאור זה לא ניתן לדעת מקור הדימום ויש לפנות לבדיקה אצל רופא וטרינר.

01/06/2018 | 13:14 | מאת: שירה

שלום רב, יש לי כלב מסוג מלטז בן 8, אתמול מצאתי במיטה שלי ציפורן שלמה שלו.. לא ירד לו דם או משהו כזה, בדקתי אותו ואכן חסרה לו ציפורן ביד (אגודל) מצרפת תמונה של הציפורן.. לא ראיתי עליו סימני כאב או משהו לא בסדר, אשמח לדעת ממה יכול לנבוע דבר שכזה והאם זה מסוכן? תודה!

תופעה כזו יכולה לקרות. אם הכלב חוץ מזה בסדר, לא הייתי מתרגש מידי.

02/06/2018 | 09:31 | מאת: שירה

תודה רבה!!:)

30/05/2018 | 19:41 | מאת: ערגה

מה הם המדדים החריגים למחלת כליות אצל חתול? מאיזה ערכים? מה מחיר בדיקת דם לחתול הנעשית ומפוענחות במרפאה עצמה?

ערך המדדים החריגים שונה ממכשיר למכשיר ולכן איני יכול להתייחס בצורה מדוייקת לשאלתך. גם המחיר הנגבה עבור בדיקות דם במרפאות השונות אינו בהכרח יחיד. יש משמעות האם למשל נלקח ערך יחיד או שניים, חמחשה או פאנל מלא. בריאות טובה.

29/05/2018 | 00:03 | מאת: שלמה

הכלב מידי פעם לא יכול לדרוך על רגל ימין (קדמית) שמתי לב שהכלב אוהב לחפור בחצר שלי. בהתחלה לא ראיתי שום דבר ברגל אבל הייתה מעט רגישה ועכשיו לא מזמן ראיתי שפשוף לבן באזור שאמור להיות כף הרגל שחור. וכן אחרי כמה ימים ראיתי פצע אדום ומסביב לבן בתוך הרגל. מה עלי לעשות? האם משכה אנטיביוטית תעזור כאן?

יש לקחת לבדיקה לקבלת טיפול בהתאם, ייתכן אפילו חבישה של הרגל ו/או קולר אליזבטאני בנוסף לטיפול אנטיביוטי

28/05/2018 | 01:42 | מאת: Venessa

היי יש לי גור פחתול בן חודש וחצי שאימצתי לפני שבועיים. הוא היה מנוזל ועם דלקת עיינים קלה. בזמן האחרון הוא הרגיש טוב יותר, ובשעה האחרונה הוא הקיא, שלשל(התחיל לשלשל לפני יום/יומיים). הוא מאוד חלש, ניסיתי להביא לו מים עם מזרק, הוא בלע בערך 2/3 מל מים... עכשיו הוא נח בקוםסא מרופדת עם בקבוק חימום שהכנתי לו. אני אקח אותו בבוקר לווטרינר. יש השערה/הערכה של מה יש לו?

אי אפשר לדעת ללא בדיקה

היי יש לי ביגל בן שנתיים, בתקופה האחרונה הוא נוהג כמעט מדי יום להכנס מתחת לוילון וללקק את האוויר. הבנתי שזה יכול להעיד על בחילה אבל הוא לא מקיא לאחר מכן. בנוסף שמעתי גם על בעיה נוירולוגית אבל לא מבינה מה זה אומר או איך ניתן לטפל. אשמח לתשובה תודה

אכן יכול לעיד על בחילה, מחלה נוירולוגית על רקע כלשהו ולפעמים התנהגות סטריאוטיפית. יש לשלול בבדיקה רפואית גורמים שונים ד"ר בלום

26/05/2018 | 11:10 | מאת: א

שלום, חתול רחוב שרט אותי ב 2 אצבעות של הכף יד. שתי השריטות מאוד קטנות ורק אחת מהשריטות דיממה אני מחוסנת לטטנוס ורציתי לשאול אם במקרה כזה צריך לקבל חיסון כלבת? תודה ויום טוב

יש להתייעץ עם רופא המשפחה

אימצתי גור חתולים מהרחוב הוא היה ממש חולה וחלש הוטרינר הביא לו אנטיביוטיקה לשבוע אבל עכשיו כבר כשבוע יורד לו דם מהאף עם התעטשויות אני לא יודעת מה לעשות

לגשת לביקורת חוזרת אצל הוטרינר

23/05/2018 | 11:47 | מאת: מלי

ברחוב לידי יש חתולה עם גור שנראה בן חודש+. הגור אוכל כבר עצמאית גם מזון יבש וגם רטוב מקופסה. העיניים שלו קצת דביקות, לפעמים הן פתוחות לגמרי, ולפעמים דבוקות וסגורות חלקית. הוא מפחד ממני, כך שאיני יכולה לנקות לו את העיניים ולשים משחה. יש משהו שאפשר לשים לו באוכל, כדי למנוע החמרה של המצב?

יש לקחת לבדיקה

23/05/2018 | 11:30 | מאת: ליאורה

שלום רב,שאלתי בעניין חיסון משושה.גורה שלנו קיבלה 3 פעמים חיסון משושה בגיל 6,8,10 שבועות.האם יש צורך בחיבון רביעי?תודה רבה מראש

חיסון אחרון צריך להיעשות בגיל 16 שבועות. חיסון משושה ניתן כל שלושה-ארבעה שבועות.

22/05/2018 | 22:47 | מאת: חלי

שלום רב, יש לנו כלב פורמניין בן 4 חודשים, יובא מרוסיה. בפנקס חיסונים מצוין שקיבל שני חיסוני משושה eurican. הוטרינר טוען שצריך לבצע חיסון שלישי והמגדלת טוענת שאת החיסון הזה (eurican) מקבלים בפעמיים ואין צורך בחיסון שלישי. מי צודק? אני לא יודעת אם לחסן או לא

ממש לא מעוניין להיות מעורב, כי אולי לרופא הוטרינר שיקולים אחרים שאיני יודע. על פניו נכון שאת חיסון ה- eurican מספיק לתת פעמיים בלבד.

21/05/2018 | 21:32 | מאת: אמיר

שלום רב, יש לי כלב מסוג ריצ'באק מעורב בן 11. לא ממזמן עבר ניתוח להסרת הטחול מאחר ונמצא בו גידול, הניתוח עבר בהצלחה והגידול התגלה כגידול שפיר. בנוסף לכך הבעיה העיקרית היא הגב של הכלב שהוא רגיש מאוד לכל מגע (גם נגיעה קלה מאוד) גורמת לו לעיוות והגב גם משפיע על הרגליים האחוריות שהוא מאבד שיווי משקל לפעמים ומועד. היום קרה מקרה שהכלב לא יכל לקום ונלקח לוטרינר לקבלת זריקה וכדורים. אנא ממך ד"ר הכלב מאוד קשור אליי ועברתי איתו הרבה, כיצד ניתן לעזור לו בכל האמצעים לשיפור ולחוזק הגב שלו? תודה רבה!

צריך לברר את המקור-אורטופדי או נוירולוגי ולטפל בהתאם

הכלב עבר עיקור רציתי בבקשה לדעת מתי אפשר לרחוץ אותו עשו לו תפרים נמסים כמה זמן צריך לחכות אחרי הניתוח ואיך התפרים נעלמים???

הייתי מחכה עוד מספר ימים עד איחוי מושלם. אם נורא דחוף ניתן לקלח "בעדינות"

20/05/2018 | 12:44 | מאת: מיכאל

כלבת פינצ'ר מעורב בת 8 איבדה פתאום תחושה ברגליים האחוריות. בדיקת סי טי לא הראתה פריצת דיסק ונשללה תולעת הפארק. אתמול הגיעה חזרה הביתה ומאז יושבת אומללה ורועדת. אין שליטה בצרכים ואין לה תחושה ברגליים האחוריות. קיבלה סטרואידים במרפאה וזהו. מה אפשר לעשות כדי לעזור לה?

לדעתי יש צורך בנסיון הגעה לאבחון וטיפול בהתאם. בשלב זה, זו ממש לא כלבה לשחרור הביתה אלא לאשפוז והשגחה.

18/05/2018 | 22:09 | מאת: לבנת

שלום, לכלב שלי בן 9 חודשים גדלה לפני כשבועיים פלולה אדומה שנראית כמו שלפוחית. המצב לא משתנה. חשוב לי לציין שהוא עבר 2 חיסונים נגד כלבת בתוך פחות משנה. מה זה יכול להיות ואיך אפשר לטפל? תודה

קשה להתייחס לתופעה מבלי לראותה. ממליץ לפנות לקבל חוות דעת רפואית של רופא וטרינר.

העלתי תמונה מצורפת , משום מה זה לא מופיע אנסה שוב .

האם יש דרך שאני יכולה לשלוח לך ישירות את הצילום של הכלב? אני ממש לחוצה ודואגת. תודה

אני ממש חושב שעל מנת לקבל התייחסות מקצועית רצינית עדיף לפנות לבדיקה רפואית אצל רופא וטרינר.

16/05/2018 | 01:45 | מאת: החתולה שלי לא מפסיקה להקיא

היי החתולה שלי כל 5 דקות בערך מקיא אני כבר לא יודע מה לעשות אני שמתי לב שהיא עושה מיאו סובל כזה לפני שהיא עושה את זה אולי זה קשור לחומר נגד פרעושים שסמנו לא מזמן מחר כנראה נלך לוטרינר תעזרו לי בהקדם ההפשרי תודה

מתנצל על העיכוב בתשובה אך אכן פניה לרופא וטרינר לבדיקה מיידית זו ההמלצה.

15/05/2018 | 11:12 | מאת: רגדול

אהלן . יש לי חתול מגזע רגדול בן 10 חודשים . בגיל 6 חודשים עבר עיקור . החלטנו לעשות עיקור כי הוא היה מנסה להזדווג עם כל דבר רך (כרית שמיכה צעצועים) . לאחר העיקור , אומנם ההתנהגות הזאת נעלמה קצת אבל עדיין הוא מנסה להזדווג עם שמיכה . ההתנהגות קורת לעיתים רחוקות יותר אבל עדיין . צריך לציין שהחתול ניראה מאוד בריאה - משחק המון , אוכל הרבה , שותה , שירותים שיהיה בריאה עושה כמו שצריך . מעניין אותי למה הוא ככה !? קראתי באיזה אתר שפעולה הזאת גם מסמנת בעלות , כלומר הוא רוצה להראות שהוא השליט. היתכן ?!

יש כאן בפירוש נושא התנהגותי שיכול להיות קשור למספר אפשרוויות. לא הבנתי האם מדובר בחתול זכר או חתולה נקבה. בכל מקרה ניתן לפנות לייעוץ לווטרינר/ית המתמחים בהתנהגות.

13/05/2018 | 04:46 | מאת: לינוי

מצאתי חתול ברחוב ממש קטן עוד לא פתח את העיניים.. הבעיה היא שהוא לא אוכל ולא זז רק יושן או מגרגר לפעמים והבעיה היא שהוא לא אוכל והלשון שלו לבנה אני חושבת שהוא חלש מה לעשות??

מתנצל על העיכוב בתשובה. מצב זה מצריך בדיקה רפואית ווטרינרית.

היום בבוקר אני שם לב שהכלב שלי לא מחייך ולא מוזיז את הזנב לא חשבתי שזה רציני אז התלמתי שחזרתי הביתה הוא לא הזיז את הזנב כמו בדרך כלל אני ממש מודאג זה נראה כאילו הוא מקבל מכות בבטן והוא עושה קולות של קושי נשימה מישהו בבקשה תשלחו לי תשובה למייל: absoltv100@gmail.com

מתנצל על העיכוב בתשובה. מצריך פניה לקבלת ייעוץ של רופא וטרינר שיוכל לבדוק הכלב.

החתול במצב לא טוב. אישפוז יקר מדי. לי אין תקציב מעבר למה שכבר שילמתי עבור בדיקות... האם יש מישהו שמוכן לעזור לחתול עם מוגלה בריאות???

מתנצל על העיכוב בתשובה. לצערי אין לי פתרון מלבד פניה בדרכים שונות לקבלת סיוע הן מקצועי והן כספי.

10/05/2018 | 21:09 | מאת: מיכל

שלום. האם קרציה נגועה בהכרח תיראה נפוחה? הכלב שלי מקבל ברבקטו כבר שנתיים עם 100 אחוז הצלחה. לראשונה נתקלנו בבית בקרציה על הספה שכנראה עלתה עליו וירדה. היא קפצה עליי כאשר תפסתי אותה עם נייר כי לא מצאתי את הפינצטה. היא רק טיפסה עליי וכך בן זוגי הוציא אותה במהירות כי היא לא נצמדה. אני לא יודעת אם להיות לחוצה או לא כי היא לא הייתה נפוחה אך מצד שני אני לא יודעת האם קרציה נגועה בהכרח תיראה נפוחה. אודה לתשובתך.

מתנצל על העיכוב בתשובה. קרציה אחרי אכילת דםן תראה נפוחה אולם אין שום הכרח שתהיה נגועה.

09/05/2018 | 22:02 | מאת: ספיר

שלום יש לי כלבה בת 7 סוג דקל ננסי. היא מעוקרת . יש לה קצת משקל עודף. אני עושה לה דיאטה. מה שרציתי לשאול זה שיצא לה כמו בלוטה בינונית שהייתה קטנה גוש כזה בחיך,זה חיצוני . הגוש לא כואב לה והוא מוצק בצבע העור . האם כדאי ישר להסיר את זה? יכול להיות שזה סרטני? והאם כדאי לקחת דגימה לפני ניתוח? תודה רבה.

אין לי אפשרות לתת תשובה מקצועית מבוססת לשאלות ששאלת. נדרשת בדיקה וטרינרית על מנת לייעץ לך מה כדאי לעשות. בהצלחה ובריאות

09/05/2018 | 22:09 | מאת: ספיר

אם אצרף תמונה אפשרי לדעת פחות או יותר? תודה.

לצערי התשובה שלילית תמונה אינה מספקת למעמה אמין לשאלות.

03/05/2018 | 01:01 | מאת: מור

לכלבה שלי יש על האף קצת ורוד ויש לה הרבה בלוטות קטנות שמוצאיות קילופים של האור.. מה זה יכול להיות?

במצב זה יש לפנות לקבלת ייעוץ של רופא וטרינר. בהצלחה.

02/05/2018 | 19:15 | מאת: כתם

לכלבה שלי פינצרית מעורבת בת 12 יצא משהו מוזר באיבר המין סוג של אדמומיות או פריחה, אפשר עזרה ?

במקרה כזה יש להגיע לבדיקה רפואית אצל רופא וטרינר.

02/05/2018 | 08:15 | מאת: אילת

אימצתי גור חתולים קטנטן שמצאתי נטוש על מדרגות ביתי. בהתחלה הכל היה בסדר אך כעת לאחר שבוע הופיעו לו שלפוחיות אדומות על הרגליים,הפרשות מהעיניים,הוא נראה כבוי ושלשל מספר פעמים. יש לציין כי נראה לי שהוא בן שבועיים מקסימום אם לא פחות. האם יש מה לעשות?

יש מה לעשות, אבל לצורך זה יהיה צורך להגיע לבדיקה רפואית אצל רופא וטרינר. בהצלחה.

היו לנו בבית 2 חתולים זכר ונקבה שחיים יחד 6 שנים. לפני 4 ימים נפטר הזכר ומאז החתולה בדיכאון מייללת כל הלילה ונרדמת רק לקראת הבוקר.מה אפשר לעשות? איך ניתן לעזור לה?

יש וטרינרים המתמחים בבעיות התנהגות אצל חתולים.

29/04/2018 | 14:37 | מאת: מאור ביטון

שלום, הכלב שלי בן 18 מסוג גולדן מעורב עם זאב לבן סובל בזמן האחרון מבעיות ברגליו האחוריות שמתבטאת בחוסר קימה אי יכולת לזוז ממקומו את צרכיו הוא עושה רק אחרי שמרימים אותו לגינה. כמובן לקחנו אותו לוורטרינר, והווטרינר הביא לנו כדורים מסוג norbrook 50 mg. האם יש עוד דרכים/אופציות לטיפול במצב? הכלב אוכל ושותה כרגיל ללא שינוי אלא רק שמרימים אותו שזה יקרה. תודה ויום טוב.

במידה ונשללה בעיה אורטופדית וגורמיםשונים והקביעה שמדובר בדלקת פרקים ניוונית כגון דיזפלזיית ירך, יש תוספים שונים שניתן לתת. יש להיוועץ עם הוטרינר

28/04/2018 | 16:26 | מאת: טטיאנה

היי. ייחום ראשון. כלבה מגזע פיטבול. מרגישה טוב,אוכלת,מצב רוח טוב.לפני תחילת הדימום היו הפרשות בהירות כמה שבועות.כעת היא מדממת כבר כ10 ימים וזה לא נראה שזה הולך להיפסק בכלל. האיבר כמובן מוגדל. האם יש סיבה לדאגה?

ייחום של כלבה נמשך כ21 יום. אם יש ספק לגבי התנהלות תקינה של הייחום יש לגשת לבדיקה

27/04/2018 | 20:08 | מאת: יוליה

היי שלום, יש לי גור מגזע בריטי בן 7 חודשים אני מעוניינת לסרס אותו והרבה אנשים ממש מלחיצים אותי לעשות לו את הסירוס מידי. כשאימצתי אותו המליצו לי לחכות עד 10 חודשים לסירוס. האם כדאי לחכות או לסרס כבר עכשיו? והאם סירוס יכול לפגוע בהתפתחות של החתול? תודה רבה יוליה

אין בעיה לסרס חתול החל מגיל חצי שנה