נגישות
נגישות

פורום וטרינריה

13603 הודעות
11359 תשובות מומחה

מנהלי פורום וטרינריה

17/08/2019 | 23:48 | מאת: דלית

חתולת רחוב ביומיים האחרונים שתי הרגליים הקדמיות כושלות, מתקפלות פנימה בהליכה. היא לא מסוגלת ממש לטפס. לפני כמה חודשים חטפה מכה מרכב אולי והזנב שלה נשאר משותק. בהתחלה לא שלטה בצרכים ואחכ זה הסתדר. רק הזנב משותק. מה זה יכול להיות? נוירולוגי? וירוס? זה לא הגיוני שיהיה נקע אם בשתי הרגליים במקביל.... תודה

הכלב שלנו בלע שקית ניילון (שקית סופר) שלמה... חיוני כרגע, ללא סימנים של מצוקה - מתנהל כרגיל. האם השקית יכולה לצאת בצואה? בהקאה?

17/08/2019 | 10:16 | מאת: עילאי

מה צריך לעשות אם נפתח לכלב שלך התפר מהניתוח? והעם זה מסוכן

16/08/2019 | 15:40 | מאת: אוראל

היי, הכלבה שלי בת 9 חודשים והיום שמתי לב להפרעות מוגברות מאיבר המין, ההפרשות יחסית סמיכו, מרקם רירי ובצבע צהבהב. חזרה לפני 5 ימים מפנסיון. אוכלת בתיאבון ומתנהג כרגיל.

16/08/2019 | 15:33 | מאת: טלי

היי, החתולה אחרי ניתוח להסרת גידול שומני ולא אוכלת, הוטרינר המנתח המליץ לתת לה אופטלגין נוזלי אבל אני שכחתי מה המינון שהוא אמר לי , וכרגע הוא אינו זמין כי נכנס לניתוח. הוא אמר משהו על אם זה 40 טיפות זה משהו אז לתת לה 8 , יש מצב שהוא התכוון לחמישית מל? האופטלגין שיש לי הוא 25 טיפות למל, אז לתת לה 5 טיפות ?

15/08/2019 | 02:04 | מאת: הכלב בוכה

אני יושבת לי במיטה והכל ישן לידי אני פתאום קולטת את הכלב שלי ממש בוכה מבפנים קופץ כאילו הוא נלחם בסיוט הרמתי חיבקתי ולקחתי אותו למיטה שלי הוא בחיים לא אוהב לישון על המיטה עם מישהו והוא פשוט נכנס לי בין הידיים וישן הכי צמוד אלי כמו תינוק מה יכולה להיות הסיבה לכך?

לא יכול לתת תשובה חד משמעית. אבל צריך לזכור שגם כלבים חולמים ואולי קשור לזה.....

14/08/2019 | 20:32 | מאת: אילנית שובל

לנו ביגל בן חודשיים וחצי. פעלתן, חיוני, שותה המון (כ600 מל ליום )ומשתין הרבה מאד. נאמר לנו שיתכן והאוכל מלוח מדי ולכן מצמיא. רוב היממה פועל בביתנו מיזוג , הגורם ליובש אף הוא. אשמח לנסות אוכל שאבשל בעצמי, בהנחה שהוא בריא יותר.

על פניו לא נראה לי שהסיבה קשורה לאוכל. עדיף שגור כלבים ובכלל כל כלב יאכלו מזון כלבים (גורים במקרה זה) יעעודי ולא תבשילים ביתיים!! לעניות דעתי יש להביאו לבדיקה אצל רופא וטרינר. אישית חושב שיש מקום לדגום שתן ודם. אולי סובל למשל מבעיית כליות מולדת.

14/08/2019 | 10:09 | מאת: ורד הגליל

בהמשך לשאלות על האף המתקלף, אצל הכלב שלי בן 2.5 בנוסף יש גם אדמומית ורדרדה באזור הבטן היכן שאין פרוה ושהכלב נוטה לעיתים לגרד וללקק. האם ייתכן שיש בעיה נוספת? מדביק אזור נוסף? האם ייתכן שהגרגרנות שלו לאכול דברים לא רצויים גורמת לכך? ההתנהגות שלו רגילה לחלוטין.

צר לי אבל על מנת לתת תשובה מקצועית ורצינית יש לבדוק את הכלב. לכן ממליץ להגיע לבדיקה של רופא וטרינר.

11/08/2019 | 22:43 | מאת: מתן

שלום, מאחורי החלון בחדר השירותים, צוצלת הקימה קן ודוגרת על שתי ביצים. יש לציין כי יש רשת שחוצצת בינם לבין החלון עצמו. האם מסוכן מבחינה בריאותית? אם צריך לזרוק את הקן והביצים, יש צורך גם לרסס לאחר מכן?

אל דאגה מבחינה בריאותית ואין צורך לזרוק את הקן. תהנה מהתהוות החיים החדשה והגוזלים שיבקעו. אחרי שיפרחו מהקן תוכל לנקות את האזור.

11/08/2019 | 14:35 | מאת: ליה

כלבתי בת 17 וחצי מלטזית מעורבת שכל ימיה נחשבה בריאה.,שותה אבל אוכלת מעט מאד ובחוסר חשק מזה 4 ימים.,שמיעתה לקויה ראייתה עכורה נראית אבודה.רזתה לאחרונה.בדיקות דם מורחבות מיום שישי תקינות לחלוטין.נבדקה עי הוטרינר שלנו שחא מצא בעיה מיוחדת לבד מסימני זקנה. עושה מרכים בבית איבדה את חוש ההתמצאות אם כי יכולה למצוא את הכניסות לבית ולמלונה.ישנה בחוץ לא מזהה אותנו,או לפחות אינה שמחה .איך ממשיכים? אילו תוספים או תרופות ניתו לתת לה לשפר את איכות חייה? הוטרינר לא ממש התרגש ממצבה.תודה

לקריאה נוספת והעמקה

לצערי זהו אינו מקרה שאוכל לייעץ ובטח להמליץ על תרופות ללא בדיקת הכלבה. ממליץ לפנות לדעה נוספת של רופא וטרינר מומחה לרפואה פנימית עם כל המידע והבדיקות שיש לכם.

12/08/2019 | 08:53 | מאת: ליה

לא תאמין אבל ייעוץ של יועצת התנהגותית של כלבים נתנה לי טיפים שעוררו את תאבונה של כלבתי.אכלה בתאבון רב אמש והבוקר.אין זה מנבא הצליה גם בעתיד אבל בגילה חיים מיום ליום לא? בכל אופן תודה על תגובתך.

שמח לשמועץ רק בריאות.

11/08/2019 | 10:52 | מאת: ישראל

האם חתולים יכולים להידבק בכלבת ואם כן היה וניתז על כף רגלי מים מין קערת השתיה של חתולי הרחוב שלי האם יש סיכוי שאדבק? הנגיף עמיד במים ?

ראשית הסר דאגה מליבך, זו לא הדרך להדבק מכלבת!!! תשובות לשאלותיך: האם חתולים יכולים להידבק בכלבת – כן בארץ נדיר מאד ואם כן היה וניתז על כף רגלי מים מין קערת השתיה של חתולי הרחוב שלי האם יש סיכוי שאדבק? לא, מים במגע עם העור לא יעבירו הנגיף הנגיף עמיד במים ? הנגיף מאד לא עמיד מחוץ לגוף

היי.. יש לי חתולה מצוננת בבית. היא מתעטשת, משתעלת ויש לה נזלת. יש לי תינוק בן 10 חודשים בבית. האם זה מסוכן? האם צינון חתולים עובר לבני אדם? מה ניתן לעשות? תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

***שכחתי לציין - החתולה עולה על הספה. האם יש צורך להרחיק או לבודד אותה? כי התינוק גם יושב על הספה. אודה לתשובה, אני מודאגת.

ככלל חתולה מצוננת לא מסכנת את התינוק באותו בית. מציג שבעת הקרבה תמנעי את המגע הישיר ביניהם ודאגי לנקיון הפרשות אם קיימות. רק בריאות

09/08/2019 | 08:49 | מאת: דנה

האם מתן חיסון מרובע וכלבת לחתול יכול להדביק בצורה מסויימת אדם מושתל כליה בעל מערכת חיסונית חלשה? במגע עם רוק או צואה של החתול לאחר מתן החיסון? ( הבנתי שכלמידיה היא מחלה גם של בני אדם).

לקריאה נוספת והעמקה

חיסון מרובע או כלבת לא אמור להדביק אדם בכל מצב גם לא במגע עם הרוק או הצואה. למען בטחון יתר, טוקסופלסמה כן יכולה לעבור דרך הצואה (לא קשור לחיסונים), ואם האדם המדובר לא נבדק לחשיפה קודמת לטוקסופלסמה (בבדיקת דם), מציע שהוא/היא לא יהיו מעורבים בפינוי ההפרשות של החתול.

08/08/2019 | 15:22 | מאת: אורן

שלום, ננשכתי ברגל ע"י כלב לכאורה מחוסן (לא יודע בוודאות). לא ביקשתי שיסגירו את הכלב (אני כן יודע מי הבעלים). 1) במידה והכלב נשאר בחיים לאחר 10 ימים מהנשיכה אפשר להסיק באופן ודאי שהוא לא יכל להדביק אותי? 2) האם לא קיים סיכוי להעברת המחלה גם בתקופה שהוא רק נשא? 3) מה אוכל לבקש מבעל הכלב ע"מ לוודא שהוא אכן מחוסן. תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

במידה והכלב שרד את ה-10 ימים הוא אינו חולה בכלבת. הכלב יעביר המחלה כשהוא עצמו חולה בה. בעת חיסון הכלבת הבעלים מקבל רשיון חיסון כלבת לשנה ומסמך זה תוכל לבקש ממנו לראות.

שלום! יש לי חתול בן 15 וחצי. הוא הגיע אלינו כאשר יש לו גידול קטן חיצוני בצוואר, והוטרינרית לא התייחסה, אמרה שזה לא משהו רציני. זה מעולם לא הפריע לו והיה בסדר. לפני כשנה או פחות זה התחיל לגדול, אבת עדיין לא היה נראה שמפריע לו. במהלך השנים אובחנה אצלו אי ספיקת כליות והוא עבר לאוכל רפואי וגם היו לו כל כמה חודשים "נפילות" כאלה של פתאום חוסר תיאבון ואפטיות, וזה היה מסתדר עם אינפוזיה והרבה אוכל רטוב למשך כשבוע או שבועיים. שייכנו את זה לבעיית הכליות שלו. לפני כ3 חודשים הוא פתאום התחיל לגרד חזק את הגידול ופצע אותו. הגענו לוטרינרית והיא אמרה שצריך להסיר אותו כי כבר יש זיהום. הוא עבר ניתוח, לקח לו זמן להתאושש ממנו ושוב היה חסר תיאבון וחלש במשך כ3 שבועות, אבל אחרי זה היה נראה שחזר לעצמו. לפני כשבוע וחצי מיששתי והרגשתי שבאיזור הניתוח ובעצם כל הצוואר הקדמי מלא גושים מתחת לעור, קשים למגע. מיד חזרנו לוטרינרית והיא אמרה שזה סרטן וכנראה שהגידול הראשון שהסירה היה סרטני וזה התפשט בעקבות הניתוח ושזה כבר בדם. שכרגע זה כבר במצב אלים ואין מה לעשות. הגידולים האלה באמת הופיעו ממש מהר, ובינתיים זה לא נראה שמפריע לו, אבל בקצב הגדילה המאיים הזה זה לא נראה טוב בכלל. זה מרגיש כמו הרבה גולות בגדלים שונים מתחת לעור. השאלה האם יש מקום לדעה נוספת, או שעל פניו זה המצב? האם יש דרך להאט את המחלה? הגזירה הזאת מאוד קשה לי, ואני לא רוצה לוותר עליו.

לקריאה נוספת והעמקה

קשה לי להתייחס מבלי לבדוק החתול ולקבל את כל הממצאים. האם הגידול שהוסר נשלח לבדיקה היסטופתולוגית על מנת לדעת את סוג הגדול? ניתן ךהגיע לחוות דעת נוספת של רופא וטרינר מומחה לרפואה פנימית.

05/08/2019 | 11:10 | מאת: אור

שלום, לכלב שלי (בולדוג צרפתי בן 4.5) סובל מדלקת במעי כבר זמן מה, הומלץ לי מהוטרינר שלי להביא לו פרוביוטיקה והוא אמר לי שניתן להביא פרוביוטיקה של בני אדם ואין צורך בתכשיר וטרינרי, ברצוני לדעת האם אכן ניתן להביא פרוביוטיקה של בני אדם לכלבים או שהדבר אינו כדאי.

לקריאה נוספת והעמקה

אני ממליץ על פרוביוטיקה וטרינרית ולא הומאנית

שלום,כלבי,ויסלה בן 12,בריא,חיוני,אוכל היטב,שנהג לנבוח בקולי קולות על כלבים אחרים,הפסיק לאחרונה לנבוח, ולעיתים כשמתרגש כאילו נחנק מעט-נשנק ומשתעל.חי בבית,יוצא לטיול רק קשור לרצועה, ומלבד בימי הקיץ החמים,גם עם מחסום.מה הסיבה? מעורר דאגה? תודה.מלכה

לקריאה נוספת והעמקה

מגוון סיבות לכך. שיעול/השתנקויות מחייבות בדיקה וטרינרית ובמידת הצורך צילומי בית חזה ובחינה של הלוע בהרדמה

תודה.אולי לא הבהרתי את עצמי..מה שבולט אצלו הוא הפסקת הנביחות,בעוד שנהג לנבוח על כלבים הקולי קולות... כאילו הקול נעלם לו

05/08/2019 | 00:10 | מאת: יאנה

שלום למי שיש 14 פודלים והם קצת כמו להקה.. ואחת הפודלים מסוג טוי לא ממש בריא משהו באגן וברגל.. האם שהוא יהיה חלק מהם הם לא יקבלו אותו כי הוא חלש? או הכול יהיה בסדר? ועם גורה ששבוע לא ראתה את אמא שלה חוזרת הביתה היא תזכור את המקום את אמא והאמא תזכור אותה? תודה רבה...

אני מאמין שכן

הכלב שלי בלע אתמול בערב עצם יחסית גדולה וחדה והוא מרגיש לא טוב, הוא לא אוכל, חלש, הוא רק שוכב יושב כל היום ורואים שכואבת לו הבטן, יש לו הרבה רפלקסים של הקאה וגם אם הוא אוכל אז הוא מקיא את זה, הוא רועד לפעמים כיאלו שקר לו והוא לפעמים נושם כבד. מה לעשות??? דיברנו עם וטרינר בטלפון והוא אמר שכנראה זה יצא לו בקקי ולא יגרום לנזק. אבל אני רואה שהמצב מידרדר ... כנראה שמחר ניקח אותו לוטרינר.. מה לעשות?? בבקשה תעזרו ...

לקריאה נוספת והעמקה

כלב שבלע עצם ומראה סימני חולשה, ניסיונות הקאה, מחייב בדיקה וטרינרית בהקדם. עלול להיות מסכן חיים

03/08/2019 | 00:43 | מאת: אליה

שלום יש לי כלבה קטנה גזעית והיא שברה שהייתה קטנה ממש גורה את הזנב אחר כך הוא התקצץ הזנב.. והיא לא הולכת כמו שצריך 3 רגליים בסדר ורק רגל ימין אחורית לא דורכת עליה מרימה אותה שהולכת או עומדת ואז נופלת כי איבדה יציבות.... ושהיא הולכת היא הולכת בפיסוק רגליים האחוריות... וזה נראה כיאילו העגן שלה נפגעה או משהו.. מה צריך לעשות ולמה זה קורה ומה זה? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

בדיקה גופנית על ידי וטרינר בדגש בדיקה אורטופדית וצילומי אגן

03/08/2019 | 00:35 | מאת: לינוי

שלום יש לי כלבה מסוג פודל טוי גזעית המגדלת שלה אמרה שנשברו לה 2 בסיסים בזנב... פחות או יותר שהייתה גורה קטנה.. עכשיו היא בת עוד מעט חודשיים.. ושמנו לב שהיא הולכת היא הולכת כמו גורילה הרגליים הקידמיות שלה כמו שצריך ואחוריות לא ממש הן בפיסוק.. ואחר כך שמנו לב ש3 רגליים 2 קדמיות ובצד ימין באחורית הכול בסדר..ורק צד שמואל לא בסדר היא לא מישרת אותה לא דורכת עליה מרימה אותה ואז מאבדת יציבות.. למה זה קורה ומה זה ואיך אפשר לטפל? תודה רבה!

לקריאה נוספת והעמקה

לא ניתן לענות על השאלה הזו ללא בדיקה

27/07/2019 | 13:10 | מאת: מודאג

היי, יש לי כלבה בת 13 גולדן מעורבת, יש לה פצע ליקוק ברגל, הבנתי שהוא נגרם משעמום, ומחוסר יחס. אנחנו נמצאים בבית עם גינה ולכן היא יוצאת פעם אחת לטיול ארוך בערב ובשאר הזמן עושה את צרכיה בגינה כבר ככה שנים, בנוסף, יש תינוק חדש בבית. .מעבר להשתדל לתת לה יותר תשומת לב וטיולים, האם יש טיפול תרופתי? הפצע לא מזוהם, האם אפשר לתת נוגדי דיכאון?

לקריאה נוספת והעמקה

יש טיפול תרופתי לפצע ליקוק. לצורך תשובה מקצועית מבוססת על השאלות יש להביא הכלבה לבדיקה של רופא וטרינר ולמוע את ההיסטוריה והפרטים הקטנים ואז להחליט על דרכי הפעולה הנכונות.

26/07/2019 | 23:13 | מאת: דניאל

שלום דר', אם בלעתי רוק של אדם חולה כלבת מה הסיכוי להידבק במחלה, האם הנגיף חייב להיות פעיל באדם בשביל להיות מדבק ?

נשמעת שאלה מאד תיאורטית. מגע עם רוק של אדם או בע"ח נגוע כלבת מסוכן ויש לו פוטנציאל הדבקה בנגיף.

שלום רב, לפני מספר חודשים אימצנו גור חתולים כיום בן 4 חודשים בערך ויש לנו חתול נוסף ותיק בן 11 שנים. יש לנו בעקבות התוספת החדשה למשפחה שתי בעיות. 1. החתול הצעיר מנסה לשחק עם החתול הבוגר למרות שהבוגר לא מעוניין. הגור שורט את החתול הבוגר תוך כדי משחק והוא ממש גרם להתבוללות של השיער בזנב של החתול הבוגר פציעות בפנים וכו'... מה לעשות? החתול הצעיר רוצה לשחק והחתול הבוגר לא רוצה ולוקח את המשחק כתקיפה. 2. החתול הבוגר אוכל אוכל דיאטטי והחתול הקטן אוכל לגורים. הקטן כל הזמן רוצה לאכול מהאוכל של החתול הבוגר. לאחר שהגור. בנוסף, כשהקטן הולך הבוגר רוצה לסיים את האוכל שלו. מה אפשר לעשות? אני לא יכולה להשגיח עליהם שלוש פעמים ביום עד שהם מסיימים לאכול וגם אי אפשר לשים את הצלחות באזורים שונים בבית. אשמח לעזרה תודה

לקריאה נוספת והעמקה

לגבי הקרחות בעור, יש לשלול מחלות עור כגון פטרת. בגדול אין בעיה אם מידי פעם יאכלו זה מזה מהצלחת. אך יש להמעיט ככל הניתן.

24/07/2019 | 02:32 | מאת: זינה לופו

שוצו בת כמעט 3 אחרי המלטה ראשונה גור אחד בלבד. אחרי בדיקה וטרינרית הכל תקין,אבל היא מתנהגת שלא אופייני לה. כמעט כל הזמן נובחת. בהתחלה זה נשמע כבכי ומתחזק לנביחות. אני לא ישנה יחד איתה לילה שלישי. היא לא שקטה בכלל.

לקריאה נוספת והעמקה

ממליץ להגיע לבדיקה חוזרת של רופא וטרינר. אולי יש הגיון לבצע אולטראסאונד בטן

23/07/2019 | 19:27 | מאת: לולה

הכלבה שלי קיבלה מחזור,כמה זמן נמשך ומה אפשר לשים לה בשביל הדימום . כי הבנתי שחיתול לכלב זאת התעללות הכלבה שלי קטנה בת חצי שנה

לקריאה נוספת והעמקה

מחזור של כלבה בממוצע הוא 21 ימים מתוך זה משך זמן הדימום הוא כשבוע. ניתן לשים חיתול ייעודי לכלבות

22/07/2019 | 17:30 | מאת: יעל

ערכתי בדיקות דם על פי הבדיקה קרטנין יותר מ2 וגם הקריטריון השני. הומלץ על מזון לבעיית כליות. בחנות המליצו על וט לייף ולוטרינר שלי יש רויאל קנין. מה עדיף? אציין שיותר נוח לי דרך חנות בשל המשלוח.

לקריאה נוספת והעמקה

שני המזונות רפואיים. לא יכול להעיד על מזון אחד שעולה על משנהו.

22/07/2019 | 07:16 | מאת: נועה

שלום, היום בבוקר החתולה רצה לארגז והקיאה בתוכו (אוכל, לא כדור שיער) בחודש האחרון הבאתי גור חתולים שהחתולה שלי מתקשה לקבל, והיא היתה בסטרס יותר מבדרך כלל. האם עליי לדאוג מההתנהגות שלה?

לקריאה נוספת והעמקה

אם ההתנהגות חוזרת ממליץ לפנות לבדיקה של רופא וטרינר. גם בעיית התנהגות יכולה להיות מעורבת בתופעה.

18/07/2019 | 18:29 | מאת: רוני

שלום, יש לי כלבה מעורבת גדולה בת 11, מעוקרת, בטיול הבוקר עשתה פיפי עם הרבה דם, הוטרינר עשה לה המון בדיקות(שתן, דם, אולטראסאונד, חום). כל הבדיקות יצאו תקינות ונשלל גידול סרטני, הוא ציין שאולי מדובר בדלקת ונתן לה אנטיביוטיקה ואמר לחזור ביום ראשון לבדיקה. יכול להיות שהוא פספס משהו? יש לה תאבון והיא לא אפתית אבל מאד מאד חלשה.

לקריאה נוספת והעמקה
18/07/2019 | 18:31 | מאת: רוני

שכחתי לציין: נשלל גם רעל עכברים

תלוי במצב הקליני של הכלבה. במידה והתופעה נמשכת יש לחזור לבדיקה של רופא וטרינר ואולי דעה נוספת של רופא מומחה ברפואה פנימית.

17/07/2019 | 18:15 | מאת: לייה

הכלבה שלי בת 10 בערך, מעורבת ואינה מעוקרת. לפני כיומיים החל דימום מהנרתיק, ממש טפטופי דם על הרצפה. היא אוכל ושותה כרגיל וגם אנרגטית לא נראה שינוי. מה לעשות, זה נורמאלי?

לקריאה נוספת והעמקה

ייתכן וזהו ייחום רגיל אם אינה מעוקרת. מתי היתה בייחום בפעם האחרונה? בכל מקרה על מנת להסיר כל ספק מפאת גילה ממליץ להגיע לבדיקה של רופא וטרינר.

14/07/2019 | 14:59 | מאת: אוולי

כבר שנה ה3 שבחודשים החמים מתחילים ליורקשיר שלי (זכר בן ה5 שנים) פצעים, בהתחלה אדום, אחרי זה שחור ומתקלף. וזה בדרך כלל גם מגרד לכלב. הכלב כל הזמן עם קולר נגד פרעושים וקרציעות seresto , וכל חודשיים מטופל עם אמפולה פרונטליין, תמיד מסופר קצר ומקלחת כל שבוע-שבועיים. לא יודעים מה לעשות

לקריאה נוספת והעמקה

יכולים להיות הרבה גורמים לתופעה שתוארה. יש לפנות לבדיקה אצל רופא וטרינר. בהצלחה.

14/07/2019 | 11:27 | מאת: חוה34

שלום יש לי כלב מלטז ננסי רגיש שחרד מתספורת וסובל מה אתה ממליץ והאם זה בטיחותי לתת לכלב כדור הרגעה לפני התספורת ואם כן איזה כדור הכי בטיחותי תודה לתגובתך

לקריאה נוספת והעמקה

ניתן לתת כדור הרגעה לכלב לפני תספורת. סוג הכדור המומלץ תלוי בגיל הכלב, במצב בריאותו ובפרמטרים נוספים. לכן ממליץ לפנות לרופא הווטרינר המטפל לצורך ההחלטה.

12/07/2019 | 17:15 | מאת: יפית

שלום. הכלב שלי פקינז שיצו בן לפני כשבועיים סבל מכאבים והיה לו קשה ללכת ולשכב. טופל בבית חוליםבסטרואידים אנטיביוטיקה ומשככים.הטיפול לא עזר. הלכתי לוטרינר נוסף אמר שזו דלקת מעיים. נתן אוגמנטין . ונורדנו מינון סטרואידים וכמובן מקבל משככי כאבים. הכאב באמת השתפר.הוא אוכל שותה. אבל תופעה חדשה קשה לו ללכת.הרגליים האחוריות לא יציבות מיידי פעם.ובעשיית צרכים הוא נופל על הטוסיק. כל וטרינר אומר משהו אחר. האם החולשה היא מהאוגמנטין. הוא מקבל כדור של 875 מ"ג כל יומיים. מחלקת את הכדור ל4

לקריאה נוספת והעמקה

המקרה של כלבך נשמע מורכב. לא נראה לי שהחולשה ממתן אוגמנטין. יש גם להבין למה התאמת המינון לכלב קטן נעשתה עם כדור אוגמנטין של 875 מ"ג ולא באמצעות סירופ ייעודי. לצורך אבחון הבעיה עצמה בשלב ראשון הייתי פונה לקבלת חוות דעת של רופא וטרינר מומחה ברפואה פנימית ומשם ממשיך. בהצלחה.

14/07/2019 | 17:06 | מאת: יפית

תודה על המענה. זה 873 מ"ג לחלק ל4 בכל יום חצי כדור. אני ממש מיואשת כבר לא סומכת על הוטרינרים שהייתי אצלם. עשו עליו נסיונות של תרופות. ואני חסרת אונים כרגע לא יודעת לאן לקחת אותי.

11/07/2019 | 15:16 | מאת: שקד

שלום רב, אתמול הכלב שלי, שמחוסן נגד כלבת, ננשך ע"י כלבם של השכנים וכתוצאה מכך שבר צלע. כשלקחתי אותו לוטרינר (את הכלב המחוסן שלי) הוא היה מאוד מבוהל ונסער ושרט ונשך אותי מספר נשיכות ביד ובחזה. עשיתי היום זריקת אנטי טטנוס. שאלתי היא האם אני צריכה לחשוש שנדבקתי בכלבת אם הכלב שלי, שנשך אותי, מחוסן נגד כלבת (אין לי מושג אם הכלב האחר, שנשך את כלבי, מחוסן)? תודה מראש על התשובה!

לקריאה נוספת והעמקה

אין לך מה לדאוג!!! הכלב שלך בעת ארוע הנשיכה לא יכול היה להיות נגוע בכלבת. נדרש זמן של מספר חודשים מעת שב"ח ננשך ע"י בע"ח אחר הנגוע בכלבת עש שהוא עצמו מודבק במחלה. בנוסף הערכתי שגם כלבי השכנים לא היו נגועים בכלבת בעת הארוע.

11/07/2019 | 13:27 | מאת: עדי

יש הרבה מידע לא הרמטי בנושא חיסון כלבת, ואשמח אם תעזרו לי לפתור כמה שאלות שמטרידות אותי: 1. כשאדם מחוסן נגד כלבת ננשך, הוא עדיין צריך לקבל חיסון שלאחר נשיכה. כלומר חיסון המנע לא מספיק. האם לכלבה שלי, שמחוסנת מפני כלבת, דין דומה? אם תינשך היא תאלץ לקבל גם חיסון של אחרי? 3. אם כן - אז היא חשופה למחלה בכל רגע שבעצם, שכן היא מתגפפת (כולל העברת רוק) עם כל הכלבים והחתולים בשכונה, ועלולה להינשך גם ע"י מכרסם. 2. אם לא, והחיסון של הכלבים יעיל יותר, מדוע לא לתת לאדם את החיסון של הכלבים? 4. למרות שהיא עצמה מחוסנת, והיה והיא נדבקת, וכעת נשאית, האם היא יכולה להדביק אותנו?

לקריאה נוספת והעמקה

מעצם ניסוח השאלות אכן נראה שישנם הרבה דברים שאינם נהירים דיים. המלצתי קודם כל לקרוא את שכתוב בויקפדיה https://en.wikipedia.org/wiki/Rabies ואז לנסות שוב לשאול שאלות במידה ועדיין יש תהיות. ראוי לציון שההחלטה האם לחסן אדם למחלת הכלבת או לא מושתת הרבה פעמים על הארוע האינדיבידואלי ועל מדיניות משרד הבריאות. יש לזכור, לא בהכרח ניתן להקיש ממקרה אחד לאחר.

11/07/2019 | 13:09 | מאת: איציק

כמו מה זה נראה הפצע בתמונה? פיטרייה או נשיכה או משהוא חמור יותר

ראשית לא הצלחתי לפתוח התמונה. אך בלי קשר מתמונה איני יכול להגיע לאבחנה ויש להגיע לבדיקה אצל רופא וטרינר. בהצלחה.

11/07/2019 | 00:16 | מאת: נריה

האם יש סיכון גדול יותר לתת לה את הכדור בגיל מבוגר 13.5 נתתי לה כל שנה כבר שלוש שנה בקיץ אבל לא בטוחה אם זה לא מה שגרם לדליפות או הגיל ..

לקריאה נוספת והעמקה

באופו כללי אין סיכון לתת כדור ברבקטו לכלבה בגיל זה. דליפת השתן אינה קשורה למתן הכדור. המגבלה במתן הכדור לכלבים הסובלים מעוויתות שלפי התיאור זהו אינו המקרה.

09/07/2019 | 15:42 | מאת: טלי

היי  הכלב שלי בן 5 בגודל בינוני. הגוף שלו כל הזמן רועד ומלבד זה הוא גם לפעמים מגיע למצבים שהוא נושם בכבדות ממש כאילו בקושי מצליח להחליף אוויר. בזמן האחרון הוא גם לא יושב לרגע בנחת. כל הזמן זז ממקום למקום בלחץ , נוסף על כך הוא גם שילשל בשבוע אחד פעמיים בבית דבר שלא קורה בדכ. אני לחוצה ממש אשמח אם תתי חוות דעת או הערכה מה יכול להיות הגורם לכך תודה מראש

המון גורמים שיכולים להיות והם גם שונים לכל אחת מהתופעות שציינת. ממליץ בחום לפנות לבדיקה אצל רופא וטרינר.

08/07/2019 | 19:39 | מאת: גילה

שלום ניקיתי בבוקר את שמשת הרכב מהפרשות יבשות של עטלפי פרי (כנראה מהלילה) וא שטפתי ידיים. לאחר מכן אכלתי בנסיעה. האם יש סכנה של כלבת? אני בהיריון בשבוע 20... תודה רבה

לא. אין לך סכנה של כלבת. היי רגועה. הכלבת לא עוברת בהפרשות.

07/07/2019 | 21:16 | מאת: דולב חי לוי

שלום רציתי לשאול עד כמה משמעותי קורס עוזר וטרינר במציאת עבודה בתחום ואיפה אתה ממליץ ללמוד התנדבתי אצל וטרינרית בכיתה י יא והייתי עוזר לה הניתוחים והייתי רוצה להפוך את זה למקצוע וטרינר אני לא יכול כי הבגרות שלי לא מספיקה ואני הצטרך לשפר אותה בהמון אז התעיינתי בעוזר וטרינר

המקצוע של אח וטרינר תופס תאוצה בשנים האחרונות ויש ביקוש רב לעובדים אשר סיימו הכשרה זו. לגבי היכן ללמוד מודה שאיני מספיק אובייקטיבי ואיני מכיר לפרטים את כל התוכניות הקיימות כיום. אני יכול להמליץ על התוכנית של מכון מגיד באוניברסיטה העברית שלמען ההגינות אציין שהקמתי את התוכנית הזו וריכזתי אותה בשנותיה הראשונות. בהצלחה.

05/07/2019 | 22:28 | מאת: אורי

יש לי כלבה רועה גרמנית בת שנה היא נקנתה מבית גידול מגיל שלושה חודשים היא אצלנו באזור החודש האחרון (היא במחזור) היא מסרבת לצאת בעיקר בלילה כאשר אנו מושכים ומוציאים אותה היא מובילה אותנו למקום ספציפי אך יש שם חול ומסוכן שם בגלל נחשים כאשר היא מפחדת ומתיישבת וכאשר רותים לחזור הביתה היא לא מאפשרת רק כאשר גוררים אות ממש בכוח. היא קיבלה מכה ברגל לפני כמה ימים בפארק שהיא מפחדת( באצבע)כי היא רצה וקפצה מעל מדרגה להביא את הכדור ושיפשה את האצבע ירד טיפה דם אך שטפנו במים וסבון והיא הולכת בסדר אולי זה קשור.

לקריאה נוספת והעמקה

לא הייתי קושר את התופעה המתוארת לארוע השפשוף באצבע. מציע להגיע לבדיקה של רופא וטרינר לבדיקה, ובהתאם לממצאים אולי להתייעץ עם רופאה וטרינרת המומחית להתנהגות בעלי חיים. בהצלחה.

04/07/2019 | 19:13 | מאת: תמיר

שלום.הכלבה כנענית מעורבת בת 4.5 ושוקלת 28 ק"ג אנחנו 3 ימים אחרי ניתוח להסרת שקים אנליים כרגע אין לכלבה שליטה על יציאת הצואה. בהתחלה היה שילשול וכרגע צואה מישחתית. הרופא המנתח אומר להמתין ולראות אבל איכות החיים שלה נפגעה לחלוטין. האם יש מה לעשות במקרה שיש פגיעה בסוגרים. אודה לתשובתכם

לקריאה נוספת והעמקה

מוקדם מידי לקבוע אם יש פגיעה ממשית וקשה בתפקוד הסוגרים ובכל מקרה היא צריכה להעשות אך ורק ע"י רופא כירורג מומחה

04/07/2019 | 16:48 | מאת: ארנבונים

מה ניתן לעשות אם בכלל כאשר האמא הארנבת לא מניקה את הגורים והם מתים כתוצאה מכך.

התשובה ע"י ד"ר עתליה רוזנבלום: לרוב, ארנבונת האם לא נצפית מניקה את גוריה, משום שהיא מניקה בין פעם לפעמיים ביום בלבד, ולרוב בשעות הלילה. לא ניתן להסיק כי מות הארנבונים נבע מכך. תמותת ארנבונים בני יומם (ואף וולדות מתים) נפוצה מאוד, בייחוד בארנבונות צעירות ולא מנוסות ("אימהות טריות").

03/07/2019 | 19:57 | מאת: לי

שלום הכלב שלי בן 12 , מתנהג לאחרונה מוזר. בעבר כשהיה חם היה נשכב על הרצפה להתקרר. כעת הולך לישון במיטה החמה. בד"כ כשהיה ישן היה מתעורר כשנפתחה הדלת, וכעת לא מתעורר ושקוע בשינה עמוקה ביותר וקשה מאוד להעיר אותו. האם זה קשור לזקנה? או שיש מקום לדאגה? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

זקנה אינה מחלה. יש לחפש את הגורם לתופעות שהוזכרו. לשם כך יש לפנות לבדיקה רפואית של רופא וטרינר.

03/07/2019 | 07:40 | מאת: דנה

האם נגיף הכלבת יכול לשרוד על חפצים דוממים יותר ממספר דקות/שעות?

לקריאה נוספת והעמקה

למיטב ידיעתי לא. ממליץ אם מודאגת לבצע שטיפה של החפצים.

03/07/2019 | 11:05 | מאת: דנה

האם שטיפה במים בלבד מספיקה?

בצעי שטיפה עם סוג של סבון או חומר חיטוי

03/07/2019 | 11:25 | מאת: דנה

תודה רבה אשמח לשאלה נוספת אחרונה... חוסר הידע בנושא מעורר אצלי שאלות וחחשות רבים. במידה והכלב ליקק תיק ולאחר שנגעתי בתיק עליתי לאוטו... האם הידיים שלי במידה והתלכלכו מרוק יכולות להעביר את הנגיף ממקום למקום? לדוגמה להישאר על ההגה ומשם לעבור לכל אחד שנוגע בו?

לא אל דאגה

03/07/2019 | 12:30 | מאת: דנה

גם אם נוגע לאחר מכן באוכל/ בעין?

שישטוף ידיים בכל מקרה....

03/07/2019 | 14:28 | מאת: דנה

אני חאלא כל כך מצליחה להבין... מצד אחד נאמר שהנגיף עדין ולא שורד יותר מכמה דקות, ומצד שני כן צריך לשטוף ידיים בנגיעה בדבר שייתכן ונחשף לפני זמן רב יותר?

רק לביטחון יתר!

03/07/2019 | 07:31 | מאת: דנה

שלום שלשום בצהריים הסתובב כלב שנראה מאוד מוזנח וחולה ליד הגן של הבן שלי (הצקשרנו מיד למוקד שיגיעו לבדוק). שאלתי היא, במידה והכלב ליקק משהו כמו לדוגמה תיק, ולאחר מכן נגעתי בתיק ולאחר כמה דקות גם בפה/בעין. האם הרוק שח הכלב יכול לגרום לי להידבק בכלבת במידה ויש לכלב?

לקריאה נוספת והעמקה

ראשית מבלי להכיר את פרטי המקרה בסבירות מאד גבוהה הכלב סובל ממחלה אחרת ולא כלבת! מעריך שאם נעזרתם במוקד, הווטרינר העירוני ייתן את דעתו בנושא ויטפל בארוע. ההדבקות בנגיף הכלבת דורשת פגיעה בעור וחדירה לדם כך שבאמת לא נראה שיש לך מה לדאוג. רק בריאות.

03/07/2019 | 11:03 | מאת: דנה

כיצד ניתן לדעת שזה באמת לא כלבת? ובכל אופן תוך כמה זמן הנגיף נהרס באויר ואינו יכול להדביק?

כלב חשוד לכלבת צריך להיות בהסגר למשך 10 ימים באחריות הרשות המקומית. ככלל וירוס הכלבת אינו עמיד מחוץ לגוף. אין לי נתונים תוך כמה זמן מאבד פעילותו מניח שמדןבר בדקות.

בתקופה האחרונה אני שמה לב להתנהגויות שונות אצל הכלב שלי (הוא בן 12). הוא מקיא יותר מבדרך כלל (תמיד הוא היה מקיא פעם בחודשיים בערך), והוא התחיל להיות כפייתי לחדר שלי והיה שורט לי את הדלת כשלא פתחתי לו את הדלת מה שלא אופייני לו. לילה אחד שמתי לב שהוא מתחיל להסתובב סביב עצמו כאילו ללא שליטה ומועד מידיי פעם, ישבתי לידו ליטפתי אותו והוא נרגע. יומיים לאחר מכן המקרה חזר אך כשניסיתי להרגיע אותו הוא נרגע והמקרה חזר לאחר כמה דקות, בבוקר שלמחרת המקרה החמיר והיו לו התקפים ממושכים,הוא לא הצליח לעמוד או ללכת, הראש שלו הסתובב בצורה לא רצונית והוא הקיא. לקחתי אותו לוטרינר, הוא עשה לו בדיקות דם ושתן שיצאו תקינות, כל בדיקות הרפלקסים היו תקינות, הכל יצא תקין. הוטרינר אמר שאלה תסמינים של כלב מבוגר ובמקרה הזה זה צריך להרגע, או שיש סיכוי לגידול או לדלקת בקרום המוח ושבינתיים יקח את התרופות שלו ונראה מה קורה אחריי שניתן לו את הטיפול. חזרנו הביתה ומצבו החמיר בטירוף בלילה, לקחנו אותו לבית חולים בבית דגן והרופא ראה אותו ואמר שככה בדיוק נראים תסמינים של הכלב הזקן וזה נורמאלי שיש החמרה של בערך 24 שעות וזה צריך להרגע. אחריי 24 שעות קשוחים הוא נרגע והתחיל ללכת קצת ונראה כאילו הוא משתפר. הלילה היה לו התקף קשה אבל עכשיו הוא נרגע אני מפחדת מאוד שזה באמת גידול או דלקת בקרום המוח למרות שכל הסממנים הם שאלה תסמינים של הכלב הזקן. מאוד קשה לי לראות אותו ככה, אשמח לדעת אם לדעתך זה נשמע כמו גידול או שבאמת אלה תסמינים של כלב זקן ואיבוד שיווי משקל.

לקריאה נוספת והעמקה

קשה לי לענות לשאלות אלו ללא בדיקת הכלב. ייתכן ומדובר בתהליך דמנטי ובמצב זה ניתן לתת תרופות שגם ירגיעו את הכלב וגם ישפרו את איכות החיים שלו גם את שלכם.

01/07/2019 | 15:43 | מאת: חיליק

שלום. לכלב שלנו בן עשר (גולדן מעורב) התגלה גידול בסינוס סמוך לעין שמאל. מבדיקת סי. טי. וציטולוגיה נראה שהגידול ממאיר ושהוא התפשט וחדר את העצם.מדי פעם יש לו עיטוש הפוך ופעם בכמה ימים כשהוא מתעטש יוצא לו קצת טיפות דם, אך מדובר בתדירות ובכמויות לא גבוהות.מעבר לכך מתנהג כהרגלו, מכשכש בזנב, אוכל, שותה וכו'. הוטרינרית אמרה שאין דרך לרפא אלא רק למזער קצת את ההתפשטות ע"י מתן סטרואידים - פרטניזון, כדור וחצי ביום. אמרה שיש תופעת לוואי של שתייה ומתן שתן מרובים. שאלתי היא האם באמת אין איך לרפא אותו, והאם פרדניזון לא יגרום לו סבל בכך שישנה את אורח חייו? האם התועלת של הסטרואידים אכן משמעותית ושווה את ה השפעת הסטרואידים? אופציה נוספת שהיא הציעה זה לתת לו תרופה אנטי דלקתית שאינה סטרואידים, ולצרף אליה אופטלגין להקלה על כאבים. אשמח מאד לעזרה. תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלומות, לצורך מתן תשובה מוסמכת יש לקבל יותר פרטים, לראות את ה-CT לדעת באיזה גידול מדובר ועוד. ההמלצה שלי לפנות לקבל חוות דעת של רופאה אונקולוגית מומחית שעובדת בבית החולים הווטרינרי האוניברסיטאי בבית דגן.

תודה על תשובתך המהירה. יש בידי תוצאות את בדיקת הסי. טי ובדיקת הציטולוגיה, אך לא הצלחתי להעלות אותם כאן. האם אוכל בכל זאת להעביר אליך ולשמוע את דעתך? הכלב מרגיש לנו חיוני ולא נראה שסובל, והשאלה אם לא עדיף לחכות עם הסטרואידים. אוכל לשלוח לך, אפילו בפרטי?

מבחינה אתית כלפי הווטרינר שלך איני חושב שזה ראוי שאהיה מעורב אישית במקרה. הפרוטקול התרופתי למצבים בהם מאובחן גידול משתנה בהתאם לסוג הגידול. לכן לדעתי כן הגיוני לקבל חוות דעת נוספת על של מומחה לאונקולוגיה ולכן יעצתי את שנכתב בתשובתי הקודמת. בהצלחה!

30/06/2019 | 17:23 | מאת: ירון

שלום, אני בודק אפשרות להשאיר את הכלב (המפונק) שלי (בן 10 חודשים) בפנסיון למשך 3 שבועות – האם ישנן פעולות שניתן לעשות בכדי לרכך את התהליך והשהייה של הכלב בפנסיון, והאם ישנם דגשים שיש לבדוק אודות הפנסיון ? תודה,

ירון שלום, ממליץ בחום שלא להשאיר כלב מפונק בן 10 חודשים בפנסיון אלא בביתו בסביבה הטבעית שלו. אפשר למצוא תלמיד תיכון אחראי או מישהו למשל לפני צבא שאוהב בע"ח ויוציא וישחק עימו במשך היום והכי טוב שישאר ללון בבית שלך באותה תקופה. בהצלחה.

29/06/2019 | 22:39 | מאת: משה

שלום, הכלבה שלי בת 4 (אצלי ארבעה חודשים) ויש לה דלקות שתן חוזרות (4 פעמים חזר בתקופה של חצי שנה). טופלה באמצעות אנטיובטיקות שונות כל פעם לאחר בדיקות שתן חוזרות ונשנות, כמו כן גם החלפה לאוכל רפואי c/d urinary לשק אחד וחזרה לאוכל רגיל אחרי שהשתן חזר לחומציות תקינה. נעשו מספר אולטרסאונדים כאשר בראשונים לא נצפו קריסטלים, אך באחרון נצפתה אבן.. הוטרינרית לקחה שתן ישירות מהשלפוחית ושלחה למעבדה וגם בדקה את ההרכב בעצמה וחשפה קריסטלים ואבנים ״מסיסות״ לטענתה. כלומר, המלצתה הייתה שהדלקות נובעות מכך שהכלבה נוטה לייצר אבנים מסוג מסוים שהוא מסיס ולכן ההמלצה להעביר לאוכל רפואי לכל החיים. האוכל מאוד יקר וכן כל הבירור הזה במשך חצי שנה, אבל לי אכפת מהבריאות של הכלבה. את האוכל היא מאוד אהבה ביומיים שלושה הראשונים אך עכשיו כבר יומיים אינה מעוניינת לאכול את האוכל ובקושי שותה. ממעיטה במתן שתן, בקושי נותנת צואה ומלקקת לעיתים תכופות את שלפוחית השתן. אשמח להמלצות או רעיונות מה עליי לעשות והאם הטיפול שהומלץ עושה שכל.. אני מאוד מעריך את הוטרינרית שלי אך קיבלתי תחושה כבר של שיטת מצליח ולא אבחנה סדורה. יכול להיות שזה התסכול שגורם לי לדבר ככה. אשמח לעזרה.

לקריאה נוספת והעמקה

המלצתי לפנות לחוות דעת נוספת של רופא וטרינר מומחה ברפואה פנימית. בהצלחה.

30/06/2019 | 13:55 | מאת: משה

יש לך המלצה לרופא מסוג זה? נדמה שקשה למצוא רופאים וטרינרים מומחים בתחום מסוים בחיפוש ברשת

משתדל שלא להמליץ על מישהו ספציפי. מןמחים ברפואה פנימית יש במרכז חירום "טיפול נמרץ" בבן שמן, בבית החולים האוניברסיטאי בבית דגן, וניתן למצוא גם רןפאים מומחים שיכולים לתת את חוות הדעת במרפאה האורגנית שהלקוח נוהג להגיע אליה. בהצלחה.