פורום וטרינריה

12550 הודעות
11484 תשובות מומחה

מנהלי פורום וטרינריה

15/03/2019 | 06:20 | מאת: רוני

עקב צליעה וקושי לקום ,הכלבה (בת 16)מקבלת מהויטרינר previcox. הבעיה שהתחיל ריח חריף מהפה (אין דימום מהחניכיים)-האם יש קשר לכדור?כמה זמן מכסימום כדאי לתת הכדור?

על פניו לא נראה לי קשר ישיר בין כדור ה- previcox והריח מהפה. האם לפני תחילת הטיפול נבדק מצב הכליות של הכלבה. זה מאד חשוב במקרה של שימוש בכדור מהמשפחה הזו וכשל כלייה יכול להיות מוחרף במתן תרופה זו ואז עלול גם להיווצר ריח רע מהפה.

11/03/2019 | 18:20 | מאת: חנה

לחתול שלנו יש הפרשות מהעין בתקופה האחרונה, וטרינר בדק אותו מספר פעמים, החתול קיבל מספר פעמים זריקות אנטיביוקה ולאחר הזריקה הראשנה חל שיפור אך המצב חזר שוב, כמו כן קיבל משחת אנטיביוטיקה ללא הועיל. איננו יודעים כיצד להמשיך לטפל בו. יש לציין שהחתול רק בבית ואינו יוצא החוצה.

חייבים לראות את החתול על מנת להמליץ על טיפול. ברב בעיות העיניים אני ממליץ על טיפול מקומי מתאים ונמנע מטיפול סיסטמי אם אפשר.

10/03/2019 | 23:55 | מאת: חני

שלום, סולי שלנו המליטה 4 גורים המלטה ראשונה, היא מטפלת בהם היטב. יש תופעה מוזרה שהיא נושכת את הגורים בכל חלקי הגוף. האם זה נורמלי? ומה ההסבר לתופעה הזאת?

אם זה ממש נשיכות פחות מוכר לי. הגורים מייללים, יש סימני נשיכה? מניח שהתשובה שלילית. אם זה נשיכות קלות מתאים יותר לנשיקות שמלוות ליקוקים של הגורים.

שלום רב, לאחרונה אימצנו גורה חדשה בת כ 8 חודשים. מהעמותה נמסר לנו שיש לה לעשות חיסון משושה אחד וקיבלנו ואוצ'ר לבצע אותו. כאשר הלכנו לוטרינר פרטי , התבקשנו לברר לגבי היסטוריית החיסונים של הכלבה. מהעמותה נאמר לנו שמלבד לחיסון כלבת, לא ניתן לדעת על שאר החיסונים, הם מאמינים בגלל שהייתה כבר במשפחה כנראה קיבלה אותם אבל לא ניתן לדעת. הוטרינר שלנו המליץ בעקבות כך לחסן את הכלבה ב 3 חיסוני משושה כאילו מעולם לא קיבלה, למרות שיש סיכוי סביר שקיבלה. האם אין סכנה בביצוע 3 חיסונים במידה ויש סיכוי והיא קיבלה כבר חיסוני משושה? האם לא לקחת סיכון ולחסן 3 חיסונים? תודה רבה!

מסכים שלא כדאי להסתפק בחיסון משושה אחד. לדעתי בגיל כזה-8 חודשים אין צורך ב-3 חיסוני משושה וניתן להסתפק בשניים.

שלום , לאחרונה אימצתי לברדורית מקסימה בת 4.5. שמתי לב שהיא כורעת לתת שתן המון פעמים בטיול אחד ולא יוצא שתן אלא רק כמה טיפות. דגימת שתן הראתה קריסטלים והיא טופלה במוקסיפן במשך שבוע (פעמיים ביום 500 מ״ג) ובמהלך השבוע חל שיפור, היא החלה לתת שתן כמו שצריך וירדה התדירות בה היא כרעה לתת שתן. לאחר שסיימנו את השבוע חזרנו ודגימת שתן הראתה שאין קריסטלים אך השתן היה בסיסי (ph 8) ולכן היא טופלה באוכל רפואי להחמצת השתן. למחרת חזר הדם בשתן והקושי במתן שתן ולכן טופלה בעוד עשרה ימים מוקסיפן באותו מינון. שוב חל שיפור אך בימים האחרונים למתן האנטיביוטיקה חזר הדם בשתן וקיבלנו מרשם לאנטיביוטיקה מסוג אחר אבל נאמר לנו לא להשתמש בה עדיין כי אולי זה לא יעזור אלא להמתין כמה ימים - לתרופה קוראים רספרים . הסימפטומים לא פסקו. עשינו בדיקת דם מלאה שיצאה תקינה והוטרינרית המליצה לעשות אולטראסאונד. השאלה שלי מדוע לא לאסוף תרבית שתן ולשלוח למעבדה כדי לדעת בדיוק איזו דלקת זו אם בכלל? הרי היה שיפור בעת טיפול באנטיביוטיקה. עם זאת, הסימפטומים תמיד חזרו מיד. מה עליי לעשות? בנוסף, האם רישום העיקור במאגר השבבים הוא חד משמעי ואפשר להיות בטוחים שהיא עוקרה?

מצורפים שתי תמונות של הדם.. זה ממש דם לפעמים ולא רק שתן דמי.

נתחיל עם תשובה לשאלה האחרונה, ייחום של כלבה לא מתבטא בדם בשתן ובהשתנה מרובה. לא יכול להיות בטוח ב-100% אבל סביר מאד שאם הכלבה רשומה כמעוקרת במאגר השבבים היא אכן מעוקרת. לגבי חשד לדלקת שתן שלא נפתרת: ראשית מסכים לגמרי עם הווטרינרית שלך שממליצה על ביצוע אולטראסונד שכן יש לשלול גורמי רקע אפשריים כדוגמת אבנים בדרכי השתן. שנית, בוודאי מומלצת בדיקת שתן לצורך תרבית ורגישות על מנת להתאים האנטיביוטיקה הנכונה אך זו צריכה להלקח בצורה סטרילית ישירות מהשלפוחית (למשל במהלך האולטראסאונד) ולא סתם לאסוף שתן שיכול להזדהם בדרכו החוצה מהשלפוחית השתן.

08/03/2019 | 01:38 | מאת: לכלב שלי שיצו יוצא ריר מהפה

יש לי שיצו בן שנה זכר תמיד שאני יוצא מהבית אני רואה ריר על הריצפה כמו שלולית וגם הכלב כולו רטוב מהריר יש את כול החיסונים מה זה יכול להיות

ממליץ להגיע לבדיקה וטרינרית. ייתכן והכלב מלקק משהו כמו צמח שמביא לריור וייתכן ויש לו בעיות שיניים/חניכיים שגם עלולות להביא לריור.

06/03/2019 | 19:03 | מאת: נתנאל

שלום, יש לי כלב תחש (נקניק) בן 5 שנים ששוקל כ- 8.6 קילו. החל משבוע שעבר הוא סבל מבעיות שהוא לא יכול לעלות לבד לספה או למיטה שלנו ותמיד כשהיה רוצה שנעלה אותו הוא היה מרכין שני רגליים קדמיות עלינו, מה שלא היה בעבר. השבוע החל מיום ראשון, הכלב לא חש בטוב בכלל, מקיא ומשלשל. עקב כך לקחנו אותו לוטרינר שבדק את ההתנהגות שלו, חום וצואה (דחפו לו אצבע לישבן וגילו שם חתיכת עץ, הכלב אוהב "לפרק" ענפים וגזעים ולכן נתנו גסטרו 10 ו- Canidryl 100mg וביקשו שנרכוש עבורו טונה עם שמן שיסייע לו בזירוז יציאת הצואה עם העצים לכאורה). לאחר לילה אחד(!) ראינו החמרה במצבו של הכלב, הכלב לא מצליח לעמוד על רגליו, וכשהוא מנסה ללכת אחרי צעד או שניים הוא נופל כאשר הראש שמוט או נוטה לצד אחד. עשו לו אתמול בדיקות דם, רנטגן (לשלילת פריצת דיסק או בעיה בעמוד השדרה או חסם בבטן, בדיקות אלקטרוליטים ובדיקות לבלב. הכל נראה תקין לטענת הווטרינרים (כולל כדוריום דם לבנות). אנחנו כרגע מאכילים את הכלב דרך הפה במזון רפואי מעט מאוד מסוג Hills i/d with Turkey וכן קיבל נוזלים מתחת לגוף ואנחנו משקים אותו במזרק במים. היום הוא הלך שוב לביקורת בה אין שיפור, והוטרינרים אמרו שבמסגרת הציוד שיש להם במרפאה כלו כל הבדיקות שהם יכולים לעשות והשאירו אותנו ללא אבחון וללא כיוון. אנחנו מעוניינים לסייע לכלב ולדעת אם ניתן לטפל בו. אשמח לקבלת חוות דעת, אין לי בעיה לשלוח למי שרוצה את התוצאות בדיקות שלו. אנחנו ממש לחוצים ופוחדים ונשמח לכל חוות דעת ותשובה! תודה, נתנאל.

בדיקות דם לא יכולות לאבחן פריצת דיסק ויש בעיה גם עם צילום רנטגן בהרבה מהמקרים בשלבים הראשונים. אם הבעיה מחריפה מציע לבקש בדיקת נוירולוג מומחה או לקחת לאחד המרכזים הרפואיים הווטרינרים בהם יש נוירולוג מומחה. לעיתים נדרשים אמצעי אבחון נוספים.

03/03/2019 | 10:20 | מאת: אנונימי

אורך גובה ורוחב

כלוב טוב נחשב לכלוב של 25x30x50, מינימום!

01/03/2019 | 18:44 | מאת: כלבה

היי, יש לי כלבה כרגע לאחר המלטה.. הגורים יונקים והכול אבל שאני מנסה קצת ללחוץ על העטינים לא יוצא חלב משום מה. בהתחלה היה המון חלב הגורים ינקו אבל כרגע אין כמו שהיה.. זה משו שהיא מייצרת ? אם אפשר הסבר מדויק בנוגע לכול זה כי מאוד חשוב שהגורים ינקו ויתפתחו כמו שצריך אשמח לעזרה .

אם הגורים יונקים ורגועים סביר להניח שאין בעיה. לחץ על העטין לא תמיד נותן אינדיקציה נכונה, בעיקר במידה ונעשה בצורה לא נכונה. במידה והדאגה תמשיך יש לפנות לבדיקה אצל הרופא הווטרינר המטפל.

02/03/2019 | 17:12 | מאת: אוכל לכלבה בהריון

תודה על התשובה נקווה שהם יונקים והכול בסדר.. עוד שאלה קטנה כרגע בהנקה הבנתי שצריך אוכל עשיר בסידן חלבונים וכול מה שמסביב האם האוכל pet kind הוא אוכל שמספיק טוב לכלבה בהנקה ?

לא מכיר את סוג המזון הזה. בשלב ההנקה ניתן לתת לכלבה המניקה מזון גורים מאיכות טובה.

01/03/2019 | 12:24 | מאת: ליאל נזרי

איך לשכנע את אמא שלך לקנות כלב גם אם היא ממש לא מרשה בשום אופן וגם אם תעשי הכל היא לא תרשה אני אשמח ממש אם תענו תודה❤️❤️

שאלה ממש קשה. ראשית אולי להבטיח שאת תקחי אחריות מלאה על גידול הכלב ושנית אולי לא לקנות כלב אלא לאמץ כלב וכך להוזיל עלויות. בהצלחה!

27/02/2019 | 20:07 | מאת: דימה

שלום: יש לי חתול ספינקס ובימים האחרונים הוא ישן כימעט כל היום הוא קם אוכל עושה את הצרכים שלו וחוזר לישון מה יכולה להיות הבעיה?

יכולות להיות המון בעיות שקשורות לתופעה. לצערי התופעה אינה ספציפית ולכן יש צורך להגיע לבדיקה אצל רופא וטרינר.

אימצנו גוזלית מיינה שנפלה מהקן היא גדלה לתפארת שמה ציפי היא בת שנה ומאוד חברותית יושבת על היד ולא מפסיקה לדבר ברמה של תוכי! ...היא ישנה בעמידה על רגל אחת, בזמן האחרון שמתי לב שגם כשאינה ישנה עדיין מעדיפה לפעמים לעמוד על רגל ימין בלבד כשרגל שמאל מקופלת ,ככל הידוע מעולם לא ניפצעה ולא מראה סימני מצוקה ,אבל אני מודאג...יש מצב שכואב לה או משהו קרה לה ברגל ללא ידיעתי? קראתי שבחסידות ופלמינגו רגל אחת זה המצב הטבעי מקווה שזה המצב עם ציפי ב)שאלה נוספת ברשותכם: היא מתרפקת על בת זוגי כאילו רואה בה אמא ומסתכלת עליה כמהופנטת, אבל לא מדברת איתה, שתיקה גמורה כשהיא בסביבה...וכשבת זוגי יוצאת מהבית היא מתחילה לדבר איתי כל היום יש הסבר לזה?

ראשית למען ההגינות איני מומחה לציפורים. לעניינו של דבר התופעה שתארת עשויה להיות נורמלית. במידת הצורך אנא פני לרופא וטרינר ואולי במקרה זה כדאי לפנות לרופא וטרינר המומחה בתחום.

26/02/2019 | 17:53 | מאת: קטיה

יש לכלב שלי פיקינז פצעים סביב הפין ואני חושבת שזה מהגילוח אבל לא בטוחה מה יכול לעזור להעלים אותם ושזה יעבור ? תודה רבה

במקרים כאלה תמיד מציע לקחת את הכלב לבדיקה של רופא וטרינר. בכל מקרה ניתן למרוח על הפצעים בינתיים משחת עור סינטומיצין 3%.

24/02/2019 | 15:18 | מאת: ???

מה הסיבה לשלשול והקאה עם דם במשך יומיים ועכשיו רק שלשול בלי דם?-----------------------------------------------

יכולות להיות הרבה סיבות לתופעה. יש להגיע לבדיקה של רופא וטרינר.

שלום, לפני כשבוע היינו אצל הוטרינר שלנו עם החתול בעיה מסוימת וריח רע מהפה. הוא עשה לו בדיקות דם וגם אמר שייש לו דלקת חניכיים וצריך אנטיביוטיקה. הביא לתת לו כדורים למרות שרציתי זריקה אך לא היה. אחרי שבוע חזרתי כי לא היה מוכןמלקחת כדורים ושוב ביקשתי זריקה כי לא הלך. היה וטרינר מחליף ולא הכי עדין ומיונן ושוב בדק את החתול ופתח לו כמה פעמים את הפה וצילם כדי לשלוח לוטרינר כדי שיגיד אם צריך למרות שכבר נאמר שהוא צריך בפעם שעברה. בסוף נתן בכוח סירופ כי שוב לא היה תרופה במזרק וגם תירץ שיותר טןב בסירןפ. חזרתי הביתה עם חתול טראומתי שצריכה לתת לו עכשיו אנטיביוויקה במזרק במשך 10 ימים. הבוקר קמתי לחתול מרוחק שקצת איבד את קולו ואני לא יודעת ממה זה. נראה גם בדיכאון. וזה חתול שרגיל להסתובב בבית ולילל בקול רם. כל הזמן שוכב באיזה פינה. מה לעשות?

צר לי לשמוע על החוויה שעברת. אני בטוח שאת מבינה שמבלי לבדוק את החתול לא אוכל לתת תשובה מושכלת ומקצועית. אין ספק שכדאי לבדוק את החתול שוב ותוכלי לקבל חוות דעת נוספת מרופא וטרינר.

22/02/2019 | 16:30 | מאת: ארז

לחתול שלי יש באיה בעין יש לו נוקודות שחורות על האפאפ

מתנצל על האיחור בתשובה. יש להגיע לבדיקה של רופא וטרינר. ייתכן ומדובר בעקיצות של נמלי אש.

21/02/2019 | 11:53 | מאת: יוליה

שלום רב , יש לי כלבה מגזע פומרניאן בת 11 חודשים הכלבה קבר שבועה ימים נמצאת במצב של בחילות והקאות , לכלבה נאשו בדיקות דם וגם רנגן הכלבה קבלה אנטיביוטיקה , זריקה נגד הקאות שום דבר לא עזר היא עדיין באותו מצב , חשוב לציין שהקאות לא עם דם וגם אין שלשול לכלבה , ישמח לקבל חוות דעת על המכרה ומה ניתן לאשות

לצערי אין באפשרותי לתת חוות דעת מקצועית מבוססת ללא בדיקת הכלבה. במידה והבעייה לא נפתרת ניתן לקבל חוות דעת נוספת של רופא וטרינר מומחה ברפואה פנימית.

21/02/2019 | 17:13 | מאת: יוליה

מצורף קובץ של בדיקות דם

לא ראיתי את קובץ בדיקות הדם. ובכל מקרה לא ניתן להתייחס באופן מעמיק ללא בדיקת הכלבה

21/03/2019 | 00:32 | מאת: שיר

היי גם אני עם אותו סיפור לכלב שלי..עשיתי בדיקות דם יצא תקין מלבד חריגה של הalp שזה מעיד על משהו בלבלב...הרנטגן יצא תקין... גם קיבל זריקה נגד הקאות היום...והיום לא הקיא בכלל בגלל הזריקה..אבל אני בסיפור הזה 4 ימים של אינספור הקאות ביום אובדת עצות כבר

לצערי לא יכול לייעץ ולתת תשובה מקצועית ומבוססת ללא בדיקת הכלבה. מציע שאם עדיין לא בסדר להגיע לחוות דעת נוספת של רופא מומחה ברפואה פנימית באמצעות הווטרינר הפרטי שלכם.

21/02/2019 | 03:14 | מאת: רונית

חתול בן 3וחצי. מסורס , גר בבית. חתול יחיד. לפתע לא רואה טוב. ללא סימני דלקת, או דמע. רוב הזמן עיניו בוהות, והוא נעזר בחוש הריח או השמיעה כדי להבין שיש מישהו לידו. זה קורה באופן לא סדיר. לסירוגין, עושה רושם שלא רואה טוב. או נבהל מחפצים למרות שהיו שם תמיד. וכשמשחקים איתו עם חוט, כמו חכה כזו, יש זוויות שבהן הוא מבחין בחוט, ויש זוויות שלא. והוא תמיד היה קופץ למקומות גבוהים ואוהב לרדוף אחרי צעצועים זזים ועכשיו בקושי מבחין בהם. חזותית אין דמע ואין דלקת, והעיניים כן מגיבות לאור- האישונים לעיתים צרים ולעיתים מורחבים. אולם באיטיות יותר מהרגיל. ומה שהכי בולט זה, שהוא בוהה רוב היום עם עיניים פקוחות לרווחה ממש, ולא ממקד את המבט אלינו, או אל חפץ, כפי שעשה עד לפני כמה זמן. הוא גם ממעט להזיז את העין לצדדים ולמעלה ולמטה, ובמקום זה, מרים ומוריד ראש או מזיז את הראש לצדדים. אשמח לחוות דעת ראשונית, לפני ביקור אצל וטרינר. תודה.

צר לי אך לא יכול חוות דעת מקצועית מבוססת ללא בדיקת החתול. הבעיה יכולה להיות אכן ממוקדת בעניים אך יכולה להיות גם בעיה סיסטמית. יש להגיע לבדיקה אצל רופא וטרינר.

ערב טוב, רציתי לדעת אם מזון כלבים של חברת פורזה 10 לג'נד מתאים לגור שי טסו בן 5 וחצי חודשים, רכשתי את המזון הנ"ל לאחר המלצת המוכר. במידה ולא איזה מזון כן מומלץ? אין הגבלת תקציב. תודה רבה לעוזרים

צר לי אך לא מכיר את המזון הספציפי הזה. היום בשוק יש עשרות סוגי מזון... המזון המומלץ הוא מזון גורים מאיכות טובה. אין באפשרותי להמליץ על חברות ספציפיות.

אלה רכיבי המזון, מה דעתך?

בכל מזון יש כמובן את שלושת אבות המזון חלבונים, פחמימות ושומנים להם מוסיפים תוספות כמו ויטמינים וכיוצא באלו. לאיכות המזון יש פרמטרים שונים כמו מקורות אבות המזון היחס בין המרכיבים השונים ועוד. יש מספר חברות שהתמחו במזונות כלבים ולהן מוצרים מעולים.

17/02/2019 | 10:32 | מאת: רביב

שלום, ביום חמישי (14/02/19) הכלבה עברה ניתוח עיקור, וטרם עשתה "קקי" נכון לתאריך 17/02/19, יש לציין כי הכלבה מרגישה טוב שותה, אוכלת ועושה "פיפי" , הכלבה לא סובלת מעצירות, היא פשוט לא מנסה לתת צואה הכלבה מטופלת בשני כדורים (לאחר העיקור) קנידריל 50 מ"ג (רבע כדור בוקר וערב) - משכך כאבים מטרונידזול 200 מ"ג (חצי כדור בוקר וערב) - אנטיביוטיקה - הכלבה שילשלה ביום הניתוח לאחר שקבלה תרופות הרגעה האם פרק הזמן שהכלבה טרם עשתה "קקי" סביר ? תודה,

עדיין יכול להיות סביר באם לא אכלה הרבה. אם המגמה תמשך יש לפנות לייעוץ ובדיקה של הרופא הווטרינר המטפל.

17/02/2019 | 12:50 | מאת: רביב

שלום, תודה על התגובה המהירה עד מתי להמתין עם מתן הצואה - יום, יומיים ? תודה

כן לא יותר.

15/02/2019 | 20:13 | מאת: בעיה חמורה בעור

החתולה שלי בת 3.לפני כשנה תחילו לה סביב עצם הזנב סדרה של פטריות, גירודים, ואלרגיה(לפי דבריו הוטרינר המקומי). מאז היא עם כונוס. אם לרגע מורידים לה את הכונוס היא אוכלת את עצמה עד לדם, ויותר. ניסינו כדורים נגד אלרגיה ולא עזר, מקלחות, אוכל היפואלרגני קרמים וכו. מבקשת את עזרתכם. כואב לי לראות את החתולה שלי ככה...

כמובן שיש קושי אובייקטיבי בהתייחסות רצינית ומקצועית לבעיה מבלי לראות את החתולה. בכל מקרה לפי התיאור לפני הכל וודאי שמקבלת טיפול טוב כנגד פרעושים שבהרבה מהמקרים מהווים את הסיבה לאלרגיה. מספיק פרעוש אחד להתחיל את התהליך כך שלא צריך לצפות להרבה פרעושים.....

14/02/2019 | 01:36 | מאת: חתול אחרי תאונה

עזרה מישהו?

חייבים בדיקה של רופא וטרינר. עפ"י משקל ניתן לתת כעזרה ראשונה טיפות אופטלגין.

13/02/2019 | 23:31 | מאת: דריה

שלום, לחתול שלי הופיעה דלקת עיניים בביקור הוטרינר נתן משפחה בינטומיצין והגביל אותי ל5 ימים כמו כן הוא ציין ששימוש ארוך יותר יכול לפגוע בו. רציתי לברר אם שימוש ארוך יותר באמת יכול לפגוע?

החומר הפעיל במשחת סינטומיצין הוא כלורמפניקול, אנטיביוטיקה אותה עדיף לא לתת לשימוש ארוך טווח.

13/02/2019 | 16:28 | מאת: יוני

שלום חתול שסובל מכינים וניבדק אצל וטרינר קיבל אמפולה רבולושין פלוס והכינים חזרו האם סירוק במסרק כינים בלבד יכול לפתור את הבעיה?? האם ספריי פרונטליין יכול לעזור? פרונטליין פלוס?? שאלתי וטרינרים וכל אחד אומר משהו אחר אני אובד עצות כי אין לי את הפריווילגיה הכלכלית לעשות ניסיונות האם ניקוי במטלית ספוגה בחומץ תפוחים בריכוז של אחד ל4 בטוח? מה עצתכם ?תודה על העזרה והזמן

מסרק כינים לא יפתור הבעיה. תרסיס פרונטליין יעיל כנגד כינים בחתולים כמו גם ריוולושן בטיפות ששמים באזור העורף. לא מכיר את הטיפול בחומץ תפוחים ואני מטיל ספק ביעילות הטיפול. בהצלחה!

אימצתי חתולת רחוב לפניי שבועיים. קיבלה מיד טיפול נגד פרעושים ואחרי מספר ימים גם תילוע וחיסון מרובע. בימים האחרונים אני רואה חתיכות שחורות על הרצפה ועליה אין. חשבתי אולי הפרשות של פרעושים אבל הרטבתי והחתיכות נשארות שחורות וצמיגיות או קשות, קצת כמו שעווה (למרות שקראתי שהפרשות פרעושים מאדימות אם מרטיבים אותם על פיסת נייר טואלט). החתולה גם מתגרדת המון, באוזניים בעיקר. החתיכות מאוד משתנות בגודל שלהן, החל מגודל מילימטר עד גודל של גרגיר כוסמת. יתכן שזה מהאוזניים שלה? אין לה את זה בשום מקום על העור ואני לא מצליחה להסתכל בתוך האוזן עמוק (הוטרינר אצלו נבדקה לא איבחן)

קשה לי לקבוע בוודאות מה המקור. במידה והחתולה מתגרדת המון יש סיכוי טוב שמדובר בהפרשות על רקע אקריות אזניים. אבחון אקריות אזניים פשוט למדי.

11/02/2019 | 23:00 | מאת: מיכל

החתולה שלי בת שנה קיבלה חיסון מרובע. כחמישה ימים לאחר החיסון היא הפכה מחתולה שובבה שרק רוצה להסתובב בחוץ לחתולה ששוכבת הרבה, ללא שמחת חיים, לא משחקת ומעין אדישה אך אוכלת, שותה ועושה צרכים כרגיל. התקשרתי לוטרינר ואמר לי לעקוב אחרי זה . עכשיו כבר עברו שבועיים והיא אותו הדבר ולפני יומיים גם התחילה לצלוע וכואבת לה הרגל. לקחתי אותה היום למרפאה. מדדו לה חום ואין לה, עשו ספירת דם והכל תקין.... נתנו לי משכך כאבים.... יש לי תחושה חזקה שזה מהחיסון! האם ייתכן שזה פגע לה במערכת העצבים או משהו כזה? אני ממש מודאגת

לא סביר לי שהתגובה הכל כך קשה קשורה לחיסון. אם החתולה ממשיכה להיות לא בסדר דורש בדיקה וטרינרית מקיפה. לעיתים דורש גם רופא וטרינר מומחה בתחום.

ביום שישי האחרון אימצנו כלבה כבת שלושה שבועות בערך. לפי מה שנאמר לנו בתקופה הראשונה היא צריכה חום ומגע ידיים וצריך לשים אותה איתנו בחדר במיטה שלה. בלילה הראשון היה דיי קשה, בלילה השני היא הייתה יחסית בסדר ישנה דיי הרבה, מדי פעם בכתה קצת אבל נרגעה לבד וחזרה לישון. הלילה היא נרדמה במיטה שלה אבל אחרי שהתעוררה לא הפסיקה לבכות ולילל ולא היה ניתן להחזיר אותה למיטה שלה, נאצלנו חלק מהלילה לחבק אותה איתנו. האם ההתנהגות טבעית בגלל הגיל ? מה אפשר לעשות כדי לעזור לה להתרגל לישון במיטה שלה מבלי לבכות?

לא מומלץ להפריד גור מהשגר לפני גיל 8 שבועות. יש לתת לה חום ואהבה

10/02/2019 | 18:02 | מאת: שרית

שאלה חשובה פליז אני ממש עבודת עצות יש לי גור שיצו מעורב ואני לא יודעת איזה אוכל הכי טוב לתת לו רכשתי כבר כל כך הרבה כל אחד ממליץ לי משהו אחר ואני כבר ממש אבודה בבקשה עזרה

אין מזון שהוא הכי טוב. יש הרבה חברות ושיווק אגרסיבי, טרנדים בלי הרבה ביסוס מחקרי......יש לתת את המזון שמתאים לך כלכלית ומתאים לכלב, כלומר הכלב אוהב, פרווה יפה ללא נשירה מוגזמת, יציאות תקינות.

08/02/2019 | 08:49 | מאת: שירה

ד"ר שלום רב אני מאכילה מזה זמן חתולי רחוב כעשרים אם לא יותר. עד עתה האכלתי אותם בפריסקיז שזה אוכל יבש אבל צבעוני , והם אוהבים את זה מאד, כמו כן נתתי גוסי קט שזה גם אוכל יבש, וקופסאות לה קט וכדומה שזה אוכל רטוב. כמה חתולים אצלנו מתו כתוצאה מכשל בשלפוחית השתן כך הבנתי מהווטרינר שבדק אחד מהם כי ניסיתי להציל אותו אך ללא הואיל, והבנתי שאיכשהו זה קשור עם המזון שחתולי הרחוב אוכלים. שאלתי היא האם אתה יודע להמליץ לי איזה סוג אוכל צריך לתת להם, מה המרכיבים שעלי לשים לב שיש או שאין על גבי האריזה שאני צריכה להתייחס? האם האוכל הרטוב שבא בקופסאות לאלה עם בעיות שיניים או בעיות עיכול טוב עבורם? ואם כן שוב איזה מרכיבים עלי לשים לב שיהיה על גבי הקופסא ? אנא ממך הכוונה בנושא על מנת לא לגרום לנזק במקום תועלת מצידי לחתולי הרחוב. תודה מראש על התייחסותך ותשובתך האדיבה. בברכה

כל אוכל מסחרי שמאוזן וללא חוסרים

07/02/2019 | 17:48 | מאת: ולדימיר

יש לי רועה בלגי בן 8 חודשים הוא לוקח אנטיביוטיקה בגלל עקיצה של מעופף לפני כמה ימים... כרגע הוא מתנהג כרגיל ואחרי שעשיתי איתו איזה שעתיים שהוא רץ כמו משוגע... חחחח עכשיו הוא חזר לבית ואחרי כמה דקות היה צריך להשתין ואז אני רואה שהוא משתין דם... לא ממש סמיך אבל שתן בצבע אדום.... לא נראה שכואב לו או משהו.. אשמח לעזרה

חייב בבדיקה בהקדם, ייתכן בעית שתן כגון זיהום או אבן (כן...גם לגורים לעיתים יש) ייתכן בעיה אחרת בקרישת דם או פירוק דם ולכן לשתן בצבע אדום/בורדו

04/02/2019 | 06:00 | מאת: ירון

שלום רב, ננשכתי על ידי הכלב שלנו בבוהן הרגל עם דימום קל. ביצעתי חיטוי מקומי. הכלב מחוסן בכלבת, אבל אנחנו אמורים לבצע חיסון חדש בעוד כשבוע (כבר נקבע תור לוטרינר). מה עלי לעשות? אני לא רוצה שהכלב שלי ילך להסגר בגלל זה...

חיטוי מקומי חשוב וטוב שביצעת. יש לברר עם רופא המשפחה את הצורך בטטנוס. אין לחסן את הכלב בכלבת ב-10 ימים הקרובים. אם מראה איזשהם סימני מחלה בימים הקרובים יש להגיע לבדיקה של רופא וטרינר. במידה והכלב בהשגחה מלאה ב-10 ימים הקרובים ניתן יהיה לדעתי להמנע מהסגר הכלב. אם תרצה להיות בטוח קבל ייעוץ מלשכת הבריאות באזור מגוריך לגבי סוגייה זו.

02/02/2019 | 13:37 | מאת: חתול שרגיל לשתות מהברז

החתול שלי הוא בערך בן שנה ושמונה חודשים , יותר משנה בבית והוא חתול מהרחוב. כשרק הבאתי אותו, הוא שתה מקופסת פלסטיק ששמתי בה מים. ראיתי שהוא לא שותה ממנה אז ניסיתי לתת לו מים מהברז והוא שתה. כבר שנה שהוא שותה רק מהברז, וכשהוא צמא הוא בוכה ליד השירותים ומחכה שידליקו לו את הברז. אני לא רוצה שהוא יתרגל לשתות מהברז ושישתה מהקערה שלו. יש לו קערה יחסית גדולה לגודל שלו ויש בה מים ואוכל. מהאוכל הוא אוכל אך לא מתקרב למים. איך אני מרגילה אותו לשתות מהקערה?

ראשית חבל לחכות שנה על מנת לשנות הרגלים. בכל מקרה אני רוצה להניח שקערת האוכל והמים אינן משותפות. צריך להיות כלי נפרד לאוכל וכלי נפרד למים. שני הכלים רצוי שיהיו מנירוסטה ויעודיים לחתולים. למשל כלי המים צריך להיות נגיש ולא עמוק מידי. יש להחליף מים כל 24 שעות. בהצלחה.

החתול שלי אינו אוכל , אינו שותה , מקיא כל כמה זמן ויש לו ריר ואני לא יודעת מה בדיוק לעשות כי אני לא בטוחה אם זאת כלבת אני ממש מפחדת גם עליו וגם עלי ועל המשפחה כי שמעתי שמחלה זו מדבקת גם אנשים. תודה רבה מקווה שיש פתרון

ראשית ברצוני להרגיע אותך והתיאור אינו מתאים לכלבת. מחלת הכלבת נדירה מאד בחתולים וההדבקה לבני אדם אינה כה קלה... הדבר הנכון לעשות כשחתול לא מרגיש טוב וחולה הוא להגיע לרופא וטרינר לבדיקה והוא יבצע את הבירור הרפואי המתאים ויתאים את הטיפול בהתאם לממצאים.

30/01/2019 | 21:40 | מאת: יונית

הי מה נשמכ לפני שבוע קיבלנן גור מלטז בן חודשיים וחצי נולד 5.11.18 הכל היה בסדר ופתאום התחיל עם קיבה רכה ריר ושילשול לקחנו דגימת צואה שהראתה קוקסידה יש לציין שהוא המשיך להשתולל ואכל ושתה היציאות התחילו להסתדר לבד התחלנו אתמול טיפול שהויטרנר נתן והיה בסדר היום בצהרים שילשל פעמיים במנה השניה של התרופה הויטרנר נתן לו כי היה מאוד קשה לא רצה לפתוח תפה והוא הקיא מיד אחרי ואז נתנו עוד מנה נסענו הביתה והקיא פעמיים חזרנו לויטרנר נתן טיפול נגד בחילות וזהו כרגע הכל רגוע יש סיבה לדאגה האם זה מהתרופה אודה לעיצה ותשובה

אין מקור לדאגה. יש לעקוב אחר הגור ואני מניח שישתפר בימים הקרובים.

04/02/2019 | 15:58 | מאת: יונית

הי מה שלומך הגור היה בסדר ומהיןם בבוקר שוב משלשל עם דם ממש מיואשים כרגע אצל הויטרנר האם אנחנו שמטפלים בו יכולים להדבק ממש צריכה תשובה

26/01/2019 | 20:31 | מאת: קטי

שלום האם ניתן לתת לכלב נורופן? אם לא אז איך מורידים חום? תודה

לא לתת נורופן. ממליץ גם לא לתת תרופות ללא ייעוץ וטרינרי. מעדיף מתן אופטלגין להורדת חום אולם גם כאן בהנחית וטרינר. לעיתים עם הרצון הטוב ניתן יותר להזיק מאשר להועיל.

26/01/2019 | 14:02 | מאת: נדיה

היי! חתול ביתי (לא יוצא בכלל לבחוץ) בן שנתיים, כבר כמה ימים עם פצע בצוואר. נראה שמגרד לו מאוד ולכן זה גודל מהגירוד. מה דעתך? מצריך בדיקת וטרינר? תודה רבה!

חד משמעית דעתי שמצריך בדיקת וטרינר אחרת יכול להעשות גרוע יותר וחבל.

21/01/2019 | 23:35 | מאת: כלבה לאחר המלטה

היי אז ככה יש לי כלבת שיצו שהמליטה 6 גורים בריאים שהיום הם בני 5 שבועות כל מה שעברנו בהמלטה היה סיוט אחד גדול הכלבה קיבלה קדחת חלב שהיו בני 12 ימים ולאחר מכן הוטרינר אמר שהיא לא ממליץ להחזיר אותה להניק אך זה אפשרי אם טיפול מוסרי זה היה קשה מדי לא לתת לה להניק אז נתנו לה עד שאתמול שוב קיבלה קדחת חלב והפעם באמת לא ניתן לה להתקרב רק שזה שונה ממה שחשבתי בגלל שהגורים כבר גדולים חשבתי שיהיה קל יותר אך זה לא כך היא עדיין בוכה ורוצה אותם אני סוגר אותם בחדר נפרד ומעכשיו נותן להם רק אוכל לגורים רטוב והכלבה ממש סובלת ולדעתי היא בדיכאון כמובן שהיא הולכת להתעקר אחרי זה השאלה שלי היא כזאת האם אפשרי שאחסן את הגורים כבר עכשיו ואמסור אותם או שזה באמת קריטי לחכות עוד שבוע ? הכלבה ממש סובלת מזה תודה

אין לחסן הגורים לפני גיל 6 שבועות. הכלבה תחזור לעצמה, אל דאגה....

היי יש לי גורה בת 7 חודשים שבדרך כלל היא מאוד איפראקטיבית, ומיום רבעי האחרון היא לא אוכלת, לא שותה ולא קמה מהמלונה וכשהיא כן קמה היא מדדה כמו כלבה זקנה.. אני ממש דואג לה ואין לי כסף לווטרינר.

אין ספק שכך לא ניתן להשאיר אותה ויש צורך בייעוץ וטרינרי. תנסה להביאה לבדיקה באחת העמתות צער בעלי חיים או תנו לחיות לחיות. ועוד משהו שאיני יכול להתאפק מלהביע בפניך - כמחליטים לקחת ולגדל כלב צריך לקחת בחשבון גם את נושא הטיפולים שעולים כסף ויש אחריות על בעל החיים, זה אינו עוד חפץ שקונים לבית זה חיים עם נשמה!!

20/01/2019 | 16:48 | מאת: עדי

שלום, אתמול ישנתי אצל בחור וכשהגעתי הביתה גיליתי על גופי מלא קרציות. התקלחתי וקרצפתי עצמי עם ספוג , אך עדיין אני מוצא אחד פה ושם. כרגע המצב יותר טוב (אחרי כמה מקלחות) אני לא בטוח שזה קרציה צרפתי תמונה של הטפיל. האם עליי לפנות לרופא? יש טיפול מונע?

שלום, לא הצלחתי לפתוח הקובץ. ללא קשר מציע ללכת לקבל ייעוץ של רופא.

16/01/2019 | 20:25 | מאת: נינה

שלום, לפני כ 5 ימים החתול שלנו קיבל חיסון (בעצם הרטרינר ערבב שתי אמפולות למזרק אחד ). מאז בהדרגה הוא נראה אפטי,צולע מהיום ונראה לנו שמהיום הופיע לו חום. האם התופעות הללו יכולות להיות תופעות לוואי לאחר החיסון ויעברו עם הזמן או כדאי לפנות בדחיפות לוטרינר? תודה

5 ימים אחרי נראה לי עם פחות קשר לחיסון עצמו אך ייתכן למקום ההזרקה וכמובן ייתכן ללא קשר כלל. מציע לפנות לייעוץ של רופא וטרינר.

15/01/2019 | 10:33 | מאת: רונן

שלום, אני מעוניין לדעת באיזה גיל מפסיק הפודל הננסי לגדול, והאם פרוות הגור (6 חודשים) מתחלפת, כרגע היא די חלקה - האם היא תהפוך למסולסלת או שתישאר חלקה ? תודה,

אין גיל מדויק בו גור מפסיק לגדול, אך ניתן לשער כי משום שגזע הכלב הינו פודל ננסי, כי הגיע בגיל 6 חודשים לגודלו המקסימלי או קרוב לכך (שינויים של סנטימטרים בודדים עדיין אפשריים). בנוגע לפרווה, ההמלצה הינה להיוועץ בספר כלבים משום שפרוות הפודל, בשונה מגזעי כלבים רבים הינה בלתי נשירה וזקוקה לטיפוח שגרתי.

15/01/2019 | 10:01 | מאת: רענן

שלום, אני מעוניין לבצע עיקור לכלבה, קראתי שניתן לבצע את התהליך בניתוח בטכנולוגיית לייזר - המאמר מציין מספק יתרונות משמעותיים לשימוש בטכנולוגיית הלייזר כגון: הפחתת כאבים, דימום, זיהומים, ביטול הצורך בצווארון אליזבת היות ואין תפרים חיצוניים רציתי לדעת האם המידע נכון ואכן מומלץ לבצע עיקור באמצעות טכנולוגיית לייזר, בנוסף האם כדאי לבצע את העיקור לכלבה בגיל 6 חודשים ? תודה רבה,

ראשית לא יודע האם יש רופאים המבצעים בארץ ניתוח עיקור באמצעות לייזר. שנית ניתוח עיקור הוא די סטנדרטי ולרב ללא סיבוכים. לעיתים ניתן להשתמש רק בתפרים פנימיים בעיקר כשמדובר בכלבות קטנות. הקולר האליזבטיאני נועד לביטחון יתר על מנת שהכלבה לא תתעסק עם החתך ולוא דווקא רק עם התפרים. עיקור בגיל חצי שנה יכול להתאים לכלבות מגזעים קטנים שמגיעות לבגרות מינית סביב גיל זה.

13/01/2019 | 22:56 | מאת: שני

היי יש לי גורה בת חודשיים ופתאום שמתי לב שמנופח לה בצד אחד של איבר המין. יש קצת אדמומיות. חשוב לציין שלא נראה שכואב לה ואין שינוי כלשהו בהתנהגות . מה זה יכול להיות? תודה

שלום, קשה לי לענות בצורה מקצועית אחראית מבלי לבדוק את הכלבה. מציע להגיע לייעוץ של רופא וטרינר.

12/01/2019 | 12:37 | מאת: אמיר

שלום יש לי כלב פינצר מעורב בן בערך 5. לאחרונה הוא שותה המון מים. האם זה סימן לסכרת? לאחרונה הוא טיפה שמן. אבל הוא מאוד אנרגטי. התזונה שלו זה אוכל יבש איכותי ביותר.

יש לא מעט סיבות לשתיית יתר. אכן סכרת יכולה להיות אחת מהן. יש להגיע לבדיקה של רופא וטרינר שאני מעריך שימליץ על בדיקות דם ושתן בשלב ראשון.

10/01/2019 | 22:33 | מאת: דפנה

היי, יש לי גורה בת 5 חודשים מעורבת שוקלת 16 קילו. היה לה שלשול חריף במשך יומיים (לא דמי). למזלנו היא מצליחה לשלוט ורומזת לנו כשרוצה לעשות בחוץ. היינו אצל וטרינר ונאמר לנו שמדובר בדלקת במעיים (אכלה משהו לא טוב בחוץ). למרות זאת לכלבה יש תיאבון, מרץ, שמחה. מקפידים שתשתה מים. החל מיום רביעי בערב נתנו לה אוכל רפואי מעורבב עם אורז עיסתי. היא המשיכה לשלשל במהלך הלילה עד הבוקר. בשעה 10:00 בבוקר ביום חמישי קיבלנו קקי בעל מראה מוצק השעה 22:30 בערב והכלבה לא עשתה שוב מאז (יותר מ12 שעות). האם זו תגובה נורמלית? כמה ימים היא יכולה להיות בעצירות? וכמה ימים מומלץ למשוך את האוכל הרפואי? תודה רבה

מתנצל על העיכוב בתגובה. אי מתן צואה במשך 12 שעות אינו חריג. ממליץ לפנות לווטרינר המטפל על מנת לקבל החלטה כיצד להמשיך.

10/01/2019 | 11:09 | מאת: אביטל

החתול שלי החל להקיא ומיד לאחר מכן החלו שתי רגליו האחוריות להיות משותקות. בבדיקה נאמר לנו כי מדובר בקריש אולם אין בעיה לבבית. מה סיכויי ההחלמה ובמה כדאי להשתמש לפירוק קריש הדם

מצטער על העיכוב בתגובה. הפרוגנוזה במצבים כאלה לא טובה. יש חומתרופות שונות שניתנות במקרים אלו אבל עיקרן בעת אשפוז החתול

09/01/2019 | 21:03 | מאת: שיר

הכלבה שלי היא בת בערך 7/8 חודשים מסוג פומרניאן, היא כל הזמן רועדת... לא חושבת שזה קשוק לקור כי גם כשכיף לה גם שהיא עצבנית גם שחם לה גם שהיא שוכבת היא כל הזמן רועדת. יש הסבר לזה?

קשה לי להתייחס בצורה מקצועית ואחראית לשאלה מבלי לבדוק את הכלבה. מציע להגיע לבדיקה של רופא וטרינר.

09/01/2019 | 01:49 | מאת: פולי

חתולה שלי כנראה כיומיים סובלת מדלקת בשלפוחית השתן. היא הולכת כל הזמן להשתין. ועכשיו גם די חסרת מנוחה . מייללת יחסית הרבה. על פי המלצה נתתי לה קצת פחות מרבע אופטלגין והיא בערך לאחר 5-10 דקות הקיאה הכל . האם ניתן שוב לתת קצת אופטלגין על מנת לפחות לעזור לה בלילה . למנוע כאבים.

מצטער על העיכוב בתשובה. מעריך שפניתם לקבל עזרה של רופא וטרינר בנושא.

שלום, יש לי חתול (מבוגר) ולאחרונה התחילו להופיע לו מין לכלוכים קטנים שחורים באזור הגב התחתון סמוך לזנב - מצורפת תמונה. נראה שהאזור גם מאוד רגיש למגע ואם נוגעים לו שם זה ממש מדגדג/משגע אותו. במה מדובר? (צירפתי קישור לתמונה כי אני לא בטוח שהתמונה עלתה לאתר..) https://photos.app.goo.gl/QnFRgSGfggJrQboPA תודה רבה!

לא הצלחתי לפתוח התמונה לצערי. אם הנקודות השחורות על הפרווה ייתכן ומדובר בצואת פרעושים.

יש לי כלב שמשקלו 51 קג (הוא לא שמן הוא גבוהה) הוא אכל קופסא של בערך 300מל של ממרח צ'ירצ'י מקולקל !! הוא קופץ ורץ כאילו כלום לא קרה .. כרגע הוא בטיול ואני מקווה שיצא לו הכל . דיברתי עם הוטרינר שלי והוא אמר שזה תלוי כזה הוא אכל ויכול להיות שזה לא כזה חמור .. רציתי לוודא שבאמת הכמות הזו היא לא קריטית למשקל והגודל שלו .. או שאנחנו רצים למיון עכשיו ??

לא יודע מה זה הממרח הזה. בחשש היה הכי טוב לגרום לו להקיא. עדיין ייתכן ולא יקרה כלום או שיגמר בקלקול קיבה. אם חוששים הכי נכון להבדק ע:י רופא וטרינר.