פורום וטרינריה

13628 הודעות
11385 תשובות מומחה

מנהלי פורום וטרינריה

02/12/2018 | 22:19 | מאת: מלי

יש לי חתול בן 6 חודשים. האם זה גיל מתאים לסירוס מבחינת ההתפתחות של מערכת השתן? שמעתי טענה שעדיף לחכות עוד כמה חודשים, כדי שמערכת השתן תשלים את התפתחותה, כדי לצמצם סכנה של סתימות וחסימות.

לקריאה נוספת והעמקה

המלצתי סירוס בגיל של כ-9 חודשים, מהרגע שהחתול מתחיל לסמן....

03/12/2018 | 15:21 | מאת: מלי

אבל אז אין סכנה שהוא כבר יתרגל לסמן? (יש חתולים נוספים בבית)

02/12/2018 | 07:47 | מאת: נתי

שלום יש לי רועה בלגית בת 4 חודש אחרי חיסון ראשון אמורה לקבל את השני היום לפני כשבוע וחצי הכלבה התחילה לגרור רגל אחורית ולאחר יום יומיים כבר לא הצליחה לעמוד לבד הייתי אצל וטרינר בדק אותה חשב בהתחלה אולי פארוו ולבסוף נשלל בגלל שלא הקיאה ולא שילשלה בכלל...קיבלה נוזלים במרפאה לאחר כמה ימים וטיפול תומך בבית התחילה להגיש טוב קמה קפצה שיחקה וכמעט חזרה לעצמה לגמרי לאחר יומיים חזרו הסימפטומים רגל נגררת בהתחלה ולאחר יום שוב לא עומדת זה המצב היום יש לציין שהיא עושה צרכים בצורה רגילה לא שילשול וגם פיפי רגיל רק שהיא שוכבת כי אין לה כוח לעמוד... אשמח לדעת מול מה אני מתמודד ממש מוזר שגם חזרה לעצמה ופתאום התהפך שוב אשמח לקבל איזשהו כיוון

לקריאה נוספת והעמקה

צר לי אך לא יכול לתת חוות דעת מקצועית אחראית מבלי לבדוק את הכלבה. מציע להגיע לבדיקה וטרינרית אצל רופא וטרינר.

01/12/2018 | 18:06 | מאת: ניני

הכלב - לברדור מעורב בן שנתיים - גדול- "גנב" ואבל מספר חתיכות של בצק עלים. האם הוא בסכנה? האם צריך לתת לו משהו מיוחד לאכול או לשתות? ידוע לי שבצק שמרים מסוכן מאד, אך מה לגבי בתק עלים?

לקריאה נוספת והעמקה

לא חושב שיש צורך לעשות משהו כעת. לא הייתי נותן אוכל עד הבוקר, כן מים. מעקב. אם יש משהו חריג יש לפנות לרופא וטרינר.

01/12/2018 | 15:34 | מאת: נמרוד

כלבה בת 11 יש לה תקופה ארוכה סוג של גרד/פריחה בתני הרגליים הקדמיות באיזור המפרקים, כפי שניתן לראות בתמונה, זהה בשתי הרגליים, היא פשוט כל היום דוחקת את הרגל לכיוון הרצפה בניסיון לגרד שם. ניסיתי למרוח סינטומיצין אבל זה לא עזר, מה לדעתך יכולה להיות הבעיה ואיך אפשר לטפל? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

בכדי לתת תשובה מקצועית מהימנה יש לבדוק את הכלבה. לכן ממליץ להגיע לווטרינר לבדיקה.

שלום, החתולה סובלת מ LPGS קיבלה שתי זריקות ואנטיביוטיקה. יש לי שני חתולים נוספים בבית, הוסבר לי שהמחלה מאוד מדבקת ולכן אני מפרידה כלי אוכל, האם יכולים להידבק גם משהות של אחד עם השני? שירותים משותפים? האם ישנה בדיקה באמצעותה ניתן לבדוק האם אחד החתולים נדבק? אשמח לכל מידע וטיפים שיש בנושא. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

הגורם ל- LPGS אינו ברור לכן איני חושב שיש סכנת הדבקה ישירה ואין בדיקה מקדימה שניתן לבצע. עם זאת במספר מקרים הראו קשר ל- FIV וזו בדיקה שניתן כן לבצע.

האם אתה סבור שמבחינה מקצועית, אתית וחוקית כל וטרינר חייב להזהיר את הבעלים של החתול שמטופל אצלו מפני סכנת ה-Feline Injection Site Sarcoma לפני שהוא מקבל את הסכמתו למתן חיסון כלשהו (ואפילו זריקה כלשהי) לחתול?

לקריאה נוספת והעמקה

מעדיף שלא להתייחס לסוגיה זו ובטח לא בפורום זה.

25/11/2018 | 09:00 | מאת: חבצלת השרון

האם קיימת אלרגיה לשתן של חתולים לאדם הנמצא בקרבתו?

לקריאה נוספת והעמקה

לא יודע. בדרך כלל האלרגיות של בני אדם לחתולים שאני מכיר קשורות לפרווה.

23/11/2018 | 22:20 | מאת: דפנה

פרופ' לביא שלום ותודה רבה מראש, יש לי כלבת קינג צארלס מתועדת בת שנה ושלושה חודשים. לפני3 שבועות פתאום אחרי טיול שאנשים ליטפו אותה (אולי אין קשר) התחילה להתנער עם הגוף והראש מלא פעמים ביום. הלכתי לווטרינר האמת שפחדתי שיכניס לה את האוטוסקופ לאוזן שחלילה לא יעשה חור בעור התוף ואמר שאתן לה דקס אוטיק טיפות אוזניים לעשרה ימים. כבר 7 ימים שאני נותנת ואין שינוי היא מתנערת. השאלה שלי האם הטיפות שהם אנטיביוטיקה וסטרואידים לא יכולים לעשות נזק שנותנים סתם ככה ואולי אין לה דלקת בכלל? הווטרינר אמר שזה חיצוני ולא יכול לעשות נזק ושאנסה אבל אין שיפור. מה שכן אני רוצה לשאול ממה נובע שכלבה מתנערת הרבה ראש וגם גוף. זה קורה אגב שאני יוצאת איתה למטה, במדרגות, למטה אבל בבית מעט מאד. תודה וסליחה על אורך השאלה. אנא תענה לי כי זה ממש כואב לי שחלילה לא קורה לה משהו היא יפיפייה ומקסימה וטובה ממש וידידותית לכל העולם. תודה,,,

לקריאה נוספת והעמקה

שבת שלום, מתנצל אך בלתי אפשרי לענות לשאלות ששאלת מבלי לבדוק את הכלבה. מציע לגשת לבדיקה של רופא וטרינר ואם תרצי לגטימי מבחינתך לקבל גם חוות דעת מווטרינר נוסף. בהצלחה.

23/11/2018 | 18:36 | מאת: עילי

החתול שלי לא אוכל כבר 3 ימים ולא זז מהמקום שלו כמו כן העיינים שלו קצת צהובות מה זה לדעתכם?

לא ניתן לחוות דעת מבלי לבדוק את החתול. התיאור של החתול מצדיק הגעה מיידית לבדיקה של רופא וטרינר. רפואה שלמה.

22/11/2018 | 19:44 | מאת: ליז

שלום, יש לי חתול בן כ10 חודשים, מחוסן מגיל 7 שבועות. לחתול היו הפרשות שחורות מהאף בהם ניסינו לטפל בטיפות אוזניים. לפני כשבוע האף התחיל להתקלף (מצורף קובץ). כשהיינו אצל הוטרינר החתול קיבל זריקה כנגד מחלת חתולים שיכולה לגרום לזה (לצערי לא זכרתי את שמה) ונאמר שיש כעת 2 אופציות: או שהכל ישתפר (יש לחכות כשבוע) או שהאופצייה השניה היא שזה וירוס הרפס/וירוס נוסף שנאמר שיכול להיות ובמקרים הללו נצטרף להרדים (הייתכן?) אשמח לשמוע חוות דעת נוספת. אציין שהחתול משחק, אוכל ושותה ולפני כשבוע עבר סירוס. אין הפרשות מהעיניים. יש בבית חתולים נוספים כולם מחוסנים.

לקריאה נוספת והעמקה

על מנת להתייחס ברצינות ובמקצועיות לבעיה שתארת יש לבדוק את החתול. בוודאי שאיני רואה הצדקה להרדים את החתול בשלב זה. לגיטימי במצב המתואר לבקש דעה נוספת של רופא וטרינר. בהצלחה.

22/11/2018 | 03:02 | מאת: שאלה

שלןם רציתי לשאול הכלבה שלי בת 10 ושמתי לה שהשפתיים שלה היו שחורות ועכשיו חצי מהם ורודות האם זה צריך טיפול או שזה ובעי ?

לקריאה נוספת והעמקה

ישנו מצב של שינוי צבע - היפרפיגמנטציה שקורה עם הגיל. מעריך שבכך מדובר. למען הסר ספק מציע לפנות לייעוץ של הווטרינר המטפל שלכם

19/11/2018 | 22:42 | מאת: שרון

היי, שמי שרון, ויש לי כלבה כבר שנים והיא איתנו מאז שהיא הייתה גורה. יש לה מצבים שהיא מקפלת מאוד את הזנב ורועשת ונראית כאילו היא בחרדה, אין סיבה סביבתית נראית לעין שהיא עלולה לפחד ממנה. האם זה התקפי חרדה? היא עברה כמה דברים לא פשוטים. דבר ראשון לקחנו אותה בגיל יחסית צעיר מאמא שלה כשהייתה גורה. דבר שני, הכלב השני שהיא גדלה איתו מת לפני בערך שלוש שנים (הייתה איתו מאז שהייתה גורה), והיא קיבלה את זה מאוד קשה באותו הזמן וגם ראתה אותו מתמוטט בפתאומיות, הסתובבה סביבו בלחץ. אם זה אכן התקפי חרדה, מה ניתן לעשות? אני מנסה להרגיע אותה כשהיא נתקפת בזה, אבל זה נראה שזה משהו שחוזר על עצמו. אשמח לתשובה מכם, שרון.

לקריאה נוספת והעמקה

ראשית כדאי לפנות לייעוץ של הווטרינר המטפל שלכם. במידה ואכן מדובר בהתקפי חרדה ממליץ לפנות לווטרינר המומחה בתחום. יש שתי רופאות כאלה שאני מכיר בארץ. הרבה בריאות.

18/11/2018 | 17:19 | מאת: אריק דקל

יש לי 3 כלבות. זו שנה שנייה שלקראת הקיץ אני נותן להן את כמוסת הברבקטו. ומאז הן לא מצליחות להכנס להריון. לפני כן הן היו פוריות. יש מצב שזה בגלל הכמוסות?

חייב להודות שלא נתקלתי בבעיה כזו לאחר מתן ברבקטו ואף לא נתקלתי בספרות בדיווח כל כך. על פניו לא מצליח לראות את הקשר, אולם בוודאי שלא יכול להיות חד משמעי. במידה וזו ההרגשה שלכם ועוד ב-3 כלבות מציע לבחון זאת ע"י הפסקת מתן ברבקטו ושימוש בתכשירים אחרים הקיימים בשוק. בהצלחה!

16/11/2018 | 19:08 | מאת: איך ללמד גור חתולים ללכת לארגז החול שלו

אני כל הזמן מנשה ללמד אותם להכנס להרגז החול שלו כשיש לו צרכים אבל הוא יוצא משם ועושה צרכים בבית

12/11/2018 | 11:22 | מאת: ng

בבדיקות דם שנערכו אצל החתולה נמצא : Gamma GT- 2.(תפקודי כבד אומר הרופא). חריגה מנורמה הרופא המליץ על אוכל יבש L/id .. נתתי לה כמה ימים והשלשול התגבר ..עכשיו היא אוכלת עוף מכובס עם אורז בתקוה ליצב את השלשול

לקריאה נוספת והעמקה

מתנצל לא הבנתי מהי השאלה?

11/11/2018 | 13:03 | מאת: פרנסין

שלום, לכלב שלי היה גידול באשך אחד, יחסית סטטי כבר שנים. ואתמול לקחתי אותו לעשות מקלחת ובחנות כיוונו לו פן לאיזור וחיממו אותו ממש הרבה זמן עד שזה גרם לו לכוויה על האשך עם הגידול. ועכשיו נראה שהאשך גדל משמעותית (היה נראה שהוא גדל משמעותית כבר ברגע שיצאנו מהמספרה ושמתי לב לכוויה). האם הם זירזו והחמירו את מצב הגידול? האם זה הגיוני שזה גדל משמעותית תוך כ-30-40 דקות מרגע שהתחילו לייבש אותו? ומה כדאי לעשות...? (הכלב הוא גולדן רטריבר בן 11 שנים).

לקריאה נוספת והעמקה

המלצתי קודם כל לפנות לרופא וטרינר לייעוץ רפואי ובהמשך לשקול את סירוס הכלב. מאחל הרבה בריאות.

10/11/2018 | 19:25 | מאת: הילה

היי, לאחרונה שמנו לב שבכל התמונות של הכלב שלנו יוצא שכל עין בצבע אחר כשיש פלאש. במצב טבעי שתי העיניים ירוקות, ועם פלאש אחת כחולה אחת צהובה, או שאחת אדומה. שמענו על כך שבבני אדם זה סימן למחלת עיניים או סרטן. האם במקרה של בעלי חיים צריך להיות מודאגים? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

האמת, איני מעורה בנושא זה ולכן קשה לי להתייחס. ממליץ לפנות לבדיקה רפואית אצל רופא וטרינר.

שלום, מה המינון של וורמוקס שאפשר לתת לחתול בשביל תולעים? קראתי שאפשרי לתת, רק צריכה לדעת את המינון המתאים לגור בן חודש ששוקל בערך 200 גר

06/11/2018 | 17:50 | מאת: שי

שלום רב, יש לי כלב רועה גרמני מעורב כבן 11 במצב בריאותי תקין. לאחרונה שמתי לב למעין כדור לבן בקוטר כחצי ס"מ על הלשון שלן. הכלב מתנהג כרגיל - שותה, אוכל ומשחק, לא נראה שזה מפריע לו. לפי הוטרינר שרק התבונן בו, אין מדובר במשהו וירלי, זיהומי או פטרייתי, אלא במעין גידול שיש לתת לו זמן ולראות האם יגדל. רציתי לקבל חוות דעת נוספת :) תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

לצערי לא אוכל לתת חוות דעת מבלי לראות את הכלב. אם תרצה וודאי תמצא וטרינר לחוות דעת נוספת במקום מגוריך.

04/11/2018 | 23:33 | מאת: פצעים באוזני הכלבה

היי , לכלבה שלי הופיע לפני שבועיים בערך פצעים באוזניים באותו מיקום הכלבה לא יורדת למטה וללא פרעושים וכו היא לר נןגעת באוזן או מגרדת במידה ואני נוגעת בפצעים והם מתקלפים היא מזיזה את הראש כי כנראה כואב לה אם תוכל לתת לי חוות דעת או מה ניתן לעשות כדי שזה יעבור לה?

יש סיבה להתהוות הפצעים שצריך לעלות על קנקנה. זהו תפקידו של רופא וטרינר אליו אני מציע לך להגיע לבדיקה.

03/11/2018 | 07:52 | מאת: אמיליה

שלום, החתולה שלי כבר שבוע שבקושי אוכל וזזה מהמקום בעיקר ישנה ולא רוצה שיפריעו לה. אתמול שמתי לב כשהיא קופצת למיטה היא עושה זאת בחצי קפיצה ומתאמצת לעלות.. כנראה משהו מציק לה ברגל. עד שאגיע לוטרינר מחר, יש אפשרות לתת לה משכך כאבים? ומה בדיוק?

לקריאה נוספת והעמקה

מתנצל על העיכוב במתן התשובה. מניח שבינתיים קיבלתם מענה מהרופא הוטרינר במטפל. אגב תמיד כדאי לפנות אליו ישירות גם בשבת שכן הוא מכיר את החתולה יודע האם יש לה בעיית כליות למשל שמגבילה את האפשרויות במתן תרופות נוגדות כאב וכיוצא באלו.

02/11/2018 | 08:09 | מאת: חתול בן שנה וחצי עם בעיות חניכיים

שלום, הנ"ל קיבל לפני כחצי שנה כנטיביוטיקה שלא עזרה. נאמר להשאיר כך, כי הוא צעיר. זה לא השתפר. האם ניתן להמליץ על מזון אמריקאי או קנדי המיוחד לבעיות בחניכיים? מעבר לכך האם יש פעולות נוספות שניתן לנקוט בהן? תודה רבה

החתול זקוק לבדיקה וטרינרית וניתן גם ע"י מומחה לרפואת שיניים. מזון אמריקאי קנדי או אחר לא יעזור.

שלום לך בקשר לארנבת שלי שאלה העים זה בסדר שהיא מטיילת בבית אבל מיתחבאת כמה שעות בבית למשל מתחת לכורסא העים זה טיבעי?

תופעה זו יכולה להיות "טבעית" אם כי בית היא בוודאי לא סביבה טבעית לארנבון. בכל מקרה תמיד כדאי להביא לבדיקה כללית של רופא וטרינר.

31/10/2018 | 10:29 | מאת: עידן

שלום, יש לי גורה כבת ארבעה חודשים ובימים האחרונים היא משלשת באופן לא סדיר, לפעמים צואה נוזלית ולפעמים רק רכה. היא לא עברה שינוי תזונתי ואני מקפיד שתשתה הרבה מים. חוץ מהשלשול היא מרגישה טוב, חיונית ואנרגטית. האם עלי לפנות לוטרינר או שיש דרך לטפל בזה באופן עצמאי?

29/10/2018 | 12:56 | מאת: אביה

האקנב שלי כבן שנה וחצי והוא ארנב רגיל לא שמוט אוזניים היום פתום ראיתי שאושן אחת שלו שמוטה אך הוא מתפקד באופן רגיל מה לעשות? הוא חולה ? איך לרפא את זה?

28/10/2018 | 18:32 | מאת: אמיר

שלום בת הזוג שלי רכשה בחול גור בולדוג צרפתי בגיל כ 4 חודשים. בבדיקה שנערכה עולה כי הגור סובל מ mitral valve prolapse stage1 (regurgitating hole area 3,7 mm2). שאלתי היא עד כמה התסמין חמור ומה ההשלכות העתידיות האפשריות של הבעיה על חיי הכלב .

לקריאה נוספת והעמקה

האינפורמציה שניתנה אינה מספקת. המלצתי לפנות לקרדיולוג וטרינרי מומחה לקבלת חוות דעת לאחר הבדיקה.

29/10/2018 | 15:22 | מאת: tאמיר

תודה על התגובה המהירה. אגב הכלב לא נמצא בארץ הבדיקה נערכה בחול ניתן לפנות לוטרינר רק עם התוצאות?

האם הבדיקה בחו"ל בוצעה ע"י קרדיולוג מומחה?

24/10/2018 | 23:22 | מאת: באקט

פרופסור לביא שלום, ראשית תודה מראש על זמינותך ועל המענה בפורום היום הגענו עם הכלבה שלנו, בול מסטיפית בת 4.5 לבדיקות בבי"ח בית דגן (לא חירום - בהפניית הוטרינר המטפל), בעקבות חולשה ורעידות ברגל ימין וצליעה בעת המעבר מישיבה/ שכיבה להליכה. הכלבה טושטשה לטובת הבדיקות שלידיעתנו כללו: 1. צילום לרגל ימין 2. צילום אגן 3. לקיחת דגימה מהנוזל הבין מפרקי בברך ימין 4. בדיקה פיזית של מפרקי האגן, הירך והברך בביה"ח קיבלה 25 מ"ג מורפין, 0.6 דוריטור ו10 מ"ג מידזולם - הכלבה שוקלת כ48 קילו. לא ידוע לנו את השעה המדויקת שבה קיבלה את התרופות המדוברות. לדברי צוות ביה"ח התעוררה מהטשטוש בערך בשעה 18:00, ואנו אספנו אותה מבית החולים בשעה 20:00. מאז הכלבה לא מפסיקה לבכות וליילל, בקושי נעמדת שלא לדבר על ללכת. לציין שמדובר בכלבה עם אופי מאוד מאוד נוח ורגוע, נדיר מאוד שמתלוננת וגם כאשר סובלת מכאבים תמיד חיונית ושמחה. היא קיבלה בעבר טשטושים אצל הוטרינר ומעולם לא הגיבה בצורה כל כך קשה (לציין שקשה להבחין האם השוני נוצר מכאבים בעקבות הבדיקה או מהטשטוש) כמובן שניגש מיד בבוקר לבדיקה אצל הוטרינר. השאלה היא מה היה עלול לגרום לתגובה הזו? מדוע היא כל כך כאובה וסובלת? והאם יש "נורות אזהרה" שצריך לשים אליהן?

22/10/2018 | 13:23 | מאת: ח

שלום, הכלבה שלי סובלת מחרדות קשות בחורף בעקבות רעמים. הוטרינר רשם אסיוול 5 מ"ג ואמר לתת לה שני כדורים (10 מ"ג) כמשתחילות סופות. המינון תקין? נשמע הרבה. הכלבה פינצרית מוערבת שוקל כ 6 קילו. תודה מראש!

לקריאה נוספת והעמקה

יש טווח גדול למינון בשימוש באסיוול. במקרה זה הרופא בחר ללכת על המינון הגבוה. הייתי מציע להיוועץ עימו שוב ואולי כדאי להתחיל ולראות מהי ההשפעה של כדור אחד בלבד ולפי התגובה להמשיך.

המלטז שלי עבר תיספורת גילוח עקב קשרים ורסטות. הוא מתנהג ממש מוזר מאז, נראה בדיכאון , הולך עקום (על הצד כאילו עבר איזה אירוע) כל הזמן מגרד באזור הזנב, עצוב, לא קופצני ושמח כפי שהיה לפני התיספורת. לצערי לא נכחתי בזמן התיספורת ויש לי חשש שעבר איזה טראומה, הספר טוען שהכל עבר חלק וללא בעיות, אני ממש מודאגת , עברו כבר כמה ימים ואין שיפור. היום קניתי לו שריג למקרה שאולי קר לו כי הוא גם רועד לפעמים. האם מותר לספר מלטז גם באזור הראש עם מכונת גילוח ? השריר לו רק טיפה שיער בזנב וקטקו קטן בראש. מקווה שלא עשינו טעות שהסכימו לתיבפורת הזאת. הספר טען שאין ברירה אחרת כי הוא מלא בקשרים.

לקריאה נוספת והעמקה

ישנם כלבים שאכן מגיבים בצורה מוזרה לאחר תספורת. בדרך כלל זה עובר אחרי כמה ימים. אם ממשיך דרושה בדיקה של רופא וטרינר. בכל מקרה כדאי לזכור זאת לפעם הבאה ולנסות אולי שלא לספר עם מכונה אלא רק עם מספריים.

היי, לכלב שלי יש כבר עצירות כמה ימים אנחנו מורחים לו ווזלין על פי הטבעת כדי שיהיה לו קל יותר להוציא את הצואה שלו אבל זה לא עוזר, הוא אוכל כרגיל והוא מאוד מאוד פעיל הוא קופץ ורץ אבל כל שניה כואב לו , מה לעשות עם זה? יש דרך לטפל בעצירות שלו ? הוא לא עשה קקי כבר כמה ימים וזה מאוד מדאיג אותי, אני גם אוסיף שהוא גור בן שנה וחצי. תודה מראש!

לקריאה נוספת והעמקה

במידה ועדיין לא נתן צואה, יש לגשת לבדיקה ובהתאם לממצאים לשקול מתן חוקן

17/10/2018 | 07:07 | מאת: תום

בוקר טוב. הבוקר שחיתי במשך חצי שעה בבריכה. בסיום נמצא שבבריכה היה עטלף שטבע בבריכה הלילה. האם יש לי סכנת הדבקות בכלבת? האם עלי לגשת לרופא להבדק?

לקריאה נוספת והעמקה

הדבקה של כלבת היא על ידי מגע עם רוק בע"ח נגוע. בדרך כלל תוצאה של נשיכה

היי, לפני כחודש וחצי הגיעה חתולה והמליטה בגינה שלנו שישה גורי חתולים. אתמול בשעות הבוקר לצערי מצאנו גור מת בדשא עם קצף בפה.. לאחר 6/7 שעות ראיתי בדשא גור נוסף שיושב מקופל וקפוא, לא פותח את עניו, לא מגיב לליטופים או תזוזות אך נושם. תחילה חשבתי שנירדם שינה עמוקה אך אחרי שעה שמעתי צרחות של הגור יצאתי מהר וראיתי אותו מפרקס, נלחם בעצמו עם ידין, ומוציא קצף מהפה ותוך כדי שאריות של צואה יוצאות ממנו. לא הבנתי מה קורה ובתוך מספר דקות הוא מת לצערי הרב.. היום בבוקר נותרו עוד ארבעה גורים שהיו נראים בסדר לחלוטין האכלתי אותם ולא הבחנתי בשום דבר מוזר או יוצא דופן הם שיחקו והתנהגו רגיל. בסביבות השעה 14 בצהריים הבחנתי בגור נוסף שמתנהג כמו הגור שהבחנתי בו אתמול - מתכנס בעצמו, מקופל, לא מגיב לליטופים או תזוזות ולא פוקח את העניים שלו. עוד לפני שהספקתי לקחת אותו לווטרינר הוא פירקס והוציא קצף מהפה. כלומר שלושת הגורים בפחות מיממה מתו באותה הדרך והגיבו בדיוק אותו הדבר. חוסר תקשורת מוחלט, חוסר תגובה אך נושמים. לאחר מכן פירקוס, בכי והילחמות ומוות... אשמח לשמוע חוות דעת ממה זה עלול לקרות מקרה מצער שכזה.. תודה רבה מראש אשמח לתשובות.

לקריאה נוספת והעמקה

לא ניתן לדעת ללא בדיקה. ייתכן מהרעלות ועד למחלות זיהומיות

16/10/2018 | 15:32 | מאת: מישל

סליחה שזה ארוך לפני שבועיים וחצי קנינו חתול בריטי בן 3 חודשים שעבר 2 חיסונים וחיסון כלבת וגם תילוע ואמפולה וגם המגדלת נתנה לנו וויטמינים שנתנו לו במשך 4 ימיים ראשנים שהיה אצלינו (לא יודעת איזה בדיוק) ויום אחרי שהוא הגיע אלינו הוא התחיל לשלשל (בערך 2-3 יציאות ביום ממש מימיות) אחרי בערך יומיים הזמנו ווטרינר והוא נתן שימורי ID ליומיים וסירופ נגד טפילם ליומיים ובזמן הזה היתה יציאה אחת טובה והשאר עדיין רך.. אחרי עוד יומיים שלא היה שיפור קנינו שימורי ID לשבוע שאיתם הייתה בערך יציאה אחת טובה ביום ועוד 2-4 רכות או מימיות אחרי בערך שבוע (ביום שבת) חזרנו לווטרינר והוא נתן כדור נגד תולעים, זריקת אנטיביוטיקה ועוד זריקה (לא זוכרת של מה) וגם אמר להמשיך עם ID יבש בנוסף, אמר שאם לא יעבור תוך יום יומיים להתחיל לתת FLAGYL אז זה לא עבר בנתיים ולא השתפר וקניתי פלג'יל שנתחיל היום אבל אני ממש בלחץ שזה כל כך הרבה זמן (כבר יותר משבועיים) והוא ממש קטן ומקבל מלא תורופות בזמן כל כך קצר ואני לא יודעת אם התרופות לא יעשו גם נזק וגם ראיתי שבפלג'יל יש אלכוהול ואני יודעת שלחתולים אסור אלכוהול

לקריאה נוספת והעמקה

במידה והטיפול בפלגיל לא עוזר, יש לבצע בדיקת צואה לנוכחות טפילים לפני המשך אבחון או שינוי תזונתי.

14/10/2018 | 21:27 | מאת: נועה

היי, הכלב שלי בן שנתיים והיום בבוקר קמתי ושמתי לב שהוא מגהק וזה נמשך כבר כל היום, הוא לא מגהק ברציפות אלא כל כמה דק וגם לפעמים מוציא לשון תוך כדי קצת לחוצה מזה, זה נורמלי שהוא יגהק כל היום? תודה!!!!!!!!!!!!!!

לקריאה נוספת והעמקה

לא נורמלי שכלב מגהק במשך כל היום. אם ימשיך ממליץ לפנות לייעוץ של רופא וטרינר.

13/10/2018 | 07:02 | מאת: ריקי

שלום. לפני שבועיים אימצנו גורה שנולדה מתישהו באפריל. כבת חצי שנה. לקחנו אותה לבדיקת וטרינר והוא אמר שהכל נראה תקין. כמה ימים אחר כך הבחנו שיש לה בליטה בבטן, לאחר בדיקה באינטרנט הבאנו שזה במיקום הטבור שלה. קראתי קצת באינטרנט ויש מקומות שאומרים שעד חצי שנה זה יכול לתקן את עצמו ומעבר לזה צריך ניתוח. רציתי לשאול, אם יש בליטה יש סיכוי שהיא תסתדר מעצמה? כמה עולה בערך ניתוח לסדר את זה? לפי המסמכים עיקור כבר עשו לה באוגוסט? האם זה משהו שמצריך זמן החלמה, אם כן כמה זמן?

לקריאה נוספת והעמקה

לא כל בקע דורש ניתוח. הבעיה עם בקע שכולא איברים פנימיים. בקע גם יכול לגדול ולכן דרוש מעקב. מציע לפנות לרופא וטרינר לבדיקה. לדעתי אם מכל סיבה הכלבה תורדם לפרוצדורה מסויימת כדאי לתקן הבקע באותה הזדמנות.

יש חתולה מחוץ לעבודה שלי. היא חברותי מאוד. ליטפתי אותה הרבה פעמים והיא לא נשכה אותי. היום היא כן. נשיכה קטנה. אני מכירה אותה קצת. והיא מתחילה לנשוך כשהיא רעבה. כמה רגעים אחרי זה חיטאתי עם חומר חיטוי של ידיים שקונים בבקבוקים קטנים. האם אני צריכה לדאוג ?

לקריאה נוספת והעמקה

החיטוי הראשוני אכן מאד חשוב. כדאי לוודא חיסון טטנוס בתוקף.

06/10/2018 | 23:58 | מאת: רוני

שלום, בשלושה ימים האחרונים הכלבה שלי התחילה לרעוד וגם כאשר נכנסים לאוטו מתחילה לרעוד ולהתנשף-(היא רגילה לנסיעות).... היא מעוקרת ונפגשה עם כלב שניסה לעלות עליה האם זה קשןר לרעד? היא בת 8 חודשיים , אם לא מה זה יכול להיות

לקריאה נוספת והעמקה

במידה והרעד ממשיך כדאי להגיע לייעוץ אצל רופא וטרינר

בקע הטיפול והסיכונים

לקריאה נוספת והעמקה

כל דבר לגופו, יש להיוועץ עם רופא וטרינר לגבי המקרה הספציפי

29/09/2018 | 06:16 | מאת: שלי חנוני

הכלבה שלי בת 3 חודשים חצי הסקי חצי לברדור היא לא אכלה כמעט כלום במהלך היום הוצאנו אותה לטיול אבל בקושי שיחקה נתנו לה מעט לאכול ולאחר כמה שעות פשוט הקיאה את האוכל לאחר עוד 3 שעות הקיאה מעט שוב

מתנצל על התגובה המאוחרת שאינה תלויה בי. בכל מקרה זהו מצב שכדאית בדיקה של רופא וטרינר.

28/09/2018 | 23:26 | מאת: יהודית

יש לי פינצרית מקסימה בת 12+ ולצערי הרב גילו שיש לה גידול קלצינומה באונה הקדמית של הריאה. אני מתלבטת לגבי אפשרות הניתוח. האם בגיל כזה יכולה לשרוד ניתוח כזה? האם גופה יכול ליצר שוב סרטן? האם זה הצעד הנכון לנתח או שיש לתת לטבע "לעשות את שלו" כי נחשבת למבוגרת? כמובן שגם העלות הכלכלית חלק מההתלבטות. אשמח לחוות דעתך

לקריאה נוספת והעמקה

מתנצל על התגובה המאוחרת שאינה תלויה בי. צר לי לשמוע. זו אכן התלבטות. אישית לא הייתי ממליץ בגיל זה על ניתוח מה עוד שקיים סיכוי סביר לגרורות. בניגוד אלינו בעלי חיים לא חייבים לסבול וכשאיכות החיים שלהם מאד ירודה ניתן לבצע המתת חסד.

28/09/2018 | 21:09 | מאת: דנה

שלום רב , אבקש לדעתתעד שאגיע לווטרינר איזו תרופה נגד כאב שיניים ניתן לתת לכלב בן 10 בריא . תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

מתנצל על התגובה המאוחרת שאינה תלויה בי. מעריך שאינו רלבנטי אבל אופטלגין זו אופציה כמובן במינון המתאים למשקל הכלב.

24/09/2018 | 20:06 | מאת: ירדן

היי, היום שמתי לב לראשונה שיש לחתול שלי (בן 9) קרחות בכל 4 הרגליים שלו. לא שמתי לב לשום גירוד או ליקוק אגרסיבי מצידו.. ואין שום שינוי בהתנהגות, אכילה, הרגלי הצרכים שלו. לקחתי אותו לוטרינר.. ולאחר משטח שכלל גירוד הקרחות כדי למצוא טפילים במידה וקיימים או נוכחות חיידקית.. לא נמצא דבר. בכל מקרה קיבלתי אנטיביוטיקה וסטרואידים ל10 ימים כדי להרגיע את הגרד (למרות שאני לא שמתי לב לשום גרד מסויים) ואנטיביוטיקה כדי לכסות כל נוכחות חיידקית או טפילית שלא נמצאה בבדיקה. האם כדאי לי לתת תרופות לחתול שלי למרות שלא נמצא דבר? כלומר על מה בעצם אני נותנת לו טיפול? מצרפת תמונות של הקרחות כדי לקבל אולי חוות דעת שנייה..אני באמת לא יודעת מה לעשות והמליצו לי על דרמטולוג לבעלי חיים.

לקריאה נוספת והעמקה

מתנצל על התגובה המאוחרת שאינה תלויה בי. קשה לי לענות על השאלות ששאלת ללא בדיקה רפואית של החתול. הרעיון של קבלת עצת מומחה מדרמטולוג וטרינרי בהחלט מקובל.

שלום. אנחנו גרים בקנדה. יש לנו כלב מסוג Cockapoo בן 9. אצלנו מגיל 6 שבועות. כלב בריא במשקל תקין, תיאבון בריא, בכושר מעולה, ומפונק. בשבועיים האחרונים הוא מיילל מכאבים בזמן שמחרבן ולא מוצאים מה הבעיה. צילומי רנטגן תקינים, בבדיקה רקטלית הכל בסדר, בדיקות דם תקינות. בהתחלה חשבו שזה קשור לזנב swimmer's tail. אחרי שהצואה יוצאת לו מהגוף הוא נשאר קפוא לשתיים שלוש דקות או שיש לו רעידות באזור האגן. עכשיו חושבים שזה משהו עיצבי והוא מקבל פרדניזון ועוד תרופה נגד כאבים אבל לא ממש עוזר. התיאבון שלו כמו תמיד, אבל הוא מהסס לקפוץ על הספה או המיטה אבל לרוב מצליח. הבעיה זה הכאב הנוראי. זה מדאיג כי הוטרינרים לא ממש יודעים מה הבעיה.

לקריאה נוספת והעמקה

מתנצל על התגובה המאוחרת שאינה תלויה בי. קשה לייעץ ללא בדיקה רפואית של הכלב. לגטימי במצבים כאלו לקבל דיעה רפואית נוספת למשל בבית חולים בו מועסקים מומחים בתחומים שונים של הרפואה הווטרינרית, ולא חסרים כאלו בקנדה.

23/09/2018 | 13:02 | מאת: דנה

יש לי חתול בן 5 שליקק את עצמו בבטן התחתונה ופצע את עצמו עד זוב דם. אחרי שבוע עם אנטיביוטיקה ועם קולר נראה שהפצעים הבריאו. הורדנו את הקולר ומהר מאד הוא שוב פצע עצמו. אחרי כמה ימים עם הקולר, כשהמצב שוב השתפר, הוא העיף את הקולר ופצע עצמו שוב. האם זה יכול להראות על בעיה פנימית כלשהי? האם זה יכול להיות נפשי (זה חתול עם אופי לחוץ)?

לקריאה נוספת והעמקה

מתנצל על התגובה המאוחרת שאינה תלויה בי. האפשרויות רבות. חייבים להגיע לבדיקה של רופא וטרינר.

22/09/2018 | 19:22 | מאת: מילקוש

היי. יש לנו כלב אהוב מאוד שאיתנו כבר כמה שנים. הוא זקוק לטיפול וטרינרי אך לצערנו בגלל מצב כלכלי לא מתאפשר לנו לפנות לוטרינר עבורו. האם יש וטרינר באזור אשדוד/ק.מלאכי שיוכל לטפל בו בהתנדבות או במחיר סמלי?

מתנצל על התגובה המאוחרת שאינה תלויה בי. צר לי אך איני מכיר רופא וטרינר כזה באזורכם.

22/09/2018 | 11:29 | מאת: קוטקוט

הכלבה שלי בת 15,פקינזית קטנה,בימים/שבוע האחרון היא רועדת לסירוגין,בעיקר באזור הפה ,יש לה חום גוף גבוה לעיתים רחוקות וחוסר תאבון נראת בלי מצב רוח בכלל.בעיקר מאתמול זה החמיר.נראה לי שזה נובע מהשיניים שלה כי יש לה רובד כזה חום צהוב על השיניים כבר הרבה זמן. לפני שנתיים כבר הוטרינר אמר שהיא סובלת אך לא ניתן לעשות ניתוח לניקוי שיניים בגיל כזה בגלל שהיא יכולה לא לקום מההרדמה, ולכן זה מחמיר..מנסה לצחצח לה עם חומץ תפוחים אבל היא בקושי נותנת לי ושמתי לה אתמול משחת שיניים שהוטרינרית נתנה לה ..לא יודעת מה לתת לה כדי שהכאבי שינייםיפחתו .. תודה רבה! אין לי למי לפנות כי שבת

לקריאה נוספת והעמקה

מתנצל על התגובה המאוחרת שאינה תלויה בי. אם עדיין רלבנטי ממליץ להגיע לבדיקה והתייעצות של רופא וטרינר המומחה לשיניים.

שלום, כלב שלנו עבר סירוס דרך עמותה ממנו אומץ. ניתוח היה לפני כחודש והפצע עדין נראה נפוח ולא בריא. האם יש סיבה לדאגה ופניה לוטרינר ? עדין משאירים אותו עם האליזבט כשנשאר לבד בבית

לקריאה נוספת והעמקה

מתנצל על התגובה המאוחרת שאינה תלויה בי. כן, הייתי פונה לייעוץ של רופא וטרינר.

21/09/2018 | 20:41 | מאת: רמי

הי האם יתכן שגור לבן עם אוזנים שחורות (בולדוג צרפתי) בין חודש חודשים. שיתבגר ישנה צבע ויהיה לבן מנוקד / מוכתם בשחור ?

מתנצל על התגובה המאוחרת שאינה תלויה בי. אין לי תשובה מוסמכת אך לא נראה לי על פניו שינויי צבעים כמתואר.

20/09/2018 | 20:41 | מאת: מאור

שלום. יש לי ברשותי כלבה שעברה אירוע מוחי גיל הכלבה הוא 13 עבד מאז האירוע כמה שבועות כרגע הכלבה. מתפקדת כרגיל. טופלה בסטירואדים. הבעיה העיקרית שיש לה כרגע הוא שהיא לא שולטת על הפיפי שלה. מה שלפני זה הייתה שולטת לחולטין ולא משתינה בבית עכשיו היא משתינה בבית. איך שהיא קמה מהשינה משתינה בבית יכול להיות שזה מהסטירואדים היא קיבלה מינון די גבוה והשימוש לא הופסק בהדרגה עבר שבוע וחצי מאז השימוש בסטירואדים מה אפשר לעשות ? היא מתפקדת כרגיל לחולטין חוץ מהענין של הבריחת צרכים. חזרה לתפקוד מלא הליכה רגילה לחולטין

לקריאה נוספת והעמקה

מתנצל על התגובה המאוחרת שאינה תלויה בי. סטירואידים בפירוש יכולים לגרום להשתנת יתר אך כשמפסיקים את המתן שלהם התופעה מסתיימת די בסמוך להפסקת המתן. אם עדיין ממשיך ממליץ להגיע לבדיקה אצל רופא וטרינר.

יש אישה (בן אדם) שכל הזמן כלבים ובעלי חיים אחרים חלקם לא מחוסנים נגד כלבת מלקקים לאישה הזאת את הציפורניים שלה ו 3 דקות אחרי זה האישה הזאת יתעצבנה עליי ושרטה אותי וירד לי דם , האם אני יכול להידבק כתוצאה מזה בכלבת? תודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

מתנצל על התגובה המאוחרת שאינה תלויה בי. לא אין דאגה לכלבת במקרה המתואר. במקרים כאלה חשוב לחטא על מנת למנוע זיהומים חיידקיים.